Folikulometrie (sledování zrání folikulů) v Jekatěrinburgu

Folikulometrie (ultrazvuk folikulů, ultrazvuk folikulogeneze) je studie vývoje vajíčka ve vaječníku.

Když pár čelí problému neplodnosti, lékař předepíše mnoho studií, včetně folikulometrie (ultrazvuk folikulogeneze) pro ženu. Umožňuje vám vidět, jak probíhá ovulace a zda vůbec probíhá. Z tohoto důvodu je důležitá dynamika růstu folikulů. Folikul je dutina naplněná tekutinou, ve které vajíčko dozrává. Folikulogeneze je složitý a vícestupňový proces předcházející ovulaci. V procesu ovulace praskne folikul a vyjde z něj vajíčko připravené k oplodnění. Právě ultrazvukové vyšetření folikulogeneze umožní gynekologovi určit optimální dny pro početí dítěte nebo možné příčiny neplodnosti.

Folikulometrie čas

První ultrazvukové vyšetření, pokud má žena normální menstruační cyklus, se doporučuje po dobu 8–10 dnů. Průměrně cyklus trvá 28 dní, začátek cyklu se počítá od prvního dne poslední menstruace. V případech, kdy je ženský menstruační cyklus pravidelný, je předepsáno druhé ultrazvukové vyšetření 2-3 dny před očekávanou ovulací. Lékař stanoví počet relací sledování folikulogeneze individuálně, ale obvykle stačí 2-3 návštěvy ultrazvukové ordinace.

Pokud je cyklus nepravidelný, první sledování folikulogeneze obvykle začíná 3–5 dní po skončení menstruace. Současně se také provádí studie jak folikulů, tak endometria, aby bylo možné přesněji určit, které faktory vyvolávají porušení folikulogeneze. Monitorování pomáhá stanovit správnou diagnózu a v budoucnu předepsat účinnou léčbu. Počet sezení s nepravidelným menstruačním cyklem pro každou pacientku zvlášť.

Jak je folikulometrie

Ultrazvukové monitorování je ultrazvukové pozorování toho, jak dochází ke změnám v děloze a vaječnících během menstruačního cyklu. 8. - 10. den klasického menstruačního cyklu je na obrazovce ultrazvukového přístroje viditelný jeden dominantní folikul, který na pozadí ostatních, výrazně menších folikulů, dosáhl průměru 12-15 mm. Ve vzácných případech mohou existovat dva nebo více dominantních folikulů. Každý den se folikul zvětšuje, v den ovulace může dosáhnout průměru 18-25 mm.

Během folikulometrie naznačují následující příznaky, že došlo k ovulaci:

 • přítomnost zralého folikulu v předvečer ovulace;
 • zmizení nebo postupné snižování dominantního folikulu, ničení jeho stěn;
 • po normální ovulaci se v břišní dutině objeví volná tekutina;
 • místo zralého folikulu se objeví žluté tělo.

Je třeba poznamenat, že někdy ani vizualizace zralého folikulu a přítomnost žlutého tělíska místo něj po týdnu nedává stoprocentní záruku, že ovulace byla úplná. Stejně jako jediná folikulometrie, ve které nebyl viditelný dominantní folikul nebo žluté tělísko, neznamená úplnou nepřítomnost ovulace. Každý z těchto případů vyžaduje pečlivější a pravidelnější sledování..

Typy poruch folikulogeneze

Naneštěstí se folikulogeneze často zhoršuje, což má vliv na zdraví ženy a schopnost počat dítě. Ultrazvuk může poskytnout následující informace potvrzující porušení folikulogeneze:

 • regrese (atrézie) folikulu. Dominantní folikul byl vizualizován, vyvinut a poté se náhle zastavil ve vývoji a začal se zmenšovat, v důsledku čehož nedošlo k ovulaci;
 • folikulová perzistence je porušení folikulogeneze, která je charakterizována absencí prasknutí folikulu a tím i uvolněním vajíčka. S touto patologií může folikul existovat po celý cyklus i po menstruaci;
 • folikulární cysta. Dominantní folikul dorůstá do požadované velikosti, ale k jeho prasknutí nedojde. Následně se v něm hromadí folikulární tekutina a vytvoří se cysta;
 • luteinizace folikulů. Jedná se o porušení folikulogeneze, při které se žluté tělísko vytváří na pozadí absence prasknutí folikulu. Příčinou může být předčasné zvýšení hormonů, které ovlivňují ovulaci, nebo patologie struktury vaječníků;
 • nedostatek vývoje folikulů - případ, kdy nedojde k vývoji dominantního folikulu, kvůli kterému je ovulace nemožná.

