Červený kalendářní den: je možné dělat fitness během menstruace

Kritické dny - tabu nebo zelená pro sport? Zjistili jsme, zda je trénink během menstruace tak nebezpečný a jak nahradit obvyklou fyzickou aktivitu.

Po dlouhou dobu se věřilo, že sport a menstruace jsou navzájem neslučitelné. Ve skutečnosti není všechno tak jednoduché! Mnoho žen skutečně zažívá během menstruace extrémně bolestivé pocity, a to i bez fyzické aktivity. A co je to za sport, když ho břicho brutálně bolí, táhne někde v bederní oblasti a je téměř nemožné dotknout se hrudníku?! Pekelná mučení někdy trvají déle než jeden den a jsou doprovázena nekontrolovatelnou chutí na sladkosti a změny nálady. Ale co když vám menstruace nezpůsobuje velké nepohodlí a sport je nutností? Pojďme to vyřešit společně.

Je možné dělat fitness během menstruace

Neexistují žádné přísné lékařské kontraindikace. Zákaz fitness během menstruace může být pouze v případě individuálních problémů se zdravím a pohodou.

Přípustné a zakázané cvičení během menstruace

Moderní medicína nedává ženě konkrétní doporučení ohledně jejího životního stylu během menstruace. Mnoho odborníků pozitivně hodnotí cvičení během menstruace, ale existuje i opačný názor..

Lékaři vysvětlují rozlišení aktivní fyzické aktivity pro tuto kategorii pacientů tím, že některá cvičení zmírňují stav dámy, snižují závažnost bolestivého syndromu a snižují její emoční podrážděnost. V tomto případě se doporučuje dodržovat určitá pravidla, která ženě nedovolí ublížit jejímu tělu..

Přečtěte si v tomto článku

Bezpečné činnosti jsou založeny na správné přípravě na ně

Sportovní lékaři tvrdí, že pravidelné cvičení pomáhá normalizovat fungování většiny orgánů a systémů, a je těžké s tím nesouhlasit. Cvičení zvyšuje průtok krve v cévách, což zvyšuje nasycení tělesných tkání kyslíkem a živinami a také podporuje zrychlený metabolismus na buněčné úrovni.

Aktivní zátěž těla snižuje účinek uvolňování ženských pohlavních hormonů během menstruace. Nezapomeňte, že cvičení přispívá k produkci endorfinů nebo „hormonů štěstí“, které ženě s dobrou náladou pomohou přežít období..

Existuje několik jednoduchých pravidel, která by každá dáma měla během tohoto období dodržovat při sportování:

PravidloDoporučení
Žádné fyzické cvičení nelze provést silouPokud celkový zdravotní stav ženě neumožňuje aktivně se věnovat sportu, je lepší odložit fyzickou aktivitu na období po menstruaci..
Musíte začít v malémPrvní cvičení by měla pacientce říci, zda je její oslabené tělo schopné vydržet složitý soubor obvyklých cvičení. Aby se nepoškodily, doporučuje se mnoha ženám, aby se v tuto chvíli omezily na lehký jogging nebo relaxační cvičení jógy..
Dámy by neměly zapomenout na vhodné sportovní oblečení.Fyzická cvičení během menstruace je žádoucí provádět v teplákové soupravě tmavé barvy a volného střihu. Jakékoli těsné šortky nebo trička budou během cvičení tlačit na hrudník a břicho, což pouze zvýší bolest dám.
Během tohoto období budou ženy při sportu určitě potřebovat výrobky osobní hygieny.Nejlepší je poradit se s lékařem o jejich výběru, protože řetězec lékáren nabízí velké množství vložek a tamponů, ale ne všechny jsou vhodné pro fitness nebo tělocvičnu. Dnes existují alternativy - menstruační kalhotky nebo košíčky. Možná budou nejlepší volbou pro výuku..

Pokud budete postupovat podle těchto jednoduchých tipů, bude každá dáma schopna udržovat svou obvyklou fyzickou aktivitu během menstruačního krvácení bez poškození zdraví. Sport by měl přinést radost a neměl by děvčatům dělat zbytečné problémy.

Doporučujeme přečíst si článek o sportovním tréninku během menstruace. Z toho se dozvíte o doporučeních pro fyzickou aktivitu během menstruace, užitečných cvičeních a kontraindikacích.

A tady je více o sportovních cvičeních pro děložní myomy.

Sport během menstruace: doporučení sportovních lékařů

Pokud se žena rozhodne v tomto období nezastavit aktivní fyzické aktivity, bude i nadále muset dodržovat určitá omezení. Odborníci doporučují zahájit jakoukoli sadu cviků lehkou rozcvičkou nebo protahováním.

Mnoho trenérů doporučuje zahájit výuku pomocí následující metody:

 • S relaxačními cvičeními. Žena by si měla sednout a spojit si nohy. Po 5 až 10 sekundách klidného dýchání se doporučuje ležet na zádech a udržovat dolní končetiny ve stejné poloze. Poté, co jste provedli 3 - 4 nádechy a výdechy, můžete stát na loktech a kolenou a naklánět hlavu dolů. Tato póza pomůže zmírnit napětí břicha a zmírnit bolesti dělohy..
 • Doporučuje se po 10 minutách zahřátí jít na procházku nebo běh na speciálním běžeckém pásu. Tato jednotka umožňuje pacientovi vybrat vhodné zatížení. Můžete pokračovat v rychlé chůzi nebo joggingu až 30 minut a měli byste sledovat svůj stav. Bolest v břiše může naznačovat, že dáma překročila prahovou hodnotu přípustného zatížení. Toto cvičení pomůže zvýšit průtok krve cévami a snížit nedostatek kyslíku v tkáních..
 • Plavání a menstruace se zdají být zcela neslučitelné věci, ale při současné úrovni hygieny je plavání jednou z nejlepších fyzických aktivit během menstruace. Pokud je čas si vybrat, jaké cviky v jejím období bude dělat, mnoho odborníků jí poradí, aby šla do bazénu. Plavání dokonale uvolňuje svaly těla, včetně břišních svalů, což pomáhá snížit dráždivé účinky na bolest.
 • Cvičení se vzpíráním během menstruace zůstávají docela kontroverzní. Mnoho trenérů doporučuje svým svěřencům, aby během tohoto období nesnižovali zátěž, doporučují pouze omezit nadměrné vystavení břicha a malé pánve. Hormony během tohoto období dramaticky zvyšují svalovou sílu ženy, a proto se jí obvyklé váhy budou zdát lehčí. Neměli byste drasticky měnit zátěž těla.
 • A samozřejmě musíte maximalizovat svůj denní příjem tekutin. To platí nejen pro tělocvičnu nebo fitness klub. Během menstruace dochází k dehydrataci, která vede k zahuštění krve. Fyzická aktivita ještě více způsobuje stagnaci krevních cév, což může u ženy způsobit různé neurologické problémy. Voda a džusy pomohou ženám snížit bolest, snížit únavu a zlepšit náladu.

Tyto jednoduché pokyny pomohou mladým ženám zůstat aktivní i během jejich období. Pokud žena během menstruace používá fyzické cvičení ke snížení hmotnosti, nebude muset přerušit předepsaný komplex. Síla fyzické aktivity v jejich stálosti a uniformitě.

Podívejte se na video o cvičení během menstruace:

Jóga pro menstruaci: klady a zápory

Mnoho lékařů souhlasí s tím, že ke snížení bolesti během menstruace je nejlepší použít staroindickou gymnastiku. Jóga umožňuje pacientům během tohoto období snížit bolesti břicha, snížit podrážděnost a obnovit zdravý spánek a chuť k jídlu..

Odborníci doporučují dámám, aby neodkládaly začátek těchto tříd na období menstruace, ale aby se na tento okamžik připravily celý měsíc a každý den vyčlenily 30 minut na cvičení. Přestože byla popsána speciální sada cvičení, která pacientkám pomůže přímo během menstruace.

