Nejlepší intimní gely pro ženy 2019

Nejúčinnější gely pro intimní hygienu proti suchu, pálení, svědění v genitáliích. Exkluzivně pro web svetulka.ru

Vaginální suchost způsobená porušením vaginální mikroflóry, obdobím těhotenství a kojení, užíváním antikoncepce, hormonálními poruchami, přítomností některých chronických onemocnění (diabetes mellitus, atrofická vaginitida) nebo nástupem menopauzy jsou docela nepříjemné stavy, které ženám způsobují nejen fyzické nepohodlí, ale také výrazně snížit kvalitu jejich života.

Kvůli nedostatečné vlhkosti se na sliznici tvoří mikrotrhliny, začíná pálení a zarudnutí, intimní vztahy se stávají bolestivými a nepřinášejí radost. Takové problémy je samozřejmě nutné řešit. Nejprve to provádí gynekolog, který určí příčinu patologického stavu a předepíše nezbytnou léčbu.

V kombinaci s hlavní terapií pro zvlhčení genitální sliznice, odstranění pocitu sucha, napětí, pocitu pálení, hojení mikrotrhlin, prevenci vaginální dysbiózy a posílení lokální imunity se doporučuje používat speciální gely nebo spreje pro intimní hygienu.

Zvažte s vámi nejoblíbenější a často předepisované prostředky pro zvlhčení vaginální sliznice a prevenci rozvoje infekčních-zánětlivých a atrofických procesů v pánevních orgánech.

Gely pro suchou vagínu

Vagilak

Gel pro intimní hygienu Vagilak, který obsahuje kyselinu mléčnou, účinně zvlhčuje sliznici genitálií a doplňuje nedostatek přirozeného mazání. S jeho pomocí je odstraněna suchost a nepohodlí v genitálním traktu ženy, udržuje se fyziologická úroveň pH, ​​která je nezbytná pro zdravou mikroflóru pochvy.

Gel Vagilak poskytuje dlouhodobou hydrataci, příznivě působí na sliznici a podporuje procesy její regenerace v případě poškození. Lze jej průběžně používat doma i jako nástroj k usnadnění diagnostických gynekologických manipulací s genitáliemi v lékařských zařízeních.

Často ho ženy používají jako další lubrikant při pohlavním styku, pro vaginální suchost v poporodním období. Vagilak lze aplikovat na latexové výrobky (kondomy). Tento nástroj nemá žádné kontraindikace pro použití, s výjimkou individuální nesnášenlivosti.

Současně se nedoporučuje používat žádné lokální léky s kyselinou mléčnou na vaginální kandidózu (drozd). Pro pohodlí je ke gelu Vagilak připojen speciální aplikátor. Doporučený způsob užívání je 1-2krát denně. Cena zvlhčovacího gelu Vagilak je asi 350 rublů.

Gel Ginokomfort

Řada produktů Ginokomfort, představovaná dvěma gely pro intimní hygienu (obnova „Tea Tree“ a zvlhčení „Malva“), založená na přírodních složkách (panthenol, heřmánek, kyselina mléčná), rychle eliminuje jakékoli nepohodlí v ženských genitáliích (zarudnutí, pálení, svědění) ).

Ginokomorph má výrazný antimikrobiální a protizánětlivý účinek. Tyto prostředky dobře zvlhčují sliznici, přispívají k obnově poškozených tkání po infekčních a zánětlivých onemocněních pánevních orgánů (například drozd, bacvaginóza), lékařských postupech, s prasklinami a ranami.

Může být použit během těhotenství, po porodu a během menopauzy u žen, které pociťují pocit sucha a napětí v pochvě. Gynokomfort doporučují gynekologové pacientům s diabetes mellitus, dlouhodobě užívají perorální antikoncepci, podstupují antibiotickou léčbu.

Vaginální gely Ginokomfort pomáhají normalizovat flóru pochvy a udržují přirozenou hladinu pH. Můžete je použít jako lubrikant, když při pohlavním styku chybí přirozené mazání, kompatibilní s kondomy. Gely se snadno vstřebávají, nešpiní spodní prádlo.

Pro pohodlné použití se s gelem prodává speciální aplikátor. Ginokomfort se obvykle používá 1-2krát denně. Cena gelů Ginokomfort je asi 450 rublů.

Floragin

Floragin je změkčující gel pro intimní hygienu, určený k normalizaci mikroflóry pochvy. Obsahuje lyzáty prospěšných bakterií, které inhibují růst patogenních mikroorganismů a vytvářejí příznivé podmínky pro reprodukci rodové flóry. Floragin obsahuje zvlhčující složku glycerin, antiseptický chlorhexidin, vitamin A, který zvyšuje odolnost sliznice proti infekcím, a hydrolyzovaný elastin zadržující vodu..

Gel Floragin je schopen zbavit ženy takových nepříjemných problémů, jako je suchost a pocit pálení v pochvě, zarudnutí sliznic, nepříjemný zápach způsobený hormonální nerovnováhou během těhotenství nebo menopauzy, užívání antibakteriálních léků nebo perorálních kontraceptiv a narušení flóry. Lék zabraňuje vaginální dysbióze. Používá se pouze v komplexní terapii pro hlavní léčbu nebo jako profylaktický lék.

Průběh aplikace gelu Floragin je 6 dní intravaginálně, 1 láhev za noc. Nedoporučuje se používat tento gel během plánování těhotenství, protože základ produktu snižuje aktivitu spermií. Floragin je také kontraindikován pro použití při kandidóze (afty). Cena gelu Floragin je asi 500 rublů na balení.

Intimní gel F 99 s vitaminem F

Gel pro intimní hygienu F 99 s přírodním složením, kromě vitaminu F, včetně glycerinu, mandlí, rakytníkového oleje, bambuckého másla, dokonale zvládá nepohodlí způsobené nedostatečnou hydratací sliznic genitálií.

Tento nástroj má také antiseptický, protizánětlivý, hojivý účinek na rány, má příznivý účinek na stav sliznice a kůže. Gel F 99 je dobře snášen bez podráždění, zvyšuje ochranné funkce intimních míst a zvyšuje odolnost vůči infekcím.

Má příjemnou vůni a jemnou texturu. Může být použit pro ženy i muže. Lék je levný, náklady na intimní gel F 99 jsou asi 100-200 rublů.

