Dary a tipy

Mnoho nápadů na originální a příjemné dárky pro každou událost a pro každou příležitost

Zpoždění 5 dní, bolesti břicha jako u menstruace. Dolní břicho táhne, ale není tam žádná menstruace - jaký je důvod

Ženské tělo nefunguje vždy dobře, stává se, že spodní část břicha táhne, ale není tam žádný měsíc. Žena by na takovou odchylku měla rozhodně reagovat, protože s největší pravděpodobností takto signalizují ženské orgány nějaký druh problému.

1 Příčiny jevu

Může existovat několik důvodů, proč menstruace plánovaná přírodou nezačala náhle, pokud byly pociťovány příznaky ovulace a mírné bolesti břicha.

Úplně prvním důvodem je těhotenství. A i kdyby to bylo neplánované, žena nesprávně vypočítala načasování ovulace, došlo k oplodnění, oplodněné vajíčko je již v děloze, což znamená, že se tělo obnovuje a přizpůsobuje se novému režimu, který bude trvat dlouhých 9 měsíců. Obvykle se v této době objevuje bolest v důsledku skutečnosti, že vejce, které nese budoucí život, je fixováno na povrchu endometria.

Pokud je však absence menstruace doprovázena nejen bolestí, ale současně se vyskytují časté závratě, často končící ztrátou vědomí a bolesti, které se původně objevují v dolní části břicha, se postupně přesouvají do oblasti konečníku, existuje nebezpečí, že se v děloze nevyvinete těhotenství, ale ve vejcovodu a brzy, když vajíčko vyroste, trubice praskne, a to hrozí ženě smrtí, pokud nebudou přijata opatření včas, která lze vyřešit pouze lékařsky. Čím dříve je mimoděložní těhotenství zjištěno, tím menší nebezpečí bude ženskému tělu čelit. Pokud však těhotenství není možné u žádných fyziologických indikátorů nebo po kontrole testu kontrola vykázala negativní výsledky, měli byste vyhledat radu a pomoc od gynekologa.

2 Co brání tomu, aby menstruace začala včas?

Nejčastěji, pokud cyklus selhal, jsou důvody:

 1. Silný stres, emoční otřesy, které ovlivňují imunitní systém a poté ovlivňují poruchy v těle. Stres může oddálit váš měsíční cyklus kvůli pozdní ovulaci až o dva měsíce.
 2. Prodloužený duševní stres.
 3. Diety, které postrádají vitamíny, stopové prvky nezbytné pro udržení těla, které nemá v této poloze kam odebírat energii a reprodukční systém trpí, stejně jako jiné orgány.
 4. Prudká změna klimatu, pokud je žena v jiném než obvyklém klimatickém pásmu. Někteří lidé mohou být zasaženi magnetickými bouřemi.
 5. Konstantní hypotenze, která doprovází mnoho nemocí - infekčních a chronických.
 6. Kolísání hmotnosti. Absence menstruace v tomto případě závisí na skutečnosti, že hormon estrogen je syntetizován v tukové tkáni, proto prudký nárůst hmotnosti nebo její ztráta vede k hormonálním poruchám.
 1. Změny ve struktuře vejcovodů, jejich zánět, tj. adnexitida a tato porušení obvykle vedou k neplodnosti.
 2. Myom dělohy se současně začíná plnit a bolet hrudník. Může mít genetickou predispozici.
 3. Zánět vaječníků, nejčastěji salpingo-ooforitida. Zanícené vaječníky jsou s největší pravděpodobností endokrinní problémy..
 4. Polycystická choroba vaječníků, která je doprovázena takovou anomálií, jako je produkce mužských pohlavních hormonů, a to ve velkém množství. Produkce velkého množství mužských hormonů nastává také při onemocnění nadledvin.
 • Možné těhotenství
 • Selhání smyčky
 • Důvody selhání

Pokud není menstruace a žaludek se táhne, může to znamenat porušení cyklu. Pokud jsou odchylky 5 dní nebo více, je to vážný důvod k návštěvě lékaře. V případech, kdy je tahová bolest doprovázena také nepříjemnými pocity ve formě nevolnosti a závratí, musí být důvody tohoto stavu okamžitě objasněny lékařem..

Možné těhotenství

Pokud dojde ke zpoždění během 3-5 dnů, pak s největší pravděpodobností žena přemýšlí o těhotenství. Negativní test může být frustrující i povzbudivý. Těhotenská verze může být zrušena a mohou být zkoumány další důvody. Možná je to něco jiného?

Těhotenský test nemůže určit skutečné zdraví ženy. Moderní úpravy mohou poskytnout určité nápady, ale budou vágní a postrádají konkrétnost. Existují některé typy, které umožňují určit těhotenství ne první, ale po dobu 3-4 dnů. Ale i ten nejinovativnější test se může mýlit. Gynekolog bude schopen určit těhotenství s následným doporučením ženy k analýze hCG hormonů.

V případech, kdy je zpoždění 5-6 dní, test ukazuje negativní výsledek a hCG je pozitivní, pak existuje riziko vzniku mimoděložního těhotenství.

V tomto případě se plod nepřipojuje k epitelu uvnitř dělohy, ale začíná se vyvíjet ve vaječnících, břišní dutině nebo sousedních dutinách..

První příznaky se začínají objevovat až 3. až 4. den, kdy začíná tvorba embrya. Může se jednat o tažnou bolest v podbřišku, nevolnost, celkovou slabost, závratě. Všechny tyto projevy se velmi často připisují premenstruačnímu syndromu, ale není to pravda..

Jak ukazuje praxe, domácí těhotenský test, který často vykazuje negativní výsledek, musí být znovu zkontrolován diagnózou v nemocnici. Negativní test nemůže diagnostikovat mimoděložní těhotenství se 100% přesností..

Kromě uvedených stavů může mimoděložní těhotenství potvrdit, že 3-4. Den místo menstruace dochází k výboji, který jim není podobný.

Pokud se nevolnost, bolest a závratě nezastaví, měli byste okamžitě kontaktovat odborníka.

Zpět na obsah

Selhání smyčky

Jsou chvíle, kdy absence menstruace naznačuje porušení menstruačního cyklu.

Vůbec se neděje nic kritického. Menstruační cyklus se u mnoha žen někdy posune, protože žádné tělo nemůže pracovat s přesností hodin. Pouze u 3 z 10 žen nedošlo k narušení jejich cyklu.

Zpoždění 5-6 dní je považováno za normální, ale pouze v případě, že nedojde k bolestivým pocitům a nepříjemnému výtoku.

Abnormální bolest a výtok jsou důkazem opaku. S takovými poruchami v dolní části břicha se mohou objevit mírně vnímatelné bolesti při tažení, které nepřinášejí velké nepohodlí.

Nálada také může „skočit“ - to jsou první příznaky premenstruačního syndromu.

Zpět na obsah

Důvody selhání

Jaký je důvod pro zpoždění 5-6 dní a porušení cyklu? Lze rozlišit následující důvody:

 1. Mít stres. Emoce, někdy nejen negativní, ale i pozitivní, mají určitý účinek. Mohou ovlivnit tělo a oddálit menstruaci.
 2. Deprese může také ovlivnit samotný cyklus. Pokud je žena několik týdnů v depresivním emočním stavu, může se cyklus oddálit nejen o 4 dny. Mezi silné zážitky patří psychosomatický faktor. Mnoho emocí se přenáší do těla. Může se objevit obecná impotence, závratě, nevolnost, žaludeční křeče, změny teploty. Při souhrnu příznaků může žena ještě více zpanikařit a dokonce mít podezření na těhotenství. Pokud je test negativní, problémy se ještě zvětší a psychika to nevydrží. Klid a pozitivní emoce budou nejlepším lékem..
 3. Podnebí. Prudká změna teploty nepřináší tělu menší stres. Změna klimatu, ke které může dojít během letu, může způsobit neočekávanou reakci. Období mohou přijít nejen se zpožděním, ale také dříve, než je stanovený čas. Změnou prostředí, dokonce i v rámci svého zeměpisného šířky, můžete mít tyto důsledky. Nemusíte se bát.
 4. Nadměrná fyzická aktivita může vyvolat selhání cyklu. Tento důvod je relevantní pro horlivé fanoušky sportu a tělocvičen. U těžkých břemen můžete opravit zpoždění menstruace na několik dní. Může být bolest v podbřišku, ale neměli byste se jich bát.
 5. Intelektuální zátěž. Kupodivu může stres nejen na těle, ale i na mysli přinést nepředvídané výsledky. Lze je připsat jednomu z typů stresových stavů a ​​naopak negativně ovlivňují průběh menstruačního cyklu..

Před nástupem menstruace mnoho žen přitahuje spodní část břicha. Co se může stát, pokud menstruace nepřijde a bolest bude pokračovat. Důvody mohou být velmi odlišné. V každém případě, pokud spodní část břicha táhne a nedochází k menstruaci, jedná se o určitý signál těla, který vyžaduje zvláštní pozornost. Proto byste měli pečlivě prostudovat doprovodné pocity, pokud existují. To vše jasně naznačuje porušení ženského cyklu a potřebu poradit se s lékařem.

Obavy mohou být nejzávažnější, jako je tvorba cyst nebo pohlavně přenosné infekce. Nebo to může být jen obyčejná hormonální nerovnováha způsobená stresem. A možná vám tělo dá vědět o nástupu časného těhotenství. Podrobnější a širší diskuse pomůže lépe porozumět každému možnému případu..

Nástup těhotenství

Obvyklými myšlenkami na ženu bezprostředně po zpoždění doslova 3-4 dny je samozřejmě těhotenství. Zkontrolovat tuto verzi není vůbec obtížné, stačí použít těhotenský test. V případě potvrzení domněnky zmizí otázka bolesti v dolní části břicha sama. Bolestivý syndrom, tento jev je vždy první dny po oplodnění normální. Kromě toho se může zobrazit následující:

 • hnědý výtok v malém množství;
 • nevolnost;
 • otok mléčných žláz.

Pokud je však test negativní a nedochází k žádné menstruaci, jsou však přítomny tažné bolesti, což se stává důvodem k vážným obavám. Těhotenství může být ohroženo.

Riziko potratu

Hrozba potratu je nejvyšší v počátečních stádiích těhotenství. Pokud neexistuje žádné podezření na oplodnění a neprojevily se žádné jeho příznaky, pak bolest břicha s největší pravděpodobností naznačuje, že kritické dny by měly brzy začít. Pokud se však objevily příznaky těhotenství a test potvrdil polohu, pak se syndrom bolesti může stát signálem hrozby potratu. Žena musí okamžitě navštívit lékaře.

Ve většině případů, pokud se žaludek neustále začíná v raném stadiu těhotenství stále více protahovat, je to příznak děložního tónu. Pokud se včas neporadíte s lékařem a nepřijmete nezbytná opatření, může být těhotenství ukončeno.

