Povaha výtoku před menstruací: možnosti normy nebo patologie

Jedním ze znaků poruchy reprodukčního systému je neobvyklý výtok před menstruací. Ženy proto potřebují vědět, zda jsou tyto změny normální a co naznačuje nástup patologického procesu. To je jediný způsob, jak včas identifikovat problém a vyhnout se vážným následkům..

Výtok před menstruací u zdravých žen

Ne všechny ženy vědí, jaký by měl být výtok před menstruací. Normálně jsou prakticky neviditelné, protože se část kapaliny odpařuje a vytéká z ní jen malé množství..

Leucorrhoea před menstruací se vyznačuje takovými ukazateli, jako jsou:

 • objem - v závislosti na které fázi cyklu se množství pohybuje v rozmezí 0,06-4 ml;
 • konzistence - s přihlédnutím ke dni cyklu jsou obvykle krémová, viskózní a tekutá leukorea;
 • barva - světlý, průsvitný nebo bílý hlen;
 • struktura je jednotná, ale přítomnost malých hrudek je možná;
 • vůně - chybí.

2 týdny před menstruací

Normální je výtok před menstruací. Jsou pozorovány ve všech fázích cyklu, ale mají odlišný charakter. Pokud je ihned po menstruaci tajemství tekuté, pak se blíží ovulaci sekrece hlenu jako sople.

Objem leucorrhoea se zvyšuje. Jsou světlé, někdy šedavě šedé, ale častěji průsvitné s bílým odstínem. Normálně jsou pružné, slizké a nemají žádný zápach..

Bližší ke svému období

Tajemství, které začíná vystupovat 10 dní před kritickými dny, se mění. Normální výtok před menstruací má krémovou konzistenci. Jejich počet klesá. Je to tlusté, skromné ​​a skromné..

Barva hlenu se pohybuje od bílé po světle béžovou. 4 dny před menstruací se stává velmi málo. Předmenstruační výtok během tohoto období je bez zápachu.

1-2 dny před menstruací

Výtok 3 dny před menstruací bude méně hojný. Stále mají krémovou konzistenci. Jejich barva je bílá s béžovým odstínem.

V předvečer menstruace (2 dny nebo jen den) může být ve spodním prádle malé množství krve. Tyto změny jsou považovány za normu. Výtok několik dní před tím, než bude menstruace vzácná..

Proč se výtok objevuje před menstruací a o čem mluví

Výtok týden před menstruací a ve všech ostatních fázích cyklu se považuje za normu. V těle dochází k biologickým procesům spojeným s produkcí hlenu vestibulem pochvy a žlázami dělohy. Kromě toho je umírající tkáň odmítnuta, což se v důsledku toho dostane do leucorrhoea. Je to kvůli potřebě zvlhčit pochvu, díky čemuž je povrch chráněn před různými poškozeními a pronikáním infekcí..

Výtok před menstruací pravidelně mění konzistenci a úroveň kyselosti kvůli zvláštnostem fyziologických procesů, ke kterým dochází v těle v určité fázi cyklu. Díky tomu jsou vytvořeny vhodné podmínky pro úplné zrání vajíčka a úspěšné oplodnění..

Varovným signálem je nedostatek změn v konzistenci a objemu hlenu. Povaha výboje by měla odpovídat fázi cyklu.

Stav sliznic a činnost žláz přímo závisí na hladině progesteronů a estrogenů. Na základě toho je zřejmé, že takové porušení je známkou hormonální nerovnováhy..

Normální leucorrhoea během ovulace, kdy je zaznamenáno zrání vajíčka, se stává hojnější. To usnadňuje spermiím pohyb do vejcovodů, aby se setkaly s gametou. Při absenci hnojení množství hlenu klesá. Beli vypadá každý měsíc stejně. Změna jejich charakteru naznačuje problém..

Barva bělosti přímo závisí na hormonálním pozadí, složení krve a jeho schopnosti srážet se, stejně jako na metabolismu. Krvavý, hnědý a bílý hlen je považován za normální, ale někdy naznačuje vývoj patologie.

Jednou z hlavních podmínek pro normální průběh je absence nepohodlí, svědění a dalších nepříjemných pocitů.

Patologický výtok

Charakteristickým rysem patologické leucorrhoea je jasná, bohatá barva. U hlenu je často pozorován výtok z pěny, hrudek a sraženin, hnisu a krve. Kromě toho je nepříjemný zápach. Žena má bolestivé pocity v genitáliích a dolní části břicha. Výskyt patologických sekretů různých typů je způsoben vývojem závažných onemocnění, která vyžadují léčbu.

Mezi důvody těchto změn patří:

 • hormonální nerovnováha;
 • infekční a zánětlivá onemocnění pohlavních orgánů;
 • tvorba nádorů v děložním čípku nebo jeho dutině.

Samostatně stojí za zmínku, jaký výtok před menstruací je pozorován v případě užívání perorálních kontraceptiv a při instalaci nitroděložního tělíska. Hlen v prvních třech měsících poté zkrvavěl, někdy je dokonce i černé tajemství. S nástupem čtvrtého cyklu by se vše mělo vrátit do normálu. Pokud se tak nestane, měli byste vyhledat pomoc od gynekologa.

Bílý hlen uvolněný během cyklu naznačuje onemocnění pohlavních orgánů:

 1. Drozd. Oblast kolem pochvy svědí, objevuje se svědění, výtok je kýčovitý, získává nepříjemný kyselý zápach.
 2. Cervicitida. Existuje hojná leucorrhoea doprovázená nepříjemnými pocity v bederní oblasti a břiše.
 3. Vaginóza. Pozoruje se výskyt výtoku s rybím zápachem. Žena poznamenává, že se zvětšil objem, zejména po sexu. Toto onemocnění je vyvoláno porušením mikroflóry vaginální sliznice a přítomností velkého počtu patogenních mikroorganismů v ní.

Hnědé skvrny nebo hojný vaginální výtok jsou způsobeny následujícími patologiemi:

 1. Endometrióza Je možný výskyt jak rozmazaného hlenu, tak silného krvácení.
 2. Dysplazie, eroze nebo leukoplakie děložního čípku. V důsledku poškození sliznic se může objevit leucorrhoea neobvyklého zbarvení.
 3. Nádory, cysty a polypy vaječníků. Hnědý rozmazaný hlen se objeví před a po kritických dnech. Existuje riziko krvácení.

Žlutý a zelený výtok u žen se objevuje s různými zánětlivými procesy vyskytujícími se v urogenitálním systému a pohlavně přenosnými chorobami.

Za účelem zjištění příčiny výskytu patologického výboje se provádějí laboratorní studie a používají se hardwarové a instrumentální diagnostické metody. Teprve poté je předepsán průběh léčby..

Leucorrhoea před kritickými dny je považována za normální a je pozorována u všech žen. Musíte však pečlivě sledovat povahu hlenu, jeho strukturu a vůni. Jakékoli změny jsou důvodem pro úplné posouzení. Tyto příznaky často naznačují vývoj onemocnění, která mohou způsobit vážné komplikace. Pouze za předpokladu, že nedojde k nepohodlí, nepříjemnému zápachu, barva hlenu se nezměnila, není důvod k obavám.

