Recenze maziva pro menopauzu, maziva pro menopauzu, jak si vybrat (recenze) suchost v intimní oblasti

Lékař provede vyšetření, shromáždí nezbytné testy a vydá konečný závěr. Rovněž se vyvíjí proces degenerace ženských pohlavních orgánů, vnitřních i vnějších. Činidla obsahující hormony simulují působení ženských hormonů a přímo ovlivňují sekreci sliznic a nutí je vylučovat požadované množství maziva. Ani nejkvalitnější dětský krém nemůže být mazivem. Tyto a další přírodní léky na sucho lze použít samostatně, v dávkách nebo v kombinaci s farmakoterapií..

Používání lubrikantů během menopauzy

A proč kompozice obsahuje spoustu příchutí a ještě více barviva. Existuje mnoho výrobců, hlavní je najít ten, který je vhodný zejména pro takové období, jako je menopauza. Po odstranění závažných onemocnění a nedostatku hormonů přijde fytoterapie na pomoc odpůrcům protidrogové intervence. Během menopauzy vaječníky postupně ztrácejí svou funkci, takže hladina ženských hormonů je výrazně snížena.

Je pravda, že v některých případech je zaznamenána závislost na hormonálních mazivech a na konci jejich používání je jejich účinek snížen na nulu. Hlavní příčinou sucha je hormonální nerovnováha. Pro místní ošetření si můžete vyzvednout gely, krémy, lubrikanty a jejich moderní medicína a léčiva představují rozsáhlou škálu.

Vaginální krém

Když má žena mírný pocit sucha, pálení nebo svědění v pochvě, může se s tímto problémem úspěšně vyrovnat vaginální krém s estrogenem, který se mylně nazývá mast..

Zavádí se do pochvy pomocí speciálního aplikátoru, kterým lze změřit dávku krému. Aplikátor je součástí krému v jednom balení.

Gynekolog zvolí dávku krému a frekvenci použití pro každou ženu individuálně. Dáma musí nejprve podstoupit lékařskou prohlídku a provést krevní testy na hormony.

Ve většině případů lékaři předepisují následující léčebný režim: nejprve žena po několik týdnů užívá vysokou dávku krému a poté, co se tkáně vaginální sliznice vrátí do normálu, sníží dávku.

Video recenze Maziva pro menopauzu, jak si vybrat

Mazání pro menopauzu nemusí obsahovat hormony a má účinek v důsledku bylinných nebo jiných účinných složek. Jak vybrat správná maziva, recenze o nich a další způsoby, jak se zbavit nepříjemného problému, najdete v tomto článku. Maziva pro menopauzu, jak si vybrat recenze. Jak si vybrat maziva pro menopauzu - recenze. Po testování gelu mohu s jistotou říci, že se na sto procent vyrovnává s jeho úkolem, kterým je odstranění sucha v pochvě.

Jak zvolit správné mazivo pro sucho? Pokud nepohodlí ignorujete, může to vést k zánětu, prasklinám v intimních partiích, drozdům nebo cystitidě. Velmi často se lubrikant používá ke zlepšení kvality sexuálního kontaktu, ale moje seznámení s intimním gelem se stalo z jiných důvodů..

Mohou mít hormonální obsah, pak je třeba je používat opatrně, následovat přesné pokyny a pečlivě sledovat výskyt nežádoucích účinků. Během pohlavního styku žena pociťuje nepohodlí kvůli suchu v pochvě. Domácím zástupcem je mazivo Delight, které obnovuje práci sliznic a má blahodárné léčivé vlastnosti. Bude to docela dobré, pokud je vitamin E obsažen v mazivu, to znamená v jeho oleji.

Odborníci se domnívají, že spolehlivé zvlhčovače by měly obsahovat kyselinu hyaluronovou, která pomáhá tkáním udržovat vlhkost, a vitamin E, který regeneruje pokožku a slouží k prevenci rakoviny. Lékař provedl vyšetření a oznámil, že nenastaly žádné komplikace. Pomůže nejen odstranit nepohodlí v intimní oblasti, ale bude mít také preventivní účinek..

Jak problém vyřešit

Suchost sliznice a nepohodlí v intimní oblasti jako takové nejsou lékaři diagnostikováni. Pouze vy můžete cítit tyto nepříjemné pocity. Jakmile k tomu dojde, měli byste okamžitě kontaktovat odborníka a popsat všechny změny, které se u vás dějí..

Pokud odborník nediagnostikuje žádné další problémy, vylučuje různá onemocnění nebo kontraindikace, pravděpodobně to zvládnete lokálními přípravky. Mohou být jak hormonální, tak zcela přírodní. To zahrnuje svíčky, masti, gely a krémy pro suchost v intimní oblasti s menopauzou. V zásadě se jim říká maziva..

Činidla obsahující hormony simulují působení ženských hormonů a přímo ovlivňují sekreci sliznic a nutí je vylučovat požadované množství maziva. Ostatní výrobky mají lubrikační základ a konzistenci, zvlhčují pokožku a provádějí činnosti podobné přirozenému mazání.

U závažnějších poruch lékaři předepisují obecnou hormonální terapii upravující hormonální pozadí. S takovou terapií budou léky na sucho v intimní oblasti často pouze doplňkem základních léků..

MAZIVA VE CLIMAXU JAK SI VYBRAT RECENZE recenze - rozvod nebo pravda

Proto je nutné vybrat pouze testovací metodou. Vyzkouším značky od různých výrobců. Má také docela velké plus pro zdraví ženy. Po testech, které jsem jí předešlý den vzal, se ukázalo, že je vše v pořádku s jejím věkem, a tak mi bylo doporučeno koupit lubrikant od Durexu při používání kondomů. Oxaláty ve stolici u dospělého.

Krémové zvlhčovače


Hydratační gel na pochvu
Jedním z nejčastěji předepsaných léků, které působí na zmírnění vaginální suchosti, je vaginální zvlhčovací gel zvaný lubrikant. Vysoce kvalitní lubrikační gely mají lehký hydrofilní základ a pH blízké úrovni kyselosti sliznice, snadno se nanášejí a rychle vstřebávají.

Chcete-li účinně zvlhčit vaginální sliznici, doporučujeme použít intimní gel Ginokomfort. Tento produkt má vyvážené složení, které zahrnuje výtažky ze slézu a heřmánku, panthenol a bisabolol. Pravidelné používání gelu Ginokomfort pomáhá zvládat pálení, svědění a nepohodlí způsobené suchými sliznicemi, obnovuje ztenčené vaginální stěny a eliminuje mikrotrhliny.

V některých případech může být použití gelů nahrazeno použitím vhodného vaginálního zvlhčovacího krému. Taková volba je obvykle způsobena rozdíly v množství účinné látky v těchto fondech..

