Menstruační kalíšek, tampony nebo vložky - co si vybrat?

Když jsem se začal ponořit do myšlenek nulového odpadu a ekologie, najednou jsem si uvědomil, kolik odpadu každá dívka vyprodukuje během svých kritických dnů. A okamžitě jsem začal hledat možnosti, jak vyměnit vložky a tampony, aby se minimalizoval odpad. V tomto článku se podělím o svá zjištění a zkušenosti. Doufám, že to bude užitečné.

Trochu uvažování o tématu

Asi před 30 lety neměly ženy otázku, co by se dalo použít místo těsnění, protože prostě nebyly v rozlehlosti Sovětského svazu. Až do začátku 90. let moje matka používala vatu a gázu a ona mě pevně zavinula, protože ani tehdy nebyly k dispozici plenky..

Když se k nám začalo dovážet dovezené zboží, kvalita života lidí se dramaticky zlepšila. Je to mnohem pohodlnější - po použití prostě vyhoďte podložku nebo plenu. Lidé hladoví po civilizaci pak na životní prostředí mysleli jen málo. A ani nyní o tom bohužel moc lidí nepřemýšlí. Máma s hrůzou vzpomíná na časy, kdy naši jednorázoví pomocníci nebyli ani v dohledu.

Pokrok zatím nestojí na místě a dnes již byly vyvinuty vynikající alternativy, které problém nejen vyřeší, ale také nevytvoří zbytečné odpadky..

Mluvíme o nich níže..

Jak vyměnit vložky a tampony

Dnes existují čtyři alternativy k vložkám a tamponům:

  • menstruační kalíšky;
  • opakovaně použitelné tkáňové vložky;
  • biologicky odbouratelné vložky a tampony;
  • menstruační kalhotky.

Promluvme si o každém z nich zvlášť.

Menstruační kalíšek (chránič úst)

Bylo pro mě objevem, že se menstruační kalíšek objevil již v roce 1987. Po celá ta léta velcí výrobci vložek a tamponů tento vynález „uškrtili“ a zabránili mu dostat se do masy. V posledních několika letech se o nich začalo mluvit nahlas a mnoho žen to dokázalo použít místo vložek a tamponů a ocenit všechny výhody této metody..

Mísy mají samozřejmě také oponenty. Motivují to tím, že misky jsou nezdravé a mohou podporovat rychlý růst bakterií..

Objektivně lze rozlišit následující výhody a nevýhody misek:

➕ ekonomický - jedna miska stačí na několik let;
Friendly šetrné k životnímu prostředí - nezůstávají po něm žádné odpadky;
➕ hypoalergenní - silikon nezpůsobuje alergické reakce, na rozdíl od tamponů a vložek obsahujících chemikálie;
➕ nevysušuje pokožku uvnitř;
Iths nimi můžete plavat a sportovat;
➕ nejsou viditelné a nevyvolávají nepohodlí;
➕ neumožňuje možný nepříjemný zápach.

➖ zpočátku mohou být potíže se zavedením;
➖ musí být po každém použití omyty a vařeny (před a po skončení cyklu);
➖ může být obtížné jej nahradit na veřejných místech;
➖ nemůžete vždy zvolit správnou velikost poprvé;
➖ netěsnosti při nesprávném vložení;
Inside se může „ztratit“ uvnitř.

Výše uvedené body jsem sestavil na základě recenzí dívek, které znám. Osobně jsem nikdy nepoužíval misku a neplánuji to. Nejsem „pro“ nebo „proti“, prostě se cítím docela dobře s opakovaně použitelnými podložkami.

Opakovaně použitelné podložky

Objednal jsem si opakovaně použitelné vložky na AliExpress, protože jsem nemohl najít vhodné na skladě v místních obchodech. Vzal jsem pro sebe 4 kusy ve dvou velikostech (S 20 cm dlouhý, L 31 cm dlouhý). Od té doby jsem nikdy nepoužíval jednorázové vložky na menstruaci a v zásadě to vždy zvládnu bez denních vložek..

Během používání mohu zdůraznit následující výhody a nevýhody:

Avorpříznivě stačí jedna sada na několik let;
➕stylový design, pohodlné zapínání;
➕ vnitřek je tmavě zbarvený, ale zároveň je viditelné vše „nutné“;
➕ snadné praní i ručně;
➕ měkké a příjemné pro tělo;
Absorb dobře absorbujte, nepropouštějte.

➖ silné a viditelné přes prádlo;
Regularly je třeba pravidelně umýt;
➖ pevné horší než běžné, vyžadují těsné spodní prádlo;
Mají syntetické díly.

Látkové podložky lze na přání ušít doma.

Biologicky odbouratelné vložky a tampony

Tyto vložky a tampony vypadají podobně jako běžné, pouze neobsahují chlór, plast, latex a vonné látky. Jsou docela měkké a příjemné na dotek. Základna je vyrobena z celulózy nebo bavlny. Všechny ostatní části obalu jsou vyrobeny z rostlinných složek (obvykle kukuřičného škrobu). To znamená, že mohou být hozeny do kompostu..

Podařilo se mi najít výrobky od několika výrobců: Natracare (USA), NATY (Švédsko - Itálie), ORGANYC (Itálie) a Masmi (Španělsko).

Výhody a nevýhody:

➕ekologický, nezpůsobuje alergie;
➕100% biologicky odbouratelný a kompostovatelný;
➕ příjemné pro tělo;
➕ dobře drží a nešustí;
➕ pod prádlem prakticky neviditelné;
➕ méně housle než mísa nebo látkové polštářky.

➖ dražší než běžné vložky a tampony (cena na zahraničních stránkách je 5–10 USD za balení);
➖ nutné kompostovat, protože se rozkládají pouze za normálních přírodních podmínek;
➖ obtížné najít v prodeji.

Menstruační kalhotky

Novinka v posledních letech. Nejoblíbenější značkou je THINX. Takové kalhoty jsou elastické, přiléhavé, schopné absorbovat velké množství vlhkosti díky speciálnímu „podkladu“, a tudíž nepropustné. Mají antibakteriální vlastnosti a hlavně jsou odolné. Výrobek je určen k nošení jako samostatný výrobek pro nepříliš intenzivní vypouštění a jako ochranná síť pro tapony a mísy.

Stejně jako „kapičky“ polštářků lze vybrat také spodky v závislosti na intenzitě výtoku (těžké dny, střední dny, světlé dny, nejsvětlejší dny - hojné, střední, vzácné a velmi vzácné). Ještě jsem to nepoužil, ale velmi mě to zajímá. Výhody a nevýhody informace převzaté z online recenzí.

Výhody a nevýhody:

➕ekologický, nezpůsobuje alergie;
➕stylový design;
➕ příjemné pro tělo;
➕ dlouhotrvající;
➕ dobře sedět;
➕ neházejte;
➕ vypadat jako běžné spodní prádlo.