Montavit gel

Gel Montavit je doporučován gynekology jako náhrada přirozeného mazání pro nepohodlí a suchost sliznice během pohlavního styku nebo diagnostických lékařských postupů. Má změkčující a zvlhčující účinek, dokonale kompenzuje nedostatek vaginálních sekretů. Montavit gel je neutrální, obsahuje hydroxyethylcelulózu a glycerin.

Kompatibilní s latexovými produkty (kondomy, rukavice) a jakýmikoli látkami rozpustnými ve vodě. Gel Montavit nemůžete použít pro zánětlivé procesy v genitálním traktu, stejně jako hluboké léze sliznice. Nezanechává žádné stopy na spodním prádle. Používá se podle potřeby. Cena za tubu 50 g je 350 rublů.

Ecofemin gel intimní

Vaginální gel Ecofemin s kyselinou mléčnou účinně zvlhčuje ženské genitálie, zmírňuje suchost, zabraňuje vzniku mikrotrhlin a rozvoji zánětlivých procesů. Výrobek je hypoalergenní, neobsahuje škodlivá barviva, tuky, vonné látky, chemikálie, hormony.

Gel Ecofemin lze použít tolikrát, kolikrát je třeba. Vhodný jako intimní lubrikant. Kompatibilní s latexovými produkty. Cena léku je 500 rublů. na tubu.

Antimikrobiální, antivirové gely pro intimní hygienu

Phagogin gel

Phagogin gel s bakteriofágy pro intimní hygienu žen je předepsán k prevenci infekčních a zánětlivých procesů v pánevních orgánech způsobených porušením vaginální flóry (dysbióza). Gel obsahuje sterilní suspenzi skládající se ze 40 typů fágových částic schopných ničit velké množství různých patogenů: Escherichia coli a Pseudomonas aeruginosa, Enterobacter, Proteus, Gardnerella, Bacteroids, Campylobacter, Neisseria gonorrhea, Staphylococcus, Streptococcus atd..

Bakteriofágy působí selektivně, vykazují aktivitu pouze proti určitým bakteriím, aniž by ničily prospěšnou mikroflóru. To umožňuje použití přípravku Fagogin, a to iu těhotných a kojících matek. Pomocí tohoto nástroje jsou odstraněny patogeny, oslabeny jejich negativní účinky na tělo, udržována optimální úroveň pH a rovnováha mikroflóry.

Phagogin gel lze použít pro každodenní péči o genitálie, jako komplexní léčbu a prevenci kolpitidy, cervicitidy, bacvaginózy, ruptur po porodu a jiných traumat genitálií, chirurgických manipulací v pánevních orgánech. Z preventivních důvodů se obvykle doporučuje používat Fagogin 1–2krát denně (5 lisování) a k léčbě 2–3krát denně (5–7 tlaků).

Pro snadné použití má láhev gelu Fagogin speciální dávkovač a ochranné víčko. Aby se zabránilo kontaminaci po použití, špička by měla být očištěna od zbytků gelu. Lék lze kombinovat s antibiotiky a antiseptiky, s výjimkou peroxidu vodíku, produktů na bázi solí kyseliny polyakrylové, oktenidinu a fenoxyethanolu.

Phagoginový gel s bakteriofágy by neměl být aplikován na uzavřená ohniska zánětu (například šité rány). Fagogin skladujte na místě chráněném před přímým slunečním zářením, nejlépe v chladničce (t od 2 ° C do 8 ° C). Po zahájení používání je možné ponechat lék uvnitř při pokojové teplotě. Láhev musí být spotřebována do 2 měsíců. Cena gelu Fagogin je asi 900-1000 rublů.

Multi-gin Aktigel

Multi-gyn Aktigel je jedinečný lék založený na bioaktivních polysacharidech, nejčastěji používaný jako prostředek k prevenci poruch vaginální mikroflóry (bacvaginóza) ak eliminaci nepohodlí způsobeného tímto onemocněním. Tento výrobek neobsahuje škodlivé konzervační látky, barviva, chemikálie, vonné látky a hormony, které mají negativní vliv na ženské tělo.

Multi-gyn Actigel potlačuje působení patogenních bakterií, zlepšuje stav tkání a posiluje imunitu genitální sliznice. Lék může rychle obnovit normální vaginální kyselost (pH) a vytvořit optimální podmínky pro růst laktobacilů. Má uklidňující, antipruritický účinek, eliminuje všechny příznaky narušení flóry: pocit pálení, hojný výtok, svědění, nepříjemný zápach.

Doporučený průběh léčby je 5 dní, 2krát denně, ráno a večer. Pro profylaktické účely lze Multi-Gyn aplikovat každé 3 dny před spaním nebo po nechráněném pohlavním styku. Maximální doba gelové terapie by neměla přesáhnout 1 měsíc. Multi-gyn je schválen pro použití během těhotenství, laktace, menopauzy bez omezení. Neohrožuje integritu latexových produktů.

Tento gel byste neměli používat bezprostředně před pohlavním stykem, protože snižuje aktivitu spermií, což snižuje pravděpodobnost početí. Možná individuální nesnášenlivost složek léčiva. Někdy po aplikaci gelu na intimní orgány ucítíte mírné brnění. Cena gelu Multi-gyn Actigel je asi 750-800 rublů.

Intimní sprej Epigen

Epigen spray intim je populární antivirové imunostimulační léčivo určené k léčbě HPV (lidský papilomavirus), herpes viru, cytomegaloviru, pásového oparu (varicella zoster), prevenci a léčbě stavů, které jsou doprovázeny snížením lokální imunity (vaginální kandidóza, kolpitaginóza, cervicitida atd.). Produkt obsahuje extrakt z kořene lékořice, který má protizánětlivý, uklidňující, regenerační a imunitní účinek.

Recenze o použití spreje Epigen u žen jsou převážně pozitivní. Dávkování spreje Epigen se v každém případě doporučuje individuálně: u oparu typu I, pásového oparu je léčba vyrážky obvykle předepsána až 6krát denně, 1–2 ventilové lisy po dobu 5–7 dní, genitální opar a CMV - 5krát denně po dobu 2 týdnů, s kondylomy a HPV - od 3 do 5krát denně po dobu jednoho měsíce. U bacvaginózy a kandidózy by měl být sprej Epigen používán 3-4krát denně po dobu jednoho týdne.

