Jak funguje nitroděložní tělísko

IUD nebo nitroděložní tělísko je spolehlivá moderní forma antikoncepce, která vám umožní po mnoho let zapomenout na nechtěné těhotenství. IUD používají ženy po celém světě. Ale před výběrem této antikoncepce je nutné prostudovat všechny výhody a nevýhody nitroděložního tělíska.

Intrauterinní zařízení: výhody a nevýhody používání

K čemu je spirála??

IUD je sterilní lékařský přístroj vyrobený z plastu a kovu. Injektuje se do dělohy, aby se zabránilo těhotenství.

Povrch spirál je obvykle potažen mědí, stříbrem nebo zlatem. Tyto kovy pomáhají chránit endometrium před patogenní mikroflórou a významně zvyšují antikoncepční účinek nitroděložního tělíska..

Spirály mohou mít různé tvary - ve formě prstenu, podkovy, smyčky, spirály, ve tvaru písmene T. Ten je nejoblíbenější mezi moderními ženami..

Vložené nitroděložní tělísko má několik účinků. Všechny v kombinaci mají silný antikoncepční účinek:

 1. Účinek aseptického zánětu v děložní dutině. V důsledku toho je narušen pohyb spermií partnera. IUD v děložní dutině dráždí endometrium, vyvolává zvýšenou produkci prostaglandinů - zánětlivých hormonů. Cervikální hlen se v důsledku zvýšení prostaglandinů stává viskóznějším a brání pronikání spermií.
 2. Ovariální funkce je potlačena, ovulace se zpomaluje.
 3. Dochází k narušení implantace oplodněného vajíčka do endometria. Sliznice částečně dozrává a neumožňuje vajíčku uchytit se. Zvýšení hladiny levonorgestrelu vyvolává abortivní účinek - endometrium dospívá brzy a je odmítnuto před časem, kdy vajíčko má čas bezpečně zakotvit.
 4. Povaha pohybu vajec vejcovodem se mění. Zrychlení peristaltiky vejcovodů vede k tomu, že se neoplodněné vajíčko uvolní do děložní dutiny před setkáním se spermatem.

Komplex takových antikoncepčních opatření poskytuje 98-99% antikoncepčního účinku. A díky moderním lékařským technologiím je proces zavedení IUD rychlý a bezbolestný..

Intrauterinní zařízení: klady

Tato metoda antikoncepce má více než 70 milionů ženských fanoušků po celém světě..

Jaké jsou výhody, díky nimž je nitroděložní tělísko tak populární:

 1. Stupeň ochrany je 98%. Pouze sterilizace a abstinence od pohlavního styku jsou bezpečnější.
 2. Doba ochrany. Spirály jsou instalovány po dobu 3 let. Maximální možné nošení nitroděložního tělíska je 10 let.
 3. Pohodlí použití. Není třeba monitorovat proces ochrany denně. Žena staví spirálu a po mnoho let na tento proces zapomíná.
 4. Možnost kontroly doby trvání ochrany. Můžete kdykoli jít ke gynekologovi a odstranit spirálu. Plodnost se obnoví po 1-2 menstruačních cyklech.
 5. U nitroděložního tělíska není nutné používat další metody antikoncepce.
 6. Můžete nezávisle ovládat a plánovat požadovaný počet dětí.
 7. Žena ani její sexuální partner nepociťují přítomnost produktu.
 8. IUD neinteraguje s léčivými látkami. Proto není kontraindikován při léčbě somatických patologií..
 9. Během laktace lze zavést antikoncepční prostředek.
 10. Chirurgické zákroky nejsou kontraindikovány.

Farmaceutické společnosti nabízejí široký výběr nitroděložních tělísek. V lékárnách si můžete vybrat typy produktů pro jakoukoli peněženku. Jak měděná spirála za 2 000 rublů, tak zlatá spirála za 7 000 rublů stejně dobře ochrání ženu před nechtěným těhotenstvím.

Intrauterinní zařízení: nevýhody

IUD není vždy nejlepší volbou. Tato metoda antikoncepce má své nevýhody:

• výrobek nechrání před genitálními infekcemi;

• během menstruace může dojít k vypuzení spirály;

• Ženy si ne vždy všimnou, že spirála vypadla. V tomto případě existuje vysoká šance na otěhotnění;

• cervikální kanál bude neustále pootevřený, což zvyšuje riziko vzniku endometritidy, adnexitidy a dalších zánětlivých onemocnění;

• pokud má děloha vysokou citlivost, pak první měsíce po zavedení nitroděložního tělíska může žena pociťovat bolestivé tahání bolesti nad ohanbí;

• někdy je nitroděložní tělísko plné výskytu mimoděložního těhotenství. Implantace vajíčka ve zkumavce může vyvolat jeho prasknutí a smrt ženy;

• neustálý mechanický dopad na endometrium vyvolává prodloužení menstruačního období a zvýšený výtok. U některých pacientů tento stav způsobuje anémii;

• V závažných případech může zdravotnický prostředek vyrůst do stěn dělohy. Tento problém je vyřešen chirurgicky..

IUD není vhodný pro každého pacienta. Tato metoda antikoncepce způsobuje vedlejší účinky a má určité kontraindikace.

Kontraindikace pro instalaci nitroděložního tělíska

Pro instalaci spirál existuje řada kontraindikací. Nelze je zanedbávat, protože mohou mít pro tělo nebezpečné následky..

Antikoncepci nemůžete nasadit, když:

• nemoci endokrinního systému;

• anamnéza mimoděložních těhotenství;

• s děložním krvácením nevysvětlitelné etiologie;

• porušení srážení krve;

• abnormální struktury těla nebo fundu dělohy;

• benigní a maligní novotvary v děložní dutině.

Také nemůžete instalovat nitroděložní tělísko při akutních a chronických onemocněních reprodukčního systému. Před nastavením spirály je nutné vyléčit všechny infekční procesy a vstoupit do zánětlivých patologií do fáze remise.

Aby se zabránilo možným komplikacím a identifikovaly se kontraindikace, provádí se podrobné vyšetření ženy. Zahrnuje sběr anamnézy a gynekologické vyšetření, klinické rozbory moči a krve, ultrazvuk pánevních orgánů. Výzkum hepatitidy, syfilisu je povinný. HIV. Musíte také předat nátěry na cytologii a mikroflóru.

Konzultace s gynekologem a zvážení výhod a nevýhod postupu pomůže ženě rozhodnout se pro výběr nitroděložního tělíska. S kladným rozhodnutím je nutné komplexně prozkoumat a připravit orgán na postup. Takový kompetentní přístup vám umožní dosáhnout pozitivního a dlouhodobého výsledku antikoncepčního postupu..

Je možné otěhotnět, pokud existuje spirála?

