Zvlhčovače pro intimní hygienu s menopauzou

Nevyhnutelným příznakem menopauzy je suchost v intimní oblasti. To je způsobeno skutečností, že produkce estrogenu je výrazně snížena, protože vaječníky přestávají fungovat jako dříve. Samotný hormon podporuje produkci sekretů v pochvě. Pomocí speciálních prostředků, o nichž bude pojednáno níže, je možné provést další zvlhčení, aby ve vagině nevznikla dysbakterióza, stejně jako infekce a vývoj onemocnění genitálií a močové trubice, rozvoj kandidózy. Situaci může zhoršit silné svědění a pálení. Proto je třeba řešit problém, jako je vaginální suchost..

Jak odstranit vaginální suchost?

Abyste se uchýlili k užívání různých léků, můžete se problému zbavit dodržováním některých pravidel:

 • Pečlivě vyberte přípravek pro intimní hygienu (jakéhokoli druhu), aby nedošlo k alergické reakci.
 • Pijte více čištěnou vodu a je vhodné minerální vodu z konzumace úplně vyloučit.
 • Věnujte pozornost svému jídlu. Jezte více potravin, které obsahují vitamíny, a cukr a tuky by měly být omezeny na minimum.
 • Pravidelně měňte spodní prádlo. Je žádoucí, aby byla vyrobena z přírodních tkanin (bavlna atd.)
 • Pravidelný sex je další způsob, jak udržet dobrou hydrataci. Styk by však měl přinést potěšení, nikoli podráždění, bolest a nepohodlí. Abyste se těmto problémům vyhnuli, používejte speciální maziva - maziva. Je žádoucí, aby tento výrobek neobsahoval barviva, příchutě a další přísady.

Pokud vás problém stále trápí, neváhejte se s touto otázkou obrátit na svého lékaře a sestavit komplexní léčbu a vybrat potřebné léky.

Nejběžnějším léčebným plánem je použití hormonální substituční terapie pro menopauzu (dále jen HRT). Léky HRT eliminují nadměrné sucho, obnovují hormonální hladiny, vracejí předchozí stav sliznice, který byl před menopauzou.

Patří sem léky pro orální podání (tablety) a léky pro místní použití (čípky, gely, krémy a hormonální masti pro menopauzu). S kategorickým zákazem užívání hormonálních léků nebo negativním přístupem samotné ženy k nim vám lékař může předepsat fytopreparáty a homeopatika.

Působení krémů pro intimní oblast

Krém na sucho v intimní oblasti s menopauzou je lék, který eliminuje pocit neustálého nepohodlí a zvlhčuje sliznice intimní oblasti.

Produkt obsahuje nezbytnou dávku hormonu estrogenu k normalizaci svalového tonusu pochvy a samotné mikroflóry. Při jeho použití se významně snižuje riziko prolapsu dělohy a do tkání se vrací pružnost a pevnost..

Před nákupem se poraďte se svým gynekologem a zkontrolujte, zda neexistují žádné kontraindikace. Lék by měl přirozeně předepisovat pouze lékař. Aby produkt, který jste si koupili, poskytoval efektivní výsledek, musíte přísně dodržovat všechna pravidla používání. Chcete-li to provést, přečtěte si pokyny, věnujte pozornost položkám "kontraindikace" a "vedlejší účinky".

Jak používat tyto krémy?

Čištění pokožky a sliznic je velmi důležitým a povinným místem přípravy před aplikací. To znamená, že je nutné důkladně umýt gelem pro intimní hygienu, ale nepoužívejte běžné mýdlo - může pokožku ještě více vysušit. Nezapomeňte si také umýt ruce. Poté, co je krém aplikován na ruku a rovnoměrně rozložen na intimní oblast - stydké pysky a perineum. Výše finančních prostředků na jeden zákrok je konzultována s lékařem.

Jaké krémy lze použít k zvlhčení pochvy?

Níže je uveden seznam nejznámějších krémů pro péči o intimní oblast s menopauzou, které doporučují lékaři:

 • „Vagizil“. Krém zcela eliminuje nepohodlí, aniž by byl lékem, což znamená, že jej lze volně zakoupit v lékárně bez lékařského předpisu. Jeho působení spočívá ve vytvoření tenkého filmu, který chrání před nepříznivými faktory zvenčí, stejně jako v obnovení narušené mikroflóry reprodukčních orgánů.
 • Feminel. Obrovskou výhodou tohoto léku je hypoalergenita. Obsahuje mléčné bílkoviny a jeho kyseliny a výtažky z bambuckého másla. Tento krém je zaměřen na intenzivní zvlhčení intimní oblasti a sliznic pochvy, zmírnění podráždění. Feminel se nanáší na suchou a čistou pokožku.
 • „Vagilak“. Další intimní krém na menopauzu, vyrobený na vodní bázi bez tuku. Zvyšuje pružnost vaginálních tkání a není pokryta filmem.

Pamatujte, že jakýkoli krém musí splňovat standardy kvality (věnujte tomu pozornost) a poté snadno a velmi efektivně odstraní nepříjemné pocity sucha v pochvě.

Gely a masti na intimní partie

Gely pro zvlhčení intimní oblasti mají mnohem lehčí strukturu než krémy a jsou průhledné. Aplikují se na vnější oblast pochvy a díky speciálním složkám se gely dostanou dovnitř sliznic.

Následující prostředky jsou velmi rozšířené a nejúčinnější:

 • Přípravek Dermistril je založen na estriolu. Při aplikaci přípravku na pochvu aktivní složky okamžitě regenerují epitel této zóny a zvlhčují jej.
 • „Divigel“. Hlavní složkou je také estriol, který, jak bylo uvedeno výše, zvlhčuje a obnovuje. Aplikováno na povrch vulvy.
 • Klimara patch je lék, který zlepšuje činnost krevního oběhu a prokrvení v pochvě, což přímo působí na zlepšení sekrece sekrecí..
 • "Ovestin", který obsahuje estriol, chlorhexidin a kyseliny mléčné, poskytuje nejúčinnější komplexní obnovu vaginální sliznice. Nepohodlí zmizí a také doprovodný pocit svědění a pálení.

Gely se aplikují denně během vodních procedur před spaním. Po měsíci pravidelného užívání je nutné dávku snížit (aplikovat 2-3krát týdně).

Pamatujte, že každý z výše uvedených gelů obsahuje malé dávky hormonů. Pokud máte zakázáno užívat hormonální léky z důvodů, jako je trombóza žil, diabetes mellitus, onemocnění jater, onemocnění ledvin, špatná absorpce tuků, nádory dělohy a vaječníků, můžete si koupit homeopatické gely:

 • „Montavit“. Nástroj neobnovuje produkci přirozených sekrecí, ale nahrazuje ji. Složení obsahuje chlorhexidin, který působí jako antiseptikum.
 • „Ginokomfort“. Změkčuje a obnovuje vaginální sliznici.