Příčinou bolesti při absenci menstruace a při negativním testu může být mimoděložní těhotenství. V takovém případě obvykle táhne spodní břicho jako při menstruaci, ale pouze na jedné straně. Možnou skutečnost tohoto druhu bude možné zkontrolovat pomocí ultrazvukového vyšetření..

Hormonální poruchy

Absence menstruace často hovoří o hormonálním selhání a často se jedná o syndrom tažné bolesti. Obecně se v tomto případě neděje nic hrozného, ​​může se to stát každé ženě. Cyklus se jednoduše posune a pod vlivem hormonů se objeví různé křeče a nepohodlí..

Syntéza hormonů prostaglandinů způsobuje podobné příznaky, různé nepříjemné pocity a syndrom usrkávání bolesti. Děloha se může začít aktivněji stahovat. Obvykle následuje menstruace, také bolestivá. Také často přítomné:

 • nevolnost;
 • podrážděnost nebo apatie;
 • nespavost a jiné nepříjemné jevy.

Existuje několik důvodů pro hormonální narušení, zatímco špatné zdraví a menstruace jsou zaznamenány se zpožděním:

 • častý stres;
 • klimatická změna;
 • intelektuální pracovní vytížení nebo silné pocity.

Silné emocionální výbuchy během měsíce zpravidla přinášejí charakteristické negativní výsledky. Hormonální poruchy s nimi mohou přímo souviset.

Vysoká fyzická aktivita nebo její úplná nepřítomnost - takové jevy mohou snadno vyvolat selhání ženského cyklu. V tomto případě zpoždění a tahání bolesti v dolní části břicha nenese velké nebezpečí, ale v budoucnu budete muset pečlivě sledovat své zdraví.

Změny klimatických podmínek jsou pro tělo vždy určitou zátěží. Proto je reverzní reakce nepředvídatelná, menstruace se zpožděním, doprovázená tažnou bolestí, je docela pravděpodobná..

Mysl a tělo jsou na sobě přímo závislé. Stav mysli nemůže reflektovat obecný fyzický stav. Selhání produkce hormonů je velmi často vyvoláno neklidným morálním a duševním stavem..

Infekce nebo zánět

Pokud bolí dolní část břicha a bolest vyzařuje do dolní části zad, jako během menstruace, ale menstruace neexistuje, může to znamenat závažné zánětlivé procesy a gynekologická onemocnění nebo infekce močových cest..

Mezi nejčastější infekční nemoci, které mohou začít a tahat bolest, patří:

 • vaginitida;
 • endometritida;
 • myom nebo cysta;
 • adnexitida;
 • sexuálně přenosné infekce.

Chcete-li přesně určit nemoc a obecně, abyste se ujistili o její přítomnosti, musíte navštívit lékaře. Provede nezbytné vyšetření, předá testy a poté diagnostikuje a předepisuje léčbu. Nejběžnější příčinou tohoto typu infekce je nechráněný sex..

Co dělat, když je bolest v dolní části břicha a nepřítomnost menstruace

První věc, kterou musíte udělat, když táhne dolní část břicha a nejsou žádné období, je koupit si těhotenský test v lékárně a provést jej. Pokud analýza ukáže pozitivní výsledek, je bezpodmínečně nutné domluvit si schůzku s lékařem a zkontrolovat, zda vše probíhá normálně a zda hrozí potrat.

Pokud je test negativní a těhotenství nebylo potvrzeno, budete muset podstoupit testy krve a moči na hCG, možná je gestační věk stále velmi malý a test dosud neprokázal správný výsledek.

Pokud však nedošlo k oplodnění, ale nedošlo k žádné menstruaci a žaludek táhne, je to již vážný důvod k obavám. Návštěva gynekologa by neměla být odložena, lékař musí provést gynekologické vyšetření.

Pomocí ultrazvukového vyšetření pánevních orgánů je nutné zjistit, zda existuje mimoděložní těhotenství, stejně jako například děložní myomy nebo cysty na vaječnících. Pouze vyloučením všech těchto faktorů lze v této situaci předpokládat hormonální poruchy. K tomu musíte složit testy na hormony a nechat se otestovat na možné pohlavně přenosné choroby. V každém případě je nutné vyšetření lékařem, který dokáže správně určit příčiny a stanovit přesnou diagnózu..

Doporučujeme související články

Téměř každou ženu doprovází bolest v podbřišku. Mohou být tahavé, bolavé, docela silné nebo zcela bezvýznamné v pocitech, jako by to byl „zvon“, ale téměř jistě budou přítomny. V zásadě jsou takové nemoci tolerovány docela snadno ženami. Někteří obvykle připravují anestetickou pilulku na určité období měsíce. S nástupem menstruace se všechny nepříjemné pocity zpravidla zastaví. Často se však stává, že žaludek bolí a menstruace nikdy nepřijde. To ženu znepokojuje. Některé dámy naléhavě chodí k lékaři, jiné se snaží najít informace o příčinách a metodách léčby samy.

Proč bolí žaludek před menstruací?

Za prvé, pojďme zjistit, proč žaludek bolí před menstruací, a nemoci jsou považovány za normu. Je to způsobeno změnou - snížením produkce endorfinů, které, jak víte, se nazývají hormony štěstí.

Sekrece endorfinů je stimulována estrogenem a progesteronem, jehož hladina skáče ve druhé polovině cyklu: za prvé, produkce progesteronu prudce stoupá a estrogen klesá a těsně před nástupem menstruace klesá hladina obou hormonů. Je možné změnit množství draslíku a hořčíku v těle, změny nálady, mírné křeče, bolest. Bolest je také vysvětlena odtokem menstruační krve v důsledku spasmodických kontrakcí děložních svalů..

Příčiny onemocnění při absenci menstruace

Jaké jsou příčiny bolesti břicha, pokud menstruace nenastane? Ve skutečnosti existuje několik důvodů:

 1. Těhotenství. Bolest v podbřišku a zpoždění v menstruaci mohou být jedním z prvních příznaků početí - oplodněné vajíčko najde své místo na povrchu endometria dělohy, svaly se napnou, děloha se ztónuje a dojde k nepohodlí;
 2. Neobvyklá fyzická aktivita. Pokud se rozhodnete jít do tělocvičny a začít trénovat, aniž byste se šetřili, pravděpodobně nebudou vaše období v počátečním období takového tréninku chybí. To je způsobeno skutečností, že svaly pánve - povrchní a vnitřní - dostávají neobvykle vysoké zatížení a obsah tuku v těle klesá;
 3. Nesprávná výživa. Několik dní před nástupem menstruace by měly být ze stravy vyloučeny potraviny, které přispívají ke zvýšené akumulaci vody, což vede k závažnějšímu průběhu PMS - kořeněná a kořeněná jídla, uzené produkty, slanost;
 4. Posun v hormonálním pozadí na pozadí změn souvisejících s věkem (zvýšení množství estrogenu po 30 letech), zvýšený psychický stres, stres, prudká změna klimatu, strava.

Jak pokračovat?

Pokud dolní část břicha táhne a nedochází k menstruaci, měli byste analyzovat možné příčiny uvedené výše. V případě možného těhotenství byste si měli koupit test a podle toho postupovat. Pokud je výsledek negativní, lze test opakovat po 2–3 dnech. Pokud výsledek zůstane nezměněn, vrátíme se k analýze dalších příčin. Změnili jste své obvyklé klima, začali jste chodit na silový trénink nebo jste zažili extrémní stres, důvodem je to, že dolní část břicha táhne a není tam žádná menstruace, to je přesně toto. Můžete sledovat svůj stav.

Tělo si zvykne na změněné podmínky do jednoho měsíce a cyklus by se měl plně zotavit. Pokud k tomu nedojde po 1–2 měsících, měli byste okamžitě vyhledat lékaře.

Kdy byste neměli váhat?

Někdy však důvody, že dolní část břicha bolí jako během menstruace, ale nepřijdou, mohou vyžadovat okamžitý lékařský zásah. To je nutné v následujících případech:

 • Těhotenství. Dlouhodobá bolest během těhotenství není normální a může být nebezpečná, protože naznačuje svalový tonus dělohy, což může vést k spontánnímu potratu;
 • , jejichž nástup zpravidla vyžaduje urgentní chirurgický zákrok. V tomto případě žaludek bolí neobvyklým způsobem, malátnost je doprovázena doprovodnými příznaky: závratě, nevolnost, zimnice, návrat do oblasti konečníku, horečka;
 • Gynekologická onemocnění: stagnace krve v malé pánvi, křečové žíly malé pánve. Pokud žaludek bolí dříve i později, než je očekávané období nástupu menstruace, říká se jim acyklické;
 • Zánětlivé procesy reprodukčního systému: salpingitida, adnexitida, ruptura. U myomu může být bolest doprovázena otoky, nepohodlí na hrudi, bolesti přicházejí náhle, mohou trvat poměrně dlouho a také náhle ustoupit;
 • zánětlivé procesy v jiných orgánech břišní dutiny: divertikulitida, apendicitida, zánět střev;
 • Nemoci močového systému: urolitiáza, cystitida, pyelonefritida, kolitida. Bolest se zvyšuje s močením, v moči může být krev nebo písek;
 • Nerovnováha hormonů, dysfunkce jejich tvorby a sekrece. Každá fáze menstruačního cyklu je charakterizována určitým poměrem hormonů vylučovaných hypofýzou. Porušení tohoto poměru vede k nepřirozenému průběhu cyklu a výskytu nepříjemných pocitů. Zvýšení progesteronu a prostaglandinů tedy stimuluje kontrakci stěn dělohy, což způsobuje bolest. Během léčby jsou předepsány léky, které potlačují syntézu těchto látek v těle;
 • Kýla, zkreslení, sevření nervů v dolní části páteře.

Všechny tyto důvody, doprovázené bolestí a doprovodnými příznaky, jsou dobrým důvodem k návštěvě lékaře. Nejprve přejděte ke gynekologovi, pokud máte podezření na onemocnění v ženské oblasti. S příznaky onemocnění močového systému musíte spěchat k urologovi. Je nutné provést vyšetření všech vnitřních orgánů - složit testy, provést ultrazvuk.

Nebude to bolet konzultovat endokrinologa se studiem hormonálního pozadí a stavu štítné žlázy, který reguluje jejich produkci.

Pokud kontaktování výše uvedených odborníků neodhalilo žádnou patologii, je také nutné zkontrolovat u neurologa, provést MRI páteře, aby bylo možné identifikovat kýly a další změny v páteři.

Tradiční metody léčby bolesti

Pokud jste si naprosto jisti, že bolest v dolní části břicha má fyziologickou povahu, nebo takový závěr učinili lékaři na základě testů a studií, musíte přijmout opatření ke snížení bolesti v dolní části břicha. Chcete-li to provést, musíte dodržovat určitá pravidla:

 1. stanovit denní rutinu;
 2. rozvíjet, nejlépe se zkušeným trenérem, optimální zátěž;
 3. omezit duševní a fyzickou aktivitu v předvečer menstruace;
 4. vyhnout se stresu;
 5. zamyšleně přistupujte k různým typům diet, vyhýbejte se dietám vyčerpávajícím tělo;
 6. dopřejte si dostatek odpočinku;
 7. pít kurz multivitaminů a minerálů;
 8. vyhnout se podchlazení;
 9. navštívit gynekologa alespoň jednou za šest měsíců.

