Co signalizuje hnědý výtok u žen??

Hnědé barvy ženského výtoku je dosaženo díky nečistotám krve ve fyziologických tekutinách. Tento hlen se objevuje v různých obdobích menstruačního cyklu. V závislosti na zdroji krvácení se rozlišují přírodní a patologické příčiny hnědého výtoku u žen..

Fyziologické příčiny

Pokud hnědý výtok není doprovázen bolestí, pravděpodobně to neznamená nic špatného:

 1. Měsíční. Špinění před a po menstruaci je normální. Několik dní před menstruací vychází nahromaděné nečistoty. Na začátku cyklu zbytky endometria opouštějí dělohu. Hlen má světle hnědou barvu. Proces netrvá déle než 3 dny.
 2. Ovulace. Uprostřed cyklu praskne folikul, ve kterém se vytvoří vajíčko. Z tohoto důvodu vaginální sekrece mění barvu na světle hnědou. Proces trvá až 72 hodin..
 3. Přizpůsobení hormonálním lékům. Během prvních 3-4 měsíců užívání perorálních kontraceptiv si tělo zvykne na hormonální změny. Podobný proces je pozorován po zrušení léků..
 4. Puberta. V prvních 2-3 letech se menstruační cyklus dívek normalizuje. Během tohoto období jsou období slabá a nepravidelná..
 5. Začátek sexuální aktivity. Po defloraci je několik pohlavních styků doprovázeno malým krvácením. Z tohoto důvodu se hlen stává nahnědlým..
 6. Těhotenství. Přichycení vajíčka ke stěně dělohy způsobuje prasknutí cév. V prvních hodinách po tomto se u žen objeví červenohnědý výtok. Později je tento jev nebezpečný. Znamená to oddělení placenty, hrozbu potratu nebo předčasného porodu..
 7. Poporodní období. Po porodu se hormonální pozadí normalizuje, tělo se začne připravovat na nové oplodnění. Nastává tvorba menstruačního cyklu. Výtok po porodu, špinění a nepravidelný.
 8. Nástup menopauzy. U žen středního věku endometrium atrofuje a vystupuje s malými nečistotami krve. Proces je nezávislý na menstruačním cyklu a je doprovázen návaly horka, pocením a výkyvy nálady.
 9. Nedostatek osobní hygieny. Nedostatek čistoty v intimní oblasti vede k růstu patogenní mikroflóry a změnám v acidobazické rovnováze. V důsledku toho se změní barva vaginálního sekretu..
 10. Zranění. Kvůli nedostatečnému mazání během pohlavního styku se ve vagině objevují mikrotrhliny. K poškození dochází také po potratu a nepřesném gynekologickém vyšetření.

Známky nemoci

Patologické procesy v těle, doprovázené krvácením, probíhají na pozadí bolesti a dalších nepříjemných příznaků:

 • Kolpitida. Zánět vaginální sliznice. Je charakterizován krevními nečistotami ve výtoku. Související příznaky: svědění a pálení; bolesti dolní části břicha; hyperemie sliznic; bolestivé močení.
 • Cervikální eroze. Tvorba vředů a eroze na děložní membráně, které krvácejí po mechanickém poškození. Uvolňuje se hlen s příměsí krve, při pohlavním styku se objevuje bolest v podbřišku.
 • Mimoděložní těhotenství. Objevuje se po určitém zpoždění menstruace. Spočívá v připojení vajíčka ke stěně vejcovodu. Prvními příznaky jsou rozmazání tmavě hnědého výtoku u žen a silná bolest v podbřišku.
 • Zánět močového systému. Infekce ledvin, močového měchýře a močové trubice jsou doprovázeny bolestmi v dolní části zad a dolní části břicha. Pacienti trpí častým nutkáním na močení a pocitem neúplného vyprazdňování močového měchýře. Krev se odstraní močí. Ve vaginálním hlenu se také objevuje hnědý odstín.
 • Endometriální patologie. Nemoci postihující vnitřní vrstvu dělohy jsou doprovázeny množením endometria. Tkáně se odlupují nebo tvoří polypy. V intermenstruačním období se výtok objevuje s příměsí krve. Menstruace dlouhá a bohatá, sražená. Někdy je v břiše bolest.
 • Myom dělohy. Benigní nádor svalové vrstvy pohlavního orgánu. Jeho charakteristické intermenstruační krvácení způsobuje hnědý vaginální výtok. Zároveň je menstruace bohatá a bolestivá. Cyklus je přerušený. Velký novotvar stlačuje močový měchýř a střeva, což způsobuje zácpu a časté nutkání na močení.

Hnědý výtok u žen často není známkou patologie. Pokud jsou krátkodobé a nejsou doprovázeny bolestí, nebojte se. Pravidelný výskyt hlenu s hnědým nádechem a bolestivostí by měl upozornit. V takovém případě neodkládejte návštěvu gynekologa..

Hnědý výtok a bolest v podbřišku

I pravidelný menstruační cyklus může být z nějakého důvodu narušen. Žena si často stěžuje, že je hnědý výtok a táhne dolní část břicha, ale obvyklé měsíční krvácení není a není. Abychom pochopili důvod tohoto jevu, je nutné provést zkoušku. Gynekolog na recepci zjistí všechny nuance a navrhne diagnózu a poté ji potvrdí dalším vyšetřením.

Pokud se obrátíte na lékaře, musíte mu podrobně sdělit, kdy se výtok objevil a co mu předcházelo. Možná plánujete těhotenství, užíváte perorální antikoncepci nebo jste měla fyzické zranění, agresivní styk. Může existovat mnoho důvodů. Všimněte si, že stížnosti na hnědý výtok a bolest v dolní části břicha jsou poměrně časté. Obvykle není tento hlen hojný..

Fyziologie

S relativním zdravím, když se objeví hnědý výtok, dolní část břicha táhne, lze předpokládat následující důvody:

 • hladký nástup menstruace;
 • konec menstruace - děloha se stahuje;
 • užívání hormonální antikoncepce po dobu prvních tří měsíců.

Při příliš vášnivém pohlavním styku může dojít k poškození vaginální sliznice. Vznikají zranění, která budou na chvíli krvácet. Násilný styk je zátěž pro pánevní orgány, takže bolest svalů může také obtěžovat následující den.

Na samém začátku sexuální aktivity se tělo dívky přizpůsobuje novým podmínkám, takže stížnosti, které bolí dolní část břicha a hnědý výtok po sexu, naznačují, že došlo k defloraci.

Přítomnost skutečné eroze děložního čípku se nijak neprojevuje, ale po pohlavním styku se může uvolnit trochu krve. Je nutné tuto patologii léčit. U ektopie, která je obvykle pozorována u nulipálních žen, není léčba indikována. Toto je fyziologická norma. Dříve s ní bojovali, ale dnes se drží různých taktik..

Ektopie se často tvoří po porodu. Adepti moderní medicíny neprovádějí žádný zásah. Tato funkce je asymptomatická, nedochází k žádnému výtoku nebo dokonce větší bolesti.

Pokud máte první den menstruace, hnědé výtoky a tahání za břicho - to je jen začátek menstruačního krvácení. Možná budete muset počkat 1-2 dny a vše se vrátí do normálu. Pokud tento jev trvá déle než týden, domluvte si schůzku s gynekologem.

Možná je narušen menstruační cyklus a musíte způsobit krvácení hormonálními léky a poté několik měsíců přejít na perorální antikoncepci. Tato taktika pomůže vytvořit pravidelný cyklus..

Ovulace

Ihned po skončení menstruace aktivní vaječná buňka dospívá, aby vyšla z prasklého folikulu. Když k tomu dojde, dojde k mikrotraumatu, takže vaginální sekrece mohou zhnědnout. A také často ovulaci doprovází bolest..

Když žena říká, že má hnědý výtok a bolí dolní část břicha, gynekolog nejprve spočítá den cyklu v době detekce krevního hlenu. Navíc estrogen vrcholí v době ovulace. Zvýšení hladiny těchto hormonů může také podporovat uvolňování barevného hlenu z genitálního traktu..

Početí

První den menstruace hnědý výtok a táhne dolní část břicha, pokud existuje šance na těhotenství. Na pozadí zpoždění může začít mazání. Důvodem této reakce může být:

 • implantace vajíčka;
 • tvorba hlenové zátky;
 • hormonální nerovnováha.

Menopauza

Během globální restrukturalizace těla se objevují jakékoli poruchy menstruačního cyklu. Normou pro tak obtížné období je buď sporé, nebo naopak hojné vypouštění. Kromě toho se žena obává vaginální suchosti, obecného zhoršení blahobytu - tzv. Návaly horka.

Během menopauzy žena často pozoruje nepravidelný výtok. Mohou se objevit náhle a zmizet. Gynekologové spojují tuto vlastnost s ovulací, ke které může docházet pravidelně. Situace je považována za normální, pokud neexistují žádné alarmy.

Fyziologický obraz je následující:

 • těsnění jsou naplněna mírně;
 • výtok nemá sraženiny;
 • doba krvácení nepřesahuje tři dny, po nichž následuje pauza.

Pokud endokrinní a hormonální systémy fungují správně, nedojde k významným odchylkám od normy.

První tři měsíce užívání hormonálních léků vás může pravidelně trápit špinění. Pokud mluvíme o plánované antikoncepci, pak bude špinění a bolesti dolní části zad spíše mírné..

Pokud jste museli užívat silný lék z kategorie nouzové antikoncepce, pak se výtok neliší od menstruace. Jediný rozdíl je v tom, že to začne náhle - ne podle plánu těla. To naruší hormonální rovnováhu. Na chvíli ženu budou obtěžovat různé druhy poruch..

Těhotenství

Při přepravě dítěte je hnědý výtok povolen pouze na samém začátku. A bolesti v podbřišku jsou obvykle docela snesitelné. Bolest by se neměla opakovat pravidelně na stejném místě. S nárůstem gestačního věku bude děloha stále více tónovat, což způsobí nepohodlí. A to je v pořádku.

Pokud očekáváte menstruaci, ale místo toho se to jen rozmazává, proveďte domácí těhotenský test. Pokud je výsledek pozitivní, kontaktujte svého gynekologa. Je důležité vyloučit mimoděložní těhotenství.

Během těhotenství často představují hrozbu přerušení a předepisují příjem Duphastona. O oprávněnosti takové léčby rozhoduje pozorující lékař. Pokud začne hnědý výtok, dolní část břicha táhne současně a celkový stav se zhorší - naléhavě k lékaři. Zvláště když teplota stoupá.

Vzhled krve v posledních měsících těhotenství je alarmujícím znamením. Možná se placenta začne odlupovat nebo dojde k předčasnému porodu. Aby lékaři mohli přijmout nezbytná opatření včas, je žena urgentně hospitalizována.

Když děloha změkne před porodem, může se začít uvolňovat sliznice. Během tohoto období se objeví špinění a bolesti dolní části zad. S nárůstem příznaků je možné, že porod již začíná být aktivní. Přetížení se může vzdát jak v den porodu, tak dva týdny před nimi..

Jakmile plod opustil dělohu, potřebuje čas na zotavení. Ve skutečnosti je traumatizovaná a docela špatná. Snižováním pod vlivem oxytocinu se vše postupně vrací do normálu. V prvních poporodních dnech jsou zapotřebí speciální vložky, protože děloha aktivně odmítá zbytky placenty, fragmenty endometria a další „materiály“, které jsou nezbytné pro normální vývoj plodu.

