Jaké homeopatické léky používat při menopauze

V článku se budeme zabývat seznamem homeopatických léků na menopauzu.

Menopauza není nemoc, ale žena v tomto období často potřebuje léky. Hlavní stížností pacientů jsou intenzivní a časté návaly horka, které narušují život a vedou k vyčerpání nervového systému. Pacienti také trpí tlakovými rázy, poruchami spánku, úzkostí a bolestmi srdce..

Současně dochází k maximální intenzitě příznaků ve druhé polovině premenopauzy, kdy hladina pohlavních hormonů prudce klesá a tělo začne na jejich nedostatek reagovat nedostatečně. Právě v tuto dobu je důležité eliminovat nedostatek hormonů. Jak to udělat?

Aby se snížila intenzita těchto příznaků, mnoho žen začne užívat hormonální léky. V některých případech však taková terapie bohužel není vhodná pro každého. Homeopatické léky na menopauzu jsou alternativní léčbou. Jsou zaměřeny na aktivaci imunitního systému ženy a nemají prakticky žádné negativní vedlejší účinky..

Moderní pohledy na homeopatika

V tradiční medicíně nejsou homeopatické léky považovány za léky v plném rozsahu. Taková léčba je založena na dvou hlavních principech homeopatie: za prvé, s podobnými léčitelnými látkami lze zacházet stejně, a za druhé, pro léčbu jsou zapotřebí velmi malé dávky účinné látky. Tak se do těla zavádějí nekonečně malé dávky přírodních látek, které ve velkých objemech mohou vyvolat vývoj patologického procesu. Homeopatický léčivý přípravek, který vstupuje do těla, vyvolává vývoj imunitních korekčních mechanismů, které umožňují nastolit narušené přirozené procesy a tím přispět k uzdravení.

V oficiální medicíně se věří, že pozitivním výsledkem léčby homeopatickými léky je výlučně placebo efekt - síla víry člověka v uzdravení. V praxi však homeopatické terapie v mnoha případech přinesly po mnoho desetiletí pozitivní výsledky. Používají se při léčbě onemocnění orgánů těchto systémů: dýchacích, trávicích, imunitních, endokrinních a krvetvorných.

V posledních letech je léčba projevů menopauzy nejrelevantnější a stále více žen upřednostňuje raději přírodní léky než hormony, protože navzdory skutečnosti, že hormonální léky obsahují minimální množství účinných látek, nelze je užívat samostatně. Takové léky by měl předepisovat zkušený odborník. Pokud jde o homeopatii, s menopauzou si žena může sama zvolit vhodný lék, aniž by poškodila své zdraví. Od takových léků by se však nemělo očekávat, že budou schopni rychle vyléčit komplexní onemocnění pohybového aparátu nebo kardiovaskulárního systému, která se rychle vyvíjejí na pozadí menopauzy. Ale se správným výběrem léčivých přípravků, který vyžaduje zohlednění individuálních charakteristik ženského těla, je možné zcela zastavit klimakterické příznaky nebo je zmírnit, normalizovat cyklus a výrazně zlepšit celkovou pohodu posílením imunitního systému.

Homeopatie: aplikace

Aby se zmírnily příznaky zániku funkcí ženského reprodukčního systému, nazývají se také klimakterické, je často předepisována hormonální léčba, během níž mohou nastat negativní důsledky expozice tělu. Většina žen proto inklinuje k přijetí alternativní léčby - homeopatické.

Proces hojení pomocí homeopatických léků trvá déle než hormonální terapie, ale je mnohem bezpečnější, protože umožňuje tělu aktivovat vlastní ochranné a regulační funkce, díky nimž rychle obnovuje normální fungování vnitřních orgánů a procesů v nich probíhajících.

Homeopatické léky se vyrábějí pouze z přírodních látek ve skromné ​​dávce, protože jejich velké množství přispívá ke vzniku a rozvoji určitých nemocí. Malá dávka látek s homeopatickým účinkem aktivuje imunitní vlastnosti těla a vede jej k samostatnému boji s bolestivým stavem.

Díky této vlastnosti je homeopatická léčba stále populárnější jak při léčbě různých nemocí, tak při jejich prevenci. Homeopatie se velmi často začala používat při menopauze, problémech se štítnou žlázou a krvetvornými orgány, při onemocněních dýchacích cest, žaludku a střev.

Jakýkoli homeopatický lék používaný ke zmírnění klimakterických příznaků obsahuje ve svém složení přírodní analog ženského hormonu estrogenu, takzvaný fytoestrogen, získaný z určitých druhů rostlin. Užívání v kombinaci s různými látkami pomáhá ženskému tělu účinně bojovat s takovými projevy menopauzy, jako jsou návaly horka, časté výkyvy nálady, migrény. Zároveň se menopauza objevuje stále méně a méně nápadně. Frekvence náhlých záchvatů horečky, závratí a vysokého krevního tlaku se postupně snižuje.

Chcete-li zlepšit své zdraví během menopauzy a zbavit se nepříjemných příznaků menopauzy, měli byste se určitě poradit s homeopatickým lékařem a přesně dodržovat jeho doporučení. Teprve potom bude léčba menopauzy úspěšná..

Jaké jsou hlavní výhody homeopatie?

Mezi výhody homeopatické léčby během menopauzy patří:

 • naprosto přirozené složení léků;
 • nedostatek vedlejších reakcí;
 • mírný účinek na tělo kvůli skutečnosti, že aktivní prvky jsou ve velmi malých dávkách;
 • malý seznam kontraindikací;
 • vysoká účinnost při léčbě projevů klimakterického období, regulace menstruačního cyklu, normalizace pohody;
 • nedostatek závislosti na lécích, což vám v případě potřeby umožňuje užívat je po dlouhou dobu;
 • nízké náklady.

Použití homeopatických léků na menopauzu zajišťuje, že léčivý účinek probíhá hladce, v důsledku čehož průměrná doba léčby trvá 3 měsíce a některé léky je třeba užívat až 6 měsíců. První výsledky však lze pozorovat po dvou týdnech užívání homeopatik..

Výhody a nevýhody

Nemyslete si, že náhodný příjem homeopatických léků nepoškodí tělo..

Před zahájením kurzu se musíte poradit se zkušeným homeopatickým lékařem, abyste předešli vážným následkům..

Při používání homeopatik byste měli být opatrní v následujících případech:

 • Pokud současně podstupujete léčbu manuálními nebo fyzioterapeutickými postupy;
 • V přítomnosti závažných patologií;
 • Bez konzultace s lékařem nemůžete brát prostředky.

Tyto léky však mají mnoho výhod:

 • Přírodní původ, žádné chemikálie a hormony;
 • Nežádoucí účinky jsou omezeny možnou alergií na jednu ze složek léku;
 • Dostupná cena;
 • Drogy jsou bezpečné, mohou se používat k léčbě těhotných žen, kojících žen i lidí v pokročilém věku.

Formy uvolňování a složení těchto léků

Homeopatické léky na menopauzu se vyrábějí v různých dávkových formách: tablety, granule nebo kapky. Jsou to jak monopreparáty, tak specializované komplexy, ve kterých účinek jedné složky může zvýšit účinek ostatních..