Některé techniky mohou pomoci zmírnit bolest:

 • ležet na boku, přitáhnout nohy ohnuté v kolenou k hrudi;
 • naneste mírně teplou vyhřívací podložku;
 • vypijte bylinný roztok směsi lipového květu, třezalky a heřmánku.

Táhne dolní část břicha, ale bez menstruace: zpoždění, odchylky nebo těhotenství?

Táhne dolní část břicha, ale neexistují žádná období - jedna z těch situací, na které můžete reagovat zcela nejednoznačně. Na jedné straně může být tento příznak známkou těhotenství..

Na druhé straně ne každé těhotenství probíhá hladce a absence menstruace někdy naznačuje, že se v těle začínají rozvíjet některé nemoci a patologie. Není známo, zda se těchto příznaků obávat nebo si je užívat.

Jak a proč bolí žaludek před menstruací

Dívky, které jsou obeznámeny s takovým jevem, jako je dysmenorea (bolest během menstruace), vědí na vlastní kůži, že pocity mohou být úplně jiné - může to být buď mírná bolest s celkovou malátností, nebo poměrně závažné zhoršení stavu doprovázené různými příznaky, jako je horečka nevolnost, zvracení.

Někdy může bolet celé tělo a někdy vůbec žádná bolest. Důvody pro vznik těchto pocitů mohou být různé:

 • Hormonální problémy, když se dolní část břicha táhne kvůli častým kontrakcím stěn dělohy kvůli nadbytku hormonu prostaglandinu v těle.
 • Stres před cyklem, další emoční stres.
 • Nedostatek minerálů, zejména hořčíku.
 • Různé patologie.

Norma nebo patologie

Měli byste se tedy bát výskytu tohoto příznaku? Odborníci radí především se uklidnit. V gynekologii se odchylka menstruačního cyklu po několik dní považuje za normu, i když bolest břicha začala před objevením se krvácení. Existuje mnoho faktorů, které by mohly způsobit mírný posun cyklu..

Pokud je však zpoždění delší než 4 dny, je nutné co nejdříve konzultovat lékaře, aby se vyloučila možnost infekcí a patologií..

Jak táhne spodní břicho během těhotenství

Mladá matka nemusí okamžitě pochopit, jaké změny se v jejím těle odehrávají, protože někdy se dolní břicho táhne i během menstruace a neexistuje záruka, že s nástupem těhotenství se krvácení zastaví.

Proto s tím musíte být opatrní, jinak můžete náhodně zmeškat jeden z nejdůležitějších okamžiků v životě ženy..

Brzy termín

V raných stádiích je stížnost na bolavé bolesti velmi častým jevem a ne všem mladým matkám se tento příznak podaří vyhnout. Odborníkům není vždy jasné, jaké pocity jsou fyziologické nebo patologické, protože vznikají z následujících důvodů:

 • Zvětšení dělohy. Vazy a svaly, které drží dělohu, jsou natažené a poškozené, což vede k bolestivým pocitům.
 • Posun vnitřních orgánů také vyvolává bolesti.

Riziko potratu

Bolest provází fenomén zvaný spontánní potrat. Tento stav je čistě individuální, neexistuje jasný seznam důvodů, které by k němu přispěly - může to být jak fyzická aktivita, tak stres matky a některé patologické poruchy, například odtržení placenty..

Pokud se dolní část břicha táhne a po nějaké době bolest přetrvává, doprovázená krvavým výtokem, podobně jako menstruace, musí být urgentně přivolán záchranný tým. Žádná žena není imunní vůči hrozbě ztráty svého dítěte a není třeba hovořit o důležitosti včasných přijatých opatření.

Mimoděložní těhotenství

Dolní břicho se může během mimoděložního těhotenství vytáhnout - to je situace, kdy se vajíčko začne vyvíjet ne v děloze, ale ve vejcovodu. Tento proces nejčastěji pokračuje po dobu 6-8 týdnů a poté je těhotenství ukončeno, protože v této situaci je prioritou život matky a neexistuje způsob, jak zachránit plod.

Pokud je břicho táhne, ale nedochází k žádné menstruaci, může se jednat o mimoděložní těhotenství

Mimoděložní těhotenství je doprovázeno bolestí a krvavými skvrnami, podobně jako menstruace.

Hlavním příznakem tohoto těhotenství je šíření bolesti do dalších částí těla. Kvůli specifickému umístění plodu může tělo začít bolet v pravé nebo levé straně břicha; můžete také cítit nepříjemný tlak na konečník.

Dolní břicho bolí bez těhotenství

Důvody jsou částečně pochopitelné, pokud během těhotenství dojde k bolestivé bolesti. Často však ženy čelí situaci, kdy spodní část břicha táhne, ale nedochází k menstruaci, zatímco test je negativní.

Zpoždění cyklu na dlouhou dobu vyvolává určité obavy, protože není známo, co mohlo tuto podmínku spustit. V takovém případě byste měli okamžitě kontaktovat svého gynekologa, aby léčil onemocnění v raných fázích..

Hormonální poruchy

Dolní břicho může tahat, když jsou v těle ženy narušeny hormony. Na tom není nic špatného, ​​obvykle po menstruaci nutně přijde, i když bolestivější než obvykle.

Pocit nevolnosti a narušení menstruačního cyklu jsou obvykle způsobeny následujícími faktory:

 • Stres. Někdy je emoční stres tak silný, že není čas na duševní zotavení a porušení syntézy hormonů s tím přímo souvisí.
 • Nadměrné cvičení nebo jeho nepřítomnost je plná porušení menstruačního cyklu, ale v tomto případě není bolest břicha nebezpečná, i když by to nemělo být důvodem pro méně pečlivé sledování vašeho zdraví.
 • Klimatická změna. Měnící se podmínky okolního světa jsou stresem pro tělo každé osoby, proto je taková reakce naprosto normální.
 • Intelektuální zátěž. Tělo a mysl jsou vzájemně propojeny a přepětí v jedné oblasti může snadno vyvolat nevolnost v jiné oblasti. Nestabilita hormonálního pozadí může být způsobena právě z tohoto důvodu..

Nemoci gastrointestinálního traktu

Někdy jsou bolesti břicha a absence menstruace spojeny s gastrointestinálními chorobami. Běžně diagnostikovaná onemocnění:

 1. Adheze střev - tvorba adhezí v zažívacím traktu. Je také doprovázeno trávením, potížemi s stolicí. Léčí se úpravou stravy, odstraněním toxinů z těla, ve složitých případech laparoskopií (disekce adhezí).
 2. Zánět střev - zánět způsobený množením parazitů, infekce, genetická predispozice. Léčí se konzervativně, s použitím léků a správné výživy.
 3. Různé novotvary. Vzhled benigních a maligních nádorů v gastrointestinálním traktu. Ve většině případů je léčen okamžitě.
 4. Apendicitida je zánět slepého střeva. Léčí se chirurgickým odstraněním zaníceného procesu.
Adheze

Vliv těchto onemocnění je nepřímý, pouze zhoršují celkový stav těla, což vede k bolesti. Ke zmírnění příznaků bolesti stačí diagnostikovat a vyléčit onemocnění, pak pominou táhnoucí a bolestivé bolesti v podbřišku a cyklus se normalizuje.

Gynekologická onemocnění

Různá gynekologická onemocnění mohou způsobit zpoždění menstruace. Patří mezi ně vaginitida, adnexitida, endometritida, děložní myomy, ovariální cysty, infekce atd..

Vaginitida je zánět vaginálních stěn. Kromě bolesti je vaginitida doprovázena pocitem pálení a nepohodlí v pochvě, neobvyklým výtokem.

Adnexitis je proces zánětu vejcovodů, jejich přídavky a vaječníků. Současně má žena bolesti při močení, nestandardní výtok a menstruační nepravidelnosti. Toto onemocnění je léčeno antibiotiky a léky proti bolesti.

Endometritida je onemocnění, při kterém se zanícuje výstelka dělohy. Je doprovázen následujícími příznaky: horečka, zimnice, výtok s nepříjemným zápachem z pochvy.

Myom a cysta jsou benigní formace. Nádory jsou léčeny konzervativně i chirurgicky.

Problémy s ledvinami a močovým měchýřem

Dalším důvodem bolesti a opožděné menstruace může být onemocnění ledvin a močového měchýře. Zánětlivé procesy v těchto orgánech jsou také doprovázeny bolestí během močení, horečkou. Odborníci nedoporučují samoléčbu, protože následky nemocí mohou velmi negativně ovlivnit celý reprodukční systém pacienta..

Jiné důvody

Dalšími důvody pro nenastoupení menstruace a bolestivé bolesti jsou:

 1. Dlouhodobý průběh antibiotické léčby. Tyto léky jsou určeny k boji proti patogenním bakteriím, ale trpí také prospěšná mikroflóra - vaginální mikroflóra. Vaječníky jsou také nepřímo poškozeny.
 2. Léčba cervikální eroze. Zpoždění menstruace je v tomto případě normální proces, protože žena zažívá psychický a fyzický stres, který může ovlivnit pouze práci jejích vnitřních orgánů..
 3. Komplikace z důvodu ukončení těhotenství. Potlačení vaječníků, poškození vrstev dělohy během kyretáže a další komplikace během ukončení těhotenství mohou ovlivnit zpoždění menstruace. Cyklus se normalizuje do dvou měsíců, v závislosti na stavu ženského těla.
 4. Používání nových perorálních kontraceptiv. Perorální antikoncepce ovlivňuje celkové hormonální pozadí, a proto prudká změna léku může vést k bolesti v podbřišku a absenci menstruace. Lékaři trvají na konzultaci, když se objeví nepříjemné příznaky.
 5. Nouzová antikoncepce. Nejčastěji se po užití nouzové antikoncepce zpožďují menstruace - tělo potřebuje čas na zotavení z velké dávky hormonů. Někdy je možné cyklus zkrátit v závislosti na tom, ve které fázi byla droga podána. Pokud však zpoždění přesáhne 7 dní nebo více, stojí za to provést těhotenský test - možná pilulky nefungovaly a brzy se očekává doplnění.
 6. Nástup menopauzy. V takovém případě byste se neměli bát zpoždění, protože menstruační nepravidelnosti s menopauzou jsou naprosto normální..

Co dělat, pokud je vaše menstruace zpožděna a bolí vás podbřišek

Pokud dolní část břicha táhne, ale není tam žádná doba, jediná věc, která může pomoci přežít tento příznak před nástupem menstruace nebo před příchodem k lékaři, je pokusit se snížit bolest.

