Hodnocení fytoestrogenů: výběr toho nejlepšího

Hodnocení fytoestrogenů: výběr toho nejlepšího

Pokud nejste připraveni zahájit hormonální terapii nebo vám to lékař nedoporučuje, podívejte se na fytoestrogeny. Nemají žádné kontraindikace a dělají vynikající práci s příznaky menopauzy.

Každá žena dříve či později čelí menopauze. Jedná se o stav, ve kterém se mění produkce pohlavních hormonů, protože reprodukční funkce ustupuje do pozadí. Menopauza a menopauza se často používají jako synonyma. Gynekologové však rozdělují období poklesu reprodukční funkce do několika fází..

Až přijde vrchol?

První fází je premenopauza. Přichází po 40-45 letech. Během tohoto období je narušena doba a intenzita cyklu a může začít vypouštění mezi obdobími. Mnoho žen hlásí náhlé změny nálady, nespavost a přibývání na váze - to nastartuje hormonální změny.

Druhou fází je menopauza. Průměrný věk menopauzy je zpravidla 50-53 let, ale z různých důvodů může menopauza začít dříve (40-45 let) nebo později (po 55). Pokud menstruace chybí déle než 12 měsíců, mluví o nástupu menopauzy. U ženy produkce estrogenu významně klesá, funkce vaječníků slábne, stoupá hladina folikuly stimulujícího hormonu (FSH) a nástup těhotenství je nemožný. Menopauza je doprovázena živými příznaky: návaly horka, suchost a svědění v pochvě, snížené libido, ztráta pružnosti pokožky, výskyt vrásek, podrážděnost. Nedostatek estrogenu ovlivňuje také kardiovaskulární systém: zvyšuje se riziko srdečního infarktu a mozkové mrtvice.

Postmenopauza je třetí fáze, jejíž odpočítávání začíná 1,5-2 roky po poslední menstruaci. Nepríjemné příznaky hormonálních změn postupně slábnou, ženské tělo se tomu přizpůsobuje. U postmenopauzálních žen se riziko osteoporózy významně zvyšuje (klesá hustota kostí), riziko srdečního infarktu a cévní mozkové příhody zůstává vysoké a riziko cukrovky se zvyšuje.

Když lidé mluví o menopauze, mají na mysli menopauzu a postmenopauzu. Hormonální změny během tohoto období diktují jejich vlastní pravidla - je nutné revidovat stravu, pokud je to možné, vzdát se špatných návyků, zahrnout do stravy více vitamínů a minerálů.

Nejlepší je postarat se o přípravu na menopauzu během premenopauzy, tj. Několik let před nástupem živých příznaků. To pomůže provést hladkou změnu. Ale pokud je ten okamžik zmeškaný a vy již zažíváte návaly horka, záchvaty hněvu nebo nepotlačitelnou chuť k jídlu, nezastavujte svůj život. Situaci můžete napravit v každém věku! Nyní existuje velký výběr nástrojů, které výrazně usnadňují přizpůsobení těla změnám a eliminují nepříjemné příznaky..

Zvláštní roli při přípravě a úlevě od menopauzy hrají nehormonální přípravky na bázi fytoestrogenů. Promluvme si podrobněji o tom, jaké jsou a jak zvolit správný lék.

Fytoestrogeny nebo hormony?

Hormonální terapii používá asi 45% žen v menopauze. Závěrem je, že žena užívá malé dávky chybějících hormonů (estrogeny a progesterony), což snižuje jejich nedostatek v těle, což znamená, že se snižuje frekvence a intenzita symptomů menopauzy. Ale mnoho žen si nedává pozor na užívání hormonů, protože se bojí vedlejších účinků. A jsou. Hormonální substituční léčba by neměla být předepisována ženám s křečovými žilami - protože zvyšuje srážlivost krve a může vést ke vzniku krevních sraženin. Nedoporučuje se užívat hormony pro endometriózu, formace v mléčných žlázách, v přítomnosti děložních fibroidů - protože všechny tyto stavy jsou závislé na estrogenu a jejich průběh se může zhoršit.

Pokud nejste připraveni zahájit hormonální terapii nebo vám to lékař nedoporučuje, podívejte se na fytoestrogeny. Nemají žádné kontraindikace a dělají vynikající práci s příznaky menopauzy. Bez ohledu na formu uvolňování nejsou fytoestrogeny hormony, ale jsou dobrou alternativou k hormonální substituční terapii, zejména v mírné až střední menopauze nebo v raných stádiích. Fytoestrogeny jsou velmi mírné - 100–1 000krát slabší než estrogeny. Ale na druhou stranu je to plus, protože fytoestrogeny nemohou způsobovat hyperestrogenismus (přebytek estrogenu) a nemají přísná omezení délky užívání.

Fytoestrogeny: komu a proč?

Fytoestrogeny jsou rostlinné látky, které mají podobnou strukturu jako ženské pohlavní hormony estrogeny. Působení fytoestrogenů je slabší než působení ženských pohlavních hormonů, ale jakmile se dostanou do těla, mohou se vázat na stejné receptory jako estrogeny, což kompenzuje jejich nedostatek. Po perorálním podání jsou fytoestrogeny absorbovány do krevního řečiště a pronikají do buněk.

Zvláštností fytoestrogenů je to, že interagují pouze s těmi estrogenovými receptory, které jsou zodpovědné za symptomatický průběh menopauzy: spánek, nálada, závratě, návaly horka atd. To znamená, že fytoestrogeny nemohou obnovit reprodukční funkci, ale mohou se vyrovnat s příznaky menopauzy.!

Užívání fytoestrogenů tedy může významně snížit frekvenci a intenzitu návalů horka, zbavit se suchosti a svědění v pochvě a zlepšit stav pokožky. Studie prokázaly, že obyvatelé asijských zemí, jejichž strava obsahuje vysoké množství fytoestrogenů, trpí méně hormonálními poruchami a výskyt rakoviny prsu po 55 letech je nižší než v jiných zemích..

Co jsou to fytoestrogeny?

Existují tři hlavní skupiny fytoestrogenů: coumestany, lignany a isoflavony. Kumestany se nacházejí v produktech, které jsou pro nás exotické - naklíčená semena jetele a vojtěšky a hnědá rýže, arašídy a lněná semínka jsou bohatá na lignany.

Nejvíce prozkoumávané, bezpečné a účinné jsou izoflavony nalezené v sóji. Všichni stejní obyvatelé asijských zemí (Japonsko a Čína) pravidelně konzumují potraviny bohaté na isoflavony: tofu, sójové mléko, sójové maso. Bylo také prokázáno, že isoflavony snižují hladinu „špatného“ cholesterolu v krvi a snižují riziko kardiovaskulárních onemocnění. Tohoto účinku lze dosáhnout konzumací přibližně 25–50 mg isoflavonů denně (0,5–1 l sójového mléka).

Různé potraviny obsahují různá množství fytoestrogenů. Kromě toho by měly být fytoestrogeny konzumovány pravidelně každý den, aby bylo dosaženo požadované dávky. Ve stravě asijských žen jde o přirozený proces - koneckonců výrobky s fytoestrogeny jsou součástí jejich národní kuchyně. Co by měli dělat všichni ostatní? Nákup hromadného sójového mléka je iracionální a nerentabilní možnost. Existuje ekonomičtější, jednodušší a dostupnější alternativa: fytoestrogenní přípravky.

Kritéria pro výběr fytoestrogenů

Nejdůležitější otázkou zůstává: jak si vybrat fytoestrogeny? Nebude fungovat jen přijít do lékárny a koupit si „jakýkoli“ lék: během užívání kurzu bude fungovat nehormonální podpora, proto byste měli zvolit drogu po prostudování všech podrobností.

