Využití magnetoterapie v gynekologii

Magnetická terapie v gynekologii se používá k léčbě endometritidy, kolpitidy, adhezí, algomenorey, zánětu vaječníků, endocervicitidy, neplodnosti a dalších patologických stavů u žen. Pomáhá snižovat bolest, intenzitu zánětu. Po terapii se stav pacienta výrazně zlepšuje. Ošetření magnetem se provádí jako součást komplexní terapie. Tato technika se nepoužívá jako monoterapie.

 • Pojem magnetoterapie, indikace, omezení jmenování léčby
 • Pravidla pro provádění magnetoterapie pro různé gynekologické patologie
 • Ovariální cysty a zánět
 • Endometrióza
 • Poporodní období
 • Narušení menstruačního cyklu
 • Endocervicitida
 • Neplodnost
 • Kde lze podat terapii?
 • Závěr

Pojem magnetoterapie, indikace, omezení jmenování léčby

Léčba magnetem se týká metod fyzioterapie, což se překládá jako léčba přírody („fyzioterapie“ - příroda). Magnetoterapie je založena na použití elektromagnetického pole. Terapie se používá v různých oblastech medicíny, včetně gynekologie.

Princip fungování magnetického pole spočívá v jeho fyziologických účincích na tělo. Pod vlivem magnetických vln v tkáních se urychlují enzymatické reakce a zvyšuje se transport živin do buněk. Magnetické pole zvyšuje sílu akčního potenciálu v neuronech. V místě expozice se zvyšuje propustnost cévního řečiště a mění se kapacita srážení krve. Během léčby se zvyšuje místní imunita, poškozené tkáně se hojí rychleji.

Obecné indikace pro magnetoterapiiIndikace pro jmenování magnetoterapie v gynekologii
Mírná hypertenze.

Ischemická choroba srdeční.

Nemoci kloubního aparátu.

Pomalé hojení ran.

Nemoci nervového systému.

Patologie močové a pohlavní sféry.

Zlomeniny, modřiny, vykloubení a další nemoci.

Endometrióza.

Zánět vaječníků, tuby.

Bolestivá menstruace, nepravidelný cyklus.

Algomenorea a další patologické stavy.

Léčba se nepoužívá v případě nízkého krevního tlaku, patologie srážení krve, infekčních onemocnění v akutní fázi, hnisavých patologií. Nepředepisujte magnetoterapii během těhotenství, s infarktem myokardu a také pokud má pacient umělý kardiostimulátor.

Přístroje pro magnetoterapii:

 • AMT-01.
 • AMnp-01 GZAS.
 • AMnp-02 Solnyshko.
 • POLUS-2D.
 • AMT-02 Magniter.
 • MAG-30.
 • MAGOFON-01.
 • ALMAG-01.
 • MAVIT.
 • AMUS-01-INTRAMAG.

Pravidla pro provádění magnetoterapie pro různé gynekologické patologie

Během léčby se na postiženou oblast aplikují magnetické desky. Destičky musí být instalovány na kůži pomocí speciálních ubrousků nebo spodního prádla. Speciální cívky se také používají v magnetoterapii. Je možné intravaginální zavedení trysky gynekologického zařízení. Léčba začíná krátkými sezeními (3–5 minut), po kterých se zvyšuje intenzita expozice a doba léčby. Fyzioterapeutický postup trvá 15 minut nebo více. U některých onemocnění léčba trvá 1 - 2 hodiny, v závislosti na závažnosti stavu. Terapie kurzu je nejméně 1-3 týdny. Magnetoterapii lze kombinovat s elektroforézou, bahnem, ultrafialovým zářením.

Ovariální cysty a zánět

Pokud má žena zánět, polycystické onemocnění nebo jednu ovariální cystu, je předepsána magnetoterapie do oblasti límcové zóny. Terapie pomáhá hypotalamu pracovat, zlepšuje funkci vaječníků. Léčba je předepsána po dobu 5-7 dnů cyklu. Fyzioterapie by se neměla používat během menstruace, protože se může objevit silné menstruační krvácení.

Před manipulací musí žena vyprázdnit močový měchýř. Po ukončení procedury by měl pacient sedět 20-30 minut, protože magnetoterapie může výrazně snížit tlak. Během celého kurzu by žena neměla podchlazovat.

Endometrióza

Terapie endometriózy magnetem se provádí s 1-2 stupni endometriózy. V závažnějších případech je léčba neúčinná. Magnetoterapie pro endometriózu je předepsána v intervalech mezi hormonálními cykly. Pacientovi může být předepsána jak obecná magnetoterapie, tak lokální (na dolní části břicha). Obecná magnetoterapie se provádí pomocí speciálních zařízení s velkými magnetickými obručemi, ve kterých je pacient umístěn.

Poporodní období

Magnetoterapii lze použít v poporodním období, kdy žena podstoupila císařský řez. Na pozadí terapie rychle zmizí zánět, zrychlí se hojení pooperační rány a eliminuje se bolest. Po ošetření magnetem se pravděpodobnost vzniku adhezí snižuje. Desky jsou umístěny na břiše. Léčba je předepsána v množství 10-15 sezení.

Narušení menstruačního cyklu

Algodismenorea se projevuje porušením menstruačního cyklu. Pro stanovení práce hormonálního pozadí je magnet instalován na oblast límcové zóny, malé pánve. V tomto případě se zlepšuje práce hypotalamu, zlepšuje se produkce hormonů. Terapie kurzu je 2 týdny. Po 1-3 měsících lze léčbu opakovat.

Magnetoterapie se často používá u dospívajících s nepravidelným menstruačním cyklem a zhoršenou průchodností vejcovodů. Léčba se provádí ve spojení s hormonální terapií (Logest a další antikoncepce). Kromě toho se u pacientů předvádí vitaminoterapie, zejména příjem vitaminu E. Pomáhá normalizovat funkci vaječníků a zlepšuje hormonální hladiny. Magnet pro dospívající je také předepsán pro oblast krku, aby zlepšil fungování hypotalamu.

Endocervicitida

U endocervicitidy se nejprve odstraní zánět pomocí léků. Pacientovi jsou předepsány antibakteriální nebo antivirové léky v závislosti na patogenu. Po úlevě od akutního stavu se používá magnetoterapie. Je předepsán po dobu 5-7 dnů cyklu. Magnet je umístěn na pánevní oblasti. Možná intravaginální injekce speciální trysky pro cílenou akci.

Fyzioterapie trvá 10–15 minut. Kurz terapie trvá 2 týdny nebo více, v závislosti na závažnosti příznaků. Pokud konzervativní terapie nepomůže, může gynekolog předepsat pacientovi kryodestrukci, diatermokoagulaci, kauterizaci léky (Solkovagin, Vagotil), laserový účinek na sliznici děložního hrdla.

Neplodnost

Terapie neplodnosti se provádí postupně. Nejprve se léčí všechny chronické patologie malé pánve a nemoci systémové povahy a poté je předepsána fyzioterapie. Magnetická terapie neplodnosti se provádí v kurzech 2-3krát ročně. Magnety jsou umístěny na spodní části břicha a také na oblasti límce. Pokud má žena zánětlivé onemocnění pánve, magnetická terapie sníží zánět a sníží pravděpodobnost opakování onemocnění. Léčba je předepsána pátý den cyklu, což je velmi výhodné.

Pokud na zónu límce instalujete magnet, pak záření stimuluje průtok krve v hypotalamu. Na pozadí léčby se zlepšuje hormonální pozadí, což příznivě ovlivňuje práci vaječníků, tvorbu vajíčka (ovulace). Cyklus se stává pravidelnějším, zvyšuje se pravděpodobnost početí.

Během menstruace nemůžete předepsat magnetoterapii. Tím se zvyšuje riziko krvácení po zákroku. Prodloužené menstruační krvácení přispívá k posunu cyklu a zabraňuje normální ovulaci.

Ve fázi plánování dítěte můžete také předepsat magnetoterapii pro chronická onemocnění: hypertenze, onemocnění kloubů. Tím se zabrání zhoršení těchto patologií po početí dítěte. Léčba neplodnosti je prováděna společně gynekology a terapeuty, protože chronická onemocnění silně ovlivňují koncepci a chování plodu v budoucnu.

Kde lze podat terapii?

Magnetoterapie se provádí na základě polikliniky, nemocnice (gynekologické oddělení), prenatální kliniky nebo doma. Léčba adolescentů se provádí na základě dětské konzultace. Můžete také podstoupit léčbu na placené klinice. Procedura magnetoterapie probíhá ve fyzioterapeutické místnosti.

Před provedením magnetoterapie je nutné podstoupit úplné vyšetření gynekologem a terapeutem. Vyloučí možné kontraindikace. Snaží se nepředepisovat magnetoterapii těhotným pacientkám. Někdy je magnetoterapie indikována těhotným ženám s gestózou, těžkým stavem plodu, hypertenzí komplikující průběh těhotenství.

Pro domácí použití lze použít malé spotřebiče. K tomu jsou vhodná zařízení Almag-01, AMnp-02 Solnyshko, POLYUS-2D, AMT-02 Magniter, MAG-30 a další. Jejich cena se pohybuje od 3 do 7 tisíc rublů. Životnost je 3-5 let v závislosti na kvalitě. Záruka zařízení 1-2 roky.

Před provedením fyzioterapie byste se měli poradit s gynekologem nebo fyzioterapeutem, podstoupit vyšetření.

Závěr

Magnetoterapie se aktivně používá k léčbě gynekologických patologií. Můžete předepsat léčbu neplodnosti, nepravidelného cyklu, ucpání trubic a také léčbu zánětlivého onemocnění pánve. Nemůžete zahájit léčbu bez lékařského předpisu, protože jsou možné komplikace. Během léčby může během menstruace dojít ke krvácení, proto se magnet používá pouze od 5 do 7 dnů cyklu. Nedoporučujte jej během exacerbace zánětlivých onemocnění (endometritida, ovariitida a další). To může vést ke komplikovanému průběhu onemocnění. Účinnost magnetoterapie je vysoká pouze ve spojení s obecnou terapií.

Využití magnetoterapie v gynekologii

Metody

K dnešnímu dni byly přijaty následující metody fyzioterapie v gynekologii:

 • Elektroforéza. Zavádění léčivých přípravků do bolestivého zaměření pomocí elektrického proudu.
 • Elektrická stimulace. Použití pulzního proudu k úlevě od bolesti a zlepšení průtoku krve tkání.
 • Ultrafialová radiace. Baktericidní účinek při léčbě infekcí vnějších pohlavních orgánů.
 • Ultrazvuk. Mikromasáž látek s antiadhezivním účinkem.
 • UHF. Oteplovací efekt.
 • EHF. Stimuluje procesy opravy a hojení tkání.
 • Laserová terapie. Imunomodulační účinek, a také urychluje růst a obnovu buněk v tkáních.

Při léčbě gynekologických onemocnění jsou neocenitelné přírodní faktory - voda, špína, chlad, vzduch. Kruhová sprcha, minerální koupele, parafinový vosk, kryoterapie aktivují práci všech orgánů a systémů těla, čímž zlepšují zdraví žen.

Magnetoterapie

Měli bychom také mluvit o fyzioterapii s magnetem v gynekologii. Alternativní metoda je založena na použití statického magnetického pole. Pro lékařské účely se používají režimy nepřetržitého a pulzního (přerušovaného) záření, které mají na základě způsobu léčby jinou frekvenci, trvání a tvar. Působení polí může být zaměřeno na konkrétní oblast lidského těla nebo na celý organismus..

Metoda je účinná v boji proti chorobám ženských pohlavních orgánů spojených se záněty, například kolpitidou, cervicitidou, endometritidou. Je široce používán pro zotavení po chirurgických operacích za účelem hojení ran, eliminace jizev a prevence adhezí..

Kontraindikace magnetoterapie jsou:

 • otevřená tuberkulóza;
 • duševní poruchy;
 • těhotenství;
 • novotvary;
 • epilepsie;
 • srdeční choroba;
 • kachexie a další.