Volba antikoncepce je citlivá otázka. Chtěl bych najít lék, který nejen poskytuje vysokou ochranu proti těhotenství, ale také nezpůsobuje nepohodlí a je bezpečný. Kondomy, hormonální pilulky se používají jako antikoncepce, mnoho žen používá spirálu. Je možné, aby žena se spirálou otěhotněla?

Druhy a princip činnosti

Než víte, jaká je pravděpodobnost otěhotnění se spirálou, musíte zjistit, co to je a jak to funguje..
IUD jsou tyčinky ve tvaru písmene T. Vyrábím je z plastu potaženého kovem. Podstatou ochrany je zabránit pronikání spermií do děložní dutiny a zabránit připojení oplodněného vajíčka k děložní výstelce. Pokud je nitroděložní tělísko vloženo správně, žena to vůbec necítí.

Spirála má následující účinky:

 • zvyšuje kontraktilitu stěn dělohy, což brání implantaci vajíčka;
 • zvyšuje kontraktilitu vejcovodů a zrychluje průchod vajíčka jimi. Stěny dělohy nejsou schopny přijímat plod;
 • omezuje pohyblivost spermií;
 • měď a stříbro mají další spermicidní účinek na VMF;
 • hormonální nitroděložní tělíska ovlivňují stav endometria a ovulace.

Spirála je dobře známým prostředkem prevence nežádoucího těhotenství.

Spirály se poprvé objevily ve druhé polovině minulého století. Od té doby byl modernizován, mnoho jeho odrůd bylo vynalezeno. Každý z nich má své vlastní vlastnosti. Mezi nejběžnější kategorie dnes patří:

 • inertní (Lippsova smyčka) - design první generace, který se dnes prakticky nepoužívá kvůli neustálým posunům a tedy nízké účinnosti;
 • spirála s mědí - přicházejí v různých tvarech: ve formě prstenu, smyčky, deštníku. Nejoblíbenější jsou Multiload, Nova T, Copper-T, ParaGard;
 • s hormony (progesteron, levonorgestrol). Hormony se během životnosti zařízení uvolňují v malém množství. Při použití těchto cívek je ovulace potlačena. Dnes nejoblíbenější - Mirena, Progestasert, LNG-20.

Nejnovější generace je jednou z nejúčinnějších. Otázka, zda je možné, aby žena se spirálou otěhotněla a které nitroděložní tělíska jsou nejlepší, však zůstává relevantní..

Všechny výhody a nevýhody používání nitroděložního tělíska

Výhody použití nitroděložního tělíska:

 • stupeň ochrany je nad 90%;
 • jedná okamžitě po instalaci;
 • nezpůsobuje nepohodlí, pokud je dodáno správně;
 • trvání antikoncepce je v průměru 3–5 let;
 • reverzibilita metody antikoncepce. Pokud se žena rozhodne mít dítě, stačí navštívit gynekologa a odstranit nitroděložní tělísko. Početí dítěte je možné po první ovulaci;
 • dostupnost. Antikoncepci můžete zavést u kteréhokoli gynekologa;
 • po zavedení spirály není potřeba další antikoncepce.
 • hlavní nevýhodou spirály je, že po zavedení zůstává děložní dutina pootevřená. To znamená, že není vyloučen průnik patogenních mikroorganismů a infekcí dovnitř. Aby se snížila tato pravděpodobnost, moderní struktury jsou vyrobeny z kovů, které mají dezinfekční vlastnosti;
 • přítomnost cizího předmětu v těle dělohy přispívá k prodloužení menstruace a ke zvýšení objemu výtoku;
 • existuje možnost, že vajíčko je připojeno mimo tělo dělohy (mimoděložní těhotenství), což ohrožuje život pacientky;
 • jakékoli odchylky ve struktuře ženských pohlavních orgánů jsou kontraindikací pro zavedení nitroděložního tělíska, protože existuje vysoká pravděpodobnost mimoděložního těhotenství a vývoje zánětlivých procesů;
 • u těch, které porodily, to může vypadnout, navíc to zůstává bez povšimnutí žen. Pouze gynekolog si může během vyšetření všimnout ztráty;
 • spirála nešetří před sexuálně přenosnými infekcemi;
 • nevytahujte ani nevkládejte zařízení sami. Po instalaci musíte pravidelně preventivně navštěvovat gynekologa.

Spolehlivým prostředkem antikoncepce je přítomnost nitroděložního tělíska jako cizího tělesa v děložní dutině

Je možné otěhotnět se spirálou?

Je možné otěhotnět a v jakých případech, pokud existuje spirála? Nejběžnější důvody pro početí jsou:

 • nesprávně umístěné nitroděložní tělísko;
 • spirála může vypadnout nebo se posunout.

Pravděpodobnost otěhotnění nastává při kontaktu s lékařem, který má málo zkušeností s používáním antikoncepce, ve špatný den cyklu. Optimální doba pro podání je 3-4 dny menstruace. Poté je děložní čípek pootevřený a zařízení snadno vstupuje a je správně nainstalováno.

Častěji dochází k přemístění nebo ztrátě spirály u žen, které porodily nebo potratily. Cervix se neuzavírá dostatečně těsně a zařízení vychází s krví, když dojde k menstruaci. Riziko vypadnutí existuje v jiných dnech cyklu, ale stává se to mnohem méně často..

K posunutí dochází v důsledku nesprávné instalace nebo je-li nainstalována spirála první generace, jejíž tvar je nedokonalý.

Můžete otěhotnět se spirálou, pokud vypršela doba použitelnosti. To platí pro nitroděložní tělísko s hormony, jejichž zásoba se časem vyčerpává. Expirovaná konstrukce nedrží dobře v děloze, může se posunout a zvýšit šance na penetraci do vajíčka.

Stojí za zmínku, že někdy gynekologové diagnostikují těhotenství pomocí nitroděložního tělíska, které je správně umístěno, neposunulo se a nevypršelo. Důvody koncepce v tomto případě nejsou známy..

Jakékoli zmeškané období by mělo být zkontrolováno na těhotenství

Známky a příznaky těhotenství se spirálou

Jak tedy můžete otěhotnět se spirálou, jak o ní víte včas? Známky těhotenství se spirálou se neliší od obvyklých. Jaká jsou znamení?

 • zpoždění menstruace;
 • změna vůně;
 • nevolnost;
 • otok a bolest prsu;
 • zvýšení hormonu hCG (prokázáno vyšetřením krve nebo moči).

U spirál je důležité nevynechat tyto příznaky a okamžitě kontaktovat gynekologa, protože existuje riziko implantace embrya na nesprávném místě, například v trubkách. Vzhledem k jeho vlastnostem je nitroděložní těhotenství velmi nebezpečné, protože vede k prasknutí trubice. To je plné vážného krvácení a šoku. Pokud včas zareagujete, lékaři trubku vyjmou, pokud ne, může žena zemřít.

