Zpoždění menstruace. Proč menstruace nezačíná?

Každá zdravá žena má měsíční období. To naznačuje schopnost otěhotnět a nést dítě. Menstruace je hlavním přirozeným procesem v těle sexuálně zralé ženy, proto je třeba brát sebemenší přerušení cyklu a malátnost vážně a co nejdříve najít řešení problému.

Vlastnosti ženského těla

V reprodukčním věku pracuje ženské tělo s určitou cyklickostí. Konečnou fází cyklu je měsíční krvácení. To naznačuje přítomnost neoplodněného vajíčka a že nedošlo k těhotenství. Výtok by měl být pravidelný a relativně bezbolestný. Jakákoli odchylka od načasování kalendáře nástupu menstruace nebo přítomnosti doprovodných příznaků naznačuje poruchu v těle jako celku..

První menstruace u dospívající dívky začíná ve věku 10-15 let. Nástup puberty během tohoto období je považován za normu, ale existují odchylky. Chaotický výboj během tvorby cyklu nepatří k patologii. Pozdní menstruace, po 17 letech, hovoří o nedostatečném vývoji vaječníků a zhoršeném fyzickém vývoji, hypofýze.

Většina žen má 28denní menstruační cyklus. Některé dívky to zažívají častěji - po 21 dnech nebo méně často - po 35 dnech. Průměrná doba menstruace je 3-7 dní. Alokace mohou být jak objemné, tak omezené. Ve věku 45-55 let se úplně zastaví, nastává menopauza.

Důvody absence menstruace

Lze uvažovat o dlouhé nepřítomnosti menstruace, pokud je zpožděna o 7 nebo více dní. Odchylky od cyklu jsou pozorovány po prvním výboji a během období vyhynutí ženského těla před menopauzou. Za normu se považuje také zpoždění několik dní po prvním styku. Výtok se zastaví s nástupem těhotenství. Po ukončení laktace se hormonální pozadí vrátí k normálu. Následující faktory mohou ovlivnit ženské tělo a způsobit selhání cyklu:

 • Gynekologická onemocnění. Zánět reprodukčních orgánů, tvorba cyst a dysfunkce vaječníků mohou vést k ukončení menstruace. Hormonální rovnováha je narušena v důsledku produkce progesteronu, který je usnadňován buňkami novotvarů.
 • Změna tělesné hmotnosti. Při nadváze jsou ovlivněny všechny vnitřní orgány. Pracují velmi tvrdě. Děloha a vaječníky budou pod neustálým tlakem tukové tkáně, což povede k poruchám jejich práce. Nadměrná hubenost také přispívá k zastavení menstruace. Všechny důležité procesy budou fungovat k udržení podpory života.
 • Změna životního stylu. Menstruační cyklus je citlivý na jakoukoli změnu životního stylu. Důvodem zpoždění může být změna práce, podnebí, výskyt špatných návyků nebo odmítnutí starých. Obnova těla obvykle netrvá déle než dva týdny..
 • Užívání léků. Některé léky mohou pomoci oddálit nebo zastavit výtok. Patří mezi ně diuretika, anabolické steroidy, antidepresiva a další. Perorální antikoncepce, pokud se používá nesprávně, může také ovlivnit menstruační cyklus.
 • Stresující situace. Emoční stavy, úzkost vyvolávají vážné poruchy v těle. S nervovým vyčerpáním je docela možné zastavit menstruaci. Morální únava, nedostatek spánku, fyzická aktivita negativně ovlivňují.

Kdy navštívit lékaře?

Zpožděním menstruace se rozumí jejich dlouhá absence a posunutí cyklu o několik dní. Zpoždění výtoku až o 3 dny naznačuje mírné kolísání hormonálních hladin. Tato občasná zpoždění by neměla být důvodem k obavám..

Nedostatek menstruace po dobu jednoho týdne není důvodem pro naléhavé odvolání ke gynekologovi. Zpočátku by měl být proveden těhotenský test a tato možnost by měla být vyloučena. Zpoždění může být také způsobeno stresem, změnami chuťových preferencí, vnitřními chorobami..

Pokud menstruace nepřijde do 10 dnů, měli byste být opatrní. Tento stav není normální. Pouze odborník může identifikovat příčinu patologie. Zpoždění může předpovídat vývoj zánětlivých onemocnění vaječníků, dělohy, výskyt onkologie.