Musíme přemýšlet o účinnosti, hospodárnosti (protože se droga pije v kurzech) a dalších složkách, které pomohou zvýšit účinek fytoestrogenů. Na základě těchto kritérií jsme vybrali nejlepší fytoestrogeny pro ženy a porovnali je na několika parametrech..

Fytoestrogenní tabulka

Název drogyFormulář vydáníPořadí přijetí za denNáklady na balení *Měsíční náklady na kurz
QI-KLIMTablety č. 602 tablety338338
EstrovelTablety č. 301-2 tablety490490
MENSEKapsle č. 401-2 kapsle411308,25
CLIMADINONTablety č. 602 tablety480480
KOMPLEVIT pro ženy 45+Tablety č. 301 tableta328328
ŽENSKÉTablety č. 301 tableta697697
MENORIL plusKapsle č. 602 kapsle612612
LADIS FORMULA MenopauzaTablety č. 301 tableta786786
* podle webu piluli.ru od dubna 2019.

Fytoestrogenový graf výše obsahuje osm populárních léků volby u žen během menopauzy. Na základě dostupných údajů jsme sestavili hodnocení, které hodnotilo nejdůležitější parametry léčiv pro nehormonální podporu během menopauzy. Každému léku byly přiřazeny body podle následujících kritérií:

Přítomnost fytoestrogenů: všechny léky dostávají 1 bod, protože všechny obsahují fytoestrogeny v požadované dávce.

Beta-alanin: Jedná se o aminokyselinu, která je nezbytná pro zvládnutí návalů horka během menopauzy. Beta-alanin působí na receptory histaminu, což způsobuje expanzi periferních kožních cév. Blokuje tyto receptory a zabraňuje samotným návalům horka, stejně jako bolesti hlavy a silné slabosti, které jsou s nimi spojeny. Beta-alanin působí dostatečně rychle do půl hodiny po požití. Kombinace beta-alaninu s fytoestrogeny pomůže krátkodobě zabránit návalům horka a z dlouhodobého hlediska snížit frekvenci návalů. Proto je beta-alanin důležitým „pomocníkem“ fytoestrogenů v boji proti návalům horka..

Další složky: nejlepšími fytoestrogeny jsou ty, které jsou doplněny komplexem vitamínů a minerálů, které žena potřebuje během menopauzy. Zejména žena potřebuje kyselinu listovou - udržuje hormonální rovnováhu, 5-hydroxytryptofan - pro dobrý spánek a sníženou chuť k jídlu, vitamíny skupiny B - pro udržení tónu. Zahrnutí dalších komponent je volitelné, ale pomáhá komplexně přistupovat k problému..

Ekonomika: toto je velmi důležité kritérium. Náklady na měsíční kurz užívání drog se pohybují od 328 do 786 rublů. Vzhledem k tomu, že fytoestrogeny mohou být potřebné několik let a budou muset být opilé v kurzech, záleží na ceně. V tabulce jsou body rozděleny takto: 1 bod - nejdražší měsíční kurz (600-800 rublů), 2 body - průměrné náklady na měsíční kurz (450-600 rublů), 3 body - nejekonomičtější léky (až 350 rublů).

Fytoestrogeny: hodnocení

QI-KLIM se skládá pouze z fytoestrogenů - extraktu z cimifugy, proto získává 1 bod za fytoestrogeny a 0 bodů za další složky. Měsíční kurz je také levný, odhadujeme ho na 3 body.

ESTROVEL obsahuje fytoestrogeny - isoflavony dvou typů: sóju a jam, za které lék obdrží 1 bod. Zahrnuty jsou také další komponenty, což dává důvod přidat další 1 bod. Měsíční kurz bude stát 490 rublů, což je průměrná cenová kategorie, kterou odhadujeme na 2 body.

MENSE obsahuje fytoestrogeny - sójové isoflavony, což mu dává 1 bod. Obsahuje také beta-alanin, který přidává další 1 bod k hodnocení komplexu. Mensa obsahuje poměrně bohatou sadu dalších složek: vitamíny C a E, skupinu B a 5-hydroxytryptofan, proto jsme za toto kritérium dali 1 bod. Měsíční kurz bude stát 310 rublů, což je k dispozici téměř každé ženě, takže lék získá 3 body za svou ekonomiku.

CLIMADINON obsahuje fytoestrogeny z extraktu cimifuga (1 bod), nejsou tam žádné další složky. Náklady na měsíc užívání Klimadinonu se odhadují jako průměrné (480 rublů), proto za toto kritérium dostane lék 2 body.

KOMPLIVIT pro ženy nad 45 let je vitaminový a minerální komplex s mateřskou, karnitinem a fytoestrogeny. Proto lék obdrží 1 bod za další složky a 1 bod za fytoestrogeny. Měsíc přijetí je 330 rublů, což vám umožní dát 3 body za účinnost.

FEMINAL - obsahuje fytoestrogeny z červeného jetele, to znamená, že za složení obdrží 1 bod. Neexistují žádné beta-alaniny a další složky, proto podle těchto kritérií Feminal získá 0 bodů. Feminal však zároveň patří k drahým drogám (700 rublů za měsíc), takže Feminal získává za ekonomiku pouze 1 bod..

MENORIL PLUS obsahuje sójové isoflavony, získává 1 bod. Obsahuje vitamíny K, D a resveratrol, což je dobré pro kardiovaskulární systém, což přidává další 1 bod k hodnocení. Ale měsíční kurz léku stojí více než 600 rublů, takže Menoril plus získává pouze 1 bod za ekonomiku.

LADIS FORMULA Menopauza zahrnuje několik druhů fytoestrogenů a získává 1 bod. Udělujeme také 1 bod za další komponenty, které pomáhají normalizovat spánek a zlepšovat subjektivní pohodu. Ale Ladysův vzorec Menopauza nelze nazvat ekonomickou drogou, měsíc přijetí bude stát téměř 800 rublů, za ekonomiku droga dostane pouze 1 bod.

Zde je hodnocení fytoestrogenů ve formě tabulky.

Název drogyFytoestrogenyBeta alaninDalší komponentyZiskovostCelkový počet bodů
QI-KLIM1--34
Estrovel1-124
MENSE11136
CLIMADINON1--23
KOMPLEVIT pro ženy 45+1-13Pět
ŽENSKÉ1--12
MENORIL plus1-113
LADIS FORMULA Menopauza1-113

Léky, které získaly nejvíce bodů, jsou tedy nejhospodárnější a nejúčinnější..

Jak vidíte, na prvním místě je nehormonální droga Mensa, což není překvapující - je to jediná, která kromě fytoestrogenů obsahuje beta-alanin a má také poměrně nízkou cenu za měsíční kurz. Na druhém místě - Complivit pro ženy nad 45 let, o třetí místo se dělilo Estrovel a Tsi-Klim. Poté následují Klimadinon, Menoril plus, Ladys Formula Menopause a Feminal.

Fytoestrogenní přípravky jsou účinnou nehormonální podporou během menopauzy. Tyto léky jsou seřazeny podle nejpopulárnějších otázek, které mají ženy ohledně menopauzy. Aby změny nepostřehnutelně proběhly, začněte se na ně připravovat předem, ve věku 45 let. A pamatujte, že menopauza je období restrukturalizace těla, během kterého se můžete a měli byste cítit dobře..

Při přípravě článku byly použity následující materiály:
 1. Lobykina E.N. Nejvíce ženské produkty // Praktická dietologie. 2016. č. 2 (18).
 2. Menopauzální hormonální terapie a udržení zdraví žen v dospělém věku. Klinické pokyny. - M., 2014.-- 57 C..