➖ cena;
➖ obtížné najít v prodeji;
➖ pro hojné vybíjení vyžadovat „bezpečnostní síť“.

závěry

Při přípravě tohoto článku jsem se také dozvěděl o existenci menstruačních hub, ale jsou vzácné. Obecně se mi opravdu líbí, že pro každý vkus a příležitost existuje taková rozmanitost alternativ. Jsem si jistý, že se rozhodně nevracím ke konvenčním plastovým distančním prvkům. Nyní chci zkusit biologicky odbouratelné a pokusím se o nich napsat také recenzi.

Menstruační kalíšek šetří tisíce polštářků: Tři nové hygienické výrobky pro ženy

První samolepicí podložky se objevily v roce 1970. Pokrok však nezastaví a dnes lze běžná těsnění nahradit jinými, ekologičtějšími a funkčními prostředky..

Menstruační kalíšek

Mísa připomíná malý silikonový kalíšek vysoký 5 cm a široký 4,5 cm. Po malém vymačknutí musí být nainstalován do pochvy tak, aby přiléhal k děložnímu čípku a sbíral sekrety do zásobníku. Měkký materiál nestlačí děložní čípek a vakuum vytvořené během zavádění zabraňuje úniku. Gynekologové jednomyslně považují menstruační kalíšek za jeden z nejbezpečnějších prostředků: bakterie se množí na silikonu, kalíšek těsně uzavírá vchod do pochvy, takže můžete bezpečně plavat, jít do lázní a sportovat. A také taková mísa pomáhá chránit životní prostředí. Podle statistik žena používá po celé své reprodukční období 11 000 polštářků, které vytvářejí tuny dřeva a samy se po stovky let rozkládají v zemi. A jeden menstruační kalíšek lze používat po mnoho let.

Jak používat: umyjte si ruce a ošetřete kalich chlorhexidinem nebo miramistinem, vytlačte je a vložte do pochvy otevřenou stranou nahoru. Nezapomeňte obsah vyprázdnit každých 4-5 hodin, po opláchnutí jej znovu nainstalujte.

Menstruační kalhotky

Ve vzhledu jsou menstruační kalhotky téměř k nerozeznání od běžného bezešvého spodního prádla, přičemž vám vůbec umožňují obepnout si vložky nebo tampony. Speciální technologie zcela eliminuje úniky a nepříjemné pachy. Zajímavé je, že kapalina je rovnoměrně rozložena po povrchu kalhotek, takže pokožka je zcela suchá a čistá. Dnes si můžete vybrat typ menstruačních kalhotek, v závislosti na dni vaší menstruace a jejich objemu: řemínky pro „light days“ (savost od poloviny do jednoho tamponu, v závislosti na značce), chikinis s polootevřeným dnem (jeden nebo dva tampony) a těžké dělostřelectvo - nízké a vysoké kalhotky a šortky, které pojmou dva až čtyři tampony.

Jak používat: Noste jako běžné spodní prádlo a měňte se každých 7-8 hodin. Kalhotky jsou opakovaně použitelné, lze je prát v čisté vodě nebo v pračce s jakýmkoli pracím práškem nebo mýdlem. Některé kalhotky zpravidla vystačí na rok..

Houbové tampony

Princip činnosti je stejný jako u běžného tamponu, ale absorpce je 2-3krát vyšší. Houbové tampony jsou vyrobeny z ekologicky šetrných materiálů a lze je znovu použít, stačí je vyjmout a umýt v dezinfekčním prostředku. Jedna houba vystačí na šest měsíců, což je mnohem ekonomičtější než kupovat každý měsíc vložky nebo tampony. Samostatným bodem je zvýraznění tamponů společnosti Beppy, ve kterých můžete bezpečně sportovat a mít sex v kterýkoli den svého období. Kapička ve tvaru kapky spolehlivě blokuje děložní čípek a absorbuje sekrece a brání jejich úniku. Houba je tak měkká a anotomická, že si váš partner ani nevšimne, že ve vás něco je. Jejich jedinou nevýhodou je, že na rozdíl od běžných hub nelze Beppy znovu použít; při kontaktu s vodou ztrácejí své absorpční vlastnosti..

Jak používat: Nainstalujte jako normální tampon a zatlačte hlouběji podél děložního čípku. Zpočátku se může zdát nepohodlné, že kouzla nemají lano, ale po přizpůsobení se naučíte, jak na ně snadno dosáhnout prsty z jakékoli hloubky. Nepropadejte panice! Houba se v nás nemůže ztratit, hlavní je uvolnit se, uchopit ji prsty, opatrně odstranit a umýt.

Jak vyměnit vložky a tampony: ekologické výrobky pro menstruaci

Ulehčete život sobě i přírodě: opakovaně použitelné vložky a menstruační kalíšky

Ksenia Geche je návrhářka a fanouška ekologického stylu, tvůrkyně blogu o udržitelném životním stylu

Menstruace u žen je stejný přirozený proces jako například pocení, ale před několika lety bylo téma menstruace tabu. Ale s vývojem pohybu žen a eko se začaly častěji diskutovat o různých aspektech menstruace. Včetně jednorázových hygienických výrobků a jejich dopadu na životní prostředí. Ale co se tu dá dělat?

Minuta matematiky. Řekněme, že čtyři podložky jsou dost pro jednu ženu za den, řekněme, „v těchto dnech“ trvá pět dní (a tedy 13krát ročně, protože průměrný cyklus je 28 dní). Celkově dostáváme 260 podložek ročně, přibližně 40 let za sebou. Jedná se o 10 400 disponibilních finančních prostředků, z nichž každý skončí na skládce a určitě přežije naše vnoučata a možná i pravnoučata..

10400 je výpočet pro jednu ženu a je nás několik miliard. Navíc tyto hygienické výrobky nejsou luxusem, ale zásadní nutností. Čistá planeta je však také zásadní nutností. Chcete-li snížit svou osobní uhlíkovou stopu a pomoci planetě, stojí za zvážení alternativní hygienické výrobky. Naštěstí nám vynálezci nabídli několik velmi vhodných možností - není třeba se vracet k hadrům a vatě, kterými naše matky a babičky trpěly.

Menstruační kalíšky

Miska ve tvaru zvonu je vyrobena z tenkého, ale odolného silikonu. Je flexibilní, zřídka způsobuje alergie a lze jej nosit klidně po dobu 12 hodin, a to i v noci (i když je lepší nechodit a měnit to ne dvakrát, ale třikrát denně). Na rozdíl od tamponů je riziko vzniku TSS (syndrom toxického šoku) minimální - stačí dodržovat pravidla hygieny a doporučení výrobce misky.

