Homeopatická pomoc při menopauze

Období menopauzy je jedním z nejobtížnějších v životě ženy. A i když to nelze nazvat nemocí, nepříjemné příznaky, které se v této době objevují, velmi narušují normální život. Proto se nemůžete obejít bez léčby tohoto syndromu..

V závislosti na tom, jak žena snáší menopauzu, předepisuje ošetřující lékař finanční prostředky s přihlédnutím k období a věku pacienta. V některých případech je hormonální terapie nepostradatelná. I když je hormonální terapie dostatečně účinná, může vést k řadě nežádoucích důsledků. Zdroj: flickr (Eugene Evehealth).

Projevy klimakterického syndromu mohou homeopatická léčiva významně a bezpečně oslabit. I když je účinek homeopatické léčby menopauzy dosažen pomaleji, je poměrně stabilní a může ulevit nejen od menopauzy, ale také od doprovodných onemocnění, protože homeopatie je zaměřena na zlepšení celého těla.

Climax a jeho fáze

Tuto dobu lze podmíněně rozdělit do několika fází:

 • Za prvé, premenopauza trvá asi čtyři roky. Odpočítávání začíná od posledního období. Žena začíná pociťovat silné výkyvy nálady, je uvržena do tepla, poté do chladu, je upraven menstruační cyklus. V některých případech je přidáno silné probuzení ráno.
 • Menopauza může být stanovena až po roce bez menstruačního toku. Průměrný věk nástupu je 51 let.
 • Poslední fází je postmenopauza. Toto je období od poslední menstruace, kdy žena začíná mít akutní nedostatek estrogenu. Bez ní se zvyšuje riziko kardiovaskulárních onemocnění..

Homeopatické léky chrání tělo ženy během tohoto období před komplikacemi, jako je osteoporóza a srdeční choroby.

Užívejte homeopatika pouze po konzultaci s lékařem. Samoléčba může vést k neočekávaným následkům. Zdroj: flickr (Eugene Evehealth).

Účinnost homeopatické léčby

Podstatou působení homeopatických léků je nastartovat přirozené funkce těla, provokovat jejich aktivní práci. Za tímto účelem se látky používají v minimálních dávkách, které ve velkém množství mohou způsobit nenapravitelné poškození zdraví pacienta. Malé množství může vyprovokovat tělo k aktivní práci.

Homeopatické léky zaměřené na léčbu projevů menopauzy normalizují mnoho problémů ženského těla:

 • Snížená imunita;
 • Nedostatek estrogenu;
 • Návaly tepla;
 • Změny nálady, psycho-emoční nestabilita.

Výhody a nevýhody

Nemyslete si, že náhodný příjem homeopatických léků nepoškodí tělo..

Před zahájením kurzu se musíte poradit se zkušeným homeopatickým lékařem, abyste předešli vážným následkům..

Při používání homeopatik byste měli být opatrní v následujících případech:

 • Pokud současně podstupujete léčbu manuálními nebo fyzioterapeutickými postupy;
 • V přítomnosti závažných patologií;
 • Bez konzultace s lékařem nemůžete brát prostředky.

Tyto léky však mají mnoho výhod:

 • Přírodní původ, žádné chemikálie a hormony;
 • Nežádoucí účinky jsou omezeny možnou alergií na jednu ze složek léku;
 • Dostupná cena;
 • Drogy jsou bezpečné, mohou se používat k léčbě těhotných žen, kojících žen i lidí v pokročilém věku.

Homeopatie pro menopauzu: funkce aplikace

S menopauzou můžete užívat jak monopreparáty klasické homeopatie, které homeopat předepisuje s přihlédnutím k ústavnímu typu a symptomům, tak farmaceutické homeopatické léky, které řeší problém v kombinaci a také se osvědčily.

Výběr komplexních homeopatických léků je dnes dostatečně široký. Proto je velmi důležité nejprve jít na konzultaci s odborníkem. Poradí kompetentnímu kurzu v závislosti na věku, síle projevů a stadiu menopauzy.

Seznam nejoblíbenějších léků:

 1. Estrovel - snižuje počet a závažnost návalů.
 2. Feminal - snižuje projevy s nedostatkem pohlavních hormonů.
 3. Climaxan je nejoblíbenější složená droga, která pomáhá zmírnit příznaky klimakterického syndromu. Zahrnuje Lachesis, Apis, Cimicifuga.
 4. Sepia Comp Matrona je kompozitní přípravek obsahující Lachesis, Cimicifuga a Sepia. Lék je schopen zastavit růst endometriálních buněk, což snižuje možnost vývoje rakovinných buněk.
 5. Climakt-Hel - účinně zvládá příznaky menopauzy, zlepšuje fungování vaječníků a hypotalamu, zlepšuje hormonální hladiny.
 6. Hormel - užívaný ke zmírnění příznaků premenstruačního syndromu.

Důležitá informace: všechny tyto léky lze užívat pouze po konzultaci s odborníkem. Abyste se vyhnuli zhoršení stavu nebo rozvoji nových nemocí, neměli byste brát léky, jak chcete. Samoléčba může způsobit vážné poškození těla.

Seznam homeopatických monopreparací indikovaných pro menopauzu je ještě obsáhlejší. Úspěšně pracují na odstranění příznaků menopauzy a uzdravení celého těla. Jsou předepsány s ohledem na ústavní charakteristiky a příznaky, které se objevují během premenopauzy.

 1. Lachesis (Lachesis) - vhodný pro melancholické ženy, zmírňuje návaly horka, snižuje krvácení, zmírňuje bolesti hlavy, zmírňuje bušení srdce.
 2. Sépie - lék funguje lépe na brunetky, které jsou náchylné k mdlobám. Sépie úspěšně snižuje všechny příznaky menopauzy.
 3. Cimicifuga je velmi dobrý lék na bolest v mléčné žláze a střelbu do dělohy a dolní části zad během menopauzy se silným krvácením. Má příznivý účinek na celé tělo ženy.
 4. Gelsemium (Gelsemium) je předepsáno pro časté močení během menopauzy, pokud je doprovázeno "blikajícími muškami" před očima, závratě a návaly horka.
 5. Pulsatilla (Pulsatilla) - zmírňuje nepohodlí návaly horka, indikované pro slabost a závratě. Vhodné pro jemné, kňouravé jemné ženy.
 6. Sulfuricum acidum (Acidum sulphuricum) - je předepisován slabým vychrtlým ženám, které pociťují záchvaty zimnice, silné pocení během návalů.

TOP 5 nejlepších homeopatických léků během menopauzy

Klimakterické období je doprovázeno mnoha příznaky - návaly horka, zvýšené pocení, závratě, prudký pokles krevního tlaku a další. Aby se snížila intenzita projevů menopauzálních příznaků, mnoho žen užívá hormonální léky. Ale to nevyhovuje všem.