Masti obvykle obsahují tuky a rostlinné oleje, které se vstřebávají pomalu, takže jejich použití není tak snadné jako u zvlhčovačů a vaginálních gelů. V některých případech je však rozumnější použít tuto konkrétní formu léčiva: masti vytvářejí tenký film na povrchu sliznice, který poskytuje další ochranu. Je třeba si uvědomit, že základ těchto prostředků ničí latex, což snižuje antikoncepční účinek.

Mezi prostředky pro zvlhčení vaginální sliznice zaujímají důležité místo vaginální čípky. Obvykle obsahují hormony, které ovlivňují produkci přirozeného mazání pro zvlhčení pochvy..

Maziva pro menopauzu, jak si vybrat (zkontrolovat) suchost v intimní oblasti

Alternativní způsoby řešení problému. Začal jsem se vyhýbat sexuálním kontaktům se svým manželem, protože během sexu jsem pociťoval silné nepohodlí. Koupil jsem Durex s aloe vera.

Promluvme si o tom v této recenzi. Léčivé vlastnosti heřmánku. Hlavní látkou v nich je také estriol.

Zahrnuje přírodní přísady, které neobsahují vonné látky a látky dráždící sliznice. Pomáhají vyrovnat se s podrážděností, normalizují pocení a menstruační cyklus. Tyto příznaky se mohou během sexu projevit ostře, což má za následek prudkou ztrátu maziva. Poté však musí být pečlivě odstraněny, léčba a dokonce ani jejich použití se často nedoporučuje.

 • Který produkt je lepší, gel nebo lubrikant?
 • Proto bych ráda poradila ženám, které jsou ve fázi vyvrcholení - používejte s manželem kondomy.
 • Patří sem gel Montavit, který vyrovnává přirozenou sekreci sliznice.
 • Začnu svou recenzi tím, že jsem se naučil být gynekologem, takže moje recenze bude užitečná pro mnoho žen.
 1. Zbytky krému se mohou stát živnou půdou pro bakteriální infekce..
 2. Gliss kur šampon extrémní regenerace.
 3. Mapa stránek Kontakty O projektu.

Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď. Použití těchto maziv je poměrně jednoduché. Po začátku příjmu to bylo mnohem jednodušší, dokonce bylo cítit, že se znovu objevila nějaká vnitřní energie. Menopauza se samozřejmě cítí a přináší změny, ale sama o sobě mohu říci, že všechno je naše fantazie.

Bylo nutné odstranit příznak pomocí lubrikantu na vodní bázi. Předtím nechodila k lékaři, protože to považovala za trochu hanebné, ale když se situace napjala a prostě nebylo kam táhnout, obrátila se ke mně s žádostí o výběr lubrikantu vhodného pro ni a jejího manžela. Při výběru vysoce kvalitních maziv musíte postupovat podle doporučení odborníka.

Léčba lidovými metodami

Fytoterapie hraje vedoucí roli mezi lidovými metodami, které nejsou drogami. Nejedná se pouze o léčbu, ale také o účinnou prevenci nepříjemných a nebezpečných příznaků. Formy jeho použití mohou být různé..

Venkovní:

Vnitřní:

Někteří z nich:

 • odvar z heřmánku, měsíčku, kopřivy, oregana a Veronica officinalis (v poměru 5: 3: 6: 2: 5). Získává se vařením 200 g bylinné směsi v půl litru vody po dobu pěti minut. Filtrovaná dávková forma se pije denně na půl sklenice po dobu 10-12 dnů;
 • užitečné denní teplé sedací koupele s odvarem z matčiny trávy (3 polévkové lžíce bylin, které trvají na 2 šálcích vroucí vody), pokud jsou stráveny několik dní v řadě. Trvání procedury je 12 minut;
 • každodenní sprchování infuzí měsíčku nebo heřmánku pomáhá dobře. V každém případě je nutné vydržet 2 lžíce suchých bylin se sklenicí vroucí vody. Přinášejí úlevu po 5 po sobě jdoucích postupech;
 • pomáhá zavedení tamponu s olejovým roztokem vitaminu E do pochvy na několik minut;
 • překonání sucha usnadňuje lék ze stejných částí dělohy boru a matky. 100 g suroviny se zahřeje ve 2 šálcích vody, aby se téměř vařilo. Vývar naplněný po dobu jedné hodiny se pije trochu třikrát denně po dobu dvou týdnů.

Lady 40 plus

Maziva bez hormonů nemají prakticky žádné kontraindikace a ženy je aktivně používají v různých formách. Při řešení tohoto problému mohou pomoci maziva pro menopauzu. Poté musíte problém vyřešit pomocí maziv s umělým mazáním.

 • Tento článek bude výhradně o tom, co jsou maziva, jak je správně vybírat, jak je používat.
 • Přípravky také obsahují estriol.
 • Během praní jsem ho začal používat místo gelů a pěn.
 • Existují obavy ze stárnutí, strach z nadcházejícího nepohodlí, dramatické změny v životě.

Maziva pro menopauzu: vlastnosti, typy a způsoby aplikace

V klimakterickém období dochází ke snížení syntézy pohlavních hormonů, což ovlivňuje mechanismus produkce přirozeného mazání. To se odráží na obecném stavu vaginální sliznice, což způsobuje sucho. Dlouhodobá suchost vyvolává podráždění, které umělé mazání pomáhá zvládat. Maziva s menopauzou obnovují sliznici a mají příznivý účinek na udržování vaginální mikroflóry.

Příčiny vaginální suchosti během menopauzy

Během období útlumu reprodukčního systému je zaznamenán pokles produkce pohlavních hormonů. To je hlavní důvod, proč se vyvíjí vaginální suchost. Přirozené mazání se stává méně husté a hojné, což vyvolává vysychání sliznice. To je plné vývoje mikrotraumat a přidání bakteriální infekce..

Následující důvody mohou nepřímo způsobit vaginální suchost:

 1. Používání produktů pro intimní hygienu, které vysušují pokožku. Běžné toaletní mýdlo není vhodné pro každodenní hygienické postupy.
 2. Nedostatek dostatečného množství tekutiny v těle, což neumožňuje udržení požadované rovnováhy.
 3. Sedavý životní styl a sedavá práce, která vede k narušení přirozeného průtoku krve pánevními orgány, stejně jako stagnující procesy, které zpomalují metabolismus na intracelulární úrovni.
 4. Častý a dlouhodobý stres, při kterém se do těla uvolňuje velké množství adrenalinu.
 5. Použití syntetického spodního prádla.
 6. Přítomnost chronických zánětlivých procesů v pochvě.

Vaginální suchost může způsobit dlouhodobý stres

Nedostatek mazání způsobuje mnoho nepohodlí nejen při pohlavním styku, ale také v každodenním životě. Na pozadí přirozených procesů stárnutí se vagina zkracuje a zužuje, ale to není důvod vzdát se intimního života.