Některé oleje vás také mohou zachránit před vaginální suchostí, zejména kokosový, rakytníkový a olivový..

Jiné léky k léčbě sucha

Přípravky, jako jsou čípky, jsou rychle působící a trvají dlouho. Zavádějí se přímo do pochvy a tam se rozpouštějí, působí na děložní čípek a jsou s ním v kontaktu.

Mnoho žen se bojí používat čípky, aby nepoškodilo endometrium, protože estrogen obsažený v takovém léčivu zvyšuje jeho růst. Ale obavy jsou neopodstatněné: jakýkoli lék tohoto typu v žádném případě nepoškodí práci sliznice dělohy. Lékaři považují následující svíčky za nejúčinnější:

 • Estrocard. Jeho základem je estriol, který působí na obnovení sliznice a ne na tloušťku a také zvyšuje sekreci sekrecí.
 • Ovestin ve formě svíček nebo krému. Složení obsahuje stejný estriol spolu s dalšími složkami. Působí k obnovení hormonální rovnováhy a mikroflóry v pochvě. Díky němu je ve vagíně udržována potřebná kyselost.
 • Ortho-ginest. Tento lék umožňuje produkci sekrece jak pochvy, tak děložního čípku. Kontraindikace pro tento lék: těhotenství, děložní krvácení, přecitlivělost, trombóza, maligní nádory.
 • Lék Estriol se také zkouší uvnitř zavedením do pochvy. Stimuluje produkci hlenu v intimní oblasti a odstraňuje pocit sucha, stejně jako silné svědění a pálení během menopauzy.

Během prvního měsíce léčby, který vám lékař předepsal, se tyto čípky injikují jednou denně. Poté se vaginální přípravek užívá jednou týdně. Všechny výše uvedené svíčky obsahují hormony, a pokud je jejich použití pro vás přísně zakázáno, pak ženy používají rostlinné svíčky k obnovení pohodlí v intimní oblasti. Obsahují přírodní byliny a výtažky, které obnovují sliznice. Tyto zahrnují:

 • Vagická na základě měsíčku. Lék je alergenní, před použitím stojí za to studovat celé složení a indikace k použití. V intimní oblasti se může objevit podráždění. Používá se interně (před zavedením navlhčete samotnou svíčku vodou, nejlépe vařenou) až třikrát denně.
 • Cycatridin. Tento lék je založen na kyselině hyaluronové a bylinných složkách: aloe vera, měsíček a čajovníku. Lék pomáhá zlepšit pružnost vaginálních tkání a eliminuje suchost. Stejně jako "Vagikal" může vyvolat alergickou reakci. Organismus může být na drogě závislý. Aplikováno jednou v noci.

Jak si vybrat kvalitní produkt pro zvlhčení intimní oblasti?

Výše uvedené gely, čípky, masti a krémy mají účinek nejen na odstranění sucha, ale také na snížení rizika bakteriálních onemocnění a prolapsu vaginálních stěn. Správná volba správného nástroje je proto prostě nezbytná..

Dnes trh nabízí širokou škálu produktů, jejich cenová politika se velmi liší v závislosti na složení a výrobci. Nezapomeňte se také poradit se svým osobním gynekologem, pomůže vám sestavit kompetentní léčbu, vybrat správné léky a nakonec problém odstranit. Při nákupu však nezapomeňte věnovat pozornost složení produktu pro péči o intimní oblast. V ideálním případě by produkt měl splňovat následující body:

 1. Jednou z hlavních složek by měla být kyselina monobloková, která udržuje rovnováhu mikroflóry.
 2. Obsahují přírodní výtažky z olejů a bylin.
 3. Vůně a vůně by ve složení neměly zcela chybět. Pamatujte: pouze přírodní ingredience, které dodávají lehkou, téměř nepostřehnutelnou vůni.
 4. Buďte hypoalergenní.
 5. Obsahuje vitamin E..
 6. Obsahuje určité množství tuku.
 7. Barviva se nedoporučují. Nekupujte položky, které je obsahují.
 8. Pokud je vaše pokožka velmi citlivá, vyberte si produkty, které obsahují extrakt z aloe vera.

Nyní chápete, že byste neměli snášet neustálé nepohodlí, zvláště pokud existují dostupné a účinné prostředky. Proti tomu je třeba bojovat..

Jaké prostředky se používají k odstranění sucha v intimní oblasti s menopauzou

Vaginální suchost s menopauzou je klíčovým znakem menopauzy. Problém nastává bez ohledu na vnější faktory a zasahuje do běžného života ženy. Někteří pacienti věří, že nepohodlí je nevyhnutelné, ale to je hrubá chyba. Většina moderních léků rychle a efektivně zvládá sucho, takže nemusíte rezignovat a snášet nepohodlí..

Příčiny nepohodlí

Hlavní příčinou sucha je snížení sekrece vylučované stěnami pochvy, což zajišťuje optimální stav genitálií a je přirozeným lubrikantem. Pokud v mládí vaječníky neustále vylučují správné množství hormonů a sekrecí, pak se během postmenopauzálního období jejich práce úplně zastaví.

V průběhu času suchost v intimní oblasti s menopauzou nezmizí, ale pouze se zhorší, takže odvolání ke gynekologovi je nevyhnutelné.

Kromě hlavního důvodu vzniku nepříjemného příznaku se rozlišují také následující faktory:

 1. Zhoršení průtoku krve - s věkem se zhoršuje krevní oběh v pochvě, z čehož klesá a sliznice se ztenčuje.
 2. Nosit syntetické spodní prádlo - i když je takový materiál krásný, pro starší ženu je lepší nosit spodní prádlo vyrobené z přírodní látky.
 3. Kouření - špatný zvyk vyvolává zhoršení prokrvení všech sliznic a orgánů.
 4. Užívání různých léků - ženy ve věku 45-55 let jsou často nemocné, proto pravidelně užívají jakékoli léky, které narušují tělo.
 5. Sex - během menopauzy pohlavní styk zesiluje vysušení, z něhož zmizí přitažlivost a touha. Když se hlen vylučuje v malém množství, žena pociťuje silné svědění a nepohodlí..
 6. Diabetes mellitus - s nástupem stáří se zvyšuje riziko cukrovky, což často způsobuje pocit pálení v perineu.
 7. Stres a špatná intimní hygiena - neustálý stres a nedostatečná péče o pohlavní orgány mohou vyvolat výskyt doprovodných onemocnění, která způsobují svědění a pálení v pochvě.

U mladých dívek někdy dochází k suchu. Když se takový příznak objeví, musíte určitě navštívit lékaře..

K čemu vede suchost bez ošetření

Nemá smysl počítat s tím, že si tělo během let zvykne na změny a nepohodlí v intimní zóně během menopauzy ustane. Časem se problém jen zhoršuje a způsobuje další gynekologické problémy.