Pacientka by měla ležet na zádech, břišní svaly by v tomto okamžiku měly držet zátěž do hmotnosti 3 kilogramů. Dýchání by mělo být klidné a měřené: 3 sekundy nádech, 5 sekund pauza, 3 sekundy výdech.

Po 10 minutách takových cvičení se pacientovi doporučuje zaujmout slavnou lotosovou pozici. Tato poloha těla vám umožňuje zmírnit zbytečný stres z pánevních orgánů a dělohy. Je velmi důležité, aby se žena v této poloze zcela uvolnila, což může usnadnit speciální hudba. Komerčně je k dispozici dostatek meditačních CD.

Chcete-li pokračovat ve fyzické aktivitě během menstruace, poskytuje jóga dámám poměrně velký výběr konkrétních cvičení podle jejich představ. Mezi takové akce patří Cobra Pose, Baby Pose, Fetal Pose atd..

Lékaři doporučují, aby ženy při používání jógy ke zmírnění menstruační bolesti obrátily pozornost na polohy se zvednutými nohami. Takové polohy podporují odtok krve z břišních a pánevních orgánů, což výrazně usnadňuje stav pacienta. Je však třeba mít na paměti, že pacientka může být v poloze s nohama zvednutými nahoru ne déle než 20 minut.

Na konci gymnastických cvičení někteří odborníci doporučují ženám používat teplou vyhřívací podložku na břicho. Teplo samozřejmě snižuje bolest, ale zároveň zvyšuje krvácení. V tomto případě by nejrozumnějším řešením byla absence jakýchkoli zbytečných fyzických účinků na pánevní orgány..

Jaká cvičení jsou zakázána během menstruace

Docela často se mladé dívky obracejí na lékaře předporodních klinik, aby zjistili, jaké cvičení lze provádět během menstruace bez poškození zdraví. Většina odborníků odpoví, že aerobik, tvarování, pilates a určité druhy bojových umění jsou v tomto období pro ženy zcela povoleny..

Existují však fyzické aktivity, které jsou u žen během menstruačního krvácení kontraindikovány. To zahrnuje:

 • Jakékoli cvičení, které namáhá břišní svaly. Může to být zkroucení trupu, zkroucení a podobně..
 • Během tohoto období by měly být z cvičení zcela vyloučeny přítahy, zvedání závaží z podlahy a náhlé skoky. Současně je plně povoleno zvedání činek vsedě bez zatížení břicha..
 • Aerobik je možný s menstruací pouze v jemném režimu. Vysoké zatížení motorem, skákání se nedoporučuje, použití obruče je absolutně kontraindikováno.

Žena by samozřejmě měla přestat cvičit, pokud tělesná výchova způsobí zhoršení jejího stavu. Může to být zvýšené krvácení, velmi silné bolesti břicha, jen celková slabost, závratě a další patologické příznaky z centrálního nervového systému.

Doporučujeme přečíst si článek o hubnutí během menstruace. Z ní se dozvíte o způsobech hubnutí, možnostech hubnutí během menstruace, výživových pravidlech a tělesné výchově..

A tady je více o cvičeních, která způsobují menstruaci..

Je třeba si uvědomit, že aktivní sport může způsobit menstruační nepravidelnosti. Mnoho slavných sportovkyň si stěžovalo na poruchu této funkce až do úplného ukončení menstruace. Podobné jevy jsou spojeny s hormonálními poruchami se zvýšenou fyzickou aktivitou..

Každá dáma zabývající se tělesnou výchovou by měla pravidelně navštěvovat gynekologa. Pouze lékař může poskytnout správné rady ohledně možnosti cvičení během menstruace..

. důvody pro zvýšenou chuť k jídlu před menstruací, způsoby, jak zhubnout.... Tato cvičení pomáhají udržovat tělo v dobré kondici a zároveň se mu vyhýbají.

Existují nějaká cvičení, která způsobují menstruaci? Menstruační poruchy tvoří více než polovinu všech příčin.

Nedělejte cvičení, která způsobují silné napětí v břišních svalech.... Poskytuje však zvýšení srdeční frekvence, úbytek hmotnosti, trénuje dýchání, zlepšuje se.

Jaká cvičení můžete dělat s menstruací? Běh a rychlá chůze.... Před měsícem jsem začal dělat aerobik se zaměřením na hubnutí, tak se stalo, že v.

Gymnastika pro výhřez. Každé ráno musíte začít nejen dobrou náladou, ale také fyzickým cvičením..

Climax a jóga: Doporučená cvičení. Jaká cvičení se změní. Jóga proti projevům menopauzy u žen.

6 nejlepších cvičení, která vám pomohou zmírnit bolesti období

Silná bolest během menstruace je důvodem k návštěvě lékaře, zejména pokud v určitém okamžiku bolest a křeče zesílí než dříve. Pokud však v této době pravidelně pociťujete nepohodlí a dokonce i mírnou bolest, můžete s nimi bojovat jednoduchými cviky: pomohou uvolnit svaly, zmírnit křeče a vyrovnat se s otoky a nadýmáním zlepšením krevního oběhu..

Zvednutí pánve

Lehněte si na podlahu, ohněte kolena a položte je o něco širší než je šířka ramen. Paže jsou natažené podél těla. Opíraje se o ramena a horní část zad, pomalu zvedněte boky z podlahy a stejně pomalu je snižujte do původního cviku. Opakujte jednu až dvě minuty. Toto cvičení nejen pomáhá zlepšit krevní oběh ve svalech a tím je uvolnit, ale také zmírňuje bolesti dolní části zad.

Zvedání nohou

Lehněte si na podlahu s nohama vytaženými dopředu, zvednutou horní částí těla a opřenou o lokty. Ohněte obě nohy v kolenou a poté je zvedněte tak, aby nohy svíraly se zbytkem těla úhel 90 stupňů. Střídavě sklopte pravou a levou nohu dolů tak, aby vaše noha byla zcela na podlaze. Opakujte jednu až dvě minuty. Toto cvičení využívá břišní svaly k ulehčení křečí a tím ke zmírnění bolesti..

Pohyby kyčle

Sedněte si na kolena, chodidla na šířku ramen a tělo položte na paty. Poté zvedněte boky a pohybujte tělem tam a zpět a snažte se napínat břišní svaly, když tlačíte tělo dopředu. Proveďte 30 pohybů mírným tempem. Chcete-li zvýšit zátěž, můžete zvednout ruce nad hlavu. Toto cvičení posiluje vaše břišní svaly a také zvyšuje rychlost metabolismu, která se během menstruace obvykle zpomaluje..

Houpejte nohama

Položte ruce na opěradlo židle nebo židle tak, aby tělo bylo rovnoběžné s podlahou. Vezměte postupně každou nohu tam a zpět a zvedněte ji tak vysoko, jak jen můžete. Pokuste se každou nohu dostat alespoň na minutu nahoru a dolů. Proveďte 10-15 výkyvů pro každou nohu. Toto cvičení pomáhá posilovat břišní a dolní části zad, čímž snižuje bolest v těchto oblastech a také snižuje nadýmání..

Nůžky

Lehněte si na zem s rovnými nohami. Pomalu zvedněte obě nohy nahoru a potom střídavě dolů a zvedněte každou z nich. Chcete-li zvýšit zátěž, můžete každou nohu přitáhnout co nejblíže k hrudníku. Cvičte 30-60 sekund mírným tempem, abyste zmírnili břišní křeče.

Svahy

Posaďte se na podlahu s nohama vytaženými dopředu. Zhluboka se nadechněte a poté při výdechu pomalu naklánějte tělo dolů a snažte se prsty omotat kolem nohou. Vydržte v této poloze jednu až tři minuty, snažte se při nádechu co nejvíce nasávat žaludek a poté se pomalu vraťte do výchozí polohy. Toto cvičení pomáhá zmírnit napětí na dolní části zad a křížové kosti, které jsou také namáhány během menstruace, a uvolňuje břišní svaly a zmírňuje bolesti hlavy a migrény..

