Ibuprofen pro měsíční bolest

Ibuprofen je velmi dobře známá droga. Ve formě tablet je předepsán dospělým i dětem. Proto se často můžete setkat s otázkami, jak užívat ibuprofen a k čemu jsou tyto pilulky. Ale i po pochopení, na která onemocnění je léčba účinná, je třeba si uvědomit, že by ji měl lékař předepsat.

Tablety ibuprofenu, popis léku

Tablety ibuprofenu mají růžový nebo béžový potah. Mohou obsahovat 200 mg nebo 400 mg účinné látky se stejným názvem, což je derivát kyseliny fenylpropionové. Málo známý fakt pro mnohé je, že je široce používán jako konzervační prostředek, protože má schopnost inhibovat růst bakterií..

Mechanismus účinku léčiva je vysvětlen skutečností, že účinná látka je schopna inhibovat aktivitu určitých enzymů, které se podílejí na produkci prostaglandinů, které jsou mediátory bolesti a hypertermických reakcí těla. Proto je snadné vysvětlit, proč ibuprofen pomáhá.

Droga umožňuje:

 • snížit bolestivý syndrom;
 • nižší tělesná teplota.

Kromě toho má lék protizánětlivé vlastnosti a imunomodulační účinky. Kombinace všech uvedených schopností drogy vysvětluje její široký rozsah použití..

Ibuprofen, z čeho pomáhá - indikace k použití

Navzdory skutečnosti, že ibuprofen je relativně bezpečný lék, nelze jej použít za přítomnosti kontraindikací, které jsou zdůrazněny v návodu k použití. To hrozí strašnými následky. Pochopení toho, k čemu lze ibuprofen použít, je nutné se vyvarovat předávkování. Může to způsobit vážné vedlejší účinky, které představují zdravotní rizika a někdy i život..

Ibuprofen pro bolesti hlavy

Ibuprofen je dobrý na bolesti hlavy. Je indikován na migrénu, která se vyznačuje silnou a dlouhodobou bolestí. V tomto případě musí být lék vypit během několika hodin po nástupu záchvatu. Pokud se bolest znovu zesílí, pak po 5 hodinách musíte pilulku znovu vypít. Toto schéma je považováno za velmi efektivní a ve většině případů pomáhá. S jednou 400mg tabletou navíc můžete rychle zmírnit nepohodlí hlavy způsobené přetížením..

Ibuprofen na bolesti zubů

Ibuprofen je symptomatický. Z tohoto důvodu jej lze použít k bolesti zubů, pouze pokud není možné urgentně konzultovat zubaře. Je důležité si uvědomit, že dávka by neměla překročit 6 tablet denně. Je povoleno zmírnit bolest lékem, který není delší než 5 dní v řadě. Lék lze použít k úlevě od bolesti po extrakci nebo implantaci zubu.

Ibuprofen proti bolesti během menstruace

Ibuprofen je považován za velmi účinný prostředek k úlevě od menstruační bolesti. Je však důležité jeho předávkování zcela eliminovat. První dávka může být 400 mg. Pokud se bolest po nějaké době znovu objeví, je povoleno opakovat příjem každé 4 hodiny. Musíte to však udělat ne déle než tři dny..

Ibuprofen na nachlazení

Všechny vlastnosti léku jsou velmi účinné při nachlazení. Umožňuje vám rychle zmírnit horečku a snížit nepohodlí, což pomáhá stabilizovat stav. Tablety jsou předepsány k léčbě nachlazení u pacientů ve věku od 12 let. Dávkování nemusí vždy odpovídat návodu k použití. Podle uvážení lékaře se může snížit v závislosti na stavu osoby a individuálních charakteristikách organismu. Samozřejmě není možné vyléčit nachlazení pouze ibuprofenem, ale jeho protizánětlivé vlastnosti mohou zvýšit účinek jiných léků, což znamená, že může urychlit zotavení..

Ibuprofen při zvýšené teplotě

Ibuprofen pomáhá při vysoké horečce, která doprovází různé nemoci. Je účinným nástrojem při komplexní terapii mnoha patologií. Používá se na bakteriální a virové infekce, bolesti kloubů a svalů, nachlazení, nemoci ORL, úrazy atd..

Používejte během těhotenství a kojení

Během těhotenství je užívání jakýchkoli léků nežádoucí a ibuprofen není výjimkou. Na druhou stranu však vysoká horečka a bolest představují hrozbu pro plod, proto je třeba takové příznaky odstranit. Vzhledem k tomu, že v prvním semestru jsou vytvořeny všechny vnitřní orgány nenarozeného dítěte, aby se minimalizovalo riziko vrozených anomálií, není lék předepsán k léčbě těhotných žen. Je také kontraindikován ve třetím trimestru, protože může způsobit předčasný porod..

Lék lze užívat pouze ve druhém trimestru, ale mělo by to být provedeno na doporučení lékaře. Je nutné ji odmítnout, pokud existují nějaké kontraindikace nebo individuální nesnášenlivost vůči složkám v jejím složení.

Během laktace může ibuprofen samozřejmě rychle zmírnit různé bolesti a horečku. Mělo by se však pamatovat na to, že je schopen proniknout v určitém množství do mateřského mléka. Je nepravděpodobné, že by to mohlo být pro dítě užitečné, ale na druhou stranu to nebude vážně ohrožovat jeho zdraví..

