Léčba hormonální nerovnováhy s homeopatií

Proč nelze léčbu odložit?

 • Obecné metabolické poruchy, změny v tělesné hmotnosti, dušnost, otoky a poruchy činnosti kardiovaskulárního systému
 • V těle dochází k obecnému hormonálnímu narušení - autoimunitní tyroiditida, časná menopauza, děložní myomy, endometrióza, mastopatie, onemocnění nadledvin, diabetes mellitus.
 • Imunita významně klesá a postupuje se celková alergizace těla
 • Jakákoli hormonální nerovnováha je podnětem k rozvoji rakoviny!

Výhody naší léčby:

 • Léčíme nemoc úplně (!) Za 6 - 8 týdnů
 • Bezplatně provádíme další diagnostiku všech cílových orgánů a endokrinního systému. Při léčbě používáme pouze neškodnou homeopatii - léčíme bez operací, pilulek a hormonů
 • Pomáháme KAŽDÉMU, včetně pacientů s dlouhou anamnézou onemocnění, dětem, těhotným a kojícím ženám
 • Normalizujeme rovnováhu hormonů i v těch nejpokročilejších případech, komplikovaných chronickými onemocněními endokrinního, nervového a kardiovaskulárního systému.

O nemoci

Hormonální onemocnění se zpravidla vyskytují u žen, což je u žen pochopitelné, každý měsíc dochází k několika hormonálním „skokům“ spojeným s menstruačním cyklem. A co těhotenství? A co kojení? A co užívání antikoncepce? Potrat? I stres a nezdravá strava mohou „srazit“ rovnováhu hormonů - tak křehkou a citlivou. Dokonce i mírné zvýšení nebo snížení hladiny jednoho nebo druhého hormonu stačí k tomu, aby se celý systém „vychýlil“. A pokud dojde k porušení v jednom systému, dojde k tomu v jiných systémech. Ukázalo se, že jde o řetězovou reakci, a kromě toho je také uzavřena: hypofýza - štítná žláza - vaječníky - zhoršení problémů se štítnou žlázou - nové problémy s hypofýzou + doprovodná onemocnění - zhoršení problémů...

Ačkoli vše výše uvedené neznamená, že muži nemají onemocnění závislá na hormonech. Pouze se vyskytují méně často - koneckonců v mužském těle není takové množství hormonálních "skoků" a nemají tolik vliv na práci orgánů. Když mluvíme o mužských onemocněních, pak se jedná o problémy se štítnou žlázou a všechny problémy, které vznikají v důsledku poklesu hladiny testosteronu. A testosteron klesá v důsledku věku, podvýživy, přepracování, sedavého způsobu života, stresu... Zní to povědomě? Snížený testosteron - snížené libido, zhoršená potence, hromadí se tuk - vyskytují se problémy s prostatou, kardiovaskulárním a nervovým systémem - testosteron klesá ještě více - trpí celé tělo.

A kromě poruch a nemocí způsobených nerovnováhou pohlavních hormonů existují i ​​další. Diabetes mellitus, onemocnění nadledvin jsou také hormonální onemocnění.

Co dělat?

To je otázka, kterou si mnozí pacienti a pacienti kladou předtím, než si z mnoha dalších klinik a center, která praktikují výhradně hormonální léčbu, vyberou naše - čistě homeopatické centrum.

Homeopatičtí lékaři uplatňují zásadně odlišný přístup a tato logika není jasná. Pokud dojde k poruše nebo patologické formaci v některé žláze, znamená to jen jednu věc: je třeba ošetřit celé tělo! Koneckonců, neexistují žádné nemoci „z čista jasna“. Vždy existuje důvod. Lékaři obvykle ani nepomyslí na hledání příčiny, na ošetření celého pacienta. Léčí určitý orgán. A každý specialista zachází se „svým“ orgánem. Gynekolog - děložní myomy. Endokrinolog - štítná žláza. Urolog - prostata. Předepisuje se spousta hormonálních léků, které zhruba „přetvářejí“ práci žláz a způsobují ještě větší poruchy, a to vše za účelem odstranění příznaků onemocnění. Samotný DŮVOD nemoci nelze tímto způsobem odstranit!

Výsledkem je, že pacient dostane zcela zničenou hormonální rovnováhu a obrovské množství poruch, které vznikly v důsledku takové léčby. A pokud také provedou operaci...

A co mohou naši homeopatičtí lékaři nabídnout?

Mohou nabídnout nejjednodušší a nejgeniálnější věc - obnovení hormonální rovnováhy v těle, regulaci práce všech žláz, obnovení práce všech těch orgánů, jejichž práce byla narušena. Homeopatická léčba pomáhá rychle a efektivně. Žádné vedlejší účinky. Žádné hormony ani operace. Není drahý! A to vše je zárukou úplného osvobození od nemoci - podle našeho názoru je to hodně.

My, homeopatičtí lékaři Adonisova centra, hormony nepředepisujeme - hormonální onemocnění lze vyléčit hormony! Hormony pouze dočasně napraví nerovnováhu, ale neopraví samotnou PŘÍČINU nerovnováhy. Užívání hormonů je oprávněné pouze při substituční terapii po odstranění odpovídající žlázy, ve všech ostatních případech - to je z „vrabčí pistole“

Hormonální onemocnění léčíme výhradně homeopatickými mono přípravky. Každý lék, individuálně vybraný pro konkrétního pacienta, s přihlédnutím ke všem fyzickým a duševním příznakům, začne působit první den podání. Tento efekt je u pacientů patrný již během prvních 7–10 dnů léčby: zlepšuje se zdravotní stav, vyrovnávají se laboratorní parametry a čím dále, tím jasněji se zlepšení projevují. Homeopatie jemně obnovuje hormonální rovnováhu bez ohledu na to, co ji způsobilo nebo zda byla k léčbě použita hormonální terapie. Cysty, fibroidy, cysty a uzliny štítné žlázy se rozpouštějí, endometrióza, AIT odcházejí, obnovuje se činnost orgánů a systémů.

Naše diagnostika

Abychom přesněji určili příčinu počátečního hormonálního narušení - „spouštěče“ rozvoje endokrinní patologie, naši homeopatičtí lékaři okamžitě konzultují pacienty s jedním ze dvou typů vyšetření: diagnostika metodou R. Volla nebo testování autonomní rezonance - ART. Provádí se tedy úplná diagnostika těla s definicí všech existujících a pouze „počínajících“ onemocnění a jsou vybrány stejné „kouzelné“ - pro každý případ jedinečné homeopatické mono-přípravky.

Mimochodem, je důležité pochopit: jakékoli hormonální onemocnění lze vyléčit pouze tímto způsobem! Jakékoli použití hotových komplexních homeopatických léčiv, v nejlepším případě, povede pouze k dočasnému zlepšení..

Pro urychlení homeopatické léčby je obvykle oprávněné kombinovat biorezonanční terapii s mono léky - BRT jako silný a absolutně neškodný aktivátor vlastní obrany pacienta.

Všechna zařízení, která používáme pro diagnostiku a léčbu, musí mít odpovídající certifikáty o bezpečnosti jejich používání - to je velmi důležité!