Jaká cvičení můžete dělat s menstruací? Jaká cvičení jsou zakázána během menstruace

V tomto článku vám ukážeme, jak řídit hormony během menstruačního cyklu, abyste maximalizovali svůj sportovní výkon. Chcete vědět, zda můžete během menstruace sportovat, jaké cviky můžete dělat a kdy nemůžete vykonávat fyzickou aktivitu? Čtěte dále a dozvíte se vše o fitness v kritických dnech!

Možná jste si všimli, že se dnes cítíte méně motivovaní, vaše tréninky jsou méně intenzivní a vaše zotavení je občas horší než obvykle..

Stává se to proto, že menstruace ovlivňuje řadu faktorů souvisejících se sportem, včetně rychlosti metabolismu a vytrvalosti..

Pokud provádíte korelaci času s hormonálními posuny ve vašem těle během menstruačního cyklu, získáváme znalosti, které můžeme využít ve svůj prospěch..

Porozumění menstruačnímu cyklu vám pomůže maximalizovat postup cvičení.

Pomáhá vám bodyflex otěhotnět??

Řeknu vám to na svém vlastním příkladu. Sám jsem kdysi zhubnul „bez hlavy“: nic jsem nejedl, od rána do večera jsem cvičil jako šílenec. Kromě toho jsem se rozhodl rychle a přestal jsem úplně jíst bílkoviny. Tehdy mi na dveře zaklepala amenorea (absence menstruace). Samozřejmě jsem zhubla, ale pak, abych se vrátila do cyklu, jsem musela pít hormony. Lékaři mě děsili: kdybych se vzdal drog, mohl bych na děti zapomenout. Pak jsem se rozhodl zkusit body flex ne na hubnutí, ale nakonec otěhotnět. A co si myslíte - pomohlo! Teď mám krásnou dceru. Díky bodyflex! Samozřejmě to není všelék, ale pokud máte takový problém, zkuste to, možná je to přesně to, co potřebujete.

Jak vypočítat menstruační cyklus

Abychom pochopili hormonální změny během menstruace a jak cvičit během menstruace, pojďme se rychle podívat na fáze menstruačního cyklu:

Folikulární fáze

Folikulární fáze začíná první den nástupu menstruace a končí, když dojde k ovulaci. Během této fáze se ve vaječníku vyvíjejí folikuly..

Prvních 5 dní (nebo více) této fáze je čas vašeho období. Během těchto dnů se krev a tkáň vylučují z výstelky dělohy. První den menstruace jsou hladiny estrogenu nejnižší. Poté začne růst a stimuluje růst folikulu. (Poznámka: Možná jste viděli hormon „estradiol“, který je také spojován s menstruačním cyklem; estradiol je hlavní hormon skupiny estrogenů, produkovaný během reprodukčního období života..

Folikuly stimulující hormon (FSH) a luteinizační hormon (LH) hypofýzy. FSH stimuluje růst folikulů, zatímco LH spouští ovulaci a reguluje sekreci progesteronu. Folikulární fáze trvá přibližně 14 dní.

Ovulace

Z vaječníku se uvolní zralé vajíčko, které je připraveno k oplodnění.

V den ovulace vrcholí hladina estrogenu a LH. Úroveň progesteronu začíná stoupat a s ní i tělesná teplota.

Luteální fáze

Luteální fáze je doba mezi ovulací a nástupem nového období. Sliznice těla dělohy se začíná zvětšovat a připravuje se na možné těhotenství.

Úroveň progesteronu a estrogenu začíná stoupat as nimi i tělesná teplota ženy a poté naopak klesá, pokud nedošlo k oplodnění vajíčka. Luteální fáze trvá asi 14 dní a poté, pokud nedošlo k oplodnění vajíčka, začíná nový cyklus.

3. Mohu při krmení provádět flexi těla?

Umět! Studoval jsem a krmil svou dceru. Všechno je v pořádku a neměli byste si s tím dělat starosti. Ale kdy zahájit výuku, rozhodněte se sami, vedeni svými vlastními pocity. Mladé matky zpravidla začínají trénovat do jednoho měsíce. A ti, kteří dostali císařský řez, včetně. Já sám jsem měl císařský řez. A přesto jsem se za měsíc vrátil ke koučování. Pokud necítíte bolest nebo jiné nepohodlí v dolní části břicha, můžete cvičit. Pokud po operaci uplynulo trochu času, prozatím vylučujte cviky na podbřišek..

Jaká cvičení můžete během menstruace dělat a proč

Menstruace u žen může probíhat různými způsoby: u některých je toto období doprovázeno silnou bolestí, u jiných nemusí nepohodlí vůbec vadit. Pokud patříte k druhému typu, pak pro vás dnešní hodiny fitness nebudou problémem. Bude stačit snížit hlavní zátěž a nahradit ji prvky kardio nebo gymnastiky. Pokud však během menstruace zaznamenáte silné nepohodlí, pak by váš tréninkový komplex měl být založen pouze na kardio, protahování a lehkých silových cvičeních..

Kurzy kardio a aerobiku

Kardio trénink je speciální tréninkový prvek, který stabilizuje kardiovaskulární systém, zrychluje metabolismus, odbourává podkožní tuk a normalizuje krevní oběh. Nejvýhodnějšími druhy kardio pro menstruaci jsou chůze, běh a jízda na kole..

Běhání / chůze

Během těchto kritických dnů je běhání nebo lehká chůze skvělou kardio volbou. Mohou být prováděny na běžeckém pásu nebo na ulici a volit snadnou trasu bez ostrých stoupání a zatáček. Délka vašeho běhu nebo chůze by měla být vypočítána na základě vašeho standardního kardio času. Pokud se jedná o rozcvičku, pak stačí 5-10 minut lehkého joggingu. Pokud běháte / chodíte v běžných dnech po dobu 20–30 minut, zkraťte tento časový interval dvakrát.

Technika běhu / chůze na běžeckém pásu:

 1. Nastavte rychlost na stroji (zvolte mírné tempo).
 2. Cvičení začněte pomalou chůzí na běžeckém pásu: v tuto chvíli upravte držení těla, narovnejte si záda a těšte se.
 3. Hladce přepněte na běh, sledujte své vlastní pocity: pokud máte ostré bolesti nebo silnější tíha v podbřišku, nezvyšujte rychlost pohybu.

Kolo / rotoped

Jako kardio můžete také použít rotoped nebo cyklistiku. Délka se počítá stejným způsobem jako u předchozího typu kardio - podle toho, jak se cítíte a jak dlouho se standardními tréninky.

Kardio techniky na rotopedu:

 1. Upravte nastavení sedadla a rychlosti.
 2. Položte nohy na pedály, položte dlaně na rukojeti a mírně nakloňte tělo dopředu.
 3. Začněte šlapat pomalu a zapojte svaly nohou.
 4. Během cvičení neuvolňujte rukojeti, aby nedošlo k přetížení dolní části zad.

Protahování a Pilates

Protahování by mělo být statické pouze v menstruačních dnech. Kurzy pilates a prvky jógy jsou k tomu ideální, což umožňuje nejen protáhnout svaly, ale také zmírnit bolesti dolní části zad a břicha. Hlavním bodem je nepoužívat obrácené pózy, jako je stoj na hlavě nebo pes směřující dolů..

„Pose of the Cobra“

Cvičení „Pose of the Cobra“ má příznivý vliv na hormonální pozadí ženy. Během menstruace tento prvek uvolní stres z nervového systému, sníží podrážděnost, stimuluje práci vnitřních orgánů a uvolní stres z obratlů..

DŮLEŽITÉ! Nejlepší je cvičit 3. až 4. den menstruace, kdy obvykle není bolest v dolní části zad a břicha.