NENÍ REKLAMA. MATERIÁL PŘIPRAVENÝ S ÚČASTÍ ODBORNÍKŮ.

Fytohormony pro ženy: bezpečné prodloužení mládí

Po překročení čtyřicetileté hranice není mnoho žen připraveno na projev menopauzy. Podrážděnost, bolesti hlavy, zvýšené pocení, vzhled vlasů na těle - všechny tyto menopauzální projevy způsobují nepohodlí a negativně ovlivňují kvalitu života.

Všechny tyto procesy se vyskytují v důsledku změn v hormonálním pozadí ženy. Bezpečné bylinné přípravky - fytohormony s menopauzou pomohou odstranit nepříjemné příznaky a zpomalit proces stárnutí.

Fytohormony pro ženy

Dokonce i starověcí léčitelé si všimli léčivé síly rostlin. Někteří zástupci flóry obsahují látky podobné svým účinkem jako ženské hormony. Díky těmto vlastnostem se objevily jedinečné produkty, které mají jemný účinek na tělo ženy během projevů menopauzy. Říká se jim fytohormony..

Fytohormony jsou rostlinné produkty získané z extraktu rostlin, ovoce atd. Fytoestrogeny slouží jako alternativa k syntetické hormonální terapii.

Mnoho žen se bojí předepisovat hormonální terapii, která je důležitá pro doplnění hormonálních hladin. Fytohormony pro ženy mají jemnější účinek, odstraňují nežádoucí příznaky, nezpůsobují odmítnutí tělem, zlepšují stav pokožky a vlasů a mají pozitivní vliv na psychický stav.

Co je to menopauza

Menopauza je fyziologický stav ženy spojený se zánikem funkce vaječníků na začátku menopauzy, doprovázený změnou hormonálního pozadí ženského těla.

 • časté výkyvy nálady, podrážděnost, slzavost;
 • nedostatek menstruace;
 • bolesti hlavy;
 • vypadávání vlasů, lámavé nehty;
 • vzhled nežádoucích ochlupení na těle;
 • metabolické poruchy, přírůstek hmotnosti;
 • zvýšené pocení, časté „návaly horka“;
 • zhoršení kůže;
 • nespavost.

Menopauza se častěji vyskytuje u žen ve věku 45-50 let. V současné době menopauza mladší a některé začínají trpět po 40 letech. Nemusíte se léčit, požádejte o radu své přátele, v první řadě musíte kontaktovat gynekologa.

Lékař zvolí individuální kompetentní léčbu v závislosti na vašem stavu.

Zdroje fytohormonů

Fytoestrogeny se nacházejí ve velkém množství v rostlinách, luštěninách, obilovinách atd. Jetel a sója obsahují největší množství rostlinných estrogenů. Díky informacím, které produkty obsahují užitečné pro ženské tělo, je možné zahájit boj proti menopauze vypracováním správné stravy.

Fazole, hrách, čočka, len, slunečnice, sója jsou součástí seznamu produktů, které jsou užitečné pro ženy starší 40 let. Jíst jídlo obvykle nestačí, hormonální terapie je povinná.

Fytohormony pro ženy se stanou nepostradatelnými při léčbě menopauzy. Kromě toho, že účinně bojují proti hlavním projevům menopauzy, mají navíc preventivní účinek proti rakovině prsu..

Dalším plusem je absence vedlejších účinků. Jedinou výjimkou je individuální nesnášenlivost kterékoli ze složek. V takovém případě vám kvalifikovaný gynekolog pomůže vybrat jiný fytohormon, který bude pro vás ideální..

Jak používat bylinné přípravky

Terapeutický účinek fytohormonů nepřichází okamžitě, tyto prostředky mají kumulativní účinek. První známky zlepšení začínají pár týdnů poté, co jste jej začali užívat. Účinek fotografických látek není tak výrazný a rychlý jako účinek syntetických hormonů.

Hormonální substituční léčba má řadu vedlejších účinků. Kromě toho, pokud má žena v anamnéze nemoci, které jsou absolutní kontraindikací pro užívání hormonů, bude použití fytohormonů prospěšným řešením..

Japonští vědci tvrdí, že udržení zdraví žen musí začít předem tím, že se do denní stravy začlení potraviny obsahující rostlinné estrogeny: ryby, mořské plody, sója, lněné a rostlinné oleje, rýže, čočka atd..

Po 40 letech můžete začít používat foto nástroje po konzultaci s lékařem, který zvolí správné dávkování léku. Se zvýšeným obsahem fytohormonů v těle vede k dyspeptickým poruchám: nevolnost, zvracení na pozadí bolesti hlavy, stejně jako řídký výtok z ženských pohlavních orgánů.

Při užívání fytohormonů je třeba vzít v úvahu, že některé faktory mohou výrazně snížit absorpci léků:

 • kouření neumožňuje úplné vstřebávání fytoestrogenů;
 • užívání alkoholických nápojů;
 • nedostatečný příjem vlákniny z potravy.

Indikace pro použití

Fytohormony pro ženy by měly být používány přísně podle pokynů:

 • Pokud se menstruace zastavila před dosažením věku 45 let. Toto je považováno za předčasné ukončení, které může vést k hormonálnímu narušení..
 • Žena měla nepravidelný menstruační cyklus dlouho před menopauzou.
 • Když jsou vaječníky odstraněny, dojde k úplné hormonální reorganizaci těla..
 • Po chemoterapii obnovit tělo.
 • Různé patologie srdce, oběhové poruchy.
 • Žena, která má cukrovku.
 • Vysoký krevní tlak.
 • První příznaky osteoporózy: únava, ranní křeče v nohou atd..

Fytohormony pro ženy se doporučuje užívat ženám, které jsou kontraindikovány syntetickými hormony. Ideální pro srdeční choroby, onemocnění ledvin, nízkou tělesnou hmotnost.

Působení drog

Fytohormony lze zakoupit v lékárně. Jsou k dispozici jako doplňky stravy a nevyžadují lékařský předpis. Je lepší neléčit se, ale dodržovat doporučení ošetřujícího lékaře.

Seznamy fytohormonů

Klimandion. Základem produktu je extrakt z kořene cimicifuga. Má dobrý uklidňující účinek, bojuje s podrážděností, poruchami spánku. Účinek je patrný po 7 dnech používání. Klimandion účinně zmírňuje příznaky menopauzy.

Remens. Účinný prostředek k obnovení hormonálního pozadí ženy během menopauzy. Projdou intenzivní bolesti hlavy, reguluje se produkce potu, normalizuje se kardiovaskulární aktivita.

Ženský. Na základě extraktu z jetele - jedné z nejúčinnějších a nejoblíbenějších rostlin obsahujících fytoestrogen. Chová se jako ženské pohlavní hormony. Návaly tepla jsou poměrně vzácné, příznaky menopauzy jsou vyhlazeny, stav pokožky a nehtů se zlepšuje.

Incolim. Bylinný přípravek na bázi sójových bobů. Účinný ve vztahu k příznakům klimakterického syndromu, eliminuje nespavost, dodává sílu a účinnost.

Climaxan. Složení: extrakt z apis a cimicifuga. Nejprve tento lék ovlivňuje normalizaci psychologického stavu. Eliminuje podrážděnost, časté výkyvy nálady, nespavost, záchvaty migrény. Dalším rysem je, že ego je předepsáno pro sklon k alergickým reakcím..

Navzdory stejným indikacím mají všechny druhy bylinných přípravků na každého pacienta individuální účinek. Bude proto správné, pokud ošetřující gynekolog předepíše lék a jeho dávkování.

