Je možné užívat Duphaston s menstruací

Jedním z nejčastěji předepisovaných léků v gynekologii jsou hormonální léky. Hormony mají obrovský dopad na fungování ženského reprodukčního systému. Porušení jejich normálního množství často vede k negativním zdravotním následkům. Duphaston je nejúčinnější a nejbezpečnější lék používaný ke korekci hladiny progesteronu u žen..

 • Mechanismus účinku léku
 • Režimy podávání léků

Hladiny progesteronu mohou být u mnoha patologických stavů u žen nedostatečné. Průběh léčby přípravkem Dufaston by měl být předepsán výhradně lékařem po důkladném vyšetření těla. Nezapomeňte se zeptat svého lékaře, jak vaše menstruace probíhá na pozadí Dufastonu a jaká jsou schémata užívání tohoto léku.

Mechanismus účinku léku

Progesteron je jedním z hlavních ženských pohlavních hormonů a ovlivňuje menstruační cyklus a přípravu těla na těhotenství. Hlavní účinnou látkou léku Duphaston je dydrogesteron. Tato syntetická látka je analogem progesteronu, má na tělo stejné účinky jako tento důležitý pohlavní hormon.

Aktivní produkce progesteronu začíná ve druhé fázi menstruačního cyklu bezprostředně po ovulaci, její hlavní funkcí je příprava endometria dělohy na intususcepci vajíčka v časném těhotenství. Pokud není stěna dělohy dostatečně uvolněná a vaskularizovaná, hrozí spontánní potrat nebo se nemusí vůbec objevit embryo.

Při užívání léku se hladina progesteronu v krvi normalizuje, na rozdíl od přírodního progesteronu, Duphaston nezpůsobuje výrazné vedlejší účinky. Negativní reakce na lék může být způsobena individuální nesnášenlivostí dydrogesteronu, v takových případech vám ošetřující lékař vybere jiný lék.

Režimy podávání léků

Mnoho žen se zajímá o to, zda je možné pít Duphaston během menstruace. Existují určité režimy pro užívání tohoto léku, které závisí na stavu pacienta a hlavních indikacích. Duphaston je předepsán pro takové patologie:

 • endometrióza;
 • premenstruační syndrom doprovázený výrazným zhoršením blahobytu;
 • historie potratů;
 • výhružný potrat;
 • menstruační nepravidelnosti.

Duphaston se často používá k normalizaci menstruačního cyklu. V takových případech musíte použít lék od 11. do 25. dne cyklu nebo od 5. do 25. dne cyklu (s dysmenoreou).Při užívání léku by vaše menstruace měla začít 2-3 dny po vypití poslední pilulky. Jedním z možných projevů nepravidelného cyklu je předčasný nástup menstruačního krvácení při užívání léku. K tomu může dojít v důsledku stresu nebo nerovnováhy jiných hormonů v těle..

Duphaston by se neměl pít, pokud začala menstruace. Doporučuje se co nejdříve kontaktovat svého gynekologa a zjistit příčinu předčasného nástupu menstruace. Tato situace není pro zdraví ženy nebezpečná, lékař upraví režim užívání léků, po kterém může léčba pokračovat. Pokud vaše menstruace začala dříve, budete si muset přepočítat délku menstruačního cyklu..

Samoléčba hormonálními léky může mít vážné zdravotní následky. Některé ženy užívají přípravek Duphaston k urychlení menstruačního krvácení. V takových případech je během menstruace pití Dufastonu nebezpečné, důsledkem nekontrolovaného užívání léku mohou být závažné poruchy v hormonálním systému a následná neplodnost.

Lék je účinný pouze při dodržení režimu a dávkování (obvykle 20 mg denně). Proto je ve většině případů s 28denním cyklem posledním dnem příjmu 25. den cyklu. Není nutné pokračovat v užívání tablet s předčasnou menstruací nebo opožděnou léčbou. Nejprve je vhodné vyšetřit gynekologa a za přítomnosti extragenitální patologie i další odborníky, aby zjistili příčinu selhání menstruačního cyklu. V některých případech, pokud začala menstruace, je třeba pilulky užívat podle schématu po skončení menstruačního krvácení. Pro další léčbu tímto přípravkem se však musíte nejprve poradit s gynekologem.

Duphaston pro volání menstruace: jak užívat, vedlejší účinky

O reprodukčním zdraví ženy svědčí její pravidelný menstruační cyklus. Každé z nežných pohlaví alespoň jednou v životě čelilo zpoždění menstruace. Chcete-li tento problém vyřešit, měli byste navštívit lékaře, který pečlivě analyzuje situaci a doporučí konkrétní lék k vyvolání menstruace..

Stručně o menstruaci

Menstruační cyklus je časový interval počítaný od prvního dne poslední menstruace do prvního dne začátku. Obvykle trvá 21 až 35 dní a menstruace trvá 3 až 7 dní. V menstruačním cyklu existují dvě fáze:

 • v první (kontrolované FSH a probíhá pod záštitou estrogenu) dochází k proliferaci endometria (proliferativní fáze).
 • během první fáze začíná endometrium zesilovat (až 4 - 5 mm) a růst a folikuly dozrávají ve vaječníku.

Když hladina estrogenu dosáhne svého vrcholu, hlavní folikul praskne a uvolní se z něj zralé vajíčko - které se říká ovulace. Na místě hlavního folikulu se působením LH vytvoří žluté tělísko, které produkuje progesteron. Od okamžiku, kdy hypofýza začne vylučovat LH a produkci progesteronu, začíná druhá nebo sekreční fáze cyklu. Během této fáze se výstelka dělohy ztrácí a stává se edematózní, to znamená, že se připravuje na příjem takzvaného implantace, oplodněného vajíčka. Pokud nedošlo k početí, pak do konce druhé fáze produkce LH a podle toho progesteron klesá a poté se zastaví a sliznice dělohy začíná být odmítána - to je deskvamace nebo menstruace.

Proč je menstruace zpožděna?

Nastal čas „X“, ale menstruace nezačala, existuje mnoho důvodů pro absenci menstruace:

Těhotenství

Se zpožděním a ještě více nepřítomností menstruace po dobu delší než 10 dní je prvním krokem vyloučení těhotenství. Jak se říká, vyložená zbraň vystřelí jednou ročně. To znamená, že i přes přijatá opatření stále existuje šance na otěhotnění (viz Duphaston během těhotenství).

Poporodní období

Menstruaci nelze očekávat nejméně 4 (nebo lépe 8) týdnů po porodu, a to navzdory skutečnosti, že žena dodržuje umělé krmení. V prvních 6 až 8 týdnech po porodu by se měl povrch rány dělohy (v místě placenty) zahojit a vytvořit novou funkční vrstvu endometria připravenou k deskvamaci. A pokud žena kojí, má v krvi zvýšený prolaktin, který inhibuje produkci FSH a LH v hypofýze, což blokuje sekreci estrogenu a progesteronu a změny v endometriu (transformaci a sekreci) nezbytné pro jeho odmítnutí - menstruaci.

Puberta

Během puberty je nepravidelný menstruační cyklus považován za normální po dobu dvou let po menarche, což naznačuje nestálé hormonální hladiny a neustálé „skoky“ hormonů. Dochází ke zkrácení nebo prodloužení cyklu, které je doprovázeno buď zpožděním menstruace, nebo jejich neočekávaným nástupem. Pokud po stanovené době nebyl cyklus upraven, měli byste podstoupit vyšetření a vyloučit jiné příčiny opožděné menstruace.

Anovulace

Nedostatek ovulace se může objevit u zdravé ženy ve 2 - 3 menstruačních cyklech po celý rok (viz ovulační test). Žluté tělo v důsledku anovulace se netvoří a proliferativní fáze není nahrazena sekreční fází, to znamená, že funkční vrstva endometria neroste a není třeba nic odmítat. K takovým anovulačním cyklům dochází v důsledku krátkodobých poruch v systému hypotalamus-hypofýza-vaječníky pod vlivem různých, ale krátkodobých faktorů (změna klimatu, stres, fyzické přetížení).

Podvýživa

Nedostatečná a nedostatečná výživa, včetně přísných diet pro hubnutí, ovlivňuje menstruační cyklus. Hladina estrogenu, který se syntetizuje nejen ve vaječnících, ale také v tukové tkáni, klesá s prudkým poklesem hmotnosti, což vede k hormonálním poruchám až k rozvoji amenorey..

Nadváha

Nadváha může také způsobit trvalé zpoždění menstruace, oligomenorey a amenorey. Estrogeny, syntetizované ve velkém množství v tukové tkáni, se přeměňují na androgeny, což způsobuje hyperandrogenismus, narušení cyklu a změny vzhledu (akné, strie, hirsutismus a další).

Umělé nebo spontánní ukončení těhotenství

Lékařský potrat i potrat jsou pro tělo stresující, náhlá změna hormonálních hladin po přerušení těhotenství způsobí poruchy funkce systému hypotalamus-hypofýza-vaječníky a vede k narušení cyklu (krátká a skrovná menstruace, jejich zpoždění).