Bez včasné léčby vede kolpitida k následujícím komplikacím:

 • Plísňové patologie, které se objevují v důsledku změny vaginálního prostředí na alkalické;
 • Výskyt bolestí hlavy, silné slabosti a neustálé letargie;
 • Vývoj onemocnění močové trubice, močová inkontinence, bolest při vyprazdňování močového měchýře a ztenčení jeho stěn;
 • Eroze.

Suchost se často objevuje kvůli přítomnosti jakýchkoli patologií, které se dlouho neprojevují.

Seznam nemocí způsobujících vadnutí:

 1. Pohlavní choroby.
 2. Maligní nebo benigní novotvary.
 3. Cukrovka.
 4. Bakteriální vaginóza.
 5. Opar.
 6. Autoimunitní patologie.
 7. Fibroidy v děloze a děložním čípku.
 8. Endometrióza.

Nedostatek pravidelného sexuálního života navíc vede k tomu, že se zhoršuje stav hormonální rovnováhy. To negativně ovlivňuje pohodu pacientky a kvalitu jejího života..

Jak se projevuje suchost - další příznaky

Pocit sucha ve vaginální oblasti je hlavním příznakem kolpitidy. Je nemožné nevěnovat pozornost patologii, neustále si připomíná značné nepohodlí, odvádějící pozornost od oblíbených věcí a jiných činností. Pokud nastartujete svůj stav, brzy dojde k svědění malých stydkých pysků a silnému pocitu pálení. I po sprchování tyto příznaky nezmizí, a pokud zmizí, pak ne dlouho..

Ignorování problému vede ke zhoršení celkové pohody.

Pacient si stěžuje na bolesti hlavy, silnou únavu, ztrátu výkonu. Svědění v intimní oblasti se jen zesiluje, a když se plísňové infekce spojí, je pozorován nepříjemný zápach. Při suchu dobře pomáhají různé krémy, takže je lepší okamžitě konzultovat lékaře, než vydržet nepohodlí.

Metody léčby

Pouze lékař by měl léčit sucho, zvláště pokud se jedná o pocit pálení a svědění. I když žena plánuje použít tradiční metody, je stále nutná konzultace s gynekologem. Během menopauzy, sucho v intimní oblasti, lékař předepisuje léky obsahující ženské hormony. Kromě toho musíte použít různé masti a gely, které eliminují další nepříjemné příznaky..

Léčba je vždy lokální, spočívá v užívání léků obsahujících estrogeny. Je nutné používat změkčovadla a zvlhčovače, které zlepšují stav pochvy.

Lékař předepisuje komplexní léčbu čípky, krémy a lubrikanty, někdy s použitím hormonální terapie. Při vaginální suchosti je důležité obnovit hormony a odstranit nepříjemné příznaky.

Hydratační gely

K normalizaci sexuálního života a odstranění bolesti během sexu se používá gel k zvlhčení intimní oblasti.

Lubrikanty mazají a zvlhčují vagínu, čímž snižují nepohodlí.

Často jsou předepsány následující gely:

 • Montavit - přípravek obsahuje hydroxyethylcelulózu. Složka produktivně nahrazuje přírodní mazivo, proto se často používá před sexem;
 • Gynokomfort - obsahuje výtažky z heřmánku, panthenol a další účinné látky. Gel má protizánětlivý účinek, spouští regeneraci buněk a tkání sliznice, eliminuje vysychání, pálení, svědění, praskliny;
 • Gynofit je léčivý přípravek na bázi hydroxyethylcelulózy a glycerinu. Odstraňuje pálení a suchost, používá se bezprostředně před samotným pohlavním stykem.

Před zákrokem si musíte umýt ruce, umýt se a aplikovat gel na sliznici vulvy, stejně jako na otvor pochvy. Doporučuje se použít speciální aplikátor, aby nedošlo k infekci.

Hormonální gely

Pokud je vaginální sliznice příliš slabá, je předepsána hormonální léčba. Hormonální gely fungují dobře, protože obsahují estrogen. Je to pravidelný nedostatek tohoto hormonu, který vede k vysychání během menopauzy. V případě nerovnováhy jsou předepsány následující léky:

 1. Ovestin - gel s jedinečným složením účinně působí na oslabenou sliznici. Výrobek obsahuje kyselinu mléčnou, estriol a chlorhexidin. Složky dezinfikují perineum a nastartují procesy jeho regenerace. Po aplikaci svědění, pálení a další nepříjemné příznaky zmizí.
 2. Dermestril - hlavní složkou je hormon estriol, který tonizuje pochvu a sliznice, zmírňuje nepohodlí a aktivuje optimální hydrataci.
 3. Climara - zlepšuje krevní oběh v tkáních pochvy a dělohy, čímž zvyšuje sekreční funkci sliznice.
 4. Divigel - produkt se skládá z hormonu estriol, který obnovuje sliznici, zvlhčuje ji a odstraňuje všechny nepříjemné příznaky.

Léčba hormonálními gely zahrnuje jejich zavedení do pochvy před spaním. Procedury se provádějí denně a po 30 dnech se dávka sníží na 1-2 aplikace týdně.

Spolu s gely musíte před sexem používat zvlhčující lubrikanty, které ulehčí suchu a zlepší sexuální život, což je nezbytné pro dobré zdraví a mládež.

Krémy

Pokud gelová terapie nepřinese výsledky, lékař předepíše ženě krém.

Vzhledem k tomu, že krém pro intimní hygienu s menopauzou je hormonální lék, měl by si jej vybrat pouze lékař.

Seznam léků během menopauzy, které zmírňují vadnutí:

 • Vagilak je zvlhčovač, který zvyšuje pružnost sliznice;
 • Feminel - obsahuje bambucké máslo a mléčné bílkoviny, které dokonale zmírňují zánět a podráždění v perineu;
 • Vagizil - produkt má nejen zvlhčovací účinek, ale také vytváří speciální ochranný film, který zabraňuje podráždění.

Krém na sucho v intimní oblasti pomáhá eliminovat záněty, odstranit podráždění, hojit malé praskliny a rány.

Některé produkty obsahují ženské hormony, proto je před použitím nutné se poradit se svým gynekologem.

Vaginální čípky

K obnovení sliznice a eliminaci vysychání během menopauzy je nutné používat vaginální čípky..

Obvykle jsou přiřazeny následující svíčky:

 1. Climaktol-Anticanum není hormonální lék. Odstraňuje nepříjemné pocity a záněty a také obnovuje strukturu sliznice.
 2. Estriol - čípky obsahují hormony, které odstraňují příznaky a obnovují mikroflóru.
 3. Ovestin - hormonální čípky, které se používají k léčbě mikrotrhlin a odstranění sucha.

Některé léky mají kontraindikace, takže před použitím musíte navštívit lékaře.