Jaké jsou výtoky před menstruací

Během celého menstruačního cyklu se mění hormonální pozadí ženy. Tělo reaguje na přístup menstruace bolestí v podbřišku, otokem mléčných žláz, výkyvy nálady a změnami vaginální sekrece.

Barva, složení a povaha sekrecí se mění. Které tajemství je normální a které je patologické, říkají lékaři podrobně.

Normální výtok před menstruací - jaké jsou?

Nemenstruační výtok se nazývá leucorrhoea. V různých fázích cyklu pod vlivem hormonálního systému procházejí změnami. Vlastnosti sekretů mohou říci o přítomnosti gynekologických onemocnění nebo je vyvrátit.

Rychlost výtoku před nástupem menstruace je určena následujícími indikátory:

 • Krémová konzistence.
 • Žádný nepříjemný zápach.
 • Bílé nebo mírně zakalené.
 • Malý krvavý nátěr.
 • Množství leucorrhoea se zvyšuje.

Konzistenci a složení výtoku ovlivňují estrogeny a progesteron. První typ hormonů se zvyšuje ve druhé polovině cyklu, druhý klesá. Složení je modifikováno gramnegativními mikroorganismy. Krátce před krvácením způsobí, že vaginální výtok je krémový nebo želé. Je povolen nažloutlý odstín.

Při bližším pohledu na to, k čemu dochází před menstruací, pozorují některé ženy hustou viskózní hmotu. Jeho množství se výrazně zvyšuje blíže k menstruaci. Hojnost sekrecí zvyšuje vlhkost stydkých pysků.

Před kritickými dny může být z bradavek dokonce uvolněno tajemství, což je také spojeno s hormonálním nárůstem. Tento výtok vám může špinit podprsenku týden před menstruací..

Normou je také žlutý hlen bez zápachu z genitálního traktu. Jeho zanedbatelné množství a nepřítomnost podivného zápachu by neměly ženu obtěžovat. Kvůli antikoncepční cívce se někdy objeví nažloutlá nebo hnědá sekrece.

Důvody zvýšeného výtoku před menstruací

Bohatý výtok před menstruací během normálního fungování pohlavních žláz nesignalizuje žádné onemocnění. Existuje několik důvodů pro zvýšenou sekreci:

 1. Těhotenství.
 2. Příprava reprodukčních orgánů na početí.
 3. Čištění děložního čípku po pohlavním styku (pokud byl sex nechráněný, zkapalněné spermie opouští ženský pohlavní trakt).

Pokud silný výtok obsahuje nestandardní nečistoty, musíte kontaktovat svého gynekologa a zjistit, proč se objevují v předvečer kritických dnů.

Čirý výtok tekutiny před menstruací bez nepohodlí je považován za normální. Dospělé ženy potřebují, aby přirozeně zvlhčily pochvu a chránily reprodukční systém před bakteriemi způsobujícími choroby. Výtok je hlen, který je syntetizován děložním čípkem a obsahuje exfoliované částice jejího těla.

Vodný, jasný výtok může být časným příznakem rakoviny dělohy, pokud neexistují žádné závažné příznaky. První fáze onemocnění je často asymptomatická a pouze změna povahy výtoku před menstruací může naznačovat maligní degeneraci pohlavního orgánu.

Ostrý zápach jakéhokoli výtoku před menstruací a nepohodlí uvnitř pochvy nebo ve slabinách mohou naznačovat vývoj onemocnění. Chcete-li zjistit příčinu obav, musíte navštívit lékaře.

Bílý a sýrový výtok před menstruací: příčiny

Jasné, bělavé sekrety před menstruačním krvácením jsou normální. Není třeba se obávat bílého výtoku, protože potvrzují stabilní fungování děložního čípku. Produkce specifické sekrece vytváří ve vagině prostředí, které usnadňuje pohyb spermií. Leucorrhoea může být vnímána jako známka bezprostředního odmítnutí endometria..

Existuje výtok před menstruací, sýrový jako drozd??

Odborníci tvrdí, že existují - tímto způsobem se děloha připravuje na odmítnutí své vlastní vnitřní vrstvy. Mikroskopické částice jejího těla se shromažďují do hrudek a opouštějí tělo.

Pokud však bílý sýrový výtok vyzařuje nepříjemný zápach, vyvolává svědění a bolest v pochvě a mění stav vnějších genitálií - zčervenají a bobtnají, řada příznaků může naznačovat vývoj kandidózy, tj..

Nepochopitelná sekrece, svědění a pálení v genitáliích, silná bolest břicha a nepohodlí během sexu jsou zjevnými příznaky gynekologických poruch. Mohou také signalizovat vývoj zánětlivého procesu v močovém systému..

Tmavý výtok před menstruací

Sekreci tmavé barvy často provokují nesprávně vybrané antikoncepční pilulky. Pokud však žena nepoužívá OK k ochranným účelům, může být hnědý výtok před menstruací známkou mimoděložního těhotenství a takových nebezpečných nemocí, jako jsou:

 • Endometritida.
 • Endometrióza.
 • Chlamydie.
 • Mykoplazmóza.

Navzdory skutečnosti, že děložní čípek pravidelně vylučuje hlen, měl by být tmavý výtok vždy považován za odchylku od normy. Pokud je hnědý výtok pozorován několik měsíců po sobě, je nutná urgentní konzultace s gynekologem.

Červený výtok před menstruací

Výtok pruhovaný krví několik dní před menstruací potvrzuje jejich časný nástup. Mnoho žen říká, že k tomu dochází 1 až 2 dny před nástupem krvácení. Pokud je však výtok hojný a zcela červený, znamená to buď nemoc, nebo reakci těla na nitroděložní tělísko (pokud existuje).

Silné červené výtoky před menstruací charakterizují takové odchylky jako:

 1. Hormonální poruchy.
 2. Mimoděložní těhotenství.
 3. Myom dělohy.
 4. Endometriální patologie.
 5. Dysfunkce vaječníků.

Samoléčení v tomto případě nelze provést, i když milovaná osoba radí jakýkoli účinný lék. Krvavé sekrece před menstruací nejsou vtip. Vyžaduje důkladné vyšetření genitální oblasti..

Růžový výtok před menstruací

Při analýze tématu „Co by měl být výtok před menstruací“ stojí za zmínku růžové sekrece z genitálního traktu. Důvody jejich vzhledu jsou různé. Z trezoru lze nazvat počátek těhotenství, kdy je vajíčko vloženo do dělohy, je vloženo nitroděložní tělísko a užívají se některé léky.

Pokud považujeme růžový výtok před menstruací za odchylku, můžeme říci o následujících nežádoucích příhodách:

 • Endometrióza (růžový hlen před a po menstruaci).
 • Onkologické změny v děložní dutině.
 • Zánět vnitřní části dělohy po lékařském zákroku.
 • Novotvary ve svalové vrstvě dělohy (krvácení jiného odstínu je pozorováno v různých obdobích cyklu).
 • Zánět cervikálního kanálu (potvrzený hnisavým, páchnoucím výtokem).

Zelený viskózní hlen, jako tekutý pěnivý výtok jakékoli barvy, je charakteristický pro pohlavně přenosné choroby. Odhad je potvrzen nepříjemným zápachem genitálií, svěděním a pálením v pochvě, nespavostí, bolestmi břicha.

