Top 5 bezpečných ženských hygienických produktů

Toto téma je velmi choulostivé a zároveň velmi důležité, protože výrobky dámské hygieny jsou jedním z nejoblíbenějších výrobků. Sestavili jsme přehled značek, které vyrábějí výrobky bezpečné pro ženy a životní prostředí. Všechny z nich se prodávají v Rusku.

Gynekologové hovoří o tom, že mnoho hygienických výrobků prodávaných v obchodech může poškodit ženské tělo již více než deset let. Důvodem jsou nekvalitní materiály, jejichž pravidelná interakce může vést v nejlepším případě k alergickým reakcím a v nejhorším případě ke vzniku „ženských“ chorob.

Kromě toho se v poslední době stále častěji hovoří o dopadu takového odpadu na životní prostředí. Podle některých zpráv může rozložení typické dětské pleny nebo vložky trvat 500 až 800 let..

Nemluvě o tom, že samotná výroba hygienických výrobků je extrémně neekologickým procesem. Co tedy dělat, ptáte se?

Naštěstí na tuto otázku existuje odpověď - používat hygienické výrobky, které jsou bezpečné pro člověka i přírodu. Navíc je dnes na ruském trhu mnoho z nich. Sestavili jsme přehled nejpopulárnějších značek, které vyrábějí podobné výrobky a jsou prezentovány v našich obchodech..

Švédská společnost Naty vyrábí několik typů vložek najednou, včetně denních. Jsou vyrobeny z přírodních organických materiálů (na bázi kukuřičného škrobu, neobsahují GMO), neobsahují příchutě, plasty, chlor. Plně biologicky odbouratelný.

Cena - od 169 rublů. Výrobky jsou označeny švédskou asociací pro astma a alergie, švédskou společností pro ochranu přírody a radou lesních správců (FSC)..

Kromě produktů osobní péče pro ženy a děti vyrábí značka Naty také pleťové vody, koupelový gel, šampony a také dětské oblečení a hračky..

Produkty Naty si můžete zakoupit v internetovém obchodě Naturaline.

Vuokkoset

Značka Vuokkoset patří finské společnosti Delipap OY. Pod ním se vyrábí celá řada hygienických výrobků - od urologických až po podprsenky, vyrobené z přírodních a zcela rozložitelných materiálů, bez chloru, lepidla, polymerů, vonných látek a dalších syntetických složek..

Povrch je vyroben z přírodní bavlny, což je důležité zejména pro ženy s citlivou pokožkou. Cena - od 95 rublů. Ekoznačka - „severní labuť“. Delipap OY spolupracuje s Asthma and Allergy Health Association na vývoji hygienických produktů.

Pod jinými značkami společnost vyrábí jednorázové nemocniční potřeby, výrobky pro hygienu zvířat, dětské pleny.

Výrobky této značky se prodávají v některých lékárnách, podložky Vuokkoset si můžete objednat online, například v obchodě 4fresh.

Organyc

Značka italské společnosti Corman. Hygienické výrobky používají organickou bavlnu (pěstovanou bez pesticidů a chemických hnojiv), celulózu a umělé hedvábí. Výrobky neobsahují chlór (bělený peroxidem vodíku), vůni a SAP (superabsorpční prášky), protože bavlna je přírodní absorbent..

Horní vrstva filtru je vyrobena z netkané organické bavlny, vnitřní vrstva je vyrobena z organické vaty a spodní část je stejně jako Naty vyrobena z biopolymeru kukuřičného škrobu.

Produkty Organyc jsou certifikovány ICEA. Kromě polštářků zahrnuje značka také tampony, bavlněné tampony, vlhčené ubrousky, savé polštářky na prsa a dětské bavlněné polštářky. Cena - od 220 rublů.

V internetovém obchodě EcoGarmonia si můžete koupit vložky a tampony Organyc.

Natracare

Britská společnost Bodywise vyrábí bezpečné dámské a dětské hygienické výrobky pod dvaceti různými značkami. Nejvýznamnější značkou je Natracare. Tampony a tampony Natracare jsou složeny z organické, nebělené bavlny a celulózy.

Jako absorbent se používá přírodní rostlinný škrob. Hygienické výrobky lze použít jako kompost a zlikvidovat je s organickým odpadem, ale protože 5% materiálu tvoří lepidlo, bude třeba jej nejprve odstranit.

Bavlna použitá při výrobě je certifikována sdružením Soil Association a severskou ekoznačkou. Cena - od 210 rublů.

Bylinné slunce

Všechny produkty Sun Herbal jsou hypoalergenní a neobsahují vůně. Zásadním rozdílem od ostatních značek je přítomnost fyto-vložky ze složení léčivých rostlin (z rostlinné vlákniny jako absorbentu nebo obsahující přírodní přírodní složky).

Složení vrstvy zahrnuje: japonskou matku, amurskou sametovou kůru, žlutou sophoru, inkoustové ořechy kořeněného sumachu. Podle výrobce tato bylinná vložka pomáhá předcházet růstu patogenních bakterií, stará se o pokožku.

Phyto-polštářky se doporučují používat jako další profylaktický prostředek při drozdech a jiných gynekologických onemocněních. Sun Herbal má také bylinné ubrousky a bylinné pleny. Cena - od 240 rublů.

Sun Herbal vložky si můžete zakoupit v internetovém obchodě Organica.

Jsou vložky opravdu bezpečné? Odpověď odborníků z Roskachestva

V rámci průběžné studie specialisté zakoupili dámské hygienické vložky vyrobené v Rusku (15 vzorků) a také dovezené z Belgie, Bulharska, Maďarska, Itálie, Číny, Jižní Koreje, Slovenska, České republiky a Švédska.

Kvalitní těsnění: co to je?

Pro tuto kategorii zboží zavedl standard ruského systému kvality zvýšené (pokročilé) požadavky ve srovnání s normami stanovenými GOST R 52483-2005. Byly tedy zpřísněny zejména parametry pro úroveň absorpce vlhkosti a pro její zpětné uvolňování (sorpci). U žen je tento ukazatel kvality polštářků jedním z nejdůležitějších - protože dobrá savost zaručuje pohodlí, žádné podráždění pokožky a čistotu oblečení.

Podívejte se na toto video, jak by mělo těsnění fungovat:

O absorpci

Absorpční vrstva je zodpovědná za absorpční schopnost - může se skládat z celulózy nebo chemických vláken. Může také obsahovat superabsorbenty - jedná se o drahé komponenty, které se v Rusku nevyrábí, což zvyšuje schopnost těsnění absorbovat vlhkost.

Taková těsnění „fungují“ lépe než ostatní, ale zároveň může superabsorbent ovlivnit hladinu pH a vytvářet alkalické prostředí na povrchu - takové podmínky jsou příznivé pro vývoj mikrobů.

Podle hlavní lékařky Centra pro estetickou medicínu a kosmetologii Novoklinik, porodnice-gynekologky Julie Andreevové, když se mění úroveň pH, ​​mění se kyselost mikroflóry, bakterie se mohou množit. Jednoduše řečeno, ty bakterie, které „žily v přátelství“, se mohou vymknout kontrole. To se stává příčinou vývoje mnoha ženských chorob..

O sterilitě

Důležitým ukazatelem bezpečnosti polštářků je jejich sterilita. Ženské hygienické výrobky se vyrábějí ve vysoce čistém prostředí - zaměstnanci podniků musí nosit bílé pláště a rukavice.

To je teoreticky. V praxi se věci trochu liší. U některých vzorků odborníci našli škodlivé mikroorganismy, které mohly být zavedeny v různých fázích výroby, během balení polštářků nebo během skladování. Původní surovina by také mohla být nesterilní.

Během kritických dnů se infekční agens mohou snadno dostat do vnitřních pohlavních orgánů ženy a způsobit zánět. Čím jsou mikroby „agresivnější“, tím vážnější poškození způsobí. Z patogenů objevených během studie je nejagresivnější Staphylococcus aureus.

Současně další testy provedené odborníky z Roskachestva ukázaly, že v žádném ze vzorků povrch vložek nepřispívá k množení patogenních a potenciálně patogenních mikroorganismů - za předpokladu, že žena během menstruace nepoužívá jednu vložku déle než čtyři hodiny.

O „dýchacích“ vlastnostech

V reklamách výrobci hodně mluví o prodyšnosti vložek. Odborníci oddělení se rozhodli zkontrolovat, zda vzorky mají takové pozoruhodné vlastnosti, nebo zda se jedná navždy jen o marketingový trik..

Výsledky testu poskytly jednoznačnou odpověď: všechny testované vzorky těsnění mají nulovou úroveň propustnosti vzduchu, to znamená, že absolutně neumožňují průchod vzduchu..

Alergie a podráždění

Podle Julie Andreevy mohou být alergie způsobeny vůněmi, kterými je vnitřní vrstva těsnění impregnována, aby zničila nepříjemný zápach, a samotnými součástmi, které tvoří těsnění..

Recyklovaná celulóza, stopy nějakého druhu barviv přítomných ve barevných polštářcích, syntetické materiály vyrobené například z ropy - to vše může vést k dermatitidě.

Specialisté společnosti Roskachestvo testovali dámské vložky na schopnost způsobovat alergie a lokálně dráždit pokožku. Nebylo zjištěno ani jedno porušení tohoto indikátoru.

Odborníci získali podobné výsledky při kontrole vzorků na přítomnost formaldehydu - může být obsažen v technickém lepidle, které se používá k potažení těsnění tak, aby bylo připevněno k plátnu. Naštěstí testované vzorky neobsahují stopy formaldehydu v množstvích, která jsou zdraví škodlivá..

O značení

Pokud jsou vložky vyrobeny v souladu s normou GOST R 52483-2005, musí jejich označení obsahovat velké množství povinných údajů:

 • název, typ, třída, nasákavost podložky (stejně jako grafické symboly pro její označení („kapky“)), ochranná známka (pokud existuje);
 • země výroby a také jméno výrobce s uvedením jeho právní adresy a ochranné známky (pokud existují);
 • charakteristické vlastnosti těsnění v souladu s jejich technickým výkonem a informacemi o dostupnosti speciálních přísad;
 • pokud je k dispozici - číslo článku;
 • počet podložek v balení;
 • datum výroby a záruční doba platnosti;
 • označení této normy, čárový kód těsnění (pokud existuje) a certifikační informace;
 • Na závěr cenný tip na likvidaci: „Neshazujte do odpadu“.