Obsahují pouze přírodní látky:

 • imunostimulanty a přírodní estrogeny, které se vyskytují u určitých druhů rostlin;
 • včelařské produkty;
 • hadí jed (lachesis) a další živočišné složky.

Kompletní seznam homeopatických léků na menopauzu představený na ruském farmakologickém trhu zahrnuje více než 1 500 léků.

Proč jsou tyto léky dobré??

Homeopatické léky jsou účinné v boji proti mnoha příznakům menopauzy. Hlavní princip takové léčby lze nazvat zavedením přírodních látek v malé dávce. Stojí za to vědět, že nadměrné množství přírodních složek vede k rozvoji mnoha nemocí. Po několika kurzech takového uzdravování začne samotné tělo bojovat se vzniklými příznaky..

Homeopatické léky na menopauzu nemají pozitivní účinek na jednotlivé orgány, ale zlepšují fungování těla jako celku. Rysem takových léčebných prostředků lze nazvat skutečnost, že nemají ve svém složení hormony, ale skládají se z rostlinných složek a minerálů.

Hlavní zásadou je, že nemoc je léčena léky, které obsahují výtažky jedovatých organismů. Homeopatické léky proto mohou sestávat ze sekrecí živých tvorů: hadího jedu, pavouků, včel a jiného hmyzu.

Homeopatické doplňky stravy také obsahují 80% ženských hormonů, které mají pozitivní vliv na stav ženy v menopauze..

Kromě alergické reakce nemají žádné další kontraindikace. Vzhledem k tomu, že obsahují přírodní přísady, lze homeopatické léky pít několik let, po celou dobu menopauzy.

Homeopatický přípravek "Climaxan"

Jedná se o velmi populární homeopatický přípravek vyráběný Ruskou federací. Vyrábí se ve dvou dávkových formách, které mají stejné složení a terapeutický účinek: pastilky a sférické granule. Tento lék má následující indikace pro použití: eliminace premenopauzálních symptomů a postmenopauzálních stavů. Tento homeopatický lék se používá ke stabilizaci menstruačního cyklu v počáteční klimakterické fázi..

Tento léčivý přípravek obsahuje hlavní prvek - fytoestrogen, který je výtažkem z cimicifugy. Tato látka normalizuje hormonální rovnováhu a eliminuje nepříjemné menopauzální projevy - návaly horka, nadměrné pocení, poruchy spánku a další problémy v nervovém systému, bolesti hlavy a závratě..

Včelí jed, který je také obsažen ve složení tohoto léku, pomáhá eliminovat depresivní stavy způsobené změnami v hormonálním pozadí. Dobře bojuje s otoky končetin a snižuje intenzitu bolesti.

Lachesis, hadí jed, který se nachází v přípravku "Climaxan", má pozitivní vliv na složení krve. Výsledkem je, že práce srdce a krevních cév, autonomní systém se zlepšuje, návaly horka zmizí, stejně jako zvýšené pocení doprovázející taková porušení..

Lék by se měl užívat dvakrát denně, 1 tableta nebo 5 granulí před jídlem. Tento lék, bez ohledu na formu uvolnění, musí být absorbován v ústech, dokud se úplně nerozpustí. Při závažných projevech příznaků může lékař zvýšit denní dávku léku: 5 granulí nebo 1 tabletu každý až 4krát během dne. Minimální terapeutický kurz s granulemi by měl být 1-2 měsíce a tablety - šest měsíců. Po ukončení léčby se provede dvoutýdenní interval, během kterého se doporučuje darovat krev pro laboratorní výzkum a podstoupit vyšetření u gynekologa. Pokud je to nutné, odborník předepíše druhý průběh léčby menopauzy s homeopatií.

Top 5 nejžádanějších drog

Úplný seznam homeopatických léků na menopauzu zahrnuje více než 1 500 položek, ale vezmeme v úvahu pouze pět nejoblíbenějších léků.

Climaxan

Tento populární homeopatický přípravek vyrábí domácí společnost Materia Medica ve dvou dávkových formách, které mají stejné složení a terapeutický účinek: sférické granule a pastilky..

Lék má následující indikace pro použití: léčba premenopauzálních symptomů a postmenopauzálních stavů. Předepisuje se k normalizaci menstruačního cyklu v první klimakterické fázi..

Produkt zahrnuje:

 1. Fytoestrogen - výtažek z cimicifuga, který normalizuje hormonální hladiny a tím eliminuje vzniklé příznaky menopauzy - návaly horka, pocení, nespavost a další problémy se spánkem, závratě a bolesti hlavy.
 2. Včelí jed pomáhá vyrovnat se s depresivními podmínkami. Dobře eliminuje časté otoky končetin a snižuje intenzitu bolesti.
 3. Lachesis je hadí jed. Má pozitivní vliv na složení krve. Výsledkem je, že se zlepšuje práce kardiovaskulárního systému, zmizí návaly horka a také jejich doprovodné zvýšené pocení.

Climaxan se užívá dvakrát denně, 5 granulí nebo 1 tableta 15 minut před jídlem. Činidlo, bez ohledu na terapeutickou formu, musí být uchováváno v ústech, dokud se úplně nerozpustí. Při závažných projevech příznaků může lékař zvýšit denní dávku léku: 5 granulí nebo 1 tabletu 3-4krát po celý den..

Minimální průběh léčby granulemi je 1-2 měsíce a tablety - 6 měsíců. Po ukončení kurzu je dvoutýdenní přestávka, během níž je nutné provést krevní testy a podstoupit gynekologické vyšetření. Pokud je to nutné, lékař předepíše druhý cyklus léčby.

Klimakt-Hel

Komplexní homeopatický přípravek německé společnosti Biologische Heilmittel Heel GmbH. K dispozici ve formě kosočtverce.


Skládá se ze 7 účinných látek, z nichž 3 jsou rostlinného původu:

 • sanguinaria canadian - eliminuje návaly horka a bolesti hlavy;
 • hořká nevědomost - bojuje proti výkyvům nálady a bolestem hlavy;
 • cedron - pomáhá zbavit se neurologických projevů.

Složky živočišného původu:

 • látka z inkoustového vaku sépie - účinně eliminuje návaly horka a zvýšené pocení, podrážděnost a depresi;
 • lachesis - jed hada surukuku, jehož činnost je zaměřena na odstranění bolestí hlavy a návalů horka.

Minerální složky přípravku:

 • síra - pro boj s návaly horka a nadměrným pocením;
 • kovový cín je účinným lékem na neuralgii.

Užívejte jednu tabletu třikrát denně čtvrt hodiny před jídlem nebo hodinu po jídle. Průběh léčby je od 3 do 6 týdnů.

Remens

Široce inzerovaný komplexní homeopatický přípravek rakouského farmaceutického koncernu Richard Bittner AG, který je k dispozici ve formě tablet a kapek.

Složení nástroje zahrnuje fytoestrogeny, které jsme zvažovali: cimicifuga a sanguinaria. Tajemství sépie a lachesisových žláz je navíc hadí jed, který je silnou imunostimulační složkou.