Cervikální těhotenství je také plné zranění, krvácení a následné nedostatečnosti cervikálního kanálu.

Co dělat, pokud dojde k početí spirálou?

Pokud žena otěhotní se spirálou, je možné porodit? Co dělat v tomto případě?
Dříve byli lékaři toho názoru, že těhotenství s nitroděložním tělem bylo indikací k ukončení. Faktem je, že tento způsob ochrany ženy zvyšuje riziko potratů po 6-8 týdnech. Existovaly případy, kdy zařízení přerostlo do těla dělohy, což vedlo k vývoji patologií u plodu.

Dnes vše závisí na přání pacienta. Moderní design a modernizované metody péče o pacienta umožňují minimalizovat komplikace těhotenství a většina dětí se rodí zdravá.

Pokud má žena začátek oplodnění nitroděložním tělískem a rozhodne se v těhotenství pokračovat, musí být vyšetřena. Ultrazvukové vyšetření provádí gynekolog ke studiu umístění nitroděložního tělíska a implantovaného vajíčka.

Pokud výsledky ukazují, že antikoncepce neovlivňuje vývoj dítěte a žena nechce ukončit těhotenství, může být neustále sledována pouze odborníkem.

Těhotenství a nitroděložní tělísko: důsledky

Vývoj plodu, koncipovaný za přítomnosti spirály, musí být neustále sledován, protože existuje šance na nežádoucí důsledky:

 • antikoncepční metoda může poškodit stěnu dělohy a způsobit její kontrakci. To vede k potratu v prvním měsíci těhotenství;
 • i když je spirála vzácná, může se stát překážkou růstu a vývoje embrya. Může také vést k ukončení těhotenství..

Odebrání nitroděložního tělíska je individuální otázkou. Pokud diagnóza ukáže, že nezasahuje do plného vývoje dítěte, mohou ji opustit a jednoduše pacienta sledovat. Pokud dojde k přemístění konstrukce na jiné místo a hrozí nebezpečí poškození dítěte, musí být odstraněna. Po tomto postupu jsou časté potraty..

Je možné porodit spirálou

Kvůli nebezpečí potratu není nitroděložní tělísko často odstraněno, pokud nezasahuje do vývoje plodu. Výsledkem je, že ženy s ní chodí po celé těhotenství a dokáží porodit.

Je důležité kontaktovat zkušeného odborníka, který vám předepíše nezbytná vyšetření a řekne vám, co dělat dál..

Pokud žena otěhotní a chce si dítě ponechat, může pouze lékař odstranit spirálu pomocí speciálních závěsných nití z ní do pochvy

Často se stává, že antikoncepce vypadne uprostřed těhotenství, to znamená, že ji plod odmítne. Někteří lékaři přesto doporučují nitroděložní tělísko odstranit, aby neohrožovalo dítě, což je nebezpečné. Faktem je, že může způsobit, že se infekce dostane do dělohy. Ale to není vůbec nutné.
Obecně platí, že těhotenství se spirálou je riskantní snaha. Stejně tak může žena vydržet a zajistit narození zdravého dítěte, nebo neopustit celý termín. K potratu může dojít kdykoli v důsledku infekce nebo skutečnosti, že spirála neumožňuje plodu plně se vyvinout.

Jak snížit pravděpodobnost oplodnění

Zjistili jsme, zda je možné otěhotnět pomocí metody antikoncepce, jako je nitroděložní tělísko. Tato pravděpodobnost se pohybuje od 1 do 3%. Existují způsoby, jak zabránit nechtěnému těhotenství??

Gynekologové nedoporučují používat další ochranné prostředky. Je lepší dodržovat následující pravidla:

 • každých šest měsíců podstoupit vyšetření lékařem a ultrazvukové vyšetření, aby se včas zjistily známky posunutí nebo ztráty;
 • pravidelně nezávisle kontrolujte délku vláken vyčnívajících z děložního čípku. Prodloužení vláken naznačuje posunutí, zmizení ztráty;
 • sledovat datum exspirace antikoncepce. Po uplynutí doby vyjměte nitroděložní tělísko a vložte nové.

Po odstranění spirály se těhotenství nebude lišit od obvyklého

Jak dlouho plánovat těhotenství po odstranění spirály

Další otázka, která znepokojuje ženy: "Kdy můžete otěhotnět po spirále?" Gynekologové zajišťují, že koncepce je skutečná okamžitě po extrakci tohoto léku, již při první ovulaci.

Ve skutečnosti k početí nedochází vždy tak rychle, zvláště pokud by se jednalo o nitroděložní tělísko obsahující antikoncepční hormony. V těle dívky dochází ke změnám, nastává reprodukční funkce.
Lékaři doporučují při plánování těhotenství tuto antikoncepci odstranit několik měsíců před očekávaným datem početí. Sliznice dělohy se musí plně zotavit.
Co říkají statistiky?

 • 30% žen otěhotní v prvním měsíci po vyjmutí zařízení;
 • 60% otěhotní za 3-4 měsíce;
 • 10% se snaží mít dítě po dobu nejméně jednoho roku.

Po odstranění spirály se těhotenství nebude lišit od obvyklého

Recenze z fór o spirálách Mirena

Elena Nevskaya:

Šest měsíců po prvním narození nasadila Mirena spirálu. Asi rok bylo všechno v pořádku, dokud jsem neotěhotněla. Šel jsem na ultrazvukové vyšetření, doktor řekl, že se posunula. A po dobu 13 týdnů to úplně vypadlo. Takže můžete otěhotnět se spirálou.

Olga Nosková:

Otehotněla jsem s nitroděložním tělískem a nosila ho déle než pět let. Nevím, jak se to stalo. Celé těhotenství proběhlo dobře, bylo mi řečeno, že jí nehrozí nebezpečí, protože byla daleko od dítěte. A po porodu vyšla s porodem. Všechno to pro mě skončilo dobře. Musíte jen říct všem, že Mirena je hormonální zařízení a není vhodné pro ženy citlivé na hormony. Možná závažná PMS a deprese. Někteří nedostávají menstruaci.