Výtok před menstruací jako známka těhotenství

Po 2 - 3 týdnech po početí žena začne pozorovat změny v těle. Příznaky PMS zmizí, ale jejich místo zaujme charakteristický výtok před očekávanými kritickými dny.

Pokud v den ovulace vychází z pochvy pouze průhledný hlen, pak týden před menstruací jsou na spodním prádle krvavé otisky. Ženy je vnímají po dobu, která šla před plánovaný čas..

Pokud byl krvavý výtok pozorován pouze několik hodin, poté se sám zastavil, skutečná menstruace nezačne kvůli nástupu těhotenství. Oplodněné vajíčko se úspěšně zafixovalo v děloze.

Normálně růžový výtok během těhotenství trvá 1 den. Vychází velmi málo krve nebo vůbec není žádný slabě zbarvený hlen. Sekrece jiné barvy jsou pro normální těhotenství neobvyklé. Tmavě hnědý výtok často naznačuje mimoděložní těhotenství a pruhy krve v průhledném plátně varují před rizikem potratu.

Jaké výtoky před menstruací naznačují patologii

Během celého menstruačního cyklu dochází v těle ženy k různým změnám, včetně povahy sekrece pohlavních orgánů. Průhledný slizniční výtok před menstruací je ve většině případů běžným znakem, ale nejsou vyloučeny patologie se změnou barvy, vůně a konzistence sekrece. V tomto článku budeme analyzovat, kdy známky na spodním prádle před menstruací nezpůsobují obavy a kdy kontaktovat gynekologa.

Obecná charakteristika příznaku

Úroveň ženských hormonů neustále kolísá: během menstruace se množství estrogenu zvyšuje, po kritických dnech je malé, blíže ke středu se opět zvyšuje. Po ovulaci existuje tendence ke zvýšení progesteronu a na konci cyklu, v předvečer menstruace, jeho obsah klesá a vede k estrogenu. Pod vlivem tohoto hormonu se endometrium, vnitřní slizniční vrstva dělohy, zvětšuje a stimuluje sousední tkáně, v důsledku čehož se práce žláz stává intenzivnější a produkuje se více hlenové sekrece. To vysvětluje výskyt všech druhů výtoku před menstruací. Jejich povaha závisí také na následujících faktorech:

 1. Věk ženy. Rok před první menstruací, první menstruací, má dívka znatelný vzhled různých sekrecí spojených s hormonálními změnami. V prvním roce po menarche budou pozorovány hormonální skluzavky, které mění složení a množství hlenu, který produkuje reprodukční systém. To je patrné zejména během ovulace a několik dní před menstruací..
 2. Přítomnost a aktivita sexuální aktivity.
 3. Životní styl a kvalita jídla.
 4. Současná akutní a chronická onemocnění.
 5. Stav hormonálního pozadí a imunitního systému.
 6. Používání antikoncepce a nouzové antikoncepce na bázi hormonů.

Vzhledem k těmto faktorům je nemožné jednoznačně odpovědět, jaký by měl být výtok před menstruací. U každého zástupce nežného pohlaví jsou tato kritéria odlišná..

Bílý výboj před kritickými dny

Světlá barva hlenu před menstruací je známkou normy i určitého fyziologického stavu ženského těla a patologie. Vše závisí na jeho vlastnostech a doprovodných příznacích..

Přírodní leucorrhoea je pozorována u všech žen, zejména ve druhé polovině menstruačního cyklu. Obsahují:

 1. Přirozené tajemství, které musí žlázy cervikálního kanálu a pochvy vylučovat.
 2. Mikroflóra skládající se z laktobacilů a oportunních mikroorganismů.
 3. Mrtvé buňky epitelu, které ve vysoké koncentraci dávají bílému odstínu vylučovanému hlenu.

Normální výtok před menstruací Normálně by se tato sekrece měla produkovat asi 5 ml denně. Po ovulaci se díky zvýšenému obsahu progesteronů může jeho objem zvětšit. Při užívání hormonálních léků je na kalhotkách před regulací pozorováno obzvláště velké množství bílého výtoku.

Taková sekrece plní ochrannou funkci genitálního traktu před pronikáním cizích mikroorganismů, čistí pochvu od odpadních produktů žláz a slouží jako přírodní lubrikant při pohlavním styku..

Vaginóza

Šedobílý výtok po sexu s podobnými příznaky v předvečer menstruace je důkazem bakteriální vaginózy.

Drozd

Pokud se do menstruačního výtoku přidá před menstruací vaginální svědění, získají sýrovou konzistenci, vůni kyselého mléka, pak naznačují plísňové onemocnění - kandidóza.

Bílý výtok před menstruací, podobný papíru, který se stočil, může naznačovat tyto jevy:

 1. Drozd.
 2. Reakce na vaginální čípky.
 3. Zachycené částice hygienických vložek, toaletního papíru.

Příznak je indikován během těhotenství, kdy žena o ní ještě neví a čeká na nástup menstruace.

Vodní tajemství

Tekutý vylučovaný hlen může až do kritických dnů bez specifického zápachu a doprovodného nepohodlí začít kvůli užívání hormonální antikoncepce.

Výboje jako hlien

Pokud se objeví vodnatý výtok spolu se svěděním a pálením, potížemi s močením, otoky a zarudnutím zevních pohlavních orgánů, znamená to zánět nebo infekční onemocnění. Přečtěte si v jednom z našich článků o nemocech, které způsobují hojný bílý výtok před menstruací.

Hnědý a černý výboj

Tmavý a hnědý výboj znamená, že je v něm krev, která po srážení a kombinaci s kyslíkem získala podobnou barvu. Kapalina tohoto odstínu je normou během ovulace a prvních dnů po početí. Nebojte se, pokud vaše menstruace začíná hnědým výtokem. Toto znamení je považováno za přirozené..

Je tedy indikována připravenost endometria k obnovení po zavedení nitroděložního tělíska v prvním měsíci a reprodukční systém také reaguje podobným způsobem jako užívání hormonální antikoncepce.

Přítomnost hnědého a černého výtoku před menstruací je přijatelná 2 dny před objevením prvních kapek šarlatové krve, ale ne dříve, a za předpokladu, že nejsou hojné, nejsou doprovázeny bolestmi v podbřišku a křečemi. Jinak byste měli kontaktovat gynekologa, protože v ženském reprodukčním systému mohou existovat následující patologie:

 • Endometritida - zánět vnitřní vrstvy dělohy.
 • Endometrióza - nadměrný růst endometriální tkáně.
 • Erozivní proces v děložním čípku, jehož znakem je výtok týden před menstruací. Často se jeví jako slizniční sekrece pruhované krví a po menstruaci.
 • U polypů endometria se vytváří spousta hnědého hlenu, zejména v předvečer začátku nového menstruačního cyklu, protože toto endometrium bobtná a ovlivňuje novotvar.
 • Děložní myomy - indikované tmavě hnědým výtokem nebo sraženinami po a před regulací. U 43% pacientů s touto diagnózou začíná charakteristické vylučování 3 až 5 dní před menstruací.

Krvavý

K krvavému výboji dochází ze stejných důvodů jako k hnědému výboji. Rozdíl spočívá v silnějším uvolňování krve, která nemá čas na srážení.

