Jak si vyrobit gynekologický výtěr z obvazu a vaty sami

Gynekologická terapie je v naprosté většině případů založena na integrovaném přístupu. Klíčovým faktorem úspěchu lokální léčby ženských chorob je zajištění kvalitního přístupu účinných látek k epicentru problému. Zavlažování, koupel, sprchování někdy tuto podmínku nesplňují, proto je nejracionálnější použít k tomuto účelu prostředky vlastní výroby. Tento článek vám řekne, jak si sami vyrobit tampon pro gynekologii..

Proč produkty Critical Day nejsou vhodné pro gynekologickou léčbu

Je třeba si uvědomit, že před obvyklými hygienickými výrobky, které ženy používají k ochraně během menstruace, je stanoven záměrně odlišný úkol. Jsou navrženy tak, aby absorbovaly hojné sekrece krve, zatímco během léčby je vyžadován maximální návrat léku.

Průmyslově vyráběný produkt je obtížné impregnovat účinnou látkou, zejména lékem viskózní konzistence. A pokud je to možné, nejsou vyloučeny problémy s postupem pro zavedení produktu do pochvy (velikost vaginálního válce se může zvětšit, jako na fotografii, ještě před zahájením postupu).

Dalším argumentem proti průmyslovým tamponům je možnost pocitu sucha v pochvě kvůli vysoké absorpci stlačeného materiálu..

Jaké nemoci mohou domácí tampony přijít vhod?

Nejčastěji se domácí produkty používají při léčbě následujících gynekologických onemocnění:

 • adnexitida (zánět přívěsků);
 • cervicitida (zánět děložního čípku);
 • kolpitida (léze vaginální sliznice);
 • parametritida (infekční a zánětlivé léze tkáně kolem dělohy);
 • kandidóza („drozd“).

Materiály pro výrobu

Než si vyrobíte tampon vlastními rukama pro ošetření v gynekologii, měli byste se ujistit, že máte doma vše, co potřebujete:

 • sterilní gáza nebo obvaz;
 • sterilní lékařské rukavice;
 • jehla a nit;
 • nůžky;
 • vata.

Všechny použité nástroje musí být předem dezinfikovány roztokem alkoholu nebo vařením. Bude také správné ošetřit použitou nit antiseptikem..

Vyrobte si tampon sami doma

Bavlněný gázový tampon

Zvažte návod s fotografií: jak krok za krokem vyrobit lékařský tampon z obvazu a vaty.

 1. Důkladně si umyjte ruce a nejlépe používejte lékařské rukavice.
 2. Oddělte proužek dlouhý asi 20 cm od obvazu.
 3. Rolovat vatový tampon o průměru 2-3 cm.
 4. Výslednou pásku sviňte na polovinu a mezi vytvořené vrstvy hmoty vložte vatový tampon.
 5. Pomocí nitky ošetřené alkoholem uvázat gázu přímo pod vatový tampon.
 6. Aplikujte lék na vatový tampon a vložte jej do pochvy.

Pokud je vše provedeno správně, měla by se nakonec hlava tamponu ukázat jako docela hustá, jinak by mohly vzniknout problémy se zavedením produktu.

Obvazový (gázový) výrobek

Pojďme si promluvit o tom, jak vyrobit tampon vlastními rukama z gázy nebo obvazu.

 1. Proveďte přípravné hygienické postupy.
 2. Odřízněte z obvazu pásku o délce 40-50 cm, totéž proveďte s gázou se zaměřením na šířku asi 10 cm.
 3. Přeložte výsledný proužek podélně a opatrně zasuňte okraje dovnitř. Tím se zabrání výskytu zánětu v důsledku niti, která zůstává ve vagině..
 4. Svinete tkaninu do těsného válce, abyste vytvořili něco, co vypadá jako průmyslový tampon. Výsledek můžete vidět na obrázku..
 5. Naplňte gázový válec lékem a postupujte podle pokynů gynekologa.

Produkt používající místo rámu hotový tampon

Některé ženy si stěžují, že je jim nepříjemné zavádět domácí vaginální válec nebo bavlněnou a obvazovou kouli. Může to mít několik důvodů:

 • nedostatečné odvalení vaty;
 • slabá fixace vaty s nití, díky které hlava výsledného produktu nedrží dobře svůj tvar, což narušuje pohodlné pronikání do těla;
 • nadměrný objem domácího gázového válce.

Co dělat, pokud zavedení vlastního produktu způsobí potíže? Life hack vám pomůže dostat se ze situace. Chcete-li jej použít, potřebujete hotové hygienické tampony, které se prodávají v každé lékárně..

Hlavní podmínkou je, aby každý výrobek měl samostatné balení (příkladem jsou výrobky značek Obi nebo Kotex).

Algoritmus akcí je následující (viz foto):

 1. Neodstraňujte ochrannou slídu! K ošetření bakterií stačí povrch výrobku ošetřit třecím alkoholem.
 2. Z obvazu odřízněte proužek asi 20–25 cm. V případě potřeby můžete vytvořit dvouvrstvou strukturu (nasákavost bude vyšší).
 3. Přeložte výsledný proužek na polovinu a zabalte ním zakoupený produkt. Pokuste se zabalit boční části obvazu dovnitř.
 4. Výslednou strukturu zafixujte silnou nití a pokračujte v léčbě předepsané lékařem.

Zakoupený hygienický výrobek bude působit jako rám, díky kterému bude injekční postup mnohem pohodlnější.

Jak vidíte, není těžké sami si vyrobit prostředky z bavlněné gázy pro lokální léčbu ženských onemocnění. Pokud však stále máte nějaké dotazy a pochybnosti, video vám pomůže vyřešit: jak si doma vyrobit tampon pro gynekologii.

Jak si vyrobit tampon doma

Léčivé tampony se často používají k lokální léčbě různých gynekologických onemocnění. Tato metoda se používá k přímému ovlivnění postižené oblasti a poskytuje vysoce kvalitní přístup k užitečným léčivým složkám.

Pokud je v domácí lékárničce k dispozici vše, co potřebujete, není třeba nakupovat prostředky z lékárny. Podle jednoduchých pravidel můžete tampon snadno vyrobit vlastními rukama a použít jej k léčbě.

Účinnost léčby

Léčba touto metodou by měla být předepsána lékaři v závislosti na onemocnění. Nejčastěji mohou být potřebné hygienické výrobky k léčbě následujících onemocnění:

 • drozd;
 • eroze děložního čípku;
 • polypy;
 • zotavení pooperační období;
 • myom;
 • adnexitida;
 • kolpitida;
 • obnovit normální vaginální mikroflóru;
 • endometritida.