Gynekologická hormonální onemocnění

Polycystické onemocnění vaječníků, endometrióza, nádory vaječníků a rakovina dělohy mohou být doprovázeny dlouhým zpožděním s následným krvácením.

Užívání hormonálních léků

Prevence těhotenství pomocí hormonálních léků (viz klady a zápory orální antikoncepce) nebo léčba endokrinní patologie také ovlivňují pravidelnost menstruačního cyklu a způsobují opožděnou menstruaci.

Premenopauza

S věkem klesá produkce hormonů ve vaječnících, což je často doprovázeno hormonálními výkyvy a menstruačními nepravidelnostmi (tělo se připravuje na menopauzu).

Infekční onemocnění dělohy a přívěsků

Jak funguje duphaston

Aktivní složkou léčiva "Duphaston" je dydrogesteron. Jedna tableta obsahuje 10 mg. Rysem dydrogesteronu je jeho podobnost ve struktuře, chemických a farmakologických účincích s přírodním (přírodním) progesteronem. Protože dydrogesteron není derivátem testosteronu, nezpůsobuje vedlejší účinky spojené s většinou syntetických progestogenů odvozených od androgenů (nadměrné ochlupení nebo zhrubnutí hlasu).

Lék také nemá anabolickou aktivitu (nezvyšuje syntézu bílkovin a svalové tkáně), neovlivňuje produkci a metabolismus glukokortikoidů a teplotu, včetně bazální teploty (například při užívání COC nemá smysl měřit bazální teplotu). Dydrogesteron podporuje příznivý účinek estrogenů na krevní lipidy, liší se však tím, že neovlivňuje srážení krve. Dydrogesteron také nepříznivě neovlivňuje metabolismus sacharidů a funkci jater..

Dydrogesteron doplňuje deficit vlastního progesteronu v těle, to znamená, že podporuje „vývoj“ druhé fáze cyklu - uvolňuje endometrium a připravuje jej buď na implantaci vajíčka, nebo na odmítnutí (měsíčně). Duphaston tedy snižuje zvýšené riziko hyperplazie endometria nebo rakoviny v přítomnosti přebytku estrogenu, které je pozorováno s prodlouženým a pravidelným zpožděním menstruace..

Indikace pro přijetí a dávkování

Lék se kromě volání menstruace používá také pro další indikace (v případě nedostatku progesteronu):

 • endometrióza - dyufaston je předepsán od 5 do 25 dnů cyklu, 1 tableta dvakrát denně;
 • nedostatečnost druhé fáze (luteální) a léčba neplodnosti způsobené ní - od 14 do 25 dnů cyklu, 1 tableta;
 • premenstruační syndrom - od 11 do 25 dnů, tableta dvakrát denně;
 • nepravidelná menstruace - od 11 do 25 dnů, tableta dvakrát denně;
 • amenorea - ve spojení s estrogeny (od 1 do 25 dnů, jednou denně), duphaston musí být užíván jako pilulka dvakrát denně od 11 do 25 dnů cyklu.

Pokud reakce endometria na léčivo podle údajů z ultrazvuku není dostatečná (tloušťka endometria ve druhé fázi nedosahuje 10 mm), dávka duphastonu se zvýší na 20 mg.

Jak způsobit menstruaci pomocí dyufastonu?

S dlouhým zpožděním menstruace byste měli navštívit lékaře, který nejprve vylučuje těhotenství. Pokud nedojde k těhotenství, pak po důkladném shromáždění anamnézy a stížností určí lékař možný důvod zpoždění menstruace..

 • V případě vlivu vnějších faktorů (stres, změna klimatu atd.) Začíná menstruace sama o sobě po vyloučení jejich působení.
 • Ale v případě pokračujícího zpoždění až 10 nebo více dnů se doporučuje provést krevní test na hormony a poté pokračovat v léčbě.
 • Duphaston pro volání menstruace je předepsán v dávce 10 mg (1 tableta) dvakrát denně po dobu 5 dnů.
 • Menstruace začíná po vysazení léku nebo o něco dříve než na konci kurzu.
 • Zpožděná akce je také možná, když menstruace „přijde“ za 3 - 7 dní po zrušení dyufastonu.

Pokud si pacientka stěžuje na nepravidelný menstruační cyklus a neustálé zpoždění menstruace, je jí předepsána 3 - 6měsíční léčba duphastonem od 11 do 25 dnů cyklu. Po takovém průběhu léčby se zpravidla cyklus obnoví.

Kontraindikace

 • Lék byste neměli užívat, pokud máte Rotorův a Dabin-Johnsonův syndrom
 • S extrémní opatrností je duphaston předepsán, pokud během těhotenství došlo ke svědění kůže.
 • Také se nedoporučuje užívat drogu během kojení (přechází do mléka).
 • A samozřejmě, dyufaston není předepsán v případě individuální nesnášenlivosti vůči dydrogesteronu.

Vedlejší účinek

Užívání duphastonu může být doprovázeno řadou vedlejších účinků.

 • Nejprve na pozadí léčby tímto lékem může dojít k průlomovému děložnímu krvácení, které je eliminováno zvýšením dávky léku.
 • Možné jsou také změny hematopoetického systému a rozvoj hemolytické anémie (zřídka).
 • Řada žen zaznamenává výskyt bolesti hlavy nebo migrény, zvýšené citlivosti mléčných žláz.
 • Výskyt alergických reakcí (svědění a vyrážka, kopřivka a ve vzácných případech Quinckeho edém) není vyloučen..
 • Možná dysfunkce jater (slabost nebo malátnost, žloutenka a bolestivost v pravém hypochondriu).
 • A velmi zřídka duphaston vyvolává vývoj otoků končetin.

Dufastonovy analogy

Existuje celá řada léků, jejichž mechanismus účinku je podobný dyufastonu. Charakteristickým rysem všech uvedených analogů duphastonu je jejich schopnost způsobit letargii a ospalost a snížit koncentraci..

 • Utrozhestan

Účinnou látkou tohoto léčiva je přírodní mikronizovaný progesteron, který se získává z rostlinných materiálů. Utrozhestan je dostupný v želatinových tobolkách, které se užívají jak perorálně (uvnitř), tak i intravaginálně. Jedna tobolka obsahuje 100 účinných látek. Dávka pro léčbu je v každém případě zvolena individuálně a závisí na formě onemocnění a závažnosti klinických příznaků. Utrozhestan, stejně jako Duphaston, lze užívat během těhotenství..
Cena: 28 ks 410 rub.

 • Iprozhin

Aktivní složkou léčiva je progesteron získávaný synteticky. Iprozhin je také dostupný v kapslích, které lze užívat perorálně nebo intravaginálně. Jedna tobolka obsahuje 100 mg progesteronu.
Cena: 15 ks 380 rublů.

 • Crynon

Krynon je k dispozici ve formě gelu. Jeden aplikátor obsahuje 1,125 gr. uměle syntetizovaný progesteron. Aplikátory se zavádějí do pochvy.
Cena: Kryonon 2200-2700 rublů.

 • Prajisan

Tento lék také obsahuje syntetický progesteron, 100 nebo 200 mg v každé tobolce. Je povoleno orální a intravaginální podání prajisanu.
Cena: 10 ks 270 rbl.

Otázka odpověď

Měl jsem dlouhé zpoždění a můj těhotenský test byl negativní. Lékař předepsal užívání duphastonu. Po skončení přijetí došlo k tmavému špinění, které trvalo jen 2 dny. To je normální?

Ano, po prvním podání léku menstruace netrvá dlouho a je poměrně vzácná, což se vysvětluje neúplným množením endometria, to znamená, že sliznice dělohy ještě nebyla zcela připravena k odmítnutí, protože funkční vrstva endometria nedosáhla požadované tloušťky. Po užívání přípravku Duphaston po dobu tří měsíců se hormonální pozadí a menstruační cyklus vyrovnají a menstruace bude intenzivnější a prodloužená..

Po zrušení dyufastonu menstruace nezačala 5. den, ani 7. den. Těhotenský test je sporný. Co dělat?

Samozřejmě nejprve stojí za to vyloučit / potvrdit těhotenství, darovat krev hCG a provést ultrazvuk dělohy. V 90% případů je těhotenství potvrzeno.

Lékař předepsal duphaston na dlouhé zpoždění, ale po vysazení léku menstruace nezačala. Jaký je důvod?

Pokud je těhotenství 100% vyloučeno, pak je možná vaše hladina estrogenu příliš nízká, což nezpůsobilo proliferaci endometria v první fázi, a proto nemohlo urychlit druhou - sekreční fázi cyklu. Ukázalo se tedy, že endometrium je „nezralé“ a vůbec není připravené na deskvamaci - menstruaci. Je nutné studovat hladinu estrogenu v první fázi a obsah progesteronu ve druhé a upravit léčbu narušeného menstruačního cyklu estrogenovými a progesteronovými přípravky.

Užívání duphastonu zvyšuje váhu?