Hodnocení výrobce

Nesporným vedoucím studie, která si zasloužila ocenění ruské značky kvality, byla těsnění ochranné známky OLA! Klasický. Jsou zcela bezpečné, nezpůsobují alergie a podráždění, jsou schopny absorbovat velké množství vlhkosti a perfektně ji zadržovat, poskytují další ochranu proti vniknutí sekrece na prádlo, nevytvářejí příznivé prostředí pro vývoj mikroorganismů a nezpůsobují nárůst jejich počtu při použití podložky po dobu delší než 4 hodiny.

Šest dalších vzorků bylo uznáno jako prémiové zboží. Jedná se o dámské hygienické vložky kategorie Normal:

Dámské vložky pro každou příležitost: jak vybrat nejlepší a jak je správně používat

Dny, kdy ženy v těchto nejkritičtějších dnech používaly vatu a gázu, upadly v zapomnění - dnes je na pultech obchodů uvedena celá řada podložek. O tom, co si vybrat prostředky po celou dobu menstruace, a co byste měli vědět o polštářích po porodu: které jsou lepší a kde je koupit v našem článku.

 1. Hlavní typy dámských vložek
 2. Jak správně používat podložky
 3. Spodní kalhotky - top 5 z nejlepších
 4. Spodní kalhotky
 5. Poporodní polštářky

Hlavní typy dámských vložek

Jaké hygienické výrobky se dnes používají:

 • Klasické silné nebo tenké hygienické vložky - používají se v kritických dnech k absorpci menstruačního toku. Prostředky se liší v tloušťce - v první se pohybuje v rozmezí 1–2 cm, ve druhé - ne více než 1 cm.
 • Urologické hygienické výrobky - používají se k diagnostice močové inkontinence po porodu, kdy je snížen tonus močového měchýře, ale pouze dočasně.
 • Léčivé - jejich povrch je často nasycen odvarem bylin a používá se při léčbě gynekologických onemocnění.
 • Aniontové typy - během používání produkují záporně nabité ionty, čímž potlačují patogenní mikroflóru a léčí celé tělo. Zobrazuje se jako doplněk k průběhu léčby gynekologických onemocnění, ačkoli se nepovažuje za nezávislé terapeutické činidlo.
 • Prostředky denní hygieny - určené k jednorázovému použití a zajišťující každodenní pohodlí a suchost v průběhu času, chrání prádlo před přirozenými sekrety. Často se používají po menstruaci, kdy výtok není tak intenzivní, ale zároveň špiní prádlo..
 • Test těsnění - používají se během těhotenství v posledních fázích, v předvečer porodu. Takové podložky pomáhají určit únik plodové vody a gynekologické patologie - indikátor se zbarví modře.

Jak správně používat podložky

Použití těsnění není nijak zvlášť obtížné, ale musíte dodržovat určitá pravidla:

 1. Před použitím si umyjte ruce a po odstranění ochranné fólie z lepicí pásky ji připevněte na vnitřní povrch prádla.
 2. Těsnění se mění nejpozději o 4 hodiny později, častěji, ale ne méně často. Neměli byste šetřit na svém zdraví, protože teplé a vlhké prostředí vytváří příznivé podmínky pro reprodukci patogenní mikroflóry.
 3. Uchovávejte prostředky na suchém místě a vždy sledujte data vypršení platnosti.

Spodní kalhotky - top 5 z nejlepších

Které vložky se nejlépe používají pro menstruaci - hodnocení nejlepších produktů podle hodnocení uživatelů:

 • Vždy Ultra "Normální plus"

Při absorpčním testu je odborníci umístili na první pozice, mohou v sobě pojmout až 120 ml kapaliny a zároveň jsou docela tenké. Jejich jedinou nevýhodou je povrch síťoviny, která se může přichytit k povrchu těla a otřít se a způsobit určité nepohodlí.

 • Libresse Invisible

Jejich absorpční objem je poměrně vysoký a samotná absorpční rychlost během výzkumu prokázala vysokou úroveň. Podle odborníků a samotných spotřebitelů je produkt vhodný pro středně intenzivní menstruační tok. Podložky jsou poměrně tenké, povrchový materiál připomíná bavlněnou látku, příjemnou k tělu.

 • Kotex Young nebo Kotex Ultra

Oblíbené vložky s dobrou absorpční schopností. Horní vrstva dokonale absorbuje vlhkost do vnitřního sorbentu, dokonale zadržuje vlhkost, povrch je síťovaný, podél okrajů a křídel - netkaný, jako bavlna, materiál.

 • Bella perfecta modrá ultra

Vynikající těsnění, ale podle výsledků výzkumu a recenzí žen nedrží při lisování dobře vlhkost. Od prvních kapek absorbují vlhkost, povrch je bavlněný.

 • Naturella heřmánek ultra

Podle výsledků výzkumu vykázaly nejvíce negativní výsledky, protože špatně absorbují a zadržují vlhkost, zatímco jejich nízké náklady, ale zároveň přirozenost materiálu činí tyto výrobky populární.

Ale je třeba si uvědomit, že nejlepší vložky pro ženy jsou ty, které jí vyhovují, nepřinášejí podráždění ani jiné nepohodlí - vše je individuální.

Je důležité, aby každý věděl: příčiny a příznaky myomatózního uzlu dělohy, co je nebezpečné a jak léčit.

Přečtěte si o důvodech nepříjemného zápachu během menstruace a proč musíte navštívit lékaře zde..

Spodní kalhotky

Mnoho žen začalo používat tento formát pro vložky ne tak dávno - mnoho se přirozeně může ptát, proč jsou potřeba? Některé ženy je používají k ochraně vlastního spodního prádla před vaginálním výtokem, jiné je používají před a po menstruaci, kdy může dojít k malému výtoku. Často se používají v době ovulace: v těchto dnech je výtok obzvláště hojný..

Co jsou kalhotkové vložky - jsou tenčí než na menstruaci, kalhotkové vložky, mají menší velikost, jsou také vyráběny na lepivém základě, ale bez křídel. Jejich tvar u některých značek může být totožný s tvarem spodního prádla: tanga nebo tanga.

Pokud jde o to, které kalhotky jsou nejlepší, měli byste se také zaměřit na své vlastní pocity. Podle hodnocení popularity lze rozlišit značky jako Libress a Discrit, Ola nebo Natalie.

Poporodní polštářky

Prezentované typy vložek jsou obzvláště užitečné v poporodním období s bohatým, krvavým výtokem. Jak mnoho matek poznamenává, vynález je velmi pohodlný a nezbytný v sadě, která jde do nemocnice. Tyto produkty se příznivě srovnávají s jinými značkami a typy vložek, protože mohou absorbovat velké množství viskózních, poporodní sekrece, jakož i individuální balení a vysokou sterilitu..

Materiály, které se používají při výrobě tohoto typu hygienických výrobků, jsou prodyšné, a proto při jejich používání nedochází k takzvanému skleníkovému efektu, který může vyvolat negativní podráždění a vyrážky, záněty. A stojí za zvážení skutečnost, že jsou všechny hypoalergenní a vhodné i pro nejcitlivější pokožku..

Takové výrobky mohou používat také ženy s těžkým a prodlouženým menstruačním tokem. Sortiment je dostatečně široký, takže si každá žena může vybrat, co potřebuje.

Jaké jsou nejlepší vložky, které se mají použít po porodu? Mezi nejoblíbenější značky poporodní hygienické výrobky patří Tena, MoliMed, Peligrin a Hartmann Samu Steril. Můžete si je koupit v lékárně nebo v nejbližším supermarketu..

Několik tipů pro výběr těsnění na videu:

Osvědčené: opakovaně použitelné vložky a menstruační kalíšek

Každá žena během reprodukčního období používá v průměru více než 11 000 jednorázových hygienických prostředků. To vše se rozloží na skládku po dobu 500–700 let. Těsnění nelze recyklovat, protože po použití je velmi obtížné oddělit jednu vrstvu od druhé. Proto si nyní získávají na popularitě alternativní hygienické výrobky, které nepoškozují životní prostředí - opakovaně použitelné vložky a menstruační kalíšky. Novinářka „Zvezda“ tyto prostředky otestovala na sobě.

Dlouho jsem si myslel, že těsnění jsou zlá, nejen z ekologických důvodů. Před několika lety jsem se vzdal kalhotkových vložek, protože jsem začal mít zdravotní problémy. Gynekolog důrazně doporučoval nepoužívat denní rutinu. Smyslem vložek je zadržet tekutinu, která se uvolňuje z pochvy, takže prádlo zůstane čisté. Těsnění zároveň neumožňují průchod vzduchu, „nedýchají“ a vytvářejí „skleníkový efekt“. Těsnění také obsahuje lepidlo, které interaguje s vlhkostí a také vytváří nepříliš příznivou situaci. Výsledkem je podráždění, drozd a další nepříjemné věci.

Foto: Diana Korsakova

Vzdal jsem se denních vložek, ale během menstruace jsem je stále používal. Na webu jedné populární značky jsem četl složení (je to přibližně stejné pro všechna těsnění): povrchový materiál (absorbuje kapalinu) je vyroben z polypropylenu, distribuční vrstva (přenáší kapalinu z povrchu do středu produktu) je vyrobena z polyesterového vlákna, absorpční vrstva (drží tekutinu) celulóza a absorpční, lepicí vrstva polymerů a syntetických pryskyřic, podklad (zabraňuje úniku) polyethylenový film. To vše je zabaleno do samostatného polyetylenového obalu a poté do dalšího většího polyetylenového obalu. Hodně polyethylenu!

Foto: Diana Korsakova

V poslední době jsou látkové vložky a menstruační kalíšky stále populárnější jako ekologická alternativa k běžným vložkám a tamponům. Rozhodl jsem se je vyzkoušet na sobě. Šálek a těsnění poskytl online obchod Tomsk cup4women, děkuji moc! Tento obchod prodává těsnění značky BiEco. Jsou šité z bavlny, flanel se používá jako absorpční vrstva, uvnitř tohoto materiálu je také membránová vrstva, která neumožňuje průchod vody a zároveň „dýchá“ (umožňuje průchod vzduchu). Knoflíky jsou také vyrobeny z toho bez plastu, kterým je připevněno těsnění ke spodnímu prádlu. Myslel jsem, že na jedno období budu potřebovat alespoň pět tamponů, za předpokladu, že je budu umýt každý den. Pokud se s praním neobtěžujete, potřebujete 10-15 kusů.