Rostliny s fytoestrogeny

S negativními příznaky je kromě léků možné použít bylinné odvarky. K vaření potřebujete 1 lžíci nasekaných suchých bylin, nalijte sklenici vroucí vody. Nechejte vývar vařit po dobu 15 minut, použijte jako čaj. Pro větší účinek se do koupele přidávají bylinky.

Seznam nejúčinnějších léčivých bylin:

 • červený kartáč -rodiola, nejúčinnější pro normalizaci hormonálních poruch;
 • máta má sedativní účinek;
 • cimifuga - reguluje metabolické procesy, zlepšuje stav kardiovaskulárního systému;
 • jetel - obsahuje některé z nejsilnějších fytoestrogenů;
 • matka - má výrazný uklidňující účinek;
 • šalvěj - má tonizující účinek;
 • rozmarýn - zlepšuje krevní oběh, má pozitivní vliv na pokožku a nehty;
 • chmel - účinně zklidňuje nervový systém.

Fytohormony v kosmetologii

Unikátní vlastnosti rostlin se vyrábějí nejen v tabletách, v krémech jsou fytohormony. K udržení pokožky a nehtů ve výborném stavu jsou vhodné všechny stejné léčivé byliny, ale v pohodlnější formě uvolnění.

Krém se nanáší velmi snadno na obličej, krk, ruce a začíná přímo topickou aplikací. Pokud použijete celý komplex, účinek bude mnohem silnější. Vedlejším účinkem může být pouze alergická reakce na jednu ze složek.

Fytopreparáty jsou prioritou volby v léčbě klimakterického syndromu u žen. Jsou bezpečné, jemně ovlivňují tělo, zcela vyhlazují příznaky menopauzy, zlepšují celkový stav těla.

Ale je tu jedna věc! Při dávkování bylinných přípravků musíte být velmi opatrní. To, co byl lék, se stává skutečným jedem, pokud je dávkování nesprávné.

Proto je správné poradit se s lékařem před užitím fytohormonů..

Přípravky s fytohormony pro menopauzu

Bylinné léky na menopauzu jsou alternativou k HRT a mají podobný účinek jako léčba. Při pravidelném užívání fytohormony dokonale zmírňují hlavní příznaky menopauzy, eliminují návaly horka a výrazně zlepšují kvalitu života.

Zvažme, na co jsou fytohormony dobré během menopauzy, jak fungují a které z nich jsou nejúčinnější.

skrýt Proč potřebujete bylinné hormony pro menopauzu? Jak fungují estrogeny rostlinného původu s menopauzou? Přípravky s fytoharmonií, seznam účinných léků Jaké fytohormony pít při prvních známkách časné menopauzy? Ceny antiklimatických bylinných přípravků Byliny pro návaly horka

Proč potřebujete rostlinné hormony pro menopauzu?

Po 30 letech se v těle každé ženy začínají objevovat nevratné změny. Vaječníky postupně mizí a syntetizují stále méně sexuálních látek. V počátečních stádiích jsou tyto změny neviditelné, samotné tělo se vyrovnává s malým nedostatkem estrogenu, ale v průběhu času deficit dosáhne kritické úrovně a objeví se nepříjemné příznaky menopauzy. Hormonální změny mohou trvat až 10 let a po celou dobu se pacient obává návalů tepla, zvýšeného pocení, tachykardie, tlakových rázů a dalších abnormalit v práci různých orgánů a systémů.

Samotná menopauza není považována za chorobu, ale toto období je nebezpečné pro vývoj komplikací a patologických stavů souvisejících s věkem, které vznikají právě na pozadí nedostatku estrogenu. Aby bylo snazší snášet hormonální změny, příznaky byly mírné a nezasahovaly do plného života a jsou zapotřebí přírodní hormony. Díky těmto látkám můžete nejen zlepšit svoji pohodu, ale také předcházet patologiím, jako je osteoparóza, hypertenze, tachykardie, infarkt, mrtvice, Alzheimerova choroba a další život ohrožující nemoci..

Důležité! Při prvních příznacích menopauzy je nutné podstoupit vyšetření a poté by měl gynekolog přijít alespoň jednou za 6 měsíců.

Jak fungují rostlinné estrogeny při menopauze?

Pozitivní účinek přírodních estrogenů na ženské tělo během menopauzy je způsoben vysokým obsahem látek v nich, složením a působením podobným lidským sexuálním proteinovým sloučeninám. Tyto látky nekompenzují nedostatek estradiolu, ale působí na hypotalamus-hypofýzu, regulují produkci dalších hormonů a tím vyrovnávají hormonální pozadí. Homeopatické léky také stimulují vaječníky, posilují imunitní systém a normalizují nervový systém..

Nejčastěji jsou biologicky aktivní přísady předepisovány v raných stadiích menostázy a když je HRT nemožná kvůli lékařským kontraindikacím. Hlavní indikace pro použití jsou:

 • Nástup menostázy před dosažením věku 45 let,
 • Diabetes mellitus,
 • Menstruační nepravidelnosti,
 • Přítomnost hypertenze,
 • Patologie urogenitálního systému,
 • Chirurgická menopauza,
 • Vysoká rizika vzniku nemocí souvisejících s věkem.

Ne všichni pacienti však mohou užívat přírodní estrogeny. Kontraindikace této skupiny léků jsou:

 • Individuální nesnášenlivost ke komponentám,
 • Alergie na kteroukoli ze složek,
 • Laktózová intolerance,
 • Chronický alkoholismus,
 • Patologie jater v akutní formě,
 • Dysfunkce mozku,
 • Epilepsie,
 • Benigní a maligní novotvary,
 • Průlomové krvácení nejasné povahy,
 • Těhotenství a kojení.

Užívání doplňků stravy může také způsobit nežádoucí účinky, při nichž byste měli okamžitě ukončit léčbu a kontaktovat svého gynekologa. Časté nežádoucí účinky:

 • Nevolnost a zvracení,
 • Náhlé závratě,
 • Migrénové bolesti hlavy,
 • Silné hubnutí beze změn ve stravě,
 • Žloutnutí kůže a bělma,
 • Obecná slabost a vnitřní třes,
 • Bolestivé pocity na hrudi a v pánevní oblasti,
 • Nedostatek chuti k jídlu uprostřed přibývání na váze,
 • Zbarvení moči.

Důležité! Pokud jde o některý z výše uvedených příznaků, měli byste se poradit s gynekologem o možnosti pokračovat v léčbě.

Fytoharmonické přípravky, seznam účinných prostředků

O tom, jaké fytoestrogeny jsou pro menostázu lepší, se na ženských fórech pravidelně diskutuje. Odborníci v tomto ohledu poznamenávají, že přírodní náhražky hormonů mohou mít různé účinky na různé pacienty. Například některým ženám je lépe s látkami extrahovanými z cimicifugi, zatímco jiné se cítí lépe, když užívají doplňky na bázi sóji atd. K dnešnímu dni existuje následující seznam účinných komplexů:

 • Klimadion.
 • Estrovel.
 • Ženský.
 • Feminalgin.
 • Tsi-klim.
 • Inoklim.
 • Červený kartáč.
 • Climaxan.
 • Remens.
 • Dámská formule.

Právě tyto léky vykazují nejlepší účinek při užívání během menopauzy. Volba komplexu do značné míry závisí na obecném stavu pacienta a přítomnosti souběžných onemocnění. Proto by měl pouze zkušený gynekolog zvolit lék a určit jeho dávkování, stejně jako plán přijetí. V tomto případě mohou být fytoestrogeny předepsány pouze po důkladném vyšetření těla a vyloučení všech existujících kontraindikací.

Důležité! Samoobsluha fytoestrogenů může vyvolat nebezpečná onemocnění, včetně růstu stávajících rakovinných nádorů.