Recenze pacientů

Od 13 let mi byla diagnostikována dysfunkce. Pak zjistili hypotyreózu. Pak mastopatie. Pak cysta na vaječníku. Říkali, že to všechno je způsobeno hormonálním narušením. Doporučili podstoupit homeopatii pod homeopatem Valsinou. V noci jsem začal pít sladký hrášek. Faith byla malá, ale je to lepší než hormony. Začala se zotavovat. A analýzy se postupně zlepšovaly. Jsem velmi rád, že nedošlo k žádným operacím ani tabletkám. Dokonce jsem zhubla. Nyní doporučuji toto centrum všem!

V cyklu došlo k poruchám. Hirzutismus začal. Získaná váha. Obecně platí, že celá hormonální kytice! Preferované ošetření homeopatem v tomto centru. Trvalo mi asi 3 měsíce, než jsem se dal do pořádku! Vždy jsem věřil, ale teď jsem si jistý - homeopatie je nejlepší léčba dneška!

Může si užívat hormony po celý život s každoročně se zvyšujícími dávkami (bohužel, z toho se nelze dostat!), S obrovským seznamem vedlejších účinků a podle toho se postupně zhoršuje zdraví. Je možné nemluvit o značných peněžních nákladech na takovou léčbu - a tak je vše jasné.

Materiál byl připraven za účasti homeopatické doktorky Tatyany Vladimirovny Valyasiny.
Více o autorovi se dozvíte na tomto odkazu..

Léčíme endokrinní onemocnění:

 • Autoimunitní tyroiditida
 • Hypertyreóza
 • Hypotyreóza
 • Hormonální nerovnováha
 • Nadváha
 • Cysta štítné žlázy
 • Cukrovka
 • Nodulární struma

Můžete si domluvit schůzku každý den
od 9:00 do 21:00 za 5 minut od metra Taganskaya

Homeopatický pohled na hormonální léčbu

V tomto článku chci diskutovat o vztahu klasické homeopatie k léčbě hormony, nebo spíše steroidy používanými při léčbě chronických onemocnění..

Zdálo by se, že rychle odstraní příznak nemoci, přinesou dlouho očekávanou úlevu... Ale co se ve skutečnosti děje? Toto zlepšení a zotavení z nemoci je imaginární, protože se postupem času vyvíjí nový, hlubší a nebezpečnější stav. Takže při léčbě hormony atopická dermatitida, neurodermatitida, ekzém u dětí se pokožka vyčistí, svědění projde, rodiče a lékař jsou šťastní - dokázali porazit nemoc... do skutečného bronchiálního astmatu. Z nějakého důvodu naše tradiční medicína nespojuje výskyt astmatických záchvatů s „rozmazáním“ pokožky hormonálními masti. Ano, pokožka se stala čistou a krásnou, ale nemoc nikam nevedla, byla jednoduše potlačena, jediný správný a neškodný vývod pro tělo byl uzavřen..

Ekzém a bronchiální astma jsou z pohledu homeopatie projevy jednoho onemocnění a bronchiální astma je výsledkem potlačení kožních projevů tohoto onemocnění a jeho přechodu na hlubší životní úroveň - průdušky a plíce.

Dobře to ilustruje homeopatická léčba bronchiálního astmatu, proti které, dokud se neobjeví kožní projevy potlačeného ekzému, nelze záchvaty bronchiálního astmatu léčit. Pokud budete pokračovat v léčbě bronchiálního astmatu steroidními hormony, v důsledku potlačujícího účinku budou ovlivněny všechny hlubší vrstvy v hierarchickém systému těla - může se vyvinout srdce, orgány gastrointestinálního traktu, pánevní orgány, autoimunitní procesy (revmatoidní artritida, kolagenóza, tyroiditida) a neurologické příznaky - závratě, neuralgie, epilepsie). Mohou se objevit poruchy v emocionální sféře člověka. Uzdravila pokožku - objevila se podrážděnost, slzavost, úzkost, fóbie, posedlosti, deprese... Velmi na mě zapůsobila malá epizoda z novinového článku, kterou Luc De Schepper citoval ve své knize Rereading Hahnemann. Mluvilo se o univerzitním profesorovi s těžkou psoriázou, který byl pro terapeutické účely v sauně, předtím potřený kortizonovou mastí a zabalený v celofánu, jako poslední pokus o vyléčení psoriázy. Důsledky byly ohromující - opustil saunu bez psoriázy a bez důvodu, protože úplně ztratil paměť.

Organismus je jediný systém, ve kterém existuje určité spojení a hierarchie ze strany všech orgánů a systémů. Proto potlačuje jeden projev nemoci a přechází do hlubších a vitálnějších vrstev. Nemoc nezmizí, dostane jinou formu, pro tělo ještě závažnější a nebezpečnější.

A pouze léčebný účinek homeopatických léčiv založený na zákonech klasické homeopatie může vést ke skutečnému vyléčení, na kterém se musí objevit příznaky potlačené v minulosti, což bude svědčit o správném homeopatickém předpisu! Vzhledem k tomu, že podle Heringova zákona (jednoho z Hahnemannův učedníků) musí léčba probíhat shora dolů, zevnitř ven, z životně důležitých orgánů na méně důležité a v opačném pořadí jejich vzhledu.

Během léčby hormony bohužel pozorujeme proces opačný k Heringovu zákonu, který nikdy nepovede ke skutečnému skutečnému vyléčení..

Homeopatické léky k obnovení menstruačního cyklu

Menstruační nepravidelnosti jsou problémem, kterému čelí mnoho žen. Někdy se jedná pouze o dočasná drobná narušení, jindy jsou porušování systematická a vyvolávají poplach.

Za normálních okolností se menarche vyskytuje ve věku 13-14 let, doba cyklu se pohybuje od 21 do 32 dnů. Změna těchto parametrů v průběhu několika měsíců může být interpretována jako porušení a je důvodem pro kontaktování gynekologa. Zdroj: flickr (NorthR).

Jak se určuje porušení menstruace

Příznaky gynekologických poruch, kromě zpoždění menstruace, mohou být:

 • nadměrný nebo příliš vzácný výtok při zachování kalendářního načasování menstruačního cyklu;
 • nástup menstruace je nepravidelný - jednou za 2-4 měsíce;
 • trvání menstruace méně než dva nebo více než deset dní;
 • výskyt krvavého výtoku uprostřed cyklu;
 • bolestivost menstruace, poruchy v práci těla jako celku, vedoucí k invaliditě.

Důležité: porušení menstruačního cyklu není nemoc, ale signál, že dochází k poruše v hormonálním systému ženského těla.

Co způsobuje menstruační nepravidelnosti

Nástup menstruace je regulován endokrinními žlázami, mozkovou kůrou, subkortikálními centry a sebemenší selhání těchto struktur těla může způsobit nerovnováhu, která se při absenci regulace projevuje navenek..

Frustraci mohou vyvolat následující faktory:

 • zánět vaječníků nebo anomálie ve vývoji ženských orgánů;
 • nedostatek nebo přebytek hormonů - estrogen a progesteron;
 • Nemoci spojené s tvorbou nádorů;
 • přerušení práce štítné žlázy, nadledvin;
 • chronický stresující stav;
 • dlouhodobé omezení výživy;
 • pravidelná nespavost, zejména v časných ranních hodinách.

Selhání regulace může být důsledkem arteriální hypertenze nebo diabetes mellitus, nedostatku nebo nadbytku vitamínů, progrese špatných návyků.