Foto: Diana Korsakova

Látkové podložky, stejně jako běžné, mají různé tloušťky: „maxi“, „normální“, „lehké“, denně. Nemám těžké období, takže nikdy nepoužívám maxi. Objednal jsem si dva „normální“, dva „lehké“ a jeden denně, protože jsem si nebyl jistý, zda je budu nadále používat. Obecně to pro pohodlný život rozhodně nestačí, ale poprvé to stačí. Stojí víc než obyčejné. „Maxi“ 600 rublů, „normální“ 500, „lehký“ 400, denně 300. Při nákupu sady libovolných tří podložek, sleva 5%, se ukazuje, že moje sada stála 1995 rublů. Obecně platí, že pokud si přejete, můžete si je ušít sami, ale ne každý má takovou touhu a čas, nebo jejich ruce rostou ze špatného místa. Pravidelné kalhotkové vložky stojí asi 100 rublů na balení, v jednom balení je asi deset kusů, to mi stačí na jednu menstruaci. Ukazuje se to asi 1200 rublů ročně. Pokyny ukazují, že životnost opakovaně použitelných vložek je od jednoho roku. Ti, kteří je používají neustále, říkají, že vydrží v průměru 3–5 let. Ukázalo se, že látkové podložky se „vyplatí“ za rok a půl.

Foto: Diana Korsakova

Rozhodl jsem se, že každý den budu ručníky umýt. Zaprvé, je to hygieničtější než jejich skladování po celý týden, a zadruhé, tímto způsobem se krev lépe vymyje. Obecně je nejlepší je ihned po použití namočit do studené vody, ale pokud je umyjete jen na konci dne, pak jsou všechny skvrny také dokonale umyty. Podložka schne přes noc a další ráno ji lze znovu použít. Možná, že toto každodenní praní někoho namáhá, ale pro mě to nebylo vůbec obtížné a nezabralo to mnoho času. Tyto polštářky mi připadaly dostatečně příjemné, nic se netřelo, cítil jsem se pohodlně. Mám nejtěžší období v prvních dvou dnech a během této doby podložky trochu unikly. Myslím, že v dnešní době bude nutné používat „maxi“ a ne „normální“, a všechno bude v pořádku. Opakovaně použitelné polštářky absorbují o něco horší než běžné polštářky, ale celkově jsem si toho moc nevšiml. Myslím, že pokud si koupíte ještě pár maxi podložek a pár denních podložek, můžete je používat průběžně a žít šťastně.

Foto: Diana Korsakova

Nyní o menstruačním kalíšku, který jsem také testoval. Měl jsem šálek od ruského výrobce CupLee. Je vyroben z lékařského silikonu a má trvanlivost nejméně tři roky. Tyto misky jsou k dispozici ve dvou velikostech S a L. Moje velikost je S, její průměr je 40 mm, výška je 47 mm, dřík misky je 21 mm, objem je 16 ml. Abych byl upřímný, na první pohled to vypadá giganticky (zvláště ve srovnání s tamponem) a já ani nemůžu uvěřit, že je vůbec možné jej vložit dovnitř. Mísy přicházejí v různých barvách, já jsem měl karmínovou. Stojí to 850 rublů, říkají, že takový pohár lze použít až deset let. Ve srovnání s tampony, které také stojí asi 100 rublů za balení (ukázalo se, že také 1200 ročně), je miska ekonomicky výhodnější.

Foto: Diana Korsakova

Výhodou menstruačních kalíšků je, že na rozdíl od tamponů nebrání vlhkosti vaginálních stěn ani na nich nezanechávají mikrovlákna. Mísy také pojmou 4-6krát více tekutiny než tampon. Výrobci tvrdí, že misku lze používat až 12 hodin, aniž by se báli syndromu toxického šoku. TSS je smrtelné onemocnění, které se vyvíjí, když se bakterie Staphylococcus aureus začnou množit v „živném médiu“ menstruační krve a tamponových složek. Uvolňují toxin, který způsobuje onemocnění. Je to kvůli riziku TSS, že tampony je třeba měnit každých 4-8 hodin. V roce 2012 vyvinula americká modelka Lauren Wasserová gangrénu kvůli TSS a její noha pod kolenem a polovina druhé nohy byla amputována. Její rodina v současné době žaluje společnost Kotex, tamponovou společnost, kterou používala během svého období..

Foto: Diana Korsakova

Zdá se, že menstruační kalíšek je ideálním hygienickým výrobkem během menstruace: můžete si jej dát ráno a zapomenout na něj až do večera. Ale něco na mě hlodá s červem pochybností. Záleží na bakteriích, kde rostou v tamponu nebo v misce? A když je v sázce váš život nebo vaše nohy, nechcete to riskovat. Vygooglil jsem a zjistil, že v roce 2015 došlo k prvnímu případu TSS po použití menstruačního kalíšku. Vyvinul se u 37leté ženy, která pohár použila poprvé. Na jednom z prvních vložení poškrábala vaginální stěnu. Lékaři říkají, že silikon používaný v menstruačních kalíšcích sám o sobě nepodporuje růst bakterií, ale velká akumulace krve a poškození sliznic může vyvolat růst Staphylococcus aureus a uvolňování toxinů. Žena obdržela lékařskou pomoc včas, byla propuštěna z kliniky zdravá. Takže si myslím, že byste se neměli příliš uvolňovat, ale přesto musíte misku vyprázdnit tak často jako tampon..

Způsob podání „C“ Foto: Diana Korsakova

Menstruační kalíšek má průměr čtyři centimetry a existují dva způsoby, jak jej vložit do pochvy. První se nazývá „C“. Musíte spojit boky mísy a poté oba konce složit dohromady, s písmenem „C“. Druhá metoda se nazývá „Bud“: musíte misku zabalit tak, aby připomínala neotevřený pupen. Ze začátku to bylo velmi děsivé. Zdálo se mi, že je to prostě nemožné. Ale nějak jsem sebral svou vůli v pěst a zkusil to. Nejprve jsem to zkusil zadat písmenem „C“, ale nic z toho nebylo (takto jsem nikdy neuspěl). Je trochu jednodušší vložit šálek s „pupenem“. Tento „pupen“ se pak „otevírá“ ve vagině a vytváří vakuum. Venku je jen sotva znatelný dvoucentimetrový „stonek“, ale není to vůbec nutné, lze ho uříznout. Chcete-li misku vytáhnout, nemusíte tahat za „dřík“, takže nic nebude fungovat. Je třeba prsty nahmatat žebrovanou základnu mísy, zmáčknout ji tak, aby bylo oslabeno vakuum, a vytáhnout ji. Je to také trochu děsivé. Tampon má dlouhou šňůru a stále ji vytáhnete a šálek je téměř úplně skrytý ve vagině.

Způsob podání "Bud" Foto: Diana Korsakova

Neustále jsem se bál „Co když je to příliš hluboké?“, „Co když to nedostanu?“ Výrobci mís píší, že i když se zvýšila, není třeba se bát a paniky a že se tam prostě není kde častěji ztratit. Doporučují uklidnit se a postupně tlačit, jak to půjde dolů, a bude možné ho chytit za „stopku“. Říkají, že se to nejlépe provádí v podřepu. To se mi nestalo, ale samozřejmě bych měl paniku. Myslím, že chvíli trvá, než si zvyknete na misku, a pak strach pomine. Obecně nemám moc rád cizí předměty v mé pochvě, a proto používám tampony jen v krajních případech. Například když mám menstruaci a musím jít na jógu. Menstruační kalíšek byl mnohem hezčí než tampony. Cítím se s ním pohodlněji, protože má hladký povrch. Není bolestivé jej vkládat nebo vyjímat a při výběru mezi tamponem a miskou bych upřednostňoval misku. Je také mnohem pohodlnější použít misku, když jdete do lázní nebo na bazén, dlouhá tamponová šňůra na veřejných místech je velmi trapná. Je pravda, že mohou nastat problémy, pokud potřebujete vyprázdnit misku na veřejné toaletě a tam umyvadla nejsou ve stánku. V takových případech se doporučuje vzít si s sebou láhev vody na toaletu, abyste ji vypláchli, nebo použít intimní hygienu vlhčené ubrousky. Nebo si kupte další šálek.

Foto: Diana Korsakova

Došel jsem k závěru, že opakovaně použitelné vložky a menstruační kalíšky mají své klady a zápory. Pros: Tyto hygienické výrobky jsou šetrné k životnímu prostředí, ekonomické a hypoalergenní (bez lepidla nebo syntetických materiálů). Nevýhody: Vyžaduje zvláštní péči. Ano, pokud je chcete použít, budete se muset trochu zmást než u jednorázových vložek a tamponů. Zaprvé, opakovaně použitelné vložky a mísy jsou zdravější a zadruhé nezanecháte na naší planetě 11 000 jednorázových vložek a tamponů, které se budou rozkládat stovky let. Budu i nadále používat opakovaně použitelné podložky a mísu, ať žije menzes bez odpadu!

 • Menstruační kalíšky a opakovaně použitelné vložky lze objednat v internetovém obchodě cup4women. Doručení provádí „ruská pošta“ nebo CDEK. "Ruská pošta" doručí za 3-5 dní, cena je 300 rublů. Dodací lhůta pro CDEK je od dvou dnů, cena se počítá individuálně.
 • Cup4women "VKontakte", opakovaně použitelné podložky a další ekologické produkty značky BiEco na Instagramu.

Přečtěte si také:

„Toto je druh katarze.“ Příběhy o vašem období a všem, co s ním souvisí

Špinavý tucet. Top 12 jednorázových plastových předmětů a alternativ

Příběh dvou permských žen, které otevřely internetový obchod se zbožím bez jednorázových obalů

Sloupec Anny Kondratyevové o očekáváních a realitě života bez plýtvání

V Permu se do kampaně proti jednorázovým pohárům „Můj pohár, prosím“ připojilo osm zařízení.

TOP 15 nejlepších dámských vložek

Pohodlné hygienické vložky jsou doplňky, bez kterých si dámy nedokáží představit svůj život. Tento článek obsahuje praktické rady, jak si vybrat dámské vložky pro různé účely. Po přezkoumání hodnocení (TOP-15) nejlepších produktů od známých společností zjistíte výhody a nevýhody těchto produktů, které vám pomohou udělat správnou volbu, aniž byste se ztratili mezi mnoha nabídkami.

