Menstruační kalíšek, tampony nebo vložky - co si vybrat?

Kdysi kamarádka v rozhovoru ženy letmo zmínila menstruační kalíšky, říkají, nyní jsou velmi doporučovány, protože jsou pohodlné, ekonomické a podobně..

Zpočátku jsem tomu nepřikládal žádnou důležitost, ale pak jsem se rozhodl se hrabat na internetu. A na základě velkého počtu pozitivních recenzí jsem se přesto rozhodl objednat si takovou misku (na čínské internetové platformě).

Můj první testovaný měl příliš ostrý konec, který musel být odříznut. Navíc chyběla a nevytvořila požadovaný efekt.

Po vyzkoušení několika možností se moje volba usadila na tomto modelu (jako na fotografii).

Po provedení šestiměsíčního testu jsem tedy přišel k:

1. Přestal jsem používat podložky. V práci v nejhojnějších dnech pro každý případ lepím jeden bez křídel a doma to denně zvládám.

2. Správně řekněte, že pokud vám menstruační kalíšek prosakuje, pak jste ten svůj nezvedli nebo jste se nenaučili zavádět. Po absolvování obou fází jsem byl přesvědčen, že tomu tak je..

3. Doporučuji tvar mísy jako na obrázku. Je docela elastický, ocas se vůbec nepichá, je zasunutý jednou nebo dvakrát, ideální tvar, na čínských platformách to stojí penny (vzal jsem to za 100 rublů. Ano, správně jsem napsal nuly.)

4. Nenechte se zmást reklamou na tisíce rublů. Čínské levné z hlediska kvality a funkčnosti nejsou v žádném případě horší.

5. Misky jsou vyrobeny z lékařského silikonu, životnost jednoho kusu je 5 let (ale objednal jsem několik najednou - nemám rád monotónnost))))).

6. Pokud rodíte (ne císařským řezem!), Ale ujistěte se, že vaše vagina je stále tenká a elastická - vezměte si stejnou velikost L. S-ka bude prosakovat. I když si můžete pořídit obě kopie najednou. Mám také S-ki - používám je v chudých dnech.

7. V recenzích jsem četl, že díky kalíšku došlo u jedné ženy k znatelnému snížení počtu menstruačních dnů na 7denní normu (a kvůli zavedené spirále to bylo asi 10).

8. S miskou můžete bezpečně plavat v bazénu a v moři.

9. Pohár je kontraindikován pro panny..

10. Veškerá menstruační krev se hromadí uvnitř kalíšku (vyteče z děložního čípku a okamžitě tam jde). A protože je mísa pevně nasávána, bakterie se do ní nedostanou. Proto můžete navždy zapomenout na nepříjemný zápach..

11. Z kalíšku uvnitř pochvy se nic nevysype, nebojte se. Hlavní věcí je nezapomenout ji vyjmout a opláchnout včas (každé 3-4 hodiny, a pokud to není hojné, je to obvykle několikrát denně).

12. Z misky nevzniká žádný zánět. Samozřejmě, pokud jej používáte správně. Nenoste jej například v sobě dva nebo tři dny)) No, musíte ji pravidelně vařit (zejména před prvním použitím).

13. Koňský ohon nikde nevyčnívá a nezasahuje. Řekl bych, že se to vůbec necítí.

To je zatím vše.

Pokud použijete moji metodu, vaše peněženka jistě hodně ušetří na podložkách.

P.S. Představitelé olwayzy, belly, naturelly a dalších jim podobných, prosím projděte.

Nebyly nalezeny žádné duplikáty

svatý grál))) kdy je pokračování boje proti parazitům?))

Počkejte. Po úplném zotavení))

Asi za pět minut bude druhý příspěvek.

Děkuji za podporu!

Kupte si manželku)) Žádná manželka - získejte)))

A je tu sklenice na menstruaci.
Jaký zázrak zázraků!

Jsou vložky nebo tampony hygieničtější??

Hygiena a marketing

„Kdyby mi někdo mohl vysvětlit, co je Kotex!“ To jsou slova mladého Američana, který položil podobnou otázku během večeře. Bylo to ve 20. letech 20. století v Americe. Tehdy to samozřejmě neudělal nikdo, protože Kotex byl kódové slovo - skrytý odkaz na to, co mělo zůstat tajemstvím..

Kotex byla a zůstává jednou z nejoblíbenějších značek dámských hygienických vložek pro ženy..

Ale jak Sharra Vostral píše ve své knize Under Wraps, jedním z hlavních účelů zboží, jako jsou vložky, tampony a čepice, je ticho, tajemství: všichni kolem nemusí vědět, jestli má žena menstruační dny nebo ne. Ne. A ženy měly důvody, aby to tajily.

V roce 1868 viceprezident Americké lékařské asociace varoval, že lékařským ženám by se nemělo věřit během jejich měsíčního „onemocnění“..