Pokud folikulometrie ukázala, že k ovulaci nedochází z jednoho z výše uvedených důvodů, lékař předepíše další studie a testy. Poté je na základě výsledků testu předepsána léčba, jejímž účelem je normalizace hormonálních hladin a stimulace ovulace..

Výhody kliniky "URO-PRO"

Ultrazvukové vyšetření se provádí na moderním zařízení odborné třídy. Naši odborníci jsou vysoce kvalifikovaní a mají rozsáhlé praktické zkušenosti. Odborná interpretace výsledků umožňuje ošetřujícímu lékaři stanovit správnou diagnózu a předepsat průběh účinné léčby.

Folikulometrie v Jekatěrinburgu

Folikulometrie je řada ultrazvukových vyšetření pro ženy, které plánují těhotenství nebo mají problémy s počátkem. Výzkum shromažďuje údaje o menstruačním cyklu, včetně procesu tvorby vajíček, ovulace a připravenosti dělohy na těhotenství.

Folikulometrii lze provádět na dvou odděleních našeho zdravotního střediska nebo doma.

Čas výzkumu - 10..20 minut.
Každý průzkum má své vlastní úkoly a provádí se v určité dny.

Po dokončení schůzky lékař vysvětlí výsledky studie a dá vám protokol se závěrem.
Výsledky ultrazvuku pomohou vašemu gynekologovi stanovit správnou diagnózu a zvolit postup léčby a také sledovat její pokrok v dynamice.

Přihlaste se k folikulometrii

 • (343) 288-23-83 at 46 Tveritina st. (Uprostřed)
 • (343) 288-23-85 at 1 Fuchika street (Botanica)

Zavoláme vám zpět, abychom se dohodli na pohodlné schůzce s lékařem.

Monitorování zrání folikulů - folikulometrie (1 studie) v Jekatěrinburgu

 • Ultrazvuk během těhotenství
 • Ultrazvuk prostaty
 • Ultrazvuk v pediatrii
 • Cévní vyšetření
 • Ultrazvuk močového systému
 • Ultrazvuk štítné žlázy
 • Ultrazvuk břišních orgánů
 • Ultrazvuk pánevních orgánů
 • Vyšetření prsu
 • Jiný výzkum

Folikulometrie se používá při plánování těhotenství. Ultrazvuk vaječníků pomáhá posoudit růst a vývoj folikulů během přirozeného menstruačního cyklu a pomocí stimulace vaječníků lékem, předpovědět datum ovulace, zvolit optimální den pro početí nebo nitroděložní oplodnění. Při plánování IVF vám sledování folikulů umožní včas zjistit narušení jejich růstu a upravit dávku stimulačních hormonů. Folikulometrie se provádí několikrát, počínaje 5. až 6. dnem cyklu, jak předepsal lékař.

Přihlaste se do studie telefonicky: 8 (800) 200-36-30

Folikulometrie v Jekatěrinburgu

Adresy a ceny 32 klinik

Po-Pá08:00 - 21:00
So08:00 - 21:00
slunce08:00 - 18:00

"Kuzněcovová Valeria Albertovna mi předepsala léčbu a já jsem byl schopen obnovit své funkce a porodit dítě!" Sledovala mě před mým těhotenstvím, starala se o mě v tomto procesu a pomáhala při porodu. Díky její pozornosti a obratným činům se dítě narodilo zdravé. "

Po-Pá08:00 - 20:00
So09:00 - 16:00
slunce09:00 - 16:00

"Dobré odpoledne! Znám Peana, navštěvuji doktorku Timofeevu Irinu Anatolyevnu, jejíž práce mě velmi potěšila. Na recepci byli všichni velmi pozorní a přátelští. Udělali to rychle a bez zbytečných starostí, byli okamžitě pozváni do kanceláře, nemuseli nikde čekat. "

Po-Pá08:00 - 20:00
So09:00 - 16:00
slunce09:00 - 16:00

"Tento doktor mi velmi pomohl, když jsem měl zkroucený krk, takže jsem ho nemohl otočit." Vybral jsem si kliniku na základě toho, že je to nejblíže a bude možné bezpečně jít po práci. Natalya Vladimirovna mě zkoumala, a to nejen povrchně, ale. "

Po-Pá07:30 - 19:30
So08:00 - 16:00
slunce09:00 - 16:00

„Anna Viktorovno, děkuji, protože díky tobě jsem poznala pohlaví mého dítěte, jsi velmi úžasný člověk a přeji ti úspěch.“

Po-Pá08:00 - 20:00
So09:00 - 18:00
slunce09:00 - 15:00

"Okamžitě ucítíš skutečnost, že doktorka má 16 let zkušeností, to je super, myslím, že s tím bude mnoho souhlasit, na základě toho si ji dovolím doporučit jako doktorku mého profilu."