 1. Jak si vybrat dámské vložky
 2. Obal
 3. Vůně
 4. Stupeň ochrany
 5. Výrobní materiály
 6. Hlavní typy dámských vložek
 7. Nejlepší denní hygienické vložky
 8. Libresse DailyFresh Normal Plus
 9. Bezstarostný bavlněný extrakt čerstvý
 10. Vždy každý den normální nezadaní
 11. Kotex normální denně
 12. Nejlepší hygienické vložky přes noc
 13. Naturella heřmánek ultra noc
 14. Bezstarostná ultra noc plus
 15. Bella perfecta ultra noc
 16. Libresse Natural Care dobrou noc
 17. Nejlepší urologické dámské vložky
 18. Seni lady plus
 19. Abena abri-san prémie
 20. Hartmann MoliMed Classic maxi
 21. TENA Lady Slim Mini
 22. Nejlepší polštářky po porodu
 23. Hartmann Samu (sterilní)
 24. Helen Harper Microflex velký singl
 25. Peligrin Sada těsnění P4

Jak si vybrat dámské vložky

Co byste tedy měli zvážit, než si koupíte balíček hygienických výrobků? Co koupit - výrobky od známé značky nebo co radí zkušenější přátelé? Zkusme na to přijít.

Obal

Tento okamžik je jedním z nejdůležitějších. Je žádoucí, aby každá z vložek byla jednotlivě zabalena. V takovém případě nebude až do okamžiku použití v kontaktu s okolním prostředím. Je to pohodlné: malá obálka se vejde do kabelky a vy se nemůžete bát povrchové kontaminace.

Vůně

Jedním z účelů hygienických vložek, bez ohledu na typ, je neutralizovat nepříjemný zápach. To, zda si koupíte parfémované výrobky, je jen na vás. Mnoho žen miluje tuto vůni, pokud není příliš silná a dotěrná. Jiní dávají přednost výrobkům, které zcela neobsahují vůně. V tomto případě je neutralizace zápachu dosažena prostřednictvím střední vrstvy, která přeměňuje kapalinu na gel. Produkt by v žádném případě neměl cítit jako papír, chemikálie nebo plasty.

Při nákupu produktů s balzámy a rostlinnými extrakty je třeba postupovat opatrně. Mají samozřejmě terapeutický účinek, ale zároveň bychom neměli zapomínat na možnou individuální nesnášenlivost..

Stupeň ochrany

Konkrétní volba závisí na tom, jak hojný je výboj. Můžete se pohybovat podle počtu kapek namalovaných na obalu:

 • 3 - slabý výboj;
 • 4 - normální. Produkty označené 3 a 4 kapkami užívají dospívající a dospělé ženy v prvních dnech menstruace;
 • 5 - hojný;
 • 6-7 - velké předměty pro noční použití.

Stupeň ochrany se zvyšuje přítomností dalších funkcí:

 • křídla. Pomáhá bezpečně připevnit podložku ke spodnímu prádlu a minimalizovat riziko úniku;
 • Suchý zip Další způsob spáchání. Často se používá v urologických a poporodních modelech. Je nutné věnovat pozornost chemickému složení lepidla. Je žádoucí, aby lepicí vrstva byla přírodní, na bázi škrobu;
 • anatomická konfigurace. Polštářky, které kopírují kontury těla, nejen dobře padnou, ale jsou také neviditelné ze strany;
 • strany. Dodatečná ochrana ve formě malých hrbolů podél okrajů produktu. Zabraňují úniku, když je těsnění již mokré.

Výrobní materiály

Jedním z nejdůležitějších bodů jsou materiály, ze kterých je vrchní vrstva vyrobena, a tedy její vlastnosti. K dispozici jsou hygienické výrobky s měkkou a síťovanou horní částí. Která možnost je nejlepší, záleží na osobních preferencích. "Mesh" lépe absorbuje sekrece a výrobky s měkkým povrchem jsou volbou žen náchylných k alergiím.

Dalším bodem je prodyšnost materiálů. Chcete-li zajistit pohodlí v intimní oblasti, musíte si zakoupit výrobky z paropropustných materiálů. V tomto případě je zajištěno pohodlí.

Při výběru denní rutiny musíte věnovat pozornost skutečnosti, že materiály jsou většinou přírodní a neškodné. Zároveň je zaručen nejen komfort během dne, ale také dobrý stav pokožky.

Hlavní typy dámských vložek

Existují takové typy výrobků pro ženskou hygienu:

 • klasické modely různých tloušťek používané k absorpci krve během menstruace. Rozlišujte mezi silnými (1–2 cm) a tenkými (do 1 cm) výrobky;
 • urologický. Používají se pro různé stupně inkontinence moči i po porodu s dočasným oslabením tónu močového měchýře;
 • léčivý. Povrch je nasycen bylinnými extrakty. Tyto produkty se používají v gynekologické praxi (nikoli jako nezávislé ošetření, ale jako pomocný nástroj);
 • aniontový. Tyto hygienické výrobky během provozu produkují ionty se záporným nábojem, které jsou škodlivé pro patogenní mikroflóru;
 • denně. Používají se každý den (s výjimkou kritických na ochranu prádla před biologickou tekutinou. Můžete je použít v posledních dnech menstruace, aby výtok (již ne tak intenzivní jako v prvních dnech) neznečištěl oblečení. Jsou malé, tenké a zcela neviditelné;
 • testovací podložky jsou produkty používané v prenatálním období pro včasnou detekci toku plodové vody. V tomto případě indikátor změní barvu na modrou;
 • po porodu Pohodlné pro použití v nemocnici. Výrobky s antibakteriálním účinkem se používají po gynekologických operacích.

Nejlepší denní hygienické vložky

Libresse DailyFresh Normal Plus

Vysoce absorpční hygienické výrobky vhodné pro klasické prádlo. Základem podložky je materiál, který je vysoce prodyšný, impregnovaný kyselinou mléčnou, což umožňuje udržení nejlepší rovnováhy pH v intimní oblasti. Podložka sleduje obrysy těla, takže je zaručen pohodlný pocit po celý den.

 • dostupnost jednotlivých obalů;
 • měkký, vysoce savý povrch;
 • anatomická konfigurace;
 • spolehlivé upevnění;
 • krásný jasný design.

Nevýhody: vysoká cena.

Bezstarostný bavlněný extrakt čerstvý

Vonné „denní vložky“, které vám pomohou udržet si svěží po celý den, s bavlněným extraktem. Pokud jde o měkkost a prodyšnost, lze je srovnávat s přírodní bavlnou. Výrobky jsou dermatologicky testovány. Povrch rychle absorbuje vlhkost a poskytuje pohodlí po celý den. Díky anatomickému tvaru jsou podložky téměř nepostřehnutelné.

 • příjemná vůně;
 • pohodlí během dne;
 • spolehlivá fixace;
 • vynikající savost.

Z minusů si dámy všimly nedostatečné flexibility produktů.

Vždy každý den normální nezadaní

Spodní kalhotky (každá - v samostatné obálce) - pro pohodlí a pohodlí pro každý den. Hygienické výrobky jsou tenké a nepostřehnutelné (pouze 2 mm). Speciální struktura materiálu zajišťuje pohodlí po celý den. Vlastnosti produktu:

 • hygienické individuální balení;
 • spolehlivá neutralizace pachů;
 • prodyšný materiál;
 • hypoalergenní složení. Dermatologicky testováno.
 • nedostatek vůně;
 • vynikající fixace;
 • absolutní pohodlí. Materiál je nedráždivý;
 • téměř dokonalá absorpce.

Nevýhody: podklad se někdy zvrásní.

Kotex normální denně

Kotex Normal je pohodlná vložka s prodyšným povrchem a měkkou, vysoce savou strukturou. Každá z denních vložek je balena jednotlivě a kompaktní velikost vám umožní nosit hygienický výrobek v kabelce. Vyrobeno z přírodního hypoalergenního materiálu.

 • pevná forma. Vrstvy nejsou odděleny kvůli reliéfním hranám;
 • horní vrstva je velmi měkká, dobře absorbuje a zadržuje vlhkost. Poskytuje pocit pohodlí a svěžesti;
 • vnitřní vrstva je vyrobena z prodyšného materiálu, který zajišťuje výměnu vzduchu a pocit pohodlí v intimní oblasti.
 • přírodní složení, hypoalergenní účinek;
 • měkký povrch;
 • pohodlné používání. Podložka je tenká a téměř nepostřehnutelná, ale zároveň dokonale absorbuje vlhkost.

Neexistují žádné výrazné nedostatky. Jediná věc je, že produkty Kotex nejsou vždy v prodeji..

Nejlepší hygienické vložky přes noc

Naturella heřmánek ultra noc

Spací podložky vyrobené z měkkého materiálu s měkkým dotykem. Pomocí křídel jsou bezpečně připevněny k prádlu. Jedinečnost tohoto modelu spočívá v tom, že obsahuje suché mléko, které spolehlivě chrání pokožku v intimní oblasti před podrážděním. Tloušťka produktu je pouze 2 mm. Tato úprava má jedinečný absorpční systém s drážkami ve tvaru květu. Gelové kuličky absorbují kapalinu. Povrch zůstává zcela suchý. Příjemná nenápadná vůně heřmánku vám umožňuje udržovat svěžest a nepociťovat nepříjemný zápach. Každá z podložek má samostatné balení, díky čemuž je použití velmi pohodlné. Lze použít jak v noci, tak ve dne.

 • pohodlí. Podložky dobře absorbují, jsou bezpečně připevněny a zároveň jsou velmi tenké. Horní vrstva neumožňuje vlhkost zpět;
 • pohodlné používání. Výrobky se vůbec netírají, jsou naprosto nepostřehnutelné;
 • příjemná, nenápadná vůně, která chrání před nepříjemným zápachem;
 • velká velikost, eliminující riziko náhodného úniku;
 • schopnost používat s bohatým výbojem.

Neexistují žádné nevýhody. Všichni zákazníci jsou jednomyslní: toto je jedna z nejlepších „nočních“ možností. Koupit tento model znamená zajistit si v kritických dnech „spánek dítěte“. Jedinou, pro kterou tato možnost není vhodná, jsou ženy, které nemají rádi vůni heřmánku.

Bezstarostná ultra noc plus

Balení obsahuje 10 kusů. Caffreyova podšívka je ultra tenká, tvarovaná k tělu. Spolehlivě chrání až 8 hodin, lze jej používat i v noci. Vnější obal je měkký a pružný, dermatologicky testován. Produkt spolehlivě chrání před zápachem z výtoku.

 • těsnění se nemačká;
 • výrobek nezpůsobuje podráždění a nepohodlí pokožky;
 • měkký povrch;
 • perfektní zadržování vlhkosti. Těsnění netěsní;
 • pohodlné balení pro 10 podložek;
 • spolehlivé upevnění;
 • nízká cena.

Nevýhoda: výrobek není vhodný pro denní použití. Toto mínus však lze jen stěží považovat za kritické, protože produkty jsou zpočátku umístěny jako noční produkty..