Postupy expozice magnetem se neprovádějí během období akutních infekčních a virových onemocnění doprovázených zvýšením teploty.

Ošetření magnetem může předepsat pouze gynekolog nebo fyzioterapeut s přihlédnutím ke všem charakteristikám zdraví pacienta. Samoléčba může zhoršit patologický proces a vést k vážným komplikacím..

Fyzioterapie s magnetem v gynekologii se používá ke snížení příznaků zánětu, odstranění otoků tkání, urychlení metabolismu, nasycení krve kyslíkem, snížení bolestivých pocitů a aktivaci endokrinních orgánů.

Metoda pomáhá zastavit růst a vývoj bakterií a odstranit toxiny z jejich životně důležité činnosti. V kombinaci s jinými typy fyzioterapie zvyšuje magnet celkovou pohodu, obnovuje funkce periferních nervů a posiluje imunitní systém.

Obvykle je magnet v dolní části břicha v gynekologii předepsán v průběhu 10-12 procedur. Doba expozice je 10-15 minut. Doma můžete používat přenosná zařízení, například „Almag“, „Magafon“, „Intramag“. U chronických chronických onemocnění se doporučuje podstoupit léčbu až 3krát ročně.

Před zahájením fyzikální terapie některou z výše uvedených metod se musíte ujistit, že nejste těhotná. Vědecký výzkum ukazuje, že fyzické faktory mohou nepříznivě ovlivnit embryogenezi. Antikoncepce se doporučuje ženě během 1-2 menstruačních cyklů po skončení fyzioterapie.

Indikace

Seznam nemocí, pro které jsou fyzioterapeutické postupy účinné, je velmi dlouhý. Nejčastěji jsou předepsány pro subakutní a chronické patologické stavy pánevních orgánů - endometritida, salpingo-ooforitida, adheze, parametritida. Využití fyzikálních faktorů se také běžně používá při chronických zánětlivých procesech zevních pohlavních orgánů - vaginitida, bartholinitida, vulvitida.

Četné studie dokazují, že fyzioterapie v gynekologii musí být prováděna za následujících patologických stavů:

 • eroze děložního čípku;
 • cervicitida;
 • neplodnost;
 • mastitida;
 • mastopatie;
 • menstruační nepravidelnosti různého původu;
 • hypoplázie dělohy;
 • ucpání potrubí;
 • potrat.

V současné době je fyzioterapie předepsána pro zotavení po gynekologických operacích, pro rehabilitaci po potratu a gynekologických sešitech endometria, pro přípravu na těhotenství u žen s anamnézou zmrazených těhotenství nebo potratů.

Lázeňská léčba

Každá léčba má samozřejmě své výhody a nevýhody..

Začněme s klady:

 1. Jednoduchost. Fyzioterapeutická oddělení jsou téměř v každé nemocnici nebo na klinice, mnoho z nich má domácí přístroje pro fyzioterapii.
 2. Vysoká účinnost, zejména s kompetentním a včasným předepisováním komplexů postupů.
 3. Bezbolestnost. Mnoho pacientů se obává, zda to bolí nebo ne fyzioterapii. Rychle vás ujišťujeme: vůbec to nebolí a někdy je to dokonce příjemné.
 1. Poměrně velký seznam kontraindikací.
 2. Fyzioterapie není hlavní léčba, lze ji použít pouze jako doplňkovou léčbu.
 3. Je nutné provádět postupy pravidelně a metodicky. Chcete-li to provést, musíte často jít do zdravotnického zařízení a strávit tam spoustu času..

Ultrazvuk je velkou pomocí při obstrukci vejcovodů, protože jej lze použít k ovlivnění měkkých tkání. Jeho účinek je srovnatelný s masáží, pouze k němu dochází na dálku. Pod vlivem ultrazvuku se zlepšuje zásobování tkání krví, což má pozitivní vliv na činnost vaječníků.

Při této metodě je postižená oblast ovlivněna minerály obsaženými v bahně. Nečistoty lze použít při elektroforetických postupech. Pod jejich vlivem ustupuje mnoho zánětlivých procesů..

Výhody

Příznivé vlastnosti fyzioterapie byly prokázány řadou vědeckých studií. Nelze je pociťovat okamžitě, poté, co ležíte 5-10 minut pod zdravotnickým zařízením, protože mnoho metod je účinných až po absolvování celé léčby.

Výrazně zvyšují účinek léků, což vám umožňuje snížit jejich dávkování, urychlit procesy regenerace tkání po chirurgických zákrocích a zabránit přechodu akutní fáze onemocnění do chronické. V kombinaci s léky je fyzioterapie schopna překonat i dlouhodobé patologické změny..

Výhody fyzioterapie v gynekologii jsou:

 • snadnost použití;
 • nízké náklady;
 • bezpečnost;
 • nedostatek vedlejších účinků;
 • vysoká účinnost;
 • bezbolestnost.

Fyzioterapie samozřejmě nemůže být hlavní léčbou gynekologických onemocnění. Jeho hlavní nevýhodou je, že pacient musí pravidelně a efektivně provádět celý objem předepsaných postupů. Musíte trávit spoustu času častými cestami do zdravotnických zařízení.

Etiologické varianty ženské neplodnosti

Léčba a chirurgický zákrok nejsou jedinými způsoby léčby mužské neplodnosti. Expozice proudu, laseru a magnetů v kombinaci s tradičními metodami může také pomoci obnovit mužskou plodnost. Fyzioterapeutické postupy jsou předepsány jako další opatření ovlivňující tělo.

Účinnost fyzikální terapie při léčbě mužské neplodnosti je sporná. Některé postupy se však používají při léčbě chronických onemocnění urogenitálního systému a rehabilitaci mužů. Klíčovou výhodou fyzioterapie je minimální namáhání těla.

Fyzioterapie při léčbě mužské neplodnosti je kontraindikována u akutního zánětu, infekce, přítomnosti nebo podezření na rakovinu, horečky, závažných forem systémových onemocnění.

Magnetoterapie - recenze

Magnetoterapie v gynekologii. Magnet pro léčbu adnexitidy (salpingo-ooforitidy) - zánět přídavků. Magnetická terapie neplodnosti.

Nedávno jsem byl přijat na gynekologii s levostrannou adnexitidou.

Při práci onemocnělo dolní břicho na levé straně - ostrá střelecká bolest, která se pak vyvinula do neustálé bolesti. Požádal jsem o dovolenou na předporodní kliniku, kde provedli ultrazvukové vyšetření a stanovili tuto diagnózu.

Adnexitida nebo salpingo-ofritida je zánět děložních přídavků, které zahrnují vejcovody (vejcovody) a vaječníky. Adnexitida je nebezpečná, protože přispívá k rozvoji adhezí a fúze ve vejcovodech. Chronická adnexitida zvyšuje riziko mimoděložního těhotenství, spontánního potratu a neplodnosti. U akutní hnisavé adnexitidy je vytvořený absces nebezpečný perforací (prasknutím) s odtokem obsahu do břišní dutiny.

Téhož dne jsem byl přijat do nemocnice a předepsán. Každý den jsem chodil na magnetoterapii, celkem to vyšlo na 5 sezení.

Magnetoterapie je postup zaměřený na obnovení polarity buněk a zmírnění bolesti a zánětu. Procedura se provádí pomocí speciálního vybavení ve fyzioterapeutické místnosti (vnější expozice do podbřišku) nebo u gynekologa (vaginální expozice).

Podstoupil jsem magnetickou terapii ve fyzické místnosti s vnějšími účinky na dolní část břicha.

Přístroj, na kterém byla magnetoterapie prováděna ve státní gynekologii - ALMAG-02. Od prvního dne byla doba trvání procedury stanovena na 20 minut.

Oblékl jsem si šaty a na spodní část břicha byly nainstalovány dva magnety. V této poloze jsem ležel 20 minut.

Ale po zákroku se v mém žaludku objevil hurikán, chodili gazikové A já jsem silně tahal za břicho, krátkodobě byly křeče. Ale po několika hodinách nepříjemné příznaky pominuly..

Magnetická terapie údajně pomáhá obnovit zdraví žen bez léčby nebo zásahu. Mezi indikace postupu patří:

 • zánětlivý proces v děložním čípku (endocervicitis);
 • zánět pochvy (kolpitida);
 • obstrukce vejcovodů (neplodnost);
 • zánět endometria lemujícího dělohu zevnitř (endometritida);
 • adheze pánevních orgánů;
 • chronické menstruační nepravidelnosti;
 • zotavení po operaci na pánevních orgánech.

Navzdory tak rozsáhlému seznamu indikací mi byla poprvé předepsána magnetoterapie, i když už rok se léčím na neplodnost.

Mám chronickou endometritidu (nalezenou během hysteroskopie), podstupuji léčbu.

Před dvěma měsíci jsem podstoupil laparoskopii, kde mi byla odstraněna cysta a pánevní adheze. Obávám se, že se objeví nové adheze, ale magnetoterapie mi nebyla předepsána bezprostředně po operaci

Obstrukce vejcovodů dosud nebyla zkontrolována (potřebné řešení nebylo při laparoskopii k dispozici). Možná jsou neprůchodné a magnetoterapie alespoň trochu ovlivní jejich stav. Hysterosalpingografii provedu o něco později a napíšu do aktualizace recenze.

Obecně mám spoustu problémů, neplodnost a magnetoterapie mi přišla vhod. Zda tento postup pomohl nebo ne, ukáže čas a další vyšetření. V každém případě bolest a zánět, adnexitida jsou pryč

Aktualizace recenze 15/15/2020.

Od magnetoterapie uplynul měsíc a já jsem dnes navštívil gynekologa. Gynekolog při palpaci zjistil adheze na levé straně, právě tam, kde byla adnexitida. Před tím nebyly nalezeny žádné adheze. Ukazuje se, že magnetoterapie nezabránila vzniku adhezí po zánětu nadvarlete. Buď mi bylo předepsáno několik sezení (pouze 5), nebo mi nebyly předepsány další léky na adheze. Faktem však zůstává. Takže střílím dvě hvězdy.

Můžete si také přečíst mé další recenze

Magnetoterapie v gynekologii - podstata, působení, indikace, kontraindikace

Ahoj milí čtenáři! Děkuji vám za návštěvu mého blogu a za váš zájem o můj nový článek. Věděli jste, že nedostatek magnetického pole vede k nemoci? Dnes budu mluvit o magnetoterapii v gynekologii, o tom, jak léčit neplodnost pomocí běžných magnetů a podporovat těhotenství.

Fyzikální léčba

Nejprve je tedy nutné stručně podat informace o magnetoterapii obecně. Tento postup je typem fyzikální terapie. Co je fyzioterapie? Jsem si jistý, že každý toto slovo slyšel, ale nezná přesnou definici pojmu a nepokusil se ho zjistit.

Fyzioterapie je obor klinické medicíny zabývající se studiem účinků různých fyzických sil - přírodních i umělých - na tělo. To zahrnuje:

 • masáž;
 • fyzioterapie;
 • akupunktura a baňkování;
 • elektroterapie;
 • magnetoterapie;
 • laserová terapie;
 • opalování;
 • vodoléčba a další.

Myslím, že mnoho lidí narazilo na alespoň jeden z těchto typů fyzikální terapie. Některé z nich jsou často předepisovány dětem. Sám jsem se jako dítě seznámil s elektroléčbou a magnetoterapií, rehabilitační gymnastikou a masáží, když jsem měl problémy s držením těla. Často jsou také posíláni na rehabilitaci během rehabilitačního období po operaci..

Jak na nás působí magnetická pole

Pokud jde o magnetoterapii, podstata léčby spočívá v působení statických nebo pulzních magnetických polí s nízkou frekvencí na lymfy a krev - elektricky vodivé látky našeho těla.