To lze provést následovně:

 • Za prvé, nemůžete zahřát ani ochladit žaludek, aby nedošlo k vyvolání rozvoje nemoci, pokud existuje.
 • K uvolnění křečí můžete použít léky proti bolesti. Patří mezi ně Papaverin, No-shpa, Drotaverin, Buscopan, Galidor a další. Používají se také nesteroidní léky, ale bohužel nepomohou při akutní bolesti, protože mají kumulativní účinek - pokud je začnete užívat několik dní před očekávaným dnem nástupu menstruace, příznaky bolesti (spojené s menstruací) budou velmi malé. Mezi tyto léky patří aspirin, paracetamol, ibuprofen, ketoprofen atd...
 • Etnověda. Používají se bylinné přípravky a infuze, které mohou snížit bolest v těle. Vyrábí se tyto odvarky: vařené malinové listy, rybíz, odvar z kořene elecampanu, tinktura přesličky polní, odvar z celeru atd. Pozor: musíte se ujistit, že na některou ze složek odvaru není žádná alergie..
 • Masáž. Lehké hladění břicha pomůže na chvíli zmírnit bolest a umožní vám dostat se k lékaři, pokud jsou pocity příliš silné. Orientální lékaři jsou masírováni na vlastní riziko, ale odborníci doporučují, aby taková opatření prováděli až po konzultaci a pod přísným dohledem lékaře..

Ve zdravém stavu funguje ženské tělo jako hodiny, ale sebemenší nedostatky tohoto mechanismu ničí celý systém.

Pokud dívka táhne dolní část břicha, ale nemá menstruaci a zároveň je vyloučena možnost početí, je to dobrý důvod přemýšlet o tom, jak dávno byla u gynekologa.

Péče o zdraví je vždy důležitá, zejména pokud jde o ženský reprodukční systém.

Videa o bolestech v podbřišku u žen

Tipy, co dělat, když dolní část břicha táhne, ale nedochází k žádné menstruaci:

Pokud spodní část břicha táhne a není menstruace, může to být z několika důvodů:

Proč táhne dolní část břicha, ale žádná menstruace: příčiny a léčba

Zpoždění menstruace, při kterém se táhne dolní část břicha, může naznačovat přítomnost gynekologické patologie, mimoděložního těhotenství nebo komplikací těhotenství dělohy. Pouze odborník dokáže rozlišit jeden od druhého. Proto při absenci menstruace, co nejrychlejší bolesti v dolní části břicha, byste se měli poradit s lékařem, který vám předepíše vyšetření a nabídne vhodnou léčbu.

 • 1 Hlavní důvody
  • 1.1 Gynekologická onemocnění
   • 1.1.1 Folikulární cysta
   • 1.1.2 Cysta žlutého tělíska
   • 1.1.3 Endometrioidní cysta
   • 1.1.4 Zánět přívěsků dělohy
  • 1.2 Mimoděložní těhotenství
  • 1.3 Hrozba potratu
 • 2 Jiné důvody

Mezi hlavní důvody absence menstruace a bolesti v podbřišku patří:

 • gynekologická onemocnění;
 • mimoděložní těhotenství;
 • komplikace těhotenství dělohy.

Pokud menstruace nezačne a táhne dolní část břicha, mohou být příčinou této situace nádory a nádorové (retenční) útvary vaječníků, zánětlivá onemocnění děložních přívěsků.

Gynekolog nejčastěji diagnostikuje ovariální cysty:

 • folikulární;
 • cysty žlutého tělíska;
 • endometrioid.

Folikulární ovariální cysta je nejčastější gynekologickou patologií u dívek a žen v reprodukčním věku. Mechanismus tvorby tohoto typu cysty je založen na hormonálním narušení, v důsledku čehož dominantní folikul nepodléhá ovulaci (uvolnění vajíčka z vaječníku), zatímco se stále zvětšuje, menstruace se zpomaluje.

Jedná se o proces tvorby cyst, který u ženy způsobuje nepříjemné pocity v podbřišku. Jakýkoli nepříznivý faktor vnějšího a vnitřního prostředí může vést k hormonálním poruchám, v jejichž důsledku se vytvoří cysta: fyzická, psychická, duševní únava, doprovodné nemoci těla, včetně chronických s jejich častými exacerbacemi.

Cysty se mohou tvořit na místě žlutého tělíska během normálního dvoufázového menstruačního cyklu. Tyto formace se často nijak neprojevují. Ve vzácných případech žena táhne dno a dochází k mírnému zpoždění menstruace (několik dní).

Během 1–2 měsíců tato cysta ustoupí beze stopy, což nevyžaduje léčbu.

Endometrioidní cysty jsou projevem vnější genitální endometriózy, která postihuje vaječníky. Tkáň, která morfologicky připomíná endometrium (to, které lemuje dělohu zevnitř), napadá tkáň vaječníků a vytváří ohniska. Tyto změněné oblasti přecházejí do velkých endometrioidních cyst.

U endometriózy vaječníků menstruace nepřichází, dochází ke zpoždění a těhotenský test je negativní. U tohoto onemocnění je často zaznamenána bolest v podbřišku bolavého nebo tažného charakteru.

Zánětlivé změny v děložních přídavcích (vaječníky a trubice) jsou příčinou poruch v jejich práci, dochází k hormonální nerovnováze, je narušena ovulace..

V tomto případě vás často bolí nebo bolí dolní část zad a dolní část břicha, ale menstruace nezačne. Tuto patologii doprovází bílý nebo nažloutlý hnisavý výtok. Tento problém může vyřešit výběr kompetentní protizánětlivé léčby..

Mimomaternicové (mimomaternicové) těhotenství je vážná, život ohrožující patologie. V tomto případě se vajíčko nenachází v děložní dutině, jak je obvyklé, ale ve vejcovodu. Tubální těhotenství je ukončeno dvěma způsoby. V některých situacích vajíčko roste, což způsobuje prasknutí a krvácení trubice, v jiných se odděluje od stěn trubice a pohybuje se směrem k břišní dutině. Nebezpečí tohoto stavu je rozvoj silného krvácení..

Mimoděložní (vejcovodové) těhotenství

Příznaky vejcovodového těhotenství: bolest v dolní části břicha (intenzita bolesti je odlišná), mohou se objevit hnědé skvrny nebo špinění nebo absence menstruace, pozitivní těhotenský test.

Pokud existuje podezření na mimoděložní těhotenství, měla by být žena urgentně převezena do zdravotnického zařízení.

Pokud je žena nemocná, táhne dolní část břicha, nedochází k menstruaci - to jsou příznaky hrozícího potratu. Diagnóza je potvrzena pozitivním těhotenským testem, ultrazvukovými známkami hrozby ukončení těhotenství dělohy, které zahrnují retrochorial hematom (akumulace krve mezi stěnou dělohy a vajíčkem v důsledku částečného oddělení) a zvýšený tonus dělohy.

V této situaci je těhotná žena hospitalizována na gynekologickém oddělení, je předepsán vhodný terapeutický a ochranný režim a terapie zaměřená na udržení těhotenství a jeho prodloužení až do termínu.

V ostatních případech žena nevede menstruační kalendář, ve kterém je nutné označit začátek a trvání menstruace, což znamená, že předpokládaný den další menstruace může být špatný. Pokud je cyklus nepravidelný, je obtížné předvídat nástup dalšího menstruačního krvácení.

U kojící ženy je absence menstruace spojena s laktačním procesem a bolesti v dolní části břicha jsou nejčastěji způsobeny kontrakcí dělohy. V každém z výše uvedených případů je bezpodmínečně nutné provést těhotenský test.

Nepohodlí a bolest v dolní části břicha mohou být spojeny s poruchou funkce střev nebo močového měchýře. Ženy si je často mýlí s premenstruační bolestí..

V každém z těchto případů včasná návštěva lékaře zabrání nepříjemným následkům..

Pocit tahání v dolní části břicha se zpožděním

Bolest v podbřišku je u žen v jejich období normální. Další věc je, když spodní část břicha táhne, ale není tam žádná menstruace. Nepříjemné pocity nesouvisející s cyklem mohou být důvodem pro další konzultaci s gynekologem, proto je důležité znát příčiny vzhledu a symptomů.

Pokud dolní část břicha táhne, ale menstruace nezačala, navštivte svého lékaře

Jaké jsou fyziologické příčiny bolesti a zpoždění

Pocit bolesti v dolní části břicha bez menstruace je důvodem, proč věnovat pozornost svému zdraví. Možné fyziologické důvody jsou uvedeny v tabulce.

názevPopis
Selhání menstruačního cykluTo platí pro případy, kdy je výboj v různých časových intervalech. Tloušťka děložní výstelky je nerovnoměrná, a proto má pacientka nepříjemné pocity. Zpoždění menstruace o 3 až 4 dny a výskyt bolesti může být spojeno se selháním cyklu.
Násilný stykPři dlouhodobém kontaktu se může objevit tažná bolest v břiše, stejně jako u menstruace..
Stresující situaceVšechny emoce se odrážejí ve stavu ženy. Z tohoto důvodu je práce těla narušena. Ovulace nastane později, cyklus se změní.
Fyzická aktivitaDůvodem je příliš intenzivní zatížení.
Sedící prácePři sedavém životním stylu se může objevit tíha v dolní části břicha. Denní sedavá práce negativně ovlivňuje různé systémy těla. V pánevních orgánech se objeví stagnace. K odstranění bolesti je nutné upravit pracovní režim.
Změna klimatického pásmaExistuje pravděpodobnost závažnosti v důsledku změny klimatu.
Dlouhodobé užívání antibakteriálních lékůPři užívání antibiotik může dojít k nepohodlí v břiše. To je způsobeno skutečností, že skupina léků porušuje prospěšnou mikroflóru.
Komplikace po potratuPři škrábání je funkčnost vaječníků inhibována. Z tohoto důvodu nemusí dojít k menstruaci a žena cítí tíhu..
Změna perorální antikoncepceLéky ovlivňují pozadí hormonů, proto se mohou s prudkou změnou objevit bolest a závažnost.

Jaké patologické příznaky mohou být?

Bolesti v podbřišku se objevují nejen z fyziologických důvodů. Žena nejčastěji nedokáže určit příčinu nepohodlí, proto se doporučuje poradit se s lékařem. Patologické důvody pro vznik bolesti a zpoždění zahrnují:

 • infekce;
 • nádory;
 • onemocnění žaludku a střev;
 • nemoci močového systému.
Bolest může být způsobena zánětem urogenitálního systému

Infekce reprodukčního traktu

Mezi nemoci reprodukčního systému patří:

 1. Vaginitida je zánět vaginálních stěn. Je doprovázen pocitem nepohodlí a výtoku.
 2. Adnexitida je zánětlivý proces ve vejcovodech a přídavcích. Kromě závažnosti se při vyprazdňování močového měchýře objevuje bolest, neobvyklý vaginální výtok.
 3. Endometritida je zánětlivý proces děložní sliznice. Teplota těla stoupá, objevují se zimnice a výtoky s nepříjemným zápachem;
 4. Myom dělohy.
 5. Ovariální cysta.