Z nepatologických faktorů může být příznak vyvolán léky na bázi hormonů, koncepce, o které budoucí matka ještě neví, mechanické poškození pochvy během drsného sexu, alergická reakce na léky. Označení krvavého výtoku den před menstruací je přirozeným jevem při přípravě ženského těla na nový menstruační cyklus pro 65% spravedlivé poloviny lidstva.

Z nemocí se cítí endometrióza, eroze, polypy a další neoplazmy, stejně jako zánětlivé procesy..

Žlutá

Nažloutlý nádech sexuální sekrece není klasifikován jako patologie, pokud není doprovázen nepohodlí v intimní oblasti, má neutrální zápach a je indikován v malém množství. Tyto sekrety se objevují v důsledku změn v hormonálních hladinách nebo v souvislosti s užíváním hormonálních přípravků.

Hlen může žloutnout v důsledku užívání určitých léků, bylinných přípravků nebo může být alergickou reakcí na syntetické spodní prádlo a maziva nebo výrobky pro intimní hygienu. K tomu dochází v kterémkoli bodě cyklu, ale před kritickými dny se v důsledku hormonálních rázů zvyšuje objem hlenu v důsledku zvýšené práce žláz..

Během sexuálního vzrušení se zvyšuje množství ženské sexuální sekrece a výtok se podobá bílému surovému vejci. Po sexu je indikován hojný hlen nažloutlého bledého odstínu, který indikuje vniknutí mužských spermií dovnitř, které musí vagina vylučovat spolu s ženským lubrikantem.

Výtok s tímto odstínem často naznačuje zánět nebo infekční onemocnění. Poté se k příznakům přidá nepříjemný zápach, vaginální pálení a svědění, bolesti v podbřišku, nepohodlí při pohlavním styku, heterogenní konzistence s nečistotami. To zahrnuje vaginitidu, salpingitidu, kolpitidu, zánět močové trubice a takový výtok může být také u chlamydií.

Žlutý hlen smíchaný s krví někdy naznačuje erozi děložního čípku a někdy hnisavý původ v důsledku pokročilého zánětu nebo pohlavně přenosných chorob.
Příznaky těchto onemocnění mají tendenci se zhoršovat před menstruací a během tohoto období se zvyšuje množství sekrece..

Zelený

Zelenavá barva výtoku se nepřisuzuje patologii, když je před menstruací takové sekrece málo, hlen necítí a není doprovázen nepohodlí.

Pokud získala pěnivou konzistenci a nepříjemný zápach, pak je genitální trakt s největší pravděpodobností ovlivněn Trichomonas - patogenními mikroorganismy, které způsobují trichomoniázu.

Hnisavý výtok s vaginitidou

Tento příznak je indikátorem biocenózy pochvy, vývoje zánětlivého procesu na pozadí infekce..

Zapáchající výtok před menstruací

Abyste pochopili, které výtoky jsou před menstruací normou a které patologie, měli byste věnovat pozornost jejich vůni a dalším příznakům. Pokud hlen nepříjemně voní, je to jasný důkaz zánětlivého nebo infekčního procesu a růstu patogenních mikroorganismů v mikroflóře.

Několik dní před menstruací fungují žlázy ve sliznicích genitálií aktivněji, takže se uvolňuje více hlenu, respektive příznaky jsou výraznější.

Vůně shnilých ryb z výtoku znamená bakteriální vaginózu, trichomoniázu. Vůně kyselého mléka naznačuje kandidózu. Cibule nebo česnek, shnilá vůně naznačuje chlamydie. Hnisavý nebo shnilý - o zánětlivém procesu nebo rozpadu tkání. Vůně železa vám řekne o přítomnosti malého množství krve nebo zánětu..

Vůně hlenu je často doplněna různými nepříjemnými pocity, jako je vaginální svědění, pocit pálení při močení, bolesti v podbřišku. Dlouhodobé záněty způsobují horečku, celkovou slabost a malátnost.
Výtok s nepříjemným zápachem se může ve velké většině případů objevit v důsledku patologických procesů.

Prevence

Abyste se vyhnuli výskytu popsaného příznaku, musíte dodržovat jednoduchá pravidla:

 1. Dodržujte osobní hygienu.
 2. Pravidelně se umyjte (dvakrát denně).
 3. Používejte vložky, vyměňujte je každých 3-5 hodin.
 4. Chraňte se při absenci stálého sexuálního partnera.
 5. Pravidelně navštěvujte svého gynekologa.
 6. Nepoužívejte samoléčbu.

Stručně o hlavní

Ke změně kvality a množství sekrece před menstruací může dojít z různých důvodů, fyziologických i z důvodu různých poruch. Normální výtok před menstruací může mít průhledný, bílý, mléčný, žlutý, zelený, hnědý, růžový odstín. Jsou slizké povahy a jednotné konzistence. Nemají nepříjemný zápach a nejsou doprovázeni dalšími nepříjemnými příznaky. Odchylka od těchto charakteristik naznačuje gynekologický problém vyžadující návštěvu lékaře.

Co je výtok před menstruací a co ne

Výtok před menstruací je indikátorem zdraví žen. Mohou naznačovat vyvíjející se onemocnění v reprodukčním systému, těhotenství nebo bezprostřední nástup menstruace. Jak rozlišit takové alokace a co potřebujete vědět současně - dále v článku.

Jaké jsou výtoky před menstruací

Všechny vaginální výtoky před menstruací jsou rozděleny do dvou kategorií: normální a patologické.

První skupina zahrnuje sekrece, které jsou pozorovány u zdravého ženského těla. Říká se jim fyziologické.

Ve většině případů má taková leukorea slizkou strukturu a světle žlutý odstín. Blíže k nástupu menstruace mohou získat tmavší odstín. Neměl by být nepříjemný zápach..

Patologické tajemství před menstruací naznačuje vyvíjející se chorobu, infekční lézi nebo selhání cyklu. Může mít jinou vůni a barvu, liší se intenzitou, strukturou a konzistencí..

Pokud dojde k výtoku před menstruací a jsou doprovázeny nepříjemnými příznaky (bolest, svědění, pálení), doporučuje se ženě co nejdříve konzultovat s lékařem vyšetření.

S takovým stavem je nemožné odložit, protože při absenci léčby se mnoho infekčních patologií stává chronickými, což značně komplikuje proces jejich zbavování.

Jaké jsou absolutoria před měsíční sazbou

Výtok před menstruací má obvykle následující vlastnosti:

 1. Čich. Mírně kyselý zápach je povolen, je však lepší, pokud zcela chybí.
 2. Barva. Hlen je obvykle čirý nebo bílý. Na pantyliner mohou mít hlenové skvrny žlutavý nádech. To je považováno za normu..
 3. Konzistence. Záleží na cyklu. Ihned po menstruaci může být leukorea napínavá a tekoucí, avšak blíže druhé fázi cyklu by měla mít krémový vzhled..
 4. Číslo. Nemělo by to být více než 4 ml denně. Můžete to zjistit podle denního pokládání: pokud velikost místa na něm nepřesahuje 5 cm, neměli byste se bát.