Pokud nastane situace, kdy se bez ibuprofenu neobejdete, měli byste pilulku užít ihned po krmení. Maximální množství účinné látky přechází do mateřského mléka během několika hodin; poté jeho koncentrace rychle klesá.

Dávkování

Ibuprofen pomáhá úspěšně léčit mnoho nemocí, pokud není překročena dávka předepsaná v návodu k použití. Může být snížena podle doporučení lékaře. Vzhledem k tomu, že léčba má symptomatický účinek, někdy stačí jedna dávka ke stabilizaci stavu..

Pro dospělé

Dávka pro dospělé a dospívající od 12 let je 200 mg a frekvence podávání je 3krát denně. Měli byste dodržovat časový interval mezi dávkami - nejméně 4 hodiny. Při vysoké teplotě nebo silné bolesti je povoleno urychlit působení léku jednorázovým užitím 400 mg ibuprofenu. Abyste vyloučili předávkování, nesmíte užívat více než 1 200 mg denně. Doba trvání léčby není delší než 5 dní. Maximální účinek léku lze dosáhnout, pokud se užívá ráno na prázdný žaludek s velkým množstvím vody..

Pro děti

Tablety ibuprofenu mohou být předepsány také dětem ve věku od 6 do 12 let. Standardní režim zahrnuje užívání 4 tablet po 200 mg ne více než 4krát denně. V takovém případě musíte dodržovat 6hodinový interval mezi dávkami. Existují omezení týkající se hmotnosti dítěte. Tablety jsou předepsány, když tělesná hmotnost dítěte přesahuje 20 kg. V tomto případě je denní dávka 30 mg léčiva na 1 kg tělesné hmotnosti..

Kontraindikace

Ibuprofen pomáhá při léčbě mnoha nemocí, má však závažné kontraindikace. Nejprve je nutné odmítnout užívat drogu u lidí s individuální nesnášenlivostí jejích složek. Žádný lék není předepsán pro exacerbaci erozivních a ulcerativních patologií gastrointestinálního traktu a při vysokém krevním tlaku. Nedoporučuje se je léčit, pokud se vyskytnou problémy s krvetvorbou, onemocnění zrakového nervu a poruchy jater a ledvin..

Vedlejší efekty

Nežádoucí účinky jsou obvykle spojeny s předávkováním. Mohou být velmi nebezpečné a mohou být život ohrožující, pokud nebude poskytnuta kompetentní a včasná pomoc. Nejběžnější negativní reakce jsou z trávicího systému. Projevují se nevolností a zvracením, různými dyspeptickými příznaky, průjmem. Na tomto pozadí se zhoršuje pohoda pacienta..

V závažných případech, pokud nepřestanete užívat, se mohou na sliznici žaludku nebo střev objevit ulcerózní léze, které způsobí krvácení. Zvyšuje se také riziko jaterní dysfunkce a mohou se objevit i nevratné změny ve struktuře orgánu. V případě předávkování se objeví další alergické reakce ve formě vyrážky a svědění na kůži.

Ibuprofen může vyvolat psychoemočné poruchy. Po užití tablet může pacient pociťovat bolesti hlavy, závratě a nespavost. Na tomto pozadí se rozvíjí emoční nestabilita a podrážděnost. V závažných případech je pozorováno poškození zraku.

Ibuprofen pro menstruační bolesti

Autor: admin, listopad 17, 2019

Menstruace je pravidelný proces, při kterém je ženské endometrium odmítnuto a uvolňováno spolu s krví genitálním traktem. To je často doprovázeno nepříjemnými příznaky, z nichž nejčastější jsou bolesti v dolní části břicha a / nebo dolní části zad. Podle statistik asi 65% spravedlivého sexu ví o tomto problému z první ruky..

Přístup k řešení tohoto problému může být odlišný, ale většina žen upřednostňuje dočasné nepohodlí. Gynekologové zároveň tvrdí, že je to nebezpečné. Faktem je, že bolest je nejsilnějším stresovým faktorem a může vést k vážným následkům pro celý organismus..

Příčiny

Před použitím tohoto nebo toho léku proti bolesti musíte zjistit, proč vás během menstruace bolí žaludek. Bolest v dolní části břicha a / nebo dolní části zad během menstruace je obvykle spojena s aktivní kontrakcí maca během tohoto období. Tento proces je nezbytný pro úplné odmítnutí endometria - vnitřní vrstvy dělohy.

Během menstruace se navíc v pohlavním orgánu hromadí velké množství hlenu a krve, takže bobtná. Hormonální rázy během tohoto období mohou vést k hromadění přebytečné tekutiny v těle, závratím a výkyvům nálady. Během menstruace je velmi důležité vyhnout se psychickému a fyzickému stresu a negativním účinkům chladu.

Bolest během menstruace může ženu vždy doprovázet, počínaje okamžikem, kdy se objeví její první menstruace. V tomto případě lékaři diagnostikují primární algodismenoreu. Mezi hlavní důvody jejího výskytu lze poznamenat nízký práh bolesti, poruchy struktury reprodukčních orgánů a nedostatek živin v těle (může se vyskytnout kvůli chybám ve výživě nebo přítomnosti některých patologií trávicího traktu).