O pět let později americký lékař a pedagog Edward Clarke řekl, že dívky by neměly být během menstruace přítomny, protože je příliš velkou zátěží očekávat, že budou během menstruace myslet..

Spisovatelka Eliza Duffyová to dr. Clarkovi ostře odpověděla: proč nemá námitky proti tomu, aby ženy během období těžce pracovaly? Možná chce jen připravit dívky o vzdělání.?

Je možné, že to tak bylo. Není proto divu, že si ženy raději nechaly svůj menstruační cyklus..

První oficiálně zaznamenaný pokus o prodej jednorázových vložek se ve skutečnosti datuje do 90. let 20. století. Společnost Johnson & Johnson v roce 1896 uvedla na trh „Lister Pads“ ve Spojených státech [po britském chirurgovi Josephovi Listerovi, který učil svět sterilizovat chirurgické nástroje], a v Londýně obchodní dům Harrods v roce 1895 inzeroval „hygienické vložky“ vyráběné německou firmou Hartmann.

Ale tyto produkty neměly velký účinek. Zdálo se, že ženy věřily, že výroba hygienických vložek vlastníma rukama z jakéhokoli materiálu po ruce je levnější nebo pohodlnější a možná méně trapná..

Důležitý technologický průlom nastal během první světové války, kdy výrobce papíru Kimberly-Clark začal používat nový krepový papír na obvazy..

Krepový papír byl vyroben z buničiny. Bylo to mnohem levnější než bavlna a mnohem hygroskopičtější..

Ke konci války začala společnost Kimberly-Clark hledat nové trhy a poté společnost obdržela dopis od zdravotních sester, že používají své výrobky nejen pro obvazy..

Je zcela zřejmé, že se zde otevíraly nové obchodní vyhlídky. Ale existovalo riziko: neukázaly zkušenosti společnosti Johnson & Johnson, že takový produkt je příliš tabu na to, aby se dobře prodával??

Společnost Kimberly-Clark riskovala prodejem nových produktů pod neznámým názvem „Kotex“. Mezitím se skládá z prvních slabik dvou slov - „bavlna“ (bavlněná tkanina) a „textura“. Ale co je nejdůležitější, mladí lidé na sekulárních večírcích neměli tušení, co to ve skutečnosti je. Po prvním krepovém papírovém tampónu následoval v roce 1933 patentovaný tampon, který byl uveden na trh pod názvem „Tampax“.

Brzy se objevila první menstruační čepice - v roce 1937 - patentovaná ženou Leonou Watson Chalmersovou.

Pak přišla válka a výrobky dámské hygieny byly inzerovány jako prostředek, pomocí něhož mohly ženy mobilizovat své úsilí a pomáhat při nepřátelských akcích..

Jedna reklama společnosti Kotex zobrazovala dívku ve špatné náladě s mopem a koštětem ležící na podlaze. „Kdo by si představoval, že opustíš a odmítneš zaprášit a umýt pár nádobí, když s tebou tvoje máma takhle počítá?“

Podle jedné studie dnes ženy v USA samotné utrácejí odhadem 3 miliardy dolarů ročně na hygienické výrobky, které jsou již dlouho součástí jejich každodenního života..

Ale v mnoha částech světa tento problém stále není vtip..

Uvažujme o příběhu Arunachalama Murugananthama, mladého muže, který předčasně ukončil školní docházku z jižních indických států a který se v roce 1998 rozhodl, že si jeho žena zaslouží cenově dostupné hygienické vložky, místo špinavého hadru, který musela použít..

„Nechtěl bych moped ani otřít takovým hadrem,“ připustil.

Začal navrhovat jednoduchý stroj na výrobu polštářků - současně vytvářet pracovní místa a vyrábět polštářky pro všechny ženy v Indii..

Pak ho jeho žena Shanti opustila. Jeho ovdovělá matka se od něj odvrátila. Z jejich pohledu bylo to, co udělal, příliš hanebné..

Nyní Arunachalam triumfuje spolu se svým vynálezem a Shanti se k němu vrátil. První potíže, kterým musel čelit, však ukazují, o kolik více stigmatu stále existuje v mnoha částech světa spojeného s ženskou menstruací..