Normální výtok před menstruací u ženy není nijak pociťován a nedává jí nepohodlí. Neměly by se objevit žádné další příznaky ve formě svědění nebo bolestivosti.

Jak se výtok mění před menstruací

Povaha výtoku před menstruací může být odlišná. To je odůvodněno změnou hormonálního pozadí ženy, v důsledku čehož může vaginální hlen změnit svůj objem, barvu a konzistenci..

Například první menstruace u dívek vyvolává výskyt vaginální leucorrhoea 2-3 měsíce před samotnou menstruací. Jsou tekuté a ne hojné. Od infekcí reprodukčního systému se odlišují průhlednější strukturou a nepřítomností patologického štiplavého zápachu.

Výtok před menstruací u ženy nastává v důsledku zvýšení hladiny hormonu progesteronu v těle. Současně se estrogen produkuje v menším množství. To se přímo odráží v barvě a konzistenci bílků..

Kolik dní před menstruací se objeví výtok

Výtok u žen před menstruací se může objevit za týden. Zpravidla je bezprostřední nástup menstruace pociťován otokem mléčných žláz, tažením v dolní části břicha a změnami vaginální sekrece..

Je důležité si uvědomit, že rychlá menstruace může změnit povahu výtoku. To je považováno za normu..

Den před menstruací vypusťte

Výtok před menstruací se zvyšuje za 1 den a vede k vlhkosti v stydkých pyskech. Stávají se více zakalenými s nahnědlým odstínem..

Musíte se obávat, že před začátkem menstruace bude mít žena výtok s pěnivou strukturou nebo neobvyklým odstínem (nazelenalý, jasně žlutý, zemitý). To by mohlo naznačovat bakteriální kontaminaci..

Výtok 2 dny před menstruací

Několik dní před začátkem menstruace se u žen může objevit tmavý krvavý výtok. Lidé jim říkají „šmouhy“, protože jejich počet je zanedbatelný.

Jedná se o zcela normální stav, který se vyskytuje u většiny žen. Když se objeví tento druh vaginálního výtoku, je lepší se pohlavního styku vzdát, abyste si nepřinesli další mikroby..

Výtok 3 dny před menstruací

Pokud se má menstruace objevit během následujících tří dnů, může slizniční sekrece nabýt husté krémové konzistence. Pokud má současně béžový odstín, neměli byste si dělat starosti.

Je třeba poznamenat, že hojná a silná leucorrhoea se sraženou konzistencí může naznačovat kandidózu. Jedná se o nemoc, kterou lze snadno zachytit jak v domácnosti, tak v sexuálním styku. Pokud máte podezření na takovou nemoc, musíte se poradit s lékařem.

Výtok 4 dny před menstruací

4 dny před nadcházející menstruací se leucorrhoea stává viskózní a hustou. Namísto průhledné barvy mohou vypadat bíle nebo žlutě, což bude patrné na vložce kalhotek..

Pokud používáte tampony, musíte je obnovovat ještě častěji. Jinak se ve vagině začíná vyvíjet patogenní mikroflóra..

Jaký výtok by měl být týden před menstruací

Pokud by se menstruace měla objevit příští týden, výtok nemusí vždy vykazovat jasné známky bezprostřední menstruace. Mohou být pružné nebo slizké (někdy je pozorována tekutina).

Normálně je takové tajemství průhledné a vypadá jako želé..

Jakou barvu by měl mít výtok před menstruací

Pokud je ženská menstruace pravidelná, pak se před jejím nástupem může objevit nažloutlá nebo průhledná leucorrhoea zakalené konzistence. Také bude viskózní tajemství a mírné zvýšení vlhkosti stydkých pysků.

Je důležité si uvědomit, že povaha, barva a konzistence bílých se mohou pokaždé lišit. To je významně ovlivněno:

 • obecné zdraví;
 • hormonální pozadí;
 • užívání antikoncepčních pilulek;
 • osobní hygiena.

Jaký výtok by měl být po menstruaci

Výtok po menstruaci ztmavne. Na konci tohoto přirozeného cyklu se zvyšuje úroveň srážení krve, což způsobuje pomalejší uvolňování..

Prostřednictvím tohoto procesu výběry zhnědnou. Pokud současně nemají patologický zápach, je to normální. Jinak je takový příznak indikací pro analýzu infekčních a bakteriálních lézí (herpes, chlamydie, gardnerella atd.).

Příznaky a příčiny patologických výtoků

Existují následující nejběžnější typy patologických výtoků u žen, které lze pozorovat před menstruací:

 1. Hlenovitý a lepkavý výtok. V malém množství jsou považovány za normu, avšak pokud je takové tajemství velmi objemné a je doprovázeno páchnoucím zápachem z pochvy, může to znamenat zánětlivý proces a infekci nechráněným pohlavním stykem..
 2. Skořice nebo černý výtok. Pokud jsou pozorovány 2-3 dny před menstruací, pak to není děsivé, protože tak se aktualizuje endometrium. Musíte se mít na pozoru, když se 7-10 dní před menstruací objeví hojné sraženiny černé hmoty. To může naznačovat polypózu nebo děložní myomy..
 3. Krvavé tajemství. Je obzvláště nebezpečné, když dochází k hojnému vylučování šarlatové krve, která vypadá jako návaly horka. V tomto stavu existuje vysoké riziko ovariální dysfunkce..
 4. Zářivě žlutý nebo zelený hlen. Měla by okamžitě upozornit, protože podobné znamení často naznačuje vaginitidu, erozi děložního čípku nebo pohlavně přenosnou chorobu. Před menstruací může takové tajemství zmizet s hnisem..
 5. Bílé tajemství, které je doprovázeno silným svěděním v perineu, kyselým zápachem a pocitem pálení. Podobný příznak naznačuje bakteriální vaginózu způsobenou houbou rodu Candida. Menstruace může být delší..
 6. Bohatý růžový výtok. Je to jasný příznak endometriózy a může být doprovázen horečkou, špatným vaginálním zápachem a slabostí..

Patologický výtok je nejčastěji spojen s následujícími gynekologickými onemocněními:

 1. Vaginitida, která dráždí vagínu.
 2. Zánět děložního čípku.
 3. Endometritida.
 4. Cystická formace v děloze nebo její přídavky.
 5. Kandidóza.

Pokud menstruace trvá déle než sedm dní a ihned poté má žena neobvyklý výtok, je třeba provést těhotenský test. Existuje však riziko, že oplodnění bude mimoděložní. V tomto stavu se neoplatí zkoušku zdržovat..

Mezi další patologie, které mohou ovlivnit povahu vaginálních sekretů, patří:

 • rozvoj onkologických nádorů v těle;
 • diabetes mellitus, což vede k vážnému porušení metabolických procesů;
 • selhání endokrinního systému (menstruace může chybět);
 • závažné infekční procesy v ledvinách nebo močovém měchýři.

Kdy navštívit lékaře

Pokud jsou menstruace a období před jejich nástupem doprovázeny následujícími příznaky, měli byste kontaktovat odborníka:

 • pálení a křeče během močení;
 • nepříjemné tažné nebo bodavé bolesti v dolní části břicha;
 • nepohodlí během sexu;
 • dlouhá období se silnou ztrátou krve, stejně jako děložní krvácení mezi cykly;
 • svědění v perineu;
 • výskyt malých útvarů na děložním čípku nebo pochvě (zjištěno při vyšetření odborníkem);
 • nevolnost, bledost a horečka.