Infekce jsou běžné u žen. Když se patogen dostane do těla, poškodí tkáně reprodukčního systému, a proto se objeví zánětlivý proces, který se vyznačuje bolestí a nedostatkem menstruace.

Nádorové procesy

Bolest v břiše může nastat v důsledku novotvaru v těle. V tomto případě prognóza závisí na typu nádoru a stadiu vývoje. Načasování návštěvy ženy u lékaře hraje důležitou roli, takže příznaky nelze ignorovat..

Rakovina může také způsobit bolest

Nemoci močového systému

Bolest v dolní části břicha bez menstruace se může objevit v důsledku onemocnění ledvin, močového měchýře, močovodů. Například močový měchýř a děloha jsou umístěny blízko, takže není možné okamžitě určit, který orgán je zdrojem pocitů. Nepohodlí může být spojeno s:

 • zánětlivý nebo infekční proces:
 • přítomnost kamenů;
 • trauma;
 • nádor.

Nedostatek menstruace se objevuje společně s nepříjemným pocitem v dolní části zad.

Nemoci trávicího systému

Vzácně je výskyt těžkosti v dolní části břicha spojen s gastrointestinálními chorobami. Nejčastěji diagnostikována:

 • Adheze ve střevě - trávení je narušeno, stolice se mění. Tento stav je léčen úpravou stravy. Ve vzácných případech se operace provádí laparoskopicky.
 • Zánět ve střevech. Může se objevit v důsledku vniknutí parazitů. Léčí se pomocí léků a dodržováním stravovacích pravidel.
Apendicitida může mít také bolesti na boku
 • Nádor. Závažnost může souviset s novotvarem. Jako léčba se provádí chirurgický zákrok.
 • Apendicitida je zánět slepého střeva. Léčba se provádí chirurgicky.

Přítomnost onemocnění zhoršuje celkový stav těla a může se objevit pocit těžkosti a bolesti v dolní části břicha. Aby se cyklus normalizoval a nepohodlí pominulo, doporučuje se nemoc vyléčit.

Pokud se příznaky objeví během těhotenství

Během oplodnění se svaly dělohy mohou napínat, a proto vznikají negativní příznaky a menstruace chybí. Zpočátku může být test negativní, protože doba je krátká. Je nutné složit analýzu choriového gonadotropinu (hCG). Pokud je výsledek pozitivní, lze dojít k závěru, že embryo se již formuje. Doma je těžké určit těhotenství v krátkém čase, protože moč obsahuje méně hCG než krev.

Dolní břicho se může táhnout kvůli těhotenství mimo dělohu. Současně se zdrsní prsa, žena zvrací. Může se objevit hnědý vaginální výtok. Bolest je spojena s protahováním děložních svalů. Nepríjemné pocity by neměly být silné a měly by zmizet po 7 dnech. Pokud žaludek táhne déle než týden, ale není tam žádná menstruace, musíte navštívit lékaře.

Sledováním tohoto videa se dozvíte o příčinách bolesti břicha:

Hrozba potratu může být navíc příčinou vzniku nepříjemných pocitů. Pokud došlo k oplodnění a vajíčko se nemůže připojit k děloze, je endometriální vrstva odmítnuta. To vyvolává výskyt bolesti. Pokud žena příznak ignoruje, je vysoká pravděpodobnost potratu..

Co dělat

Pokud žena silně přitahuje dolní část břicha a menstruace chybí, je nutné před návštěvou odborného lékaře snížit bolest. Mohou vám pomoci následující opatření:

 • Nepodporujte zahřívání nebo chlazení břicha.
 • Používejte léky proti bolesti, které bojují s křečemi (No-shpa, Drotaverin, Spazmalgon a další). Nesteroidní protizánětlivé léky (NSAID) pomohou, ale jsou neúčinné pro akutní bolest.
 • Aplikujte lidové prostředky. Můžete použít bylinné přípravky, které snižují bolest, jako jsou maliny, rybíz, elecampane. Před použitím je nutné vyloučit výskyt alergické reakce.
 • Masážní aktivity. Je nutné pohladit žaludek, což pomůže snížit bolest.
Pomocí drotaverinu můžete zmírnit bolest

Kromě toho je lepší vyloučit těhotenství a provést test. Pokud je výsledek pozitivní, doporučuje se zeptat se gynekologa na průběh. Pokud je test negativní, lze provést test HCG, který přesně vylučuje těhotenství.

Pokud není žádná doba, test je negativní a žaludek bolí, je nutné konzultovat s lékařem.

Když naléhavě potřebujete navštívit lékaře

Pokud dojde ke zpoždění menstruace a objeví se bolest nebo tíže v podbřišku, navštivte gynekologa. Doporučuje se nevodit na sanitku. Léčba může dočasně otupit bolest, ale nefunguje na základní příčinu.

Jaká preventivní opatření

Pro normalizaci menstruačního cyklu se doporučuje dodržovat následující pravidla:

 • vzdát se alkoholických nápojů a kouření;
 • dodržovat zásadu správné výživy a vylučovat smažené, slané, uzené a jiné nezdravé jídlo;
 • zvýšit dobu odpočinku;
 • spát více než 7 hodin denně;
 • chůze více na čerstvém vzduchu;
Odpočinek a spánek jsou velmi důležité
 • vyhnout se stresovým situacím, protože emoce mohou být příčinou deprese, duševních poruch;
 • věnovat čas sportu a pravidelnému cvičení, běhat, jezdit na kole atd.

Vzhled těžkosti v dolní části břicha při absenci menstruace může naznačovat přítomnost závažných onemocnění v těle. Doma je nemožné správně diagnostikovat, proto musíte okamžitě navštívit gynekologa, který provede vyšetření těla, stanoví správnou diagnózu a předepíše léčbu.

Před menstruací přestal bolet hrudník: proč, existuje nějaký důvod k obavám?

Nejprve je třeba zjistit, v souvislosti s jakým konkrétním důvodem žena pociťuje bolest v břišní dutině během zpoždění nástupu menstruace nebo během menstruačního cyklu. Je celkem snadné odlišit takovou bolest od jiných možných typů bolesti. Jeho přítomnost je zcela logicky vysvětlena skutečností, že právě v dolní části břicha se nachází děloha, která se svou kontrakcí zbavuje odmítnuté vrstvy endometria.

Každý zástupce spravedlivého pohlaví má svůj vlastní individuální práh citlivosti. Proto může mít každá z žen bolest v podbřišku svou vlastní intenzitu. U některých mladých dám se život během takových bolestí prakticky nemění. Jiné dívky naopak tuto bolest nedokážou zvládnout, a proto mají často závratě, nevolnost a v některých obzvláště závažných případech, kdy bolest jednoduše nelze tolerovat, může také dojít ke ztrátě vědomí..

Závažnost dolní části břicha se zpožděním má několik možných vysvětlení..

Hlavní příčina zpoždění a pocitů tahání

Častým důvodem, proč bolesti v podbřišku bolí, ale není tam žádné období, je těhotenství. Zvláště pokud žena nemá gynekologická onemocnění. Můžete to podezření podle následujících dalších příznaků:

 • neustálá ospalost, apatie a únava, které mohou být doprovázeny mírným zvýšením teploty a aktivní produkcí progesteronu;
 • přecitlivělost mléčných žláz - bolestivost, otok, tento příznak se objevuje 1-2 týdny po oplodnění;
 • malý výtok, podobný začátku kritických dnů - mírné krvácení nebo nažloutlé, hnědé kapky naznačující připojení embrya k děložní dutině, tento signál se objeví po 6–12 týdnech;
 • potopení implantátu - nastává 1. den ve druhé fázi;
 • zvýšení bazální teploty - v prvních týdnech zůstává kolem 37 stupňů, než začne fungovat placenta;
 • snížení krevního tlaku - objevuje se slabost, ztmavnutí očí, mdloby;
 • příznaky ze žaludku a střev - nadýmání, průjem se často vyskytuje, ale nejsou patologické;

Bolest v dolní části břicha s nástupem těhotenství je spojena se změnou hormonálních hladin, uvolněním struktury dělohy a přípravou na protahování. Díky aktivnímu oběhu krve v pánevních orgánech se cévy rozšiřují, což může také způsobit nepohodlí. Další svaly, kosti a klouby se také připravují na zvýšení.

Patologické těhotenství jako nebezpečná příčina

Zpočátku je obtížné odlišit mimoděložní těhotenství od normálního - objeví se nevolnost, pocit nevolnosti a testovací ukazatele se mění stejným způsobem. Ale na ultrazvuku můžete vidět, že vajíčko je fixováno ve vejcovodu. V průběhu času to povede k prasknutí části orgánu a potřebě chirurgického zákroku s následným nástupem neplodnosti. Je možné podezření na prasknutí nesnesitelnou bolestí, zvracením, silným krvácením..

Další patologií je zmrazené těhotenství. Z různých důvodů se plod přestává vyvíjet v raných fázích. Někdy dochází ke zmrazenému těhotenství v důsledku autoimunitních procesů, kdy tělo matky vnímá embryo jako něco cizího a snaží se ho zbavit. Blednutí někdy nastává u různých faktorů Rh embrya a matky. Patologii lze podezření na příznaky, jako je absence dynamiky těhotenství, přítomnost pocitu, že se plod nepohybuje, přestala růst.

Genitální infekce jako příčina bolesti a zpoždění

Další skupinou nepříznivých příčin jsou genitální infekce. U žen může být tahání za břicho bez menstruace způsobeno aktivně se rozvíjející kandidózou nebo drozdem. Patogenní mikroflóra se začíná rozvíjet v důsledku oslabení imunitního systému, nedodržování pravidel osobní hygieny, příliš častého nebo promiskuitního pohlavního styku. S drozdem, svěděním, pocitem pálení se objeví bílý výtok s kyselým zápachem, podobně jako kefír.

Existují také závažnější pohlavně přenosné infekce - kapavka, trichomoniáza a chlamydie. Výboj v tomto případě bude silný, zelený, žlutý nebo hnědý. Vůně se stává velmi nepříjemnou, výraznou, zkaženou. Při vyprazdňování močového měchýře se objevují křeče a bolesti dolní části zad.

Některé viry se přenášejí sexuálně, což má za následek jasné, ale strnulé vylučování. Vůně se stává jako shnilé vejce, neexistují žádné další jasné příznaky. To může způsobit mírné svědění..

Léčba jakýchkoli genitálních infekcí by měla být zvolena lékařem, protože v pokročilé formě mohou vést k neplodnosti, adhezi, zánětu vejcovodů a vaječníků. Terapie často vyžaduje užívání pilulek, čípků nebo dokonce injekcí s antibiotiky.