Užívání léku vám umožňuje eliminovat příznaky, s nimiž jeho účinné látky bojují. Je užíván k normalizaci hormonálních hladin a menstruačního cyklu, zvýšení imunity, zlepšení funkce reprodukčního systému a stavu cév.

Dámy oceňují tento lék zejména proto, že brání zvýšení tukových zásob na pozadí snížené hladiny pohlavních hormonů. První dny užívejte 30 kapek nebo 3 tablety denně v různých časech. Poté se dávka sníží na 20 kapek a 1-2 tablety denně. Průběh léčby je šest měsíců.

Sepia Comp Matrona


Domácí společnost Talion A vyrábí kapky pro ženy Sepia Comp Matrona. Patří mezi ně: extrakt z cimicifuga, látka ze žláz sépie, a lachesis - hadí jed.
Tento homeopatický lék lze užívat během hormonální terapie v kombinaci s příjmem vitamínů a stopových prvků..

Užívejte 8-10 kapek půl hodiny před jídlem po dobu až 2 měsíců. Po měsíční přestávce opakujte průběh léčby.

Taková terapie pomáhá eliminovat tlakové rázy, návaly horka, bolesti hlavy, posilovat imunitu, předcházet depresím a stabilizovat nervový systém, zvládat emoční projevy.

Léky "Klimakt-Hel"

Jedná se o kombinovaný homeopatický přípravek německé farmakologické společnosti Biologische Heilmittel Heel GmbH. Vyrábí se ve formě tablet pro absorpci v ústech. Skládá se ze 7 aktivních složek, z nichž 3 jsou rostlinného původu:

 • sanguinaria canadian - pomáhá eliminovat návaly horka a bolesti hlavy;
 • hořká nevědomost - pomáhá eliminovat výkyvy nálad a emoční labilitu;
 • cedron - zmírňuje neurologické poruchy.

Složky živočišného původu v tomto léku jsou:

 • výtažek z inkoustového vaku sépie - eliminuje návaly horka a nadměrné pocení, depresivní stavy a podrážděnost;
 • lachesis - jed surukuku, jehož účinek je zaměřen na zmírnění bolesti hlavy a návalů horka.

Minerální složky tohoto léčivého přípravku:

 • síra - k odstranění návalů tepla a nadměrného pocení;
 • kovový cín - na neuralgii.

Tento homeopatický lék se užívá během menopauzy třikrát denně, jedna tableta před jídlem. Průběh léčby je 3-6 týdnů.

Moderní diagnostika

Aby homeopatičtí lékaři našli co nejpřesnější lék, používají nejmodernější vyšetřovací metody - diagnostiku metodou R. Volla a testování autonomní rezonance - ART. Obě tyto techniky vám umožňují diagnostikovat naprosto všechno, dokonce i počáteční změny v těle pacientky, což znamená, že se můžete dozvědět o všech jejích nemocech, i těch skrytých. Proto je vyloučena chyba při výběru individuálního režimu z homeopatických mono přípravků.

Terapeutický postup BRT (biorezonanční terapie), který homeopati centra často provádějí u pacientů s menopauzou, dobře obnovuje práci endokrinního systému.

Existují milovníci „hraní homeopatik“, kteří se „snaží“ léčit sebe nebo své přátele „neškodnými“ homeopatickými zrny. Nejčastěji používají recepty někoho jiného nebo používají komplexní homeopatická léčiva..

„Neškodná“ sladká zrna tedy NENÍ vůbec neškodná! Nesprávně předepsaný lék (a jmenování bude určitě špatné!) Buď nefunguje vůbec (onemocnění bude pokračovat v progresi a pacient bude zklamán homeopatií), nebo způsobí zhoršení chronických onemocnění (k tomu bohužel dochází častěji).

Návaly tepla s menopauzou? Homeopatie je správná volba! Pomůžeme vám udržet zdraví a ženskou přitažlivost pro nadcházející roky! Volejte denně od 9:00 do 21:00 +7 (495) 120-28-54

Recenze pacientů

"Byl jsem mučen přílivem a odlivem - a dnem i nocí se nedýchal." Téměř 4 měsíce jsem pil komplexní homeopatická léčiva (koupil jsem je bez lékařského předpisu v lékárně) - bylo to trochu jednodušší, ale když jsem přestal pít, všechno se vrátilo do normálního stavu. Šel jsem za Elenou Yuryevnou Popovou. Provedla mi vegetativní rezonanční studii a vybrala léky - testovala mě 2 hodiny - ukázalo se, že je to obtížná věc! Začal jsem je brát dvakrát denně. Již 4. den začaly přílivy ustupovat. Přestal jsem to užívat na týden (chtěl jsem zkontrolovat, zda se znovu obnoví). Nebyly žádné návaly horka a já jsem tyto léky pil s klidem v duši další měsíc. A když jsem přišel k Eleně Jurievně. Shrnula - moje hormonální hladiny se vrátily k normálu. Zároveň jsem nepil hormony! Je to jen to, že tyto léky samy sladily všechny hormony pro můj stav a můj věk. Jsem velmi vděčná doktorce Popové - pracuji klidně, dobře se vyspím. Doufám, že (jak slíbil lékař) také zhubnout alespoň 5 kg - tyto léky zvyšují metabolismus a snižují chuť k jídlu. A opravdu to chci!

Irina, 48 let, Moskva "

"Měl jsem spoustu stížností na menopauzu!" Tlak vyskočil, podrážděnost, otoky, váha začala přibývat, špatně spal - v noci jsem zpocený vrhl horečku. Nejprve jsem vypil hormony - na vlastní nebezpečí a riziko jsem to zachytil na internetu! Okamžitě se zvýšila srážlivost krve a začaly bolet žíly. Začal jsem pít hotovou homeopatii - prodejce mi poradil v lékárně. Pil jsem téměř rok - hledal jsem „svůj“ lék - vyměnil jsem francouzské léky za německé, pak za italské... Také tento test selhal. Rozhodl jsem se navštívit homeopata v Adonisu. Okamžitě se mi tu líbilo: možnost podstoupit diagnostiku na recepci, určit poměr všech hormonů, jaké nemoci mě stále ohrožují. Sám můžu sledovat průběh léčby měřením - uklidňuje mě, dává mi náladu pokračovat v léčbě. Líbí se mi, že v tomto centru léčí pouze homeopatií (bez doplňků stravy a vitamínů) a je pečlivě vybírána při každé schůzce. Asi po měsíci jsem se cítil lépe, ale nespavost stále přetrvávala, váha se zvýšila a otok byl mučen. Rozšířil jsem homeopatii se zaměřením na hubnutí. Už uplynuly 3 měsíce. Během této doby jsem byl dvakrát na recepci. Moje stížnosti na menopauzu jsou již minimální - někdy, když jsem nervózní, se to zahřeje. Tlak je téměř normální, dobře spím, nálada je klidná. Za 3 měsíce jsem pomocí těchto léků ztratil 2,5 kg (pro mě je to hodně - prakticky jsem nezměnil stravu!) Jsem spokojen s léčbou. Půjdu na schůzku za měsíc - chci pokračovat v hubnutí.