Alopatická léčba dysmenorey zahrnuje především úpravu hormonálního pozadí. K normalizaci menarché se používají progesteronové přípravky, perorální antikoncepce. V některých případech předchází hormonální terapii chirurgická manipulace - kyretáž, kauterizace endometriální vrstvy dělohy.

K obnovení normální regulace bude zapotřebí nejméně tři měsíce hormonální terapie, což nutně vede k různým negativním důsledkům - od výskytu otoků a alergií až po problémy s páteří a vazy.

Léčba menstruačních nepravidelností homeopatií

Na rozdíl od klasické medicíny vám homeopatický směr umožňuje regulovat hormony a normalizovat cyklus. Homeopatie neléčí příznaky a projevy nemoci, ale přispívá k samoregulaci těla. Výsledek používání homeopatických léků je trvalejší a hlubší.

Homeopatie pro opožděnou menstruaci se aplikuje několik měsíců s přírodními složkami a přesně vypočítaným dávkováním. Současně se normalizuje hormonální rovnováha v těle, aktivuje se imunologická ochrana, eliminuje se riziko neplodnosti.

K léčbě poruchy v ženském těle se používají homeopatické monopreparáty a kompozitní homeopatické léky, které si dnes získávají stále větší oblibu..

Při léčbě homeopatickými přípravky, alkoholem, čajem a kávou nejsou povoleny výrobky s konzervačními látkami. Zdroj: flickr (MurderWithMirrors).

Homeopatické monopreparáty na menstruační nepravidelnosti

Homeopatie má ve svém arzenálu účinné prostředky k normalizaci menarché, mezi které patří:

 • Pulsatilla V homeopatii se používá ve formě granulí a kapek, hlavně v dílcích od 3 do 30. Aktivně ovlivňuje hormonální nerovnováhu, pomáhá obnovit žilní oběh v pánevních orgánech. Droga je zvláště účinná u mladých dívek, které ještě nevstoupily do puberty, nebo u žen trpících nepravidelnou menstruací.
 • Cimicifuga. Lék existuje ve formě kapek a granulí, ředění je od 3 a vyšší. Pro obnovení menstruačního cyklu a zmírnění bolesti se používá 2-3krát denně po dobu šesti měsíců. Kontraindikace jsou onemocnění štítné žlázy a cukrovka..

Upozornění: Při užívání přípravku Cimicifuga nesmí být překročeno doporučené dávkování. Kombinace léků s alopatickými léky je zakázána.

 • Kalium carbonicum (Kalium carbonicum). Kapky a granule v prvním nebo druhém ředění mohou způsobit opožděnou menstruaci, zmírnit otoky. Vhodné jak pro mladé dívky s neformovanými menstruačními cykly, tak pro zralé dámy během menopauzy.
 • Sépie. K dispozici v kapkách a granulích v ředění 3, 6 a vyšším. V mikro dávkách eliminuje stagnaci krve v děloze, pomáhá obnovit vitální energii, zmírňuje leucorrhoea a svědění, bolesti během menstruace. Pomáhá při těžké nebo špatné regulaci.
 • Cuprum metallicum. Granule a kapky ředění od 12 do 30 se používají k opožděné menstruaci trvající déle než 5-7 dní. Zmírňuje křečové bolesti a křeče během cyklu.

Homeopatický lékař by měl předepsat konkrétní lék na základě fyzických a psycho-emocionálních parametrů pacientky, jejích ústavních charakteristik a klinického obrazu.

Složené homeopatické léky

Kompozitní přípravky, které obsahují nejúčinnější složky, pomohou obnovit menstruaci a zlepšit stav ženy během tohoto období. Mnoho lidí věří, že kompozitní přípravky jsou účinnější, protože obsahují několik vzájemně se ovlivňujících složek, které mají příznivý účinek na funkce ženského těla. Jsou považovány za nejuniverzálnější, nevyžadují individuální výběr a mohou být předepsány jako nezávislé prostředky i jako pomocná terapie pro léčbu drogami..

 • Hormel SN (Hormeel SN) - kapky vyrobené farmaceutickou společností Heel. Mezi účinné látky patří Sepia officinalis (Sepia Officialis), Calcium carbonicum (Calcium carbonicum), Acidum nitricum (Acidum nitrikum), Aquilegia vulgaris (Aquilegia vulgaris), Strychnos ignatia (Strychnos ignatia). Lék je předepsán v dávce 10 kapek / 100 g vody 3krát denně po dobu 1-3 měsíců. Používá se k normalizaci funkcí ženských orgánů, obnovení menstruace, může být předepsán pro časný nástup těhotenství zefektivněním hladiny estrogenu.
 • Konium-Plus (Konium-Plus) - vyrábí se v granulích sestávajících z homeopatických léčiv - Hydrastis Canadensis (Hydrastis canadensis), Kalium iodatum (Kalium iodatum), Thuja occidentalis (Thuja occidentalis), Conium maculatum (Konium maculatum), ), Marsdenia cundurango (Marsdenia Condurango). Je předepsán v dávce až 8 granulí 5krát denně, doba trvání kurzu je až 7-8 týdnů. Podporuje resorpci mastopatie, normalizaci cyklu, eliminaci PMS. Neplatí pro pacienty mladší 18 let.
 • Dysmenorm - dostupný v tabletách, které zahrnují Agnus castus (Agnus castus), Pulsatilla (Pulsatilla), Rosemary (Rosmarinus officinalis), Apis mellifica (Apis mellifica). Homeopatické přísady se používají v ředění 2 a 3 a jsou účinné při funkčních poruchách menstruačního cyklu. Délka léčby přípravkem Dysmenorm je od tří měsíců, užívají se až dvě tablety denně 3krát denně.

Navzdory skutečnosti, že homeopatické léky jsou založeny pouze na přírodních složkách, měl by být léčebný plán vypracován lékařem. Samoobslužné podávání léků při léčbě menstruačních nepravidelností je nepřijatelné, protože může mít negativní důsledky. Před zahájením léčby se ujistěte, že nedošlo k těhotenství.

Homeopatie Heel Hormeel SH - recenze

Přírodní hormony! Fytohormony k normalizaci hormonální rovnováhy.

Všiml jsem si těchto kapek v lékárně před rokem, kdy byl můj menstruační cyklus nevyvážený a kritické dny byly vždy zpožděny o několik dní. Rozhodl jsem se vzít drogu od německé homeopatické společnosti Heel, která mi byla dobře známá..

Hormel je přírodní hormon odvozený z rostlinných materiálů (alternativa k hormonální substituční terapii).

Conyra canadensis - používá se k děložnímu krvácení.

Pulsatilla pratensis - používá se při poruchách a zánětech ženských pohlavních orgánů, při vaginálním zánětu doprovázeném sekrety; na poruchy spánku, bolesti hlavy, nervové a duševní poruchy.

Kyselina dusičná - používá se k léčbě migrén a chronických onemocnění sliznic.

Viburnum opulus - používá se při bolestivé menstruaci.

Strychnos ignatii - používá se k léčbě deprese, nervových poruch.

Aquilegia vulgaris - používá se na funkční amenoreu, dysmenoreu a také na zvýšenou nervozitu a nespavost;

Myristica fragrans - léčí psychosomatické příznaky, deprese.