Po-Pá08:00 - 20:00
So09:00 - 18:00
slunce09:00 - 16:00

"Bylo nutné vytrhnout zub moudrosti (vpravo dole) zdravý, ale ten extra nerostl příliš rovnoměrně." Hledal jsem lékaře a narazil jsem na recenze týkající se Azanova. Rychlé, snadné a bezbolestné. Radím lékaři. Předtím to jiný lékař nevzal. Řekla, že je to těžké a přijďte příště. "

Po-Pá07:00 - 19:00
So08:00 - 17:00
slunce08:00 - 17:00

"No, tady jsem znovu na této klinice, pouze pacient není já, ale moje babička)) Připravujeme se na operaci a jako obvykle provedli spoustu testů, včera jsme šli na jinou kliniku a bohužel jsme nemohli vzít krev, říkají, že nemáte vůbec žádné žíly, jděte na jinou kliniku! Studna. "

Po-Pá08:00 - 19:00
So08:00 - 18:00
slunce08:00 - 14:00

"Denis Alexandrovič je lékař od Boha!" Děkuji vám za váš citlivý a starostlivý přístup k mému vnukovi. Vaše vysoká profesionalita nám doslova vdechla život. Přišel jsi nám na pomoc v nejtěžší chvíli pro naši rodinu. Zdraví a hodně štěstí vám a vaší rodině. "

Po-Pá08:00 - 20:00
So09:00 - 17:00
slunceVýstup

"Anna Evgenievna dala svému synovi břišní ultrazvuk." Postoj je úžasný, dlouho jsem neviděl lékaře věnovat tolik pozornosti svým pacientům. Dobromyslná, usměvavá, přívětivá dívka a dělá svou práci perfektně. Pečlivě prozkoumány, pokud. "

Po-Pá08:00 - 20:00
So09:00 - 15:00
slunce09:00 - 15:00

"Alexander Markovich je vynikající odborník, lékař od Boha." Vždy pečlivě poslouchejte pacienta. Je příjemné s takovým lékařem komunikovat a nemoc ustupuje do pozadí. V obtížné chvíli vás podpoří slovy a laskavým přístupem. “

Po-Pá09:00 - 21:00
So09:00 - 21:00
slunce09:00 - 21:00

„Chci vyjádřit svou hlubokou vděčnost a vděčnost skvělému lékaři Mazurovovi Olegovi Igorevičovi za jeho profesionalitu, pozornost a vstřícnost.“

Po-Pá07:30 - 19:30
So08:00 - 17:00
slunce08:00 - 17:00

"Nedávno jsem navštívil vaši kliniku a byl jsem velmi potěšen." Podařilo se mi dostat se k úžasné doktorce, endokrinologce Musaevě Tatyaně Mikhailovně, velmi přátelské, vysvětlila všechno, řekla, jak se připravit na operaci, díky své profesionalitě. "

Po-Pá08:00 - 20:00
So08:00 - 16:00
slunce08:00 - 16:00

"V tomto životě člověk přijímá poznání a povolání sám, ale Pán odměňuje člověka s dobrým srdcem." Profesionalita vynásobená dobrotou je neocenitelným pokladem, který vlastní vedoucí oddělení Andrey Aleksandrovich Vaulin. Pro zdraví. "

Po-Pá08:00 - 20:00
So08:00 - 20:00
slunce09:00 - 16:00

"Na obranu zaměstnanců mé milované" ŠANCE "(dostali hysterii) jsem nikdy nenapsal žádné recenze, zvláště negativní. Jsem přesvědčen, že jsme všichni lidé a lidé mají tendenci dělat chyby. A ten, kdo se nikdy nemýlí, ať na mě jako první hodí kámen. Ale toto. "

Po-Pá08:00 - 20:00
So09:00 - 17:00
slunce10:00 - 15:00

„Velmi kompetentní a pozorný lékař“

Po-Pá08:00 - 20:00
So09:00 - 18:00
slunce09:00 - 16:00

"Co jsem očekával od tak kvalifikovaného a zkušeného odborníka - ultrazvuk byl prováděn co nejopatrněji, lékař identifikoval mé problémy a podrobně odpověděl na všechny moje otázky." Jsem velmi spokojen s kvalitou lékařské péče. Nyní s. "