Homeopatie pro menopauzu je alternativní léčba. Je zaměřen na zvýšení imunity ženy a nemá prakticky žádné vedlejší účinky. V této publikaci se podíváme na nejoblíbenější homeopatické léky na menopauzu..

Současné názory na homeopatii

Když tedy homeopatický přípravek vstoupí do těla, spouští mechanismus imunokorekce, který umožňuje obnovit poškozené procesy, a tím přispívá k uzdravení. Oficiální medicína věří, že pozitivní výsledky, které léčba homeopatickými léky přináší, jsou výlučně placebo efekt - síla víry v uzdravení.

V praxi však homeopatie v mnoha případech přináší pozitivní výsledek po mnoho let. Používá se při léčbě onemocnění orgánů těchto systémů: dýchání, gastrointestinální trakt, endokrinní, imunitní a krvetvorba.

V posledních letech stále více žen dává přednost léčbě symptomů menopauzy spíše homeopatií než hormony. Navzdory skutečnosti, že takový produkt obsahuje minimální množství účinných látek, nemůžete je užívat samostatně. Měli by být jmenováni zkušeným homeopatickým specialistou..

Co potřebujete vědět o homeopatii

Od homeopatických léků byste neměli očekávat, že budou schopni vyléčit dámu ze složitých nemocí nebo patologií kardiovaskulárního nebo pohybového aparátu..

Pozitivní aspekty homeopatické léčby během menopauzy zahrnují:

 1. Zcela přírodní složení přípravků.
 2. Prakticky žádné vedlejší účinky. Některé ženy mohou být alergické na určité složky přípravku..
 3. Mírný účinek na tělo díky skutečnosti, že účinné látky jsou ve velmi malých dávkách.
 4. Velmi malý seznam kontraindikací pro použití. Zpravidla individuální nesnášenlivost k některé složce produktu.
 5. Dobrý účinek při léčbě projevů klimakterického období a obnovení menstruačního cyklu.
 6. Nedostatek závislosti na drogách, který ženám v případě potřeby umožňuje užívat je po dlouhou dobu bez poškození zdraví.
 7. Relativně nízké náklady na tyto léky.

Homeopatická terapie zajišťuje, že účinek na tělo probíhá hladce, a proto léčba trvá v průměru 3 měsíce a některé pilulky je třeba užívat po dobu šesti měsíců, ale první výsledky budou patrné již po dvou týdnech užívání léků.

Důležité nuance

Homeopatická terapie má následující nevýhody:

 • potřeba placené konzultace s homeopatickým lékařem;
 • neúčinné pro závažné nemoci a patologie;
 • nelze kombinovat s užíváním léčivých bylin.

Ne všichni tradiční lékaři uznávají výhody homeopatických léků. Někteří považují homeopaty za šarlatány. Jiní předepisují homeopatické pilulky ke zvýšení imunity při hormonální substituční terapii.

Při výběru způsobu léčby však poslední slovo vždy zůstává na pacientovi. V případě pochybností je vhodné vyhledat další radu od jiného odborníka.

Homeopatické léky používané při menopauze se dodávají v různých dávkových formách: tablety, granule nebo kapky. Jsou to jak monopreparáty, tak speciální komplexy, ve kterých působení jedné složky zvyšuje působení ostatních. Obsahují pouze přírodní složky: imunostimulanty a přírodní estrogeny, které se nacházejí v některých druzích rostlin, a také včelařské produkty, lachesis - hadí jed a výtažky z jiných zvířat.

Top 5 nejžádanějších drog

Úplný seznam homeopatických léků na menopauzu zahrnuje více než 1 500 položek, ale vezmeme v úvahu pouze pět nejoblíbenějších léků.

Climaxan

Tento populární homeopatický přípravek vyrábí domácí společnost Materia Medica ve dvou dávkových formách, které mají stejné složení a terapeutický účinek: sférické granule a pastilky..

Lék má následující indikace pro použití: léčba premenopauzálních symptomů a postmenopauzálních stavů. Předepisuje se k normalizaci menstruačního cyklu v první klimakterické fázi..

Produkt zahrnuje:

 1. Fytoestrogen - výtažek z cimicifuga, který normalizuje hormonální hladiny a tím eliminuje vzniklé příznaky menopauzy - návaly horka, pocení, nespavost a další problémy se spánkem, závratě a bolesti hlavy.
 2. Včelí jed pomáhá vyrovnat se s depresivními podmínkami. Dobře eliminuje časté otoky končetin a snižuje intenzitu bolesti.
 3. Lachesis je hadí jed. Má pozitivní vliv na složení krve. Výsledkem je, že se zlepšuje práce kardiovaskulárního systému, zmizí návaly horka a také jejich doprovodné zvýšené pocení.

Climaxan se užívá dvakrát denně, 5 granulí nebo 1 tableta 15 minut před jídlem. Činidlo, bez ohledu na terapeutickou formu, musí být uchováváno v ústech, dokud se úplně nerozpustí. Při závažných projevech příznaků může lékař zvýšit denní dávku léku: 5 granulí nebo 1 tabletu 3-4krát po celý den..

Minimální průběh léčby granulemi je 1-2 měsíce a tablety - 6 měsíců. Po ukončení kurzu je dvoutýdenní přestávka, během níž je nutné provést krevní testy a podstoupit gynekologické vyšetření. Pokud je to nutné, lékař předepíše druhý cyklus léčby.

Klimakt-Hel

Komplexní homeopatický přípravek německé společnosti Biologische Heilmittel Heel GmbH. K dispozici ve formě kosočtverce.

Skládá se ze 7 účinných látek, z nichž 3 jsou rostlinného původu:

 • sanguinaria canadian - eliminuje návaly horka a bolesti hlavy;
 • hořká nevědomost - bojuje proti výkyvům nálady a bolestem hlavy;
 • cedron - pomáhá zbavit se neurologických projevů.

Složky živočišného původu:

 • látka z inkoustového vaku sépie - účinně eliminuje návaly horka a zvýšené pocení, podrážděnost a depresi;
 • lachesis - jed hada surukuku, jehož činnost je zaměřena na odstranění bolestí hlavy a návalů horka.

Minerální složky přípravku:

 • síra - pro boj s návaly horka a nadměrným pocením;
 • kovový cín je účinným lékem na neuralgii.

Užívejte jednu tabletu třikrát denně čtvrt hodiny před jídlem nebo hodinu po jídle. Průběh léčby je od 3 do 6 týdnů.

Remens

Široce inzerovaný komplexní homeopatický přípravek rakouského farmaceutického koncernu Richard Bittner AG, který je k dispozici ve formě tablet a kapek.

Složení nástroje zahrnuje fytoestrogeny, které jsme zvažovali: cimicifuga a sanguinaria. Tajemství sépie a lachesisových žláz je navíc hadí jed, který je silnou imunostimulační složkou.