Alternativní medicína

Kromě lékové terapie můžete použít lidové léky, nejoblíbenější jsou:

 • K mazání se používají oleje a masti vyrobené z přírodních bylin. Pro ženu je užitečný olivový olej a měsíčková masť, které se prodávají v lékárně. Pokud je používáte pravidelně, dochází k omlazení tkání a hojení ran;
 • Bylinné léčby - Některé z nich zvyšují hladinu estrogenu, například vitex, ženšen, cimicifuga a angelica. Naleznete je v lékárně, ale nelze je použít společně s jinými léky..

Pro urychlení výsledku je důležité vyvarovat se stresu a cvičení. Cvičení stimuluje celé tělo a pomáhá bojovat s depresí.

Maziva pro menopauzu: vlastnosti, typy a způsoby aplikace

V klimakterickém období dochází ke snížení syntézy pohlavních hormonů, což ovlivňuje mechanismus produkce přirozeného mazání. To se odráží na obecném stavu vaginální sliznice, což způsobuje sucho. Dlouhodobá suchost vyvolává podráždění, které umělé mazání pomáhá zvládat. Maziva s menopauzou obnovují sliznici a mají příznivý účinek na udržování vaginální mikroflóry.

Příčiny vaginální suchosti během menopauzy

Během období útlumu reprodukčního systému je zaznamenán pokles produkce pohlavních hormonů. To je hlavní důvod, proč se vyvíjí vaginální suchost. Přirozené mazání se stává méně husté a hojné, což vyvolává vysychání sliznice. To je plné vývoje mikrotraumat a přidání bakteriální infekce..

Následující důvody mohou nepřímo způsobit vaginální suchost:

 1. Používání produktů pro intimní hygienu, které vysušují pokožku. Běžné toaletní mýdlo není vhodné pro každodenní hygienické postupy.
 2. Nedostatek dostatečného množství tekutiny v těle, což neumožňuje udržení požadované rovnováhy.
 3. Sedavý životní styl a sedavá práce, která vede k narušení přirozeného průtoku krve pánevními orgány, stejně jako stagnující procesy, které zpomalují metabolismus na intracelulární úrovni.
 4. Častý a dlouhodobý stres, při kterém se do těla uvolňuje velké množství adrenalinu.
 5. Použití syntetického spodního prádla.
 6. Přítomnost chronických zánětlivých procesů v pochvě.

Vaginální suchost může způsobit dlouhodobý stres

Nedostatek mazání způsobuje mnoho nepohodlí nejen při pohlavním styku, ale také v každodenním životě. Na pozadí přirozených procesů stárnutí se vagina zkracuje a zužuje, ale to není důvod vzdát se intimního života.

Vlastnosti a působení maziv

Hlavním úkolem lubrikantu je zvlhčit vagínu a chránit sliznici. Jsou předepsány jako součást komplexní terapie v klimakterickém období. Indikací pro použití je stížnost ženy na suchost, svědění a pálení v perineu..

Působení maziva závisí na jeho složení. Společné vlastnosti pro všechny typy léků jsou:

 1. Zvyšte průtok krve do genitálií, což zvyšuje citlivost a probouzí sexuální apetit.
 2. Změkněte vaginální sliznici a „obalte“ ji ochrannou vrstvou.
 3. Urychlete regenerační procesy při tvorbě mikrotrhlin způsobených vysycháním sliznice.
 4. Odstraňte nepohodlí, které se vyvine během aktivní chůze nebo běhu.
 5. Přispívá k normalizaci vaginální mikroflóry, aniž by způsobovala vaginální dysbiózu.

Široká škála zvlhčovačů vám umožní vybrat si ten, který maximalizuje jeho funkci.

Druhy maziv

Existuje několik typů maziv, v závislosti na látce za zvlhčovačem:

 1. Na gelovém základě - jsou vytvořeny ze syntetických látek (silikon), které jsou doplněny vůněmi, oleji. Silikonové mazivo se rychle šíří po ploše pochvy, zachovává si své vlastnosti po dobu 5-8 hodin, netěsní a prakticky nezanechává stopy na spodním prádle. Nevýhodou je skutečnost, že pokud je to nutné eliminovat, splachovací proces se komplikuje. Ve většině případů musíte počkat 24 hodin, než mazivo přirozeně vyjde. Pro některé ženy je tato nevýhoda významnou výhodou, protože není nutné často mazat.
 2. Na vodní bázi - přírodní prostředek, který rychle proniká sliznicí a přirozeně ji vyživuje a zvlhčuje. Nezanechává žádné charakteristické stopy na oblečení, protože je tělem zcela absorbováno. Minimální riziko podráždění nebo alergické reakce, protože všechny složky jsou přírodní. Z nedostatků se vyznačuje rychlý proces absorpce, který vyžaduje aplikaci drogy několikrát během pohlavního styku.
 3. Na bázi tuku - obsahují výživné oleje, které nejen zvlhčují, ale dlouhodobě udržují pocit vlhkosti. Nejsou kompatibilní s kondomy, protože mohou způsobit narušení jejich integrity. Mohou na oblečení zanechat stopy, proto po použití vyžadují další dodržování hygienických postupů.

Nejběžnější a velmi vyhledávaná jsou lubrikanty na vodní bázi. Nejčastěji je předepisují lékaři ženám během menopauzy. Jak ukazuje praxe, výběr nejvhodnějšího se provádí po použití několika odrůd..

Oblíbené účinné gely pro vaginální suchost

Gelová maziva si zachovávají své vlastnosti co nejdéle. Nejoblíbenější z nich u žen během menopauzy jsou:

 1. Divigel - obsahuje ve svém složení složky hormonu estrogen, který přímo ovlivňuje příčinu vaginální suchosti a normalizuje hormonální hladiny. Dávka hormonu je zanedbatelná, takže se při hormonální substituční terapii nebere v úvahu. Lék se aplikuje ráno a před spaním, musíte nejprve hygienizovat genitálie.
 2. Montavit-gel - zcela nahrazuje sekreci pochvy a obaluje sliznici ochranným filmem. Zabraňuje rozvoji podráždění a mikrotrhlin, normalizuje vaginální mikroflóru. Intravaginální aplikace se provádí během pohlavního styku nanesením gelu na penis partnera. Během menopauzy se doporučuje aplikovat na oblast kolem pochvy, nejméně dvakrát denně. Nezanechává stopy na spodním prádle, ale pro větší jistotu lze použít vložky.
 3. Intinova - skládá se z přírodních rostlinných složek, které mají příznivý účinek na stav vaginální sliznice. Vitamíny A a E zlepšují pružnost a zadržují tekutinu, která zabraňuje vysychání pochvy. Výtažky z léčivých rostlin podporují vaginální mikroflóru a snižují riziko připojení k infekčnímu a zánětlivému procesu.
 4. Gynodek - kromě zvlhčení a doplnění požadovaného množství lubrikantu má gel antibakteriální účinek, který vám umožní bojovat proti drozdům. Na pozadí hormonálních změn klesá lokální imunita, což zvyšuje riziko spojení infekčních a zánětlivých procesů.
 5. Gynokomfort - gel se skládá ze tří hlavních složek, které určují jeho vysokou účinnost: kyselina mléčná udržuje přirozenou acidobazickou rovnováhu, kyselina hyaluronová pomáhá posilovat stěny pochvy a dexpanthenol podporuje časné hojení mikrotrhlin. Vhodné pro trvalé použití.

