Čínské tampony: pokyny a recenze zákazníků

Zásluhou Číny na farmaceutickém trhu je to, že se objevil lék, který řeší část gynekologických problémů ženy. To se týká čínských léčivých tamponů Clean Point a Beautiful Life. Popularita takového produktu je jednoduše vysvětlena - rostlinná základna každého tamponu prospívá ženskému genitourinárnímu systému a vytváří souběžně řadu pozitivních účinků.

Co jsou to čínské tampony?

Téměř každá žena ví z první ruky, že není snadné vyléčit jakékoli gynekologické onemocnění, napravit mikroflóru pochvy. Používají se vaginální čípky, masti, provádí se hygienické sprchování. Výsledek těchto postupů není vždy povzbudivý. S příchodem čínských fytotamponů je mnohem snazší vyřešit úkol udržovat zdravé pohlavní orgány žen. Efektivní produkt, vhodný z hlediska použití, nejprve našel poptávku na čínském trhu, poté se rozšířil téměř do celého světa..

Pokud se podíváte na fotografii tamponu, pak čistě navenek je to malá hnědá koule, která je umístěna v gázově bílém sáčku. K vaku je připevněna speciální nit, která usnadňuje a bezpečnější vyjmutí tamponu z pochvy ženy. Proces výroby kuliček probíhá v podmínkách úplné sterility, samotná technologie splňuje nejnovější světové hygienické a hygienické požadavky. Na obalu přípravku Clean Point je namalován tulipán, takže se tento název produktu často nachází.

Rada! „Je lepší objednat si prostředky ve specializovaných lékárnách a důvěryhodných online obchodech, abyste se vyhnuli nákupu falešných“.

Terapeutické působení

Vysoce kvalitní fytotampon čistí vaginální trubici od odumřelých starých vrstev tkáně. Přípravek také udržuje normální hladinu kyselosti (ph-balance) v pochvě, aby se zabránilo růstu patogenních mikroorganismů.

Po odstranění tamponu lze výsledný výtok posoudit na přítomnost onemocnění a jeho vlastnosti (metoda diagnostiky):

 • Pokud světelné sraženiny vyjdou, můžeme hovořit o poruchách v práci buněk sliznice a jejich smrti. V tomto případě je nutná konzultace s gynekologem a konkrétní diagnóza..
 • Vodnatý výtok je důkazem infekce. Kromě toho mohou být ovlivněny nejen stěny pochvy, ale i děloha a dokonce i vaječníky.
 • Tmavá krev, která se nesráží, je indikátorem nástupu menstruace. Odmítnutí děložní vrstvy dělohy nevyhnutelně oslabuje ženské tělo a činí ho zranitelným vůči bakteriím. Součástí práce menstruačního toku je odstranění různých mikroorganismů z genitálního traktu..
 • Pokud vyteče hnědý výtok, znamená to prodloužený zánětlivý proces, který způsobuje významné poškození reprodukčního systému..

Čínské gynekologické tampony pomáhají zahájit regenerační procesy tam, kde je to nejvíce zapotřebí. Tohoto účinku je dosaženo zlepšením krevního oběhu v pánevních orgánech. Díky tomu dostávají buňky více výživy, kyslík jim aktivně dodávaný pomáhá vytvářet ochrannou bariéru proti negativním faktorům..

Některé dámy uvádějí, že tampony jim pomohly znovu získat bývalou úzkost vaginální trubice po narození dítěte. Jiní hovoří o schopnosti léku omladit celé tělo zlepšením krevního oběhu a zvýšením produkce ženských hormonů. Jak se zbavit stařeckých skvrn, zvýšit šance na otěhotnění - zde je řada dalších výhod, o kterých si dámy spěchají vyprávět.

Nemoci léčené čínskými fytotampony

Některé dívky, které měly nepříjemné zkušenosti s čisticími tampony, jsou skeptické ohledně informací o jejich léčivých vlastnostech. Existují však lidé, kteří argumentují jinak. Protože většina léků používaných k terapeutickým účelům může snížit imunitu a způsobit suchost vaginálních stěn, bylinné tampony se ukázaly jako hodná alternativa. Poskytování místního účinku na zaměření gynekologického onemocnění, fytotampon, podle krásné poloviny lidstva, nezpůsobuje nepohodlí.

Čínské tampony pro drozd

Dobré výsledky z používání čínských tamponů lze dosáhnout drozdem. Účinku je dosaženo rychle a samotné ošetření je jemné a bezpečné. Tradiční terapeutické metody zahrnují použití antibiotik, která mohou narušit rovnováhu kyselin a nakonec vést k vaginální dysbióze. Suchá sliznice a nedostatek správného množství laktobacilů vedou k hojnému růstu kokální flóry. Výsledkem je zpoždění léčby a riziko dalších problémů se významně zvyšuje.

Tampony pro myomy

Vzhledem k tomu, že základ tamponů je složen z přírodních složek, je mnohem snazší dosáhnout terapeutického účinku na postižené oblasti reprodukčního systému ženy. Normalizace hormonálních hladin bude sloužit jako bonus pro zdraví žen..

Rada! "Pokud je myom (benigní nádor) dělohy malý, je lepší léčbu neodkládat a okamžitě zahájit tamponaci." Nejprve se musíte poradit s gynekologem “.

Velké nádorové formace jsou fytotampony mnohem horší absorbovány a redukovány. V takové situaci může být nutný chirurgický zákrok - nádor musí být odstraněn. Malé fibroidy se mohou vyřešit po 4 cyklech tamponové terapie. Populárním prostředkem jsou léčivé fytotampony Qing Gong..

Důležitým krokem ke zdraví je praxe pravidelných návštěv lékaře. Preventivní prohlídka odhalí dynamiku onemocnění a v případě potřeby upraví plán obnovy.

Složení

Krásný život a Čistý bod jsou nejoblíbenější fytotampony z Číny, které jsou schopny se vyrovnat s patogenními mikroorganismy a zabránit tak předčasnému stárnutí žen. Složení vaginálních tamponů je velmi bohaté a rostlinné složky přebírají roli:

 • Antihypoxanty - zabraňují hladovění buněk kyslíkem a podporují energetický metabolismus.
 • Phytoncides - boj proti patogenní mikroflóře.
 • Flavonoidy - posilují cévní stěny, inhibují srážení krve a zvyšují odolnost těla.
 • Antioxidanty - zpomalují proces stárnutí buněk a tkání.
 • Fytohormony - normalizují narušené hormonální hladiny.

