Kolik let můžete chodit se spirálou?

Gynekolog by měl vybrat spirálu. Spirála je instalována po dobu 2 až 6 a dokonce 8 let: vše závisí na typu spirály. Nejnovější spirály jsou instalovány po dobu 7-8 let, ale jsou také dražší. Měsíc po instalaci by žena měla přijít na schůzku s gynekologem. Během několika (3-5) měsíců si tělo ženy zvykne na spirálu, takže během tohoto období jsou možné určité komplikace.

Účinnost spirály jako antikoncepce je asi 98%.

Váš lékař vám měl sdělit, jak dlouho bude trvat odstranění cívky. Závisí to na kvalitě spirály, obvykle s ní můžete chodit od 3 do 5 let, po době dohodnuté lékařem může spirála dorůst do děložního čípku a pak se jí můžete zbavit pouze chirurgicky.

Nyní vyrábějí velmi dobré spirály, z moderních materiálů, které neoxidují a nepodléhají vlivu vlhkého prostředí, jsou umístěny na dobu asi 8 let, ale čas od času musí žena jít na vyšetření, kde gynekolog také sleduje stav spirály. Levnější spirály, které se také stále používají v gynekologii, se umisťují na dobu 3 až 5 let. Dlouhodobé používání spirály je plné komplikací, osobně mi tato metoda ochrany vůbec nevyhovovala - bez ohledu na to, jakou moderní a nákladnou spirálu jsem vložil, tělo ji odmítne a začne krvácení. Od všech mých přátel jsem slyšel, že menstruace s nainstalovanou spirálou je bolestivější, bohatší a delší než bez spirály.

Dotazy

Otázka: Jaké vedlejší účinky a důsledky může nitroděložní tělísko způsobit??

Stránka poskytuje základní informace pouze pro informační účely. Diagnostika a léčba nemocí musí být prováděna pod dohledem odborníka. Všechny léky mají kontraindikace. Je nutná odborná konzultace!

Jaké vedlejší účinky a důsledky může nitroděložní tělísko způsobit??

Komplikace a vedlejší účinky nitroděložního tělíska

Obecně jsou nitroděložní tělíska dobře snášena, takže vedlejší účinky nejsou běžné. Kromě toho jsou nepříjemné příznaky nejvýraznější v prvních třech měsících používání cívky a poté úplně vymizí..

Komplikace při používání nitroděložního tělíska jsou také poměrně vzácné, jejich vývoj je nejčastěji spojen s následujícími nepříznivými faktory:


 • podcenění kontraindikací (použití spirály u žen s rizikem vzniku zánětlivých onemocnění pánevních orgánů, malé nebo deformované děložní dutiny atd.);
 • nedodržování doporučení lékaře ženou;
 • nezkušenost specialisty na instalaci spirály;
 • získání nekvalitní spirály.

Nejběžnějšími komplikacemi při použití nitroděložního tělíska jsou patologie, jako jsou (uspořádané v sestupném pořadí podle četnosti výskytu):

 • infekční a zánětlivá onemocnění pánevních orgánů;
 • syndrom silné bolesti;
 • odmítnutí spirály;
 • závažné krvácení vyžadující léčbu léky.

Další důsledky používání spirály, které jsou pro zdraví ženy nebezpečné, jsou extrémně vzácné. Pro větší pohodlí jsou všechny komplikace spojené s používáním nitroděložního tělíska klasifikovány podle doby výskytu:

 • komplikace spojené přímo s instalací spirály;
 • komplikace vznikající při používání spirály;
 • komplikace se projevily po extrakci spirály.

Komplikace vyplývající z instalace nitroděložního tělíska

Perforace dělohy

Perforace (perforace) dělohy je extrémně vzácná komplikace a vyskytuje se častěji u mladých netehotných a / nebo nulipárních žen, zpravidla při porušení techniky zavádění spirály.

Perforace dělohy může být úplná nebo částečná. Lze předpokládat perforaci dělohy, pokud se objeví charakteristické příznaky: syndrom silné bolesti vyskytující se na pozadí příznaků nitrobřišního krvácení (pokles krevního tlaku, zvýšená srdeční frekvence, bledost kůže).

V některých případech se zpravidla s neúplnou perforací dělohy může patologie objevit nějakou dobu po instalaci spirály se silnou trvalou bolestí v dolní části břicha.

Pokud existuje podezření na perforaci dělohy, je k objasnění diagnózy předepsána hysteroskopie nebo ultrazvuk. V případě neúplné perforace je možné extrahovat cívku vagínou a konzervativní terapií.

Pokud dojde k úplné perforaci stěny dělohy, spirála se odstraní přes břišní přístup a defekt dělohy se zašije. V tomto případě se nejčastěji používá laparoskopická metoda (malým otvorem v břišní stěně se zavede optické vlákno s videokamerou, která přenáší obraz na obrazovku monitoru a nástroje, pomocí kterých se operace provádí).
V extrémně závažných případech se uchýlí k amputaci dělohy.

Ruptura děložního čípku

Ruptura děložního čípku je vzácná komplikace, která se obvykle vyskytuje u nulipálních žen v rozporu s technikou zavedení spirály nebo v případě podcenění kontraindikací (cervikální stenóza).

Taktika léčby závisí na hloubce prasknutí (chirurgické šití nebo konzervativní terapie).

Krvácení při instalaci cívky

Pokud během instalace spirály dojde ke krvácení, měla by být vyloučena přítomnost komplikací, jako je perforace dělohy nebo prasknutí děložního čípku. Silné krvácení je indikací k odstranění cívky, ženě se doporučuje zvolit jinou metodu antikoncepce.

Vasovagální reakce

Není život ohrožující, ale velmi nepříjemná komplikace. Vyskytuje se nejčastěji u nulipálních žen s úzkým cervikálním kanálem, jako zvýšená reakce nervu vagus na bolest a emoční reakce na postup. Projevuje se prudkým vyblednutím kůže, poklesem krevního tlaku a zpomalením srdeční frekvence, v závažných případech je možný rozvoj mdloby.

Pokud dojde k vazovagální reakci, je nutné zavést spirálu a pacienta uklidnit. U příznaků začínajícího mdloby se na čelo umístí studený obklad, hlava se sklopí a nohy se zvednou nahoru, čímž se zajistí průtok krve do hlavy.

V případě mdloby je hlava pacienta otočena do strany, aby se zabránilo vdechnutí obsahu žaludku do dýchacích cest. U syndromu silné bolesti se podávají analgetika (analgin nebo ibuprofen).

Vasovagální reakce nevyžaduje lékařské ošetření, je však nutné další pozorování, aby se vyloučila přítomnost tak závažných komplikací, jako je perforace dělohy..

V rámci prevence vazovagálních reakcí se rizikovým ženám doporučuje provádět při instalaci cívky lokální (paracervikální) anestezii..

Nežádoucí účinky a komplikace, které se mohou vyskytnout při používání jakéhokoli typu cívky

Zánětlivé onemocnění pánve (PID)

Infekční a zánětlivá onemocnění pánevních orgánů jsou jednou z nejčastějších komplikací při používání nitroděložních tělísek a jsou pozorována u přibližně 4–14% případů zavedení IUD..

Tyto komplikace se zpravidla vyskytují, když jsou podhodnoceny kontraindikace používání nitroděložního tělíska, jako jsou akutní a subakutní zánětlivé procesy v oblasti ženských pohlavních orgánů v době instalace spirály nebo zvýšené riziko vzniku pohlavně přenosných chorob v důsledku přítomnosti několika sexuálních partnerů..

Podle rozsáhlé studie žen s PID, které se vyvinuly na pozadí nitroděložního tělíska, se ukázalo, že v 65% případů se původcem zánětlivého procesu staly pohlavně přenosné infekce a pouze v 30% případů - nespecifická mikroflóra.

PID jsou nebezpečné s vážnými komplikacemi, jako jsou: syndrom chronické pánevní bolesti, mimoděložní těhotenství (vyplývající z porušení průchodnosti vejcovodů), neplodnost. Proto pokud máte podezření na vývoj infekčních a zánětlivých procesů v malé pánvi, musíte neprodleně konzultovat s lékařem..

Nejběžnější příznaky PID jsou:


 • bolesti v dolní části břicha, zhoršené během nebo po menstruaci;
 • horečka, nevolnost, zvracení (s akutním procesem);
 • dysurie (časté nutkání na močení, bolest při močení);
 • hnisavý vaginální výtok s nepříjemným zápachem.

Terapie PID spočívá ve jmenování antibakteriálních léků s přihlédnutím k patogenu, který způsobil onemocnění.

Vývoj akutního PID je indikací k odstranění cívky, která se provádí na pozadí antibiotické terapie.

Vyhoštění

Vyhození (odmítnutí) cívky také označuje relativně časté komplikace (5-16% případů při použití nitroděložních tělísek obsahujících měď a 5-6% případů při použití nitroděložního systému Mirena).

K této komplikaci jsou nejvíce náchylné mladé ženy. S věkem i se zvyšujícím se počtem těhotenství (včetně těch, které skončily potraty) klesá pravděpodobnost vyhoštění.

Nejčastěji se tato komplikace vyvíjí v prvních dnech nebo prvních třech měsících po instalaci spirály. Často, zejména v prvních dnech a týdnech po instalaci, je vypuzování doprovázeno intenzivními křečovitými bolestmi v podbřišku, které analgetiky a antispazmodiky prakticky nezmiňují..

V takových případech je nutná diferenciální diagnostika s dalšími komplikacemi, jako jsou zánětlivá onemocnění pánevních orgánů, mimoděložní těhotenství, ukončené fyziologické těhotenství.

Pokud se v prvních dnech po zavedení spirály vyskytne syndrom intenzivní bolesti, který není zmírněn analgetiky a antispazmodiky, může to znamenat nesprávnou polohu spirály, rozpor mezi nitroděložním tělem a velikostí děložní dutiny nebo takovou impozantní komplikací, jako je perforace dělohy..

K objasnění příčin syndromu bolesti je zpravidla předepsán ultrazvuk nebo hysteroskopie. V případě spirálního vypuzení se ženě doporučuje zvolit jinou metodu antikoncepce..

Spirála však může vypadnout relativně bezbolestně, proto by ženy užívající nitroděložní tělíska měly pravidelně (po každém měsíci) kontrolovat přítomnost spirálových úponků v blízkosti děložního čípku..

V případech, kdy antény spirály nelze cítit, je naléhavě nutné poradit se s lékařem. Pro lokalizaci cívky je zpravidla předepsán ultrazvuk. Pokud studie prokáže nepřítomnost spirály v děloze, měli byste buď nasadit novou spirálu, nebo zvolit jinou metodu antikoncepce.

Pocit antén během pohlavního styku

Zřídka existují případy, kdy si sexuální partner stěžuje na pocit antén během pohlavního styku. Na žádost pacienta může lékař snížit antény u děložního čípku, antikoncepční účinek spirály se nesníží, ale žena ztratí schopnost pravidelně kontrolovat umístění spirály.

Nežádoucí účinky měděných nitroděložních tělísek

Prodloužené a / nebo silné krvácení

Podle doporučení WHO lze hovořit o prodlouženém krvácení, když trvá déle než 8 dní, a o silném krvácení, když je dvakrát silnější než obvykle.

Prodloužené a / nebo hojné krvácení pomocí nitroděložních tělísek s mědí je nejběžnější v prvních měsících po instalaci cívky. Zpravidla nevyžadují speciální terapii..

V případě silného a / nebo silného krvácení byste se měli poradit s lékařem, protože to může být příznak patologie, například mimoděložní těhotenství, děložní perforace nebo spontánně přerušené fyziologické těhotenství..

Pokud od instalace cívky uplynulo více než tři až šest měsíců a krvácení se nadále prodlužuje a / nebo je hojné, takže se objevují známky anémie z nedostatku železa, je lepší nitroděložní tělísko odstranit a zvolit jinou metodu antikoncepce..

Na žádost ženy můžete nitroděložní tělísko obsahující měď nahradit hormonálním systémem, potom gestageny vstupující do děložní dutiny pomohou snížit ztrátu menstruační krve.

Křečové bolesti v dolní části břicha

Křečové bolesti v dolní části břicha často trápí ženy během prvních tří měsíců po instalaci spirály. Tento nežádoucí účinek je častější u mladých netehotných a / nebo nulipárních žen..

Pokud bolestivý syndrom dosáhne vysoké intenzity, měli byste se poradit s lékařem, abyste vyloučili patologické stavy, jako je mimoděložní těhotenství, spontánní ukončení fyziologického těhotenství, odmítnutí nitroděložního tělíska, perforace dělohy, infekční a zánětlivá onemocnění pánevních orgánů atd..

Klinické zkušenosti však ukazují, že ve většině případů je silná bolest nepříjemným vedlejším účinkem nitroděložního tělíska nesoucího měď..

Pokud je bolest velmi silná a / nebo nadále obtěžuje ženu tři až čtyři měsíce po instalaci cívky, je lepší nahradit nitroděložní tělísko obsahující měď hormonálním systémem nebo cívku odstranit a zvolit jinou metodu antikoncepce.

Vedlejší účinky užívání hormonálních nitroděložních tělísek

Amenorea

Amenorea je poměrně častým vedlejším účinkem užívání hormonálního nitroděložního systému. Absence menstruačního krvácení je v takových případech vysvětlena reverzibilní atrofií epitelu dělohy..