Integrovaný přístup k jakékoli léčbě umožňuje obecnou a lokální terapii k dosažení rychlého a efektivního výsledku. Není vždy možné se dostat do zaníceného prostoru pomocí koupelí, zavlažování a sprchování. Gynekologické farmaceutické výrobky, které ženy používají k ochraně během kritických dnů, mají trochu jiný úkol - maximální absorpci krevních sekretů.

Při léčbě ženských chorob je hlavním účelem tamponu impregnace a uvolňování léčivého obsahu. Impregnace účinnou látkou zpravidla viskózní konzistence je poměrně problematická a nepohodlná. Právě pro tyto účely se doporučuje použít vlastní připravené prostředky..

Potřebné materiály

Postup výroby tamponu by měl probíhat za nejsterilnějších podmínek a z čistých materiálů, protože poté bude zaveden do pochvy. Materiály a nástroje, které budete potřebovat:

 1. Vata.
 2. Obvaz.
 3. Gáza.
 4. Nůžky.
 5. Jehla a nit.
 6. Sterilní rukavice.

Nástroje můžete dezinfikovat roztokem alkoholu nebo vařením, nit lze ošetřit antiseptikem.

Výrobní postup

V závislosti na tom, jaké ošetření předepsal lékař, bude určen tvar hotového výrobku - kulatý nebo válcový. Pokud se doporučuje umístit lék do pochvy a zabránit jeho vytékání, je vhodnější zvolit tvar koule. Pro impregnaci léčiv bude pohodlnější použít válcový tvar.

Ve vzhledu je válcový tampon podobný běžné lékárně. Vatový gynekologický tampon si můžete vyrobit následujícím způsobem:

 1. Válec je vytvořen z kousku vaty a je zabalen nití, aby si udržel svůj tvar.
 2. Vytvořená vata je zabalena obvazem nebo gázou, konce jsou rozřezány na 2 části a svázány na základně.

Vata bude dobře držet svůj tvar a nebude se drobit a lanová část bude na vnější straně pro snadné vyjmutí.

Tampon z obvazu a kulaté vaty můžete vyrobit následujícím způsobem:

 1. Z bavlny se vyvalí koule o průměru asi 3 cm.
 2. 20 cm proužek sterilního obvazu se přehne na polovinu.
 3. Mezi vrstvami obvazu se umístí vatový tampon, stáhne se a sváže nitem.

U některých způsobů léčby by měl být lék umístěn přímo do tamponu. V tomto případě musí být míč nejprve zpracován a poté zabalen gázou nebo obvazem.

Není těžké připravit lék na léčbu, ale se špatným odvalením míče nebo jeho velkým průměrem bude docela nepohodlné zavést do pochvy produkt pro intimní hygienu.

Před zákrokem je tampon navlhčen v léku a jemně vložen do pochvy. Zavedení domácího hygienického výrobku není vždy pohodlné, proto lze jako základ použít hygienický výrobek pro lékárny v samostatném balení. Na hotovém rámu můžete provést gázový tampon následujícím způsobem:

 1. Ochrannou fólii zakoupeného produktu ošetřete alkoholovým roztokem.
 2. Z obvazu je vyříznut proužek dlouhý 15-20 cm a přeložený na polovinu.
 3. Produkt zakoupený v lékárně je zabalen do sterilního obvazu a upevněn silnou nití. Nezapomeňte ponechat malé konce, které budou nutné k vrácení peněz zpět.

Pokud domácí hygienické výrobky nejsou při pohybu cítit a nezpůsobují nepohodlí, jsou provedeny správně. Několik tamponů si můžete vyrobit sami, v závislosti na délce předepsané léčby, a uložit je do čistého sáčku.

Druhy tamponů

V gynekologické praxi lze v závislosti na povaze onemocnění předepsat různé typy tamponů. Liší se složením impregnace a mají jiný směr působení:

 • Léčivé bahno - zlepšuje krevní oběh a rozšiřuje cévy. Míč je namočený v bahenním složení, načež je zabalen gázou nebo obvazem.
 • Zánětlivé procesy reprodukčního systému jsou léčeny šťávou z aloe, propolisem a dalšími farmaceutickými přípravky.
 • Aby se odstranilo nepohodlí s drozdem, používají se tampony soda. Roztok se připraví následujícím způsobem: 1 lžička se rozpustí ve 1 sklenici teplé vody. soda. Tampon zvlhčený touto kompozicí se vstřikuje po dobu 5 minut, protože dlouhodobé vystavení roztoku sody může vést k vysychání vaginální sliznice. Při provádění těchto postupů dvakrát denně se můžete zbavit drozdů bez použití léků..

Výroba gynekologického tamponu doma může být rychlá a snadná a účinnost léčby tímto způsobem je již dlouho prokázána. Nezapomeňte, že samoléčba ženských gynekologických onemocnění je nežádoucí..

Reakce těla na použití nezávisle zvoleného léku může být nepředvídatelná a může situaci zhoršit.

Z čeho jsou tampony vyrobeny?

Tampony jsou vyrobeny buď z bavlny, nebo z bavlny s přídavkem umělého hedvábí. Používání bavlny při výrobě tamponů zase znamená používání pesticidů a genetických modifikací.

Umělé hedvábí se vyrábí chemicky z dřevěného odpadu. Jednorázové ubrousky a polštářky pro každodenní použití se také vyrábějí hlavně z chemicky běleného dřevěného odpadu, protože původní původní barva materiálu je hnědá. Pro bělení se běžně používá plynný chlor, jehož základem je dioxin, známý karcinogen. Dioxin může způsobit rakovinu, potraty a je hrozbou pro imunitní systém, stejně jako syndrom toxického šoku (TSS).

Existují zákony, které předepisují naše právo vědět, co je v našich šamponech, ale o tamponech nevíme vůbec nic. S vědomím, že vagina je jedním z nejvíce absorpčních a cévních orgánů v našem těle, můžeme jen hádat, jakou chemii naše těla absorbují z tamponů a vložek..

Jednorázové vložky do kalhotek obsahují nesčetné množství chemikálií a přísad, které jsou potřebné ke zvýšení jejich absorpce a k tomu, aby vypadaly bíle a zářivě - ale odnesou vám zdraví. Oblast genitálií je velmi citlivá a tyto chemikálie se snadno vstřebávají do vašeho těla, což způsobuje vaginální podráždění, svědění a nepohodlí..