Bella perfecta ultra noc


Jedná se o rozpočet a zároveň vysoce kvalitní možnost pro ty, kteří nejsou připraveni utratit velké částky za těsnění. Výrobky polských výrobců zároveň dokonale chrání během menstruace. „Šest kapek“ na obalu znamená dobrou nasákavost. Povrch je síťovaný, příjemný na dotek, nezpůsobuje alergie. Kůže je neustále suchá. Zvláštností této úpravy je speciální prodyšná vrstva, která zajišťuje optimální výměnu vzduchu v intimní oblasti. Praxe ukazuje, že i při silném výboji stačí jedna podložka na celou noc.

Výrobky lze použít i ve dne. Jsou tenké, dobře fixované a neviditelné ani pod přiléhavým oblečením. Z nedostatků dámy nazývají spíše primitivní design, ale pro takové výrobky to není nejdůležitější věc. Z hlediska výkonu se skutečně blíží nákladným prostředkům ochrany.

Libresse Natural Care dobrou noc

Prostředky noční hygieny zvýšené tloušťky (7 mm) a délky (320 mm) s měkkým povrchem příjemným na dotek. Anatomický tvar přispívá k lepšímu přilnutí substrátu k tělu a minimalizuje pravděpodobnost úniku. Interiér obsahuje absorbenty, které spolehlivě absorbují sekrece, takže povrch zůstává suchý.

 • měkký povrch;
 • pohodlné a bezpečné uchycení;
 • spolehlivá ochrana;
 • hypoalergenní složení.

Nevýhoda: Ne každý má rád tlusté polštářky.

Nejlepší urologické dámské vložky

Seni lady plus

Hygienické výrobky, které poskytují spolehlivou ochranu při mírné až středně závažné inkontinenci moči. Model je speciálně navržen pro aktivní ženy. Podložky jsou diskrétní a poskytují vysoký komfort. Vlastnosti produktu (lze je také nazvat výhodami):

 • anatomický tvar. Podložka dokonale zapadá do těla;
 • vysoká úroveň bezpečnosti - žádné riziko úniků;
 • 7 rozměrových úprav. Můžete si vybrat produkt, který dokonale odpovídá vašim individuálním potřebám;
 • bezpečné připevnění díky širokému lepicímu pásku;
 • ochrana před nepříjemným zápachem díky antibakteriální absorpční vrstvě;
 • schopnost používat v pre- a postnatálním období;
 • Prodyšná horní vrstva;
 • nedostatek latexu ve složení;
 • speciální vrstva, která rovnoměrně distribuuje kapalinu.

Žádné nevýhody.

Abena abri-san prémie

Univerzální model, který lze použít pro všechny stupně močové inkontinence. Mezi vlastnosti produktu patří:

 • povrch s dobrou prodyšností. Materiál zajišťuje dokonalé větrání a minimalizuje pravděpodobnost podráždění pokožky. Malá velikost mikropórů zároveň neumožňuje prosakování kapaliny;
 • ochrana proti úniku na několika úrovních;
 • anatomická konfigurace;
 • vrstva superabsorbentu, který převádí kapalinu na gel;
 • Technologie Top Dry pro téměř okamžitou absorpci. Kůže zůstává suchá;
 • anatomický tvar;
 • dodatečná ochrana díky vysokým stranám vyrobeným z vodoodpudivého materiálu.

Nebyly nalezeny žádné stížnosti na tento produkt. Může být použit pro starší ženy, které mají vážné urologické problémy.

Hartmann MoliMed Classic maxi

Anatomické vložky vyrobené z ekologicky nezávadné, dermatologicky testované netkané textilie. Absorpční podložka poskytuje spolehlivou ochranu proti úniku díky absorpčnímu složení HighDry SAP. Kapalina se změní na gel a je uvnitř pevně držena jako magnet. Zadní strana je neviditelná, připevňuje se k prádlu pomocí širokého lepicího pásu.

 • příjemný na dotek materiál, prodyšný;
 • schopnost používat s těžkou inkontinencí moči;
 • lze použít po porodu.
 • příliš velký;
 • vysoká cena.

TENA Lady Slim Mini

Díky inovativní technologii microPROTEX zaručují výrobky TENA trojitou ochranu proti nepříjemným pachům a úniku vlhkosti. Velikost těsnění není větší než obdoba určená pro kritické dny. Tento model je nepostradatelný pro mírnou nebo kapkovou inkontinenci.

 • přesné opakování kontur těla;
 • Technologie microPROTEX pro spolehlivou ochranu a maximální pohodlí;
 • hypoalergenní složení. Výrobky jsou dermatologicky testovány;
 • měkký povrch;
 • Systém Fresh Odor Control, neutralizující pachy. Čerstvost a sebevědomí jsou zaručeny;
 • individuální balení.

Z minusů si zákazníci všimnou vysokých nákladů.

Nejlepší polštářky po porodu

Hartmann Samu (sterilní)

Sterilní vložky Samu od firmy Hartmann se doporučují v poporodním období a po gynekologické operaci. Ultraabsorpční vrstva absorbuje kapalinu a speciální látka v jejím složení pomáhá neutralizovat pachy. Měkký povrch nedráždí pokožku. Celkem je 10 podložek.

 • vynikající absorpce;
 • nedostatek podráždění a nepohodlí;
 • žádné příchutě;
 • velké velikosti;
 • snadné použití, zejména se speciálními kalhotkami;
 • měkký prodyšný povrch.

Nebyly nalezeny žádné nedostatky.

Helen Harper Microflex velký singl

Hygienické vložky po porodu od výrobců z Belgie. Díky velké velikosti, optimální hustotě a pohodlným bočním elastickým páskům je tento model jedním z lídrů v našem hodnocení. Pro větší bezpečnost lze použít se speciálními kalhotkami. Materiál je příjemný k tělu, měkký a hypoalergenní. Ubrousky neklouzají a jsou schopny absorbovat poměrně hojný výboj.

 • snadnost použití. Každý produkt je ve vlastním obalu;
 • promyšlená konfigurace;
 • zcela přírodní složení;
 • vysoká úroveň pohodlí;
 • spolehlivá ochrana;
 • pohodlná montáž.

Pokud jde o stížnosti, ty prostě neexistují.

Peligrin Sada těsnění P4

Výrobky značky Peligrin se vyrábějí ve 3 typech: pro ochranu před těžkým a středně silným výbojem po porodu. Firma také vyrábí sterilní vložky používané po operaci. Vlastností těchto produktů je dobrá absorpční vrstva, která rychle absorbuje vlhkost a eliminuje pachy. Boční gumičky spolehlivě chrání před úniky. Odborníci doporučují použít po gynekologické operaci sterilní variantu, protože jiné modifikace se všemi svými výhodami nevylučují riziko infekce. Hlavní výhodou, kterou si všimnou téměř všechny ženy, je lepicí páska. Ne všechny modely poporodních ubrousků to mají. Díky tomu je používání produktů Peligrin ještě pohodlnější..

 • nízká cena;
 • žádné vůně;
 • spolehlivé zadržování tekutin;
 • 3 stupně ochrany;
 • téměř okamžitá absorpce.

Nebyly nalezeny žádné nevýhody. Není náhodou, že gynekologové doporučují tento konkrétní model. Pro použití v časném období po porodu - téměř dokonalé.

Zdálo by se, že při výběru hygienických výrobků není nic obtížného. Každá žena je však jedinečná, takže ani ty nejlepší produkty nemohou vyhovovat všem stejně. Nákupem správných hygienických výrobků si vyberete pohodu, aktivitu, sebevědomí a pohodlí po celý den..

15 nejlepších dámských podložek - hodnocení 2020

Kalhotky se používají k udržení čistého spodního prádla, i když máte silné prádlo nebo málo menstruujete. Aby používání hygienických přípravků nevedlo k alergiím nebo drozdům, neměli byste je používat neustále a je také vhodné vybírat výrobky bez vůní a s diskrétní lepicí vrstvou..
Jednorázové hygienické výrobky se staly součástí života každé ženy v reprodukčním věku.

Vedoucí pozici mezi celým sortimentem podobných produktů zaujímají vložky, které v popularitě výrazně předjíždějí tampony a menstruační kalíšky.

Moderní výrobky dokonale absorbují sekrece, zůstávají neviditelné pod oblečením a bez omezení svobody pohybu. Samostatná skupina je rozdělena na takzvané denní hygienické výrobky pro použití mezi menstruací. Zvažte, proč ženy potřebují vložky do kalhotek a které jsou nejlepší.

Jak jsme si už bez těsnění udělali

Po mnoho staletí bylo spravedlivé pohlaví nuceno používat dostupné nástroje jako zařízení pro odběr menstruační krve: mech, vlnu, látku nebo vatu. Nyní neexistují spolehlivé informace o tom, kdo vynalezl a patentoval první těsnění..

Vznik jednorázových výrobků pro ženy je spojen s první světovou válkou, kdy se jako obvazy začaly používat celulózové obvazy, které absorbují několikanásobně více krve než jejich bavlněné protějšky..

Na počátku 20. let 20. století proběhla ve světě módy revoluce, jejíž jedním výsledkem byl vznik přiléhavého spodního prádla. To vedlo k zahájení masové výroby výrobků pro ženskou hygienu a ke změně jejich designu: výrobky se staly kompaktnějšími a tenčími, byly připevněny k kalhotkám pomocí špendlíků nebo gumových pásků..

Pouze o 50 let později byly vyvinuty prototypy moderních jednorázových polštářků, které měly další absorpční vrstvu a samolepicí povrch. Během posledních desetiletí se hygienické výrobky výrazně zlepšily a staly se pohodlnějšími, praktičtějšími a cenově dostupnějšími..

Druhy těsnění

Na regálech lékáren najdete několik druhů jednorázových výrobků pro ženskou hygienu.

1. Podložky pro absorpci menstruačního toku. Všechny vyráběné výrobky se liší ve třech hlavních parametrech:

 • Objem absorbované kapaliny v souladu s gradací "kapky" (produkt označený jako "jedna kapka" absorbuje asi 5 ml krve, "šest kapek" - asi 30 ml).
 • Typ povrchu („měkký“ z měkkého netkaného materiálu nebo „suchá síť“ - perforovaný polymerový film).
 • Designové prvky (přítomnost „křídel“, absorpční drážky, prodloužení).