Abyste zabránili vzniku infekčních a zánětlivých procesů, porušení vaginální mikroflóry při užívání antibiotik, perorálních kontraceptiv, během menopauzy, abyste posílili obranyschopnost těla, můžete opakovat desetidenní kurz antivirového spreje každé 2-3 měsíce. Epigenový sprej dokonale zvládá jakékoli nepohodlí způsobené suchostí v pochvě, pocitem pálení, svěděním. Pro tyto účely se doporučuje používat 2krát denně ráno a v noci po dobu 2-3 týdnů nebo po každém pohlavním styku.

Pro pohodlí je lék vybaven speciální tryskou, pomocí které je možné provádět nejen vnější zavlažování genitálií, ale také intravaginální a intrauretrální. Epigenový sprej se může používat po celou dobu těhotenství a kojení. Zvyšuje účinek antivirových a imunomodulačních systémových léků. Cena intimního spreje Epigen je asi 1000 rublů.

Sprej Panavir Intim

Antivirový sprej pro intimní hygienu Panavir Intim, který obsahuje účinnou látku stejného jména, má protizánětlivé, imunostimulační a regenerační účinky. Může být použit každý den k prevenci virových infekcí a posílení obranyschopnosti sliznice a kůže pohlavních orgánů, jakož i jako součást léčby genitálního oparu a lidského papilomaviru (genitální bradavice).

Sprej je schopen snížit projevy, závažnost a bolestivost infekčních onemocnění, stimuluje místní imunitu a urychluje proces hojení tkání. Droga je hypoalergenní, netoxická, neobsahuje alkohol, hormony, škodlivé chemikálie. Panavir intim lze používat během těhotenství. Doporučené dávkování; 2-3 lisy 1-3krát denně nebo podle potřeby. Cena spreje Panavir Intim - 300-350 rublů.

Lactagel

Složení gelu Lactagel zahrnuje glykogen a kyselinu mléčnou, které se mohou rychle a účinně vypořádat s příznaky porušení vaginální flóry: svědění, pálení, hojný výtok a nepříjemný zápach. Kyselina mléčná obnovuje přirozenou acidobazickou rovnováhu v pochvě a zmírňuje nepohodlí.

Glykogen slouží jako živná půda pro reprodukci laktobacilů. Lactagel lze užívat během těhotenství, při užívání antibiotik, perorálních kontraceptiv, během menopauzy, při změně klimatu, při stresu, jako profylaxe poruch mikroflóry a jako komplexní léčba bacvaginózy, vaginální dysbiózy.

Lactagel se nedoporučuje pro vaginální kandidózu. Gel má také negativní vliv na motilitu spermií, takže jej nemůžete použít během plánování těhotenství. K dispozici v balení po 7 kusech. Cena gelu Lactagel je od 600 rublů. na balení.

Všechny uvedené prostředky pro intimní hygienu jsou obvykle předepisovány ošetřujícím lékařem jako součást komplexní terapie určitých gynekologických onemocnění nebo poruch. Který gel pro suchost a podráždění v pochvě je lepší, zjistíte pouze empiricky.

Nejlepší gely pro intimní hygienu
Nejúčinnější a nejoblíbenější gely na intimní hygienu. Proč se nemůžete umýt běžným mýdlem.

Přípravky pro obnovu vaginální flóry
Nejúčinnější čípky a pilulky na vaginální dysbiózu a po užívání antibiotik.

Vaginální dysbióza: příznaky a léčba
Příznaky a příčiny vaginální dysbiózy. Jak vyléčit dysbiózu (bacvaginózu, kandidózu).

Irina 8. července, středa
Použil jsem Vapigel na bacvaginózu, velmi dobrý lék - normalizuje flóru a zvyšuje místní imunitu. Po úplném průběhu jsem zapomněl, co to pálení a svědění jsou, nyní to používám pouze k prevenci.

Anya 11. července 2019.
Intimní sprej Epigen dokonale pomáhá ze všeho, co svědí, svědí, bolí, drahé, ale zvládá jakýkoli problém s ofinou

Diana 31. května 2019.
Často se obává o drozd, po celou dobu, která má být léčena, je již znuděná. Tělo neodpočívá od stálých čípků a pilulek. Bylo mi doporučeno používat intimní sprej Epigen k posílení imunity sliznic. Kdo použil?

Ekaterina 6. června 2019.
Během mých výletů k moři byl drozd neustále ohlašován a mučen až do konce dovolené, navíc doma několik týdnů, musel jsem být léčen. Ale teď si vždy vezmu s sebou na profylaxi sprej Epigen, který z toho neštěstí hodně pomáhá. Moje recenze je tedy pouze pozitivní.

Olya 26. května 2019.
Kvůli neustálému chodění na záchod čůrat jsem byl podrážděný a zarudlý na intimním místě. Změním svůj denní režim třikrát denně. Ale tento týden se nemohu ani normálně umýt, tak se všechno peče. může mít nějaké krémy nebo léky na zmírnění mého utrpení. který zmírní zánět a nepohodlí v pochvě?

Popelka 28. května 2019.
Mohu doporučit VÝBORNÝ produkt - intimní sprej Epigen! Ne levná, ale velmi dobrá droga. Zmírňuje veškeré zarudnutí a podráždění na intimním místě.

Vánoční stromeček 31. května 2019.
Zkuste to bez každodenní rutiny a umyjte si oblečení dětským mýdlem a všechno projde! Každý den jen podráždění a drozd! Už dávno jsem se jich vzdal!

Señera 24. května 2019.
Drozd. 37-38 týdnů. Léčím pimafucinem. Začal jsem používat epigen - sprej externě. Po aplikaci - vypalování.
Můžete se podělit o svůj názor na používání epigenového spreje během těhotenství? Kdo to použil intravaginálně? Obávám se intravaginálně.

Vivienne 12. května 2019.
Celé mé těhotenství bylo drozd od 2 měsíců a dokud neporodila, léčila: dva cykly čípků pimafucin + pilulky + krém někdy pshikalp a epigenový sprej intravaginálně, sprej také spálil, ale v zásadě snesitelný, pak pocit pálení zmizí a tak dobře))

Elya 12. května 2019.
Účinnost epigenů u drozdů je sporná otázka, je pravděpodobnější, že bude preventivní nebo po léčbě, stříká se uvnitř i vně uprostřed těhotenství, nebyla na ni alergie, použil jsem ji na doporučení lékaře

Svetlana 12. května 2019.
Je možné u žen po menopauze používat gynekomfort? Je mi 54 let. Sucho, pálení a nepohodlí. Atrofická vaginitida. A je možné drogu použít jako lubrikant?