Po prostudování hygienických a epidemiologických závěrů se ukázalo, že některé tampony obsahují více škodlivých látek než vložky. Zde je například obsah Tampax Lights:

formaldehyd 0,1 mg / l,
akrylonetril 0,02 mg / l,
aceton 0,1 mg / l,
acetaldehyd 0,2 mg / l,
ethylacetát 0,1 mg / l,
benzen 0,01 mg / l,
toluen 0,5 mg / l,
m-xylen 0,05 mg / l,
p-xylen 0,05 mg / l,
styren 0,01 mg / l,
methylalkohol 0,2 mg / l,
butylalkohol 0,5 mg / l,
isobutylalkohol 0,5 mg / l,
propylalkohol 0,1 mg / l,
isopropyl 0,1 mg / l

Přirozeně toto VŠE SPLŇUJE státní hygienická a epidemiologická pravidla a předpisy..

Přirozeně podle indexu integrální toxicity nejsou produkty toxické, index toxicity je v povolených intervalech (It 70-120).

A přesto seznam mluví sám za sebe. A co je každá látka škodlivá (konkrétně škodlivé a toxické látky), můžete vyhledat na internetu.

Přemýšlejte o tom, protože to je vaše zdraví.

Jak si vyrobit tampon pro gynekologii doma video

Léčba těmito prostředky je předepsána lékaři. Základem je domácí lék nebo hotový farmaceutický přípravek. Samotný tampon se často vyrábí vlastními rukama, materiál se prodává v lékárně. Co potřebujete k výrobě tamponů? Jaký materiál by měl být použit?

Oblast použití

Lékařské tampony se používají v gynekologii pro mnoho nemocí. Během období zotavení po operaci. Účinné v mírném stadiu onemocnění, v chronickém průběhu onemocnění, stejně jako další látky během akutní fáze gynekologického onemocnění Prostředky ovlivňují stav dělohy, stěny pochvy a celý reprodukční systém jako celek.
Antikoncepční tampony jsou v dnešní době populární. Jejich použití je způsobeno neschopností používat jiné antikoncepční prostředky. K přípravě léčivých přípravků se nedoporučuje používat běžné hygienické tampony. Jejich přímým účelem je absorbovat kapalinu. Jejich impregnací léčivým prostředkem můžete dosáhnout úplné absorpce látky bez nutnosti návratu.

Příprava na postup

Příprava na připojení zahrnuje následující kroky:

 • informování pacienta o specifikách nadcházejícího postupu;
 • provedení testu k identifikaci možné alergie na lék;
 • vnější genitální toaleta.

Lékař vám řekne, za jakým účelem se manipulace provádí, jaký je její účinek. Lékař určitě vysvětlí, kdy a jak tampon odstranit. Pomocí testu kompatibility se stanoví absence alergické reakce na podávání léku. Před zákrokem doma se žena musí důkladně umýt..

Pro maximální účinek se doporučuje provádět tamponování uprostřed menstruačního cyklu. Během menstruace je nežádoucí aplikovat tampon lékem pouze proto, že takový postup nebude mít žádný účinek..

Vlastní výroba

Na přání si může každá žena doma vyrobit tampon vlastními rukama. Pro začátečníky stojí za zmínku, že tento hygienický výrobek je umístěn přímo do pochvy, takže všechny použité materiály musí být pouze nové..

Před výrobou tamponu stojí za to ošetřit všechny nástroje, které budou použity při práci, vroucí vodou nebo alkoholem. Rovněž je třeba si umýt ruce a pokud je to možné, noste rukavice..

Chcete-li udělat gázový tampon, stojí za to připravit následující materiály:

 • nůžky;
 • vlákno;
 • obvaz nebo gáza, je důležité, aby byly sterilní;
 • vata.

Můžete udělat několik kusů najednou. V takovém případě by tampony měly být skladovány v novém sáčku nebo nádobě s víkem, aby se zabránilo kontaminaci a usazování prachu na nich..

Před výrobou tamponu si určitě umyjte ruce a ošetřete je také speciálním dezinfekčním roztokem. Alternativou je použití sterilních rukavic. Poté je důležité zpracovat nástroje, se kterými bude práce prováděna..

V případě, že se tampony budou používat několik hodin, není nutné je vyrábět napínací nití. Chcete-li to provést, odřízněte kus obvazu střední délky, stačí 40-50 cm, měl by být srolován tak, aby vlákna byla uvnitř. Tím se zvyšuje bezpečnost, aby po vytažení nezůstalo nic ve vagině. Výrobek je vyroben stejným způsobem z gázy.

Takto vyrobený tampon je následně lubrikován lékem a zaveden do pochvy. Pro usnadnění vkládání je přípustné použít konvenční pero, které musí být předem ošetřeno dezinfekčním prostředkem.

Tento typ gynekologického výtěru lze provést pomocí speciálního trakčního stehu. Tento typ se používá v případě, že musí být přes noc uvnitř pochvy. Chcete-li tuto možnost, musíte připravit pás obvazu dlouhý 15-25 cm a vyrobit vatový tampon o průměru ne více než tři centimetry. Pokud je velikost vatového tamponu větší, bude mnohem obtížnější zavést vyrobený tampon do pochvy..

Výsledný vatový tampon by měl být pevně svázán tažnou nití a vně vypadat jako taška. Díky niti je snadné jej odstranit, i když stál uvnitř celou noc..

Vzhledem k tomu, že v každé domácnosti najdete sklenici s medem, bude snazší používat domácí tampony. Jejich výroba bude vyžadovat trochu trpělivosti a obvazový materiál: gázový ubrousek, turunda (spirála) nebo vatový tampon. Tampon pro zavedení do pochvy musí být sterilní. Proto se do práce bere pouze speciální vata a gáza, nůžky se důkladně umyjí mýdlem na prádlo, vaří a otírají alkoholem.

Postup je následující:

 • oddělte požadované množství vaty z obalu, otočte z něj spirálu, která vypadá jako turundochka pro čištění ušních boltců;
 • tvoří vatový tampon nebo podlouhlé torpédo;
 • kravata s dlouhou nití (bude také nutné sterilizovat nebo navlhčit alkoholem);
 • zabalte torpédo (nebo míč) vyrobené pomocí obdélníku z gázy;
 • konce látky jsou oříznuty, pak jsou svázány (u těchto ocasů je tampon odstraněn).

Chcete-li získat pohodlný tampon pro zavedení do pochvy vlastníma rukama, je velmi důležité zvolit správné množství výplně. Vata je materiál, který při absorpci kapalinou výrazně zvyšuje objem. Nemělo by toho být příliš mnoho. V opačném případě po zavedení do pochvy dojde k nepříjemným pocitům. Ale ani malé bavlněné kuličky nefungují dobře. Mohou vyklouznout před časem.