Vzpomeňme si na školní fyziku. Magnetická pole jsou konstantní a proměnná (statistická a pulzní). Proměnné se dále dělí na nízkofrekvenční nebo vysokofrekvenční. Všechny magnety mají 2 póly - severní a jižní, negativní a pozitivní. Pamatujte na „+“ a „-“ na bateriích?

Země má také své vlastní magnetické pole. Osoba má vnitřní magnetické pole a pro každý orgán je jiné. Když se tato dvě pole shodují, není problém. Ale když mezi nimi dojde k přestávce, člověk začne pociťovat malátnost, zhroucení. Pravděpodobně jste pocítili negativní dopad magnetických bouří?

Nedostatek magnetického pole vyvolává nemoc. Je známo, že kosmonauti, kteří strávili čas ve vesmíru, kde nejsou žádná magnetická pole, mají svůj deficit a po návratu na Zemi se dlouho zotavují. Každé pole ovlivňuje tělo svým vlastním způsobem.

Působení záporného pole vyvolává následující procesy:

 • zvýšená kyselost v těle;
 • rychlý vývoj a růst bakterií;
 • zvýšení efektivity a duševní činnosti;
 • obecná síla.

Pozitivní pole má následující účinky:

 • protizánětlivý;
 • anestetikum;
 • hemostatický;
 • zastavení vývoje bakterií;
 • zvýšená zásaditost a snížená kyselost;
 • zničení tělesného tuku;
 • relaxace nervového systému;
 • zvýšená vaskulární pružnost.

Magnety se používají jako léčivé minerály od starověku. Existují důkazy o léčbě magnety ještě před naší dobou v řecké společnosti (viz informace o Magnesii v Malé Asii), ve starověké Číně.

Magnetoterapie - klinická metoda

Dnes magnetoterapii používá více než 120 milionů lidí na světě, tento postup má dobré recenze. To není překvapující: z osobní zkušenosti vím, že tato metoda je bezbolestná, uvolňující a zcela bezpečná, nemá žádné vedlejší účinky..

Magnetoterapie může být obecná - pro celé tělo a lokální - pro určité orgány, oblasti, zóny.

Jak jste již pochopili, v gynekologii se používá lokální magnetoterapie.

Magnety pro zdraví žen - kdy a kdy nemůžete použít

Indikace pro léčbu a prevenci:

 • tubální neplodnost;
 • kolpitida;
 • endometritida;
 • endocervicitis;
 • toxikóza, nedostatek železa během těhotenství;
 • rehabilitace po chirurgických zákrocích reprodukčního systému.

Ale magnetoterapie není všelék! Má také kontraindikace, nemůžete jej praktikovat, pokud máte:

 • nemoci krve a hypertenze;
 • onkologická onemocnění;
 • epilepsie;
 • vysoká teplota;
 • individuální nesnášenlivost;
 • těhotenství (lze použít po konzultaci s lékařem).

Většina „ženských“ onemocnění je spojena s aktivitou mikroorganismů, proti kterým se úspěšně bojuje terapií magnetickými poli.

Díky svému protizánětlivému účinku odolává tato terapie nejen současnému zánětu, ale také chronickému zánětu. Doporučuji, abyste si přečetli informace v tomto článku, které hovoří o nástupu onemocnění eroze děložního čípku.

Magnetoterapie je vynikající pro bolestivá období. Poměrně často jsem se setkal se ženami, pro které jsou kritické dny opravdovou noční můrou, skutečným mučením a nepomohly jim ani prášky na bolest ani injekce. Řešením pro ně mohou být relace magnetického zpracování..

Několik týdnů magnetoterapie také napraví problém s nepravidelným cyklem. Mnozí z nás jsou znepokojeni normalizací cyklu a tím, jak toho dosáhnout. Tady je to bezpečná a bezbolestná metoda..

Nejdůležitější je, že tato terapie se doporučuje pro léčbu neplodnosti!

Vážení čtenáři, věnujte tomu pozornost. Masáž magnetickými válci nemocných oblastí bude mít příznivý účinek na pánevní orgány - zlepší průtok krve, přísun kyslíku. Mimochodem, přečtěte si článek o tomto tématu..

S nástupem těhotenství je také důležitý včasný přísun kyslíku. To je místo, kde je magnetoterapie mimořádně užitečná. Bylo zjištěno, že u těhotných žen se s magnetem zlepšuje i složení krve. Je použitelný pro anémii, gestózu (pozdní toxikózu), pomalý růst plodu.

Dobrý účinek je dán terapií jako rehabilitačním nástrojem po gynekologických operacích, potratu.

Zde je lepší upřednostňovat střídavé magnetické pole, aby se dosáhlo protizánětlivých a analgetických účinků. Terapie zlepšuje krevní oběh v pánevním proudu, zmírňuje stagnaci, nadměrné srážení krve.

Na praxi

Jak se postup provádí? Již jsem výše napsal, že magnetoterapie je podle stupně ovlivnění obecná - úplná a lokální - selektivní. Místní léčba se používá pro pánevní orgány.

Technicky jde o tento postup: ležíte na gauči na zádech, terapeut přiloží dva magnety na spodní část břicha, obvykle v místě vaječníků, a zapne aparát - obvykle stojí. Procedura trvá 15-20 minut, zatímco nic necítíte.

Lékař poté vyjme magnety a můžete opustit kancelář. To je celý proces.

Udělejte to sami doma

Zpravidla ani ti lidé, kteří si jsou vědomi magnetoterapie a provedli ji, ne vždy vědí, že ji lze provádět doma! Spěchám o tom sdílet informace - ano, léčba magnetickými poli je možná doma pomocí běžných magnetických koulí, růženců nebo válců.

V určitých relacích a kurzech je třeba provádět masážní cvičení v oblasti reprodukčních orgánů.

Jsem velmi rád, že jste si můj článek přečetli až do konce. Doufám, že to pro vás bylo užitečné a poučné..

Využití magnetoterapie při léčbě gynekologických problémů

Každá žena dříve či později čelí problémům v pánevní oblasti. Téměř všechny nemoci jsou léčitelné. Používají různé techniky, léky, operace, masáže a cvičení. Fyzioterapie v gynekologii se používá poměrně často a úspěšně zvládá problémy žen.


Fyzioterapie v gynekologii se používá velmi často

Jaké jsou jeho výhody

Nemoci v pánevní oblasti jsou obvykle způsobeny přetížením, což komplikuje léčbu a obnovení funkčnosti. V některých případech léčebný kurz nepomůže, proto se používají fyzioterapeutické metody. Stimulují ženské tělo. Fyzioterapie v gynekologii se provádí v několika fázích, po kterých:

 • účinek bolesti klesá;
 • funkčnost pánevních orgánů je obnovena;
 • intenzita zánětu klesá;
 • krevní oběh je normalizován;
 • tkáně jsou regenerovány;
 • imunita se zvyšuje.


Tato léčba pomáhá snižovat bolest.
Je třeba poznamenat, že postup má své výhody:

 1. Snížení kurzu léčby.
 2. Prevence relapsu.
 3. Prevence patologií.
 4. Kompatibilní se všemi léky.
 5. Snižování účinků léků na tělo.
 6. Snížení rizika nežádoucích účinků během léčby.
 7. Dlouhodobý účinek na tělo, a to i po ukončení fyzioterapeutické léčby.

Magnetoterapie v praxi

Mnozí se budou zajímat o to, jak probíhají relace expozice magnetům. Všechno je velmi jednoduché. Přístroj pro magnetoterapii má speciální induktor magnetického pole, který pomáhá provádět přesnou lokální stimulaci.

Procedura relace vypadá asi takto: žena leží na gauči na zádech, specialista položí dva magnety na břicho, obvykle se jedná o ovariální zónu. Zařízení se zapne a pracuje 15-20 minut. Poté se zařízení vypne a dáma je volná až do příští relace.

Některé ženy praktikují tuto metodu doma. Existují speciální cvičení, která by měla být prováděna s předem zakoupenými magnetickými válci, kuličkami nebo růžencem.

Dnešní magnetoterapie, i když získává na síle popularity, stále není plně pochopena. A některé země jsou z toho podezřelé, proto ho k léčbě nepoužívají.

Pokud jde o recenze týkající se terapie, vše je zde nejednoznačné. Někteří pomohli, jiní - ne, jak to bude příště - nejsou známy. Přestože lékař předepisuje tato sezení, je stále na každé ženě, aby se rozhodla, zda je vezme nebo ne..

Jak se postup provádí? Již jsem výše napsal, že magnetoterapie je podle stupně ovlivnění obecná - úplná a lokální - selektivní. Místní léčba se používá pro pánevní orgány.

Technicky jde o tento postup: ležíte na gauči na zádech, terapeut přiloží dva magnety na spodní část břicha, obvykle v místě vaječníků, a zapne aparát - obvykle stojí. Procedura trvá 15-20 minut, zatímco nic necítíte.

Lékař poté vyjme magnety a můžete opustit kancelář. To je celý proces.

Kdy je indikována fyzikální terapie?

Fyzioterapie v gynekologii se používá pro:

 • adheze;
 • bolestivé syndromy;
 • pánevní bolest;
 • chronické zánětlivé procesy v pochvě;


Fyzioterapie pomáhá při nepravidelných cyklech

 • příprava na těhotenství;
 • porušení měsíčního cyklu;
 • bolestivá období;
 • po operaci k ukončení těhotenství;
 • po operacích.

Používá se také při onemocněních pánevních orgánů:

 • neplodnost;
 • bartholinitida;
 • pánevní ganglioneuritida;
 • vulvitida;
 • hypoplázie dělohy;
 • vaginitida;
 • genitální infantilismus;
 • cervicitida;
 • eroze.


Tyto metody jsou účinné při léčbě neplodnosti

Důvody pro sterilní manželství

Neplodnost u žen může být způsobena několika důvody:

 • Hormonální (endokrinní): spojené s porušením produkce pohlavních hormonů v určité dny menstruačního cyklu, v důsledku čehož nedochází k ovulaci, příprava endometria dělohy k připojení vajíčka.
 • Adheze po utrpení zánětu pánve. Gynekologická anamnéza salpingitidy, adnexitidy, endometriózy, chirurgického zákroku, traumatu pánevních orgánů a břišní dutiny, včetně potratů.
 • Imunologická nekompatibilita: vznik tohoto typu neplodnosti je nejasný.
 • Genitální malformace: abnormální poloha dělohy, dvouděložná děloha.

Příčinou mužské neplodnosti jsou různé patologické stavy ovlivňující nejen sexuální, ale i jiné tělesné systémy. Po diagnostice jsou obvykle identifikovány následující důvody: impotence, zánětlivá onemocnění pohlavních orgánů (uretritida, prostatitida, adenom), hormonální nerovnováha, sexuálně přenosné infekce, psychologický faktor. Komplexní léčba, kde hraje důležitou roli fyzioterapie, vede k dobrým výsledkům v léčbě obou partnerů.

Jaké metody se používají

Existuje mnoho fyzioterapeutických metod:

UHF a KHF

Fyzioterapie využívající elektromagnetické pole působí na zánět a má dekongesční účinek. Obvykle se používá elektroléčba nebo ultrazvuková terapie.

Ultrazvuk

Ultrazvuk se používá kvůli jeho příznivým účinkům na buněčné úrovni. Prováděná masáž způsobuje pocit tepla uvnitř a také snižuje bolest, zjemňuje srůsty, ovlivňuje krevní oběh a zlepšuje hormonální hladiny.

Elektroforéza

Tento typ ovlivňuje křeče a hladké svaly, zlepšuje krevní oběh a poskytuje analgetický účinek. Typicky se používá: elektrostimulace, galvanizace a léčivá elektroforéza.

Magnetoterapie

Magnet v gynekologii se používá ke zlepšení mikrocirkulace ve vejcovodech a přídavcích. Ovlivňuje hojnost výtoku během menstruačního cyklu.

Po terapii je bolest výrazně snížena.

Magnetoterapie se provádí pomocí senzoru. Léčebný kurz je asi 15-20 dní.


