Proč neexistují měsíční 2 měsíce a co dělat

Absence menstruace ženu neznepokojuje, pouze pokud plánuje mít potomky nebo je již těhotná.

V jiných situacích signalizuje nepravidelný cyklus nemoc, přepracování nebo změnu životního stylu ve směru, který nutí tělo přizpůsobit se novým podmínkám. Díky tomu to není klidnější, protože každá žena ví, že kritické dny by měly přicházet měsíčně, v extrémních případech jednou za 35 dní.

Co když už 2 měsíce nejsou menstruace, ale nejsou těhotné, počkejte, dokud se cyklus neobnoví sám, nebo neprodleně vyhledejte lékaře? Nejprve je nutné prostudovat důvody absence menstruace a vyvodit příslušné závěry..

Když se zpoždění menstruace nepovažuje za patologii

Existuje mnoho faktorů, které ovlivňují ženský menstruační cyklus. Pokud neexistují kritické dny přesně 2 měsíce, je nutné revidovat životní styl a pamatovat na události, které by mohly narušit stabilitu výtoku.

Pokud po dobu 2 měsíců není žádné období, ale test ukazuje negativní odpověď - není těhotenství, důvody mohou být následující:

 • Strava. Změny stravovacích návyků a přísná dieta vedou k hladovění těla a ke snížení tukové hmoty. Aby menstruace začala včas, je nutné, aby tělesná hmotnost přesahovala 45 kg. S nižší hmotností hormonální systém neprodukuje estrogen. Dramatická ztráta hmotnosti 10 - 15 kilogramů nebo více může vést k zastavení menstruačního krvácení.
 • Genetické abnormality. Zděděná tendence ke zpoždění menstruace je plná porušení cyklu a úplné absence kritických dnů.
 • Užívání perorální antikoncepce. Pokud došlo ke změně antikoncepčního přípravku, může dojít ke zpoždění krvácení o 1,5 - 2 cykly.
 • Menopauza. Ženy ve věku 40 - 55 let si pravidelně všimnou, že jejich období začíná po čase a výtok se stává vzácným.
 • Hormonální změny v mladém organismu. Absence menstruace u teenagera po dobu 2 měsíců by neměla obtěžovat rodiče. V pubertě není cyklus nastolen okamžitě. Po menarché mohou mít dívky dlouhou pauzu v krvácení, poté se obnoví menstruace a cyklus se stabilizuje v průběhu příštích 2 let.
 • První sex. Absenci menstruace ve vhodnou dobu u mladé dívky lze vysvětlit první sexuální zkušeností. Díky úzkému vztahu s mužem je dívka úzkostlivá a stresující. Pokud se cyklus ještě nezastavil, sexuální aktivita může oddálit nástup menstruace..
 • Porod a GV. Dospělá žena, která se nedávno stala matkou, může mít takovou situaci, že po porodu po dobu 2 měsíců není žádné období. Pokud je novorozenec převeden na umělé krmení, cyklus se obnoví během 8 až 10 týdnů. Hormonální systém získá svůj původní stav, protože žlázy nebudou syntetizovat prolaktin v přebytku. Pokud však maminka kojí své dítě, nemusí mít menstruaci po celou dobu laktace..
 • Změna klimatického pásma. Po dovolené na moři nebo v zahraničí se menstruační cyklus ztratí, protože tělo se musí přizpůsobit novému prostředí. U některých dívek je dvouměsíční zpoždění spojeno s častými návštěvami solária nebo dlouhodobým vystavením přímému slunečnímu světlu..
 • Potrat nebo potrat. Po potratu dochází k hormonálnímu narušení, a tím ke zpoždění menstruace o 1 - 2 měsíce. Pokud se kritické dny neobnoví samy, musíte kontaktovat gynekologa.
 • Námořnictvo. Nesprávně nainstalovaná cívka může narušit cyklickost a intenzitu krvavého výboje..

Intoxikace těla kouřením, drogovou závislostí a užíváním alkoholických nápojů nemá nejlepší účinek na ženský reprodukční systém. Mezi příčiny zpoždění menstruace patří špatné návyky a asociální chování. Pravidelnost cyklu může být ovlivněna také špinavou atmosférou průmyslových oblastí..

A nyní zajímavé video:

Měsíc ne 2 měsíce bez těhotenství: známka nemoci

Pokud žádný z výše uvedených důvodů není v konkrétním případě spojen s 2měsíčním zpožděním menstruace, měla by se žena poradit s lékařem a zjistit, proč je cyklus mimo provoz. Páchateli absence kritických dnů se často stávají závažná gynekologická onemocnění:

 1. Cysta.
 2. Endometritida.
 3. Myoma.
 4. Dysfunkce vaječníků.
 5. Endometrióza.
 6. Rakovina děložního hrdla.
 7. Infekce pochodní.
 8. Polycystický vaječník.
 9. Mimoděložní těhotenství.
 10. Zánětlivé procesy v urogenitálním systému.
 11. Onkologické novotvary v děloze a přílohách (život člověka závisí na povaze nádoru, proto byste se měli se zpožděním menstruace po dobu nejméně 4 týdnů obrátit na kliniku a podstoupit vyšetření).

Ke zpoždění menstruace o dva měsíce může dojít po potratu v nesterilních podmínkách, kdy se žena pokusila zbavit dítěte tajně a sama. Neúspěšná kyretáž děložní dutiny se následně proměnila v chirurgický zákrok pro nešťastnou matku.

Moderní ženy velmi často čelí zánětu příloh. Patologie je vysvětlena nedostatkem hormonů, které produkuje hypofýza, nadledviny, hypotalamus nebo štítná žláza. Nefunkční vaječníky narušují cykličnost sekrecí, a proto se menstruace buď zpožďuje, nebo přichází včas a hojně. Těhotenství s chronickým zánětem přívěsků končí potraty.

Mimoděložní těhotenství je podle očekávání druhou častou příčinou chybějící menstruace. Oplodněné vajíčko zůstává ve vejcovodu, roste a způsobuje bolesti v podbřišku.

Nepohodlí se zvyšuje každý den, bolest může být mírně utlumena analgetiky, ale situace se zhoršuje - žena se necítí dobře. Přestože v prvním trimestru existují všechny příznaky těhotenství (opožděná menstruace, toxikóza, překrvení mléčných žláz, ranní nevolnost).

Jakmile embryo natáhne zkumavku až k jejímu limitu, praskne a otevře se krvácení. Předčasná diagnóza mimoděložního těhotenství je nebezpečná pro náhlé krvácení, hemoragický šok a smrt. Proto není možné váhat s návštěvou lékaře, pokud po dobu 2 měsíců není menstruace s negativním testem.