2. Kalhotky určené k absorpci řídkých sekretů.

3. Výrobky se speciálními funkcemi:

 • po porodu, používá se k absorpci lochie několik dní po narození dítěte;
 • urologické, používané při močové inkontinenci;
 • léčivé, obsahující speciální složky pro terapii a prevenci některých chorob v oblasti ženských pohlavních orgánů;
 • testovací systémy pro detekci úniku plodové vody atd..
zpět na obsah ↑

Rozdíl mezi vložkami a obyčejnými

Vzhledem k tomu, že vložky nejsou navrženy tak, aby absorbovaly velké množství sekretů, mají určité odlišnosti od klasických hygienických produktů používaných během menstruace..

CharakteristickýSpodní kalhotkyProdukty pro kritické dny
Délka10-15 cm17-25 cm
Tloušťka2-4 mm0,8-2 mm
Absorbovaný objem2-3 mlAž 30 ml a více
Přítomnost křídelNeNo ne
Přítomnost želírujících složekNeNo ne
Prodloužení, absorpční drážky a další konstrukční prvky pro lepší absorpciNeNo ne
Typ povrchu"Měkký"„Soft“ nebo „drynet“
Přítomnost další nepropustné vrstvy, aby se zabránilo úniku kapalinyNeAno

Navzdory významným rozdílům mají produkty pro každý den a pro absorpci menstruačního toku téměř stejný vrstvený design. Hlavním absorpčním materiálem je v obou případech celulóza.

Proč potřebujete kalhotky

Hlavní funkcí výrobků každodenní hygieny je udržovat vaše spodní prádlo čisté a svěží po celý den. Lze je použít v následujících případech:

 • pro záchrannou síť před začátkem menstruace;
 • absorbovat zbytkové mazové sekrece v kritických dnech, v konečné fázi lochie nebo po operaci;
 • pro extra ochranu při používání tamponů;
 • s bohatým výtokem, s výjimkou menstruace (během ovulace, užívání určitých léků);
 • udržovat čistotu při absenci možnosti včasné intimní hygieny (na silnici atd.).

Jaké jsou denní

Všechny vyráběné výrobky pro každodenní použití se liší ve dvou hlavních parametrech.

Formulář. Většina vložek je rovná nebo anatomická (se zúžením uprostřed). V poslední době se na pultech lékáren objevily vylepšené hygienické výrobky:

 • Ve tvaru V pro tanga nebo tanga;
 • zkrácená, zakrývající pouze klín spodního prádla;
 • se zářezem vpředu pro kalhotky z čisté látky nebo krajky.

Další funkce:

 • s příchutí nebo bez příchuti;
 • bílá nebo černá, v závislosti na barvě prádla;
 • se zvýšenou absorpcí díky zlepšenému složení vrchní vrstvy;
 • perforovaný pro další výměnu vzduchu.

Ženské hygienické výrobky pro každý den vyrábějí stejní výrobci jako výrobky pro kritické dny. Podle průzkumů veřejného mínění je hodnocení vložek následující:

 1. Naturella Light (nejvíce prodyšná).
 2. Descreet Normal (nejlepší absorpční kapacita).
 3. „Olo!“ (dostupná cena).
 4. Kotex (pohodlné balení).
zpět na obsah ↑

Pozitivní aspekty používání

Jedinou nespornou výhodou používání denních vložek je efektivní udržování čistoty spodního prádla. Při správném používání a pravidelné výměně dávají výrobky pocit svěžesti, pohodlí, sebevědomí, nebrání pohybu. Moderní výrobky denní hygieny jsou tenké a zůstávají neviditelné i pod tenkým přiléhavým oblečením.

nevýhody

Při neustálém používání, předčasné změně (méně než každé 4 hodiny) a nedodržování základních pravidel intimní hygieny mohou kalhotkové vložky způsobit vývoj některých patologických stavů:

 1. Porušení přirozené mikroflóry. Dlouhodobé používání polštářků s průběžnou lepicí vrstvou, zejména v kombinaci se spodním prádlem a oděvy ze syntetických tkanin, vytváří skleníkový efekt. To vyvolává zvýšení aktivity podmíněně patogenní flóry a vede k exacerbaci kandidózy, vaginitidy a dalších patologií.
 2. Infekce. Pod vlivem vysoké vlhkosti a teploty na povrchu těsnění rychle rostou nebezpečné bakterie, které mohou způsobit mnoho nemocí. S extrémní opatrností byste měli používat denní deníky pro ženy, u kterých již byla diagnostikována infekční a zánětlivá patologie genitálního traktu, protože to nejen komplikuje jejich léčbu, ale také přispívá k rozvoji komplikací a relapsů..
 3. Alergické reakce (vyrážka, svědění, podráždění, zarudnutí a otok kůže a sliznic). Vývoj alergií je nejčastěji způsoben různými vůněmi, deodoračními látkami a jinými syntetickými složkami, kterými je povrch výrobku impregnován. V některých případech dochází ke zvýšené citlivosti kterékoli z vrstev hygienického výrobku na lepidlo nebo netkané textilie.
zpět na obsah ↑

Podmínky použití

Aby se zabránilo negativním důsledkům, odborníci doporučují dodržovat následující pravidla:

 • Používejte vložky pouze podle potřeby a ne déle než jeden týden za měsíc;
 • Produkty měňte každé 3-4 hodiny;
 • Při nošení každodenních vložek dodržujte zvláště pečlivě intimní hygienu;
 • Vyberte si neparfémované vložky s vysokou prodyšností (perforované nebo nespojité tečky nebo pruhy).

Gynekologové radí nakupovat produkty v jednotlivých baleních. Je hygieničtější a usnadňuje likvidaci použitých polštářků.

Co lze použít místo těsnění

Mnoho dívek se zajímá o to, co dělat, když polštářky najednou dojdou a poblíž není lékárna. Chcete-li absorbovat malé množství sekretů, můžete použít tyto nástroje:

 • sterilní gáza složená do několika vrstev;
 • měkká tkanina dobře žehlená žehličkou;
 • toaletní papír bez vůně.

Chcete-li chránit před náhodným únikem, můžete mezi domácí podložku a spodní prádlo vložit kousek polyethylenu nebo lepicí fólie..

Nedílnou součástí života každé ženy je výtok z genitálií doprovázený vůní. Matka příroda se tak stará o intimní zdraví žen. Výboj je zcela normální. S jejich pomocí je tělo nejen očištěno od infekcí, které pronikly z vnějšího prostředí, ale také zabraňuje jejich pronikání.

Vědci přišli s jedinečnými hygienickými výrobky - vložkami pro každodenní použití, aby se dosáhlo toho, že výtok nebude narušovat pohodlí spravedlivého sexu..

Od rána do večera je lze několikrát změnit. Vše závisí na množství vylučované sekrece a podle toho na vlastnostech každého organismu. Perfektně absorbují sekrece a poskytují úžasný pocit sucha v kombinaci s čerstvostí, čímž eliminují riziko nepříjemných miasmat po celou dobu používání. Hlavní věcí je včas vyměnit předmět intimní hygieny za nový..

Tento hygienický výrobek si zaslouženě získal jméno každý den, přesto se můžete bezpečně zdržovat v několika obdobích života ženy, kdy mohou být obzvláště nezbytná.

 1. Období ovulace (uprostřed menstruačního cyklu) - často právě v tuto dobu je výtok žen obzvláště intenzivní a dokonce i ty dámy, které je jiné dny nepoužívají, mohou potřebovat léčbu.
 2. Během období „menstruačního cyklu“ - takové „uklidnění“ osloví dámy, které raději používají tampony. Denní ubrousek bude schopen zabránit znečištění oblečení, pokud není možné včas vyměnit vlhkostní tampon.

Nemůžete se bez nich obejít ve dnech předcházejících menstruačnímu cyklu. I zde je celkem schopná zabránit nechtěnému úniku a dát ženě čas navíc, aby měla čas nasadit tampon..


3. Poporodní období. Poporodní výtok u některých žen je pozorován až několik týdnů po narození dítěte. Během této doby mnoho žen také raději používá ubrousky..

Pro tyto účely se používá několik typů: speciální, se zvýšenou ochranou a zvýšenou mírou nasákavosti. Poskytnou pocit chráněné svěžesti a umožní mladé matce plně se věnovat dítěti a nerozptylovat se..

Způsob výroby vložek

Všechny společnosti je vyrábějí ve čtyřech vrstvách:

 • Ten nejvyšší, sestávající z krycího materiálu, je navržen tak, aby absorboval sekrece a poté je přesměroval na absorbent vnitřní koule. Vzhledem k tomu, že právě tato vrstva se přímo dotýká ženské kůže, jsou k ní předložena zvláštní přání, která zpříjemňují hmatové vjemy. Ve většině případů je tato vrstva vyrobena ze dvou možností materiálu. Thermobond je polypropylen nebo směsný materiál ze střižových vláken a polyesteru. Druhým je polypropylen vyráběný speciálními technologiemi vylepšené kvality.
 • Distribuce - "pracuje" analogicky s vrstvou v hygienických výrobcích určených k menstruaci, je navržena tak, aby rovnoměrně distribuovala kapalinu po povrchu předmětu osobní hygieny a podle toho rychle pronikla do středu absorpčního prostředku. K dispozici je také „termobond“.
 • Vnitřní - jeho základem je absorbent, který sbírá, distribuuje a drží kapalinu uvnitř vrstvy.
 • Dole, což dává celkové struktuře univerzální tvar. Je to také tato vrstva, která brání pronikání vlhkosti z absorbentu ven a v důsledku toho ke znečištění prádla (a co je ještě horšího, svrchního oblečení). O něco dříve byl k tomu použit polyetylenový film. Nyní byl docela úspěšně nahrazen mikroporézním filmem, který dýchá netkanými materiály (termobond a spunbond).
zpět na obsah ↑

Jak správně používat

Kupodivu musí být správně použito i takové zdánlivě elementární zboží dámské hygieny. Neustálé porušování pravidel je spojeno s poruchami zdraví v intimní oblasti žen.

K úplnému vyloučení rizika neočekávaného nepohodlí a následných potíží je třeba dodržovat následující doporučení:

Ubrousky je třeba měnit nejméně 4–6 hodin. Nedoporučuje se je používat v noci. Doporučuje se dát tělu odpočinek. Ani jeden gynekolog nedoporučuje nosit tyto výrobky pro intimní hygienu nepřetržitě.

Ovládejte kvalitu. Jak lidé říkají, úspory na zdraví jsou nepřijatelné. Právě kvalita materiálu by měla být jedním z prvních kritérií při výběru. Také pohodlí a bezpečnost přímo závisí na materiálu..