Použité vložky a tampony

Capa se v dnešní době stala mojí skutečnou spásou. Bezpečnostní podložky již nejsou potřeba. Spím v jakékoli poloze, kterou chci, nosím každý den krajkové spodní prádlo bez obav z toho, že se vložka nemá kde držet nebo tampon prosakuje. Drozd je pryč. Mnoho lidí píše, že říkají fu, nehygienické atd. To vše píší ti, kteří náustek nezkoušeli. Nebojte se nového, není to vždy špatná věc. Chránič zubů může být nejlepším pomocníkem, pokud se naučíte, jak jej správně používat. Pokračovat ve čtení →

Za 10 dní jedeme k moři (doufám, že odjedeme))). A právě naše kritické dny přijdou téměř na samém začátku ostatních. No, nestihli jsme odjet dříve. (((Jsem v pořádku - tampon a další)))) Ale co by měla dělat Arina? Možná může také použít například minitampy? Nebo v těchto dnech exkurze a pokládání? Co dělat, co si myslíte? Pokračovat ve čtení →

Dívky, kdo který použil nebo plánuje použít po porodu? po prvním narození můj manžel koupil ty po porodu, ale moc se mi nelíbily, ale teď jsem si koupil naturella, myslím, že si je vezmu.. nebo možná koupím další. Možná je někdo použil. Jelikož jsem během menstruace pro tampony, nerozumím vložkám ((Přečtěte si více →

Jsem aktivní, mohu pohár používat při sportu? Ano. Menstruační kalíšek se nosí uvnitř a nemá žádné struny ani křídla jako tampony a vložky. Mísa je ideální pro životní styl aktivní ženy. Na misku se vejde třikrát více tekutiny než na tampony nebo polštářky, proto by se měla čistit nejméně o polovinu častěji než při výměně jednorázových hygienických produktů. Menstruační kalíšky lze nosit při plavání, józe, joggingu nebo cokoli jiného. Pokračovat ve čtení →

Nedávno jsem začal používat tampony a chtěl bych vědět, zda jsou škodlivé. Co si myslíte o používání tamponů? A jak často je můžete použít? A také mě znepokojilo, že pokyny uvádějí syndrom toxického šoku, zajišťují, že to nesouvisí s používáním tamponů. Je to opravdu tak? Odpovědi E.P.Berezovskaya Přečíst více →

někdo jiný může zapomenout a nechat použitou vložku / tampon v koupelně. až do další návštěvy, když si toho všimnou a odeberou se (po 10 minutách nebo několika hodinách, jak se stane další návštěva). nebo jsem jediný. a jak polovina vašich lidí s tím souvisí Přečtěte si více →

Popularita si nyní získává poměrně zajímavý produkt: menstruační kalíšky. Menstruační kalíšky jsou nádobka, která je umístěna ve vaší vagině, aby zachytávala menstruaci. Je opakovaně použitelný, což umožňuje jeho používání po několik let. Na rozdíl od tamponů a vložek, které je třeba zakoupit měsíčně. Přicházejí v různých velikostech, barvách a různých stupních tuhosti, což vám umožňuje vybrat si produkt, který je pro vás vhodný. Podle mého názoru je to docela zajímavý vynález. Koneckonců, pokud o tom přemýšlíte, utrácíme ročně docela slušné množství za tampony / vložky. Koupil jsem misku. Pokračovat ve čtení →

Hygienické vložky Pros: dostupnost v obchodech a snadné použití Nevýhody: nemůžete plavat v moři, jít do bazénu, nemůžete nosit tanga a lehké spodní prádlo, skleníkový efekt, nutnost měnit každé 2 hodiny, často nepříjemný zápach, protože krev je velmi výživné médium pro množení aerobních patogenních bakterií (žijících s přístupem ke vzduchu), po celý život jedna žena vyhodí několik tun použitých hygienických vložek jako odpad Hygienické tampony Pros: dostupnost v obchodech, snadné použití, můžete nosit řemínky a lehké spodní prádlo. Pokračovat ve čtení →

Zde je několik jednoduchých a užitečných tipů: 1) Každý den se sprchujte. Snažte se nepoužívat vonná nebo drsná mýdla, protože mohou dráždit. Použijte jemné mýdlo k očištění vaší soukromé oblasti a pochvy. To pomůže snížit pocení v této oblasti, což může také způsobit nepříjemný menstruační zápach. 2) Noste bavlněné spodní prádlo. Abyste intimní oblasti a pochvě lépe dýchali, noste bavlněné spodní prádlo. Díky tomu bude oblast během vašeho období suchá. Syntetické materiály zadržují vlhkost a vedou k růstu. Pokračovat ve čtení →

Osobně mě tento chránič úst přitahoval následujícími vlastnostmi a poskytl mi příležitosti: 1 - Pohodlí. Myslím, že ženě není třeba vysvětlovat, co je to menstruace a jak probíhá a o kolik více nepohodlí je způsobeno hojným výtokem! A tato křídla jsou na těsněních, která neustále unikají, bez ohledu na to, jak jsou těsnění skvělá! Ano, mohou také třít. Velmi mě inspirovalo, že takové nepříjemnosti nezažiji! 2 - Ušetřete peníze! S růstem cen všeho, včetně výrobků pro ženskou hygienu, jsem viděl ten pravý. Pokračovat ve čtení →