Svetlana [Expert] 12. května 2019.
Během postmenopauzálního období, se suchostí a nepohodlí v pochvě, by se měl přípravek Ginokomfort používat, právě pro tyto účely byl gel vytvořen. Vhodné pro doplnění nedostatku přirozeného mazání během PA.

Zhenya 12. května 2019.
Je možné použít regenerační gel Ginokomfort Intimate, pokud jsou na děložním čípku polypy?

Svetlana [Expert] 12. května 2019.
Umět. Ginokomfort neovlivňuje polypy děložního čípku, což je jasně uvedeno v pokynech. Z kontraindikací pro tento lék je pouze individuální nesnášenlivost složek, ale ještě to nezkoušíte - nebudete vědět. Nebo pokud již došlo k individuální alergické reakci na některou ze složek gelu, neměli byste ji používat.

Tanya 12. května 2019.
Je mi 23 let, bolestivé, nepříjemné pocity a sucho při pohlavním styku. Z tohoto důvodu vůbec nechci sex, ale můj manžel to chce.. Byla jsem u gynekologa, absolvovala všechny testy, léčila vaginální bakteriózu, ale nic se nezměnilo. Poraďte prosím něco

Svetlana [Expert] 12. května 2019.
Prozkoumejte hormony, darujte krev na cukr. Možná by stálo za to podstoupit důkladnější vyšetření u gynekologa.

Alena 12. května 2019.
Jsem mladá, nulipární žena. Intimní vztahy jsou velmi vzácné. Narušen příliš slabým vaginálním výtokem, téměř suchostí v genitálním traktu. Během intimity to bolí, je slyšet téměř mletí))) Poraďte dobrý lék na suchost v pochvě, můžete a drahé

Lena 12. května 2019.
Zdravá žena by měla mít při vzrušení dostatečné množství maziva. Ve vašem případě musíte předat nátěry na flóru a zkontrolovat hormonální pozadí.

Svetlana [Expert] 12. května 2019.
Musíte zkontrolovat své hormonální pozadí, vzít gynekologické nátěry, protože normálně by mladé dívky s uvolňováním přirozeného mazání měly být v pořádku. Zatímco počkáte na výsledky testu, můžete použít vaginální suchá maziva, například Montevit, Ginokomfort, Vagilak atd..

Tata 3. června
Vyzkoušejte intimní lubrikant Durex Aloe Vera

Raisa 6. května 2019.
Začal jsem používat vagilac gel k odstranění nepohodlí v intimní oblasti během menopauzy. Gel je příjemný, rychle se vstřebává, zmírňuje pocit pálení. Může být také použit jako mazivo..

Maria 6. května 2019.
Dámy, které mají stejný problém? Jak bojuješ? Už jsem byl mučen, dokonce zahanben - během sexu, i když jsem nadšený, je mazání velmi, velmi malé. Myslím, že bych si měl koupit nějaké mazivo. Co můžete poradit, abyste dobře zvlhčili?

Svetlana [Expert] 7. května 2019.
Pro suchost v pochvě během pohlavního styku můžete použít gel Montavit, Vagilak, Gynokofmort atd. Jsou bezpečné a nenarušují flóru pochvy.

Svetik 4. května 2019.
Kdo použil suchý gel montavit (vaginální) ?? Mohu to použít při plánování? ovlivňuje to nějak koncepci?

Rita 5. května 2019.
Měl jsem šanci použít lubrikant jak před koncepcí, tak po porodu. Můj gynekolog nevadil, naopak, vysvětlil to tím, že naopak, když je suchý, musíte používat maziva, aby nedošlo ke komplikacím, jako je cystitida. Použil jsem Montavit gel. Tento gel neobsahuje žádné přísady, je hypoalergenní, nezpůsobuje podráždění, dokonale zvlhčuje a navíc je bez zápachu..

Dasha 7. května 2019.
Lubrikační gely mohou zpomalit pohyb spermií, takže pokud plánujete těhotenství, poraďte se s lékařem..

Irina 12. května 2019.
Při plánování jsem použil gel Montavit. A po porodu při kojení. Můj manžel a já jsme neustále v suchu s PA, ale přizpůsobili jsme se tomuto gelu a žádné problémy.

Elena 3. května 2019.
Po dvou letech užívání hormonálních antikoncepčních pilulek se u mě objevila strašná suchost sliznic. To, co jsem prostě nezkoušel, ale nějak nebyl pozorován žádný speciální účinek, dokud gynekolog nedoporučil gel Vagilak. Opravdu pomohl vyrovnat se s problémem, používám to šest měsíců a jsem velmi šťastný. Necítí ani nešpiní oblečení.

MMM 3. května 2019.
Intimní problém. S mazáním jsem byl vždy dobrý, bylo toho hodně. Pak jsem začal brát dobře, mazivo zmizelo ((Uběhl rok a nigo se nezotavilo) ((Lékaři pokrčí rameny, říkají, že za pár měsíců by se vše mělo vrátit do normálu. Co radíte?

Svetlana [Expert] 4. května 2019.
Obnova hormonálních hladin po požití OK může bohužel trvat dlouhou dobu. Pro pohodlný sexuální život můžete proto použít speciální lubrikanty jako intimní gel F99, gel montavit, vagilak atd..

Lisa 27. dubna 2019.
Během těhotenství jsem použil zvlhčující gel Ginokomfort, abych se tam zbavil nepříjemné suchosti. Lékař řekl, že to může být způsobeno hormonálními změnami. Gel je pro dítě bezpečný, obsahuje přírodní přísady, panthenol a olej z čajovníku. Opravdu to pomáhá od problému, používal jsem to několikrát denně a všechno je v pořádku.

Olga 12. dubna 2019.
Gynoskomfort je skvělý nástroj. Opravdu se mi to líbilo, dobře zvlhčuje sliznici. Je mi 50 let a díky němu jsem se během PA zbavil nepohodlí.

Recenze maziva pro menopauzu, maziva pro menopauzu, jak si vybrat (recenze) suchost v intimní oblasti

Lékař provede vyšetření, shromáždí nezbytné testy a vydá konečný závěr. Rovněž se vyvíjí proces degenerace ženských pohlavních orgánů, vnitřních i vnějších. Činidla obsahující hormony simulují působení ženských hormonů a přímo ovlivňují sekreci sliznic a nutí je vylučovat požadované množství maziva. Ani nejkvalitnější dětský krém nemůže být mazivem. Tyto a další přírodní léky na sucho lze použít samostatně, v dávkách nebo v kombinaci s farmakoterapií..