Origanum majorana - používá se ke zvýšení nervové a sexuální vzrušivosti.

Calcium carbonicum Hahnemanni - používá se k léčbě poruch metabolismu vápníku, chronických onemocnění sliznic.

Sepia officinalis - používá se na klimakterické příznaky, deprese a duševní poruchy, poruchy spánku.

Cyclamen purpurascens - používá se při depresích, regulačních poruchách a bolestech hlavy.

Vzal jsem 10 kapek podle pokynů: zředěný ve 100 ml vody a vypitý 30 minut před jídlem nebo hodinu po jídle.

Můj menstruační cyklus se zlepšil a stal se stejně přesným jako švýcarské hodinky. To byl bonus číslo jedna.

Můj premenstruační syndrom byl slušně zmírněn - takové prudké výkyvy nálady nezažiji. Tón těla se obecně výrazně zvýšil. Tuto skutečnost také připisuji „Gormelovi“.

Fyzický stav (tahání bolestí) zmizel v prvních kritických dnech - to znamená, že pokud jsem dříve musel brát no-shpa a někdy i těžké dělostřelectvo - baralgin, nyní není nutné tyto léky proti bolesti brát. Fyzický předchůdce PMS je pryč. Ani ospalost, ani výbušný stav nejsou jen částí těch pozitivních okamžiků, které jsem dostal po absolvování kurzu těchto fytohormonálních kapek..

Pro mě je tato droga magická. Jednou vyřešil můj PMS.

Ale tento homeopatický lék, jak se ukázalo, má druhý bonus..

V mé předchozí recenzi jsem psal o knize, která mě naučila, jak se starat o obličej pomocí obličejové gymnastiky. Snažím se dělat cvičení denně a jasně chápat, proč to potřebuji, protože vidím pozitivní výsledky.

Takže v knize vynikající autorky Carol Magio je celá kapitola věnovaná fytoestrogenům (přírodním rostlinným hormonům) a autor navrhuje, abyste si spolu se svým lékařem zvolili individuálně bylinnou terapii pro zachování zdraví žen a krásy pokožky obličeje.

Mohu říci jednu věc, nevidím potřebu hledat pro sebe jiné prostředky, protože zaprvé mi tento lék dokonale vyhovoval a zadruhé v lékárenských kioskech s fytoestrogeny není příliš rozmanitost, takže i když chci najít náhradu, obávám se, že mám z toho nic nebude.

Považuji také za nutné zaměřit se na to, že se nejedná o doplněk stravy, jedná se o homeopatický lék (tuto skutečnost považuji za velké plus).

Homeopatické kapky Gormel obsahuje 35% ethanolu.

Věk do 18 let je kontraindikací pro tento lék.

TOP 5 nejlepších homeopatických léků během menopauzy

Klimakterické období je doprovázeno mnoha příznaky - návaly horka, zvýšené pocení, závratě, prudký pokles krevního tlaku a další. Aby se snížila intenzita projevů menopauzálních příznaků, mnoho žen užívá hormonální léky. Ale to nevyhovuje všem.

Homeopatie pro menopauzu je alternativní léčba. Je zaměřen na zvýšení imunity ženy a nemá prakticky žádné vedlejší účinky. V této publikaci se podíváme na nejoblíbenější homeopatické léky na menopauzu..

Současné názory na homeopatii

Když tedy homeopatický přípravek vstoupí do těla, spouští mechanismus imunokorekce, který umožňuje obnovit poškozené procesy, a tím přispívá k uzdravení. Oficiální medicína věří, že pozitivní výsledky, které léčba homeopatickými léky přináší, jsou výlučně placebo efekt - síla víry v uzdravení.

V praxi však homeopatie v mnoha případech přináší pozitivní výsledek po mnoho let. Používá se při léčbě onemocnění orgánů těchto systémů: dýchání, gastrointestinální trakt, endokrinní, imunitní a krvetvorba.

V posledních letech stále více žen dává přednost léčbě symptomů menopauzy spíše homeopatií než hormony. Navzdory skutečnosti, že takový produkt obsahuje minimální množství účinných látek, nemůžete je užívat samostatně. Měli by být jmenováni zkušeným homeopatickým specialistou..

Co potřebujete vědět o homeopatii

Od homeopatických léků byste neměli očekávat, že budou schopni vyléčit dámu ze složitých nemocí nebo patologií kardiovaskulárního nebo pohybového aparátu..

Pozitivní aspekty homeopatické léčby během menopauzy zahrnují:

 1. Zcela přírodní složení přípravků.
 2. Prakticky žádné vedlejší účinky. Některé ženy mohou být alergické na určité složky přípravku..
 3. Mírný účinek na tělo díky skutečnosti, že účinné látky jsou ve velmi malých dávkách.
 4. Velmi malý seznam kontraindikací pro použití. Zpravidla individuální nesnášenlivost k některé složce produktu.
 5. Dobrý účinek při léčbě projevů klimakterického období a obnovení menstruačního cyklu.
 6. Nedostatek závislosti na drogách, který ženám v případě potřeby umožňuje užívat je po dlouhou dobu bez poškození zdraví.
 7. Relativně nízké náklady na tyto léky.

Homeopatická terapie zajišťuje, že účinek na tělo probíhá hladce, a proto léčba trvá v průměru 3 měsíce a některé pilulky je třeba užívat po dobu šesti měsíců, ale první výsledky budou patrné již po dvou týdnech užívání léků.

Důležité nuance

Homeopatická terapie má následující nevýhody:

 • potřeba placené konzultace s homeopatickým lékařem;
 • neúčinné pro závažné nemoci a patologie;
 • nelze kombinovat s užíváním léčivých bylin.

Ne všichni tradiční lékaři uznávají výhody homeopatických léků. Někteří považují homeopaty za šarlatány. Jiní předepisují homeopatické pilulky ke zvýšení imunity při hormonální substituční terapii.

Při výběru způsobu léčby však poslední slovo vždy zůstává na pacientovi. V případě pochybností je vhodné vyhledat další radu od jiného odborníka.

Homeopatické léky používané při menopauze se dodávají v různých dávkových formách: tablety, granule nebo kapky. Jsou to jak monopreparáty, tak speciální komplexy, ve kterých působení jedné složky zvyšuje působení ostatních. Obsahují pouze přírodní složky: imunostimulanty a přírodní estrogeny, které se nacházejí v některých druzích rostlin, a také včelařské produkty, lachesis - hadí jed a výtažky z jiných zvířat.

Top 5 nejžádanějších drog

Úplný seznam homeopatických léků na menopauzu zahrnuje více než 1 500 položek, ale vezmeme v úvahu pouze pět nejoblíbenějších léků.

Climaxan

Tento populární homeopatický přípravek vyrábí domácí společnost Materia Medica ve dvou dávkových formách, které mají stejné složení a terapeutický účinek: sférické granule a pastilky..

Lék má následující indikace pro použití: léčba premenopauzálních symptomů a postmenopauzálních stavů. Předepisuje se k normalizaci menstruačního cyklu v první klimakterické fázi..