Clean Point Healing čínské tampony a vložky. Okamžitě přeorientovat na ceny TĚSNĚNÍ v Moskvě (v internetovém obchodě) 390-460 Mám 350 TAMPONŮ V Moskvě-900-1200 mám 600 Self-pickup M. Shchelkovskaya, od 20. listopadu, ruská pošta, EMC, kurýr http: //www.babyblog.ru / user / lenta / cezarr Proč je to tak levné? Je to velmi jednoduché, sám si je dovážím z Číny. velmi užitečný odkaz s otázkami a odpověďmi. http://chinamedica.ru/tampon-layings-reviews.html#Box1 Osobně jsem používal obojí. Efekt je úžasný, drozd začal, dal jsem tampon za den bez pilulek. to je pravda. nyní ji pravidelně používám k preventivním účelům. Kupuji v Číně ve stavu. Pokračovat ve čtení →

No, tato maličkost je chválena - a já jsem obětí reklamy. takže teď mám tento zázrak - už se nemůžu dočkat, až se krasnodarští příbuzní nyní podrobí testovací jízdě, mimochodem jsem si ji představoval víc, než ve skutečnosti je. menstruační kalíšek CupLee je speciální čepička ze 100% lékařského silikonu, který je ve vagině. Vaše menstruační krev se shromažďuje v kalíšku a spodní prádlo zůstává zcela čisté.Čisté a pohodlné Žádný tampon nebo vložka neudrží tolik tekutin, kolik dokáže běžná menstruační čepice. Proto. Pokračovat ve čtení →

LadyCup (Česká republika) Cena: 1500 rub. Označíme preferované barvy, zkontroluji dostupnost. LadyCup (opakovaně použitelný menstruační kalíšek), velikosti 1 × S (malý) nebo 1 × L (velký), plastový sáček, úložná taška ze 100% bavlny, vícejazyčný návod. LadyCup je nový menstruační kalíšek, který se zavádí jako tampon. Jedná se o zařízení pro odběr menstruační krve během menstruace. LadyCup je vyroben výhradně z lékařského silikonu. Jeho povrch je tak hladký, že se na něm neshromažďují bakterie, nedochází k absorpci, což pomáhá chránit přirozené vaginální prostředí. LadyCup je vyroben. Pokračovat ve čtení →

Proč se zvyšuje chuť k jídlu týden před menstruací? V posledních dnech před menstruací se mění poměr mezi hormony produkovanými vaječníky, tj. Estrogenem a gestagenem. Pokud vaječníky produkují méně gestagenu, než by měly, pak třetí důležitý hormon, androgen, zvyšuje jeho účinek na tělo. A je třeba zdůraznit skutečnost, že je to androgenní hormon, který stimuluje chuť k jídlu. Proč před menstruací ztuhnu, i když jím také? Možná jste si tuto otázku položili vícekrát. A tady je odpověď - opravdu nejste. Pokračovat ve čtení →

Ahoj holky! Prosím, řekněte mi: moje M obvykle trvá 6 dní, 4 dny jsou hojné a zbytek trochu. Tampony jsem tedy používal jen zřídka a poté v jednom cyklu jednou, ale v tomto cyklu jsem se rozhodl je použít jen proto, že venku je horko a chodit v podložce není příliš pohodlné. M začalo 8. května (hojně), 9. května (bylo jich méně) a dnes na tamponu není téměř nic. ŘEKNĚTE MĚ, ŽE TAMPONY MOHOU BÝT MÉNĚ NEŽ BĚŽNÉ. NEBO K ČEMU TO MŮŽE BÝT PŘIPOJENO? Pokračovat ve čtení →

Clean Point Healing čínské tampony a vložky. Okamžitě budu korelovat s cenami TĚSNĚNÍ v Moskvě (v internetovém obchodě) 390-460 Mám 350 TAMPONŮ V Moskvě-900-1200 Mám 600 Self-pickup M. Shchelkovskaya, od 20. listopadu, ruská pošta, EMC, kurýr http: //www.babyblog.ru / user / lenta / cezarr Sapegina Anastasia mi pomáhá pracovat s regiony http://www.babyblog.ru/user/lenta/nakimova všechny otázky týkající se zasílání do regionů, kromě Moskvy a moskevského regionu Proč je to tak levné? Je to velmi jednoduché, já Přivedu je sám. Pokračovat ve čtení →

Slabé srdce a těhotné ženy by se neměly podřezávat) „Byl jsem zděšen samotnou myšlenkou na takovou věc, ale koupil jsem ji a vyzkoušel - je to noční můra!“, „Jaké jsou skromné ​​německé ženy! se nestal "," Nepohodlné, nehygienické, všechno je potřísněné krví, jako by to bylo v hororu "," A mají také různé velikosti? A jak je pro mě zajímavé pochopit, který z nich mám? " Pokračovat ve čtení →

Řekni mi, holky, možná to někdo měl! První menstruace po porodu přišla 1. dubna: byly tak vzácné, používal jsem denní vložky téměř všech pět dní (jednou jsem použil vložku a několikrát tampony). Cyklus do B byl vždy 28-30 dní. Obecně jsem na ně čekal znovu do 1. května. a nejsou? Co by to mohlo být? S manželem se VŽDY chráníme! Pokračovat ve čtení →