Po-Pá08:00 - 20:00
So09:00 - 19:00
slunce09:00 - 17:00

"Skvělý, pozorný, profesionální lékař s dobrou povahou." Před 4 lety mi provedla operaci. Od té doby nejsou žádné problémy. “

Po-Pá06:55 - 20:00
So08:00 - 17:00
slunce08:00 - 17:00

"Dnes děkuji." Nejmladší dcera nutně potřebovala vysoce kvalitní ultrazvukové vyšetření a blízko domova, děkuji, že jste zaměstnali Olgu Germanovnu Byvshevu, nejlepší specialistku ve svém oboru. “

Po-Pá08:00 - 20:00
So08:00 - 18:00
slunceVýstup

"Elena Alekseevna je nejlepší lékařka." Mnohokrát jsem se na ni obrátil, vždy mi pomohl a zacházel se mnou správně. Kéž jí Bůh dá zdraví. “

Po-Pá08:00 - 20:00
So08:00 - 20:00
slunce09:00 - 16:00

"Profesionál ve svém oboru." Vstoupil jsem jednou za jiným lékařem s divokými bolestmi a horečkou. Všechno jsem určil najednou a pomohl. Jdu s problémem ucha-hrdla-nosu jen k ní “

  • „Předchozí
  • 1
  • 2
  • Stopovat "

© 2020 LLC „InfoService Group“ OGRN 1127847488944

 • Pro kliniky
 • Pro lékaře
 • Pro webmastery
 • všechna města
 • o projektu
 • O společnosti
 • Nabídka
 • Kontakty

Registrováno Federální službou pro dohled nad komunikacemi, informačními technologiemi a hromadnými sdělovacími prostředky (Roskomnadzor). Certifikát č. FS77-76713 ze dne 09.02.2019 Zakladatel - InfoService Group LLC. Hlavní redaktor - A. J. Jeknich. Adresa redakce: 197198, Petrohrad, st. Monchegorskaya, 7, lit. A, pom. 4-H. Telefon: +7 (499) 649-12-49.

18 + Informace poskytnuté na webu nelze použít k stanovení diagnózy, předepsání léčby a nenahrazují jmenování lékaře.

Folikulometrie v Ekaterenburgu

33 klinik

4 průměrné hodnocení

ServisCena, rub.
Monitorování ovulace (ultrazvuková folikulometrie (3 studie))2500
Folikulometrie800
Folikulometrie (monitorování ovulace) 3-5 studií2700
Folikulometrie single500
Folikulometrie (1 sezení)400
Folikulometrie (1 postup)800

Po-Pá 08: 00-20: 00

So 09: 00-18: 00

Ne 09: 00-16: 00

Multidisciplinární lékařské centrum „Zdravá rodina“ ve Fucice přijímá pacienty všech věkových skupin, včetně malých dětí a těhotných žen. Poskytují se různé poradenské, diagnostické a preventivní služby v oblasti gynekologie, pediatrie, kardiologie, dermatologie, terapie a dalších oblastí. Specialisté centra mají vysokou úroveň školení, vědecké tituly.

 • Folikulometrie 550

Po-Pá 08: 00-19: 00

Multidisciplinární lékařské centrum „Medline“ na nositelech objednávek provádí konzultační příjem pacientů, léčí a diagnostikuje různé nemoci. Mezi lékaři ve zdravotnickém zařízení jsou porodník-gynekolog, endokrinolog, neurolog, otolaryngolog, ultrazvuk, urolog.

 • Folikulometrie 600

Po-Pá 09: 00-21: 00

So 09: 00-21: 00

Ne 09: 00-21: 00

Gynekologická klinika "Magnolia" zahájila činnost v roce 2006 a specializuje se na léčbu onemocnění ženského reprodukčního systému, ochranu mládí a krásy pomocí estetické kosmetologie. Na klinice jsou zaměstnáni přední odborníci v oboru porodnictví a gynekologie, vysoce kvalifikovaní lékaři, kandidáti věd v oboru medicíny.

 • Folikulometrie 800

Po-Pá 08: 00-20: 00

So 08: 00-17: 00

Ne 09: 00-15: 00

Multidisciplinární lékařské centrum „Diagnostics Plus“ začalo pracovat v roce 2015 a poskytuje lékařskou pomoc dětem i dospělým. Lékařské centrum uspořádalo ambulantní a polyklinický příjem pacientů, velký výběr diagnostických postupů. Specialisté centra jsou vysoce kvalifikovaní.