Takový hlen se nazývá lochia. Když bolí dolní část břicha, hnědý výtok je stále hojný. Postupem času se staly jako jejichor. A po třech týdnech bude mít barva hlenu žlutý odstín. To bude znamenat, že lochie zcela opustila děložní prostor..

Patologie

K krvácení mezi obdobími dochází z následujících důvodů:

 • hormonální terapie, dokud si tělo zvykne (ne více než tři cykly);
 • gynekologická onemocnění různé etiologie;
 • užívání drog, jejichž vedlejší účinky naznačují negativní vliv na reprodukční systém;
 • používání nouzové antikoncepce;
 • spirála instalovaná uvnitř dělohy;
 • pohlavně přenosné choroby (STD);
 • poranění sliznice;
 • hormonální změny;
 • polycystické onemocnění vaječníků;
 • dlouhodobé stresové situace;
 • chirurgický zákrok v urogenitální oblasti.

Špinění a bolesti dolní části zad během aktivního sexu s několika partnery okamžitě vzbudí podezření lékaře na pohlavně přenosné choroby. To také přidá příznaky, jako je svědění, pálení a bolest při močení..

Nebezpečná situace je, když žena má podezření, že je těhotná, ale začne se rozmazávat. V takovém případě musíte neprodleně jednat, protože tak obvykle začíná spontánní potrat. Bolestivé pocity jsou v tomto případě poměrně intenzivní..

Potrat

Pokud žena plánovala těhotenství a došlo k početí, je naléhavě nutné poradit se s lékařem, pokud se objeví jakýkoli druh krvavého výtoku. Je možné, že začne spontánní potrat.

Je třeba poznamenat, že nějakou dobu po oplodnění se embryo musí připojit k děloze. V takovém případě se může objevit špinění. Bude jich málo a skončí za 1-2 dny. V tomto případě by neměla být žádná hmatatelná bolest.

V jakýchkoli dalších obdobích života se výtok objeví v kterýkoli den cyklu. Po ovulaci včetně.

Styk

Často po sexu žena zjistí na spodním prádle podivný výtok. Pokud se situace opakuje, je nutné kontaktovat gynekologa pro laboratorní a další diagnostické testy.

S takovými příznaky může být onemocnění následující:

 • eroze děložního čípku;
 • onkologické patologie děložního čípku;
 • vaginální nádory.

Je velmi důležité navštívit lékaře včas, abyste zahájili léčbu a vyhnuli se život ohrožujícím komplikacím..

Hnědý výtok a bolest v dolní části břicha den před menstruací jsou normální. Zmínili jsme to výše. Mrtvé vejce se často uvolňuje tímto způsobem. Následně se mazanice promění v obvyklou menstruační krev..

Po menstruaci se také pozoruje mazanice. Jeho trvání by mělo být do tří dnů, poté je proces považován za normální. Děloha je nakonec očištěna a připravena na možné početí. Pokud výtok nekončí déle než pět dní, je nutný odborník. Projevuje se tedy endometrióza nebo fibroidy.

Pro stanovení diagnózy potřebuje gynekolog následující údaje:

Ve vzácných případech může být zapotřebí kyretáž a histologické vyšetření.

Operace

Při chirurgickém zákroku trvá děloha, pokud byla provedena kyretáž. Špinění po očištění obvykle netrvá dlouho - asi čtyři dny, i když vše je individuální. Stav dělohy bude sledován gynekologem.

jiný

Etiologie neobvyklých sekrecí sliznic je velmi různorodá. Patologie nejsou vždy gynekologické povahy, proto v případě neobvyklých příznaků musíte podstoupit důkladné vyšetření.

Následují nemoci nebo poruchy těla, při nichž je jedním z hlavních příznaků často hnědý výtok a tah na podbřišku:

 • nemoci infekční povahy;
 • narušení hematopoetického systému;
 • poškození jater na pokraji cirhózy;
 • výhřez sliznice močové trubice;
 • nemoc štítné žlázy.

V případě těhotenství neustále zbarvený hnědý hlen naznačuje, že:

 • vajíčko se nevyvíjí tak, jak by mělo;
 • děloha má jizvové oblasti;
 • žena trpí endometritidou;
 • fibroidy jsou přítomny ve svalové vrstvě dělohy.

V tomto případě je nutná odborná konzultace..

Pokud je vyloučeno těhotenství, může být namáhání způsobeno následujícími důvody:

 • porušení menstruačního cyklu;
 • menopauza;
 • novotvary dělohy nebo vaječníků;
 • prasknutí cysty nebo vaječníku;
 • adenomyóza.

Komplikace

Pravidelné hnědé výtoky a bolesti v dolní části břicha, i když nepřinášejí výrazné nepohodlí, postupně zneschopňují tělo. Nemůžete nechat všechno tak, jak je, musíte určitě zjistit důvod tohoto stavu.

K čemu může nečinnost vést:

 • Pokles hladin hemoglobinu a rozvoj anémie z nedostatku železa. Nejčastěji se to stane, pokud je ztráta krve 80 ml nebo více. Tento stav není kritický, ale je nutná konzultace s lékařem.
 • Silná ztráta krve. Pokud máte silné krvácení, potřebujete pomoc v nouzi. To se může stát s neustálým mazáním.
 • Poporodní problémy. Prodloužený výtok po porodu, překračující dříve uvedená období, může znamenat, že děloha není schopna se sama stahovat a potřebuje léky. Zvláště pokud jsou vaše potíže nekonečným hnědým výtokem a bolesti břicha bolí současně se zvyšujícím se nepohodlí.

Léčba

Silný výtok dělohy neznámého původu vyžaduje naléhavou pomoc. Zejména v případě těhotenství jakéhokoli období. Můžete buď zavolat sanitku, nebo jít do nemocnice sami.

Během čekání na lékaře můžete ženě poskytnout první pomoc. K tomu musí být uložena do postele na zádech. Zvedněte nohy polštářem. Díky tomu žena neztratí vědomí, i když ztratila hodně krve..

Můžete aplikovat ledový obklad na žaludek. Vyjměte sáček s mraženou zeleninou z mrazáku, zabalte jej do látky a položte jej na místo dělohy. Komprese by neměla být uchovávána déle než 15 minut. Cévy se postupně zužují a dochází k menšímu vypouštění. Aby nedošlo k dehydrataci, bude fungovat čistá voda nebo slazený čaj. Pijte často po malých doušcích

Když bolí dolní část břicha a hnědý výtok se nezastaví, v žádném případě to není možné:

 • zahřejte žaludek pomocí vyhřívací podložky;
 • vzít horkou koupel;
 • sprchování;
 • pít léky, které ovlivňují kontraktilní funkci dělohy.

Pokud výtok není hojný a žena není těhotná, není třeba volat sanitku. V tomto případě se doporučuje navštívit gynekologa plánovaným způsobem..

Existuje několik léků, které mohou pomoci zastavit krvácení. Tyto prostředky zpravidla předepisuje lékař..

 • Vikasol. Je třeba ho užívat třikrát denně..
 • Dicinon. Tento lék je účinný, pokud se užívá čtyřikrát.
 • Ascorutin. Lék na bázi kyseliny askorbové a rutinu. Posiluje krevní cévy a posiluje je. Lék by měl být užíván 3-4krát denně..
 • Chlorid vápenatý. Tento lék se užívá 2-3krát denně..

Před zahájením léčby musí lékař pochopit příčinu. K regulaci menstruačního cyklu se často předepisují hormony. V případě těhotenství je přístup přísně individuální, protože jsou brány v úvahu souběžné patologie, gestační věk a další důležité rysy.

Jak pochopit, proč spodní část břicha táhne a jsou hnědé výboje

Velmi častou stížností pacientek gynekologa je, že spodní část břicha a hnědý výtok mezi menstruací táhnou, mohou to být příznaky řady nemocí a dokonce i znamení těhotenství. Tuto kombinaci tělních projevů ženy obecně znají, takže si dlouho nevšimnou tělních signálů o patologii.

Pocit lze přirovnat k nákladu zavěšenému uvnitř, který způsobuje bolest a tlak dolů. Důvodem je kontrakce dělohy, která má v jádru hustý svalový korzet. Pocit se šíří do děložního čípku, aby se snížil účinek.

Takže to může bolet před menstruací a v prvních dnech, kdy kontrakce pomáhají endometriu odmítnout a odejít. Může vycházet z nárůstu dělohy během těhotenství, stejně jako během kontrakcí v době porodu. V těchto procesech jsou pocity spouštěny hormony, které způsobují kontrakci svalů myometria ve správný čas..

Nerovnováha v endokrinním systému vede ke křečím, které nesouvisí s menstruací nebo jinými přirozenými procesy. Kromě toho je za kontrakce zodpovědný zánět. V důsledku otoku tkání a zvýšeného přívodu krve.

Pozornost! Podle žen skončilo často rozmazání hnědou a usrkávání dna pozitivním výsledkem těhotenského testu po několika dnech.

Tmavý odstín je cervikální hlen s upečenou krví, v některých případech také obsahuje endometrium. Častěji vysvětleno hormonálními chorobami a děložními křečemi, v důsledku čehož je nitroděložní vrstva odmítnuta, téměř jako u menstruace.

U těžkého zánětu dochází také k krvi v důsledku poškození tkáně. Proces je navíc doprovázen zvýšeným přívodem krve v místě lokalizace. Takové vypouštění není periodické, jako u hormonálních poruch. A bolest s infekcemi je docela bolestivá, někdy táhne dolní část zad.

Fyziologické procesy jsou také doprovázeny podobnými příznaky. Intenzita projevů závisí na individuálních vlastnostech ženského těla.

Hnědý výtok před menstruací, v kombinaci s tažnou nebo křečovitou bolestí břicha, může být známkou nástupu menstruace. Pokud se to vždy stane, pak je to varianta normy, když se náhle objeví komplex projevů, pak je možný rozvoj endometriózy, endometritidy, hormonální nerovnováhy nebo polypu dělohy.

Hnědý výtok místo menstruace s křečemi na jedné straně břicha může naznačovat nedostatek progesteronu, onemocnění polycystických vaječníků nebo cystu.

Uvolňování hotového vajíčka je obvykle doprovázeno čirým, hojným a viskózním hlenem. Když však folikul praskne, objeví se krev, která se za dobrých okolností dostane do cervikálního kanálu a smíchá se s tajemstvím. Růžový nebo hnědý výtok uprostřed cyklu pak bude známkou nástupu ovulace. Tahavé bolesti břicha nejsou v tomto období přítomny u všech žen, vysvětlují se kontrakcí hadiček, které tak vtahují vajíčko do děložní dutiny.

Pozor! Uprostřed cyklu se často vyskytuje krev s křečemi v důsledku endometriózy nebo hormonálních poruch.

Týden nebo déle po početí embryo dosáhne vývojového stadia, kdy se může připojit ke stěně dělohy. Doslova se zakoření do volné vrstvy endometria, která je současně zraněna. Implantační krvácení v objemu, jako je ovulace, je jen několik kapek. Vaginální hlen zbledne a růžový nebo nahnědlý výtok se objeví týden před menstruací, v předvečer nebo již se zpožděním, v závislosti na délce cyklu a datu ovulace. Ihned poté se hormony začnou připravovat na proces porodu, děloha se naplní krví a postupně se zvyšuje, proto jsou zaznamenány pocity tahání v dolní části břicha. Jsou-li intenzivní, bolestivé, je možné potrat kvůli odmítnutí embrya..