Divigel - gelové mazivo pro menopauzu

Některá maziva obsahují příchutě a barviva, proto by měla být upřednostněna ta, která mají přirozené složení a nevyvolávají rozvoj alergické reakce..

Krémové zvlhčovače

Krémová maziva mají hladší, hedvábnou strukturu a rychle se vstřebávají, ale zůstávají účinné přibližně 6 hodin. Nejúčinnější z nich jsou:

 1. Krém Durex - má příjemnou vůni, stimuluje průtok krve do pochvy a zrychluje metabolické procesy.
 2. Erotik - lze používat průběžně, v některých případech zanechává stopy na oblečení.
 3. Libido krém - zvyšuje libido, má pohodlný dávkovač, který usnadňuje zavedení lubrikantu do pochvy.

Durex krém je jedním z možných lubrikantů pro menopauzu

Krémové vaginální zvlhčovače mají řadu nevýhod a jsou nejčastěji nahrazovány gelovými..

Vlastnosti a pravidla aplikace

Před výběrem konkrétního produktu je třeba věnovat pozornost následujícím komponentům:

 1. Přítomnost kyseliny mléčné ve složení. Tato složka udržuje přirozené acidobazické prostředí pochvy, které je nezbytné k zabránění pronikání patogenních mikroorganismů.
 2. Přirozenost složek. Různé přísady získané chemickými reakcemi mohou vyvolat různé nežádoucí účinky, včetně alergií, zvyšujících suchost.
 3. Přítomnost barviv, vonných látek a dalších látek, které mohou dráždit jemnou pokožku sliznice.
 4. Schopnost lubrikantu vykazovat antibakteriální účinek, který je mimořádně nezbytný na pozadí snížení lokální imunity.
 5. Přítomnost dexpanthenolu. Tato látka podporuje včasné hojení ran, což sníží riziko bakteriální infekce.

Lékař může poradit pouze ten nebo ten lék s přihlédnutím k individuálním vlastnostem ženy. Volba vždy zůstává na pacientovi, protože nejoptimálnější volba je možná až po vyzkoušení několika různých maziv..

Pravidla pro používání umělého mazání:

 1. Před nanesením lubrikantu se osprchujte a důkladně umyjte genitálie.
 2. Přebytečné vlasy se odstraní žiletkou. Lubrikant tedy lépe „leží“ a podráždění z nežádoucí vegetace se několikrát sníží.
 3. Pokud je špička, nasadí se na tubu produktu, po které se lubrikant vstřikuje do vaginální dutiny, jak to vyžaduje návod..

Před aplikací lubrikantů pro menopauzu se osprchujte

Pokud se lubrikant používá ke zlepšení kvality intimity, aplikuje se na stydké pysky a vaginální otvor, stejně jako na penis partnera. Během sexu může být vyžadována další hydratace. U kondomů nelze použít všechna maziva. Některé z nich vedou k narušení integrity výrobku, což nemůže zaručit úplnou ochranu před nechtěným těhotenstvím..

Vedlejší efekty

Nejběžnějším vedlejším účinkem je alergická reakce. Vyvíjí se na základě individuální nesnášenlivosti ke konkrétním komponentům maziva. Projevuje se ve formě těchto příznaků:

 • otok a pocit tepla v pochvě;
 • svědění a pálení;
 • bolestivost při pohlavním styku;
 • vzhled neobvyklého výboje;
 • vyrážka.

Za přítomnosti těchto příznaků je nutné co nejrychleji vyčistit vagínu lubrikantu, vzít antihistaminikum a jít na konzultaci s lékařem. Obnovení sliznice bude nějakou dobu trvat, poté můžete vyzkoušet jiné mazivo na bázi přírodních složek..

Aby se zabránilo rozvoji rozsáhlých alergických reakcí, je třeba před použitím přípravku aplikovat malé množství na vnitřní stranu stehna. Pokud nedochází k zarudnutí, svědění nebo jiným nepříjemným projevům, je výrobek vhodný k dlouhodobému používání..

Recenze maziva pro menopauzu, maziva pro menopauzu, jak si vybrat (recenze) suchost v intimní oblasti

Lékař provede vyšetření, shromáždí nezbytné testy a vydá konečný závěr. Rovněž se vyvíjí proces degenerace ženských pohlavních orgánů, vnitřních i vnějších. Činidla obsahující hormony simulují působení ženských hormonů a přímo ovlivňují sekreci sliznic a nutí je vylučovat požadované množství maziva. Ani nejkvalitnější dětský krém nemůže být mazivem. Tyto a další přírodní léky na sucho lze použít samostatně, v dávkách nebo v kombinaci s farmakoterapií..

Používání lubrikantů během menopauzy

A proč kompozice obsahuje spoustu příchutí a ještě více barviva. Existuje mnoho výrobců, hlavní je najít ten, který je vhodný zejména pro takové období, jako je menopauza. Po odstranění závažných onemocnění a nedostatku hormonů přijde fytoterapie na pomoc odpůrcům protidrogové intervence. Během menopauzy vaječníky postupně ztrácejí svou funkci, takže hladina ženských hormonů je výrazně snížena.

Je pravda, že v některých případech je zaznamenána závislost na hormonálních mazivech a na konci jejich používání je jejich účinek snížen na nulu. Hlavní příčinou sucha je hormonální nerovnováha. Pro místní ošetření si můžete vyzvednout gely, krémy, lubrikanty a jejich moderní medicína a léčiva představují rozsáhlou škálu.

Vaginální krém

Když má žena mírný pocit sucha, pálení nebo svědění v pochvě, může se s tímto problémem úspěšně vyrovnat vaginální krém s estrogenem, který se mylně nazývá mast..

Zavádí se do pochvy pomocí speciálního aplikátoru, kterým lze změřit dávku krému. Aplikátor je součástí krému v jednom balení.

Gynekolog zvolí dávku krému a frekvenci použití pro každou ženu individuálně. Dáma musí nejprve podstoupit lékařskou prohlídku a provést krevní testy na hormony.

Ve většině případů lékaři předepisují následující léčebný režim: nejprve žena po několik týdnů užívá vysokou dávku krému a poté, co se tkáně vaginální sliznice vrátí do normálu, sníží dávku.