Pozornost! Užívání jakýchkoli léků a doplňků stravy, stejně jako použití jakýchkoli terapeutických technik, je možné pouze se souhlasem lékaře.

Proč neexistují dva měsíce měsíčně?

Důvody pro zpoždění menstruace o dva měsíce

Když se žena setká se zpožděním menstruace, nejprve si koupí těhotenský test. Ale když vidí negativní výsledek, začne si dělat starosti. Myšlenky okamžitě přicházejí na mysl, že příčinou toho jsou nemoci reprodukčních orgánů. Ale nečerpejte okamžitě hrozné vyhlídky, tělo je velmi náchylné k jakémukoli fyziologickému, vnějšímu faktoru a tak na ně reaguje.

Hlavní příčiny jiné než těhotenství.

 • Nadměrná fyzická námaha nebo náhlé přibývání na váze. Anorexie nebo obezita, stejně jako příprava na vážnou soutěž nebo maraton, spouští obranný mechanismus těla. To způsobí zpoždění ovulace na pozadí extrémního stresu. Syntéza estrogenu je snížena, práce sliznice je narušena, což způsobuje zpoždění.
 • Stres. Oblast mozku, hypotalamus, reguluje syntézu hormonů odpovědných za menstruaci. Ve stresových situacích je jeho funkce narušena, což způsobuje nepřítomnost menstruace..
 • Dysfunkce štítné žlázy. Zvýšená nebo snížená produkce hormonů v těle ovlivňuje práci vnitřních orgánů a systémů, včetně reprodukční.
 • Klimatická změna. Dlouhá dovolená mimo obvyklé podmínky je pro tělo druh stresu. Zvýšená dávka ultrafialového záření také negativně ovlivňuje soudržnost těla..
 • Antikoncepční pilulky. Vedlejším účinkem léků na nechtěné těhotenství může být prodloužená absence menstruace. Na konci příjmu potřebuje tělo období zotavení. Po dvou nebo třech měsících je vše v normálu.
 • Climax. Ve věku čtyřiceti nebo čtyřiceti pěti let, pokud má žena vážné hormonální přerušení, je možné vyvinout předčasnou menopauzu, která je charakterizována zánikem reprodukční funkce. Další příznaky: návaly horka, zvýšené pocení, zvýšená vaginální suchost.

Tyto důvody mohou negativně ovlivnit menstruační cyklus, který se projevuje nedostatkem ovulace v pravý čas po dobu dvou nebo více měsíců.

Gynekologické faktory při absenci menstruace

Důvodem, že po dobu dvou měsíců není menstruace, mohou být patologické procesy v těle. Někdy je zpoždění jediným příznakem a může být doprovázeno dalšími příznaky, jako je bolest v dolní části zad nebo břicha nebo podezřelý výtok.

Pokud je tedy výsledek testu negativní, může to být:

 • polycystický vaječník;
 • myom;
 • falešné těhotenství;
 • cystitida;
 • infekční léze urogenitálního systému;
 • maligní nádory v děložním čípku.

Potraty a potraty také způsobují menstruační nepravidelnosti. Ukončení těhotenství se odráží v hormonálním pozadí ženy. A následné čištění vede k poškození děložní výstelky. Oba tyto faktory negativně ovlivňují ovulaci. Bude trvat několik měsíců, než se vše vrátí do normálu..

Neschopnost moderních žen plně odpočívat a relaxovat je hlavním důvodem menstruačních nepravidelností.

Spirála může také způsobit zpoždění, aby se zabránilo nechtěnému těhotenství. Cizí těleso někdy vyvolává rozvoj zánětu. To hrozí zablokováním výstupu z dělohy, což vede k hromadění krvavých sekretů, které nemají vývod..

Gynekologické důvody zpoždění vyžadují včasnou diagnostiku a adekvátní léčbu. Ignorování nepříjemných příznaků může vést k vážným zdravotním komplikacím.

Co dělat, pokud není období po dobu dvou měsíců, ale není těhotná?

Při absenci menstruace po dobu dvou měsíců, i když je vyloučeno těhotenství, stojí za to kontaktovat gynekologa a zjistit hlavní příčinu nerovnováhy v těle. To pomůže nejen identifikovat nemoc, pokud existuje, ale také stabilizovat psychologický stav a eliminovat přecitlivělé úzkosti..