Gynekologická onemocnění jako faktor absence menstruace

Gynekologické poruchy jsou velmi rozšířené a vyskytují se téměř u každé ženy v jednom či druhém věku. Obvykle jsou doprovázeny nejen přitažlivými bolestmi a zpožděním, ale také dalšími příznaky:

 • chronická bolest dolní části zad, odrážející se řezáním a ostrou bolestí v břiše;
 • závažné selhání cyklu - od 2 týdnů do roku;
 • výskyt intermenstruačního krvácení;
 • změna konzistence a barvy výtoku;
 • svědění, pálení a další nepohodlí v perineu;
 • bolest při pohlavním styku, močení, bolest ve vaječnících.

Nemoci však mohou nastat bez těchto příznaků v počáteční nebo chronické fázi..

Nejběžnějšími patologiemi jsou kolpitida (zánět pochvy), endometritida nebo endometrióza (zánět endometria dělohy), adnexitida (zánět vaječníků). Všechna tato onemocnění jsou doprovázena velmi živými příznaky..

Nemoci ledvin a močových cest

Onemocnění ledvin a močového měchýře silně ovlivňují reprodukční funkce a menstruační cyklus. Zpoždění může nastat v důsledku cystitidy, pyelonefritidy, zánětu močových cest. Příznaky budou jasné:

 • proces změn močení - nutkání může být častější nebo zmizet, což je nebezpečné s retencí moči v těle a následnou intoxikací;
 • téměř vždy je teplota 2-3 dny po začátku zpoždění, což naznačuje zánětlivý proces;
 • když je močení velmi bolestivé, dochází k bolesti, pocitu pálení, někdy nutkání selhává.

Může se změnit barva a vůně moči, někdy skvrny od krve.

Akutní zánět urogenitálního systému je nebezpečný stav, který může rychle přejít do chronické formy. V případě jakéhokoli nepohodlí spojeného s procesem močení by žena měla konzultovat urologa.

Vliv slepého střeva na cyklus

Je extrémně obtížné spojit zpoždění kritických dnů a rozvoj zánětu slepého střeva, protože tento proces probíhá velmi rychle. Pouze v případě chronické apendicitidy, u které se bolest stává mírnou, lze podezření na patologii závažností a bolestí na pravé straně.

Žaludek bolí po početí

Proč bolí dolní část břicha po početí

Mnoho těhotných matek po početí bolí žaludek. A ženy, které již měly zkušenosti s těhotenstvím, tomu často nevěnují pozornost, je to běžná věc. Ale přesto, proč po početí dítěte bolí žaludek??

Těhotenství je stav, který je doprovázen významnými změnami v celém těle. Od všech prvních dnů se změní práce všech orgánů a systémů a především genitálií. To vše je doprovázeno určitými pocity, včetně bolesti, které jsou považovány za normální. Bolest však může být také známkou problémů..

Bolest břicha v prvních dnech po početí

V prvních 7-10 dnech po oplodnění vajíčka se embryo pohybuje podél vejcovodu směrem k děloze, zatímco děloha se připravuje na implantaci. Pod vlivem pohlavních hormonů děloha rychle zvětšuje svůj objem v důsledku zvýšení počtu a objemu svalových vláken - střední vrstvy dělohy. Současně se vazy, na kterých je děloha zavěšena v malé pánvi, bobtnají a mírně se táhnou.

Všechny tyto fyziologické změny jsou doprovázeny určitými pocity, jejichž stupeň závisí na citlivosti ženy..

Citlivější ženy mohou pociťovat výrazné bolesti v dolní části břicha. Méně citlivé ženy obvykle nepociťují vůbec žádnou bolest..

Mnoho těhotných matek po početí bolí žaludek. A ženy, které již měly těhotenské zkušenosti, tomu často nevěnují pozornost, je to běžná věc... Ale přesto, že po početí dítěte bolí žaludek??

Nejzajímavějším okamžikem pro každou ženu je těhotenství. Proto si mnozí kladou otázku, zda k početí skutečně došlo? Každá žena může mít jiné příznaky těhotenství, ale první věcí, kterou lze říci, že těhotenství přišlo, je absence menstruačního cyklu..

Existují však i další příznaky, které mohou naznačovat, že je žena těhotná, jedná se o malé bolesti v podbřišku.

Taková bolest se může objevit 4-6 dní po početí, protože v této době embryo začalo svůj postup do dělohy, aby se tam zastavilo a pokračovalo ve svém vývoji. Kromě toho může být přítomna také bolest v podbřišku, dokud není embryo pevně spojeno se stěnou dělohy..

Abychom takové bolesti trochu zmírnili, je nutné v okamžiku, kdy se zdá, že si lehnou, nebo zaujmout pohodlnější polohu, která pomůže uklidnit bolest v podbřišku.

Brnění po početí

Protože v období početí a prvních několika dnech ovulace je nutná dobrá imunita, je nejlepší ji doplnit vitamíny, které se nacházejí v mnoha druzích ovoce a zeleniny. Takové bolesti v dolní části břicha mohou mít jinou povahu, například tažení, šití, bolesti, nepříjemné, slabé a silné.

Koncepce na straně

Tah dolní části břicha může začít již 6-14 dní po početí. Takto dochází k implantaci nebo připojení embrya ke stěnám dělohy. Takovou bolest může doprovázet výtok s drobnými nečistotami krvavých pruhů. Nejčastěji tyto nepříjemné pocity trvají déle než jednu nebo dvě hodiny a zmizí samy.

Také v raných fázích může žaludek bolet ve dnech, kdy obvykle přichází menstruace. Hormonální pozadí se dosud plně nepřestavilo na nový stav těla, a proto vyvolává obvyklé pocity v určitých termínech neúspěšných menstruačních cyklů. Nejlepší je v takové dny odpočívat a uchovat si fyzické zdraví a emoční stav..

Může žaludek bolet v prvním týdnu těhotenství??

Ano, možná stížnosti na bolesti břicha jsou velmi časté..

Abychom pochopili, proč žaludek bolí během prvních týdnů těhotenství, budete muset k otázce přistupovat z dálky..

Diagnostika stavu

Důvody zpoždění menstruace můžete začít identifikovat provedením těhotenského testu. Je lepší provést 2–3 testy, po kterých by měl pacient kontaktovat odborníka a domluvit si schůzku k dalšímu vyšetření.

Nejpřesnějším způsobem stanovení těhotenství je provedení testů na hormon hCG. Poté lékař předepíše ultrazvukové vyšetření. Pokud jsou zjištěny patologické stavy, budou nutné testy krve a moči. Pokud máte podezření na onemocnění urogenitálního systému nebo střev, je předepsán rentgen, vyšetření specializovanými odborníky.

Ve většině případů je vyšetření gynekologem neoddělitelně spjato s diagnózou endokrinologa, který studuje stav štítné žlázy. Zeptejte se odborníka na možné hormonální poruchy..

Laparoskopie je předepsána v závažných případech a při absenci spolehlivých informací získaných jinými způsoby. Během laparoskopie se biomateriály často odebírají k analýze a současně se provádí operace k odstranění adhezí nebo jiných gynekologických poruch..

Terapie

S výskytem tažných bolestí v podbřišku, jako je to u menstruace, a se zpožděním v kritických dnech, neměli byste okamžitě pít bylinky nebo pilulky na vyvolání menstruace. Pouze po absolvování testů a rozhovoru s lékařem můžete použít domácí metody.

 • Použití infuze modré chrpy. Pijte vařenou bylinu 3-4krát denně, po 10-14 dnech by se měla objevit menstruace.
 • Použití svíček z mečíku. Používá se horní část oddenku, ale tato metoda může být riskantní, protože může způsobit infekci.
 • Použití odvaru z cibulové kůry. Připravte a vypijte 1 sklenici. Jedná se o bezpečný a efektivní způsob.
 • Použití kyseliny askorbové ve velkém množství. Je zakázáno používat metodu bez souhlasu lékaře..

Procedury, jako je návštěva sauny nebo lázně, stejně jako dobrý odpočinek po dobu 1-3 dnů, také pomohou vyvolat menstruaci..

Homeopatie a pilulky jsou agresivnější metody, které mohou problém ještě zhoršit. Pokud lékař předepsal lék "Pulsatilla", můžete jej bezpečně užít: nástroj pomáhá emocionálním a zranitelným ženám, zlepšuje jejich stav bez ovlivnění hladiny hormonů. Dalším prostředkem, který je indikován u žen s hormonální nerovnováhou, je Duphaston. Neutralizuje účinek stresu a normalizuje hladinu hormonů v případě nedostatku progesteronu.

Pokud tyto akce nepomohly, je nutná podrobnější diagnostika zdravotního stavu ženy. Patologie, jako je vyčerpání vaječníků, neplodnost, PCOS, absence ovulace, je často obtížné detekovat v počátečních stádiích bez dalších příznaků.

Tahání bolesti v dolní části břicha a opožděná menstruace jsou signálem, že v těle dochází k určitým změnám. Žena by měla veškerou svou sílu a pozornost zaměřit na nalezení příčiny patologických procesů a její odstranění co nejdříve..

Bolest v podbřišku je u žen v jejich období normální. Další věc je, když spodní část břicha táhne, ale není tam žádná menstruace. Nepříjemné pocity nesouvisející s cyklem mohou být důvodem pro další konzultaci s gynekologem, proto je důležité znát příčiny vzhledu a symptomů.


Pokud dolní část břicha táhne, ale menstruace nezačala, navštivte svého lékaře

Bolest na hrudi

Pokud dojde ke zpoždění menstruace, mohou být doprovázeny dalšími projevy, jako je akutní bolest na hrudi. Někdy se stává, že se silná bolest na hrudi u žen mýlí s těhotenstvím, ale k tomu je třeba zkontrolovat gynekologa, který provede úplné vyšetření pacienta a díky obdrženým analýzám bude schopen zjistit příčinu této patologie.

Někdy to naznačuje, že bolesti na hrudi signalizují, že se blíží menstruace. Často je to vyvoláno skutečností, že žena nejí správně a tělo nedostává potřebné látky. Existují další důvody, že z nějakého důvodu menstruace nepřišla včas a bolest pokračuje - znamení, že se vyvíjí mastopatie.

Toto onemocnění se může projevit vytvořením pečeti nebo malých uzlin. Doporučení lékaře - milé ženy, neodkládejte prosím výlet mammologovi nebo gynekologovi. Zkušení odborníci předepíší pacientovi, aby podstoupil testy a také ultrazvuk mléčných žláz, aby se žena mohla vyhnout operaci. Další příčinou bolesti na hrudi je, když žena chce zhubnout a má přísnou dietu nebo nesprávnou stravu, která poškozuje tělo..