Užívání léku vám umožňuje eliminovat příznaky, s nimiž jeho účinné látky bojují. Je užíván k normalizaci hormonálních hladin a menstruačního cyklu, zvýšení imunity, zlepšení funkce reprodukčního systému a stavu cév.

Dámy oceňují tento lék zejména proto, že brání zvýšení tukových zásob na pozadí snížené hladiny pohlavních hormonů. První dny užívejte 30 kapek nebo 3 tablety denně v různých časech. Poté se dávka sníží na 20 kapek a 1-2 tablety denně. Průběh léčby je šest měsíců.

Sepia Comp Matrona

Domácí společnost Talion A vyrábí kapky pro ženy Sepia Comp Matrona. Patří mezi ně: extrakt z cimicifuga, látka ze žláz sépie, a lachesis - hadí jed.

Tento homeopatický lék lze užívat během hormonální terapie v kombinaci s příjmem vitamínů a stopových prvků..

Užívejte 8-10 kapek půl hodiny před jídlem po dobu až 2 měsíců. Po měsíční přestávce opakujte průběh léčby.

Taková terapie pomáhá eliminovat tlakové rázy, návaly horka, bolesti hlavy, posilovat imunitu, předcházet depresím a stabilizovat nervový systém, zvládat emoční projevy.

Estrovel

Komplexní homeopatický přípravek ruské farmaceutické společnosti "V-Min +". Je považován za jeden z nejlepších léků na eliminaci návalů menopauzy. Nezahrnuje lyahesy, ale pouze rostlinné složky - výtažky z cimicifuga, divokého jamu, listů kopřivy a sójových isoflavonoidů, stejně jako provitaminy.

S pomocí léku se provádí účinná léčba menopauzy, zejména normalizuje hormonální pozadí, eliminuje psychoemočné projevy, podporuje pružnost krevních cév a neumožňuje vyplavování vápníku z kostí.

Nástroj tedy provádí prevenci rozvoje osteoporózy a onemocnění kardiovaskulárního systému. Kromě toho zvyšuje imunitu a eliminuje těžké období během premenopauzy a obnovuje cyklus..

Homeopatické léky aktivují imunitu dámy a umožňují eliminovat klimakterické příznaky nebo snižovat intenzitu jejich projevů a předcházet možným komplikacím.

Terapie takovými léky se provádí delší dobu než hormonální léky. Skládají se pouze z přírodních složek a nejsou zdraví škodlivé a také nejsou návykové. Článek poskytuje seznam nejpopulárnějších nápravných opatření. Přejeme vám hodně zdraví!

A jaké homeopatické léky považujete za účinné při menopauze?

Homeopatické léky na menopauzu

Klimakterické období je charakterizováno projevem mnoha klinických příznaků. Mezi hlavní příznaky patologického stavu patří nadměrné pocení, časté změny ukazatelů krevního tlaku, návaly horka, závratě a další. Aby se snížila intenzita projevů příznaků, většina spravedlivého sexu dává přednost hormonálním lékům. Takové nástroje však nemusí být vhodné pro každého. Z tohoto důvodu odborníci doporučují používat homeopatii jako alternativu. Jeho účinek pomáhá aktivovat ochranné funkce ženského těla.

Současné názory na homeopatii

Podle většiny odborníků tyto prostředky na drogy nepatří. Principy této techniky jsou následující:

 • jako léčí jako;
 • léčba nevyžaduje velké dávky účinné látky.

Díky těmto tvrzením vstupuje do těla ženy jen malá část přírodních složek, které, jsou-li přijímány ve velkém množství, mohou působit jako provokující faktor ve vývoji onemocnění.

Jinými slovy, když homeopatický lék vstoupí do ženského těla, imunitní systém je opraven. Na tomto pozadí je zaznamenána obnova poškozených procesů a obnova..

Mainstreamová medicína tvrdí, že pozitivním výsledkem homeopatie je placebo (síla víry v léčbu).

Jak však ukazuje četná praxe, ve většině případů může být homeopatie po několik let pozitivní.

Stále více žen začalo upřednostňovat homeopatickou léčbu před hormonální. Je důležité si uvědomit, že bez ohledu na malou část účinné látky ve složení se nedoporučuje používat tyto léky samostatně..

Výhody a nevýhody

Homeopatické léky nejsou určeny k léčbě srdečních a cévních chorob a muskuloskeletálního systému. Pokud se však používají správně, s přihlédnutím k individuálním vlastnostem ženského těla, můžete se zbavit problémů spojených s projevy menopauzálních příznaků nebo snížit jejich závažnost. Tyto léky pomáhají normalizovat cyklus a zlepšit celkovou pohodu obnovením a posílením imunitního systému..

Mezi hlavní pozitivní aspekty homeopatie odborníci zdůrazňují:

 • přirozenost prvků, které tvoří kompozici;
 • nedostatek vedlejších účinků;
 • jemný účinek díky malému množství účinné látky;
 • přítomnost malého počtu kontraindikací;
 • efektivní výsledek nejen při menopauze, ale také během období zotavení cyklu;
 • nedostatek závislosti, který umožňuje používat výrobek po dlouhou dobu a nepoškodit zdraví;
 • nízká cena.

Hlavní nevýhody této techniky:

 • homeopatická konzultace je hrazena;
 • nepoužívá se současně s léčivými bylinami;
 • nemá účinný účinek při léčbě závažných forem patologických procesů.

Ne všichni lékaři, kteří používají tradiční terapie, uznávají, že homeopatické léky pomáhají dosáhnout efektivního výsledku. Způsob léčby však zvolí pouze pacient. Máte-li jakékoli pochybnosti, doporučujeme vám poradit se s jiným odborníkem.

Indikace pro použití, způsob a dávky homeopatických přípravků pro menopauzu

Komplexní prostředky jsou předepsány za přítomnosti následujících příznaků:

 • zvýšené pocení v noci;
 • hyperhidróza;
 • návaly horka;
 • poruchy spánku;
 • únava a slabost;
 • bolesti hlavy a migrény;
 • křeče;
 • krvácení z dělohy;
 • bolest v břiše;
 • vegetativní vaskulární dystonie;
 • apatický nebo agitovaný stav;
 • dysfunkce vaječníků;
 • suchost v pochvě;
 • poruchy močení.

Jak správně a v jaké dávce používat přípravek během menopauzy je uvedeno v přiložených pokynech. Podle uvážení odborníka však lze upravit terapeutický režim a jeho trvání..

Podle mnoha lékařů, pokud budete dodržovat pravidla pro aplikaci této techniky během menopauzy, pak existuje šance dosáhnout nejúčinnějšího výsledku. První věcí, kterou musíte udělat, je zahájit léčbu co nejdříve, což zabrání rozvoji závažnějších příznaků onemocnění. Pokud se objeví první poruchy menstruačního cyklu, musíte okamžitě kontaktovat gynekologa, který předepíše diagnostické vyšetření a po potvrzení diagnózy zvolí menopauza nejvhodnější schéma terapeutických akcí.