Za účelem identifikace patologie s dlouhým zpožděním menstruace vydávají gynekologové doporučení pro ultrazvuk břišní dutiny a malé pánve a analýzu hCG. Po léčbě preventivně dostávají pacienti doporučení týkající se výživy a zdravého životního stylu.

Co dělat s amenoreou

Samoléčba amenoreou je nepřijatelná. Ztráta a neví, co dělat, pokud nejsou 2 měsíce měsíčně, by žena měla jít ke gynekologovi a mluvit o situaci. Možná bude důvod rychle zjištěn během rozhovoru..

Pokud však odborník trvá na vyšetření, nemůžete odmítnout, protože důvody zpoždění menstruace nejsou neškodné. Laboratorní testy, opakovaný těhotenský test a ultrazvuk pomohou detekovat provokující faktor.

Můžete odstranit amenoreu pomocí léků. Po konzultaci s lékařem můžete také použít lidové léky k obnovení menstruačního cyklu. Následující rostliny mají stimulační vlastnosti:

 • Petržel. Několik dní před očekávaným datem menstruace začněte konzumovat syrové bylinky nebo si vezměte odvar z rostliny.
 • Lopuch. Čerstvá lopuchová šťáva normalizuje hormony a léčí mastopatii. Doporučuje se užívat 1 polévkovou lžíci. l. třikrát denně krátce před jídlem.
 • Pampeliška. Na malém ohni se připravuje odvar z kořenů. 1 lžička suroviny se nalijí se sklenicí vroucí vody a 5 minut se vaří v troubě. Bujón se infunduje po dobu 2 hodin a vypije se půl sklenice ráno a večer.

Menstruace je důležitý fyziologický proces, na jehož správném průběhu závisí celkové zdraví ženy a její reprodukční schopnost. Nebezpečí nehrozí samotná absence menstruace, ale důvody selhání. Předčasná léčba amenorey je plná neplodnosti a dalších závažných onemocnění.

Ale i když nesprávný cyklus není spojen s patologickými procesy, zhoršuje to kvalitu života ženy. Aniž byste přesně věděli, kdy vaše menstruace půjde, je nemožné naplánovat si dobrý odpočinek nebo koncepci.

Aby se zabránilo amenoree, doporučuje se užívat vitamíny, jíst zdravé jídlo, vyhýbat se stresu a denně cvičit gymnastiku.

Proč neexistují dva měsíce měsíčně?

Důvody pro zpoždění menstruace o dva měsíce

Když se žena setká se zpožděním menstruace, nejprve si koupí těhotenský test. Ale když vidí negativní výsledek, začne si dělat starosti. Myšlenky okamžitě přicházejí na mysl, že příčinou toho jsou nemoci reprodukčních orgánů. Ale nečerpejte okamžitě hrozné vyhlídky, tělo je velmi náchylné k jakémukoli fyziologickému, vnějšímu faktoru a tak na ně reaguje.

Hlavní příčiny jiné než těhotenství.

 • Nadměrná fyzická námaha nebo náhlé přibývání na váze. Anorexie nebo obezita, stejně jako příprava na vážnou soutěž nebo maraton, spouští obranný mechanismus těla. To způsobí zpoždění ovulace na pozadí extrémního stresu. Syntéza estrogenu je snížena, práce sliznice je narušena, což způsobuje zpoždění.
 • Stres. Oblast mozku, hypotalamus, reguluje syntézu hormonů odpovědných za menstruaci. Ve stresových situacích je jeho funkce narušena, což způsobuje nepřítomnost menstruace..
 • Dysfunkce štítné žlázy. Zvýšená nebo snížená produkce hormonů v těle ovlivňuje práci vnitřních orgánů a systémů, včetně reprodukční.
 • Klimatická změna. Dlouhá dovolená mimo obvyklé podmínky je pro tělo druh stresu. Zvýšená dávka ultrafialového záření také negativně ovlivňuje soudržnost těla..
 • Antikoncepční pilulky. Vedlejším účinkem léků na nechtěné těhotenství může být prodloužená absence menstruace. Na konci příjmu potřebuje tělo období zotavení. Po dvou nebo třech měsících je vše v normálu.
 • Climax. Ve věku čtyřiceti nebo čtyřiceti pěti let, pokud má žena vážné hormonální přerušení, je možné vyvinout předčasnou menopauzu, která je charakterizována zánikem reprodukční funkce. Další příznaky: návaly horka, zvýšené pocení, zvýšená vaginální suchost.

Tyto důvody mohou negativně ovlivnit menstruační cyklus, který se projevuje nedostatkem ovulace v pravý čas po dobu dvou nebo více měsíců.

Gynekologické faktory při absenci menstruace

Důvodem, že po dobu dvou měsíců není menstruace, mohou být patologické procesy v těle. Někdy je zpoždění jediným příznakem a může být doprovázeno dalšími příznaky, jako je bolest v dolní části zad nebo břicha nebo podezřelý výtok.

Pokud je tedy výsledek testu negativní, může to být:

 • polycystický vaječník;
 • myom;
 • falešné těhotenství;
 • cystitida;
 • infekční léze urogenitálního systému;
 • maligní nádory v děložním čípku.

Potraty a potraty také způsobují menstruační nepravidelnosti. Ukončení těhotenství se odráží v hormonálním pozadí ženy. A následné čištění vede k poškození děložní výstelky. Oba tyto faktory negativně ovlivňují ovulaci. Bude trvat několik měsíců, než se vše vrátí do normálu..

Neschopnost moderních žen plně odpočívat a relaxovat je hlavním důvodem menstruačních nepravidelností.

Spirála může také způsobit zpoždění, aby se zabránilo nechtěnému těhotenství. Cizí těleso někdy vyvolává rozvoj zánětu. To hrozí zablokováním výstupu z dělohy, což vede k hromadění krvavých sekretů, které nemají vývod..

Gynekologické důvody zpoždění vyžadují včasnou diagnostiku a adekvátní léčbu. Ignorování nepříjemných příznaků může vést k vážným zdravotním komplikacím.

Co dělat, pokud není období po dobu dvou měsíců, ale není těhotná?

Při absenci menstruace po dobu dvou měsíců, i když je vyloučeno těhotenství, stojí za to kontaktovat gynekologa a zjistit hlavní příčinu nerovnováhy v těle. To pomůže nejen identifikovat nemoc, pokud existuje, ale také stabilizovat psychologický stav a eliminovat přecitlivělé úzkosti..

Nemůžete se pokusit nezávisle vyvolat výskyt menstruace pomocí lidových prostředků. To může být extrémně zdraví škodlivé..

