Proč vaše menstruace začala o týden dříve?

Menstruační cyklus je fyziologický jev s frekvencí jednou za 21 až 35 dní. Jak rychle začne další krvácení - po 3 týdnech nebo po 5 týdnech, záleží na individuálních charakteristikách organismu.

Pokud vaše menstruace přišla o týden dříve než obvykle, vzhledem k její pravidelnosti byste měli přemýšlet o tom, zda je vše v pořádku s vaším zdravím.

Co způsobuje předčasnou menstruaci

Odpověď na otázku, zda může menstruace začít o týden dříve, je pozitivní. Krvácení nebo rozmazání 7 dní před očekávaným datem nemusí vždy znamenat onemocnění.

Příčiny předčasné menstruace spočívají ve stresu a psycho-emocionálním stresu. Nervové napětí a fyzické přepracování jsou známé téměř všem ženám..

Nesprávné fungování nervového systému způsobuje křeče a vazodilataci. V důsledku toho se zvyšuje aktivita dělohy a endometrium začíná být předčasně odmítnuto..

Proč jinak může menstruace začít o 1 týden dříve:

 • Stáří. Nestabilní cyklus je charakteristický pro pubertu, ale během 1 až 2 let by období dospívajících dívek mělo být pravidelné. Následně jsou poruchy cyklu pozorovány ve věku 50 let, což naznačuje přístup k menopauze.
 • Užívání hormonálních léků. Léky obsahující hormony interferují s přirozenou produkcí ženských hormonů a způsobují nerovnováhu.
 • Potrat nebo potrat. Tyto situace vyvolávají hormonální nárůst a menstruace začíná mnohem dříve nebo později než obvykle..
 • Antikoncepční použití. Pokud se žena chrání před těhotenstvím pomocí orálních kontraceptiv, její menstruace jde o týden dříve kvůli adaptaci těla na nový hormonální stav. Menstruace také začíná předčasně, pokud žena pije nouzové antikoncepční pilulky.
 • Měnící se klimatické podmínky a časová pásma. Na letech na služebních cestách a odpočinku v exotických zemích reaguje ženské tělo narušením cyklu - menstruace začíná dříve nebo později. Kolik dní bude odchylka, nelze předvídat. Aby lety a přestupy nepokazily vaše zdraví, měli byste cestovat na dlouhé vzdálenosti ne více než jednou za měsíc..
 • Těhotenství. Po fúzi se spermatem vstoupí vajíčko do dělohy po 5 až 10 dnech. V době implantace je nitroděložní sliznice zraněna a objevuje se malý krvavý výtok. Žena si není vědoma své zajímavé situace a myslí si, že tentokrát její období začalo o týden dříve. I když ve skutečnosti sporný výtok po dobu 1 - 2 dnů často hovoří o početí a zavedení embrya do děložní dutiny. V mimoděložním těhotenství, kdy se embryo vyvíjí ve vejcovodu, dochází k menstruaci v důsledku tlaku na cévy. Jak plod roste, krvácení se zvyšuje a na straně břicha, kde je vajíčko fixováno, jsou silné bolesti.

Bohatá období sraženin, která šla o týden dříve, naznačují hormonální nerovnováhu. Nerovnováha v poměrech hormonů je častou příčinou předčasné menstruace.

Menstruace o týden dříve jako známka patologie

V mnoha případech jsou důvody, že období šlo o týden dříve, než je obvyklé datum, onemocnění reprodukčního systému..

Například po nechráněném sexu se u partnera může vyvinout mykoplazmóza. Kromě porušení MC ji bude obtěžovat svědění genitálií a bolesti v dolní části zad a dolní části břicha..

Ovariální cysta

Onemocnění se vyvíjí z různých důvodů - stres, infekce, potraty, nadváha ve fázi obezity. Menstruace je o 7-10 dní dříve, žena se obává bolesti dolní části břicha a potíže s močením.

Myoma

Rakovina se vyvíjí na pozadí obezity nebo hormonálních poruch, ale má také dědičnou povahu. Fibroidy se navíc tvoří v důsledku vícečetných potratů. Menstruace se stává nepravidelnou, je zde časté nutkání používat toaletu pro malou potřebu, žaludek je zaoblený.

Benigní nádor v děloze

I malý nádor narušuje produkci hormonů a vede k narušení cyklu. Žena neví o své nemoci, zaznamenává bolesti v podbřišku, sraženiny v tmavé menstruační krvi, nástup menstruace ne podle kalendáře, ale před plánovaným časem.

Trauma vnitřního genitálu

Menší krvácení, které připomíná menstruaci, ale objevuje se 7 dní před jejich nástupem, může nastat po drsném pohlavním styku nebo nedostatečné vaginální vlhkosti nebo v důsledku nesprávného zavedení nitroděložního tělíska..

Mechanické poškození vaginální trubice nebo děložního čípku s malým krvácením není nebezpečné. Pokud však z pohlavního ústrojí teče po dlouhou dobu červený výtok, hrozí to infekcí vnitřních pohlavních orgánů a rozvojem vážných patologií.

Zánětlivé procesy

Předčasný příchod kritických dnů v přítomnosti zánětlivého procesu není překvapující. Tělo reaguje menstruační dysfunkcí na chřipku a nachlazení. Oslabený dýchacími chorobami dělá svou práci nedostatečně.

Menstruace po nachlazení může být dlouhá, těžká, bolestivá a sražená. Začínají buď o 5 - 7 dní dříve, nebo přicházejí se zpožděním.

Endometrióza

Toto onemocnění lze popsat jako abnormální proliferaci buněk endometria mimo děložní dutinu. Endometrióza ovlivňuje pobřišnici a vyvolává adheze.

Příznaky patologie nejsou jen nepravidelná období. Ženy si stěžují na bolesti v podbřišku, hnědý výtok, bolestivost při pohlavním styku.

Léčba nalačno a přísné diety na hubnutí vyčerpávají zásoby živin a zhoršují srážení krve. Bez tuku a sacharidů přestává tělo produkovat pohlavní hormony. V průběhu času nemusí být menstruace vůbec.

Vlastnosti menstruace, které začaly před plánovaným časem

Jak bude probíhat menstruace, která začala o týden dříve, závisí na důvodech této situace. Pokud krvácení začne předčasně v důsledku stresu, žena navíc pocítí bolesti hlavy, slabost a nespavost. U hormonálních poruch je menstruace bohatá se silnými inkluzemi.