Lék zvyšuje metabolické procesy, to znamená, že zrychluje vstřebávání živin, což může "podnítit" chuť k jídlu a vyvolat zvýšení tělesné hmotnosti. Při léčbě duphastonem je třeba se vyvarovat hypodynamie a kontrolovat chuť k jídlu, poté hmotnost zůstane na stejné úrovni. Může dojít k určitému zvýšení tělesné hmotnosti v důsledku periferního edému, ale zmizí s nástupem menstruace samy.

Je možné užívat alkohol při léčbě dyufastonem?

Příjem alkoholických nápojů není během léčby duphastonem žádoucí (ale není zakázán). Lék se metabolizuje v játrech a alkohol tento proces urychluje, takže terapeutický účinek duphastonu na pozadí konzumace alkoholu se může snížit.

Je možné u dyufastonu urychlit menstruaci?

Ano, užívání léku od 11. dne cyklu vám umožňuje přiblížit nástup menstruace, ale lékaři to kategoricky nedoporučují. Všechny hormonální léky ovlivňují hormonální pozadí těla a „nevinná“ touha posunout cyklus jedním nebo jiným směrem může vést k dysfunkci vaječníků a dokonce k neplodnosti.

Jaké léky se nedoporučují užívat současně s dyufastonem?

Na pozadí léčby dyufastonem se nedoporučuje užívat fenobarbital a rifampicin, které urychlují metabolismus léčiva, čímž snižují jeho účinnost.

Dotazy

Otázka: Pokud při užívání dyufastonu došlo k menstruaci?

Stránka poskytuje základní informace pouze pro informační účely. Diagnostika a léčba nemocí musí být prováděna pod dohledem odborníka. Všechny léky mají kontraindikace. Je nutná odborná konzultace!

Ahoj! Je mi 27 let, momentálně se léčím na neplodnost. mým hlavním problémem je pozdní ovulace. Tento měsíc ultrazvuk ukázal, že byla 24. den cyklu, po kterém mi byl předepsán dyufaston a 12. den darovat krev pro těhotenství. Řekněte mi, jestli vaše menstruace začne dříve. Takže neexistuje těhotenství? A můžete přestat pít? dík.

Je nutné užívat Dufaston v souladu se schématem předepsaným vaším gynekologem. V některých případech (v závislosti na klinické situaci) se užívání přípravku Dufaston nemusí zastavit ani během menstruace, proto je nutné tuto záležitost projednat s ošetřujícím lékařem.

Ahoj. Je mi 26 let, začal jsem pít dyufaston podle pokynů lékaře od 14 do 25 dnů cyklu. Vypil jsem jen první cyklus a 23. den mi menstruace šla. Teď nevím, co mám dělat, jestli je nutné dopít až do 25 odpoledne. Když jsem před 11. dnem pil dyufaston, nebylo to tak. Jak být v takové situaci? Budu rád, když mi pomůžete. Díky předem.

Obvykle se přípravek Duphaston používá přesně od 14. do 25. dne menstruačního cyklu, ale pokud je váš menstruační cyklus kratší než 28 dní, lze režim léku upravit. K objasnění situace je nutná osobní konzultace s ošetřujícím gynekologem. Více o léku Duphaston, indikacích a kontraindikacích k jeho použití a o použitých léčebných režimech se dočtete v naší tematické sekci se stejným názvem: Duphaston.

Ahoj! Měl jsem zpoždění asi 4 týdny, lékař diagnostikoval ovariální dysfunkci a předepsal dufastol. Řekl, že po 10 dnech začne menstruace a začala druhý den. Otázkou je, zda mám i nadále pít pilulky nebo ne. Nějak jsem tuto otázku s lékařem nevyjasnil, protože poprvé čelil dysfunkci.

V této situaci nemusíte pokračovat v užívání přípravku Duphaston, ale po skončení menstruace můžete osobně navštívit gynekologa, který vám poskytne komplexní vyšetření a předepíše adekvátní léčbu. Musíte udělat krevní test na pohlavní hormony, udělat ultrazvuk pánevních orgánů, udělat nátěr. Podrobnější informace o otázce, která vás zajímá, získáte v příslušné části našeho webu kliknutím na následující odkaz: Hormonální poruchy. Další informace můžete získat také v následující části našeho webu: Hormonální analýzy

Ahoj! Byl jsem odstraněn polyp endometria 13. den cyklu, od 20. dne byl Dufaston předepsán na 10 dní. Říkali, že pijí až do menstruace, a pak pokračují a od poloviny dalšího cyklu vezmou s sebou cyklodinon a poté provedou ultrazvuk. 8. den užívání Dufastonu (28. den cyklu) začala menstruace. Nedokážu přijít na to, jak vzít Dufastona dále. Pít tyto dva dny? A kdy začít znovu? Ihned po menstruaci nebo od poloviny cyklu s cyklodininem? Nebo se nezastavíte vůbec, ale pokračujete během menstruace a ihned po ní? Recept však říká přesně 10 dní. A ona mi řekla, že to mohu pít (dufaston) pořád. Nechápu, co tím myslela. Chci otěhotnět rychleji. Pomozte, prosím, jinak se k ní nemohu dostat, a v nejlepším případě se na schůzku dostanu za týden. dík.

V této situaci musí být režim přijetí vyjasněn ošetřujícím lékařem gynekologa, protože je určen charakteristikami průběhu onemocnění, výsledky laboratorních a instrumentálních studií. Lék Duphaston je zpravidla předepsán pro neplodnost od 11 do 25 dnů menstruačního cyklu. Doporučuji, abyste si nechali poradit od svého ošetřujícího gynekologa. Podrobnější informace o otázce, která vás zajímá, získáte v příslušné části našeho webu kliknutím na následující odkaz: Dufaston. Další informace můžete získat také v následující části našeho webu: Plánování těhotenství

Ahoj! Moje menstruace probíhají den ode dne, nikdy nedošlo k žádnému selhání, tento měsíc došlo ke zpoždění 7 dní, gynekolog předepsal dyufaston, aby zavolal menstruaci, dvě pilulky denně, vypily 1 ráno, další večer a okamžitě šly, šly jako vždy 5 dní, ale s velmi silnou bolestí, po které byl dva dny hnědý výtok, malé tahání v podbřišku a slabost nohou. Mohlo by to být těhotenství? Myslím, že jsem šla k lékaři brzy, odhadovaný den početí byl 12 dní před užitím.

Pravděpodobnost těhotenství je v tomto případě prakticky vyloučena. Pokud však během posledního menstruačního cyklu došlo k nechráněnému pohlavnímu styku, mělo by být těhotenství spolehlivě vyloučeno - doporučujeme provést krevní test na hCG nebo provést těhotenský test. Pokud nedojde k otěhotnění, doporučujeme provést krevní test na přítomnost pohlavních hormonů.

Dobrý den! Mám neplodnost na pozadí PCOS, užívám proginovu od 5 do 10 dnů cyklu, 2 tablety 11 den 2 tablety proginova 1 dyufaston po dobu 12 dnů 1 tableta proginova 2 duphaston a od 13 do 2 tablety dyufaston. 23. den cyklu přišla menstruace (nebo krvácení nevím) nevím co mám dělat. Pokračujte v užívání pilulek nebo ne? A proč přišli tak brzy měsíc před tím, než bylo toto zpoždění 10-15 dní! Prosím, řekněte mi, jak se.

V této situaci musíte osobně navštívit ošetřujícího gynekologa pro vyšetření a stanovení další taktiky léčby. Doporučujeme pokračovat v léčbě před lékařským vyšetřením..

Menstruace po Dufastonu

Duphaston a menstruace

Při užívání tablet (obvykle se jedná o druhou fázi MC) se doplňuje nedostatek přirozeného progesteronu, což se pozitivně odráží v průběhu menstruačního cyklu. Pokud je příčina porušení stanovena správně a léčba byla provedena podle doporučení lékaře, menstruace začíná Duphaston včas.

Obvykle je předepsáno pít hormony od 14 do 25 dnů. MC, pro podporu druhé fáze budete muset vypít 2 tablety denně. (den a večer). Po ovulaci je pozorován aktivní růst endometria; po vysazení lék způsobuje menstruaci. Za kolik dní začne, záleží na individuálních charakteristikách organismu, často k tomu dojde po 3 dnech. od poslední pilulky. Pokud po Dufatonu nedojde k menstruaci déle než 7 dní, může to být způsobeno řadou důvodů.

Co může způsobit zpoždění

Pokud žena vypila Dufaston na pití, ale stále neexistuje měsíční období, může to mít několik důvodů:

 • Těhotenství

Terapie přípravkem Duphaston probíhá po ovulaci, a proto může být jedním z důvodů zpoždění těhotenství. Pokud došlo k početí, po užívání přípravku Duphaston nedojde k žádné menstruaci. Proto je v prvních dnech absence menstruace nutné provést testy, které pomohou potvrdit nebo vyloučit těhotenství. I když jsou negativní, je nejlepší podstoupit krevní test na hCG. Co pak dělat a zda je možné dále pít Duphaston, stojí za to se poradit s lékařem. Pokud se doporučuje pokračovat v hormonální terapii, pak s největší pravděpodobností bude trvat několik měsíců.