Produkt zahrnuje:

 1. Fytoestrogen - výtažek z cimicifuga, který normalizuje hormonální hladiny a tím eliminuje vzniklé příznaky menopauzy - návaly horka, pocení, nespavost a další problémy se spánkem, závratě a bolesti hlavy.
 2. Včelí jed pomáhá vyrovnat se s depresivními podmínkami. Dobře eliminuje časté otoky končetin a snižuje intenzitu bolesti.
 3. Lachesis je hadí jed. Má pozitivní vliv na složení krve. Výsledkem je, že se zlepšuje práce kardiovaskulárního systému, zmizí návaly horka a také jejich doprovodné zvýšené pocení.

Climaxan se užívá dvakrát denně, 5 granulí nebo 1 tableta 15 minut před jídlem. Činidlo, bez ohledu na terapeutickou formu, musí být uchováváno v ústech, dokud se úplně nerozpustí. Při závažných projevech příznaků může lékař zvýšit denní dávku léku: 5 granulí nebo 1 tabletu 3-4krát po celý den..

Minimální průběh léčby granulemi je 1-2 měsíce a tablety - 6 měsíců. Po ukončení kurzu je dvoutýdenní přestávka, během níž je nutné provést krevní testy a podstoupit gynekologické vyšetření. Pokud je to nutné, lékař předepíše druhý cyklus léčby.

Klimakt-Hel

Komplexní homeopatický přípravek německé společnosti Biologische Heilmittel Heel GmbH. K dispozici ve formě kosočtverce.

Skládá se ze 7 účinných látek, z nichž 3 jsou rostlinného původu:

 • sanguinaria canadian - eliminuje návaly horka a bolesti hlavy;
 • hořká nevědomost - bojuje proti výkyvům nálady a bolestem hlavy;
 • cedron - pomáhá zbavit se neurologických projevů.

Složky živočišného původu:

 • látka z inkoustového vaku sépie - účinně eliminuje návaly horka a zvýšené pocení, podrážděnost a depresi;
 • lachesis - jed hada surukuku, jehož činnost je zaměřena na odstranění bolestí hlavy a návalů horka.

Minerální složky přípravku:

 • síra - pro boj s návaly horka a nadměrným pocením;
 • kovový cín je účinným lékem na neuralgii.

Užívejte jednu tabletu třikrát denně čtvrt hodiny před jídlem nebo hodinu po jídle. Průběh léčby je od 3 do 6 týdnů.

Remens

Široce inzerovaný komplexní homeopatický přípravek rakouského farmaceutického koncernu Richard Bittner AG, který je k dispozici ve formě tablet a kapek.

Složení nástroje zahrnuje fytoestrogeny, které jsme zvažovali: cimicifuga a sanguinaria. Tajemství sépie a lachesisových žláz je navíc hadí jed, který je silnou imunostimulační složkou.

Užívání léku vám umožňuje eliminovat příznaky, s nimiž jeho účinné látky bojují. Je užíván k normalizaci hormonálních hladin a menstruačního cyklu, zvýšení imunity, zlepšení funkce reprodukčního systému a stavu cév.

Dámy oceňují tento lék zejména proto, že brání zvýšení tukových zásob na pozadí snížené hladiny pohlavních hormonů. První dny užívejte 30 kapek nebo 3 tablety denně v různých časech. Poté se dávka sníží na 20 kapek a 1-2 tablety denně. Průběh léčby je šest měsíců.

Sepia Comp Matrona

Domácí společnost Talion A vyrábí kapky pro ženy Sepia Comp Matrona. Patří mezi ně: extrakt z cimicifuga, látka ze žláz sépie, a lachesis - hadí jed.

Tento homeopatický lék lze užívat během hormonální terapie v kombinaci s příjmem vitamínů a stopových prvků..

Užívejte 8-10 kapek půl hodiny před jídlem po dobu až 2 měsíců. Po měsíční přestávce opakujte průběh léčby.

Taková terapie pomáhá eliminovat tlakové rázy, návaly horka, bolesti hlavy, posilovat imunitu, předcházet depresím a stabilizovat nervový systém, zvládat emoční projevy.

Estrovel

Komplexní homeopatický přípravek ruské farmaceutické společnosti "V-Min +". Je považován za jeden z nejlepších léků na eliminaci návalů menopauzy. Nezahrnuje lyahesy, ale pouze rostlinné složky - výtažky z cimicifuga, divokého jamu, listů kopřivy a sójových isoflavonoidů, stejně jako provitaminy.

S pomocí léku se provádí účinná léčba menopauzy, zejména normalizuje hormonální pozadí, eliminuje psychoemočné projevy, podporuje pružnost krevních cév a neumožňuje vyplavování vápníku z kostí.

Nástroj tedy provádí prevenci rozvoje osteoporózy a onemocnění kardiovaskulárního systému. Kromě toho zvyšuje imunitu a eliminuje těžké období během premenopauzy a obnovuje cyklus..

Homeopatické léky aktivují imunitu dámy a umožňují eliminovat klimakterické příznaky nebo snižovat intenzitu jejich projevů a předcházet možným komplikacím.

Terapie takovými léky se provádí delší dobu než hormonální léky. Skládají se pouze z přírodních složek a nejsou zdraví škodlivé a také nejsou návykové. Článek poskytuje seznam nejpopulárnějších nápravných opatření. Přejeme vám hodně zdraví!

A jaké homeopatické léky považujete za účinné při menopauze?

Jak obnovit hormonální hladiny u ženy

Koncentrace hormonů v krvi se liší v závislosti na věku, kvalitě života ženy nebo přítomnosti nemocí. Hormonální narušení nemá výrazné příznaky, takže si dívky mohou zaměňovat poruchy endokrinního systému s jinými nemocemi. Obnova hormonálních hladin by měla být komplexní. To zahrnuje normalizaci výživy, spánku a odpočinku, užívání hormonálních a nehormonálních léků.

 • 1 Příčiny hormonální nerovnováhy u žen
 • 2 Jaké příznaky mohou být
 • 3 Jak obnovit hormony
  • 3.1 Správná výživa
  • 3.2 Zásady léčby u dívek
  • 3.3 Terapie u žen
  • 3.4 Nehormonální léčba menopauzy
  • 3.5 Léčba lidovými prostředky

Hladiny hormonů se vždy po početí mění. Tělo se připravuje na podporu života embrya. Uvolňuje se nový hormon - lidský choriový gonadotropin. Ve čtvrtém měsíci placenta začíná podporovat těhotenství díky svým vlastním hormonům, takže se rovnováha v těle postupně obnovuje.

Další skok v hormonálních hladinách nastává v období po porodu. Tělo se postupně vrací do předchozího stavu, dochází k reverzní restrukturalizaci. Nyní je hlavní úkol těla směřovat k produkci mateřského mléka. Množství estrogenu a progesteronu klesá. To je normální situace a nevyžaduje léčbu..

Příčiny hormonálních poruch u žen:

 • Užívání antikoncepce. Hlavní problémy s perorální antikoncepcí nevyplývají z užívání drog, ale z jejich nesprávného užívání. Velmi se nedoporučuje předepisovat hormonální antikoncepci sami, protože nevhodné použití těchto prostředků dramaticky zvyšuje riziko vzniku rakoviny v orgánech reprodukčního systému..
 • Nouzová antikoncepce. Jedním z vedlejších účinků těchto léků jsou hormonální poruchy. Docela často dochází k porušení menstruačního cyklu, které nelze obnovit samostatně..
 • Nemoci endokrinního systému. Jakékoli patologické procesy v žlázách vedou k tomu, že množství produkovaného hormonu klesá.
 • Potrat. Existují nejen na žádost ženy, ale také z lékařských důvodů, kdy porod a těhotenství ohrožují zdraví a život ženy. Ukončení těhotenství nutí tělo, aby neprodleně provedlo restrukturalizaci do předchozího stavu.
 • Špatná životní úroveň. Chronická deprivace spánku, špatná výživa, stres v práci a v rodině mají přímý dopad na hormony a nervový systém.