 • Folikulometrie 600

Multidisciplinární lékařské centrum „Edelweiss“ na Kosmonavtovově třídě je jednou ze čtyř poboček sítě lékařských institucí. Pacientům je poskytována široká škála služeb, včetně ambulantních schůzek, lékařských prohlídek a různých typů diagnostiky těla.

 • Folikulometrie 600

Po-Pá 07: 30-21: 00

So 08: 30-16: 00

Multidisciplinární lékařská klinika „Health 365“ na ulici Razin je součástí stejnojmenné sítě zdravotnických zařízení a zajišťuje ambulantní příjem dětí a dospělých ve 20 směrech. Pracují zde vysoce kvalifikovaní odborníci, kandidáti lékařských věd.

 • Folikulometrie 800

Po-Pá 08: 00-20: 00

So 08: 00-20: 00

Ne 09: 00-18: 00

Dynastická klinika na Belinsky ulici existuje od roku 2007 a patří do sítě rodinných klinik ve městě. Součástí kliniky je oddělení pro děti a dospělé, diagnostické oddělení. Pracuje zde více než 20 vysoce kvalifikovaných úzkých specialistů, kandidátů.

 • Folikulometrie 500

Po-Pá 08: 00-20: 00

So 09: 00-16: 00

Ne 08: 00-20: 00

Multidisciplinární centrum „Pean“ na Fuciku je jednou ze tří poboček zdravotnického zařízení, které bylo otevřeno v roce 2005. Lékařské centrum zaměstnává vysoce kvalifikované lékaře, kandidáty a vědce, využívá nejnovější metody diagnostiky a léčby nemocí.

 • Folikulometrie 500

Po-Pá 08: 00-20: 00

So 09: 00-13: 00

Ne 09: 00-13: 00

Multidisciplinární centrum „Symphony of Health“ poskytuje ambulantní příjem pro děti i dospělé, léčí širokou škálu nemocí. Pracují zde kvalifikovaní pediatři, gynekologové, endokrinologové, dermatologové, kardiologové, neurologové, terapeuti, neonatologové, otolaryngologové, mammologové, onkologové..

 • Folikulometrie 650

Po-Pá 07: 30-21: 00

So 08: 00-20: 00

Ne 09: 00-18: 00

Multidisciplinární lékařská klinika „Health 365“ na Kuznechnaya je první klinikou stejnojmenné sítě. Zde jsou pacienti přijímáni lékaři z více než 30 směrů, vysoce kvalifikovanými odborníky, lékaři a kandidáty na vědu. Tato pobočka provozuje nemocnici, provádí chirurgické operace, diagnostiku špičkových technologií, léčbu a prevenci..

 • Folikulometrie 800

Folikulometrie (sledování zrání folikulů)

Zdraví ženského reprodukčního systému je důležitým garantem pohody, krásy, mládí i porodu - což je hlavní účel každé ženy. Jen málo žen se však může pochlubit absencí gynekologických problémů, jako jsou menstruační poruchy, endometrióza, neplodnost a další. Při diagnostice těchto patologií jsou ženám přiřazovány různé studie, včetně folikulometrie. Toto je ultrazvukové monitorování, které vám umožní sledovat změny stavu dělohy a vaječníků v určité dny menstruačního cyklu..

Indikace pro jmenování

Folikulometrie je určena k řízení zrání folikulů v ženském těle, tzv. Vaků s nezralými vejci, které je chrání před negativním vlivem různých faktorů a produkují estrogeny. Každý měsíc jeden z folikulů praskne, začíná ovulační fáze cyklu.

V tomto bodě se vajíčko přesune do vejcovodů, aby se setkalo s gametami - mužskými reprodukčními buňkami, tedy k oplodnění. Porušení folikulogeneze vede k neplodnosti a dalším gynekologickým patologiím.

Indikace postupu tedy jsou:

 • dysmenorea nebo vynechaná menstruace;
 • nedostatek ovulace a vývojová fáze žlutého tělíska (anovulační cyklus);
 • hypo, hypermenorea: slabá nebo silná menstruace;
 • nedostatečný vývoj dělohy / vaječníků (hypoplázie);
 • dysfunkce spárovaných ženských žláz;
 • hormonální nerovnováha;
 • krvácení z dělohy, které není spojeno s měsíčním cyklem;
 • hyperplazie endometria;
 • neoplazmy (cysta, myom, fibrom atd.);
 • neplodnost v důsledku hormonální nerovnováhy;
 • zánik reprodukční funkce (menopauza);
 • příprava na IVF;
 • genetické patologie (například hermafroditismus).