Používání lubrikantů během menopauzy

A proč kompozice obsahuje spoustu příchutí a ještě více barviva. Existuje mnoho výrobců, hlavní je najít ten, který je vhodný zejména pro takové období, jako je menopauza. Po odstranění závažných onemocnění a nedostatku hormonů přijde fytoterapie na pomoc odpůrcům protidrogové intervence. Během menopauzy vaječníky postupně ztrácejí svou funkci, takže hladina ženských hormonů je výrazně snížena.

Je pravda, že v některých případech je zaznamenána závislost na hormonálních mazivech a na konci jejich používání je jejich účinek snížen na nulu. Hlavní příčinou sucha je hormonální nerovnováha. Pro místní ošetření si můžete vyzvednout gely, krémy, lubrikanty a jejich moderní medicína a léčiva představují rozsáhlou škálu.

Vaginální krém

Když má žena mírný pocit sucha, pálení nebo svědění v pochvě, může se s tímto problémem úspěšně vyrovnat vaginální krém s estrogenem, který se mylně nazývá mast..

Zavádí se do pochvy pomocí speciálního aplikátoru, kterým lze změřit dávku krému. Aplikátor je součástí krému v jednom balení.

Gynekolog zvolí dávku krému a frekvenci použití pro každou ženu individuálně. Dáma musí nejprve podstoupit lékařskou prohlídku a provést krevní testy na hormony.

Ve většině případů lékaři předepisují následující léčebný režim: nejprve žena po několik týdnů užívá vysokou dávku krému a poté, co se tkáně vaginální sliznice vrátí do normálu, sníží dávku.

Video recenze Maziva pro menopauzu, jak si vybrat

Mazání pro menopauzu nemusí obsahovat hormony a má účinek v důsledku bylinných nebo jiných účinných složek. Jak vybrat správná maziva, recenze o nich a další způsoby, jak se zbavit nepříjemného problému, najdete v tomto článku. Maziva pro menopauzu, jak si vybrat recenze. Jak si vybrat maziva pro menopauzu - recenze. Po testování gelu mohu s jistotou říci, že se na sto procent vyrovnává s jeho úkolem, kterým je odstranění sucha v pochvě.

Jak zvolit správné mazivo pro sucho? Pokud nepohodlí ignorujete, může to vést k zánětu, prasklinám v intimních partiích, drozdům nebo cystitidě. Velmi často se lubrikant používá ke zlepšení kvality sexuálního kontaktu, ale moje seznámení s intimním gelem se stalo z jiných důvodů..

Mohou mít hormonální obsah, pak je třeba je používat opatrně, následovat přesné pokyny a pečlivě sledovat výskyt nežádoucích účinků. Během pohlavního styku žena pociťuje nepohodlí kvůli suchu v pochvě. Domácím zástupcem je mazivo Delight, které obnovuje práci sliznic a má blahodárné léčivé vlastnosti. Bude to docela dobré, pokud je vitamin E obsažen v mazivu, to znamená v jeho oleji.

Odborníci se domnívají, že spolehlivé zvlhčovače by měly obsahovat kyselinu hyaluronovou, která pomáhá tkáním udržovat vlhkost, a vitamin E, který regeneruje pokožku a slouží k prevenci rakoviny. Lékař provedl vyšetření a oznámil, že nenastaly žádné komplikace. Pomůže nejen odstranit nepohodlí v intimní oblasti, ale bude mít také preventivní účinek..

Jak problém vyřešit

Suchost sliznice a nepohodlí v intimní oblasti jako takové nejsou lékaři diagnostikováni. Pouze vy můžete cítit tyto nepříjemné pocity. Jakmile k tomu dojde, měli byste okamžitě kontaktovat odborníka a popsat všechny změny, které se u vás dějí..

Pokud odborník nediagnostikuje žádné další problémy, vylučuje různá onemocnění nebo kontraindikace, pravděpodobně to zvládnete lokálními přípravky. Mohou být jak hormonální, tak zcela přírodní. To zahrnuje svíčky, masti, gely a krémy pro suchost v intimní oblasti s menopauzou. V zásadě se jim říká maziva..

Činidla obsahující hormony simulují působení ženských hormonů a přímo ovlivňují sekreci sliznic a nutí je vylučovat požadované množství maziva. Ostatní výrobky mají lubrikační základ a konzistenci, zvlhčují pokožku a provádějí činnosti podobné přirozenému mazání.

U závažnějších poruch lékaři předepisují obecnou hormonální terapii upravující hormonální pozadí. S takovou terapií budou léky na sucho v intimní oblasti často pouze doplňkem základních léků..

MAZIVA VE CLIMAXU JAK SI VYBRAT RECENZE recenze - rozvod nebo pravda

Proto je nutné vybrat pouze testovací metodou. Vyzkouším značky od různých výrobců. Má také docela velké plus pro zdraví ženy. Po testech, které jsem jí předešlý den vzal, se ukázalo, že je vše v pořádku s jejím věkem, a tak mi bylo doporučeno koupit lubrikant od Durexu při používání kondomů. Oxaláty ve stolici u dospělého.

Krémové zvlhčovače


Hydratační gel na pochvu
Jedním z nejčastěji předepsaných léků, které působí na zmírnění vaginální suchosti, je vaginální zvlhčovací gel zvaný lubrikant. Vysoce kvalitní lubrikační gely mají lehký hydrofilní základ a pH blízké úrovni kyselosti sliznice, snadno se nanášejí a rychle vstřebávají.

Chcete-li účinně zvlhčit vaginální sliznici, doporučujeme použít intimní gel Ginokomfort. Tento produkt má vyvážené složení, které zahrnuje výtažky ze slézu a heřmánku, panthenol a bisabolol. Pravidelné používání gelu Ginokomfort pomáhá zvládat pálení, svědění a nepohodlí způsobené suchými sliznicemi, obnovuje ztenčené vaginální stěny a eliminuje mikrotrhliny.

V některých případech může být použití gelů nahrazeno použitím vhodného vaginálního zvlhčovacího krému. Taková volba je obvykle způsobena rozdíly v množství účinné látky v těchto fondech..

Masti obvykle obsahují tuky a rostlinné oleje, které se vstřebávají pomalu, takže jejich použití není tak snadné jako u zvlhčovačů a vaginálních gelů. V některých případech je však rozumnější použít tuto konkrétní formu léčiva: masti vytvářejí tenký film na povrchu sliznice, který poskytuje další ochranu. Je třeba si uvědomit, že základ těchto prostředků ničí latex, což snižuje antikoncepční účinek.