Úspěch léčby do značné míry závisí na přísném dodržování harmonogramu a také na dávce léku. Pokud nepravidelně užíváte kapky nebo pilulky, přeskočíte další schůzku nebo zapomenete na lék, pak byste neměli čekat na požadovaný účinek. Zvláštností doplňků stravy je jejich kumulativní působení.

Účinnost této metody léčby bude také záviset na správné přípravě..

Všechny doplňky stravy by měly být konzumovány 15 minut před jídlem nebo hodinu po jídle.

Seznam nejlepších homeopatických léků na menopauzu

Odborníci identifikují několik nejpopulárnějších a nejúčinnějších prostředků.

Climaxan

Je to jedna z nejpopulárnějších drog vyráběných v tuzemsku. K dispozici ve formě pastilek a granulí. Používá se v období před menopauzou a po menopauze. Normalizuje menstruační cyklus v rané fázi menopauzy.

Obsahuje:

 • fytoestrogen - látka, která zlepšuje hormonální rovnováhu a eliminuje příznaky menopauzy;
 • včelí jed, který pomáhá v boji proti depresi, snižuje bolest;
 • lachesis - složka, která zlepšuje složení krve, čímž obnovuje činnost srdce a cév.

Délka léčby je šest měsíců při užívání tablet nebo dva měsíce při použití granulí.

Klimakt-Hel

Působení složek obsažených v kompozici je zaměřeno na zlepšení práce vaječníků a normalizaci hormonálních hladin.

 • snížení návalů;
 • prevence deprese;
 • posílení obranyschopnosti ženského těla;
 • odstranění bolesti hlavy;
 • normalizace nervového systému.

Doporučené dávkování: jedna tableta ráno a jedna večer. Průběh léčby je nejméně 90 dnů.

Stannum

Předepisuje se v případě, že se žena obává silných bolestí hlavy. Lze použít nejen během menopauzy. Pomáhá zvyšovat tonus těla a stimulovat imunitní systém. Není zakázáno užívat současně s jinými látkami.

Remens

Jedná se o bylinný přípravek, který pomáhá obnovit koncentraci estrogenu. Kromě toho je účinek léku zaměřen na zmírnění klinických příznaků klimakterického syndromu, obnovení metabolismu, zvýšení imunitního systému a normalizaci spánku pacienta..

Lék je dostupný ve formě tablet a kapek. Je přísně zakázáno brát to s tendencí k rozvoji alergií..

Sepia Comp Matrona

Složení obsahuje následující složky:

 • hadí jed;
 • cimicifuga extrakt;
 • látka extrahovaná ze žláz sépie.

Tento lék se používá při léčbě hormonálních léků ve spojení s vitamíny a minerály.

Délka léčby je 60 dní. Lék by měl být užíván 10 kapek 30 minut před jídlem. Po měsíční přestávce se kurz opakuje.

Estrovel

Jedná se o komplexní bylinný přípravek s vitamíny a aminokyselinami.

Pomáhá snižovat závažnost a počet návalů horka, normalizovat hematopoetický systém, snižovat pravděpodobnost nádorových novotvarů.

Je zakázáno užívat s individuální intolerancí a fenylketonurií.

Kontraindikace

Homeopatické léky nejsou předepsány v následujících případech:

 • období nosení dítěte;
 • laktace;
 • závažné onemocnění ledvin a jater;
 • individuální nesnášenlivost komponent.

Než se rozhodnete použít homeopatii během menopauzy, musíte se ujistit, že pro tuto techniku ​​neexistují žádná omezení..

Interakce s jinými léky

Během léčby menopauzy homeopatickými léky je nutné opustit léčivé rostliny a metody tradiční medicíny. Odborníci navíc doporučují nepoužívat léky používané v aroma a reflexologii..

Recenze žen

Už tři roky trpím klimakterickým syndromem. Po celé období si vzala Remense sama. Po chvíli však přestala zaznamenávat pozitivní výsledky, a proto se obrátila o pomoc na specialistu. Lékař předepsal Climaxan. Doslova o dva týdny později návaly tepla zmizely, pod očima nebyly žádné modřiny a bylo zaznamenáno znatelné zlepšení vzhledu. Z osobní zkušenosti mohu říci, že byste neměli sami předepisovat homeopatika. Raději se nejprve poraďte s lékařem.

Irina

Po dlouhou dobu se moje matka obávala příznaků, které doprovázejí menopauzu. Zejména byly časté návaly horka. Lékař doporučil Estrovel. Stav se výrazně zlepšil, bolesti hlavy a pocení zmizely. Před tím moje matka vzala Climaxan a Remens, z čehož nebylo možné dosáhnout žádného účinku..

Naděje

Climakt-Hel mi velmi dobře pomohla. Rok a půl jsem nevěděl, co jsou přílivy a odlivy. Ale nemohl jsem se zbavit bolesti hlavy. Obrátil se na lékaře, který jmenoval Stannum. Stalo se to mnohem jednodušší, nepříjemné příznaky se obtěžovaly méně často. Budu ho nadále používat a kombinovat ho s jiným lékem.

Anastasia

Závěr

Homeopatické léky na menopauzu pomáhají aktivovat imunitní systém ženy, eliminovat klinické příznaky nebo snížit jejich závažnost, zabránit vzniku závažných negativních důsledků.

K dosažení maximálního účinku se doporučuje užívat homeopatické léky po dlouhou dobu. Nepoškozují zdraví žen, protože obsahují pouze přírodní složky. Je třeba si uvědomit, že samoléčba je kategoricky kontraindikována. Než začnete produkt užívat, musíte se poradit s odborníkem..

Nejlepší homeopatické léky na menopauzu z návalů horka a nejen

Veškerý obsah iLive je kontrolován lékařskými odborníky, aby byl zajištěn jeho přesnost a věčnost.

Máme přísné pokyny pro výběr informačních zdrojů a odkazujeme pouze na renomované webové stránky, akademické výzkumné instituce a pokud možno ověřený lékařský výzkum. Upozorňujeme, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou interaktivní odkazy na tyto studie.

Pokud se domníváte, že některý z našich obsahů je nepřesný, zastaralý nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte Ctrl + Enter.

 • Indikace pro použití
 • Formulář vydání
 • Kontraindikace
 • Způsob podání a dávkování
 • Farmakologická skupina
 • farmaceutický účinek
 • Kód ICD-10

Malá část žen podstupuje hormonální změny v těle spojené s koncem reprodukčního období zcela bezbolestně. Ale většina z nich má v tuto chvíli určité, často významné nepohodlí. Menopauzální poruchy se projevují především návaly horka, které komplikuje nervozita, slzavost, slabost a únava spojené s poruchami spánku, změnami krevního tlaku, bolestmi hlavy a závratěmi. Ženy si často stěžují na dysfunkci kardiovaskulárních, endokrinních, urogenitálních a muskuloskeletálních systémů.