Seznam bylin a rostlin, které tvoří léčivé fytotampony ve formě extraktů, je velmi působivý: angelica, kořen Monnier, kořen stonona, koště vlasaté, japonská matka, smilax a mutellin ligusticum.

Vlastnosti léčby

Žena, která se rozhodne absolvovat tamponování, chápe, že výsledek lze očekávat pouze podle pokynů. Terapie fytotampony naznačuje jeho vlastní charakteristiky, které je třeba vzít v úvahu, aby došlo k rychlejšímu zotavení.

Pokud je pochva příliš suchá na to, aby přijala tampon, pak se tato na několik sekund navlhčí převařenou vodou. Vzhledem k tomu, že fytotampony mají silný baktericidní účinek, po jeho extrakci může dojít k hojnému vylučování. Dodržování hygieny při zavádění a výběru finančních prostředků je dalším znakem postupu..

Soudě podle množství fotografií v síti existuje mnoho druhů tamponů čínské výroby, ale poptávka po třech typech - Clean Point, Beauty Life a Qing Gong.

Krása života

K výrobě se používají pečlivě vybrané byliny s léčivými vlastnostmi, jejichž kombinace poskytuje vysoce kvalitní výsledky. Účinnost čínského produktu byla prokázána ženami, které na sobě zažily jeho účinky. Odráží je gynekologové, kteří se snaží předepisovat s přihlédnutím k farmaceutickému pokroku v oblasti intimní hygieny..

Spektrum účinku fytotamponů je nadále studováno v domácí gynekologii. Proces komplikuje skutečnost, že ne všechny byliny, které tvoří produkt, rostou na území naší země. Dnes domácí gynekologové tvrdí, že hlavní činností krásného života je obnovení ženských hormonálních hladin. Ve výsledku je částečně nebo úplně vyřešen problém neplodnosti, infekčních lézí genitálií.

Vyčistěte tampony

Díky působení „tulipánů“ je ženský reprodukční systém očištěn a obnoven. To je usnadněno zlepšením krevního oběhu v pánevních orgánech. Dlouhodobým výsledkem je omlazení ženského těla. Přírodní ingredience tamponů jsou vybírány v přísném souladu s dlouhou tradicí čínské medicíny. Díky absenci syntetických látek a optimální kombinaci tibetských bylin jsou tampony Clean Point jedním z léků číslo jedna v moderní gynekologii..

Čínské tampony: jak to napravit

Pořadí akcí pro správnou instalaci tamponu bude následující:

 • v prvním kroku musíte balíček otevřít, a to musí být provedeno čistými rukama nebo lékařskými rukavicemi;
 • obsah balíčku je odstraněn, šňůrka na krk je odvinuta na celou délku;
 • tampon je namočen ve vlažné vodě po dobu 30 sekund;
 • je nutné zavést fytotampon do pochvy s úplným uvolněním svalů, v důsledku toho by měl být blízko zadního fornixu;
 • po třech dnech se tampon odstraní z pochvy jemným zatažením za šňůru (pokud je správně umístěna, žena by neměla nic cítit a po zákroku by měl tampon snadno vyjít);
 • po extrakci musíte udělat hygienickou sprchu z odvaru heřmánku (jedna lžíce suché byliny na litr vody).

Rada! „Pro větší efekt heřmánkového sprchování můžete do vývaru přidat několik polévkových lžic stolní soli (nemělo by být jodováno)“.

Další postup s tamponem lze zahájit za pár dní..

Pravidla aplikace

Kromě heřmánkového vývaru můžete použít vývary z divoké růže nebo třezalky tečkované. Voda musí být čistá a filtrovaná. U diagnostikovaného gynekologického onemocnění by terapeutický kurz měl sestávat ze šesti procedur. Jako preventivní opatření lékaři doporučují používat produkt nejvýše 1-2krát za měsíc..

Je nemožné používat tampony ve druhé polovině menstruačního cyklu, kdy neexistuje antikoncepce. Pokud došlo k oplodnění vajíčka, instalace prostředků povede k potratu.

Účinnost v těhotenství

Těhotenství v jakékoli fázi vývoje je přímou kontraindikací pro použití fytotamponů. Účinné látky léčiva jsou vysoce koncentrované a pronikají do krve. V důsledku získání dítěte je vývoj komplikací téměř nevyhnutelný. Hormonální stránka působení tamponů v raných stádiích může vést k potratu.

Vedlejší efekty

Fytotampony nemají extrémně pozitivní účinek na všechny ženy. Mnoho lidí si po použití aplikace Beautiful Life nebo Clean Point stěžuje na nepohodlí v podobě pálení a svědění. Navzdory popisům výrobců, kteří uvádějí normálnost takového procesu, dámy odmítly dále používat čínský lék. Vedlejším účinkem jsou také narušení cyklu, bolesti hlavy a zad. Řešení otázky pokračování v kurzu a volba jiné metody léčby po projevu nežádoucích účinků zůstává záležitostí každé ženy.

Kontraindikace

Rychlé výsledky, stejně jako přirozený základ tamponů, vypadají lákavě, ale použití čínské gynekologické formulace není vždy přijatelné. Výrobek je kontraindikován pro těhotné ženy, kojící ženy, panny. Zavedení tamponu je nebezpečné u diabetes mellitus během období zotavení po operaci. Pokud jsou zjevné alergické reakce těla, pak lékař může rozhodnout, že přípravek není vhodný pro léčbu..

Nepoužívejte přípravek týden před očekávaným začátkem menstruace a dříve 3–5 dní po skončení menstruace. Dalším inhibičním faktorem je konzumace alkoholu. Je lepší odložit sex na dobu trvání kurzu, pokud je to nutné, můžete vstoupit do blízkosti pouze 3 hodiny po odstranění tamponu a provedení sprchování.

Rada! "Ve snaze neotěhotnět během terapeutického kurzu byste neměli užívat hormonální antikoncepci." Je vhodné upustit od používání tamponů, které mají podobný účinek “.

Otázka, jak dostupné jsou ceny tamponů Chinese Beautiful Life pro kupující, zůstává otevřená. Stránky domácích online obchodů nabízejí čínské výrobky za 1200 rublů, pokud mluvíme o 12 tamponech. Balíček s 5 tampony stojí 500 rublů. Ceny za Clean Point jsou téměř totožné s uvedenými cenami.