Žena používající hormonální nitroděložní tělísko by měla vědět, že amenorea, která se vyvíjí pomocí spirály, je zcela reverzibilní a nepředstavuje hrozbu pro život a reprodukční zdraví..

Ihned po vzniku amenorey byste se však měli poradit s lékařem, abyste vyloučili těhotenství (včetně mimoděložních).

Špinavé špinění, acyklický menstruační cyklus, prodloužené a intenzivní krvácení

Okamžitě po instalaci cívky se mohou objevit špinění nebo slabé krvácení. Tyto příznaky obvykle vymizí po několika týdnech bez léčby..

Acyklicita menstruačního cyklu a výskyt špinění mezi menstruačním krvácením jsou poměrně častými vedlejšími účinky hormonálního nitroděložního tělíska. Pokud jsou takové příznaky pozorovány déle než 3 měsíce po instalaci spirály, je nutné vyloučit gynekologickou patologii.

Prodloužené a intenzivní krvácení během užívání hormonálního nitroděložního tělíska je extrémně vzácné, protože gestageny vstupující do děložní dutiny přispívají ke snížení závažnosti menstruačního krvácení.

V případech, kdy silné měsíční krvácení vede k rozvoji anémie z nedostatku železa, je nutné IUD odstranit a zvolit jiný typ antikoncepce.

Příznaky systémového působení gestagenů

V prvních třech měsících používání hormonálního nitroděložního tělíska se mohou objevit příznaky systémového působení gestagenů, například:


 • otok a bolestivost mléčných žláz;
 • akné (mladistvé akné);
 • záchvaty bolesti hlavy;
 • nevolnost, zvracení;
 • bolesti zad připomínající ischias;
 • snížená sexuální touha;
 • zvýšená nervozita;
 • zhoršení emočního stavu až do rozvoje mírné deprese.

Závažnost těchto příznaků zpravidla postupně klesá. Pokud po třech měsících po instalaci spirály přetrvávají nepříjemné příznaky, znamená to špatnou toleranci gestagenů. V takových případech je lepší odstranit hormonální nitroděložní tělísko a zvolit jinou metodu antikoncepce..

Komplikace, které se objeví po odstranění spirály

Ve většině případů dlouhodobé používání nitroděložního tělíska nepoškodí zdraví ženy, výjimkou jsou případy, kdy se zánětlivé onemocnění pánevních orgánů vyvíjí na pozadí použití spirály.

Akutní infekční procesy v malé pánvi mohou vést k rozvoji tubo-ovariálního abscesu (hnisavé spojení děložních přívěsků), zánětu pobřišnice nebo chronické (chronická adnexitida atd.).

V takových případech se po odstranění nitroděložního tělíska může vyvinout mimoděložní těhotenství v důsledku porušení průchodnosti vejcovodů deformovaných zánětem. Syndrom neplodnosti nebo chronické pánevní bolesti se často stává důsledkem předchozího zánětlivého onemocnění pánve..

Spirálu vytáhněte pozdě

dobré odpoledne.
Spirálu mám přesně 7 let. Je jasné, že to musí být neodkladně odstraněno. Pokud někdo narazil, s takovým časovým obdobím ve mně je nyní snadné jej vytáhnout, nebo budou problémy? Bude to bolet nebo ne? bude nutná celková anestézie? A teď je děsivé jít si vyjmout dokonce (((((
Spirála je dobrá, importovaná, pozlacená, doktor mi za to slíbil délku života téměř 6 let. a nakonec už 7 na začátku léta bylo.

Otázkou je, jak rychle můžete po smazání nového umístit nový? Lékař na tuto otázku samozřejmě odpoví, ale i tak je hezké to zjistit předem.

Intrauterinní zařízení má vrozené příznaky. Indikace pro odstranění nitroděložního tělíska

Populární materiály

Dnešní:

 • Doba zotavení z koronaviru. Fáze onemocnění koronaviry
 • Zdravotní skupina 1, 2, 3, co to je. Skupiny zdraví dospělých
 • Zánět lymfatických uzlin na krku je u dospělých léčen rychle. Domácí léčba lymfatických uzlin
 • Odfoukl jsem průvan, jak zacházet. Nachlazení z průvanu: jaká léčba pomůže porazit nemoc
 • Pocit pálení v různých částech těla. Příčiny pálení v těle
 • PP-Objednali jste si dort? Jemný mrkvový sušenka s máslovým krémem!
 • Výhody tmavé čokolády pro mozkové mléko.
 1. Intrauterinní zařízení má vrozené příznaky. Indikace pro odstranění nitroděložního tělíska
 2. Důsledky nitroděložního tělíska. Intrauterinní zařízení: výhody a nevýhody
  • Jaké je nebezpečí nitroděložního tělíska pro zdraví ženy
 3. Pokud je spirála dole. Jak by měla spirála stát?
 4. Nitroděložní tělísko má 20 let následků. Jak dlouho je nitroděložní tělísko umístěno? A pokud spirála stojí více než termín (6, 10, 20 let)?
  • Kdy mohu nitroděložní tělísko odebrat?
 5. Známky vrozené spirály. Metody a metody odstraňování nitroděložního tělíska
 6. Pocity po instalaci spirály. „Mirena“. Návod k použití, dávkování

Intrauterinní zařízení má vrozené příznaky. Indikace pro odstranění nitroděložního tělíska

Lékaři radí ženám, aby zavedly nitroděložní tělísko po dobu nejvýše 5 let. S moderními spirálami můžete chodit až 8 a dokonce 15 let. Aby se zabránilo komplikacím, je nutné pravidelně navštěvovat gynekologa, aby sledoval polohu spirály.

Indikací k odstranění je konec životnosti antikoncepce. Existuje několik typů nitroděložních tělísek: od mědi (doba užívání od 3 do 5 let), od stříbra s hormony (vhodné od 5 do 7 let), ze zlata (nosí se od 10 do 15 let bez kontraindikací).

Další indikace k odstranění: nástup menopauzy (rok po poslední menstruaci je spirála odstraněna z vnitřního orgánu kvůli zbytečnosti), těhotenství (během užívání antikoncepce u žen, ve vzácných případech může dojít k mimoděložnímu početí dítěte), posunutí spirály nebo její částečná ztráta (odstraněna staré a nové je nainstalováno).

IUD se také odstraní na žádost pacientky, pokud chce otěhotnět, nebo pro ni tato metoda antikoncepce není vhodná. Lékařské indikace k odstranění cívky: bolest v podbřišku, krvácení, výskyt zánětlivého procesu v děložní dutině a vaječnících, vývoj nebo růst nádorů a novotvarů.

Penetrace antikoncepce (vniknutí spirály do svalové stěny dělohy) je komplikace, která je indikací k odstranění spirály. Když se nitroděložní tělísko používá déle, než je nutné, začíná růst do tkání orgánu. K tomu může dojít také v důsledku porušení techniky antikoncepce..

Příznaky naznačující růst spirály: zhoršení blahobytu ženy, neustálá únava, vnitřní krvácení, poruchy srdečního rytmu, závratě a mdloby, bledá kůže, bolest v podbřišku.

Intrauterinní zařízení a jeho důsledky. Intrauterinní zařízení: výhody a nevýhody

Nitroděložní spirála je velmi častou metodou antikoncepce u žen v Rusku, skandinávských zemích a asijských zemích. Jeho popularitu získávají následující výhody:

 • vysoký indikátor spolehlivosti: ze 100 žen užívajících nitroděložní tělíska po dobu jednoho roku může dojít pouze k jednomu těhotenství;
 • účinek dlouhodobého užívání - od 5 do 10 let;
 • okamžitý antikoncepční účinek;
 • snadnost použití;
 • důvěrnost metody;
 • nízké náklady na antikoncepci;
 • při správném umístění v děložní dutině ji žena necítí
 • odstraněna na žádost ženy, kdykoli, jakmile se rozhodne, že již nechce používat tento typ antikoncepce;
 • velmi rychlé zotavení „plodnosti“;
 • možnost použití během kojení nepoškozuje zdraví dítěte;
 • žádný účinek na tělo jako celek;
 • používání určitých typů nitroděložních tělísek pro terapeutické účely;
 • nevyžaduje použití dalších metod antikoncepční ochrany.

Ano, existuje mnoho výhod. Pro objektivní posouzení je však nutné zvážit všechny argumenty proti použití IUD.

Mezi významné nevýhody patří:

 • přítomnost kontraindikací;
 • bohaté a prodloužené „kritické dny“;
 • špinění špinění před a po menstruaci;
 • nedostatečná ochrana před sexuálně přenosnými infekcemi;
 • vysoký výskyt zánětu v děloze a přílohách;
 • nechrání před mimoděložním těhotenstvím, spíše ho dokonce provokuje (kromě nitroděložních tělísek obsahujících hormony);
 • možné komplikace se zavedením - perforace nebo perforace stěny dělohy;
 • není vyloučeno vyloučení (spontánní výhřez nitroděložního tělíska z děložní dutiny);
 • spirálu nelze nainstalovat a odstranit sami.

Pokud tedy uvažujete o instalaci antikoncepčního nitroděložního tělíska, výhody a nevýhody jeho používání uvedené výše vám pomohou rozhodnout se pro výběr metody antikoncepce..

Pozornost! Pokud jste se rozhodli pro nitroděložní tělísko, poraďte se se svým lékařem. Specialista posoudí všechna rizika pro vaše zdraví a vybere pro vás nejvhodnější nitroděložní tělísko.

Jaké je nebezpečí nitroděložního tělíska pro zdraví ženy

Zvažte situace, kdy je nitroděložní tělísko kontraindikací:

Žena není vdaná, má více než dva sexuální partnery a promiskuitní sex. Je pro ni nebezpečné používat spirálu?

Nepochybně. Protože spirála nechrání před pohlavními chorobami. Jeho neustálá přítomnost v děložní dutině navíc zvyšuje frekvenci infekce pánevních orgánů..

Žena zaznamenává časté zhoršení chronických onemocnění dělohy a vaječníků.

Spirála jí rozhodně není prokázána: zhoršení zánětlivého procesu může být tak závažné, že je nutná chirurgická léčba.

Dlouhá, těžká a bolestivá období.

IUD situaci ještě zhorší, povede ke zvýšené ztrátě krve a rozvoji anémie z nedostatku železa.

Benigní nebo maligní nádory dělohy.

Poškození spirály je zřejmé.

Spirálu nelze jednoznačně použít za následujících podmínek:

 • definitivní nebo podezření na těhotenství;
 • mimoděložní těhotenství v minulosti;
 • abnormální struktura dělohy;
 • alergie na měď.

Je důležité vědět! Nitroděložní tělísko jako metoda antikoncepce je ideální pro pravidelné sexuální partnery nebo manželské páry, u nichž existuje minimální riziko vzniku pohlavně přenosných infekcí..

Instalace nitroděložního tělíska u nulipárních dívek vyvolává mnoho otázek a názory se dělí přesně naopak. Pokud jste ještě nezažili radost z mateřství a máte touhu používat spirálu, nemůžete to udělat bez důkladného vyšetření svého zdraví gynekologem.

Pokud je spirála dole. Jak by měla spirála stát?

V anotaci ke spirále se říká, že antény spirály by měly vyčnívat z děložního čípku o 1 - 2 cm. Při instalaci spirály musí gynekolog dlouhé antény ořezat na tuto délku. Podle těchto antén můžete každý měsíc zjistit, zda je spirála na svém místě. Proto je zcela normální cítit antény spirály. Nejprve jsou antény zkroucené, pak se uvolní a žena je sama cítí.

Je to jiná věc, pokud žena už necítí tykadla. Může existovat několik vysvětlení. Za prvé, možná žena prostě neví, kde hledat tykadla. Zadruhé se antény odlomily, zatímco spirála zůstala na svém místě. Zatřetí spirála vypadla z dělohy. Pokud antény necítíte, musíte navštívit gynekologa a určit skutečný důvod.

Na otázku, zda existují omezení v pohlavním styku s vyčnívajícími anténami a jaká jsou tato omezení, lze odpovědět na následující: neexistují žádná omezení. Žena ani muž by za žádných okolností neměli během styku cítit nepohodlí ze spirálových prvků. Spirála během pohlavního styku nevypadne, ledaže by muž samozřejmě vyvinul zvláštní úsilí.

Po chvíli se antény obvykle stáhnou. Někdy gynekologové nechávají velké antény záměrně, v případě nouze. A antény jsou odříznuty, když je spirála na samém dně dělohy. Se zataženou spirálou as malými anténami je spirála v případě potřeby obtížnější dosáhnout.

Někdy jsou chvíle, kdy se spirála odmítá. V těchto případech může žena také cítit vyčnívající antény vznikající spirály. To se děje jen dva týdny po instalaci: antény spadly, „spadly“ a spirála musela být odstraněna.

Některé ženy hlásí, že se tykadla občas odlepily. Jsou popsány případy, kdy vypadla pouze jedna anténa, kterou našel její manžel dva roky po instalaci. Žena šla navštívit gynekologa a lékař zjistil, že spirála je normální, a rozhodl se ji opustit. Stála za tím dalších pět let.