 • Hormonální poruchy

Pokud bylo možné vyloučit těhotenství, stojí za zvážení další důvod absence menstruace po užití přípravku Duphaston. Během léčby některých gynekologických onemocnění se mohou objevit komplikace. Protože Duphaston ovlivňuje hladinu progesteronu v krvi, může dojít k hormonální nerovnováze, která může oddálit menstruační krvácení. Abyste identifikovali patologii, budete se muset stát krví pro pohlavní hormony. Pokud se zpoždění po Duphastonu vyvinulo na pozadí hormonálních poruch, budete muset zvolit jiný léčebný režim k vyvolání menstruace.

 • Pozdní ovulace

Zpoždění menstruace po podání Duphastonu může být způsobeno opožděnou ovulací. Vysoká vlastní hladina progesteronu při užívání syntetických hormonů může oddálit obnovu endometriální vrstvy dělohy, respektive se prodlužuje luteální fáze, právě proto menstruace přijde později (o 7-8 dní). Abyste pochopili, jaké procesy v těle probíhají, budete muset podstoupit ultrazvuk. Stojí za zmínku, že pod vlivem syntetických hormonů musí nutně dojít k reakci těla, bude to jen o něco později než obvykle.

 • Narušení vaječníků, nadledvin nebo štítné žlázy

Když by měl začít menstruační výtok, ale stále to není, neměli byste vyloučit problémy v práci jiných orgánů, které produkují hormony. Zpoždění užívání přípravku Duphaston může být vyvoláno souběžnými patologiemi. Pokud po Duphastonu po dlouhou dobu neexistuje období, měli byste se poradit s odborníkem a po ukončení hormonální terapie podstoupit komplexní vyšetření. Analýzy a ultrazvuk pomohou určit důvod, který způsobil zpoždění menstruace. Pokud se potvrdí, že po podání přípravku Duphaston nedochází k menstruaci na pozadí patologických stavů jiných orgánů, je předepsána další léčba, která umožní napravit příchod menstruace. Budete muset užívat léky podle plánu předepsaného lékařem. Zda taková léčba může úplně vyléčit hormonální onemocnění, poraďte se s odborníkem.

Menstruace začala dříve, než se očekávalo

Menstruace při užívání přípravku Dufaston může přijít mnohem dříve než datum v kalendáři, což je ovlivněno několika faktory:

 • Vlastnosti ženského reprodukčního systému. Pokud po pití hormonální drogy okamžitě začalo špinění (přišla menstruace), lze to považovat za vedlejší účinek tohoto léku. Až do okamžiku, kdy začne silný výtok, stojí za to jít do ordinace lékaře.
 • Nedostatečné dávkování léku. Pokud menstruace začne během druhé fáze cyklu, je koncentrace progesteronu v krvi velmi nízká. V tomto případě pijí zvýšenou dávku v souladu s doporučeními gynekologa.
 • Nedodržování režimu užívání léků. V jaký den krvavý výtok přijde, záleží na použitém léčebném režimu. Pokud hormonální léčba začíná ve fázi 2 cyklu, může mít toto období jiné trvání. Nepřesné dodržování systému nevylučuje skutečnost, že menstruace neproběhla včas. Je nutné, aby žena pokračovala v užívání pilulek v dávce předepsané lékařem..

Bohatá menstruace po užití Duphastonu

Jednou z nejdůležitějších charakteristik menstruace, lékaři berou v úvahu množství samotného výtoku a jejich konzistenci. Je také důležité, co žena během menstruace cítí. Lék, jako je Duphaston, ovlivňuje hormonální pozadí, které se okamžitě projeví v menstruačním cyklu. Během užívání drogy je menstruace bohatá, vysvětluje se to celkem jednoduše. Progesteron přispívá k zesílení endometriální vrstvy dělohy, tak Dufaston působí během druhé fáze. Po chvíli dojde k odmítnutí tkáně. Pokud tedy po Duphastonu došlo k hojné menstruaci, jedná se o normální jev, který nemá žádné důsledky pro zdraví ženy..

Některé ženy během menstruace si všimnou nejen uvolnění nadměrného množství tkáně a krve, ale také prodloužily dobu trvání menstruace. To může znamenat následující:

 • Došlo k vedlejšímu účinku (děložní krvácení se otevřelo)
 • Neexistoval žádný terapeutický účinek (například u endometriózy).

Ti, kteří užívali lék po dlouhou dobu, zaznamenali bolestivou menstruaci, je to možné na pozadí zvýšení množství produkovaných prostaglandinů. V tomto případě je lepší přejít na užívání jiného hormonálního činidla, které vybere ošetřující lékař..

Malý výboj

Účinek přípravku Duphaston na menstruaci může být opačný - jsou zde malé skvrny. Pod vlivem syntetických hormonů není taková reakce těla neobvyklá, po několika měsících by mělo být vše normalizováno, pak menstruace přichází jako obvykle.

Snížení objemu vypouštění může být také spojeno s vynecháním pilulky. Tělo nedostává další progesteron, takže reaguje tímto způsobem. Nahnědlý výtok, který přichází místo menstruace, je příznakem možného implantačního krvácení. Pokračování v léčbě je možné pouze poté, co je žena přesvědčena, že je těhotenský test negativní.

Kdy navštívit lékaře

V některých případech je nutné navštívit lékaře, zejména v těchto případech:

 • Menstruace je zpožděna o týden nebo déle, zatímco žena pil pilulky podle doporučeného schématu a těhotenský test je negativní
 • Přítomnost hojného výtoku krve sraženinami, ve kterých jsou bolestivé pocity (je nutné vyloučit krvácení)
 • Zhoršení celkového stavu: deprese, silné bolesti hlavy, vyrážky na kůži (budete si muset vzít náhradu za Duphaston)
 • Špinění špinění během postmenopauzy
 • Krvácení začalo na začátku užívání drogy
 • Žádná menstruace s pozitivním těhotenským testem (je nutné si ujasnit, zda pokračovat v léčbě hormonálními látkami či nikoli).

Nemůžete pít drogu bez lékařského předpisu, pokud nedojde k další menstruaci. Samoléčba hormonálními léky je plná vývoje vedlejších reakcí a komplikací. Je důležité pochopit vážnost situace. Tento lék můžete užívat pouze na doporučení odborníka..

Je možné pít Duphaston během menstruace

Duphaston je jedním z nejčastěji používaných léků, které jsou předepsány k normalizaci menstruačního cyklu. Je založen na syntetickém analogu progesteronu, pohlavního hormonu, který tělo potřebuje ve druhé fázi cyklu k přípravě na těhotenství. Přebytek tohoto hormonu v první fázi vede k menstruačním nepravidelnostem a blokování ovulace. Proto nemůžete pít Duphaston během menstruace..

 • 1. Mechanismus účinku léku
 • 2. Léčebný režim
 • 3. Vedlejší účinky
 • 4. Menstruace při užívání Duphastonu
 1. Mechanismus účinku léku
 2. Léčebný režim
 3. Vedlejší efekty
 4. Menstruace při užívání Duphastonu
 5. Mechanismus účinku léku
 6. Léčebný režim
 7. Vedlejší efekty
 8. Menstruace při užívání Duphastonu

Mechanismus účinku léku

Progesteron je jedním z hlavních pohlavních hormonů u žen. Ovlivňuje cyklus, zejména přípravu těla na těhotenství. Jeho produkce se zvyšuje ve druhé fázi cyklu, po ovulaci. Jeho hlavní funkcí je připravit endometrium dělohy na zavedení oplodněného vajíčka.

V raných fázích těhotenství může nedostatek progesteronu vést k selhání těhotenství. Ale hlavně za těchto podmínek není vajíčko fixováno ve sliznici dělohy a těhotenství vůbec nenastává.

Poté, co dominantní folikul praskne a vyjde z něj vejce, se na tomto místě vytvoří žluté tělísko. Každý den začíná aktivněji produkovat progesteron. Pod jeho vlivem se mění vnitřní sliznice dělohy - uvolňuje se a zesiluje. Pokud nedojde k otěhotnění, sliznice je odmítnuta. Pod ním jsou vystavena plavidla, otevírá se krvácení, ze kterého začíná menstruační cyklus.

Někdy v důsledku zánětu, léčby nebo poranění dochází ve vaječníku k patologickým procesům, je narušena jeho funkčnost a je produkováno málo progesteronu. Výsledkem je, že endometrium není odmítnuto nebo k němu dochází pokaždé. K normalizaci menstruačního cyklu je předepsán Dufaston. Lék také pomáhá s hyperplazií endometria..

Duphaston je umělý analog progesteronu. Jeho hlavní látkou je dydrogesteron, syntetické léčivo, které má strukturu podobnou progesteronu a má podobný účinek na ženské tělo. Při užívání hormonu se zvyšuje hladina progesteronu. Jedinou možnou negativní reakci na lék je způsobena individuální nesnášenlivostí. V takových případech musíte kontaktovat lékaře a vybrat nový lék..