Elena, 52 let, oblast Vladimir "

Pokud máte dotazy nebo si chcete domluvit schůzku - zavolejte! Pracujeme denně od 9.00 do 21.00 +7 (495) 120-28-54

„Remens“

Jedná se o populární rakouský farmakologický kombinovaný homeopatický lék, který se vyrábí ve formě kapek a tablet. Složení tohoto produktu zahrnuje komplex fytoestrogenů z cimicifuga a sanguinaria. Kromě toho je zde přítomna lachesis a tajemství sépiových žláz, což jsou silné imunostimulační složky. Užívání léků vám umožňuje zastavit nepříjemné příznaky, s nimiž bojují jeho aktivní prvky.

Homeopatický lék se používá k menopauze z návalů horka, k normalizaci hormonální rovnováhy a menstruačního cyklu, k posílení imunity, k normalizaci funkcí reprodukčního systému a stavu srdce a cév. Ženy tento lék oceňují zejména proto, že brání tvorbě tukových usazenin na pozadí nízké hladiny pohlavních hormonů.

Zpočátku se lék užívá 3 tablety nebo 30 kapek denně. Poté musí být dávka snížena na 20 kapek a 1-2 tablety. Průběh léčby je 6 měsíců.

Homeopatie pro menopauzu může být velmi účinná. Seznam drog tím nekončí..

Výhody a nevýhody terapie

Homeopatické léky pomáhají obnovit normální zdraví pomocí mikrodávek léčivých látek. Léčba pomáhá tělu vyrovnat se se změnami. Během období užívání léků je důležitý emoční přístup pacienta a víra v účinnost terapie. Homeopatie je považována za jeden z nestandardních přístupů medicíny k léčbě příznaků menopauzy. Značná část odborníků je ohledně této metody skeptická. Nevěří, že léky se mohou vyrovnat se zdravotními problémy..

Homeopatické léky na menopauzu způsobené návaly horka a dalšími příznaky nejsou téměř škodlivé. Proto je gynekologové nejčastěji používají jako doplněk léčby. To je zvláště nutné, když u žen dochází k psychoneurotickým odchylkám v důsledku nástupu menopauzy..

Hlavní výhodou homeopatik je zmírnění průběhu menopauzy bez komplikací. Fytopreparáty nemají žádné kontraindikace, s výjimkou těhotenství a laktace.

Totéž nelze říci o hormonální terapii. Způsobuje přírůstek hmotnosti a výskyt novotvarů v reprodukčním systému. Také má velký seznam kontraindikací.

Složení zahrnuje rostlinné extrakty, které obsahují fytohormony. Jsou schopni nahradit přírodní estrogen. Je třeba mít na paměti, že účinek fytopreparací je mnohem nižší.

Chcete-li získat účinnou léčbu, musíte drogu užívat po dlouhou dobu. Účinné látky se musí v těle hromadit v dostatečné koncentraci. K výrobě homeopatických léků se používá med, včelí jed a další látky. Produkt je dobře kompatibilní s tradičními léky.

 • Nebojujte s osteoporózou a srdečními chorobami.
 • Nezabraňte vzniku novotvarů.

Nechte přípravky homeopatie na menopauzu z návalů horka neškodné pro tělo, před jejich použitím je nutné podstoupit úplné vyšetření k identifikaci příčin onemocnění.

"Sepia Comp Matrona"

Tento homeopatický lék se vyrábí v Rusku v kapkách. Obsahují:

 • výtažky cimicifuga;
 • prvky ze sépiových žláz;
 • hadí jed.

Tento homeopatický lék na menopauzu lze použít během hormonální terapie v kombinaci s příjmem různých vitamínů a minerálů. Vezměte drogu 10 kapek třikrát denně po dobu 2 měsíců. Následně je nutné si udělat měsíční pauzu a opakovat průběh léčby. Taková terapeutická technika pomáhá eliminovat poklesy tlaku, bolesti hlavy, návaly horka, posílit imunitu, stabilizovat fungování nervového systému, zabránit nástupu deprese a vyrovnat se s emočními jevy..

To potvrzují recenze homeopatie pro menopauzu. Seznam léků předepsaných během tohoto období je rozsáhlý..

Climax a jeho fáze

Časem ženské tělo ztrácí schopnost rodit děti. To je způsobeno zánikem funkce vaječníků a snížením produkce ženských pohlavních hormonů. Tento proces je typický pro ženy, které překročily hranici 45 let. Není to patologické, ale přirozené a nevyžaduje zvláštní zacházení. Pokles koncentrace estrogenu a progesteronu však ovlivňuje nejen oblast genitálií, ale také celé tělo jako celek..

Proto je ve většině případů menopauza doprovázena řadou nepříjemných příznaků, které mohou způsobit značné nepohodlí. Mezi nejcharakterističtější patří:

 • periodický pocit tepla (návaly horka), silné pocení;
 • obecná slabost;
 • prodloužené vypouštění;
 • vysoká únava;
 • nervozita, prudké emoční skoky;
 • poruchy spánku;
 • poklesy tlaku;
 • migréna;
 • závrať;
 • vaginitida.

Kromě toho si ženy často stěžují na poruchy v různých systémech, zejména v oběhovém systému.

Homeopatie ve většině případů pomáhá nejen vyrovnat se s těmito příznaky, ale také předcházet vzniku možných komplikací. A existují značná rizika vzniku cukrovky, infarktu, osteoporózy.

Klimakterické období lze zhruba rozdělit do několika fází. Každý z nich má své vlastní vlastnosti:


Premenopauza. Začíná, když žena dosáhne 45-47 let. V této době se zmenšuje velikost mléčných žláz, objevují se vrásky a může se zvyšovat tělesná hmotnost. Často se zaznamenává progrese aterosklerózy.

 • Samotná menopauza. Přichází nejméně 9 měsíců po ukončení menstruačního cyklu. Průměrný věk žen je 51 let. V této době došlo k významným psychoemotionálním změnám. Pro ženu je těžké probudit se a naladit se na obvyklé věci. Pravidelně ji zakrývá pocit tepla, pak se třese. Často může být obtěžován bolestmi zad.
 • Postmenopauza. V tomto posledním období dochází ke ztrátě sexuální touhy, pocitu sucha a svědění v pochvě, bolestivému močení. Křehkost kostí a sklon ke kardiovaskulárním lézím jsou významně zvýšeny.
 • Žádné léky, včetně homeopatik, vás nezachrání před menopauzou, protože toto období je naprogramováno na genetické úrovni. Různé faktory, včetně environmentálních a dokonce i sociálních, mohou menopauzu přiblížit. Může to být ovariální patologie, záření, špatné návyky, pesticidy atd..

  Estrovel

  Tento léčivý přípravek je komplexní homeopatický přípravek od ruské společnosti V-Min +. Je považován za jeden z nejlepších léků používaných ke zmírnění klimakterických příznaků. Neobsahuje lachesis a další složky živočišného původu, ale pouze rostlinné látky - extrakt z cimicifuge, listy kopřivy, divoký jam a sójové isoflavonoidy, provitaminy. S pomocí tohoto léku se provádí účinná léčba klimakterických poruch. Lék normalizuje hormonální hladiny, eliminuje psychoemoční stres, zvyšuje pružnost krevních cév, zabraňuje vyplavování vápníku z kostní tkáně.