Normální zvýšení množství hormonů v krvi lze připsat pubertě a menopauze. Od 12 do 14 let dozrávají orgány oblasti ženských pohlavních orgánů. Vnější sexuální charakteristiky se stávají výraznějšími, objevuje se menstruace. Koncentrace pohlavních hormonů v krvi se během tohoto období zvyšuje, ale po chvíli se vrátí do normálu. Patologie je přítomnost menstruace ve věku 11 let nebo zpoždění jejího vzhledu u dívek starších 14 let.

Tělo ženy během menopauzy je připraveno na dokončení reprodukční funkce. Cyklus se prodlužuje nejprve o 2 týdny, poté o měsíc nebo více. Množství hormonů klesá. Nebude možné úplně obnovit hormonální pozadí menopauzou. V některých situacích je však předepsána určitá terapie, která umožňuje hladké přípravě ženského těla na menopauzu..

Zpoždění v pubertě nastává v důsledku hormonálního narušení. O tom svědčí absence sekundárních sexuálních charakteristik u 16leté dívky. Takové problémy vyplývají z genetické predispozice. Ve věku 17 let je situace vyřešena a všechny systémy začínají fungovat normálně.

Existuje však také patologické zpoždění. Je to způsobeno Shereshevsky-Turnerovou chorobou nebo dysfunkcí hypofýzy. Tato situace vyžaduje pečlivé zacházení a sama odezní..

Příznaky hormonální nerovnováhy:

Zasažená oblastZnamení
Genitální oblast
 • pokles sexuální touhy nebo její úplná absence;
 • anorgasmie;
 • neplodnost;
 • bolestivost při pohlavním styku
Poruchy nervového systému
 • hypersomnie;
 • nervozita, popudlivost a podrážděnost;
 • rychlá únavnost;
 • emoční nestabilita;
 • pokles intelektuální činnosti
Metabolická patologie
 • rychlý přírůstek hmotnosti;
 • nadměrné ukládání tuku v určité oblasti těla;
 • osteoporóza;
 • lámání a vypadávání vlasů

Pro hormonální poruchy je charakteristická přítomnost hojného děložního krvácení uprostřed cyklu. Tato situace naznačuje porušení v hypotalamu, hypofýze a vaječnících. Rychlá ztráta krve během dysfunkčního krvácení vede k rozvoji anémie.

Nemoci s tímto příznakem jsou docela nebezpečné, protože ohrožují reprodukční zdraví ženy. Nestojí za to zastavit děložní krvácení samostatně. Je nutné co nejdříve zavolat záchranný tým a poté kontaktovat gynekologa, abyste zjistili příčiny příznaku.

Terapii předepisuje gynekolog společně s endokrinologem. Taktika léčby přímo závisí na příčině hormonální poruchy. V úvahu se berou všechny faktory, které mohou ovlivnit pohodu ženy: věk, sexuální život, výživa, příznaky, přítomnost nemocí. Nestojí za to pokusit se obnovit hormonální hladinu samostatně, protože existuje vysoké riziko ještě většího zhoršení situace..

Druhy léčby k obnovení hormonálních hladin u žen:

 • Náhradní. Používá se v případech, kdy endokrinní žlázy nejsou schopné samy produkovat dostatek hormonů pro zdravé fungování těla. Symptomatická substituční terapie pomáhá, pokud žena bere drogy.
 • Stimulace. Léky zlepšují fungování žláz s vnitřní sekrecí. Používají se hlavně léky obsahující neurohormony hypotalamu a přední hypofýzy.
 • Brzdění Je to nezbytné pro ženu, když je endokrinní systém příliš aktivní. Je předepsán k léčbě benigních novotvarů.

Obnova hormonálních hladin musí začít normalizací výživy. Měli byste odmítnout tučné maso, polotovary, konzervy, pečivo, sušené a příliš slané výrobky. Nabídka by měla být sestavena hlavně ze zeleniny, obilovin, ovoce a libového masa..

Potraviny, které mají pozitivní vliv na produkci ženských hormonů:

 • Zelí. Obsahuje účinné látky, které zlepšují celkovou pohodu ženy. Při pravidelném příjmu čerstvého zelí se riziko vzniku rakoviny snižuje.
 • Řepa. Složení obsahuje vitamín B8 a kyselinu listovou, které chrání ženské tělo před stresem.
 • Tofu. Množství estrogenu v sójových potravinách je velmi vysoké. Pravidelná konzumace tofu výrazně zvýší hladinu tohoto hormonu v krvi..
 • Ústřice. Přírodní zdroj zinku. Snižuje zánět kůže, podporuje léčbu akné v dospívání.
 • Zrzavý. Zlepšuje metabolismus.

Dodržování spánku a odpočinku je nedílnou součástí terapie. Činnost žláz je vysoce závislá na denní době. Většina z nich aktivně produkuje hormony v noci, v době, kdy si žena potřebuje odpočinout. Nedodržení spánkového režimu vede k oslabení těla jako celku, což znatelně zpomaluje proces normalizace hormonálních hladin.

Konečná tvorba endokrinních žláz končí ve věku 25 let. Léčba nezletilých dívek vyžaduje pečlivý výběr léků. Dokonce i nejlehčí hormonální látky ovlivňují žlázy s vnitřní sekrecí. Tělo začíná přijímat hormony z vnějších zdrojů, což snižuje nezávislou produkci látek. Účinnost orgánů klesá. Po vysazení léku existuje vysoké riziko stažení.

Děti jsou předepsány hormonální léky pouze ve zvláštních případech. Takové léky se v těle rychle ničí:

 • Hydrokortison.
 • Prednisolon.

V přítomnosti patologií endokrinního systému mohou být přítomny příznaky podobné diabetes mellitus. Zvýšená koncentrace cukru se nachází v moči. Tato situace není spojena s nedostatkem inzulínu. Chcete-li získat úplný obraz, měli byste darovat krev pro hormonální pozadí.

Hormonální léky nejnovější generace emitují přírodní ženské hormony téměř identicky. Finanční prostředky jsou k dispozici ve formě tablet, ale v závažných případech jsou předepsány injekce. Léčba používá malé dávkování, které nenarušuje ovulaci a nemá antikoncepční účinek.

Kontraindikace užívání léků:

 • rakovina dělohy nebo prsu;
 • těžké formy diabetes mellitus;
 • selhání ledvin;
 • děložní krvácení z jakéhokoli důvodu.

Je přísně zakázáno samostatně diagnostikovat sebe sama na základě přítomnosti příznaků. Všechny léky jsou vybírány individuálně pro každou ženu na základě získaných údajů o krevních testech.