Závěr

Výtok před menstruací naznačuje, jak dobře funguje ženský reprodukční systém. Gynekologové doporučují věnovat pozornost povaze, frekvenci a barvě leucorrhoea. To pomůže včas určit přítomnost nemoci, protože právě úprava vaginálního sekretu je obvykle prvním příznakem narušení reprodukčního systému..

Rozdíly mezi výtokem před menstruací a během těhotenství. Jaké by měly být?

Vaginální výtok ženy je indikátorem jejího zdraví. Mohou se objevit před menstruací, s různými patologiemi a také signalizují nástup těhotenství. Někdy je docela obtížné je odlišit. Jaké jsou rozdíly mezi výtokem před menstruací a během těhotenství?

Menstruace a těhotenství jsou dva přirozené stavy ženy. Každému z nich může předcházet vaginální výtok různé konzistence a barvy. Musíte dávat pozor na kvalitu tajemství. Je schopen varovat ženu před zajímavou situací, která přišla nebo signalizuje blížící se nemoc.

Rozdíly mezi výtokem před menstruací a těhotenstvím musí být jasně rozlišeny. Pokud chce dáma počat dítě nebo má jen šanci otěhotnět, musí pečlivě sledovat jeho stav. Povaha výtoku může vypovídat o změnách v těle v době, kdy žádný test nemůže pomoci.

Výtok před menstruací: jaké by měly být?

Ve druhé polovině cyklu dochází v těle spravedlivého sexu k hormonálním změnám. V mikroflóře pochvy postupně začínají dominovat gramnegativní bacily. Výsledkem je, že výtok se stává viskóznějším, mírně průhledným, někdy krémovým. Ve zdravém těle nemají specifický zápach ani barvu a nezpůsobují nepohodlí..

Pokud se změní odstín nebo konzistence výboje, může to znamenat patologii:

 • šarlat, sliznice - cervicitida, eroze děložního čípku;
 • sýrový - kandidóza;
 • pěnivý, hnisavý - pohlavní choroby;
 • hnědá - hormonální nerovnováha, endometritida, endometrióza, myomy, polypy;
 • zelená, žlutá - pohlavně přenosné choroby, zánětlivé procesy v děloze, vaječníku.

Tento výboj není normou a měl by být alarmující. Pokud jsou nalezeny, je vhodné, aby se žena poradila s lékařem..

Těhotenské tajemství

Spravedlivé pohlaví někdy neví, že je těhotná. V prvních týdnech o tom může říci vaginální výtok, který se kvalitativně mění po oplodnění. Jaký by měl být výtok před menstruací, pokud dojde k těhotenství?

Po početí, během období připevnění embrya ke stěnám dělohy, vychází z pochvy bílý hustý hlen matného odstínu. Jeho rozdíl od výtoku před normální menstruací spočívá v tom, že konzistence tajemství je silnější, barva je nasycená, bělavá, zatímco před menstruací je hlen průhlednější, tekutější.

Liší se také objem vypouštění. Před menstruací jsou mnohem hojnější než během těhotenství. Proto, abyste zjistili koncepci bez testů a vyšetření gynekologem, musíte každý měsíc analyzovat, kolik hlenu pravidelně vychází z pochvy..

Přečtěte si také:

Pokud došlo k početí, výtok po ovulaci může být nahnědlý s příměsí krve. Obvykle jsou tmavší než menstruace. Tato situace se nepovažuje za normální a naznačuje hrozbu potratu. Důvodem je nedostatek hormonu progesteronu v těle ženy, který je zodpovědný za připojení embrya ke stěnám dělohy. Pokud těhotná žena objeví takový výtok, měla by se neprodleně poradit s lékařem..

Další znaky pomohou odlišit dokončené pojetí od nadcházející pravidelné menstruace..

Co jiného vám pomůže rozpoznat zajímavou pozici?

Rozdíly ve výtoku před menstruací a během těhotenství nejsou jediným příznakem zajímavé situace. Pokud máte podezření na těhotenství, věnujte pozornost doprovodným známkám, které vám nedovolí se mýlit. To:

 • ranní nevolnost, malátnost;
 • nepřijde plná menstruace, i přes předchozí příznaky;
 • změny v prsou (bradavky se stávají citlivějšími, žíly na hrudi se zvětšují, hrboly na svatozáře se zvětšují);
 • neustálá únava spojená se změnou metabolismu;
 • zvýšené močení;
 • zácpa, plynatost;
 • nosní kongesce, známky nachlazení;
 • změny ostrosti vůně, chuti;
 • emoční nestabilita;
 • vysoká bazální teplota (tento indikátor je extrémně obtížné kontrolovat, protože je nutné provést předběžné měření do 2 měsíců).

Před menstruací tyto příznaky chybí. Těsně před menstruací mohou nastat jen nepříjemné bolesti břicha, celková slabost a zvýšení libida.

Přečtěte si také:

Povaha vaginálního výtoku u žen je velmi důležitá pro určení přítomnosti patologie nebo těhotenství, ale to není zdaleka jediný znak. Další příznaky pomohou zjistit o blížící se nemoci nebo zajímavé situaci. Pouze v kombinaci s analýzou vlastností vaginálních sekretů poskytnou úplný obraz o stavu těla.

Přečtěte si další zajímavé rubriky

Co by neměl být výtok před menstruací

Vaginální sekrece u žen se objevuje během celého menstruačního cyklu. Tato konkrétní sekrece je důležitým ukazatelem zdraví reprodukčního systému. Většina žen je zvyklá sledovat povahu a množství menstruačního toku, ale ne každá ví, jaké tajemství je normální před nástupem kritických dnů. Abyste se vyhnuli zbytečným obavám, ale nepromeškali důležité alarmy, je důležité zjistit, jaký druh výtoku by měl být před začátkem menstruace..

Co ovlivňuje sekreci před menstruací

V závislosti na příčině výtoku se dělí na přirozené fyziologické a bolestivé patologické. První skupina zahrnuje vaginální sekrece, které nezpůsobují nepohodlí a mají zdravý vzhled. Druhá - leucorrhoea, lišící se složením a vzhledem od normálu. Mohou být doprovázeny dalšími bolestivými příznaky - bolest, svědění genitálií, pálení a zarudnutí sliznice. Onemocnění reprodukčního systému často vedou k obecné nevolnosti a zvýšení tělesné teploty..

Před zvážením leucorrhoea patologického typu je nutné pochopit, jaký druh výtoku před menstruací je zdravou normou.

Přirozená vaginální sekrece se skládá z mnoha složek produkovaných vitálními funkcemi reprodukčního systému. Většina z toho se skládá z hlenu produkovaného pod vlivem hormonálních hladin buňkami dělohy. Speciální nezánětlivý výpotek - transudát slouží jako zvlhčovací systém.

Jeho zdrojem je oběhový systém vaginální sliznice. Část sekrece, zejména pot a tuk, také produkují žlázy, které poskytují mikroflóru laktobacily.

Normální výtok před plánovaným obdobím je bílý nebo průhledný hlen bez zápachu (viz foto).