Jedná se zpravidla o hormonální změny dočasné povahy nebo trauma, ke kterým dochází v důsledku různých okolností:

 1. Užívání perorálních kontraceptiv, které v zásadě obsahují estrogen a progesteron. Jejich působení je založeno na změnách fyziologických procesů. Proto se děložní křeče a odloučení endometria vyskytují normálně v intermenstruačním období v prvních 3 cyklech a někdy až v šesti měsících. Pocity jsou mírné a výtok je tmavý, někdy sraženiny, ale ne hojný.
 2. Poranění břicha v důsledku nehody, nárazu nebo pádu mohou vyvolat oddělení velkého fragmentu endometria a také křeč myometria v důsledku reakce na poranění. Uvolnění hojné hmoty je zaznamenáno jednou a rozmazává se ještě několik hodin. Pokud příznaky nezmizí za den nebo krvácení nabývá na síle, měli byste se poradit s lékařem.
 3. Sport, skákání, silová zátěž, intenzivní pohlavní styk mohou ve druhé fázi cyklu vyvolat kontrakci myometria a rozmazání nahnědlého výtoku před menstruací.
 4. Nitroděložní tělísko je cizí předmět, který se děloha snaží vytlačit pomocí kontrakcí. Zatemněná mazanice současně - poškozené endometrium.
 5. Po operacích, potratech, kyretáži dochází k přímému poranění povrchu orgánu a cervikálního kanálu. Proto se během několika dní děloha stahuje v důsledku reakce na zákrok a zbytky krve z poškození jsou uvolněny. Žena cítí křeče a roztažení břicha, stejně jako rozmazání hnědého výtoku sraženinami.
 6. Stresové situace ovlivňují rovnováhu pohlavních hormonů. Reakce na šok je různá, často se jedná o drobné děložní krvácení s nepohodlí v břiše.

Zajímavý fakt! Dieta může vést k hnědým skvrnám místo menstruace. Tento stav končí úplnou absencí menstruace a neplodnosti..

Pokud se žaludek táhne a je krvavá mazanina, musíte věnovat pozornost následujícím příznakům:

 • Tělesná teplota je zvýšená a udržuje se v oblasti 37-38 °;
 • Svědění v genitální oblasti;
 • Bolest je intenzivní, křeče nebo řezání, a také pokud je lokalizována na jedné straně;
 • Výtok voní jako ryby, shnilá vejce nebo shnilé maso;
 • Bolesti se objevují pravidelně v určité dny cyklu (DC);
 • Leucorrhoea bohatá a temná;
 • Podvod se změní na krvácení;
 • V hlenu jsou kousky a hrudky.

Pokud projevy závisí na DC a vyskytují se pravidelně nebo jednou ve zvláštním období, pak lze rozsah předpokladů zúžit.

Období cykluJednouPravidelně
Místo menstruaceHormonální poruchy, těhotenstvíPatologie vaječníků, polycystická nebo cysta nebo nádor
Po menstruaciUvolňování endometriálních reziduíEndometrióza
OvulaceOvulační krváceníEndometrióza, fibroidy, hyperplazie, užívání hormonálních léků
Druhá fázeImplantace embrya, trauma, stresEndometrióza, hormonální poruchy

Bez ohledu na DC táhne v podbřišku a během mimoděložního těhotenství, onkologických nádorů, polypů, eroze dochází k nahnědlému výtoku.

Tímto komplexem příznaků se projevují téměř všechny gynekologické poruchy. Někdy je ani profesionál nedokáže od sebe odlišit bez laboratorní a instrumentální diagnostiky..

V děloze nebo cervikálním kanálu se objevují chapadlovité výrůstky od 5 do 50-60 mm. Při zranění krvácejí a jindy produkují hlen. Vyznačují se prodlouženou a bohatou menstruací, stejně jako hnědé mazlavé výtěry nebo slizniční sekrece pruhované krví, kontaktní krvácení po intimitě. Pokud jsou nalezeny polypy, musí být odstraněny, aby se zabránilo malignitě..

Atypická změna výstelky děložního čípku. Nijak se to neprojevuje, kromě krvácení při sebemenším nárazu. Bezvýznamný červenohnědý odstín bez sraženin a žil hned po sexu.

Bohatý periodický tmavě hnědý výtok během ovulace. Nesprávné pojmenování na začátku a na konci menstruace, křečové bolesti v dolní části břicha. To vše se děje s těžkou hormonální poruchou, která způsobuje šíření a množení endometria v děloze i mimo ni..

Hormonální poruchy nejsou jen onemocnění vnitřních orgánů, ale také negativní změny vzhledu. Ztráta vlasů na hlavě a růst vlasů na těle, akné, mastná pleť, ztráta ženského tvaru jsou důsledkem nedostatku základních hormonů. Důvod často spočívá v životním stylu ženy.

Infekční proces v děloze, který se vyvíjí v tloušťce sliznice dělohy. Nastává, když se STI šíří z pochvy. Podmíněně patogenní mikroorganismy mohou také způsobit onemocnění. Ženská teplota stoupá, v dolní části břicha jsou bolestivé a řezné bolesti, hnědá mastnota s nepříjemným zápachem. Léčí se po dlouhou dobu systémovými antibiotiky, které se pro každou infekci vybírají individuálně.

Bakteriální infekce trubice a vaječníku z jedné nebo obou stran. Pravidelně se objevuje vodou řídký výtok se zeleným odstínem a nepříjemným zápachem. Někdy se objeví nahnědlé skvrny, horečka a bolesti na jedné straně a v dolní části zad. Eliminujte proces antibiotiky.

Ve svalové vrstvě dělohy se pod vlivem hormonálních poruch tvoří benigní nádor. Provokuje v intermenstruálním období hubenou nahnědlou mazanici. Menstruace dlouhá, bohatá. Dolní část zad bolí a táhne spodní část, stejně jako v důsledku sexu. Léčí se komplexně kombinováním hormonálního zotavení s minimálně invazivními chirurgickými metodami, v závažných případech se uchylují k odstranění dělohy postižené velkými myomatózními uzlinami.

Kolpitida způsobená patogeny Candida, Gardnerella nebo STD v těžkých lézích způsobuje ulceraci vaginální sliznice a děložního čípku. Pravidelně se objevuje zelený, žlutý, bílý sýrový výtok doprovázený silným svěděním perinea a nepříjemným zápachem. Někdy se k nim přidají krvavé inkluze. Výsledkem jsou chaotické odstíny. Někdy je pro léčbu dostatečná sanitace vaginálními čípky s antibiotikem. Pro STI se používají systémová antibakteriální léčiva.

Kapalinami naplněné formace na vaječnících vedou k hormonálním poruchám s odštěpením endometria a také poškozují tkáň žlázy. Proto je na jedné straně krvavý výtok, ostré a tažné bolesti. Cysty lze odstranit pouze chirurgickým zákrokem, který se provádí buď laparoskopicky nebo otevřeně.

Děsivá fakta! Ovariální cysta může být velmi velká. U ženy z Mexika američtí lékaři odstranili hmotu o hmotnosti 33 kg a obvodu 1,5 m.

Rakovinové nádory v počátečním stadiu vyvolávají odmítnutí a krvácení endometria a v pokročilém případě se jeví jako tmavé sekrece s úlomky odumřelé tkáně. Kromě toho je zde hojný vodnatý výboj. Vážné poškození končí nekrózou, která se vyznačuje vůní hnijícího masa. Léčba spočívá v excizi dělohy nebo úplné supravaginální amputaci reprodukčních orgánů.

Takový komplex příznaků je při přepravě dítěte vždy nebezpečný. V raných stádiích - to je riziko potratu, ve druhém a třetím trimestru - riziko předčasného porodu, odtržení nebo placenty previa. Proto je hnědý výtok během těhotenství v kombinaci s tažnou bolestí v břiše důvodem k volání na pohotovost a před jejím příjezdem si žena musí lehnout.

K těmto známkám navíc dochází, když jsou přítomny polypy nebo eroze. Pak má mazanice častěji kontaktní charakter. Neustálé krvácení je pro nastávající matku nebezpečné, takže vzdělání lze vyloučit od 16 do 27 týdnů.

Pokud 10-14 dní po početí začne bolet žaludek, bolest se každý den zesiluje a v tomto okamžiku se špinění změní na krvácení, je třeba zkontrolovat ultrazvukové vyšetření. Někdy je embryo implantováno do nadvarlete, blízko vaječníku nebo dokonce do břišní dutiny. Růst embrya v tubě vede k jeho roztahování a následnému prasknutí. Pokud nastane takový okamžik, žena upadne do kritického stavu se ztrátou vědomí, zvracením a nesnesitelnými škrty. Krev může proniknout do břišní dutiny, pak je obtížnější diagnostikovat problém. Je nutný urgentní chirurgický zákrok.

Vzhledem k přítomnosti PMS nemusí žena připisovat význam bolesti břicha a krvavému nátěru. Je však třeba si uvědomit, že hnědé výtoky mezi menstruacemi nebo místo menstruace jsou zřídka normální okolností. Pouze po vyšetření, ultrazvuku a řadě laboratorních testů lze s jistotou určit diagnózu.

Táhne spodní břicho a hnědý výtok u žen

Výskyt nepohodlí a bolestivých pocitů znepokojuje každou osobu. Pokud žena táhne spodní část břicha hnědým výtokem, měli byste se poradit s gynekologem. Tento stav může být normou, ale může naznačovat patologii..

Co je hnědý nebo krvavý výtok??

Hlen, který vychází z pochvy, zčerná nebo zhnědne kvůli kapičkám krve v něm. V některých případech je tento jev normální: pokud bolí dolní část břicha, táhne dolní část zad a objeví se takový výtok, brzy začne menstruace. Po a uprostřed menstruace je tento jev také zřídka patologický. Vzhled krvavého výtoku byl často vyvolán traumatem sliznice po pohlavním styku nebo během deflorace.

Pokud takový hlen vychází místo menstruace a žena má sexuálního partnera, může to znamenat těhotenství.

Když menstruace nepřišla včas, ale místo toho se objevil takový výtok, nastal problém s hormony. U nechráněného sexu existuje podezření na STD infekci, mohou se objevit další příznaky, jako je svědění, suchost a další..

Při patologii během pohlavního styku může žaludek bolet. Pokud se výtok objevuje neustále po sexu, je to důvod jít k lékaři a konzultovat s ním tento problém..

Nebezpečný výboj

Tahající bolest v břiše nemůže mluvit o konkrétním onemocnění, může to být onemocnění reprodukčních orgánů, gastrointestinálního traktu nebo močového měchýře.

Nejběžnější onemocnění, při kterých bolí žaludek a může se objevit výtok:

Zánět v reprodukčních orgánech - hlavním příznakem je výtok a bolest zad;

 • Horečka a krevní hlen naznačují infekci.
 • Krev v moči naznačuje onemocnění urogenitálního systému.
 • Nemoci gastrointestinálního traktu se projevují bolestmi břicha a možným výtokem.
 • Apendicitida.

Neustálá bolest a malátnost mohou naznačovat chronické onemocnění, jehož povahu je třeba objasnit. Pro přesnou diagnózu lékařem patologie musíte určitě zjistit barvu sekrece, stejně jako vůni, frekvenci uvolňování a konzistenci. Díky těmto údajům bude lékař často schopen určit příčinu onemocnění..

Endometritida

Endometritida je zánět sliznice dělohy. Svalová vrstva orgánu je často ovlivněna. Taková nemoc se objevuje, když mohou infekční agens volně vstoupit do dělohy..