Jednou z motivací, kterou jsem začal Kolyu vysazovat od prvních měsíců pomocí převážně opakovaně použitelných plenek, bylo pochopení toho, kolik jednorázových plenek po každém dítěti zbývá. Všechno by bylo v pořádku, ale každá taková plenka se úplně rozloží do 500 (!) Let. Souběžně s tím mě pronásledovala myšlenka, že stejně jako každá žena, ani moje podložky nejsou daleko, a pokud je to možné, bylo by skvělé mít v této věci ekologickou alternativu, ale k tomu nic. Pokračovat ve čtení →

Dívky, řekněte mi! Mám drozd. Protože jsem byl mimo město, musel jsem se samoléčit (ale podle zkušeností z minulých let, jak předepsal lékař), vypil jsem pilulku flucanazole a začal jsem vkládat polygynaxové svíčky (dnes 8 svíček) Příznaky jsou téměř pryč. Byl před třemi dny u lékaře, když jsem se vrátil, okamžitě běžel. Řekla, že bude pokračovat v zavádění polygynaxu až do menstruace, a já čekám na menstruaci zítra nebo pozítří. Striktně však řekla, že by mělo být vloženo 12 svíček a že během menstruace to není nutné. A pokyny říkají, že byste neměli přestat. Pokračovat ve čtení →

Dámské hygienické vložky Vinalayt (Anionové vložky s anionty). Výrobky vyráběné čínskou společností Winalite jsou na světovém trhu bezkonkurenční. O Winalite a jeho úspěších je toho hodně co psát. Pokračovat ve čtení →

No, tady mám tyto nádherné dny. 1 měsíc a 28 dní po porodu jsem doufal, že je nebudu vidět včas. Četl jsem, že se u někoho po porodu radikálně mění a podle počtu dnů jeho přítomnosti a naopak absence, takže si myslím, že se to změní, nebo ne. než bylo vše stabilní a jasné, začalo to každých 21 dní a trvalo 7 dní, ale teď ani nevím. na bolestivé pocity také první den prochází mnohem bezbolestněji než dříve. Pokračovat ve čtení →

Co potřebujete vědět o vložkách a tamponech. Dívky sdílejí své názory, gynekolog odpovídá na otázky

Chrániče nebo tampony? Každá žena si sama vybere ve prospěch jednoho nebo jiného hygienického výrobku. Dotazovali jsme se 30 zástupců spravedlivého sexu a zjistili jsme, co si o tom myslí, a také jsme mluvili s gynekologkou Tatyanou Symonenkovou, která řekla o tom, co si každá dáma musí pamatovat.

- Nelze jednoznačně říci, co je pro ženy lepší používat v kritických dnech: vložky nebo tampony. Všechno je velmi individuální. Nejprve by to mělo být pohodlné. V případě jakýchkoli nepříjemných pocitů je lepší se poradit s gynekologem.

Fyziologicky se podložky samozřejmě mohou jevit jako jasnější možnost. Moderní tampony jsou však tak všestranné a sofistikované, že není důvod zakazovat jejich časté používání. Hlavní věcí je jasně dodržovat pravidla používání..

- Kde je lepší koupit hygienické výrobky: v lékárně nebo v obchodě?

- Jakýkoli produkt je důkladně zkontrolován ještě před jeho uvedením do prodeje. Neexistuje žádný zásadní rozdíl.

O těsněních

- Co hledat při výběru těsnění?

- Je důležité, aby vám jejich materiál vyhovoval. Někdo dává přednost možnosti se sítí, někomu se to naopak nelíbí. Je důležité, aby těsnění „dýchalo“, zejména v létě, protože syntetický povlak může vytvářet skleníkový efekt, který vyvolává zánět. Doporučuje se, aby každá podložka byla zabalena samostatně. Je to hygieničtější.

- Jsou vonné polštářky škodlivé?

- Otázka je opět individuální. Nebudu mluvit za ani proti. Mohu jen vyjasnit, že pokud se po použití těchto produktů objeví podráždění, musíte je odmítnout. Myslím, že je to jasné všem ženám..

- Jak často by se mělo těsnění vyměňovat?

- Závisí to na množství menstruace. Pokud musíte vyměňovat vložku každé 2-3 hodiny, protože je extrémně plná, znamená to silnou menstruaci a je to jasný signál pro vaše tělo, abyste se poradili s gynekologem. Obecně je hygieničtější měnit podložky alespoň každé 4 hodiny. Nezapomeňte také vyměnit podložku v předvečer spaní..

O kalhotkách

- Je možné používat kalhotky po celou dobu?