Mohu během menstruace pít alkohol? Co může a co nemůže darovat krev během menstruace Je možné otěhotnět během menstruace nebo bezprostředně po ní?

Léčebný režim

Mnoho lidí se zajímá o to, zda je možné užívat Duphaston během menstruace. Existují různá schémata užívání této drogy a závisí na hlavních indikacích. Lék je předepsán pro následující patologie:

 • endometrióza;
 • historie potratů;
 • výhružný potrat;
 • porušení cyklu;
 • zhoršení pohody s premenstruačním syndromem.

Hlavním důvodem pro jmenování Dufastonu je normalizace cyklu. V tomto případě se používá od 11 do 25 dnů nebo od 5 do 25 cyklů, pokud nedochází k menstruaci. Během užívání drogy začíná menstruace několik dní po užití poslední pilulky.

Jedním z projevů porušení cyklu je předčasný nástup menstruace. To se může stát kvůli hormonální nerovnováze nebo stresu. Pokud vaše menstruace začala, měli byste přestat pít Dufaston a co nejdříve se obraťte na svého gynekologa, abyste zjistili důvod, proč přišli dříve. Tato situace není nebezpečná, ale je nutné upravit režim léčby drogami.

Vedlejší efekty

Před užitím byste si měli být vědomi možných nežádoucích účinků:

 • otoky končetin;
 • bolest v břiše;
 • zhoršení citlivosti;
 • bolest na hrudi;
 • bolest hlavy.

Je možná alergická reakce. Pokud se během předchozího těhotenství nebo užívání léku objevily příznaky alergie, jako je svědění nebo vyrážky, musíte zvolit jiný lék. Nemůžete užívat lék na intoleranci galaktózy a snížení laktázy.

Menstruace při užívání Duphastonu

Menstruace je hlavním určujícím faktorem při jmenování Dufastona. Hlavním cílem léčby je normalizace cyklu a v některých případech nástup těhotenství. Někdy Duphaston způsobuje mírné zpoždění - ne více než 10 dní.

Pokud menstruace nenastane během recepce, musíte se ujistit, že nedošlo k těhotenství. Za tímto účelem se provádí test nebo se provádí krevní test ke stanovení hormonu lidského choriového gonadotropinu v intervalu dvou dnů.

Pokud je vyloučeno těhotenství a zpoždění je delší, než se očekávalo, je to důvod k obavám. Menstruační nepravidelnosti mohou být způsobeny nadledvinami nebo hypofýzou. Je nutné stanovit hladinu pohlavních hormonů a provést ultrazvukové vyšetření nadledvin a vaječníků.

Při předepisování léku k normalizaci cyklu byste neměli očekávat jeho rychlý účinek. Obnova bude trvat déle než jeden měsíc. Samoléčba je v tomto případě nepřijatelná..

Při užívání přípravku Duphaston se hojný hnědý slizovitý výtok považuje za normální. Obvykle se objevují několik dní po první pilulce, nelze je nazývat menstruací - to je druh vedlejšího účinku. Proto, pokud se objeví hlen s příměsí hnědé, neměli byste se bát, můžete pokračovat v užívání léku..

Přesné dávkování a dávkovací režim předepisuje lékař. Užívání Duphastonu v první fázi menstruačního cyklu může vést k vážnému hormonálnímu narušení, způsobit cysty nebo krvácení. Lék blokuje ovulaci, takže těhotenství během užívání je vyloučeno. Protože menstruace patří do první fáze cyklu, nemůžete během menstruace pít Dufaston..

Sdílet na VK Sdílet na Facebooku Sdílet na Odnoklassniki Video Foto

Mechanismus účinku léku

Progesteron je jedním z hlavních pohlavních hormonů u žen. Ovlivňuje cyklus, zejména přípravu těla na těhotenství. Jeho produkce se zvyšuje ve druhé fázi cyklu, po ovulaci. Jeho hlavní funkcí je připravit endometrium dělohy na zavedení oplodněného vajíčka.

V raných fázích těhotenství může nedostatek progesteronu vést k selhání těhotenství. Ale hlavně za těchto podmínek není vajíčko fixováno ve sliznici dělohy a těhotenství vůbec nenastává.

Poté, co dominantní folikul praskne a vyjde z něj vejce, se na tomto místě vytvoří žluté tělísko. Každý den začíná aktivněji produkovat progesteron. Pod jeho vlivem se mění vnitřní sliznice dělohy - uvolňuje se a zesiluje. Pokud nedojde k otěhotnění, sliznice je odmítnuta. Pod ním jsou vystavena plavidla, otevírá se krvácení, ze kterého začíná menstruační cyklus.

Někdy v důsledku zánětu, léčby nebo poranění dochází ve vaječníku k patologickým procesům, je narušena jeho funkčnost a je produkováno málo progesteronu. Výsledkem je, že endometrium není odmítnuto nebo k němu dochází pokaždé. K normalizaci menstruačního cyklu je předepsán Dufaston. Lék také pomáhá s hyperplazií endometria..

Duphaston je umělý analog progesteronu. Jeho hlavní látkou je dydrogesteron, syntetické léčivo, které má strukturu podobnou progesteronu a má podobný účinek na ženské tělo. Při užívání hormonu se zvyšuje hladina progesteronu. Jedinou možnou negativní reakci na lék je způsobena individuální nesnášenlivostí. V takových případech musíte kontaktovat lékaře a vybrat nový lék..

Léčebný režim

Mnoho lidí se zajímá o to, zda je možné užívat Duphaston během menstruace. Existují různá schémata užívání této drogy a závisí na hlavních indikacích. Lék je předepsán pro následující patologie:

 • endometrióza;
 • historie potratů;
 • výhružný potrat;
 • porušení cyklu;
 • zhoršení pohody s premenstruačním syndromem.

Hlavním důvodem pro jmenování Dufastonu je normalizace cyklu. V tomto případě se používá od 11 do 25 dnů nebo od 5 do 25 cyklů, pokud nedochází k menstruaci. Během užívání drogy začíná menstruace několik dní po užití poslední pilulky.

Jedním z projevů porušení cyklu je předčasný nástup menstruace. To se může stát kvůli hormonální nerovnováze nebo stresu. Pokud vaše menstruace začala, měli byste přestat pít Dufaston a co nejdříve se obraťte na svého gynekologa, abyste zjistili důvod, proč přišli dříve. Tato situace není nebezpečná, ale je nutné upravit režim léčby drogami.

Vedlejší efekty

Před užitím byste si měli být vědomi možných nežádoucích účinků:

 • otoky končetin;
 • bolest v břiše;
 • zhoršení citlivosti;
 • bolest na hrudi;
 • bolest hlavy.

Je možná alergická reakce. Pokud se během předchozího těhotenství nebo užívání léku objevily příznaky alergie, jako je svědění nebo vyrážky, musíte zvolit jiný lék. Nemůžete užívat lék na intoleranci galaktózy a snížení laktázy.

Menstruace při užívání Duphastonu

Menstruace je hlavním určujícím faktorem při jmenování Dufastona. Hlavním cílem léčby je normalizace cyklu a v některých případech nástup těhotenství. Někdy Duphaston způsobuje mírné zpoždění - ne více než 10 dní.

Pokud menstruace nenastane během recepce, musíte se ujistit, že nedošlo k těhotenství. Za tímto účelem se provádí test nebo se provádí krevní test ke stanovení hormonu lidského choriového gonadotropinu v intervalu dvou dnů.

Pokud je vyloučeno těhotenství a zpoždění je delší, než se očekávalo, je to důvod k obavám. Menstruační nepravidelnosti mohou být způsobeny nadledvinami nebo hypofýzou. Je nutné stanovit hladinu pohlavních hormonů a provést ultrazvukové vyšetření nadledvin a vaječníků.

Při předepisování léku k normalizaci cyklu byste neměli očekávat jeho rychlý účinek. Obnova bude trvat déle než jeden měsíc. Samoléčba je v tomto případě nepřijatelná..

Při užívání přípravku Duphaston se hojný hnědý slizovitý výtok považuje za normální. Obvykle se objevují několik dní po první pilulce, nelze je nazývat menstruací - to je druh vedlejšího účinku. Proto, pokud se objeví hlen s příměsí hnědé, neměli byste se bát, můžete pokračovat v užívání léku..

Přesné dávkování a dávkovací režim předepisuje lékař. Užívání Duphastonu v první fázi menstruačního cyklu může vést k vážnému hormonálnímu narušení, způsobit cysty nebo krvácení. Lék blokuje ovulaci, takže těhotenství během užívání je vyloučeno. Protože menstruace patří do první fáze cyklu, nemůžete během menstruace pít Dufaston..