  Lék tedy pomáhá předcházet rozvoji osteoporózy a patologických stavů kardiovaskulárního systému, zvyšuje imunitu a používá se k silné menstruaci u žen před menopauzou. Tento produkt se vyrábí ve formě tobolek, měli byste užívat 1 tobolku třikrát denně.

  Recenze lékařů a pacientů na Klimakt Heel

  Recenze Klimakt Heel ukazují, že lék je velmi populární mezi pacienty a odborníky. To je způsobeno vysokou účinností produktu spolu s jemným a jemným účinkem na ženské tělo..

  Statistiky ukazují, že 87% pacientů, kteří užívali drogu v premenopauze a menopauze, zaznamenalo vymizení příznaků, jako jsou návaly horka, neurózy, hyperhidróza, bolest v různých částech těla, křeče. Zástupkyně žen poznamenávají, že přípravek Klimakt Hel pomáhá obnovit kvalitu sexuálního života během menopauzy obnovením vodní rovnováhy sliznic. Podle recenzí se stav pokožky a nehtů znatelně zlepšuje, ztráta vlasů se zastaví, bolest kloubů zmizí. Je zaznamenáno zlepšení celkové pohody.

  Lék má kumulativní účinek a výsledky jeho účinku se projeví po dvou týdnech užívání. Po ukončení jeho používání zůstává výsledek po dlouhou dobu, zpravidla ne méně než měsíc.

  Shrnuto, rád bych poznamenal, že produkt má přijatelnou cenu a je uveden ve všech řetězcích lékáren. Ať se vám menopauza nestane překážkou pro šťastný a pohodlný život. být zdravý!

  Recenze homeopatických přípravků na menopauzu

  Každá žena dříve nebo později čelí takovému jevu, jako je menopauza, proto existuje mnoho recenzí o lécích, které pomáhají eliminovat negativní příznaky tohoto fyziologického stavu na lékařských stránkách. Když mluvíme konkrétně o homeopatických lécích, ženy zde mají dva názory. Někteří říkají, že tyto léky jsou dobrou a rozhodně bezpečnou analogií pro hormonální terapii. Věří, že tyto léky mohou účinně eliminovat návaly horka a další projevy menopauzy, i když jsou přirozené. Podle recenzí homeopatie pro menopauzu jsou nejžádanějšími léky „Estrovel“ a „Klimakt-Hel“.

  Jiná kategorie žen nepovažuje homeopatika za hlavní léčbu a používá je jako doplňkový nástroj při komplexní terapii. V tomto případě podle nich pomáhají zvyšovat účinek základních léků a normalizovat celkový stav..

  Je lepší se předem seznámit s recenzemi žen o homeopatii s menopauzou..

  Výhody léčby menopauzy

  1. Zaručené snížení počtu stížností během prvního týdne užívání léků, výrazné zlepšení stavu („jako před menopauzou“) během 1–2 měsíců.

  2. Léčba bude prováděna silnými jednotlivými homeopatickými přípravky - bez vedlejších účinků a poškození zdraví!

  3. Další „bonusy“: zvýšená imunita, prevence nachlazení a parazitární infekce.

  4. Obdržíte kompletní protokol o vašem zdravotním stavu (na 5 listech) se seznamem všech patologií a chorob (i na nejzákladnější úrovni).

  5. Dostanete ZDARMA všechny potřebné léky pro celý průběh léčby!

  Nyní víte, co dělat, když menopauza snižuje kvalitu vašeho života! Pokud máte dotazy nebo si chcete domluvit schůzku - zavolejte! Pracujeme denně od 9.00 do 21.00 +7 (495) 120-28-54

  Materiál byl připraven za účasti homeopatické lékařky Anny Georgievny Garusové. Více o autorovi se dozvíte na tomto odkazu..

  Standardy skladování

  Uchovávejte drogu Klimakt Hel mimo dosah mladších členů rodiny..

  Léčivá kompozice je použitelná od data výroby - 5 let. V žádném případě byste neměli užívat drogu po stanovené době! Musí být zlikvidován v souladu s legislativou..

  Přípustný teplotní rozsah pro skladování léku: 15 až 25 stupňů Celsia.

  Je důležité vědět: Klimakt Hel je homeopatikum, které neovlivňuje schopnost řídit vozidla a složité mechanismy. Je povoleno, aby se ho zúčastnili lidé, jejichž práce souvisí s pozorností a rychlostí reakce..

  Vedlejší efekty

  Droga, i když je homeopatická, má vedlejší účinky. Lidé s problémy s játry mohou zaznamenat nárůst aktivity jaterních enzymů. Taková reakce vzniká při užívání jakýchkoli léků, které obsahují Sanguinaria. V obtížných případech se může objevit lékařská žloutenka. Komplikace během léčby znamenají, že užívání léku musí být ukončeno a navštívit lékaře..

  Jsou možné alergie různých forem s individuální nesnášenlivostí k jednotlivým složkám.

  Je důležité vědět: případy předávkování přípravkem Climax Hel nebyly zaznamenány. To však neznamená, že množství spotřebované drogy lze zvýšit bez vědomí ošetřujícího lékaře..

  Homeopatická pomoc při menopauze

  Období menopauzy je jedním z nejobtížnějších v životě ženy. A i když to nelze nazvat nemocí, nepříjemné příznaky, které se v této době objevují, velmi narušují normální život. Proto se nemůžete obejít bez léčby tohoto syndromu..

  V závislosti na tom, jak žena snáší menopauzu, předepisuje ošetřující lékař finanční prostředky s přihlédnutím k období a věku pacienta. V některých případech je hormonální terapie nepostradatelná. I když je hormonální terapie dostatečně účinná, může vést k řadě nežádoucích důsledků. Zdroj: flickr (Eugene Evehealth).

  Projevy klimakterického syndromu mohou homeopatická léčiva významně a bezpečně oslabit. I když je účinek homeopatické léčby menopauzy dosažen pomaleji, je poměrně stabilní a může ulevit nejen od menopauzy, ale také od doprovodných onemocnění, protože homeopatie je zaměřena na zlepšení celého těla.

  Climax a jeho fáze

  Tuto dobu lze podmíněně rozdělit do několika fází:

  • Za prvé, premenopauza trvá asi čtyři roky. Odpočítávání začíná od posledního období. Žena začíná pociťovat silné výkyvy nálady, je uvržena do tepla, poté do chladu, je upraven menstruační cyklus. V některých případech je přidáno silné probuzení ráno.
  • Menopauza může být stanovena až po roce bez menstruačního toku. Průměrný věk nástupu je 51 let.
  • Poslední fází je postmenopauza. Toto je období od poslední menstruace, kdy žena začíná mít akutní nedostatek estrogenu. Bez ní se zvyšuje riziko kardiovaskulárních onemocnění..

  Homeopatické léky chrání tělo ženy během tohoto období před komplikacemi, jako je osteoporóza a srdeční choroby.