Cítit spirálu je tedy normální. Pokud spirála začne vypadávat, tento okamžik lze stěží přehlédnout - žena pocítí křečovitou bolest a pak musíte určitě jít k lékaři.

Nitroděložní tělísko (IUD) je malé, flexibilní plastové antikoncepční zařízení. Zavádí se do dělohy, kde poskytuje bezpečnou, vysoce účinnou a dlouhodobou antikoncepci.

Nejběžnější u žen jsou nehormonální cívky „Multiload“ a „Nova-T“ (jejichž princip činnosti je založen na prevenci implantace vajíčka spermicidním účinkem cívky způsobeného oxidační reakcí mědi, která je obalena kolem zařízení), a také hormonální cívka „Mirena“ (účinná látka - hormon levonorgestrel, který potlačuje ovulaci, zesiluje hlen v cervikálním kanálu a ztenčuje endometriální vrstvu v děloze, čímž je těhotenství téměř nemožné).

Působení spirál s měděnými vinutími je od tří do pěti let a působení Mireny nejméně pět let. Všechny tři typy spirál jsou ve tvaru písmene T a asi 1,5 cm dlouhé. Spirály můžete kdykoli odstranit na žádost ženy.

IUD jsou dobrou volbou pro ženy, které hledají vysoce účinnou, dlouhotrvající a zároveň snadno reverzibilní metodu antikoncepce. Spirály jsou také vhodné pro ženy, které nechtějí (nebo jsou kontraindikovány) používat určité hormonální metody, jako jsou antikoncepční pilulky nebo. Mějte na paměti, že nitroděložní tělísko nechrání před infekcemi pohlavních orgánů (STD).

Průměrné náklady na nitroděložní tělísko se pohybují mezi 20 a 500 dolary plus náklady na jeho instalaci. Samozřejmě, pokud se rozhodnete pro „Mirenu“, která stojí přibližně 300 USD, pak se tato částka může zdát obrovská! Ale počítejte: akce spirály trvá asi 5 let, to znamená, že se ukázalo, že ročně utratíte asi 60 $ za antikoncepci, což je mnohem levnější než antikoncepční pilulky..

Nitroděložní tělísko má 20 let následků. Jak dlouho je nitroděložní tělísko umístěno? A pokud spirála stojí více než termín (6, 10, 20 let)?

Ze všech metod antikoncepce je IUD nejspolehlivější a nejoblíbenější. Použití této techniky zahrnuje přísné dodržování provozních pravidel, z nichž jedním je trvanlivost cívky, přítomnost kontraindikací nebo omezení.

Jak dlouho je spirála nasazena, záleží na výrobci produktu a použitých materiálech při jeho výrobě. Hormonální cívka stojí 6 let (plus nebo mínus pár let, v závislosti na výrobci), verze obsahující měď je méně regulovaná - cívka stojí 10 let bez nutnosti výměny. Vzhledem k tomu, že antikoncepce je ve skutečnosti cizí těleso, měla by žena pečlivě sledovat, jak dlouho je spirála umístěna, a nepřekračovat ji, protože to může vést k vážným vedlejším účinkům.

IUD zavádí gynekolog asi 3-4 dny po nástupu menstruace, protože právě v této době je děložní čípek mírně otevřený, což usnadňuje postup. V některých případech bude nejlepší doba 5–9 dní po skončení menstruace. Lékař určí nejlepší možnost.

Během prvních dnů po zavedení je možné malé množství špinění. Po 1-1,5 měsíci musíte znovu navštívit gynekologa k vyšetření. Okamžitě musíte kontaktovat odborníka v následujících případech:

 1. neobvyklá bolest, zejména po pohlavním styku;
 2. těžké krvavé výtoky;
 3. křečovitá bolest v dolní části břicha;
 4. nedostatek menstruace;
 5. neschopnost detekovat nitky antikoncepce;
 6. zkoumání tvrdé části antikoncepce;
 7. ztráta finančních prostředků;
 8. pokud je použita spirála, která již vypršela;
 9. další atypické příznaky.

Kdy mohu nitroděložní tělísko odebrat?

Tento přírodní prostředek 100% zmírňuje bolest během menstruace! Uhádnete, co to je - zbavte se toho navždy!

Bez ohledu na typ a trvání spirály musí být po předběžném vyšetření odstraněn za sterilních podmínek gynekologem. Nestojí to za to dělat sami, protože existuje riziko poškození děložní sliznice a zavlečení infekce do těla.

Pokud během používání nitroděložního tělíska nenastaly žádné komplikace nebo infekce, bude proces odstraňování rychlý a zcela bezbolestný. Pokud není možné najít vlákno léku nebo pokud se vyskytly další komplikace, provede se hysteroskopie, která vám umožní získat úplnější obraz o umístění nitroděložní antikoncepce. Proces odebrání se skládá ze dvou hlavních fází:

 • Kontrola a posouzení stavu, ve kterém se nachází nitroděložní tělísko, doba užívání drogy v daném okamžiku atd..
 • Odstranění. Nejlepší čas na odstranění nitroděložního tělíska je, když máte menstruaci. To se provádí pomocí lokální anestézie. Pokud mluvíme o hysteroskopii, použije se anestezie. V některých případech, zejména pokud je významně překročena provozní doba nitroděložního tělíska, je odebrání léku přes cervikální kanál nemožné, proto se antikoncepce odstraňuje přes břišní dutinu.

Pokud jde o to, kdy je možné nitroděložní tělísko vytáhnout, lze to provést i před datem exspirace:

 1. na osobní žádost ženy;
 2. s částečným odmítnutím léku tělem;
 3. s posunem nitroděložního tělíska, které lze určit anténami prostředků, které se staly buď delšími nebo kratšími;
 4. v přítomnosti akutních zánětlivých procesů v pánevních orgánech;
 5. velmi silné krvácení;
 6. rakoviny;
 7. nástup menopauzy;
 8. těhotenství;
 9. jiné patologie.

Pokud cívka stojí více než termín, existuje možnost, že je látka pevně připojena ke stěnám dělohy nebo dokonce zarostlá. Proto by ženy, které užívají tento typ antikoncepce, měly být pravidelně vyšetřovány gynekologem, který pomáhá odhalit problém v raných fázích. Existují případy pacientů, u nichž spirála stojí 20 let nebo i více. Odstranění agenta za takových okolností je poměrně obtížné a obvykle se provádí v nemocničním prostředí..

Odstranění nitroděložního tělíska je běžný postup, který lze provést bez ohledu na to, jak stará je cívka. Při absenci infekce a komplikací je proces snadný a bezbolestný. Pokud se vyskytnou potíže s extrakcí, provádí se vyšetření a odstranění antikoncepce za stacionárních podmínek. Příčinou komplikací mohou být jak vlastnosti organismu, tak i nedodržování provozních podmínek. Abyste se chránili, musíte pravidelně navštěvovat gynekologa a vzít v úvahu, kolik konkrétního typu spirály je umístěno.

Tento lék zbavil všechny čínské ženy menstruačních bolestí! Pomůže to také vám! Přilepte se na třísla a zapomeňte na bolest!

Známky vrozené spirály. Metody a metody odstraňování nitroděložního tělíska

Extrakce nitroděložního tělíska se nejčastěji provádí ambulantně uprostřed menstruačního cyklu. Postup standardního odstranění nitroděložního tělíska nevyžaduje anestezii.

Odstranění nitroděložního tělíska se provádí tahem kleštěmi (speciální chirurgický nástroj) nebo pinzetou na antény, které by normálně měly viset z cervikálního kanálu.

Tato metoda odstranění nitroděložního tělíska je nejjednodušší, nejbezpečnější a nejlevnější.

Pokud chybí úponky nitroděložního tělíska, lze nitroděložní antikoncepci odstranit instrumentálně během hysteroskopie nebo pomocí extraktoru. Instrumentální odstranění IUD se provádí v lokální nebo intravenózní anestézii.

Po mechanické expanzi cervikálního kanálu se do děložní dutiny vloží hysteroskop. Pokud nitroděložní tělísko leží volně v děložní dutině, uchopí se pomocí speciálních kleští a poté se vytáhne.

V závažných případech může být instrumentální metoda odstranění IUD doprovázena poškozením stěn kanálu, dělohy a krvácením.

Pokud byla důvodem pro odstranění nitroděložní antikoncepce přítomnost zánětlivých, infekčních nebo nádorových procesů děložní dutiny, po odstranění nitroděložního tělíska se z ní odeberou šmouhy ve formě otisků pro další histologické vyšetření.

Během předběžného gynekologického vyšetření může lékař často identifikovat nitroděložní tělísko, které vyrostlo do stěn dělohy.

V takovém případě se odstranění nitroděložní antikoncepce provede seškrábnutím děložní dutiny a následnou histologickou diagnostikou výsledného biomateriálu.

Pokud se část nitroděložního tělíska nachází v blízkosti velkých cév, močovodu a močového měchýře nebo rostla do břišní dutiny, spirála se odstraní pomocí laparotomie nebo laparoskopie.

V každém případě by odstranění nitroděložního tělíska mělo provádět pouze kvalifikovaný gynekolog. Odstranění nitroděložního tělíska doma je kontraindikováno.

Takové akce mohou způsobit mechanické poškození sliznic pohlavních orgánů a jejich infekci..

Při odstraňování nitroděložního tělíska může lékař zjistit možné důsledky použití spirály a v případě potřeby vyvinout individuální terapeutický účinek.

Pocity po instalaci spirály. „Mirena“. Návod k použití, dávkování

Spirála je vložena do děložní dutiny. Jeho životnost je pět let. Na samém začátku aplikace cívky je denní rychlost uvolňování levonorgesgrelu 20 μg. V průběhu času se tento indikátor snižuje. Po pěti letech je to 11 mcg denně. Přibližná průměrná denní rychlost uvolňování hormonů je 14 mcg.

Terapeutický systém dělohy lze použít u žen, které při léčbě používaly hormonální substituční terapii. Nejdůležitější je, aby léky používané při léčbě obsahovaly estrogen a ne progestogen. Pokud je spirála "Mirena" nainstalována správně, Pearl index je 0,1%.

Produkt Mirena se prodává ve sterilním obalu. Pokud produkt v době nákupu neměl sterilní obal, neměl by být používán. Spirály extrahované z děložního čípku také nemusíte skladovat, protože stále obsahují zbytky hormonální látky.

Sterilní obal spirály se otevírá až před zavedením produktu do těla dámy. Mirenu by měl instalovat pouze zkušený lékař s příslušnými zkušenostmi v této oblasti. Před zavedením terapeutického systému musí lékař seznámit dámu s kontraindikacemi a možnými negativními jevy. Proveďte gynekologické vyšetření. Vezměte gynekologický nátěr. Pošlete tu dámu na krevní test. Před instalací přípravku Mirena lékař prozkoumá mléčné žlázy. Nežádoucí účinky (instrukce varuje před všemi negativními důsledky, které se často vyskytnou po zavedení spirály) budou minimalizovány, pokud bude pacient vyšetřen a terapeutický systém bude správně nainstalován.

Během vyšetření pacienta je nutné vyloučit těhotenství a onemocnění infekční a zánětlivé povahy. Všechny zjištěné nemoci před zavedením spirály do těla ženy musí být odstraněny.

Před zavedením spirály se zkoumá děloha a parametry její dutiny. Považuje se za správné najít „Mirenu“ ve spodní části děložního orgánu. V tomto případě je zajištěn jednotný účinek účinné látky produktu na děložní médium..

Poprvé je dáma po instalaci spirály vyšetřena po 3 měsících, pak - jednou ročně. V případě potřeby je pacient vyšetřován častěji..

Pokud je žena v plodném věku, pak se spirála vytvoří do sedmi dnů od začátku kritických dnů. Mirenu lze kdykoli nahradit jiným nitroděložním tělem. Je povoleno zavést nitroděložní tělísko bezprostředně po potratu, který byl proveden v prvním trimestru.

Po porodu je možné spirálu zavést šest měsíců po involuci dělohy. Pokud involuce přichází se zpožděním, měli byste počkat na její dokončení. Pokud je IUD zaveden s komplikacemi, silnou bolestí nebo je doprovázen krvácením, mělo by být co nejdříve provedeno ultrazvukové vyšetření, aby se vyloučila možnost perforace.

V případě substituční léčby estrogenem jsou ženy s diagnózou amenorey pro zachování funkcí endometria kdykoli vybaveny spirálou Mirena. U pacientů s prodlouženou menstruací je terapeutický systém podáván v posledních dnech menstruace. Cívka se nepoužívá pro postkoitální antikoncepci.

Terapeutický systém „Mirena“ se opatrně odstraní zatažením za nitky kleštěmi. Pokud závity nebyly nalezeny, použije se k vytažení spirály tažný hák. Někdy je k odstranění nitroděložního tělíska nutná dilatace děložního čípku.

Pokud nebudou žádné vedlejší účinky, systém bude odstraněn po pěti letech. Pokud chce dáma tuto metodu antikoncepce používat i nadále, ihned po odstranění předchozího systému je zavedena nová spirála.

Intrauterinní zařízení: co je na této metodě antikoncepce dobré a co špatné

Může být čas, abyste přestali používat kondomy a antikoncepční pilulky..

