Hodnocení nehormonálních léků pro menopauzu

Hodnocení nehormonálních léků pro menopauzu

Uvádíme hodnocení léků na menopauzu, které lze užívat bez lékařského předpisu.

Projevy menopauzy jsou choulostivým problémem, kterému dříve či později čelí každá žena. A co je horší, není to jen jeden problém, ale celá sada! Buď „návaly horka“ v nejnevhodnější chvíli, pak srdce buší, jako by chtělo vyskočit z hrudníku, pak nezaspí do rána, nebo se dokonce převalí deprese, že nechcete žít.

Dříve ženy věřily, že existuje pouze jedna cesta ven - vydržet všechny potíže. Ale dnes se situace změnila. Žena má „pomocníky“ - léky na podporu menopauzy. Je jich docela dost, mají různé principy jednání. Není proto divu, že pro ženu může být obtížné zvolit si lék, který jí vyhovuje..

Uvádíme hodnocení léků na menopauzu, které lze užívat bez lékařského předpisu.

Abychom však pochopili, jak se liší, podívejme se hlouběji na otázku..

Důsledky menopauzy

Z hormonálního hlediska je menopauza (menopauza) pokles množství hormonů, estrogenů. Produkují se ve vaječnících, ale podílejí se na regulaci mnoha životních procesů. Nedostatek estrogenu vede k narušení práce široké škály systémů a orgánů.

 • Metabolismus se zhoršuje a zpomaluje. Žena může přibrat na váze, dostat cukrovku atd..
 • Termoregulace je narušena: objeví se charakteristické „návaly horka“.
 • Tón krevních cév klesá, vyvíjejí se onemocnění kardiovaskulárního systému, v důsledku čehož se může objevit hypertenze, palpitace.
 • Psychický a emoční stav je narušen: zvyšuje se riziko vzniku deprese a psychózy, zvyšuje se úzkost.
 • Práce urogenitálního systému se zhoršuje.

Kterýkoli z těchto projevů může vážně narušit kvalitu života a úplně změnit obvyklý život k horšímu. Proto se ženy stále častěji snaží bojovat s příznaky menopauzy..

Léčba menopauzy

Existují dva způsoby, jak se dostat zpět do normálu..

Prvním způsobem je eliminovat samotnou příčinu, to znamená zvýšit hladinu estrogenu pomocí hormonálních léků.

Hormonální substituční terapie je docela efektivní způsob, jak se vyrovnat s menopauzou. Užívání hormonů má ale významné nevýhody. U mnoha nemocí nelze hormony užívat. Hormonální terapie má komplikace, včetně snížené kognitivní funkce a zvýšeného rizika novotvarů. Hormony proto nelze zvolit „podle vašeho vkusu“. Měli byste kontaktovat gynekologa, podstoupit testy a domluvit si schůzku s lékařem podle názvu léku a průběhu podávání. Měla by se také vzít v úvahu cena hormonálních látek - nelze ji označit za nízkou..

Druhým způsobem je snížit nebo eliminovat nepříjemné příznaky podpůrnými léky. Nehormonální léky jsou zaměřeny na boj proti projevům menopauzy. Neočekávejte, že okamžitě a úplně odstraní všechny problémy. Stejně jako u většiny udržovacích léků bude účinek patrný po dlouhém podávání, zlepšení se bude zvyšovat s prodloužením doby podávání. Nehormonální látky jsou navíc bezpečné, jemné a dostupné bez lékařského předpisu..

Podle statistik si ženy pravděpodobněji zvolí druhou možnost, aniž by se uchylovaly k hormonálním lékům. Proto v hodnocení léků na menopauzu nebereme v úvahu hormonální léky, protože by je měl předepisovat pouze lékař..

Jaký je rozdíl mezi nehormonálními léky na menopauzu? Jak je navzájem porovnávat?

Účastníci hodnocení nejlepších nehormonálních léků pro menopauzu

Vybrali jsme deset nejznámějších a nejprodávanějších produktů na podporu menopauzy:

 • TSI-KLIM ®
 • QI-KLIM ® alanin
 • ESTROVEL ®
 • Klimalanin
 • MENSE ®
 • Klimadinon ®
 • Complivit ® pro ženy 45+
 • Ženský
 • Menoril plus
 • Dámská menopauza

Homeopatické léky (například „Climaxan“ a „Remens“) nejsou zahrnuty v hodnocení.

Kritéria pro srovnání léků pro menopauzu

Hlavní součásti

V Rusku lze všechny nehormonální léky na menopauzu rozdělit do dvou velkých skupin: s fytoestrogeny a s beta-alaninem. Obě látky jsou základem terapeutické léčby, je třeba nejprve věnovat pozornost jejich přítomnosti a dávkování.

Fytoestrogeny jsou přírodní sloučeniny, které se chovají podobně jako hormony, mají podobné prvky ve své struktuře, ale nejsou to hormony. Účinnost sójových isoflavonů, cimicifugy a výtažků z jetele červeného byla prokázána. Fytoestrogeny vyhlazují závažnost mnoha projevů menopauzy a snižují riziko pozdních komplikací menopauzy, ale neumožňují rychle zastavit návaly horka. Ale například při absolvování kurzu sójové isoflavony snižují pravděpodobnost návalů horka.

Beta-alanin působí odlišně, ovlivňuje termoregulaci těla a „návaly horka“ rychle vylučují a také zabraňují jejich vzhledu. Beta-alanin také zlepšuje paměť a koncentraci. Ovlivňuje však jiné klimakterické příznaky..

Proto při sestavování hodnocení dostávají léky s fytoestrogeny 1, bez něj - 0. Totéž platí pro léky s beta-alaninem: pokud je ve složení, lék dostane 1, bez beta-alaninu - 0

Další komponenty

Dodatečné látky ve složení nehormonálních látek pro menopauzu pomohou při komplexní podpoře těla.

Kromě návalů se ženy nejvíce obávají infarktu, úzkosti, výkyvů nálady, poruch spánku a únavy. Není překvapením, že většina doplňkových komponent řeší právě tyto problémy. Ke snížení úzkosti mohou produkty v menopauze obsahovat sedativní byliny, jako je kozlík lékařský a matka. 5-Hydroxytryptofan může pomoci normalizovat spánek. S hormonálními změnami se mění potřeba vitaminů, například se spotřebovává více vitamínů B. Proto jsou vitamíny často součástí komplexů během menopauzy. Kromě toho mohou být zahrnuty také vitamíny a minerály pro boj s únavou, udržení zdravé pokožky, vlasů a nehtů, zachování mládí krása.

V hodnocení také zohledňujeme další komponenty. Pokud lék obsahuje vitamíny, minerály, rostlinné extrakty nebo jiné další složky, které pomáhají snižovat projevy menopauzy, pak takový lék obdrží 1. Pokud nejsou žádné další složky, pak lék dostane 0.

Ziskovost

Ačkoli nešetří na zdraví, je třeba vzít v úvahu cenu. Menopauza může trvat 7-15 let. Nepříjemné příznaky jsou obzvláště akutní během prvních 2-3 let. Mnoho žen užívá nehormonální léky pravidelně a dokonce nepřetržitě po dobu několika let. Je důležité si představit, zda bude možné přípravek užívat několik týdnů nebo měsíců.