Hlavní léčbou, kterou je třeba připustit - velmi účinnou, je hormonální substituční léčba. Hormonální léčba má však řadu závažných kontraindikací a může vést k rozvoji maligních novotvarů..

Alternativní medicína, zejména homeopatie, může nabízet různé léky, které významně oslabí a nakonec eliminují menopauzu, aniž by způsobily jakékoli vedlejší účinky. Je pravda, že účinek homeopatických léků přichází o něco pomaleji než u hormonů, přesto je poměrně stabilní a může eliminovat nejen klimakterický syndrom, ale také pomoci zbavit se nepříjemných příznaků souběžných onemocnění. Cílem homeopatické léčby je zlepšit celé lidské tělo, které je považováno za celek, a při seriózním přístupu k léčbě dosahují pacienti dobrých výsledků..

Farmakologická skupina

farmaceutický účinek

Indikace pro použití homeopatických léků na menopauzu

Indikace pro použití homeopatických komplexních přípravků:

 • návaly horka, hyperhidróza;
 • noční pocení;
 • poruchy nočního spánku, slabost, únava;
 • migrénové bolesti hlavy;
 • zvýšená excitabilita nebo naopak apatie;
 • vegetativní vaskulární dystonie;
 • hypertenze;
 • křeče;
 • děložní krvácení, vaginální výtok;
 • bolení břicha;
 • dysfunkce vaječníků;
 • suchost pochvy;
 • porucha močení.

Formulář vydání

Při menopauze jsou předepsány různé léky v závislosti na stavu, životním stylu, doprovodných příznacích a onemocněních ženy. Nejčastěji se používá u klimakterických poruch Lachesis (Lachesis), Pulsatilla (Pulsatilla), Sepia (Sepia), Sulfuris (Sulfuris), Fosfor (Phosphorus), Sanguinaria (Sanguinaria), Zincum metallicum (Zincum metallicum). Kombinace homeopatických ředění těchto látek se používají ve složení farmaceutických univerzálních léků doporučených pro menopauzu. Uvolňovací forma homeopatických léků - granule, kapky, tablety.

Seznam homeopatických léků na menopauzu

Lékaři často doporučují pacientům přípravky na podpatky pro menopauzu jako alternativu k hormonům. Jedná se o velmi známou sérii homeopatických univerzálních komplexních přípravků, které se užívají po dlouhou dobu, aniž by hrozilo, že se u nich objeví spousta vedlejších účinků. Pro léčbu klimakterických poruch je obvykle předepsán lék Climakt-Heel nebo Mulimen, který přímo eliminuje příznaky menopauzy, Hormel SN, který stabilizuje hormonální rovnováhu, Nervo-Heel, který zmírňuje závažné poruchy nervového systému.

Climakt-heel - kombinovaný lék potencovaných látek v homeopatických ředěních, které určují jeho farmakodynamiku:

 • Sanguinaria (Sanguinaria) - menopauzální poruchy charakterizované hypertenzí, návaly horka se zrudnutím, bolesti hlavy, závratě (hlavně pravostranné); příznaky se zesilují při změně polohy;
 • Ignacy bitter (Strychnos ignatia) - hysterické záchvaty, výkyvy nálady, nervové vyčerpání, akutní bolesti podobné migréně;
 • Cedron (Simarouba cedron) je horečnatý stav, který se vyskytuje pravidelně; neuralgie, hlavně vlevo;
 • Sekrece pigmentových žláz sépie (Sepia officinalis) - hyperhidróza doprovázená zvýšenou únavou; slzavost, deprese způsobená dystrofickými poruchami ženských pohlavních orgánů;
 • Bushmeisterův jed surukuku (Lachesis mutus) - ostré bolesti v levé části hlavy, přecházející doprava, návaly horka.
 • Síra - návaly horka, pocit zvýšené teploty v různých částech těla, hyperhidróza, nedostatek vzduchu;
 • Kovový cín (Stannum metallicum) - postupně rostoucí a také ustupující neuralgická bolest.

Zmírňuje záněty, křeče, bolesti, stabilizuje neuropsychický zdravotní stav. Normalizuje celkovou hormonální rovnováhu těla, včetně funkce hypofýzy, stejně jako nadledvin a štítné žlázy.

Podporuje vylučování toxinů.

V případě jaterních patologií se poraďte s lékařem, protože sanguinaria může poněkud narušit ukazatele bilirubinu a transaminázy.

Dávkování: Během každého záchvatu horečky rozpusťte jednu tabletu najednou (denní dávka by neměla překročit patnáct kusů). S terapeutickým zlepšením - jeden kus se vstřebává pod jazyk třikrát denně. Délka kurzu je od tří do šesti týdnů, příjem je možný po dlouhou dobu.

Důsledky předávkování nejsou známy. Lze kombinovat s jinými léky.

Skladujte nejvýše pět let při dodržení teplotního režimu 15-25 ° С..

Gormel CH - homeopatické kapky, stimulant estrogeneze.

Farmakodynamika je určena složením:

 • Kanadský malý okvětní lístek (Conyza canadensis) - rostlina bohatá na flavonoidy, má hemostatické vlastnosti;
 • Luční lumbago (Pulsatilla pratensis) - menopauzální poruchy doprovázené poruchami spánku, neurózy;
 • Kalina obyčejná (Viburnum opulus) - onemocnění urogenitálního systému;
 • Ignacy bitter (Stryсhnos ignatii) - psycho-emoční poruchy spojené s menopauzou;
 • Aquilegia vulgaris (Aquilegia vulgaris) - psychosomatické poruchy se zhoršenou funkcí vaječníků;
 • Muškát voňavý (Myristica fragrans) - nervozita, nespavost a související poruchy trávicího systému;
 • Majoránka (Origanum majorana) - eliminuje nadměrnou psycho-emocionální a sexuální vzrušivost;
 • Cyclamen purpurascens - deprese, regulační dysfunkce a bolesti hlavy;
 • Sekrece pigmentu sépiových žláz (Sepia officinalis) - hyperhidróza doprovázená zvýšenou únavou, slzavostí, depresí způsobenou dystrofickými poruchami ženských pohlavních orgánů;
 • Uhličité vápno z lastur ústřic (Calcium carboniсum Hahnemanni) - normalizuje absorpci vápníku;
 • Kyselina dusičná (kyselina dusičná) - migréna podobná bolest, deprese, poškození epitelu sliznic a kůže.

Dávkování: kapejte deset kapek do půl sklenice vody a pijte pomalu, držte v ústech, ne více než třikrát denně. Doporučená doba přijetí do tří měsíců.