Pokud má žena obzvláště citlivou pokožku, měla by věnovat pozornost tomu, zda jsou informace o dermatologických a hygienických zkouškách uvedeny na obalu produktu..

Při používání parfémovaných a barevných předmětů dámské hygieny je třeba postupovat opatrně. V některých případech způsobují dráždivé alergické reakce. Všechno zde je způsobeno skutečností, že pro výrobu těchto produktů se používají složité chemické složky. Právě na ně reagují sliznice a kožní membrány jemné intimní zóny ženy.

Abyste zabránili „skleníkovému efektu“ v intimní oblasti, musíte věnovat pozornost tomu, z čeho je spodní vrstva vyrobena. Pokud je to jednoduchý plastový obal s naneseným lepidlem, kterým je podložka upevněna na kalhotkách, je zajištěno snížení propustnosti vzduchu.

Kvalitnější výrobky mají odlišnou lepicí základnu. Není umístěn po celém povrchu, ale výhradně po jeho okrajích (v některých případech zůstávají v polyethylenu otvory), což umožňuje mnohem více vzduchu projít.

V žádném případě byste neměli na nákupu ušetřit. Tyto úspory mohou mít velmi negativní dopad na stav intimního zdraví ženy. Nikomu by nemělo být tajemstvím, že levné zboží se vyrábí z nekvalitních materiálů. Jejich propustnost pro vzduch je tedy o několik řádů nižší než u zboží kvalitních výrobců..

Pohodlí hygienických zařízení

Ubrousky mohou být nabízeny jak v klasické verzi, tak v parfémovaných typech nebo výrobcích s impregnací. Například slavná značka Naturella nabízí ženám řadu s vůní heřmánku. Zároveň výrobce v blízké budoucnosti slibuje, že potěší krásné dámy vůní měsíčku..

Tenkost a pružnost těchto hygienických vložek jim umožňuje stejně úspěšné použití na spodní prádlo jakéhokoli tvaru, s přihlédnutím k takovým specifickým modelům spodního prádla, jako jsou tanga nebo tanga. Vysoce kvalitní výrobky osobní hygieny s prodyšnou vrchní vrstvou zároveň účinně chrání ženu před výskytem nepříjemných pocitů nebo výskytem specifického zápachu..

Aby žena mohla pohodlně nosit v kabelce denní hygienické potřeby, poskytli výrobci kompaktní balení. Takový kontejner nezabere mnoho místa a přináší zjevné výhody - a nebudete je muset dlouho hledat a nebudou rozptýleni po kabelce.

Hodnota kontejneru je obzvláště patrná během výletů a cest, při túrách a jiných situacích, kdy se jednoduše neobjeví možnost udělat si plnohodnotnou intimní toaletu..

Obecně řečeno, informace o tom, proč jsou kalhotkové vložky potřeba, je hlavní prioritou při jejich používání udržování klidu a pohodlí..

Nejlepší hygienické vložky v kategorii Normal

Normálně jsou absorpční kalhotkové vložky považovány za nejprodávanější typ produktu menstruační hygieny. Jsou optimálně tvarované. Dodatečnou ochranu zajišťují speciální křídla a lepicí lepicí páska, která zabraňuje posunutí během pohybu. Horní vrstva je vyrobena ve formě síťoviny nebo s měkkým reliéfním povrchem. Vysoce kvalitní podložky nezpůsobují podráždění, dobře absorbují, neutralizují nepříjemný zápach.

Libresse Invisible Normal

Těsnění zahrnutá v hodnocení mají „normální“ stupeň ochrany, jak je naznačeno 4 barevnými kapkami na obalu. Jsou prodyšné a nedráždivé. Nyní nejen pohodlí poskytuje pohodlí, ale také následná pohodlná likvidace. Jeden musí pouze zabalit, stlačit a bezpečně zafixovat použitý produkt.

Výrobce nabízí dva typy ubrousků: měkký povrch a síťovinu. Minimální tloušťka eliminuje potřebu pocitu polstrování, zatímco odolná křídla a lepkavá vrstva zabraňují stříhání při chůzi nebo cvičení.

Názor žen je jednoznačný: LIBRESSE INVISIBLE NORMAL je jednou z nejpropracovanějších vložek, které lze po použití pečlivě zabalit do jednotlivých obalů a diskrétně vyhodit bez obav, že se rozvinou.

VÝHODY

 • dobrá nasákavost;
 • přiléhavý střih;
 • individuální balení;
 • minimální tloušťka;

OMEZENÍ

 • nezjištěno.

Vždy velmi normální

VŽDY jsou hygienické vložky považovány za nejprodávanější na ruském trhu. ULTRA NORMAL Thin Pads jsou středně velké a tvarové pro optimální ochranu při mírných emisích. Křídla se připevňují k prádlu a zabraňují úniku. Prodyšná vrchní vrstva pomáhá snížit riziko růstu bakterií, zatímco lehká vůně poskytuje pocit svěžesti a pohodlí.

Speciální tvar vrchní vrstvy umožňuje absorbovat výtok ve střední části a dokonce i při intenzitě speciální drážky podél okrajů nedovolí tekutině vytékat z ubrousku.

Uživatelé zdůraznili sílu fixace těsnění. Zůstává nezměněn i při aktivním sportu, netřídí se, neodlepuje se a není vidět pod oblečením. Po použití jej lze také snadno přišroubovat do samostatného obalu a diskrétně zlikvidovat..

VÝHODY

 • spolehlivá fixace;
 • pohodlná forma;
 • neutralizace nepříjemného zápachu;
 • prodyšná vrchní vrstva;

OMEZENÍ

 • nezjištěno.

Kotex Ultra normální

Ultratenké polštářky KOTEX ULTRA NORMAL z našeho hodnocení osloví nejen svou účinností a kvalitou, ale také svým nápadným designem obalu. Speciální lano pomáhá spolehlivě skrýt vnitřek otevřeného obalu před zvědavými očima.

Povrch je vyroben ve formě síťoviny, která vám umožní rychle projít kapalinou dovnitř. Absorpční gel ho absorbuje během několika sekund, bezpečně ho zafixuje uvnitř, takže ani při silné náplni není vlhkost cítit a nepociťujete nepohodlí. Obal každého produktu je vyroben z měkkého nerezavějícího materiálu.

Pohodlný tvar se bezpečně připevní ke spodnímu prádlu pomocí lepivé vrstvy a křídel se speciálními zábranami, což zajistí, že se ubrousek při pohybu nekrčí ani nepohybuje. Docela přijatelná cena se stala posledním argumentem pro mnoho žen, které si vybrali tyto vložky..

VÝHODY

 • Ultra tenký;
 • měkké jednotlivé balení;
 • dobrá nasákavost;
 • fixace otevřeného obalu;

OMEZENÍ

 • nezjištěno.

Naturella Ultra normální

Podložky spolehlivě ochrání před únikem v případě mírného vybití, díky nimž je zaručena suchost a svěžest bez pocitu nepohodlí. Výhodou utěrek NATURELLA ULTRA NORMAL je přítomnost ošetřujícího fyto-balzámu s výtažkem z heřmánku, který zabraňuje podráždění, zabraňuje množení bakterií a také dodává přírodní bylinné aroma.

Jsou dokonale prodyšné. Široká lepkavá vrstva a pružná křídla pomáhají podložce přilnout k prádlu a zabraňují zvrásnění nebo posunutí během pohybu. Gelové kuličky ve vnitřní vrstvě absorbují kapalinu a zabraňují jejímu vytékání.

Ve většině recenzí ženy zvláště zdůrazňovaly příjemnou přirozenou vůni a minimální tloušťku, což pomáhá, aby podšívka byla prakticky neviditelná i v kalhotách..

VÝHODY

 • s ošetřujícím balzámem;
 • nepropouštějte;
 • spolehlivé připevnění ke spodnímu prádlu;
 • prodyšný;

OMEZENÍ

 • nezjištěno.

Nejlepší hygienické vložky přes noc

Během spánku žena nekontroluje své pohyby a při otáčení ze strany na stranu může pohybovat obvyklou podložkou, která se v důsledku toho zvrásní nebo sklouzne do strany. Pro ochranu proti úniku byly vytvořeny speciální noční ubrousky. Jejich hlavní rozdíly od denních: jsou silnější a delší. Anatomický tvar se přizpůsobuje držení těla a zabraňuje úniku. Naši odborníci vybrali v hodnocení nejlepší noční vložky do kalhotek, které byly úspěšně testovány, a také získaly „vynikající“ hodnocení od žen, které je používají.

Vždy ultra noc

Navzdory skutečnosti, že VŽDY ULTRA NOC jsou vyráběny pro ochranu během spánku, mají minimální tloušťku, která nevyvolává nepohodlí, necítíte to a můžete klidně spát celou noc v jakékoli poloze. Unikátní technologie vyvinutá specialisty společnosti pomáhá nejen krátkodobě maskovat vůni, ale také ji úplně neutralizovat, propůjčuje lehké aroma a dodává pocit čistoty a svěžesti..

Díky povrchu oka se kapalina okamžitě dostane dovnitř a zvýšený obsah absorpčního gelu ji tam bezpečně zafixuje. Křídla se 6 strečovými zónami a lepivou vrstvou rozloženou po celé podložce vám nedovolí ustoupit v žádné poloze.

Podle recenzí některé ženy používají tyto vložky, i přes jejich poměrně velkou délku 30 cm, nejen v noci, ale v prvních dnech s velmi silným výtokem.

VÝHODY

 • maximální ochrana proti úniku;
 • ultratenká velikost;
 • neutralizuje zápach;
 • pohodlná forma;

OMEZENÍ

 • nezjištěno.

Libresse maxi dobrou noc

Ceněných 6 kapek na obalu nám ukazuje, že Libresse Maxi Goodnight je přesně to, co je potřeba k ochraně před únikem během spánku. Maximální stupeň zaručuje suchost a svěžest během noci v jakékoli poloze těla. Spodní kalhotky mají zesílenou vnitřní vrstvu s absorpční látkou, která brání vytékání i intenzivního výtoku v prvních dnech menstruace.

Anatomický tvar se během spánku snadno přizpůsobí konturám těla. Měkký povrch nedráždí a zabraňuje podráždění.

Ubrousky MAXI jsou silné 7 mm a dlouhé 320 mm. Podle recenzí není tak velká velikost vhodná pro všechny ženy, ale pro ty, které uspokojila, se vložky staly skutečnou spásou s bohatým nočním výbojem. Mnoho zákazníků si všimlo příjemného designu jednotlivých balíčků.