Co je to nitroděložní tělísko a jak funguje

Intrauterinní zařízení jsou antikoncepční prostředky, což znamená, že vám umožňují kontrolovat nástup těhotenství. Jejich účinnost je velmi vysoká: při správném použití chrání metody antikoncepce: Jak dobře fungují? z těhotenství o 99%. Používají se dokonce k nouzové antikoncepci po nechráněném sexu..

Navenek se většina spirál, které se nyní používají, podobá písmenu T s různými ocasy. Existují však i jiné formy nitroděložních implantátů..

Spirály jsou rozděleny do dvou velkých typů:

1. Nitroděložní tělísko obsahující měď

Princip činnosti je následující: měď podporuje aseptický zánět v děloze. Aseptický znamená, že se to neděje kvůli bakteriím a nic neohrožuje. Působení mědi však mění složení cervikálního hlenu, což ztěžuje spermie vstup do děložní dutiny. Kromě toho měď narušuje připojení vajíčka ke stěně dělohy Nitroděložní tělísko (IUD).

2. Nitroděložní tělísko s hormonální složkou

Jedná se o plastové spirály, které obsahují progesteron, analog lidského hormonu, který brání těhotenství. Rovněž interferují s implantací spermií a vajíček a zároveň potlačují ovulaci u některých žen Intrauterinní systém (IUS).

Jak dlouho funguje nitroděložní tělísko

Spirály od různých výrobců a s různým složením jsou instalovány po dobu tří až deseti let.

Nitroděložní tělísko stojí poměrně hodně: od několika tisíc rublů (spolu s postupem instalace). Vyplácí se to však rychle a je to jedna z nejdostupnějších metod antikoncepce pro ženy, které mají pravidelný sexuální život..

Jak nainstalovat spirálu

Pouze lékař může nainstalovat jakýkoli druh spirály, a tak ji může odstranit. Proto nemůžete udělat bez konzultace s odborníkem, který vám pomůže vybrat lék (s mědí nebo hormony) a rozhodnout o instalaci.

Jedná se obvykle o jednoduchý postup, ale komplikace je extrémně vzácná - perforace dělohy INTRAUTERINE DEVICES. Někdy může spirála také vypadnout. Proto v prvních třech měsících musíte pravidelně navštěvovat gynekologa, lékař sám určí plán.

Po instalaci není spirála cítit, pouze dvě krátké antény jsou uvolněny z cervikálního kanálu (z děložního čípku). Jedná se o nitroděložní tělíska (IUD), která pomáhají zajistit, aby byla cívka na svém místě. Následně také pomohou gynekologovi extrahovat spirálu.

Tytéž tykadla nezasahují do každodenního života, včetně sexu.

Někdy po instalaci může žena cítit nepohodlí a závratě, ale odejdou poměrně rychle. Samotný postup není příliš příjemný, ale není o moc horší než obvyklé vyšetření u gynekologa.

Jaké jsou výhody nitroděložního tělíska

Hlavní výhodou je spolehlivost antikoncepce. Nic zde nezávisí na ženě, jejím partnerovi a množství vnějších faktorů. Kondomy se lámou, na pilulku můžete zapomenout a spirála zůstává na svém místě a nikam nevede.

Cívku navíc mohou používat kojící ženy, které si nemohou dovolit například hormonální antikoncepci.

Ve většině případů si ženy spirálu vůbec nevšimnou..

Na rozdíl od všeobecného přesvědčení může být spirála instalována u žen, které ještě nikdy nenarodily nebo neotěhotněly (je však lepší spirálu používat po 20 letech, kdy jsou vnitřní orgány zcela vytvořeny). Cívky mají reverzibilní účinek a můžete otěhotnět doslova v prvním měsíci po vyjmutí cívky.

Cívky navíc nezvyšují riziko rakoviny a jsou kombinovány s jakýmikoli léky Váš průvodce antikoncepcí.

Když nemůžete nasadit nitroděložní tělísko

 1. Těhotenství. Pokud chcete použít cívku jako nouzovou antikoncepci, musíte si pospíšit.
 2. Infekční onemocnění pánevních orgánů (včetně pohlavně přenosných chorob nebo spojená s komplikacemi po ukončení těhotenství). To znamená, že nejprve léčíme infekce, pak zavedeme spirálu.
 3. Rakovina dělohy nebo děložního čípku.
 4. Vaginální krvácení neznámého původu.
 5. Pro spirálu s hormony platí další omezení, jako pro užívání hormonální antikoncepce.

Jaké mohou být vedlejší účinky

Kromě komplikací během instalace cívky jsou nejčastějším vedlejším účinkem změny v menstruačním cyklu. Vaše období obvykle ztěžují a trvají déle. To je patrné zejména v prvních měsících po instalaci spirál..

Někdy je krvácení příliš silné a příliš dlouhé, krvácení se objevuje mezi cykly - v každém případě by to mělo být konzultováno s lékařem. Někdy se musíte této metody antikoncepce vzdát.

Cívky nechrání před sexuálně přenosnými infekcemi a v některých případech zvyšují riziko vzestupné infekce pohlavních orgánů. Proto s novým partnerem musíte použít další metody antikoncepce..

Co se stane, když otěhotníte, když bude spirála

Přestože šroubovice je jednou z nejspolehlivějších metod, těhotenství je možné jen zřídka. Pokud se žena rozhodne dítě ponechat, pokusí se spirálu odstranit co nejdříve, aby nepoškodila plodový močový měchýř a nevyvolala potrat..

Pokud spirála stojí více než termín, jaké to má důsledky

Komplikace a vedlejší účinky nitroděložního tělíska

Obecně jsou nitroděložní tělíska dobře snášena, takže vedlejší účinky nejsou běžné. Kromě toho jsou nepříjemné příznaky nejvýraznější v prvních třech měsících používání cívky a poté úplně vymizí..

Komplikace při používání nitroděložního tělíska jsou také poměrně vzácné, jejich vývoj je nejčastěji spojen s následujícími nepříznivými faktory:

 • podcenění kontraindikací (použití spirály u žen s rizikem vzniku zánětlivých onemocnění pánevních orgánů, malé nebo deformované děložní dutiny atd.);
 • nedodržování doporučení lékaře ženou;
 • nezkušenost specialisty na instalaci spirály;
 • získání nekvalitní spirály.

Nejběžnějšími komplikacemi při použití nitroděložního tělíska jsou patologie, jako jsou (uspořádané v sestupném pořadí podle četnosti výskytu):

 • infekční a zánětlivá onemocnění pánevních orgánů;
 • syndrom silné bolesti;
 • odmítnutí spirály;
 • závažné krvácení vyžadující léčbu léky.

Další důsledky používání spirály, které jsou pro zdraví ženy nebezpečné, jsou extrémně vzácné. Pro větší pohodlí jsou všechny komplikace spojené s používáním nitroděložního tělíska klasifikovány podle doby výskytu:

 • komplikace spojené přímo s instalací spirály;
 • komplikace vznikající při používání spirály;
 • komplikace se projevily po extrakci spirály.

Perforace dělohy

Perforace (perforace) dělohy je extrémně vzácná komplikace a vyskytuje se častěji u mladých netehotných a / nebo nulipárních žen, zpravidla při porušení techniky zavádění spirály.

Perforace dělohy může být úplná nebo částečná. Lze předpokládat perforaci dělohy, když se objeví charakteristické příznaky: syndrom silné bolesti vyskytující se na pozadí příznaků nitrobřišního krvácení (pokles krevního tlaku, zvýšená srdeční frekvence, bledost kůže).

V některých případech se zpravidla s neúplnou perforací dělohy může patologie objevit nějakou dobu po instalaci spirály se silnou trvalou bolestí v dolní části břicha.

Pokud existuje podezření na perforaci dělohy, je k objasnění diagnózy předepsána hysteroskopie nebo ultrazvuk. V případě neúplné perforace je možné extrahovat cívku vagínou a konzervativní terapií.

Pokud dojde k úplné perforaci stěny dělohy, spirála se odstraní přes břišní přístup a defekt dělohy se zašije. V tomto případě se nejčastěji používá laparoskopická metoda (malým otvorem v břišní stěně se zavede optické vlákno s videokamerou, která přenáší obraz na obrazovku monitoru a nástroje, pomocí kterých se operace provádí).

V extrémně závažných případech se uchýlí k amputaci dělohy.

Ruptura děložního čípku

Ruptura děložního čípku je vzácná komplikace, která se obvykle vyskytuje u nulipálních žen v rozporu s technikou zavedení spirály nebo v případě podcenění kontraindikací (cervikální stenóza).

Taktika léčby závisí na hloubce prasknutí (chirurgické šití nebo konzervativní terapie).

Krvácení při instalaci cívky

Pokud během instalace spirály dojde ke krvácení, měla by být vyloučena přítomnost komplikací, jako je perforace dělohy nebo prasknutí děložního čípku. Silné krvácení je indikací k odstranění cívky, ženě se doporučuje zvolit jinou metodu antikoncepce.

Vasovagální reakce

Není život ohrožující, ale velmi nepříjemná komplikace. Vyskytuje se nejčastěji u nulipálních žen s úzkým cervikálním kanálem, jako zvýšená reakce nervu vagus na bolest a emoční reakce na postup. Projevuje se prudkým vyblednutím kůže, poklesem krevního tlaku a zpomalením srdeční frekvence, v závažných případech je možný rozvoj mdloby.

Pokud dojde k vazovagální reakci, je nutné zavést spirálu a pacienta uklidnit. U příznaků začínajícího mdloby se na čelo umístí studený obklad, hlava se sklopí a nohy se zvednou nahoru, čímž se zajistí průtok krve do hlavy.

V případě mdloby je hlava pacienta otočena do strany, aby se zabránilo vdechnutí obsahu žaludku do dýchacích cest. U syndromu silné bolesti se podávají analgetika (analgin nebo ibuprofen).

Vasovagální reakce nevyžaduje lékařské ošetření, je však nutné další pozorování, aby se vyloučila přítomnost tak závažných komplikací, jako je perforace dělohy..

V rámci prevence vazovagálních reakcí se rizikovým ženám doporučuje provádět při instalaci cívky lokální (paracervikální) anestezii..

Nežádoucí účinky a komplikace, které se mohou vyskytnout při používání jakéhokoli typu cívky

Zánětlivé onemocnění pánve (PID)

Infekční a zánětlivá onemocnění pánevních orgánů jsou jednou z nejčastějších komplikací při používání nitroděložních tělísek a jsou pozorována u přibližně 4–14% případů zavedení IUD..

Tyto komplikace se zpravidla vyskytují, když jsou podhodnoceny kontraindikace používání nitroděložního tělíska, jako jsou akutní a subakutní zánětlivé procesy v oblasti ženských pohlavních orgánů v době instalace spirály nebo zvýšené riziko vzniku pohlavně přenosných chorob v důsledku přítomnosti několika sexuálních partnerů..

Podle rozsáhlé studie žen s PID, které se vyvinuly na pozadí nitroděložního tělíska, se ukázalo, že v 65% případů se původcem zánětlivého procesu staly pohlavně přenosné infekce a pouze v 30% případů - nespecifická mikroflóra.

PID jsou nebezpečné s vážnými komplikacemi, jako jsou: syndrom chronické pánevní bolesti, mimoděložní těhotenství (dochází v důsledku zhoršené průchodnosti vejcovodů), neplodnost. Proto pokud máte podezření na vývoj infekčních a zánětlivých procesů v malé pánvi, musíte neprodleně konzultovat s lékařem..

Nejběžnější příznaky PID jsou:

 • bolesti v dolní části břicha, zhoršené během nebo po menstruaci;
 • horečka, nevolnost, zvracení (s akutním procesem);
 • dysurie (časté nutkání na močení, bolest při močení);
 • hnisavý vaginální výtok s nepříjemným zápachem.

Terapie PID spočívá ve jmenování antibakteriálních léků s přihlédnutím k patogenu, který způsobil onemocnění.

Vývoj akutního PID je indikací k odstranění cívky, která se provádí na pozadí antibiotické terapie.

Vyhoštění

Vyhození (odmítnutí) cívky také označuje relativně časté komplikace (5-16% případů při použití nitroděložních tělísek obsahujících měď a 5-6% případů při použití nitroděložního systému Mirena).

K této komplikaci jsou nejvíce náchylné mladé ženy. S věkem i se zvyšujícím se počtem těhotenství (včetně těch, které skončily potraty) klesá pravděpodobnost vyhoštění.

Nejčastěji se tato komplikace vyvíjí v prvních dnech nebo prvních třech měsících po instalaci spirály. Často, zejména v prvních dnech a týdnech po instalaci, je vypuzování doprovázeno intenzivními křečovitými bolestmi v podbřišku, které analgetiky a antispazmodiky prakticky nezmiňují..

V takových případech je nutná diferenciální diagnostika s dalšími komplikacemi, jako jsou zánětlivá onemocnění pánevních orgánů, mimoděložní těhotenství, ukončené fyziologické těhotenství.

Pokud se v prvních dnech po zavedení spirály vyskytne syndrom intenzivní bolesti, který není zmírněn analgetiky a antispazmodiky, může to znamenat nesprávnou polohu spirály, rozpor mezi nitroděložním tělem a velikostí děložní dutiny nebo takovou impozantní komplikací, jako je perforace dělohy..

K objasnění příčin syndromu bolesti je zpravidla předepsán ultrazvuk nebo hysteroskopie. V případě spirálního vypuzení se ženě doporučuje zvolit jinou metodu antikoncepce..