Z obvazu můžete udělat velmi jednoduchý tampon. Sterilní proužek dlouhý 20 cm stočte do pevného válce a nahoře zajistěte nití.

Nemoci ženských pohlavních orgánů jsou nepředvídatelné a jejich léčba vyžaduje pečlivé dodržování pokynů lékaře. Použití tamponů s aloe a medem nepoškodilo zdraví žádného pacienta (kromě případů alergie na včelí produkty). Samotní gynekologové často doporučují takovou „tradiční medicínu“.

Při předepisování léčby tampony čelí ženy určitým obtížím. Ukázalo se, že není tak snadné je vyrobit. Obvykle se vyrábí z vaty, gázy nebo obvazu. Tvar je zvolen podlouhlý nebo kulatý.

Válcový tampon

Všechny ženy vědí, jak vypadá hygienický tampon. Vlastní nástroj by měl mít stejné parametry. Vezměte vatu, pevně ji stočte, připevněte ji nahoře nití. Aby nevyčnívala v různých směrech, zakryjte ji gázou nebo obvazem. Okraje jsou svázané. Tato část bude na vnější straně pochvy..

Léčivé tampony jsou vyrobeny v kulatém tvaru. Vypadá to jako kometa s ocasem. Usnadnění. Vezměte kousek vaty, vyhrňte těsnou kouli. Aplikujte lék. Umístěte mezi vrstvy gázy nebo obvazu, stáhněte nití.

Pokud nastanou potíže se zavedením do pochvy, postupujte následovně. Tampon je vyroben na tužce. Poté se tužka umístí dovnitř a vytáhne se.

Použití tamponů platí jak pro tradiční medicínu, tak pro profesionální. I přes snadné použití byste se měli před použitím poradit se svým lékařem. Samoléčba není povolena.

Kontraindikace

Domácí tampony jsou účinným prostředkem, který směřuje léky přímo do postižené oblasti. Pomáhá léčit různé nemoci bez poškození těla. Je pozoruhodné, že s pomocí tamponů lze silné léky používat i během těhotenství..

Existují však nějaké kontraindikace? Tyto zahrnují:

 • menstruace - domácí tampony nenahradí speciální hygienické;
 • krvácení a příliš mnoho výtoku;
 • individuální nesnášenlivost k užívaným drogám.

Na začátku léčby byste se měli poradit se svým lékařem, který zvolí správný průběh s přihlédnutím k individuálním vlastnostem ženy..

Jak probíhá léčba

Nejužitečnější je lesní vápenný med. Můžete začít tím, že si dáte 1 nebo 2 polévkové lžíce orálně ráno před jídlem (pro celkové posílení těla).

Dalším krokem je očista. Je lepší umýt vaginální sliznici z výtoku ze stříkačky. Za tímto účelem zřeďte med v teplé vodě (1 až 3). Poté vložte do pochvy tampon s medem. Medový roztok se na sliznici velmi rychle hojí vředy, eliminuje záněty, bojuje proti virům a plísním.

Tampony namočte těsně před zákrokem. Nemůžete takové léky skladovat. Zředěný med rychle ztrácí své jedinečné vlastnosti..

Doba trvání léčby a recepty na léčivou kompozici založenou na medu závisí na nemoci.

 • U endometriózy se doporučuje injektovat gázové kuličky navlhčené teplým roztokem vody a medu (jedna ku jedné). Tampon se ponechá přes noc. Ráno je vytaženo a sprchováno odvarem léčivých rostlin (vlaštovičník, měsíček, heřmánek). Med normalizuje metabolismus v děloze, zabraňuje množení patologických buněk ve vaječnících a vejcovodech.
 • V boji proti kandidóze je obzvláště důležité, aby byly gázové tampony sterilní. Před zákrokem musí být sliznice genitálií očištěna od výtoku charakteristického pro tuto infekci furacilinem nebo jinými antiseptiky. Tampon se navlhčí roztokem vody a medu (jako u endometriózy) a nechá se přes noc. Pacienti zaznamenávají po léčbě svědění, otoky, obnovení mikroflóry v pochvě.
 • Tampony s medem na početí pomáhají ženám, pokud nejsou jasné příčiny neplodnosti. Recept: Zabalte jednu čajovou lžičku tekutého medu do kusu sterilní gázy nebo obvazu a nechejte dlouhé konce pro extrakci. Poprvé vstupte na 4 hodiny (pokud není pocit pálení, pak nechte 8-10 hodin).

Léčba medem pomáhá zmírnit obecný zánět, normalizovat menstruační cyklus a má pozitivní vliv na vaječníky. Kurz trvá asi 2 týdny a je přerušen během ovulace.

 • U kolpitidy nebo vulvitidy se doporučují tampony s medem a aloe, recept je následující: vezměte velké listy dospělých rostlin (starších 3 let), opláchněte vodou a vložte na 5-10 dní do chladničky (teplota 15-17 stupňů);
 • listy uchovávané v chladu jsou řezané, vytlačené ze šťávy;
 • šťáva a med jsou smíchány v poměru 1: 1 (kompozice může být skladována v chladničce asi týden);
 • přes noc se vstřikují tampony zvlhčené směsí medu a aloe.
 • kurz se koná 10 dní bez přerušení a opomenutí.
 • V případě cervikální eroze a cystitidy nabízí tradiční medicína následující originální recepty:
   Tampony s cibulí a medem. Středně velká cibule se nakrájí na polovinu, do středu se nalije trochu medu a upeče se v troubě. Když se cibule zapečená s medem ochladí, zabalí se do sterilního obvazu nebo gázy a přes noc se vloží do pochvy. Cibule tampony jsou užitečné při rehabilitaci po operaci vnitřních orgánů malé pánve u žen.
 • Česnekové tampony nebo čípky. Oloupejte hlavu česneku, vytlačte z ní šťávu, zřeďte ji 1:10 převařenou vodou. U této kompozice si dejte sprchu každý večer a každý druhý den v noci, vložte do pochvy tampon namočený v česnekové vodě (samozřejmě - 10 dní). Kromě toho česnek v gynekologii úspěšně léčí kandidózu, cystitidu a další plísňové, bakteriální a virové infekce..
 • Svíčky s aloe. Agávová šťáva nejúčinněji vstupuje do dělohy ve formě čípku. Svíčky se vyrábějí smícháním čerstvé šťávy z listů rostliny s rozpuštěným glycerinem nebo kakaovým máslem (1: 1). Když hmota vychladne, vytvoří se z ní kuličky nebo kapsle a zabalené v pergamenu se zmrazí. Aloe čípky se používají v gynekologii podle obecného schématu pro tyto léky.
 • Sprchování sodou během eroze. Gynekologové doporučují provést to před každým zavedením léčivého tamponu (jakéhokoli). Slabý alkalický roztok čistí a dezinfikuje sliznici.
 • Sprchování heřmánkem pro erozi děložního čípku. Tento postup je vhodné provést po odstranění tamponu. Heřmánkový vývar má změkčující účinek na vnitřní tkáně a zlepšuje imunitu.
 • Svíčky, masti, alkoholové tinktury propolisu. Tato jedinečná přírodní látka obsahuje stromovou pryskyřici, éterické oleje a vosk smíchaný s tříslovinami a pylem rostlin. Propolis v gynekologii (jako med) bojuje proti zánětu, obnovuje mikroflóru a má analgetický účinek. Existují informace o zastavení růstu rakovinových nádorů pod vlivem propolisu.