Důsledky předávkování nejsou známy. Lze kombinovat s jinými léky.

Skladujte nejvýše pět let při dodržení teplotního režimu 15-25 ° С..

Nervoheel - komplexní lék, který má uklidňující, relaxační a depresivní účinek. Normalizuje spánek, stav nervového systému a psychiky. Farmakodynamika je určena jeho složkami:

 • Hořké zapalování (Strychnos ignatia) - hysterické záchvaty, změny nálady, dystrofie nervového systému, akutní bolesti podobné migréně.
 • Sekrece pigmentových žláz sépie (Sepia officinalis) - hyperhidróza, doprovázená zvýšenou únavou, slzavostí, depresí způsobenou dystrofickými poruchami ženských pohlavních orgánů.
 • Kyselina fosforečná (Acidum fosforicum) - ztráta síly, duševní a fyzické;
 • Bromid draselný (Kalium bromatum) - ranní usínání, nespavost a noční můry, zapomnětlivost, neuróza, úzkost;
 • Zinek valerián (Zincum isovalerianicum) - poruchy spánku, nervový tik, apatie.
 • Psorinum-Nosode - migréna, únava, apatie, melancholie, katatonické stavy, schizofrenní poruchy, chronická neuralgie.

Tablety se rozpouštějí pod jazykem: zkracují dobu usínání - spaní; v akutních obdobích - každých patnáct minut po dobu dvou hodin (denní dávka by neměla přesáhnout 15 kusů), když je dosaženo terapeutického účinku, přecházejí na třikrát denně.

Důsledky předávkování nejsou známy. Lze kombinovat s jinými léky.

Skladujte nejvýše pět let při dodržení teplotního režimu 15-25 ° С..

Mulimen - komplexní homeopatické kapky, které mají terapeutický účinek na klimakterické poruchy (návaly horka a doprovodné nervové, duševní a fyzické vyčerpání), regulátor neurohormonálních funkcí oblasti ženských pohlavních orgánů.

Farmakodynamika je určena jeho složkami.

 • Abrahamský strom (Agnus castus) - podporuje relaxaci svalů, snižuje nervové napětí, normalizuje produkci hormonů;
 • Raven racemose (Cimicifuga) - fytoestrogen, zmírňuje klimakterické poruchy;
 • Vždyzelený jasmín (Gelsemium) - poruchy urogenitálního, kardiovaskulárního, nervového systému;
 • Třezalka tečkovaná (Hypericum) - snižuje projevy nervozity, slzavosti, posiluje cévní systém;
 • Kopřiva dvoudomá (Urtica) - styptická.
 • Sekrece pigmentu sépiových žláz (Sepia officinalis) - hyperhidróza doprovázená zvýšenou únavou, slzavostí, depresí způsobenou dystrofickými poruchami ženských pohlavních orgánů;
 • Látka ze střev velryby (Ambra) - zmírňuje klimakterické poruchy.
 • Uhličité vápno z lastur ústřic (Calcium carboniсum Hahnemanni) - normalizuje absorpci vápníku;
 • Uhličitan draselný (Kalium carbonicum) - zmírňuje otoky, eliminuje apatii a anémii.

Způsob aplikace: doporučené dávkování je 15-20 kapek, které kapají do čtvrtiny sklenice vody a pijí se v malých dávkách, přičemž tekutinu zadržují v ústech, třikrát až pětkrát denně.

V akutních podmínkách se doporučuje užívat deset kapek každou půl hodinu po dobu tří hodin, ale ne více než 200 kapek denně.

Důsledky předávkování nejsou známy. Lze kombinovat s jinými léky.

Skladujte nejvýše pět let při dodržení teplotního režimu 15-25 ° С..

Remens (Richard Bittner) - komplexní homeopatický lék je k dispozici ve formě tablet a kapek. Farmakodynamika je určena složkami:

 • Raven racemose (Cimicifuga) - fytoestrogen, zmírňuje klimakterické poruchy;
 • Jaborandi (Pilocarpus jaborandi) - je předepsán pro ženy s návaly horka, zvýšeným pocením, dysfunkcí vaječníků a suchou kůží a sliznicemi, působí silněji na levou stranu těla;
 • Sanguinaria canadensis (Sanguinaria canadensis) - krev proudící do hlavy a způsobující horečku a intenzivní bolesti hlavy, hlavně na pravé straně.
 • Sekrece pigmentu sépiových žláz (Sepia officinalis) - hyperhidróza doprovázená zvýšenou únavou, slzavostí, depresí způsobenou dystrofickými poruchami ženských pohlavních orgánů;
 • Bushmeisterův jed surukuku (Lachesis mutus) - ostré bolesti na levé straně hlavy, přecházející na pravou stranu, návaly horka.

Lék má hormonální rovnováhu normalizující účinek na systém hypotalamus-hypofýza-vaječník. Eliminuje návaly horka, noční pocení, poruchy spánku, podráždění, úzkost, deprese a také zánětlivé procesy v pánevních orgánech, hypertenzní a jiné kardiovaskulární poruchy.

Velmi zřídka může způsobit nežádoucí účinek, jako je zvýšené slinění.

Doporučený dávkovací režim: první nebo druhý den užijte jednu tabletu nebo 10 kapek osmkrát denně, poté přejděte na užívání stejných dávek třikrát denně; s terapeutickým zlepšením můžete tuto dávku užívat dvakrát denně. Kapky užijte v nezředěné nebo mírně zředěné formě, před polykáním držte v ústech.

Kompatibilní s jakýmikoli léky.

Skladujte v temné místnosti při dodržení teplotního režimu do 30 ° С..

Climactoplane (Německá homeopatická asociace) obsahuje složky rostlinného a živočišného původu:

 • Raven racemose (Cimicifuga) - fytoestrogen, zmírňuje klimakterické poruchy;
 • Ignacy bitter (Strychnos ignatia) - hysterické záchvaty, výkyvy nálady, dystrofie nervového systému, akutní bolesti podobné migréně;
 • Sanguinaria canadensis (Sanguinaria canadensis) - krev proudící do hlavy a způsobující horečku a intenzivní bolesti hlavy, zejména na pravé straně;
 • Bushmeister jed surukuku (Lachesis mutus) - ostré bolesti na levé straně hlavy, přecházející na pravou stranu, návaly horka;
 • Sekrece pigmentových žláz sépie (Sepia officinalis) - hyperhidróza, doprovázená zvýšenou únavou, slzavostí, depresí způsobenou dystrofickými poruchami ženských pohlavních orgánů.

Normalizuje hormonální rovnováhu ženského těla v přechodném období, zmírňuje doprovodné příznaky nervového přepětí a vyčerpání.
Tablety se užívají sublingválně třikrát denně, jednu nebo dvě půl hodiny před jídlem nebo hodinu po. Lze kombinovat s jinými léky. Předávkování není zaznamenáno.