Hlavní příčiny vzniku a komplikací endometritidy:

 • Škrábání, neprofesionální potrat.
 • Oslabení imunitního systému po porodu.
 • Selhání hormonálních hladin.
 • Perorální antikoncepce.
 • Dostupné pohlavní choroby.
 • Porody při porodu.
 • Nedostatečná hygiena, zejména během menstruace.

Vývoj endometritidy je patrný po několika dnech infekce. Známky infekce jsou zimnice, výskyt krvácení u žen a také táhne žaludek. Hlen z pochvy může mít štiplavý zápach, při močení znatelnou bolestivost.

Pokud nebyla léčena akutní endometritida nebo nebyl dokončen léčebný postup, může se onemocnění stát chronickým. Taková komplikace vyvolává komplikace během těhotenství, často existují případy předčasného porodu. U chronické endometritidy bolí dolní část břicha, špinění se stává zelenými skvrnami kvůli hnisu a polypy mohou být komplikací. K diagnostice onemocnění je kromě odběru anamnézy odebrána krev pro testy a léčba je předepsána v nemocnici.

Endometrióza

Endometrióza je v současné době jedním z nejčastějších onemocnění v gynekologii. Jedná se o tvorbu benigních uzlin v pánevních orgánech. Nejvíce náchylné k chorobám jsou ženy v plodném věku, které čelí vysokému stresovému zatížení.

Hlavními důvody jsou dědičnost a hormonální změny v těle, stejně jako stres, špatné návyky, nadváha.

Známky nástupu onemocnění:

 • Bolest při vyprazdňování, sex, močení.
 • Prodloužená menstruace s velkou ztrátou krve.
 • Vzhled hnědého výtoku a bolesti v dolní části břicha před a po menstruaci.

Často nejsou žádné příznaky a přítomnost endometriózy je detekována pouze při gynekologickém vyšetření.

Toto onemocnění je léčeno léky a chirurgickým zákrokem. Včasná detekce a terapie se vyhne operaci. Aby se zabránilo vzniku endometriózy, musí žena věnovat pozornost svému stavu těla, včetně sledování hmotnosti, hladin hormonů, výživy.

Hyperplazie endometria

Hyperplazie endometria - patologie sliznice dělohy, spočívá v porážce vrstev endometria. Nejvíce náchylné k chorobám jsou ženy s endokrinními poruchami žijící v oblastech se špatnou ekologií plodného věku.

Změny endometria jsou benigní, ale pokud jsou přítomny, zvyšuje se riziko vzniku rakoviny.

Faktory přispívající k rozvoji nemoci:

 • Anorexie.
 • Stres.
 • Endokrinní onemocnění.
 • Nemoc jater.
 • Menopauza.
 • Slabá imunita.
 • Nadváha.

Hlavním znakem hyperplazie je vaginální výtok s nečistotami krve nebo krvácením, prodloužená menstruace.

Diagnostika se provádí pomocí ultrazvuku, kyretáže, hysteroskopie. Léčba může být lékařská nebo chirurgická.

Ovariální cysta

Cysta je benigní růst, který má tendenci růst. Nejohroženější jsou ženy v plodném věku, které mají menstruační abnormality.

Pokud má žena bolesti v podbřišku, může to znamenat výskyt komplikací. Toto onemocnění může být často doprovázeno poruchami močení a zácpou. Bolest v levém třísle je běžná, pokud cysta tlačí na střevo nebo močový měchýř..

Hlavními příčinami jsou onemocnění štítné žlázy, chirurgický zákrok, potrat.

Diagnóza se provádí vyšetřením, ultrazvukem, laparoskopií, MRI a anamnézou. Léčba závisí na věku, stádiu vývoje onemocnění, příznacích. Léčí se konzervativně a chirurgicky.

Po udržení plodnosti se mohou po léčbě tvořit cysty. Cysty, které již byly odstraněny, se znovu netvoří. Možnost otěhotnění je po jakémkoli typu léčby.

Myom dělohy

Myom je benigní nádor. Nejvíce náchylné k onemocnění jsou ženy po čtyřiceti letech. Často prochází bez příznaků a je detekován pouze během gynekologického vyšetření.

Hlavní důvody pro rozvoj myomů jsou:

 • Metabolická dysfunkce, cukrovka.
 • Hypertenze.
 • Zánět dělohy.
 • Nadváha.
 • Časná menopauza.
 • Přerušení těhotenství.
 • Náchylnost.

Příznaky onemocnění se mohou objevit až v pozdějších stadiích. Dolní část zad začíná bolet, dochází k těžkosti v břiše a nepohodlí během sexu. Vaše období se prodlužují a bohatší.

Anémie se stává komplikací průběhu onemocnění, přechodu nádoru na maligní, komplikacemi během těhotenství v budoucnu.

Mimoděložní těhotenství

Normální vývoj těhotenství je možný pouze v děložní dutině. Mimoděložní těhotenství je nebezpečná patologie. Často ohrožuje neplodnost v budoucnu a prasknutí tkání v místě lokalizace vajíčka. V tomto případě je pravděpodobnost úmrtí ženy vysoká..

Nejohroženější jsou pacienti, kteří podstoupili operaci pánevních orgánů, kteří mají problémy s hormonálními hladinami, kteří užívají OC.

Hlavními příznaky patologie jsou slabost, zvracení, změny tvaru hrudníku, bolesti břicha, výskyt krvavého výtoku..

Hormonální nerovnováha

Nepravidelná menstruace, potíže se spánkem, akné a problémová pokožka mohou být příznaky narušení hormonů. V případě podezření na takovou odchylku může endokrinolog předepsat krevní testy ke kontrole hladiny hypofýzy, štítné žlázy a pohlavních hormonů. V některých situacích je k potvrzení diagnózy předepsán ultrazvuk..

Polyp v děloze

Polyp je benigní formace. Existuje šance stát se rakovinovým nádorem, ale je malá. Toto onemocnění postihuje ženy všech věkových kategorií, ale vzdělání je nejčastější u žen po čtyřiceti letech..

Hlavními příznaky jsou nepravidelná menstruace s výraznou ztrátou krve, bolest v podbřišku, neschopnost otěhotnět. Často se vyskytuje pouze při rutinním vyšetření gynekologem. Je možné je identifikovat pomocí ultrazvuku, biopsie, rentgenového záření..

Příčiny onemocnění:

 • Hormonální poruchy, onemocnění endokrinního systému.
 • Stávající zánět v děloze.
 • Náchylnost.
 • Obezita.
 • Hypertenze.
 • Potrat.

Pro léčbu se nejčastěji uchylují k chirurgickým metodám, protože hormonální léčba ne vždy přináší výsledek.

Hlavními preventivními opatřeními je udržovat zdravý životní styl, vyhýbat se podchlazení, pravidelně navštěvovat lékaře.

Adnexitida

Adnexitida se nazývá zánět vaječníků a děložních přídavků..

Hlavními příznaky jsou bolest, skoky v tělesné teplotě, intoxikace. Menstruační cyklus je narušen. Tato patologie vede v budoucnu ke komplikacím těhotenství a neplodnosti..

Přítomnost pohlavně přenosných chorob, zanedbávání hygieny, nekontrolovaný pohlavní styk, hypotermie, přítomnost spirály uvnitř dělohy, potrat zvyšují riziko onemocnění.

Pro diagnostiku se používají data z anamnézy, výsledky vyšetření, bakteriální kultura, genitální nátěry.

Rakovina endometria

Příznaky rakoviny endometria se objevují na počátku onemocnění, což usnadňuje diagnostiku a včasnou léčbu. Toto onemocnění postihuje ženy všech věkových skupin, ale riziko vývoje je vyšší u žen po padesáti letech.

Hlavní příznaky onemocnění:

 • Krvavý výtok, buď rozmazaný, nebo hojný, ke kterému dochází mezi obdobími.
 • Krev vylučovaná hlenem nebo hnisem.
 • Bolest a nepohodlí při sexu.
 • Kreslení bolesti v dolní části břicha.

Tyto příznaky nemusí být nutně příznaky rakoviny, ale měly by být brány v úvahu, protože nejsou považovány za normální..

Infekce

Sexuálně přenosné infekce jsou léčitelné, ale existují výjimky: HPV, AIDS, genitální opar. Úspěch terapie spočívá v rychlosti a dokončení.

Příznaky infekce pohlavně přenosnými chorobami:

 • Svědění, zarudnutí a akné, vředy.
 • Oteklé lymfatické uzliny.
 • Bolestivé pocity ve vaginální oblasti.
 • Bolest při sexu a při močení.

Diagnostika se provádí vyšetřením a analýzou.

Je snadnější se těmto chorobám vyhnout, než je třeba je léčit později. Jako preventivní opatření se doporučuje používat kondomy, nemít promiskuitní sexuální život, pravidelně podstupovat testy na infekci.

Bolest vlevo se střevními poruchami

Bolest břicha nejčastěji svědčí o gastrointestinálních onemocněních. Při kontaktu s lékařem je nutné co nejpodrobněji popsat pocity a místa, kde je bolest lokalizována. To pomůže při stanovení diagnózy a předepsání správné terapie. K potvrzení onemocnění se používají ultrazvukové, krevní a další studie.

Nespecifická ulcerózní kolitida

NUC je zánět sliznice tlustého střeva. Toto onemocnění je nebezpečné s výskytem vážných komplikací.

Hlavními příznaky jsou průjem s krví, bolest, krvácení ze střev. Riziko vzniku onemocnění u žen je vyšší než u mužů. Onemocnění je diagnostikováno pomocí kolonoskopie, rentgenového záření, CT, koprogramu.

Pro léčbu patologie je často předepsána strava, v závažných případech úplné odmítnutí jídla.

Rakovina tlustého střeva

Častou příčinou rakoviny tlustého střeva je nezdravá strava, která zahrnuje užívání velkého množství karcinogenů. Při intestinální obstrukci působí na stěny střeva, díky čemuž se zdravé buňky znovu rodí do rakovinných buněk.

Hlavními příznaky jsou bolest břicha, zácpa, nadýmání, kolísání tělesné teploty a krvavý výtok s výkaly.

Abyste předešli nemoci, musíte sledovat stravu, zbavit se špatných návyků, vést aktivní životní styl.

Polypy tlustého střeva

Polypy jsou benigní formace na sliznici, které mají odlišný tvar, počet, velikost. Starší lidé jsou nejvíce náchylní k této nemoci.

Hlavní příčiny formací:

 • Nesprávná výživa.
 • Stávající gastrointestinální onemocnění.
 • Kouření a pití alkoholu.
 • Náchylnost.
 • Stáří.

Hlavními příznaky jsou bolest během vyprazdňování, průjem, střevní obstrukce, anémie a krvácení z konečníku. Pro prevenci nemoci se doporučuje vzdát se špatných návyků, nepřejídat se, jíst pouze zdravé jídlo.

Když je hnědé špinění normální

Vypouštění krví není vždy příznakem onemocnění, je to často normální fyziologický proces.

Vzhled výboje je považován za normu:

 • Před menstruací.
 • Krev po menstruaci po několika dnech.
 • Po porodu.
 • Po operaci (potrat, diagnostická kyretáž).
 • Užívání hormonálních léků, včetně perorálních kontraceptiv;
 • Mikrotrauma po sexu.
 • Po defloraci.

V současné době existuje mnoho nemocí, jejichž jedním z příznaků je hnědý nebo krvavý výtok. Včasná návštěva gynekologa pomůže zabránit rozvoji komplikací těchto onemocnění a zahájit léčbu co nejdříve..