  Užívejte homeopatika pouze po konzultaci s lékařem. Samoléčba může vést k neočekávaným následkům. Zdroj: flickr (Eugene Evehealth).

  Účinnost homeopatické léčby

  Podstatou působení homeopatických léků je nastartovat přirozené funkce těla, provokovat jejich aktivní práci. Za tímto účelem se látky používají v minimálních dávkách, které ve velkém množství mohou způsobit nenapravitelné poškození zdraví pacienta. Malé množství může vyprovokovat tělo k aktivní práci.

  Homeopatické léky zaměřené na léčbu projevů menopauzy normalizují mnoho problémů ženského těla:

  • Snížená imunita;
  • Nedostatek estrogenu;
  • Návaly tepla;
  • Změny nálady, psycho-emoční nestabilita.

  Výhody a nevýhody

  Nemyslete si, že náhodný příjem homeopatických léků nepoškodí tělo..

  Před zahájením kurzu se musíte poradit se zkušeným homeopatickým lékařem, abyste předešli vážným následkům..

  Při používání homeopatik byste měli být opatrní v následujících případech:

  • Pokud současně podstupujete léčbu manuálními nebo fyzioterapeutickými postupy;
  • V přítomnosti závažných patologií;
  • Bez konzultace s lékařem nemůžete brát prostředky.

  Tyto léky však mají mnoho výhod:

  • Přírodní původ, žádné chemikálie a hormony;
  • Nežádoucí účinky jsou omezeny možnou alergií na jednu ze složek léku;
  • Dostupná cena;
  • Drogy jsou bezpečné, mohou se používat k léčbě těhotných žen, kojících žen i lidí v pokročilém věku.

  Homeopatie pro menopauzu: funkce aplikace

  S menopauzou můžete užívat jak monopreparáty klasické homeopatie, které homeopat předepisuje s přihlédnutím k ústavnímu typu a symptomům, tak farmaceutické homeopatické léky, které řeší problém v kombinaci a také se osvědčily.

  Výběr komplexních homeopatických léků je dnes dostatečně široký. Proto je velmi důležité nejprve jít na konzultaci s odborníkem. Poradí kompetentnímu kurzu v závislosti na věku, síle projevů a stadiu menopauzy.

  Seznam nejoblíbenějších léků:

  1. Estrovel - snižuje počet a závažnost návalů.
  2. Feminal - snižuje projevy s nedostatkem pohlavních hormonů.
  3. Climaxan je nejoblíbenější složená droga, která pomáhá zmírnit příznaky klimakterického syndromu. Zahrnuje Lachesis, Apis, Cimicifuga.
  4. Sepia Comp Matrona je kompozitní přípravek obsahující Lachesis, Cimicifuga a Sepia. Lék je schopen zastavit růst endometriálních buněk, což snižuje možnost vývoje rakovinných buněk.
  5. Climakt-Hel - účinně zvládá příznaky menopauzy, zlepšuje fungování vaječníků a hypotalamu, zlepšuje hormonální hladiny.
  6. Hormel - užívaný ke zmírnění příznaků premenstruačního syndromu.

  Důležitá informace: všechny tyto léky lze užívat pouze po konzultaci s odborníkem. Abyste se vyhnuli zhoršení stavu nebo rozvoji nových nemocí, neměli byste brát léky, jak chcete. Samoléčba může způsobit vážné poškození těla.

  Seznam homeopatických monopreparací indikovaných pro menopauzu je ještě obsáhlejší. Úspěšně pracují na odstranění příznaků menopauzy a uzdravení celého těla. Jsou předepsány s ohledem na ústavní charakteristiky a příznaky, které se objevují během premenopauzy.

  1. Lachesis (Lachesis) - vhodný pro melancholické ženy, zmírňuje návaly horka, snižuje krvácení, zmírňuje bolesti hlavy, zmírňuje bušení srdce.
  2. Sépie - lék funguje lépe na brunetky, které jsou náchylné k mdlobám. Sépie úspěšně snižuje všechny příznaky menopauzy.
  3. Cimicifuga je velmi dobrý lék na bolest v mléčné žláze a střelbu do dělohy a dolní části zad během menopauzy se silným krvácením. Má příznivý účinek na celé tělo ženy.
  4. Gelsemium (Gelsemium) je předepsáno pro časté močení během menopauzy, pokud je doprovázeno "blikajícími muškami" před očima, závratě a návaly horka.
  5. Pulsatilla (Pulsatilla) - zmírňuje nepohodlí návaly horka, indikované pro slabost a závratě. Vhodné pro jemné, kňouravé jemné ženy.
  6. Sulfuricum acidum (Acidum sulphuricum) - je předepisován slabým vychrtlým ženám, které pociťují záchvaty zimnice, silné pocení během návalů.

  Nejlepší homeopatické léky na menopauzu z návalů horka a nejen

  Veškerý obsah iLive je kontrolován lékařskými odborníky, aby byl zajištěn jeho přesnost a věčnost.

  Máme přísné pokyny pro výběr informačních zdrojů a odkazujeme pouze na renomované webové stránky, akademické výzkumné instituce a pokud možno ověřený lékařský výzkum. Upozorňujeme, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou interaktivní odkazy na tyto studie.

  Pokud se domníváte, že některý z našich obsahů je nepřesný, zastaralý nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte Ctrl + Enter.

  • Indikace pro použití
  • Formulář vydání
  • Kontraindikace
  • Způsob podání a dávkování
  • Farmakologická skupina
  • farmaceutický účinek
  • Kód ICD-10

  Malá část žen podstupuje hormonální změny v těle spojené s koncem reprodukčního období zcela bezbolestně. Ale většina z nich má v tuto chvíli určité, často významné nepohodlí. Menopauzální poruchy se projevují především návaly horka, které komplikuje nervozita, slzavost, slabost a únava spojené s poruchami spánku, změnami krevního tlaku, bolestmi hlavy a závratěmi. Ženy si často stěžují na dysfunkci kardiovaskulárních, endokrinních, urogenitálních a muskuloskeletálních systémů.

  Hlavní léčbou, kterou je třeba připustit - velmi účinnou, je hormonální substituční léčba. Hormonální léčba má však řadu závažných kontraindikací a může vést k rozvoji maligních novotvarů..

  Alternativní medicína, zejména homeopatie, může nabízet různé léky, které významně oslabí a nakonec eliminují menopauzu, aniž by způsobily jakékoli vedlejší účinky. Je pravda, že účinek homeopatických léků přichází o něco pomaleji než u hormonů, přesto je poměrně stabilní a může eliminovat nejen klimakterický syndrom, ale také pomoci zbavit se nepříjemných příznaků souběžných onemocnění. Cílem homeopatické léčby je zlepšit celé lidské tělo, které je považováno za celek, a při seriózním přístupu k léčbě dosahují pacienti dobrých výsledků..