V případě, že se žena poprvé setkala s bolestí během menstruace po mnoha normálních bezbolestných menstruacích, lékaři obvykle diagnostikovali sekundární povahu patologie. Pokud mluvíme o tom, proč žaludek bolí během menstruace, pak v tomto případě může být důvodem proces adheze, cystické formace, hyperplazie endometria, zánětlivé procesy v malé pánvi (endometritida, adnexitida) a mnoho dalších organických změn v genitáliích.

Navzdory skutečnosti, že se nedoporučuje snášet bolest během menstruace, v této situaci by také neměly být zneužívány léky proti bolesti. Je velmi důležité, aby žena, která čelí tomuto problému, navštívila lékaře včas a podstoupila důkladnou lékařskou prohlídku..

Faktem je, že léky proti bolesti zmírňují pouze nepříjemný příznak, ale neléčí základní patologii a pokračuje v pokroku. Pokud je to nutné, gynekolog vám řekne, jaké pilulky byste měli užívat na menstruační bolesti, a vybere ideální léčebný režim pro základní patologii.

Ne-shpa

K odstranění bolesti během menstruace spojené s křečemi doporučují lékaři antispazmodikum. Mezi ně patří především No-shpu.

Tento lék obsahuje léčivou látku drotaverin hydrochlorid. Tento léčivý přípravek je k dispozici ve formě injekčního roztoku i ve formě tablet. Pokud během menstruace táhne dolní část zad nebo břicho, je lepší použít poslední verzi léku.

No-shpa rozšiřuje krevní cévy, snižuje svalový tonus a snižuje citlivost vnitřních orgánů. Mezi výhody No-shpy patří skutečnost, že nemá negativní vliv na centrální nervový systém..

Bohužel, tento lék, stejně jako mnoho dalších, má své vlastní vedlejší účinky. Tyto zahrnují:

 • tachykardie;
 • zvýšení tělesné teploty;
 • Nadměrné pocení;
 • závrať;
 • snížení krevního tlaku;
 • alergické reakce;
 • bolest hlavy;
 • nutkání zvracet;
 • zácpa.

Přes přítomnost rozsáhlého seznamu možných komplikací, pacientů, kteří během menstruace používali No-shpa, jsou recenze o ní většinou pozitivní. To je způsobeno skutečností, že tyto nežádoucí účinky jsou extrémně vzácné a účinnost léku je velmi vysoká..

Pokud se žena rozhodne užívat No-shpa na menstruační bolesti, kolik pilulek potřebuje, musí vypočítat co nejpřesněji.

Obecně je dávka No-shpa pro bolestivá období 120-240 mg denně. Tuto dávku je třeba rozdělit a užít 2–3krát. V takovém případě by jedna dávka neměla překročit 80 mg. Pokud však žena má nízkou tělesnou hmotnost, může užívat méně léků..

Nadměrné dávkování je vysoce nežádoucí. Extra pilulky na menstruační bolesti nejenže nezvýší pozitivní účinek, ale naopak - mohou vést k nežádoucím následkům, z nichž nejzávažnější je srdeční zástava.

No-shpa s menstruací je kontraindikován u pacientů, kteří mají v anamnéze:

 • přecitlivělost na složky léčiva;
 • pokročilá forma srdečního selhání;
 • nesnášenlivost vůči galaktóze;
 • selhání jater a / nebo ledvin;
 • hypertenze.

Ibuprofen

Ibuprofen je další účinný lék na úlevu od bolesti během menstruace. Je vhodnější k léčbě mírného až středního nepohodlí.

Pokud je menstruační bolest silná, lék nemusí fungovat. Jak ukazuje praxe, ibuprofen poskytuje nejlepší výsledky v léčbě pacientů, jejichž menstruační bolesti v dolní části břicha jsou způsobeny zánětlivým procesem v malé pánvi..

Tento lék obsahuje účinnou látku ibuprofen. Obsahuje také pomocné komponenty.

V případě bolesti při menstruaci by se tablety ibuprofenu měly užívat celé bez žvýkání. Je velmi důležité je zapít velkým množstvím vody. To pomůže maximalizovat účinnost léku. K úlevě od bolesti během menstruace doporučují gynekologové užívat Ibuprofen 1 tabletu (200 mg) 4krát denně.

Je důležité si uvědomit, že tento lék nemá okamžitý účinek. K znatelnému zlepšení pohody obvykle dochází hodinu po požití. Tyto tablety na menstruační bolest pro dospívající mohou být také užívány, ale v tomto případě by se lék neměl užívat 4, ale 3krát denně.

Ibuprofen pro menstruaci je kontraindikován u žen, které mají v anamnéze:

 • přecitlivělost na složky léčiva;
 • vředy na zažívacím traktu;
 • porušení barevného vidění;
 • cirhóza jater;
 • patologie vestibulárního aparátu;
 • porucha srážení krve;
 • selhání jater a / nebo ledvin;
 • zánět žaludku;
 • hypertenze;
 • srdeční selhání;
 • otok;
 • sluchové postižení.

Ženy, které užívají ibuprofen k menstruaci, mají pozitivní recenze online. Je však třeba mít na paměti, že droga někdy způsobuje následující nežádoucí účinky:

 • špatné trávení;
 • migréna;
 • poruchy spánku;
 • Deprese;
 • závrať;
 • ztráta sluchu;
 • zvýšený krevní tlak;
 • tachykardie;
 • alergické reakce (až do Quinckeho edému);
 • anémie.

Proto je tak důležité přečíst si jeho pokyny, než se zbavíte menstruační bolesti pomocí léků..