Může menstruace začít při užívání dyufastonu

. Lékař předepsal duphaston k pití po dobu 10 dnů, mám otázku, může menstruace začít při užívání duphastonu nebo až po jeho zrušení? Je to pro mě důležité, protože se chystám na víkend na víkend do vesnice a obávám se, že tam mohou začít, ale na začátku cyklu mám další schůzky a chtěl bych být v této době ve městě. Děkuji Přečtěte si více →

Ahoj !! Pomozte bezelkové, piju dyufaston a po 5 dnech přijetí začal rozmazaný výtok (ne hojný), jak může začít menstruace na pozadí duff. Pokračovat ve čtení →

Dobrý večer! piju dyufaston od 22. století Slyšel jsem, že to pijí po dobu 10 dnů a pak provedou test, pokud existuje //, pak pijí dále, pokud ne, pak to vypustí a začnou M. Pouze zde je otázka. Pokud by to stejně vyšlo, B, pak hodil Dufa, jestli bych to odtrhl. Četl jsem recenze dívek, které mnoho testů ukázalo týden po zpoždění. Může menstruace začít sama při užívání tohoto hormonu, pokud najednou, stejný let. ? Přečíst více →

Dívky taková situace! Přijímám dyufaston od 16 do 28 dts. 28 provedl test Frautest - sotva znatelný proužek, jdu koupit evitest - okamžitě se objevil více než znatelný bledý proužek. BT si drží 36.8. Co mám dělat, pokračuji v pití dyufastonu. Dnes 31denní období nezačínají. Vím, že musím projít hCG, ale zatím taková možnost neexistuje. Možná měl někdo podobnou situaci. Co udělali? Může začít menstruace při užívání duphastonu. Poslední 3 měsíce je cyklus jasný 30 dní. Díky Číst dále →

Dívky, potřebuji poradit. Nyní mám 21 DC a šestý den užívání dyufastonu (můj cyklus je chůze, a proto jsme se rozhodli ponechat to s duffem, abychom mohli vstoupit do protokolu v dalším cyklu). A od 7 dts jsem také šel k magnetu na jejich břiše a laseru uvnitř. A teď mě bolí žaludek. Zvětšilo se to samo a těžko ve vaječnících a děloze. Vypadá to, že měsíc brzy začne, ale já je brzdím duffem a oni ne. Pokračovat ve čtení →

Dobré odpoledne, jsem tu pro vás nový, takže tam bude spousta dopisů, neposuzujte přísně. moje první těhotenství přišlo ve 25 (2015), hned na moje narozeniny, dozvěděl jsem se, že můj termín byl 5 týdnů. štěstí neznalo hranic. v 8 týdnech, jak jsem si myslel, že jsem šel. Pokračovat ve čtení →

Dobré odpoledne, děvčata, potřebuji vaši radu. Jsem zde nový. Stále jsem se nemohl odvážit psát. Ale zjevně přišla moje hodina. Můj G mi předepsal následující lékový režim. Dyufaston 10 dní (navíc od 5. Estrogelu), poté po zrušení pokračujte v mazání Estrogelem. Návrat Duphastonu ze 16 dnů na 25. Doslova v neděli jsem drogu přestal užívat. A dnes začala nějaká nahnědlá mazanice. Kontaktoval jsem svou G a ona řekla, že pokud se M nespustí, pak darujte krev pro hCG. PS: Ale. Pokračovat ve čtení →

Můžete mi prosím říct, tento měsíc jsem měl poslední průběh stimulace času. ovulace byla, ale žluté tělísko je velmi malé, pouze 6 mm. Začal jsem užívat duphaston na podporu od 15. dne cyklu. do kterého dne to teď pít, pil jsem až do 25. dne a v 28. přišla moje menstruace, ale co mám dělat teď, nemůžeš prostě přestat, a zdá se mi, že 25. den bude příliš brzy na provedení testu. obecně může menstruace přicházet s pozadím nepřetržitého užívání tohoto léku ?? Pokračovat ve čtení →

Dívky, příběh je velmi dlouhý, pokud ho někdo zvládne - díky! V prosinci 2013 jsme si s mým tehdejším manželem z obecného práva uvědomili, že chceme dítě. Prosinec je rozpětí. Není naštvaný, stejně) Ale leden, únor a březen prošly - ticho. Na konci března jsme si vzali hypotéku, v dubnu jsme se přestěhovali do našeho bytu. Požádali v červenci a v září se vzali. Ale všechno je stejné - ticho. Zlomil jsem se a šel k placenému lékaři. Všechno je v pořádku, je tu ovulace. Pouze eroze a. Pokračovat ve čtení →

Tři měsíce jsem pil duphaston, abych zvýšil progesteron. Než jsem začal užívat dyufaston, progesteron byl 1,4 při laboratorní rychlosti 5-něco. Včera jsem si vzal testy, progesteron je ještě nižší, než byl! Pouze 0,6. Udělal jsem ultrazvukové vyšetření při 23 DC, endometrium je velmi tenké, nedošlo k ovulaci, existuje zralý folikul, který nepraskl. Ještě jednou jsem objasnil, zda dyufaston potlačuje ovulaci, G znovu ujistil, že ne, a znovu ne, že je to mýtus. Ve druhém měsíci užívání duphastonu poprvé po dlouhé době. Pokračovat ve čtení →

Měl jsem zpoždění, šel jsem na ultrazvukové vyšetření, velká cysta levého vaječníku, předepsal jsem dyufaston, vypil jsem to po dobu 6 dnů, vypil jsem to, šel jsem na ultrazvukové vyšetření, cysta se snížila dvakrát. Čekal jsem na menstruaci. Nějaké mazání začalo. Šmouhy po dobu 4 dnů, hnědé. Druhý den se zdálo, že to bylo víc, ale teď jdu znovu s každodenní rutinou (omlouvám se za podrobnosti). První den mazání jsem si myslel, že je to menstruace, a začal jsem pít Dianu -35 (lékař předepsal léčbu cyst). Teď si myslím, že to možná nejsou období? Oni mohou. Pokračovat ve čtení →

O fázi žlutého tělíska nebo... „udržování těhotenství“? POZORNOST. kvalita a trvání fáze žlutého tělíska NELZE POSOUZIT POUZE NA ZÁKLADNÍ GRAFU TEPLOTY Jednou z populárních metod „léčby“ nebo jejího zobrazování u většiny lékařů je tzv. „udržování těhotenství“. Nejčastěji - Dufaston. Lékaři často předepisují pilulky každému v řadě bez jakéhokoli důvodu, aniž by se obtěžovali „zbytečnými zkouškami“, aby vytvořili dojem „léčby“, a raději se spoléhají na staré ruské „možná to pomůže“, „nebude to zbytečné“, „nebude to bolet“ a tak dále. než. Pokračovat ve čtení →

Můj příběh začal v roce 2010! Kosmická láska) skromná svatba) stěhujeme se do velkého města, je mi 24, mému manželovi 25)) mladý a plný naděje, že se vydáme na cestu) žijeme v pronajatém pokoji, na děti ani nemyslíme! Tehdy jsem neměl žádné myšlenky. Pokračovat ve čtení →

Ahoj holky! 7. ledna mi bude 36 let. V minulosti došlo v počáteční fázi k 2 potratům za sebou, mimoděložnímu těhotenství s odstraněním pravé trubice, snížené ovariální rezervě a... zmrazenému těhotenství. Pomozte mi pochopit! V manželství dvakrát bylo toto dítě velmi žádané, můj manžel má syna z 1 manželství. Udělal jsem diagnostickou laparoskopii, shromáždil dokumenty pro IVF, protože Opravdu jsem nevěřil v přirozenou metodu početí (s mými diagnózami). Doporučení na IVF bylo poskytnuto podle povinného zdravotního pojištění bez problémů, všechny testy byly normální, spermogram. Pokračovat ve čtení →

Dobré odpoledne. Jmenuji se Oksana, je mi 24 let. Chci vyprávět svůj příběh. Všechno to začalo, když mi bylo 16 let. Cyklus se vyřadil z provozu, stal se nepravidelný a začal jsem chodit po nemocnicích. Našli folikulární cystu o velikosti asi 3 cm. Protože mladá dívka byla podle plánů rodiny a dětí přijata do nemocnice, plná injekcí, pilulek atd. zdá se, že cysta prošla, ale cyklus nebyl vyřešen. Od té doby se folikulární cysta pravidelně objevovala a mizela. Od roku 2014 začali plánovat malou. Uplynul rok, těhotenství. Pokračovat ve čtení →

Dnes jsem byl konečně na druhé schůzce s G. Podívala se, řekla, že je všechno v pořádku, děloha je kulatá. Trubky nejsou zvětšené, takže je vše v pořádku. Přesvědčila ji, aby mě pustila na ultrazvukové vyšetření, ale nakonec mi to dovolila až příští pátek. Dobře, budu trvat dalších 1,5 týdne. Pokud jde o nevolnost, předepsal jsem Essentiale a řekl, že by to mohlo pomoci, protože moje hormonální léky (Divigel a Duphaston) mohou vyvolat nevolnost. Pokusím se. Na recepci jsem se tak bál, že mi přestalo být špatně :)))))) (zpětná reakce je evidentně). Teď jsem opravdu pil čaj a. Pokračovat ve čtení →