Vlastnosti a působení maziv

Hlavním úkolem lubrikantu je zvlhčit vagínu a chránit sliznici. Jsou předepsány jako součást komplexní terapie v klimakterickém období. Indikací pro použití je stížnost ženy na suchost, svědění a pálení v perineu..

Působení maziva závisí na jeho složení. Společné vlastnosti pro všechny typy léků jsou:

 1. Zvyšte průtok krve do genitálií, což zvyšuje citlivost a probouzí sexuální apetit.
 2. Změkněte vaginální sliznici a „obalte“ ji ochrannou vrstvou.
 3. Urychlete regenerační procesy při tvorbě mikrotrhlin způsobených vysycháním sliznice.
 4. Odstraňte nepohodlí, které se vyvine během aktivní chůze nebo běhu.
 5. Přispívá k normalizaci vaginální mikroflóry, aniž by způsobovala vaginální dysbiózu.

Široká škála zvlhčovačů vám umožní vybrat si ten, který maximalizuje jeho funkci.

Druhy maziv

Existuje několik typů maziv, v závislosti na látce za zvlhčovačem:

 1. Na gelovém základě - jsou vytvořeny ze syntetických látek (silikon), které jsou doplněny vůněmi, oleji. Silikonové mazivo se rychle šíří po ploše pochvy, zachovává si své vlastnosti po dobu 5-8 hodin, netěsní a prakticky nezanechává stopy na spodním prádle. Nevýhodou je skutečnost, že pokud je to nutné eliminovat, splachovací proces se komplikuje. Ve většině případů musíte počkat 24 hodin, než mazivo přirozeně vyjde. Pro některé ženy je tato nevýhoda významnou výhodou, protože není nutné často mazat.
 2. Na vodní bázi - přírodní prostředek, který rychle proniká sliznicí a přirozeně ji vyživuje a zvlhčuje. Nezanechává žádné charakteristické stopy na oblečení, protože je tělem zcela absorbováno. Minimální riziko podráždění nebo alergické reakce, protože všechny složky jsou přírodní. Z nedostatků se vyznačuje rychlý proces absorpce, který vyžaduje aplikaci drogy několikrát během pohlavního styku.
 3. Na bázi tuku - obsahují výživné oleje, které nejen zvlhčují, ale dlouhodobě udržují pocit vlhkosti. Nejsou kompatibilní s kondomy, protože mohou způsobit narušení jejich integrity. Mohou na oblečení zanechat stopy, proto po použití vyžadují další dodržování hygienických postupů.

Nejběžnější a velmi vyhledávaná jsou lubrikanty na vodní bázi. Nejčastěji je předepisují lékaři ženám během menopauzy. Jak ukazuje praxe, výběr nejvhodnějšího se provádí po použití několika odrůd..

Oblíbené účinné gely pro vaginální suchost

Gelová maziva si zachovávají své vlastnosti co nejdéle. Nejoblíbenější z nich u žen během menopauzy jsou:

 1. Divigel - obsahuje ve svém složení složky hormonu estrogen, který přímo ovlivňuje příčinu vaginální suchosti a normalizuje hormonální hladiny. Dávka hormonu je zanedbatelná, takže se při hormonální substituční terapii nebere v úvahu. Lék se aplikuje ráno a před spaním, musíte nejprve hygienizovat genitálie.
 2. Montavit-gel - zcela nahrazuje sekreci pochvy a obaluje sliznici ochranným filmem. Zabraňuje rozvoji podráždění a mikrotrhlin, normalizuje vaginální mikroflóru. Intravaginální aplikace se provádí během pohlavního styku nanesením gelu na penis partnera. Během menopauzy se doporučuje aplikovat na oblast kolem pochvy, nejméně dvakrát denně. Nezanechává stopy na spodním prádle, ale pro větší jistotu lze použít vložky.
 3. Intinova - skládá se z přírodních rostlinných složek, které mají příznivý účinek na stav vaginální sliznice. Vitamíny A a E zlepšují pružnost a zadržují tekutinu, která zabraňuje vysychání pochvy. Výtažky z léčivých rostlin podporují vaginální mikroflóru a snižují riziko připojení k infekčnímu a zánětlivému procesu.
 4. Gynodek - kromě zvlhčení a doplnění požadovaného množství lubrikantu má gel antibakteriální účinek, který vám umožní bojovat proti drozdům. Na pozadí hormonálních změn klesá lokální imunita, což zvyšuje riziko spojení infekčních a zánětlivých procesů.
 5. Gynokomfort - gel se skládá ze tří hlavních složek, které určují jeho vysokou účinnost: kyselina mléčná udržuje přirozenou acidobazickou rovnováhu, kyselina hyaluronová pomáhá posilovat stěny pochvy a dexpanthenol podporuje časné hojení mikrotrhlin. Vhodné pro trvalé použití.

Divigel - gelové mazivo pro menopauzu

Některá maziva obsahují příchutě a barviva, proto by měla být upřednostněna ta, která mají přirozené složení a nevyvolávají rozvoj alergické reakce..

Krémové zvlhčovače

Krémová maziva mají hladší, hedvábnou strukturu a rychle se vstřebávají, ale zůstávají účinné přibližně 6 hodin. Nejúčinnější z nich jsou:

 1. Krém Durex - má příjemnou vůni, stimuluje průtok krve do pochvy a zrychluje metabolické procesy.
 2. Erotik - lze používat průběžně, v některých případech zanechává stopy na oblečení.
 3. Libido krém - zvyšuje libido, má pohodlný dávkovač, který usnadňuje zavedení lubrikantu do pochvy.

Durex krém je jedním z možných lubrikantů pro menopauzu

Krémové vaginální zvlhčovače mají řadu nevýhod a jsou nejčastěji nahrazovány gelovými..

Vlastnosti a pravidla aplikace

Před výběrem konkrétního produktu je třeba věnovat pozornost následujícím komponentům:

 1. Přítomnost kyseliny mléčné ve složení. Tato složka udržuje přirozené acidobazické prostředí pochvy, které je nezbytné k zabránění pronikání patogenních mikroorganismů.
 2. Přirozenost složek. Různé přísady získané chemickými reakcemi mohou vyvolat různé nežádoucí účinky, včetně alergií, zvyšujících suchost.
 3. Přítomnost barviv, vonných látek a dalších látek, které mohou dráždit jemnou pokožku sliznice.
 4. Schopnost lubrikantu vykazovat antibakteriální účinek, který je mimořádně nezbytný na pozadí snížení lokální imunity.
 5. Přítomnost dexpanthenolu. Tato látka podporuje včasné hojení ran, což sníží riziko bakteriální infekce.

Lékař může poradit pouze ten nebo ten lék s přihlédnutím k individuálním vlastnostem ženy. Volba vždy zůstává na pacientovi, protože nejoptimálnější volba je možná až po vyzkoušení několika různých maziv..