Video recenze Maziva pro menopauzu, jak si vybrat

Mazání pro menopauzu nemusí obsahovat hormony a má účinek v důsledku bylinných nebo jiných účinných složek. Jak vybrat správná maziva, recenze o nich a další způsoby, jak se zbavit nepříjemného problému, najdete v tomto článku. Maziva pro menopauzu, jak si vybrat recenze. Jak si vybrat maziva pro menopauzu - recenze. Po testování gelu mohu s jistotou říci, že se na sto procent vyrovnává s jeho úkolem, kterým je odstranění sucha v pochvě.

Jak zvolit správné mazivo pro sucho? Pokud nepohodlí ignorujete, může to vést k zánětu, prasklinám v intimních partiích, drozdům nebo cystitidě. Velmi často se lubrikant používá ke zlepšení kvality sexuálního kontaktu, ale moje seznámení s intimním gelem se stalo z jiných důvodů..

Mohou mít hormonální obsah, pak je třeba je používat opatrně, následovat přesné pokyny a pečlivě sledovat výskyt nežádoucích účinků. Během pohlavního styku žena pociťuje nepohodlí kvůli suchu v pochvě. Domácím zástupcem je mazivo Delight, které obnovuje práci sliznic a má blahodárné léčivé vlastnosti. Bude to docela dobré, pokud je vitamin E obsažen v mazivu, to znamená v jeho oleji.

Odborníci se domnívají, že spolehlivé zvlhčovače by měly obsahovat kyselinu hyaluronovou, která pomáhá tkáním udržovat vlhkost, a vitamin E, který regeneruje pokožku a slouží k prevenci rakoviny. Lékař provedl vyšetření a oznámil, že nenastaly žádné komplikace. Pomůže nejen odstranit nepohodlí v intimní oblasti, ale bude mít také preventivní účinek..

Jak problém vyřešit

Suchost sliznice a nepohodlí v intimní oblasti jako takové nejsou lékaři diagnostikováni. Pouze vy můžete cítit tyto nepříjemné pocity. Jakmile k tomu dojde, měli byste okamžitě kontaktovat odborníka a popsat všechny změny, které se u vás dějí..

Pokud odborník nediagnostikuje žádné další problémy, vylučuje různá onemocnění nebo kontraindikace, pravděpodobně to zvládnete lokálními přípravky. Mohou být jak hormonální, tak zcela přírodní. To zahrnuje svíčky, masti, gely a krémy pro suchost v intimní oblasti s menopauzou. V zásadě se jim říká maziva..

Činidla obsahující hormony simulují působení ženských hormonů a přímo ovlivňují sekreci sliznic a nutí je vylučovat požadované množství maziva. Ostatní výrobky mají lubrikační základ a konzistenci, zvlhčují pokožku a provádějí činnosti podobné přirozenému mazání.

U závažnějších poruch lékaři předepisují obecnou hormonální terapii upravující hormonální pozadí. S takovou terapií budou léky na sucho v intimní oblasti často pouze doplňkem základních léků..

MAZIVA VE CLIMAXU JAK SI VYBRAT RECENZE recenze - rozvod nebo pravda

Proto je nutné vybrat pouze testovací metodou. Vyzkouším značky od různých výrobců. Má také docela velké plus pro zdraví ženy. Po testech, které jsem jí předešlý den vzal, se ukázalo, že je vše v pořádku s jejím věkem, a tak mi bylo doporučeno koupit lubrikant od Durexu při používání kondomů. Oxaláty ve stolici u dospělého.

Krémové zvlhčovače


Hydratační gel na pochvu
Jedním z nejčastěji předepsaných léků, které působí na zmírnění vaginální suchosti, je vaginální zvlhčovací gel zvaný lubrikant. Vysoce kvalitní lubrikační gely mají lehký hydrofilní základ a pH blízké úrovni kyselosti sliznice, snadno se nanášejí a rychle vstřebávají.

Chcete-li účinně zvlhčit vaginální sliznici, doporučujeme použít intimní gel Ginokomfort. Tento produkt má vyvážené složení, které zahrnuje výtažky ze slézu a heřmánku, panthenol a bisabolol. Pravidelné používání gelu Ginokomfort pomáhá zvládat pálení, svědění a nepohodlí způsobené suchými sliznicemi, obnovuje ztenčené vaginální stěny a eliminuje mikrotrhliny.

V některých případech může být použití gelů nahrazeno použitím vhodného vaginálního zvlhčovacího krému. Taková volba je obvykle způsobena rozdíly v množství účinné látky v těchto fondech..

Masti obvykle obsahují tuky a rostlinné oleje, které se vstřebávají pomalu, takže jejich použití není tak snadné jako u zvlhčovačů a vaginálních gelů. V některých případech je však rozumnější použít tuto konkrétní formu léčiva: masti vytvářejí tenký film na povrchu sliznice, který poskytuje další ochranu. Je třeba si uvědomit, že základ těchto prostředků ničí latex, což snižuje antikoncepční účinek.

Mezi prostředky pro zvlhčení vaginální sliznice zaujímají důležité místo vaginální čípky. Obvykle obsahují hormony, které ovlivňují produkci přirozeného mazání pro zvlhčení pochvy..

Maziva pro menopauzu, jak si vybrat (zkontrolovat) suchost v intimní oblasti

Alternativní způsoby řešení problému. Začal jsem se vyhýbat sexuálním kontaktům se svým manželem, protože během sexu jsem pociťoval silné nepohodlí. Koupil jsem Durex s aloe vera.

Promluvme si o tom v této recenzi. Léčivé vlastnosti heřmánku. Hlavní látkou v nich je také estriol.

Zahrnuje přírodní přísady, které neobsahují vonné látky a látky dráždící sliznice. Pomáhají vyrovnat se s podrážděností, normalizují pocení a menstruační cyklus. Tyto příznaky se mohou během sexu projevit ostře, což má za následek prudkou ztrátu maziva. Poté však musí být pečlivě odstraněny, léčba a dokonce ani jejich použití se často nedoporučuje.

 • Který produkt je lepší, gel nebo lubrikant?
 • Proto bych ráda poradila ženám, které jsou ve fázi vyvrcholení - používejte s manželem kondomy.
 • Patří sem gel Montavit, který vyrovnává přirozenou sekreci sliznice.
 • Začnu svou recenzi tím, že jsem se naučil být gynekologem, takže moje recenze bude užitečná pro mnoho žen.
 1. Zbytky krému se mohou stát živnou půdou pro bakteriální infekce..
 2. Gliss kur šampon extrémní regenerace.
 3. Mapa stránek Kontakty O projektu.

Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď. Použití těchto maziv je poměrně jednoduché. Po začátku příjmu to bylo mnohem jednodušší, dokonce bylo cítit, že se znovu objevila nějaká vnitřní energie. Menopauza se samozřejmě cítí a přináší změny, ale sama o sobě mohu říci, že všechno je naše fantazie.