Bolest v podbřišku a na hrudi a krvácející výtok

Velmi častou stížností pacientek gynekologa je, že spodní část břicha a hnědý výtok mezi menstruací táhnou, mohou to být příznaky řady nemocí a dokonce i znamení těhotenství. Tuto kombinaci tělních projevů ženy obecně znají, takže si dlouho nevšimnou tělních signálů o patologii.

Pocit lze přirovnat k nákladu zavěšenému uvnitř, který způsobuje bolest a tlak dolů. Důvodem je kontrakce dělohy, která má v jádru hustý svalový korzet. Pocit se šíří do děložního čípku, aby se snížil účinek.

Takže to může bolet před menstruací a v prvních dnech, kdy kontrakce pomáhají endometriu odmítnout a odejít. Může vycházet z nárůstu dělohy během těhotenství, stejně jako během kontrakcí v době porodu. V těchto procesech jsou pocity spouštěny hormony, které způsobují kontrakci svalů myometria ve správný čas..

Výtok před menstruací

Když spodní část břicha táhne a je patrný výskyt bílého výtoku, můžeme hovořit o přítomnosti nemoci. Normálně je povolen vzhled průhledných nebo mírně světlých sekretů - to je normální fyziologický proces.
Bolavá bolest, bílý výtok místo menstruace nejen snižují kvalitu života, ale také možná ohrožují zdraví ženy, takže s tímto jevem je třeba bojovat. V případech, kdy po menstruaci bolí dolní část břicha nebo se objeví patologické skvrny několik týdnů před menstruací, měli byste se obrátit na předporodní kliniku, kde zkušení lékaři pomohou tyto příznaky vyléčit, zjistit jejich příčiny.

Ovulace

Každá žena by měla mít informace o nástupu ovulace, zejména ta, která chce mít dítě..

Ovulaci můžete určit věnováním pozornosti sekreci vaginální sliznice - jejímu složení, konzistenci, množství.

V první fázi menstruačního cyklu je konzistence hlenu viskózní, díky čemuž je děloha chráněna před škodlivými mikroby. Před ovulací mění své složení, stává se tekutější, díky čemuž může vyjít.

Uprostřed cyklu jsou tampony podobné bílému surovému vejci. Tento hlen označuje nástup ovulace. Po skončení této fáze se výtok stává opět lepivým..

Vzhled transparentního výtoku bez zápachu je nejčastěji normální, měli byste se obávat, pokud se po ovulaci objeví bílé sražené hmoty, doprovázené svěděním, zánětem stydkých pysků, naznačují výskyt drozdů. Takové hmoty mají nepříjemný kyselý zápach a nejsou normou, musí se s nimi zacházet..

Gynekologická onemocnění

Bílý výtok může signalizovat přítomnost závažného gynekologického onemocnění. Příčinou může být zánět nebo infekce červy, alergie, hormonální poruchy atd..

Nejběžnější patologie, jejichž jedním z příznaků je bílý hlen:

 • Vulvitida je zánět vnějších pohlavních orgánů. Může být akutní, chronická. Příznaky: hnisavý výtok a bolest v podbřišku, svědění, horečka, zduření lymfatických uzlin. Pro diagnostiku jsou předepsány krevní testy, testy moči, kultury, šmouhy pro studium mikroflóry.
 • Kolpitida je zánětlivý proces vaginální sliznice. Příznaky: bolí dolní část břicha, hojná leucorrhoea s hnisem nebo šedivým nádechem, pocit pálení, nepříjemné pocity při močení. Pro diagnostiku lékař vyšetřuje pánevní orgány, odebere krev, moč a vaginální sekreci.
 • Chlamydie je infekční onemocnění, které postihuje vnější a vnitřní pohlavní orgány ženy. Příznaky: Horečka, bolest v podbřišku a páchnoucí výtok.
 • Kapavka je onemocnění způsobené gonokoky. Příznaky: horečka, možná opožděná menstruace a bílý výtok, který v průběhu onemocnění zezelená. Léčba by měla být prováděna při prvních příznacích..
 • Bakteriální vaginóza je jedním z důvodů vzniku bílého výtoku s nepříjemným zápachem shnilých ryb. Příznaky: svědění (nemusí být přítomno), nepříjemný zápach, který se zvyšuje kontaktem s mýdlem nebo jinou čisticí kosmetikou. Toto nepříjemné onemocnění se vyskytuje hlavně u žen v reprodukčním věku. Pokud není léčena včas, mohou se objevit závažné komplikace..

Drozd

Kandidóza se projevuje v bílých oddělených hmotách s přítomností sraženin. Toto onemocnění je houbové onemocnění, bez léčby může postihnout velké plochy.

Houba, která způsobuje drozd, se vyskytuje u všech žen v těle a pouze její nekontrolované zvýšení může vést k takové nemoci.

Hlavní příznaky drozdů:

 • Svědění, pálení.
 • Otok, zarudnutí sliznic.
 • Nedostatek spánku kvůli nepohodlí v intimní oblasti.
 • Nepříjemné pocity při močení.
 • Leucorrhoea má specifickou vůni kyselého mléka.

Po vyšetření lékařem a odstranění bílého filmu lze pozorovat erozi a zarudnutí, krvácející trhliny.

Vaginální leucorrhoea u každé ženy je přirozený fyziologický proces. Normálně by neměly mít jinou barvu než bílou, být jednotné a středního objemu. Jejich úplná absence nebo příliš mnoho je známkou patologického stavu..

Příznaky, jako je svědění, pálení, vůně, bolest, nejenže snižují kvalitu života dívky, způsobují mnoho nepříjemností, ale mohou vážně poškodit tělo.

Komplikacím patologií se můžete vyhnout včasným zahájením léčby. Po konzultaci a poslechu zkušeného lékaře existuje šance navždy se zbavit nepříjemných onemocnění a vyhnout se zdravotním problémům v budoucnu..

Před menstruací

Označení světle a tmavě hnědého výtoku a bolesti bez zápachu je možné i den nebo dva před menstruací. Objevují se kvůli hormonálním změnám nebo proto, že se děloha připravuje na odmítnutí oteklého endometria. Pokud se tento jev projevil dříve než dva dny, pak vše naznačuje přítomnost porušení v reprodukčním systému.

Hlen, který vychází z pochvy, zčerná nebo zhnědne kvůli kapičkám krve v něm. V některých případech je tento jev normální: pokud bolí dolní část břicha, táhne dolní část zad a objeví se takový výtok, brzy začne menstruace.

Po a uprostřed menstruace je tento jev také zřídka patologický. Vzhled krvavého výtoku byl často vyvolán traumatem sliznice po pohlavním styku nebo během deflorace.

Pokud takový hlen vychází místo menstruace a žena má sexuálního partnera, může to znamenat těhotenství.

Když menstruace nepřišla včas, ale místo toho se objevil takový výtok, nastal problém s hormony. U nechráněného sexu existuje podezření na STD infekci, mohou se objevit další příznaky, jako je svědění, suchost a další..

Při patologii během pohlavního styku může žaludek bolet. Pokud se výtok objevuje neustále po sexu, je to důvod jít k lékaři a konzultovat s ním tento problém..

Vypouštění krví není vždy příznakem onemocnění, je to často normální fyziologický proces.

Vzhled výboje je považován za normu:

 • Před menstruací.
 • Krev po menstruaci po několika dnech.
 • Po porodu.
 • Po operaci (potrat, diagnostická kyretáž).
 • Užívání hormonálních léků, včetně perorálních kontraceptiv;
 • Mikrotrauma po sexu.
 • Po defloraci.

V současné době existuje mnoho nemocí, jejichž jedním z příznaků je hnědý nebo krvavý výtok. Včasná návštěva gynekologa pomůže zabránit rozvoji komplikací těchto onemocnění a zahájit léčbu co nejdříve..

Za normu se považuje, pokud se u ženy bezprostředně před nebo bezprostředně po menstruaci vyvine slabě zbarvený sporý (rozmazaný) hnědohnědý výtok..

Uprostřed cyklu je hnědý výtok považován za přirozený, pokud je nevýznamný a bez zápachu. Příčinou mohou být fyziologické změny v těle..

Ovulace. V době prasknutí folikulu a uvolnění zralého vajíčka může dojít k uvolnění malého množství krve, která po oxidaci na vzduchu zhnědne. K tomu obvykle dochází 14. den od začátku menstruace..

Připojení vajíčka ke stěně dělohy po oplodnění. V době zavedení vajíčka do endometria dochází k drobnému poškození cév endometria. Sražené kapky krve zbarvují vylučovaný hlen. Žena může v tuto chvíli dokonce cítit mírnou bolest v podbřišku..

Potrat v počáteční fázi těhotenství. Pokud se vajíčko z nějakého důvodu (kvůli přítomnosti jizev, adhezí) odlupuje z endometria, pak dochází k mírnému krvácení. Výtok se změní na červenohnědý, trvá 1 až 2 dny a poté se vrátí do své normální barvy. Navíc si žena často ani neuvědomuje, že byla těhotná a došlo k potratu..

Puberta.První menstruace u dívek zpravidla přichází s velkými odchylkami, cyklus se nastavuje asi za 1,5-2 roky. Dokud nebudou hormonální procesy konečně regulovány, může se mezi obdobími objevit nahnědlá rozmazaná leucorrhoea..

Hnědý výboj uprostřed cyklu se dělí na určité typy, které se liší v sytosti odstínu:

 1. Tmavě hnědá sekrece. Tímto typem může být reakce těla na užívání hormonální antikoncepce..
 2. Světle hnědá sekrece. Tento odstín leucorrhoea je jedním z příznaků zánětu v reprodukčních orgánech a také naznačuje menstruační nepravidelnosti..
 3. Krvavé vylučování červenohnědé barvy. Tento typ je často pozorován po násilném styku v důsledku výskytu mikrotrhlin v pochvě..

Vzhled hnědého hlenu smíchaného s oxidovanou krví 3 dny před menstruací, který se následně stane úplně krvavým, může být známkou patologie reprodukčních orgánů. Proto je nutné navštívit gynekologa a potvrdit nebo vyvrátit nebezpečnou diagnózu..

Normální kapalina je bez zápachu a bezbarvá. Po skončení menstruace by měla být tekutina čirá. Tělo ženy se začíná připravovat na nástup ovulace. Během tohoto období se kapalina stává viskóznější, hustší a slizkou. Navenek to připomíná bílkovinu kuřecího vejce.

Po uvolnění oocytu z folikulu jejich počet klesá a postupně se mění v méně průhlednou bílou barvu. Někdy v kapalině můžete vidět malé sraženiny hrudek tvarohu se zakysanou vůní. Tento jev je zcela normální, pokud není doprovázen podrážděním vulvy a svěděním..

Vzhled hnědého výboje uprostřed cyklu není typický pro jeho normální průchod, ale není vždy patologií. Zbarvení často způsobuje fyzické účinky, jako je mikrotrauma vagíny kvůli nedostatečnému mazání během sexu; takové přidělení zmizí okamžitě po vyloučení akcí, které je způsobily.

K určení důvodů změny výtoku je zapotřebí odborné rady, protože taková restrukturalizace těla naznačuje, že v těle začaly působit nové fyziologické nebo patologické faktory..