  Farmakologická skupina

  farmaceutický účinek

  Indikace pro použití homeopatických léků na menopauzu

  Indikace pro použití homeopatických komplexních přípravků:

  • návaly horka, hyperhidróza;
  • noční pocení;
  • poruchy nočního spánku, slabost, únava;
  • migrénové bolesti hlavy;
  • zvýšená excitabilita nebo naopak apatie;
  • vegetativní vaskulární dystonie;
  • hypertenze;
  • křeče;
  • děložní krvácení, vaginální výtok;
  • bolení břicha;
  • dysfunkce vaječníků;
  • suchost pochvy;
  • porucha močení.

  Formulář vydání

  Při menopauze jsou předepsány různé léky v závislosti na stavu, životním stylu, doprovodných příznacích a onemocněních ženy. Nejčastěji se používá u klimakterických poruch Lachesis (Lachesis), Pulsatilla (Pulsatilla), Sepia (Sepia), Sulfuris (Sulfuris), Fosfor (Phosphorus), Sanguinaria (Sanguinaria), Zincum metallicum (Zincum metallicum). Kombinace homeopatických ředění těchto látek se používají ve složení farmaceutických univerzálních léků doporučených pro menopauzu. Uvolňovací forma homeopatických léků - granule, kapky, tablety.

  Seznam homeopatických léků na menopauzu

  Lékaři často doporučují pacientům přípravky na podpatky pro menopauzu jako alternativu k hormonům. Jedná se o velmi známou sérii homeopatických univerzálních komplexních přípravků, které se užívají po dlouhou dobu, aniž by hrozilo, že se u nich objeví spousta vedlejších účinků. Pro léčbu klimakterických poruch je obvykle předepsán lék Climakt-Heel nebo Mulimen, který přímo eliminuje příznaky menopauzy, Hormel SN, který stabilizuje hormonální rovnováhu, Nervo-Heel, který zmírňuje závažné poruchy nervového systému.

  Climakt-heel - kombinovaný lék potencovaných látek v homeopatických ředěních, které určují jeho farmakodynamiku:

  • Sanguinaria (Sanguinaria) - menopauzální poruchy charakterizované hypertenzí, návaly horka se zrudnutím, bolesti hlavy, závratě (hlavně pravostranné); příznaky se zesilují při změně polohy;
  • Ignacy bitter (Strychnos ignatia) - hysterické záchvaty, výkyvy nálady, nervové vyčerpání, akutní bolesti podobné migréně;
  • Cedron (Simarouba cedron) je horečnatý stav, který se vyskytuje pravidelně; neuralgie, hlavně vlevo;
  • Sekrece pigmentových žláz sépie (Sepia officinalis) - hyperhidróza doprovázená zvýšenou únavou; slzavost, deprese způsobená dystrofickými poruchami ženských pohlavních orgánů;
  • Bushmeisterův jed surukuku (Lachesis mutus) - ostré bolesti v levé části hlavy, přecházející doprava, návaly horka.
  • Síra - návaly horka, pocit zvýšené teploty v různých částech těla, hyperhidróza, nedostatek vzduchu;
  • Kovový cín (Stannum metallicum) - postupně rostoucí a také ustupující neuralgická bolest.

  Zmírňuje záněty, křeče, bolesti, stabilizuje neuropsychický zdravotní stav. Normalizuje celkovou hormonální rovnováhu těla, včetně funkce hypofýzy, stejně jako nadledvin a štítné žlázy.

  Podporuje vylučování toxinů.

  V případě jaterních patologií se poraďte s lékařem, protože sanguinaria může poněkud narušit ukazatele bilirubinu a transaminázy.

  Dávkování: Během každého záchvatu horečky rozpusťte jednu tabletu najednou (denní dávka by neměla překročit patnáct kusů). S terapeutickým zlepšením - jeden kus se vstřebává pod jazyk třikrát denně. Délka kurzu je od tří do šesti týdnů, příjem je možný po dlouhou dobu.

  Důsledky předávkování nejsou známy. Lze kombinovat s jinými léky.

  Skladujte nejvýše pět let při dodržení teplotního režimu 15-25 ° С..

  Gormel CH - homeopatické kapky, stimulant estrogeneze.

  Farmakodynamika je určena složením:

  • Kanadský malý okvětní lístek (Conyza canadensis) - rostlina bohatá na flavonoidy, má hemostatické vlastnosti;
  • Luční lumbago (Pulsatilla pratensis) - menopauzální poruchy doprovázené poruchami spánku, neurózy;
  • Kalina obyčejná (Viburnum opulus) - onemocnění urogenitálního systému;
  • Ignacy bitter (Stryсhnos ignatii) - psycho-emoční poruchy spojené s menopauzou;
  • Aquilegia vulgaris (Aquilegia vulgaris) - psychosomatické poruchy se zhoršenou funkcí vaječníků;
  • Muškát voňavý (Myristica fragrans) - nervozita, nespavost a související poruchy trávicího systému;
  • Majoránka (Origanum majorana) - eliminuje nadměrnou psycho-emocionální a sexuální vzrušivost;
  • Cyclamen purpurascens - deprese, regulační dysfunkce a bolesti hlavy;
  • Sekrece pigmentu sépiových žláz (Sepia officinalis) - hyperhidróza doprovázená zvýšenou únavou, slzavostí, depresí způsobenou dystrofickými poruchami ženských pohlavních orgánů;
  • Uhličité vápno z lastur ústřic (Calcium carboniсum Hahnemanni) - normalizuje absorpci vápníku;
  • Kyselina dusičná (kyselina dusičná) - migréna podobná bolest, deprese, poškození epitelu sliznic a kůže.

  Dávkování: kapejte deset kapek do půl sklenice vody a pijte pomalu, držte v ústech, ne více než třikrát denně. Doporučená doba přijetí do tří měsíců.

  Důsledky předávkování nejsou známy. Lze kombinovat s jinými léky.

  Skladujte nejvýše pět let při dodržení teplotního režimu 15-25 ° С..

  Nervoheel - komplexní lék, který má uklidňující, relaxační a depresivní účinek. Normalizuje spánek, stav nervového systému a psychiky. Farmakodynamika je určena jeho složkami:

  • Hořké zapalování (Strychnos ignatia) - hysterické záchvaty, změny nálady, dystrofie nervového systému, akutní bolesti podobné migréně.
  • Sekrece pigmentových žláz sépie (Sepia officinalis) - hyperhidróza, doprovázená zvýšenou únavou, slzavostí, depresí způsobenou dystrofickými poruchami ženských pohlavních orgánů.
  • Kyselina fosforečná (Acidum fosforicum) - ztráta síly, duševní a fyzické;
  • Bromid draselný (Kalium bromatum) - ranní usínání, nespavost a noční můry, zapomnětlivost, neuróza, úzkost;
  • Zinek valerián (Zincum isovalerianicum) - poruchy spánku, nervový tik, apatie.
  • Psorinum-Nosode - migréna, únava, apatie, melancholie, katatonické stavy, schizofrenní poruchy, chronická neuralgie.

  Tablety se rozpouštějí pod jazykem: zkracují dobu usínání - spaní; v akutních obdobích - každých patnáct minut po dobu dvou hodin (denní dávka by neměla přesáhnout 15 kusů), když je dosaženo terapeutického účinku, přecházejí na třikrát denně.