Jaké fytohormony pít při prvních známkách časné menopauzy?

V časné menopauze mohou přírodní estrogeny prodloužit plodnost, zabránit předčasnému stárnutí a zabránit rozvoji nemocí souvisejících s věkem. Předčasná menostáza je považována za degenerativní změny v práci vaječníků před dosažením věku 45 let. V této době je nástup zániku vaječníků obzvláště nebezpečný, protože tělo ještě není připraveno na hormonální změny a riziko komplikací je obzvláště vysoké. Jaké pilulky pít s touto odchylkou by měl rozhodnout lékař.

Pokud neexistují kontraindikace, odborníci předepisují HRT, ale pokud není možná náhradní léčba, lékař zvolí bylinný lék. Při časné menostáze by měla být léčba komplexní a kromě fytoestrogenů může lékař předepsat další léky, které zabraňují rozvoji osteoporózy, kardiovaskulárních patologií a nervových poruch..

Ceny bylinných přípravků proti klimakteru

Přečtěte si: Jak zhubnout při menopauze

Bylinné hormony pro ženy s menopauzou jsou k dispozici v různých formách. Cena doplňků stravy je nízká a může se lišit v závislosti na oblasti prodeje. Lékaři varují, že fytoestrogeny lze zakoupit pouze ve specializovaných řetězcích lékáren, a při objednávání přes internet si přečtěte licenci k léku. Orientační ceny fytoestrogenních komplexů:

 • Klimadion - od 400 do 600 rublů.
 • Estrovel - od 450 do 650 rublů.
 • Ženský - od 600 do 900 rublů.
 • Tsi-klim - od 260 do 400 rublů.
 • Inoklim - od 850 do 1500 rublů.
 • Remens - od 170 do 350 rublů.

Je třeba poznamenat, že některé léky se mohou výrazně lišit v závislosti na výrobci. Nejlevnějším prostředkem jsou doplňky stravy vyrobené v Rusku. Zároveň dostupné náklady nijak neovlivňují kvalitu léku a poskytovaný účinek..

Byliny na klimakterické návaly horka

Bylinné ženské hormony s menopauzou lze užívat nejen jako součást doplňků stravy. V přírodě existuje spousta rostlin, které se již dlouho používají k úlevě od menopauzy a dalších projevů menostázy. Účinné anti-klimakterické byliny:

 • Oregano. Tato rostlina obsahuje ve svém složení látky, které stimulují vaječníky, normalizují hormony a uklidňují nervový systém. Pravidelná konzumace oreganového čaje zmírňuje klimakterické návaly horka, normalizuje spánek, posiluje imunitní systém a předchází časnému stárnutí.
 • Šalvěj. Bylina stabilizuje hormonální pozadí, zmírňuje podrážděnost a úzkost, zlepšuje krevní oběh, zmírňuje pocení a návaly horka, předchází vaginální suchosti, předchází vzniku osteoparózy, je prevencí kardiovaskulárních chorob.
 • Calamus root. Oddenky této rostliny se používají v lidovém léčitelství na bolesti hlavy, poklesy tlaku, návaly horka, poruchy spánku a další vazomatorní abnormality v menopauze.
 • Borovaya děloha. Tato rostlina je jen zásobárnou fytohormonů. Borovaya uterus se používá pro závažné klimakterické příznaky. Rostlina má kontraindikace a může být použita jako léčivo pouze po konzultaci s lékařem.
 • Červený jetel. Tyto skromné ​​luční květiny jsou skutečným zachráncem žen v menopauze. Odvar z jetele červeného pomáhá snížit počet a intenzitu návalů horka, normalizovat krevní tlak, posílit nervový systém a omladit tělo.

Důležité! Každá z těchto rostlin má své vlastní kontraindikace. Jejich použití je možné pouze po konzultaci s lékařem. Byliny s fytohormony je zakázáno používat u pacientů s děložními myomy a maligními novotvary prsu.

Kromě doplňků stravy a bylin se fytohormony nacházejí ve velkém množství v potravinách, jako jsou sója, luštěniny, petržel, ořechy, slunečnicová semínka, špenát a brokolice. Zahrnutím těchto potravin do stravy každý den můžete výrazně zlepšit svůj stav během menopauzy a v kombinaci s fyzickou aktivitou a dobrým odpočinkem se takové jídlo vyhne užívání dalších léků.

A za nejlepší prevenci různých abnormalit ve stáří je považována pravidelná návštěva gynekologa, který bude schopen včas zjistit patologické stavy a předepsat účinnou terapii.

Rostlinné fytoestrogeny pro menopauzu

Mnoho žen, které dosáhly „zajímavého“ věku, trpí klimakterickými poruchami, což je základem pro jmenování hormonálních léků. Je pozoruhodné, že substituční léčba estrogeny má řadu kontraindikací a není vhodná pro každého. Proto lze takovému pacientovi předepsat léky, které zahrnují fytoestrogeny..

 1. Co jsou fytoestrogeny, jejich účel a použití
 2. Indikace pro použití
 3. Jaké potraviny a byliny obsahují fytoestrogeny
 4. Přípravky s fytoestrogeny pro menopauzu
 5. Tabletové přípravky
 6. Kapsle
 7. Vaginální čípky
 8. Byliny obsahující fytoestrogeny
 9. Co je lepší užívat s menopauzou: fytoprogesteron nebo fytoestrogeny?
 10. Kontraindikace
 11. Zpětná vazba

Co jsou fytoestrogeny, jejich účel a použití

Předpokládá se, že fytoestrogeny jsou rostlinné hormony. Ve skutečnosti však jde o látky, které mají vliv na lidské tělo, podobně jako estrogeny (ženské pohlavní hormony). Mohou také fungovat jako antiestrogeny. Fytoestrogeny jsou jádrem celé skupiny látek spojených společným názvem:

 • lignany;
 • kumestany;
 • fytosteroly;
 • saponiny;
 • flavony;
 • isoflavony.

Indikace pro použití

Díky fytoestrogenům je možné obnovit reprodukční funkce, normalizovat hladinu hormonů, zmírnit průběh menopauzy, neutralizovat nerovnováhu ženských pohlavních hormonů a také doplnit nedostatek estrogenu. Přípravky obsahující fytoestrogeny jsou předepisovány nejen ženám, které jsou z vůle matky přírody nuceny trpět „těžkou“ menopauzou. Mohou být doporučeny:

 1. Stabilizovat stav pacienta, který podstoupil operaci k odstranění vaječníků.
 2. S časnou menopauzou (když se menstruace zastavila před čtyřiceti pěti lety).
 3. Když má žena první příznaky osteoporózy.
 4. Pokud během menopauzy dojde k narušení krevního oběhu.
 5. S těžkou hypertenzí.
 6. Když je nutné normalizovat hormonální hladiny, ale k tomu nelze použít hormonální terapii.
 7. Pro hubnutí, pokud k jeho přírůstku došlo v důsledku změn v těle souvisejících s věkem.

Jaké potraviny a byliny obsahují fytoestrogeny

Sója je lídrem, pokud jde o fytoestrogeny, nebo spíše izoflavony (daidzein a genistein). Je pozoruhodné, že v jeho sazenicích vědci našli obrovské množství glyciteinu, také souvisejícího s isoflavony..

Druhé místo právem zaujímá červený jetel, který obsahuje isoflavony, jako je formononetin a biochanin-A. Jádro červené v podstatě není potravinářským výrobkem, ale lze jej bezpečně připsat léčivým rostlinám. V současné době sója a červený jetel zaujímají přední místa v obsahu fytoestrogenů, ale mají také „konkurenty“:

Vojtěška. Obsahuje formononetin a kumestrol. Doporučuje se jíst klíčky vojtěšky, ve kterých je koncentrace fytoestrogenů velmi vysoká..