Elektroforéza v gynekologii se používá poměrně často

Laserová terapie

Laserová terapie je považována za nejúčinnější ze všech imunostimulačních a regeneračních terapií. Používá se v gynekologii k ozařování vulvy u žen ve věku od 45 let v případě atrofické vulvovaginitidy. Používá se k boji proti neplodnosti a ke zvýšení šance na početí.

Jde o to stimulovat regenerační funkce epitelu v pohlavním orgánu, čímž se zlepší průtok krve a sníží se svrab. Příznaky crourózy a lišejníků jsou odstraněny. Moderní medicína nabízí nový postup - extravaskulární laserové záření. Ozařování probíhá v oblasti velkých cév, čímž poskytuje imunomodulační účinek ke snížení zánětlivých procesů. Účinně bojuje proti adhezím, adnexitidě, endomatritidě i oophoritidě.

Laserová terapie ovlivňuje lokální imunitu syntetizací leukocytů na požadovaném místě. Díky tomu je metabolický proces v kůži normalizován..

Jiné metody

Jiné techniky se také používají k prevenci a léčbě gynekologických onemocnění. Jsou rozděleny do dvou typů:

 1. Přírodní. Patří mezi ně různé bahenní procedury a vodní procedury. Obvykle se provádí v sanatoriích a kosmetických salonech.
 2. Ruční gynekologické procedury.

Toto video vám řekne o vlastnostech použití fyzioterapie u onemocnění malé pánve:

Lázeňská léčba

Každá léčba má samozřejmě své výhody a nevýhody..

UŽITOČNÉ INFORMACE: Využití bórové dělohy v gynekologii k léčbě ženských chorob

Začněme s klady:

 1. Jednoduchost. Fyzioterapeutická oddělení jsou téměř v každé nemocnici nebo na klinice, mnoho z nich má domácí přístroje pro fyzioterapii.
 2. Vysoká účinnost, zejména s kompetentním a včasným předepisováním komplexů postupů.
 3. Bezbolestnost. Mnoho pacientů se obává, zda to bolí nebo ne fyzioterapii. Rychle vás ujišťujeme: vůbec to nebolí a někdy je to dokonce příjemné.
 1. Poměrně velký seznam kontraindikací.
 2. Fyzioterapie není hlavní léčba, lze ji použít pouze jako doplňkovou léčbu.
 3. Je nutné provádět postupy pravidelně a metodicky. Chcete-li to provést, musíte často jít do zdravotnického zařízení a strávit tam spoustu času..

Ultrazvuk je velkou pomocí při obstrukci vejcovodů, protože jej lze použít k ovlivnění měkkých tkání. Jeho účinek je srovnatelný s masáží, pouze k němu dochází na dálku. Pod vlivem ultrazvuku se zlepšuje zásobování tkání krví, což má pozitivní vliv na činnost vaječníků.

Při této metodě je postižená oblast ovlivněna minerály obsaženými v bahně. Nečistoty lze použít při elektroforetických postupech. Pod jejich vlivem ustupuje mnoho zánětlivých procesů..

Pokud je fyzioterapie kontraindikována

Fyzioterapie se neprovádí u všech pacientů, existují kontraindikace pro těhotné dívky a je také zakázáno provádět postup v případě:

 • menstruační cyklus;
 • podezření na těhotenství;
 • přítomnost nádorů různé etiologie;
 • abnormální krvácení;
 • horečka;
 • hnisavé léze;
 • období exacerbace nemocí;
 • vysoká teplota;
 • onkologická onemocnění;
 • arteriální hypertenze;
 • trombóza;
 • angina pectoris;
 • tuberkulóza (jakéhokoli druhu);
 • přítomnost kardiostimulátoru;
 • duševní a neurologická onemocnění v období intenzity.

Před provedením jakéhokoli postupu musíte informovat svého lékaře o všech změnách v těle v posledních letech. Možná bude jedním z nich kontraindikace..

Metodologie

Pacient by měl zaujmout pohodlnou polohu (sedět nebo ležet), kterou může udržovat bez napětí během celého postupu. Odstraňte všechny kovové předměty v oblasti vystavení mikrovlnám. Ošetření mobilním zařízením se provádí pomocí vzdálené techniky. V tomto případě je emitor požadované velikosti a tvaru (v závislosti na oblasti a zóně expozice) instalován ve vzdálenosti 5-7 cm od nahé oblasti těla.

V M. t. Dopad se častěji provádí přímo na postiženou oblast (například na oblast infiltrace, kloubu, maxilárního sinu atd.). U řady nemocí se dopad provádí nejen na patol, fokus, ale také na projekční plochu postiženého orgánu, reflexně-segmentovou zónu. M. by měl být pečlivě aplikován t. Na místech patol, hromadění tekutin (výpotky) a v oblasti výčnělků kostí, kde kvůli zvláštnostem krevního oběhu nestačí odvod tepla.

Dávkování se provádí podle síly a doby expozice. Pokud jde o výkon, rozlišuje se slabá dávka (žádný pocit tepla nebo slabý pocit tepla v oblasti expozice), což obvykle odpovídá aktuálním hodnotám výkonu 1–4 W v přenosném zařízení (v závislosti na průměru vysílače) a v mobilním zařízení 20–35 W;

průměrná dávka (mírný pocit tepla), což odpovídá 4–6 W v přenosných zařízeních a 35–50 W v mobilních zařízeních; tepelné dávky (výrazný pocit tepla v zóně expozice), což odpovídá 6-10 W v přenosných a 50-70 W v mobilních zařízeních. Doba expozice jedné zóně je 5-10 minut, celková doba procedury (při expozici několika zónám) je až 20 minut.

, provádějí se denně (pro zánětlivé procesy) nebo každý druhý den (pro dystrofické procesy), v průběhu léčby od 5 do 20 procedur, obvykle 10-12, Opakované cykly léčby jsou předepsány, pokud jsou indikovány ne častěji než po 1,5-2 měsících. Při léčbě starších osob se používají hlavně malé dávky expozice, průběh léčby se provádí s povinným zohledněním stavu kardiovaskulárního systému.

M. t. Neměl by být kombinován ve stejný den s termálními (obecně teplé koupele, bahenní terapií, ozařováním soluxovou lampou), stejně jako s chladicími procedurami (koupání, vzduchové koupele, chladné a studené sprchy). Nedoporučuje se kombinovat M. z t. S ultrazvukem a dalšími vysokofrekvenčními a vysokofrekvenčními faktory (darsonvalizace, induktotermie, UHF elektrické pole). S indikacemi je možné předepsat galvanizaci, léčivou elektroforézu, pulzní proudy nízké frekvence ve stejný den s M. z t..

Laserová léčba neplodnosti

Podstata metody spočívá v řízené akci zaměřené na světelný paprsek, který je schopen lokálně zvýšit teplotu tkání. Výhodou laserové terapie je snadná implementace, bezbolestná manipulace.

Pod působením laseru se aktivuje lokální imunita v důsledku zvýšení počtu leukocytů a imunoglobulinů, procesy tkáňového metabolismu se normalizují. Laserová terapie se používá k léčbě skutečné eroze děložního čípku, kolpitidy, endometritidy, dysfunkce vaječníků.

Laserová léčba neplodnosti

V tomto případě se použijí elektromagnetické vlny o vysoké frekvenci (mikrovlnné). Pomáhají posilovat cévní stěny, zlepšovat složení krve, aktivovat procesy obnovy subcelulárních struktur.

Mikrovlnná terapie pomáhá obnovit nervosvalový přenos, zvyšuje počet aktivních kapilár a obnovuje přirozené biorytmy těla. Je účinný při léčbě benigních novotvarů: polypy, cysty na vaječnících, fibroidy, kombinované patologie: fibroidy a hyperplazie endometria.

Vlastnosti provádění fyzioterapie

 1. Stávající fyzioterapeutické metody se provádějí jak extrakavitární (dopad na kůži), tak intrakavitární (vaginální nebo rektální), zatímco intrakavitární jsou zpravidla účinnější..
 2. Při absenci naléhavých indikací začíná léčba gynekologických onemocnění v 5. až 7. dni cyklu. To je způsobeno skutečností, že shoda prvních postupů s obdobím ovulace často vede k nejrůznějším nežádoucím reakcím těla a léčba během menstruace způsobuje zvýšené krvácení.
 3. Fyzioterapie se provádí po vyprázdnění močového měchýře a po relaci byste měli zůstat uvnitř 20-30 minut. Během léčby si navíc musíte dávat pozor na podchlazení..
 4. Jak ukazují praktické zkušenosti, terapeutické fyzikální faktory používané při komplexní léčbě porodnických a gynekologických problémů pomáhají ženám zlepšovat a udržovat reprodukční zdraví..

Bezpečnostní inženýrství

Provoz zařízení se vzdáleným umístěním zářičů je možný v samostatných místnostech (místnost) nebo ve speciálně vybavené kabině ze speciální ochranné tkaniny. Pobyt zdravotnického personálu v oblasti přímého vyzařování přístrojů je zakázán. Při ozařování oblasti hlavy musí pacient nosit ochranné brýle;

Bibliografie: V.D. Grigorieva Podstata terapeutického účinku decimetrových vln, Sovy. med., č. 2, s. 75, 1973, bibliogr.; Davydova O.B. a Danilov V.I. Léčba pacientů s bronchiálním astmatem s induktotermií a vlnami decimetrového rozsahu, Vopr, kurortol., Fyzioterapie., Č. 1, s. 1 69, 1977, bibliogr.; Kuleshova 3.C.

Mikrovlny a jejich léčebné použití, M., 1968, bibliogr.; JI a e N-tsev H. M a Livenson AR Elek-tromidicinsky equipment, M., 1974; Preeman AS Elektromagnetická pole a divoká zvěř, M., 1968; Průvodce fyzioterapií a fyzioprofylaxí dětských nemocí, ed. A.N. Obrosova a T.V..

Magnetická terapie v gynekologii: indikace, kontraindikace, působení a aplikace

Pozitivní dopad použití magnetoterapie na řešení gynekologických problémů nebyl dosud dostatečně studován. Nicméně každý rok se díky použití této techniky stále více pacientů zotavuje bez chirurgického zákroku a užívání drog. Jaký je základ účinnosti takové léčby?

Podstata magnetoterapie v gynekologii

Z mnoha technologií a metod pro eliminaci gynekologických onemocnění se osvědčila zejména magnetoterapie.

Proces léčby je poskytován z důvodu vnějšího vlivu na břišní stěnu.

Občas taková opatření nestačí, v důsledku čehož se používají opatření vnitřního významu s použitím speciálně navrženého zařízení..

Taková diagnostika patří do kategorie vaginálních vyšetření. Úspěšný postup této stupnice není možný bez konkrétního přístroje..

Využívání magnetoterapie v gynekologii každým dnem získává stále větší rozsah díky následujícím léčivým vlastnostem:

 • zlepšení zdraví a stavu těla;
 • odstranění edému, bolesti a zánětu;
 • zvýšení toku užitečných látek pro nasycení pokožky a dalších;
 • tkáně pro jejich regeneraci.

Magnetickou terapii v gynekologii lze použít k dosažení různých cílů v následujícím směru:

 • preventivní opatření;
 • terapeutická léčba;
 • zotavovací komplex.

Preventivními opatřeními mohou být cvičení, která využívají základy fungování magnetického pole působením magnetických koulí. Terapeutická léčba zahrnuje kuličky a válce magnetické specificity účinku. Komplex pro zotavení zahrnuje masážní techniky zahrnující oblast třísla a další části těla, které spolu přímo souvisejí.

Odrůdy magnetoterapie v gynekologii

V gynekologii se pro provádění terapeutických opatření používá střídavý a stejnosměrný proud. Kromě toho je v rámci gynekologického komplexu obvyklé rozlišovat vysokofrekvenční a nízkofrekvenční magnetoterapii.

V praxi se ve většině případů používají břišní a vzdálené metody ovlivňování zdroje gynekologického problému. V prvním i ve druhém případě se provádí pečlivé měření, aby se přesně ovlivnilo magnetické záření.