- Spodní kalhotky pomáhají chránit spodní prádlo před fyziologickými sekrety. Tento výtok je variantou normy za předpokladu, že nedojde k pocitu nepohodlí, bolesti a svědění. Množství a povaha výtoku závisí na věku ženy a fázi cyklu..

U dívek před pubertou a u žen v pozdní menopauze, kdy je hladina pohlavních hormonů, které ovlivňují vaginální mikroflóru, je velmi nízká hladina výtoku. Proto je velmi vhodné používat „vložky“ k prodloužení životnosti spodního prádla a zachování jeho estetického vzhledu. Nezapomeňte však, že povlak polštářků zabraňuje cirkulaci vzduchu mezi tělem a vnějším prostředím a v horkém období může vytvořit skleníkový efekt a způsobit pocit nepohodlí a sucha v oblasti vnějších genitálií, proto je nutné polštářky během dne několikrát vyměnit..

Pokud si pacientka stěžuje na nepohodlí a neexistují zjevné infekční důvody, často doporučuji vzdát se tohoto hygienického prostředku na dobu léčby a skutečně vidět postupné zlepšování jejího stavu..

- Existují nějaké kontraindikace pro jejich použití?

- Spíše dočasná omezení: zánětlivé procesy, alergické reakce na složky tamponu, projev virových onemocnění v pochvě (genitální bradavice), porušení anatomické struktury (poporodní prasknutí vaginálních stěn, prolaps vaginálních stěn) atd..

Je také třeba mít na paměti, že i když vždy používáte produkt stejné značky, nejste pojištěni proti vzniku alergických reakcí. V jednom okamžiku mohou výrobci něco změnit ve výrobě a objeví se nepohodlí. Pokud tedy víte, že máte zvláštní citlivost, vždy si pečlivě přečtěte, co je napsáno na obalu..

- Mohou panny používat tampony??

- V některých případech je to nutné. Mnoho dívek se aktivně věnuje sportu, jako je plavání nebo balet. Soutěž neodloží kvůli jednomu účastníkovi. Je jen důležité vybrat správné tampony a také je správně vložit, pokud to struktura panenské blány dovoluje.

V takových případech dívky přijdou ke gynekologovi se svou matkou. S přihlédnutím k fyziologickým charakteristikám mladého pacienta doporučuje odborník vhodnou velikost, obvykle nejmenší. Je důležité, aby lékař dívce vysvětlil, jak je používat..

- Je pravda, že je vhodné používat tampony pouze několik dní během menstruace, jindy je lepší zvolit vložky?

- Ne, pokud je ženě pohodlí, může používat tampony po celou dobu kritických dnů.

- Jak často měnit tampon a proč je to tak důležité?

- Závisí na absorpční kapacitě konkrétního hygienického výrobku, ale stejně jako u vložek to v průměru není více než 4 hodiny. Je také důležité si uvědomit: po odchodu z vody musíte vyměnit tampon, nezáleží na tom, kde jste plavali - v bazénu nebo na moři.

Tampon namočený v menstruačním toku je ve skutečnosti vynikající živnou půdou, těsně přilne ke stěnám pochvy a blokuje přístup kyslíku, což může vyvolat reprodukci určitých mikrobů v pochvě a způsobit zánětlivý proces.

A pokud má žena sníženou imunitu nebo má nějaké hormonální poruchy, může to vyvolat nástup různých zánětlivých onemocnění, například takovou drozd, který není milován všemi.

Ve zvláště závažných případech může dokonce dojít k syndromu toxického šoku. Toto onemocnění je vzácné, ale stále se vyskytuje. Jeho vývoj je vyvolán Staphylococcus aureus, který patří do skupiny saprofytických bakterií, díky své vitální aktivitě se produkují toxiny nebezpečné pro člověka.

Mimochodem, nezapomeňte dodržovat hygienická pravidla. Před výměnou jakéhokoli produktu osobní hygieny si důkladně umyjte ruce mýdlem a vodou. Vždy pro případ si vezměte antibakteriální ubrousky nebo gely.

- Mohu použít tampon v noci?

- Vzhledem k výše uvedenému to rozhodně nedoporučuji. Nakonec se ukázalo, že během spánku po dobu 6-8 hodin nebude tampon s největší pravděpodobností vyměněn, což často vede k velkým problémům. A moje zkušenost naznačuje, že se nejedná o nepodložené prohlášení..

- A během sportu?

- S včasnou výměnou tamponu v tom nevidím žádné problémy. Nebude to vést k deformacím genitálií. Je pravda, že fyzická aktivita během menstruace je v zásadě žádoucí nezneužívat. Zvláště se vyvarujte jakýchkoli cviků, které zahrnují obrácené polohy (např. Stoj na hlavě, bříza, vhodné jógové asany atd.).

- Je pravda, že tampony nemůžete používat bezprostředně po porodu až do obnovení rovnoměrného menstruačního cyklu?