Tabulka * ukazuje náklady na deset nejpopulárnějších léků pro ženy s menopauzou. Tabulka ukazuje náklady nejen na balíček, ale také na měsíční kurz, protože počet tablet nebo tobolek v baleních je odlišný. Pokud je dávka léku 1-2 tablety nebo kapsle, užíváme minimální dávku.

Ekonomika měsíčního kurzu bude zohledněna takto: 3 body - levnější než 400 rublů, 2 body - od 400 do 600 rublů, 1 bod - cena je více než 600 rublů.

názevFormulář vydáníDávkováníNáklady na baleníMěsíční náklady na kurz
TSI-KLIM®Tablety č. 602 tablety338338
TSI-KLIM® alaninTablety č. 401-2 tablety346259,5
ESTROVEL®Tablety č. 301-2 tablety490490
KlimalaninTablety č. 301-2 tablety438438
MENSE®Kapsle č. 401-2 kapsle411308,25
Klimadinon®Tablety č. 602 tablety480480
Complivit® pro ženy 45+Tablety č. 301 tableta328328
ŽenskýTablety č. 301 tableta697697
Menoril plusKapsle č. 602 kapsle612612
Dámská menopauzaTablety č. 301 tableta786786

* Cena vychází z údajů o webu piluli.ru za duben 2019.

Výsledky a hodnocení

QI-KLIM obsahuje pouze fytoestrogeny - extrakt z cimifugy. Zároveň je levný měsíční kurz. Neexistují však žádné další komponenty, které by pomohly normalizovat náladu, spánek a produkci energie. QI-KLIM získává 1 bod za obsah fytoestrogenu a 3 body za ekonomiku.

Celkové hodnocení: 4 body

QI-KLIM ALANIN obsahuje pouze beta-alanin, což znamená, že pomůže rychle zastavit návaly horka. Cena měsíčního kurzu je jedna z nejnižších. QI-KLIM ALANIN tedy získává 1 bod za přítomnost beta-alaninu a 3 body za ekonomiku..

Celkové hodnocení: 4 body

ESTROVEL má bohatší složení. Základem jsou fytoestrogeny dvou typů - sója a jam, proto získává 1 bod. Také ve složení jsou další složky, které zlepšují produkci energie, emoční pozadí, což přidává další 1 bod k hodnocení drogy. Měsíční kurz však bude stát kolem 500 rublů, to znamená, že ESTROVEL získá za efektivitu 2 body..

Celkové hodnocení: 4 body

Klimalanin také obsahuje pouze jednu složku - beta-alanin, to znamená, že za složení obdrží pouze 1 bod. A měsíční náklady na jeho užívání jsou o něco vyšší než průměr (438 rublů), takže ekonomika se odhaduje na 2 body.

Konečné hodnocení: 3 body

MENSE obsahuje jak beta-alanin (1 bod), tak sójové fytoestrogeny (1 další bod). Obsahuje také vitamíny C a E, skupinu B a 5-hydroxytryptofan, což dává o 1 bod více v hodnocení. Cena měsíčního kurzu MENSE je přibližně 310 rublů, to znamená, že patří k levným lékům a za ekonomiku získává 3 body.

Konečné hodnocení: 6 bodů

Klimadinon obsahuje pouze fytoestrogeny (extrakt z cimifugy), proto za složení obdrží 1 bod. Pokud jde o ekonomiku, Klimadinon je zahrnut do střední cenové kategorie (400-600 rublů), a proto se odhaduje na 2 body.

Konečné hodnocení: 3 body

Complivit pro ženy starší 45 let obsahuje extrakt z cimifugy, tedy fytoestrogeny, a proto získává 1 bod. Součástí produktu Complivit pro ženy nad 45 let jsou také vitamíny a minerály, karnitin pro vitalitu, extrakt z matčiny dřeně ke snížení úzkosti, rutin k posílení cév. Za přítomnost dalších komponent dostává komplex ještě 1 bod. Měsíční kurz přijetí bude stát 330 rublů, za což Complivit pro ženy nad 45 let získá 3 body.

Konečné hodnocení: 5 bodů

Feminal je monopreparát z výtažku z červené jetel, to znamená, že obsahuje fytoestrogeny, proto Feminal za své složení obdrží pouze 1 bod. Cena za měsíc užívání drogy je téměř 700 rublů, takže Feminal dostane za ekonomiku pouze 1 bod..

Konečné hodnocení: 2 body

Menoril plus obsahuje sójové isoflavony, což znamená, že získává 1 bod. Produkt také obsahuje vitamíny K a D a rostlinný antioxidant resveratrol, který posiluje krevní cévy. Za další komponenty získává Menoril plus o 1 bod více. Náklady na měsíční léčbu však přesahují 600 rublů, takže lék obdrží 1 bod za ekonomiku.

Konečné hodnocení: 3 body

Ladys formula Menopause obsahuje několik druhů fytoestrogenů, které tomuto komplexu dávají 1 bod, a také řadu vitamínů a rostlinných extraktů, které pomáhají eliminovat poruchy spánku a zlepšují celkovou pohodu. Přítomnost dalších komponent zvyšuje hodnocení o 1 bod. Ekonomika vzorce Ladys Menopauza je však nízká, měsíc přijetí bude stát téměř 800 rublů, takže toto kritérium se odhaduje na 1 bod

Konečné hodnocení: 3 body

Pro přehlednost uvádíme ve formě tabulky výsledky srovnání léků pro ženy během menopauzy:

názevBeta alaninFytoestrogenyDalší komponentyZiskovostCelkový počet bodů
TSI-KLIM ®01034
QI-KLIM ® alanin10034
ESTROVEL ®01124
Klimalanin10023
MENSE ®11136
Klimadinon ®01023
Complivit ® pro ženy 45+0113Pět
Ženský01012
Menoril plus01113
Dámská menopauza01113

Jak vidíte, MENSE získal nejvíce bodů. Tento lék má nejsilnější složení. Je to jediný, který obsahuje dvě z nejsilnějších složek najednou pro boj s příznaky menopauzy - beta-alanin a fytoestrogeny. Další komponenty normalizují spánek a emoční stav, pomáhají udržovat vzhled a zlepšovat subjektivní pohodu. I bez ohledu na ekonomiku MENSE výrazně vyniká na pozadí jiných léků na menopauzu. A díky relativně nízké ceně je také ziskový..

NENÍ REKLAMA. MATERIÁL PŘIPRAVENÝ S ÚČASTÍ ODBORNÍKŮ.

Cyclim, Estrovel nebo Feminal: co si vybrat?

Použití kurzu Tsi-Klim, Feminal, Estrovel umožňuje ženě zbavit se téměř všech příznaků menopauzy. Navzdory podobným terapeutickým účinkům se léky liší mechanismem účinku, cenou, dávkovacím režimem a seznamem kontraindikací.