Spirála však může vypadnout relativně bezbolestně, proto by ženy užívající nitroděložní tělíska měly pravidelně (po každém měsíci) kontrolovat přítomnost spirálových úponků v blízkosti děložního čípku..

V případech, kdy antény spirály nelze cítit, je naléhavě nutné poradit se s lékařem. Pro lokalizaci cívky je zpravidla předepsán ultrazvuk. Pokud studie prokáže nepřítomnost spirály v děloze, měli byste buď nasadit novou spirálu, nebo zvolit jinou metodu antikoncepce.

Pocit antén během pohlavního styku

Zřídka existují případy, kdy si sexuální partner stěžuje na pocit antén během pohlavního styku. Na žádost pacienta může lékař snížit antény u děložního čípku, antikoncepční účinek spirály se nesníží, ale žena ztratí schopnost pravidelně kontrolovat umístění spirály.

Prodloužené a / nebo silné krvácení

Podle doporučení WHO lze hovořit o prodlouženém krvácení, když trvá déle než 8 dní, a o silném krvácení, když je dvakrát silnější než obvykle.

Prodloužené a / nebo hojné krvácení pomocí nitroděložních tělísek s mědí je nejběžnější v prvních měsících po instalaci cívky. Zpravidla nevyžadují speciální terapii..

V případě silného a / nebo silného krvácení byste se měli poradit s lékařem, protože to může být příznak patologie, například mimoděložní těhotenství, děložní perforace nebo spontánně přerušené fyziologické těhotenství..

Pokud od instalace cívky uplynulo více než tři až šest měsíců a krvácení se nadále prodlužuje a / nebo je hojné, takže se objevují známky anémie z nedostatku železa, je lepší nitroděložní tělísko odstranit a zvolit jinou metodu antikoncepce..

Na žádost ženy můžete nitroděložní tělísko obsahující měď nahradit hormonálním systémem, potom gestageny vstupující do děložní dutiny pomohou snížit ztrátu menstruační krve.

Křečové bolesti v dolní části břicha

Křečové bolesti v dolní části břicha často trápí ženy během prvních tří měsíců po instalaci spirály. Tento nežádoucí účinek je častější u mladých netehotných a / nebo nulipárních žen..

Pokud bolestivý syndrom dosáhne vysoké intenzity, měli byste se poradit s lékařem, abyste vyloučili patologické stavy, jako je mimoděložní těhotenství, spontánní ukončení fyziologického těhotenství, odmítnutí nitroděložního tělíska, perforace dělohy, infekční a zánětlivá onemocnění pánevních orgánů atd..

Klinické zkušenosti však ukazují, že ve většině případů je silná bolest nepříjemným vedlejším účinkem nitroděložního tělíska nesoucího měď..

Pokud je bolest velmi silná a / nebo nadále obtěžuje ženu tři až čtyři měsíce po instalaci cívky, je lepší nahradit nitroděložní tělísko obsahující měď hormonálním systémem nebo cívku odstranit a zvolit jinou metodu antikoncepce.

Amenorea

Amenorea je poměrně častým vedlejším účinkem užívání hormonálního nitroděložního systému. Absence menstruačního krvácení je v takových případech vysvětlena reverzibilní atrofií epitelu dělohy..

Žena používající hormonální nitroděložní tělísko by měla vědět, že amenorea, která se vyvíjí pomocí spirály, je zcela reverzibilní a nepředstavuje hrozbu pro život a reprodukční zdraví..

Ihned po vzniku amenorey byste se však měli poradit s lékařem, abyste vyloučili těhotenství (včetně mimoděložních).

Špinavé špinění, acyklický menstruační cyklus, prodloužené a intenzivní krvácení

Okamžitě po instalaci cívky se mohou objevit špinění nebo slabé krvácení. Tyto příznaky obvykle vymizí po několika týdnech bez léčby..

Acyklicita menstruačního cyklu a výskyt špinění mezi menstruačním krvácením jsou poměrně častými vedlejšími účinky hormonálního nitroděložního tělíska. Pokud jsou takové příznaky pozorovány déle než 3 měsíce po instalaci spirály, je nutné vyloučit gynekologickou patologii.

Prodloužené a intenzivní krvácení během užívání hormonálního nitroděložního tělíska je extrémně vzácné, protože gestageny vstupující do děložní dutiny přispívají ke snížení závažnosti menstruačního krvácení.

V případech, kdy silné měsíční krvácení vede k rozvoji anémie z nedostatku železa, je nutné IUD odstranit a zvolit jiný typ antikoncepce.

Příznaky systémového působení gestagenů

V prvních třech měsících používání hormonálního nitroděložního tělíska se mohou objevit příznaky systémového působení gestagenů, například:

 • otok a bolestivost mléčných žláz;
 • akné (mladistvé akné);
 • záchvaty bolesti hlavy;
 • nevolnost, zvracení;
 • bolesti zad připomínající ischias;
 • snížená sexuální touha;
 • zvýšená nervozita;
 • zhoršení emočního stavu až do rozvoje mírné deprese.

Závažnost těchto příznaků zpravidla postupně klesá. Pokud po třech měsících po instalaci spirály přetrvávají nepříjemné příznaky, znamená to špatnou toleranci gestagenů. V takových případech je lepší odstranit hormonální nitroděložní tělísko a zvolit jinou metodu antikoncepce..

Komplikace, které se objeví po odstranění spirály

Ve většině případů dlouhodobé používání nitroděložního tělíska nepoškodí zdraví ženy, výjimkou jsou případy, kdy se zánětlivé onemocnění pánevních orgánů vyvíjí na pozadí použití spirály.

Akutní infekční procesy v malé pánvi mohou vést k rozvoji tubo-ovariálního abscesu (hnisavé spojení děložních přívěsků), zánětu pobřišnice nebo chronické (chronická adnexitida atd.).

V takových případech se po odstranění nitroděložního tělíska může vyvinout mimoděložní těhotenství v důsledku porušení průchodnosti vejcovodů deformovaných zánětem. Syndrom neplodnosti nebo chronické pánevní bolesti se často stává důsledkem předchozího zánětlivého onemocnění pánve..

Dobrý den, jmenuji se Katya. Je mi 32 let. Nosím spirálu po dlouhou dobu 13 let (nevím o ní), protože před 13 lety došlo k potratu 6 měsíců. Lékař to nasadil bez mého vědomí. Naše vesnice je malá a neexistují žádní dobří odborníci. Už jsem nemohl snést tyto nesnesitelné bolest v podbřišku. nestabilní menstruace se vyskytovala 2krát za měsíc. rozloučil jsem se se stejnými stížnostmi. ale protože nemáme ultrazvuk. nechali jsme zánět dělohy přeplněný antibiotiky. a to je vše. letos jsem sám šel do Syktyvkar, abych tam byl já podíval. a na ultrazvuku malé pánve a našel sperral. vytáhl se jako rodeba bez jakýchkoli předepsaných léčení. pít Wobenzin. Hexicon. Veron. zdá se, že bolest pominula, ale ne tak docela. otázky, jak dlouho bude léčba trvat? pokud nebudou žádné základní problémy, jak brzy dojde k těhotenství? neplodnost po tom, kdo už dlouho nosí spirálu? díky čekání na odpověď.

 • Všechna témata fóra "O všem" (29126)
  • Nové prohlášení: Milana Kerzhakova oznámila, že se chystá na rehabilitaci (20)
  • Karnosin: geroprotektor prodlužující mládí (0)
  • „Lehnete si a myslíte si, že se probudíte“: Alla Pugačevová hovořila o svém věku (55 let)
  • Kurkuma - koření proti rakovině (2)
  • Média informovala o uzavření trestního řízení proti matce těžce nemocného dítěte pro další prodej drog (76)
  • Nezapomenutelné rytmy čisté arabiky s novou kolekcí kávy od NESCAFÉ Dolce Gusto (0)
  • Jak se zbavit bolesti zad (1)
  • První kojenecká výživa s oligosacharidy mateřského mléka zvyšující imunitu (2)
  • Nicole Kuzněcovová, která podstoupila téměř 300 operací, řekla, jak žije, poté, co se zbavila tracheotomické trubice (9)
  • Pět faktů, které by každý rodič měl vědět o rakovině u dětí (0)
  • Otevřené setkání lidí s poruchami příjmu potravy (7)
  • Australská žena málem oslepla po použití řasenky, která byla uložena po dobu 20 let (12)
  • Zasvěcená osoba hovořila o nemoci, která přinutila MakSima opustit jeviště (18)
  • Srdce Jahi Makmat, který oficiálně zemřel před 5 lety, přestal bít (40)
  • Pacient s rakovinou Ed Matsaberidze uvedl, že se cítí lépe (5)
  • Brit, který se narodil bez penisu, může konečně přijít o panenství ve věku 44 (12) let
  • Diego Maradona hovořil o zdraví a hospitalizaci po zápase Argentina - Nigérie (5)
  • Singer MakSim opouští jeviště kvůli zhoršujícímu se zdraví (64)
  • „Kultura zdraví“ - cenově dostupný způsob řízení vaší pohody (0)
  • Tři přátelé, pět cizinců: Američanka se stala „sériovou náhradní matkou“, protože miluje být těhotná (8)

  Všechny články v sekci „O všem“ (2688)

  Ze všech metod antikoncepce je IUD nejspolehlivější a nejoblíbenější. Použití této techniky zahrnuje přísné dodržování provozních pravidel, z nichž jedním je trvanlivost cívky, přítomnost kontraindikací nebo omezení.

  Jak dlouho je spirála nasazena, záleží na výrobci produktu a použitých materiálech při jeho výrobě. Hormonální cívka stojí 6 let (plus nebo mínus pár let, v závislosti na výrobci), verze obsahující měď je méně regulovaná - cívka stojí 10 let bez nutnosti výměny. Vzhledem k tomu, že antikoncepce je ve skutečnosti cizí těleso, měla by žena pečlivě sledovat, jak dlouho je spirála umístěna, a nepřekračovat ji, protože to může vést k vážným vedlejším účinkům.

  Instalace nitroděložního tělíska

  IUD zavádí gynekolog asi 3-4 dny po nástupu menstruace, protože právě v této době je děložní čípek mírně otevřený, což usnadňuje postup. V některých případech bude nejlepší doba 5–9 dní po skončení menstruace. Lékař určí nejlepší možnost.

  Během prvních dnů po zavedení je možné malé množství špinění. Po 1-1,5 měsíci musíte znovu navštívit gynekologa k vyšetření. Okamžitě musíte kontaktovat odborníka v následujících případech:

  1. neobvyklá bolest, zejména po pohlavním styku;
  2. těžké krvavé výtoky;
  3. křečovitá bolest v dolní části břicha;
  4. nedostatek menstruace;
  5. neschopnost detekovat nitky antikoncepce;
  6. zkoumání tvrdé části antikoncepce;
  7. ztráta finančních prostředků;
  8. pokud je použita spirála, která již vypršela;
  9. další atypické příznaky.

  Kdy mohu nitroděložní tělísko odebrat?

  Tento přírodní prostředek 100% zmírňuje bolest během menstruace! Uhádnete, co to je - zbavte se toho navždy!

  Bez ohledu na typ a trvání spirály musí být po předběžném vyšetření odstraněn za sterilních podmínek gynekologem. Nestojí to za to dělat sami, protože existuje riziko poškození děložní sliznice a zavlečení infekce do těla.

  Pokud během používání nitroděložního tělíska nenastaly žádné komplikace nebo infekce, bude proces odstraňování rychlý a zcela bezbolestný. Pokud není možné najít vlákno léku nebo pokud se vyskytly další komplikace, provede se hysteroskopie, která vám umožní získat úplnější obraz o umístění nitroděložní antikoncepce. Proces odebrání se skládá ze dvou hlavních fází:

  • Kontrola a posouzení stavu, ve kterém se nachází nitroděložní tělísko, doba užívání drogy v daném okamžiku atd..
  • Odstranění. Nejlepší čas na odstranění nitroděložního tělíska je, když máte menstruaci. To se provádí pomocí lokální anestézie. Pokud mluvíme o hysteroskopii, použije se anestezie. V některých případech, zejména pokud je významně překročena provozní doba nitroděložního tělíska, je odebrání léku přes cervikální kanál nemožné, proto se antikoncepce odstraňuje přes břišní dutinu.

  Pokud jde o to, kdy je možné nitroděložní tělísko vytáhnout, lze to provést i před datem exspirace:

  1. na osobní žádost ženy;
  2. s částečným odmítnutím léku tělem;
  3. s posunem nitroděložního tělíska, které lze určit anténami prostředků, které se staly buď delšími nebo kratšími;
  4. v přítomnosti akutních zánětlivých procesů v pánevních orgánech;
  5. velmi silné krvácení;
  6. rakoviny;
  7. nástup menopauzy;
  8. těhotenství;
  9. jiné patologie.

  Pokud cívka stojí více než termín, existuje možnost, že je látka pevně připojena ke stěnám dělohy nebo dokonce zarostlá. Proto by ženy, které užívají tento typ antikoncepce, měly být pravidelně vyšetřovány gynekologem, který pomáhá odhalit problém v raných fázích. Existují případy pacientů, u nichž spirála stojí 20 let nebo i více. Odstranění agenta za takových okolností je poměrně obtížné a obvykle se provádí v nemocničním prostředí..