Bylo nutné odstranit příznak pomocí lubrikantu na vodní bázi. Předtím nechodila k lékaři, protože to považovala za trochu hanebné, ale když se situace napjala a prostě nebylo kam táhnout, obrátila se ke mně s žádostí o výběr lubrikantu vhodného pro ni a jejího manžela. Při výběru vysoce kvalitních maziv musíte postupovat podle doporučení odborníka.

Léčba lidovými metodami

Fytoterapie hraje vedoucí roli mezi lidovými metodami, které nejsou drogami. Nejedná se pouze o léčbu, ale také o účinnou prevenci nepříjemných a nebezpečných příznaků. Formy jeho použití mohou být různé..

Venkovní:

Vnitřní:

Někteří z nich:

 • odvar z heřmánku, měsíčku, kopřivy, oregana a Veronica officinalis (v poměru 5: 3: 6: 2: 5). Získává se vařením 200 g bylinné směsi v půl litru vody po dobu pěti minut. Filtrovaná dávková forma se pije denně na půl sklenice po dobu 10-12 dnů;
 • užitečné denní teplé sedací koupele s odvarem z matčiny trávy (3 polévkové lžíce bylin, které trvají na 2 šálcích vroucí vody), pokud jsou stráveny několik dní v řadě. Trvání procedury je 12 minut;
 • každodenní sprchování infuzí měsíčku nebo heřmánku pomáhá dobře. V každém případě je nutné vydržet 2 lžíce suchých bylin se sklenicí vroucí vody. Přinášejí úlevu po 5 po sobě jdoucích postupech;
 • pomáhá zavedení tamponu s olejovým roztokem vitaminu E do pochvy na několik minut;
 • překonání sucha usnadňuje lék ze stejných částí dělohy boru a matky. 100 g suroviny se zahřeje ve 2 šálcích vody, aby se téměř vařilo. Vývar naplněný po dobu jedné hodiny se pije trochu třikrát denně po dobu dvou týdnů.

Lady 40 plus

Maziva bez hormonů nemají prakticky žádné kontraindikace a ženy je aktivně používají v různých formách. Při řešení tohoto problému mohou pomoci maziva pro menopauzu. Poté musíte problém vyřešit pomocí maziv s umělým mazáním.

 • Tento článek bude výhradně o tom, co jsou maziva, jak je správně vybírat, jak je používat.
 • Přípravky také obsahují estriol.
 • Během praní jsem ho začal používat místo gelů a pěn.
 • Existují obavy ze stárnutí, strach z nadcházejícího nepohodlí, dramatické změny v životě.

Krémy, gely a lubrikanty pro zvlhčení intimní oblasti s menopauzou

Nejčastějšími projevy klimakterického období jsou nepohodlí v genitální oblasti a pocit sucha na površích sliznic intimní zóny. Mnoho žen dělá obrovskou chybu, když se snaží vyrovnat s přirozeným přechodem věku a se všemi doprovodnými příznaky..

To by se nemělo dělat, protože suchost v pochvě nejen přispívá k obtížnosti sexuální aktivity a snížení sexuální aktivity, ale také výrazně snižuje celkovou úroveň imunitního obranného systému, což přispívá ke zvýšení pravděpodobnosti vzniku závažných patologických poruch, jak zánětlivých, tak infekčních..

Aby se zabránilo vážným následkům v menopauze, byly vyvinuty různé zvlhčovače pro ženy, které je třeba jednoduše použít k normalizaci stavu slizničních povrchů intimních partií. Může to být gel nebo krém pro intimní oblast s menopauzou, stejně jako produkty ve formě čípků nebo mastí..

Pravidla aplikace

Před použitím jakéhokoli nehormonálního léku na suché sliznice se musíte nejprve poradit s odborníkem a poté na základě jeho doporučení zvolit vhodný léčebný prostředek.

Mimo jiné nesmíme zapomenout na pravidla osobní hygieny a správný výběr finančních prostředků pro tyto postupy. Podívejme se podrobněji na příčiny tohoto onemocnění, jak si vybrat správný produkt pro hygienu a zvlhčení vaginální oblasti a seznam krémů a lubrikantů pro menopauzu.

Příčiny vaginální suchosti

Po celý život žen před nástupem menopauzy se v jejich tělech vyskytují takové důležité procesy, jako je produkce speciálního mazání vaginálním epitelem a děložním čípkem, z reprodukčního systému orgánů..

Slizniční tekutina produkovaná ženským reprodukčním systémem je nezbytná k odstranění sucha v intimní oblasti, ochraně před patogeny a zajištění příjemného pocitu v pochvě. Produkce a uvolňování vaginálního mazání je přímo ovlivněna hladinou estrogenu.

S nástupem menopauzy se v ženském těle začínají objevovat hormonální změny, které vedou ke snížení hladiny estrogenu, což přispívá ke snížení procesů sekrece epitelu a děložního čípku, což vede k tvorbě sucha a poté k svědění nebo pálení.

Menopauza je považována za přirozený proces, který se vyskytuje v těle každého zástupce krásné poloviny lidstva. Ale navzdory tomuto faktoru nestojí za to tolerovat všechny jeho projevy, aniž byste něco dělali. Koneckonců, nepohodlí, ke kterému dochází při tvorbě sucha na sliznicích v intimní oblasti během menopauzy, může nastat nejen při pohlavním styku, ale také v klidu. To může způsobit takové důsledky jako:

 • poranění slizničního povrchu s výskytem mikrotrhlin;
 • rozvoj kandidózy;
 • tvorba dalších patologických procesů infekční povahy, které vedou k poranění sousedních orgánů a tkání.

Proto, aby se odstranily nepříjemné příznaky a eliminovaly možné důsledky suchosti v pochvě, je nutné používat léky s hydratačním spektrem účinku..

Jak si vybrat správnou hygienu a zvlhčovač?

Při nákupu zvlhčovačů pro hygienickou péči o vaginální oblast s menopauzou musíte věnovat zvláštní pozornost tomu, z čeho se tento produkt skládá a jaké účinné látky obsahuje. Mělo by zahrnovat:

 • optimální množství kyseliny mléčné, které pomáhá udržovat optimální úroveň rovnováhy mikroflóry;
 • obsah bylinných extraktů, D-panthenolu a rakytníkového oleje;
 • přítomnost velkého množství tuku;
 • úroveň kyselosti by měla být neutrální;
 • vitamin E a antibakteriální složka.

Složení produktů pro intimní hygienu by navíc nemělo obsahovat žádné aromatické složky a vonné látky. Mýdlo pro menopauzu u žen musí být v tekuté formě, aby bylo možné snadno smýt všechny polymerní sloučeniny obsažené v přípravku a tento hygienický postup nezpůsobuje žádné podráždění.

Krém na sucho v intimních oblastech by neměl obsahovat různá barviva. U žen s vysokou úrovní citlivosti pokožky a sliznic se doporučuje zvolit prostředky pro hygienu a zvlhčení pochvy obsahující extrakt z aloe vera.