Monitorování zrání folikulu navíc pomůže posoudit celkový stav ženského urogenitálního systému..

Hlavní cíle postupu

Lékař doporučuje folikulometrii k identifikaci / vyloučení nesprávné funkce vaječníků nebo k objasnění doby trvání menstruace.

Monitorování je přiřazeno:

 • určení dne, který je úspěšný pro oplodnění;
 • plánování pohlaví nenarozeného dítěte;
 • analýza fungování vaječníků;
 • kontrola hormonální rovnováhy;
 • hodnocení stavu endometria pro implantaci oplodněného vajíčka (včetně postupu IVF);
 • kontrola během stimulace ovulační fáze a IVF;
 • identifikace porušení zrání folikulů a menstruace;
 • analýza rizika početí dvojčat / trojčat;
 • diagnostika gynekologických onemocnění (cysty, myomy, polypy);
 • diferenciace odrůd cystických novotvarů;
 • analýza výsledků užívání drog při absolvování terapeutického kurzu.

Folikulogenéza, stejně jako ultrazvuková diagnostika, je také předepsána pro preventivní účely ke kontrole zdraví reprodukčního systému.

Pokrok

Folikulometrie se provádí na lékařské klinice, protože jde o ultrazvukové monitorování, které pomáhá sledovat dynamiku zrání folikulů. Prakticky se neliší od ultrazvukového vyšetření pánevních orgánů.

Tato bezbolestná a neškodná diagnóza se provádí dvěma způsoby:

 1. Transabdominální, to znamená přes peritoneální stěnu. Za tímto účelem žena leží na gauči a vystavuje spodní břicho ohanbí. S ultrazvukovou sondou ošetřenou gelem ultrazvuk specialista zkoumá peritoneální povrch. Pacient se musí připravit na tuto diagnostickou metodu: naplnit močový měchýř. Hodinu před studií musíte vypít až jeden a půl litru vody a ne močit.
 2. Vaginálně. Z hygienických důvodů je na ultrazvukovou sondu nasazen kondom a vložen invaginálně. Pacient může pociťovat mírné nepohodlí. Pro takovou studii si žena sundá spodní prádlo, leží na gauči a lehce roztáhne nohy ohnuté v kolenou. Diagnostika se provádí na prázdném močovém měchýři, takže předtím by měl být vyprázdněn a hygiena vnějších pohlavních orgánů.

Lékař může v případě potřeby použít oba senzory. Po dokončení se výsledek výzkumu zobrazí v protokolu. Na základě toho gynekolog vyvodí nezbytné závěry a předepíše léčbu.

Aby zvýšená tvorba plynu nezasahovala do diagnózy, den před monitorováním by mělo být ze stravy vyloučeno zelí, luštěniny, žitný chléb, alkoholické a sýtené nápoje.

Načasování folikulometrie předepisuje ošetřující lékař. S 28denním cyklem - 7 dní, s delším cyklem - 9-10 dnů. Následně se studie opakuje v pravidelných intervalech: obvykle každý jeden až dva dny ovulační fáze.

Pokud nedojde k ovulaci, je pravidelně sledováno zrání folikulů, dokud nezačne menstruační krvácení. Studie může trvat až 2–3 měsíce, než se potvrdí uvolnění zralého vajíčka.

Dekódování výsledků

Proces folikulogeneze sleduje odborník na ultrazvuk prostřednictvím obrazu na obrazovce: v počáteční fázi menstruace je viditelný růst průměrně 5-6 folikulů, v další studii (po 1-2 dnech) je viditelný dominantní folikul, zatímco jiné nerostou. Zbývající prvek vaječné buňky se do určité doby zvětšuje, poté praskne a uvolní vajíčko. Co se stalo, znamená začátek ovulace. Během tohoto období může lékař sledovat tloušťku endometria, která se obvykle zvyšuje před ovulací..

Na základě výsledků monitorování uzist výsledky dešifruje, dá závěr, který může vypadat takto:

Dominantní folikul dorůstá do 18-24 mm, poté uvolňuje vajíčko. Vytvoří se žluté tělo. Malý objem tekutiny je zobrazen za dělohou. Po 7 dnech se zaznamená pokles hormonu progesteronu.