Spazgan

Spazgan je silný lék, který zmírňuje křeče. Léčivo lze tedy použít k úlevě od silné bolesti během menstruace. Obsahuje sodnou sůl metamizolu, hydrochlorid pitofenonu, fenpiveriniumbromid a řadu pomocných složek.

Tento lék proti bolesti na menstruační bolesti by měl být užíván perorálně po jídle. Pro dosažení dobrého výsledku se doporučuje užívat 1-2 tablety 3-4krát denně..

Lék by neměly užívat ženy, které mají:

 • angina pectoris;
 • patologická citlivost na složky Spazganu;
 • renální a / nebo jaterní, srdeční selhání;
 • anémie;
 • glaukom;
 • malformace tlustého střeva, střevní obstrukce;
 • tachyarytmie.

Přípravek Spazgan se silně nedoporučuje užívat spolu s alkoholickými nápoji (i když je množství ethanolu v nich minimální).

U některých pacientů, kteří užívali Spazgan na menstruační bolesti, se vyskytly nežádoucí účinky, jako je leukopenie, hypotenze, neustálá žízeň, hyperhidróza, tachykardie, poruchy močení, dysfunkce jater a ledvin, nefritida, alergické reakce (až anafylaktický šok).

Femiplast

Ne všichni nežní pohlaví vědí, že speciální termoplast také pomáhá s měsíční bolestí. Femiplast je ideální volbou pro adolescenty i pacienty, kteří z nějakého důvodu nemohou užívat pilulky.

Mezi výhody tohoto léku patří skutečnost, že nejen zmírňuje menstruační bolesti, ale také eliminuje křeče, které je způsobily. Termoplast je pro ostatní absolutně neviditelný, bez zápachu, snadno se připevní k tělu a stejně snadno se odstraní.

Nemá žádné vedlejší účinky a není návykové ani při pravidelném užívání. Může jej bezpečně používat ženy náchylné k alergiím, protože nevyvolává vývoj alergických reakcí.

Vědcům trvalo asi 5 let, než vytvořili tepelnou omítku. Používali různé formulace a vzorce, dokud nedosáhli dokonalého výsledku. Aktivní složky omítky „FemiPlast“ reagují, začínají rychle pracovat a přispívají k aktivnímu šíření tepla. Nezpůsobují však popáleniny kůže.

Zahřátím dolní části břicha vede FemiPlast k vazodilataci v této oblasti, což přispívá k lepšímu prokrvení. Tkáně jsou lépe krmeny kyslíkem a odpadní produkty jsou postupně vymyty.

V případě menstruační bolesti pomáhá FemiPlast uvolnit svaly a normalizovat tonus dělohy. Účinně také eliminuje křeče. To vše přispívá ke snížení nebo úplnému vymizení nepohodlí..

Agent působí po interakci se vzduchem. Za asi 20 minut se zahřeje na 50 stupňů. Náplast na menstruační bolest je schopna udržovat dosažený účinek po dobu 6 hodin.

FemiPlast obsahuje následující komponenty:

 • železný prášek (je to ten, kdo se zahřívá);
 • aktivní uhlí (pomáhá odstraňovat škodlivé látky z těla);
 • sůl (zklidňuje);
 • superabsorbent (vytváří skleníkový efekt);
 • vermosulit (udržuje teplo);
 • minerální prášek "Purge" (podporuje ještě větší zahřívání).

Použití tohoto nástroje je velmi jednoduché. Je nutné odstranit ochrannou fólii z náplasti a připevnit ji na kalhotky v místě, kde je nepohodlí nejvíce pociťováno. Po několika minutách bolest znatelně zeslábne.

Je důležité si uvědomit, že FemiPlast není jediná náplast, kterou lze použít v případech, kdy se spodní část břicha táhne během menstruace. Pokud je to žádoucí, můžete místo toho použít Frauplast, Extraplast, Tamipul..

Zahřívací náplasti se nedoporučují u žen s myomy, cystickými lézemi, problémy s oběhem nebo sníženou tolerancí glukózy..

Svíčky

A ve většině případů ženy užívají pilulky na menstruační bolesti. Je však důležité si uvědomit, že mají velmi silný systémový účinek, od kterého lze v některých případech upustit. Z tohoto důvodu, pokud je nepohodlí mírné nebo střední, může žena použít svíčky..

Čípky pro menstruační bolesti mají řadu výhod. Mezi hlavní patří:

 • účinná látka nevstupuje do krevního oběhu a nemá systémový účinek na tělo;
 • terapeutický účinek nastane co nejdříve;
 • přípravky, které mají nepříjemnou chuť, se mnohem pohodlněji používají ve formě svíček;
 • svíčky se snáze používají u pacientů, kteří z nějakého důvodu obtížně polykají pilulky;
 • pro léčbu čípky není nutná žádná vnější pomoc (na rozdíl například od léků ve formě injekčních roztoků).

Pokud jde o nevýhody čípků, zahrnují lék na bázi vody. Nějaký čas po podání léku může unikat, což způsobí určité nepohodlí.

Takové svíčky obvykle obsahují jednu účinnou látku. Všechny ostatní složky léčiva jsou pomocné.

Mezi nejoblíbenější anestetické čípky patří:

Každý z těchto léků má výhody a nevýhody. Droga, která je ideální pro jednu ženu, může být zbytečná nebo dokonce škodlivá pro jinou ženu. Z tohoto důvodu by měl výběr čípků v každém případě provádět gynekolog..