Pouze lékař pomocí testů a vyšetření určí příčinu porušení cyklu. A již na základě toho stanoví schéma a trvání léčby v závislosti na povaze identifikované nemoci.

Existuje mnoho důvodů, které mohou v kritických dnech způsobit zpoždění. Nezáleží na tom, zda je ženě dvacet nebo čtyřicet let: pokud je test negativní, ale neexistuje období, dochází k hormonální nerovnováze. Neměli byste odkládat návštěvu lékaře a zajímat se, co způsobilo poruchu v těle, ale je lepší jít a nechat se otestovat.

Není těhotná, ale stále nemá menstruaci: 8 důvodů pro zpožděnou menstruaci

Podle vašich výpočtů by měl každý z nás přijít nejoblíbenější čas v měsíci, ale není tam žádná menstruace. První věc, která mi přijde na mysl, je jít ven a koupit si těhotenský test. Pokud samozřejmě měla z čeho pocházet. Ale těhotenství není v žádném případě jediným důvodem, proč menstruace nezačne..

Dáte spirálu

Některé z jejich odrůd mohou způsobit, že menstruace bude vzácná nebo úplně zmizí. Pokud k tomu dojde, měli byste také pravidelně přispívat do prasátka výrobců těhotenských testů, protože stále existuje malé riziko a nejjasnější (omlouvám se za slovní hříčku) indikátor, že k početí nedošlo, zmizel.

Máte problémy se štítnou žlázou

Tato žláza reguluje metabolismus, produkuje hormony, reguluje teplotu a dělá další důležité věci pro tělo. Pokud působí příliš mnoho nebo naopak nedostatečně chytře, může zastavit ovulaci a způsobit nepravidelný menstruační cyklus..

Pokud se také rychle unavíte, vaše vlasy zeslábly, váha vyskočila na obě strany - lékař může mít podezření, že tomu tak je. Poté předepíše krevní test a případně předepíše léky. Při správné léčbě by se cyklus měl vrátit k normálu během několika měsíců..


Přehnali jste to sportovním tréninkem nebo dietou

Pokud je tělocvična vaším domovem, přepracováváte, málo jíte, rychle hubnete nebo trpíte poruchami příjmu potravy, může to také způsobit amenoreu (nedostatek menstruace). Zvláště pokud je váš BMI pod 18-19.

Pokud je to váš případ, obvykle stačí nabrat pár kilogramů nebo zkrátit plán tréninku, aby váš cyklus fungoval. Pokušení zbavit se otravných „červených dnů kalendáře“ je samozřejmě skvělé. Ale je to pro vaše tělo velmi nebezpečné a destruktivní! Vydržení amenorey po dobu jednoho roku může vést ke ztrátě kostní hmoty a osteoporóze.


Právě jste přestali užívat antikoncepční pilulky

Jasně regulují váš cyklus, a když je přestanete užívat, líné tělo si možná hned nebude pamatovat, jak to udělat sami. Může chvíli trvat, než shromáždí své myšlenky. Někdy trvá několik měsíců, než se menstruace vrátí..

Neexistují žádné kritické dny 2 měsíce: důvody, co dělat?

Dlouhodobá absence menstruace může být způsobena přirozenými fyziologickými procesy. Pak je situace považována za normu, není důvod se obávat. Pokud neexistují měsíce 2-4 měsíce bez zjevného důvodu, musíte navštívit gynekologa.

Důvody absence menstruace

Změny hormonálních hladin jsou hlavním důvodem opožděné menstruace. Všechny důvody jsou obvykle rozděleny do několika skupin..

 • Období formování menstruačního cyklu u dospívajících. Menarche se objevuje ve věku 12-14 let. Vývoj cyklu trvá dva roky. Během této doby může dojít ke zpoždění 2-4 měsíce. Celkově to není důvod k obavám..
 • Zánik reprodukčních funkcí. Menopauza začíná po dosažení věku 40–45 let. Nestabilní hormonální hladiny přispívají ke zpoždění o dva až čtyři měsíce. Pak se znovu objeví menstruace. To se děje asi 5 let. Dokud nebude tělo konečně přestavěno.
 • Poporodní období. Obnova menstruačního cyklu je ovlivněna povahou porodu, kojení. Během porodu prožívá tělo silný stres na fyziologické i emocionální úrovni. Zpoždění menstruace je pozorováno po dobu dvou měsíců nebo déle. Kromě toho se během kojení mění hormonální hladiny. Hormon prolaktin je zodpovědný za množství mléka v prsu. Inhibuje produkci pohlavních hormonů. Zabraňuje ovulaci, omezuje menstruaci. Při kojení se menstruace objeví dva měsíce po zavedení doplňkové stravy. Je to také normální v situaci, kdy menstruace chybí po dobu 1,5 roku, po celou dobu krmení.
 • Potrat. Umělé ukončení těhotenství způsobuje silný hormonální stres. Za normálních okolností by vaše další menstruace měla proběhnout dobře. Ale v životě tomu tak není vždy. V některých případech dochází ke zpoždění menstruace o dva měsíce nebo déle..
 • Užívání antikoncepčních pilulek. Antikoncepční prostředky ovlivňují práci vaječníků, narušují produkci pohlavních hormonů. Místo toho jsou ty správné hormony získávány zvenčí. Tělu trvá 3 měsíce, než se adaptuje na nové podmínky. Během této doby může dojít ke zpoždění menstruace, ale podle plánu se užívá nové balení pilulek. Pak menstruace zcela chybí. Pokud bude situace pozorována po všechny 3 měsíce, vyvstává otázka výměny léku. Stejný příběh se stane i po zrušení tablet, pokud je žena užívala delší dobu. Tělo se bude muset znovu přestavět na nové podmínky. Zpoždění menstruace je dva až čtyři měsíce..
 • Nervový stres. Centrální nervový systém reguluje všechny procesy v ženském těle. Vyčerpání, velká zátěž, stres, deprese mění průběh cyklu. Nejčastěji dochází ke zpoždění menstruace o dva měsíce nebo déle..
 • Hmotnostní kategorie. Každá výška má svou vlastní ideální hmotnost. Pokud se budete držet tohoto poměru, můžete se vyhnout mnoha zdravotním problémům. Ve snaze o krásu ženy často používají vyčerpávající stravu. Rychlá ztráta hmotnosti vede k významnému snížení hladiny progesteronu, který se ukládá v tělesném tuku. Pokud váha dospělé ženy klesne pod 45 kg, menstruace se může úplně zastavit. Toto je fyziologický rys těla. Před tím budou zpoždění dva měsíce a více..
 • Tělesné cvičení. U profesionálních sportovců je pozorováno dlouhé zpoždění menstruace po dobu dvou měsíců nebo déle. Když je fyzická aktivita extrémně vysoká. Situace je přítomna také u žen, které se věnují těžké vyčerpávající fyzické práci. Každý den je únava, nedostatek spánku.