Při břišní metodě je poskytováno přímé záření ke zdroji zánětlivého procesu nebo postižené oblasti, aby se zabránilo břišní části.

To se zásadně liší od vzdálené metody, která využívá výhradně spodní část břicha..

Magnetoterapie: indikace a kontraindikace v gynekologii

Je obzvláště obtížné si představit gynekologickou léčbu bez použití magnetoterapie. To je způsobeno možností pozitivního účinku na chronické a mírné zánětlivé procesy s jejich úplnou eliminací..

Mezi gynekologická onemocnění, která lze léčit pomocí účinků magnetoterapie, lze vybrat například:

 • zánětlivé procesy různého stupně a úrovně složitosti, které probíhají ve vaječnících;
 • endometritida;
 • adhezní procesy;
 • kolpitida;
 • algomenorea;
 • endocervicitis;
 • endocervikóza.

Kolpitida je zánět vaginální membrány v důsledku vlivu infekčního agens nebo mikroorganismů. Toto onemocnění postihuje ženy do 45 let pohlavním přenosem. Zvýšený výskyt je spojen se zhoršením fungování imunitního a endokrinního systému.

Endometritida je zánět sliznice dělohy v horní epidermální vrstvě. Nemoc postihuje tělo v případě porodu nebo císařského řezu, neúspěšného zákroku, vaginální diagnostiky, různých nemocí infekční povahy.

Endocervikóza je onemocnění s charakteristickým vzhledem jako červená skvrna na vnějším otvoru kanálu. Nejčastější u žen nad 40 let.

Použití magnetoterapie je účinné také v případě:

 • vyrovnání menstruační bolesti;
 • stabilizace menstruačního cyklu;
 • odstranění tubální nebo endokrinní neplodnosti;
 • eliminace projevů toxikózy;
 • vyrovnání anémie během těhotenství;
 • zbavit se preeklampsie, opožděného vývoje plodu a fetoplacenty
 • selhání (což je zvláště důležité pro těhotné pacientky);
 • provádění rehabilitačních opatření k obnovení stavu reprodukčního systému po operaci.

Magnetoterapie se nicméně vyznačuje přítomností kontraindikací, mezi nimiž je obvyklé rozlišovat:

 • osobní nesnášenlivost založená na individuálních charakteristikách organismu;
 • přítomnost epileptických záchvatů;
 • únava těla;
 • zvýšená tělesná teplota;
 • nemoci spojené s procesy hematopoézy;
 • období těhotenství;
 • onkologie.

Je třeba poznamenat, že poslední dva body ne vždy odkazují na kategorické podmínky odmítnutí magnetoterapie. Ve většině případů má lékař tendenci překračovat výhody postupu nad negativními charakteristikami..

Proto je před zahájením léčby bezpodmínečně nutné poradit se s aktuálním gynekologem, aby nedošlo k nevratným následkům pro tělo..

Magnetická terapie v gynekologii: indikace a kontraindikace

 • 1 způsoby
 • 2 Pros
 • 3 Nevýhody
 • 4 Indikace
 • 5 Kontraindikace

Magnetoterapie se týká celé skupiny technik alternativní medicíny. Tyto metody používají statické magnetické pole k vynucení tkání lidského těla k aktivnější regeneraci a boji proti zánětu..

Pokud jde o účinek magnetu, světová lékařská komunita nedosáhla shody ohledně toho, zda to bude považovat za lékařskou metodu vlivu nebo ne. Domácí medicína však uznává magnetoterapii jako plnohodnotnou fyzioterapeutickou metodu a aktivně se používá v restorativní medicíně, včetně porodnické a gynekologické praxe, a ne neúspěšně.

Cesty

Magnetická terapie v gynekologii je široce používána na veřejných klinikách a v soukromých organizacích vybavených nejnovějšími technologiemi.

Pro ošetření lze použít přímé nebo střídavé proudy, vysoké a nízké frekvence. V případě gynekologických potíží je možné použít dvě metody expozice:

 • Vzdálený (přes pobřišnici).
 • Dutina.

V prvním případě pomocí zařízení ovlivňují dolní část břicha pacienta. Část magnetického záření je absorbována tkáněmi, které se setkávají v jeho dráze, část „zasahuje“ do postižené oblasti.

V druhém případě je možné se vyhnout absorpci magnetického pole tkáněmi pobřišnice a veškerý dopad spadá přímo do ohniska zánětu, pooperačního stehu nebo místa rány.

Aby však byl postup efektivní, musí být dávka magnetického záření ověřena velmi přesně..

Účinnost metody je pravděpodobně způsobena skutečností, že účinek nastává na úrovni metabolických, nervových a imunitních procesů v buňkách a tkáních těla.

Dobrý účinek poskytuje kombinace podávání léků s magnetoterapií. Takové podávání léků je několikrát účinnější než samotná léková terapie..

klady

Pod vlivem magnetického pole se mění rychlost metabolických procesů v tkáních, mění se propustnost buněčných membrán, dochází k dalším biochemickým změnám, kvůli kterým:

 • Příznaky zánětu (bolest, otok, hyperémie) se snižují. A za krátkou dobu.
 • Zvyšuje rychlost hojení poškozených tkání.
 • Zlepšuje odolnost těla vůči bakteriálním infekcím.
 • Absorpce léků se zlepšuje.

Dobrá věc na magnetoterapii je, že účinek procedury se nezastaví bezprostředně po skončení relace. Spouští se vlastní mechanismy těla, které se samoléčí i po dokončení kurzu magnetoterapie.

Mezi další výhody tohoto postupu patří:

 • Dobrá snášenlivost pacientů.
 • Široká škála patologií, které lze léčit touto metodou.
 • Minimální počet kontraindikací.
 • Absolutní bezbolestnost a neinvazivita postupů.

Magnetoterapie v gynekologické praxi je rostoucím oborem fyzioterapie. Dnes je považován za slibný a pokročilý..

Gynekologické terapeutické přístroje se liší od standardních přístrojů. Induktory magnetického pole, které jsou těmito zařízeními vybaveny, umožňují dosáhnout bodového a dutinového efektu.

Průběh léčby obvykle trvá asi 2 týdny, protože je zapotřebí 10–15 sezení. Samotný postup je krátkodobý, trvá přibližně 15 minut. Během této doby pacient jednoduše spočívá na gauči..

Minusy

Hlavní nevýhodou magnetoterapie je nedostatečný výzkum jejího účinku na tělo, zejména dlouhodobých následků. Také nedostatečně studovaná charakteristika účinku magnetického pole na průběh těhotenství a plodu omezuje možnost jeho použití v porodnictví..

Pokud jde o ostatní, samotní pacienti považují za nevýhody zákroku pouze své subjektivní pocity, které mohou nastat bezprostředně po magnetoterapii. Tyto pocity jsou dočasné a po léčbě zmizí..

Na „spodní podlaží“ v zásadě působí nepříjemné pocity. V prvních dnech po zákroku si žena může všimnout tahavých bolestí, mírně napjatého podbřišku. Menstruace může být trochu bohatší nebo naopak výtok je rozmazaný, ale krvácení je delší.

Magnetoterapie není všelékem, nevylučuje všechny potíže a nevylučuje léčbu drogami, bylinné medicíny a další způsoby hojení. Ale dokonale doplňuje tradiční léčbu v remisi..

Indikace

Popsaná metoda fyzioterapeutického působení našla uplatnění v gynekologii a porodnictví. Osvědčila se při léčbě zánětlivých onemocnění ženských pohlavních orgánů. Ukázalo se, že je nenahraditelným pomocníkem při některých druzích neplodnosti. A ukázal se skvěle ve fázi zotavení po různých druzích chirurgických zákroků.

Hlavní indikace postupů:

 1. Kolpitida.
 2. Endometritida.
 3. Cervicitida.
 4. Lepicí procesy.
 5. Pooperační období (hojení ran, resorpce jizev).
 6. Neplodnost způsobená neschopností přenášet vajíčka vejcovody.

V porodnictví nemá použití magnetických polí hlubokou historii, a proto je nutné jej používat opatrně. U této metody léčby však existují pozitivní výsledky:

 1. Výrazná gestóza.
 2. Těžká toxikóza.
 3. Anémie z nedostatku železa.
 4. SZRP.

Účinnost postupu je v tomto případě přičítána zlepšení mikrocirkulace krve v placentě a pánevních orgánech při vystavení břiše pacienta.

Kontraindikace

Metody magnetoterapie se nepoužívají k léčbě pacientů s určitými chorobami nebo se používají v omezené míře, pokud se lékař domnívá, že přínosy takové léčby jsou vyšší než možné poškození.

Kontraindikace těchto léčebných sezení jsou:

 • Individuální nesnášenlivost postupu.
 • Trvalé zvýšení krevního tlaku, infarkt myokardu, aneuryzma.
 • Kachexie.
 • Akutní infekční onemocnění se zvýšením tělesné teploty.
 • Epilepsie.
 • Akutní duševní poruchy.
 • Mít kardiostimulátor.
 • Akutní nervové poruchy, poruchy centrálního nervového systému.
 • Tuberkulóza.
 • Trombóza v akutním stadiu.
 • Maligní novotvary.
 • Patologie krve spojená s porušením její srážlivosti.

Věk do 1,5 roku a těhotenství jsou považovány za relativní kontraindikace těchto postupů. Přestože došlo k jejich praktické aplikaci.

Léčba gynekologických onemocnění má další omezení. Neprovádějte terapii během menstruačního krvácení.

Magnetoterapie v gynekologii - podstata, působení, indikace, kontraindikace

Ahoj milí čtenáři! Děkuji vám za návštěvu mého blogu a za váš zájem o můj nový článek. Věděli jste, že nedostatek magnetického pole vede k nemoci? Dnes budu mluvit o magnetoterapii v gynekologii, o tom, jak léčit neplodnost pomocí běžných magnetů a podporovat těhotenství.

Fyzikální léčba

Nejprve je tedy nutné stručně podat informace o magnetoterapii obecně. Tento postup je typem fyzikální terapie. Co je fyzioterapie? Jsem si jistý, že každý toto slovo slyšel, ale nezná přesnou definici pojmu a nepokusil se ho zjistit.

Fyzioterapie je obor klinické medicíny zabývající se studiem účinků různých fyzických sil - přírodních i umělých - na tělo. To zahrnuje:

 • masáž;
 • fyzioterapie;
 • akupunktura a baňkování;
 • elektroterapie;
 • magnetoterapie;
 • laserová terapie;
 • opalování;
 • vodoléčba a další.

Myslím, že mnoho lidí narazilo na alespoň jeden z těchto typů fyzikální terapie. Některé z nich jsou často předepisovány dětem. Sám jsem se jako dítě seznámil s elektroléčbou a magnetoterapií, rehabilitační gymnastikou a masáží, když jsem měl problémy s držením těla. Často jsou také posíláni na rehabilitaci během rehabilitačního období po operaci..

Jak na nás působí magnetická pole

Pokud jde o magnetoterapii, podstata léčby spočívá v působení statických nebo pulzních magnetických polí s nízkou frekvencí na lymfy a krev - elektricky vodivé látky našeho těla.

Vzpomeňme si na školní fyziku. Magnetická pole jsou konstantní a proměnná (statistická a pulzní). Proměnné se dále dělí na nízkofrekvenční nebo vysokofrekvenční. Všechny magnety mají 2 póly - severní a jižní, negativní a pozitivní. Pamatujte na „+“ a „-“ na bateriích?

Země má také své vlastní magnetické pole. Osoba má vnitřní magnetické pole a pro každý orgán je jiné. Když se tato dvě pole shodují, není problém. Ale když mezi nimi dojde k přestávce, člověk začne pociťovat malátnost, zhroucení. Pravděpodobně jste pocítili negativní dopad magnetických bouří?