Pravidla pro používání umělého mazání:

 1. Před nanesením lubrikantu se osprchujte a důkladně umyjte genitálie.
 2. Přebytečné vlasy se odstraní žiletkou. Lubrikant tedy lépe „leží“ a podráždění z nežádoucí vegetace se několikrát sníží.
 3. Pokud je špička, nasadí se na tubu produktu, po které se lubrikant vstřikuje do vaginální dutiny, jak to vyžaduje návod..

Před aplikací lubrikantů pro menopauzu se osprchujte

Pokud se lubrikant používá ke zlepšení kvality intimity, aplikuje se na stydké pysky a vaginální otvor, stejně jako na penis partnera. Během sexu může být vyžadována další hydratace. U kondomů nelze použít všechna maziva. Některé z nich vedou k narušení integrity výrobku, což nemůže zaručit úplnou ochranu před nechtěným těhotenstvím..

Vedlejší efekty

Nejběžnějším vedlejším účinkem je alergická reakce. Vyvíjí se na základě individuální nesnášenlivosti ke konkrétním komponentům maziva. Projevuje se ve formě těchto příznaků:

 • otok a pocit tepla v pochvě;
 • svědění a pálení;
 • bolestivost při pohlavním styku;
 • vzhled neobvyklého výboje;
 • vyrážka.

Za přítomnosti těchto příznaků je nutné co nejrychleji vyčistit vagínu lubrikantu, vzít antihistaminikum a jít na konzultaci s lékařem. Obnovení sliznice bude nějakou dobu trvat, poté můžete vyzkoušet jiné mazivo na bázi přírodních složek..

Aby se zabránilo rozvoji rozsáhlých alergických reakcí, je třeba před použitím přípravku aplikovat malé množství na vnitřní stranu stehna. Pokud nedochází k zarudnutí, svědění nebo jiným nepříjemným projevům, je výrobek vhodný k dlouhodobému používání..

Maziva pro menopauzu

Poslední aktualizace: 27.04.

Obsah článku

 • Příčiny vaginální suchosti u žen v menopauze
 • Druhy maziv pro menopauzu
 • Maziva pro menopauzu: jak si vybrat tu správnou?
 • Tipy pro použití
 • Intimní lubrikační gel - záruka pohodlí při sexu s menopauzou

Sex v menopauze může způsobit nepohodlí a bolestivost v důsledku vaginální suchosti, což je jeden z příznaků menopauzy. Pokud tomuto nepříjemnému pocitu nevěnujete pozornost, může mít žena zdravotní potíže způsobené mikrotraumy vaginální sliznice, které povedou k zánětu v genitálním traktu, psychickému tlaku a neochotě mít sex. Abyste se vyrovnali s nepohodlí během intimity, musíte zvolit správný zvlhčovač - lubrikant pro menopauzu.

Maziva pro ženy starší 55 let

Příčiny vaginální suchosti u žen v menopauze

Během menopauzy dochází v ženském těle k hormonálním změnám spojeným s postupným zánikem plodnosti. Zejména dochází ke snížení produkce estrogenu. Z tohoto důvodu je sníženo množství přirozeného mazání pro intimitu produkovaného vaginální sliznicí..

Na pozadí poklesu hladiny estrogenu se mohou vyvinout následující problémy:

 • Vulvovaginální atrofie (VVA). Tento stav je charakterizován ztenčením vaginální sliznice a její ztrátou pružnosti, což vede k suchu. V důsledku snížení elasticity vaginálních stěn s vulvovaginální atrofií si některé ženy stěžují na výskyt mikrotrhlin v pochvě a špinění po intimním kontaktu. Z tohoto důvodu je nesmírně důležité dodržovat pravidla intimní hygieny a zabránit pronikání patogenních látek do vytvořených trhlin. Kromě těchto příznaků mohou být VVA doplněny problémy s močením, inkontinencí moči a atrofickou cystitidou a uretritidou.
 • Atrofická vaginitida (vaginitida). Kromě nepohodlí během pohlavního styku způsobeného suchem stojí za zmínku nebezpečí patogenního vývoje mikroflóry v pochvě. Tento stav se nazývá atrofická vaginitida. S poklesem produkce estrogenu se úroveň vaginální kyselosti přesouvá na alkalickou stranu, což může vést k aktivaci a růstu patogenních a oportunních mikroorganismů. Za normálních okolností kyselé prostředí pochvy plní bariérovou funkci, která brání patogenům ve vstupu do pánevních orgánů. Snižuje-li se kyselost, zvyšuje se riziko vzniku plísňových infekcí, infekčních a zánětlivých onemocnění. Tomu se vyhýbají zvlhčovače s neutrálním pH - maziva pro menopauzu. Atrofická vaginitida může být také doprovázena vyhlazením vaginálního vzoru, snížením lumen vagíny a ztenčením jejího epitelu..

Co dělat se suchem během sexu, video

Společnost „VERTEX“ nenese odpovědnost za přesnost informací uvedených v tomto videoklipu. Zdroj - Julia Gayvoronskaya

Druhy maziv pro menopauzu

Nedoporučuje se vzdát se aktivního sexuálního života s nástupem menopauzy. Pravidelný sex naopak pomáhá zlepšit pružnost a hustotu sliznice, předchází slzením a mikrotraumám a příznivě působí také na stav srdce a cév. Kromě toho má milování během menopauzy pozitivní vliv na psychologické rozpoložení ženy: pomáhá jí cítit se žádoucí, umožňuje jí získat větší sebevědomí. Zároveň však přirozeně vyvstává otázka: jak se milovat, pokud tento proces přináší partnerovi nepříjemnosti a bolestivé pocity? Lubrikanty pro intimitu během menopauzy pomáhají tyto problémy odstranit u žen po 40, 50, 55, 60 letech a u žen v dospělejším věku.

Maziva na bázi menopauzy na bázi vody

Existují tři typy maziv, z nichž každý má své vlastní výhody a nevýhody:

 • Vodní maziva pro menopauzu. Takové produkty jsou oblíbené z několika důvodů: jsou k dispozici, mají lehkou strukturu příjemnou na dotek, jsou relativně levné, rychle se vstřebávají a snadno se odmyjí (na rozdíl od silikonových a olejových gelů pro intimní partie, které po sobě často zanechávají lepkavý a mastný pocit), nezanechávejte stopy na ložním prádle a oblečení. Vodná maziva pro intimní použití jen zřídka způsobují podráždění, proto se jejich použití doporučuje osobám náchylným k alergickým reakcím. Další výhodou těchto výrobků je jejich univerzálnost: jsou vhodné jak pro nechráněný styk, tak pro použití s ​​latexovými výrobky - kondomy a sexuální hračky. Některé z nich jsou použitelné také pro orální kontakt (to by měl výrobce uvést na lahvičce). Fyzikální vlastnosti vodní báze přispívají k rozpuštění dalších složek v ní - například panthenolu, který pomáhá urychlit regeneraci dříve získaných mikrotraumat sliznic. Použití produktů na bázi vody pro menopauzu má však nevýhodu - je to, že většina těchto intimních gelů poměrně rychle vysychá. To není příliš výhodné, protože během jednoho sexuálního kontaktu může být nutné je znovu použít. Ze stejného důvodu nejsou příliš vhodné pro ženy trpící nadměrnou suchostí, ale mohou být užitečné pro ty, pro které to ještě není příliš výrazné..
 • Výrobky na bázi silikonu. Gely pro zvlhčení intimních partií a lubrikační krémy pro menopauzu mohou být složeny ze silikonu, který zajišťuje pohodlný klouzavost při pohlavním styku. Stejně jako lubrikanty na vodní bázi lze i silikonové výrobky používat s kondomy. Kromě toho jsou vhodné pro intimní kontakt se sprchou. Mezi nevýhody silikonových maziv patří to, že je obtížnější je umýt z těla než výrobky na bázi vody..
 • Mastná intimní maziva. Mezi tyto produkty patří rostlinné nebo rafinované minerální oleje. Organické lubrikační krémy vyrobené z rostlinných olejů jsou zdravotně nezávadnější než maziva na bázi minerálních olejů. Ve srovnání s jinými mazivy mají nejhustší a viskózní strukturu. Mezi nevýhody stojí za zmínku zákaz jejich používání s latexovými kondomy a nejintimnějšími hračkami..

Například existují léky s prodlužujícím účinkem: při jejich užívání můžete dosáhnout delšího pohlavního styku, protože kvůli přísadám obsaženým v takových mazivech se okamžik ejakulace zpozdí. Můžete také použít intimní lubrikanty s účinkem zahřívání nebo chlazení..

Maziva pro menopauzu: jak si vybrat tu správnou?

Chcete-li najít nejlepší možnost intimního mazání, podívejte se na níže uvedené tipy:

 • Volba vhodného léku by měla být prováděna pod dohledem lékaře. I když víte, která maziva použít při menopauze, doporučuje se nejprve poradit se s gynekologem, který vám s ohledem na vlastnosti vašeho těla řekne nejlepší možnost léčby..
 • Využití finančních prostředků, které obsahují hormony, by mělo být prováděno pouze podle pokynů lékaře.
 • Doporučuje se nakupovat maziva pro menopauzu ve specializovaných prodejních místech - v lékárnách, obchodech a sexuálních obchodech s příslušnými certifikáty kvality.
 • Pokud jste vy nebo váš partner náchylní k alergickým reakcím, doporučujeme zvolit produkt na vodní bázi bez příchutí. V takovém případě bude také nutné opustit maziva obsahující éterické oleje, protože často způsobují alergie..
 • Jako součást vysoce kvalitního intimního lubrikantu by neměly být přítomny parabeny, protože tyto látky mohou vyvolat podráždění a vyrážky.
 • Je nežádoucí používat svíčky a lubrikační krémy pro menopauzu, které obsahují glycerin. Ačkoli tato látka zvyšuje klouzavost požadovanou během sexu, může také aktivovat houby. Výsledkem je, že lidé, kteří jsou náchylní k houbovým chorobám, mohou tuto chorobu relapsovat..
 • Pamatujte, že některá intimní maziva obsahují cukr, který může negativně ovlivnit vaginální flóru. Aby nedošlo k narušení jeho rovnováhy, je lepší zvolit gely pro suchost intimní zóny, které obsahují kyselinu mléčnou. Obnovuje vaginální mikroflóru a pomáhá udržovat přirozenou hladinu pH.
 • Pokud výrobek obsahuje aminokyselinu L-arginin, neměly by jej užívat lidé trpící virem herpes.
 • Nejlepší volbou jsou lubrikační lubrikanty pro ženy s menopauzou, které obsahují přírodní bylinné přísady, které poskytují další ochranu proti choroboplodným činidlům. Může to být například výtažek z heřmánku.
 • Získejte pH neutrální produkty, které neinhibují laktobacily, které kolonizují pochvu.
 • Nedoporučuje se nahradit intimní mazání slinami, masážním olejem, krémem na obličej nebo tělo a podobnými přípravky určenými k jiným účelům. Jinak můžete dosáhnout zhoršení vaginální suchosti, nerovnováhy mikroflóry atd..

Tipy pro použití

Intimní gelové mazivo "Gynokomfort" - záruka pohodlí při sexu s menopauzou

Pro dokonalý klouzavost během pohlavního styku, který by nezpůsoboval nepohodlí, věnujte pozornost intimnímu lubrikačnímu gelu "Ginokomfort". Tento nástroj pomáhá řešit řadu problémů charakteristických pro klimakterické období. Dobře kompenzuje nedostatek přirozeného mazání, účinně zvlhčuje sliznici a pomáhá zvyšovat její pružnost, udržuje optimální hladinu kyselosti v pochvě, nezanechává lepkavý pocit na těle a stopy na lůžkovinách.

Složení gelu obsahuje takové aktivní složky, jako je kyselina hyaluronová (zajišťuje dlouhodobou hydrataci, má pozitivní vliv na pružnost a pružnost sliznice), panthenol (pomáhá urychlit regeneraci), vitamin E (bojuje proti suchu) a kyselina mléčná (pomáhá udržovat přirozenou hladinu pH). Díky tomu je lubrikační gel Ginokomfort ideálním mazivem pro ženy starší 40 let..

Kromě používání tohoto intimního lubrikačního gelu se během menopauzy doporučuje používat zvlhčovací gel Ginokomfort s extraktem ze slézu. Pojmenovaný produkt prošel klinickými studiemi, které potvrzují jeho vynikající zvlhčovací vlastnosti.

LÉČBA KLIMAKTERICKÝCH PORUCH. Smetnik V.P. // Lékařská pomoc. - 2007. - č. 4. - S. 38-43.

MODERNÍ PŘÍSTUP K LÉČBĚ ŽEN S PATHOLOGICKÝMI KLIMACTERIAMI. Gevorkyan M.A. Manukhin I.B. Fatalieva K.Z. Manukhina E.I. // Lékařská pomoc. - 2010. - č. 34. - S. 21-26.

Neoperativní gynekologie. Smetnik V.P. // M.: Medicína. - 1990.-- S. 222-239.

Menopauza. Akuts K.B. // M.: Triada. - 2004.-- S. 78.

Neoperativní gynekologie. Smetnik V.P., Tumilovič L.G. // Průvodce pro lékaře. - M.: MIA. - 2003. - S. 71-75, 99-104, 444-448, 458-493.

Maziva pro menopauzu: recenze lékařů a žen

Ženské tělo je velmi choulostivý a složitý mechanismus. Se zánikem reprodukční funkce tedy změny, které nastanou, ovlivní každý z jejích systémů, orgánů, tkání a buněk. To vede k projevům nepříjemných příznaků menopauzy, včetně sucha a nepohodlí v intimní oblasti..