Technika Cobra Pose je následující:

 1. Lehněte si na břicho, narovnejte nohy a spojte nohy. Položte si dlaně pod ramena.
 2. Pomalu zvedněte horní část těla, opíraje se o rovné paže nebo mírně ohnuté v loktích.
 3. Vytáhněte krk nahoru, mírně zakloňte hlavu dozadu, ale krk příliš neohýbejte.
 4. Vezměte 2-3 nádechy dovnitř a ven.
 5. Hladce se vraťte do výchozí polohy a cvik opakujte 4–5krát.

Kontraindikace: posun vertebrálních plotének, vertebrální kýla, ischias, silná bolest během menstruace.

Video s cvičením:

„Kočičí pozice“

Cvičení pomáhá normalizovat přívod krve do vnitřních orgánů a zajistit jejich normální fungování, zejména během menstruace. Cvičte pomalu a koncentrovaně, dýchejte rovnoměrně. Aktivní svaly: glutety, břišní svaly, zádové svaly.

 1. Postavte se na všechny čtyři rukama a koleny na šířku ramen.
 2. Při nádechu se pomalu ohýbejte v dolní části zad, dívejte se dopředu, úplně narovnejte ruce. V této poloze byste měli cítit napětí v gluteálních svalech..
 3. Poté, jak vydechujete, jemně zvedněte záda a silně ji zaokrouhlujte.
 4. Nakloňte hlavu dolů, natáhněte krk, pohled by měl směřovat ke kolenům. V této poloze byste měli cítit protažení zádového a ramenního pletence..

„Kočičí pózu“ opakujte 5-6krát.

Výukový videonávod:

Velbloudí pozice

Aby bylo cvičení co nejefektivnější a nejbezpečnější, je důležité dodržovat techniku:

 1. Klekněte si na kolena a ohněte spodní část zad, opřete se dlaněmi o spodní část zad.
 2. Aniž byste zvedli ramena, položte ruce na paty.
 3. Nehazujte příliš hlavu dozadu, váš pohled by měl směřovat nahoru.
 4. Snažte se neopírat o ruce, držte pózu svaly nohou.
 5. Během cvičení rovnoměrně dýchejte..

Cvičení opakujte 4–5krát, přičemž zůstaňte ve špičkové poloze po dobu 20–30 sekund.

Přípravek "Camel Pose" je kontraindikován u lidí s arteriální hypertenzí!

Výukový videonávod:

Existuje mnoho komplexů určených speciálně pro provádění během menstruace..

Video: celá řada protahovacích cvičení během kritických dnů

Cvičení závaží

Můžeme dělat cvičení s váhami, která a proč? V kritických dnech je povoleno provádět cvičení s váhami, s výjimkou dřepů, plie, mrtvého tahu a některých dalších základních cvičení, která zahrnují práci s velkými váhami. Můžete trénovat s činkami a trénovat ruce, ramena, jak jste je dříve cvičili. K posilování zadních svalů můžete použít posilovací stroje. Nezapomeňte však snížit zátěž a prodloužit dobu odpočinku. Nemusíte cvičit přes bolest, takže ublížíte pouze tělu.

Zda cvičit se sportovním vybavením nebo ne, je vaše rozhodnutí na základě vašich vlastních pocitů a doporučení vašeho gynekologa. Pokud menstruace nezpůsobuje nepohodlí, můžete pracovat v normálním režimu cvičení se sníženou silovou zátěží..

Koncentrovaná činka se zvedá

Toto cvičení je zaměřeno na rozvoj bicepsu brachii. Jeho hlavním rysem je izolovaná práce pouze jednoho kloubu. Cvičení umožňuje vytvářet krásné bicepsy bez použití velkých vah a s minimálním zapojením břišních svalů..

Je možné, dělat tělo flex, rychle zhubnout po porodu?

Po porodu, kdy se hormonální pozadí ještě nestabilizovalo, je zpravidla těžké zhubnout. Hlavní věcí však není opouštět třídy a dodržovat důslednost, správně dýchat a sledovat výživu. Bodyflex rozhodně pomáhá dostat se do formy, ale doba zotavení je přísně individuální.

Pokud jde o pokožku, řeknu svým vlastním příkladem: začne se napínat asi rok po porodu. Strie jsou u některých žen méně viditelné pravidelným cvičením (opět záleží na vlastnostech vaší pokožky).

Doporučení

Mohu během menstruace cvičit v tělocvičně? Jak již bylo uvedeno výše, odpověď na tuto otázku bude nejednoznačná. Na jedné straně můžete jít na trénink, ale musíte se vyvarovat zvýšené fyzické námahy. Podle některých lékařů by se však ženy se zdravotními problémy měly v takové dny vyvarovat cvičení. To platí pro dívky, u nichž byla diagnostikována různá gynekologická onemocnění..

Proto před návštěvou tělocvičny během menstruace musíte navštívit gynekologa a nechat si od něj poradit ohledně fyzické aktivity v kritických dnech..

Kromě toho musí ženy během tohoto období snížit příjem soli. Protože během menstruace se sůl již hromadí v těle a při jejím velkém užívání bude ještě nějakou dobu přetrvávat a způsobovat otoky.

Sledujte online video a zhubněte s Marina Korpan

Chcete studovat online? Kompletní kurz kurzů „Zhubněte s Marinou Korpanovou“ je také v naší fitness videotéce.

Také v naší fitness videotéce můžete sledovat online video kurzy Bodyflex, kde Marina učí základy této disciplíny.

Ve fitness videotéce najdete všechny video lekce „Zhubněte s Marinou Korpanovou. Kurz Express ".

V našem internetovém obchodě si můžete zakoupit sadu DVD „Hubnutí s Marinou Korpanovou“!

Vlastnosti stravy

U endometriózy není nutné dodržovat žádnou speciální dietu. Výživa by měla být úplná a vyvážená. Některá jídla ve stravě by však měla být omezena..
U endometriózy je velmi důležité dodržovat celodenní režim. Správná výživa, plný 8hodinový spánek, absence špatných návyků a fyzická aktivita budou skvělými pomocníky farmakoterapie..

Poté, co ženy samy objevily endometriózu, jsou někdy v rozpacích - co dělat dál? Každá žena může tuto patologii porazit. Prostě nemusíte ignorovat všechny kontraindikace endometriózy dělohy a brát vážně léčbu nemoci.

Intimita s touto patologií je docela přijatelná. Ale někdy toto onemocnění způsobuje určité nepohodlí a bolest při sexu.

Stojí za to vyloučit pohlavní styk pouze v případech, kdy je nemoc v pokročilém stadiu. V tomto případě může sex vyvolat silné bolesti v dolní části břicha, stejně jako silné vaginální krvácení..

Nesnažte se mozek nad otázkou, zda se endometrióza přenáší prostřednictvím intimity. Pravděpodobnost přenosu nemoci na partnera je nulová. Vzhledem k tomu, že endometrióza není infekční onemocnění, je nemožné ji získat sexuálně..

Jaká cvičení můžete dělat s menstruací? Jaká cvičení jsou zakázána během menstruace

Populární materiály

Dnešní:

 • Doba zotavení z koronaviru. Fáze onemocnění koronaviry
 • Zdravotní skupina 1, 2, 3, co to je. Skupiny zdraví dospělých
 • Zánět lymfatických uzlin na krku je u dospělých léčen rychle. Domácí léčba lymfatických uzlin
 • Odfoukl jsem průvan, jak zacházet. Nachlazení z průvanu: jaká léčba pomůže porazit nemoc
 • Pocit pálení v různých částech těla. Příčiny pálení v těle
 • Zhubněte s Herbalife - hlavní nabídka. Ztráta hmotnosti při užívání Herbalife: plán a správný režim
 • Proč bolí kyčel? Bolest stehenního svalu: příčiny a léčba
 1. Jaká cvičení můžete dělat s menstruací? Jaká cvičení jsou zakázána během menstruace
 2. Protahování během menstruace. Za prvé: kritické dny
 3. Je možné cvičit ve škole během menstruace. Během menstruace můžete sportovat?
 4. Je možné během menstruace cvičit v tělocvičně. Cvičení v tělocvičně během menstruace
 5. Cvičení zrychluje menstruaci. Speciální tělesná cvičení
 6. Tréninkový program během menstruace. Jaké školení procvičovat během CD?
 7. Sada cvičení v tělocvičně na menstruaci. Sport v kritických dnech

Jaká cvičení můžete dělat s menstruací? Jaká cvičení jsou zakázána během menstruace

Docela často se mladé dívky obracejí na lékaře předporodních klinik, aby zjistili, jaké cvičení lze provádět během menstruace bez poškození zdraví. Většina odborníků odpoví, že aerobik, tvarování, pilates a určité druhy bojových umění jsou v tomto období pro ženy zcela povoleny..