Na rozdíl od jednorázových produktů nemají šálky vliv na vaginální mikroflóru, nevytvářejí živnou půdu pro bakterie a nezvyšují riziko infekce..

Pokud není nádoba přeplněna kvůli dlouhodobému opotřebení, riziko úniku je sníženo na nulu. Šálek lze nosit při sportu i při plavání.

Materiál a design kalíšku také nemá vliv na epitel pochvy a děložního čípku. Ale i když nemáte žádné gynekologické nemoci, měli byste se před zakoupením misky poradit se svým lékařem. Specialista vás bude schopen vést ve velikosti a vybrat pro vás ten nejlepší šálek.

Při prvním pokusu o zavedení a vyjmutí menstruačního kalíšku mohou nastat mírné potíže. Ale jakmile si na to zvyknete, nebudete chtít přejít na jiné prostředky. Někdy však některé ženy nevejdou šálek konkrétního výrobce - kvůli zesílenému okraji nebo příliš dlouhému ocasu. Ale o tom se rozhoduje individuálně - ocas lze odříznout sami, a pokud bude rámeček nadále způsobovat nepohodlí, můžete přepnout na misku jiného designu.

Mnoho žen si všimne, že po prvním zavedení šálku to přestanou cítit. Navíc někteří tvrdí, že menstruace je méně bolestivá..

Ale to není vše! Při správné péči vydrží jedna mísa roky. Každý výrobce má své vlastní datum expirace, ale můžete zjistit, zda je čas misku vyměnit sami - například pokud je již špatně opotřebovaná, roztržená nebo začala prosakovat kvůli takzvané únavě materiálu. Pokud vám pohár stále vyhovuje, neměňte ho..

Ať tak či onak, menstruační kalíšek je mnohem udržitelnější volbou než vložky a tampony. Podle našeho výpočtu, pokud používáte misku po dobu pěti let, jste nevyhodili 1300 podložek. Planeta i vaše peněženka vám poděkují.

Opakovaně použitelné podložky

Další skvělou alternativou k jednorázovým hygienickým výrobkům jsou opakovaně použitelné tkáňové vložky. Na rozdíl od běžných jsou vydávány v různých zábavných barvách, které mohou rozjasnit i kritické dny..

Opakovaně použitelné podložky jsou vyrobeny z přírodních, prodyšných, ale nepropustných materiálů. Je v nich několik vrstev: ty, které jsou v kontaktu s tělem, jsou vyrobeny z měkkých látek příjemných na dotek; vnitřní vrstva, která udeří, je obvykle vyrobena buď z bambusového nebo konopného vlákna. Je vysoce absorpční a antibakteriální.

Tkáňové vložky jsou hypoalergenní a rozhodně nezpůsobí TSS. Mezi další výhody patří ochrana proti zápachu a podráždění a také „skleníkový efekt“ - opakovaně použitelné vložky nevytvářejí živnou půdu pro bakterie.

Většina designů se pohodlně vejde kolem spodního prádla a je zajištěna diskrétními patentkami. Samy o sobě nejsou tlusté, nejsou vidět pod oblečením. Mohou být také použity jako deníky..

V průměru se doporučuje vyměnit opakovaně použitelnou vložku při plnění, přibližně jednou za 4–6 hodin. Výrobci nejčastěji doporučují, aby po použití opláchli podložku studenou tekoucí vodou a osušili ji a na konci menstruace umyli všechny opakovaně použitelné vložky v pračce v jemném režimu s neagresivním práškem a při teplotě nejvýše 30-40 stupňů. Tato doporučení se mohou lišit, věnujte pozornost tomu, co píše konkrétní výrobce.

Při správném používání a správné péči mohou látkové podložky vydržet 5 až 10 let.

Menstruační kalhotky

Menstruační kalhotky mají podobný princip jako látkové vložky. Rozdíl je v tom, že nemusí být k ničemu připoutáni - oblékněte si to a jděte!

Zároveň jsou menstruační kalhotky vyrobeny z různých modelů a barev - od jedné kapky řemínků po běžné kalhotky (absorbující objem ve dvou tamponech) a kalhotky s vysokým pasem, takže se i v „těchto dnech“ budete cítit sexy.

Zpravidla sedí pohodlně, nikde se nemasírují, nedýchají a zabraňují množení bakterií - částečně kvůli látce a částečně kvůli tomu, že krev velmi rychle schne a nezanechává živné médium..

Menstruační kalhoty, pokud prosakují, jsou velmi vzácné. Pokud si přečtete recenze, drtivá většina žen takovým problémům čelila, a to i v noci..

Po nošení se doporučuje menstruační kalhotky umýt pod tekoucí studenou vodou (nebo namočit na několik hodin) a poté je jednoduše prát v pračce dalšími jemnými věcmi..

Výměna obvyklých vložek a tamponů pomáhá nejen zachránit přírodu před zbytečným odpadem, který se rozkládá stovky let, ale také výrazně ušetřit peníze. A to je ojedinělý případ, kdy můžete ušetřit peníze na sobě bez újmy (a dokonce z toho mít prospěch!) Pro své zdraví..

Informace na webu slouží pouze pro informaci a nejsou doporučením pro vlastní diagnostiku a léčbu. V případě lékařských dotazů se poraďte s lékařem.

Použité vložky a tampony

Capa se v dnešní době stala mojí skutečnou spásou. Bezpečnostní podložky již nejsou potřeba. Spím v jakékoli poloze, kterou chci, nosím každý den krajkové spodní prádlo bez obav z toho, že se vložka nemá kde držet nebo tampon prosakuje. Drozd je pryč. Mnoho lidí píše, že říkají fu, nehygienické atd. To vše píší ti, kteří náustek nezkoušeli. Nebojte se nového, není to vždy špatná věc. Chránič zubů může být nejlepším pomocníkem, pokud se naučíte, jak jej správně používat. Pokračovat ve čtení →

Za 10 dní jedeme k moři (doufám, že odjedeme))). A právě naše kritické dny přijdou téměř na samém začátku ostatních. No, nestihli jsme odjet dříve. (((Jsem v pořádku - tampon a další)))) Ale co by měla dělat Arina? Možná může také použít například minitampy? Nebo v těchto dnech exkurze a pokládání? Co dělat, co si myslíte? Pokračovat ve čtení →

Dívky, kdo který použil nebo plánuje použít po porodu? po prvním narození můj manžel koupil ty po porodu, ale moc se mi nelíbily, ale teď jsem si koupil naturella, myslím, že si je vezmu.. nebo možná koupím další. Možná je někdo použil. Jelikož jsem během menstruace pro tampony, nerozumím vložkám ((Přečtěte si více →