  Je užitečné kombinovat použití tamponů pro úspěšnou léčbu eroze děložního čípku, fibroidů, neplodnosti, obstrukce vejcovodů s intramuskulárními injekcemi vitamínů a léků na posílení imunity. Nejběžnější v gynekologii jsou injekce z aloe.

  Nedoporučuje se dávat tampony s medem a jinými látkami během těhotenství a během laktace.

  Toto onemocnění se často vyskytuje u mladých žen, zejména u žen, které nejsou v mateřství. V závažných případech je eroze odstraněna kauterizací. V počáteční fázi onemocnění, po operaci, se doporučuje používat léčivé tampony. Eroze je charakterizována změnou kůže na stěnách dělohy v kterékoli její části..

  • Propolis. Lék na erozi děložního čípku se připravuje ve vodní lázni po dobu čtvrt hodiny. 12 g propolisu se kombinuje s 200 g másla. Mixujte do hladka. Jednorázově použijte 1 čajovou lžičku drogy. Navlhčete tampon hojně. Injekční před dotykem děložního čípku. 1 procedura se provádí denně. Průběh léčby závisí na závažnosti onemocnění. Pokud je přípravek používán po operaci, stačí 1 týden. Pro léčbu je předepsán průběh až 2 týdny. Poté gynekolog provede vyšetření. Kurz je buď prodloužen, nebo zastaven. Připravená směs se skladuje na chladném místě, požadované množství se před použitím zahřívá ve vodní lázni. Místo oleje můžete použít 5 lžící. lžíce vazelíny.
  • Rakytníkový olej. Tento nástroj je díky svému jedinečnému složení vysoce účinný při léčbě eroze děložního čípku. Olej odstraňuje bolest, eliminuje zánět a pomáhá utáhnout ránu. Působí na obnovu a obnovu kůže pohlavního orgánu. Před zavedením tamponu s rakytníkovým olejem do pochvy je nutné očistit děložní čípek od hlenu. Použijte běžné sterilní bavlněné nebo gázové tampony. Lékařské tampony s olejem se podávají jeden den. Délka léčby je 14 dní. Po extrakci se provede postup promytí teplou vodou, nový se zavede do pochvy.
  • Sůl. Abychom se zbavili eroze děložního čípku, používá se 10% solný roztok. Připravuje se produkt na 1 litr vody 1,5 lžíce. lžíce soli. Aby se sůl dobře rozpustila, je zapotřebí teplá voda. Navlhčete tampon a vložte jej na 15 hodin. Poté se postup znovu opakuje. Terapie - 16 dní.
  • Luk. Žárovka je odebrána malá, velikosti běžného tamponu. Do zeleniny se umístí čerstvý med. Pečeme v troubě asi 5 minut. Obalte gázou. Tampon pro léčbu eroze děložního čípku je připraven. Délka léčby - 12 dní.
  • Komplexní léčba. Kontrola eroze je připravena z několika ingrediencí. Ricinový olej, med jsou smíchány v 1 lžičce. Přidejte do složení 2 čajové lžičky šťávy z aloe. Tampon je dobře namočený, vložený do vagíny na 1 noc. Ráno, po odstranění produktu, je orgán ošetřen rakytníkovým olejem. Terapie se provádí přibližně 10 dní. Poté musíte zkontrolovat situaci u jmenování gynekologa. V případě potřeby je kurz prodloužen o tolik.

  Prognóza léčby eroze je velmi příznivá. Můžete se toho úplně zbavit. Pod vlivem vnějších a vnitřních faktorů se však může novotvar znovu objevit. Žena by měla podstoupit gynekologické vyšetření dvakrát ročně.

  Jaké jsou hlavní typy

  Tampony jsou rozděleny do odrůd v závislosti na použitém léčivém složení. Nejprve musíte zjistit dostupnou diagnózu.

  Hlavní typy domácích tamponů jsou uvedeny v tabulce.

  S léčivým bahnemTyto tampony zlepšují krevní oběh a vazodilataci. Při výrobě obvazu je míč impregnován špínou a zabalen do několika vrstev čisté gázy.
  S propolisovou šťávouÚčinné v boji proti zánětlivým procesům.
  Soda tamponyPomozte vyrovnat se s drozdem v krátké době.

  V tabulce jsou uvedeny pouze hlavní typy. Tampon lze namočit do léků nebo přírodních ingrediencí.

  Produkt je také vatován nebo obvazován. Závisí to na složkách produktu.


  K výrobě potřebujete obvaz a vatu

  Lékařské tampony pro endometritidu a endometriózu

  Benigní nádor na povrchu dělohy se může objevit v jakémkoli věku. V závažných případech se změní na maligní, vyvolává rozvoj rakoviny. Myomy, fibromy a myomy jsou v gynekologii považovány za záhadné onemocnění. Protože skutečné příčiny vzniku nádoru nejsou plně pochopeny.

  • Cibulovým tamponem. Malá část cibule je odříznuta. Je velkoryse rozmazaný medem. Nechte do večera. Je nutné podat před spaním. Předem zabalte do gázy a vytvořte tampon. Je nutné vstoupit před kontaktem s děložním čípkem. Další možností, jak vyrobit tampon, je nastrouhat cibuli pomocí struhadla. Gruel je smíchán s medem. Orgán je léčen po dlouhou dobu - asi 3 měsíce. Přípravek musí být injikován do pochvy každý den před spaním..
  • Propolis. Z ní se tvoří malé svíčky zabalené do obvazu nebo gázy. Před spaním je zaveden vaginální výtěr a ráno je odebrán. Průběh léčby onemocnění je 5 měsíců. Provádí se podle schématu - 10 dní na uplatnění, 5 dní na odpočinek. Čas od času je nutné zkontrolovat proces hojení u odborníka.
  • Komplexní léčba. Nejprve se připraví roztok z celandinové šťávy, vody, v poměru 1: 1. Tampon je navlhčený, vložený do vagíny v noci. Druhý den namočte tampon do rakytníkového oleje, olivového oleje nebo rybího oleje. Střídání se provádí po dobu 10 dnů v řadě. Pak musíte být vyšetřeni. V případě potřeby kurz opakujte.