Implantační krvácení v časném těhotenství je sporé a krátkodobé. To není pravda, menstruace, ale měsíčně. Nemoci infekční povahy vyvolávají předčasné krvácení s bolestmi v dolní části břicha a v bederní oblasti.

Vzhled intermenstruačního krvácení naznačuje nestabilitu estrogenu během ovulace. Hladina tohoto hormonu může rychle stoupat nebo klesat. Po skončení normální menstruace se intermenstruační krvácení objeví 10. – 14. Den cyklu. Jeho trvání dosahuje 3 dní. Pokud výtok trvá déle a je doprovázen celkovou malátností, je naléhavě nutné se poradit s gynekologem.

Pokud jde o implantační krvácení, je-li podezření na těhotenství, měl by být proveden test a pozornost by měla být věnována kvalitě výtoku. Norma pro nastávající matku je:

 1. Málo růžový výboj.
 2. Tekutá konzistence vypouštění.
 3. Krátké trvání - krvácení je pozorováno několik hodin, ale ne více než 2 dny.

Málo pozorovatelné špinění uprostřed cyklu je známkou ovulace. Nezpůsobují obavy, kromě toho, že obarví prádlo. Náklady na léčbu ovulace nevyžadují.

Co dělat, pokud vaše menstruace šla o týden dříve

Proč má konkrétní pacient stabilní období náhle přišel o týden dříve, lékař bude schopen odpovědět až po obdržení výsledků komplexního vyšetření.

K podrobnému studiu situace musí žena podstoupit následující procedury:

 • Krevní test na hormony.
 • Vaginální výtěr.
 • Kolposkopie.
 • Hysteroskopie.
 • Ultrazvuk pánevních orgánů.
 • Biopsie s přenosem materiálu pro histologické vyšetření.

Dokud lékař neřekne o výsledcích diagnózy, neměli byste se předčasně obávat. Je možné, že menstruační funkce byla negativně ovlivněna nějakým fyziologickým procesem..

Pokud se však v průběhu instrumentálních a laboratorních studií odhalí funkční nebo organická porucha, pacientka dostane komplexní léčbu, jejímž účelem je korekce menstruačního cyklu..

Proč menstruace přichází před plánovaným časem: běžné důvody

Ženy často věnují pozornost zpoždění menstruace, ale je nebezpečnější, když začnou brzy. Pokud žena není v situaci, kdy jsou nepravidelnosti cyklu normální (laktace, přechod, menopauza), mělo by to být výstrahou. Je nutné poradit se s lékařem a být vyšetřen, zejména pokud se odchylka objevuje opakovaně. Stojí za to provést těhotenský test, protože jeho patologie mohou být doprovázeny podobnými příznaky..

 • 1 Důvody
 • 2 Fyziologie a patologie
  • 2.1 Patologické příčiny
 • 3 Diagnostika
 • 4 Léčba

Neměly by být ignorovány jakékoli okolnosti, které vyvolaly předčasné krvácení jeden nebo více týdnů předčasně. Tyto příznaky mohou být výsledkem vážných poruch v těle ženy..

Důvody vzniku krvácení před stanovenou dobou jsou zcela odlišné:

Vnější faktoryStres, poruchy nervového systému, fyzická námaha mohou významně ovlivnit zpoždění menstruace, stejně jako jejich dřívější projev. Ale také taková selhání mohou být signálem nástupu onemocnění reprodukčního systému ženy.
DědičnostPokud již k podobným poruchám v rodině došlo, mohou mít takové výkyvy i ostatní členové rodiny.
Infekční chorobyNarušení cyklu a časný nástup menstruace mohou také způsobit zánětlivé procesy v orgánech, které jsou vyvolány infekcí nebo virem. Problém může nastat v souvislosti s potratem nebo po potratu
Užívání lékůDůvodem mohou být léky, které žena užívá po dlouhou dobu, onemocnění kardiovaskulárního systému a poruchy kteréhokoli z tělesných systémů
PádyNástup menstruace před plánovaným časem nebo jejich zpoždění může být způsobeno změnou bydliště, podnebí, změnou časového pásma a dokonce i jednoduchým nedostatkem vitamínů
ToxinyTělo je šokováno zneužíváním alkoholu, toxiny a dokonce i malými dávkami záření
HormonyU žen užívajících hormonální antikoncepci dochází ke krvavému výtoku - jedná se o nitroděložní tělíska, vaginální hormonální antikoncepční kroužky, čípky, různé krémy a léky
ZraněníVýtok může začít po obdržení modřiny, silného úderu, pádu a také po drsném sexu, který vedl k mikrotraumatu vnitřních pohlavních orgánů. V takových případech byste určitě měli vyhledat pomoc od zdravotnického zařízení.
Nemoci reprodukčního systémuSelhání cyklu může být výsledkem onemocnění souvisejících s reprodukčním systémem. V této situaci je předepsáno vyšetření, léky a léčebné postupy, které jsou předepsány výhradně ošetřujícím lékařem.
NachlazeníNachlazení a zánětlivá onemocnění způsobují oslabení imunity ženy a mohou vést k poruchám funkce
Ztráta váhyNáhlá ztráta hmotnosti (nemoc, kardinální a extrémní strava) vyvolává změny v cyklu

Normálně má cyklus frekvenci 28–36 dní. Pokud menstruace začala mimo stanovené období, může to být způsobeno jak osobností ženského těla, tak signálem o vývoji patologie. Předstih nebo zpoždění menstruace o 4 dny se považuje za normu. V případech, které nesouvisejí s patologiemi, se doporučuje vypít řadu vitamínů, po kterých by měl být cyklus obnoven.

Barva menstruace: normální

Pokud vaše menstruace šla dříve, je bezpodmínečně nutné provést analýzu výtoku. Nejsou nebezpečné, pokud ne hojné. Pokud je krev světlé šarlatové a nasycené barvy se sraženinami, celkový zdravotní stav se prudce zhoršuje, měli byste zaujmout vodorovnou polohu a naléhavě zavolat sanitku.

Riziková skupina často zahrnuje ženy v období po porodu nebo těhotné.