Recenze čínských fytotamponů

Obecný obraz názorů na fytotampony z Číny je u nás poměrně různorodý. To je částečně způsobeno neznalostí existence produktu. Dalším důvodem je přítomnost pozitivních i negativních skutečných recenzí. Někteří gynekologové mluví o škodlivých účincích používání tamponů - způsobují popáleniny sliznice, mění hormonální hladiny a narušují pravidelnost cyklu.

Všichni lékaři souhlasí s tím, že před nákupem a používáním je nezbytně nutné projít konzultací. Úkolem gynekologa je vzít v úvahu mnoho faktorů a nenechat se při jmenování mýlit. Úkolem ženy je vyslechnout doporučení lékaře a věnovat pozornost kontraindikacím.

Gynekologové také tvrdí, že závažná onemocnění ženských pohlavních orgánů, patologie vaječníků vyžadují zcela jinou terapii a tampony nepomohou zbavit se této nemoci. Negativní recenze lékařů gynekologů zaznamenávají přítomnost padělků čínských tamponů na trhu, proto je povinná pozornost věnována nákupu.

Výsledky používání produktu tlačí mnoho spravedlivých pohlaví k tomu, aby je považovali za téměř všelék na všechny nemoci. Zbavení neplodnosti, drozdů, infekcí různého původu, obnovení normální mikroflóry pochvy - takových výsledků lze dosáhnout. To ale neznamená, že všechny ženy, které začaly tamponovat pomocí programu Beautiful Life nebo Clean Point, dosáhnou tohoto efektu..

Některé negativní recenze říkají, že čínské výrobky jsou škodlivé a vykreslují velmi děsivé obrázky. Je těžké posoudit, jak skuteční jsou. Ženy a jejich ošetřující lékaři hovoří o těžkých popáleninách, po nichž zotavení trvalo mnoho měsíců. Rovněž poznamenávají, že současné onemocnění nikam nezmizelo, ale objevily se vážné poruchy v menstruačním cyklu, které po vysazení léku nebylo možné okamžitě obnovit. Obraz doplňují změny v hormonálních hladinách a dokonce i krvácení..

Závěr

Fytotampony s léčivým účinkem vyrobené v Číně nabízejí ženám jeden z nejjednodušších a nejrychlejších způsobů řešení mnoha gynekologických problémů. Pozitivních výsledků používání produktu je dosaženo díky přírodnímu základu ve formě kombinace nejrůznějších tibetských bylin. U mnoha žen farmaceutický vývoj ze sousední země skutečně pomohl vyrovnat se s různými poruchami reprodukce. Existuje však také značný počet žen, pro které droga zjevně neseděla..

Čínské tampony pro ženy - návod k použití a terapeutické akce, kontraindikace a recenze

Většina žen si tampony spojuje výhradně s hygienickými výrobky, které se používají při menstruačním krvácení. Při léčbě gynekologických onemocnění lékaři doporučují pacientům používat tampony namočené v odvarech nebo infuzích léčivých bylin. Čínské lékařské tampony Čistý, krásný život se objevil na farmaceutickém trhu, jehož recenze jsou většinou pozitivní.

Co jsou to čínské tampony

Obnova vaginální mikroflóry, léčba gynekologických onemocnění je dlouhý a pracný proces. Sprchování, koupele, používání mastí, vaginální čípky - všechny tyto postupy vyžadují zvláštní podmínky a čas. Čínské fytotampony jsou vytvořeny k udržení zdraví ženských pohlavních orgánů, jsou účinné, jsou vhodné k použití.

Složení nové drogy je přirozené, vyvinuté na základě starodávných receptů čínské medicíny. Působení rostlinných složek je zaměřeno na potírání negativních faktorů, které mají destruktivní účinek na tělo. Léčivé tampony pro ženy jsou malé hnědé kuličky. Nahoře jsou pokryty gázou. K dispozici je speciální nit pro pohodlné a bezpečné vyjmutí produktu.

Výroba nového gynekologického léčivého přípravku se provádí za sterilních podmínek. Výrobní technologie splňuje mezinárodní standardy. Produkt byl klinicky testován a uznán gynekology. Se všemi pozitivními vlastnostmi byste se měli před použitím bylinných tamponů poradit se svým lékařem. Musíte si produkt objednat v důvěryhodných online obchodech, dejte si pozor na padělky.

Terapeutické působení

Čistění pochvy od mrtvé tkáně je hlavním účinkem fytotamponů. Funkce nového léku je udržování normální rovnováhy ph ve vnitřních pohlavních orgánech. Krevní sraženiny, zbytky sliznic vytvářejí příznivé podmínky pro vývoj patogenní mikroflóry, která způsobuje onemocnění žen. Sekréty, ke kterým dochází po použití bylinných koulí, můžeme hovořit o přítomnosti zánětlivého procesu a některých jeho vlastnostech:

 1. Světelné sraženiny naznačují dysfunkci a smrt buněk sliznice. To se děje na pozadí nemocí, které je třeba diagnostikovat.
 2. Přidělení vody - indikátor infekce pochvy, dělohy, vaječníků.
 3. Tmavé krevní sraženiny jsou zbytky menstruačního toku. Nevyhnutelně způsobují výskyt bakterií. Patogeny se vylučují spolu se sraženinami.
 4. Hnědý výtok je potvrzením prodlouženého zánětlivého procesu v pochvě a dalších orgánech reprodukčního systému ženy..

Čínské bylinné tampony zlepšují regenerační procesy v poškozených oblastech tkáně, léčí i staré poškození. To je způsobeno aktivací krevního oběhu. Buňky dostávají zvýšenou výživu, kyslík, ochranu před patogenními faktory a rychle se zotavují. Při léčbě některých nemocí jsou čínské svíčky pro ženy zahrnuty do komplexu terapeutických opatření.

 • Klobásy v těstě v troubě: recepty s fotografiemi
 • Choleretické léky na stagnující žluč
 • Diklofenakový gel - návod k použití. Z čeho gel Diclofenac pomáhá, analogy a cena

Zpětná vazba od pacientů svědčí o dalším pozitivním účinku fytotamponů. Ženy si povšimnou, že bylinné koule blahodárně působí na celé tělo. Byly zaznamenány následující účinky:

 • Zúžení pochvy. Tento nástroj je žádaný mezi ženami, které rodí. Umožňuje vám zmenšit vagínu na její předchozí velikost.
 • Omlazení. Léčivé byliny tonizují genitální svaly.
 • Zmizení stařeckých skvrn. Tento proces je vysvětlen normalizací krevního oběhu a hladin hormonů..
 • Pomozte otěhotnět. Obnovená mikroflóra, plná obnova sliznic, normální fungování genitálií významně zvyšuje pravděpodobnost těhotenství.