Jaké jsou fyziologické příčiny bolesti a zpoždění

Pocit bolesti v dolní části břicha bez menstruace je důvodem, proč věnovat pozornost svému zdraví. Možné fyziologické důvody jsou uvedeny v tabulce.

názevPopis
Selhání menstruačního cykluTo platí pro případy, kdy je výboj v různých časových intervalech. Tloušťka děložní výstelky je nerovnoměrná, a proto má pacientka nepříjemné pocity. Zpoždění menstruace o 3 až 4 dny a výskyt bolesti může být spojeno se selháním cyklu.
Násilný stykPři dlouhodobém kontaktu se může objevit tažná bolest v břiše, stejně jako u menstruace..
Stresující situaceVšechny emoce se odrážejí ve stavu ženy. Z tohoto důvodu je práce těla narušena. Ovulace nastane později, cyklus se změní.
Fyzická aktivitaDůvodem je příliš intenzivní zatížení.
Sedící prácePři sedavém životním stylu se může objevit tíha v dolní části břicha. Denní sedavá práce negativně ovlivňuje různé systémy těla. V pánevních orgánech se objeví stagnace. K odstranění bolesti je nutné upravit pracovní režim.
Změna klimatického pásmaExistuje pravděpodobnost závažnosti v důsledku změny klimatu.
Dlouhodobé užívání antibakteriálních lékůPři užívání antibiotik může dojít k nepohodlí v břiše. To je způsobeno skutečností, že skupina léků porušuje prospěšnou mikroflóru.
Komplikace po potratuPři škrábání je funkčnost vaječníků inhibována. Z tohoto důvodu nemusí dojít k menstruaci a žena cítí tíhu..
Změna perorální antikoncepceLéky ovlivňují pozadí hormonů, proto se mohou s prudkou změnou objevit bolest a závažnost.

Selhání smyčky

Někdy má každá žena zpoždění menstruace v období od 2 do 4 dnů, to neznamená absolutně nic špatného. Cyklus má schopnost měnit to není axiom, je velmi vzácné, aby ženské tělo fungovalo jako hodiny. Vezměme si například 10 plně zdravých žen a pouze 3 z nich budou moci s přesností říci, že jejich menstruace plyne rovnoměrně, to znamená, že nedochází k žádným poruchám.

Pokud má žena měsíční zpoždění, které trvá 5 dní, je to považováno za normální, ale pouze pokud neexistují žádné další příznaky, podezřelý výtok nebo akutní bolest. Ženy si musí pamatovat, že při takových selháních téměř vždy dochází k mírné bolesti v podbřišku, zhoršuje se nálada, což znamená čekat na hosty na první příznaky premenstruačního syndromu.

Docela častý jev, který se vyskytuje u ženské populace. Nejsme počítač a nejsme stroj, který je naprogramován na konkrétní akce, ačkoli uvedená automatizace také nefunguje. Ženská menstruace může být také někdy nepředvídatelná, takže byste si s ní neměli dělat starosti znovu. Standardem je pětidenní zpoždění, pokud je bezbolestné a není doprovázeno podezřelým výtokem.

S takovým selháním může být tahání bolesti břicha a klasický PMS naprosto přijatelným okamžikem..

Podívejme se blíže na to, proč k tomu dochází.?

1) Silný emoční stres vytváří s tělem nepříjemné věci, i když byl výbuch emocí pozitivní. Jednou z těchto věcí je opožděná menstruace. Bez ohledu na to, zda byla žena v depresi po dobu jednoho měsíce, nebo něco způsobilo bouři pocitů během tří dnů, je aktivován režim psychosomatiky, když se psychologické nálady projeví na úrovni těla. Může mít horečku nebo nevolnost, třást se nebo zatáhnout za břicho, vyskočit na teplotu nebo kroutit křeč.

2) Klimatické změny neméně šokují tělo. Nejde jen o změnu klimatické zóny letadlem, což je samozřejmé, ale i cesta mimo město může otřást systémem. Jakýkoli skok v tlaku nebo vlhkosti vzduchu způsobí, že se naše tělo obnoví uvnitř.

3) Aktivní tvrdá práce a sport jsou dalším faktorem, který nahrazuje cyklickost. Tanečnice, sportovkyně a spravedlivá děvčata, v jejichž životě není sport na posledním místě, znají zpoždění na vlastní kůži.

4) Psychický stres během sezení nebo během čtvrtletního hlášení v práci může vést k nerovnováze nejen psychiky, ale i menstruačního cyklu.

5) Gynekologická onemocnění jsou poměrně tajná, ale často se projevují přesně se zpožděním, bolestmi v podbřišku a výtokem. Nečekejte, až začne zánět, nebo vás zasáhne infekce kvůli oslabené imunitě, je lepší se okamžitě poradit se svým lékařem..

Počkejte jeden týden a teplá topná podložka aplikovaná na bolestivou zónu vám pomůže zmírnit bolestivý pocit.

Pokud se příznaky objeví během těhotenství

Během oplodnění se svaly dělohy mohou napínat, a proto vznikají negativní příznaky a menstruace chybí. Zpočátku může být test negativní, protože doba je krátká. Je nutné složit analýzu choriového gonadotropinu (hCG). Pokud je výsledek pozitivní, lze dojít k závěru, že embryo se již formuje. Doma je těžké určit těhotenství v krátkém čase, protože moč obsahuje méně hCG než krev.

Dolní břicho se může táhnout kvůli těhotenství mimo dělohu. Současně se zdrsní prsa, žena zvrací. Může se objevit hnědý vaginální výtok. Bolest je spojena s protahováním děložních svalů. Nepríjemné pocity by neměly být silné a měly by zmizet po 7 dnech. Pokud žaludek táhne déle než týden, ale není tam žádná menstruace, musíte navštívit lékaře.

Sledováním tohoto videa se dozvíte o příčinách bolesti břicha:

Hrozba potratu může být navíc příčinou vzniku nepříjemných pocitů. Pokud došlo k oplodnění a vajíčko se nemůže připojit k děloze, je endometriální vrstva odmítnuta. To vyvolává výskyt bolesti. Pokud žena příznak ignoruje, je vysoká pravděpodobnost potratu..

Gynekologická onemocnění

Někdy existují nepředvídané okolnosti, kdy neškodné zpoždění menstruace, které trvá přibližně 4–5 dní, je prvním signálem, že je ženské tělo vystaveno nebezpečným poruchám, mohou to být gynekologická onemocnění. První příznaky této poruchy mají své další vlastnosti, samozřejmě je snadné je rozpoznat, ale je to možné, i když žena nenavštíví svého lékaře..

V prvních dnech jsou u každé ženy zvlášť pozorovány silné bolesti břicha nebo dolní části zad. Také bolesti v břišním pruhu jsou velmi ostré, což nelze tolerovat. Gynekologické onemocnění může vyvolat nepravidelný výtok hnědé nebo krvavé barvy, která má velmi nepříjemný zápach.

Téměř všechny ženy si kladou otázky, jaké faktory mohou takovou patologii vyvolat. Lékaři provádějící dlouhé studie stanovili dva faktory. Které jsou původci zánětlivého procesu, mohou se projevit v důsledku hypotermie těla nebo infekce. Pokud taková patologie již vznikla, musí se žena připravit na to, že léčba bude velmi dlouhá a mohou nastat určité komplikace.

Co dělat

Pokud žena silně přitahuje dolní část břicha a menstruace chybí, je nutné před návštěvou odborného lékaře snížit bolest. Mohou vám pomoci následující opatření:

 • Nepodporujte zahřívání nebo chlazení břicha.
 • Používejte léky proti bolesti, které bojují s křečemi (No-shpa, Drotaverin, Spazmalgon a další). Nesteroidní protizánětlivé léky (NSAID) pomohou, ale jsou neúčinné pro akutní bolest.
 • Aplikujte lidové prostředky. Můžete použít bylinné přípravky, které snižují bolest, jako jsou maliny, rybíz, elecampane. Před použitím je nutné vyloučit výskyt alergické reakce.
 • Masážní aktivity. Je nutné pohladit žaludek, což pomůže snížit bolest.


Pomocí drotaverinu můžete zmírnit bolest

Kromě toho je lepší vyloučit těhotenství a provést test. Pokud je výsledek pozitivní, doporučuje se zeptat se gynekologa na průběh. Pokud je test negativní, lze provést test HCG, který přesně vylučuje těhotenství.

Pokud není žádná doba, test je negativní a žaludek bolí, je nutné konzultovat s lékařem.

Bolesti břicha po ovulaci: příčiny, léčba

Některé ženy si všimnou, že dolní část břicha a dolní části zad se táhnou několik dní po nástupu ovulace. To je normální. Pokud tento stav přetrvává po dobu 4 dnů nebo déle, je lepší se poradit s gynekologem, aby se vyloučila závažná onemocnění.

Nejprve je nutné zjistit, zda k ovulaci skutečně došlo v tu chvíli, a ne později. K výpočtu tohoto dne potřebujete znát datum zahájení posledního menstruačního krvácení a průměrnou dobu menstruačního cyklu. Jeho prostředím bude přibližný čas na ovulaci (podrobněji o metodách stanovení dne ovulace, v našem článku na odkazu).

Pokud bolest začala později (například 4 dny po vypočítaném datu), je pravděpodobné, že k ovulaci došlo později než v očekávaný čas.

Posun v datu uvolnění vajíčka později než obvykle může být způsoben mnoha důvody:

 • gynekologické infekční nemoci;
 • první rok po narození dítěte;
 • první 3 měsíce po ukončení těhotenství;
 • neustálý stres a přepracování;
 • porušení produkce hormonů v hypofýze.

Ovulační syndrom

Jaká preventivní opatření

Pro normalizaci menstruačního cyklu se doporučuje dodržovat následující pravidla:

 • vzdát se alkoholických nápojů a kouření;
 • dodržovat zásadu správné výživy a vylučovat smažené, slané, uzené a jiné nezdravé jídlo;
 • zvýšit dobu odpočinku;
 • spát více než 7 hodin denně;
 • chůze více na čerstvém vzduchu;


Odpočinek a spánek jsou velmi důležité

 • vyhnout se stresovým situacím, protože emoce mohou být příčinou deprese, duševních poruch;
 • věnovat čas sportu a pravidelnému cvičení, běhat, jezdit na kole atd.

Vzhled těžkosti v dolní části břicha při absenci menstruace může naznačovat přítomnost závažných onemocnění v těle. Doma je nemožné správně diagnostikovat, proto musíte okamžitě navštívit gynekologa, který provede vyšetření těla, stanoví správnou diagnózu a předepíše léčbu.

Za normální se považuje menstruační cyklus, který trvá 21 až 33 dní. Ale ne všechny ženy se mohou pochlubit skutečností, že jejich měsíční výtok se objeví přesně včas. Zpoždění menstruace a bolest v podbřišku jsou nejčastěji prvními příznaky těhotenství. Ale někdy jsou to příznaky zdravotních problémů..