Proč menstruace přichází před plánovaným časem

Na otázku: proč menstruace přichází před plánovaným časem, neexistuje jednoznačná odpověď. Ženské tělo je velmi křehké a jakékoli porušení může vést k porušení menstruačního cyklu. Můžeme s jistotou říci jen jednu věc: časná menstruace nepřichází bezdůvodně a často jsou předpoklady patologické. Ale nedělejte si vlastní diagnostiku. Pouze lékař může určit příčinu odchylky a v případě potřeby předepsat léčbu.

Vlastnosti předčasné menstruace

Normálně menstruační cyklus trvá 27-28 dní. Přípustná chyba po dobu 5 dnů (v libovolném směru), protože každý organismus je individuální. Ukazatel zdravého reprodukčního systému a stabilního cyklu, to jsou pravidelná období začínající v pravidelných intervalech, trvající stejný počet dní.

Povaha časné menstruace závisí na důvodech selhání cyklu. Pokud je porušení způsobeno poruchou centrální nervové soustavy, je menstruace doprovázena následujícími příznaky:

 • silné bolesti hlavy;
 • nevolnost;
 • selhání psycho-emocionálního stavu (slzavost, apatie atd.);
 • nespavost.

V případě hormonální poruchy se časnější výtok stává hojnějším, někdy sraženinami. U infekčního onemocnění je pociťována bolest v dolní části břicha a dolní části zad. To jsou pouze obecné charakteristiky, protože za prvé, další příznaky během časné menstruace jsou způsobeny individuálním stavem ženy.

Běžné důvody pro odmítnutí

Během menstruace se obnovuje hormonální pozadí, děložní epitel exfoliuje a odchází. Nestabilní psycho-emocionální stav, prudká změna klimatu a další faktory mohou vyvolat nárůst hormonů (v případě nebezpečí má tělo tendenci opouštět potomky). Proto časná ovulace a předčasná menstruace. V tomto případě je nepravděpodobné, že budou nalezeny patologické příčiny..

Ke stabilizaci menstruačního cyklu pijte vitamíny, vyvážte stravu, odpočiňte si a vyhněte se stresu. Pokud se situace do příštího měsíce nezlepší, navštivte odborníka.

Zvažme hlavní důvody, proč menstruace přichází před datem uvedeným v kalendáři:

 1. Stres.
 2. Hormonální nerovnováha.
 3. Fyzická, duševní únava.
 4. Rychlá ztráta hmotnosti / přírůstek hmotnosti.
 5. Náhlá změna klimatu.
 6. Agresivní sex.
 7. Nemoci reprodukčního systému.
 8. Rakovinné novotvary.
 9. Těhotenství (implantační krvácení) a kojení.
 10. Potrat.
 11. Mimoděložní těhotenství.
 12. Nekontrolované užívání perorálních kontraceptiv.
 13. Sexuálně přenosné infekce.
 14. Puberta v dospívání.
 15. Pokles reprodukční funkce u premenopauzálních žen.

Těhotenství

Při jmenování gynekologa je často kladena otázka: pokud vaše menstruace začala 2-6 dní před plánovaným termínem, mohlo by to být těhotenství? To není vyloučeno. Zvláště pokud žena vede bohatý sexuální život a je chráněna případ od případu.

Chcete-li zjistit, zda se časná regulace stala známkou nadcházejícího mateřství, proveďte test, nejlépe dva, s intervalem několika dní.

Proces upevnění vajíčka je doprovázen následujícími znaky:

 • vaše menstruační krev je narůžovělá nebo nahnědlá;
 • intenzita / početnost lochií se výrazně snížila;
 • předpisy skončily dříve než obvykle (ne 5, jako obvykle, ale pouze 3 dny).

Pokud jsou výsledky těhotenského testu oba negativní, ale objeví se charakteristické příznaky (nevolnost, únava a otok mléčných žláz), kontaktujte svého gynekologa. Můžeme mluvit o mimoděložním těhotenství nebo jiném patologickém procesu.

Kritické dny 5 dní před plánovaným termínem

Pokud vaše menstruace přišla o 3, 4 nebo 5 dní dříve, než jste čekali, zkuste si vzpomenout na události aktuálního měsíce. Možná se jedná o ojedinělý případ, vyvolaný vnějším faktorem. A příští měsíc začnou kritické dny včas.

Pokud menstruace začala 5 dní před plánovaným termínem, porušení je způsobeno jedním z následujících faktorů:

 1. Plné fungování ženského reprodukčního systému je zajištěno prací těla. A sebemenší selhání dobře naolejované činnosti orgánů a systémů vede k nástupu časné menstruace. Pokud se špinění objeví o více než 5 dní dříve, navštivte svého lékaře. Nebuďte překvapeni, pokud se během vyšetření objeví patologie vaječníků, dělohy, štítné žlázy nebo mozku.
 2. Nejběžnější nachlazení způsobuje menstruační nepravidelnosti a kritické dny přicházejí brzy. Je to všechno o narušení krevního oběhu během nemoci.
 3. Dopad negativních faktorů prostředí: aklimatizace během prázdnin, prudká změna časových pásem při změně místa bydliště. Pokud jde o dovolenou, po návratu domů se cyklus vrátí do normálu. Ti, kteří museli změnit sever na jih (nebo naopak), musí být trpěliví. Může trvat dlouho, než si tělo zvykne na nové podmínky, a menstruace začne být pravidelná..
 4. Špatná výživa vyčerpává tělo, zbavuje ho základních vitamínů a minerálů a způsobuje narušení menstruačního cyklu. Menstruace přichází pokaždé o 4 až 5 dní dříve, než se žena vrátí k plnohodnotné stravě.
 5. Pokud menstruace přijde o 4–5 dní dříve, může být odchylka způsobena fyzickým a intelektuálním přetěžováním.

Měsíčně týden před plánovaným datem

Pokud menstruace začala o týden dříve než datum splatnosti, důvod spočívá v následujících patologických stavech:

Hyperestrogenismus

Nedostatek kyseliny luteové, který je nezbytný pro druhou fázi cyklu, „podnítí“ tělo ke zvýšené produkci estrogenu. Těhotenství je nemožné, protože nedochází k ovulaci. Patologický stav je charakterizován PMS.

Předmenstruační syndrom se projevuje:

 • křečové bolesti v dolní části břicha;
 • bolesti hlavy;
 • nevolnost;
 • bolestivost mléčných žláz;
 • nadýmání;
 • závrať;
 • změny nálady;
 • bolesti zad.