Takový fenomén se může stát nejen důvodem nedostatku sexuální touhy, ale také různými zánětlivými procesy, protože přirozené mazání je ochrannou bariérou mezi místním prostředím a mikroby a mikrodami z vnějšku..

Odborníci se často uchylují k hormonální terapii. Na pomoc přicházejí také fytohormony, doplňky stravy, homeopatie pro menopauzu. Pro místní ošetření si můžete vyzvednout gely, krémy, lubrikanty a jejich moderní medicína a farmaceutika představují rozsáhlou škálu. Jak vybrat správná maziva, recenze o nich a další způsoby, jak se zbavit nepříjemného problému, najdete v tomto článku.

Příčiny suchosti sliznic a kůže s menopauzou

Hlavní příčinou všech problémů v klimakterickém období jsou hormonální poruchy. Spolu s dokončením práce vaječníků se ženské hormony již nevyrábí v požadovaném množství. Rovněž se vyvíjí proces degenerace ženských pohlavních orgánů, vnitřních i vnějších. To vyvolává porušení, která způsobují suchost v intimní oblasti s menopauzou.

Oběhové poruchy

Za prvé, kvůli oběhovým poruchám je oslaben průtok krve do pánevní oblasti. Z tohoto důvodu tkáně nedostávají dostatečnou výživu, sliznice se ztenčuje. Výsledkem je, že speciální žlázy přestávají vylučovat požadovanou látku, kterou je mazivo nebo ji neuvolňuje v nedostatečném množství.

Stres

Nástup menopauzy je pro mnoho žen stresující. Existují obavy ze stárnutí, strach z nadcházejících nepříjemných pocitů, zásadní změny v životě. To ovlivňuje práci všech tělesných systémů, včetně sekrečních funkcí sliznic..

Ve všech fázích menopauzy, včetně menopauzy, se většina žen uchýlí k užívání drog. Někdo používá samostatně vybranou hormonální terapii, zatímco jiný léčí nemoci související s věkem. Většina léků způsobuje nedostatek maziva.

Jelikož hormonální rázy narušují psychoemoční stav, projevuje se to podrážděností, únavou, apatií, neurózami v menopauze. Tyto příznaky se mohou během sexu projevit ostře, což má za následek prudkou ztrátu maziva. Psychosomatické příčiny by proto neměly být zahozeny..

Špatné návyky

Špatné návyky mají škodlivý účinek na celé tělo, zejména na ženy. Pohlavní orgány jsou první, které trpí. Kouření a alkohol opět narušují krevní oběh, což vede k těmto problémům..

Když nastane menopauza, je velmi důležité vést správný životní styl: jíst správně, vyloučit mastná a kořeněná jídla, dostatek kyslíku. Pokud se tak nestane, již oslabené tělo se nedokáže vyrovnat se svými funkcemi a dá vám o tom vědět.

Prostředky pro intimní hygienu

Chemické látky, které se dostávají na sliznice v hygienických výrobcích, mohou také způsobit vaginální suchost během menopauzy. Proto byste měli být obzvláště opatrní při výběru intimních fondů v klimakterickém období..

Infekce

Některé infekce nebo sexuálně přenosné nemoci nejsou vyloučeny, protože během menopauzy je imunita extrémně oslabena, takže se výrazně zvyšuje pravděpodobnost útoku různých onemocnění..

Novotvary

Na pozadí užívání hormonálních léků se ve vzácných případech mohou vyvinout novotvary, včetně genitálií. Jedním z těchto příznaků je suchost sliznic..

Jak problém vyřešit

Suchost sliznice a nepohodlí v intimní oblasti jako takové nejsou lékaři diagnostikováni. Pouze vy můžete cítit tyto nepříjemné pocity. Jakmile k tomu dojde, měli byste okamžitě kontaktovat odborníka a popsat všechny změny, které se u vás dějí..

Pokud odborník nediagnostikuje žádné další problémy, vylučuje různá onemocnění nebo kontraindikace, pravděpodobně to zvládnete lokálními přípravky. Mohou být jak hormonální, tak zcela přírodní. To zahrnuje svíčky, masti, gely a krémy pro suchost v intimní oblasti s menopauzou. V zásadě se jim říká maziva..

Činidla obsahující hormony simulují působení ženských hormonů a přímo ovlivňují sekreci sliznic a nutí je vylučovat požadované množství maziva. Ostatní výrobky mají lubrikační základ a konzistenci, zvlhčují pokožku a provádějí činnosti podobné přirozenému mazání.

U závažnějších poruch lékaři předepisují obecnou hormonální terapii upravující hormonální pozadí. S takovou terapií budou léky na sucho v intimní oblasti často pouze doplňkem základních léků..

Léčba sucha lidovými prostředky

Po odstranění závažných onemocnění a nedostatku hormonů přijde fytoterapie na pomoc odpůrcům protidrogové intervence. Pomůže nejen odstranit nepohodlí v intimní oblasti, ale bude mít také preventivní účinek..

Vany, obklady, sprchování vám pomohou zmírnit zánět, zvlhčit pokožku a zbavit se pocitu pálení. Kromě vnějšího použití stojí za zmínku účinnost použití odvarů a čajů. Účinný je například odvar z heřmánku, měsíčku, kopřivy a oregana s přídavkem Veronica officinalis. Tato směs se nalije vodou, vaří se 5-10 minut a po přefiltrování se pije dva týdny.

Bylo zjištěno, že pokud se sotva koupíte s matkou v sedě po dobu jednoho týdne, můžete se zbavit sucha a pálení.

Bude užitečné přidat infuzi měsíčku do sprchovacích kompozic. Heřmánek pomůže zmírnit zánět..

Tokoferol (aka vitamin E) je součástí mnoha lubrikantů a kosmetiky, které eliminují suchost sliznic a pokožky. Proto můžete pro zavedení do pochvy použít tampon namočený v olejovém roztoku s tokoferolem..

Tyto a další přírodní léky na sucho lze použít samostatně i v kombinaci s farmakoterapií..

Vlastnosti volby a použití maziv během menopauzy

Bez ohledu na to, zda si sami vyberete lék na suché sliznice nebo ne, věnujte pozornost složení.

 1. Maziva by měla obsahovat kyselinu mléčnou, jejíž působení je zaměřeno na udržení rovnováhy mikroflóry.
 2. Rovnováha pH by měla být neutrální. Jinak by takové prostředky mohly způsobit ještě větší škodu a nadměrně vyschnout kryt..
 3. Vitamin E během menopauzy pomáhá zvlhčovat a udržovat normální stav epitelu sliznic.
 4. Každé mazivo musí obsahovat antibakteriální látku.
 5. Při výběru dávejte pozor na množství tuku. Musí být ve složení a čím více - tím lépe.
 6. Rozhodněte se pro léčivá maziva a D-panthenol.
 7. Je lepší odmítnout produkty s výraznou vůní a barvivy. Jakákoli další chemie vám právě teď nebude dobrá.
 8. Vyberte si produkty pouze pro intimní oblast. Žádné krémy, gely na obličej, tělo a další části těla nebudou fungovat.