Lněné semínko Složení obsahuje lignany, které mají stejný účinek jako isoflavony.

Červené hrozny. Obsahuje resveratrol, který je také silným antioxidantem. Případně zvažte dobré červené víno.

Kořen lékořice. Je to nejen vynikající látka potlačující kašel, ale také zdroj glabridinu. Pokud tato látka vstupuje do těla v malém množství, může vyvolat růst rakovinných buněk. Se zvyšující se koncentrací přebírá glabridin funkci inhibitoru.

Poskok. Tvrzení, že pivo je zdrojem fytoestrogenů, je zcela pravdivé, protože tento nápoj obsahuje chmel, který obsahuje 8-prenylnaringenin..

Vlašské ořechy. Jsou bohaté na rostlinné bílkoviny, polynenasycené mastné kyseliny a isoflavony.

Bylo experimentálně zjištěno, že fytoestrogeny jsou součástí všech rostlin, ale jejich koncentrace je výrazně odlišná. Pokud jde o produkty živočišného původu, absolutním vůdcem je mléko..

Stojí za zmínku, že zde hodně záleží na tom, co kráva, která jí to dala, snědla. Kuře a vejce jsou také zdrojem fytoestrogenů, ale lékaři nedoporučují konzumovat je ve velkém množství. Koneckonců každý ví, že „hormonální terapie“ se často provádí u kuřat, aby se urychlil jejich růst, navíc v kuřecím masu existuje mnoho antibiotik.

Důležité! Všechny luštěniny a obiloviny, jakož i jejich zpracované produkty, jsou běžně dostupnými zdroji fytoestrogenů. Záznam o obsahu fytoestrogenů v živočišných produktech se považuje za plesnivý sýr.

Přípravky s fytoestrogeny pro menopauzu

Menopauza je charakterizována příznaky, které mají negativní dopad na psychologický a fyziologický stav. Žena vstupující do dospělosti zažívá řadu vážných nepříjemností. Mezi projevy menopauzy patří: „návaly horka“, náhlé změny nálady, závratě, prudký pokles krevního tlaku, pocení atd. Tento stav lze vysvětlit snížením produkce ženských hormonů.

K normalizaci hladiny hormonů v tomto obtížném období, vyvolaném nedostatkem estrogenu, můžete použít různé přípravky obsahující fytohormony. Konzultace s odborníkem je nutností, protože jakákoli samoléčba může poškodit zdraví.

Tabletové přípravky

„Tsi-klim“. Ve vysoké poptávce. Důvodem jeho popularity je vysoká účinnost a dobrá reklama. Jako zdroj pro získání fytoestrogenů byl použit extrakt z cimicifuga. Chcete-li dosáhnout výrazného účinku, musíte tablety užívat po dobu 6 týdnů v množství doporučeném ošetřujícím lékařem.

„Doppelherzova aktivní menopauza“. Přípravek obsahující vitamíny B, vápník a fytoestrogeny pocházející ze sóji. Jde o doplněk stravy, který pomáhá předcházet nástupu menopauzálních příznaků. Podle žen, které již tento lék užily, může mít pozitivní vliv na celkovou pohodu..

Femiwell. V balení najdete 32 „denních“ tablet a podobné množství „nočních“. První pomáhají snižovat nervozitu a zabraňují vzniku „návalů horka“ a druhé - poskytují klidný a hluboký spánek. Zdrojem fytohormonů jsou výtažky ze sóji a jetele červeného.

„Remens“. Lék, který je založen na extraktu cimicifuga. Dokonale bojuje proti projevům menopauzy v podobě bolestí hlavy a výkyvů nálady. Není návykové ani při dlouhodobém používání. Hlavní výhodou je však absence vedlejších účinků. Mimochodem, můžete si koupit "Remens" ve formě kapek nebo ve formě tabletového přípravku.

„Climatodon“. Kromě fytoestrogenů extrahovaných z černé cimicifugy obsahují tyto tablety minerály. Pro obnovení spánku a eliminaci klimakterických syndromů stačí užívat jednu tabletu denně..

„Climafem“. Nejdražší droga. Obsahuje fytoestrogeny získané z výtažků z jetelů červeného a chmele a silný vitamínový a minerální komplex.

Kapsle

Estrovel. Ve složení najdete několik výtažků najednou: kopřiva, sója, kořen yam, cimicifuga. Pokud zajistíte pravidelný příjem přípravku Estrovel, můžete se zbavit mnoha projevů menopauzy: závratě, nespavost, návaly horka atd. Je pozoruhodné, že tento lék pomáhá posilovat kostní tkáň a snižuje riziko osteoporózy..

Ženský. Hlavní surovinou použitou k výrobě této drogy je jetel červený, který je bohatý na isoflavony. Kromě fytoestrogenů obsahují tobolky flavonoidy, které mají pozitivní vliv na nervový a kardiovaskulární systém. Pro zlepšení kvality života s menopauzou stačí užívat jednu tobolku Feminal denně..

Lignarius. Obsahuje lignany získané z evropských smrkových uzlů. V těchto kapslích jsou fytoestrogeny přítomny ve snadno stravitelné formě. Kompozice také zahrnuje fytoncidy, taniny a kyselinu askorbovou. Lignarius zcela eliminuje projevy menopauzy a zvyšuje sexuální aktivitu.

„Inoklim“. Balení je určeno na jeden měsíc používání. Lék normalizuje krevní tlak a má pozitivní vliv na stav ANS.

Vaginální čípky

Při menopauze začíná žena pociťovat nepohodlí v genitální oblasti, což se vysvětluje suchostí sliznic. To je plné výskytu a vývoje poměrně nepříjemných onemocnění, například vulvovaginitidy. Proto se doporučuje používat vaginální čípky s fytohormony, aby se zabránilo "vysychání" sliznic:

„Klimaktol-Antican“. Obsahuje éterické oleje a chmelový extrakt. Ke zlepšení stavu sliznic reprodukčních orgánů je nutné je používat po dobu 1-2 měsíců.

Feminella Hialosoft. Čípky obsahující kyselinu hyaluronovou, bylinné extrakty a další složky. Pokud jsou klimakterické příznaky mírné, postačí dvoutýdenní kurz.

„Vakigal“. Možnost rozpočtu obsahující fytoestrogeny a výtažek z květu měsíčku, který má protizánětlivé účinky.

Poznámka! K dosažení optimálního účinku lze čípky a perorální léky používat paralelně, ale pouze po konzultaci s příslušným gynekologem.

Byliny obsahující fytoestrogeny

První tři jsou jetel červený, lékořice a vojtěška. K udržení hladiny estrogenu by žena, která překročila 40letý milník, měla věnovat pozornost rostlinám, které mohou mít příznivý vliv na hormonální hladiny:

Sekáčky. Z ní je připravena infuze, jejíž příprava bude trvat 2 lžičky. suché bylinky a sklenici vroucí vody.

Červený kartáč. Alkoholická tinktura se prodává v lékárně za dostupnou cenu. Můžete použít maximálně tři kapky denně..

Borovaya děloha. Tato rostlina je strážcem zdraví žen. A může být použit jako součást bylinných čajů nebo ve formě alkoholové tinktury.

Řebříček. Pro nejlepší účinek se doporučuje použít bylinnou směs řebříčku, heřmánku a měsíčku. Bylinkový čaj se vaří jako čaj.

Co je lepší užívat s menopauzou: fytoprogesteron nebo fytoestrogeny?