Mezi prostředky pro zvlhčení vaginální sliznice zaujímají důležité místo vaginální čípky. Obvykle obsahují hormony, které ovlivňují produkci přirozeného mazání pro zvlhčení pochvy..

Maziva pro menopauzu, jak si vybrat (zkontrolovat) suchost v intimní oblasti

Alternativní způsoby řešení problému. Začal jsem se vyhýbat sexuálním kontaktům se svým manželem, protože během sexu jsem pociťoval silné nepohodlí. Koupil jsem Durex s aloe vera.

Promluvme si o tom v této recenzi. Léčivé vlastnosti heřmánku. Hlavní látkou v nich je také estriol.

Zahrnuje přírodní přísady, které neobsahují vonné látky a látky dráždící sliznice. Pomáhají vyrovnat se s podrážděností, normalizují pocení a menstruační cyklus. Tyto příznaky se mohou během sexu projevit ostře, což má za následek prudkou ztrátu maziva. Poté však musí být pečlivě odstraněny, léčba a dokonce ani jejich použití se často nedoporučuje.

 • Který produkt je lepší, gel nebo lubrikant?
 • Proto bych ráda poradila ženám, které jsou ve fázi vyvrcholení - používejte s manželem kondomy.
 • Patří sem gel Montavit, který vyrovnává přirozenou sekreci sliznice.
 • Začnu svou recenzi tím, že jsem se naučil být gynekologem, takže moje recenze bude užitečná pro mnoho žen.
 1. Zbytky krému se mohou stát živnou půdou pro bakteriální infekce..
 2. Gliss kur šampon extrémní regenerace.
 3. Mapa stránek Kontakty O projektu.

Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď. Použití těchto maziv je poměrně jednoduché. Po začátku příjmu to bylo mnohem jednodušší, dokonce bylo cítit, že se znovu objevila nějaká vnitřní energie. Menopauza se samozřejmě cítí a přináší změny, ale sama o sobě mohu říci, že všechno je naše fantazie.

Bylo nutné odstranit příznak pomocí lubrikantu na vodní bázi. Předtím nechodila k lékaři, protože to považovala za trochu hanebné, ale když se situace napjala a prostě nebylo kam táhnout, obrátila se ke mně s žádostí o výběr lubrikantu vhodného pro ni a jejího manžela. Při výběru vysoce kvalitních maziv musíte postupovat podle doporučení odborníka.

Léčba lidovými metodami

Fytoterapie hraje vedoucí roli mezi lidovými metodami, které nejsou drogami. Nejedná se pouze o léčbu, ale také o účinnou prevenci nepříjemných a nebezpečných příznaků. Formy jeho použití mohou být různé..

Venkovní:

Vnitřní:

Někteří z nich:

 • odvar z heřmánku, měsíčku, kopřivy, oregana a Veronica officinalis (v poměru 5: 3: 6: 2: 5). Získává se vařením 200 g bylinné směsi v půl litru vody po dobu pěti minut. Filtrovaná dávková forma se pije denně na půl sklenice po dobu 10-12 dnů;
 • užitečné denní teplé sedací koupele s odvarem z matčiny trávy (3 polévkové lžíce bylin, které trvají na 2 šálcích vroucí vody), pokud jsou stráveny několik dní v řadě. Trvání procedury je 12 minut;
 • každodenní sprchování infuzí měsíčku nebo heřmánku pomáhá dobře. V každém případě je nutné vydržet 2 lžíce suchých bylin se sklenicí vroucí vody. Přinášejí úlevu po 5 po sobě jdoucích postupech;
 • pomáhá zavedení tamponu s olejovým roztokem vitaminu E do pochvy na několik minut;
 • překonání sucha usnadňuje lék ze stejných částí dělohy boru a matky. 100 g suroviny se zahřeje ve 2 šálcích vody, aby se téměř vařilo. Vývar naplněný po dobu jedné hodiny se pije trochu třikrát denně po dobu dvou týdnů.

Lady 40 plus

Maziva bez hormonů nemají prakticky žádné kontraindikace a ženy je aktivně používají v různých formách. Při řešení tohoto problému mohou pomoci maziva pro menopauzu. Poté musíte problém vyřešit pomocí maziv s umělým mazáním.

 • Tento článek bude výhradně o tom, co jsou maziva, jak je správně vybírat, jak je používat.
 • Přípravky také obsahují estriol.
 • Během praní jsem ho začal používat místo gelů a pěn.
 • Existují obavy ze stárnutí, strach z nadcházejícího nepohodlí, dramatické změny v životě.

Zvlhčovače pro intimní hygienu s menopauzou

Vaginální suchost je nevyhnutelným znamením menopauzy. Mnoho žen této skutečnosti nevěnuje náležitou pozornost a snaží se to snášet, ale je nepřirozené a nebezpečné snášet sucho. K odstranění těchto nepříjemných příznaků existují speciální zvlhčovače..

Jak si vybrat prostředky pro intimní hygienu pro ženu nad 50 let

S nástupem menopauzy v ženském těle produkce hormonu estrogenu postupně klesá, což má určité důsledky. Častým doprovodem menopauzy je suchost sliznic a bolest v pochvě. Příčinou těchto onemocnění je stres, užívání antibiotik, špatné návyky, nedostatek sexu atd. Vaginální suchost oslabuje imunitní systém a zvyšuje riziko vzniku zánětlivých onemocnění. Pro zlepšení stavu je nutné zvolit správné zvlhčovače pro intimní hygienu s menopauzou.

Co by mělo být součástí produktu

Při nákupu zvlhčovačů určených k péči o citlivou oblast musí ženy věnovat zvláštní pozornost tomu, co je součástí produktu. Musí:

 • obsahují kyselinu mléčnou, která vám umožňuje udržovat optimální rovnováhu mikroflóry;
 • mít D-panthenol, rakytníkový olej, bylinné extrakty;
 • být pH neutrální;
 • neobsahují aromatické látky, vonné látky;
 • obsahují vysoký obsah tuku;
 • mají antibakteriální látku a vitamin E..