  Odstranění nitroděložního tělíska je běžný postup, který lze provést bez ohledu na to, jak stará je cívka. Při absenci infekce a komplikací je proces snadný a bezbolestný. Pokud se vyskytnou potíže s extrakcí, provádí se vyšetření a odstranění antikoncepce za stacionárních podmínek. Příčinou komplikací mohou být jak vlastnosti organismu, tak i nedodržování provozních podmínek. Abyste se chránili, musíte pravidelně navštěvovat gynekologa a vzít v úvahu, kolik konkrétního typu spirály je umístěno.

  Bolest během menstruace?

  Tento lék zbavil všechny čínské ženy menstruačních bolestí! Pomůže to také vám! Přilepte se na třísla a zapomeňte na bolest!

  Zajímavé materiály k tomuto tématu!

  Jak vyléčit orální drozd?

  Orální kandidóza je často způsobena takovými houbami jako Candida guilliermondi, Candida krusei, Candida pseudotropicalis, Candida tropicalis...

  Recenze a komentáře

  Irma -

  Po přečtení toho všeho se ještě více bojím nastavení spirály. Toto je poprvé. Můj manžel trvá na tom. Žádné děti. Jak úrodné to je?

  Ekaterina -

  Moc děkuji za užitečný článek. Četl jsem vaše stránky dlouho!

  Zemfira -

  Měl jsem spirálu 7 let, teď nevím, jestli mohu mít potomka? Pozdě nebo ne?

  Maya -

  Mám to téměř 14 let. Bojím se jít také k doktorovi.

  Snezhana -

  Ahoj. Chtěl bych znát názor lékařů, nainstaloval jsem spirálu na dobu 5 let a nyní je to již sedmý rok, stále se nemohu dostat do nemocnice, abych ji odstranil. Buď kvůli práci, pak se k lékaři kvůli dlouhé frontě nedostanete, pak jsem připraven jít do nemocnice, ale nemám kritické dny. Co dělat, řekni mi.

  Zanechte recenzi nebo komentář

  Úleva od bolesti

  Indikace pro odstranění nitroděložního tělíska

  Lékaři radí ženám, aby zavedly nitroděložní tělísko po dobu nejvýše 5 let. S moderními spirálami můžete chodit až 8 a dokonce 15 let. Aby se zabránilo komplikacím, je nutné pravidelně navštěvovat gynekologa, aby sledoval polohu spirály.

  Indikací k odstranění je konec životnosti antikoncepce. Existuje několik typů nitroděložních tělísek: od mědi (doba užívání od 3 do 5 let), od stříbra s hormony (vhodné od 5 do 7 let), ze zlata (nosí se od 10 do 15 let bez kontraindikací).

  Další indikace k odstranění: nástup menopauzy (rok po poslední menstruaci je spirála odstraněna z vnitřního orgánu kvůli zbytečnosti), těhotenství (během užívání antikoncepce u žen, ve vzácných případech může dojít k mimoděložnímu početí dítěte), posunutí spirály nebo její částečná ztráta (odstraněna staré a nové je nainstalováno).

  IUD se také odstraní na žádost pacientky, pokud chce otěhotnět, nebo pro ni tato metoda antikoncepce není vhodná. Lékařské indikace k odstranění cívky: bolest v podbřišku, krvácení, výskyt zánětlivého procesu v děložní dutině a vaječnících, vývoj nebo růst nádorů a novotvarů.

  Penetrace antikoncepce (vniknutí spirály do svalové stěny dělohy) je komplikace, která je indikací k odstranění spirály. Když se nitroděložní tělísko používá déle, než je nutné, začíná růst do tkání orgánu. K tomu může dojít také v důsledku porušení techniky antikoncepce..

  Příznaky naznačující růst spirály: zhoršení blahobytu ženy, neustálá únava, vnitřní krvácení, poruchy srdečního rytmu, závratě a mdloby, bledá kůže, bolest v podbřišku.

  Podstata diagnózy

  Vrozenou spirálu může diagnostikovat odborník po hysteroskopii. Studie pomáhá určit stav antikoncepce a míru jejího vniknutí do stěn dělohy. Mikrochirurgická intervence vám umožňuje zvolit taktiku odstranění nitroděložního tělíska a určit jeho umístění. Pokud se cívka nachází v blízkosti jiných vnitřních orgánů a velkých cév, bude operace riskantní. Před manipulací je pacient varován před všemi možnými riziky.

  Kontraindikace hysteroskopie jsou: zánětlivá a infekční onemocnění urogenitálního systému, děložní krvácení, těhotenství, rakovina nebo stenóza děložního čípku, vaskulární a srdeční choroby, selhání ledvin a jater.

  Vlastnosti odstranění vrozené spirály

  Spirálu nemůžete odstranit sami; za tímto účelem byste se měli obrátit na kvalifikovaného gynekologa. Před zákrokem odborník vyšetří pacientku na gynekologickém křesle a pošle ji na testy. Laboratorní testy, které musí žena před manipulací absolvovat:

  • Analýza moči;
  • krevní test;
  • nátěr na mikroflóru;
  • bakteriální kultura.

  Mělo by být také provedeno ultrazvukové vyšetření dělohy a kolposkopie. Poté, co si lékař je jistý, že nitroděložní tělísko roste do orgánu pacienta, určí čas a den operace.

  Extrakce se provádí po etapách pomocí lokální anestézie. Intimní orgány jsou dezinfikovány: genitálie ženy jsou léčeny antiseptickými léky. V děložním čípku jsou instalovány dilatátory, které usnadňují přístup do děložní dutiny. Poté se přes krk zavede hysteroskop, pomocí kterého může gynekolog podrobně prozkoumat svalové stěny.

  Poté, co odborník najde nitroděložní tělísko, je odstraněno sterilními kleštěmi nebo kyretou. V případě, že většina antikoncepčního prostředku dorůstá do břišní dutiny, je předepsána laparoskopie.

  Pokud je cívka v blízkosti močového měchýře, močových cest a velkých cév, je indikována laparotomie. Na konci procedury lékař vyškrábe zarostlou slizniční vrstvu. Doba trvání operace se pohybuje od 15 do 30 minut.

  Pokud se vlákna spirály během operace uvolní, gynekolog ji vytáhne pomocí speciálního háku. Je žádoucí provést další extrakci IUD pod kontrolou ultrazvuku.

  Pokud nelze nitroděložní antikoncepci vytáhnout přes cervikální kanál (s infekcí nebo atrézií), odborník ji odstraní přes břišní dutinu. V tomto případě se extrakce provádí laparoskopickými metodami v celkové anestezii. Po operaci jsou předepsány antibakteriální a protizánětlivé léky, lékař dává doporučení k ultrazvuku pánevních orgánů.

  Kdy je nejlepší postup provést

  Operace se provádí nejčastěji během menstruace, protože během tohoto období je vnější hltan krku vnitřního orgánu mírně otevřený a vytažení IUD bude bezbolestnější a jemnější. Nejpříznivějšími dny pro zákrok jsou první nebo poslední den menstruace, kdy dochází k minimálnímu krvácení..

  Pokud se pacientka obává nepohodlí, nepohodlí způsobeného antikoncepcí, lze ji odstranit každý den. Někteří odborníci doporučují nitroděložní tělísko odstranit 5. až 7. den menstruačního cyklu..

  Těhotenství po vrozené antikoncepci

  Metoda antikoncepce nemá žádný vliv na následné početí dítěte. Po období zotavení (2–3 měsíce) může žena přemýšlet o tom, že se stane matkou. Během této doby se sliznice (vrstva sliznice) plně zotaví a mikroflóra se normalizuje.

  Pokud má pacient komplikace v důsledku používání antikoncepce, například endometritida, je třeba se zdržet početí, dokud se nemoc nevyléčí. Po úspěšném průběhu léčby můžete bezpečně otěhotnět. Pokud se žena cítí dobře, nemá žádné kontraindikace, těhotenství může nastat okamžitě po odstranění nitroděložního tělíska.

  Komplikace vrozeného nitroděložního tělíska

  Mezi nejčastější komplikace vrozené spirály patří: zánět, krvácení, chronická endometritida. Normální a přijatelné příznaky po operaci jsou:

  • bolest v dolní části břicha;
  • krvácení v malém množství;
  • nepohodlí v pánevní oblasti;
  • svalové křeče v břiše.

  Pokud příznaky přetrvávají i po 5–7 dnech, měli byste vyhledat lékařskou pomoc od svého lékaře..

  Pokud se po odstranění nitroděložního tělíska objeví hnisavý nebo hnědý výtok s nepříjemným zápachem, zvýšením tělesné teploty nebo zhoršením zdravotního stavu, měli byste se poradit s gynekologem.

  Po provedení řady studií a diagnostiky bude odborník schopen určit, jaký je důvod pro zhoršení blahobytu ženy, a předepsat postup léčby.

  Pooperační péče

  Po odstranění vrozené spirály musí žena dodržovat jednoduchá pravidla, úplný sexuální odpočinek se doporučuje po dobu 3-4 dnů. Nemůžete sportovat a zvedat závaží po dobu 1-2 týdnů, musíte dodržovat pravidla intimní hygieny.

  Kromě toho byste se měli zdržet návštěvy lázní, saun, solárií a bazénů po dobu 1–2 měsíců. Používání tamponů je zakázáno, sprchování nelze použít jako metodu léčby onemocnění pohlavních orgánů. Doba zotavení může trvat 3 až 14 dní.

  Přítomnost cizího těla ve vnitřním orgánu a dlouhé období jeho nošení může mít negativní vliv na tělo ženy. Nejedná se pouze o možné komplikace, jako je například narůstání antikoncepce do stěny dělohy, ale také o zánětlivá a infekční onemocnění a dokonce o prasknutí děložního čípku..

  Ženské tělo může reagovat na nitroděložní tělísko různými způsoby, takže při prvních pocitech nepohodlí a bolesti stojí za to navštívit gynekologa a nechat se vyšetřit.

  8 vedlejších účinků nitroděložního tělíska (IUD), o kterých jste nevěděli...

  1. Nitroděložní tělísko (IUD) rozhodně nezasahuje do koncepce. S manželskou intimitou spermie, které se dostanou do pochvy, klidně proniknou do dělohy a vejcovodů. V tomto případě spirála nijak nezasahuje do jejich postupu. Velikost nitroděložního tělíska a mužských zárodečných buněk je nesrovnatelná: spermie jsou tak malé, že dosáhnou vajíčka stejnou rychlostí jako v nepřítomnosti spirály. Proto spermie + vejce = početí dítěte. Žena tak může otěhotnět téměř každý měsíc a zároveň o tom ani nemá podezření..
  2. IUD nutí ženu, aby ve velmi rané fázi podstoupila latentní (nepřetržitý) potrat. Spirála, která je v děloze, narušuje integritu plodné vrstvy epitelu, která je nezbytná pro implantaci embrya. Ale protože spirála nemůže narušit početí, dítě mladší než 2 týdny od početí nenajde místo pro implantaci do dělohy a zemře na nedostatek výživy. Žena si myslí, že má menstruaci, ale ve skutečnosti dochází k předčasné ztrátě těhotenství nebo k předčasnému potratu.
  3. IUD způsobuje neustálý zánětlivý proces v děloze. Spirála je cizí těleso, jakési tříska v ženském těle. Děloha je silný svalový orgán. Jeho síla je dosažena díky téměř stálým kontrakcím dělohy, díky nimž spirála poškozuje stěny orgánu, narušuje integritu endometria, dokud úplně nezmizí. To vede k zánětlivému procesu. Může být pomalý a se živými klinickými projevy: bolest v podbřišku, hnisavý výtok, horečka, krvavý výtok, který není spojen s menstruací. Navíc nitroděložní tělísko velmi agresivně zraní dělohu, postupem času do ní může dorůst, prorazit ji nebo dokonce vypadnout.
  4. Struktura spirály přispívá k nerovnováze mikroflóry mezi dělohou a pochvou. V normálním stavu existuje přísná nárazníková zóna mezi pochvou a dělohou - děložním hrdlem. Je nejčastěji těsně ucpaný nebo vylučuje zvláštní hlen. To i další znemožňují pronikání různé hustě osídlené mikroflóry pochvy do sterilního prostředí dělohy, včetně patogenních mikroorganismů. Spirála obsahuje nit, která sestupuje z dělohy do pochvy a stává se můstkem, kterým snadno vstupují různé mikroorganismy. V děloze získávají příznivé prostředí pro reprodukci a zvyšují zánětlivý proces. Cervix, když má nitroděložní tělísko, nemůže být hermeticky uzavřen, takže děloha je přístupná pro vstup bakterií, plísní a virů.
  5. IUD zvyšuje riziko mimoděložního těhotenství. Spirála je ženským tělem vnímána jako cizí těleso a reprodukční orgány podle toho reagují. Děloha i vejcovody se začínají aktivně stahovat, jako by přispívaly k odstranění cizího předmětu. Není však tak snadné vytlačit spirálu z dělohy a ani aktivní kontrakce toho nejsou příliš schopné. Zabraňují pouze počatému dítěti, aby se včas ponořilo do dělohy. Embryo, které zůstává v tubě, není schopné růst a vyvíjet se a tuba může prasknout. Podle statistik se u žen užívajících spirálu pravděpodobnost mimoděložního těhotenství zvyšuje čtyřikrát. V tomto stavu je nutný chirurgický lékařský zákrok..
  6. Spirála může mít negativní dopad na zdraví nenarozeného dítěte. Není nadarmo lékaři doporučují tuto metodu antikoncepce především ženám, které již neplánují těhotenství. Děloha poraněná zevnitř, zejména při dlouhodobém nošení spirály, není schopna vytvořit plodnou vrstvu epitelu. Výživa a vývoj dítěte v prvních 10 týdnech po početí závisí na tom, kdy jsou uloženy všechny orgány a systémy nové osoby. Existují případy, kdy žena otěhotněla v prvních měsících po odstranění spirály a dítě se narodilo se zdravotními problémy, například se ztrátou sluchu. Před plánováním těhotenství trvá obnova dělohy po spirále 4 měsíce nebo déle.
  7. Spirála vyvolává bolestivou menstruaci. U většiny žen se po instalaci spirály kritické dny stávají intenzivnějšími a delšími. Tělo se snaží vyplavit cizí těleso z dělohy. Povaha menstruace se také mění pod vlivem přítomnosti zánětlivého procesu, protože menstruační krev je ideálním prostorem pro reprodukci patogenních a oportunních mikroorganismů. Po odstranění cívky se menstruace vrátí do normálu.
  8. IUD ovlivňuje psychiku ženy. Děložní tkáň obsahuje speciální buňky - receptory cytosolu. Jsou jako špioni, kteří sledují, co se děje v děloze, a posílají informace přímo do mozku. Spirála, která je v děložní dutině, způsobuje neustálé podráždění těchto receptorů. Kontinuální signály z nich směřují do hemisféry mozku, která je zodpovědná za emoce. Díky tomu je žena neomezená, vzrušenější a emočně nestabilní..