Aby se neztratili dohady a zbytečné starosti, odborníci doporučují provést těhotenský test. S pozitivním výsledkem většina žen pociťuje určité nepohodlí a bolesti. Pokud závěr testu vyvrací těhotenství, neměli byste odkládat návštěvu gynekologa. Zpoždění doprovázené bolestí může být spojeno s mnoha patologiemi, stejně jako se stresem, intenzivní fyzickou námahou, změnami klimatu nebo běžným nachlazením..

Jedním z běžných důvodů, že když je menstruace zpožděna, dolní část břicha začíná bolet - porušení menstruačního cyklu. Není to nemoc, ale signál, že došlo k poruše v orgánech odpovědných za reprodukční zdraví. Nejčastěji je to způsobeno hormonálními poruchami. V tomto případě je třeba vzít v úvahu nejen pohlavní hormony, ale také účinné látky, jejichž produkce je regulována nadledvinami, štítnou žlázou, hypofýzou..

Pokud dojde k těhotenství

Když dojde ke zpoždění menstruace, bolí dolní část břicha, první věc, která přijde na mysl u žen, které jsou sexuálně aktivní, je myšlenka na těhotenství. Pro mnohé je to dlouho očekávané, takže ženy jsou citlivé na své pocity. Vyznačuje se krátkou a mírnou bolestí v podbřišku, otokem mléčných žláz a bolestivostí bradavek. Zdá se, že břicho je nafouklé, dochází k častému močení a emočním výkyvům.

Pozitivní výsledek testu z lékárny potvrzuje fakt těhotenství. Pokud jsou všechny příznaky přítomny, ale test moči opakovaně prováděný doma poskytuje protichůdné výsledky, měli byste se poradit s lékařem a provést krevní test na hCG.

Chorionický gonadotropin, již několik dní po početí, se hromadí v takovém množství v krvi, že jeho studie dává jednoznačnou odpověď na otázku: je žena těhotná nebo ne?

Ostré, zhoršené během chůze, změny polohy těla, bolesti břicha by měly upozornit ženu. Může to být projev mimoděložního těhotenství, kdy se vajíčko místo dělohy vyvíjí ve vejcovodu, vaječníku nebo břiše. U této varianty těhotenství vykazuje test provedený doma negativní výsledek nebo nedostatečně jasný druhý proužek. A laboratorní krevní test na hCG také ukazuje nižší obsah hormonů ve srovnání s normou..

Mimoděložní těhotenství nikdy nekončí narozením dítěte a představuje hrozbu pro zdraví a život ženy. Proto při prvních známkách uvedených výše a také v případě, že po zpoždění menstruace náhle začal bolet žaludek, začalo krvácení a objevila se silná slabost, měli byste okamžitě vyhledat lékaře.

Pravděpodobnost chybného výsledku zkoušky

Během prvního dne zpoždění může velké množství bílého výtoku s hustou strukturou naznačovat časné těhotenství.

Bílý krémový výtok

Pomocí tohoto hlenu (viz foto) se tělo snaží chránit plod před infekcemi a dalšími negativními účinky..

Bílý hustý výtok bez zápachu není jediným znakem úspěšného početí. Na pozadí zvýšené produkce progesteronu se objevují další příznaky oplodnění:

 • zvýšení mléčných žláz a jejich citlivosti;
 • snížená imunita;
 • emoční nestabilita;
 • změna preferencí potravin;
 • zvýšená nebo snížená chuť k jídlu;
 • časté nutkání používat toaletu;
 • rozrušený gastrointestinální trakt;
 • může bolet nebo táhnout dolní část zad, dolní část břicha;
 • brnění v děloze.

I když se na základě těhotenství nevyskytují žádné bílé výboje, měla by být o sexuálně aktivní ženě rozhodnuto, že je těhotná. Je lepší koupit dva nebo tři testy najednou od různých výrobců. Po prvním postupu by měla být za několik dní provedena druhá kontrola. Od začátku zpoždění v těhotenství se hladina hCG zdvojnásobuje každých 24 hodin.

Zjistěte v článku v odkazu, zda je možné otěhotnět z mazání hlenu od muže.

Domácí těhotenské testy nezaručují přesný výsledek. Falešně negativní jeden pruh může být způsoben:

 • analýza večerní moči místo ranní moči;
 • porušení pokynů;
 • minimální obsah hCG (časné těhotenství);
 • pomocí testu, jehož platnost vypršela.

Těhotenství tedy nelze vyloučit negativním testem se zpožděním menstruace, když je bílý výtok a táhne dolní část břicha. K známkám začátku období těhotenství za takových podmínek můžete přidat ospalost, zvýšenou únavu.

Pokud žena použila test správně, pak chybný výsledek nemůže být již pátý nebo sedmý den zpoždění. Do této doby dokonce i nejnižší hladina lidského choriového gonadotropinu přesahuje 25-30 mIU / ml v moči. V případě jakýchkoli pochybností je nutné darovat krev pro tento hormon v prenatální poradně. Laboratorní analýza zaručuje přesnost výsledku a lze ji provést před časem uvedeným v pokynech pro testovací proužek pro lékárny.

Poruchy reprodukčního systému


Různá porušení normální činnosti pohlavních orgánů mohou způsobit zpoždění výtoku, který se objevuje každý měsíc, a také vyvolat bolestivost v pánevních orgánech. Mezi hlavní „viníky“ patří několik nemocí najednou:

 • dysfunkce vaječníků;
 • polycystický vaječník;
 • adnexitida;
 • salpingo-ooforitida;
 • děložní myomy.

Tato onemocnění se vyvíjejí po závažných hormonálních poruchách. V tomto případě hraje zvláštní roli množství luteinizačních a folikuly stimulujících hormonů, prolaktinu, produkovaného hypofýzou. Jejich nerovnováha způsobuje problémy se zráním vajíček, ovulací a pozdějším oplodněním. Tyto poruchy mohou být také zděděny. Například pokud matka měla děložní myomy, má dcera vysoké riziko této patologie..

Ashermanův syndrom a jeho vliv na menstruační cyklus

Patologie spojená s výskytem adhezí v děložní dutině (Ashermanův syndrom) se objevuje v důsledku potratu a škrábání sliznice pohlavního orgánu. Příčinou mohou být také infekční onemocnění pohlavních orgánů, chronická endometritida a někdy poruchy po zmrazení plodu během těhotenství.

Snížení objemu děložní dutiny vede k porušení měsíčního cyklu. To se projevuje silným krvácením doprovázeným silnou bolestí. Někdy se menstruace mohou zpozdit nebo úplně zmizet. Nejčastěji je to kvůli obtížnosti oddělení endometria a jeho odstranění ven.

V tomto případě může žaludek nabobtnat a bolest je tak silná, že není možné zmírnit záchvat ani pomocí léků proti bolesti. Krev, která nevychází, se často stává médiem pro bakterie, které způsobují zánět. Pak bude břicho nejen bolet, jako u menstruace, ale žena se bude cítit slabá, horečka, pocení.

Funkční ovariální cysta

Jedním z možných důvodů, proč dojde ke zpoždění, a test je negativní, může být ovariální cysta (folikulární) a někdy i corpus luteum (luteální), která se časem nevrátila. Tento stav není patologie, ale porucha orgánu. Nejčastěji cysta odezní sama po 2–3 cyklech. Někdy se však může naplnit tekutinou, nafouknout a stát se tak velkým, že začne mačkat blízké orgány..

V tomto případě žena pocítí následující příznaky:

 • bolavé spodní břicho na straně, kde se objevila cysta;
 • tíha, mačkání v rozkroku;
 • když praskne cysta, neplánované silné krvácení.

S výskytem funkční cysty lékaři také spojují porušení měsíčního cyklu. Jejich projevy: bolestivá menstruace se ztrátou příliš velkého objemu krve nebo naopak skvrnitý výtok. Objevují se po výrazném zpoždění..

Zpoždění před nefunkčním krvácením

Děložní krvácení spojené s nevhodnou produkcí hormonů se nazývá nefunkční. Často jsou pozorovány u adolescentů během formování reprodukčních funkcí, stejně jako u žen vstupujících do menopauzy, ale někdy se objevují v reprodukčním věku..

Toto krvácení se liší od menstruačního krvácení v množství ztracené krve a v tom, že trvá déle. Vznikají bez cyklickosti. Po obdobích dlouhého zpoždění následuje časté vybíjení. Přístup ke krvácení po určité době zpoždění je doprovázen nepříjemnými příznaky pro ženy: bolest žaludku, někdy bolest v bederní oblasti, nálada se často mění.

Kolik období může chybět

Gynekologové umožňují zpoždění menstruace o 2-3 dny za přítomnosti bílého výtoku. Vaginální tajemství by však mělo vypadat homogenně, nemělo by ženě způsobovat bolest ani jiné nepříjemné pocity..

První den. Doba trvání je dva nebo tři dny. Pokud je tekutina z pochvy čirá nebo bělavá a bez zápachu, neměli byste okamžitě předpokládat závažné porušení. Nemělo by to být doprovázeno svěděním, pálením, ale může vás bolet žaludek, jako u PMS.

4-7 dní. Když je namísto menstruace celý týden cyklu charakterizován bílým výtokem, je nutné navštívit lékaře. Důvod může být skrytý jak v malém selhání, tak ve vývoji patologie.

10 dní. Od tohoto okamžiku je nemožné odložit návštěvu gynekologické ordinace. Dlouhodobá absence měsíčního krvácení vyžaduje komplexní diagnózu. Včasná léčba poruch chrání před rozvojem závažných onemocnění reprodukčního systému.

11-13 dní. Se zpožděním dvou týdnů nebo více potřebuje ženské tělo pomoc. Ve většině případů neexistuje období kvůli vnějším faktorům (výživa, stres). Bez včasné eliminace se však i z nebezpečných příčin často vyvinou vážná porušení..

Stres a cvičení jako příčiny zpoždění

Menstruační cyklus se může měnit v důsledku různých faktorů. Mezi běžné důvody zpoždění, které si ženy mýlí s těhotenstvím, i když je test negativní, existují situace, které způsobují zvýšenou nervozitu. Stres stimuluje zvýšenou práci endokrinních žláz. Z tohoto důvodu je narušena normální hladina hormonů odpovědných za reprodukční zdraví ženy..

Zpoždění po těžké fyzické námaze je také docela běžné. To se stává obzvláště často při aktivním sportu, kdy samotná zvýšená práce svalového systému je pro tělo stresem. Stav se zhoršuje úbytkem hmotnosti a snížením tělesného tuku v břiše a stehnech.

Aby se těmto problémům předešlo, lékaři doporučují dodržovat mírný fyzický a duševní stres, spát alespoň 8 hodin denně a sledovat stravu. Musí obsahovat všechny základní živiny, vitamíny. V tomto případě bude minimalizován vliv negativních faktorů na menstruační cyklus..

Ženy, které během menstruace pociťují slabost, považují tento stav většinou za normu. Ale toto stanovisko je mylné - malátnost je často spojena s PMS, poklesem hladin hemoglobinu a dalšími poruchami.