Stručný popis anti-klimakterických látek

Tsi-Klim, Feminal, Estrovel jsou zástupci klinické a farmakologické skupiny léků, které jsou žádané během přirozené menopauzy. Na pozadí poklesu produkce estrogenu je hormonální pozadí vážně narušeno. Současně nebo střídavě se objevují příznaky menopauzy, které významně komplikují život ženy:

 • návaly horka doprovázené horečkou, zarudnutím obličeje a dekoltu;
 • intenzivní pocení, bušení srdce;
 • bolesti hlavy jako migrény, zimnice, prudký nárůst krevního tlaku;
 • psychoemoční nestabilita, včetně úzkosti, podrážděnosti, nepozornosti, zapomnění;
 • ospalost nebo nespavost, slabost, apatie, únava;
 • snížený sexuální apetit, suchost vaginální sliznice, bolestivý styk, pálení, svědění sliznic, močová inkontinence;
 • zrychlená tvorba věkových vrásek, křehké nehty, suchost, ochablá kůže, vypadávání vlasů.

Dříve byly hormonální léky předepisovány ženám, aby se tyto příznaky odstranily, ale jejich poškození těla často převažovalo nad výhodami. Proto jsou stále více žádané přípravky Tsi-Klim, Feminal, Estrovel a další přípravky s přírodními přísadami. Čím rychleji je ženy začnou užívat, tím nižší je riziko komplikací menopauzy: ateroskleróza, angina pectoris, hypertenze, myomy.

Charakteristické rysy drog

Tsi-Klim, Feminal, Estrovel a jejich nehormonální protějšky se vyznačují kumulativní (kumulativní) akcí. Jejich účinky se objevují v průběhu času - jakmile je v těle vytvořena maximální terapeutická koncentrace. Asi po 2–3 týdnech od začátku příjmu příznaky menopauzy ustoupí nebo úplně vymizí. Léky mají mnoho výhod oproti hormonálním lékům:

 • nezasahujte do práce vnitřních orgánů;
 • snadné a pohodlné použití;
 • komplexně eliminovat příznaky přirozené menopauzy;
 • mít úzké seznamy kontraindikací;
 • zlepšit vzhled, nedovolit změny související s věkem;
 • neobsahují velké množství syntetických přísad, které jsou potenciálně nebezpečné pro tělo;
 • jsou relativně levné;
 • mít dlouhodobý terapeutický účinek.

Tsi-Klim, Feminal, Estrovel zvyšují duševní a fyzický výkon, posilují imunitní obranu. Nepřímo zlepšují trávení a stav cév, zvyšují libido.

Indikace a kontraindikace léčby

Hlavní indikací pro léčbu přípravkem Tsi-Klim, Feminal, Estrovel, je eliminace známek postupného slábnutí reprodukčních funkcí. Tělo zvyšuje produkci gonadotropních hormonů, které zpomalují procesy obnovy. Nehormonální látky jsou zahrnuty do terapeutických režimů pro ženy s následujícími klimakterickými syndromy:

 • vasomotor - nával krve a náhlý vlnový záchvat tepla;
 • psychoemotional - slzavost, nepozornost, zapomnětlivost, depresivní stavy;
 • urogenitální - časté nutkání vyprázdnit močový měchýř, únik moči, nepohodlí v pochvě.

Snížení produkce estrogenu zvyšuje riziko osteoporózy, patologie muskuloskeletálního systému, která předurčuje časté zlomeniny. Použití přípravku Tsi-Klim, Feminal, Estrovel pomáhá předcházet křehkosti kostí inhibicí osteoklastů.

Léky mají pozitivní účinek na "spící" folikuly, proto jsou předepisovány ženám s výrazným vypadáváním vlasů.

Absolutní kontraindikací pro všechny produkty je individuální nesnášenlivost složek. Na rozdíl od hormonů Tsi-Klim, Feminal, Estrovel nezpůsobuje závislost a abstinenční příznaky, zřídka vyvolává vývoj nežádoucích účinků. Nejsou určeny pouze k léčbě v dětství, těhotenství a kojení.

Optimální dávkovací režim

Výrobci přírodních léčivých přípravků poskytli každému balení podrobný návod k použití. Dodržování jejích doporučení vám umožní rychle se zbavit příznaků menopauzy bez poškození zdraví. Je snadné použít Tsi-Klim, Feminal, Estrovel a další podobné léky:

 1. ráno vyjměte kapsli, tabletu, pilulku z blistru nebo lahve;
 2. polkněte velkým množstvím vody;
 3. v případě potřeby postup opakujte večer.

Délka léčby se poněkud liší. Odstranění mírných nebo středních příznaků přirozené menopauzy trvá přibližně 4-5 týdnů. S těžkým průběhem menopauzy se užívají několik měsíců nebo dokonce let..

Tablety a tobolky se nesmí žvýkat, protože silná skořápka spolehlivě chrání účinné látky před zničením agresivní žaludeční šťávou.

První výsledky léčby jsou jasně viditelné po týdnu užívání drog. Je však velmi důležité nedělat přestávky v léčbě, používat je denně. Jinak se účinnost terapie výrazně sníží a závažnost bolestivých příznaků se opět zvýší..

Tsi-Klim nebo Estrovel

Ženy Tsi-Klim a Estrovel s menopauzou mohou užívat i bez předběžného vyšetření. A to vše díky přirozeně vyváženému složení. V Estrovelu je to yam, sója, kopřiva, cimicifuga s tryptofanovými glykosidy, bór, vitamíny rozpustné v tucích a ve vodě. V tabletách Qi-Klim je méně účinných látek. Jsou vytvořeny z černé karmínové a různých pomocných složek. V tomto ohledu je Estrovel výrazně lepší než Tsi-Klim.

Léky a indikace pro použití se liší. Přípravek Estrovel se používá nejen ke zmírnění průběhu menopauzy. Je předepsán ženám s následujícími patologickými stavy:

 • předmenstruační syndrom;
 • akutní nebo chronická cystitida, včetně hemoragické.

Estrovel s fibroidy lze užívat ke zvýšení účinnosti jiných léků, snížení farmakologické zátěže. Je také v poptávce v pooperačním období po odstranění vaječníků. Tsi-Klim má výrazně užší seznam indikací. Ale na rozdíl od přípravku Estrovel je bezpečně povoleno jej používat při přepravě dítěte k léčebným účelům..

Estrovel nebo Feminal

Feminal je doplněk stravy, jehož aktivní složení představuje koncentrovaný suchý extrakt z jetele. Obsahuje obrovské množství fytoestrogenů, které dokážou doplnit zásoby ženských pohlavních hormonů. Na rozdíl od jiných anti-klimakterických látek se používá po dobu jednoho měsíce a poté si udělají přestávku. Ale dokonce se doporučuje užívat Estrovel po dlouhou dobu, protože to nenarušuje práci žádného z životně důležitých systémů. Má řadu terapeutických účinků:

 • zabránění uvolňování neurotransmiteru histaminu do systémového oběhu, což vede k návalům horka;
 • expanze krevních cév, rychlé odstranění horečky, zimnice, pocení;
 • normalizace termoregulačního centra.