Jsem aktivní, mohu pohár používat při sportu? Ano. Menstruační kalíšek se nosí uvnitř a nemá žádné struny ani křídla jako tampony a vložky. Mísa je ideální pro životní styl aktivní ženy. Na misku se vejde třikrát více tekutiny než na tampony nebo polštářky, proto by se měla čistit nejméně o polovinu častěji než při výměně jednorázových hygienických produktů. Menstruační kalíšky lze nosit při plavání, józe, joggingu nebo cokoli jiného. Pokračovat ve čtení →

Nedávno jsem začal používat tampony a chtěl bych vědět, zda jsou škodlivé. Co si myslíte o používání tamponů? A jak často je můžete použít? A také mě znepokojilo, že pokyny uvádějí syndrom toxického šoku, zajišťují, že to nesouvisí s používáním tamponů. Je to opravdu tak? Odpovědi E.P.Berezovskaya Přečíst více →

někdo jiný může zapomenout a nechat použitou vložku / tampon v koupelně. až do další návštěvy, když si toho všimnou a odeberou se (po 10 minutách nebo několika hodinách, jak se stane další návštěva). nebo jsem jediný. a jak polovina vašich lidí s tím souvisí Přečtěte si více →

Popularita si nyní získává poměrně zajímavý produkt: menstruační kalíšky. Menstruační kalíšky jsou nádobka, která je umístěna ve vaší vagině, aby zachytávala menstruaci. Je opakovaně použitelný, což umožňuje jeho používání po několik let. Na rozdíl od tamponů a vložek, které je třeba zakoupit měsíčně. Přicházejí v různých velikostech, barvách a různých stupních tuhosti, což vám umožňuje vybrat si produkt, který je pro vás vhodný. Podle mého názoru je to docela zajímavý vynález. Koneckonců, pokud o tom přemýšlíte, utrácíme ročně docela slušné množství za tampony / vložky. Koupil jsem misku. Pokračovat ve čtení →

Hygienické vložky Pros: dostupnost v obchodech a snadné použití Nevýhody: nemůžete plavat v moři, jít do bazénu, nemůžete nosit tanga a lehké spodní prádlo, skleníkový efekt, nutnost měnit každé 2 hodiny, často nepříjemný zápach, protože krev je velmi výživné médium pro množení aerobních patogenních bakterií (žijících s přístupem ke vzduchu), po celý život jedna žena vyhodí několik tun použitých hygienických vložek jako odpad Hygienické tampony Pros: dostupnost v obchodech, snadné použití, můžete nosit řemínky a lehké spodní prádlo. Pokračovat ve čtení →

Zde je několik jednoduchých a užitečných tipů: 1) Každý den se sprchujte. Snažte se nepoužívat vonná nebo drsná mýdla, protože mohou dráždit. Použijte jemné mýdlo k očištění vaší soukromé oblasti a pochvy. To pomůže snížit pocení v této oblasti, což může také způsobit nepříjemný menstruační zápach. 2) Noste bavlněné spodní prádlo. Abyste intimní oblasti a pochvě lépe dýchali, noste bavlněné spodní prádlo. Díky tomu bude oblast během vašeho období suchá. Syntetické materiály zadržují vlhkost a vedou k růstu. Pokračovat ve čtení →

Osobně mě tento chránič úst přitahoval následujícími vlastnostmi a poskytl mi příležitosti: 1 - Pohodlí. Myslím, že ženě není třeba vysvětlovat, co je to menstruace a jak probíhá a o kolik více nepohodlí je způsobeno hojným výtokem! A tato křídla jsou na těsněních, která neustále unikají, bez ohledu na to, jak jsou těsnění skvělá! Ano, mohou také třít. Velmi mě inspirovalo, že takové nepříjemnosti nezažiji! 2 - Ušetřete peníze! S růstem cen všeho, včetně výrobků pro ženskou hygienu, jsem viděl ten pravý. Pokračovat ve čtení →

Clean Point Healing čínské tampony a vložky. Okamžitě přeorientovat na ceny TĚSNĚNÍ v Moskvě (v internetovém obchodě) 390-460 Mám 350 TAMPONŮ V Moskvě-900-1200 mám 600 Self-pickup M. Shchelkovskaya, od 20. listopadu, ruská pošta, EMC, kurýr http: //www.babyblog.ru / user / lenta / cezarr Proč je to tak levné? Je to velmi jednoduché, sám si je dovážím z Číny. velmi užitečný odkaz s otázkami a odpověďmi. http://chinamedica.ru/tampon-layings-reviews.html#Box1 Osobně jsem používal obojí. Efekt je úžasný, drozd začal, dal jsem tampon za den bez pilulek. to je pravda. nyní ji pravidelně používám k preventivním účelům. Kupuji v Číně ve stavu. Pokračovat ve čtení →

No, tato maličkost je chválena - a já jsem obětí reklamy. takže teď mám tento zázrak - už se nemůžu dočkat, až se krasnodarští příbuzní nyní podrobí testovací jízdě, mimochodem jsem si ji představoval víc, než ve skutečnosti je. menstruační kalíšek CupLee je speciální čepička ze 100% lékařského silikonu, který je ve vagině. Vaše menstruační krev se shromažďuje v kalíšku a spodní prádlo zůstává zcela čisté.Čisté a pohodlné Žádný tampon nebo vložka neudrží tolik tekutin, kolik dokáže běžná menstruační čepice. Proto. Pokračovat ve čtení →

LadyCup (Česká republika) Cena: 1500 rub. Označíme preferované barvy, zkontroluji dostupnost. LadyCup (opakovaně použitelný menstruační kalíšek), velikosti 1 × S (malý) nebo 1 × L (velký), plastový sáček, úložná taška ze 100% bavlny, vícejazyčný návod. LadyCup je nový menstruační kalíšek, který se zavádí jako tampon. Jedná se o zařízení pro odběr menstruační krve během menstruace. LadyCup je vyroben výhradně z lékařského silikonu. Jeho povrch je tak hladký, že se na něm neshromažďují bakterie, nedochází k absorpci, což pomáhá chránit přirozené vaginální prostředí. LadyCup je vyroben. Pokračovat ve čtení →

Proč se zvyšuje chuť k jídlu týden před menstruací? V posledních dnech před menstruací se mění poměr mezi hormony produkovanými vaječníky, tj. Estrogenem a gestagenem. Pokud vaječníky produkují méně gestagenu, než by měly, pak třetí důležitý hormon, androgen, zvyšuje jeho účinek na tělo. A je třeba zdůraznit skutečnost, že je to androgenní hormon, který stimuluje chuť k jídlu. Proč před menstruací ztuhnu, i když jím také? Možná jste si tuto otázku položili vícekrát. A tady je odpověď - opravdu nejste. Pokračovat ve čtení →