Hygienické intimní mýdlo musí být tekuté, aby polymery v něm nezpůsobovaly podráždění a byly snáze omyty vodou. Krém na zvlhčení intimní oblasti by neměl obsahovat barviva. Produkt má zpravidla jemnou jemnou vůni díky přítomnosti přírodních složek (výtažek ze šalvěje nebo heřmánku). Pro citlivou pokožku náchylnou k podráždění zvolte produkt z aloe vera.

Jaké léky na sucho v intimní oblasti jsou lepší

Moderní trh s pečovatelskými produkty zahrnuje velké množství jmen, z nichž každý má své vlastní indikace a aplikační funkce. Kromě toho se jejich cena bude značně lišit v závislosti na výrobci. Zde jsou některé z nejpopulárnějších a nejžádanějších zvlhčovačů pro intimní hygienu s menopauzou:

Zmírňuje bolest při pohlavním styku. Pomáhá zmírnit vaginální suchost.

Má silný zvlhčující účinek. Podporuje přirozené mazání.

Používá se pouze po lékařské prohlídce. Obsahuje estradiol ke zmírnění sucha.

Krém na sucho v intimní oblasti působí jemně, dokonale se stará o vaginální sliznici.

Rychle zmírňuje pocit pálení. Normalizuje mikroflóru.

Maziva

Při menopauze lékaři doporučují, aby nepřestali mít sex. Pravidelný sexuální život pomůže udržovat vaginální stěny v dobré kondici. Dokonce i několik dní zdržení se intimity může přispět k výskytu sucha a prasklin v pochvě, což ženě znesnadní sex. S tímto problémem můžete bojovat pomocí maziva (umělého maziva), které má nízké pH. Nejoblíbenější maziva na trhu jsou:

Nehormonální lék. Snadno kompenzuje nedostatek vaginálních přirozených sekrecí.

Rozkoš. Intimní lubrikační gel pro menopauzu

Intenzivně zvlhčuje a intenzivně regeneruje sliznice. Má léčivé vlastnosti.

Flutschi Origina. Gelové mazivo

Zvlhčuje vagínu po dlouhou dobu. Velmi usnadňuje posouvání.

Jak vyřešit problém podráždění v intimní oblasti, pochvě?

Klimakterické období je doprovázeno celou řadou specifických příznaků, z nichž jedním je vaginální suchost. Menopauza je bezpochyby nevyhnutelným přirozeným obdobím v životě každé zralé ženy..

To však neznamená, že by se dáma měla vyrovnat se všemi svými projevy a snášet suchost intimní zóny s menopauzou. K dnešnímu dni bylo vyvinuto mnoho speciálních produktů pro zvlhčení této oblasti: vaginální gely, krémy, čípky. Konkrétně o nich bude pojednána tato publikace..

Proč dochází k suchu s nástupem menopauzy

Jak víte, hormony ovlivňují fungování ženského těla. Nejdůležitější ženský hormon, estrogen, ovlivňuje fungování reprodukčního systému. Včetně výroby speciálního mazání vaginální sliznice a děložního čípku.

Tato specifická slizniční tekutina má několik velmi důležitých funkcí:

 • zvlhčuje vaginální sliznici;
 • chrání jej před patogenními bakteriemi;
 • poskytuje ženě pocit pohodlí v intimní oblasti, a to jak při pohlavním styku, tak v klidu.

S nástupem premenopauzy začnou vaječníky syntetizovat méně estrogenu. Nedostatek hormonu vede k tomu, že se mazivo během menopauzy produkuje v menším množství a žena začíná pociťovat suchost pochvy.

S tímto stavem orgánu je obtížné projít pohlavním stykem. Po intimitě mohou ženy pociťovat podráždění nebo svědění. Takové nepříjemné projevy přispívají ke snížení sexuální aktivity dámy nebo k úplnému odmítnutí intimního života..

Jaké jsou možné důsledky

Mnoho žen se stydí jít k lékaři s problémem nepohodlí v pochvě a trpí nepohodlí. To je zásadně špatné. Za prvé, suchost v intimní oblasti je typickým projevem menopauzy, s níž se každá žena bez výjimky potýká..

Za druhé, tento příznak nejen snižuje aktivitu sexuální aktivity, ale také snižuje celkovou imunitu dámy.

Zatřetí, pokud se v suchu v intimní oblasti nic neudělá, jsou možné takové vážné následky:

 • na sliznici se tvoří mikrotrhliny, které následně porostou;
 • je možný výskyt kandidózy;
 • zvyšuje se riziko vzniku infekčních nemocí, které mohou časem ovlivnit sousední orgány.

Pokud tedy dojde k pocitu sucha v pochvě, musí žena navštívit svého gynekologa, aby získala radu, které zvlhčovače je nejlepší zvolit, s přihlédnutím k individuálním vlastnostem těla..

Co hledají při výběru léku pro intimní oblast

K normalizaci stavu vaginální sliznice během menopauzy a prevenci výše popsaných následků byly vyvinuty různé zvlhčovače: gely, krémy, čípky a další. Jsou hormonální i nehormonální. Proto, když se v intimní oblasti objeví sucho, je důležité navštívit lékaře, který může správně zvolit lék.

Při nákupu produktu pro intimní oblast proti podráždění nebo suchu musíte pečlivě prostudovat jeho složení. Co hledat jako první?

Existuje takový podmíněný seznam povinných komponent:

 • kyselina mléčná - umožňuje udržovat optimální rovnováhu mikroflóry;
 • panthenol - dobře hydratuje pokožku;
 • výtažky z léčivých rostlin;
 • vysoký obsah tuku.

Je důležité, aby prostředek pro intimní oblast měl neutrální acidobazickou rovnováhu. Ve svém složení by neměl obsahovat vůně, barviva, aromatické složky..

Jaké jsou suché gely v intimní oblasti?

Hydratační gel je měkká emulze tekuté konzistence. Jsou velmi vhodné k použití a kvalitativně zvlhčují celou intimní oblast ženy během menopauzy..

Zvažte, jaké typy gelů jsou a jaké jsou jejich obecné pokyny k použití:

 1. Gel pro intimní hygienu - obsahuje kyselinu mléčnou a bylinné složky.
  Není v něm žádné mýdlo, a proto se příliš neumývá. Je k dispozici v lahvích dávkovače. Používají se k hygienickým postupům, které se provádějí nejméně dvakrát denně během menopauzy. K tomu je na ruku mačkáno malé množství gelu a po zředění vodou jemným pohybem v intimní oblasti. Produkt je důkladně omyt.
 2. Gel pro suchost s menopauzou je určen jak k aplikaci na povrch genitálií, tak do vnitřního genitálního traktu pomocí speciálního aplikátoru připojeného k léku.
  Takové gely jsou hormonální a nehormonální. Ty obsahují ve svém složení rostlinné složky, které mají antiseptické a protizánětlivé účinky..
 3. Lubrikační gely - produkty, které simulují přirozené mazání během pohlavního styku.
  Některé suché gely působí také jako maziva.