  Spirála tedy v žádném případě není bezpečným prostředkem antikoncepce, podporuje periodické ztráty těhotenství v raných stádiích, způsobuje neustálý zánět, poškozuje stěny a děložní čípek, narušuje rovnováhu mikroflóry a ovlivňuje chování žen.

  Když se ženy často dozví o skrytých mechanismech nitroděložního tělíska, zeptají se: „Co tedy dělat? Je možné neotěhotnět, ale současně nepoužívat spirálu? “ Je tu taková příležitost! Vědci již dlouho věřili, že nejspolehlivějším způsobem, jak odložit početí s účinností 99,6%, je použití metody Symptomatic Fertility Recognition Method. Metoda umožňuje určit čas ovulace s vysokou přesností. Přeskočením tohoto krátkodobého intervalu v cyklu žena není schopna otěhotnět ve všech ostatních dnech cyklu. Po zvládnutí systému sebepozorování svého těla žena chápe, v jakém období cyklu je, v plodných nebo absolutně neplodných dnech, co se děje v hormonálním pozadí, jak to ovlivňuje náladu a chování a jak tyto funkce využít při plánování svých záležitostí. Symptomaticko-termální metoda vám navíc umožňuje zvládnout systém obnovy těla po odstranění nitroděložního tělíska, abyste bezpečně otěhotněli a porodili dítě. Metoda pomáhá zajistit, aby zotavení ze spirály trvalo méně času a bylo produktivnější. Systém Symptomaticko-termální metody je možné zvládnout díky odborné literatuře. V Grodnu to lze provést v kostelech města, zejména ve farnosti ve Višněvci se to můžete naučit po konzultaci s rodinným psychologem.

  Informace ze stránky Eleny Agafonové vk.com

  Důsledky nitroděložního tělíska. Intrauterinní zařízení: výhody a nevýhody

  Nitroděložní spirála je velmi častou metodou antikoncepce u žen v Rusku, skandinávských zemích a asijských zemích. Jeho popularitu získávají následující výhody:

  • vysoký indikátor spolehlivosti: ze 100 žen užívajících nitroděložní tělíska po dobu jednoho roku může dojít pouze k jednomu těhotenství;
  • účinek dlouhodobého užívání - od 5 do 10 let;
  • okamžitý antikoncepční účinek;
  • snadnost použití;
  • důvěrnost metody;
  • nízké náklady na antikoncepci;
  • při správném umístění v děložní dutině ji žena necítí
  • odstraněna na žádost ženy, kdykoli, jakmile se rozhodne, že již nechce používat tento typ antikoncepce;
  • velmi rychlé zotavení „plodnosti“;
  • možnost použití během kojení nepoškozuje zdraví dítěte;
  • žádný účinek na tělo jako celek;
  • používání určitých typů nitroděložních tělísek pro terapeutické účely;
  • nevyžaduje použití dalších metod antikoncepční ochrany.

  Ano, existuje mnoho výhod. Pro objektivní posouzení je však nutné zvážit všechny argumenty proti použití IUD.

  Mezi významné nevýhody patří:

  • přítomnost kontraindikací;
  • bohaté a prodloužené „kritické dny“;
  • špinění špinění před a po menstruaci;
  • nedostatečná ochrana před sexuálně přenosnými infekcemi;
  • vysoký výskyt zánětu v děloze a přílohách;
  • nechrání před mimoděložním těhotenstvím, spíše ho dokonce provokuje (kromě nitroděložních tělísek obsahujících hormony);
  • možné komplikace se zavedením - perforace nebo perforace stěny dělohy;
  • není vyloučeno vyloučení (spontánní výhřez nitroděložního tělíska z děložní dutiny);
  • spirálu nelze nainstalovat a odstranit sami.

  Pokud tedy uvažujete o instalaci antikoncepčního nitroděložního tělíska, výhody a nevýhody jeho používání uvedené výše vám pomohou rozhodnout se pro výběr metody antikoncepce..

  Pozornost! Pokud jste se rozhodli pro nitroděložní tělísko, poraďte se se svým lékařem. Specialista posoudí všechna rizika pro vaše zdraví a vybere pro vás nejvhodnější nitroděložní tělísko.

  Jaké je nebezpečí nitroděložního tělíska pro zdraví ženy

  Zvažte situace, kdy je nitroděložní tělísko kontraindikací:

  Žena není vdaná, má více než dva sexuální partnery a promiskuitní sex. Je pro ni nebezpečné používat spirálu?

  Nepochybně. Protože spirála nechrání před pohlavními chorobami. Jeho neustálá přítomnost v děložní dutině navíc zvyšuje frekvenci infekce pánevních orgánů..

  Žena zaznamenává časté zhoršení chronických onemocnění dělohy a vaječníků.

  Spirála jí rozhodně není prokázána: zhoršení zánětlivého procesu může být tak závažné, že je nutná chirurgická léčba.

  Dlouhá, těžká a bolestivá období.

  IUD situaci ještě zhorší, povede ke zvýšené ztrátě krve a rozvoji anémie z nedostatku železa.

  Benigní nebo maligní nádory dělohy.

  Poškození spirály je zřejmé.

  Spirálu nelze jednoznačně použít za následujících podmínek:

  • definitivní nebo podezření na těhotenství;
  • mimoděložní těhotenství v minulosti;
  • abnormální struktura dělohy;
  • alergie na měď.

  Je důležité vědět! Nitroděložní tělísko jako metoda antikoncepce je ideální pro pravidelné sexuální partnery nebo manželské páry, u nichž existuje minimální riziko vzniku pohlavně přenosných infekcí..

  Instalace nitroděložního tělíska u nulipárních dívek vyvolává mnoho otázek a názory se dělí přesně naopak. Pokud jste ještě nezažili radost z mateřství a máte touhu používat spirálu, nemůžete to udělat bez důkladného vyšetření svého zdraví gynekologem.

  Pokud je spirála dole. Jak by měla spirála stát?

  V anotaci ke spirále se říká, že antény spirály by měly vyčnívat z děložního čípku o 1 - 2 cm. Při instalaci spirály musí gynekolog dlouhé antény ořezat na tuto délku. Podle těchto antén můžete každý měsíc zjistit, zda je spirála na svém místě. Proto je zcela normální cítit antény spirály. Nejprve jsou antény zkroucené, pak se uvolní a žena je sama cítí.

  Je to jiná věc, pokud žena už necítí tykadla. Může existovat několik vysvětlení. Za prvé, možná žena prostě neví, kde hledat tykadla. Zadruhé se antény odlomily, zatímco spirála zůstala na svém místě. Zatřetí spirála vypadla z dělohy. Pokud antény necítíte, musíte navštívit gynekologa a určit skutečný důvod.

  Na otázku, zda existují omezení v pohlavním styku s vyčnívajícími anténami a jaká jsou tato omezení, lze odpovědět na následující: neexistují žádná omezení. Žena ani muž by za žádných okolností neměli během styku cítit nepohodlí ze spirálových prvků. Spirála během pohlavního styku nevypadne, ledaže by muž samozřejmě vyvinul zvláštní úsilí.

  Po chvíli se antény obvykle stáhnou. Někdy gynekologové nechávají velké antény záměrně, v případě nouze. A antény jsou odříznuty, když je spirála na samém dně dělohy. Se zataženou spirálou as malými anténami je spirála v případě potřeby obtížnější dosáhnout.

  Někdy jsou chvíle, kdy se spirála odmítá. V těchto případech může žena také cítit vyčnívající antény vznikající spirály. To se děje jen dva týdny po instalaci: antény spadly, „spadly“ a spirála musela být odstraněna.

  Některé ženy hlásí, že se tykadla občas odlepily. Jsou popsány případy, kdy vypadla pouze jedna anténa, kterou našel její manžel dva roky po instalaci. Žena šla navštívit gynekologa a lékař zjistil, že spirála je normální, a rozhodl se ji opustit. Stála za tím dalších pět let.

  Cítit spirálu je tedy normální. Pokud spirála začne vypadávat, tento okamžik lze stěží přehlédnout - žena pocítí křečovitou bolest a pak musíte určitě jít k lékaři.

  Nitroděložní tělísko (IUD) je malé, flexibilní plastové antikoncepční zařízení. Zavádí se do dělohy, kde poskytuje bezpečnou, vysoce účinnou a dlouhodobou antikoncepci.

  Nejběžnější u žen jsou nehormonální cívky „Multiload“ a „Nova-T“ (jejichž princip činnosti je založen na prevenci implantace vajíčka spermicidním účinkem cívky způsobeného oxidační reakcí mědi, která je obalena kolem zařízení), a také hormonální cívka „Mirena“ (účinná látka - hormon levonorgestrel, který potlačuje ovulaci, zesiluje hlen v cervikálním kanálu a ztenčuje endometriální vrstvu v děloze, čímž je těhotenství téměř nemožné).

  Působení spirál s měděnými vinutími je od tří do pěti let a působení Mireny nejméně pět let. Všechny tři typy spirál jsou ve tvaru písmene T a asi 1,5 cm dlouhé. Spirály můžete kdykoli odstranit na žádost ženy.

  IUD jsou dobrou volbou pro ženy, které hledají vysoce účinnou, dlouhotrvající a zároveň snadno reverzibilní metodu antikoncepce. Spirály jsou také vhodné pro ženy, které nechtějí (nebo jsou kontraindikovány) používat určité hormonální metody, jako jsou antikoncepční pilulky nebo. Mějte na paměti, že nitroděložní tělísko nechrání před infekcemi pohlavních orgánů (STD).

  Průměrné náklady na nitroděložní tělísko se pohybují mezi 20 a 500 dolary plus náklady na jeho instalaci. Samozřejmě, pokud se rozhodnete pro „Mirenu“, která stojí přibližně 300 USD, pak se tato částka může zdát obrovská! Ale počítejte: akce spirály trvá asi 5 let, to znamená, že se ukázalo, že ročně utratíte asi 60 $ za antikoncepci, což je mnohem levnější než antikoncepční pilulky..

  Nitroděložní tělísko má 20 let následků. Jak dlouho je nitroděložní tělísko umístěno? A pokud spirála stojí více než termín (6, 10, 20 let)?

  Ze všech metod antikoncepce je IUD nejspolehlivější a nejoblíbenější. Použití této techniky zahrnuje přísné dodržování provozních pravidel, z nichž jedním je trvanlivost cívky, přítomnost kontraindikací nebo omezení.

  Jak dlouho je spirála nasazena, záleží na výrobci produktu a použitých materiálech při jeho výrobě. Hormonální cívka stojí 6 let (plus nebo mínus pár let, v závislosti na výrobci), verze obsahující měď je méně regulovaná - cívka stojí 10 let bez nutnosti výměny. Vzhledem k tomu, že antikoncepce je ve skutečnosti cizí těleso, měla by žena pečlivě sledovat, jak dlouho je spirála umístěna, a nepřekračovat ji, protože to může vést k vážným vedlejším účinkům.

  IUD zavádí gynekolog asi 3-4 dny po nástupu menstruace, protože právě v této době je děložní čípek mírně otevřený, což usnadňuje postup. V některých případech bude nejlepší doba 5–9 dní po skončení menstruace. Lékař určí nejlepší možnost.

  Během prvních dnů po zavedení je možné malé množství špinění. Po 1-1,5 měsíci musíte znovu navštívit gynekologa k vyšetření. Okamžitě musíte kontaktovat odborníka v následujících případech:

  1. neobvyklá bolest, zejména po pohlavním styku;
  2. těžké krvavé výtoky;
  3. křečovitá bolest v dolní části břicha;
  4. nedostatek menstruace;
  5. neschopnost detekovat nitky antikoncepce;
  6. zkoumání tvrdé části antikoncepce;
  7. ztráta finančních prostředků;
  8. pokud je použita spirála, která již vypršela;
  9. další atypické příznaky.