Ať už je důvod pro zpoždění menstruace jakýkoli, měli byste být opatrní ohledně svého těla. Pokud zaznamenáte alarmující příznaky, vyhledejte pomoc kvalifikovaných odborníků..

Zpožděné období u teenagera

První menstruace nastává ve věku 12-13 let. K jejímu vzhledu přispívají pohlavní hormony. O vývoji hormonálního pozadí svědčí fyzický vývoj dívky. Objevují se sekundární sexuální charakteristiky - zvětšení prsou, růst vlasů ve slabinách, podpaží a tvorba pasu. V tomto případě hraje důležitou roli váha dívky. Pokud je vaše tělesná hmotnost nižší než 45 kg, menstruace nezačne. Z tohoto důvodu tlustí teenageři začínají své kritické dny dříve. Tenké dívky mají ve věku 14-16 let menarche.

Nástup menstruace neznamená stabilní měsíční cyklus. Hormonální pozadí zdaleka není konstantní. Dojde ke zpoždění menstruace, jejich povaha se změní. Přestávka dvou měsíců se navíc považuje za normální. Obecně by měl být menstruační cyklus dívky stejný jako její matka. Pokud měla matka všechno jinak, můžete teenagera požádat o konzultaci s gynekologem. Mohou existovat patologické abnormality.

Negativní test na zpožděné období

Abyste dosáhli skutečného výsledku, je nutné zvolit vysoce kvalitní produkty s vysokou citlivostí, abyste mohli provést analýzu správně. Za těhotenství se považuje od okamžiku, kdy je vajíčko fixováno v děložní dutině. Pak se hladina těhotenského hormonu - hCG zvyšuje každý den. V moči stoupá hladina hormonu mnohem pomaleji než v krvi. V raných fázích těhotenství se zpožděním až 1 týden se doporučuje provést analýzu s ranním vzorkem moči. Pak je hormon nejvyšší.

Princip fungování všech testů je založen na reakci činidla. Pokud je jeho citlivost od 25 jednotek, nebude schopen ukázat těhotenství v raných fázích. Kromě toho může selhat i 10bodový test. Pokud nedojde k ovulaci uprostřed cyklu, blíže ke konci, tělo nemá čas na rychlé obnovení do začátku období. Poté, se zpožděním až 1 týden, může být výsledek nepravdivý. Druhý šedý proužek vůbec neindikuje těhotenství. To znamená, že nedošlo k žádné reakci. Test byl s největší pravděpodobností udržován v moči po dobu delší než 30 sekund.

Pokud mluvíme o zpoždění menstruace o 2-4 měsíce, negativní test je jasným potvrzením absence těhotenství. K narušení cyklu dochází v důsledku menopauzy, pokud věk umožňuje vyvodit takové závěry, gynekologická onemocnění, nervové patologie, nemoci endokrinního systému.

Zpožděné období, ale ne těhotné - co dělat

Nejprve je nutné analyzovat události posledních měsíců. Pokud neexistují žádné zjevné faktory ovlivňující menstruační cyklus, doporučuje se podstoupit vyšetření. Gynekologická onemocnění způsobují zpoždění menstruace:

 • polycystický vaječník;
 • děložní myomy;
 • chronická endometritida;
 • zánět dělohy, přídavky.

Dysfunkce štítné žlázy přímo souvisí s produkcí hormonů. Budeme také muset navštívit endokrinologa. Po užití antibiotik a některých dalších léků může dojít ke zpoždění menstruace. To by mělo být napsáno v pokynech, musí varovat ošetřujícího lékaře.

Je velmi obtížné sami stanovit příčinu zpoždění menstruace, pokud chybí několik měsíců. Nejškodlivější příčinou může být porucha nervového systému. Poté se po obnovení odpočinku normalizuje také menstruační cyklus. V ostatních případech bude nutná dlouhodobá léčba užíváním hormonálních léků.

Jak jim říkat

Absence menstruace u žen v reprodukčním věku má za následek narušení práce jiných systémů, vnitřních orgánů. Vyvstává otázka ohledně jejich vynuceného volání. Při absenci závažných gynekologických onemocnění je situace regulována poměrně rychle. Důvodem tohoto jevu je nedostatečné množství progesteronu - hormonu druhé fáze. Je doplněn syntetickými analogy. Nejběžnějším prostředkem pro volání menstruace s velkým zpožděním je Norkolut. Pokud se menstruace zpozdí o několik měsíců, začnou užívat pilulky každý den.

Dávka léku určuje odborník. Obvykle 1 tableta denně po dobu 10 dnů. Nebo 2 tablety najednou po dobu 5 dnů. Během léčby by měla pokračovat menstruace. Pokud hladiny progesteronu nebyly tak nízké. Nebo 1-3 dny po ukončení kurzu. Menstruace po Norkolutu zmizí jako obvykle.

Lidé mají několik receptů na způsobení menstruace. Například odvar z petrželky, bobkového listu, který způsobuje zvýšenou kontrakci svalů dělohy. Ale při tak dlouhé nepřítomnosti menstruace budou lidové recepty neúčinné. Kritické dny je nutné vyvolávat pomocí speciálních léků předepsaných lékařem. Nesprávné dávkování nemusí poskytnout požadovaný výsledek nebo způsobit závažné krvácení.

Nedostatek menstruace po 40 letech

V tomto věku dochází k zániku reprodukčních funkcí těla. Nestabilní hormonální hladiny vedou k nepřítomnosti menstruace po několik měsíců. Pak se množství estrogenu postupně hromadí, znovu nastává ovulace a po několika týdnech se objeví špinění. Vrchol trvá asi 4 roky. Končí úplnou absencí menstruace. Pokud však situace vyvolává obavy, měli byste navštívit gynekologa. Během menopauzy se zvyšuje riziko gynekologických onemocnění souvisejících s hormony.

Proč 2 měsíce neexistují žádná období

Nedostatek menstruace 2-3 měsíce - příčiny a metody léčby

Pozornost! Jedinečná příležitost, jak zlepšit váš život! Ztráta hmotnosti za měsíc je skutečná, stačí…. Přečtěte si více.

Co když neexistuje 2-3 měsíční období po dobu 2-3 měsíců, pokud neexistují důvody k podezření na těhotenství? Tento stav přináší ženě mnoho zkušeností, protože naznačuje přítomnost určitých patologií. Absence menstruace po dlouhou dobu je poměrně alarmujícím příznakem. Pokud to žena pozoruje, je nutné konzultovat vyšetření s lékařem..