Rovněž zvolí správné dávkování léku na základě věku, výšky a hmotnosti, závažnosti patologického procesu a individuálních charakteristik ženského těla..

Anestetické čípky pro menstruační bolesti je třeba podávat v tomto pořadí:

 • Ruce jsou důkladně omyty saponáty.
 • Obal se odstraní z čípku. V tomto případě je důležité vzít v úvahu, že se léčivý přípravek velmi rychle roztaví při tělesné teplotě, takže všechny tyto akce by neměly trvat příliš dlouho..
 • Čípek se vezme silným koncem a tenký se navlhčí ve vodě nebo jednoduše zahřeje ručně. To je nezbytné pro snazší podávání léku..
 • Zavádění svíčky do pochvy se provádí v poloze na zádech. V tomto případě je lepší zvednout nohy a ohnout se na kolena..
 • Když se lék vstřikuje do konečníku, musíte ležet na jedné straně v poloze embrya.
 • Je nutné zavést svíčku s tenkým koncem. Měl by jít do pochvy nebo konečníku asi 2 cm hluboko.
 • Dokud se svíčka nerozpustí, žena by neměla vstávat.
 • Po ukončení procedury je třeba si ruce znovu umýt.

Během menstruace poskytují léky proti bolesti ve formě čípků hmatatelný výsledek asi půl hodiny po jejich použití. V případě potřeby může žena tento postup provádět několikrát denně. Lze tak dosáhnout trvalého terapeutického účinku..

Velké množství žen pociťuje každý měsíc před začátkem menstruace nepohodlí a bolesti. Dámy, které mají tento problém, velmi zřídka navštěvují lékaře. Mezitím hledají účinný lék, který by v krátké době snížil bolestivé pocity. Ibuprofen pro menstruaci - považován za nejúčinnější.

Dnes je velmi důležitý problém léčby syndromu bolesti, ke kterému dochází během menstruace.

Dysmonea

Z lékařského hlediska se bolestivé pocity, které se vyskytnou během menstruace, nazývají dysmoneea. Bolest v podbřišku začíná tři hodiny před nástupem menstruačního cyklu a přetrvává dva dny. Jejich trvání závisí na osobních charakteristikách každé jednotlivé osoby..

Menstruační syndrom má několik stupňů závažnosti:

 • Mírný stupeň, ve kterém je mírná malátnost a tahání bolesti, která nezasahuje do normálního života a práce ženy. Nejčastěji se vyskytují během puberty. Může úplně zmizet po porodu;
 • Průměrný stupeň je charakterizován silnou bolestí doprovázenou nevolností, závratěmi, horečkou a horečkou. To vede ke snížení výkonu. Abyste se cítili lépe, používají se léky proti bolesti;
 • Závažný stupeň je charakterizován zvýšenými příznaky. Obecnou slabost lze doplnit zvracením, bolestmi srdce, palpitacemi atd. Léky proti bolesti jsou v této fázi téměř neúčinné.

Bolest, která se objevuje během menstruace, může signalizovat velké nebezpečí, proto byste ji neměli ignorovat.

Příčiny bolesti

Na začátku menstruace se děloha začne rytmicky stahovat, čímž vyvede vše zbytečné. Charakteristickým rysem těla mnoha žen je vysoká citlivost břišních receptorů. Výsledkem je, že každá kontrakce dělohy je doprovázena bolestí.

Citlivost na bolest a práce dělohy úzce souvisí s hormonálními hladinami. Například zvýšení estrogenu je plné bolesti a hojného výtoku..

Bolestivá období, která jsou doprovázena nespavostí, jsou pozorována u hyperaktivní štítné žlázy.

Bolest se nejčastěji objevuje u mladých dívek, které ještě nerodily.

Ibuprofen je účinný prostředek proti bolesti při menstruační bolesti. Ibuprofen zmírňuje bolest během menstruace, takže je široce používán odborníky.

Lék by měl vybrat pouze lékař. S přihlédnutím k osobním charakteristikám těla pacienta, jakož i indikacím a kontraindikacím k použití.

Během přijetí musíte dodržovat stanovené dávkování. Překročení normy léku vede k rozvoji řady komplikací..

Hlavní látkou ve složení je kyselina fenylpropionová. Ibuprofen je metabolizován v játrech a vylučován ledvinami beze změny. Poločas je 2 hodiny.

Ibuprofen během menstruace se používá jako anestetikum, které se musí užívat 3-4krát denně. Úleva by měla přijít do hodiny po požití.

První dávka léku je 400 mg, poté každé čtyři hodiny užívejte 200 - 400 mg. Optimální dávka se volí v závislosti na symptomech projevu. Mnozí se obávají otázky - kolik tablet Ibuprofenu můžete vypít během menstruace? V případě silné bolesti se doporučuje vypít 2 tablety jednou, pokud bolest přetrvává, pak po 4 hodinách užijte další tabletu. Denní dávka Nurofenu je 1200 mg, doporučený příjem není více než 6 tablet denně.

Pokud nedojde k úlevě, je Nurofen Plus předepsán pro silné bolesti během menstruace. Má silnější účinek na zmírnění bolesti, který pomáhá zvládat bolest.

Lékaři doporučují pít ibuprofen během menstruace, protože tato léčba má několik výhod. Lék se užívá pouze 2-3 dny v měsíci, což je pohodlné a ekonomické. Úspěšně eliminuje další příznaky dysmonorey.