O autorovi: Borovikova Olga

Intrauterinní zařízení má vrozené příznaky. Indikace pro odstranění nitroděložního tělíska

Populární materiály

Dnešní:

 • Doba zotavení z koronaviru. Fáze onemocnění koronaviry
 • Zdravotní skupina 1, 2, 3, co to je. Skupiny zdraví dospělých
 • Zánět lymfatických uzlin na krku je u dospělých léčen rychle. Domácí léčba lymfatických uzlin
 • Odfoukl jsem průvan, jak zacházet. Nachlazení z průvanu: jaká léčba pomůže porazit nemoc
 • Pocit pálení v různých částech těla. Příčiny pálení v těle
 • Zhubněte s Herbalife - hlavní nabídka. Ztráta hmotnosti při užívání Herbalife: plán a správný režim
 • Výhody tmavé čokolády pro mozkové mléko.
 1. Intrauterinní zařízení má vrozené příznaky. Indikace pro odstranění nitroděložního tělíska
 2. Důsledky nitroděložního tělíska. Intrauterinní zařízení: výhody a nevýhody
  • Jaké je nebezpečí nitroděložního tělíska pro zdraví ženy
 3. Pokud je spirála dole. Jak by měla spirála stát?
 4. Nitroděložní tělísko má 20 let následků. Jak dlouho je nitroděložní tělísko umístěno? A pokud spirála stojí více než termín (6, 10, 20 let)?
  • Kdy mohu nitroděložní tělísko odebrat?
 5. Známky vrozené spirály. Metody a metody odstraňování nitroděložního tělíska
 6. Pocity po instalaci spirály. „Mirena“. Návod k použití, dávkování

Intrauterinní zařízení má vrozené příznaky. Indikace pro odstranění nitroděložního tělíska

Lékaři radí ženám, aby zavedly nitroděložní tělísko po dobu nejvýše 5 let. S moderními spirálami můžete chodit až 8 a dokonce 15 let. Aby se zabránilo komplikacím, je nutné pravidelně navštěvovat gynekologa, aby sledoval polohu spirály.

Indikací k odstranění je konec životnosti antikoncepce. Existuje několik typů nitroděložních tělísek: od mědi (doba užívání od 3 do 5 let), od stříbra s hormony (vhodné od 5 do 7 let), ze zlata (nosí se od 10 do 15 let bez kontraindikací).

Další indikace k odstranění: nástup menopauzy (rok po poslední menstruaci je spirála odstraněna z vnitřního orgánu kvůli zbytečnosti), těhotenství (během užívání antikoncepce u žen, ve vzácných případech může dojít k mimoděložnímu početí dítěte), posunutí spirály nebo její částečná ztráta (odstraněna staré a nové je nainstalováno).

IUD se také odstraní na žádost pacientky, pokud chce otěhotnět, nebo pro ni tato metoda antikoncepce není vhodná. Lékařské indikace k odstranění cívky: bolest v podbřišku, krvácení, výskyt zánětlivého procesu v děložní dutině a vaječnících, vývoj nebo růst nádorů a novotvarů.

Penetrace antikoncepce (vniknutí spirály do svalové stěny dělohy) je komplikace, která je indikací k odstranění spirály. Když se nitroděložní tělísko používá déle, než je nutné, začíná růst do tkání orgánu. K tomu může dojít také v důsledku porušení techniky antikoncepce..

Příznaky naznačující růst spirály: zhoršení blahobytu ženy, neustálá únava, vnitřní krvácení, poruchy srdečního rytmu, závratě a mdloby, bledá kůže, bolest v podbřišku.

Intrauterinní zařízení a jeho důsledky. Intrauterinní zařízení: výhody a nevýhody

Nitroděložní spirála je velmi častou metodou antikoncepce u žen v Rusku, skandinávských zemích a asijských zemích. Jeho popularitu získávají následující výhody:

 • vysoký indikátor spolehlivosti: ze 100 žen užívajících nitroděložní tělíska po dobu jednoho roku může dojít pouze k jednomu těhotenství;
 • účinek dlouhodobého užívání - od 5 do 10 let;
 • okamžitý antikoncepční účinek;
 • snadnost použití;
 • důvěrnost metody;
 • nízké náklady na antikoncepci;
 • při správném umístění v děložní dutině ji žena necítí
 • odstraněna na žádost ženy, kdykoli, jakmile se rozhodne, že již nechce používat tento typ antikoncepce;
 • velmi rychlé zotavení „plodnosti“;
 • možnost použití během kojení nepoškozuje zdraví dítěte;
 • žádný účinek na tělo jako celek;
 • používání určitých typů nitroděložních tělísek pro terapeutické účely;
 • nevyžaduje použití dalších metod antikoncepční ochrany.

Ano, existuje mnoho výhod. Pro objektivní posouzení je však nutné zvážit všechny argumenty proti použití IUD.

Mezi významné nevýhody patří:

 • přítomnost kontraindikací;
 • bohaté a prodloužené „kritické dny“;
 • špinění špinění před a po menstruaci;
 • nedostatečná ochrana před sexuálně přenosnými infekcemi;
 • vysoký výskyt zánětu v děloze a přílohách;
 • nechrání před mimoděložním těhotenstvím, spíše ho dokonce provokuje (kromě nitroděložních tělísek obsahujících hormony);
 • možné komplikace se zavedením - perforace nebo perforace stěny dělohy;
 • není vyloučeno vyloučení (spontánní výhřez nitroděložního tělíska z děložní dutiny);
 • spirálu nelze nainstalovat a odstranit sami.

Pokud tedy uvažujete o instalaci antikoncepčního nitroděložního tělíska, výhody a nevýhody jeho používání uvedené výše vám pomohou rozhodnout se pro výběr metody antikoncepce..

Pozornost! Pokud jste se rozhodli pro nitroděložní tělísko, poraďte se se svým lékařem. Specialista posoudí všechna rizika pro vaše zdraví a vybere pro vás nejvhodnější nitroděložní tělísko.

Jaké je nebezpečí nitroděložního tělíska pro zdraví ženy

Zvažte situace, kdy je nitroděložní tělísko kontraindikací:

Žena není vdaná, má více než dva sexuální partnery a promiskuitní sex. Je pro ni nebezpečné používat spirálu?

Nepochybně. Protože spirála nechrání před pohlavními chorobami. Jeho neustálá přítomnost v děložní dutině navíc zvyšuje frekvenci infekce pánevních orgánů..

Žena zaznamenává časté zhoršení chronických onemocnění dělohy a vaječníků.

Spirála jí rozhodně není prokázána: zhoršení zánětlivého procesu může být tak závažné, že je nutná chirurgická léčba.

Dlouhá, těžká a bolestivá období.

IUD situaci ještě zhorší, povede ke zvýšené ztrátě krve a rozvoji anémie z nedostatku železa.

Benigní nebo maligní nádory dělohy.

Poškození spirály je zřejmé.

Spirálu nelze jednoznačně použít za následujících podmínek:

 • definitivní nebo podezření na těhotenství;
 • mimoděložní těhotenství v minulosti;
 • abnormální struktura dělohy;
 • alergie na měď.

Je důležité vědět! Nitroděložní tělísko jako metoda antikoncepce je ideální pro pravidelné sexuální partnery nebo manželské páry, u nichž existuje minimální riziko vzniku pohlavně přenosných infekcí..