Během této doby je pro pacienty absolutně bezpečné cvičit strečink, jógu a flex těla. Taková cvičení nemají zvláštní vliv na tón dělohy a nezvyšují měsíční krvácení..

Existují však fyzické aktivity, které jsou u žen během menstruačního krvácení kontraindikovány. To zahrnuje:

 • Jakékoli cvičení, které namáhá břišní svaly. Může to být zkroucení trupu, zkroucení a podobně..
 • Během tohoto období by měly být z cvičení zcela vyloučeny přítahy, zvedání závaží z podlahy a náhlé skoky. Současně je plně povoleno zvedání činek vsedě bez zatížení břicha..
 • Aerobik je možný s menstruací pouze v jemném režimu. Vysoké zatížení motorem, skákání se nedoporučuje, použití obruče je absolutně kontraindikováno.

Žena by samozřejmě měla přestat cvičit, pokud tělesná výchova způsobí zhoršení jejího stavu. Může to být zvýšené krvácení, velmi silné bolesti břicha, jen celková slabost, závratě a další patologické příznaky z centrálního nervového systému.

Doporučujeme přečíst si článek o. Z ní se dozvíte o způsobech hubnutí, možnostech hubnutí během menstruace, výživových pravidlech a tělesné výchově..

Zjistěte více o cvičeních, která způsobují menstruaci.

Je třeba si uvědomit, že aktivní sport může způsobit. Mnoho slavných sportovkyň si stěžovalo na poruchu této funkce až do úplného ukončení menstruace. Podobné jevy jsou spojeny s hormonálními poruchami se zvýšenou fyzickou aktivitou..

Každá dáma zabývající se tělesnou výchovou by měla pravidelně navštěvovat gynekologa. Pouze lékař může poskytnout správné rady ohledně možnosti cvičení během menstruace..

Protahování během menstruace. Za prvé: kritické dny

Trvání menstruace je u každé ženy jiné. Za normálního fungování těla je menstruační období nejméně tři, avšak ne více než sedm dní.

Tento proces je charakterizován oddělením endometria a jeho uvolňováním krví z dělohy. V této fázi je děložní hrdlo mírně otevřené.

V důsledku hormonálních výkyvů v těle se u některých žen objevují zimnice, zvýšení tělesné teploty a silné bolesti hlavy. Mezi nejčastější příznaky menstruace patří:

 • zvýšení objemu prsou a zvýšení jeho citlivosti;
 • bolesti dolní části břicha;
 • křeče v krční oblasti.

Foto 1. Bolest a křeče v břiše ženy se vyskytují během kritických dnů, je lepší provádět lehký trénink.

Úplné odmítnutí fyzické aktivity se doporučuje pouze v případech, kdy je lékař ze zdravotních důvodů zakázán. Neměli byste se věnovat sportu, pokud:

 • je pozorována silná bolest;
 • výtok je příliš hojný;
 • závratě.

Zbytek není jen zakázán, ale také doporučován. Fyzická aktivita zlepšuje krevní oběh v pánevní oblasti a uvolňuje napětí v dolní části zad, což vede ke snížení bolesti.

A také trénink pomáhá vyrovnat se s postmenstruačním syndromem: během fyzické aktivity se zvyšuje produkce „hormonů štěstí“ - endorfinů, které jsou odpovědné za náladu a pomáhají vyrovnat se se špatnou náladou.

Hlavní věc je, že fyzická aktivita je mírná. Nepřehánějte a cvičte rychlým tempem. Doba cvičení by měla být také o něco kratší než obvykle: během menstruace se snažte ne více než půl hodiny denně. Doporučuje se také dodržovat alespoň jeden den intervaly svalové relaxace mezi sezeními. Doporučená frekvence tréninku: po 2 dnech.

Důležité! V této fázi cyklu probíhá výboj různými způsoby. První a druhý den jsou nejbolestivější. Pokud datum školení spadne na takový čas, můžete jej přeskočit, zejména pokud se necítíte dobře.

V tuto chvíli se nejlépe vyhněte intenzivnímu tréninku, včetně silového tréninku. Chcete-li nahradit silové zatížení, zvolte alternativní lehké cvičení..

V této fázi je zaznamenána nejvyšší úroveň pružnosti svalů, takže můžete provádět strečink.

Hlavním pravidlem při výběru cvičení je, že cvičení v kritických dnech by neměla zatěžovat pánevní dno a břicho, tj. Dřepy, švih, tisk, prkna a skoky, stejně jako mrtvé tahy, by měly být vyloučeny.

Během menstruace je nejlepší cvičit strečink, body flex a jógu..

A také stojí za to věnovat pozornost:

 • pro závodní chůzi;
 • kolo;
 • plavání;
 • běhání.

Pokud opravdu chcete přidat silové zátěže, cvičte s minimálními váhami, například s činkami 1-1,5 kg.

Obecná doporučení pro trénink během menstruace

Pokud se chystáte sportovat v kritických dnech, měli byste dodržovat pravidla:

 • Předčasně vyměňte podložku nebo tampon.
 • Noste tmavé oblečení, nejlépe černé.
 • Nedoporučuje se nosit těsné šortky.
 • Spodní prádlo musí být bavlněné.
 • Nepijte před hodinou kávu a sycené nápoje, ale doplňte ztrátu tekutin minerální vodou.

Je možné cvičit ve škole během menstruace. Během menstruace můžete sportovat?

Společná situace? Kdo v tom má pravdu a kdo se velmi mýlí? Jsou kritické dny dostatečně dobrou výmluvou k tomu, abyste se dostali z hodin tělesné výchovy? Komu a v jakých případech se ucházet o pomoc?

Odpovědi jsou známy nejznalější osobě v oblasti puberty u dívek - hlavní dětské gynekologce na volné noze Ministerstva zdravotnictví Běloruské republiky Oksaně Ivaniškině-Kudině:

Nikdy v historii medicíny nebyla menstruace považována za nemoc. Jedná se o naprosto přirozený, fyziologický stav těla dívky, dívky a ženy v určitém časovém období. V naprosté většině případů není menstruace doprovázena žádnými rysy (například silná bolest, nadměrný výtok atd.), Které by omezovaly aktivitu dívky v každodenním životě.

To znamená, že odpočinek v posteli a mokrý ručník na čele jsou během kritických dnů zrušeny. Můžete (a měli byste!) Vést normální život, včetně fyzické aktivity: procházky s přáteli v parku, jízda na kole, kolečkové brusle nebo bruslení. A ani každodenní běhání (pokud máte ve svých plánech) nemá důvod to odkládat..

Měli byste se však opravdu zdržet zvýšené fyzické námahy v prvních dvou dnech menstruace, varuje Oksana Ivanishkina-Kudina. V této době rozhodně nestojí za to dělat rekordy v počtu trupu, skoků do výšky a kilometrů ujetých po nerovném terénu. Cokoli, co od vás vyžaduje zvýšenou vytrvalost, soustředění a napětí (zejména v břišní dutině a pánvi), by mělo být během prvních dvou dnů aktivní menstruace omezeno na minimum. To zahrnuje také soutěže, absolvování standardů, trénink v tělocvičně. Pokud je nechcete nechat ujít, alespoň nebuďte příliš horliví. Pravidlo „Hlavní věcí není vítězství, ale účast“ je v tomto případě obzvláště relevantní.