Indikace a kontraindikace léku

Ibuprofen během menstruace snižuje bolest, zmírňuje záněty a má také antipyretický účinek.

Účinek léku je způsoben potlačením prostaglandinů, to jsou látky, které jsou zodpovědné za výskyt bolestivých pocitů.

Ibuprofen se účinně používá při léčbě gynekologických, neurologických potíží.

Ibuprofen byl úspěšně používán během menstruace, ale má řadu kontraindikací, jmenovitě:

 • alergická reakce na ibuprofen nebo jiné složky, které tvoří lék;
 • Quinckeho edém;
 • bronchiální astma;
 • krvácení ze žaludku;
 • žaludeční vřed;
 • poruchy srdce, jater a ledvin.

Který lék je lepší zvolit

Farmaceutický trh je plný různých léků, které mohou zmírnit bolest. Nejznámější jsou aspirin a ibuprofen. Kterému léku dát přednost? Tyto možnosti jsou rozpočtové a dostupné. Existuje také řada podobných drahých léků, které zahrnují předložené komponenty.

Lék Aspirin není předepsán lékaři, protože zvyšuje krvácení, což je nežádoucí během menstruace. Ibuprofen je nejlepší volbou, která vám pomůže zvládnout menstruační bolesti.

Vědci provedli studie, jejichž účelem bylo odhalit vyšší účinnost léku v tabletách nebo rozpustném ibuprofenu. Během experimentu byla zjištěna vysoká úroveň absorpce rozpustných tablet než u konvenčních.

Nurofen plus se skládá z ibuprofenu a kodein fosfátu. Druhá složka zvyšuje analgetický účinek.

Recenze

Alevtina, 25 let, Moskva: „Vím o bolestivé menstruaci z první ruky. Bolesti mě doprovázejí od okamžiku nástupu menstruace, a to od 14 let. Bolest se objevuje hlavně v prvních 3 dnech. První den je nejtěžší. Bolest je silná, často doprovázená závratěmi a nevolností. Další dva dny - mírná bolest. Nezasahují do práce a života.

Proběhly návštěvy lékařů a vyšetření, která neodhalily žádné abnormality. Zvláštnost organismu je zřejmě následující. Vyzkoušel jsem mnoho léků proti bolesti, ale vybral jsem si Ibuprofen. Jedná se o skutečně účinný lék. Beru to jen první den, jedna tableta po dobu 3 hodin. Opravdu to šetří. Po hodině po požití bolest ustoupí “.

Tatyana, 40 let, Rostov na Donu: „Jsem matka dvou dětí. Porodila své první dítě ve věku 18 let. Menstruace vždy odezněla rychle a bezbolestně. Žádné nepohodlí. Po 30 letech jsem si začal všímat, že každý měsíc je menstruace doprovázena tažnou bolestí, která se pokaždé zvyšuje. Šel jsem k doktorovi. Úspěšné testy.

Průzkum ukázal, že se hormonální pozadí poněkud změnilo. Zachraňuji se pouze pomocí ibuprofenu. První tři dny užívám dvě tablety denně. Neexistují žádné vedlejší účinky. Droga je dobře snášena “.

Katerina, 24 let, Voroněž: „Slyšela jsem hodně o tom, že Ibuprofen pomáhá při menstruačních bolestech. Tento problém se mě také dotkl. Ale bohužel nemohu použít tento lék, protože mám bronchiální astma. Po konzultaci s lékařem bylo rozhodnuto použít jiný lék “.

závěry

Díky pozitivní zpětné vazbě od pacientů i lékařů lze vyvodit závěr, že ibuprofen je účinný při menstruační bolesti. Je důležité si uvědomit, že drogu můžete užívat pouze po konzultaci s lékařem a neměli byste se léčit. Nesprávně zvolené dávkování nebo přítomnost kontraindikací může vést k rozvoji závažných komplikací. být zdravý!

Prameny:

Vidal: https://www.vidal.ru/drugs/ibuprofen__11526
GRLS: https://grls.rosminzdrav.ru/Grls_View_v2.aspx?routingGu>

Našli jste chybu? Vyberte jej a stiskněte Ctrl + Enter

Menstruace je pravidelný proces, který přichází s určitými příznaky. Bolest v podbřišku v kritické dny je známá mnoha ženám. Příliš bolestivá období lékaři nazývají dysmenorea.

Nepohodlí se zhoršuje problémy trávicího systému, závratě a malátnost. Tyto poruchy se vyskytují u 65% žen. Dysmenorea se dělí na primární a sekundární a každý typ má své vlastní příčiny a způsoby léčby.

Příčiny bolestivých období

Primární dysmenorea je častější u dospívajících dívek a nulipárních pacientů. Jeho příčiny spočívají v dědičnosti, nevhodné výživě, nedostatku sexuality a nepravidelnosti..

Stav během menstruace se zhoršuje několika dalšími faktory:

 1. Avitaminóza.
 2. Potrat.
 3. Ohyb dělohy.
 4. Genitální zaostalost.
 5. Hormonální poruchy.
 6. Použití nitroděložního tělíska.
 7. Poporodní období.
 8. Nesprávné umístění vnitřních pohlavních orgánů.

Sekundární dysmenorea se vyvíjí na pozadí onemocnění pánevních orgánů a gynekologických poruch zánětlivé povahy. Bolest je doprovázena hojným, sraženým výtokem.