  U fibroidů lze použít solné tampony. Průběh léčby je 15 dní.

  Onemocnění se objevuje v důsledku patologických změn v děloze způsobených zánětem. Je charakterizována těžkými obdobími, bolestmi v podbřišku, sníženou plodností. Vaginální tampon je považován za účinný a účinný lék na endometritidu.

  • Rakytníkový olej. Lék zmírňuje zánět, odstraňuje bolest, eliminuje krvácení. Tampon je hojně navlhčen olejem a v noci vložen do pochvy. Léčba musí být prováděna po dobu nejméně 10 dnů.
  • Listy aloe s medem. Rostlina musí být rozdrcena a smíchána s medem. Vaginální výtěr je zaveden před spaním po dobu 10 po sobě jdoucích dnů. Během této doby by měl zánět zmizet, měl by začít proces obnovy stěn orgánu.
  • Dimexid. Léčivý přípravek, který se používá k léčbě mnoha nemocí v gynekologii. Dokonale zmírňuje zánět, zmírňuje bolest. Produkt se zředí vodou v částech 1: 3. Namočte gázový tampon a vstříkněte jej do vagíny po dobu 8 hodin. Délka léčby je 10 dní.

  Endometrióza je v gynekologii běžné onemocnění, které postihuje děložní čípek, samotný orgán. Dochází k růstu epitelu, který přesahuje hranice orgánu. To vše je doprovázeno zánětem, bolestí. Často je chronická, protože je obtížné ji léčit. V závažných případech je nutný chirurgický zákrok. Všichni ostatní doporučují používat tampon.

  • Produkt na bázi olivového oleje. Rozemlejte listy eukalyptu, přidejte 200 ml olivového oleje, 20 pupenů měsíčku. Zakryjte nádobu víkem a vložte ji na 20 dní na teplé místo. Lze použít k léčbě. Vaginální výtěr je vložen do pochvy před spaním. Léčba trvá déle než 10 dní.
  • Kombinovaný lék na cibuli. V gynekologii se zelenina používá k mnoha chorobám spojeným se zánětem děložního čípku, samotného orgánu. Ve své čisté formě však při kontaktu s vaginální sliznicí způsobuje popáleniny. Aby se tomu zabránilo, je doplněn o další komponenty. Šťáva z vlaštovičníku by měla být používána s opatrností. Dostatek 0,5 čajové lžičky k přípravě směsi na 1 použití. Odkrojte plátek cibule nebo ji otřete strouháním. Vmíchejte med. Poté přidejte džus z celandinu. Před spaním je zaveden vaginální výtěr. Léčba trvá 2 týdny.
  • Lněná semínka. 1 polévková lžíce. lžíce lněných semen se nalije 250 ml vody. Vařte na mírném ohni, dokud se nevytvoří homogenní želé podobná směs. Musíte používat vaginální tampon v noci každý den po dobu jednoho měsíce. Kurz začíná po skončení menstruace, trvá až do nástupu menstruace. Lék pomůže zmírnit zánět, snížit bolest.
  • Jitrocel. Budou potřeba čerstvé listy. Rostlina je umyta, zkroucena v mlýnku na maso. Umístěte do plátna a vytvořte tampon. Injikováno do pochvy každý den po dobu jednoho měsíce. Nejlepší použít v noci.
  • Mumiyo. Onemocnění pomocí léku reaguje rychleji na léčbu, relapsy jsou sníženy. 2,5 g mumie se zředí ve 100 ml vody. Tampon je hojně zpracován, vložen do pochvy před spaním. Léčba trvá 10 dní. Přestávka. Žena by měla navštívit gynekologa. Pokud nedojde k žádnému zlepšení, léčba se znovu prodlouží o stejnou částku.

  Těhotenství a porod se mohou nemoci konečně zbavit..

  Co dělat, pokud doma nejsou těsnění

  I u zkušených žen se stává, že menstruace začíná v nejnevhodnějším okamžiku, kdy doma nejsou vložky ani tampony. Tyto hygienické výrobky můžete dokonce na několik hodin nahradit improvizovanými materiály. Můžete například použít následující:

  • Vezměte toaletní papír a navíjejte v mnoha a mnoha vrstvách. Můžete jej otočit a vložit do oblasti rozkroku a pevně přitlačit na stydké pysky.
  • Stejným způsobem můžete použít kus ručníku, prostěradla a dokonce i kapesník..
  • Další možností je dát celofánový sáček na klínku kalhotek (aby nepropustil) a nahoře - gázu nebo vatu.
  • Něco jako těsnění bude fungovat, pokud zabalíte vatu s gázou.

  Pomocí těchto metod se můžete snadno dostat do prvního kiosku nebo uložit a koupit hotové hygienické výrobky.

  Doporučujeme přečíst si o typech těsnění. Z článku se dozvíte, co by měla být vložka, typy urologických a lékařských vložek, alternativa k vložkám (menstruační kalíšky a kalhotky).

  A tady je více o hygienických pravidlech během menstruace..

  Užívání léků

  Tampon pro domácnost k léčbě lze použít doma i ve zdravotnických zařízeních. V gynekologii lze produkty tohoto druhu využít k mnoha účelům..

  Tampon z vaty namočený v šťávě z aloe, propolisu nebo jinými prostředky vám pomůže zbavit se zánětu. Roztok sody může obnovit mikroflóru pochvy, což je zvláště důležité při drozdech.

  1. Nejprve musíte připravit řešení: 1 lžičku jedlé sody na 250 ml převařené chlazené vody.
  2. Před vložením tamponu dovnitř je nutné dobře otřít vnější genitálie a poté vložit navlhčený tampon.

  Je přípustné ponechat prostředek uvnitř až 5 minut nebo déle, je to způsobeno skutečností, že soda je poměrně agresivní látka, při dlouhodobém kontaktu s vaginální sliznicí může způsobit její suchost a pouze zhoršit situaci.

  Takto léčí cervicitidu a kolpitidu, stejně jako parametritidu. V tomto případě se používá speciální druh bahna. Nanáší se nikoli na samotný tampon, ale na vatový tampon, který je nahoře obalen sterilním obvazem. Terapeutický účinek je dosažen pod vlivem tělesné teploty. Hlavním cílem je rozšíření krevních cév a zlepšení krevního oběhu.