  Kdy mohu nitroděložní tělísko odebrat?

  Tento přírodní prostředek 100% zmírňuje bolest během menstruace! Uhádnete, co to je - zbavte se toho navždy!

  Bez ohledu na typ a trvání spirály musí být po předběžném vyšetření odstraněn za sterilních podmínek gynekologem. Nestojí to za to dělat sami, protože existuje riziko poškození děložní sliznice a zavlečení infekce do těla.

  Pokud během používání nitroděložního tělíska nenastaly žádné komplikace nebo infekce, bude proces odstraňování rychlý a zcela bezbolestný. Pokud není možné najít vlákno léku nebo pokud se vyskytly další komplikace, provede se hysteroskopie, která vám umožní získat úplnější obraz o umístění nitroděložní antikoncepce. Proces odebrání se skládá ze dvou hlavních fází:

  • Kontrola a posouzení stavu, ve kterém se nachází nitroděložní tělísko, doba užívání drogy v daném okamžiku atd..
  • Odstranění. Nejlepší čas na odstranění nitroděložního tělíska je, když máte menstruaci. To se provádí pomocí lokální anestézie. Pokud mluvíme o hysteroskopii, použije se anestezie. V některých případech, zejména pokud je významně překročena provozní doba nitroděložního tělíska, je odebrání léku přes cervikální kanál nemožné, proto se antikoncepce odstraňuje přes břišní dutinu.

  Pokud jde o to, kdy je možné nitroděložní tělísko vytáhnout, lze to provést i před datem exspirace:

  1. na osobní žádost ženy;
  2. s částečným odmítnutím léku tělem;
  3. s posunem nitroděložního tělíska, které lze určit anténami prostředků, které se staly buď delšími nebo kratšími;
  4. v přítomnosti akutních zánětlivých procesů v pánevních orgánech;
  5. velmi silné krvácení;
  6. rakoviny;
  7. nástup menopauzy;
  8. těhotenství;
  9. jiné patologie.

  Pokud cívka stojí více než termín, existuje možnost, že je látka pevně připojena ke stěnám dělohy nebo dokonce zarostlá. Proto by ženy, které užívají tento typ antikoncepce, měly být pravidelně vyšetřovány gynekologem, který pomáhá odhalit problém v raných fázích. Existují případy pacientů, u nichž spirála stojí 20 let nebo i více. Odstranění agenta za takových okolností je poměrně obtížné a obvykle se provádí v nemocničním prostředí..

  Odstranění nitroděložního tělíska je běžný postup, který lze provést bez ohledu na to, jak stará je cívka. Při absenci infekce a komplikací je proces snadný a bezbolestný. Pokud se vyskytnou potíže s extrakcí, provádí se vyšetření a odstranění antikoncepce za stacionárních podmínek. Příčinou komplikací mohou být jak vlastnosti organismu, tak i nedodržování provozních podmínek. Abyste se chránili, musíte pravidelně navštěvovat gynekologa a vzít v úvahu, kolik konkrétního typu spirály je umístěno.

  Tento lék zbavil všechny čínské ženy menstruačních bolestí! Pomůže to také vám! Přilepte se na třísla a zapomeňte na bolest!

  Známky vrozené spirály. Metody a metody odstraňování nitroděložního tělíska

  Extrakce nitroděložního tělíska se nejčastěji provádí ambulantně uprostřed menstruačního cyklu. Postup standardního odstranění nitroděložního tělíska nevyžaduje anestezii.

  Odstranění nitroděložního tělíska se provádí tahem kleštěmi (speciální chirurgický nástroj) nebo pinzetou na antény, které by normálně měly viset z cervikálního kanálu.

  Tato metoda odstranění nitroděložního tělíska je nejjednodušší, nejbezpečnější a nejlevnější.

  Pokud chybí úponky nitroděložního tělíska, lze nitroděložní antikoncepci odstranit instrumentálně během hysteroskopie nebo pomocí extraktoru. Instrumentální odstranění IUD se provádí v lokální nebo intravenózní anestézii.

  Po mechanické expanzi cervikálního kanálu se do děložní dutiny vloží hysteroskop. Pokud nitroděložní tělísko leží volně v děložní dutině, uchopí se pomocí speciálních kleští a poté se vytáhne.

  V závažných případech může být instrumentální metoda odstranění IUD doprovázena poškozením stěn kanálu, dělohy a krvácením.

  Pokud byla důvodem pro odstranění nitroděložní antikoncepce přítomnost zánětlivých, infekčních nebo nádorových procesů děložní dutiny, po odstranění nitroděložního tělíska se z ní odeberou šmouhy ve formě otisků pro další histologické vyšetření.

  Během předběžného gynekologického vyšetření může lékař často identifikovat nitroděložní tělísko, které vyrostlo do stěn dělohy.

  V takovém případě se odstranění nitroděložní antikoncepce provede seškrábnutím děložní dutiny a následnou histologickou diagnostikou výsledného biomateriálu.

  Pokud se část nitroděložního tělíska nachází v blízkosti velkých cév, močovodu a močového měchýře nebo rostla do břišní dutiny, spirála se odstraní pomocí laparotomie nebo laparoskopie.

  V každém případě by odstranění nitroděložního tělíska mělo provádět pouze kvalifikovaný gynekolog. Odstranění nitroděložního tělíska doma je kontraindikováno.

  Takové akce mohou způsobit mechanické poškození sliznic pohlavních orgánů a jejich infekci..

  Při odstraňování nitroděložního tělíska může lékař zjistit možné důsledky použití spirály a v případě potřeby vyvinout individuální terapeutický účinek.

  Pocity po instalaci spirály. „Mirena“. Návod k použití, dávkování

  Spirála je vložena do děložní dutiny. Jeho životnost je pět let. Na samém začátku aplikace cívky je denní rychlost uvolňování levonorgesgrelu 20 μg. V průběhu času se tento indikátor snižuje. Po pěti letech je to 11 mcg denně. Přibližná průměrná denní rychlost uvolňování hormonů je 14 mcg.

  Terapeutický systém dělohy lze použít u žen, které při léčbě používaly hormonální substituční terapii. Nejdůležitější je, aby léky používané při léčbě obsahovaly estrogen a ne progestogen. Pokud je spirála "Mirena" nainstalována správně, Pearl index je 0,1%.

  Produkt Mirena se prodává ve sterilním obalu. Pokud produkt v době nákupu neměl sterilní obal, neměl by být používán. Spirály extrahované z děložního čípku také nemusíte skladovat, protože stále obsahují zbytky hormonální látky.

  Sterilní obal spirály se otevírá až před zavedením produktu do těla dámy. Mirenu by měl instalovat pouze zkušený lékař s příslušnými zkušenostmi v této oblasti. Před zavedením terapeutického systému musí lékař seznámit dámu s kontraindikacemi a možnými negativními jevy. Proveďte gynekologické vyšetření. Vezměte gynekologický nátěr. Pošlete tu dámu na krevní test. Před instalací přípravku Mirena lékař prozkoumá mléčné žlázy. Nežádoucí účinky (instrukce varuje před všemi negativními důsledky, které se často vyskytnou po zavedení spirály) budou minimalizovány, pokud bude pacient vyšetřen a terapeutický systém bude správně nainstalován.

  Během vyšetření pacienta je nutné vyloučit těhotenství a onemocnění infekční a zánětlivé povahy. Všechny zjištěné nemoci před zavedením spirály do těla ženy musí být odstraněny.

  Před zavedením spirály se zkoumá děloha a parametry její dutiny. Považuje se za správné najít „Mirenu“ ve spodní části děložního orgánu. V tomto případě je zajištěn jednotný účinek účinné látky produktu na děložní médium..

  Poprvé je dáma po instalaci spirály vyšetřena po 3 měsících, pak - jednou ročně. V případě potřeby je pacient vyšetřován častěji..

  Pokud je žena v plodném věku, pak se spirála vytvoří do sedmi dnů od začátku kritických dnů. Mirenu lze kdykoli nahradit jiným nitroděložním tělem. Je povoleno zavést nitroděložní tělísko bezprostředně po potratu, který byl proveden v prvním trimestru.

  Po porodu je možné spirálu zavést šest měsíců po involuci dělohy. Pokud involuce přichází se zpožděním, měli byste počkat na její dokončení. Pokud je IUD zaveden s komplikacemi, silnou bolestí nebo je doprovázen krvácením, mělo by být co nejdříve provedeno ultrazvukové vyšetření, aby se vyloučila možnost perforace.

  V případě substituční léčby estrogenem jsou ženy s diagnózou amenorey pro zachování funkcí endometria kdykoli vybaveny spirálou Mirena. U pacientů s prodlouženou menstruací je terapeutický systém podáván v posledních dnech menstruace. Cívka se nepoužívá pro postkoitální antikoncepci.

  Terapeutický systém „Mirena“ se opatrně odstraní zatažením za nitky kleštěmi. Pokud závity nebyly nalezeny, použije se k vytažení spirály tažný hák. Někdy je k odstranění nitroděložního tělíska nutná dilatace děložního čípku.

  Pokud nebudou žádné vedlejší účinky, systém bude odstraněn po pěti letech. Pokud chce dáma tuto metodu antikoncepce používat i nadále, ihned po odstranění předchozího systému je zavedena nová spirála.

  Intrauterinní zařízení: jaká je metoda antikoncepce, kolik je vloženo nitroděložní tělísko?

  IUD je spolehlivá antikoncepce. Vypadá to jako trubka ve tvaru písmene T se strunami (úponky) na jednom konci. Je umístěn v děložní dutině tak, aby vlákna zůstala ve vagině pro snadnou extrakci. Instalační postup provádí gynekolog. Nejběžněji používaná zařízení jsou vyrobena z plastu s přídavkem kovů (měď, stříbro). Nitroděložní tělísko v děložní dutině brání vajíčku získat oporu a vyvíjet se.

  Existují hormonální nitroděložní tělíska. Jejich činnost je zaměřena na prevenci nástupu neplánovaného těhotenství a regulaci menstruačního cyklu. Navíc při používání hormonálních nitroděložních tělísek se snižuje bolest během menstruace a objem výtoku. Hormony mění tekutinu v cervikálním kanálu, takže je silnější. Tato konzistence narušuje pokrok spermií. Je třeba poznamenat, že obecná hladina hormonů v těle se nemění, spirála neovlivňuje nástup ovulace.

  Kdy musím nitroděložní tělísko odstranit?

  Důvody pro odstranění nitroděložního tělíska:

  • Touha otěhotnět. Vyjmutí zařízení vám umožní otěhotnět v dalším cyklu.
  • Zánět. Nelze předvídat reakci těla na zavedení cizího předmětu. Po instalaci se často vyskytují zánětlivé procesy. Kromě toho je při častých změnách partnerů možná infekce.
  • Myoma. Odstranění nitroděložního tělíska je v tomto případě povinné.
  • Těhotenství. Existují případy, kdy dojde k těhotenství při použití nitroděložního tělíska.
  • Mimoděložní těhotenství. V tomto případě je nutné spirálu odstranit.
  • Nepohodlí, špinění. Za normálních okolností by bolestivé pocity měly zmizet do 20–30 dnů po instalaci spirály. Pokud je bolest silná a silně krvácí, je nutné nitroděložní tělísko odstranit.

  Jak odstranit spirálu?

  Postup odebrání zařízení zahrnuje následující kroky:

  • gynekologické vyšetření;
  • zavedení expandéru;
  • antiseptické ošetření krku;
  • vyjmutí nitroděložního tělíska zachycením antén.

  Při odstraňování spirály se žena musí úplně uvolnit. Lékař obvykle táhne zařízení za antény. Pokud jsou antény krátké, nitroděložní tělísko se odstraní pomocí speciálního zařízení pod kontrolou ultrazvukového přístroje.

  Jaké mohou být důsledky instalace spirály?

  IUD je dlouhodobá antikoncepce. Několik let žena nemyslí na nástup těhotenství a zvykne si na cizí předmět v děložní dutině. Někteří nežní pohlaví zapomínají na období nošení a cívku včas neodstraňují. To může vést k:

  • vniknutí spirály do dělohy;
  • zánětlivé procesy;
  • dostat infekci;
  • neplodnost.

  Rehabilitační období: užitečná doporučení odborníků

  Po vyjmutí zařízení by žena měla dodržovat následující doporučení:

  • zdržet se pohlavního styku po dobu 5-6 dnů;
  • nepoužívejte tampony a vaginální čípky;
  • nedávejte si horké koupele, nenavštěvujte koupele a sauny;
  • omezit fyzickou aktivitu.

  Odstranění nitroděložního tělíska může ovlivnit váš menstruační cyklus. Další období se může zpozdit. Žena někdy pociťuje nepohodlí v dolní části břicha, objeví se špinění.

Děložní krvácení po spontánním potratuKrvácení po potratu, i když neúplné a poměrně hojné, je běžným jevem, pokud se jedná o krátkodobý potrat. Pozdě - blíže polovině těhotenství, vše probíhá podle typu porodu.