Všechno to začalo tím, že moje malé dítě začalo odmítat jídlo. Jedl jako miniatura, trpěl bolestmi žaludku. Má parazity. Děti si vše vtáhnou do úst, aby nedošlo k infekci. Přečtěte si úplně >>

Menstruační cyklus

Menstruační cyklus je nepřetržitý proces v ženském těle, který je doprovázen vhodnými hormonálními změnami, které zajišťují reprodukční funkci. První menstruace začíná u dívek ve věku od 10 do 15 let. Pokud po této době menstruace nepřijde, je nutné se poradit s lékařem, aby se vyloučily určité patologické stavy.

Menstruační cyklus ovládá mozek, přesněji hypotalamo-hypofyzární komplex. Tyto žlázy produkují důležité hormony, které ovlivňují vaječníky a další orgány v těle ženy. Pod jejich vlivem dozrávají folikuly, ze kterých vychází vajíčko, připravené k oplodnění. Pokud nedošlo k těhotenství, v těle se vyvíjejí určité procesy, které končí krvácením.

Trvání menstruačního cyklu se obvykle počítá od prvního dne menstruace. Obvykle se pohybuje od 21 do 35 dnů. Zpoždění je stav, který je charakterizován zpožděním menstruace nejvýše o 5 dní. Jedná se o zcela normální jev, který lze pozorovat u každé zdravé ženy 1–2krát ročně. Pokud je cyklus nepravidelný častěji nebo jsou zpoždění delší, je nutné vyšetřit, aby se zjistily příčiny této patologie. Musíte také pamatovat na to, že pro dívky, které právě začaly menstruovat, to není problém. Po dobu 1–2 let se jejich cyklus pouze zavádí. V tuto chvíli se nepravidelná menstruace nepovažuje za patologii..

Jeden měsíc bez období - jak je to vážné?

Proč neexistuje jeden měsíc jeden měsíc? Někdy tento stav může naznačovat těhotenství. Tuto skutečnost nelze zcela vyloučit za přítomnosti sexuálního života, i kdyby byly použity určité metody antikoncepce. Žádný lék neposkytuje 100% záruku, takže pravděpodobnost těhotenství je vždy přítomna.

K tomu je doporučeno provést domácí test, který detekuje přítomnost hormonu chorionického gonadotropinu v moči. Objevuje se týden po oplodnění vajíčka. Pokud je test negativní, důvody zpoždění se mohou velmi lišit:

 • stresové situace. Nadměrný psycho-emocionální stres, velká pracovní zátěž nebo jakýkoli druh šoku mohou odložit den nástupu menstruace o několik dní nebo týdnů. Pokud se naučíte zvládat stres, můžete cyklus obnovit. Doporučuje se procvičovat určité techniky sebeovládání a relaxace v nejstresujících situacích;
 • nadměrná fyzická aktivita. Sportovní aktivity se negativně odrážejí na zdraví žen. Mírná fyzická aktivita může současně zlepšit pohodu a nadměrné zatížení vede k porušení cyklu;
 • prudká změna klimatického pásma. Mnoho žen si všimne, že po dovolené v teplých zemích se menstruační cyklus ztratí. Změna klimatu je pro tělo stresující. Stejný efekt vyvolává solárium nebo pravidelné dlouhodobé vystavení slunci;
 • odmítnutí používat perorální antikoncepci. Zrušení antikoncepce po dlouhodobém užívání může způsobit menstruační poruchy. Je to proto, že vaječníky jsou zvyklé přijímat určitou dávku hormonů zvenčí. Výsledkem je, že nepracují na plný výkon. Pokud neexistuje měsíční období po dobu 2 měsíců nebo déle, musíte se poradit s lékařem, abyste zjistili příčinu tohoto stavu;
 • nouzovou antikoncepci. Léky tohoto typu mají negativní vliv na hormonální pozadí. Po jejich užívání často dochází k dlouhému zpoždění, které není spojeno s těhotenstvím;
 • po porodu lze pozorovat absenci menstruace po celý měsíc nebo i déle. Obzvláště k takovým zpožděním dochází u mladých matek, které kojí. Tento stav se nazývá laktační amenorea, která se vyvíjí v důsledku zvýšeného obsahu hormonu prolaktinu v krvi. Blokuje ovulaci, což vede k dlouhodobé nepřítomnosti menstruace, která u některých žen může dosáhnout 6-12 měsíců;
 • provedení potratu nebo spontánního potratu. Tyto faktory vyvolávají hormonální narušení v těle, což je důvodem dlouhého zpoždění. Pokud se menstruace neobnoví, je nutná konzultace s odborníkem..

Dva měsíce žádné období - co to znamená?

DŮLEŽITÉ! Pokud máte slabost a jste často nemocní!

Všimli jsme si, že mnoho našich pravidelných čtenářů si stěžuje na problémy s krtky a papilomy. Vývoj bradavic je známkou přítomnosti parazitů ve vašem těle.!

Pokud se chcete zbavit bradavic, musíte použít jednoduchou radu Eleny Malyshevy k odstranění příčiny vzniku nových bradavic.

Pokud nejsou 2 měsíce měsíčně, ale žena není těhotná, můžeme hovořit o takovém stavu, jako je dysfunkce vaječníků. Tato patologie vyžaduje pečlivé vyšetření, protože naznačuje přítomnost určitých poruch. Dysfunkce vaječníků není nezávislé onemocnění, ale pouze zavedený stav reprodukčního systému ženy. Může to být způsobeno následujícími faktory:

 • přítomnost infekčních nebo virových onemocnění. I obvyklá chřipka nebo SARS mohou způsobit zpoždění menstruace o dva měsíce nebo déle;
 • chronická onemocnění jiných orgánů a systémů v těle ženy. Negativní dopady mají především patologické procesy vyvíjející se v játrech, ledvinách, štítné žláze. Na pozadí gastritidy, cukrovky a některých onemocnění, která ovlivňují endokrinní systém, se může objevit zpoždění 2 měsíce;
 • fyzický nebo psycho-emoční stres. Absence menstruace po dlouhou dobu signalizuje, že tělo ženy se snaží omezit reprodukční funkce na pozadí vlivu negativních vnějších faktorů. Patří sem také drastické hubnutí nebo přibývání na váze. Ke zpoždění menstruace (2 měsíce nebo více) dochází, pokud žena ztratí více než 10% své tělesné hmotnosti do 30 dnů;
 • hormonální nerovnováha. Zpoždění menstruace o 2 měsíce nebo déle může být způsobeno patologickými stavy vaječníků, štítné žlázy, hypofýzy. To vyvolává nedostatečné nebo nadměrné vylučování hormonů, což negativně ovlivňuje ženský menstruační cyklus..