Feminal působí hlavně na hormonální hladiny. Jemně eliminuje slzavost a podrážděnost, udržuje krevní tlak na optimální úrovni. Má to však důležitou výhodu - užívání pouze jedné kapsle denně. Zatímco Estrovel je třeba užívat ráno a večer.

Tsi-Klim nebo Feminal

Doporučuje se užívat Estrovel a Tsi-Klim po dlouhou dobu, ale Feminal by měl být zvolen u žen, které mají příznaky menopauzy pouze čas od času. Dodává se v jedné dávkové formě - kapsle. Řadu Tsi-Klim představují krémy pro aplikaci na obličej a tělo. Dokonale zadržují vlhkost, zabraňují jejímu odpařování a stimulují produkci kolagenu. Relativně nedávno byla terapeutická řada doplněna o Tsi-Klim Alanin, který účinně bojuje s návaly horka, třesem, zimnicí, pocením.

Ale mnoho gynekologů poznamenává, že se Feminal lépe vyrovná s psycho-emoční nestabilitou. Doporučuje se ženám, které trpí náhlými výkyvy nálady a mají potíže se usínáním.

Feminal pomáhá eliminovat úzkost, úzkost a vzrušení, stimulovat posílení imunitního systému, snížit pravděpodobnost opakování chronických onemocnění.

Po zrušení Qi-Klim se příznaky menopauzy mohou po 1-2 týdnech vrátit. A terapeutické účinky přípravku Feminal přetrvávají měsíc nebo déle. Jedná se o vynikající profylaktické činidlo, jehož příjem umožňuje ženě vést aktivní životní styl..

Ladysův vzorec Menopauza nebo Tsi-klim

Ladies Formula Menopause je kanadský doplněk stravy ve formě tablet. Vyznačuje se komplexním složením vytvořeným z přírodních složek s přídavkem užitečných syntetických látek. Doplněk obsahuje dostatečné množství vody a vitamínů rozpustných v tucích, aby vyhovovaly každodenním potřebám ženy. A jeho terapeutické účinky jsou způsobeny přítomností suchých koncentrátů léčivých rostlin - maitaki, mák, jetel, štěnice domácí:

 • snížení závažnosti bolestivých pocitů;
 • zvýšená produkce kolagenu a kyseliny hyaluronové;
 • zrychlení růstu vlasů, posílení nehtových destiček;
 • zlepšení urogenitálního systému.

Tsi-Klim se neliší v tak rozmanitém složení. Proto je jeho účinek poněkud slabší a nedokáže se vyrovnat s intenzivními příznaky menopauzy. Ale mají také mnoho společného. Léky jsou bezpečné, lze je používat po dlouhou dobu, nezpůsobují abstinenční příznaky.

Další nehormonální látky

Na pultech lékáren existuje mnoho léků s anti-klimakterickým účinkem. Některé jsou účinné výhradně pro návaly horka, jiné se vyrovnají se slzami v očích, zhoršenou pamětí a sníženou pozorností. S mírnými příznaky se často používají homeopatika. V ostatních případech je vhodnější používat tobolky a tablety s fytoestrogeny..

DrogaVýrobceLéčivá látkaNáklady v rublech
KlimalaninLaboratories Bouchara-Recordati (Francie)Alaninod 400
MensaVneshtorg Pharma (Rusko)Vitamíny B, C a E, beta-alanin, isoflavony, 5-hydroxytryptofanod 420
KlimadinonBionorica SE (Německo)Extrakt z oddenku Cimicifuge racemoseod 330
Complivit pro ženy 45+PHARMSTANDART-UfaVITA (Rusko)Vitamíny, mikro- a makroelementy, výtažky z mateřského mléka, cimicifugaod 300
Menoril plusKorolevFarm, OOO (Rusko)Resveratrol, genistein, vitamin K, vitamin D, alfa-tokoferol, cholekalciferolod 520

Drogy lze měnit za účelem posouzení jejich účinnosti a bezpečnosti. Všechny homeopatické léky jsou určeny k dlouhodobé terapii, protože nevyvolávají nežádoucí účinky a jejich předávkování je nemožné. Hodí se ke všem lékům používaným k léčbě chronických patologických stavů vnitřních orgánů.

Pravidla pro výběr anti-klimakterických léků

V první fázi léčby by měly být upřednostňovány léky s alaninem. Tato složka rychle vstupuje do krevního řečiště a poskytuje terapeutický účinek za 10-15 minut. Pokud je neúčinný nebo žena trpí nejsilnější psycho-emoční nestabilitou, přijde na pomoc Feminal, Estrovel, Tsi-Klim. Vykazují léčivý účinek po 40-60 minutách, ale trvají mnohem déle. Fondy mají různé farmakologické vlastnosti, nezpůsobují žádné poškození ženského těla.

Sdílej se svými přáteli

Udělejte něco užitečného, ​​nebude to trvat dlouho

Nehormonální léky na menopauzu

Nehormonální léky: typy a výhody

Hormonální substituční léčba může vést k řadě komplikací, proto se dává přednost nehormonálním lékům:

 • Bylinné přípravky obsahující fytoestrogeny, které mohou nahradit ženské pohlavní hormony
 • Homeopatické léky zahrnují fytoestrogeny a přírodní složky (minerální soli, propolis, med a další)
 • Antidepresiva se používají ke zlepšení psycho-emocionálního stavu ženy
 • Antikonvulziva uvolňují svaly a zlepšují fungování nervového systému
 • Léky na krevní tlak se používají ke snížení návalů tepla a zmírnění emočního stresu.

Během menopauzy jsou upřednostňovány fytoestrogeny a homeopatické léky, které nemají nižší účinnost než hormonální léky, ale jsou bezpečnější. Proces absorpce probíhá ve střevě, látky se nehromadí v děloze.

Rostlinné složky obsažené v kompozici mají příznivý účinek na nervový systém, pohybový aparát, kardiovaskulární systém. Zlepšuje celkovou fyzickou kondici, předchází stárnutí a tvorbě zhoubných nádorů.

Nejoblíbenější jsou:

 • Estrovel
 • Remens
 • Climaxan
 • Klimadinon
 • Cyklista.

Estrovel

Fytoestrogen je předepsán pro časnou menopauzu - 35 let a aktivně se používá po chirurgickém odstranění vaječníků k úlevě od premenstruačního syndromu.

Estrovel je předepsán pro:

 • Zlepšení kvality a výkonu spánku
 • Zvládání přílivu a odlivu
 • Zlepšení muskuloskeletálního systému
 • Normalizace reprodukčních orgánů
 • Eliminace krvácení během menopauzy.

Estrovel obsahuje fytoestrogeny: cimicifuga, výtažky z luštěnin a listy kopřivy. Pomocnými složkami jsou kořen yam, komplex vitamínů a bór. Posledně jmenovaný pomáhá vyrovnat se s osteoporózou.

Přípravek Estrovel je předepisován na 2 nebo více měsíců s denní dávkou 1-2 tablety během jídla.

Neexistují žádné kontraindikace předepisování léku. Nedoporučuje se užívat v případě individuální nesnášenlivosti komponent.

Remens

Lékaři doporučují užívat Remens ženám s menopauzou ve věku od 45 do 50 let. Také dobrý lék na chirurgickou menopauzu.