Přípravy na obnovení hormonálních hladin u žen:

HormonyDrogy
Hypofýza
 • Adiposin;
 • Adiurecrin;
 • Gonadotropin;
 • Intermedin;
 • Kortikotropin;
 • Sinakten;
 • Tyrotropin
Štítná žláza
 • Štítná žláza;
 • Tyrokalcitonin;
 • Trijodtyronin
Příštítná tělíska
 • Dihydrotachysterol;
 • Paratyroidin;
 • Inzulín
Nadledviny
 • Epinefrin hydrochlorid;
 • Hydrokortison;
 • Deoxykortikosteronacetát;
 • Cortin;
 • Prednisolon;
 • Triamcinolon

Jako substituční léčba jsou předepisovány léky pohlavních hormonů. Pro amenoreu a časnou menopauzu se hormony užívají v cyklech. Léčba pokračuje, dokud se normální menopauza nevrátí. Pokud žena plánuje otěhotnět, příjem léku není přerušen, protože přispívá k normalizaci endometria dělohy a pochvy.

Přípravky obsahující ženské pohlavní hormony:

HormonDrogy
Estrogeny
 • Dimestrol;
 • Diethylstilbestrol;
 • Oktestrol;
 • Sigetin
Progesterony
 • Oxyprogesteron;
 • Eroton;
 • Progestin

Fytoestrogeny jsou přírodní látky, které se nacházejí v rostlinách. Molekulární strukturou jsou velmi podobné lidským estrogenům. Přípravky obsahující fytoestrogeny jsou předepsány v případech, kdy jsou hormonální léky kontraindikovány pro ženu. Tyto fondy mají mírnější účinek. Mohou snížit nepříjemné příznaky způsobené nedostatkem hormonů během menopauzy..

Bylinné léky si získávají na popularitě. Nezpůsobují negativní vedlejší účinky, které mají chemikálie obsahující hormony.

Nejoblíbenější nehormonální léky povolené pro menopauzu:

názevPopis
Homeopatický lék na nedostatek estrogenu. Opravuje psychofyziologický stav ženy. Má analgetický účinek
Lék je předepsán pro klimakterický syndrom: návaly horka, zvýšené pocení, bolesti hlavy, podrážděnost
Činidlo snižující lipidy, jehož součástí je extrakt z byliny tribulus. Obsahuje steroidní saponiny. Může zlepšit fungování ženských pohlavních žláz
Eliminuje nedostatek estrogenu, zlepšuje emoční stav ženy

Menopauza je normální fyziologický proces, který předchází ukončení reprodukčních funkcí. Nedostatek hormonů je v tomto případě oprávněný. Nehormonální terapie pouze zmírňuje příznaky a usnadňuje vstup do klimakterické fáze, ale nepomáhá se jí úplně zbavit. Pokus o umělou kompenzaci nedostatku hormonů nepomůže zastavit stárnutí, ale může dokonce vést k rozvoji onkologie. Odškodnění je přiznáno v některých případech, je-li to kvůli terapeutickému prospěchu.

Recepty tradiční medicíny pomohou normalizovat hormonální hladiny. Terapie takového plánu by neměla být hlavní, ale může jít jako doplněk k tradiční léčbě. Hormony lze vyrobit doma, ale jejich terapeutický účinek bude mnohem nižší..

Tradiční medicína k obnovení hormonálních hladin u žen:

názevOblast použití
Rhodiola čtyřčlennáRostlina rostoucí na Altaji. Bylina je bohatá na fytoestrogeny. Lze jej zakoupit v lékárně. Bere se jako čaj
Borovaya dělohaNormalizuje hladinu estrogenu. Používá se jako pomůcka v boji proti ovariálním cystám, děložním fibroidům, polypům endometria a erozi sliznic
TsimicifugaRostlina má antiandrogenní účinek. Pomáhá zlepšovat hormonální hladiny během menopauzy
Kořen lékořiceSnižuje hladinu testosteronu v ženské krvi. Pomáhá bojovat proti ovariálním cystám
Kořen pampeliškyČistí játra. Podporuje vymizení akné způsobené hormonálními poruchami

Obnova hormonálního pozadí lidovými léky je založena na příjmu bylin obsahujících fytoestrogeny. Byliny lze vařit jako čaj nebo infuze. Poměry ředění pro ně jsou 15 z jedné sklenice. Při vaření by bylina neměla příliš barvit vodu. To znamená, že dávka byla překročena. Silné čajové lístky povedou k otravě jídlem. Takový čaj by se měl vařit, aby bylo vidět vodu a její barva se mírně změnila.

Homeopatie a homotoxikologie pro zdraví žen

Homeopatie může být velmi užitečná pro naše ženské problémy. S prakticky bez kontraindikací a vedlejších účinků je přesto schopen uzdravení. Hlavní věcí je být trpělivý, protože skutečný průběh léčby trvá nejméně 3–6 měsíců.

Nejprve je třeba připomenout, že hlavní zásadou homeopatického léčení je, že s podobným je zacházeno jako s podobným. To znamená, že homeopatický lék, který se dostane do těla pacienta, tam způsobí „léčivou chorobu“ a nahradí „přirozenou nemoc“.

Při přípravě tohoto přehledu jsem si uvědomil, že v plném smyslu homeopatie mezi dobře známými a osvědčenými farmaceutickými přípravky neexistují téměř žádné: existují komplexní a antihomotoxické látky..

První, jimž se také říká komplexony, neodpovídají dalšímu důležitému principu homeopatie - výběru léku podle ústavy člověka, jeho charakteristických rysů a charakteristik. Zahrnují několik aktivních složek najednou, jako by se navzájem posilovaly a měly všestranný účinek. Tato vícesložková součást nahrazuje individuální přístup, ale zároveň není možné sledovat, která složka „funguje“ a která „škodí“.

Homeopati léčí komplexy s opovržením a nepracují s nimi, ale jsou předepisováni častěji běžnými lékaři (je stále dobré, že jsou předepisováni, což znamená, že mají alespoň určité znalosti). Komplexní homeopatická léčiva obecně velmi dobře pomáhají a jen zřídka vyvolávají alergické reakce..

Přípravky z druhé skupiny patří do homotoxikologie - syntézy homeopatie a tradiční medicíny. Tento směr vyvinul německý lékař - homeopat Hans - Heinrich Reckeweg v minulém století. Podle jeho názoru všechna onemocnění pocházejí z homotoxinů (škodlivé záření, prach, bakterie a viry, alergeny, čisticí prostředky, léky, toxiny ve vzduchu atd. Atd.). A můžete se zotavit pouze obnovením procesů samoregulace a detoxikace..

Antihomotoxické léky lze od ostatních odlišit předponou „Heel“ („Hel“ nebo „Heel“ - Biologische Heilmittel Heel GmbH) a „compositum“. Ne všichni homeopati jim rozumějí a obecně je uznávají, a to marně...

Při léčbě homeopatickými a antihomotoxickými léky nezapomeňte:

- Krátkodobý kurz vám nic nedá: 1 měsíc přijetí, jak se říká, „ani do vesnice, ani do města“, protože zacházíte s tak závažnou oblastí, jako je gynekologie;

- Možná exacerbace, navíc podle ní může homeopat určit - jde o nemoc, která „zmizí“, nebo prostě droga není vhodná;

- Kouření, alkohol, káva a silný čaj jsou s tímto typem léčby špatně kompatibilní;

- Je nutné minimalizovat spotřebu uzených, solených, kořeněných potravin, rafinovaného cukru, bílého chleba, živočišných tuků a produktů obsahujících konzervační látky;

- Ujistěte se, že pijete 1,5 - 2 litry tekutiny denně (voda, bylinky, nápoje z kyselého mléka, džus, zelené čaje).