- V období po porodu se zpravidla snižuje imunita ženy. Nízký odpor nedává tělu příležitost vyrovnat se s nepříznivými mikroorganismy v pochvě, které jen čekají na příležitost stát se hlavními na svém území. Proto vám během tohoto období doporučuji odložit použití tamponů, které mohou zahájit nepříjemný proces..

Nebojte se zeptat se svého gynekologa. Včas přijatá odpověď vás zachrání před velkými problémy. být zdravý!

Co je lepší: tampony nebo vložky pro vaše období?

Menstruace vždy sledovala ženu. A ve středověku, kdy nebylo tekoucí horké vody, a ve starověku. Na tomto pozadí se první moderní široce dostupné výrobky menstruační hygieny objevily poměrně nedávno - v roce 1918..

Od té doby se toho hodně změnilo: k přírodním materiálům byly přidány syntetické materiály, na vložky byl přidán lepicí pásek a „křídla“ a tampony získaly různé velikosti a ztratily aplikátory. Všechno, aby jejich používání bylo pohodlnější.

Ale od 80. let došlo ve Spojených státech k dramatickému nárůstu počtu případů syndromu toxického šoku - několik žen užívajících tampony zemřelo. V následujících studiích nebylo možné najít souvislost mezi tampony a TSS, ale tento faktor je hlavním faktorem v otázce „který je lepší než tampony nebo vložky pro menstruaci?“

Pro mnoho dívek je těžké si vybrat mezi tamponem a vložkou. S různými výhodami a nevýhodami se tyto produkty nemíchají dobře a jsou nejužitečnější v různých situacích. Pojďme zjistit, co je lepší a zda je taková otázka vhodná.

Tampon

Tampon je malý válec, obvykle vyrobený z umělého hedvábí a bavlny. Zavádí se do vagíny pomocí aplikátoru nebo prstu a absorbuje menstruační tok zevnitř.

Tampon může být užitečný, protože:

Správně vybraný a nainstalovaný tampon není cítit. Nevypadne, neztratí se, neodloupne se a pravděpodobně nebude prosakovat. Tampon se mění jednou za 8 hodin nebo po naplnění tekutinou, což je také velmi výhodné.

Skutečnost, že během menstruace není možné vstoupit do vody, je jen mýtus, ale je v ní racionální zrno. Během tohoto období se zvětšuje cervikální kanál, což je dostatečné pro vstup bakterií, mikroorganismů nebo chloru do dělohy, pokud jde o kaluž. Tampon zabrání vzniku potíží a pomůže předcházet nemocem.

Skrytá hygienická metoda.

U tamponu není problém obléknout si těsný nebo otevřený oblek - jeho obrysy nebudou viditelné a problém s únikem tamponu, pokud je správně zvolen, má menší pravděpodobnost úniku vložky. Také uvnitř necítí, protože nepřichází do styku se vzduchem..

„Panenská blána se rozbije“ je také mýtus. Má dostatečně velký otvor pro vložení tamponu a je velmi rozšiřitelný. Tampon je také dostatečně měkký a je téměř nemožné s ním něco poškodit, nemluvě o tom, že „panenství“ je pojem sociální, nikoli fyziologický..

Používání tamponů má také své nevýhody:

    Může způsobit nepohodlí.

Výrobci a pokyny pro tampony jednoznačně říkají: žádné nepříjemnosti a určitě žádná bolest, zavedení a odstranění tamponu by nemělo způsobovat. Tělo je však individuální a mohou nastat nepříjemné pocity.

Nelze použít pro infekční nemoci.

Někteří gynekologové upozorňují dívky na skutečnost, že během období zánětu nebo infekce může být stagnace sekrece příznivým prostředím pro vývoj bakterií, hub a mikroorganismů..

Pokud pohrdáte, nebude to fungovat.

Ne každému může být pohodlné zavést a vyjmout tampon ručně. Pokud však pro první existují tampony s aplikátory, pak pro druhé ještě nebyly vynalezeny pomocné nástroje.

Zpravidla s ním nemůžete spát..

Ve snu nebude možné sledovat, jak plný je tampon a zda je čas jej změnit. Navíc byste neměli používat tampon, pokud spánek trvá déle, než je maximální doba pro výměnu tamponu - 8 hodin.

Syndrom toxického šoku.

Tato vzácná komplikace se vyskytuje 3-4krát na 100 000 lidí, ale je velmi nebezpečná. Vyskytuje se v důsledku infekce a množení streptokoků nebo stafylokoků, které uvolňují toxiny. 50% případů TSS nastává po použití tamponů a je potenciálně smrtelných.

Rozmanitost tamponů je obrovská: různé velikosti, nasákavost, s aplikátorem nebo bez aplikátoru a dokonce se speciálním kluzným povlakem. Nalezení těch, které jsou pro vás výhodné, je jen otázkou počtu pokusů. Hlavním kritériem výběru je absorpce. Jeho úroveň může být různá a je na obalu vyznačena ve formě „kapek“. Každá kapka přidává k maximální absorpční kapacitě tamponu 3 mililitry.