Produkt obsahuje fytoestrogen - cimicifuga, složky rostlinného a živočišného původu - kanadský sanguinaria, tajemství sépiové žlázy a hadího jedu.

 • Pomáhá vyrovnat se s vegetovaskulární dystonií
 • Normalizuje průtok krve, zlepšuje krevní oběh v pánevních orgánech, což má pozitivní vliv na sexuální touhu
 • Eliminuje zánět v genitáliích
 • Bojuje s nespavostí, návaly horka
 • Zlepšuje náladu, zmírňuje stres a emoční napětí
 • Normalizuje fungování močového systému, eliminuje podráždění a křeče
 • Obnovuje kostní buňky a pokožku, což pomáhá zpomalit proces stárnutí.

Doporučuje se vypít drogu 1 tabletu nebo 10 kapek dvakrát denně. Délka léčby závisí na závažnosti projevů menopauzy, nejméně však 3 měsíce.

Nevýhodou přípravku Remens je dočasné zvýšení příznaků menopauzy na začátku užívání. Mezi vedlejšími účinky je možné zvýšit slinění, alergické reakce a poruchy gastrointestinálního traktu v přítomnosti individuální nesnášenlivosti jedné nebo více aktivních složek léčiva. Vyvíjejte se častěji v důsledku předávkování.

Climaxan

Climaxan je účinný v boji proti projevům menopauzy u žen v jakémkoli věku. Climaksan obsahuje:

 • Fytoestrogen - cimicifuga
 • Složky živočišného původu - had a včelí jed
 • Mikro a makro prvky - hořčík, vápník a další.
 • Zlepšuje průtok krve, aby pomohl vyrovnat se s návaly horka a zvýšenou separací potu
 • Bojuje s podrážděností, stresem, zlepšuje celkový psycho-emocionální stav
 • Bojuje proti známkám vaskulární dystonie
 • Zlepšuje kvalitu spánku
 • Zvyšuje výkon.

Průběh léčby je měsíc. Užívejte drogu 1 tabletu dvakrát denně - ráno a večer. Krátký průběh léčby je výhodou léku. Efekt nezmizí po skončení.

V případě předávkování drogami se vyskytnou vedlejší účinky: plynatost, říhání, pocit těžkosti a nepohodlí v žaludku. Lék je předepsán s extrémní opatrností v přítomnosti alergických reakcí na jeho složky..

Klimadinon

Klimadinon je účinným prostředkem v boji proti známkám menopauzy i v jejich prevenci. Je předepsán pro chirurgickou menopauzu. Droga:

 • Snižuje pocení a návaly horka
 • Zlepšuje práci kardiovaskulárního systému a eliminuje příznaky vegetativně-vaskulární dystonie
 • Zlepšuje metabolické procesy v těle, čímž zpomaluje stárnutí
 • Zlepšuje emoční stav, bojuje s nervovým přepětím
 • Zlepšuje sekreční funkci pochvy.

Obsahuje bylinné složky, hořčík, vápník, železo, které pomáhají dobře se vyrovnat s příznaky menopauzy.

Užívání drogy se doporučuje u žen starších 45 let. K dispozici ve formě kapek a tablet. Užívejte 1 tabletu (30 kapek) dvakrát denně, ráno a večer.

Je nutné užívat Klimadon opatrně, protože může způsobit nežádoucí reakce: bolest břicha, pocit tíhy na hrudi, krvavý výtok, přibývání na váze. Nedoporučuje se používat v případě alergie na složky a nemocí závislých na estrogenech.

Tsi-Klim

Tsi-Klim je účinný doplněk stravy. Je předepsán pro ženy různého věku, stejně jako po chirurgických zákrocích na ženských pohlavních orgánech jako podpůrná léčba.

Doplněk stravy obsahuje fytoestrogen - cimicifuga, vitamin C a skupina B, L-kreatinin, kyselina listová, je silná, díky čemuž lék:

 • Uklidňuje nervový systém, normalizuje psycho-emocionální stav
 • Podporuje regeneraci buněk - umožňuje vám udržovat mládí
 • Bojuje s návaly horka
 • Zlepšuje výkon
 • Normalizuje práci kardiovaskulárního systému.

Nedoporučuje se užívat drogu, pokud:

 • Přítomnost alergických reakcí na jednu ze složek léčiva
 • Nemoci závislé na estrogenu
 • Endometrióza a děložní myom
 • Dysfunkce jater
 • Epilepsie
 • Poranění mozku a patologie.

Výběr účinného nehormonálního léku

Co je lepší Klimadon nebo Klimaksan, Estrovel, Remens nebo Tsi-Klim rozhodne lékař na základě výsledků klinických studií o hormonálních hladinách ženy. Nejlepší léky se vybírají podle:

 • Příčina menopauzy (přírodní nebo chirurgická menopauza)
 • Klinický obraz
 • Souběžná chronická onemocnění
 • Alergické reakce.

Pokud k menopauze došlo v důsledku chirurgického zákroku na genitáliích, lékař předepíše Estrovel, Remens, Klimadinon. S časným nástupem menopauzy budou nejlepším lékem Estrovel nebo Climaxan. Dobré výsledky po užití přípravku Remens u žen starších 45 let. V případě porušení sekreční funkce poskytuje Klimadinon dobrý účinek. Přípravek Estrovel pomůže zastavit menopauzu bez vedlejších účinků. Tsi-Klim má bohaté a užitečné složení, ale ve srovnání s jinými léky má mnoho kontraindikací.

Při menopauze jsou upřednostňovány nehormonální léky, které zahrnují fytoestrogeny. Nejoblíbenější jsou Tsi-Klim, Estrovel, Remens, Klimadinon, Klimaksan. Drogy pomáhají vyrovnat se s návaly horka, psycho-emocionálními poruchami, zpomalují proces stárnutí. Jmenování nápravy provádí lékař podle pokynů.

Nejlepší léky na menopauzu

Menopauza v životě ženy je poměrně obtížné období, které je někdy doprovázeno nepříjemnými příznaky a depresí. Tento přirozený proces zahrnuje hormonální změny a restrukturalizaci reprodukčního systému, která postupně snižuje jeho aktivitu. Pro snížení nepohodlí během menopauzy a pro podporu ženského těla v této obtížné době nabízejí výrobci řadu hormonálních a nehormonálních látek. Dnes je žebříček do roku 2020 považován za nejlepší lék na menopauzu, který může normalizovat celkový stav a posílit zdraví žen..