Hladina kyseliny luteové klesá s prudkým přírůstkem hmotnosti, novotvary (nádory a cysty) v pánevních orgánech, nekontrolovaný příjem "estrogenových" léků. Zjistěte přítomnost hyperestrogenismu pomocí krevního testu.

Zánětlivé procesy

Stává se, že časný výtok šarlatové barvy se sraženinami znamená přítomnost zánětlivého procesu ve vaječnících, dutině dělohy, trubkách.

Strukturální patologie

Anomálie ve vývoji reprodukčního systému, endometrióza, fibroidy, hyperplazie jsou nebezpečné stavy, které vyžadují okamžitou lékařskou pomoc. Bez řádného zacházení získávají patologie nevyléčitelné formy a ohrožují život ženy. Pokud tedy vaše menstruace šla o 7-8 dní dříve, navštivte svého gynekologa.

Děložní krvácení

Špinění nemusí vždy znamenat narušení cyklu. V průběhu gynekologického vyšetření mohou být nalezena poranění, nádory a záněty, které vyvolaly děložní krvácení.

Výskyt časté předčasné menstruace (několik měsíců po sobě) může naznačovat patologické změny v těle. Chcete-li se dostat ze situace s minimálními ztrátami, jděte na gynekologa při prvních projevech selhání.

Krvácení o 10-14 dní dříve

Menstruace často začíná 10 dní předem, a to se děje ze zcela pochopitelných důvodů:

 1. Dědičný faktor, který nezávisí na zdravotním stavu ani na jiných podmínkách. Pokud má vaše matka čas od času předčasné menstruace, považujte odchylku za samozřejmost. Není možné ovlivnit genetickou predispozici.
 2. Lékařské a svévolné potraty (potraty). Během operace je endometriální vrstva poškozena. To často vede k narušení cyklu a předčasným obdobím..
 3. Prudké výkyvy tělesné hmotnosti (anorexie, obezita).
 4. Nedostatek normálního výživného jídla.
 5. Nekontrolované užívání hormonálních kontraceptiv (náhlé vysazení léků).
 6. Nemoci pánevních orgánů, od fibroidů po zánět endometria a onkologické patologie. Seznam onemocnění reprodukčního systému je příliš dlouhý. Nebezpečí spočívá ve skutečnosti, že žena ne vždy adekvátně vnímá závažnost odchylky a nespěchá k lékaři. Mezitím se nemoci dostávají do nevyléčitelné, někdy neslučitelné s životní fází.
 7. Nemoci vnitřních orgánů, cév. Pyelonefritida, cholecystitida, pneumonie - ne všechna onemocnění vedoucí k předčasné regulaci. Pokud vaše menstruace přišla o 8 až 10 dní dříve a gynekolog nezjistil žádné abnormality, kontaktujte svého terapeuta. Příčinou poruchy může být porucha jiné části těla..
 8. Mimoděložní těhotenství. Nebezpečný stav, když se embryo vyvíjí ve vejcovodech. Pokud patologie není detekována včas, dospělý plod rozbije trubice a jejich obsah vstoupí do břišní dutiny. Dále peritonitida, sepse, smrt pacienta.
 9. Tvorba reprodukční funkce ve věku 11-14 let může trvat déle než rok nebo dva. Na začátku tedy nemůžete počítat se stabilitou cyklu. Z měsíce na měsíc přicházejí kritické dny dříve nebo pozdě. Stejné rysy doprovázejí premenopauzální období u žen po 40 letech..
 10. Kojení. Hormon zodpovědný za produkci mléka zaujímá vedoucí pozici. Není divu, že musíte zapomenout na stabilní menstruační cyklus a včasná období..

Předpokládá se, že je nemožné otěhotnět během kojení. To je chyba. Hladina prolaktinu klesá tak náhle, jak stoupá, a kojící matka je nečekaně těhotná.

Objemy menstruačního toku

Příčinu předčasné menstruace můžete určit podle délky a průtoku. Nezáleží na tom, o kolik dříve vaše menstruace přišla, 2, 4 dny nebo dva až tři týdny, pokud je hojná. Příliš velký objem, zejména u sraženin, je alarmující jev, který vyžaduje urgentní gynekologické vyšetření. Mezi faktory, které vyvolávají menoragii:

 • anomálie ve struktuře reprodukčního systému;
 • hormonální poruchy vyvolané nedávným porodem, potraty (je možná menopauza);
 • nemoci dělohy: myomy, endometrióza;
 • zánět orgánů reprodukčního systému;
 • zneužívání antikoncepce (hormonální);
 • nedávné zavedení cívky (IUD).

Milovníci drsných pocitů by měli být připraveni na různá poranění (pochva, děložní čípek a další intimní partie). V tomto případě nemá krvácení nic společného s menstruací, takže nepřijímejte závěry o porušení..

Předčasná slabá menstruace (hypomenorea) je často bolestivá. Ženy si obvykle stěžují na velmi silné bolesti břicha, nevolnost a poruchy stolice. Pokud se obvyklý objem výtoku snížil na polovinu a menstruace končí, jakmile začne, neignorujte důležité příznaky. Vážný problém obzvláště často vyvolává:

 • nedávný porod (hnědý vaginální výtok);
 • škrábání: potrat, odstranění polypů atd.;
 • dysfunkce vaječníků;
 • dědičná predispozice;
 • zánětlivý proces v orgánech reprodukčního systému.

Stav ženského reprodukčního systému je důležitý pro celý organismus. A narušení frekvence kritických dnů je důležitým „zvonem“ signalizujícím přítomnost problémů.

Pokud dojde k časné menstruaci s děsivou pravidelností, musíte jít na předporodní kliniku.

Pokud lékař předepíše vyšetření, neodmítněte (je lepší nechat údajnou diagnózu nepotvrdit, než bude patologický proces ignorován).

Neuvolňujte se, pokud gynekolog a terapeut nenajdou patologie, protože na obnově cyklu musíte stále pracovat. Přehodnoťte svůj životní styl: vzdejte se špatných návyků, abstinujte od nervových šoků, začněte správně jíst, snižte zátěž, vzdejte se nekontrolovaného příjmu hormonů - a velmi brzy se den nástupu menstruace shoduje s očekávaným datem.