Nedostatek magnetického pole vyvolává nemoc. Je známo, že kosmonauti, kteří strávili čas ve vesmíru, kde nejsou žádná magnetická pole, mají svůj deficit a po návratu na Zemi se dlouho zotavují. Každé pole ovlivňuje tělo svým vlastním způsobem.

Působení záporného pole vyvolává následující procesy:

 • zvýšená kyselost v těle;
 • rychlý vývoj a růst bakterií;
 • zvýšení efektivity a duševní činnosti;
 • obecná síla.

Pozitivní pole má následující účinky:

 • protizánětlivý;
 • anestetikum;
 • hemostatický;
 • zastavení vývoje bakterií;
 • zvýšená zásaditost a snížená kyselost;
 • zničení tělesného tuku;
 • relaxace nervového systému;
 • zvýšená vaskulární pružnost.

Magnety se používají jako léčivé minerály od starověku. Existují důkazy o léčbě magnety ještě před naší dobou v řecké společnosti (viz informace o Magnesii v Malé Asii), ve starověké Číně.

Magnetoterapie - klinická metoda

Dnes magnetoterapii používá více než 120 milionů lidí na světě, tento postup má dobré recenze. To není překvapující: z osobní zkušenosti vím, že tato metoda je bezbolestná, uvolňující a zcela bezpečná, nemá žádné vedlejší účinky..

Magnetoterapie může být obecná - pro celé tělo a lokální - pro určité orgány, oblasti, zóny.

Jak jste již pochopili, v gynekologii se používá lokální magnetoterapie.

Magnety pro zdraví žen - kdy a kdy nemůžete použít

Indikace pro léčbu a prevenci:

 • tubální neplodnost;
 • kolpitida;
 • endometritida;
 • endocervicitis;
 • toxikóza, nedostatek železa během těhotenství;
 • rehabilitace po chirurgických zákrocích reprodukčního systému.

Ale magnetoterapie není všelék! Má také kontraindikace, nemůžete jej praktikovat, pokud máte:

 • nemoci krve a hypertenze;
 • onkologická onemocnění;
 • epilepsie;
 • vysoká teplota;
 • individuální nesnášenlivost;
 • těhotenství (lze použít po konzultaci s lékařem).

Většina „ženských“ onemocnění je spojena s aktivitou mikroorganismů, proti kterým se úspěšně bojuje terapií magnetickými poli.

Díky svému protizánětlivému účinku odolává tato terapie nejen současnému zánětu, ale také chronickému zánětu. Doporučuji, abyste si přečetli informace v tomto článku, které hovoří o nástupu onemocnění eroze děložního čípku.

Magnetoterapie je vynikající pro bolestivá období. Poměrně často jsem se setkal se ženami, pro které jsou kritické dny opravdovou noční můrou, skutečným mučením a nepomohly jim ani prášky na bolest ani injekce. Řešením pro ně mohou být relace magnetického zpracování..

Několik týdnů magnetoterapie také napraví problém s nepravidelným cyklem. Mnozí z nás jsou znepokojeni normalizací cyklu a tím, jak toho dosáhnout. Tady je to bezpečná a bezbolestná metoda..

Nejdůležitější je, že tato terapie se doporučuje pro léčbu neplodnosti!

Vážení čtenáři, věnujte tomu pozornost. Masáž magnetickými válci nemocných oblastí bude mít příznivý účinek na pánevní orgány - zlepší průtok krve, přísun kyslíku. Mimochodem, přečtěte si článek o tomto tématu..

S nástupem těhotenství je také důležitý včasný přísun kyslíku. To je místo, kde je magnetoterapie mimořádně užitečná. Bylo zjištěno, že u těhotných žen se s magnetem zlepšuje i složení krve. Je použitelný pro anémii, gestózu (pozdní toxikózu), pomalý růst plodu.

Dobrý účinek je dán terapií jako rehabilitačním nástrojem po gynekologických operacích, potratu.

Zde je lepší upřednostňovat střídavé magnetické pole, aby se dosáhlo protizánětlivých a analgetických účinků. Terapie zlepšuje krevní oběh v pánevním proudu, zmírňuje stagnaci, nadměrné srážení krve.

Na praxi

Jak se postup provádí? Již jsem výše napsal, že magnetoterapie je podle stupně ovlivnění obecná - úplná a lokální - selektivní. Místní léčba se používá pro pánevní orgány.

Technicky jde o tento postup: ležíte na gauči na zádech, terapeut přiloží dva magnety na spodní část břicha, obvykle v místě vaječníků, a zapne aparát - obvykle stojí. Procedura trvá 15-20 minut, zatímco nic necítíte.

Lékař poté vyjme magnety a můžete opustit kancelář. To je celý proces.

Udělejte to sami doma

Zpravidla ani ti lidé, kteří si jsou vědomi magnetoterapie a provedli ji, ne vždy vědí, že ji lze provádět doma! Spěchám o tom sdílet informace - ano, léčba magnetickými poli je možná doma pomocí běžných magnetických koulí, růženců nebo válců.

V určitých relacích a kurzech je třeba provádět masážní cvičení v oblasti reprodukčních orgánů.

Jsem velmi rád, že jste si můj článek přečetli až do konce. Doufám, že to pro vás bylo užitečné a poučné..

Magnetoterapie: indikace a kontraindikace, vedlejší účinky. Provádění magnetoterapie v Moskvě za přijatelné ceny

Magnetoterapie je metoda fyzioterapeutické léčby vystavením těla stálému, střídavému nebo běžícímu magnetickému poli.

V nemocnici Yusupov jsou procedury uvolňovány pomocí moderních stacionárních a mobilních přístrojů pro magnetickou terapii. Lékaři rehabilitační kliniky berou v úvahu přítomnost indikací a kontraindikací pro jmenování magnetoterapie konkrétnímu pacientovi.

Indikace pro magnetoterapii

Magnetoterapie má z fyzioterapeutických procedur následující účinky:

 • vazodilatátor;
 • analgetikum;
 • protizánětlivý;
 • simulace;
 • opevnění;
 • neuroprotektivní;
 • relaxační;
 • obnovení struktury poškozených tkání.

Pomocí magnetoterapie se můžete zbavit:

 • bolesti hlavy;
 • závrať;
 • vysoký krevní tlak;
 • bolest svalů;
 • celulitida.

Magnetické pole zvyšuje imunitu, stimuluje tvorbu vlastního kolagenu, zvyšuje výživu tkání a libido, ředí krev a zlepšuje lymfodrenáž. Použití magnetoterapie umožňuje pacientům zapomenout na exacerbace chronických onemocnění stimulací imunitního systému a metabolických procesů.

Magnetoterapie se používá v následujících oblastech medicíny:

 • neurologie;
 • kosmetologie;
 • chirurgická operace;
 • gynekologie;
 • urologie;
 • terapie;
 • pediatrie;
 • kardiologie;
 • gastroenterologie;
 • endokrinologie;
 • pulmonologie;
 • ortopedie;
 • traumatologie.

Procedury magnetoterapie jsou součástí komplexního rehabilitačního schématu pro pacienty s různými nemocemi.

V neurologii jsou výhody magnetoterapie pozorovány po akutní mozkové příhodě. Indikace pro magnetoterapii jsou také:

 • osteokondritida páteře;
 • neuralgie různého původu;
 • porušení kvality spánku;
 • syndrom chronické únavy;
 • zvýšená citlivost na meteorologické faktory;
 • odložená kraniocerebrální a spinální poranění;
 • chronické poruchy mozkové cirkulace;
 • encefalopatie;
 • vertebrobasilární onemocnění;
 • vegetativní-vaskulární dysfunkce;
 • kognitivní porucha;
 • mozková obrna;
 • snížená paměť;
 • poporodní poranění a jejich následky.

V ortopedii se magnetoterapie kloubů používá pro koxartrózu, artrózu jiné lokalizace a artritidu.

Postupy se uvolňují pro srdeční onemocnění: hypertenzi, ischemickou chorobu srdeční, kardiosklerózu, které se používají k prevenci kardiovaskulárních onemocnění.

Magnetoterapie se používá u onemocnění periferních cév: obliterující endarteritida, tromboflebitida, Raynaudův syndrom, ateroskleróza cév dolních končetin, chronická žilní nedostatečnost, diabetická angiopatie, poruchy odtoku lymfy.

Indikace pro magnetoterapii jsou:

 • v chirurgii - trofické vředy, zlomeniny, vykloubení, vyvrtnutí, léze měkkých tkání, modřiny;
 • v gastroenterologii - pankreatitida, gastritida, kolitida, žaludeční vřed a duodenální vřed, biliární dyskineze, chronická cholecystitida;
 • v endokrinologii - diabetes mellitus nezávislý na inzulínu a jeho důsledky, metabolická onemocnění, patologie vaječníků a nadledvin;
 • v kosmetologii - celulitida, nadváha;
 • v gynekologii - chronická endometritida, algodismenorea, neplodnost, klimakterický syndrom;
 • v pneumologii - bronchitida, pneumonie, hormonálně nezávislé bronchiální astma, tuberkulóza v neaktivní fázi.

Pomocí magnetoterapie se lidské biorytmy normalizují, deprese, úzkost a obsedantní stavy ustupují. Postupy jsou užitečné pro alkoholismus, drogovou závislost, zneužívání návykových látek, abstinenční příznaky.

Urologové používají magnetoterapii jako součást komplexní léčby mužské neplodnosti, prostatitidy, erektilní dysfunkce, chronického zánětu semenných váčků, uretritidy, dysurického syndromu, pyelonefritidy, urolitiázy, cystitidy.

Kontraindikace a vedlejší účinky magnetoterapie

Kontraindikace použití magnetoterapie jsou:

 • těžká hypotenze;
 • sklon ke krvácení;
 • přítomnost novotvarů;
 • akutní fáze patologického procesu;
 • exacerbace chronických onemocnění;
 • narušení integrity kůže v místě postupu;
 • horečka;
 • individuální nesnášenlivost fyzioterapeutického postupu;
 • poruchy srdečního rytmu;
 • aneuryzma;
 • stádium III-IV kardiovaskulární nedostatečnosti;
 • trombóza.

Procedury magnetoterapie nejsou předepsány za přítomnosti kardiostimulátoru a kovových kolíků, křečových žil, hypertenze III. Stupně, systémových krevních onemocnění, duševních chorob, epilepsie, těžké aterosklerózy mozkových cév. Lze magnetoterapii provádět během těhotenství? Postupy se nedělají u těhotných žen a dětí mladších 1,5 roku. Rehabilitační terapeuti Yusupovskaya, když předepisují magnetoterapii v nemocnici, vždy hodnotí výhody a poškození postupů.

Technika magnetoterapie

Pacient leží na gauči nebo sedí na dřevěné židli. Je instalován na příslušném místě v kontaktu nebo se vzduchovou mezerou 0,5 - 1,5 cm 1 nebo 2 pracujících induktorů. Při použití dvou induktorů současně je vzdálenost mezi nimi alespoň 5 cm. Šipky induktorů jsou umístěny ve stejném směru.

Doba působení magnetoterapie na jednu oblast těla je od 15 do 30 minut. Magnetoterapii je třeba provádět každý den. Průběh léčby je 20 procedur. Aplikátory elastického magnetoforu se aplikují kontaktem pomocí fixačních obvazů.

Vysokofrekvenční magnetoterapie

Terapeutickým faktorem ultravysokofrekvenční magnetoterapie je vysokofrekvenční elektromagnetické pole, jehož frekvence je 27,12 MHz.

Způsobuje oscilační pohyby elektricky nabitých částic (vířivé proudy) v tkáních - elektrolytech. To způsobuje tvorbu tepla ve svalové vrstvě, lymfě, krvi a dalších kapalných médiích v hloubce 7 - 8 cm.