Instalace nitroděložního tělíska u nulipárních dívek vyvolává mnoho otázek a názory se dělí přesně naopak. Pokud jste ještě nezažili radost z mateřství a máte touhu používat spirálu, nemůžete to udělat bez důkladného vyšetření svého zdraví gynekologem.

Pokud je spirála dole. Jak by měla spirála stát?

V anotaci ke spirále se říká, že antény spirály by měly vyčnívat z děložního čípku o 1 - 2 cm. Při instalaci spirály musí gynekolog dlouhé antény ořezat na tuto délku. Podle těchto antén můžete každý měsíc zjistit, zda je spirála na svém místě. Proto je zcela normální cítit antény spirály. Nejprve jsou antény zkroucené, pak se uvolní a žena je sama cítí.

Je to jiná věc, pokud žena už necítí tykadla. Může existovat několik vysvětlení. Za prvé, možná žena prostě neví, kde hledat tykadla. Zadruhé se antény odlomily, zatímco spirála zůstala na svém místě. Zatřetí spirála vypadla z dělohy. Pokud antény necítíte, musíte navštívit gynekologa a určit skutečný důvod.

Na otázku, zda existují omezení v pohlavním styku s vyčnívajícími anténami a jaká jsou tato omezení, lze odpovědět na následující: neexistují žádná omezení. Žena ani muž by za žádných okolností neměli během styku cítit nepohodlí ze spirálových prvků. Spirála během pohlavního styku nevypadne, ledaže by muž samozřejmě vyvinul zvláštní úsilí.

Po chvíli se antény obvykle stáhnou. Někdy gynekologové nechávají velké antény záměrně, v případě nouze. A antény jsou odříznuty, když je spirála na samém dně dělohy. Se zataženou spirálou as malými anténami je spirála v případě potřeby obtížnější dosáhnout.

Někdy jsou chvíle, kdy se spirála odmítá. V těchto případech může žena také cítit vyčnívající antény vznikající spirály. To se děje jen dva týdny po instalaci: antény spadly, „spadly“ a spirála musela být odstraněna.

Některé ženy hlásí, že se tykadla občas odlepily. Jsou popsány případy, kdy vypadla pouze jedna anténa, kterou našel její manžel dva roky po instalaci. Žena šla navštívit gynekologa a lékař zjistil, že spirála je normální, a rozhodl se ji opustit. Stála za tím dalších pět let.

Cítit spirálu je tedy normální. Pokud spirála začne vypadávat, tento okamžik lze stěží přehlédnout - žena pocítí křečovitou bolest a pak musíte určitě jít k lékaři.

Nitroděložní tělísko (IUD) je malé, flexibilní plastové antikoncepční zařízení. Zavádí se do dělohy, kde poskytuje bezpečnou, vysoce účinnou a dlouhodobou antikoncepci.

Nejběžnější u žen jsou nehormonální cívky „Multiload“ a „Nova-T“ (jejichž princip činnosti je založen na prevenci implantace vajíčka spermicidním účinkem cívky způsobeného oxidační reakcí mědi, která je obalena kolem zařízení), a také hormonální cívka „Mirena“ (účinná látka - hormon levonorgestrel, který potlačuje ovulaci, zesiluje hlen v cervikálním kanálu a ztenčuje endometriální vrstvu v děloze, čímž je těhotenství téměř nemožné).

Působení spirál s měděnými vinutími je od tří do pěti let a působení Mireny nejméně pět let. Všechny tři typy spirál jsou ve tvaru písmene T a asi 1,5 cm dlouhé. Spirály můžete kdykoli odstranit na žádost ženy.

IUD jsou dobrou volbou pro ženy, které hledají vysoce účinnou, dlouhotrvající a zároveň snadno reverzibilní metodu antikoncepce. Spirály jsou také vhodné pro ženy, které nechtějí (nebo jsou kontraindikovány) používat určité hormonální metody, jako jsou antikoncepční pilulky nebo. Mějte na paměti, že nitroděložní tělísko nechrání před infekcemi pohlavních orgánů (STD).

Průměrné náklady na nitroděložní tělísko se pohybují mezi 20 a 500 dolary plus náklady na jeho instalaci. Samozřejmě, pokud se rozhodnete pro „Mirenu“, která stojí přibližně 300 USD, pak se tato částka může zdát obrovská! Ale počítejte: akce spirály trvá asi 5 let, to znamená, že se ukázalo, že ročně utratíte asi 60 $ za antikoncepci, což je mnohem levnější než antikoncepční pilulky..

Nitroděložní tělísko má 20 let následků. Jak dlouho je nitroděložní tělísko umístěno? A pokud spirála stojí více než termín (6, 10, 20 let)?

Ze všech metod antikoncepce je IUD nejspolehlivější a nejoblíbenější. Použití této techniky zahrnuje přísné dodržování provozních pravidel, z nichž jedním je trvanlivost cívky, přítomnost kontraindikací nebo omezení.

Jak dlouho je spirála nasazena, záleží na výrobci produktu a použitých materiálech při jeho výrobě. Hormonální cívka stojí 6 let (plus nebo mínus pár let, v závislosti na výrobci), verze obsahující měď je méně regulovaná - cívka stojí 10 let bez nutnosti výměny. Vzhledem k tomu, že antikoncepce je ve skutečnosti cizí těleso, měla by žena pečlivě sledovat, jak dlouho je spirála umístěna, a nepřekračovat ji, protože to může vést k vážným vedlejším účinkům.

IUD zavádí gynekolog asi 3-4 dny po nástupu menstruace, protože právě v této době je děložní čípek mírně otevřený, což usnadňuje postup. V některých případech bude nejlepší doba 5–9 dní po skončení menstruace. Lékař určí nejlepší možnost.

Během prvních dnů po zavedení je možné malé množství špinění. Po 1-1,5 měsíci musíte znovu navštívit gynekologa k vyšetření. Okamžitě musíte kontaktovat odborníka v následujících případech:

 1. neobvyklá bolest, zejména po pohlavním styku;
 2. těžké krvavé výtoky;
 3. křečovitá bolest v dolní části břicha;
 4. nedostatek menstruace;
 5. neschopnost detekovat nitky antikoncepce;
 6. zkoumání tvrdé části antikoncepce;
 7. ztráta finančních prostředků;
 8. pokud je použita spirála, která již vypršela;
 9. další atypické příznaky.

Kdy mohu nitroděložní tělísko odebrat?

Tento přírodní prostředek 100% zmírňuje bolest během menstruace! Uhádnete, co to je - zbavte se toho navždy!

Bez ohledu na typ a trvání spirály musí být po předběžném vyšetření odstraněn za sterilních podmínek gynekologem. Nestojí to za to dělat sami, protože existuje riziko poškození děložní sliznice a zavlečení infekce do těla.