Hormonální agenti jsou schopni symptom úplně odstranit, ale nelze je použít samostatně. Pouze lékař předepisuje takový gel a vždy po komplexním vyšetření, aby se vyloučily všechny kontraindikace použití.

Krémy a čípky pro zvlhčení vaginální sliznice s menopauzou

Krémové zvlhčovače nebo vaginální čípky by měl předepisovat pouze lékař. Masť nebo krém na sucho v intimní oblasti jsou zpravidla předepsány dámě k neustálému používání. Mazání povrchu intimních míst krémem, dáma nejen dokáže odstranit pocit nepohodlí, ale také stimuluje přirozené procesy výroby přírodního maziva. Zlepšete tedy svůj sexuální život.

Kromě toho použití krému pro intimní hygienu s menopauzou nebo vaginálními čípky pomůže ženě nejen zbavit se vaginální suchosti, pálení a svědění. Snižují riziko vzniku nebezpečných onemocnění, jako je bakteriální vaginóza nebo prolaps vaginálních stěn..

Proto se krém pro suchost nanáší před plaváním v bazénu nebo v moři. Dáma, která používá takový lék, se na dovolené cítí velmi dobře.

Fondy, na které je třeba dávat pozor

Moderní farmaceutický trh nabízí širokou škálu produktů, jejichž působení je zaměřeno na odstranění sucha v intimní oblasti žen v menopauze.

Zaměříme se pouze na několik drog z každé kategorie, které jsme považovali za oblíbené u žen..

Nehormonální gely

Gel Vagisan je prostředek pro každodenní intimní hygienu. Gel je založen na kyselině mléčné, která udržuje hladinu acidobazické rovnováhy přirozené pro pochvu. Tím je zachována zdravá vaginální mikroflóra. Gel zmírňuje světelné pocity nepohodlí, sucha, pálení a svědění.

Pojďme se seznámit s gely oblíbenými u žen:

 1. Gynokomfort - výrobce nabízí dva produkty, které mají různé účinky kvůli rostlinné složce v jejich složení.
  Hydratační intimní gel Gynokomfort má následující složení: slézový extrakt, heřmánkový extrakt, kyselina mléčná, panthenol a bisabolol. Použití gelu trvale odstraňuje pocit sucha v intimních partiích. Ginokomfort obnovující intimní gel místo slézového extraktu obsahuje čajovníkový olej, který má dobré antiseptické, protizánětlivé a antimikrobiální účinky. Nástroj nejen podporuje regeneraci vaginální sliznice, ale účinně ji zvlhčuje, eliminuje pálení a svědění a také předchází poškození. Jako maziva lze použít gely Ginokomfort. Oba produkty se vstřikují do pochvy pomocí aplikátoru 1-2krát denně..
 2. Bliss je prostředek pro zvlhčení intimní oblasti, který účinně eliminuje nepříjemné pocity se suchou vaginální sliznicí.
  Vzhledem k tomu, že gel obsahuje olejové výtažky z heřmánku a měsíčku, podporuje hojení mikrotrhlin ve sliznici. Jeho použití brání vzniku nového poškození epitelu. Doporučuje se absolvovat kurzy předepsané lékařem nebo podle potřeby (po návštěvě bazénu, před pohlavním stykem, při změně klimatu atd.). Na oblast genitálií se nanese malé množství gelu. Lze použít s kondomy.
 3. Gynofit je vaginální gel, který účinně eliminuje pocity vaginální suchosti, pálení a svědění.
  Produkt má hydratační účinek (hojná hydratace). Vyrobeno na bázi glycerinu a hydroxyethylcelulózy. Glycerin nejen zvlhčuje sliznici, ale je schopen dlouhodobě zadržovat vlhkost v epitelu. Gel je lepší než jiné prostředky k nahrazení přirozeného hlenu během postmenopauzálního období. Doporučeno k použití po návštěvě bazénu, před pohlavním stykem nebo k odstranění pocitu nepohodlí. Jak je předepsáno lékařem, může být použito v kurzech. Injektováno pomocí speciálního aplikátoru.

Všechny uvažované gely účinně zvlhčí vaginální sliznici během menopauzy. Dámy přidělují tyto prostředky kvůli dobrému hydratačnímu účinku..

Hormonální agenti

Gely mohou používat ženy, kterým je předepsána kombinovaná léčba. Pokud má dáma indikace pro nepřetržitý příjem hormonů, je pro tento účel často předepisován kombinovaný dvoufázový lék Femoston.

Obsahuje dva ženské hormony - estrogen a progesteron. Femoston účinně eliminuje mnoho menopauzálních příznaků, včetně vaginální suchosti, svědění, pálení a nepohodlí.

Ve stadiu menopauzy jsou předepsány Femoston 1/10 nebo Femoston 2/10. V premenopauzální fázi mohou být předepsány léky: Pauzogest, Kliogest nebo Femoston 1/5. Žena však může užívat monoterapii - pije pilulky, které obsahují pouze syntetický hormon estrogen a lokálně přijímá progesteron - pomocí hormonálního gelu.

Zvláštní pozornost si zaslouží nový hormonální lék Ovipol Clio. Jeho účinnou látkou je hormon estriol, který selektivně ovlivňuje tkáně pochvy, dělohy, močového měchýře atd. Ovipol Clio jsou vaginální čípky, které mají příznivý účinek na vaginální sliznici. Používají se k léčbě orgánů urogenitálního systému. Čípky Ovipol Clio účinně eliminují suchost a svědění v intimní oblasti.

Zdraví žen vždy vyžaduje pečlivou péči o sebe, zejména během menopauzy. V premenopauzálním stádiu pomáhá použití speciálního hygienického gelu eliminovat nepohodlí v intimní oblasti. Hydratační gel na menopauzu zbavuje ženu vaginální suchosti a jejích doprovodných projevů. Přejeme vám hodně zdraví!

Proč používat farmakologické léky na neplodnost?Pokud má žena problémy s hormonálními hladinami, je třeba to napravit. Aby otěhotněly, používají nejen radikální metody, jako je IVF a náhradní mateřství.