Ovulace

Vylučování sliznice vylučované tělem ženy během intermenstruačního období je navrženo k provádění čištění, ochrany a podpory funkcí vaginální mikroflóry. Většina spravedlivého pohlaví si všimne, že uprostřed menstruačního cyklu, přibližně za 12-13 dní, se mění konzistence, objem a barva této kapaliny.

Podobný jev přímo souvisí s ovulací a přípravou orgánů reprodukčního systému na možné těhotenství. Gynekologové tvrdí, že výskyt krvavého rozmazaného tajemství na spodním prádle ženy v intermenstruačním období nenaznačuje fyziologické procesy, ale přesto jsou povoleny případy, kdy tento jev není přičítán příznakům poruchy reprodukčních orgánů.

Zánětlivé procesy se mohou stát vážným problémem, pokud nebudou diagnostikovány a léčeny včas. Namísto menstruace může světle hnědá skrovná sekrece naznačovat zánět. Je však důležité vzít v úvahu doprovodné příznaky:

 • svědění a pálení;
 • někdy může protáhnout dolní část zad a dolní část břicha;
 • během močení je ostrá bolest;
 • tělesná teplota stoupá;
 • během sexu je bolest;
 • během zánětu se mohou ve výtoku objevit vločky, hnisavé kousky nebo sraženiny.

První situace naznačuje, že neočekávaný hnědý výboj je normou..

Ve skutečnosti je to docela možné: u zdravé ženy je za určitých okolností pozorován výtok, jehož hnědá barva je výsledkem pronikání kapek krve. Uvádíme následující okolnosti:

 1. Blíží se menstruace. Pak může dojít k vybití předem, za několik hodin nebo za pár dní;
 2. Likvidace přebytečných kapek krve z dělohy. K tomu může dojít za jiných normálních podmínek během několika dnů po menstruaci;
 3. Užívání antikoncepce způsobuje výtok uprostřed cyklu;
 4. Násilný styk. Krvavý výtok po sexu může být projevem mikrotraumat vaginální sliznice, což je zase důsledek nedostatečného mazání v důsledku nesprávného vzrušení;
 5. Začátek sexuální aktivity. Po prvním sexu a několika dalších příležitostech mohou mít dívky také odpovídající výtok..

Video: Bolesti pánve, bolesti v podbřišku (Prostatitida? Ženské nemoci? Ne. Důvod je jiný...)

Hormonově závislý nádor se může u ženy vyvinout ze svalů, konkrétněji ze svalové tkáně zvané fibroidy. Známky procesu: bolavé, tahavé bolesti v dolní části břicha, stejně jako proliferace myomatózních uzlin na pánevních orgánech a pobřišnici. V některých případech mohou takové bolestivé pocity vést k nekróze tkání dělohy, což se projevuje křečovými bolestmi v podbřišku..

Myomatózní uzliny narušují práci a fungování konečníku a močového měchýře. Tyto patologické změny jsou doprovázeny také bolestí v podbřišku a nahnědlým výtokem z genitálního traktu..

Bolest v dolní části břicha v ženském těle může vyvolat takové patologické stavy, jako jsou:

 • Adheze v malé pánvi;
 • Ovariální cysty;
 • Tuberkulóza;
 • Endometrióza vyvíjející se na ovariální tkáni;
 • Zánětlivý proces příloh;
 • Syndrom polycystických vaječníků.

Bolest v dolní části břicha může být vyvolána infekcemi genitálního traktu: gonokoky, ureoplazma, chlamydie, Trichomonas.

Ženy mohou často být obtěžovány nepohodlí na hrudi a dolní části břicha. Existuje dostatečný počet důvodů, kvůli kterým příznaky vznikají. Nejčastěji je vyvolána narušeným menstruačním cyklem. Některé ženy...

Pokud se po menstruaci začne obtěžovat bolest v dolní části břicha, znamená to vážné onemocnění, které vyžaduje urgentní léčbu. Průběh léčby je asi měsíc, je nutné sledovat vaše zdraví, užívání určitých léků...

Sex je příjemný proces, který by měl partnerům přinést skutečné potěšení, ale v žádném případě bolest nebo nepohodlí. Ale z nějakého důvodu se to ve většině případů děje naopak - ženy při pohlavním styku zažívají skutečnou bolest. V…

Na zdraví žen závisí štěstí a blahobyt celé rodiny. Existuje však mnoho nemocí, kterým je ženské tělo vystaveno. Některá onemocnění jsou asymptomatická a lze je zjistit pouze lékařem po vyšetření....

Jen málo lidí mluví o tomto problému, ale skutečně existuje. Většina žen, zejména mužů, je v rozpacích, že dokonce řeknou svému lékaři, že po sexu ho bolí žaludek. Proč? A je to patologie, která vyžaduje...

Boční bolest v podbřišku je běžnou stížností, s níž lidé chodí k lékaři. Než však zjistíme skutečnou příčinu bolesti křídel, je nutné provést správnou diagnózu. Například je docela důležité...

Bolest dolní části břicha se nevyskytuje tak často, tento příznak je specifický. Před odpovědí na otázku žaludek dole velmi bolí, co dělat, musíte pochopit příčinu jeho výskytu. Často to vyplývá z nervových zakončení, které...

Člověk si často stěžuje na bolesti v dolní části břicha a dolní části zad, může mít jinou povahu, nejčastěji vyzařující. Příznaky mohou naznačovat vážný zdravotní problém. U žen se jedná o těhotenství, gynekologická onemocnění a menstruaci. Důležité…

Pokud je žena velmi pozorná vůči fyziologickým reakcím jejího těla, může s jistotou říci, kdy bude mít příští menstruaci a zda má ovulaci tento měsíc. Zpravidla před menstruací žena začne strhávat...

Bolest je druh signálu z těla, že existují určité poruchy, že potřebuje pomoc. Ponechání tohoto signálu bez dozoru je životu nebezpečné. Dnes nespěchají hledat pomoc od lékaře, dávají přednost...

Nepříjemný příznak, jako je pulzující bolest břicha, může být příznakem mnoha různých onemocnění. Koneckonců musíte pochopit, že žaludek není samostatným lidským orgánem, ale pouze anatomickým názvem části těla. V žaludku...

U žen se velmi často vyskytují různé bolesti v podbřišku. Jejich důvod může být odlišný. Například spojené s těhotenstvím, gynekologií nebo jinými nemocemi. Ale takové bolesti by nikdy neměly být tolerovány, zvláště když jsou zcela neznámé...

Bolest břicha je jednou z nejčastějších a nejčastějších stížností pacientů a není zde nic překvapivého, protože břišní dutina obsahuje mnoho orgánů v těsné blízkosti. Jedná se o takové subjekty: 1)...

Skutečnost, že během těhotenství může vytáhnout žaludek, gynekologové varují ženy při první schůzce. Tento jev může ženu obtěžovat, a to jak během prvního trimestru, tak v 9. měsíci těhotenství. Pokud takový pocit přijde...

Když má člověk bolesti v břiše, je velmi obtížné okamžitě pojmenovat jejich příčinu. Přítomnost takové bolesti v břiše však může být signálem vážného onemocnění, které vyžaduje okamžitou léčbu.Kreslení bolesti v podbřišku pomocí...

Vaginální výtok je považován za normální, ale neměl by být ignorován. Tyto příznaky mohou naznačovat vážnou patologii v ženském těle. Je důležité věnovat pozornost, pokud se v dolní části břicha vyskytne hnědý, červený výtok doprovázený bolestivostí. Podle statistik může mnoho žen zaznamenat uvedené projevy. Ve 20% všech případů je po pohlavním styku pozorován hojný výtok. V některých případech může mezi obdobími dojít k mírnému výboji. Pokud se během těhotenství objeví špinění s bolestí, měli byste okamžitě kontaktovat svého gynekologa. Tento stav může znamenat potrat..

Důležité rady editorů!

Kosmetické výrobky používá každý, ale výzkum ukázal strašlivé výsledky. Hrozné číslo roku - 97,5% populárních šamponů obsahuje látky, které otrávují naše tělo. Zkontrolujte, zda váš šampon neobsahuje laurylsulfát sodný, laurethsulfát sodný, kokosový síran, PEG. Tyto chemikálie ničí strukturu kadeří, vlasy se stávají křehkými, ztrácejí pružnost a pevnost..

Nejhorší je, že tento bláto přes póry a krev se hromadí v orgánech a může způsobit rakovinu. Důrazně doporučujeme, abyste odmítli používat produkty, ve kterých se tyto látky nacházejí. Odborníci naší redakce testovali šampony, kde první místo obsadily prostředky od Mulsan Сosmetic.

Jediný výrobce zcela přírodní kosmetiky. Všechny produkty jsou vyráběny pod přísnou kontrolou certifikačních systémů. Doporučujeme navštívit oficiální internetový obchod mulsan.ru. Pokud pochybujete o přirozenosti vaší kosmetiky, zkontrolujte datum expirace, nemělo by přesáhnout 11 měsíců.

Proč jsou uprostřed cyklu hnědé výboje?

Všechny fyziologické procesy v těle ženy probíhají s jasnou frekvencí a sekvencí. Menstruační cyklus je rozdělen do několika hlavních fází a trvá v průměru 28 dní, ale někdy se tyto ukazatele mohou posunout nahoru, v závislosti na jednotlivých charakteristikách.

Začátek cyklu je považován za první dny menstruace, která se vyznačuje odmítnutím funkční vrstvy endometria, která se následně vylučuje z těla spolu s krví. Toto očištění je nezbytné, aby se následně oplodněné vajíčko mohlo bez překážek připojit..

U každé ženy je menstruační cyklus jiný. Může to být od 21 do 28 dnů (v některých případech o něco více, ale ne moc). Tyto ukazatele jsou považovány za normu..

Trvání menstruace se také může pohybovat od 3 do 7-8 dnů, což také není patologie. Mnoho žen zažívá bolesti v podbřišku denně nebo dva před nástupem kritických dnů. Objeví se slizovitý krvavý výtok, spíše řídký a ve většině případů bez zápachu.

V nastavený den začíná menstruace a výtok se stává úplně krvavým, pouze s malým množstvím hlenové sekrece. To odmítá produktivní vrstva endometria, která se připravovala na přijetí oplodněného vajíčka. A protože nedošlo k početí, jeho další přítomnost v děloze je neopodstatněná. V příštím cyklu se proces bude znovu opakovat.

Bolestivé pocity kňučení a tahání lze pozorovat několik dní před a první den nebo dva po nástupu menstruace. Mohou mít různou intenzitu - od způsobení mírného nepohodlí po velmi silné, doslova zasahující do normálního života..

Intenzivní bolest se přirozeně ulevuje od bolesti. Ale v této situaci musíte určitě kontaktovat odborníka a zjistit, zda se jedná o fyziologickou normu (stává se to a s tím se nedá nic dělat, musíte s tím nějak žít!) Nebo patologii, kterou je třeba léčit přiměřenými prostředky.

Odborníci tvrdí, že výskyt hnědého krvavého výtoku mezi menstruací není vždy způsoben individuálními fyziologickými procesy probíhajícími v orgánech reprodukčního systému ženy. Více než polovina případů odeslání ke gynekologovi s podobnými příznaky odhaluje přítomnost patologických stavů vyskytujících se v těle spravedlivého pohlaví.

Drobná bolest v časném těhotenství má ve většině případů fyziologické vysvětlení. Objevují se v důsledku hormonálních změn v těle..

Infekční procesy ve vnitřních a vnějších pohlavních orgánech jsou nejčastější příčinou vzniku patologického výtoku u žen v plodném věku..