Nedostatek menstruace po dobu tří měsíců

Pokud po dobu 3 měsíců není lhůta, je to vážný důvod k obavám. Pokud se žena dosud neporadila s lékařem, je nutné to udělat naléhavě. Tři měsíce jsou dobou, během níž by se mohly vyvinout závažné změny v těle. Nedostatečné zacházení může vést k neplodnosti, protože reprodukční systém ztrácí svou funkční kapacitu..

Pokud u žen starších 45 let neexistují období 3-4 měsíců, můžete mít podezření na nástup menopauzy. Tento stav je charakterizován postupným potlačováním reprodukčního systému a snížením produkce pohlavních hormonů. Menstruační cyklus je nepravidelný, menstruační tok je vzácnější. Existuje také řada dalších charakteristických příznaků menopauzy - návaly horka, bolesti hlavy, změny nálady a další. Časem se menstruace úplně zastaví, což je v těle ženy normální proces..

Mohou také existovat další negativní faktory vedoucí k dlouhým zpožděním:

 • opojení. Dlouhodobé vystavení ženského těla toxickým látkám (tabák, alkohol, drogy) negativně ovlivňuje stav reprodukčního systému. Stejný účinek má škodlivá výroba;
 • gynekologické problémy. Dlouhé zpoždění je způsobeno různými cystami, nádorovými formacemi, které jsou lokalizovány jak ve vaječnících, tak v děloze nebo děložním čípku. Příčinou těchto poruch mohou být také maligní procesy ovlivňující reprodukční systém;
 • syndrom polycystických vaječníků. Toto onemocnění se vyvíjí na pozadí vážné nerovnováhy hormonů v ženském těle. Vede ke změnám ve struktuře vaječníků, nadměrnému ochlupení těla, obezitě, akné, striím na pokožce. Syndrom polycystických vaječníků je nejčastější příčinou neplodnosti u žen.

Co dělat, když dojde ke zpoždění?

V případě jakéhokoli porušení menstruačního cyklu musíte kontaktovat svého gynekologa a zjistit příčiny tohoto stavu. Za tímto účelem se provádí komplexní vyšetření ženského těla, včetně rutinního vyšetření, ultrazvuku pánevních orgánů, krevních testů na hormony a dalších. K normalizaci cyklu je také nutné stabilizovat váhu, eliminovat stresové situace, věnovat se mírné fyzické aktivitě a vést zdravý životní styl. Za přítomnosti určitých onemocnění lékař předepisuje vhodnou léčbu. V některých případech je indikováno užívání hormonálních léků k odstranění přetrvávající nerovnováhy..

Jak se zbavit strií po porodu?

Většina žen po porodu čelí problému strií na kůži..

 • Někdo má klíčky během těhotenství, někdo - okamžitě po porodu.
 • Už si nemůžete dovolit nosit plavky s otevřenou špičkou a krátké šortky? - A brzy plážová sezóna.
 • Začnete zapomínat na okamžiky, kdy muži pochválili vaši bezchybnou postavu..
 • A pokaždé, když se vrátíte do zrcadla, zdá se vám, že staré časy se nikdy nevrátí.

Existuje však účinný lék na strie! Zjistěte, jak Anastasia přivedla zpět rovnoměrnou a krásnou pleť.

Neexistují žádné kritické dny 2 měsíce: důvody, co dělat?

Důvody absence menstruace

Změny hormonálních hladin jsou hlavním důvodem opožděné menstruace. Všechny důvody jsou obvykle rozděleny do několika skupin..

 • Období formování menstruačního cyklu u dospívajících. Menarche se objevuje ve věku 12-14 let. Vývoj cyklu trvá dva roky. Během této doby může dojít ke zpoždění 2-4 měsíce. Celkově to není důvod k obavám..
 • Zánik reprodukčních funkcí. Menopauza začíná po dosažení věku 40–45 let. Nestabilní hormonální hladiny přispívají ke zpoždění o dva až čtyři měsíce. Pak se znovu objeví menstruace. To se děje asi 5 let. Dokud nebude tělo konečně přestavěno.
 • Poporodní období. Obnova menstruačního cyklu je ovlivněna povahou porodu, kojení. Během porodu prožívá tělo silný stres na fyziologické i emocionální úrovni. Zpoždění menstruace je pozorováno po dobu dvou měsíců nebo déle. Kromě toho se během kojení mění hormonální hladiny. Hormon prolaktin je zodpovědný za množství mléka v prsu. Inhibuje produkci pohlavních hormonů. Zabraňuje ovulaci, omezuje menstruaci. Při kojení se menstruace objeví dva měsíce po zavedení doplňkové stravy. Je to také normální v situaci, kdy menstruace chybí po dobu 1,5 roku, po celou dobu krmení.
 • Potrat. Umělé ukončení těhotenství způsobuje silný hormonální stres. Za normálních okolností by vaše další menstruace měla proběhnout dobře. Ale v životě tomu tak není vždy. V některých případech dochází ke zpoždění menstruace o dva měsíce nebo déle..
 • Užívání antikoncepčních pilulek. Antikoncepční prostředky ovlivňují práci vaječníků, narušují produkci pohlavních hormonů. Místo toho jsou ty správné hormony získávány zvenčí. Tělu trvá 3 měsíce, než se adaptuje na nové podmínky. Během této doby může dojít ke zpoždění menstruace, ale podle plánu se užívá nové balení pilulek. Pak menstruace zcela chybí. Pokud bude situace pozorována po všechny 3 měsíce, vyvstává otázka výměny léku. Stejný příběh se stane i po zrušení tablet, pokud je žena užívala delší dobu. Tělo se bude muset znovu přestavět na nové podmínky. Zpoždění menstruace je dva až čtyři měsíce..
 • Nervový stres. Centrální nervový systém reguluje všechny procesy v ženském těle. Vyčerpání, velká zátěž, stres, deprese mění průběh cyklu. Nejčastěji dochází ke zpoždění menstruace o dva měsíce nebo déle..
 • Hmotnostní kategorie. Každá výška má svou vlastní ideální hmotnost. Pokud se budete držet tohoto poměru, můžete se vyhnout mnoha zdravotním problémům. Ve snaze o krásu ženy často používají vyčerpávající stravu. Rychlá ztráta hmotnosti vede k významnému snížení hladiny progesteronu, který se ukládá v tělesném tuku. Pokud váha dospělé ženy klesne pod 45 kg, menstruace se může úplně zastavit. Toto je fyziologický rys těla. Před tím budou zpoždění dva měsíce a více..
 • Tělesné cvičení. U profesionálních sportovců je pozorováno dlouhé zpoždění menstruace po dobu dvou měsíců nebo déle. Když je fyzická aktivita extrémně vysoká. Situace je přítomna také u žen, které se věnují těžké vyčerpávající fyzické práci. Každý den je únava, nedostatek spánku.