  Důsledky předávkování nejsou známy. Lze kombinovat s jinými léky.

  Skladujte nejvýše pět let při dodržení teplotního režimu 15-25 ° С..

  Mulimen - komplexní homeopatické kapky, které mají terapeutický účinek na klimakterické poruchy (návaly horka a doprovodné nervové, duševní a fyzické vyčerpání), regulátor neurohormonálních funkcí oblasti ženských pohlavních orgánů.

  Farmakodynamika je určena jeho složkami.

  • Abrahamský strom (Agnus castus) - podporuje relaxaci svalů, snižuje nervové napětí, normalizuje produkci hormonů;
  • Raven racemose (Cimicifuga) - fytoestrogen, zmírňuje klimakterické poruchy;
  • Vždyzelený jasmín (Gelsemium) - poruchy urogenitálního, kardiovaskulárního, nervového systému;
  • Třezalka tečkovaná (Hypericum) - snižuje projevy nervozity, slzavosti, posiluje cévní systém;
  • Kopřiva dvoudomá (Urtica) - styptická.
  • Sekrece pigmentu sépiových žláz (Sepia officinalis) - hyperhidróza doprovázená zvýšenou únavou, slzavostí, depresí způsobenou dystrofickými poruchami ženských pohlavních orgánů;
  • Látka ze střev velryby (Ambra) - zmírňuje klimakterické poruchy.
  • Uhličité vápno z lastur ústřic (Calcium carboniсum Hahnemanni) - normalizuje absorpci vápníku;
  • Uhličitan draselný (Kalium carbonicum) - zmírňuje otoky, eliminuje apatii a anémii.

  Způsob aplikace: doporučené dávkování je 15-20 kapek, které kapají do čtvrtiny sklenice vody a pijí se v malých dávkách, přičemž tekutinu zadržují v ústech, třikrát až pětkrát denně.

  V akutních podmínkách se doporučuje užívat deset kapek každou půl hodinu po dobu tří hodin, ale ne více než 200 kapek denně.

  Důsledky předávkování nejsou známy. Lze kombinovat s jinými léky.

  Skladujte nejvýše pět let při dodržení teplotního režimu 15-25 ° С..

  Remens (Richard Bittner) - komplexní homeopatický lék je k dispozici ve formě tablet a kapek. Farmakodynamika je určena složkami:

  • Raven racemose (Cimicifuga) - fytoestrogen, zmírňuje klimakterické poruchy;
  • Jaborandi (Pilocarpus jaborandi) - je předepsán pro ženy s návaly horka, zvýšeným pocením, dysfunkcí vaječníků a suchou kůží a sliznicemi, působí silněji na levou stranu těla;
  • Sanguinaria canadensis (Sanguinaria canadensis) - krev proudící do hlavy a způsobující horečku a intenzivní bolesti hlavy, hlavně na pravé straně.
  • Sekrece pigmentu sépiových žláz (Sepia officinalis) - hyperhidróza doprovázená zvýšenou únavou, slzavostí, depresí způsobenou dystrofickými poruchami ženských pohlavních orgánů;
  • Bushmeisterův jed surukuku (Lachesis mutus) - ostré bolesti na levé straně hlavy, přecházející na pravou stranu, návaly horka.

  Lék má hormonální rovnováhu normalizující účinek na systém hypotalamus-hypofýza-vaječník. Eliminuje návaly horka, noční pocení, poruchy spánku, podráždění, úzkost, deprese a také zánětlivé procesy v pánevních orgánech, hypertenzní a jiné kardiovaskulární poruchy.

  Velmi zřídka může způsobit nežádoucí účinek, jako je zvýšené slinění.

  Doporučený dávkovací režim: první nebo druhý den užijte jednu tabletu nebo 10 kapek osmkrát denně, poté přejděte na užívání stejných dávek třikrát denně; s terapeutickým zlepšením můžete tuto dávku užívat dvakrát denně. Kapky užijte v nezředěné nebo mírně zředěné formě, před polykáním držte v ústech.

  Kompatibilní s jakýmikoli léky.

  Skladujte v temné místnosti při dodržení teplotního režimu do 30 ° С..

  Climactoplane (Německá homeopatická asociace) obsahuje složky rostlinného a živočišného původu:

  • Raven racemose (Cimicifuga) - fytoestrogen, zmírňuje klimakterické poruchy;
  • Ignacy bitter (Strychnos ignatia) - hysterické záchvaty, výkyvy nálady, dystrofie nervového systému, akutní bolesti podobné migréně;
  • Sanguinaria canadensis (Sanguinaria canadensis) - krev proudící do hlavy a způsobující horečku a intenzivní bolesti hlavy, zejména na pravé straně;
  • Bushmeister jed surukuku (Lachesis mutus) - ostré bolesti na levé straně hlavy, přecházející na pravou stranu, návaly horka;
  • Sekrece pigmentových žláz sépie (Sepia officinalis) - hyperhidróza, doprovázená zvýšenou únavou, slzavostí, depresí způsobenou dystrofickými poruchami ženských pohlavních orgánů.

  Normalizuje hormonální rovnováhu ženského těla v přechodném období, zmírňuje doprovodné příznaky nervového přepětí a vyčerpání.
  Tablety se užívají sublingválně třikrát denně, jednu nebo dvě půl hodiny před jídlem nebo hodinu po. Lze kombinovat s jinými léky. Předávkování není zaznamenáno.

  Skladujte maximálně čtyři roky při dodržení teplotního režimu 15 až 25 ° C a nízké vlhkosti vzduchu.

  Homeopatický přípravek Climaxan (Rusko) omezuje nebo eliminuje klimakterické příznaky regulací hormonální rovnováhy, čímž přispívá k normalizaci neuropsychiatrického stavu ženy a současně stabilizuje kardiovaskulární, endokrinní, urogenitální a další tělesné systémy. Farmakodynamika léčiva je určena jeho složkami:

  • Raven racemose (Cimicifuga) - fytoestrogen, zmírňuje klimakterické poruchy.
  • Bushmeister jed surukuku (Lachesis mutus) - ostré bolesti na levé straně hlavy, přecházející na pravou stranu, návaly horka;
  • Včelí jed (Apis) - zánět a dysfunkce vaječníků (zejména pravého), ledvin a močového měchýře, inkontinence moči, akutní bolesti kloubů, otoky (včetně pohlavních orgánů).

  Doporučené dávkování je jedna tableta dvakrát denně. Recepce je sublingvální. V akutním období těžkého klimakterického syndromu se počet dávek zvyšuje na tři nebo čtyři denně. Délka léčby je až dva měsíce, po dvou až třech týdnech můžete v případě potřeby opakovat průběh léčby.

  Lze užívat současně s jinými léky. Důsledky předávkování jsou vyjádřeny v dyspeptických poruchách.

  Skladujte maximálně tři roky při dodržení teplotních podmínek do 25 ° C a nízké vlhkosti vzduchu.

  Ženské tělo podléhá vlivu hormonů, zejména pohlavních hormonů. Na konci každého menstruačního cyklu dochází ke změně hormonálních hladin, při kterých začíná menstruace.