Silný lék proti bolesti zde nepomůže, protože bolest na krátkou dobu ustoupí, pak se vrátí a způsobí úzkost až do konce menstruace.

Pití léků proti bolesti je účinné pouze u primární dysmenorey. Ve druhém případě, abyste odstranili bolest ve dnech menstruace, musíte být nejprve vyšetřeni a podstoupit odpovídající léčbu.

Je možné užívat léky proti bolesti během menstruace a co

Při výběru léku proti bolesti během menstruace je nutné věnovat pozornost mechanismu účinku léku.

Některé léky zmírňují mírnou bolest, zatímco jiné mohou potlačit těžké záchvaty. Mírné pilulky mohou pomoci zmírnit menstruační bolesti.

Lze také užívat silnější léky. Avšak v budoucnu, když bude bolest nesnesitelná, budou neúčinné. Tělo, zvyklé na silné léky proti bolesti, bude následně reagovat pouze na injekce nebo nejsilnější pilulky. Pokud slabé léky zachrání před bolestí, stačí se omezit na ně a nepřecházet na silné léky.

Analgetika pomohou odstranit obvyklou menstruační bolest v břiše - nejslabší léky.

Opioidní přípravky obsahují narkotické složky a jsou návykové. Je zakázáno je užívat bez vědomí lékaře a porušovat dávkování. Takové léky působí okamžitě. Nejlepší možností jsou nesteroidní léky - působí na problémové zaměření a trvale eliminují nepohodlí.

Antispazmodika jsou užitečná pro bolesti dolní části břicha, ke kterým dochází v důsledku kontrakce svalů dělohy. Křeč je způsobena účinkem prostaglandinů, které se v kritických dnech aktivně vylučují. Spasmolytické tablety zmírňují křeče hladkého svalstva a zmírňují bolest. Jejich nezávislé použití je povoleno za přísného dodržování pokynů.

Níže je uveden seznam cen oblíbených léků proti bolesti, které vám pomohou s menstruací:

 • Analgin - 30 rublů.
 • Paracetamol - 10 rublů.
 • Ibuprofen - 15 rublů.
 • Drotaverin - 15 rublů.
 • Piroxicam - 40 rublů.
 • Ketolong - 20 rublů.

Uvedené finanční prostředky jsou levné a bezpečné - během menstruace je lze neustále používat, když máte obavy.

No-shpa patří mezi levné účinné léky na menstruační bolesti. Užívejte drogu 1 - 2 dny nebo dokud nepohodlí úplně nezmizí. Tablety fungují dobře s jinými antispazmodiky.

Přehled účinných pilulek pro úlevu od bolesti

Podívejme se blíže na každou skupinu fondů, abychom pochopili, jaké léky proti bolesti můžete během menstruace pít.

Nejprve se pokuste ulehčit svou pohodu teplou vyhřívací podložkou (položte ji na břicho) nebo horkým čajem s koňakem nebo balzámem. Lehněte si do postele a dostaňte se do pohodlné polohy. Pokud vše ostatní selže, otevřete lékárničku.

Nesteroidní léky

Léky z nesteroidní skupiny potlačují zánětlivý proces a zmírňují bolest. Za účelem léčby dysmenorey je začínají užívat 2 až 3 dny před menstruací..

Obvykle jsou předepisovány pacientům, kteří odmítají hormonální léky a neužívají ani antikoncepci. Další možností je přítomnost kontraindikací hormonální terapie.

Nesteroidní protizánětlivé tablety na menstruační bolesti mohou mít různá jména:

 1. Paracetamol - účinný při mírné až středně silné bolesti. Lze užívat až 4krát denně. Kontraindikace - závislost na alkoholu, patologie jater a ledvin.
 2. Ibuprofen - snižuje frekvenci kontrakcí dělohy, snižuje tlak v dutině. Tablety se pijí po jídle 3-4krát denně. Kontraindikace ibuprofenu - hemofilie, peptický vřed, selhání jater nebo ledvin, astma, duodenální vřed.
 3. Diklofenak - inhibuje syntézu prostaglandinů. Lze užívat 3x denně. Kontraindikace - astma, zánětlivé procesy v zažívacím traktu, vředy. Analogy - Rapten, Voltaren, Naklofen, Sanfinak, Diklovit.
 4. Naproxen - na dysmenoreu užívejte dvakrát denně. Kontraindikace - laktace, bronchospazmus, vředy v zažívacím systému. Analogy - Pronaxen, Sanaproks, Apranaks, Nalgezin.
 5. Ketoprofen jako diklofenak inhibuje produkci prostaglandinu a ovlivňuje kontraktilní funkci dělohy. Užívejte tablety / kapsle 2 - 4krát denně. Analogy ketoprofenu jsou Flamax, Dexalgin a Ketonal. Kontraindikace - hemofilie, ulcerózní kolitida, zánětlivá gastrointestinální onemocnění, abnormální funkce jater a ledvin.

Nejbezpečnějšími nesteroidními léky jsou navzdory kontraindikacím ibuprofen a paracetamol. Můžete se zbavit menstruační bolesti užíváním kombinovaných přípravků obsahujících paracetamol a ibuprofen - Khairumat, Next, Brustan, Ibuklin.

Antispazmodika

Řada antispazmodik má své vlastní pilulky proti bolesti na menstruaci. Nejznámějším lékem je No-shpa s drotaverinem.