Jaké faktory mohou ovlivnit skutečnost, že menstruace začala předčasně

Vlastnosti předčasné menstruace

Normálně menstruační cyklus trvá 27-28 dní. Přípustná chyba po dobu 5 dnů (v libovolném směru), protože každý organismus je individuální. Ukazatel zdravého reprodukčního systému a stabilního cyklu, to jsou pravidelná období začínající v pravidelných intervalech, trvající stejný počet dní.

Povaha časné menstruace závisí na důvodech selhání cyklu. Pokud je porušení způsobeno poruchou centrální nervové soustavy, je menstruace doprovázena následujícími příznaky:

 • silné bolesti hlavy;
 • nevolnost;
 • selhání psycho-emocionálního stavu (slzavost, apatie atd.);
 • nespavost.

V případě hormonální poruchy se časnější výtok stává hojnějším, někdy sraženinami. U infekčního onemocnění je pociťována bolest v dolní části břicha a dolní části zad. To jsou pouze obecné charakteristiky, protože za prvé, další příznaky během časné menstruace jsou způsobeny individuálním stavem ženy.

Etiologie poruchy

Pokud měsíční vybíjení proběhlo včas, ale o den později se zastavilo, existují pro to dobré důvody. Jsou rozděleny do dvou kategorií: nepatologické a patologické. První jsou snadno odstranitelné a mohou zmizet samy, zatímco druhé vyžadují rychlou léčbu, protože mají sklon k nenapravitelným následkům, až k neplodnosti.

Nepatologické příčiny

Jak již bylo zmíněno výše, nepatologické příčiny krátkodobé menstruace lze ovládat osobně, zcela je odstranit nebo čekat na jejich odeznění. Tyto zahrnují:

 1. Nedostatek ovulace. Jedná se o periodický jev spojený s přepracováním a oslabením reprodukčních funkcí. Nedostatek ovulace je druh restartu prostředků reprodukčního systému. Vyskytuje se ne více než 1-2krát za rok a u některých žen zcela chybí. Ale takové porušení může být výsledkem řady dalších faktorů: oslabení imunitního systému, stres, nemoc atd..
 2. Stres. Tento důvod je nejvíce neškodný, ale nejčastější z dostupných. Nervové napětí přímo souvisí s fungováním menstruačního cyklu. Centrální nervový systém je zodpovědný za povahu a cyklickost měsíčního výboje. Psycho-emocionální měsíc, který je neúspěšný, může být běžným důvodem krátké menstruace..

Patologické příčiny

Patologie a nemoci reprodukčního systému spojené se změnami v hormonálním prostředí těla mohou ovlivnit trvání měsíčního výtoku. Ve skutečnosti existuje mnoho důvodů pro krátkodobá období, ale zde jsou ty nejčastější:

 1. Dysfunkce vaječníků. Jedná se o dysfunkci vaječníků v důsledku nesprávné funkce hormonálního systému. Hlavní hormony cyklu (folikuly stimulující, luteinizační a prolaktin) způsobují menstruační poruchy různého stupně závažnosti: nefunkční krvácení, zpoždění, silné nebo slabé menstruace. Takže menstruace, která končí den po začátku, může být výsledkem poruchy funkce vaječníků..
 2. Primární nebo sekundární hypominorea. Při počátečním projevu trvá menstruace 1–2 dny, ne déle a týká se vrozené patologie chronické povahy. Se sekundární hypomenoreou dochází k předčasnému prudkému zastavení menstruace pod vlivem různých faktorů: dědičnost, anomálie genitálií, nitroděložní tělísko, hormonální poruchy atd..

Menstruace, které končí den po začátku, jsou každopádně alarmující. Když se objeví patologické příznaky nepravidelností menstruace, objeví se další příznaky, vyjádřené bolestí, teplotou atd. Odvolání k lékaři je v tomto případě povinné.

Délka menstruačního cyklu by neměla překročit sedm dní, ale neměla by být omezena na tři dny. Porušení lze pozorovat během počáteční tvorby menstruace ve věku dvanácti až šestnácti let. Porušení měsíčního cyklu může být výsledkem užívání perorálních léků - antikoncepce. V poporodní pozici nebo po potratu může dojít ke ztrátě cyklu. Různá onemocnění pohlavních orgánů nebo vyčerpání těla jsou důležitými ukazateli měsíčních poruch. Většina žen má dobře zavedený cyklus. Pokud ke konci menstruačního krvácení došlo dříve, žena si toho všimne. Určitě musíte přijít na to, proč vaše období skončila dříve..

Běžné důvody pro odmítnutí

Během menstruace se obnovuje hormonální pozadí, děložní epitel exfoliuje a odchází. Nestabilní psycho-emocionální stav, prudká změna klimatu a další faktory mohou vyvolat nárůst hormonů (v případě nebezpečí má tělo tendenci opouštět potomky). Proto časná ovulace a předčasná menstruace. V tomto případě je nepravděpodobné, že budou nalezeny patologické příčiny..

Ke stabilizaci menstruačního cyklu pijte vitamíny, vyvážte stravu, odpočiňte si a vyhněte se stresu. Pokud se situace do příštího měsíce nezlepší, navštivte odborníka.

Zvažme hlavní důvody, proč menstruace přichází před datem uvedeným v kalendáři:

 1. Stres.
 2. Hormonální nerovnováha.
 3. Fyzická, duševní únava.
 4. Rychlá ztráta hmotnosti / přírůstek hmotnosti.
 5. Náhlá změna klimatu.
 6. Agresivní sex.
 7. Nemoci reprodukčního systému.
 8. Rakovinné novotvary.
 9. Těhotenství (implantační krvácení) a kojení.
 10. Potrat.
 11. Mimoděložní těhotenství.
 12. Nekontrolované užívání perorálních kontraceptiv.
 13. Sexuálně přenosné infekce.
 14. Puberta v dospívání.
 15. Pokles reprodukční funkce u premenopauzálních žen.

Těhotenství

Při jmenování gynekologa je často kladena otázka: pokud vaše menstruace začala 2-6 dní před plánovaným termínem, mohlo by to být těhotenství? To není vyloučeno. Zvláště pokud žena vede bohatý sexuální život a je chráněna případ od případu.

Chcete-li zjistit, zda se časná regulace stala známkou nadcházejícího mateřství, proveďte test, nejlépe dva, s intervalem několika dní.