V tomto okamžiku neváhejte oslovit učitele nebo trenéra a vysvětlit situaci. V drtivé většině případů se fyzičtí instruktoři stále dostanou do pozice a nevyžadují zvláštní aktivitu. Nechcete nebo nemůžete nic vysvětlovat? Pak musíte získat podporu školní zdravotní sestry nebo pediatra na klinice. Ve zvláštních případech (kdy je nástup menstruace doprovázen nadměrným výtokem nebo silnými bolestmi) mohou vydat osvědčení o osvobození od tělesné výchovy. V případě potřeby pediatr předepíše také léky, které vás rychle přivedou zpět do normálu a odstraní příznaky předmenstruačního syndromu (bolesti, slabost, závratě).

Je možné během menstruace cvičit v tělocvičně. Cvičení v tělocvičně během menstruace

Obecně se mi zdá, že takový článek by měla napsat trenérka. Ale kvůli četným žádostem jsem se rozhodl začít se touto činností zabývat. Předpokládám, že dojde k mnoha útokům typu: „Jak o tom můžete psát, pokud jste muž?“ Ale protože také trénuji dívky, neustále čelím problémům, které vznikají během jejich menstruace..

Mnoho žen, které pravidelně cvičí v tělocvičně, nechtějí během menstruace přestat trénovat. Ačkoli jejich přítelkyně a někteří lékaři tvrdí, že školení by se nikdy nemělo provádět. A dívky začnou mučit nejasnými pochybnostmi: dělají správnou věc, že ​​navzdory všemu jdou na trénink?

Můžete to udělat během menstruace. Otázkou je, kolik změnit zatížení. To je způsobeno nejen subjektivními pocity (bolest, slabost, závratě), ale také fyziologickými charakteristikami těla během tohoto období..

Během menstruace dochází k prudkému poklesu estrogenu a progesteronu, což negativně ovlivňuje sílu, vytrvalost a celkovou pohodu. Žádná žena v tomto období nemůže v zásadě vykazovat vysoké sportovní výsledky, proto je lepší upustit od intenzivní a těžké fyzické námahy. Menstruace samozřejmě není nemoc, ale zde ji lze přirovnat k mírné nemoci, například... s rýmou. Pokud jste nachlazení, můžete trénink přeskočit, ale musíte snížit zátěž.

Nyní pro několik konkrétnějších doporučení. Většina žen má během menstruace různé stupně bolesti v podbřišku. S takovými bolestmi je lepší buď úplně vyloučit zatížení lisu, nebo udělat něco dostatečně lehkého. Je také lepší nezvedat těžké váhy pro 8 nebo méně opakování. Žena není muž a váha, kterou může zvednout pouze 8krát, je pro ni již velmi těžká. Můžete také obejít dřepy, mrtvé tahy a hyperextenzi. Obecně platí, že cvičení, kde je silný sklon těla. Ale to, jak se říká, je způsobeno zdravím.

Obecně platí, že vezměte méně závaží a více odpočívejte mezi sadami. V jednotlivých případech je nutné vyloučit výše popsaná cvičení. Ve velmi vzácných případech, kdy je velmi těžké vydržet menstruaci, je lepší vynechat jeden trénink úplně..

Rád bych řekl několik dalších slov o CMC. Po ukončení menstruace u žen se množství hormonů prudce zvyšuje a současně se zvyšuje účinnost i pohoda. A to vše trvá až do ovulace. Během tohoto období (obvykle 10–12 dní) můžete dávat silné a intenzivní zátěže a vytvářet rekordy. Pak dochází k poklesu, který dosahuje svého vrcholu během menstruace.

Doufám, milé ženy, že vám tento článek pomohl rozptýlit některé vaše pochybnosti a obavy. Hodně štěstí a nové rekordy!

Cvičení zrychluje menstruaci. Speciální tělesná cvičení

Pokud potřebujete zrychlit menstruaci doma, musíte věnovat pozornost cvičení. V první části cyklu hraje důležitou roli hormon estradiol, díky kterému se svalový aparát po tvrdé práci rychle zotaví. Je obsažen ve velmi malém množství před nástupem kritických dnů, takže krvácení může začít předčasně.

Můžete si domluvit volání na menstruaci pomocí fyzické aktivity v oblasti břicha a břicha. Toto cvičení se považuje za zvedání činky nebo jakýchkoli závaží. A cvičení pro svaly přední břišní stěny jsou také vhodná.

Některé ženy věří, že jakékoli cvičení může způsobit menstruaci, ale není tomu tak vždy..

Naklonění do stran a dopředu, stejně jako velká zátěž lisu, mohou přispět k opačnému výsledku - zpoždění menstruace o několik hodin nebo dokonce dní.

Cvičení, které přispívá ke kontrakci svalů a břišní stěny, může navíc vést k růstu pojivové tkáně v děloze. Pokud k tomu dojde, možnost vzniku endometriózy se několikrát zvyšuje..

Pokud chce dívka cvičit před menstruací, musí počítat s tím, že hemoglobin v krvi může prudce poklesnout, v důsledku čehož mohou svalové orgány trpět nedostatkem kyslíku, včetně dělohy. Proto je pravděpodobnost nástupu děložního krvácení vysoká, což znamená, že dojde k hojnému výtoku, který vyžaduje speciální léčbu..

Tréninkový program během menstruace. Jaké školení procvičovat během CD?

Při plánování tréninku během menstruace vylučujte nebo zjednodušujte silové, funkční, intervalové a jiné dynamické a intenzivní aktivity z programu. Během období CD tělo oslabuje kvůli ztrátě krve, spolu s tím klesá hladina hemoglobinu. Výsledkem je slabost, která vám nedovolí trénovat efektivně a normálně..

Některé typy fitness se nedoporučují pro menstruaci, protože mohou vyvolat zvýšený průtok krve a bolestivost. Na druhé straně existují druhy fyzické aktivity, které jsou prospěšné během menstruace. Pomáhají snižovat bolest, zlepšovat celkovou pohodu a neovlivňují ztrátu krve..

Nejlepší tréninky během vašeho období:

 • Pilates
 • jóga
 • pomalé kardio na stepperu, elipsoidu, běžícím pásu
 • cvičení tělesné hmotnosti bez intenzivního cvičení
 • protahování
 • silový trénink horní části těla

Když děláte jógu, pilates a protahování, vyvarujte se cvičení, které zahrnuje vaše pánevní svaly, abyste zabránili průtoku krve a zvýšili menstruační tok. Kromě toho jsou zakázány jakékoli obrácené jógové ásany, cvičení, jako je „glute bridge“ v Pilates, protahování příliš hluboko v protahování..

Lehké kardio, jednoduchá jóga, jednoduchá cvičení s tělesnou hmotností a venkovní procházky jsou ideální pro trénink během vašeho období. Tyto činnosti podporují produkci endorfinů a zmírňují nepříjemné a bolestivé pocity..