Tato sekrece během cyklu je ovlivněna určitými faktory:

 1. Hladiny progesteronu a estrogenu. Čím vyšší je, tím více se zvyšuje objem tajemství..
 2. Mikroflóra, která vytváří kyselé prostředí. Díky tomu dochází k regulaci prospěšných a oportunistických mikroorganismů..
 3. Věk a životní styl ženy. Mladé dívky mají obvykle větší sekreci než ženy blížící se menopauze, protože jejich hladina estrogenu v krvi klesá..
 4. Vzhled a vůni výtoku mohou ovlivnit také špatné návyky, neaktivní životní styl a stres v práci..

Vliv menstruačního cyklu

Povaha výtoku před nástupem menstruace do značné míry závisí na dni menstruačního cyklu. V období od posledního do budoucího období dochází v těle k řadě hormonálních změn. Obvykle jsou spojeny se zvýšením hladiny hormonu estrogenu před ovulací a po ní - s jejím poklesem..

Ihned po menstruaci tajemství chybí nebo je velmi malé. Je bezbarvý a obvykle bez zápachu..

Pro tělo je to období relativní neplodnosti a hladina hormonů je v současné době poměrně nízká..

Uprostřed cyklu, asi 2 týdny před menstruací, může být výtok obvykle bohatý a slizký, jako na fotografii níže.

Estrogen má silný účinek na děložní čípek, změkčuje jej a způsobuje tvorbu hlenu. Jeho barva se může pohybovat od bezbarvé až po bílou a dokonce mírně béžovou. Konzistence je viskózní a poměrně hustá, častěji připomíná vaječný bílek.

Během tohoto období je také možný krátkodobý výskyt krevních nečistot (viz foto).

Z přirozených důvodů je to způsobeno slabými kapilárami, které jsou ovlivněny během uvolňování folikulu.

Nemělo by docházet k velkému množství krve a její uvolňování trvá déle než několik dní.

Tato povaha výtoku může přetrvávat týden před menstruací. Co se stane dál, je dáno individuálními charakteristikami ženy. U některých žen může být množství sekrece vzácnější, u jiných přetrvává pocit lehké vlhkosti až do menstruace.

Ve druhé fázi cyklu začíná dominovat progesteron, který je také schopen udržet poměrně hojné množství hlenu..

Množství výtoku se začíná snižovat 5 dní před menstruací, pokud nedošlo k početí. A dva až tři dny před menstruací je výtok velmi hustý a krémový..

Barva se pohybuje od bílé po nažloutlou. Může se objevit malé množství hnědých skvrn nebo kapek krve. Takový výtok se považuje za normální, pokud se neobjeví dříve než 2 dny před menstruací a není doprovázen bolestivými příznaky.

Předmenstruační syndrom

Samotné vaginální sekrece neindikují PMS. Tyto dva procesy spojuje úzké spojení s hormonálním zázemím ženy..

Nejprve je třeba poznamenat, že skutečný premenstruační dysforický syndrom není tak běžný, jak se říká. Jeho diagnóza zahrnuje přítomnost 5 hlavních příznaků, které se vyskytují u méně než 10% žen. Mezi příznaky patří:

 • únava;
 • migréna;
 • fotofobie;
 • bolesti dolní části břicha;
 • kožní vyrážky;
 • bolestivost mléčných žláz;
 • nadýmání;
 • průjem nebo zácpa;
 • depresivní nebo podrážděný stav.

Změny výtoku během PMS jsou pozorovány v důsledku změn v hormonálních hladinách. Prudký pokles estrogenu a progesteronu ovlivňuje nejen snížení množství sekrecí, ale také ovlivňuje psychoemočné procesy v oblastech mozku spojené s příznaky PMS.

Vaginální sekrece během těhotenství

Uprostřed cyklu existuje vysoká pravděpodobnost početí, pokud se objeví, změní se hormonální a fyziologické procesy. Abychom pochopili, jak můžete určit příznaky početí, je důležité pochopit, jak rozlišovat mezi pravidelným výtokem před menstruací od těhotenství..

Hlavním rozlišovacím znakem je v tomto případě zvýšení hladin progesteronu. Pokud množství vaginální sekrece neklesne, pak je její úroveň ve druhé fázi cyklu poměrně vysoká. To se obvykle stává, když je oplodněné vajíčko..

Bílý hlen během těhotenství

Mnoho hlenu před menstruací je nepřímým znamením těhotenství.

Krvavý výtok několik dní před očekávaným obdobím se může také stát známkami těhotenství..

Hlen s malým množstvím krve během těhotenství

Přirozenou příčinou šarlatové leucorrhoea může být poškození kapilár během implantace vajíčka, ke kterému dochází přibližně pět nebo šest dní po početí. Někdy však takové neplánované krvácení může naznačovat patologické stavy, jako je zvýšený tonus dělohy nebo mimoděložní těhotenství..

Pokud během těhotenství kdykoli začne krvavá leucorrhoea, měli byste se určitě poradit s gynekologem.

Antikoncepční přípravky a vaginální leukorea

Jelikož používání populární perorální antikoncepce ovlivňuje ženské hormonální pozadí, je přirozené, že jsou pozorovány změny ve vylučované sekreci. Pokud antikoncepce potlačí ovulaci, bude množství sekrece po celou dobu jejich podávání skromné. Jakmile je přestanete užívat, potřebuje reprodukční systém také čas na jejich opětovné sestavení. Proto může být menstruační cyklus a výtok nepravidelný. Stojí za to být připraven na to, že se mohou pravidelně objevovat nečistoty obsahující načervenalé nebo růžové žíly..

Při instalaci nitroděložního tělíska gynekologové také upozorňují na to, jaký může být výtok před menstruací po dobu několika měsíců. V normálních mezích se jejich objem může výrazně zvýšit..

Proces zvykání si na antikoncepci a jejich ukončení by však neměl být doprovázen bolestí, silným a častým krvácením a celkovou malátností..

Nedostatek vaginálních sekretů

Předmenstruační sekrece by měla být normálně přítomna u každé ženy. U některých je tento výtok vzácnější, u jiných se neliší od obvyklého. Jejich nepřítomnost může způsobit suchost a podráždění vaginální sliznice. Pokud se objeví svědění nebo pálení, je to důvod k podezření na infekci.

Malé množství sekrece může také naznačovat silnou hormonální nerovnováhu a kritický pokles hladiny progesteronu..

K tomuto jevu obvykle dochází během menopauzy, kdy vaginální sekrece přestává být vylučována..

Nadměrná touha po hygieně však častěji vede k nedostatku normálního výtoku. Sprchování nebo výběr příliš agresivních hygienických produktů může narušit mikroflóru pochvy a vést k nadměrnému suchu.

Vnější vlastnosti

Kvalitu a povahu sekrecí můžete určit podle vnějších znaků a charakteristik sekrece..

Hlavním vizuálním ukazatelem zdravého výtoku je to, jakou barvu má před menstruací. Varianta normy se pohybuje od transparentní po mléčně bílou s béžovým nebo nažloutlým odstínem.

Vaginální leucorrhoea by neměla být jasně žlutá, zelená nebo šedá. Barva tohoto typu naznačuje infekci a přítomnost zánětlivého procesu..