  Ručně vyrobené tampony můžete použít nejen v kombinaci s tradiční medicínou. Používají se v lékařských zařízeních, s jejich pomocí v gynekologii se léčí různé nemoci.

  Levomekol se aplikuje na tampon a v pooperačním období se zavede do pochvy pro lepší hojení a resorpci stehů. Pro vnitřní podání nesmí být na tampon naneseno více než 5 ml přípravku. Používejte pouze jednou denně. V tomto případě pokračuje léčba po dobu 10 dnů..

  Dimexid se používá, pokud začal zánět nebo byly v testech detekovány bakterie. Tento lék se zavádí do pochvy pomocí tamponu na zánět dělohy. Nástroj můžete používat pouze na lékařský předpis, přičemž musíte přísně dodržovat dávkování a správně jej ředit. Tampon je nejčastěji umístěn v noci, tyto postupy musí být prováděny po dobu 7-10 dnů.

  Troxevasin se používá k posílení stěn všech cév a normalizaci průtoku krve. Rovněž stojí za to vstříknout drogu do pochvy pomocí ručně vyrobeného tamponu.

  Tampon s Višnevského mastí se používá v gynekologii pro různé nemoci. Tato léčba je vynikající pro erozi, drozd, endometriózu. Masť má příznivý účinek při léčbě zánětlivých procesů.

  Bez ohledu na zvolený lék se způsob použití obvazového nebo gázového tamponu nemění. Hlavní věcí je správně dodržovat předpis ošetřujícího lékaře a dosáhnout prvních pozitivních výsledků v krátkém časovém období. Za zmínku stojí také to, že výroba gázových tamponů vyžaduje trochu času a peněz, takže jsou k dispozici každé ženě.

  Alternativní metody léčby způsobují u některých žen nedůvěru. Účinek navíc nepřichází tak rychle jako po profesionálních lécích.

  • Levomekol by měl být používán v gynekologii k erozi děložního čípku, zánětu přívěsků, v pooperačním období k resorpci stehů. 5 mm výrobku se nanese na tampon vyrobený z vaty a gázy. Vložte opatrně do pochvy. Musíte použít 1 tampon denně. Průběh léčby je obvykle 10 dní. Prodlouženo na lékařský předpis.
  • Dimexid je antibakteriální, protizánětlivý lék. V gynekologii se používá již dlouhou dobu. Opakovaně prokázal svou účinnost při léčbě gynekologických onemocnění. Kromě toho se Dimexid používá jako analgetikum. Dimexid lze použít ve spojení s jinými léky. Lékařské tampony s Dimexidum a Lidaza jsou předepsány pro zánět dělohy, jakoukoli infekci. Před použitím se Dimexid ředí vodou v poměru 1: 3 nebo 1: 5 nebo v ampulce Lidase. Koncentraci Dimexidu určuje gynekolog. Tampon je připraven nezávisle na vatě, obvazu. Lék je umístěn do stříkačky bez jehly. Poté se vstříkne do tamponu. V noci umístěn do pochvy. Musíte jej používat alespoň 1 týden. Nelze samostatně provádět léčbu přípravkem Dimexid, i když je vydáván v lékárně bez lékařského předpisu. Účinnosti je dosaženo díky rychlému pronikání Dimexidum do sliznic dělohy, kůže genitálií, tkání.
  • Troxevasin je určen k posílení stěn cév, normalizaci průtoku krve. V gynekologii se používá k chronické bolesti v pánevní oblasti, cystách vaječníků, v pooperačním období k obnovení stěn dělohy. Ženy jsou často překvapeny, když jim je vaginálně předepsán Troxevasin. Gel je impregnován tamponem umístěným uvnitř pochvy. Pokyny navíc uvádějí „pro externí použití“. V tom není chyba. V gynekologii se droga používá jako základ pro lékařské tampony.
  • Mumiyo. Droga najednou patřila k alternativní medicíně s pochybným účinkem. Dnes jsou tampony s mumií jedním z nejběžnějších prostředků v gynekologii. Často předepsáno pro chronická onemocnění. Léčí zánět dělohy, cystitidu, vaginitidu, polypy. Léčba se provádí podle schématu: 2-3 týdny používání, 10 dní volna. Tampon se vstřikuje v noci po dobu 10 hodin.

  Lékařské tampony používají ženy, když se do genitálií dostane infekce, bakterie nebo škodlivé mikroorganismy. A také pro zánětlivé procesy. Účinnost tamponů přímo závisí na stupni onemocnění. V některých případech stačí podstoupit léčbu za 1 týden, v jiných - 2 měsíce.

  Potřebné materiály

  Postup výroby tamponu by měl probíhat za nejsterilnějších podmínek a z čistých materiálů, protože poté bude zaveden do pochvy. Materiály a nástroje, které budete potřebovat:

  1. Vata.
  2. Obvaz.
  3. Gáza.
  4. Nůžky.
  5. Jehla a nit.
  6. Sterilní rukavice.

  Nástroje můžete dezinfikovat roztokem alkoholu nebo vařením, nit lze ošetřit antiseptikem.

  Tampony v gynekologii z drozdů

  Pokud se zeptáte svého lékaře na nejčastější onemocnění v gynekologii, bude nejdříve drozd nebo kandidóza. Objevuje se u žen z různých důvodů, od infekce, končící snížením imunity a hormonálními poruchami. Místní léčba tampony je zvláště indikována během těhotenství a kojení.

  • Olejová směs. Složení zahrnuje: rakytník, šalvěj, tymián, čajovník. Smíchejte 3-5 kapek. Tampon se navlhčí a umístí se přes noc do pochvy. Musí se používat každý den po dobu 1 týdne. Nástroj rychle zmírňuje svědění, snižuje příznaky drozdů. Po odstranění tamponu je vagina očištěna od sekretů čistým sterilním tamponem. Navlhčeno v teplé vodě.
  • Přírodní med. Použité čerstvé. Namočte tampon vstříknutý do pochvy před spaním.
  • Odvar z rostlin. Ženská nemoc je léčena heřmánkem a dubovou kůrou. Vezměte ve stejných částech. Bylinky zalijeme vroucí vodou. Vařte na mírném ohni po dobu 7 minut. Dali to vařit půl hodiny. Navlhčete tampony. Musíte aplikovat 2krát denně. Léčba - 11 dní.
  • Kalanchoe. Čerstvé listy rostliny jsou rozdrceny a rozloženy do gázy. Umístil do pochvy po dobu 3 hodin. Tampon musí být používán po dobu 7 dnů.