Jak víte, fytoprogesteron dává ženě příležitost stát se matkou a zajišťuje normální průběh těhotenství. Během folikulární fáze menstruačního cyklu je obsah progesteronu v krvi ženy v plodném věku minimální (0,2 - 1,5 ng / l) a v pozdním těhotenství se jeho koncentrace „převaluje“ (48-422 ng / l). Na základě těchto informací můžeme dojít k závěru, že tělo ženy vstupující do období menopauzy nepotřebuje zvýšení hladiny progesteronu a estrogeny jsou pro ni nesmírně důležité..

Kontraindikace

 1. Individuální nesnášenlivost.
 2. Děložní krvácení s nevysvětlenou etiologií.
 3. Maligní a benigní nádory.
 4. Chronické onemocnění jater.
 5. Nemoci způsobené zhoršenou mozkovou cirkulací.

Zpětná vazba

S blížící se menopauzou začaly návaly horka, které způsobovaly neustálé nachlazení. Nejprve jsem šel k lékaři, kde byly předepsány léky jako Tsi-Klim (nyní si to nepamatuji). Sójové mléko a Rhodiola rosea také dobře fungují. Je dobré držet se stravy, která je pro tuto příležitost speciálně vybrána, a vést si jídelní deník..

Jak se obejít bez hormonů s menopauzou - 15 nejlepších léků

V těžké menopauze je ženě předepsána hormonální substituční léčba. Existuje však řada kontraindikací pro tento typ léčby. Jak na to, jak zmírnit nepříjemné příznaky a obnovit pracovní kapacitu? Na pomoc přijdou nehormonální léky: s mírnou menopauzou u žen dělají se situací vynikající práci.

Jaké jsou vlastnosti nehormonální terapie

Pokles hormonálních hladin po 40 letech je doprovázen změnami v menstruačním cyklu a fungování různých orgánů v těle ženy. Toto je takzvané klimakterické období. Někdy to zůstane bez povšimnutí, ale u mnoha žen je doprovázeno výskytem slavných návalů horka do obličeje a horní části těla (mohou být jednotlivé nebo velmi časté, což ženě znemožňuje schopnost pracovat), změnám krevního tlaku (TK), doprovázeným bolestmi hlavy a závratěmi, infarkty a bolestí v srdci atd. Žena se však obává zejména duševních poruch: neustálé podrážděnosti, agresivity, slzavosti, často přecházející v depresi. Seznam ženských stížností je nekonečný, protože zajímají doslova všechny orgány a systémy..

Pokud jsou příznaky menopauzy nevýznamné, pak s nástupem menopauzy bude mít žena prospěch ze zdravého životního stylu, fyzické aktivity a správné výživy. Pokud to nepomůže, pak hormonální léky. Výhodou hormonální substituční terapie (HRT) je rychlá úleva od záchvatů a nevýhodou je kontraindikace užívání a vedlejší účinky.

V posledních letech se objevilo mnoho nehormonálních léků k léčbě menopauzy. Výhodou těchto léků je relativní bezpečnost: mají mnohem méně kontraindikací a vedlejších účinků. Existuje dostatečný výběr takových fondů, z nichž si můžete individuálně vybrat ten nejvhodnější pro danou ženu. Nevýhody nehormonální léčby zahrnují nedostatek rychlého terapeutického účinku: nehormonální medikamentózní léčba vyžaduje dlouhodobou léčbu.

Názor odborníka

V následujícím videu se dozvíte, jak zvolit léky ke zmírnění příznaků menopauzy:

Léky s bylinnými estrogenovými náhražkami

Fytohormony jsou často předepisovány jako nehormonální léky na menopauzu u žen. Jedná se o léčivé přípravky a doplňky stravy (doplňky stravy) obsahující rostlinné látky, které mají na tělo stejný účinek jako přirozené ženské pohlavní hormony.

Fytoestrogeny mají různé chemické struktury, ale působí stejným způsobem jako estrogeny spojením s receptory těchto hormonů umístěnými na povrchu buněk v cílových orgánech (vaječníky, děloha, mléčné žlázy). Nehormonální léky na menopauzu u žen (fytoestrogeny), seznam:

Estrovel (Valeant Pharma, Bělorusko)

Doplňte fytoestrogeny (výtažky ze sójových semen, plody posvátného vitexu, oddenky s kořeny Dioscorea). Při absolvování kurzu eliminuje příznaky menopauzy, časté návaly krve do obličeje. Pijte 1–2 tobolky denně po dobu 4 týdnů.

Feminal (Jadran, Chorvatsko)

Doplněk stravy s výtažkem z červené jetel, obsahuje 4 isoflavony, které mají maximální podobnost s estrogeny. Účinně zmírňuje klimakterické příznaky. Pijte 1 kapsli denně s jídlem po dobu jednoho měsíce. V případě potřeby lze po konzultaci s lékařem užívat doplňky stravy po dlouhou dobu.

Klimadinon a Klimadinon Uno (Bionorica, Německo)

Léky se suchým extraktem z oddenků cimicifuga. Klimadinon tableta obsahuje 20 mg účinné látky a v Klimadinon Uno 32,5 mg. Lék dobře uvolňuje autonomní a neuropsychické poruchy, zabraňuje rozvoji osteoporózy. Klimadinon se pije na tabletu dvakrát denně, Klimadinon Uno - na tabletu jednou denně. Průběh léčby je od 1 do 3 měsíců.

Remens (Richard Bittner, Rakousko)

Homeopatický lék obsahující tři rostliny obsahující fytohormony. Eliminuje neuropsychické poruchy, zmírňuje emoční napětí a úzkost, předchází progresi osteoporózy, aterosklerózy a obezity. Pijí homeopatický lék na 1 sublingvální tabletu nebo 10 kapek třikrát denně po dobu šesti měsíců nebo déle.

Climaksan (Materia Medica, Rusko)

Homeopatický přípravek s isoflavony cimicifuga. Dostupné v tabletách s kosočtvercem. Přihláška do kurzu eliminuje projevy menopauzy. Pijte 1 tabletu dvakrát denně (udržujte v ústech až do úplného vstřebání) po dobu 1 - 2 měsíců. Pokud je to nutné, můžete zvýšit příjem a po 3 týdnech léčbu opakovat..

Tsi-Klim (Evalar, Rusko)

Antiklimatická fytopreparace s aktivní složkou z extraktu z oddenků cimicifuga. Lék pomalu, ale stabilně obnovuje stav ženy. Užívejte 1 tabletu dvakrát denně po dobu 1 - 1,5 měsíce.

Lignarius (Provo Pharma, Nizozemsko)

BAA obsahuje patentovanou formu lignanu izolovaného z evropských smrkových uzlů, který má fytoestrogenní vlastnosti. Obsahuje vitamíny a minerály. Normalizuje stav ženy, poskytuje anti-úzkost a sedaci. Zabraňuje rozvoji osteoporózy. Pijte 1 kapsli po snídani po dobu jednoho měsíce. V případě potřeby lze užívání doplňku opakovat.

Přípravky s cytaminy: Ovariamin

Cytaminy jsou biologicky aktivní látky získané z orgánů a tkání zvířat. Cytaminy se používají k eliminaci různých patologických stavů.

Během menopauzy je předepsán doplněk stravy Ovariamin, jehož aktivními složkami jsou cytaminy získané z vaječníků skotu. Jejich mechanismus účinku je podobný mechanismu působení fytohormonů. Doplněk stravy obsahuje také vitamíny A, E, skupinu B a také makro a mikroelementy.

Při používání kurzu Ovariamin obnovuje hormony a metabolické procesy, eliminuje hlavní projevy klimakterického syndromu. Tento doplněk stravy je zvláště účinný při současném podávání vápníkových přípravků k prevenci osteoporózy.

Užívejte doplněk stravy Ovariamin 2-3krát denně po dobu dvou týdnů.