Ahoj holky! Prosím, řekněte mi: moje M obvykle trvá 6 dní, 4 dny jsou hojné a zbytek trochu. Tampony jsem tedy používal jen zřídka a poté v jednom cyklu jednou, ale v tomto cyklu jsem se rozhodl je použít jen proto, že venku je horko a chodit v podložce není příliš pohodlné. M začalo 8. května (hojně), 9. května (bylo jich méně) a dnes na tamponu není téměř nic. ŘEKNĚTE MĚ, ŽE TAMPONY MOHOU BÝT MÉNĚ NEŽ BĚŽNÉ. NEBO K ČEMU TO MŮŽE BÝT PŘIPOJENO? Pokračovat ve čtení →

Clean Point Healing čínské tampony a vložky. Okamžitě budu korelovat s cenami TĚSNĚNÍ v Moskvě (v internetovém obchodě) 390-460 Mám 350 TAMPONŮ V Moskvě-900-1200 Mám 600 Self-pickup M. Shchelkovskaya, od 20. listopadu, ruská pošta, EMC, kurýr http: //www.babyblog.ru / user / lenta / cezarr Sapegina Anastasia mi pomáhá pracovat s regiony http://www.babyblog.ru/user/lenta/nakimova všechny otázky týkající se zasílání do regionů, kromě Moskvy a moskevského regionu Proč je to tak levné? Je to velmi jednoduché, já Přivedu je sám. Pokračovat ve čtení →

Slabé srdce a těhotné ženy by se neměly podřezávat) „Byl jsem zděšen samotnou myšlenkou na takovou věc, ale koupil jsem ji a vyzkoušel - je to noční můra!“, „Jaké jsou skromné ​​německé ženy! se nestal "," Nepohodlné, nehygienické, všechno je potřísněné krví, jako by to bylo v hororu "," A mají také různé velikosti? A jak je pro mě zajímavé pochopit, který z nich mám? " Pokračovat ve čtení →

Řekni mi, holky, možná to někdo měl! První menstruace po porodu přišla 1. dubna: byly tak vzácné, používal jsem denní vložky téměř všech pět dní (jednou jsem použil vložku a několikrát tampony). Cyklus do B byl vždy 28-30 dní. Obecně jsem na ně čekal znovu do 1. května. a nejsou? Co by to mohlo být? S manželem se VŽDY chráníme! Pokračovat ve čtení →

Jednou z motivací, kterou jsem začal Kolyu vysazovat od prvních měsíců pomocí převážně opakovaně použitelných plenek, bylo pochopení toho, kolik jednorázových plenek po každém dítěti zbývá. Všechno by bylo v pořádku, ale každá taková plenka se úplně rozloží do 500 (!) Let. Souběžně s tím mě pronásledovala myšlenka, že stejně jako každá žena, ani moje podložky nejsou daleko, a pokud je to možné, bylo by skvělé mít v této věci ekologickou alternativu, ale k tomu nic. Pokračovat ve čtení →

Dívky, řekněte mi! Mám drozd. Protože jsem byl mimo město, musel jsem se samoléčit (ale podle zkušeností z minulých let, jak předepsal lékař), vypil jsem pilulku flucanazole a začal jsem vkládat polygynaxové svíčky (dnes 8 svíček) Příznaky jsou téměř pryč. Byl před třemi dny u lékaře, když jsem se vrátil, okamžitě běžel. Řekla, že bude pokračovat v zavádění polygynaxu až do menstruace, a já čekám na menstruaci zítra nebo pozítří. Striktně však řekla, že by mělo být vloženo 12 svíček a že během menstruace to není nutné. A pokyny říkají, že byste neměli přestat. Pokračovat ve čtení →

Dámské hygienické vložky Vinalayt (Anionové vložky s anionty). Výrobky vyráběné čínskou společností Winalite jsou na světovém trhu bezkonkurenční. O Winalite a jeho úspěších je toho hodně co psát. Pokračovat ve čtení →

No, tady mám tyto nádherné dny. 1 měsíc a 28 dní po porodu jsem doufal, že je nebudu vidět včas. Četl jsem, že se u někoho po porodu radikálně mění a podle počtu dnů jeho přítomnosti a naopak absence, takže si myslím, že se to změní, nebo ne. než bylo vše stabilní a jasné, začalo to každých 21 dní a trvalo 7 dní, ale teď ani nevím. na bolestivé pocity také první den prochází mnohem bezbolestněji než dříve. Pokračovat ve čtení →

Stále používáte tampony a vložky? Pak jdeme k vám! (UPOZORNĚNÍ: čte pouze ženy.)

Kdysi kamarádka v rozhovoru ženy letmo zmínila menstruační kalíšky, říkají, nyní jsou velmi doporučovány, protože jsou pohodlné, ekonomické a podobně..

Zpočátku jsem tomu nepřikládal žádnou důležitost, ale pak jsem se rozhodl se hrabat na internetu. A na základě velkého počtu pozitivních recenzí jsem se přesto rozhodl objednat si takovou misku (na čínské internetové platformě).

Můj první testovaný měl příliš ostrý konec, který musel být odříznut. Navíc chyběla a nevytvořila požadovaný efekt.

Po vyzkoušení několika možností se moje volba usadila na tomto modelu (jako na fotografii).

Po provedení šestiměsíčního testu jsem tedy přišel k:

1. Přestal jsem používat podložky. V práci v nejhojnějších dnech pro každý případ lepím jeden bez křídel a doma to denně zvládám.

2. Správně řekněte, že pokud vám menstruační kalíšek prosakuje, pak jste ten svůj nezvedli nebo jste se nenaučili zavádět. Po absolvování obou fází jsem byl přesvědčen, že tomu tak je..

3. Doporučuji tvar mísy jako na obrázku. Je docela elastický, ocas se vůbec nepichá, je zasunutý jednou nebo dvakrát, ideální tvar, na čínských platformách to stojí penny (vzal jsem to za 100 rublů. Ano, správně jsem napsal nuly.)

4. Nenechte se zmást reklamou na tisíce rublů. Čínské levné z hlediska kvality a funkčnosti nejsou v žádném případě horší.

5. Misky jsou vyrobeny z lékařského silikonu, životnost jednoho kusu je 5 let (ale objednal jsem několik najednou - nemám rád monotónnost))))).

6. Pokud rodíte (ne císařským řezem!), Ale ujistěte se, že vaše vagina je stále tenká a elastická - vezměte si stejnou velikost L. S-ka bude prosakovat. I když si můžete pořídit obě kopie najednou. Mám také S-ki - používám je v chudých dnech.

7. V recenzích jsem četl, že díky kalíšku došlo u jedné ženy k znatelnému snížení počtu menstruačních dnů na 7denní normu (a kvůli zavedené spirále to bylo asi 10).