Působení vysokofrekvenční magnetoterapie je založeno na neuro-reflexním mechanismu:

 • zvýšená excitabilita nervů a rychlost vedení excitace;
 • posílení inhibičních procesů v centrálním nervovém systému;
 • expanze krevních cév v důsledku zvýšení teploty o 2,5-50 c), zrychlení průtoku krve, zvýšení počtu funkčních kapilár;
 • aktivace venózního a lymfatického odtoku;
 • snížení krevního tlaku;
 • uvolňování glukokortikoidů, zvýšení koncentrace hormonů v krvi;
 • zvýšená fagocytóza;
 • snížená imunitní odpověď;
 • zlepšení ventilace plic a průchodnosti průdušek.

Vysokofrekvenční magnetoterapie má následující účinky:

 • protizánětlivé (pro chronické a subakutní zánětlivé procesy);
 • spazmolytikum;
 • lék proti bolesti.

Procedura vysokofrekvenční magnetoterapie se provádí při výkonu až 30-40 V. Základem dávkování při induktotermii jsou pocity tepla pacienta. Na hlavě a obličeji jsou povoleny mírné nebo slabé pocity tepla, doba působení je až 10 minut. 1 kurz bude vyžadovat 5-8 procedur.

Fyzioterapeutické procedury na rehabilitační klinice provádějí odborníci za přijatelné ceny. Sestry přísně dodržují pokyny pro provádění magnetoterapie a dbají na přání pacientů. Můžete si domluvit schůzku s fyzioterapeutem, abyste zjistili indikace a kontraindikace magnetoterapie v Moskvě voláním nemocnice Yusupov.

Grigory Olegovich Grevtsev

 • ICD-10 (Mezinárodní klasifikace nemocí)
 • Nemocnice Yusupov
 • Badalyan L.O. Neuropatologie. - M.: Education, 1982. - S.307-308.
 • Bogolyubov, Léčebná rehabilitace (průvodce, ve 3 svazcích). // Moskva - Perm. - 1998.
 • Popov S.N. Fyzická rehabilitace. 2005 - S.608.

* Informace na webu slouží pouze pro informační účely. Všechny materiály a ceny zveřejněné na webu nejsou veřejnou nabídkou určenou ustanoveními čl. 437 občanského zákoníku Ruské federace. Přesné informace získáte od pracovníků kliniky nebo na naší klinice.

Stáhněte si ceník služeb

Využití magnetoterapie v gynekologii. Prostatitida: celková léčba zařízením „Intramag“

Léčba magnetem se týká metod fyzioterapie, což se překládá jako léčba přírody („fyzioterapie“ - příroda). Magnetoterapie je založena na použití elektromagnetického pole. Terapie se používá v různých oblastech medicíny, včetně gynekologie.

Princip fungování magnetického pole spočívá v jeho fyziologických účincích na tělo. Pod vlivem magnetických vln v tkáních se urychlují enzymatické reakce, zvyšuje se transport živin do buněk.

Magnetické pole zvyšuje sílu akčního potenciálu v neuronech. V místě expozice se zvyšuje propustnost cévního řečiště, mění se koagulační schopnost krve.

Během léčby se zvyšuje místní imunita, poškozené tkáně se hojí rychleji.

Obecné indikace pro magnetoterapiiIndikace pro jmenování magnetoterapie v gynekologii
Mírná hypertenze.
 • Ischemická choroba srdeční.
 • Křečové žíly.
 • Osteochondróza.
 • Cévní patologie.
 • Nemoci kloubního aparátu.
 • Erysipelas.
 • Zvýšená tvorba trombu.
 • Imunodeficience.
 • Pomalé hojení ran.
 • Nemoci nervového systému.
 • Patologie močové a pohlavní sféry.
 • Plicní nemoc.
 • Zlomeniny, modřiny, vykloubení a další nemoci.
Endometrióza.

 1. Neplodnost.
 2. Zánět vaječníků, tuby.
 3. Pájecí prvky.
 4. Endocervicitida.
 5. Bolestivá menstruace, nepravidelný cyklus.
 6. Kolpitida.
 7. Algomenorea a další patologické stavy.

Léčba se nepoužívá v případě nízkého krevního tlaku, patologie srážení krve, infekčních onemocnění v akutní fázi, hnisavých patologií. Nepředepisujte magnetoterapii během těhotenství, s infarktem myokardu a také pokud má pacient umělý kardiostimulátor.

Přístroje pro magnetoterapii:

 • AMT-01.
 • AMnp-01 GZAS.
 • AMnp-02 Solnyshko.
 • POLUS-2D.
 • AMT-02 Magniter.
 • MAG-30.
 • MAGOFON-01.
 • ALMAG-01.
 • MAVIT.
 • AMUS-01-INTRAMAG.

Indikace pro použití u žen:

 • chronická vulvovaginitida
 • chronická endocervicitida, také ve spojení s pohlavně přenosnými chorobami
 • chronická endometritida
 • neplodnost
 • syndrom chronické pánevní bolesti
 • endometrióza

Pravidla pro provádění magnetoterapie pro různé gynekologické patologie

Během léčby se na postiženou oblast aplikují magnetické desky. Destičky musí být instalovány na kůži pomocí speciálních ubrousků nebo spodního prádla. Speciální cívky se také používají v magnetoterapii. Je možné intravaginální zavedení trysky gynekologického zařízení.

Léčba začíná krátkými sezeními (3–5 minut), po kterých se zvyšuje intenzita expozice a doba léčby. Fyzioterapeutický postup trvá 15 minut nebo více. U některých onemocnění léčba trvá 1 - 2 hodiny, v závislosti na závažnosti stavu. Terapie kurzu je minimálně 1-3 týdny.

Magnetoterapii lze kombinovat s elektroforézou, bahnem, ultrafialovým zářením.

Ovariální cysty a zánět

Pokud má žena zánět, polycystické onemocnění nebo jednu ovariální cystu, je předepsána magnetoterapie do oblasti límcové zóny. Terapie pomáhá hypotalamu pracovat, zlepšuje funkci vaječníků. Léčba je předepsána po dobu 5-7 dnů cyklu. Fyzioterapie by se neměla používat během menstruace, protože se může objevit silné menstruační krvácení.

Před manipulací musí žena vyprázdnit močový měchýř. Po ukončení procedury by měl pacient sedět 20-30 minut, protože magnetoterapie může výrazně snížit tlak. Během celého kurzu by žena neměla podchlazovat.

Endometrióza

Terapie endometriózy magnetem se provádí s 1-2 stupni endometriózy. V závažnějších případech je léčba neúčinná.

Magnetoterapie pro endometriózu je předepsána v intervalech mezi hormonálními cykly. Pacientovi lze předepsat jak obecnou magnetoterapii, tak lokální (na dolní části břicha).

Obecná magnetoterapie se provádí pomocí speciálních zařízení s velkými magnetickými obručemi, ve kterých je pacient umístěn.

Poporodní období

Magnetoterapii lze použít v poporodním období, kdy žena podstoupila císařský řez.

Na pozadí terapie rychle zmizí zánět, zrychlí se hojení pooperační rány a eliminuje se bolest. Po ošetření magnetem je pravděpodobnost adheze snížena..

Desky jsou umístěny na břiše. Léčba je předepsána v množství 10-15 sezení.

Narušení menstruačního cyklu

Algodismenorea se projevuje porušením menstruačního cyklu. Pro stanovení práce hormonálního pozadí je magnet instalován na oblast límcové zóny, malé pánve. V tomto případě se zlepšuje práce hypotalamu, zlepšuje se produkce hormonů. Terapie kurzu je 2 týdny. Po 1-3 měsících lze léčbu opakovat.

Magnetoterapie se často používá u dospívajících s nepravidelným menstruačním cyklem a zhoršenou průchodností vejcovodů. Léčba se provádí ve spojení s hormonální terapií (Logest a další antikoncepce).

Kromě toho se u pacientů předvádí vitaminoterapie, zejména užívání vitaminu E. Pomáhá normalizovat funkci vaječníků, zlepšuje hormonální hladiny.

Magnet pro dospívající je také předepsán pro oblast krku, aby zlepšil fungování hypotalamu.

Endocervicitida

U endocervicitidy se nejprve odstraní zánět pomocí léků. Pacientovi jsou předepsány antibakteriální nebo antivirové léky v závislosti na patogenu.

Po úlevě od akutního stavu se používá magnetoterapie. Je předepsán po dobu 5-7 dnů cyklu. Magnet je umístěn na pánevní oblasti.

Možná intravaginální injekce speciální trysky pro cílenou akci.

Fyzioterapie trvá 10–15 minut. Kurz terapie trvá 2 týdny nebo více, v závislosti na závažnosti příznaků. Pokud konzervativní terapie nepomůže, může gynekolog předepsat pacientovi kryodestrukci, diatermokoagulaci, kauterizaci léky (Solkovagin, Vagotil), laserový účinek na sliznici děložního hrdla.

Neplodnost

Terapie neplodnosti se provádí postupně. Nejprve se léčí všechny chronické patologie malé pánve a nemoci systémové povahy a poté je předepsána fyzioterapie. Magnetická terapie neplodnosti se provádí v kurzech 2-3krát ročně.

Magnety jsou umístěny na spodní části břicha a také na oblasti límce. Pokud má žena zánětlivé onemocnění pánve, magnetická terapie sníží zánět a sníží pravděpodobnost opakování onemocnění.

Léčba je předepsána pátý den cyklu, což je velmi výhodné.

Pokud na zónu límce instalujete magnet, pak záření stimuluje průtok krve v hypotalamu. Na pozadí léčby se zlepšuje hormonální pozadí, což příznivě ovlivňuje práci vaječníků, tvorbu vajíčka (ovulace). Cyklus se stává pravidelnějším, zvyšuje se pravděpodobnost početí.

Během menstruace nemůžete předepsat magnetoterapii. Tím se zvyšuje riziko krvácení po zákroku. Prodloužené menstruační krvácení přispívá k posunu cyklu a zabraňuje normální ovulaci.

Ve fázi plánování dítěte můžete také předepsat magnetoterapii pro chronická onemocnění: hypertenze, onemocnění kloubů. Tím se zabrání zhoršení těchto patologií po početí dítěte. Léčba neplodnosti je prováděna společně gynekology a terapeuty, protože chronická onemocnění silně ovlivňují koncepci a chování plodu v budoucnu.

Náklady na magnetoterapii (vaginální senzor) v Čeljabinsku

Cena procedury magnetoterapie (vaginálního senzoru) na přístroji Intramag v lékařském centru Apollo je 400 rublů.

Jak se postup provádí

Během léčby se do konečníku, pochvy nebo močové trubice zavede speciální katétr. Velikost všech katétrů se liší v závislosti na aplikaci. Hladký nárůst teploty zajišťuje postupné zahřívání tkáně.

Lokální hypertermie poskytuje účinek přímo na zanícenou sliznici močové trubice nebo prostaty do hloubky 5 mm. Moderní technologie zaručují absolutní bezpečnost, takže jakékoli popáleniny jsou zcela vyloučeny. S nástavcem "Intratherm" se provádí elektro- a ultrazvuková terapie (fonoforéza).

Výhody "Intramag"

 • Tvar vysílače je navržen tak, aby co nejpřesněji reprodukoval anatomické rysy lidského perinea;
 • Díky speciálnímu katétr-maséru se zvýší nejen poretické vlastnosti magnetického pole, ale také se objeví možnost mikromasáže;
 • Instamag umožňuje kombinovat magnetoterapii s rektálním podáním léku;
 • Během pouhých 5–6 sezení pomocí hardwarového komplexu „Intramag“ a přílohy „Intrastim“ dosáhnou lékaři optimální koncentrace léčiva přímo v centru lokalizace nemoci;
 • Díky četným studiím bylo prokázáno, že Intramag umožňuje 3 - 4krát zkrátit dobu léčby urologických onemocnění;
 • Působení přípravku „Intramag“ je bezbolestné a netraumatické.

Intramag na našich klinikách

Zařízení "Intramag" bude účinné v případě kontaktování skutečných specialistů, kteří zaručují nejen odbornou pomoc při léčbě urologických onemocnění, ale také sterilitu veškerého spotřebního materiálu a komponent použitých v procesu léčby.