Nemoci léčené čínskými fytotampony

Většina léků, které se používají k léčbě ženských pohlavních orgánů, snižuje imunitu, zhoršuje celkový stav, způsobuje vaginální suchost, alergické reakce a další nepříjemné následky. Bylinné tampony pro léčbu gynekologických onemocnění mají místní účinek a podle recenzí pacientů nezpůsobují nepohodlí. Doporučují se pro následující nemoci a stavy:

 • zánětlivé procesy v pochvě;
 • cysty a zánět vaječníků;
 • eroze děložního čípku;
 • drozd;
 • vaginitida;
 • dysmenorea;
 • endometritida;
 • cystitida;
 • inkontinence;
 • PMS.

Toto je neúplný seznam chorob, pro které jsou předepsány léčivé fytotampony. Jsou použitelné jak pro zdravotní ošetření, tak pro prevenci. Čištění dělohy a pochvy, obnovení mikroflóry a hormonálních hladin - jedná se o soubor opatření, která pomáhají bojovat proti akutním a chronickým onemocněním, normalizují menstruační cyklus, pomáhají zbavit se menstruačních bolestí. Někteří pacienti píší v recenzích, že použití čínských bylinných čípků jim pomohlo zbavit se myomů a polypů dělohy.

Složení

Gynekologické fytotampony plní 5 hlavních funkcí:

 1. Baktericidní.
 2. Protizánětlivé.
 3. Regenerující.
 4. Hormonální.
 5. Obecné posilování.

Tyto funkce jsou určeny konkrétními komponentami zařízení. Všechny léčivé rostliny, které jsou součástí bylinných koulí, mají směrový účinek a představují skupiny:

 • Antihypoxanty normalizují energetický metabolismus ve tkáních.
 • Fytoncidy účinně ničí patogeny, posilují imunitní obranu aktivací syntézy protilátek.
 • Antioxidanty zabraňují procesům stárnutí, bojují proti volným radikálům, udržují integritu buněčných membrán.
 • Fytoestrogeny jsou chemicky podobné hlavním ženským hormonům. Zabraňují rozvoji novotvarů endokrinního původu, normalizují hormonální hladiny.

Výrobci neustále vylepšují složení léčivých míčků. To rozšiřuje možnosti léku a minimalizuje riziko podráždění sliznice vnitřních orgánů ženy. Bylinný přípravek je zcela bezpečný a šetrný k životnímu prostředí. Nepoškozuje prospěšné mikroorganismy, na rozdíl od tradičních léků používaných v gynekologii.

Vlastnosti léčby

Kromě přísného dodržování pokynů k použití fytotamponů je důležité vzít v úvahu některé funkce:

 1. Tampon nelze vzít do úst - porušuje to jeho sterilitu.
 2. Při prvním použití bylinného přípravku se doporučuje zadat jej několik hodin.
 3. Při nadměrné suchosti pochvy je produkt ponořen do vařené vody o příjemné teplotě po dobu 5-10 sekund.
 4. Fytotampony mají silný baktericidní účinek, proto je možný hojný vaginální výtok..
 5. Postup zavedení a odebrání drogy zahrnuje další hygienické postupy, proto je lepší ji provádět v koupelně.
 6. Sexuální styk lze obnovit několik hodin po vyjmutí tamponu a sprchování.
 7. Užívání alkoholických nápojů a silných rostlinných přípravků je přísně zakázáno. Jejich interakce se složkami bylinných koulí může způsobit nepředvídatelnou reakci a vést ke komplikacím..
 8. Je nepřípustné užívat hormonální antikoncepci.
 9. Během období léčby musíte vypít nejméně 1,5 litru čisté vody denně..
 • Jak zalévat zelí a co. Zalévání zelí na otevřeném poli
 • Jak odemknout telefon
 • Hepa-Merz - návod k použití. Jak užívat lék Hepa-Merz k léčbě jater

Existuje mnoho jmen pro fytotampony. Nejznámější jsou Krásný život a Čistý bod. Tyto typy léčivých bylinných koulí si již získaly popularitu. Mají stejný účinek na ženské tělo, ale obsahují různé léčivé rostliny. Pacienti mají možnost vybrat si produkt s ohledem na konkrétní organismus, jeho reakci na určité druhy léčivých rostlin. Podle pacientů mají tampony Beautiful life měkčí účinek než Clean Point.

Krása života

Níže uvedená tabulka obsahuje neúplný seznam rostlin, které jsou součástí tamponů Beautiful life. Existují také další bylinné složky, jejich účinek se studuje. Složitost práce spočívá ve skutečnosti, že mnoho rostlin neroste na území Ruska, nepoužívá se a je málo známo. Hlavní akce hry Beautiful life je zaměřena na obnovení hormonálních hladin. Pomáhá zbavit se neplodnosti, infekcí a zánětů reprodukčního systému..

Výuka čínských fytotamponů. Jak se přihlásit?

Návod. Jak používat čínské fytotampony „Krásný život“ a „Čistý bod“

 • Užívání čínských fytotamponů lze zahájit 3 dny po skončení poslední menstruace a musí být ukončeno 4 dny před začátkem další menstruace.
 • Každý tampon se zavádí na 2–3 dny s přestávkou 1–2 dny mezi tampony. Počet tamponů, které používáte během jednoho menstruačního cyklu, je individuální a závisí na jeho délce (cyklu).
 • Vyberte si denní dobu, která je pohodlná pro vložení a vyjmutí tamponu a pro sprchování.
 • Připravte si douchingové řešení předem (prodává se v našem internetovém obchodě). Některé ženy jsou spokojené s sprchováním nejen po odstranění tamponu, ale také před použitím dalšího.
 • Sprchování po použití tamponu je povinné.
 • Nalijte 1 sáček asi 750 ml vroucí vody, ochlaďte na pokojovou teplotu. (Yu Qing Dan Tea Douching Broth se prodává v našem internetovém obchodě)

Možnost 2. Odvar z heřmánkové lékárny.