Benigní nádory

Příčinou vzniku benigních nádorů jsou zánětlivé procesy pánve a také hormonální poruchy. Při změně stravy, stresových situacích může tělo reagovat s poruchou funkce štítné žlázy, slinivky břišní nebo vaječníků.

Fibroid je nádor, který roste z buněk ve svalové tkáni dělohy. Uzly mohou být jednoduché nebo vícečetné a mohou se nacházet v různých oblastech:

 • mimo dělohu;
 • uvnitř;
 • ve svalové vrstvě;
 • v cervikálním kanálu.

Toto je běžné onemocnění. U žen v plodném věku se nádor nachází ve 20% případů. Může narušit početí a způsobit bolesti před a během menstruace. Vzácně se ale myomy mohou vyvinout v rakovinu.

Nádor způsobuje silné krvácení, může být zkroucený, což je nebezpečné kvůli nekrotickým procesům a otravě krve.

Ovariální cysta

Cysta je nádor naplněný tekutinou, který může růst a zasahovat do okolních orgánů. Cystické puchýře jsou léčeny hormonálními látkami nebo jsou operovány. Někdy se cysta s krvavým obsahem objeví jako důsledek endometriózy, pokud buňky vstoupí do vaječníků.

Existuje několik typů nádorů, které mohou způsobit bolest v dolní části břicha s hnědým výtokem. Tenkostěnné mucinózní a folikulární cysty, které mohou kdykoli prasknout a způsobit vnitřní krvácení, jsou považovány za život ohrožující pro pacienta. Mucinózní cysta je naplněna hlenem a velmi se zvětšuje. Jeho prasknutí poškodí vnitřní tkáně reprodukčních orgánů, poté musí být vaječník zcela odstraněn, někdy společně s trubicí.

Polypy

Polypy uvnitř dělohy nebo pochvy mohou být jednotlivé nebo vícečetné. Poškození sliznice brání těhotenství nebo způsobuje předčasné potraty, takže žena potřebuje seriózní léčbu. Toto je nejčastější ze všech onemocnění reprodukčního systému, ke kterým dochází v jakémkoli věku..

Kvůli množení polypů ve vnitřní vrstvě dělohy mají ženy bolesti v podbřišku a bílý výtok. Po pohlavním styku jsou krvavé. Pokud je přítomna infekce, výtok se stává hnisavý nebo slizovitý.

Příčiny polypů jsou různé hormonální poruchy způsobené špatnou funkcí štítné žlázy, slinivky břišní, vaječníků.

Ovulace

Růžový výtok v polovině cyklu je normální jev, který zažívá většina žen. Jejich vzhled znamená, že tělo je připraveno přijmout oplodněné vajíčko, což povede k těhotenství..

Pravděpodobnost otěhotnění v takové dny je maximální. Růžový výtok by měl upozornit ženy, pouze pokud mají špinavý odstín a jsou doprovázeny nečistotami hnisu.

Toto je signál o přítomnosti sexuálně přenosných infekcí. V tomto případě jsou příznaky doplněny nepohodlí v dolní části břicha..

V některých případech jsou krvavé stopy na spodním prádle důsledkem poškození vaginální nebo děložní sliznice. Možná jste při sprchování zanechali ránu na choulostivých tkáních.

Nepatologické příčiny

Existuje mnoho faktorů, které vyvolávají bolest u žen v dolní části břicha po celý menstruační cyklus. Endometrióza se často projevuje takovými příznaky. Toto onemocnění je v drtivé většině případů chronické a s jeho vývojem dochází k abnormálnímu množení děložních žláz mimo dělohu.

Patologické jsou takové výboje uprostřed cyklu, které mají kromě hnědé barvy i další neobvyklé znaky. V tomto případě je výtok jedním z příznaků onemocnění dělohy nebo přívěsků..

Hlavními důvody vzniku hnědého výtoku uprostřed cyklu jsou hormonální nerovnováha a gynekologická onemocnění..

Hormonální poruchy

Hnědý výtok na začátku, uprostřed nebo na konci cyklu je v některých případech příznakem doprovodných onemocnění v těle.

V tomto případě lze patologickou leucorrhoea rozpoznat podle přítomnosti následujících znaků:

 • nečistoty ve formě krevních sraženin a fragmentů sliznice dělohy;
 • nepříjemný zápach;
 • hnis;
 • intenzivní povaha výtoku;
 • barva se v průběhu času mění na jasně červený odstín;
 • syndrom bolesti v dolní části břicha;
 • celková malátnost těla.

Nejběžnější onemocnění charakterizovaná výskytem hnědého výtoku:

 • infekční a zánětlivé patologie;
 • eroze děložního čípku;
 • zhoubné nádory;
 • myom;
 • endometrióza;
 • onkologie;
 • hormonální poruchy;
 • mimoděložní těhotenství.

Endometrióza

Pravidelné hnědé výboje uprostřed cyklu, charakterizované tmavším odstínem, jsou hlavním příznakem rozvoje endometriózy. S tímto onemocněním se buňky výstelky dělohy aktivně dělí a jdou daleko za orgán. Současně však stále reagují na zavedený cyklus hormonálních hladin, a proto vyvolávají tvorbu endometria na novém místě.

V tomto ohledu dochází k pravidelnému krvácení doprovázenému zánětem sousedních tkání. Pokud není správně léčena, může endometrióza vést k neplodnosti..

Vývoj onemocnění je způsoben buněčnými mutacemi ve svalech dělohy. V důsledku toho se tvoří benigní novotvar, který s dalším růstem poškozuje krevní cévy a sliznici orgánu. Rysem myomu je, že neroste do dalších tkání..

Hyperplazie endometria

Hnědé špinění, ke kterému dochází na konci cyklu nebo pokračuje po menstruaci, je příznakem hyperplazie endometria. Jedná se o benigní formaci, která se projevuje ve formě přerůstání vnitřní vrstvy dělohy. Tato patologie je důsledkem hormonální nerovnováhy, metabolických poruch, je vyvolána přenesenými gynekologickými chorobami. Krvavý výtok se objevuje během intermenstruačního období nebo po zpoždění menstruace. Během dospívání jsou často hojné, což vede k anémii (anémii). Žena cítí nepohodlí v pánevní oblasti a slabost. Nejstrašnějším důsledkem hyperplazie endometria je neplodnost. Proto s pravidelným sexuálním životem bez antikoncepce a absencí dlouho očekávaného těhotenství byste se měli určitě poradit s lékařem.

Pro prevenci a léčbu OCHORENÍ KLOUBŮ používá náš pravidelný čtenář stále oblíbenější metodu NONCHIRURGICKÉ léčby doporučenou předními německými a izraelskými ortopedy. Když jsme jej pečlivě zkontrolovali, rozhodli jsme se vám jej nabídnout..

Drozd

Výtok u žen může doprovázet různé zánětlivé procesy v pochvě způsobené bakteriální a infekční mikroflórou.

Jedním z nejčastějších onemocnění, které každá žena měla alespoň jednou v životě, je vaginální kandidóza nebo drozd. Toto onemocnění je způsobeno podmíněně patogenní mikroflórou, zejména houbou rodu Candida, která v určitém množství žije pokojně v těle každé zdravé mladé dámy v každém věku.

Většina vaginální mikroflóry se skládá z laktobacilů, které poskytují zdraví a ochranu před cizími činiteli nejen vaginálních sliznic, ale také všech vnitřních orgánů genitální oblasti. Pokles počtu těchto bakterií pod přípustnou normu způsobí aktivní růst bakterií a hub. Důvodem tohoto jevu mohou být následující faktory:

 • dlouhodobé užívání určitých léků (antibiotika, sulfonamidy, hormonální antikoncepce);
 • snížená imunita z různých důvodů;
 • dříve přenesené infekční onemocnění v akutní formě nebo přítomnost chronického ohniska infekce;
 • změny v hormonálním stavu během puberty, během těhotenství a v menopauze;
 • změna sexuálního partnera;
 • nedostatek vitamínů, sezónní i způsobený jinými faktory.

Toto není úplný seznam důvodů, ale výše uvedené jsou nejběžnější, když je detekována drozd..

 • Objeví se bílý výtok, který má charakteristický vzhled tvarohu nebo kyselého mléka a kyselý zápach.
 • Pak se spojí nepříjemné pocity v genitáliích: svědění, zarudnutí, pálení.
 • Během a po určitou dobu po močení se nepohodlí dále prohlubuje.
 • Poté se spojí bolesti v podbřišku, které naznačují hlubší šíření zánětlivého procesu.

Léčba drozdů, pokud je detekována včas, nevyžaduje mnoho času a úsilí. To může trvat 3 až 7 dní. Ale v případě ignorování příznaků nebo neúplné, nedostatečné léčby může proces přejít do chronického stadia a dokonce způsobit neplodnost..

Výtok a bolest v podbřišku s afty a jinými infekcemi jsou způsobeny šířením zánětlivého procesu v pochvě (kolpitida).

Pro drozd (candida) je charakteristický tvaroh (ve formě hrudek) a hojný výtok bílé barvy s kyselým zápachem nebo bez něj. V tomto případě si pacienti všimnou podráždění, hypermie, otoků a svědění zevních pohlavních orgánů.

Hlavními důvody pro vznik drozdů jsou:

 • užívání antibiotik a perorálních kontraceptiv;
 • minulá infekce;
 • těhotenství
 • imunodeficience;
 • nedostatek vitamínů atd..

Patogenní vaginální výtok a bolest v dolní části břicha jsou často vyvolávány různými bakteriálními infekcemi pohlavních orgánů způsobenými oportunní mikroflórou (Escherichia coli, stafylokoky, enterokoky, korynobakterie atd.). Rovnováha vaginální mikroflóry ženy může být narušena stresem, antibiotiky, prudkou změnou klimatu, velkým úbytkem hmotnosti nebo hormonálními poruchami.

Také hojný výtok s nepříjemným zápachem a svěděním, doprovázený bolestmi v podbřišku, jsou způsobeny latentními pohlavně přenosnými infekcemi (STI). Nejběžnější z nich jsou kapavka, trichomoniáza, chlamydie, ureaplasma, mykoplazma, genitální opar atd. Při nedostatečné léčbě a přechodu infekcí do chronického stadia může žena zůstat dokonce neplodná.

Kromě toho mohou pohlavně přenosné choroby u ženy vyvolat poruchu menstruačního cyklu, rozvoj adhezí v pánevních orgánech, výskyt různých patologií během porodu dítěte a jeho infekci při průchodu porodními cestami, mimoděložní těhotenství.

Bolest vlevo se střevními poruchami

Když se bolest objeví v dolní části břicha na levé straně, ženy se často poradí s gynekologem. Může to však být způsobeno chorobami trávicího, močového systému, sleziny.

Bolest lokalizovaná na levé straně střeva je často způsobena chorobami sigmoidního tlustého střeva. Levostranná léze tlustého střeva vede k průjmu, bolesti, které se objevují před a během defekace, stejně jako ke vzniku krve ve stolici. Střevní novotvary ohrožují krvácení a příznaky anémie.

Ulcerózní kolitida je chronický zánět tlustého střeva, který je doprovázen ulcerativními lézemi sliznice. Toto onemocnění způsobuje rektální krvácení, krvavý průjem a ostrou bolest na levé straně. U rakoviny tlustého střeva se na levé straně objevují tupé bolesti, které se zhoršují krvácením.