V závislosti na tom, kterou drogu si vyberete, budou záviset také vlastnosti jejího užívání:

 • je lepší používat zvlhčovací přípravky po hygienickém čištění intimní oblasti (také s PH neutrálními přípravky);
 • aplikujte léky pouze s čistými rukama;
 • doporučuje se nanášet maziva nejprve na dlaň, poté je rovnoměrně, jemnými a jemnými pohyby, rozložit po intimní oblasti;
 • pokud instrukce předepisuje interní úvod a existují pro to speciální tipy, pak je lepší aplikovat agenta ne rukama, ale speciálně dodaným zařízením.

Běžná maziva pro menopauzu

Domácí i zahraniční farmaceutický trh nabízí širokou škálu maziv pro menopauzu.

Známými mazivy obsahujícími hormony jsou Divigel, Ovestin, Dermestril, Klimara. Jejich aktivní složkou je hormonální látka - estriol, který pomáhá zlepšit krevní oběh v pánevních orgánech a zvyšuje přívod krve do genitálií, zvyšuje sekreci žláz odpovědných za produkci hlenu.

Hormonální čípky jsou také velmi žádané. Jedná se o Estrokad, svíčky Ovestin, Ovipol Klio. Hlavní látkou v nich je také estriol.

Mazání pro menopauzu nemusí obsahovat hormony a má účinek v důsledku bylinných nebo jiných účinných složek. Patří sem gel Montavit, který vyrovnává přirozenou sekreci sliznice. Domácím zástupcem je mazivo Delight, které obnovuje práci sliznic a má blahodárné léčivé vlastnosti. Z lubrikačních krémů lze poznamenat Feminel, který kromě kyseliny mléčné a mléčných bílkovin obsahuje takové známé složky, jako je bambucké máslo. Krém Vagilak zvyšuje pružnost a aktivně zvlhčuje sliznice. A to nejsou všechna maziva, která se úspěšně používají pro menopauzu..

Recenze zvlhčovačů pro menopauzu

Analýzou recenzí odborníků a žen o mazivech pro menopauzu můžeme konstatovat, že tyto léky ještě nikomu nepoškodily. Pokud odborník vyloučil kontraindikace a předepsal léčbu správně, pak u 95% nežného pohlaví zaznamenal pouze efektivní výsledek použití těchto prostředků. Odborníci nejčastěji zaznamenávají lubrikanty obsahující hormony, protože jejich působení není jednorázové, ale je zaměřeno na odstranění problému v kořeni. Ty. modelují působení chybějících hormonů, zmírňují nepohodlí a vytvářejí přirozenou slizniční bariéru mezi orgány intimní zóny a vnějším prostředím.

Je pravda, že v některých případech je zaznamenána závislost na hormonálních mazivech a na konci jejich používání je jejich účinek snížen na nulu. Ale to jsou velmi vzácné případy. Maziva bez hormonů nemají prakticky žádné kontraindikace a ženy je aktivně používají v různých formách. Někdo je nadšený ze svíček kvůli jejich snadné správě a použití, jiní dávají přednost gelům. Názor všech žen se však shoduje na jedné věci: lubrikanty významně zlepšují kvalitu sexuálního života a života obecně během menopauzy.

Jaké prostředky se používají k odstranění sucha v intimní oblasti s menopauzou

Vaginální suchost s menopauzou je klíčovým znakem menopauzy. Problém nastává bez ohledu na vnější faktory a zasahuje do běžného života ženy. Někteří pacienti věří, že nepohodlí je nevyhnutelné, ale to je hrubá chyba. Většina moderních léků rychle a efektivně zvládá sucho, takže nemusíte rezignovat a snášet nepohodlí..

Příčiny nepohodlí

Hlavní příčinou sucha je snížení sekrece vylučované stěnami pochvy, což zajišťuje optimální stav genitálií a je přirozeným lubrikantem. Pokud v mládí vaječníky neustále vylučují správné množství hormonů a sekrecí, pak se během postmenopauzálního období jejich práce úplně zastaví.

V průběhu času suchost v intimní oblasti s menopauzou nezmizí, ale pouze se zhorší, takže odvolání ke gynekologovi je nevyhnutelné.

Kromě hlavního důvodu vzniku nepříjemného příznaku se rozlišují také následující faktory:

 1. Zhoršení průtoku krve - s věkem se zhoršuje krevní oběh v pochvě, z čehož klesá a sliznice se ztenčuje.
 2. Nosit syntetické spodní prádlo - i když je takový materiál krásný, pro starší ženu je lepší nosit spodní prádlo vyrobené z přírodní látky.
 3. Kouření - špatný zvyk vyvolává zhoršení prokrvení všech sliznic a orgánů.
 4. Užívání různých léků - ženy ve věku 45-55 let jsou často nemocné, proto pravidelně užívají jakékoli léky, které narušují tělo.
 5. Sex - během menopauzy pohlavní styk zesiluje vysušení, z něhož zmizí přitažlivost a touha. Když se hlen vylučuje v malém množství, žena pociťuje silné svědění a nepohodlí..
 6. Diabetes mellitus - s nástupem stáří se zvyšuje riziko cukrovky, což často způsobuje pocit pálení v perineu.
 7. Stres a špatná intimní hygiena - neustálý stres a nedostatečná péče o pohlavní orgány mohou vyvolat výskyt doprovodných onemocnění, která způsobují svědění a pálení v pochvě.

U mladých dívek někdy dochází k suchu. Když se takový příznak objeví, musíte určitě navštívit lékaře..

K čemu vede suchost bez ošetření

Nemá smysl počítat s tím, že si tělo během let zvykne na změny a nepohodlí v intimní zóně během menopauzy ustane. Časem se problém jen zhoršuje a způsobuje další gynekologické problémy.

Bez včasné léčby vede kolpitida k následujícím komplikacím:

 • Plísňové patologie, které se objevují v důsledku změny vaginálního prostředí na alkalické;
 • Výskyt bolestí hlavy, silné slabosti a neustálé letargie;
 • Vývoj onemocnění močové trubice, močová inkontinence, bolest při vyprazdňování močového měchýře a ztenčení jeho stěn;
 • Eroze.

Suchost se často objevuje kvůli přítomnosti jakýchkoli patologií, které se dlouho neprojevují.

Seznam nemocí způsobujících vadnutí:

 1. Pohlavní choroby.
 2. Maligní nebo benigní novotvary.
 3. Cukrovka.
 4. Bakteriální vaginóza.
 5. Opar.
 6. Autoimunitní patologie.
 7. Fibroidy v děloze a děložním čípku.
 8. Endometrióza.