Ultrazvukový senzor není schopen opravit uvolnění vajíčka z folikulu. Specialista poskytuje závěr o nástupu ovulace na základě nepřímých údajů.

Atrézie nebo regresivní folikul

Vytvořený hlavní folikul je redukován. Neexistuje žádné žluté tělísko, tekutina je za děložním orgánem. Došlo k poklesu progesteronu.

Přetrvávání folikulů

Probíhá zrání: folikul o velikosti 18-24 mm existuje po dlouhou dobu, tekutina za dělohou není vizualizována, corpus luteum není vytvořeno. Zvýšený estrogen, snížený progesteron.

Zaznamenává se růst folikulů o průměru více než 25 mm. Snížení hladiny hormonálních progesteronů, zvýšení estrogenu.

Folikul dozrává, vyvíjí se žluté tělísko, ale není pozorována ovulace. Progesteron je zvýšen jako ve fázi 2.

K folikulárnímu vývoji nedochází

Specialista vidí folikuly, ale nezaznamenává jejich vývoj. Žluté tělísko, hlavní folikul chybí. Progesteron - nízký.

Výše jsou uvedeny často se vyskytující možnosti zadržení. Pacient nebude schopen nezávisle vyvodit závěr na základě protokolu studie. Všechny schůzky provádí lékař. Toto zohledňuje výsledky souběžných laboratorních testů: testy krve a moči, gynekologické nátěry a další monitorování ultrazvukem.

Tato diagnóza je k dispozici na každé lékařské klinice nebo diagnostickém centru poskytujícím gynekologické služby. K folikulometrii se můžete přihlásit telefonicky nebo online.

Ceny za zákrok se pohybují v následujících mezích: 1 sken - asi 1000 rublů, následná vyšetření - 500-700 rublů. Náklady na ultrazvukovou diagnostiku stanoví zdravotnický ústav v souladu s ceníkem.

Folikulometrie

Folikulometrie je studie vaječníků pomocí ultrazvuku. Díky ultrazvukovému vyšetření se určuje stupeň zrání folikulů od prvního dne začátku menstruačního cyklu. Folikulometrie se obvykle provádí pro výpočet nejvhodnějších dnů pro početí.

V jakých případech je předepsána folikulometrie?

1. V případech, kdy nemůže dojít k těhotenství z neznámých důvodů pro ženu a lékaře.
2. Nepravidelná menstruace.
3. Příprava na IVF

Folikulometrie umožňuje:

 • Stanovení příčin menstruačních nepravidelností.
 • Na základě charakteristik žlutého tělíska je hodnocena luteální fáze cyklu.
 • Sledování výsledků předepisování hormonálních léků.
 • Potvrzení ovulace.


Jak se provádí folikulometrie?

Tento typ ultrazvukového vyšetření se provádí pomocí dvou senzorů. Studie se doporučuje provádět osmý až desátý den, a pokud cyklus není pravidelný, pak o 1-2 dny dříve.

Folikulometrie se opakuje několikrát podle pokynů gynekologa

Co zahrnuje příprava na folikulometrii??

Je nutné vyloučit potraviny, které způsobují zvýšenou tvorbu plynů: škrobové potraviny, sladkosti, fazole, ořechy, soda, jablka a ovoce. To se provádí tak, aby plyny vytvořené ve střevě neinterferovaly s lékařem adekvátní vizualizací ultrazvukové diagnostiky studovaných orgánů. Pro transabdominální vyšetření, jeden a půl hodiny před zákrokem, musíte vypít čtyři sklenice vody. Při transvaginálním vyšetření by měl být ženský močový měchýř prázdný.

Dekódování výsledků studijní folikulometrie.

Na základě výsledků studie lékaři určují pravděpodobnost početí a porodu zdravého dítěte a určují rizika, která narušují adekvátní a úspěšné početí.

Folikulometrie (monitorování zrání folikulů) u stanice metra Chkalovskaya, ceny, registrace za služby

Vyhledat lékařské služby v Jekatěrinburg:

 • Všechny lékařské služby
 • Analýzy
 • Andrologie
 • Očkování
 • Venerologie
 • Gastroenterologie
 • Gynekologie
 • Dermatologie
 • Kardiologie
 • Kosmetologie
 • ORL (otolaryngologie)
 • Mammalogie
 • Narcologie
 • Neurologie
 • Oftalmologie
 • Plastická chirurgie
 • Proktologie
 • Pulmonologie
 • revmatologie
 • Pomoc
 • Zubní lékařství
 • Traumatologie-ortopedie
 • Trichologie
 • Urologie
 • Fyzioterapie
 • Flebologie
 • Endokrinologie

V blízkosti stanice metra:

 • Všechny stanice metra
 • Kosmonaut Avenue
 • Uralmash
 • Výrobci strojů
 • Ural
 • Dynamo
 • Geologický
 • Čkalovskaja
 • Botanický
 • 1905 náměstí
 • Gynekologie
  • Folikulometrie (sledování zrání folikulů) od 600 rublů.