  Před zavedením tamponu do pochvy je nutné očistit jeho stěny od výtoku. To se provádí roztokem sody a soli. Na 1 000 ml vody, 1 dezertní lžičku. To umožní léčivým složkám tamponu působit rychleji..

  Z čeho jsou tampony vyrobeny??

  Dnes jsou tampony vyráběny z bavlny nebo celulózy nebo bavlny s celulózovými vlákny. Tampony mají obvykle tenkou skořápku, která zabraňuje oddělování vláken.

  Tampony o.b. ® jsou vyráběny z nejkvalitnějších vysoce absorpčních vláken a jsou vyráběny a baleny za podmínek průmyslové hygieny, aby byla zajištěna sterilita. Vzhledem k tomu, že tampony jsou vloženy do pochvy, jsou v prostředí, které je domovem mnoha mikroorganismů. Tampony o.b. ® nenarušujte přirozenou mikroflóru pochvy.

  Kliknutím sem se dozvíte více o tom, jak se tampony o.b vyrábějí. ®.

  Dotazy, které by vás mohly zajímat

  • Nemoc z používání tamponů
  • Zda se tamponová nit může zlomit, oddělit nebo vytáhnout?
  • Vše o menstruaci
  • Vše o pubertě
  • Pomocí tamponů
  • Produktová řada o.b. ®
  • Informace o tamponu
  • Otázky a odpovědi
  • Slovník pojmů
  • O cookie
  • Zásady ochrany osobních údajů
  • Podmínky použití
  • Kontakty
  • MAPA STRÁNKY

  © Johnson & Johnson LLC, Rusko, 2020.

  Tato stránka je vlastněna společností Johnson & Johnson LLC a je výhradně odpovědná za její obsah. 13+

  Tato stránka je určena pro obyvatele Ruské federace “

  Informace zveřejněné na webu slouží pouze pro informaci a nelze je považovat za radu lékaře nebo ji nahradit. Pro více informací doporučujeme kontaktovat odborníka.

  Státní osvědčení o registraci:

  RU.77.01.34.012.E.010328.07.11, RU.77.01.34.012.E.010327.07.11, RU.77.01.34.012.E.010510.07.11, RU.50.99.05.012.E.002450.10.13, RU. 77.01.34.012.E.006490.07.12, BY.70.07.01.012.E.002615.03.11, RU.77.01.34.012.E.001712.11.10, RU.77.01.34.012.E.010326.07.11.

  Z čeho jsou vyrobeny tampony TAMPAX

  Dík! Chceme vědět, proč se vám tento článek líbil.

  Dík! Chceme vědět, proč se vám tento článek nelíbil..

  Kolekce TAMPAX: sortiment, hlavní součásti tamponů

  Moderní kolekce produktů TAMPAX zahrnuje:

  • Tampony TAMPAX s kartonovým aplikátorem
  • Tampony TAMPAX Compak s aplikátorem
  • Tampony TAMPAX Compak Pearl s aplikátorem
  Podle stupně absorpce se tampony TAMPAX dělí na:
  • Běžný - určen pro lehký až střední výboj (nasákavost 6-9 g)
  • Super - pro střední až silné výboje (nasákavost 9-12 g)
  • Super Plus - pro obzvláště silné vybití.
  Všechny tampony TAMPAX mají navzájem podobné zařízení. Hlavní složkou tamponů je absorpční jádro, těsně stlačený malý válec s vynikajícími absorpčními vlastnostmi. Tampon má navíc tenkou vnější skořepinu a šňůru, která je bezpečně připevněna k absorpčnímu jádru pomocí nitě. Pro pohodlné a hygienické a správné umístění tamponu do pochvy bez dotyku rukou je tampon vybaven aplikátorem.

  Z jakých materiálů je TAMPAX vyroben??

  Tampony TAMPAX s kartonovým aplikátorem

  Absorpční jádro je vyrobeno ze speciálně upraveného běleného celulózového vlákna (viskózy), certifikovaného podle mezinárodního systému zkoušek a certifikace textilních výrobků OEKO-TEX® STANDARD 100 (doporučeno pro použití při výrobě nejrůznějších výrobků, například čajových sáčků a mnoha domácích potřeb a osobních potřeb hygiena).

  Vnější plášť je vyroben z měkkých a bezpečných syntetických vláken (polyester, polyethylen, polypropylen) s vysoce výkonnými vlastnostmi, které se dobře osvědčily ve spotřebním zboží, jako je sportovní oblečení a výrobky pro osobní péči.

  Šňůra je vyrobena z měkkých a bezpečných syntetických vláken (polyester, polyethylen, polypropylen).

  Nitě je vyrobena ze 100% ekologické bavlny, certifikované systémem OEKO-TEX® STANDARD 100.

  Lepenkový aplikátor - vyroben z pevně navinutého papíru, který lze recyklovat.

  Všechny materiály jsou bezpečné pro přirozenou mikroflóru pochvy.

  Tampony TAMPAX Compak s aplikátorem

  Absorpční jádro: speciálně upravené bělené celulózové vlákno (umělé hedvábí) certifikované podle OEKO-TEX® STANDARD 100.

  Vnější plášť: syntetické vlákno (polyester, polyethylen, polypropylen).

  Šňůra: syntetické vlákno (polyester, polyethylen, polypropylen).

  Závit: směs ekologické bavlny a vysoce kvalitních syntetických vláken (polyester, polyethylen, polypropylen).

  Kompaktní zatahovací aplikátor je vyroben z recyklovatelného plastu (PE) a barevných pigmentů - zcela bezpečných, hypoalergenních materiálů, které se používají v řadě průmyslových odvětví, včetně obalů na potraviny a kosmetiku.

  Všechny materiály jsou bezpečné pro přirozenou mikroflóru pochvy.

  Tampony TAMPAX Compak Pearl s aplikátorem

  Absorpční jádro: směs celulózových vláken (viskóza) a organické bavlny, certifikováno podle OEKO-TEX® STANDARD 100.

  Vnější plášť: syntetické vlákno (polyester, polyethylen, polypropylen).

  Šňůra: směs bavlny a syntetických vláken (polyester, polyethylen, polypropylen).

  Závit: vysoce kvalitní syntetické vlákno (polyester, polyethylen, polypropylen).

  Aplikátor: potravinářský plast (PE / PP) a barevné pigmenty.

  Pohodlí a ochrana až na osm hodin. Vyberte si TAMPAX.

  Dík! Chceme vědět, proč se vám tento článek líbil.

  Dík! Chceme vědět, proč se vám tento článek nelíbil..

 • Menstruace u žen trvá od nástupu puberty do menopauzy. Je to přirozený proces, který je nezbytný pro normální fungování reprodukčního systému a možnost početí dítěte.