VÝHODY

 • maximální velikost;
 • spolehlivá fixace na celou noc;
 • existuje rychlá absorpční zóna;
 • nedráždit pokožku;

OMEZENÍ

 • nezjištěno.

Tajemství Lan. Léčivé oleje

Ačkoli značku SECRETS LAN dosud neslyší široké spektrum spotřebitelů, není náhodou, že jsme do hodnocení zahrnuli její podložky. Kromě velmi přijatelné ceny mají bezpečné složení, poskytují vysokou úroveň pohodlí a vynikající ochranu proti úniku. Ubrousky jsou vyrobeny bez použití chemických přísad, které mohou být zdraví škodlivé.

Čínský výrobce používal rostlinné extrakty, které jsou již dlouho známé svými protizánětlivými a antimikrobiálními vlastnostmi. Složení zahrnuje sezamové, hřebíčkové a lotosové oleje. Zabraňují podráždění a také eliminují nepříjemný zápach.

Délka distančního prvku 240 mm. Tato velikost osloví ženy, které se nehodí k MAXI a které nemají během spánku příliš intenzivní výtok.

VÝHODY

 • pečující složky v kompozici;
 • dobrá fixace;
 • přírodní rostlinné aroma;
 • prevence zánětu;

OMEZENÍ

 • nezjištěno.

Nejlepší denní hygienické vložky

Ženy potřebují ochranu nejen během „kritických“ dnů, ale také každý den. Přírodní sekrece, i když s minimálním množstvím, mohou nejen přinést nepohodlí, ale také vytvořit příznivé prostředí pro reprodukci mikroorganismů. Pomocí denních hygienických vložek se můžete chránit před nepříjemným zápachem, udržovat zdraví a také se během dne cítit svěží včasnou výměnou ubrousků..

Carefree Plus Large

Vložky PLUS LARGE jsou delší a silnější než klasické vložky. Jsou speciálně vyvinuty pro intenzivní vypouštění. Zvýšené množství absorpčního gelu uvnitř spolehlivě chrání před únikem a zaručuje suchý a pohodlný pocit.

Dermatologicky testovaná měkká vrchní vrstva. Ubrousky nezpůsobují podráždění a jsou doporučeny pro použití i na velmi citlivou pokožku. Lepivý proužek jej zafixuje na prádlo, zabrání jeho sklouznutí nebo zvlnění během pohybu.

Výrobce nabízí na výběr dvě příchutě: lehkou a svěží. Vylepšený vzorec zaručuje jeho uchování po dobu 12 hodin. Podle žen jsou tyto vložky vhodné pro mírnou močovou inkontinenci, stejně jako v posledních dnech menstruace..

VÝHODY

 • pro intenzivnější denní vypouštění;
 • dermatologicky schváleno;
 • silné držení prádla;
 • neutralizuje zápach až 12 hodin;

OMEZENÍ

 • nezjištěno.

Diskrétní Deo "Water Line" Multiform

V hodnocení jsme vybrali tenké a měkké polštářky pro každý den s prodyšnou vrchní vrstvou DISCREET DEO, které jsou vhodné pro všechny druhy prádla a díky svým vůním dodávají pocit svěžesti a čistoty i v horkém dni.

Díky speciálnímu víceformátovému provedení jsou vložky univerzální a umožňují vám je nosit s tanga kalhotkami, bikinami, tangy, šortkami. Zákazníci si mohou vybrat z různých typů balení: 20, 60 a 100 kusů. Rafinovaná ženská vůně leknínů je nenápadná, nezpůsobuje podráždění, maskuje přírodní pachy.

Spodní kalhotky se skládají z několika vrstev, z nichž každá má specifickou funkci: pohlcuje, neutralizuje zápach, chrání prádlo. Spolehlivou fixaci po celou dobu nošení zaručuje lepivá vrstva aplikovaná na okraje podložky, které působí jako křídla.

VÝHODY

 • Ultra tenký;
 • spolehlivá fixace;
 • pro všechny typy kalhotek;
 • osvěžující;

OMEZENÍ

 • nezjištěno.

Libresse Style So Slim

Každodenní rutina LIBRESSE osloví všechny milovníky ultratenkých, zcela neviditelných a nepostřehnutelných hygienických výrobků. Bezpečné uchycení zajišťuje, aby se těsnění nehnulo, nekrčilo ani nekroutilo. Balení je k dispozici ve dvou verzích: standardní - 32 kusů a ekonomické - 64.

Výrobek nezpůsobuje podráždění, absorbuje malé denní sekrece, zůstává suchý po dobu používání doporučenou výrobcem. Nabízí podložky zcela bez zápachu pro velmi citlivé lidi a s lehkou nenápadnou vůní.

V recenzích byl zejména uveden jasný design krabice a přítomnost individuálního balení pro každou podložku, které je nejen vhodné nosit s sebou, ale do kterého můžete zabalit již použitou ubrousek a nenápadně jej zlikvidovat..

VÝHODY

 • pohodlná velikost;
 • individuální balení;
 • při nošení vůbec necítit;
 • dobrá fixace;

OMEZENÍ

 • nezjištěno.

Vždy normální

Hodné místo v žebříčku zaujímá hygienický výrobek VŽDY NORMÁLNÍ, který zaručuje ochranu před pachy a úniky po dobu až 12 hodin. Horní vrstva kombinuje výhody síťoviny a měkkého povrchu, díky čemuž dochází k okamžité absorpci a snižuje se riziko podráždění.

Klasický tvar umožňuje přizpůsobit se jakékoli lidské kontuře. I při aktivních fyzických činnostech se podložka nepohybuje ze svého původního místa. Lepivý povlak nanesený na celou spodní část drží pevně, zabraňuje zvrásnění nebo zvlnění.

Prodyšná vrstva zabraňuje množení bakterií. Více tvarů se hodí pro všechny typy kalhotek. Zákazníci berou na vědomí příjemný design obalu, který má pro mnohé také velký význam..

VÝHODY

 • přizpůsobit se tvaru těla;
 • fixace bez řazení a skládání;
 • dermatologicky testováno;
 • 12hodinová ochrana;

OMEZENÍ

 • nezjištěno.

Nejlepší hygienické vložky po porodu

Hygienické výrobky jsou po porodu jednoduše nezbytné kvůli velkému výtoku, který ženy v tomto období doprovází. Poskytují pohodlí a čistotu, jsou ochranou před podrážděním a množením škodlivých mikroorganismů. Podložky jsou velké a vysoce savé. Vyznačují se vylepšenou fixací a jsou vyrobeny z přírodních materiálů. Naši odborníci vybrali 4 nejlepší produkty, o kterých byly shromážděny nejpozitivnější recenze.

Helen Harperová

Podložky jsou navrženy tak, aby chránily před poporodním výtokem a močovou inkontinencí během této etapy života. Měkký povrch je nejen schopen absorbovat velké množství kapaliny, ale také nezpůsobuje nepohodlí, netřídí ani nestlačí a lepicí pásek pevně fixuje ubrousek na prádlo a brání mu v pohybu.

Boční gumičky místo křídel slouží jako dodatečná ochrana proti úniku. V závislosti na intenzitě výboje nabízí výrobce tři stupně ochrany: „normální“, „extra“ a „super“.

Při výrobě se nepoužívají parfémované vůně, přesto těsnění dobře zakrývá nepříjemný zápach. Ženy zdůrazňují pohodlí a příjemné pocity během používání, stejně jako vysoké antibakteriální vlastnosti, které mohou chránit během období zotavení.

VÝHODY

 • tři odrůdy;
 • individuální balení;
 • hypoalergenní;
 • vysoká nasákavost;

OMEZENÍ

 • nezjištěno.

Hartmann Samu

Hygienické vložky Hartmann Samu z našeho hodnocení se doporučují pro použití po porodu i po gynekologických operacích. Jsou jedné velikosti a jsou určeny pro těžké vybíjení. Měkká horní vrstva se netřídí, nezpůsobuje podráždění.

Sterilita materiálu poskytuje ochranu před infekcemi a záněty v pooperačním období. Podšívka má vnitřní vrstvu z nebělené nebělené celulózy, která se vyznačuje vysokou mírou nasákavosti.

Povrch je vyroben z netkaného hydrofilního materiálu, který poskytuje jemný kontakt s tělem. Ubrousek nemá na vnější straně žádná křídla ani lepicí vrstvu, takže je pohodlnější a pohodlnější je nosit s jednorázovými kalhotkami. Ženy zaznamenávají vysokou absorpci v prvních dnech po narození dítěte.

VÝHODY

 • vysoká nasákavost;
 • prodyšnost;
 • sterilita;
 • přírodní materiály;

OMEZENÍ

 • žádný lepivý proužek.

Matopat Absorgyn

Polštářky polské výroby jsou určeny k použití po porodu, zejména v prvních dnech s hojným výtokem, a používají se také po gynekologických operacích. Vyrobeno z měkké celulózy, barvení bez chloru, fólie proti kapání a netkané textilie.

Sterilní Matopat Absorgyn chrání před infekcemi. Nezpůsobí to podráždění, tření ani potíže. Úplná absence vůní nedráždí čich, zatímco nepříjemné pachy jsou uvnitř spolehlivě maskované.

Těsnění jsou k dispozici ve dvou velikostech: 270 * 75 mm a 340 * 90 mm. Podle žen jsou v poporodním období nepostradatelné, vyznačují se přijatelnou cenou, vysoce oceněna byla také měkkost a dlouhodobá suchost..

VÝHODY

 • okamžitá absorpce;
 • netřete pooperační stehy;
 • nezpůsobují podráždění;
 • ochrana před infekcemi;

OMEZENÍ

 • nezjištěno.

Peligrin

Nelze ignorovat ani produkt značky Peligrin, proto jej zařazujeme do našeho hodnocení. Je k dispozici ve třech verzích: pro těžké výtoky ihned po porodu, pro střední a sterilní, které jsou vhodné pro použití po gynekologickém zákroku.

Absorpční vrstva rychle absorbuje, eliminuje zápach, boční elastické pásky zabraňují úniku. Je třeba poznamenat, že po operacích se doporučuje používat sterilní vložky P8 a nenahrazovat je jinými dvěma typy, protože nebudou chránit před výskytem infekcí.

Hlavní výhodou uživatele je přítomnost lepivé lepicí pásky, kterou nemají všechny poporodní ubrousky. Mnoho žen navíc vložku zafixovalo speciálními kalhotkami. Používání těchto přípravků doporučují gynekologové.

Představujeme vám 36 sexuálních pozic, které by každá žena měla vědět. V našem žebříčku najdete ty nejlepší pózy pro milování.