Proces upevnění vajíčka je doprovázen následujícími znaky:

 • vaše menstruační krev je narůžovělá nebo nahnědlá;
 • intenzita / početnost lochií se výrazně snížila;
 • předpisy skončily dříve než obvykle (ne 5, jako obvykle, ale pouze 3 dny).

Pokud jsou výsledky těhotenského testu oba negativní, ale objeví se charakteristické příznaky (nevolnost, únava a otok mléčných žláz), kontaktujte svého gynekologa. Můžeme mluvit o mimoděložním těhotenství nebo jiném patologickém procesu.

Kritické dny 5 dní před plánovaným termínem

Pokud vaše menstruace přišla o 3, 4 nebo 5 dní dříve, než jste čekali, zkuste si vzpomenout na události aktuálního měsíce. Možná se jedná o ojedinělý případ, vyvolaný vnějším faktorem. A příští měsíc začnou kritické dny včas.

Pokud menstruace začala 5 dní před plánovaným termínem, porušení je způsobeno jedním z následujících faktorů:

 1. Plné fungování ženského reprodukčního systému je zajištěno prací těla. A sebemenší selhání dobře naolejované činnosti orgánů a systémů vede k nástupu časné menstruace. Pokud se špinění objeví o více než 5 dní dříve, navštivte svého lékaře. Nebuďte překvapeni, pokud se během vyšetření objeví patologie vaječníků, dělohy, štítné žlázy nebo mozku.
 2. Nejběžnější nachlazení způsobuje menstruační nepravidelnosti a kritické dny přicházejí brzy. Je to všechno o narušení krevního oběhu během nemoci.
 3. Dopad negativních faktorů prostředí: aklimatizace během prázdnin, prudká změna časových pásem při změně místa bydliště. Pokud jde o dovolenou, po návratu domů se cyklus vrátí do normálu. Ti, kteří museli změnit sever na jih (nebo naopak), musí být trpěliví. Může trvat dlouho, než si tělo zvykne na nové podmínky, a menstruace začne být pravidelná..
 4. Špatná výživa vyčerpává tělo, zbavuje ho základních vitamínů a minerálů a způsobuje narušení menstruačního cyklu. Menstruace přichází pokaždé o 4 až 5 dní dříve, než se žena vrátí k plnohodnotné stravě.
 5. Pokud menstruace přijde o 4–5 dní dříve, může být odchylka způsobena fyzickým a intelektuálním přetěžováním.

Měsíčně týden před plánovaným datem

Pokud menstruace začala o týden dříve než datum splatnosti, důvod spočívá v následujících patologických stavech:

Hyperestrogenismus

Nedostatek kyseliny luteové, který je nezbytný pro druhou fázi cyklu, „podnítí“ tělo ke zvýšené produkci estrogenu. Těhotenství je nemožné, protože nedochází k ovulaci. Patologický stav je charakterizován PMS.

Předmenstruační syndrom se projevuje:

 • křečové bolesti v dolní části břicha;
 • bolesti hlavy;
 • nevolnost;
 • bolestivost mléčných žláz;
 • nadýmání;
 • závrať;
 • změny nálady;
 • bolesti zad.

Hladina kyseliny luteové klesá s prudkým přírůstkem hmotnosti, novotvary (nádory a cysty) v pánevních orgánech, nekontrolovaný příjem "estrogenových" léků. Zjistěte přítomnost hyperestrogenismu pomocí krevního testu.

Zánětlivé procesy

Stává se, že časný výtok šarlatové barvy se sraženinami znamená přítomnost zánětlivého procesu ve vaječnících, dutině dělohy, trubkách.

Strukturální patologie

Anomálie ve vývoji reprodukčního systému, endometrióza, fibroidy, hyperplazie jsou nebezpečné stavy, které vyžadují okamžitou lékařskou pomoc. Bez řádného zacházení získávají patologie nevyléčitelné formy a ohrožují život ženy. Pokud tedy vaše menstruace šla o 7-8 dní dříve, navštivte svého gynekologa.

Děložní krvácení

Špinění nemusí vždy znamenat narušení cyklu. V průběhu gynekologického vyšetření mohou být nalezena poranění, nádory a záněty, které vyvolaly děložní krvácení.

Výskyt časté předčasné menstruace (několik měsíců po sobě) může naznačovat patologické změny v těle. Chcete-li se dostat ze situace s minimálními ztrátami, jděte na gynekologa při prvních projevech selhání.

Opravili jsme problém

Pokud menstruace začala a okamžitě skončila ve stejný den, pak musíte nejprve pochopit příčinu tohoto porušení. Je nezbytně nutné poradit se s lékařem, který dokáže určit problém komplikací. Pokud se důvod skrývá v příliš velkém stresu, nesprávné stravě nebo stresu, musíte změnit svůj životní styl a eliminovat provokující faktory.

Pokud to vše nedává požadovaný výsledek do 3 měsíců, musíte se poradit s lékařem, abyste určili nemoci nebo jiné poruchy. Včasné odhalení nemoci pomůže zbavit se ho v co nejkratším čase a nebude mít žádné komplikace.

Lékař může předepsat léky k odstranění stávajícího problému. V tomto případě bude nutná konzultace s endokrinologem a musíte také provést důkladné komplexní vyšetření ženského těla.

Pokud menstruace začala a okamžitě skončila během tvorby menstruačního cyklu, nemělo by to vzbuzovat absolutní obavy. Tato doba je charakterizována určitou nestabilitou a v průběhu času se menstruační cyklus stabilizuje..

Abnormality v menstruačním cyklu mohou vyvolat špatné návyky, proto je vhodné vést zdravý životní styl, protože to je klíčem ke zdraví žen. Je velmi důležité pečlivě se starat o své zdraví a kontrolovat svůj menstruační cyklus, protože i malé porušení může naznačovat různé problémy, zánětlivé procesy a další nemoci. opatruj se!

Samoléčení je nebezpečné, protože existující patologii můžete jen zhoršit. Pouze gynekolog může přesně určit, proč menstruace začala a okamžitě skončila, může být nutné konzultovat endokrinologa. Lékař předepíše nejúčinnější léčbu a dá doporučení, jak v budoucnu v konkrétním klinickém případě zabránit vzniku podobných poruch..