 • 2 lžíce (nebo 2 sáčky) heřmánkových květů nalijte asi 750 ml vroucí vody, ochlaďte na pokojovou teplotu.

Doporučení pro použití:

 • Důkladně si umyjte ruce a otevřete tamponový obal.
 • Vyjměte tampon z obalu, odmotejte provázek.
 • Vložte tampon do pochvy asi 7 cm hluboko, ujistěte se, že provázek necháte venku. Pro pohodlnější seznámení můžete tampon na několik minut ponořit do převařené vody nebo sprchového vývaru. Ujistěte se, že tampon není nepříjemný.
 • Po 2–3 dnech tampon vytáhněte za šňůrku. Optimální doba je 2 dny. Nepoužívejte tampon déle než 3 dny!
 • Sprchujte heřmánkovým roztokem nebo speciálním sprchovým odvarem. K tomu použijte stříkačku s objemem nejméně 300 ml (je vhodnější použít běžnou stříkačku, nikoli gynekologickou stříkačku).
 • Udělejte si přestávku po dobu 24 hodin a poté vložte další tampon.
 • Minimální doba použití je 6 tamponů (1 balení).
 • Doporučený průběh závisí na diagnóze.

Možné nežádoucí účinky:

- Svědění a pálení v oblasti vnějších genitálií při používání tamponů.

- Kreslení bolesti v dolní části břicha.

- Bolest na hrudi, dolní části zad, nohou.

Závažnost těchto příznaků se u různých žen liší od nepřítomnosti nepohodlí po velmi výrazné pocity, závisí na počátečním zdravotním stavu urogenitálního systému, je spojena s aktivací krevního oběhu, prací endokrinního systému a lokálním dráždivým účinkem některých bylin, které tvoří tampony..

Obvykle všechny příznaky vymizí po 1-3 cyklech užívání fytotamponů..

Existuje několik typů výtoků, které po použití fytotamponů pocházejí z pochvy:

 1. Lehké svazky a masy. Mrtvé buňky, které přestaly plnit své funkce v důsledku nemocí.
 2. Voda. Mrtvé buňky, které přestaly plnit své funkce v důsledku nemocí.
 3. Tmavé krevní sraženiny. Obvykle je to menstruační krev zbývající v orgánech. Spolu s ním dochází k vylučování patogenních bakterií..
 4. Suché krevní sraženiny, hnědý výtok. Tyto příznaky umožňují téměř s naprostou přesností říci, že ve vagině nebo jiných orgánech již dlouhou dobu probíhá zánětlivý proces..

Podle toho, zda je po aplikaci na tamponu výtok, se posuzuje stav zdraví žen. Pokud to zůstane čisté, říkají, že neexistuje žádná patologie..

Ve vaginální kouli se ve většině případů hromadí hlen, plak, hrudky různých barev a krvavé sraženiny. U těchto indikátorů by měla léčba pokračovat, dokud se stav normalizuje..

Podle výrobců je šest tamponů dost ke zlepšení zdraví, zbavení se chronického onemocnění.

Jaké mohou být sekrece po aplikaci fytotamponů, je vidět na následující fotografii:

Odpovědi na často kladené otázky týkající se používání čínských fytotamponů naleznete v našem blogu: Čínské fytotampony. Otázky a odpovědi.

Rozdíly fytotamponů od tradiční léčby v nemocnici / poliklinice:

CENA

TRADIČNÍ OŠETŘENÍ

Ti, kteří se s těmito problémy setkali, vědí, jak dlouhá a nákladná může být léčba..

Trvá to více než jedna návštěva odborníka a každá schůzka na placené klinice stojí v průměru 1 000 rublů - 1 500 rublů. A to, nepočítáme-li další testy, procedury a léky, nemluvě o nervech a čase!

Celkové náklady na léčbu se mohou pohybovat od 5 000 rublů do 10 000 rublů, pokud není nutná operace.

Jeden kurz stojí od 480 rublů, ke zlepšení obvykle dochází ve 2-3 kurzech, v obtížných případech může být zapotřebí 4-5 kurzů - to je od 1920 rublů, maximálně 3 300 rublů.

Tím se odstraní příčiny nemocí, nejen jejich příznaky. *

PRAVDĚPODOBNOST OPAKOVÁNÍ

TRADIČNÍ OŠETŘENÍ

Pravděpodobnost relapsu je 50 až 80%, v závislosti na onemocnění. Léčba je obvykle symptomatická a pokud příčina není odstraněna, onemocnění se znovu vrátí.

„Čínské fytotampony“ působí na příčiny nemocí - ničí toxiny, bakterie, vytahují mrtvou tkáň, starou menstruační krev, zbytky embryonální tkáně, léčí poškození, eliminují hormonální poruchy. Výsledek je obvykle dlouhodobý. *

VEDLEJŠÍ EFEKTY

TRADIČNÍ OŠETŘENÍ

Všechny léky mají vedlejší účinky, které se pohybují od mírných onemocnění až po velmi závažné stavy. V některých případech mohou dokonce vést pacienta k smrti..

Použití topických antibiotik může stimulovat růst patogenní flóry inhibicí prospěšných bakterií.

Užívání léků získaných chemickou farmakologií je často nebezpečné pro jiné orgány a systémy těla. Až polovina pokynů k použití těchto léků je často obsazena varováními a kontraindikacemi..


Neexistují prakticky žádné vedlejší účinky. Na začátku používání může dojít k mírnému svědění nebo pálení. některé byliny ve složení mají místní dráždivý účinek na stimulaci průtoku krve. *

POTŘEBA PROVOZU

TRADIČNÍ OŠETŘENÍ

Nemoci jako eroze, polypy, cysty, endometrióza, myomy, obstrukce vejcovodů nelze zpravidla léčit konzervativními metodami.

V tomto případě bude žena muset podstoupit chirurgický zákrok, který může vést k pooperačním zánětlivým procesům, adhezi, prasknutí během budoucího porodu a mít další nepříjemné následky pro ženské tělo..


V mnoha případech se operaci lze úplně vyhnout. *

* Stránka tyto výsledky nezaručuje, výsledky používání produktů se mohou za různých okolností lišit od osoby k osobě. Není to droga.

Průběh používání čínských fytotamponů

Většina gynekologických onemocnění má podobné příznaky, nejčastější jsou:

- Svědění a pálení v intimní oblasti.
- Nepohodlí a bolest při pohlavním styku
- Neobvyklý hojný výtok (leucorrhoea), výtok s nepříjemným zápachem.
- Bolest v podbřišku.
- Intermenstruační krvácení, špinění mezi jednotlivými obdobími.
- Bolest při močení, bolest v podbřišku.