Ať už je důvod pro zpoždění menstruace jakýkoli, měli byste být opatrní ohledně svého těla. Pokud zaznamenáte alarmující příznaky, vyhledejte pomoc kvalifikovaných odborníků..

Zpožděné období u teenagera

První menstruace nastává ve věku 12-13 let. K jejímu vzhledu přispívají pohlavní hormony. O vývoji hormonálního pozadí svědčí fyzický vývoj dívky. Objevují se sekundární sexuální charakteristiky - zvětšení prsou, růst vlasů ve slabinách, podpaží a tvorba pasu. V tomto případě hraje důležitou roli váha dívky. Pokud je vaše tělesná hmotnost nižší než 45 kg, menstruace nezačne. Z tohoto důvodu tlustí teenageři začínají své kritické dny dříve. Tenké dívky mají ve věku 14-16 let menarche.

Nástup menstruace neznamená stabilní měsíční cyklus. Hormonální pozadí zdaleka není konstantní. Dojde ke zpoždění menstruace, jejich povaha se změní. Přestávka dvou měsíců se navíc považuje za normální. Obecně by měl být menstruační cyklus dívky stejný jako její matka. Pokud měla matka všechno jinak, můžete teenagera požádat o konzultaci s gynekologem. Mohou existovat patologické abnormality.

Negativní test na zpožděné období

Abyste dosáhli skutečného výsledku, je nutné zvolit vysoce kvalitní produkty s vysokou citlivostí, abyste mohli provést analýzu správně. Za těhotenství se považuje od okamžiku, kdy je vajíčko fixováno v děložní dutině. Pak se hladina těhotenského hormonu - hCG zvyšuje každý den. V moči stoupá hladina hormonu mnohem pomaleji než v krvi. V raných fázích těhotenství se zpožděním až 1 týden se doporučuje provést analýzu s ranním vzorkem moči. Pak je hormon nejvyšší.

Princip fungování všech testů je založen na reakci činidla. Pokud je jeho citlivost od 25 jednotek, nebude schopen ukázat těhotenství v raných fázích. Kromě toho může selhat i 10bodový test. Pokud nedojde k ovulaci uprostřed cyklu, blíže ke konci, tělo nemá čas na rychlé obnovení do začátku období. Poté, se zpožděním až 1 týden, může být výsledek nepravdivý. Druhý šedý proužek vůbec neindikuje těhotenství. To znamená, že nedošlo k žádné reakci. Test byl s největší pravděpodobností udržován v moči po dobu delší než 30 sekund.

Pokud mluvíme o zpoždění menstruace o 2-4 měsíce, negativní test je jasným potvrzením absence těhotenství. K narušení cyklu dochází v důsledku menopauzy, pokud věk umožňuje vyvodit takové závěry, gynekologická onemocnění, nervové patologie, nemoci endokrinního systému.

Zpožděné období, ale ne těhotné - co dělat

Nejprve je nutné analyzovat události posledních měsíců. Pokud neexistují žádné zjevné faktory ovlivňující menstruační cyklus, doporučuje se podstoupit vyšetření. Gynekologická onemocnění způsobují zpoždění menstruace:

 • polycystický vaječník;
 • děložní myomy;
 • chronická endometritida;
 • zánět dělohy, přídavky.

Dysfunkce štítné žlázy přímo souvisí s produkcí hormonů. Budeme také muset navštívit endokrinologa. Po užití antibiotik a některých dalších léků může dojít ke zpoždění menstruace. To by mělo být napsáno v pokynech, musí varovat ošetřujícího lékaře.

Je velmi obtížné sami stanovit příčinu zpoždění menstruace, pokud chybí několik měsíců. Nejškodlivější příčinou může být porucha nervového systému. Poté se po obnovení odpočinku normalizuje také menstruační cyklus. V ostatních případech bude nutná dlouhodobá léčba užíváním hormonálních léků.

Jak jim říkat

Absence menstruace u žen v reprodukčním věku má za následek narušení práce jiných systémů, vnitřních orgánů. Vyvstává otázka ohledně jejich vynuceného volání. Při absenci závažných gynekologických onemocnění je situace regulována poměrně rychle. Důvodem tohoto jevu je nedostatečné množství progesteronu - hormonu druhé fáze. Je doplněn syntetickými analogy. Nejběžnějším prostředkem pro volání menstruace s velkým zpožděním je Norkolut. Pokud se menstruace zpozdí o několik měsíců, začnou užívat pilulky každý den.

Dávka léku určuje odborník. Obvykle 1 tableta denně po dobu 10 dnů. Nebo 2 tablety najednou po dobu 5 dnů. Během léčby by měla pokračovat menstruace. Pokud hladiny progesteronu nebyly tak nízké. Nebo 1-3 dny po ukončení kurzu. Menstruace po Norkolutu zmizí jako obvykle.

Lidé mají několik receptů na způsobení menstruace. Například odvar z petrželky, bobkového listu. což způsobuje zvýšenou kontrakci svalů dělohy. Ale při tak dlouhé nepřítomnosti menstruace budou lidové recepty neúčinné. Kritické dny je nutné vyvolávat pomocí speciálních léků předepsaných lékařem. Nesprávné dávkování nemusí poskytnout požadovaný výsledek nebo způsobit závažné krvácení.

Nedostatek menstruace po 40 letech

V tomto věku dochází k zániku reprodukčních funkcí těla. Nestabilní hormonální hladiny vedou k nepřítomnosti menstruace po několik měsíců. Pak se množství estrogenu postupně hromadí, znovu nastává ovulace a po několika týdnech se objeví špinění. Vrchol trvá asi 4 roky. Končí úplnou absencí menstruace. Pokud však situace vyvolává obavy, měli byste navštívit gynekologa. Během menopauzy se zvyšuje riziko gynekologických onemocnění souvisejících s hormony.

CO DĚLAT, POKUD MÁTE MYOM, CYSTU, NEPLODNOST NEBO JINOU CHOROBU?

 • Mít náhlou bolest břicha.
 • A dlouhá, chaotická a bolestivá období jsou již z řádu unavená.
 • Máte nedostatečné endometrium k otěhotnění.
 • Zvýrazní hnědou, zelenou nebo žlutou.
 • A z nějakého důvodu nejsou doporučené léky ve vašem případě účinné..
 • Navíc do vašeho života již pevně vstoupila neustálá slabost a onemocnění..