Sada cvičení v tělocvičně na menstruaci. Sport v kritických dnech

 • Doporučeno. Během menstruace je možné sportovat. V některých případech je cvičení dokonce prospěšné, zejména u pacientů se silnou bolestí během menstruace. Bolest během menstruace je způsobena křečemi dělohy, která se stahováním snaží odstranit odlupované endometrium. Jako každý sval, i ten lze uvolnit pomocí speciálních cviků, které způsobí protažení kontraktované svalové vrstvy (neohrožené ohýbání dozadu, mělké pomalé dřepy s protahováním ve stoje na špičkách nahoru atd.).
 • Je to zakázáno. Aktivní sport během menstruace je naprosto kontraindikován, protože zvýšit průtok krve do ženských pánevních orgánů, může způsobit krvácení, ztrátu vědomí, závratě, vyčerpání těla, oslabené ztrátou menstruační krve. Nemůžete běžet rychle, cvičit silově, aerobik, plavat v bazénu nebo rybnících (není to hygienické a může to vést k infekcím v krvi a genitáliích ženy). Během menstruace je zakázáno jakékoli vážné namáhání těla. Intenzivní cvičení před a během výboje může vést ke zpoždění.
 • Povoleno. Je přípustné sportovat během menstruace s redukcí zátěže na minimum: zahřátí končetin (mávání rukama, otáčení krku), neuspěchaná chůze, jóga bez kroucení (pouze k zahřátí kloubů, svalů, bez cvičení na spodní části těla). Tělo by nemělo být vyčerpané, unavené, přetížené - je lepší se soustředit na své pocity: zatímco trénink je pohodlný, je dovoleno cvičit, ale při sebemenším fyzickém nepohodlí byste je měli okamžitě zastavit.

Mohu během menstruace cvičit? Cvičení, které můžete dělat během kritických dnů

Pro dívky a ženy, které dodržují sportovní režim, může být několik dní v každém měsíci opravdu kritických, protože pokud během této doby přestanete cvičit pokaždé, váš pokrok se vždy zpomalí. Není však nutné úplně zapomenout na třídy: je jen důležité vědět, která cvičení lze provádět a která nelze provádět během menstruace. Zvažte, zda je možné v těchto „dnech“ dělat fitness.

 • Je možné chodit do posilovny a cvičit během menstruace?
 • Fyzické cvičení, které by se nemělo provádět během menstruace, a mělo by být vyloučeno z tréninku během kritických dnů
 • Příprava na cvičení: výběr správného oblečení, zásobování vodou
 • Jaká cvičení můžete během menstruace dělat a proč
 • Kurzy kardio a aerobiku
 • Běhání / chůze
 • Kolo / rotoped
 • Protahování a Pilates
 • „Pose of the Cobra“
 • Video s cvičením:
 • „Kočičí pozice“
 • Výukový videonávod:
 • Velbloudí pozice
 • Výukový videonávod:
 • Video: celá řada protahovacích cvičení během kritických dnů
 • Cvičení závaží
 • Koncentrovaná činka se zvedá
 • Video s cvičením:
 • Chov činek do stran
 • Videonávod k cvičení:
 • Dolní blok přitáhněte k hrudi
 • Výukový videonávod:
 • Tipy a triky pro cvičení a cvičení během menstruace
 • Video: doporučení pro trénink v různých menstruačních fázích

Je možné chodit do posilovny a cvičit během menstruace?

Určitě ano! Výhody cvičení během menstruace prokázaly mnozí odborníci. I když vaše menstruace již skončila, měli byste stále chodit do posilovny a nevynechat žádný trénink. Pravidelná fyzická aktivita může pomoci zmírnit bolest během kritických dnů nebo ji alespoň snížit a v některých případech zkrátit dobu menstruace. Trénink byste neměli odkládat z následujících důvodů:

 • fyzická aktivita stimuluje metabolismus těla;
 • zlepšuje se krevní oběh;
 • vnitřní orgány a krev jsou aktivněji nasyceny kyslíkem;
 • živiny se dostanou do buněk rychleji;
 • produkce endorfinů se zrychluje, v důsledku čehož se zlepšuje nálada a celková pohoda;
 • stabilizuje hladinu cukru v krvi.

ALE! Příliš tvrdý a intenzivní trénink může selhat a situaci jen zhoršit. Během menstruace je proto nutné snížit zátěž snížením počtu přístupů a opakování při cvičení nebo použitím menších závaží..

Fyzické cvičení, které by se nemělo provádět během menstruace, a mělo by být vyloučeno z tréninku během kritických dnů

Nelze provádět a je nutné odstranit veškerá cviky na lisu: zkroucení vleže, zvedání nohou v kloubu, zvedání těla, prkna atd..

Při mnoha základních cvicích se břišní svaly stabilizují. To znamená, že vám umožňují udržovat rovnováhu a držení těla během těžké fyzické námahy. Proto je také nutné vyloučit z tréninku během menstruace zátahy, zvedání závaží při dřepu, plie, mrtvý tah.

Dynamická cvičení nejsou vhodná pro fitness aktivity v kritických dnech. Náhlé skoky, burpees, běh s vysokým zdvihem kyčle, obruč by měl být dočasně vyloučen z tréninku.

Příprava na cvičení: výběr správného oblečení, zásobování vodou

Pro ženy a dívky, které cvičí v tělocvičně, je stejně důležité nosit v kritických dnech správné cvičební oblečení. V dnešní době je vhodné přejít na volnější střih: upřednostňují se široké tepláky, volné tričko. Nepoužívejte krátké šortky nebo přiléhavé legíny. Nezapomeňte si s sebou vzít láhev s vodou do posilovny. Během menstruace musíte konzumovat více vody než obvykle, zvláště pokud cvičíte.

Jaká cvičení můžete během menstruace dělat a proč

Menstruace u žen může probíhat různými způsoby: u některých je toto období doprovázeno silnou bolestí, u jiných nemusí nepohodlí vůbec vadit. Pokud patříte k druhému typu, pak pro vás dnešní hodiny fitness nebudou problémem. Bude stačit snížit hlavní zátěž a nahradit ji prvky kardio nebo gymnastiky. Pokud však během menstruace zaznamenáte silné nepohodlí, pak by váš tréninkový komplex měl být založen pouze na kardio, protahování a lehkých silových cvičeních..

Kurzy kardio a aerobiku

Kardio trénink je speciální tréninkový prvek, který stabilizuje kardiovaskulární systém, zrychluje metabolismus, odbourává podkožní tuk a normalizuje krevní oběh. Nejvýhodnějšími druhy kardio pro menstruaci jsou chůze, běh a jízda na kole..

Běhání / chůze

Během těchto kritických dnů je běhání nebo lehká chůze skvělou kardio volbou. Mohou být prováděny na běžeckém pásu nebo na ulici a volit snadnou trasu bez ostrých stoupání a zatáček. Délka vašeho běhu nebo chůze by měla být vypočítána na základě vašeho standardního kardio času. Pokud se jedná o rozcvičku, pak stačí 5-10 minut lehkého joggingu. Pokud běháte / chodíte v běžných dnech po dobu 20–30 minut, zkraťte tento časový interval dvakrát.

Technika běhu / chůze na běžeckém pásu:

 1. Nastavte rychlost na stroji (zvolte mírné tempo).
 2. Cvičení začněte pomalou chůzí na běžeckém pásu: v tuto chvíli upravte držení těla, narovnejte si záda a těšte se.
 3. Hladce přepněte na běh, sledujte své vlastní pocity: pokud máte ostré bolesti nebo silnější tíha v podbřišku, nezvyšujte rychlost pohybu.

Kolo / rotoped

Jako kardio můžete také použít rotoped nebo cyklistiku. Délka se počítá stejným způsobem jako u předchozího typu kardio - podle toho, jak se cítíte a jak dlouho se standardními tréninky.

Kardio techniky na rotopedu:

 1. Upravte nastavení sedadla a rychlosti.
 2. Položte nohy na pedály, položte dlaně na rukojeti a mírně nakloňte tělo dopředu.
 3. Začněte šlapat pomalu a zapojte svaly nohou.
 4. Během cvičení neuvolňujte rukojeti, aby nedošlo k přetížení dolní části zad.

Protahování a Pilates

Protahování by mělo být statické pouze v menstruačních dnech. Kurzy pilates a prvky jógy jsou k tomu ideální, což umožňuje nejen protáhnout svaly, ale také zmírnit bolesti dolní části zad a břicha. Hlavním bodem je nepoužívat obrácené pózy, jako je stoj na hlavě nebo pes směřující dolů..