Hydratační gely pro vaginální suchost

Na pultech moderního farmakologického trhu je obrovské množství zvlhčovacích přípravků pro odstranění sucha v intimních oblastech žen v menopauze.

Každá droga má své vlastní vlastnosti a indikace pro použití. Cenová politika různých produktů vyvinutých pro péči o intimní oblast se navíc liší v závislosti na kvalitě a výrobcích. Zvažte nejoblíbenější zvlhčovací přípravky potřebné pro postupy intimní hygieny v klimakterickém období:

 1. Gel „Bliss“ pro intimní hygienu, sestávající z bylinných extraktů na bázi oleje, germabenu, glycerinu a dalších pomocných látek. Působí jemně a jemně na slizniční povrchy intimní zóny a přispívá k obnově a ochraně poškozených oblastí. Aktivuje také přirozené procesy přirozené sekrece a uvolňování maziva. Cena léku se pohybuje mezi 160-180 rublů.
 2. Gel "Vagilak" obsahující jako hlavní účinnou látku kyselinu mléčnou. Gel má zvlhčující účinek na intimní oblast, pomáhá při suchu sliznic pochvy, eliminuje všechny příznaky bolesti, zlepšuje kvalitu života ženy, zejména její sexuální stránku. Cena tohoto nástroje může dosáhnout 680 rublů..
 3. "Lactacid" je gel, který obsahuje kyselinu mléčnou a pomáhá udržovat přirozené kyselé prostředí ženského reprodukčního systému, což ovlivňuje přirozený růst laktobacilů a zvyšuje ochranné vlastnosti těla. Je zcela hypoalergenní a nedráždivý. Cena tohoto léku dosahuje 250 rublů.
 4. Přípravek „Divigel“ je léčivo obsahující estrogen, které se používá k výraznému vysušení sliznic pochvy. Podporuje kompenzační účinek na nedostatek estrogenu a odstranění sucha. Jmenováno pouze po konzultaci s odborníkem. Cena léku může dosáhnout 650 rublů.

Kromě zvlhčujících gelů mnoho odborníků doporučuje ženám, aby ke zlepšení kvality svého sexuálního života používaly různá maziva (umělá maziva). Ve skutečnosti je sexuální aktivita v klimakterickém období druh prevence sucha na sliznicích..

Aby se vyloučilo nepohodlí při pohlavním styku, doporučuje se namazat intimní partie jedním z následujících lubrikantů:

 • Intimní lubrikant pro menopauzu "Delight", přispívající k zajištění léčebného účinku a aktivní zvlhčení slizničního povrchu intimní oblasti ženského těla.
 • Gel "Montavit", což je nehormonální léčivo, které pomáhá účinně aktivovat přirozené procesy produkce mazacího hlenu.
 • Flutsch Original je intimní lubrikační gel, který zlepšuje klouzavost při pohlavním styku, má ochranné vlastnosti a podporuje aktivní hydrataci.

Krémové zvlhčovače

Během menopauzy se doporučuje každému spravedlivému sexu používat nejen prostředky pro intimní péči o genitálie, ale také pravidelně používat speciální masti nebo krémy k neustálému zvlhčování povrchů intimní zóny. Takové léky se nejlépe kupují po konzultaci s odborníkem..

Mnoho lékařů doporučuje ke stimulaci přirozených procesů přirozeného mazání používat krémové přípravky obsahující syntetické hormony. Následující léky pomáhají eliminovat nepříjemné příznaky v genitální oblasti:

 1. „Vagilak“. Tento lék obsahuje ve svém složení kyselinu mléčnou, která pomáhá obnovit optimální hladinu laktobacilů, zlepšit mikroflóru pochvy, eliminovat suchost a zabránit rozvoji dysbiózy. Také krém "Vagilak" pomáhá zvýšit pružnost sliznic, regenerovat poškozené oblasti a zlepšit sexuální stránku života ženy..
 2. Krém na zvlhčení sliznice pochvy "Vagizil". Krémová struktura tohoto léku pomáhá zvlhčit, zjemnit a zmírnit podráždění v jemných oblastech intimní zóny ženy. Zabraňuje vzniku nepříjemného zápachu z pochvy a pomáhá obnovit pružnost pohlavních tkání.
 3. "Feminel" je krém obsahující kyselinu mléčnou v hlavním složení. Pomáhá zmírnit podráždění, eliminovat suchost a všechny výsledné nepříjemné příznaky. Má jemnou strukturu, po použití nezůstává na oblečení.

Chcete-li dosáhnout požadovaných výsledků při používání zvlhčovačů, gelů nebo mastí, musíte je používat správně a dodržovat nezbytná pravidla osobní hygieny.

Zvažme podrobněji, jak používat prostředky pro intimní péči o stav sliznic reprodukčního systému orgánů.

Hydratační technika

Během menopauzy a po menopauze musí ženy pečlivě sledovat hygienu genitálií. Měli byste se umýt alespoň dvakrát denně. Doporučuje se používat hydratační krémy každý den, které lze aplikovat po jakékoli úpravě vody (koupel, bazén, sauna nebo sprcha). Je nutné aplikovat krém podle následujícího schématu:

 1. Zpočátku se hygienické ošetření vnějších pohlavních orgánů provádí pomocí neutrálního tekutého mýdla.
 2. Doporučuje se umýt pohlavní orgány buď tekoucí čistou vodou, a pokud to není možné, je lepší použít chlazenou převařenou vodu.
 3. Po umytí musí být ruce důkladně osušeny.
 4. Poté vytlačte malé množství krému do dlaně vaší dominantní ruky a rovnoměrně jej rozložte po celé ploše pochvy a pomocí hrotu tuby se smetanou vložte malé množství léčiva do pochvy..

Tento zvlhčovací režim vám pomůže dosáhnout požadovaného výsledku velmi rychle..

Je důležité si uvědomit, že používání krémů obsahujících syntetické hormony je nežádoucí, pokud má žena předispozici k rozvoji patologických stavů, jako je diabetes mellitus, onkologické neoplazmy nebo funkční poruchy kardiovaskulárního systému..

Všechny léky vyvinuté ke zlepšení stavu povrchů sliznic v intimních oblastech u žen v menopauze nemají zjevné vedlejší účinky. Navzdory tomu je před jejich použitím nutné konzultovat s odborníkem, protože na pozadí užívání léku v intimní zóně se stav sliznic může zhoršit kvůli individuální nesnášenlivosti aktivních složek. V takových případech je nutné zvolit jiný léčebný režim a lék, který obsahuje pouze bylinné extrakty..

Zajímavé video na toto téma:

Je možné otěhotnět okamžitě po menstruaci po dobu 2-3 dnů - odpověď lékaře. Jaká je pravděpodobnost otěhotnění bezprostředně po menstruaci? Jak funguje ženské tělo.