Skladujte maximálně čtyři roky při dodržení teplotního režimu 15 až 25 ° C a nízké vlhkosti vzduchu.

Homeopatický přípravek Climaxan (Rusko) omezuje nebo eliminuje klimakterické příznaky regulací hormonální rovnováhy, čímž přispívá k normalizaci neuropsychiatrického stavu ženy a současně stabilizuje kardiovaskulární, endokrinní, urogenitální a další tělesné systémy. Farmakodynamika léčiva je určena jeho složkami:

 • Raven racemose (Cimicifuga) - fytoestrogen, zmírňuje klimakterické poruchy.
 • Bushmeister jed surukuku (Lachesis mutus) - ostré bolesti na levé straně hlavy, přecházející na pravou stranu, návaly horka;
 • Včelí jed (Apis) - zánět a dysfunkce vaječníků (zejména pravého), ledvin a močového měchýře, inkontinence moči, akutní bolesti kloubů, otoky (včetně pohlavních orgánů).

Doporučené dávkování je jedna tableta dvakrát denně. Recepce je sublingvální. V akutním období těžkého klimakterického syndromu se počet dávek zvyšuje na tři nebo čtyři denně. Délka léčby je až dva měsíce, po dvou až třech týdnech můžete v případě potřeby opakovat průběh léčby.

Lze užívat současně s jinými léky. Důsledky předávkování jsou vyjádřeny v dyspeptických poruchách.

Skladujte maximálně tři roky při dodržení teplotních podmínek do 25 ° C a nízké vlhkosti vzduchu.

Účinné homeopatické léky na menopauzu

S věkem reprodukční funkce v těle ženy chřadnou, nastává menopauza. Současně se významně mění hormonální pozadí, což souvisí s výskytem řady nepříjemných příznaků. V boji proti nim se používá hormonální terapie, která není vhodná pro každého. Pak přijdou na pomoc homeopatická léčiva. Při menopauze je lepší zahájit léčbu. Jsou také použitelné pro prevenci klimakterických projevů..

Climax a jeho fáze

Časem ženské tělo ztrácí schopnost rodit děti. To je způsobeno zánikem funkce vaječníků a snížením produkce ženských pohlavních hormonů. Tento proces je typický pro ženy, které překročily hranici 45 let. Není to patologické, ale přirozené a nevyžaduje zvláštní zacházení. Pokles koncentrace estrogenu a progesteronu však ovlivňuje nejen oblast genitálií, ale také celé tělo jako celek..

Proto je ve většině případů menopauza doprovázena řadou nepříjemných příznaků, které mohou způsobit značné nepohodlí. Mezi nejcharakterističtější patří:

 • periodický pocit tepla (návaly horka), silné pocení;
 • obecná slabost;
 • prodloužené vypouštění;
 • vysoká únava;
 • nervozita, prudké emoční skoky;
 • poruchy spánku;
 • poklesy tlaku;
 • migréna;
 • závrať;
 • vaginitida.

Kromě toho si ženy často stěžují na poruchy v různých systémech, zejména v oběhovém systému.

Homeopatie ve většině případů pomáhá nejen vyrovnat se s těmito příznaky, ale také předcházet vzniku možných komplikací. A existují značná rizika vzniku cukrovky, infarktu, osteoporózy.

Klimakterické období lze zhruba rozdělit do několika fází. Každý z nich má své vlastní vlastnosti:

 1. Premenopauza. Začíná, když žena dosáhne 45-47 let. V této době se zmenšuje velikost mléčných žláz, objevují se vrásky a může se zvyšovat tělesná hmotnost. Často se zaznamenává progrese aterosklerózy.
 2. Samotná menopauza. Přichází nejméně 9 měsíců po ukončení menstruačního cyklu. Průměrný věk žen je 51 let. V této době došlo k významným psychoemotionálním změnám. Pro ženu je těžké probudit se a naladit se na obvyklé věci. Pravidelně ji zakrývá pocit tepla, pak se třese. Často může být obtěžován bolestmi zad.
 3. Postmenopauza. V tomto posledním období dochází ke ztrátě sexuální touhy, pocitu sucha a svědění v pochvě, bolestivému močení. Křehkost kostí a sklon ke kardiovaskulárním lézím jsou významně zvýšeny.

Žádné léky, včetně homeopatik, vás nezachrání před menopauzou, protože toto období je naprogramováno na genetické úrovni. Různé faktory, včetně environmentálních a dokonce i sociálních, mohou menopauzu přiblížit. Může to být ovariální patologie, záření, špatné návyky, pesticidy atd..

Homeopatie a moderní medicína

Terapeutická opatření během menopauzy jsou zaměřena na eliminaci příznaků a zlepšení celkového stavu. Hormonální substituční terapie se s úkolem úspěšně vyrovná. Existuje však také alternativní způsob - použití homeopatických pilulek. S menopauzou fungují tyto fondy celkem mírně, což spouští kompenzační samoregulační mechanismy a také řadu imunokorekčních procesů. Požadovaného účinku se tedy přirozeně dosáhne mobilizací vnitřních rezerv těla..

Ale ne všichni lékaři s tímto tvrzením souhlasí. Mnoho z nich považuje homeopatii za pseudovědu. Mají tendenci odepisovat účinek homeopatických léků pouze na placebo efekt - touha pacienta zotavit se a jeho důvěra v přínosy užívaných léků.

Je třeba poznamenat, že homeopatické přípravky nejsou léky samy o sobě. Homeopatie je založena na tezi, že lajk lze eliminovat lajkem. Proto se zde používají přírodní látky, často toxické, ale v mikroskopické dávce. Velká koncentrace takových sloučenin může vést k rozvoji určitých patologií a stavů a ​​jejich nekonečně malé dávky používané v praxi umožňují zbavit se stejných problémů a posunout rovnováhu v těle k uzdravení.

Individuální přístup ke každému konkrétnímu pacientovi je dalším důležitým principem homeopatie.

U menopauzy by seznam léků měl sestavovat výhradně homeopatický lékař. Použití komplexních prostředků ne vždy přináší požadovaný výsledek, protože v tomto případě jsou porušeny požadavky na individualizaci.

Proto jeden a stejný produkt může mít dostatečný počet pozitivních i negativních recenzí..

Účinná nápravná opatření

Při menopauze se používají různé léky. Mohou být prodávány ve formě tablet, granulí nebo v kapalné formě. Jejich složení představují přírodní složky:

 • fytoestrogeny;
 • imunomodulátory;
 • vitamíny;
 • včelařské produkty;
 • jedy pavouků, hadů a jiných tvorů;
 • jiné produkty živočišného, ​​rostlinného a minerálního původu.