No-shpu Forte se užívá 2krát denně, obyčejný No-shpu - 2 - 3krát denně. V přítomnosti kontraindikací (laktace, intolerance laktózy, patologie jater, srdce, ledvin) se používají analogy - Unispaz, Spazmonet, Spakovin.

 • Papaverin - při absenci glaukomu, závažného poškození jater a srdečního bloku se tablety užívají 3-4krát denně.
 • Halidor - účinná látka bencyclan má antispazmodický a mírný sedativní účinek. Četnost podávání je 3krát denně. Kontraindikace - epilepsie, hemoragická cévní mozková příhoda, kojení a selhání důležitých orgánů.
 • Buscopan - tablety obsahující hyoscinbutylbromid se užívají 3krát denně. Léčba je zakázána na mozkovou aterosklerózu, myasthenia gravis, megakolon, glaukom a plicní edém.

Mezi vedlejší účinky antispazmodik patří alergie, závratě a migrény. Někteří pacienti si stěžují na nevolnost a poruchy defekace.

Léky obsahující metamizol sodný

Metamizol sodný obsahuje léky, jako jsou:

Aby se odstranila dysmenorea, tablety se pijí třikrát denně. Lékaři zjistili kontraindikace metamizolu sodného ve formě laktace, astmatu, onemocnění ledvin a jater a těch patologických stavů, které zhoršují tvorbu krve.

Perorální antikoncepce

Perorální hormonální antikoncepce pomůže zmírnit příznaky PMS a zajistí bezbolestné období. Doporučuje se je používat u žen, které zatím neplánují mít potomky..

Nejmocnější léky proti bolesti

Pro nesnesitelnou menstruační bolest lze podat silné léky proti bolesti ve formě pilulek a čípků. Čípky ovlivňují pouze gynekologickou oblast. Lékaři předepisují Miralgan, Mexalen, Tylenol, Baralgin, Efferalgan, Akamol-Teva.

Seznam nejsilnějších pilulek na dysmenoreu zahrnuje:

 • Nise.
 • Ketanov.
 • Novalgin.
 • Papaverin.
 • Combispasm.
 • Tempalgin.
 • Nurofen.
 • Solpadein.
 • Menalgin.
 • Spazmalgon.
 • Ketonal.
 • Buscopan.

Poměrně často si ženy ve stresu a podrážděné pacientky s poškozeným nervovým systémem stěžují na bolestivá období. Jsou zobrazeny odvary z léčivých bylin. Melissa, oregano, pelyněk, rakytník, třezalka tečkovaná, borax, heřmánek, máta mají uklidňující účinek..

Tablety na úlevu od bolesti pro dysmenoreu u dívek

U mladých dívek ve stadiu menarche je menstruace často bolestivá. Musí začít pít pilulky proti bolesti 2 - 3 dny před nástupem krvácení.

Nesteroidní léky s ibuprofenem jsou pro dívky bezpečné. Působí velmi rychle - úleva přichází do 15 minut po užití léku.

U bolestivých období mohou být pilulky proti bolesti pro teenagera podány následující:

 • Ibuprofen.
 • Naproxen.
 • Ketoprofen.
 • Tamipul.
 • Indomethacin.
 • Diklofenak.
 • Piroxikam.

Pokud ve správnou dobu tyto léky nejsou doma, můžete pít paracetamol. Povolená dávka pro dospívající dívky je 1 až 3 tablety denně..

Paracetamol se užívá zpočátku 2 dny před krvácením a další 2 až 3 dny během menstruace, takže celková doba léčby nepřesahuje 5 dnů. Poslední dny menstruace snášíte snáze. Není třeba brát léky.

Pokud nesteroidní protizánětlivé léčivo nefunguje, dostane dívka Analgin. Sférou vlivu léku jsou receptory bolesti. Nepohodlí zmizí téměř okamžitě. Během dne je povoleno užívat maximálně 3 tablety Analginu.

Prevence menstruačních bolestí

Ke snížení bolesti v dolní části břicha během menstruace je nutné revidovat stravu..

Před nástupem menstruace byste měli opustit mléčné a masné pokrmy nebo omezit jejich konzumaci. Místo čaje a kávy je užitečné pít čerstvé zeleninové šťávy, zejména mrkev, červenou řepu a vymačkaný petržel. Abyste zabránili dysmenorei, můžete tělo nakrmit vitamíny E a B, hořčíkem a vápníkem.

Menstruace proběhne bez problémů, pokud dívka bude sportovat nebo cvičit jógu. Ale i jednoduchá ranní cvičení nebo protahovací cvičení mohou tento stav ulehčit. Je také nutné zvýšit odolnost proti stresu..

P.S. Pokud však žádná opatření nepomohou překonat dysmenoreu nebo je zdravotní stav během menstruace velmi špatný, je lepší užívání tablet odmítnout. Naléhavá potřeba navštívit lékaře a zjistit příčinu bolestivých období.

Pamatujte, že dysmenorea je vrozená a získaná. Nekontrolovatelné blokování bolesti je plné nových zdravotních problémů.

Duphaston je hormonální lék. Jmenován pouze podle pokynů. Zpoždění po Duphastonu je běžné. Lék má významný vliv na přirozené hormonální pozadí. Pokud jsou zpoždění delší nebo přetrvávají, měli byste být konzultováni s lékařem.