Ulcerózní zánětlivá léze vyvolává výskyt lokálních a systémových komplikací. Pacienti si stěžují na následující příznaky:

 • křečovitá bolest;
 • průjem s krevními nečistotami;
 • střevní krvácení;
 • snížená chuť k jídlu a ztráta hmotnosti.

Viry, bakterie a autoimunitní procesy mohou vyvolat patologický proces. Odborníci zaznamenávají genetickou predispozici ke kolitidě. Terapeutické taktiky zahrnují boj proti zánětlivému procesu, klinické příznaky a prevenci relapsu.

Dietní výživa je základním prvkem v procesu hojení. Léčba zahrnuje užívání takových léků: imunosupresiva, protizánětlivé, antidiarrheální, analgetické a další. V závažných případech jsou pacienti indikováni k operaci..

Rakovina tlustého střeva je zhoubný nádor, který se vyvíjí pomalu. Nesprávná strava, častá zácpa, nekontrolovaný příjem protizánětlivých léků, onemocnění tlustého střeva, dědičný faktor - to vše může vyvolat rakovinu.

Bolest v břiše s rakovinou tlustého střeva má prodlouženou bolavou formu. Pacienti si stěžují na zácpu, nadýmání, krev ve stolici, úbytek hmotnosti, špatnou chuť k jídlu, horečku. Léčba maligního novotvaru se vybírá individuálně a zahrnuje celou řadu terapeutických opatření.

Prognóza patologického procesu do značné míry závisí na velikosti novotvaru a včasnosti chirurgického zákroku. Čím menší je nádor, tím větší je šance na úplné vyléčení.

Zánětlivá onemocnění děložních přívěsků (salpingoopharitis, adnexitis)

Adnexitida nebo zánět přídavných látek je onemocnění projevující se bolestí poměrně vysoké intenzity. Výtok může být krvavý, čirý nebo bělavý. Takové projevy budou mírné v případě chronického procesu. Původce zánětlivého procesu může také ovlivnit intenzitu klinického obrazu..

Příznaky jsou obvykle rozděleny do dvou kategorií: místní a obecné.

Místní projevy označují stupeň poškození orgánu nebo obojí a stupeň zachování funkčních schopností:

 • táhne dolní část břicha „zpětným rázem“ v dolní části zad nebo kyčelního kloubu. Bolest se zvyšuje během sexu a během menstruace;
 • výtok krvavý, hojný. Mukopurulentní nebo serózní s nepříjemným zápachem;
 • bolavý hrudník s lokalizací silnější bolesti v bradavkách.

Obecné příznaky onemocnění se jen málo liší od projevů zánětlivého procesu s postižením celého organismu a výskytu intoxikace:

 • zimnice doprovázející zvýšení teploty někdy až na 39 ° C;
 • bolest svalů a kloubů;
 • příznaky obecné intoxikace: bolesti hlavy, závratě, nevolnost před zvracením.

Stres a cvičení

Aby žena porodila a porodila dítě, potřebuje klid a pohodu. Emoční stres a tvrdá fyzická práce, včetně intenzivního sportu, tělo vnímá jako extrémní podmínky.

V takové situaci je potlačováno uvolňování pohlavních hormonů. Endometrium neroste a embryo se v něm nemůže uchytit. Těhotenství nenastává a test je negativní. Místo obvyklé menstruace je zaznamenána hnědá mazanice. Současně je dolní část břicha silně zatažená a dolní část zad bolí.

Pokud je příčinou menstruačních nepravidelností stres, doporučuje se ženě užívat sedativa. Je také důležité si uvědomit, že těžká fyzická práce je pro každou ženu kontraindikována..

Pokud se místo měsíčního rozmazaného výtoku, při kterém neustále bolí dolní část břicha, doporučuje okamžitě kontaktovat gynekologa. Pro takové porušení může být mnoho. Od běžného stresu po vážnou rakovinu. Je také důležité vědět, že negativní test nemusí vždy naznačovat absenci těhotenství. Abyste dosáhli přesného výsledku, musíte provést několik testů v intervalu 2–3 dnů. A je nejlepší provést krevní test na hCG.

Děložní krvácení

Termín děložní krvácení se týká vaginálního výtoku, který se liší od menstruace v delším trvání, pravidelnosti a hojnosti.

Hlavní příznaky této patologie jsou:

 • doba výtoku je 7 dní nebo více, v důsledku čehož má žena poruchu, anémii, nevolnost, bolest hlavy;
 • přítomnost tmavých sraženin;
 • krvácení se objeví uprostřed cyklu;
 • doprovázené silnou bolestí v dolní části břicha a bolestivou bolestí v dolní části zad;
 • během menstruace musí být vložky měněny každou hodinu;
 • výtok se objeví po pohlavním styku.

Proto je fyziologické odmítnutí endometria doprovázeno hojným vylučováním krve. Tento patologický jev zvyšuje riziko vzniku onemocnění přívěsků a dělohy a také přispívá k výskytu mastopatie a maligních formací v mléčných žlázách..

Šarlatová barva menstruace

Zdálo by se, že šarlatová krev během menstruace by neměla způsobovat zmatek, protože to je její přirozený odstín. Ne vždy tomu tak je. V procesu odmítnutí endometria je krev oxidována a srážena, takže menstruační tok se prohlubuje. Menstruace jsou považovány za běžné, tmavě červené, nahnědlé. Mělo by to být šarlatové pouze v prvních dnech menstruace, zatímco výtok je čerstvý. To je způsobeno obsahem železa v krvi..

Menstruace, jasná šarlatová, se může ukázat jako děložní krvácení, které může ženu zabít, pokud jí nepomůže včas. Zde je velmi důležitá konzistence vypouštění. Během menstruace jsou silnější, vůně je obvykle specifická, ale není ošklivá, existuje jen málo sraženin. Krvácení je charakterizováno vypouštěním kapaliny, prakticky bez zápachu, vložka příliš rychle zvlhne. Vyznačuje se následujícími znaky:

 • Poklona. Žena neustále chce ležet, není chuť k jídlu, koordinace pohybů je narušena, dochází k závratím;
 • Bledá kůže. To je patrné zejména na obličeji a rukou;
 • Zimnice. Tento příznak je způsoben nedostatkem výživy tkání..

Jasně červená menstruace může být způsobena nízkou hladinou hemoglobinu v krvi. Toto opakování po několik cyklů znamená buď tento problém, nebo přítomnost dalších onemocnění krvetvorných orgánů. Gynekologická onemocnění způsobující změnu barvy menstruace na šarlatovou nebo jasně červenou:

 • Zánět pánve nebo chronické infekce;
 • Onkologická onemocnění reprodukční sféry v počáteční fázi;
 • Mimoděložní těhotenství.

Menses v červené barvě s intenzivním odstínem také:

 • U dospívajících dívek během období hormonální formace, tj. Prvních dvou let menstruace. Pokud se neobjeví žádné další negativní příznaky, nemají se čeho bát;
 • U žen před menopauzou. Musí být obzvláště opatrní, protože takový příznak může signalizovat gynekologické onemocnění, dokonce i vývoj nádoru. Někdy je to však neškodný rys organismu;
 • U těch, kteří se chrání pomocí nitroděložního tělíska nebo hormonální orální antikoncepce;
 • U žen se špatnou srážlivostí krve. Výtok má tekutější konzistenci, rychle se odtahuje ven, aniž by měl čas na oxidaci a získání tmavší barvy.

Jasně červený výtok může pocházet z pochvy, pokud je zraněn těsně před menstruací. Tomu však musí předcházet něco, například příliš aktivní sprchování, drsný styk s nedostatečným mazáním.

Těhotenství

Pokud těhotná žena bolí žaludek a současně se objevují skvrny, musíte co nejdříve navštívit gynekologa. Tento jev v prvním trimestru těhotenství naznačuje odtržení placenty a možný bezprostřední nástup spontánního potratu. V takovém případě musí být žena urgentně hospitalizována a musí jí být poskytnuta regenerační a tonická léčba..

Během nošení dítěte může bolest v dolní části břicha se spojením sekrecí jiné povahy také naznačovat patologie průběhu těhotenství, hrozbu poruchy a další nebezpečné potíže.

Obvykle jsou všechny důvody rozděleny na porodnické a neporodnické.

Je také nutné považovat vzhled hnědého výtoku namísto menstruace za známku těhotenství. Nejprve proto musíte provést test nebo zkontrolovat krev na přítomnost hCG. A pak hledejte další možné důvody.

S nástupem oplodnění se může se zpožděním objevit rozmazaná barva výtoku béžového, hnědého a tmavého odstínu. K početí může dojít pouze během ovulace, ale je třeba mít na paměti, že spermie zůstávají v pochvě aktivní až 7 dní.

Ženy, které nosí dítě, se často potýkají s bolestmi břicha a různými druhy výtoků. Takové jevy mohou být výsledkem patologického procesu a naznačovat možné narušení těhotenství..

Důvody mohou být porodnické a neobchodní:

 • spontánní potrat se označuje jako porodnický; hrozba potratu; odtržení placenty; mimoděložní těhotenství;
 • neúrodnické důvody ne vždy znamenají problémy s těhotenstvím, ale mohou být výsledkem přirozených procesů.

Při absenci různých patologií je výtok u těhotných žen vždy průhledný, skrovný a doprovázený mírnou bolestí.

Podobný stav naznačuje fyziologické zvětšení dělohy, stlačení orgánů, problémy s trávením..

Ale ne relaxujte, protože příčinou výtoku u těhotných žen může být také chirurgická patologie, která vyžaduje neodkladný zásah odborníků..

Prasknutí cysty

Patologie je doprovázena silnými bolestmi v podbřišku a uvolňováním cystické tekutiny. Problém také vyžaduje okamžitou lékařskou pomoc..

Je třeba si uvědomit, že ženské tělo je velmi křehké, reprodukční sféra je obzvláště „bezbranná“. Každé onemocnění z této oblasti může vést k vážným komplikacím, které ohrožují úplnou neplodnost..

Pokud věnujete velkou pozornost svému zdraví a věnujete pozornost všem maličkostem, můžete zabránit katastrofickým následkům..

Konec laktace a časné poporodní období

Po těhotenství potřebuje tělo čas na zotavení..

u žen toto období obvykle trvá od 1 do 6 měsíců. Během tohoto období dochází k nepravidelnému rozmazání nebo silnému krvácení. Jedná se o varianty normy. Po normalizaci hladin hormonů se cyklus obnoví.

Stejný jev je pozorován po ukončení laktace. Při dlouhodobém kojení jsou v těle ženy potlačovány hormony potřebné k početí. Kojení je metoda přirozené antikoncepce, která se v každodenním životě nazývá „náhrada“. V důsledku toho nemusí být pozorována ovulace, změny endometria a zesílení cervikálního hlenu. Běžná je delší absence menstruace.

S koncem laktace může být první menstruace sporá a nepravidelná. Je však třeba si uvědomit, že krmení nezabrání početí. Cyklus trvá dlouho, než se zotaví. A negativní test u žen, které kojily, nemusí vždy naznačovat absenci těhotenství..

Porod a narození dítěte je pro mladou matku silným stresem. Fyzická aktivita, stres, silné emoční otřesy mohou způsobit menstruační nepravidelnosti nejen u mladých matek, ale také u jakékoli ženy bez ohledu na věk.

Ženy více než jednou stály před volbou ve chvílích kritických dnů: rozhodnout se pro manželskou povinnost nebo ne. Sex během menstruace je čistě individuální okamžik. Některé etnické kultury, dokonce i v moderním světě, považují v těchto zvláštních dnech ženu za nedotknutelnou.