8. S miskou můžete bezpečně plavat v bazénu a v moři.

9. Pohár je kontraindikován pro panny..

10. Veškerá menstruační krev se hromadí uvnitř kalíšku (vyteče z děložního čípku a okamžitě tam jde). A protože je mísa pevně nasávána, bakterie se do ní nedostanou. Proto můžete navždy zapomenout na nepříjemný zápach..

11. Z kalíšku uvnitř pochvy se nic nevysype, nebojte se. Hlavní věcí je nezapomenout ji vyjmout a opláchnout včas (každé 3-4 hodiny, a pokud to není hojné, je to obvykle několikrát denně).

12. Z misky nevzniká žádný zánět. Samozřejmě, pokud jej používáte správně. Nenoste jej například v sobě dva nebo tři dny)) No, musíte ji pravidelně vařit (zejména před prvním použitím).

13. Koňský ohon nikde nevyčnívá a nezasahuje. Řekl bych, že se to vůbec necítí.

To je zatím vše.

Pokud použijete moji metodu, vaše peněženka jistě hodně ušetří na podložkách.

P.S. Představitelé olwayzy, belly, naturelly a dalších jim podobných, prosím projděte.

Nebyly nalezeny žádné duplikáty

svatý grál))) kdy je pokračování boje proti parazitům?))

Počkejte. Po úplném zotavení))

Asi za pět minut bude druhý příspěvek.

Děkuji za podporu!

Kupte si manželku)) Žádná manželka - získejte)))

A je tu sklenice na menstruaci.
Jaký zázrak zázraků!

Jsou vložky nebo tampony hygieničtější??

Hygiena a marketing

„Kdyby mi někdo mohl vysvětlit, co je Kotex!“ To jsou slova mladého Američana, který položil podobnou otázku během večeře. Bylo to ve 20. letech 20. století v Americe. Tehdy to samozřejmě neudělal nikdo, protože Kotex byl kódové slovo - skrytý odkaz na to, co mělo zůstat tajemstvím..

Kotex byla a zůstává jednou z nejoblíbenějších značek dámských hygienických vložek pro ženy..

Ale jak Sharra Vostral píše ve své knize Under Wraps, jedním z hlavních účelů zboží, jako jsou vložky, tampony a čepice, je ticho, tajemství: všichni kolem nemusí vědět, jestli má žena menstruační dny nebo ne. Ne. A ženy měly důvody, aby to tajily.

V roce 1868 viceprezident Americké lékařské asociace varoval, že lékařským ženám by se nemělo věřit během jejich měsíčního „onemocnění“..

O pět let později americký lékař a pedagog Edward Clarke řekl, že dívky by neměly být během menstruace přítomny, protože je příliš velkou zátěží očekávat, že budou během menstruace myslet..

Spisovatelka Eliza Duffyová to dr. Clarkovi ostře odpověděla: proč nemá námitky proti tomu, aby ženy během období těžce pracovaly? Možná chce jen připravit dívky o vzdělání.?

Je možné, že to tak bylo. Není proto divu, že si ženy raději nechaly svůj menstruační cyklus..

První oficiálně zaznamenaný pokus o prodej jednorázových vložek se ve skutečnosti datuje do 90. let 20. století. Společnost Johnson & Johnson v roce 1896 uvedla na trh „Lister Pads“ ve Spojených státech [po britském chirurgovi Josephovi Listerovi, který učil svět sterilizovat chirurgické nástroje], a v Londýně obchodní dům Harrods v roce 1895 inzeroval „hygienické vložky“ vyráběné německou firmou Hartmann.

Ale tyto produkty neměly velký účinek. Zdálo se, že ženy věřily, že výroba hygienických vložek vlastníma rukama z jakéhokoli materiálu po ruce je levnější nebo pohodlnější a možná méně trapná..

Důležitý technologický průlom nastal během první světové války, kdy výrobce papíru Kimberly-Clark začal používat nový krepový papír na obvazy..

Krepový papír byl vyroben z buničiny. Bylo to mnohem levnější než bavlna a mnohem hygroskopičtější..

Ke konci války začala společnost Kimberly-Clark hledat nové trhy a poté společnost obdržela dopis od zdravotních sester, že používají své výrobky nejen pro obvazy..

Je zcela zřejmé, že se zde otevíraly nové obchodní vyhlídky. Ale existovalo riziko: neukázaly zkušenosti společnosti Johnson & Johnson, že takový produkt je příliš tabu na to, aby se dobře prodával??

Společnost Kimberly-Clark riskovala prodejem nových produktů pod neznámým názvem „Kotex“. Mezitím se skládá z prvních slabik dvou slov - „bavlna“ (bavlněná tkanina) a „textura“. Ale co je nejdůležitější, mladí lidé na sekulárních večírcích neměli tušení, co to ve skutečnosti je. Po prvním krepovém papírovém tampónu následoval v roce 1933 patentovaný tampon, který byl uveden na trh pod názvem „Tampax“.

Brzy se objevila první menstruační čepice - v roce 1937 - patentovaná ženou Leonou Watson Chalmersovou.

Pak přišla válka a výrobky dámské hygieny byly inzerovány jako prostředek, pomocí něhož mohly ženy mobilizovat své úsilí a pomáhat při nepřátelských akcích..

Jedna reklama společnosti Kotex zobrazovala dívku ve špatné náladě s mopem a koštětem ležící na podlaze. „Kdo by si představoval, že opustíš a odmítneš zaprášit a umýt pár nádobí, když s tebou tvoje máma takhle počítá?“

Podle jedné studie dnes ženy v USA samotné utrácejí odhadem 3 miliardy dolarů ročně na hygienické výrobky, které jsou již dlouho součástí jejich každodenního života..

Ale v mnoha částech světa tento problém stále není vtip..

Uvažujme o příběhu Arunachalama Murugananthama, mladého muže, který předčasně ukončil školní docházku z jižních indických států a který se v roce 1998 rozhodl, že si jeho žena zaslouží cenově dostupné hygienické vložky, místo špinavého hadru, který musela použít..

„Nechtěl bych moped ani otřít takovým hadrem,“ připustil.

Začal navrhovat jednoduchý stroj na výrobu polštářků - současně vytvářet pracovní místa a vyrábět polštářky pro všechny ženy v Indii..

Pak ho jeho žena Shanti opustila. Jeho ovdovělá matka se od něj odvrátila. Z jejich pohledu bylo to, co udělal, příliš hanebné..

Nyní Arunachalam triumfuje spolu se svým vynálezem a Shanti se k němu vrátil. První potíže, kterým musel čelit, však ukazují, o kolik více stigmatu stále existuje v mnoha částech světa spojeného s ženskou menstruací..

Udržitelné alternativy k jednorázovým ženským hygienickým výrobkům

Průměrná žena používá po celý život asi 13 000 vložek a tamponů. Zpravidla jsou odesílány na skládky. Sotva je možné snížit množství potřebných hygienických výrobků. V kritických dnech však můžete vyzkoušet udržitelnější možnosti péče o sebe..