Nedostatek pravidelného sexuálního života navíc vede k tomu, že se zhoršuje stav hormonální rovnováhy. To negativně ovlivňuje pohodu pacientky a kvalitu jejího života..

Jak se projevuje suchost - další příznaky

Pocit sucha ve vaginální oblasti je hlavním příznakem kolpitidy. Je nemožné nevěnovat pozornost patologii, neustále si připomíná značné nepohodlí, odvádějící pozornost od oblíbených věcí a jiných činností. Pokud nastartujete svůj stav, brzy dojde k svědění malých stydkých pysků a silnému pocitu pálení. I po sprchování tyto příznaky nezmizí, a pokud zmizí, pak ne dlouho..

Ignorování problému vede ke zhoršení celkové pohody.

Pacient si stěžuje na bolesti hlavy, silnou únavu, ztrátu výkonu. Svědění v intimní oblasti se jen zesiluje, a když se plísňové infekce spojí, je pozorován nepříjemný zápach. Při suchu dobře pomáhají různé krémy, takže je lepší okamžitě konzultovat lékaře, než vydržet nepohodlí.

Metody léčby

Pouze lékař by měl léčit sucho, zvláště pokud se jedná o pocit pálení a svědění. I když žena plánuje použít tradiční metody, je stále nutná konzultace s gynekologem. Během menopauzy, sucho v intimní oblasti, lékař předepisuje léky obsahující ženské hormony. Kromě toho musíte použít různé masti a gely, které eliminují další nepříjemné příznaky..

Léčba je vždy lokální, spočívá v užívání léků obsahujících estrogeny. Je nutné používat změkčovadla a zvlhčovače, které zlepšují stav pochvy.

Lékař předepisuje komplexní léčbu čípky, krémy a lubrikanty, někdy s použitím hormonální terapie. Při vaginální suchosti je důležité obnovit hormony a odstranit nepříjemné příznaky.

Hydratační gely

K normalizaci sexuálního života a odstranění bolesti během sexu se používá gel k zvlhčení intimní oblasti.

Lubrikanty mazají a zvlhčují vagínu, čímž snižují nepohodlí.

Často jsou předepsány následující gely:

 • Montavit - přípravek obsahuje hydroxyethylcelulózu. Složka produktivně nahrazuje přírodní mazivo, proto se často používá před sexem;
 • Gynokomfort - obsahuje výtažky z heřmánku, panthenol a další účinné látky. Gel má protizánětlivý účinek, spouští regeneraci buněk a tkání sliznice, eliminuje vysychání, pálení, svědění, praskliny;
 • Gynofit je léčivý přípravek na bázi hydroxyethylcelulózy a glycerinu. Odstraňuje pálení a suchost, používá se bezprostředně před samotným pohlavním stykem.

Před zákrokem si musíte umýt ruce, umýt se a aplikovat gel na sliznici vulvy, stejně jako na otvor pochvy. Doporučuje se použít speciální aplikátor, aby nedošlo k infekci.

Hormonální gely

Pokud je vaginální sliznice příliš slabá, je předepsána hormonální léčba. Hormonální gely fungují dobře, protože obsahují estrogen. Je to pravidelný nedostatek tohoto hormonu, který vede k vysychání během menopauzy. V případě nerovnováhy jsou předepsány následující léky:

 1. Ovestin - gel s jedinečným složením účinně působí na oslabenou sliznici. Výrobek obsahuje kyselinu mléčnou, estriol a chlorhexidin. Složky dezinfikují perineum a nastartují procesy jeho regenerace. Po aplikaci svědění, pálení a další nepříjemné příznaky zmizí.
 2. Dermestril - hlavní složkou je hormon estriol, který tonizuje pochvu a sliznice, zmírňuje nepohodlí a aktivuje optimální hydrataci.
 3. Climara - zlepšuje krevní oběh v tkáních pochvy a dělohy, čímž zvyšuje sekreční funkci sliznice.
 4. Divigel - produkt se skládá z hormonu estriol, který obnovuje sliznici, zvlhčuje ji a odstraňuje všechny nepříjemné příznaky.

Léčba hormonálními gely zahrnuje jejich zavedení do pochvy před spaním. Procedury se provádějí denně a po 30 dnech se dávka sníží na 1-2 aplikace týdně.

Spolu s gely musíte před sexem používat zvlhčující lubrikanty, které ulehčí suchu a zlepší sexuální život, což je nezbytné pro dobré zdraví a mládež.

Krémy

Pokud gelová terapie nepřinese výsledky, lékař předepíše ženě krém.

Vzhledem k tomu, že krém pro intimní hygienu s menopauzou je hormonální lék, měl by si jej vybrat pouze lékař.

Seznam léků během menopauzy, které zmírňují vadnutí:

 • Vagilak je zvlhčovač, který zvyšuje pružnost sliznice;
 • Feminel - obsahuje bambucké máslo a mléčné bílkoviny, které dokonale zmírňují zánět a podráždění v perineu;
 • Vagizil - produkt má nejen zvlhčovací účinek, ale také vytváří speciální ochranný film, který zabraňuje podráždění.

Krém na sucho v intimní oblasti pomáhá eliminovat záněty, odstranit podráždění, hojit malé praskliny a rány.

Některé produkty obsahují ženské hormony, proto je před použitím nutné se poradit se svým gynekologem.

Vaginální čípky

K obnovení sliznice a eliminaci vysychání během menopauzy je nutné používat vaginální čípky..

Obvykle jsou přiřazeny následující svíčky:

 1. Climaktol-Anticanum není hormonální lék. Odstraňuje nepříjemné pocity a záněty a také obnovuje strukturu sliznice.
 2. Estriol - čípky obsahují hormony, které odstraňují příznaky a obnovují mikroflóru.
 3. Ovestin - hormonální čípky, které se používají k léčbě mikrotrhlin a odstranění sucha.

Některé léky mají kontraindikace, takže před použitím musíte navštívit lékaře.

Alternativní medicína

Kromě lékové terapie můžete použít lidové léky, nejoblíbenější jsou:

 • K mazání se používají oleje a masti vyrobené z přírodních bylin. Pro ženu je užitečný olivový olej a měsíčková masť, které se prodávají v lékárně. Pokud je používáte pravidelně, dochází k omlazení tkání a hojení ran;
 • Bylinné léčby - Některé z nich zvyšují hladinu estrogenu, například vitex, ženšen, cimicifuga a angelica. Naleznete je v lékárně, ale nelze je použít společně s jinými léky..

Pro urychlení výsledku je důležité vyvarovat se stresu a cvičení. Cvičení stimuluje celé tělo a pomáhá bojovat s depresí.

Ženské tělo je tenká a křehká struktura, zejména reprodukční systém, stejně jako hormonální hladiny. Hormony mění ženu drasticky, zejména během těhotenství, kdy nelze hormonální pozadí označit za stabilní.