Těsnění

Podložka je podložka vyrobená z polyethylenového základu, absorpční vnitřní a horní propustné vrstvy. Je připevněn ke spodnímu prádlu pomocí lepicí pásky a sbírá sekrety těsně k rozkroku.

Těsnění je užitečné, pokud:

Jsou chvíle, kdy je tolik výtoku, že to nedokáže zvládnout ani ten nejsákavější tampon. Poté můžete použít zamýšlenou podložku nebo duplikovat absorpční systém pomocí obou produktů.

Tampon je nepříjemný.

Psychologické nepohodlí patří také k „nepříjemným pocitům“. Pokud se vám zdá nález cizího předmětu v pochvě nepříjemný, nenuťte se.

Na rozdíl od tamponů vložka není uvnitř těla a lze ji používat déle než 8 hodin. Pro lepší ochranu v poloze na zádech jsou vyráběny speciální „noční“ chrániče s velkou velikostí.

Existuje zánětlivý proces.

Těsnění, i když se může stát domovem bakterií, se snadno a rychle mění na čisté, to znamená, že nepřispívá k šíření a posilování infekce.

Nevýhody této aplikace nejsou tak zřejmé. Těsnění je špatné, pokud:

    Strach z pohledu na krev.

Některé dívky však mohou být na použité podložce znepokojeny pohledem na vlastní krev. Navíc bude nepříjemné provádět nezbytné manipulace, aby se to změnilo..

Nebude se kde měnit.

Podložka by měla být měněna každé 3-4 hodiny, a pokud během dne není místo k tomu, stojí za to použít delší prostředek pro delší opotřebení.

Cítíte nepříjemný zápach.

Krev na podložce je neustále v kontaktu se vzduchem a rozkládá se, oxiduje. To může způsobit specifický zápach spojený se špatnou hygienou..

Dbejte na životní prostředí.

Polštářky, stejně jako jakýkoli jiný hygienický materiál přicházející do styku s krví, musí být zlikvidovány zvláštním způsobem, tj. Spáleny při teplotě 800 ° C. Jelikož se tak nestane, těsnění, částečně vyrobené z plastu, se bude po stovky let rozkládat a kontaminovat životní prostředí..

Nasákavost polštářků je dána tloušťkou a velikostí. Čím více jsou tyto parametry, tím více těsnění absorbuje kapaliny. Je však třeba si uvědomit, že velký možný objem neumožňuje měnit těsnění méně často. Bez ohledu na jeho plnost musí být změněn po 3-4 hodinách.

Jak si vybrat mezi vložkami a tampony

Obě vložky a tampony se v první řadě liší v množství absorbovaného výboje. U těsnění je díky této ploše tento objem větší a díky začlenění speciálních polymerů, které se po navlhčení promění na gel, lépe absorbují. Pokud však neexistuje žádný jiný důvod pro odmítnutí konkrétního produktu, měli byste nejprve určit, kolik menstruační krve je během nošení odděleno..

K tomuto účelu lze použít podložku: před použitím a po výměně nebo po 4 hodinách jej zvažte. Získaná data vám pomohou vybrat tampon i podložku a pochopit, zda lze tampon vůbec použít.

Hlavní věcí při výběru je vnitřní pohodlí. Hygienické výrobky jsou co nejvíce přístupné a umožňují vám vyzkoušet mnoho možností. Hledání může trvat dlouho, ale umožní vám najít nejlepší produkt.

Což je lepší: tampony nebo vložky?

Na tuto otázku neexistuje jediná odpověď - vše je velmi individuální. Je to jako srovnávat máslo s 72,5% tuku a máslo s 82,5% tuku: není téměř žádný rozdíl, ale každý má své vlastní preference..

Hygienické výrobky tu nejsou tak dlouho a vědci ještě musí zjistit, co je bezpečnější. Pro zdraví jsou v současné době obě možnosti považovány za neškodné. Co je pohodlnější, každá žena si určuje sama, pouze na základě osobních pocitů. Lékaři se v této otázce liší: někteří tvrdí, že tampony jsou extrémně škodlivé, zatímco jiní doporučují jejich použití..

Pro ty, kteří nepřijímají jednorázové hygienické výrobky z nějakého důvodu, existují alternativní metody. Například menstruační kalíšky nebo opakovaně použitelné látkové vložky.

Specialista pomůže

Pokud je obtížné vybrat, poraďte se s odborníkem. Ženské lékařské centrum má zaměstnance gynekologů, z nichž každý pomůže, vyzve a nabídne několik možností.

Climax je období, kterým prochází každá žena ve svém životě. Někoho samozřejmě vzrušuje jen název takového období a někdo se k tomu chová naprosto klidně. Koneckonců, tomu, co daruje příroda, se nelze vyhnout.