Lék na menopauzu, kterou společnost je lepší zvolit

V lékárnách je výběr léků na odstranění klimatických syndromů poměrně velký. Vzhledem k tomu je třeba věnovat pozornost výrobci, který musí být akreditován a licencován k výrobě léků. Hodnocení 2020 obsahuje pouze spolehlivé a hodnotné výrobce, kteří mají příslušné licence:

 • Jadran-Galenski Laboratories (Feminal) je mezinárodní farmaceutická síť, která vyrábí více než 400 různých léků. Mezi nimi jsou generika, hormonální a nehormonální látky, doplňky stravy, lékařské výrobky, dermatologická kosmetika.
 • Richard Bittner AG (Remens) je rakouská společnost založená v roce 1954, která vyrábí léky na bázi surovin šetrných k životnímu prostředí. Léky společnosti jsou široce používány v různých oblastech medicíny a procházejí přísnou kontrolou v každé fázi výroby..
 • Renaissance (Duoclim) - produkty ruské společnosti vyvinuté na bázi přírodních ingrediencí. Sortiment výrobce zahrnuje doplňky stravy ve formě tablet, prášku, kapslí. Od roku 2005 je členkou skupiny Biotech.
 • Vneshtorg Pharma (Estrovel) je ruský výrobce, jehož hlavním zaměřením je výroba doplňků stravy, které splňují požadavky mezinárodních norem. Je pozoruhodné, že společnost Vneshtorg Pharma používá suroviny nejen od domácích, ale také od zahraničních dodavatelů..
 • Materia Medica Holding (Klimaksan) je známá ruská farmaceutická společnost registrovaná v roce 1992, která spolu s výrobou provádí klinické zkoušky. Medica Holding vyrábí léky na předpis i bez lékařského předpisu, stejně jako veterinární léky.
 • Evalar (Tsi-Klim) je další populární ruská společnost zaměřená na výrobu přírodních léčiv a doplňků stravy. Společnost vyvíjí vlastní síť lékáren a při výrobě produktů využívá suroviny vypěstované na vlastních plantážích.
 • PharmaMed (Dámský vzorec) je výrobce doplňků stravy z Kanady, jehož vývoj začal od roku 1994. Vytváří léky v továrnách v USA, Velké Británii, Německu a vyvíjí přípravky na bázi přírodních vitamínů, minerálů a výtažků z léčivých rostlin..
 • Innotera Shusi (Inoklim) je nejstarší francouzská společnost založená v roce 1913, která vyrábí léky a kompresní výrobky. Společnost má pobočky ve více než stovce zemí po celém světě a její výrobky splňují mezinárodní standardy kvality.
 • N.V.Organon (Ovestin) je výrobce z Nizozemska, registrovaný v roce 1923, který vyrábí léky. Farmaceutické výrobky společnosti se používají v gynekologii, psychiatrii a anesteziologii a procházejí nejpřísnější kontrolou kvality.
 • Abbott (Femoston) je mezinárodní výrobce lékařských, diagnostických zařízení, dětské výživy a léčiv. Společnost byla zaregistrována v roce 1984, má vysoké hodnocení v Rusku a dalších zemích.
 • Veropharm (Duphaston) je další ruský výrobce léčiv a léčivých přípravků, registrovaný v roce 1997. Vyrábí generika a léky používané v gynekologii, onkologii, dermatologii a neurologii. Část Abbott Corporation.
 • Bayer Pharma AG (Angelique) je mezinárodní chemická a farmaceutická společnost se sídlem v Německu, která je průkopníkem aspirinu, levitry a ciprofloxacinu. Koncern vede více než 300 společností po celém světě, má mnoho ocenění a cen.
 • Novo Nordisk (Kliogest) je ruská farmaceutická společnost, která je lídrem v léčbě diabetes mellitus. Sídlo společnosti se nachází v Dánsku a produkty jsou prezentovány ve více než 150 zemích po celém světě..

Hodnocení léků na menopauzu

Na vytvoření hodnocení se podíleli mezinárodní lékaři, kteří byli schopni pečlivě studovat vlastnosti prezentovaných léků. Při vydávání nezávislých ratingů byly zohledněny také názory odborníků a kupujících. Výběr léčiv byl prováděn podle následujících kritérií:

 • Formulář vydání;
 • Indikace;
 • Kontraindikace;
 • Složení;
 • Vedlejší efekty;
 • Vstřebávání;
 • Účinnost;
 • Interakce s jinými léky;
 • Přijímací formulář;
 • Objem balení.

Odborníci také upozornili na náklady na léky a jejich dostupnost v lékárnách. V nominacích hodnocení jsou uvedeny nejlepší léky na menopauzu v hormonální a nehormonální formě.

Nejlepší nehormonální léky na menopauzu

Nehormonální léky jsou pro pacienty nejbezpečnější; ve srovnání s hormonálními léky mají šetrnější složení a nejméně kontraindikací. Tyto léky jsou vydávány bez lékařského předpisu a jsou vhodné pro ty, pro které je hormonální terapie kontraindikována. V této kategorii jsou představeny nehormonální léky na menopauzu nové generace, které odborníci vybrali jako nejlepší.

Ženský

Tento produkt je dodáván jako doplněk stravy a hlavní účinnou látkou přípravku Feminal jsou isoflavony červeného jetele. Lék se vyrábí v kapslích, jedna kapsle se používá denně s jídlem po dobu jednoho měsíce. Feminal eliminuje návaly horka, pocení, snižuje tachykardii, podrážděnost, neurózy a také snižuje bolest hlavy. Mezi kontraindikace patří těhotenství, kojení a individuální nesnášenlivost, proto byste se měli před použitím poradit s lékařem..

Výhody

 • Malý počet vedlejších účinků;
 • Vhodné pro dlouhodobé použití;
 • Používá se před a po menopauze;
 • Zmírňuje neuropsychické poruchy.

nevýhody

 • Vysoká cena;
 • Účinek se může dostavit až po 2–3 týdnech užívání.

Soudě podle recenzí je Feminal poměrně efektivní droga, ale je lepší ji užívat při prvních mírných příznacích menopauzy, aby mohly být hlavní účinné látky absorbovány v těle.

Remens

Remens je homeopatický, komplexní lék na menopauzu, vytvořený k normalizaci menstruačního cyklu. Lék je také schopen snížit emoční nestabilitu, autonomní poruchy, otoky, bolest a srdeční záchvaty. Remens je předepsán v kurzech, jeden kurz by neměl trvat déle než tři měsíce a po dohodě s ošetřujícím lékařem se může opakovat. Je předepsán pro menstruační nepravidelnosti, klimakterický syndrom a pro chronická zánětlivá onemocnění ženských pohlavních orgánů. Produkt je založen na bylinných přísadách a je k dispozici ve formě tablet.

Výhody

 • Předávkování je téměř nemožné;
 • Dostupné bez lékařského předpisu;
 • Rychle stabilizuje stav;
 • Reguluje intenzitu krvácení.

nevýhody

 • Dlouhý průběh léčby;
 • Je možná individuální intolerance.

Remens má také protizánětlivý účinek na tkáň vaječníků, zlepšuje krevní oběh a zmírňuje otoky. Díky kombinovanému působení složek je maximálního účinku dosaženo již po prvních dávkách.

Renaissance Duoclim

Nehormonální látka je určena na podporu zdraví žen během menopauzy. Komplex biologicky aktivních složek udržuje normální hormonální rovnováhu, snižuje závažnost příznaků menopauzy, bojuje s návaly horka a udržuje zdraví prsou. Obnovuje také emoční pozadí, normalizuje stav nervového systému a zlepšuje spánek..