Pokud během používání nitroděložního tělíska nenastaly žádné komplikace nebo infekce, bude proces odstraňování rychlý a zcela bezbolestný. Pokud není možné najít vlákno léku nebo pokud se vyskytly další komplikace, provede se hysteroskopie, která vám umožní získat úplnější obraz o umístění nitroděložní antikoncepce. Proces odebrání se skládá ze dvou hlavních fází:

 • Kontrola a posouzení stavu, ve kterém se nachází nitroděložní tělísko, doba užívání drogy v daném okamžiku atd..
 • Odstranění. Nejlepší čas na odstranění nitroděložního tělíska je, když máte menstruaci. To se provádí pomocí lokální anestézie. Pokud mluvíme o hysteroskopii, použije se anestezie. V některých případech, zejména pokud je významně překročena provozní doba nitroděložního tělíska, je odebrání léku přes cervikální kanál nemožné, proto se antikoncepce odstraňuje přes břišní dutinu.

Pokud jde o to, kdy je možné nitroděložní tělísko vytáhnout, lze to provést i před datem exspirace:

 1. na osobní žádost ženy;
 2. s částečným odmítnutím léku tělem;
 3. s posunem nitroděložního tělíska, které lze určit anténami prostředků, které se staly buď delšími nebo kratšími;
 4. v přítomnosti akutních zánětlivých procesů v pánevních orgánech;
 5. velmi silné krvácení;
 6. rakoviny;
 7. nástup menopauzy;
 8. těhotenství;
 9. jiné patologie.

Pokud cívka stojí více než termín, existuje možnost, že je látka pevně připojena ke stěnám dělohy nebo dokonce zarostlá. Proto by ženy, které užívají tento typ antikoncepce, měly být pravidelně vyšetřovány gynekologem, který pomáhá odhalit problém v raných fázích. Existují případy pacientů, u nichž spirála stojí 20 let nebo i více. Odstranění agenta za takových okolností je poměrně obtížné a obvykle se provádí v nemocničním prostředí..

Odstranění nitroděložního tělíska je běžný postup, který lze provést bez ohledu na to, jak stará je cívka. Při absenci infekce a komplikací je proces snadný a bezbolestný. Pokud se vyskytnou potíže s extrakcí, provádí se vyšetření a odstranění antikoncepce za stacionárních podmínek. Příčinou komplikací mohou být jak vlastnosti organismu, tak i nedodržování provozních podmínek. Abyste se chránili, musíte pravidelně navštěvovat gynekologa a vzít v úvahu, kolik konkrétního typu spirály je umístěno.

Tento lék zbavil všechny čínské ženy menstruačních bolestí! Pomůže to také vám! Přilepte se na třísla a zapomeňte na bolest!

Známky vrozené spirály. Metody a metody odstraňování nitroděložního tělíska

Extrakce nitroděložního tělíska se nejčastěji provádí ambulantně uprostřed menstruačního cyklu. Postup standardního odstranění nitroděložního tělíska nevyžaduje anestezii.

Odstranění nitroděložního tělíska se provádí tahem kleštěmi (speciální chirurgický nástroj) nebo pinzetou na antény, které by normálně měly viset z cervikálního kanálu.

Tato metoda odstranění nitroděložního tělíska je nejjednodušší, nejbezpečnější a nejlevnější.

Pokud chybí úponky nitroděložního tělíska, lze nitroděložní antikoncepci odstranit instrumentálně během hysteroskopie nebo pomocí extraktoru. Instrumentální odstranění IUD se provádí v lokální nebo intravenózní anestézii.

Po mechanické expanzi cervikálního kanálu se do děložní dutiny vloží hysteroskop. Pokud nitroděložní tělísko leží volně v děložní dutině, uchopí se pomocí speciálních kleští a poté se vytáhne.

V závažných případech může být instrumentální metoda odstranění IUD doprovázena poškozením stěn kanálu, dělohy a krvácením.

Pokud byla důvodem pro odstranění nitroděložní antikoncepce přítomnost zánětlivých, infekčních nebo nádorových procesů děložní dutiny, po odstranění nitroděložního tělíska se z ní odeberou šmouhy ve formě otisků pro další histologické vyšetření.

Během předběžného gynekologického vyšetření může lékař často identifikovat nitroděložní tělísko, které vyrostlo do stěn dělohy.

V takovém případě se odstranění nitroděložní antikoncepce provede seškrábnutím děložní dutiny a následnou histologickou diagnostikou výsledného biomateriálu.

Pokud se část nitroděložního tělíska nachází v blízkosti velkých cév, močovodu a močového měchýře nebo rostla do břišní dutiny, spirála se odstraní pomocí laparotomie nebo laparoskopie.

V každém případě by odstranění nitroděložního tělíska mělo provádět pouze kvalifikovaný gynekolog. Odstranění nitroděložního tělíska doma je kontraindikováno.

Takové akce mohou způsobit mechanické poškození sliznic pohlavních orgánů a jejich infekci..

Při odstraňování nitroděložního tělíska může lékař zjistit možné důsledky použití spirály a v případě potřeby vyvinout individuální terapeutický účinek.

Pocity po instalaci spirály. „Mirena“. Návod k použití, dávkování

Spirála je vložena do děložní dutiny. Jeho životnost je pět let. Na samém začátku aplikace cívky je denní rychlost uvolňování levonorgesgrelu 20 μg. V průběhu času se tento indikátor snižuje. Po pěti letech je to 11 mcg denně. Přibližná průměrná denní rychlost uvolňování hormonů je 14 mcg.

Terapeutický systém dělohy lze použít u žen, které při léčbě používaly hormonální substituční terapii. Nejdůležitější je, aby léky používané při léčbě obsahovaly estrogen a ne progestogen. Pokud je spirála "Mirena" nainstalována správně, Pearl index je 0,1%.

Produkt Mirena se prodává ve sterilním obalu. Pokud produkt v době nákupu neměl sterilní obal, neměl by být používán. Spirály extrahované z děložního čípku také nemusíte skladovat, protože stále obsahují zbytky hormonální látky.

Sterilní obal spirály se otevírá až před zavedením produktu do těla dámy. Mirenu by měl instalovat pouze zkušený lékař s příslušnými zkušenostmi v této oblasti. Před zavedením terapeutického systému musí lékař seznámit dámu s kontraindikacemi a možnými negativními jevy. Proveďte gynekologické vyšetření. Vezměte gynekologický nátěr. Pošlete tu dámu na krevní test. Před instalací přípravku Mirena lékař prozkoumá mléčné žlázy. Nežádoucí účinky (instrukce varuje před všemi negativními důsledky, které se často vyskytnou po zavedení spirály) budou minimalizovány, pokud bude pacient vyšetřen a terapeutický systém bude správně nainstalován.