Tajemství mnoha žen téměř necítí. Normálně může být přítomna mírně kyselá vůně. Je však třeba upozornit na nepříjemný zápach fermentovaného mléka, protože je předzvěstí plísňové infekce - kandidózy (afty).

Nepříjemné shnilé pachy a ryba také nejsou normou a naznačují přítomnost patologického bakteriálního procesu.
Struktura jakéhokoli výboje v konzistenci by měla být v ideálním případě jednotná. Přítomnost hrudek připomínajících tvaroh v bílých bílcích také naznačuje drozd. Tekutá a pěnivá leucorrhoea - častý společník vaginózy a pohlavně přenosných chorob.

Zdravé možnosti vaginálního výtoku před menstruací jsou uvedeny na fotografii níže. Barevný, heterogenní hlen je známkou patologie.

Leucorrhoea s nemocemi

Nejběžnější problémy podivného výtoku u žen v reprodukčním věku jsou spojeny s porušením mikroflóry pochvy a penetrací patogenních infekcí. Rovnováha mikroorganismů může být narušena, pokud nebudou dodržována pravidla denní hygieny, výběr nevhodných hygienických produktů nebo časté sprchování.

Vaginální mikroflóra může být také narušena v důsledku dlouhodobého užívání antibiotik.

Plísňová kandidóza

Toto onemocnění je charakterizováno výtokem bílé barvy a hrudkovitou strukturou, stejně jako nepříjemným zápachem fermentovaného mléka..

Důvodem jeho vzhledu může být jak nedostatečná hygiena genitálií, tak snížení imunity v důsledku užívání antibakteriálních léků..

Bakteriální vaginóza

Pěnivá leucorrhoea může mít žlutý nebo šedý odstín. Je zde výrazný rybí zápach.

Spouštěčem je narušení kyselého prostředí pochvy v důsledku snížení počtu prospěšných laktobacilů. Bakteriální zánět může být způsoben tampony, které zůstávají v pochvě po dlouhou dobu. Některé patogeny vstupují do vaginálního prostředí během nechráněného styku. Z těchto důvodů se mohou vyvinout následující nemoci:

Kolpitida

Pro infekční lézi vaginální sliznice je charakteristická hojná leucorrhoea s nečistotami hnisu, podobně jako mokrý papír. Existuje nepříjemný štiplavý zápach, ulcerace sliznic a bolest při sexu.

Populární infekce jsou chlamydie, ureaplasmóza, mykoplazmóza. Jejich přítomnost je indikována neobvyklým šedým nebo zeleným výbojem, pěnivou strukturou.

Pohlavně přenosné nemoci jsou obvykle doprovázeny svěděním a pálením zevních genitálií, bolestmi v podbřišku, celkovou nevolností a horečkou.

Gynekologické patologie

Na rozdíl od zjevných známek infekcí a bakteriálního zánětu nemají patologie orgánů reprodukčního systému obvykle primární primární příznaky. Taková onemocnění se mohou po dlouhou dobu asymptomaticky vyvíjet a cítit se pouze vymazanými projevy. Aby bylo možné včas identifikovat varovné příznaky, je důležité si uvědomit, který vaginální výtok by se neměl objevit před menstruací..

Cervicitida

Nadměrně bohatý bílý výtok doprovázený bolestmi v dolní části břicha a dolní části zad může naznačovat vývoj zánětlivé cervicitidy v děložním kanálu. Nemoci jsou vyvolávány patogenními mikroorganismy zavedenými do pochvy. Postupuje rychle a stává se chronickým. Ve zanedbaném stavu se v leucorrhoea mohou objevit hnisavé nečistoty nebo krev.

Změny v epitelu děložního čípku

Rozmazání nahnědlého výtoku v předvečer menstruace nebo po jejich ukončení může naznačovat onemocnění děložního čípku, jako je eroze, dysplázie a leukoplakie.

Jejich nebezpečí je v dlouhém asymptomatickém průběhu a schopnosti transformovat se na rakovinu. Leucorrhoea tmavě hnědé nebo černé barvy před menstruací může také naznačovat vývoj nádorů..

Endometritida

Hnědá leucorrhoea před a po menstruaci často doprovází endometritidu - zánět sliznice dělohy a endometriální vrstvy. Akutní endometritida je charakterizována silnou bolestí, vysokou horečkou a zvýšeným krvácením. Známky chronické formy jsou více vymazány, což ztěžuje diagnostiku.

Endometrióza

Menší krvácení se může objevit také u chronické endometriózy - patologického růstu endometriální vrstvy mimo dělohu. Onemocnění je charakterizováno tehdy, když existují poměrně bolestivá období, před a po kterých lze na spodním prádle nebo spodních kalhotkách pozorovat v malém množství tmavě červenou leucorrhoea.

Tahání bolesti v dolní části břicha a dolní části zad může být znepokojující v jiných dnech cyklu a zesílit krátce před kritickými dny. Objem předmenstruačního a menstruačního toku se může buď výrazně zvýšit, nebo bude vzácnější.

Novotvary

Před a po menstruačním krvácení s polypy nebo děložními myomy se může objevit načervenalá nebo světle růžová leucorrhoea.

Vzhled krve před menstruací, nejen ve vaginálním výtoku, ale také v moči, může naznačovat jak urogenitální infekce, tak přítomnost závažnějších problémů s ledvinami nebo nádorů..

Diagnostika gynekologických onemocnění

Během konzultace s gynekologem musíte popsat, jaké příznaky a jak dlouho vás obtěžují. Chcete-li to provést, musíte sledovat nejen výtok během menstruace, ale také tajemství, které vyniká před a po nich..

Známky infekční léze jsou při externím vyšetření jasně viditelné. Analýza bakteriologického nátěru pomůže určit typ patogenu.

K identifikaci dalších gynekologických patologií je nutná cytologická studie a kolposkopie. Během zkoušky jsou odebírány materiály pro laboratorní výzkum.

V případě potřeby může lékař přidat diagnostický proces k biopsii.

Pokud existuje pravděpodobnost sexuálně přenosných infekcí, je lepší o tom informovat gynekologa. Po obdržení nezbytných faktů bude specialista schopen rychleji diagnostikovat patologii a předepsat vhodnou léčbu. Testy STD je obvykle nutné provést několikrát během šesti měsíců. To je způsobeno skutečností, že různé viry mají delší inkubační dobu..

Změny, které začaly, by neměly být ignorovány. I když neexistují žádné zjevné příznaky patologie, ale máte určité obavy z výtoku, stojí za to podělit se o své zkušenosti při plánované schůzce s gynekologem.

Informace a komentáře v tomto článku slouží pouze pro informační účely a nepředstavují základ pro vlastní diagnostiku. Pamatujte, že struktura ženského těla je extrémně složitý systém..

Úplnou diagnostiku změn sekrece a pohody ženy před menstruací musí provést pouze kvalifikovaný odborník.

Pokud zjistíte podivné změny ve vaginálním sekretu, neměli byste se léčit. Odpovědný přístup k vašemu vlastnímu zdraví je zárukou vašeho duševního klidu.

Práce vaginálního reprodukčního systému je nemožná bez vaginální sekrece. Jeho kvalitativní a kvantitativní charakteristiky určují stav sexuálního a dokonce i celkového zdraví.