Indikace a způsob aplikace

Zásady léčby a požadované dávky jsou uvedeny v pokynech připojených k léku. Měli byste však poslouchat doporučení homeopata. Může upravit režim a změnit délku kurzu v závislosti na klinickém obrazu. Člověk by neměl být překvapen, pokud odborník předepíše pouze jeden lék - to je běžná praxe v klasické homeopatii. Podle výsledků léčby může být lék následně nahrazen jiným.

Jak již bylo uvedeno, nebude možné „vyléčit“ menopauzu - účinek homeopatických přípravků je zaměřen na potírání příznaků. Indikace pro jeho použití jsou tedy přítomnost následujících projevů u ženy:

 1. Vlny veder doprovázené hyperhidrózou a střídáním záchvatů zimnice.
 2. Poruchy spánku, noční pocení.
 3. Výrazná slabost, nadměrná únava.
 4. Mírná vzrušivost nebo lhostejnost ke všemu.
 5. Známky vegetativní-vaskulární dystonie, závratě, migréna.
 6. Prodloužený vaginální výtok, děložní krvácení.
 7. Peritoneální bolest.
 8. Křečový syndrom.
 9. Sušení vaginální sliznice, svědění.
 10. Obtížné močení, bolestivý proces.
 11. Tlakové rázy.

Seznam populárních léků

Homeopatické léky na menopauzu z návalů horka a dalších nepříjemných příznaků mohou být jednosložkové i vícesložkové. Jsou předepsány odborníkem v závislosti na souboru klimakterických příznaků, intenzitě jejich projevů a některých dalších vlastnostech. Níže je uveden stručný přehled nejvyhledávanějších homeopatických produktů. Je považován za univerzální a je často předepisován gynekology k posílení těla a zlepšení celkového stavu..

Ženský. Účinek léčiva je založen na aktivitě fytoestrogenů, které tvoří jeho složení. Nejenže eliminuje příznaky, ale také vykazuje antikarcinogenní aktivitu, předchází rozvoji kardiovaskulárních patologií a osteoporózy. Nástroj pomáhá eliminovat hormonální nerovnováhu u žen v reprodukčním věku.

Remens. Vyrábí se ve formě kapek a tablet a obsahuje kromě rostlinných estrogenů extrakt z hlavonožců a hadího jedu. Nástroj účinně eliminuje klimakterické projevy, stimuluje imunitu, inhibuje progresi cévních patologií, zabraňuje nadměrnému přírůstku hmotnosti.

Estrovel. Tato fytopreparace zlepšuje hormonální pozadí, aktivuje přívod krve do peritoneálních orgánů, harmonizuje nervové reakce, normalizuje objem menstruačního toku, zmírňuje návaly horka a další příznaky. Jeho aktivní složky pomáhají udržovat pružnost cévních stěn, stabilizovat tlak a zabraňovat rozvoji hypokalcémie.

Climaxan. Vyrábí se ve formě granulí pro resorpci, obsahuje provitaminy a vitamínové sloučeniny. Nástroj zvládá depresivní projevy, otoky, zlepšuje srdeční činnost, zabraňuje vzniku onkologických novotvarů.

Sepia Comp. Lék lze použít v kombinované terapii souběžně s hormonálními léky. Je realizován ve formě kapek, které by měly být před užitím zředěny vodou podle pokynů. Jeho činnost je zaměřena na normalizaci tlaku, eliminaci migrén, různých vazomotorických a psychoemotionálních reakcí.

Klimakt-Hel. Tyto orálně rozpustné tablety obsahují minerály i složky rostlinného a živočišného původu. Vyhlazují typické klimakterické projevy, eliminují neuralgii a posilují imunitní systém. Nástroj má také analgetický a sedativní účinek, zabraňuje vyplavování vápníku z kostní kostry..

Muliman. Představují jej kapky, které mají regulační účinek na neurohormonální sféru. Normalizuje fungování urogenitálního, nervového a oběhového systému, eliminuje známky hyperhidrózy, aktivuje odtok lymfy a vykazuje hemostatické vlastnosti.

Climactoplane. Tento kombinovaný produkt je sublingvální tableta. Osvědčila se v boji proti migrénám, nadměrnému pocení, návalům horka, hyperexcitabilitě a obecnému vyčerpání. Může být kombinován s jinými léčivými přípravky.

Nervohel. Tablety musí být drženy pod jazykem, dokud se úplně nerozpustí. Mají výrazný relaxační účinek, uklidňují a pomáhají zbavit se depresivní nálady. Lék eliminuje migrény, hysterii, katotonické a neuralgické projevy, dodává sílu a tóny.

Neméně účinné jsou léky ze skupiny léčiv. Poskytují symptomatickou úlevu a regenerační účinek. Seznam oblíbených produktů:

 • sépie;
 • stannum;
 • lachesis;
 • pulsatilla;
 • cimicifuga;
 • kyselina sírová;
 • gelsemium;
 • sanguinaria;
 • fosfor.

Výhody a nevýhody nehormonálních léků

Mnoho žen se uchýlí k homeopatii pro menopauzu. Léky tohoto druhu mají oproti hormonálním lékům řadu výhod. Mezi jejich výhody patří:

 1. Přirozenost.
 2. Relativně nízké náklady.
 3. Žádné vedlejší účinky kromě možnosti individuální odpovědi.
 4. Žádná závislost a abstinenční příznaky.
 5. Měkká postupná akce.
 6. Několik kontraindikací.
 7. Účinné látky neovlivňují metabolismus a nehromadí se v těle.

Existují však i nevýhody, i když jich je málo. Terapie musí být prováděna pod dohledem odborníka, jedná se o placenou službu. Homeopatické léky vyžadují poměrně dlouhý příjem (nejméně několik měsíců) a jsou neúčinné v přítomnosti závažných patologií. Bylinná medicína a některé další terapeutické metody jsou také neslučitelné s touto metodou léčby. Pokud tedy žena užívá antihypertenziva na menopauzu, je pro ni homeopatie kontraindikována.

Navzdory potřebě dlouhého příjmu poskytují dotyčné prostředky po několika týdnech docela hmatatelné výsledky. To ale vůbec neznamená, že se tam musíte zastavit a přerušit léčbu. Doporučený kurz musí být absolvován v plném rozsahu. Pokud je užívání homeopatických léků k ničemu, pak byste v žádném případě neměli opustit hormonální terapii doporučenou lékařem..

Ano, zde jsou některé nevýhody. Ale tato metoda vám pomůže cítit se lépe a vrátit se ke svému obvyklému životnímu rytmu..

5 minut Autor: Irina Bredikhina 249 Ultrazvuk jako pravidelné vyšetření ženského prsu Proč musíte v určitou dobu udělat ultrazvuk mléčných žláz? Jak určit nejlepší dny pro ultrazvuk prsu? Kdy provést ultrazvuk prsu během těhotenství, menopauzy a podezření na patologii? Související videa