Zvláštností přípravku Duoclim je režim příjmu: 1 tobolka ráno a 1 večer, kterou je třeba užívat ve vhodnou denní dobu. Jejich složení je odlišné a složky jsou vybírány s ohledem na kompatibilitu pro lepší absorpci živin. Produkt je zdrojem vitamínu C, B6, E, D3, beta-karotenu, kyseliny listové.

Výhody:

 • Přítomnost indol-3-karbinolu pro zdraví prsu;
 • 60 tobolek v balení;
 • Zabezpečení příjmu;
 • Dobrá absorpce;
 • Tělo dobře snášen.

Nevýhody:

Estrovel

Dostatečně účinné a relativně levné kapsle. Estrovel je předepsán pro různé projevy menopauzy a také zlepšuje stav žen po gynekologických operacích. Složení léčiva pro menopauzu zahrnuje fytohormony, rostlinné složky, isoflavony, vitamíny a kyselinu listovou, která má příznivý účinek na hematopoetický a imunitní systém. Estrovel dokáže účinně zvládat bolesti hlavy, omezit návaly horka, zmírnit pocit slabosti, pocení, ospalosti a také snížit krevní tlak. Lék je vydáván bez lékařského předpisu, ale před použitím je třeba se poradit s lékařem.

Výhody

 • Interakce s jinými léky;
 • Zlepšuje stav nehtů, kůže;
 • Zabraňuje rozvoji aterosklerózy;
 • Srovnatelně nízká cena.

nevýhody

 • Tobolky mají specifickou vůni a chuť;
 • Má řadu kontraindikací.

Estrovel by neměl být používán během těhotenství nebo laktace, plus je možná individuální intolerance ke složkám, které jsou ve složení léčiva..

Climaxan

Climaxan je homeopatický přípravek, který je také kontraindikován v těhotenství a laktaci. Byl vytvořen jako sedativní a estrogenový lék, který zmírňuje stav u žen s menopauzou. Je dodáván ve formě tablet, doba přijetí je 1-2 měsíce, v závislosti na složitosti léčby. V případě potřeby (při těžké menopauze) lze dávku léku zvýšit a prodloužit průběh léčby. Climaxan začíná působit dostatečně rychle a v recenzích tohoto léku s menopauzou je naznačeno, že již třetí den si pacienti všimnou zlepšení v těle.

Výhody

 • Rychle zmírňuje hlavní projevy menopauzy;
 • Snižuje podrážděnost;
 • Nemá téměř žádné kontraindikace;
 • Nízká cena.

nevýhody

 • Obsahuje laktózu;
 • Možnost individuální přenositelnosti.

Vzhledem k tomu, že přípravek Climaxan obsahuje laktózu, měli by se lidé s diabetes mellitus nebo syndromem malabsorpce galaktózy před použitím poradit s odborníkem..

Tsi-Klim

Tento lék je prezentován ve formě kapek, které je třeba užívat dvakrát denně. Hlavní účinnou látkou je cimicifuga racemose, která má estrogenový účinek a vyhlazuje účinky hormonálních změn. Droga se používá pro návaly horka, poruchy spánku, pocení, podrážděnost. Kurz netrvá déle než tři měsíce, ale pro stanovení optimální dávky se musíte poradit se svým lékařem. Tsi-Klim také eliminuje vegetativní-vaskulární poruchy a je vhodný pro použití jako součást komplexní terapie.

Výhody

 • Snižuje suchost sliznice;
 • Aktivně bojuje s bolestmi hlavy;
 • Eliminuje poruchy srdečního rytmu;
 • Zpomaluje stárnutí pokožky.

nevýhody

 • Velké množství kontraindikací;
 • Změny hmotnosti jsou možné.

Mezi kontraindikace patří alkoholismus, gastralgie, dysfunkce jater. Lék by se také neměl používat na traumatické poranění mozku a nemoci mozku..

Dámská Formula Woman 40 Plus

Biologický produkt založený na přírodních léčivých rostlinách. Přípravek Ladys je schopen řídit metabolismus, normalizovat produkci ženských hormonů a snižovat riziko vzniku onemocnění. Složení léku zahrnuje vitamíny, minerály, enzymy a aminokyseliny, které posilují tělo a pomáhají obnovit fyzickou aktivitu. Současně se vzorec Ledis používá nejen pro projevy menopauzy, ale také jako tonikum a tonikum. Kontraindikace také zahrnují těhotenství, kojení, individuální nesnášenlivost složek.

Výhody

 • Vyvážené složení;
 • Snadnost použití;
 • Zlepšuje vstřebávání vápníku;
 • Dostatečně bezpečné.

nevýhody

 • Vysoká cena;
 • Efekt se neobjeví okamžitě.

Tento bylinný přípravek s menopauzou také omlazuje, tonizuje pokožku, předchází předčasnému stárnutí a zvyšuje pružnost. Uživatelé kladně reagují na dámský vzorec, a to i přes vysoké náklady a dlouhé čekání na první výsledky..

Inoklim

Estrogenu podobné činidlo, které lze použít jako nehormonální léčbu menopauzy nebo menopauzálních symptomů. Inoklim je dodáván ve formě tobolek a užívá se do tří měsíců. Hlavní účinnou látkou je sójový extrakt, který je strukturálně podobný estrogenu. Lék zmírňuje pocit pocení, horečky, snižuje tachykardii, bolesti hlavy. Inoklim má tak delikátní účinek, že před použitím není nutné konzultovat s lékařem, je však třeba se vyvarovat předávkování.

Výhody

 • Neexistují prakticky žádné kontraindikace a vedlejší účinky;
 • Má sedativní účinek;
 • Ovládá výkyvy nálady;
 • Dlouhá životnost.

nevýhody

 • Obsahuje potravinářské barvivo;
 • Nezmiňuje úplně příznaky bolesti.

Je třeba poznamenat, že Inoklim působí velmi mírně a má šetrný účinek na všechny post-klimatické syndromy. Odborníci jej proto doporučují jako další zdroj isoflavonů jako součást komplexní terapie.

Nejlepší hormonální léky pro menopauzu

Hormonální léky jsou považovány za nejúčinnější a nejúčinnější, ale musí být užívány pod lékařským dohledem. Pomáhají snižovat komplikace v časné menopauze a během chirurgického zákroku a stabilizují hladinu hormonů. Tato kategorie považuje ženské hormonální léky na menopauzu, které odborníci vybrali jako nejúčinnější.

Ovestin

Jedná se o lék s vysokým obsahem estriolu, který patří do skupiny estrogenů. Estriol účinně eliminuje příznaky spojené s nedostatkem estrogenu, pomáhá obnovit pH a má pozitivní vliv na kvalitu a množství produkovaného hlenu. Ovestin se rychle vstřebává v zažívacím traktu a během hodiny se zcela vstřebává v těle. Díky své farmakodynamice je Ovestin předepsán pro klimatické poruchy, pro atrofii sliznic dolních částí urogenitálního traktu, pro prevenci opakujících se infekčních onemocnění pochvy a dokonce i pro léčbu neplodnosti.

Výhody

 • Vysoce efektivní;
 • Má antifungální účinek;
 • Posiluje ochranné funkce těla;
 • Léčí poruchy močení.

nevýhody

 • Velké množství kontraindikací;
 • Během léčby musíte pravidelně podstupovat vyšetření.