Podrobný příspěvek o tom, jak se moje BHB změnila v prasknutí WB a vaječníků. Takže pokud má někdo nutkání číst, nastínil jsem zde příběh svého mimoděložního těhotenství. Možná to někomu pomůže udělat správné rozhodnutí v podobné situaci, nebo jen získat podporu a zjistit, že si tím někdo také prošel. Plánovala jsem těhotenství. Už 7 měsíců o ní sním a dělám, co je v mých silách. Můj cyklus je nepravidelný. Sleduji ovulaci ovulačními testy, tentokrát to bylo 9. července. 24. Pokračujte ve čtení →

Drahé dívky, máte spoustu stejných otázek a mnoho z vás, bohužel, špatně chápe „co je, kdy a proč?“ Doufám, že následující informace jsou pro vás užitečné. Mnoho lidí si ani neuvědomuje, že ovulace je přísně individuální jev a ne všechny ženy a ne v každém cyklu se dějí přesně 14. den. To platí zejména pro diagnostiku načasování ovulace a analýzu progesteronu. Výsledkem je, že „výsledky“ mají daleko od reality, falešných diagnóz a nesprávné léčby. Ale. Pokračovat ve čtení →

O fázi žlutého tělíska nebo... „udržování těhotenství“? kvalita a trvání fáze žlutého tělíska NELZE POSOUZIT POUZE NA ZÁKLADNÍ GRAFU TEPLOTY Jednou z populárních metod „léčby“ nebo jejího zobrazování u většiny lékařů je tzv. „udržování těhotenství“. Nejčastěji - Dufaston. Lékaři často předepisují pilulky každému v řadě bez jakéhokoli důvodu, aniž by se obtěžovali „zbytečnými zkouškami“, aby vytvořili dojem „léčby“, a spíše se spoléhají na staré ruské „možná to pomůže“, „nebude to zbytečné“, „nebude to bolet“ a tak dále než používat zdravý rozum nebo. Pokračovat ve čtení →

Základy bylinné medicíny: Už od dob Hippokrata a Avicenny se vědělo o použití řady rostlin a zeleniny bohatých na fytohormony jako antikoncepční prostředky nebo naopak stimulanty plodnosti. Fytohormony mohou vykazovat vlastnosti estrogenů, androgenů, kortikosteroidů nebo progesteronu. Pokračovat ve čtení →

Ahoj holky Četl jsem BB od srpna, sleduji a raduji se z těch, kteří uspěli, a čekám, až uspějeme) Mám otázky, na které nemohu odpovědět sám, nemohu shromáždit vše, co jsem četl v hromadě)) je tu spousta náčiní) Je mi 27. Žádné děti... Na začátku loňského léta bylo rozhodnuto, že je čas) Šel jsem ke gynekologovi, složil testy a stěr. Všechno je v pořádku. Doktor napsal folklór a poslal mě plánovat. Od začátku srpna přestali používat antikoncepci. Před tím pravidelně PPA a bariéra. Cyklus byl 32 dní. Pokračovat ve čtení →

Všechny léky používané ke stimulaci jsou hormonální, ale navzájem se liší typem hormonu, na jehož základě jsou vytvořeny - folikuly stimulující nebo luteinizační (nezbytné pro podporu vývoje vajíčka). Celkem je. Pokračovat ve čtení →

POZORNOST. diagnóza „nedostatek ovulace“ NESTUDUJE NA GRAFII ZÁKLADNÍ TEPLOTY Jednou z nejpopulárnějších metod „léčby“ většiny lékařů, kteří nevědí, jak jinak urychlit proces těhotenství u netrpělivých budoucích rodičů, je stimulace ovulace. Nejčastěji - "Klostilbegit". Často je přiřazena všem a všem bezdůvodně. Podívejme se, co je stimulace, proč je nutná a zda je možné ji obejít. Jak by to mělo být provedeno správně, aby se v budoucnu zabránilo „nepříjemným následkům“. V moderní medicíně stimulace. Pokračovat ve čtení →

Základní principy bylinné medicíny: 1. Než začnete pít bylinky, musíte zjistit svoji hormonální hladinu. Pro léčbu neplodnosti je to především estradiol - pro první polovinu cyklu a progesteron - ve druhé fázi (6-7 DPO). Ale je lepší předat všechny hormony 2. Rozhodněte se přesně, co je třeba léčit, co napravit, napravit. 3. Jasně znáte indikace a kontraindikace užívání bylin. 4. Příjem bylinných fytohormonů by neměl být kombinován s hormony. 5. Bylinná léčba je dlouhodobá. Není třeba čekat na rychlý účinek. První úspěchy. Pokračovat ve čtení →

Ahoj! Celé mé těhotenství jsem četl příspěvky na babyblogu, už si můžete začít psát sami) Najednou jsem hledal pozitivní příklady těhotenství se svými diagnózami, tak jsem se rozhodl popsat svůj příběh. V roce 2014 jsem podstoupil laparoskopii ovariálního cystomu, nebylo možné ho odstranit žádnými léky, pouze operací. Pak o tom věděla jen málo a lékaři ji nevarovali, ale tato operace by se neměla provádět ve druhé polovině cyklu, kdy se mohou vytvořit funkční cysty, které samy odejdou v dalším cyklu. A chirurgové se mohou mýlit. Pokračovat ve čtení →

Dívky, řekněte mi, pomáhá metformin s MFN? Faktem je, že od samého začátku menstruace je můj cyklus nestabilní (byl to 28 dní a zpoždění až 2-3 měsíce). Ve věku 18 let se zvýšil testosteron a DHEA-S. Dlouho jsem pil dexamethason, pak pět let dobře Rigevidon. Nyní je 4. cyklus zrušen. První byla ovulace (potvrzená ultrazvukem a BT plánem, cyklus byl 44 dní). Ve druhém cyklu jsem také čekal na 30. den, udělal jsem ultrazvuk, neviděl jsem VT, ale o tři dny později. Pokračovat ve čtení →

Ahoj holky! 7. ledna mi bude 36 let. V minulosti 2 po sobě jdoucí časné potraty, mimoděložní těhotenství s odstraněním pravé trubice, snížená ovariální rezerva a…. zmrazené těhotenství. Níže je mnoho dopisů, ale proboha, pomozte mi to zjistit, moje ruce se již vzdávají. V manželství dvakrát bylo toto dítě velmi žádané, můj manžel má syna z 1 manželství. Udělal jsem diagnostickou laparoskopii, shromáždil dokumenty pro IVF, protože Opravdu jsem nevěřil v přirozenou metodu početí (s mými diagnózami). Směr pro IVF byl dán. Pokračovat ve čtení →

Narazil jsem na zajímavý článek. Přečtěte si to, je o čem přemýšlet. O stimulaci ovulace VAROVÁNÍ. diagnóza „nedostatek ovulace“ NESTUDUJE NA GRAFII ZÁKLADNÍ TEPLOTY Jednou z „nejoblíbenějších“ metod „léčby“ většiny lékařů, kteří nevědí, jak jinak urychlit proces těhotenství u netrpělivých budoucích rodičů, je stimulace ovulace. Nejčastěji - "Klostilbegit". Často je přiřazena všem a všem bezdůvodně. Podívejme se, co je stimulace, proč je nutná a zda je možné ji obejít. Jak to potřebuješ Pokračovat ve čtení →

Příběh je dlouhý. Myslel jsem, že sem nikdy nebudu psát, ale teď se dívám na to malé kuřátko a myslím, že tam opravdu nebylo vždy. Plánované těhotenství od listopadu 2012, usnulo v září 2014. Dva roky úzkosti a slz pro každé období. Nejprve dva měsíce sundaly kondom a užily si ho. Po těchto měsících jsem se začal obávat. Minul jsem hormony, našel jsem mírně zvýšený prolaktin, předepsal jsem Dostinex v nejmenší dávce 2krát týdně a předběžně ukládal sexuální aktivitu. Strávil jsem na pití, dělal folikulometrii a vytvořil obrovskou žlutou cystu. Pokračovat ve čtení →

Uplynuly 4 měsíce od ST a následného čištění. A rozhodl jsem se ti říct, jak to bylo. Koho zajímá můj dlouhý, dlouhý příběh, kde žádám o jízdu mnoho, mnoho slov! Byli jsme spolu s mým přítelem 10 let. O dítěti se nemluvilo, i když jsem o něm vždycky snil! Před 2 lety jsme se rozhodli plánovat. A pak to začalo! První měsíc je tranzitní, druhý, třetí, čtvrtý. Začínám panikařit. a rozhodl jsem se jít na náš okresní LCD. Tam vyprávím svůj příběh a doktor s. Pokračovat ve čtení →