Existuje účinná léčba endometriózy, cyst, fibroidů, nestabilní menstruace a dalších gynekologických stavů. Postupujte podle odkazu a zjistěte, co vám hlavní ruský gynekolog doporučuje

Zpožděná menstruace: kdy a proč si dělat starosti

Možná děláte těhotenské testy příliš brzy.

Co se považuje za zpoždění

Ideální menstruační cyklus (toto je období mezi obdobími, které se počítá od začátku krvácení) pro ženu je 28 dní. Ve skutečnosti může být pravidelný menstruační cyklus 21 dní nebo 40 dní - a to je norma pro zastavené nebo zmeškané období. Kolísání cyklu několik dní je také naprosto normální. A ve skutečnosti jen málo žen může říci, že menstruace přicházejí striktně každou hodinu..

Cyklus závisí na mnoha důvodech, od hormonálních změn až po banální stres.

Pokud se menstruace opozdí o sedm dní, nejde o zpoždění, jedná se o normální variaci cyklu.

Cokoli delší než toto období lze považovat za zpoždění. Řekněme, že jste čekali na menstruaci 3., ale 11. ještě nejsou. Už je to zpoždění.

Pokud po delší dobu, déle než tři měsíce, neexistuje období, pak je to již amenorea Amenorea. A pokud je to pro těhotné ženy, kojící ženy a ženy v menopauze normální, pak pro ostatní ne..

Proč dochází ke zpoždění menstruace

Pouze lékař může přesně říci, proč se vám to stalo. Ale alespoň popíšeme přibližné možnosti.

1. Těhotenství

První možností, která sexuálně aktivní ženě přijde na mysl, je to, že zpoždění menstruace je způsobeno těhotenstvím. I ty nejspolehlivější metody antikoncepce mají míru chyb a mohlo se něco pokazit..

2. Mimoděložní těhotenství

Mimoděložní těhotenství je situace, kdy vajíčko nedosahuje dělohy a začíná se vyvíjet přímo ve vejcovodu. Samozřejmě na to není přizpůsobena a postupem času dojde k přestávce. Jedná se o život ohrožující stav, ale „domácí“ testy nerozlišují mezi normálním a mimoděložním těhotenstvím, je nutné ultrazvukové vyšetření.

3. Dospívání

Když začne vaše menstruace, může to být nepravidelné. Trvá nějaký čas, než se všechno uklidní - dejte tělu šest měsíců na to, aby si vypracovalo svůj cyklus. Pokud není stanovena do šesti měsíců, přejděte ke gynekologovi. Možná je to jen varianta normy, ale nebude to bolet kontrolovat.

4. Blíží se menopauza

Věk, kdy žena vstupuje do menopauzy (hormonální změny, díky nimž se zrání vajíček zastaví a menstruační cyklus zmizí) je zcela individuální. Ale obvykle byste na to měli myslet, pokud jste již dosáhli 45 let a vaše menstruace jsou pozdě a začínají nepravidelně přicházet Zmeškané období - předčasná menopauza?.

5. Intenzivní sporty

Pokud jste dlouho nic nedělali a rozhodli jste se se vší možnou horlivostí věnovat cvičení, cvičit každý den a chodit do posilovny několikrát týdně, nebo pokud se připravujete na nějaký druh soutěže a dramaticky jste zvýšili zátěž, pak se cyklus může změnit. Zastavené nebo zmeškané období... Poté je zpoždění menstruace oprávněno zátěží těla..

6. Změny hmotnosti

Nezáleží přesně na tom, proč jste zhubli. Nejlepší možností je, že jste zhubli, protože jste se věnovali sportu a dlouho jste se o to snažili. Horší je, pokud jste vyzkoušeli zázračnou dietu nebo je hubnutí spojeno s nemocemi. V každém případě může hubnutí vést ke zpoždění menstruace a ke změně cyklu..

Pokud je index tělesné hmotnosti nižší než zastavená nebo vynechaná menstruace 18,5, musíte navštívit lékaře: buď jste závislí na hubnutí, nebo je něco špatně na vašem zdraví.

Totéž platí pro obezitu. Období: potřebuji lékaře? : může to způsobit nepravidelnost cyklu a budete se bát zpoždění.

7. Stres

Pokud jste nervózní, menstruace se mohou zpozdit nebo přijít dříve. Je jasné, že stres musí být silný. A to samo o sobě znamená, že potřebujete pomoc, abyste se s tím vyrovnali. Musíte se tedy naučit jednoduché relaxační techniky nebo jít k psychologovi.

8. Nemoci

 • Zánětlivá onemocnění pánevních orgánů. Zánět může být způsoben jak pohlavně přenosnými infekcemi, tak těmi, které nesouvisejí se sexuálně přenosnými chorobami..
 • Novotvary. Různé nádory mohou vést k poruchám cyklu. Mohou to být neškodné procesy, ale stále je třeba je kontrolovat.
 • Polycystické onemocnění vaječníků. Jedná se o onemocnění syndromu polycystických vaječníků, při kterém folikuly oocytů plně nedozrávají.
 • Předčasné selhání vaječníků. Toto je onemocnění, u kterého je teoreticky ještě daleko od menopauzy, ale vaječníky již přestaly normálně produkovat vajíčka..
 • Onemocnění endokrinního systému. Mnoho onemocnění souvisejících s hormony vede k problémům s cykly. Nejprve byste měli zkontrolovat štítnou žlázu Zmeškali jste menstruaci, ale nejste těhotná?

9. Zrušení hormonálních léků

Někdy, když žena přestane užívat antikoncepční pilulky, menstruace nepřijde během zúčtovacího období. Je zmeškané období jistým znamením těhotenství?... To je způsobeno skutečností, že hormonální antikoncepce tvoří umělý cyklus. Po zrušení pilulek nebo injekcí tělo obnoví přirozený cyklus. Trvá to chvíli, než se to seřadí.

10. Léky

Některé léky mohou ovlivnit váš cyklus a oddálit menstruaci. Je zřejmé, že mezi ně patří i samotná hormonální antikoncepce. Jiné léky však také způsobují nežádoucí účinky ve formě zpoždění a mohou to být nejčastější léky proti bolesti Mohly by mé léky ovlivnit mé období?... Pečlivě si tedy přečtěte pokyny ke všem lékům, které užíváte..

Co dělat, pokud se vaše menstruace zpozdí

Pokud jste sexuálně aktivní, nejprve proveďte těhotenský test. Pokud brzy přišla menstruace, zpoždění bylo pouze jednou a vše je obecně v pořádku, pak si můžete odpočinout a odepsat zpoždění na stres a sport.

Pokud však zpoždění trvá déle než deset dní nebo se cyklus změnil a stal se nepravidelným, musíte běžet k lékaři a zjistit, jaký je důvod pro rozmary těla.