Folikulometrie (monitorování zrání folikulů) na nejlepších klinikách v Jekatěrinburgu poblíž stanice metra Chkalovskaya

Ve stanici metra Chkalovskaya byly 3 kliniky se zdravotnickou službou Gynekologie. Do lékařské služby „Folikulometrie (monitorování zrání folikulů)“ se můžete zaregistrovat na kterékoli z klinik prezentovaných na stránce prostřednictvím služby MedCentr.Online právě teď.

Řadit kliniky podle:

Protěž

 • 4.29
 • 26 recenzí
 • Počáteční schůzka - na vyžádání

O klinice "Edelweiss"

Lékařské centrum Edelweiss nabízí širokou škálu služeb. Funguje profilované centrum lékařských prohlídek, které vám umožní absolvovat: preventivní prohlídku, předběžnou prohlídku (při žádosti o zaměstnání), provizi za dopravu, provizi za zbraně.

Umístění kliniky "Edelweiss"

 • Protěž
 • Jekatěrinburg, st. 8. března, d. 127.

Blízké stanice metra (1):

 • Chkalovskaya (první pobočka Jekatěrinburg)

Rozpis kliniky "Edelweiss"

Klinika "Edelweiss" v Jekatěrinburgu pracuje podle harmonogramu:

 • Po: 07:00 - 20:00
 • Út: 07:00 - 20:00
 • St: 07:00 - 20:00
 • Čt: 07:00 - 20:00
 • Pá: 07:00 - 20:00
 • SO: 08:00 - 18:00
 • Ne: 08:00 - 18:00

Ceny za lékařské služby kliniky "Edelweiss"

Folikulometrie (sledování zrání folikulů)

Kontaktní informace kliniky "Edelweiss"

 • E-mail: [email protected]
 • Oficiální web: https://mcedelveis.ru/
 • Kontaktní telefon: +7 (343) 243-66-42

Přihlaste se na kliniku Edelweiss

CMT-Clinic

 • 4.33
 • 687 recenzí
 • Cena za recepci - na vyžádání

O klinice "CMT Clinic"

Klinika moderních lékařských technologií. Specializuje se na poskytování služeb gynekologa, urologa, proktologa, neurologa, chiropraktika, chirurga, dermatologa, terapeuta, kardiologa, otolaryngologa, gastroenterologa, FGDS, kolonoskopie. Zabývá se také ultrazvukovou diagnostikou, laboratorní diagnostikou, funkční diagnostikou, fyzioterapeutickou léčbou. Klinika je vzdálená 10 minut chůze od stanice metra Chkalovskaya.

Umístění kliniky „CMT Clinic“

 • CMT-Clinic
 • Jekatěrinburg, st. Serov, 45 let.

Blízké stanice metra (1):

 • Chkalovskaya (první pobočka Jekatěrinburg)

Rozpis kliniky "CMT Clinic"

Klinika "CMT Clinic" v Jekatěrinburgu funguje podle harmonogramu:

 • Po: 08:00 - 20:00
 • Út: 08:00 - 20:00
 • St: 08:00 - 20:00
 • Čt: 08:00 - 20:00
 • Pá: 08:00 - 20:00
 • SO: 08:00 - 20:00
 • Ne: 08:00 - 18:00

[90-067] Ultrazvukové vyšetření - folikulometrie (ultrazvukové monitorování zrání folikulů)

Stručný popis

Před zahájením folikulometrického cyklu je nutné provést ultrazvukové vyšetření dělohy a přívěsků nebo poskytnout lékaři provádějícímu studii protokol takové studie provedené v aktuálním menstruačním cyklu. Při přechodu z jednoho ultrazvukového lékaře na druhého v rámci folikulometrického cyklu je také nutné zajistit protokol pro ultrazvuk dělohy a přívěsků nebo takovou studii.

Ve většině případů ženy začínají mít podezření na těhotenství až s nástupem opoždění menstruace. Dokonce se stává, že nastávající matka se dozví dobré zprávy již ve druhém nebo třetím měsíci.