Hlavní typy léčby používané k normalizaci cyklu v takových případech:

 • Bylinná medicína jak s oficiálními komplexy (například Cyclodinon), tak s jednotlivými bylinami pro vlastní vaření nebo infuzi (červený kartáč, bórová děloha a další).
 • Perorální antikoncepce k normalizaci vašich vlastních hormonálních hladin. Průměrná doba trvání takové léčby je nejméně 3 až 6 měsíců..
 • Různé fyzioterapie, akupunktura a další metody alternativní medicíny (hirudoterapie atd.)
 • Někdy je nutné provést kyretáž děložní dutiny k diagnostice nebo odstranění patologických útvarů, k provedení hysteroskopie nebo dokonce laparoskopie.

Krvácení o 10-14 dní dříve

Menstruace často začíná 10 dní předem, a to se děje ze zcela pochopitelných důvodů:

 1. Dědičný faktor, který nezávisí na zdravotním stavu ani na jiných podmínkách. Pokud má vaše matka čas od času předčasné menstruace, považujte odchylku za samozřejmost. Není možné ovlivnit genetickou predispozici.
 2. Lékařské a svévolné potraty (potraty). Během operace je endometriální vrstva poškozena. To často vede k narušení cyklu a předčasným obdobím..
 3. Prudké výkyvy tělesné hmotnosti (anorexie, obezita).
 4. Nedostatek normálního výživného jídla.
 5. Nekontrolované užívání hormonálních kontraceptiv (náhlé vysazení léků).
 6. Nemoci pánevních orgánů, od fibroidů po zánět endometria a onkologické patologie. Seznam onemocnění reprodukčního systému je příliš dlouhý. Nebezpečí spočívá ve skutečnosti, že žena ne vždy adekvátně vnímá závažnost odchylky a nespěchá k lékaři. Mezitím se nemoci dostávají do nevyléčitelné, někdy neslučitelné s životní fází.
 7. Nemoci vnitřních orgánů, cév. Pyelonefritida, cholecystitida, pneumonie - ne všechna onemocnění vedoucí k předčasné regulaci. Pokud vaše menstruace přišla o 8 až 10 dní dříve a gynekolog nezjistil žádné abnormality, kontaktujte svého terapeuta. Příčinou poruchy může být porucha jiné části těla..
 8. Mimoděložní těhotenství. Nebezpečný stav, když se embryo vyvíjí ve vejcovodech. Pokud patologie není detekována včas, dospělý plod rozbije trubice a jejich obsah vstoupí do břišní dutiny. Dále peritonitida, sepse, smrt pacienta.
 9. Tvorba reprodukční funkce ve věku 11-14 let může trvat déle než rok nebo dva. Na začátku tedy nemůžete počítat se stabilitou cyklu. Z měsíce na měsíc přicházejí kritické dny dříve nebo pozdě. Stejné rysy doprovázejí premenopauzální období u žen po 40 letech..
 10. Kojení. Hormon zodpovědný za produkci mléka zaujímá vedoucí pozici. Není divu, že musíte zapomenout na stabilní menstruační cyklus a včasná období..

Předpokládá se, že je nemožné otěhotnět během kojení. To je chyba. Hladina prolaktinu klesá tak náhle, jak stoupá, a kojící matka je nečekaně těhotná.

Jak se vypořádat s nefunkčním menstruačním cyklem

Existuje mnoho důvodů pro nesrovnalosti v menstruačním cyklu, proč menstruace nepřišla včas. Existuje mnoho důsledků tohoto porušení, pokud nevěnujete pozornost problému včas a patologie není vyloučena.

Aby zdraví žen nemělo žádné problémy, musíte pouze sledovat cyklus. V naší době vyspělých technologií to nebude těžké. Existuje mnoho mobilních aplikací, které můžete použít k vedení měsíčního kalendáře, zaznamenávání svých pocitů a dokonce k získávání rad. Zde můžete zaznamenat tělesnou teplotu, pravidelnost sexu, náladu a podobně..

Pokud si všimnete jakýchkoli nepravidelností v cyklu, stane se, že menstruace začala uprostřed cyklu a zastavila se během jednoho dne, je to důvod jít do nemocnice. Popište svůj problém gynekologovi, řekněte vše bez váhání, i když je lékař muž.

Gynekolog vás musí nejprve vyšetřit, aby bylo možné vyloučit těhotenství. Poté bude předepsáno ultrazvukové vyšetření pánve. Pro úplnější diagnózu by měl být předepsán obecný krevní test a analýza hormonů. Léčba bude předepsána v závislosti na příčině. Hormonální nerovnováha je léčena hormonálními léky, fytohormony jsou v poslední době populární. Fibroidy a polypy jsou chirurgicky odstraněny. Hyperplazie endometria je léčena laparoskopií.

Citrusové plody mohou pomoci normalizovat váš měsíční cyklus

Pokud máte štěstí a nebyla nalezena žádná patologie, musíte trochu změnit svůj životní styl. Zde je několik pokynů:

 • eliminovat starosti a stres na maximum;
 • zkuste snížit fyzickou aktivitu, nenoste těžké tašky, nebuďte příliš horliví ve fitness;
 • neužívejte extrémní antikoncepci bez předchozí konzultace s gynekologem;
 • před užíváním hormonální antikoncepce si pečlivě přečtěte pokyny, abyste předešli nežádoucím účinkům;
 • vzdejte se alkoholu a kouření, toto doporučení je univerzální pro jakékoli odchylky ve zdraví;
 • pít vitamíny, zejména komplexy s B12 a kyselinou listovou;
 • nejezte rychlé občerstvení, mastné, smažené a méně sladké, je lepší jíst více zeleniny, citrusových plodů, pít zelený čaj.

Možné důvody pro nástup menstruace v předstihu

Mnoho žen má otázku - proč menstruace přišla dříve.

Gynekologové tvrdí, že při absenci obecných zdravotních problémů dochází u ženy včas k menstruaci. V případě vážných poruch v těle je standardním příznakem menstruace o týden dříve nebo později, než je očekávané období. O pomoc se musíte obrátit na kvalifikovaného technika. Nepoužívejte samoléčbu. Při konzultaci lékař provede nezbytné testy nebo předepíše vyšetření, na základě kterého stanoví správnou diagnózu a předepíše adekvátní terapii.