Někdy, zvláště v raných stádiích a naopak v chronickém stadiu, se nemoc nijak neprojevuje. Před použitím tamponů se proto poraďte se svým lékařem o správné diagnóze..

Tradiční léčba zánětlivých onemocnění obvykle zahrnuje užívání jednoho nebo více antibiotik. Pravděpodobnost relapsu je zpravidla vysoká. Při užívání antibakteriálních léků je narušena vaginální mikroflóra, protože léky současně ničí prospěšné bakterie.

Nezánětlivá onemocnění, jako je eroze, polypy, cysty, endometrióza, fibroidy, obstrukce vejcovodů, hemoroidy, zpravidla nejsou léčeny konzervativními metodami.

V tomto případě bude žena muset podstoupit chirurgický zákrok, který může vést k pooperačním zánětlivým procesům, adhezi, prasknutí během budoucího porodu a mít další nepříjemné následky pro ženské tělo..

Krásný život (Čistý bod) Čínské tampony pomohly mnoha ženám vyhnout se operaci a obnovit zdraví žen bez užívání antibiotik. Průběh aplikace závisí na nemoci.

Kontraindikace

 • Nepolykejte tampony, nenechávejte děti v dosahu.
 • Zdržujte se sexuální aktivity při používání tamponů (kontakt je možný nejdříve 3 hodiny po vyjmutí tamponu).
 • Fytotampon a perorální antikoncepce jsou nekompatibilní.
 • Nepoužívejte při špatné srážení krve.
 • Nepoužívejte na cukrovku.
 • Přestaňte používat tampony 4 dny před začátkem menstruace a počkejte alespoň 3 dny po posledním dni menstruace, než začnete tampon používat.
 • Nepoužívejte tampony během menstruace, těhotenství nebo kojení.
 • Nepoužívejte pro panny.
 • Nepoužívejte tampony, pokud jste alergičtí na některou z použitých složek (viz složení tamponů).
 • V případě mírných alergických reakcí lze fytotampon rozpustit v jedné sklenici teplé převařené vody a použít k sprchování. Ženy trpící alergiemi by měly pečlivě studovat složení fytotamponů.
 • Tampony lze použít nejdříve 6 měsíců po chirurgických zákrocích, včetně potratů a porodu.
 • Nepoužívejte tampony pro akutní chronické onemocnění jater a ledvin.
 • Zneužívání alkoholu je při používání tamponu nežádoucí.
 • Nemělo by se používat u žen se zavedeným TSS (syndrom toxického šoku).

Fytotampony si můžete vybrat porovnáním produktů několika výrobců v našem internetovém obchodě na stránce produktu: „Čínské fytotampony“

Návod k použití čínských tamponů Clean Point, Beautiful Life

o používání čínských tamponů Clean Point, Beautiful Life

Čínské fyto tampony Clean Point, Beautiful Life jsou přírodní léčivé přípravky skládající se z velkého počtu léčivých rostlin, které pomáhají zbavit se mnoha gynekologických chorob a také jejich prevence.

Složení čínských tamponů Clean Point, Beautiful Life:

Hlavní součásti čínských tamponů Clean Point, Beautiful Life: angelica, nažloutlý kořen sophora, dračí krevní pryskyřice, čínský contis (šeřík), jádro louky, kafr, opalovací akácie, japonský roqueburgh, kadidlo, kůra z granátového jablka, myrha, světlice barvířská, kurkuma, kořen ženšenu, hřebíček. Tampony Clean Point, Beautiful Life jsou vyráběny na základě starodávných čínských receptů s využitím nejnovějších a nejnovějších úspěchů světové medicíny.

Vlastnosti přísady:

Angelica obyčejná nebo Angelica léčivá, deštník - Apiaceae (Umbelliferae).
Použité díly: oddenek s kořeny.
Název lékárny: Angelica root - Angelicae radix.
Účinné látky. Angelica obyčejná, nebo Angelica léčivá - rostlina, která obsahuje spoustu užitečných látek. Základem pro použití angeliky (angelica) jsou éterický olej, hořkost a třísloviny, pryskyřice. Léčivé vlastnosti rostliny byly zaznamenány již dávno, angelica (angelica) se v medicíně používá v mnoha zemích světa po mnoho let..
Léčebná akce a aplikace. Působení léčivé rostliny Angelica (angelica) je způsobeno éterickým olejem a hořkými látkami. Patří tedy k prostředkům stimulujícím chuť k jídlu, podporujícím trávení a současně poskytujících dezinfekční účinek. Kromě toho bylo zjištěno, že angelica (angelica) stimuluje vylučování žluči a zvyšuje močení. Za zmínku stojí také jeho dezinfekční, tonizující a antipyretické vlastnosti. Používá se na zánětlivé procesy, menstruační nepravidelnosti, předmenstruační syndrom, menstruační křeče, ucpání malé pánve, stejně jako na neplodnost a klimakterický syndrom, léčí hemoroidy.
Sophora nažloutlý kořen (Sophora flavescens) - má nepříjemný zápach a hořkou chuť. Velmi oblíbená léčivá rostlina v čínské medicíně. V tradiční čínské medicíně se kořen sophora používá jako diuretikum zlepšující chuť k jídlu a předepisuje se také při úplavici a krvácení ze střev. Léčí gynekologická onemocnění (děložní krvácení, bolest, zánět přívěsků), zlepšuje funkci pohlavních žláz u žen. V tibetské medicíně jsou kořeny obsaženy v komplexních receptech předepsaných pro akutní a chronické infekce..
Dragon's Blood Resin -
(lat. Calamus draco) - rostlina vypadá jako obří kaktus. Na jeho silných větvích rostou velmi ostré listy. Některé stromy se dožívají až 5–6 tisíc let..
Od starověku byl strom považován za posvátný a jeho pryskyřice byla používána pro léčebné účely i pro balzamování.
Moderní vědci zjistili, že pryskyřice dračího stromu účinně zvyšuje příznivé vlastnosti mnoha dalších složek, léčí krvácející rány a je vysoce účinným prostředkem proti bolesti. Po tisíce let tradiční čínští léčitelé používají pryskyřici Dragonwood k léčbě žaludečních vředů a krevních sraženin. V čínské lidové medicíně se „dračí krev“ mísí s hroznovým alkoholem a používá se k léčbě mnoha kožních onemocnění.
Čínský kontis - šeřík (Syringa) je lék známý již dlouho v lidovém léčitelství, má mnoho prospěšných léčivých vlastností pro tělo. V lidovém léčitelství se používá k léčbě a prevenci mnoha nemocí: nachlazení, chřipky, kašle, žaludečních vředů, průjmů, čištění těla, prevence vzniku nádorů. Má antibakteriální vlastnosti. Používá se k nápravě menstruačních nepravidelností, při léčbě vředů, hnisajících ran a při zánětlivých procesech v oblasti ženských pohlavních orgánů. Čínský kontis se přidává k mnoha lékům, které mají antipyretické, diaphoretické, antimikrobiální, protizánětlivé, antidiabetické, antikonvulzivní, analgetické a diuretické vlastnosti.
Dřín luční (Cardamine pratensis) je cenná léčivá rostlina. V lidovém léčitelství je jádro louky známé od 18. století. V moderní lidové medicíně se přípravky z lučního jádra používají jako stimulační, diuretický, choleretický a antikonvulzivní prostředek na čištění krve. Používá se také při léčbě pohlavně přenosných chorob. Má protizánětlivý účinek.
Kafr (Camphora) - získaný z kafrového stromu, který roste v subtropických zónách Číny a Japonska. Bornejský kafr je široce používán v tradiční čínské medicíně. Kafr se etabloval jako vysoce účinný, spolehlivý a bezpečný lék, který rychle zmírňuje bolest a obnovuje funkci postižených orgánů a tkání. Předpokládá se, že aktivuje energii Yang, ničí krevní sraženiny, revitalizuje krev a eliminuje hemoragickou vyrážku, rozšiřuje cévy.
Kafr se používá k léčbě poruch oběhu u infekčních onemocnění. Působí analgeticky, protizánětlivě, rychle obnovuje funkci postižených orgánů a tkání a zlepšuje mikrocirkulaci. Používá se na řezné rány, malé rány, popáleniny, pustulární kožní onemocnění.
Opalovací akácie (Acacia catechu) - obsahuje flavonoidy, aromatický éterický olej, glykosidy, cukry, organické kyseliny, třísloviny, katechinové třísloviny a hlen.
Je to vynikající lék na zmírnění zánětu..
Taniny mají jedinečnou vlastnost: jsou připraveny reagovat s bílkovinami kůže, sliznic a podporovat jejich sedimentaci tvorbou silných albuminátů. Když tedy působí na sliznice, vytváří se jemná vrstva zhutněného proteinu, který chrání sliznici před vnějšími podrážděními, usnadňuje pocity bolesti, zužuje cévy v místě aplikace, obnovuje stav buněčných membrán a působí protizánětlivě a antimikrobiálně. Ve skutečnosti všechny zaznamenané výsledky snižují zánětlivé účinky na sliznice a podporují kontrakci povrchových erozí. Acacia catechu má mimo jiné antikarcinogenní vlastnosti. Roztok catechu se používá jako adstringent uvnitř, k oplachování uvolněnými a krvácejícími dásněmi a zvnějšku na pleťové vody. V klasické východní medicíně se používá mimo jiné ve formě antispasmodika.
Látky akácie catechu tedy snižují zánět sliznic a pomáhají prodlužovat povrchovou erozi..
Kadidlo - Už 3000 let používají starověcí lékaři kadidlo k dezinfekci ran a zastavení krvácení. Čínští lékaři používají kadidlo k léčbě syfilisu, infekcí močových cest, kožních onemocnění a poruch zažívacího traktu. Kadidlo má antiseptický, hojivý, protizánětlivý, adstringentní, diuretický, sedativní účinek, reguluje menstruační cyklus.
Kůra z granátového jablka (Punica) -
Je to velmi stará léčivá rostlina.
Hippokrates nejprve zmiňuje léčivé vlastnosti granátového jablka, používá šťávu k léčbě bolesti žaludku a pokožku z úplavice.
Ve středověku byla šťáva z granátového jablka používána jako sedativum. Kůra granátového jablka byla použita jako adstringentní, antihelmintické činidlo. Kůra a kořeny granátového jablka obsahují taniny, alkaloidy, které mají silný antihelmintický účinek. Složky granátového jablka mají protizánětlivé, adstringentní, tonické, analgetické, antihelmintické a diuretické účinky, zvyšují chuť k jídlu. Kůra kořenů granátového jablka má velmi silný paralyzující účinek na tasemnice. Dobré výsledky pro děložní krvácení a hemoroidy.
Myrrha (Myrrha) - má silné antiseptické, antivirové a antibakteriální vlastnosti. Myrha zlepšuje krevní oběh. Léčivá rostlina pomáhá při gynekologických problémech, zejména při menstruaci, bolestech během menstruace, srůstech a drozdech. Myrha chrání tkáně a zabraňuje jejich degeneraci, pomáhá při hemoroidech.
Světlice barvířská (Carthamus tinctorius) - čínská medicína tuto rostlinu zná velmi dlouho. V moderní medicíně se světlice barvířská používá jako stahující, stimulační, projímadlo, antiseptikum.
V čínské medicíně se soflor používá k léčbě srdečních chorob, amenorey, bolesti a chronické metritidy. Používá se na zápal plic a gastritidu.

Indikace pro použití:

Terapeutické tampony Clean Point, Beautiful Life se používají k úlevě od zánětlivých procesů, k aktivaci krevního oběhu ve vnitřních orgánech ak čištění všeho škodlivého, k normalizaci mikroflóry.
Unikátní metoda detoxikace od čínských léčivých tamponů Clean Point, Beautiful Life, pomáhá řešit mnoho problémů reprodukčního systému, které byly u žen považovány za nevyřešené. Po mnoha letech výzkumu akce Clean Point, Beautiful Life prováděného na předních klinikách a vědeckých institucích v zemi se potvrdilo, že čínské tampony Clean Point, Beautiful Life jsou účinnou, spolehlivou a bezpečnou přípravou na zdraví žen. Hlavním účelem tamponů je absorpce toxinů při přímém působení v pochvě, kde jsou koncentrovány, díky příznivému prostředí pro jejich reprodukci. Ale teď můžete jít do práce s čínskými tampony a lékařský tampon vůbec nezasahuje do vašeho každodenního života.
Fyto tampony Clean Point a Beautiful Life mají obrovskou škálu užitečných vlastností. Mezi nimi:
• normalizace;
• samokontrola;
• adsorbent;
• protizánětlivý;
• lék proti bolesti;
• regenerace;
• kosmetické;
• antioxidant;
• baktericidní;
• antihypoxic (ochrana před nedostatkem kyslíku);
• preventivní.
Terapeutické fyto tampony Clean Point, Beautiful Life velmi dobře pomáhají v boji proti takovým gynekologickým ženským problémům:
1. drozd;
2. cystitida;
3. porucha menstruačního cyklu;
4. záněty vyvolané takovými patogeny, jako jsou Trichomonas, chlamydie, ureaplasma;
5. dysmenorea;
6. pánevní orgány a vejcovody (zánětlivá onemocnění);
7. vnitřní výstelka dělohy (zánět);
8. adnexitida;
9. neplodnost;
10. premenstruační syndrom;
11. přídavky (záněty a cystická onemocnění);
12. vředy eroze děložního čípku;
13. pánevní oblast (zánět);
14. hemoroidy (zastavení krvácení, hojení ran, uzliny jsou odstraněny);
15. polypy dělohy a polypy cervikálního kanálu;
16. problémy s močovým měchýřem (inkontinence).
Pozitivních výsledků při léčbě a prevenci je dosaženo díky jedinečným vlastnostem tamponů Clean Point a Beautiful Life, které slouží k exfoliaci a absorpci a následnému odstranění odumřelých buněk a škodlivých toxinů z těla. Léčivé rostliny, které jsou součástí čínských tamponů, nejen potlačují a ničí škodlivé bakterie, ale také významně zlepšují regeneraci tkání, urychlují hojení ran, pomáhají rychle normalizovat hormonální hladiny a krevní oběh, zlepšují vnitřní sekreci a metabolismus v genitáliích. Výsledkem je zlepšení pleti, zmizení suchosti pokožky, vyhlazení vrásek. Koneckonců, vzhled ženy, její stav, pleť jsou velmi závislé, včetně zdraví jejího urogenitálního systému.
Všechny tyto vlastnosti, v kombinaci se 100% přírodním složením čínských tamponů a snadným použitím, z nich činí velmi užitečný nástroj pro prevenci a léčbu gynekologických onemocnění pro každou ženu..
Čínské preventivní tampony Clean Point, Beautiful Life vám umožní udržovat zdraví doma, ve známém, klidném a pohodlném prostředí..

Jak používat čínský tampon Clean Point, krásný život:

Čínské tampony Clean Point nebo Beautiful Life se doporučují k léčbě i k prevenci ženských chorob. Minimální průběh léčby zahrnuje použití 6 ks tamponů. V případě složitějších a chronických onemocnění by žena měla používat 12-18 ks tamponů Clean Point.
Pro prevenci gynekologických onemocnění se zdravým ženám doporučuje používat 1 tampón Clean Point nebo fytosanitární přípravek Beautiful Life měsíčně.
K aplikaci čínských vaginálních tamponů Clean Point nebo Beautiful Life potřebujete:
• Důkladně si umyjte ruce.
• Otevřete obal tamponu.
• Musíte opatrně narovnat šňůrku připevněnou k tamponu.
• Vložte tampon do pochvy.
V případě vaginální suchosti se doporučuje držet tampon ve vařené vodě při normální pokojové teplotě, ne déle než 20 - 30 sekund.
• Odstranění tamponu se provádí po 3 dnech.
Poté je bezpodmínečně nutné provést postup pro výplach pochvy odvarem z heřmánku při teplotě 25-35 stupňů (pára pro 2 litry vody, 2 lžíce obyčejného heřmánku a přidání 4 lžící neiodizované stolní soli).
• Pokud je to nutné, další tampon se vloží nejméně 24 hodin (jeden den) po odstranění předchozího tamponu Clean Point nebo Beautiful Life.

Kontraindikace

Čínské tampony Clean Point nebo Beautiful Life jsou pouze pro vaginální použití.

 1. Nepoužívejte stejný tampon Clean Point nebo Beautiful Life více než jednou.
 2. Při používání tamponů Clean Point nebo Beautiful Life nepijte alkohol.
 3. Je zakázáno používat tampon Clean Point nebo Beautiful Life pro těhotné ženy a panny.
 4. Lidé s různými typy alergií musí tampony používat opatrně.
 5. Nepoužívejte tampony Clean Point nebo Beautiful Life Phyto během menstruačního cyklu, ani 7 dní před a 3 dny po jeho ukončení..
 6. Během léčby tampony Cleant Point nebo Beauty Life se nedoporučuje mít sex.
 7. Používejte tampon Clean Point nebo Beautiful Life po dobu nejvýše 3 dnů.
 8. Nedoporučuje se pro špatnou srážlivost krve.
 9. Nedoporučuje se pro diabetes mellitus.
 10. Nedoporučuje se používat, když je tlak velmi vysoký..
 11. Po operaci se doporučuje použít tampon až po půl roce.

V případě vzácných mírných alergických reakcí by měl být tampon rozpuštěn ve sklenici teplé převařené vody a pokropen tímto roztokem.
Léčivý fyto tampon se nesmí používat během, stejně jako 7 dní před a 3 dny po menstruaci.
Během léčby čínskými tampony se nedoporučuje pohlavní styk. Pokud si přejete pohlavní styk, je bezpodmínečně nutné odstranit tampon a provést sprchovací proceduru odvarem z heřmánku nejméně 3 hodiny před zahájením pohlavního styku..

Podmínky skladování

Čínské tampony Clean Point, Beautiful Life skladujte v uzavřené nádobě na suchém místě chráněném před sluncem při pokojové teplotě. Uchovávejte mimo dosah dětí.

Skladovatelnost

Doba použitelnosti čínských tamponů Clean Point, Beautiful Life je 24 měsíců (2 roky) od data výroby. Není to droga.

Výrobce

Bang De Li Shaanxi Zhongbang Pharma-Tech Co., Ltd., Čína. Čínské tampony Clean Point, Beautiful Life jsou potvrzeny mezinárodní značkou kvality GMP.

Podle statistik každá žena s fungujícím reprodukčním systémem čelila krvácení po menstruaci. Navzdory převládajícímu jevu se postoje k němu pohybují od absolutní lhostejnosti k nekontrolovatelné panice.