Kromě profesionálního přístupu k léčbě získáte při kontaktování našich síťových klinik kvalifikovanou lékařskou péči, přátelský servis, anonymitu a vynikající atmosféru, která přispívá k nejrychlejšímu zotavení..

Praktické použití

Mužská verze AMUS-01- "INTRAMAG" má také velmi široké uplatnění a používá se téměř pro všechna onemocnění urogenitálního systému, proti kterým se používá magnetoterapie. Můžete provést postupy pro:

 • Vesikulitida a kolikulitida;
 • Prostatitida - v závislosti na stavu pacienta, kterému je předepsána magnetoterapie pro prostatitidu, se způsob provádění postupů a jejich kombinace s léky a jinou fyzioterapií může značně lišit;
 • Peyronieho choroba;
 • Cystitida a uretritida jsou nejčastější možností, pro kterou je předepsána magnetoterapie. Močový měchýř, močová trubice a dolní močové cesty se vrátí k normálu rychleji než při léčbě pouze léky;
 • Uretrální striktury různého původu.

Je možné říci, zda je možné provést magnetoterapii adenomu prostaty až po důkladné diagnostice.

V prekancerózním stavu a v přítomnosti ložisek maligního původu se magnetoterapie neprovádí: kontraindikace jejího použití zahrnují nádory jiné povahy.

Obecně existuje několik kontraindikací pro magnetoterapii - indikace postupu je výrazně převyšuje. Jak doporučení, tak anti-doporučení, která magnetoterapie má, jsou pokyny k zařízení uvedeny v plném znění.

Nemá smysl polemizovat o tom, zda magnetoterapie pomáhá: její výhody byly potvrzeny léta lékařské praxe a četnými studiemi..

Pokud je to indikováno, může magnetická terapie doma pomoci mnoha pacientům.

S pomocí přístrojů INTRAMAG se však domácí magnetoterapie téměř nikdy neprovádí: cena přístroje je vysoká a použití nástavců vyžaduje pomoc odborníka.

Pro ty, kteří potřebují magnetoterapii, je tedy snazší koupit něco kompaktnějšího a levnějšího. Dobrou volbou je AMT. Magnetoterapie je jedinou oblastí jejího použití, ale ve většině případů je to dostačující. Amkodor je zaslouženě známý jako nejlepší výrobce magnetoterapie pro domácí použití..

 • Chronická adnexitida (salpingo-ooforitida).
 • Salpingitida.
 • Uretritida.
 • Kolpitida (vaginitida), vulvovaginitida.
 • Cervicitida.
 • Cystitida a cystalgie.
 • Ganglioneuritida.
 • Metroendometritida.
 • Pre-gestační endometriální přípravek.
 • Endocervicitida.

Video magnetoterapie na zařízení Intramag

 • Můžete si domluvit schůzku telefonicky: 8 (351) 225-36-63, 8 (922) 742-44-42
 • nebo vyplňte formulář a domluvte si schůzku prostřednictvím webových stránek:

Jak jste se o nás dozvěděli? Z internetu Od Gilmona Doporučeno známými Již jste udělili souhlas se zpracováním mých osobních údajů, přečetl jsem si podmínky Zásad.
Zaregistrujte se Po odeslání aplikace vám zavolá náš administrátor

 1. a souhlasí s vámi datem a časem přijetí
 2. Gynekologie Andrologie Malá urologie Dermatologie Kosmetologie Venerologie Ultrasonografie Všechny typy analýz Ozonoterapie Kardiologie Gastroenterologie Neurologie Endokrinologie
 3. Masáž
 • http://phisioterapia.ru/vidy/magnitoterapiya/v-ginekologii-pokazaniya-protivopokazaniya-i-dejstvie/
 • http://apollon174.ru/procedures/magnitoterapiya-vaginalnyj-datchik-na-intramag/
 • https://sklerozi.top/urologiya/intramag-urologii-zhenshchin/
 • http://www.MosUrolog.ru/procedury-v-urologii/intramag-intrastim/
 • https://womanginekol.ru/apparat-intramag-ginekologii-m/
 • [kolaps]

Efektivní magnetoterapie v gynekologii

V současné době se magnetoterapie v gynekologii používá na mnoha lékařských klinikách. Léčba magnety byla ve starověku velmi populární a dodnes zůstává relevantní terapií. Magnetoterapie je velkým přínosem jak v gnekologických, tak v jiných oborech..

Metoda esence

Pomocí magnetických polí se obnovuje polarita buněk, což zlepšuje krevní oběh a enzymové systémy. Magnetoterapie umožňuje:

 • zlepšit vlastnosti těla odpovědného za jeho ochranu;
 • zmírňuje bolestivý syndrom;
 • pomáhá při léčbě mnoha nemocí;
 • aktivně se používá v gynekologii.

Oblast gynekologie aktivně využívá tuto techniku: při léčbě zánětlivých orgánů pánve; v přítomnosti adhezivních procesů; neplodnost; v pooperačním období; během těhotenství, kdy plod zaostává ve vývoji atd..

Při výběru této metody léčby je nutné spoléhat na doporučení lékaře. Nedoporučuje se používat nezávislou metodu kvůli přítomnosti některých kontraindikací.

Magnetická terapie v gynekologii je kontraindikována v případech hypertenze, epilepsie, aterosklerózy a jiných podobných onemocnění.

Indikace pro použití

Nejmodernější kliniky nyní používají metodu fyzikální terapie (nebo magnetoterapie), působící přímo na bolest a zanícené oblasti pomocí statického magnetického pole.

Magnetoterapie je v gynekologii široce používána. Lékaři zaznamenávají vysokou účinnost této metody při léčbě různých zánětlivých procesů vyskytujících se ve vaječnících..

Nemoci v různých stádiích vývoje podléhají magnetické léčbě: ať už jde o mírnou exacerbaci nebo chronickou fázi, léčba rozhodně přinese pozitivní výsledek. Již po prvním postupu si pacienti všimnou snížení bolesti a po týdnu léčby je bolest pozorována pouze u 5% pacientů.

Ve srovnání s fyzioterapií jsou jiné tradiční metody léčby mnohem horší než její pozadí..

Při léčbě adhezí se také aktivně používá metoda magnetoterapie. Procedura umožňuje zmírnit bolesti gynekologického původu a také pomáhá vyrovnat narušený menstruační cyklus. U tubální a endokrinní neplodnosti mají tyto postupy také smysl. Je třeba poznamenat, že u mnoha dívek vedla tato terapie k porodu..

Metoda také ukazuje její účinnost jako metody rehabilitace žen po různých operacích..

Proces nárazu

Postup se provádí pomocí speciálního léku. Dopad může být vnější i vnitřní. Zavedení zařízení do těla vám umožní působit přímo na zánětlivé zaměření. Tato metoda se nazývala vaginální metoda. Pro jeho implementaci musí mít klinika speciální vybavení umožňující léčbu gynekologických onemocnění.

Takové zařízení má speciální magnetická pole, která ovlivňují zánětlivé zaměření. Tato metoda léčby v gynekologii je velmi účinná při léčbě různých onemocnění. Pokud se magnetoterapie používá ve spojení s léčbou léky, pak se účinnost významně zvyšuje.

Magnetoterapie má mnoho pozitivních aspektů:

 • rychlé a účinné snížení bolesti a teploty;
 • vysoká účinnost při léčbě gynekologických onemocnění;
 • přístup k pacientům;
 • minimum kontraindikací.

Co je to magnetoterapie

Magnetoterapie je obecně jedním z mladých lékařských směrů, který se v posledních letech velmi aktivně zdokonaluje a rozvíjí. Každá žena, která potřebuje gynekologickou péči, si může dovolit vyzkoušet efektivní léčbu dosaženou pomocí magnetoterapie..

Fyzioterapie v posledních letech dosáhla stejně vysoké úrovně jako léčba drogami nebo chirurgický zákrok. Jedná se o druh pomocné léčby, která je součástí komplexu s farmakoterapií. Magnetoterapie vám umožní dosáhnout lepšího účinku.

Pokud se ponoříte do biologie, můžete pochopit, jak tento postup funguje. Magnetoterapie je alternativní léčba, při které je pacient vystaven statickému magnetickému poli. Při léčbě se používají nízkofrekvenční magnetická pole. Jediná věc, na kterou by se během léčby nemělo zapomínat: tento postup, stejně jako mnoho dalších, má své vlastní kontraindikace.

Kontraindikace pro magnetoterapii

Každá procedura má dvě strany - plus a mínus. Skutečnost, že se jedná o velmi dobrý, užitečný a efektivní postup, byla potvrzena výše, a proto stojí za to podrobněji se zabývat kontraindikacemi..

Kontraindikace použití magnetoterapie:

 • osobní nesnášenlivost jednotlivého pacienta spojená s individuálními charakteristikami osoby;
 • nemoci krve;
 • hypertenze;
 • zvýšený práh tělesné teploty;
 • vyčerpání nebo vyčerpání těla;
 • těhotenství;
 • onkologická onemocnění.

Onkologie a těhotenství však nejsou vždy důvodem pro odmítnutí provedení postupu. V tomto stavu je často předepsána magnetická terapie. A zde můžete jednat pouze po předchozí domluvě a po dohodě s ošetřujícím lékařem. Pokud existuje alespoň jedna kontraindikace, je nutné o tom informovat lékaře, pokud o tomto faktoru neví..

Terapeutický magnetický účinek se provádí různými způsoby. Může to být jak ambulantní, tak ústavní léčba. Metoda magnetoterapie je široce používána nejen v oblasti gynekologie, ale má také výhody v obecné terapii. Pro tuto praxi se používá úplně jiné vybavení a zařízení, odlišné od těch, které používají gynekologové..

Zařízení je vybaveno speciálními induktory magnetického pole. Je to díky nim, že můžete poskytnout bodový efekt na postiženou oblast. K podávání léků se často používá magnetické pole.

Jak dlouho bude léčba trvat, rozhodne přímo lékař. Určuje, kolik terapeutických sezení je potřeba (často je zapotřebí celá řada těchto kurzů). Kurz trvá 10-15 dní, každé sezení trvá 10-15 minut.

Recenze pacientů o magnetoterapii

Názory pacientů lze podmíněně rozdělit do dvou poloh: „pro“ a „proti“. Někteří tvrdí, že terapie k nim bezpodmínečně přistupovala a pomáhala jim, zatímco jiní tvrdí opak..

To opět potvrzuje individualitu přijatelnosti každé metody léčby přímo pro pacienta. Každý člověk je jiný než ten druhý. A dokonce i stejná nemoc je u každého odlišná..

Proto by léčba měla být zvolena v souladu s individuálními charakteristikami..

V současné době je magnetoterapie považována za poměrně mladý trend ve fyzioterapii. Proto probíhá výzkum, který tuto metodu dovede k dokonalosti..

Navzdory tomu je medicíně povoleno používat tuto metodu pro léčebné účely. Není předepsán, ale pouze doporučován nebo doporučován.

Není tedy jen lékař, kdo rozhodne, zda ji použije nebo ne - poslední slovo zůstává na samotném pacientovi..

A pokud je možné se touto metodou zotavit, není důvod tento postup odmítat. Můžete riskovat a doufat, že tato metoda bude dobrým pomocníkem při léčbě této nemoci. Před zákrokem musíte o tom zjistit co nejvíce a věnovat pozornost přítomnosti kontraindikací.

Jak ukazuje gynekologická praxe, tato metoda v této oblasti medicíny prokázala vysokou účinnost při používání.

Pomocí magnetoterapie se lékaři snaží léčit kolpitidu, endocervicitidu, endometritidu, tubální neplodnost.

Magnetoterapie je poměrně závažný postup, který má univerzální účinek na tělo a pomáhá léčit mnoho ženských chorob v gynekologii.

V životě každé dívky vždy přijde okamžik, kdy začne menstruace. Špinění na kalhotkách nejprve vyděsí teenagera, poté se stane zvykem..Ale třináctiletá dívka má najednou zpoždění v menstruaci.