Ovestin je také dodáván ve formě krému, zatímco je stejně účinný při léčbě klimatických podmínek. Před zahájením a během užívání léku je však nutné podstoupit lékařskou prohlídku sledovanou odborníky..

Femoston

Femoston je dodáván ve formě tablet, tento lék obsahuje estradiol, který kompenzuje nedostatek estrogenu v ženském těle. Lék je předepsán pro léčbu emočně-psychologických a vegetativních klimakterických příznaků, zmírňuje únavu, bolesti hlavy, eliminuje suchost a podráždění. Femoston je dodáván ve formě tablet, užívání léku je docela pohodlné, ale musíte tablety pít přísně ve stejnou dobu, v určité dny v týdnu. Absorpce léku je poměrně rychlá, po zahájení kurzu si uživatelé všimnou, že zlepšení začíná v prvních dnech.

Výhody

 • Zabraňuje vzniku onemocnění závislých na hormonech;
 • Malý počet kontraindikací;
 • Předávkování je velmi vzácné;
 • Snižuje hladinu cholesterolu.

nevýhody

 • Je možné zvýšení tělesné hmotnosti;
 • Existuje riziko vzniku tromboembolie.

Je třeba zdůraznit, že tento lék je kontraindikován u lidí s poruchou funkce jater, rakovinou prsu, trombózou a různými nádory, a to i ve fázi počáteční diagnózy..

Duphaston

Duphaston se používá pro nedostatek progesteronu, což je pro ženy tak důležité. Nemá antikoncepční účinek, ale na rozdíl od syntetických drog je Duphaston celkem mírný, ale účinný a účinný i během těhotenství. Lék se také používá k endometrióze, neplodnosti, hrozícímu potratu, dysmenorei a jako hormonální substituční léčba. Jedinou kontraindikací je nemožnost užívání Duphastonu během kojení, protože se vylučuje do mateřského mléka. Příjem se také nedoporučuje pro přecitlivělost na složky léku..

Výhody

 • Rychle se vstřebává z gastrointestinálního traktu;
 • Neporušuje menstruační funkce;
 • Neovlivňuje koagulační indikátory;
 • Neškodí játrům.

nevýhody

 • Vysoká cena;
 • Možná migréna / bolest hlavy.

Kurzy přijetí jsou kombinovány, pro každý případ je předepsána optimální dávka, kterou by měl zvolit pouze ošetřující lékař. Duphaston je vydáván pouze na lékařský předpis, ale uživatelé jej považují za nejlepší lék na menopauzu.

Angelique

Antiklimatické léčivo na bázi estrogenu a drospirenonu, které má progestin a neandrogenní účinek. Angelique se také používá při klimakterických poruchách, doplňuje nedostatek estrogenu v ženském těle a poskytuje léčbu psychoemotivních a vegetativních klimakterických příznaků. Používá se na zvýšené pocení, nespavost, podrážděnost, tachykardii, bolesti svalů a kloubů. Lék také aktivně interaguje s jinými léky, ale musí být používán přísně podle lékařského předpisu..

Výhody

 • Doplňuje zásoby pohlavních hormonů;
 • Snižuje hladinu cholesterolu;
 • Normalizuje metabolismus tuků;
 • Posiluje kostní tkáň.

nevýhody

 • Velké množství kontraindikací a vedlejších účinků;
 • Zvyšuje riziko vzniku rakoviny prsu.

Přes hrozbu vzniku rakoviny prsu vědci prokázali, že při užívání tohoto hormonálního léku klesá výskyt rakoviny tlustého střeva..

Kliogest

Přípravek Kliogest obsahuje estradiol, který stimuluje vývoj dělohy a vejcovodů, aktivuje regeneraci a růst endometria a hraje také důležitou roli při vývoji kostní tkáně a tvorbě kostní struktury. Lék účinně eliminuje všechny příznaky menopauzy, bolesti hlavy, křeče, návaly horka, pocení a používá se jako profylaktický prostředek pro postmenopauzální osteoporózu. Režim užívání přípravku Kliogest je poměrně jednoduchý, jedna tableta se užívá orálně denně a léčba začíná každý den a probíhá bez přerušení. Lék také aktivně interaguje s jinými léky..

Výhody

 • Má příznivý účinek na pokožku, nehty, vlasy.
 • Snižuje nedostatek tělesné hmotnosti;
 • Stimuluje produkci globulinů;
 • Zmenšuje svaly dělohy a vejcovodů.

nevýhody

 • Velké množství vedlejších účinků a kontraindikací;
 • Je těžké najít v prodeji.

Uživatelé uznávají tento HRT lék na menopauzu jako nejúčinnější, navzdory přítomnosti vedlejších účinků a kontraindikací. Cliogest je však obtížné najít v lékárnách a online obchodech a je vydáván bez lékařského předpisu..

Jaký lék na menopauzu je lepší koupit

V případě menstruačních nepravidelností nebo při prvních známkách menopauzy je samozřejmě nejlepší poradit se s lékařem, bez samoléčby a bez vlastního výběru léku. Pokud je však problém nevýznamný nebo je zapotřebí lék k prevenci nemoci, můžete si vzít jemný bylinný produkt bez hormonů. Odborníci na hodnocení doporučují věnovat pozornost následujícím lékům, které byly testovány a považovány za nejúčinnější:

 • Ke snížení závažnosti „návalů horka“ užívejte přípravek Duoclim, který také snižuje další projevy menopauzy.
 • Ke stabilizaci stavu během menopauzy a ke kontrole intenzity krvácení je vhodný nehormonální přípravek Remens..
 • Během těhotenství nebo laktace můžete ke zmírnění klimatických podmínek věnovat pozornost přípravku Climaxan, který nemá prakticky žádné kontraindikace.
 • Nejlepší lék na menopauzu z návalů je Tsi-Klim. Zmírňuje také syndromy suchosti nebo podráždění s uklidňujícím účinkem.
 • A nejlepší lék na menopauzu z pocení je Inoklim. Přichází ve formě tobolek, má sedativní účinek a řídí výkyvy nálady.
 • Mezi hormonální látky pro nedostatek estrogenu se užívá Ovestin - posiluje tělo, léčí poruchy močení, má protizánětlivý účinek.
 • S nedostatkem progesteronu je nejčastěji předepsán Dufaston - neporušuje menstruační funkce, neovlivňuje játra, je použitelný i během těhotenství.
 • A s nedostatkem estradiolu v ženském těle je přípravek Cliogest nejčastěji předepisován - účinně eliminuje všechny příznaky menopauzy, snižuje deficit tělesné hmotnosti a stimuluje produkci globulinů.

Všechny prezentované léky byly také testovány a přezkoumány lékařskými odborníky. Prezentované hodnocení však není vodítkem pro terapii, proto před užitím léků je třeba se poradit s odborníky..

MainNeurologyDizziness Jaký je důvod pro závratě během menstruace a jak tento problém vyřešit?Vývoj polo-mdloby související s odtokem krve z mozkových buněk u žen je často spojen s menstruačním cyklem.