Během vyšetření pacienta je nutné vyloučit těhotenství a onemocnění infekční a zánětlivé povahy. Všechny zjištěné nemoci před zavedením spirály do těla ženy musí být odstraněny.

Před zavedením spirály se zkoumá děloha a parametry její dutiny. Považuje se za správné najít „Mirenu“ ve spodní části děložního orgánu. V tomto případě je zajištěn jednotný účinek účinné látky produktu na děložní médium..

Poprvé je dáma po instalaci spirály vyšetřena po 3 měsících, pak - jednou ročně. V případě potřeby je pacient vyšetřován častěji..

Pokud je žena v plodném věku, pak se spirála vytvoří do sedmi dnů od začátku kritických dnů. Mirenu lze kdykoli nahradit jiným nitroděložním tělem. Je povoleno zavést nitroděložní tělísko bezprostředně po potratu, který byl proveden v prvním trimestru.

Po porodu je možné spirálu zavést šest měsíců po involuci dělohy. Pokud involuce přichází se zpožděním, měli byste počkat na její dokončení. Pokud je IUD zaveden s komplikacemi, silnou bolestí nebo je doprovázen krvácením, mělo by být co nejdříve provedeno ultrazvukové vyšetření, aby se vyloučila možnost perforace.

V případě substituční léčby estrogenem jsou ženy s diagnózou amenorey pro zachování funkcí endometria kdykoli vybaveny spirálou Mirena. U pacientů s prodlouženou menstruací je terapeutický systém podáván v posledních dnech menstruace. Cívka se nepoužívá pro postkoitální antikoncepci.

Terapeutický systém „Mirena“ se opatrně odstraní zatažením za nitky kleštěmi. Pokud závity nebyly nalezeny, použije se k vytažení spirály tažný hák. Někdy je k odstranění nitroděložního tělíska nutná dilatace děložního čípku.

Pokud nebudou žádné vedlejší účinky, systém bude odstraněn po pěti letech. Pokud chce dáma tuto metodu antikoncepce používat i nadále, ihned po odstranění předchozího systému je zavedena nová spirála.

Intrauterinní zařízení a těhotenství: je to možné?

Intrauterinní zařízení jsou dobře známou a oblíbenou metodou antikoncepce. Ale ani on vždy nepomůže. Promluvme si o tom, zda je možné otěhotnět pomocí spirály, a pokud se to stane, tak proč.

.gif "data-lazy-type =" image "data-src =" https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2017/12/Image005-1.jpg "alt =" otěhotnět se spirálou "width =" 660 "height =" 394 "srcset =" "data-srcset =" https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2017/12/Image005-1.jpg 660w, https://dazachatie.ru/wp -content / uploads / 2017/12 / Image005-1-300x179.jpg 300w "sizes =" (max. šířka: 660px) 100vw, 660px "/>

Antikoncepční princip nitroděložního tělíska

Systém nitroděložní antikoncepce, běžněji známý jako spirála, je pohodlným a spolehlivým způsobem, jak předcházet nežádoucímu těhotenství po několik let. Ambulantně vloží gynekolog do děložní dutiny nitroděložní tělísko, které inhibuje pohyb spermií a znemožňuje připojení oplodněného vajíčka k endometriu.

Mnoho antikoncepčních systémů zabraňuje rozvoji zánětlivých procesů, protože obsahují stříbro, zlato nebo měď. A některé, například „Mirena“, obsahují progestogen, který má antiestrogenní vlastnosti a má depresivní účinek na ovulaci. Kromě toho neustálá přítomnost cizího tělesa v děložní dutině stimuluje jeho kontraktilní schopnosti, v důsledku čehož je také nemožná implantace..

.gif "data-lazy-type =" image "data-src =" https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2017/12/vidy-spiraley.jpg "alt =" typy spirál "width =" 660 "height =" 403 "srcset =" "data-srcset =" https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2017/12/vidy-spiraley.jpg 660w, https://dazachatie.ru/wp- content / uploads / 2017/12 / vidy-spiraley-300x183.jpg 300w "sizes =" (max-width: 660px) 100vw, 660px "/> Nejběžnější tvar T, ale existují i ​​jiné:

 • Ve tvaru S;
 • ve tvaru smyčky;
 • prstencový;
 • spirála atd..

Moderní nitroděložní tělíska jsou kompaktní, pohodlné, vyrobené z hypoalergenních materiálů a neovlivňují plodnost, takže po odstranění cívky je snadné otěhotnět..

Vysoký antikoncepční účinek těchto systémů závisí nejen na jejich tvaru a složení. Výrobci kteréhokoli z nich uvádějí úplnou ochranu v 98% případů použití, přičemž 2% z možnosti otěhotnění zůstávají, i když existuje spirála. V procesu nošení nitroděložní antikoncepce je velmi důležité sledovat její stav a pravidelně navštěvovat gynekologa. Jinak se sníží účinnost.

.gif "data-lazy-type =" image "data-src =" https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2017/12/spiral-ot-beremennosti-kak-stavyat-kak-vyglyadit-vidy- spiralej-3.jpg "alt =" typy spirál "width =" 660 "height =" 439 "srcset =" "data-srcset =" https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2017/12/spiral -ot-beremennosti-kak-stavyat-kak-vyglyadit-vidy-spiralej-3.jpg 660w, https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2017/12/spiral-ot-beremennosti-kak-stavyat- kak-vyglyadit-vidy-spiralej-3-300x200.jpg 300w "sizes =" (max. šířka: 660px) 100vw, 660px "/>

Je těhotenství možné pomocí nitroděložního tělíska

Šance na otěhotnění se spirálou jsou velmi malé, ale stále existuje. Standardní nitroděložní systém neovlivňuje proces početí, ale „funguje“ jako bariéra zabraňující pohybu spermií do vejcovodů a připojení oplodněného vajíčka ke sliznici dělohy..

.gif "data-lazy-type =" image "data-src =" https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2017/12/spiral-1.jpg "alt =" otěhotnět se spirálou "width =" 660 "height =" 440 "srcset =" "data-srcset =" https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2017/12/spiral-1.jpg 660w, https://dazachatie.ru/wp -content / uploads / 2017/12 / spiral-1-300x200.jpg 300w "sizes =" (max-width: 660px) 100vw, 660px "/> Abyste pochopili, zda je skutečně možné otěhotnět pomocí spirály, měli byste rozlišovat mezi pojmy" otěhotnění " "Vzít ven".

Nástup těhotenství u ženy s cizím tělesem v děloze je nejen možný, ale nezbytný, pouze v tomto případě se těhotenství nevyvíjí, ve skutečnosti končí časným potratem.