Proč jsou těsnění škodlivá

O tom, že vložky nejsou zcela bezpečné pro zdraví žen, se mluví už dlouho: skládají se z plastové fólie a gelového základu. Plast vytváří jakýsi skleníkový efekt. Ve výsledku se na těsnění vytvoří prostředí příznivé pro reprodukci bakterií a mikroorganismů. Vyvolávají výskyt infekcí, které v dnešní době postihují již oslabené ženské tělo..

Proces výroby materiálů pro těsnění a nedostatek technologií pro jejich zpracování mají velký negativní dopad na životní prostředí..

S tampony to není nejlepší. Nejčastěji se skládají z bavlny nebo viskózy, některé z nich jsou vybaveny plastovým aplikátorem.

Pesticidy a herbicidy se často používají při výrobě bavlny. Velké množství chloru se používá k bělení celulózy, která se také používá k výrobě polštářků a tamponů..

Nic než bavlna

Můžete však také najít ekologické možnosti obvyklých produktů pro ženskou hygienu - v prodeji jsou tampony vyrobené z organické bavlny, jejichž výroba nepoužívá chemikálie a nepoužívá bělící postup..

Takový materiál je zcela biologicky odbouratelný a nezpůsobuje alergické reakce..

Například tampony a vložky TOTM jsou vyrobeny z organické bavlny, která prošla certifikací GOTS, která zaručuje, že výrobek obsahuje nejméně 95% organických vláken. Značka také používá ekologicky nezávadné obaly: tamponové aplikátory jsou vyrobeny z lepenky a jednotlivé obaly na tampony a polštářky jsou vyrobeny z kompostového biofilmu..

Výrobky OHNE jsou také certifikovány GOTS - jsou také 100% vyrobeny z organické bavlny. Společensky odpovědná značka také věnuje 5% svých příjmů zambijskému dívčímu programu, který vzdělává dívky v oblasti sexuálního zdraví a hygieny..

Nejlevnější značkou v Rusku vyrábějící produkty ekologické hygieny je NATRACARE. Výrobce používá jako absorpční látku v polštářcích přírodní rostlinný škrob. Tampony jsou vyrobeny z organické bavlny.

"Všechny produkty jsou biologicky odbouratelné a nepoškozují životní prostředí." Použité produkty mohou být použity jako budoucí kompost a zlikvidovány s organickým odpadem (5% materiálu tvoří lepidlo, které je třeba před tím odstranit). Bavlna použitá při výrobě produktů přírodní hygieny Natracare je certifikována britským ekologickým certifikačním orgánem Soil Association a švédskou radou pro environmentální označování Nordic Ecolabel, “říká výrobce..

Mimochodem, americká značka THINX vyrábí také spodní prádlo, které může nahradit vložky. Nouzové kalhotky mají čtyři absorpční vrstvy. Když se nosí, necítí se nijak odlišně od běžného spodního prádla, ale zároveň si mohou ponechat veškerý výtok na celý den. Je pravda, že samotní výrobci upřesňují, že takové kalhotky jsou navrženy pouze pro malé množství vypouštění..

Thinx také nabízí tampony s opakovaně použitelným aplikátorem. Některé jednotky jsou navíc vybaveny krytem pro bezpečné uložení aplikátorů. Opakovaně použitelný aplikátor lze používat roky, hlavní je jej po každém použití umýt.

Další společností, která vyrábí opakovaně použitelné aplikátory, je British Dame. Autoři projektu shromáždili peníze na výrobu aplikátorů na platformě Kickstarter a místo požadovaných 20 tisíc liber vyzvedli více než 55 tisíc.

Jeden lék na 10 let

Další alternativou k jednorázovým tamponům je menstruační kalíšek. V Rusku za poslední desetiletí měly mísy spoustu fanoušků.

Jeho způsob aplikace je jednoduchý: silikonový uzávěr se vloží do pochvy jako normální tampon a vytvořením vakua se připojí ke stěnám pochvy. Výsledkem je, že do něj proudí výtok a vše venku zůstává suché a čisté..

V průměru je podle ujištění výrobců životnost chráničů zubů od 10 do 15 let. Samotná čepice stojí třikrát dražší než tampony nebo vložky, ale kvůli dlouhodobému používání tyto náklady plně hradí.

Kromě toho, že je menstruační kalíšek opakovaně použitelný, má řadu dalších výhod: silikon, ze kterého je vyroben, nezpůsobuje alergie a je také extrémně odolný vůči růstu bakterií. Chránič zubů lépe chrání před úniky: bez vyprazdňování jej lze používat až 12 hodin, na rozdíl od vložek a tamponů, které vydrží 4–6 hodin.

Existuje ještě jedno plus - na rozdíl od tamponu, který absorbuje krev a vysychá stěny pochvy, mísa shromažďuje pouze sekrece, což znamená, že absolutně neporušuje mikroflóru pochvy.

Mísy jsou k dispozici v různých velikostech, takže můžete najít tu, která nejlépe vyhovuje vašemu tělu..

Látkové podložky

Další možností jsou opakovaně použitelné látkové podložky. Obvykle jsou vyrobeny z organické bavlny a bambusu..

Tvarem připomínají jednorázové protějšky, zatímco bavlněná základna ve středu má vícevrstvou podšívku vyrobenou z bambusové tkaniny, která dokonale pohlcuje sekrece a nedovolí jim, aby se rozšířily na oblečení.

Připevňují se k prádlu pomocí tlačítek umístěných na „křídlech“ těsnění a podle uživatelů bez problémů vydrží až šest hodin provozu. Péče o ně je poměrně jednoduchá: je třeba namočit použitý hygienický prostředek na chvíli do studené vody a poté umýt ve vodě do 40 ° C. Poté už stačí podložku osušit a můžete ji znovu použít.

Podle recenzí uživatelů lze všechny výběry snadno smýt bambusovým hadříkem.

Jak vyměnit vložky a tampony

Když jsem se začal ponořit do myšlenek nulového odpadu a ekologie, najednou jsem si uvědomil, kolik odpadu každá dívka vyprodukuje během svých kritických dnů. A okamžitě jsem začal hledat možnosti, jak vyměnit vložky a tampony, aby se minimalizoval odpad. V tomto článku se podělím o svá zjištění a zkušenosti. Doufám, že to bude užitečné.

Trochu uvažování o tématu

Asi před 30 lety neměly ženy otázku, co by se dalo použít místo těsnění, protože prostě nebyly v rozlehlosti Sovětského svazu. Až do začátku 90. let moje matka používala vatu a gázu a ona mě pevně zavinula, protože ani tehdy nebyly k dispozici plenky..