Vaginální čípky

Během menopauzy dochází ke ztrátě tekutin z kůže a sliznic. Z toho pokožka ženy rychle stárne a je pokryta vráskami. Suchost sliznic se projevuje také v oblasti vnějších genitálií. Ztenčují, snadno se zraní a slouží jako vstupní brána pro infekci. U postmenopauzálních žen se proto často vyvíjejí zánětlivé procesy (vulvovaginitida). Rovněž je narušen sexuální život - sebemenší poranění sliznic způsobuje bolest a krvácení. Některé místní léky se vstřebávají do krevního oběhu a mají obecný regulační účinek na hormony.

Průběh nehormonální terapie by proto měl zahrnovat použití místních léků k obnovení sliznic vnějších pohlavních orgánů: Seznam léků pro místní léčbu:

Klimaktol-Anticanum (Verbena, Rusko)

Rektální a vaginální čípky s rostlinnými extrakty obsahujícími fytoestrogeny (chmelové hlávky) a extrakty rostlinného oleje, které mají změkčující a regenerační účinek na sliznice pohlavních orgánů a močových cest; aplikujte 1 čípek v noci do konečníku nebo pochvy po dobu 4 až 8 týdnů;

Cicatridin (Pharma-Derma, Itálie)

Cicatridina - vaginální čípky s kyselinou hyaluronovou. Přitahuje k sobě vodu, v důsledku čehož sliznice ožívají a zotavují se. Dobře zmírňuje suchost sliznic vnějších pohlavních orgánů a močových cest. Aplikujte 1 svíčku v noci, dokud se stav normalizuje;

Vagikal (Farmina Ltd, Polsko)

Vagikální - vaginální čípky s výtažkem z květu měsíčku; mají stimulační a regenerační účinek na sliznice; jako antiseptikum a protizánětlivý prostředek brání rozvoji infekčních a zánětlivých procesů zevních pohlavních orgánů. Aplikujte 1 svíčku 2–3krát denně po dobu dvou týdnů;

Feminella hialosoft (Angelini, Rakousko)

Feminella Hyalosoft - vaginální čípky s kyselinou hyaluronovou a bylinnými extrakty; přilákat vodu, oživit a obnovit vaginální sliznici s jejími atrofickými změnami spojenými s menopauzou; užíváno během menopauzy, 1 svíčka 1krát denně do pochvy; průběh léčby je 10 dní, pokud je třeba pokračovat, čípky se používají dvakrát týdně.

Selektivní modulátory estrogenových receptorů: Evista

Selektivní modulátory estrogenových receptorů jsou léky, které selektivně působí jako estrogeny v některých (nereprodukčních) tkáních, zatímco jako antiestrogeny v jiných (reprodukčních) tkáních.

První lék v této skupině objevil temoxifen. Působil jako estrogen ve vztahu ke kostní tkáni (zabraňoval rozvoji osteoprózy) a jako antiestrogen ve vztahu k mléčné žláze (potlačoval buněčnou proliferaci - proliferaci a jejich degeneraci do rakoviny). Vedlejším účinkem tamoxifenu byl jeho estrogenní účinek na endometrium stimulující proliferaci. Tamoxifen se používá pouze jako antineoplastické činidlo při léčbě rakoviny prsu.

Další generací selektivních modulátorů estrogenových receptorů je raloxifen. Jako estrogen má pozitivní vliv na kostní tkáň, metabolismus lipidů (prevence aterosklerózy) a systém srážení krve (zvýšené riziko trombózy). Jako antiestrogen ovlivňuje mléčnou žlázu, aniž by ovlivňoval endometrium. Proto se raloxifen používá k prevenci a léčbě osteoporózy v menopauze..

Raloxifen vyrábějí farmaceutické společnosti Lilly S.A., Španělsko a Daiichi Sankyo, Německo v 60 mg tabletách pod obchodním názvem Evista. Užívá se denně po dlouhou dobu a pod dohledem laboratorních krevních testů.

Léky pro symptomatickou léčbu

Menopauza se jeví jako seznam mnoha příznaků. Nejprve trpí neuropsychiatrický stav. Proto jsou předepsány sedativa (sedativa), anxiolytické (proti úzkosti) léky a antidepresiva. Všechny tyto léky vybírá lékař pro každého pacienta individuálně pro denní i noční dobu.

Magne B6 (Sanofi Winthrop Industry, Francie)

K eliminaci vegetativních projevů v menopauze se doporučuje užívat vitamínový přípravek Magne B6 v kurzech, které zahrnují hořčík a vitamin B6 (pyridoxin). Mechanismus účinku léku je spojen s normalizací vedení nervových impulsů podél vláken a regulací tónu stěn cév. To vede k normalizaci činnosti autonomního nervového systému. Hořčík se podílí na buněčném metabolismu, produkci energie a syntéze hormonů. V důsledku léčby jsou odstraněny palpitace, poklesy krevního tlaku, závratě a bolesti hlavy. Lék užívají v množství 3-6 tablet denně pod dohledem laboratorních testů: jakmile se obsah hořčíku v krvi normalizuje, lék se zruší.

Klimalanin (laboratoř Bouchard, Francie)

Ke snížení frekvence návalů obličeje a horní poloviny těla je předepsán Klimalanin, jehož aktivní složkou je aminokyselina beta-alanin. Mechanismus účinku tohoto léku je spojen s blokováním uvolňování histaminu, který podporuje rychlou vazodilataci. Lék je předepsán jako tableta 2-3krát denně po dobu 5-10 dnů, dokud nezmizí návaly horka. Pokud se návaly horka obnovily, lze léčbu po konzultaci s lékařem opakovat.

Ceny nehormonálních léků pro léčbu menopauzy, seznam

Kliknutím na odkazy získáte další informace o produktu.

názevCena
Estrovel tobolky 520 mg č. 30400 - 490 ₽
Ženské tobolky 160 mg č. 30720 - 735 ₽
Klimadinon, tablety číslo 60400 - 429 ₽
Klimadinon Uno, tablety číslo 30430 - 460 ₽
Remens tablety, č. 36450 - 460 ₽
Climaxan tablety, č. 40150 - 160 ₽
TSI-Klim, tablety 0,02 g, 60 ks.300 - 350 ₽
Lignarius, tobolky 138 mg, 30 ks.1340 - 1470 ₽
Ovariamin tablety č. 20550 - 570 ₽
Svíčky Climaktol-Anticanum č. 10290 - 300 ₽
Cicatridina, vaginální čípky, 10x2g1150 - 1300 ₽
Vagical, supp. vaginální, 150 mg500 - 600 ₽
Feminella hialosoft, 10 kusů. pesary1350 - 1550 ₽
Evista (raloxifen), tab. 60mg č. 282000 - 2250 ₽
Magne B6, tablety č. 50460 - 480 ₽
Klimalaninové tablety 400 mg č. 30370 - 410 ₽

Online služba pro srovnání cen a objednání

V Yandex.Market můžete rychle porovnat léky a doplňky podle ceny a také objednat v důvěryhodné lékárně nebo obchodě.

Jako příklad lze uvést údaje o léku "Estrovel":

U klimakterického syndromu pomáhá nejen hormonální substituční léčba. Nehormonální léčba může být správně zvolena s přihlédnutím k individuálním charakteristikám průběhu menopauzy a neméně účinná. Terapeutický účinek takové léčby není okamžitě viditelný, ale je stabilní a dlouhodobý..

Jaké je spektrum účinku vitaminu E. Účinek tohoto vitaminu během menstruace, plánování těhotenství a menopauzy.Vitamin E (tokoferol) je látka rozpustná v tucích, která se v posledních letech stále častěji používá v gynekologické praxi.