Jak by se BT měla chovat před a během menstruace? Za normálních okolností, 2-4 dny před nástupem menstruace, BT začíná klesat a do 1. dne cyklu dosáhne 37,0-37,1. Poté během normální menstruace BT nadále klesá, a to navzdory vylučovanému objemu krve. Pokud má žena latentní současný zánět sliznice dělohy (endometritida) nebo samotné dělohy (endomyometritida), pak během menstruace BT stoupne nahoru, někdy dosahuje 37,5-37,6 při normální teplotě v podpaží. Pokud BT šla nahoru v obvyklou dobu, ale pak. Pokračovat ve čtení →

Vrátil jsem se tedy k mému oblíbenému blogu o dětech. Pouze důvod není vtipný. Dívky, pokud někdo může pomoci radou nebo jen laskavým slovem, budu velmi rád, teď to opravdu potřebuji. Příběh je obecně takový. Ve věku 25 let porodila dceru. Po dokončení krmení začala užívat novinet (císařský řez, nemůžete otěhotnět, považoval jsem to za nejvhodnější způsob). Bral jsem to 3 roky bez přestávky. Všiml jsem si, že během přijímacího období začalo malé špinění, rozhodl jsem se přestat. V lednu přestala brát. Všechno šlo dobře po dva cykly. V dubnu. Pokračovat ve čtení →

"Cyklické selhání", takovou frázi mi vyslovil gynekolog na recepci, v té době jsem absolutně nevěděl žádné podrobnosti týkající se cyklu, hormonů atd. Obecně provedla ultrazvukové vyšetření a zpochybnila PCOS a selhání cyklu kvůli nervovému napětí. Plán léčby je následující: dyufaston 2p denně po dobu 10 dnů, pokud M začne před 5 dny kurzu, pak je přestaňte pít, pokud od 6 do 10 pak pijte až do konce, 2. den cyklu darujte krev na hormony atd. Pokračovat ve čtení →

"Cyklické selhání" se zpožděním 2 měsíce, takovou frázi mi vyslovil gynekolog na recepci, v té době jsem absolutně nevěděl žádné podrobnosti týkající se cyklu, hormonů atd. Obecně provedla ultrazvukové vyšetření a zpochybnila PCOS a selhání cyklu kvůli nervovému napětí. Léčebný plán je následující: duphaston 2p denně po dobu 10 dnů, pokud M začne před 5 dny kurzu, pak je přestaňte pít, pokud od 6 do 10 pak pijete až do konce, darujte krev 2. den cyklu. Pokračovat ve čtení →

Nakonec to přišlo 18. září, těšil jsem se na tento okamžik! Jmenování u lékaře.. do této doby jsem měl začít menstruovat. ale rozhodli se žertovat a jejich majestát se opozdil téměř o 2 týdny)) Tak se všechny moje plány zhroutily.. ale, jak se říká, předpokládáme, ale Bůh disponuje.. Při první návštěvě jsem měl cyst žlutého tělíska. K vyvolání menstruace lékař předepsal dyufaston 2 t * 2p. po dobu 6 dnů, na pozadí zrušení za den nebo dva, konečně přišli) Začněte. Pokračovat ve čtení →

Dívky, příběh je velmi dlouhý, pokud ho někdo zvládne - díky! V prosinci 2013 jsme si s mým tehdejším manželem z obecného práva uvědomili, že chceme dítě. Prosinec je rozpětí. Není naštvaný, stejně) Ale leden, únor a březen prošly - ticho. Na konci března jsme si vzali hypotéku, v dubnu jsme se přestěhovali do našeho bytu. Požádali v červenci a v září se vzali. Ale všechno je stejné - ticho. Zlomil jsem se a šel k placenému lékaři. Všechno je v pořádku, je tu ovulace. Pouze eroze a. Pokračovat ve čtení →

Za normálních okolností, 2-4 dny před nástupem menstruace, BT začíná klesat a do 1. dne cyklu dosáhne 37,0-37,1. Poté během normální menstruace BT nadále klesá, a to navzdory vylučovanému objemu krve. Pokud má žena latentní současný zánět sliznice dělohy (endometritida) nebo samotné dělohy (endomyometritida), pak během menstruace BT stoupne nahoru, někdy dosahuje 37,5-37,6 při normální teplotě v podpaží. Pokud BT vzrostl v obvyklou dobu, ale poté před menstruací neklesl, zůstává téměř nad 37,0. Pokračovat ve čtení →

Jak by se BT měla chovat před a během menstruace? Za normálních okolností, 2-4 dny před nástupem menstruace, BT začíná klesat a do 1. dne cyklu dosáhne 37,0-37,1. Poté během normální menstruace BT nadále klesá, a to navzdory vylučovanému objemu krve. Pokud má žena latentní současný zánět sliznice dělohy (endometritida) nebo samotné dělohy (endomyometritida), pak během menstruace BT stoupne nahoru, někdy dosahuje 37,5-37,6 při normální teplotě v podpaží. Pokračovat ve čtení →

Ahoj všichni! Začnu pozadím. Od 11-12 let byly vždy nepravidelné menstruace (šly zhruba jednou za dva měsíce, několikrát došlo ke zpoždění o tři měsíce). Ve věku 17 let začala navštěvovat lékaře. Poté mi ultrazvukové nálezy moc neřekly, spokojil jsem se s tím, co mi řekli lékaři. A diagnóza byla (a je) PCOS. Nyní, když si vzpomenu na ty lékaře, jsem strašně pobouřen zejména jedním G, který mi odpověděl na otázky „Co s tím mám dělat?“ odpověděl: "No, mohou existovat problémy s těhotenstvím, ale. Přečíst více →

Měl jsem zpoždění, šel jsem na ultrazvukové vyšetření, velká cysta levého vaječníku, předepsal jsem dyufaston, vypil jsem to po dobu 6 dnů, vypil jsem to, šel jsem na ultrazvukové vyšetření, cysta se snížila dvakrát. Čekal jsem na menstruaci. Nějaké mazání začalo. Šmouhy po dobu 4 dnů, hnědé. Druhý den se zdálo, že to bylo víc, ale teď jdu znovu s každodenní rutinou (omlouvám se za podrobnosti). První den mazání jsem si myslel, že je to menstruace, a začal jsem pít Dianu -35 (lékař předepsal léčbu cyst). Teď si myslím, že to možná nejsou období? Oni mohou. Pokračovat ve čtení →

Dívky, příběh je velmi dlouhý, pokud ho někdo zvládne - díky! V prosinci 2013 jsme si s mým tehdejším manželem z obecného práva uvědomili, že chceme dítě. Prosinec je rozpětí. Není naštvaný, stejně) Ale leden, únor a březen prošly - ticho. Na konci března jsme si vzali hypotéku, v dubnu jsme se přestěhovali do našeho bytu. Požádali v červenci a v září se vzali. Ale všechno je stejné - ticho. Zlomil jsem se a šel k placenému lékaři. Všechno je v pořádku, je tu ovulace. Pouze eroze a. Pokračovat ve čtení →

Toto je můj první příspěvek o novém těhotenství. Půst k pláči a smíchu a hrůza a zoufalství a radost. Mnoho dopisů. Musím promluvit. Začnu od začátku. Mám krásnou dceru Yanu, brzy jí bude jeden a půl roku. Když jsem s ní byla těhotná, letěla jsem, skákala a běžela. Kdyby nebylo přírůstku hmotnosti, pak bych si nemyslel, že jsem těhotná. Jakmile jsem se svezl sanitkou, začalo krvácení. měl sex s mým manželem a já mám erozi shm. Nemocnice mi to řekla. Pokračovat ve čtení →

Dívky, ahoj všichni. Řekněte mi, prosím, kdo narazil, slyšel. Dnes mám 11 DPP. Včera tam bylo něco jako mazanice (hnědá, nebyl tam ani náznak krve), dnes je všechno v pořádku, jen jsem se z nějakého důvodu dostal dovnitř vatovým tamponem, jako nahnědlé bahno (ne moc). Zavolal jsem doktorovi a řekl, že se nemusíte bát, že všechno půjde takto. Pijte noshpu nebo magne b6. Kdo to byl? Není vše ztraceno? HCG na čtvrtek. A přesto mám podporu dyufastonu, když ho vezmu, moje menstruace nemůže začít? (přečtěte si od ní příspěvek dívky. Přečíst více →

Zdroj: Místo „Bazální teplota od A do Z“ Nekontrolovaná vášeň žen pro užívání progesteronových drog je velmi znepokojující, je to především zásluha medu. Zástupci známých farmaceutických společností. Díky své pracovitosti, obrovským investicím do propagace a reklamy se tyto léky proměnily v kouzelnou hůlku, bez níž se naše žena bojí začít plánovat těhotenství, a ještě více s sebou nese těhotenství. Užívání drog v těhotenství je však i nadále kontroverzní, málo pochopenou oblastí - z hlediska rizika i přínosu. Podle britského Národního farmaceutického adresáře „Žádná droga není. Pokračovat ve čtení →

Výhody koupele jsou známy již dlouho. Omlazuje, zmírňuje stres a únavu a regeneruje vnitřní orgány. Poté jsou toxiny odstraněny, tělo se zdá být znovu zahrnuto do práce.