Když se k nám začalo dovážet dovezené zboží, kvalita života lidí se dramaticky zlepšila. Je to mnohem pohodlnější - po použití prostě vyhoďte podložku nebo plenu. Lidé hladoví po civilizaci pak na životní prostředí mysleli jen málo. A ani nyní o tom bohužel moc lidí nepřemýšlí. Máma s hrůzou vzpomíná na časy, kdy naši jednorázoví pomocníci nebyli ani v dohledu.

Pokrok zatím nestojí na místě a dnes již byly vyvinuty vynikající alternativy, které problém nejen vyřeší, ale také nevytvoří zbytečné odpadky..

Mluvíme o nich níže..

Jak vyměnit vložky a tampony

Dnes existují čtyři alternativy k vložkám a tamponům:

  • menstruační kalíšky;
  • opakovaně použitelné tkáňové vložky;
  • biologicky odbouratelné vložky a tampony;
  • menstruační kalhotky.

Promluvme si o každém z nich zvlášť.

Menstruační kalíšek (chránič úst)

Bylo pro mě objevem, že se menstruační kalíšek objevil již v roce 1987. Po celá ta léta velcí výrobci vložek a tamponů tento vynález „uškrtili“ a zabránili mu dostat se do masy. V posledních několika letech se o nich začalo mluvit nahlas a mnoho žen to dokázalo použít místo vložek a tamponů a ocenit všechny výhody této metody..

Mísy mají samozřejmě také oponenty. Motivují to tím, že misky jsou nezdravé a mohou podporovat rychlý růst bakterií..

Objektivně lze rozlišit následující výhody a nevýhody misek:

➕ ekonomický - jedna miska stačí na několik let;
Friendly šetrné k životnímu prostředí - nezůstávají po něm žádné odpadky;
➕ hypoalergenní - silikon nezpůsobuje alergické reakce, na rozdíl od tamponů a vložek obsahujících chemikálie;
➕ nevysušuje pokožku uvnitř;
Iths nimi můžete plavat a sportovat;
➕ nejsou viditelné a nevyvolávají nepohodlí;
➕ neumožňuje možný nepříjemný zápach.

➖ zpočátku mohou být potíže se zavedením;
➖ musí být po každém použití omyty a vařeny (před a po skončení cyklu);
➖ může být obtížné jej nahradit na veřejných místech;
➖ nemůžete vždy zvolit správnou velikost poprvé;
➖ netěsnosti při nesprávném vložení;
Inside se může „ztratit“ uvnitř.

Výše uvedené body jsem sestavil na základě recenzí dívek, které znám. Osobně jsem nikdy nepoužíval misku a neplánuji to. Nejsem „pro“ nebo „proti“, prostě se cítím docela dobře s opakovaně použitelnými podložkami.

Opakovaně použitelné podložky

Objednal jsem si opakovaně použitelné vložky na AliExpress, protože jsem nemohl najít vhodné na skladě v místních obchodech. Vzal jsem pro sebe 4 kusy ve dvou velikostech (S 20 cm dlouhý, L 31 cm dlouhý). Od té doby jsem nikdy nepoužíval jednorázové vložky na menstruaci a v zásadě to vždy zvládnu bez denních vložek..

Během používání mohu zdůraznit následující výhody a nevýhody:

Avorpříznivě stačí jedna sada na několik let;
➕stylový design, pohodlné zapínání;
➕ vnitřek je tmavě zbarvený, ale zároveň je viditelné vše „nutné“;
➕ snadné praní i ručně;
➕ měkké a příjemné pro tělo;
Absorb dobře absorbujte, nepropouštějte.

➖ silné a viditelné přes prádlo;
Regularly je třeba pravidelně umýt;
➖ pevné horší než běžné, vyžadují těsné spodní prádlo;
Mají syntetické díly.

Látkové podložky lze na přání ušít doma.

Biologicky odbouratelné vložky a tampony

Tyto vložky a tampony vypadají podobně jako běžné, pouze neobsahují chlór, plast, latex a vonné látky. Jsou docela měkké a příjemné na dotek. Základna je vyrobena z celulózy nebo bavlny. Všechny ostatní části obalu jsou vyrobeny z rostlinných složek (obvykle kukuřičného škrobu). To znamená, že mohou být hozeny do kompostu..

Podařilo se mi najít výrobky od několika výrobců: Natracare (USA), NATY (Švédsko - Itálie), ORGANYC (Itálie) a Masmi (Španělsko).

Výhody a nevýhody:

➕ekologický, nezpůsobuje alergie;
➕100% biologicky odbouratelný a kompostovatelný;
➕ příjemné pro tělo;
➕ dobře drží a nešustí;
➕ pod prádlem prakticky neviditelné;
➕ méně housle než mísa nebo látkové polštářky.

➖ dražší než běžné vložky a tampony (cena na zahraničních stránkách je 5–10 USD za balení);
➖ nutné kompostovat, protože se rozkládají pouze za normálních přírodních podmínek;
➖ obtížné najít v prodeji.

Menstruační kalhotky

Novinka v posledních letech. Nejoblíbenější značkou je THINX. Takové kalhoty jsou elastické, přiléhavé, schopné absorbovat velké množství vlhkosti díky speciálnímu „podkladu“, a tudíž nepropustné. Mají antibakteriální vlastnosti a hlavně jsou odolné. Výrobek je určen k nošení jako samostatný výrobek pro nepříliš intenzivní vypouštění a jako ochranná síť pro tapony a mísy.

Stejně jako „kapičky“ polštářků lze vybrat také spodky v závislosti na intenzitě výtoku (těžké dny, střední dny, světlé dny, nejsvětlejší dny - hojné, střední, vzácné a velmi vzácné). Ještě jsem to nepoužil, ale velmi mě to zajímá. Výhody a nevýhody informace převzaté z online recenzí.

Výhody a nevýhody:

➕ekologický, nezpůsobuje alergie;
➕stylový design;
➕ příjemné pro tělo;
➕ dlouhotrvající;
➕ dobře sedět;
➕ neházejte;
➕ vypadat jako běžné spodní prádlo.

➖ cena;
➖ obtížné najít v prodeji;
➖ pro hojné vybíjení vyžadovat „bezpečnostní síť“.

závěry

Při přípravě tohoto článku jsem se také dozvěděl o existenci menstruačních hub, ale jsou vzácné. Obecně se mi opravdu líbí, že pro každý vkus a příležitost existuje taková rozmanitost alternativ. Jsem si jistý, že se rozhodně nevracím ke konvenčním plastovým distančním prvkům. Nyní chci zkusit biologicky odbouratelné a pokusím se o nich napsat také recenzi.

Krevní sraženiny během menstruace nejsou vždy patologie. K tomu dochází u některých rysů ženského těla, abnormalit ve struktuře dělohy nebo při nízké fyzické aktivitě.