„Pose of the Cobra“

Cvičení „Pose of the Cobra“ má příznivý vliv na hormonální pozadí ženy. Během menstruace tento prvek uvolní stres z nervového systému, sníží podrážděnost, stimuluje práci vnitřních orgánů a uvolní stres z obratlů..

DŮLEŽITÉ! Nejlepší je cvičit 3. až 4. den menstruace, kdy obvykle není bolest v dolní části zad a břicha.

Technika Cobra Pose je následující:

 1. Lehněte si na břicho, narovnejte nohy a spojte nohy. Položte si dlaně pod ramena.
 2. Pomalu zvedněte horní část těla, opíraje se o rovné paže nebo mírně ohnuté v loktích.
 3. Vytáhněte krk nahoru, mírně zakloňte hlavu dozadu, ale krk příliš neohýbejte.
 4. Vezměte 2-3 nádechy dovnitř a ven.
 5. Hladce se vraťte do výchozí polohy a cvik opakujte 4–5krát.

Kontraindikace: posun vertebrálních plotének, vertebrální kýla, ischias, silná bolest během menstruace.

Video s cvičením:

„Kočičí pozice“

Cvičení pomáhá normalizovat přívod krve do vnitřních orgánů a zajistit jejich normální fungování, zejména během menstruace. Cvičte pomalu a koncentrovaně, dýchejte rovnoměrně. Aktivní svaly: glutety, břišní svaly, zádové svaly.

 1. Postavte se na všechny čtyři rukama a koleny na šířku ramen.
 2. Při nádechu se pomalu ohýbejte v dolní části zad, dívejte se dopředu, úplně narovnejte ruce. V této poloze byste měli cítit napětí v gluteálních svalech..
 3. Poté, jak vydechujete, jemně zvedněte záda a silně ji zaokrouhlujte.
 4. Nakloňte hlavu dolů, natáhněte krk, pohled by měl směřovat ke kolenům. V této poloze byste měli cítit protažení zádového a ramenního pletence..

„Kočičí pózu“ opakujte 5-6krát.

Výukový videonávod:

Velbloudí pozice

Aby bylo cvičení co nejefektivnější a nejbezpečnější, je důležité dodržovat techniku:

 1. Klekněte si na kolena a ohněte spodní část zad, opřete se dlaněmi o spodní část zad.
 2. Aniž byste zvedli ramena, položte ruce na paty.
 3. Nehazujte příliš hlavu dozadu, váš pohled by měl směřovat nahoru.
 4. Snažte se neopírat o ruce, držte pózu svaly nohou.
 5. Během cvičení rovnoměrně dýchejte..

Cvičení opakujte 4–5krát, přičemž zůstaňte ve špičkové poloze po dobu 20–30 sekund.

Přípravek "Camel Pose" je kontraindikován u lidí s arteriální hypertenzí!

Výukový videonávod:

Existuje mnoho komplexů určených speciálně pro provádění během menstruace..

Video: celá řada protahovacích cvičení během kritických dnů

Cvičení závaží

Můžeme dělat cvičení s váhami, která a proč? V kritických dnech je povoleno provádět cvičení s váhami, s výjimkou dřepů, plie, mrtvého tahu a některých dalších základních cvičení, která zahrnují práci s velkými váhami. Můžete trénovat s činkami a trénovat ruce, ramena, jak jste je dříve cvičili. K posilování zadních svalů můžete použít posilovací stroje. Nezapomeňte však snížit zátěž a prodloužit dobu odpočinku. Nemusíte cvičit přes bolest, takže ublížíte pouze tělu.

Zda cvičit se sportovním vybavením nebo ne, je vaše rozhodnutí na základě vašich vlastních pocitů a doporučení vašeho gynekologa. Pokud menstruace nezpůsobuje nepohodlí, můžete pracovat v normálním režimu cvičení se sníženou silovou zátěží..

Koncentrovaná činka se zvedá

Toto cvičení je zaměřeno na rozvoj bicepsu brachii. Jeho hlavním rysem je izolovaná práce pouze jednoho kloubu. Cvičení umožňuje vytvářet krásné bicepsy bez použití velkých vah a s minimálním zapojením břišních svalů..

 1. Sedněte si na lavičku s nohama širšími než ramena.
 2. Vezměte činku do jedné ruky a narovnejte ji tak, aby se loket dotýkal kolena.
 3. Druhou ruku si položte na stehno.
 4. Při výdechu začněte pomalu ohýbat paži s činkami v loketním kloubu.
 5. Poté při vdechování vraťte ruku do původní polohy..

Počet přístupů: 4.

Zástupci: 12 za rameno.

Video s cvičením:

Chov činek do stran

Základním cvičením pro trénink paží je zvedání činek do stran. Je zaměřen na vypracování svalů ramene a pasti. Cvičení minimálně zapojuje břišní svaly (pouze jako normální stabilizace ve vzpřímené poloze) a lze jej provádět v kritických dnech.

 1. Ve stoje vezměte činky do obou rukou a narovnejte si záda.
 2. Položte nohy na šířku ramen.
 3. Při výdechu rozpažte ruce do stran: ramena a lokty ve špičce by měly být na stejné linii, ruce těsně pod ní.
 4. Při nádechu pomalu spusťte činky do výchozí polohy..

Sady a opakování: 3 x 12.

Videonávod k cvičení:

Dolní blok přitáhněte k hrudi

Účelem tohoto cvičení je také vypracovat ramena, zejména deltoidy a pasti. Cvičení se doporučuje pro menstruaci, protože vám umožní dosáhnout viditelných výsledků i při práci s malými váhami..

 1. Přejděte na blokovací stroj a upravte pracovní hmotnost.
 2. Vezměte rukojeť horním úchopem.
 3. Při výdechu přitáhněte rukojeť směrem k sobě k hrudi.
 4. Ve špičce by měly být lokty roztažené..
 5. Při nádechu vraťte paže do výchozí polohy po pauze 1–2 sekund.

Sady a opakování: 4 × 10.

Výukový videonávod:

Tipy a triky pro cvičení a cvičení během menstruace

Přes všechny výhody cvičení během menstruace by konečná odpověď na otázku cvičení během menstruace měla vycházet z vašich vlastních pocitů. Pokud jsou kritické dny doprovázeny silnou bolestí po celé období a je pro vás velmi obtížné v těchto dnech cvičit, neměli byste to dělat bolestí. Váš imunitní systém může být během tohoto období oslaben a další zátěž může jen ublížit. Nejlepším řešením v tomto případě je konzultace s gynekologem a společná identifikace příčiny silné bolesti (abnormální pro tělo) a následné vyřešení problému fyzické aktivity v tělocvičně.

Ve většině případů se vrchol menstruační bolesti objeví v prvních dvou dnech. Zdržte se v těchto dnech těžkých břemen. Pijte více vody, odpočívejte, nezatěžujte se prací, zejména fyzickou. Třetí a následující dny se můžete vrátit ke svému obvyklému režimu a začít trénovat v tělocvičně, upřednostňovat aerobik, lehké kardio, gymnastiku a strečink.

Pokud je vaše menstruace téměř bezbolestná, nemusíte přerušovat tréninkový režim. Snižte počet pracovních závaží nebo opakování, zvyšte čas kardio a gymnastiky.

Video: doporučení pro trénink v různých menstruačních fázích

Stručně řečeno: trénink v kritických dnech je možný a dokonce nezbytný. Současně je ale nutné dodržovat čtyři základní pravidla: snížit pracovní hmotnost a / nebo počet opakování; neprovádějte zakázané cviky popsané v první kapitole; trénujte intuitivně, pomocí pocitů; odpočívejte mezi sadami až do úplného zotavení. Pravidelné cvičení není jen o budování svalů nebo hubnutí. Umožní také dívkám a ženám, jejichž menstruace je silná bolest v pánvi, snížit během tohoto období křeče a nepohodlí..


Nespecifická vaginitida (kolpitida) je onemocnění infekční a zánětlivé povahy, které se vyskytuje na pozadí převahy oportunní flóry v pochvě.