Příčiny nástupu menstruace v předstihu

Ženské tělo je složitý mechanismus, jehož správná funkce přímo závisí na různých faktorech exogenní a endogenní povahy. Může vaše menstruace začít v důsledku stresu v práci? Ano, existuje řada důvodů, které jsou zásadní pro nástup menstruace dříve, než se očekávalo:

 • Intenzivní fyzická aktivita, zejména v období po ovulaci, ke kterému dochází 14. den s 28denním cyklem.
 • Emoční přetížení - nervová zhroucení negativně ovlivňují práci celého těla, zhoršují pohodu ženy a vyvolávají hormonální nerovnováhu. Současně může být vaginální výtok skromný nebo normální..
 • Diéty a podvýživa - na pozadí drastického úbytku hmotnosti dívky často pociťují selhání cyklu. Kritické dny mohou přijít dříve než stanovené datum nebo později. Na pozadí ostrého nedostatku kalorií může být menstruační tok bohatý nebo naopak může být patologicky málo.
 • Aktivní sexuální vztahy - lékaři poznamenávají, že aktivní pohlavní styk může být důvodem předčasného příchodu menstruace. Koitus, prováděný v drsné a tvrdé formě, vyvolává krvácení v důsledku prasknutí sliznic nebo nástupu předčasných kritických dnů.
 • Fyziologický nástup těhotenství - ve fázi připevnění embrya ke stěnám dělohy mnoho žen zaznamenává výskyt výtoku, který připomíná nástup menstruace. Důvodem je proces penetrace embrya do endometria dělohy, který ničí částice krevních cév. Špinění může trvat 2 až 7 dní.
 • Děložní krvácení je častou příčinou vaginálního výtoku. Při poranění v oblasti pochvy nebo sliznice dělohy se vyvíjí zánětlivý proces, který se projevuje bolestí jako v kritických dnech a výskytem sekrecí. Bohatý šarlatový výtok naznačuje vážnou patologii a vyžaduje okamžitou lékařskou pomoc.
 • Patologické těhotenství - porušení v procesu uvolňování vajíčka a připojení embrya ke stěnám dělohy jsou v porodnictví diagnostikována poměrně často. Mimoděložní těhotenství je nejnebezpečnějším typem patologie spojené s vysokým rizikem. Žena si myslí, že její menstruace přichází dříve než předepsané datum, je bohatá a bolestivá a nepřikládají velkou důležitost. Může to být známka mimoděložního těhotenství a bez včasné návštěvy lékaře je možný smrtelný výsledek..
 • Orální antikoncepce (OC) - užívání léčivých hormonů, které regulují proces ovulace, musí být schváleno ošetřujícím lékařem. Samoobsluha antikoncepce vede k vážným poruchám v reprodukčním systému. Vaše menstruace začíná o týden dříve nebo později.
 • Nemoci infekční povahy - všechny druhy genitálních infekcí přenášených kontaktem s nosičem vyvolávají v těle nebezpečné poruchy, včetně krvácení, které pacient užívá pro nástup časné menstruace.

Prudká změna klimatu je nejneutrálnějším faktorem, při kterém začíná hubený měsíčník dříve, než se očekávalo. S tímto jevem se setkávají dívky, které často cestují po zemích a navštěvují různá klimatická pásma..

Nástup puberty je poznamenán vážnými změnami v těle dívky na pozadí puberty. Menarche nebo první období může začít o týden dříve. Jedná se o individuální proces, a proto by neměl být důvodem k obavám. Poruchy cyklu na pozadí klimakterického syndromu, procesu zániku reprodukční funkce také nejsou neobvyklé. K menopauze dochází ve věku od 40 do 60 let.

Hlavní důvody nástupu menstruace o týden dříve

Nejběžnějšími faktory, které vyvolávají nástup menstruace o týden dříve, jsou zánětlivé procesy, krvácení z dělohy nebo zvýšená produkce ženských pohlavních hormonů.

Hnědý výtok během menstruace může naznačovat různé poruchy a nedostatečný vývoj tkáňových struktur, proliferaci endometriálních buněk mimo vrstvu, nedostatečný vývoj reprodukčního systému, zánět stěn dělohy nebo pochvy, stejně jako patologie vejcovodů nebo vaječníků.

Patologický proces, nazývaný hyperestrogenie, se vyvíjí na pozadí různých novotvarů v reprodukčním systému u ženy, užívajících určité léky obsahující estrogeny, stejně jako těžká obezita. Vzhled špinění je důvodem pro konzultaci s lékařem. Možná budete muset podstoupit krevní test, abyste zjistili zvýšené množství ženských pohlavních hormonů.

V důsledku vážných poranění stěn dělohy je možné krvácení o týden dříve. Nejedná se o menstruační krvácení, ale o děložní krvácení, které představuje vážné nebezpečí pro zdraví a život ženy..

Charakteristické rysy menstruace, které začaly předčasně

V závislosti na emočním a fyzickém stavu dívky může menstruace začít dříve nebo později. Hormonální poruchy jsou charakterizovány výskytem silné menstruace doprovázené silnou bolestí. Ve výtoku mohou být přítomny krevní sraženiny. S infekcí v genitálním traktu dochází k tažným bolestem, které vyzařují do nohy a dolní části zad.

Normální menstruační krvácení je tmavě hnědé barvy a nekrčí se. Pokud je nalezena šarlatová barva krve a jsou nalezeny kousky odmítnuté tkáně v sekrecích nebo krevních sraženinách, je bezpodmínečně nutné navštívit lékaře bez čekání na konec kritických dnů. Je nutná konzultace s odborníkem, protože předčasný výtok s charakteristickým patologickým klinickým obrazem může naznačovat závažné procesy vyvíjející se v genitáliích.

Pokud se žena obává příchodu menstruace o týden dříve a navíc je doprovázena silnou bolestí a nepohodlí, doporučuje se poradit se s lékařem. Neměli byste váhat, protože to může skrýt tak nebezpečný stav, jako je mimoděložní těhotenství, plné silného krvácení se smrtelnými následky..

Problémy s menstruačním cyklem úspěšně řeší gynekologové. Aby se vyloučilo narušení menstruace, provede se komplexní vyšetření a provedou se nezbytné testy. Na základě získaných výsledků lékař předepíše terapeutický režim. Hormonální léky jsou často předepisovány. Aby se cyklus normalizoval, měla by pacientka někdy změnit svůj životní styl

Moment, kdy žena během menstruace zjistí krevní sraženiny, je alarmující. Když se vás někdo zeptá na povahu takových formací na internetu, jsou obvykle uvedeny nejklidnější informace.