- Homeopatické kapky jsou alkoholový roztok, který je třeba vzít v úvahu v případě problémů s játry nebo alkoholismu.

Běžnými kontraindikacemi pro takové homeopatické léky jsou individuální nesnášenlivost a těhotenství. Pokud však během jejich příjmu dojde k těhotenství, pak se stejně nestane nic hrozného a dítě nebude trpět.

Neexistují buď žádné vedlejší účinky, nebo nejsou závažné, jako je zvýšené slinění, které, jak vidíte, nelze srovnávat s vedlejšími účinky hormonálních léků.

(kapky a pilulky)

Složení: cimicifuga racemose, kanadský sanguinaria, pilocarpus, sépiové tajemství žlázy, hadí jed surukuku.

Průběh léčby je vždy nejméně 3-6 měsíců a poté kurz, který opraví výsledek - po 1 měsíci.Indikace: menstruační nepravidelnosti; PMS; adnexitida a endometritida; klimakterický syndrom.

Vyrovnává práci systému hypotalamus - hypofýza - vaječníky, normalizuje cyklus a oslabuje PMS. Zmírňuje otoky a projevy algodismenorey, zánětu tkání vaječníků a endometria.

Při menopauze je to užitečné v tom, že dokáže eliminovat návaly horka, pocení, kolísání tlaku a problémy se spánkem, normalizovat metabolismus tuků a snížit riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění. „Remens“ lze nazvat drogou související s věkem, je vhodnější pro naše matky.

(pilulky a kapky)

Hlavní účinnou látkou je extrakt z tyčinky (Agnus Castus / Vitex Sacred).

Průběh přijetí je dlouhý - od 3 měsíců. Mnoho západních lékařů doporučuje užívat prutnyak déle než 12-18 měsíců a šestiměsíční kurz je považován za zcela neúčinný. Po ní již neexistuje závislost a abstinenční syndrom..Indikace: poruchy spojené se zvýšenou produkcí prolaktinu; neplodnost způsobená nedostatečností žlutého tělíska; fibrocystické onemocnění prsu a PMS. Ve vzácných případech se mohou objevit deprese a slabost, menstruační nepravidelnosti.

Působí na hypotalamo-hypofyzární systém ženského těla, snižuje produkci prolaktinu. Odstraňuje nerovnováhu mezi luteinizačními a folikuly stimulujícími hormony, prolaktinem a progesteronem. Reguluje druhou fázi menstruačního cyklu, má antiandrogenní účinek.

Složení: Pulsatilla, Rosmarinus officinalis, Apis mellifica, tinktura matice Agnus castus (strom Abraham).Indikace: různé menstruační nepravidelnosti, PMS.

Kontraindikováno v případě citlivosti na včelařské produkty.

Reguluje cyklus, jeho trvání a pravidelnost, eliminuje intermenstruační krvácení a projevy PMS.

K dispozici v několika formách: hadřík - EDAS-101 a granule - EDAS-901

Složení: Cimicifuga, Ignatia, Lachesis, Sepia.Indikace: menstruační nepravidelnosti; chronická zánětlivá onemocnění dělohy a vaječníků; klimakterický syndrom; genitální opar.

Ovlivňuje centrální a autonomní nervový systém těla, vyhlazuje emoční nestabilitu během menopauzy, snižuje zánět a závažnost příznaků různých vředů u žen. Výrobek je nejvhodnější pro ženy po 35 letech.

(kapky a pilulky)

Trvání léčby určuje lékař, ale příznaky vymizí hlavně ve třetím týdnu přijetí..

Složení: extrakt z oddenku cimicifuge (černá cohosh).Indikace: vegetativní - vaskulární poruchy a psychoemočné poruchy v období před menopauzou a po menopauze.

Kontraindikace: estrogen-dependentní nádory.

S opatrností u onemocnění jater, epilepsie, nemocí a poranění mozku, endometriózy.

Lék s účinkem podobným estrogenu, tedy hlavní kontraindikací - zvýšená hladina estrogenu a estrogen-dependentních nádorů. Slouží jako náhrada za hormonální terapii v klimakterickém období.

(injekce)

Složení: Ovarium suis, Placenta suis, Uterus suis, Salpinx suis, Hypophysis suis, Cypripedium calceolus var. pubenses, Lilium tigrinum, Pulsatilla pratensis, Aquilegia vulgaris, Sepia officinalis, Lachesis, Apisinum, Kreosotum, Bovista, Ipecacuanha, Mercurius solubilis Hahnemanni, Hydrastis canadensis, Acidum cis-aconiticum, fosforečnan hořečnatý.

Průběh léčby - 1 ampulka 1-3krát týdně intramuskulárně, délku určuje lékař. Indikace: téměř všechny typy hormonální nerovnováhy; selhání přední hypofýzy; klimakterický syndrom; zánětlivá onemocnění oblasti ženských pohlavních orgánů; benigní a maligní novotvary reprodukčních orgánů; metabolické problémy a obezita hypofýzy.

Reguluje hladinu vylučovaných hormonů hypotalamo-hypofyzárním systémem a vaječníky. Regeneruje a odvádí tkáně vnitřních pohlavních orgánů - vaječníky, děloha a vejcovody.

Složení: Apis mellifica, Ammonium bromatum, Lilium lancifolium, Aurum jodatum, Crabro vespa, Chamaelirium luteum, Palladium metallicum, Platinum metallicum, Naja naja, Melilotus officinalis, Viburnum opulus, alkohol.Indikace: zánětlivá onemocnění ženských orgánů, včetně adnexitidy, endometritidy, salpingitidy, kolpitidy.

V případě onemocnění štítné žlázy je nutná konzultace s lékařem.

Reguluje funkce ženských pohlavních orgánů, má protizánětlivý, sedativní a protiedémový účinek.

Složení: Acidum nitricum, Conyra canadensis, Viburnum opulus, Pulsatilla pratensis, Sepia officinalis, Cyclamen purpurascens, Strychnos ignatii, Calcium carbonicum Hahnemanni, Aquilegia vulgaris, Origanum majorana, Myristica fragrans, alkohol. Indikace: dysmenorea, klimakterický syndrom.

Komplexní přípravek s antihemoragickými a analgetickými účinky. Podporuje normalizaci funkce ženských pohlavních orgánů a menstruačního cyklu, stimuluje produkci estrogenu.

(pilulky a kapky)

Složení: Agnus castus (Holy Vitex nebo Abrahamův strom), Caulophyllum thalictroides, Cyclamen, Ignatia, Iris, Lilium tigrinum.

Průběh léčby je dlouhý, od 3 měsíců. Indikace: poruchy spojené se zvýšenou produkcí prolaktinu; neplodnost způsobená nedostatečností žlutého tělíska; fibrocystické onemocnění prsu.

Existuje malý počet vedlejších účinků, ale jsou reverzibilní a nejsou příliš závažné.

Ovulace je klíčovým obdobím v menstruačním cyklu. Reprodukční funkce ženy závisí na jejím fyziologickém průběhu. Provádí se v důsledku závažných biochemických procesů.