 • nesprávná instalace nitroděložního tělíska;
 • použití prošlého antikoncepčního systému;
 • nedostatečná kontrola nad jejím stavem;
 • nedodržování lékařských doporučení;
 • nosit nitroděložní antikoncepci déle než předepsanou dobu.

Některé ženy připouštějí, že jednoduše zapomínají, že nastavily spirálu před pěti nebo dokonce deseti lety. A tato skutečnost opět dokazuje, že by neměly být opomíjeny pravidelné návštěvy gynekologa..

Pravděpodobnost přetrvávání těhotenství vyvíjejícího se na pozadí zavedeného nitroděložního systému je více než 50%. Spirála extrahovaná v čase zvyšuje šance o dalších 25%.

Kdy můžete po odstranění spirály otěhotnět

Psychologicky dospělí, aby porodili dítě, ženy jdou k lékaři, aby odstranily cizí těleso z dělohy, a jejich touha otěhotnět co nejdříve po odstranění spirály je zcela pochopitelná. Ne každému se však hned podaří počat dítě. Během jednoho měsíčního cyklu přibližně třetina pacientů otěhotní, 60% žen se podaří splnit svůj sen za tři až čtyři měsíce a 10% žen během roku prožívá určité potíže.

.gif "data-lazy-type =" image "data-src =" https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2017/12/1_53bf85573a58e53bf85573a660.jpg "alt =" otěhotnět po spirále "width =" 660 " height = "413" srcset = " data-srcset = "https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2017/12/1_53bf85573a58e53bf85573a660.jpg 660w, https://dazachatie.ru/wp-content/uploads /2017/12/1_53bf85573a58e53bf85573a660-300x188.jpg 300w "sizes =" (max. Šířka: 660px) 100vw, 660px "/>

Období, kdy můžete po spirále otěhotnět, je třeba prodiskutovat s ošetřujícím gynekologem, který vám poradí, jak dále postupovat. Jeho rada je obvykle následující:

 1. Vzhledem k tomu, že extrakce nitroděložního tělíska je traumatizující procedura doprovázená ztrátou krve, je třeba se zdržet aktivní sexuální aktivity po dobu nejméně 2 týdnů, aby bylo poškozenému endometriu poskytnuta doba nezbytná k zotavení.
 2. Pokud byla použita spirála s obsahem kovu, měli byste počkat alespoň 4 měsíce s pokusy o početí dítěte. V tuto chvíli se doporučuje používat bariérovou antikoncepci nebo přerušený styk.
 3. Pokud žena nosí systém obsahující hormony po dlouhou dobu, endometrium se postupně ztenčovalo a úroveň plodnosti vyžaduje odpovídající zotavení..

Fyziologické funkce slizniční vrstvy dělohy se obvykle vrátí k normálu po dobu nejméně 6 měsíců.

Proč je tento způsob ochrany nebezpečný?

Jednou z nejzávažnějších komplikací nitroděložní antikoncepce je mimoděložní těhotenství. Koneckonců, pokud se oplodněné vajíčko nemůže připojit ke stěně dělohy, začne se vyvíjet ve vejcovodu. Tento stav ohrožuje ženu prasknutím potrubí, bolestivým šokem, akutní ztrátou velkého množství krve..

Komplikace při použití této metody ochrany lze rozdělit do tří skupin:

 • vzniklé během instalace;
 • související s nedostatečnou kontrolou a nesprávným používáním;
 • komplikace po odstranění systému.

Pokud dojde k porušení techniky nastavení spirály nebo z důvodu nezkušenosti odborníka provádějícího tento postup, může dojít k:

 • perforace stěny dělohy;
 • porušení integrity cervikálního kanálu a prasknutí děložního čípku;
 • masivní děložní krvácení.

.gif "data-lazy-type =" image "data-src =" https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2017/12/vnematochnaya-beremennost.jpg "alt =" spirální bolest "width =" 660 "height =" 440 "srcset =" "data-srcset =" https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2017/12/vnematochnaya-beremennost.jpg 660w, https://dazachatie.ru/wp -content / uploads / 2017/12 / vnematochnaya-beremennost-300x200.jpg 300w "sizes =" (max. šířka: 660px) 100vw, 660px "/>

Tyto stavy vyžadují okamžitou chirurgickou korekci. Při silném krvácení bude ženě nabídnuta alternativní metoda antikoncepce.
Zpočátku, když žena nosí spirálu, mohou ji trápit docela silné křeče v podbřišku, nadýmání, silné a bolestivé krvácení během menstruace. Pokud dáma používá cívku obsahující hormony, jsou možné menstruační nepravidelnosti, až po amenoreu - zastavení menstruace. V tomto případě je velmi snadné „vynechat“ těhotenství, normální i mimoděložní..

Pokud je nitroděložní tělísko nesprávně nainstalováno, mohou být během pohlavního styku cítit antény. To zase povede k poškrábání a pořezání partnera s vysokou pravděpodobností infekce..

Pravděpodobnost otěhotnění bezprostředně po odstranění spirály se výrazně sníží v případě vysokého traumatu a rozvoje zánětu vnitřní vrstvy dělohy. Žena se zároveň obává:

 • silná bolest v břiše;
 • krvavý krvavý nebo hnisavý výtok;
 • zvýšená tělesná teplota.

Takový stav vyžaduje okamžitou lékařskou pomoc, jmenování antibiotik, protizánětlivých a analgetických léků..

U nulipárních dívek se tato metoda antikoncepce nedoporučuje přesně proto, že když je zavedeno nitroděložní tělísko, cervikální kanál se mírně rozšiřuje a může se dostat infekce, což vede k endometritidě. U mladých pacientů je navíc riziko vyhoštění - ztráty spirály mnohem vyšší.

Spirála instalovaná v děložní dutině ulehčuje spravedlivému pohlaví mnoho nepříjemností spojených s užíváním jiných antikoncepčních prostředků. Ale jako každý jiný nástroj má své klady a zápory..

Jakou spirálu dát, aby nedošlo k otěhotnění, se samozřejmě musí žena rozhodnout. Ale než se uchýlíte k této metodě, měli byste pečlivě zvážit výhody a nevýhody. Stejně důležité je vybrat si lékaře, kterému zcela důvěřujete svému zdraví a budoucnosti.

Pokud jste měli nehormonální nitroděložní systém a došlo k nevysvětlitelnému zpoždění, pamatujte - můžete otěhotnět pomocí spirály. Proto neodkládejte návštěvu gynekologa..

Snad každá žena byla v situaci, kdy chtěla odložit menstruaci alespoň na několik dní. Soutěže, plánovaná operace nebo více triviálních důvodů - dlouhý tah nebo dlouho očekávaný placený výlet - se stávají důvody, proč ženy přemýšlejí o tom, jak oddálit menstruaci.