Nemůžete se pokusit nezávisle vyvolat výskyt menstruace pomocí lidových prostředků. To může být extrémně zdraví škodlivé..

Pouze lékař pomocí testů a vyšetření určí příčinu porušení cyklu. A již na základě toho stanoví schéma a trvání léčby v závislosti na povaze identifikované nemoci.

Existuje mnoho důvodů, které mohou v kritických dnech způsobit zpoždění. Nezáleží na tom, zda je ženě dvacet nebo čtyřicet let: pokud je test negativní, ale neexistuje období, dochází k hormonální nerovnováze. Neměli byste odkládat návštěvu lékaře a zajímat se, co způsobilo poruchu v těle, ale je lepší jít a nechat se otestovat.

Proč neexistují žádné 2 měsíce měsíčně, pokud je vyloučeno těhotenství

Měsíční cyklus je nepřetržitý proces v ženském těle, doprovázený hormonálními změnami, který je zodpovědný za reprodukční funkci. Menstruace začíná v dospívání ve věku 10 až 15 let. Kolísání cyklu může zažít každá žena. Zpoždění o 2 měsíce je fyziologickou normou: během těhotenství, kojení nebo během tvorby menstruačního cyklu u dívek. V ostatních případech může prodloužená absence menstruace signalizovat narušení reprodukčního zdraví..

 • 1 Důvody pro opožděnou menstruaci
  • 1.1 Přirozené faktory absence menstruace
  • 1.2 Patologické příčiny opožděné menstruace
 • 2 Diagnóza
 • 3 Jak obnovit měsíční cyklus
  • 3.1 Alternativní medicína

Menstruační cyklus je změna v těle ženy v reprodukčním věku, zaměřená na možnost početí. Nepravidelný cyklus je považován za normu u dospívajících, žen před menopauzou. Pokud menstruace nezačala do 2 měsíců, ale je vyloučeno těhotenství, jedná se o signál těla o dysfunkci reprodukčního systému. Normální cyklus je 21 až 30 dní. Pokud nemáte menstruaci do 2 měsíců, musíte navštívit lékaře, aby potvrdil nebo vyloučil onemocnění.

Lékaři identifikují predisponující faktory, které ovlivňují menstruační cyklus:

 1. 1. Stres. Zkušenosti, nervové šoky ovlivňují reprodukční funkci. Tělo věří, že na početí dítěte není správný čas.
 2. 2. Hmotnost. Estrogeny regulují reprodukční systém. Hormon se neuvolňuje, pokud je jeho hmotnost nižší než 45 kilogramů. Při obezitě se tělo nedokáže ostře přestavět a ve velkém množství produkovat estrogen.
 3. 3. Hypotyreóza. Snížená produkce hormonů štítné žlázy způsobuje amenoreu.
 4. 4. Operace, infekce. Tělo vloží veškerou svou sílu k obnovení životně důležitých funkcí. Menstruace není jedním z nich..
 5. 5. Hypopituitarismus. Onemocnění, při kterém je pozastavena produkce hormonů hypofýzou. Existuje mnoho důvodů pro tento stav: novotvar v mozku, syfilis, trauma a další..
 6. 6. Novotvary. Nádory provokují produkci prolaktinu, který podporuje laktaci, ale potlačuje ovulaci a nástup menstruace.
 7. 7. Podnebí. Po dovolené na moři v horkých zemích se cyklus na několik měsíců ztratí. To je způsobeno skutečností, že tělo se pomalu přizpůsobuje novým podmínkám. Ohrožení jsou pacienti, kteří solárium často navštěvují.
 8. 8. Genetická predispozice.
 9. 9. Hormonální antikoncepce. Tablety mohou po několik měsíců vyvolat narušení cyklu.

Špatné návyky, drogy, špinavá atmosféra mohou způsobit zpoždění menstruace.

Fyziologické důvody, proč menstruace chybí několik měsíců, pokud je těhotenský test negativní:

 1. 1. Hormonální úprava. Dívčí období začíná ve věku 10 až 15 let. Cyklus u teenagera nastává postupně v průběhu dvou let: po menarché je možné zpoždění o několik měsíců.
 2. 2. První sex. Intimní vztahy způsobují stres, dělají dívku úzkostnou, což vede k absenci kritických dnů.
 3. 3. Climax. Před menopauzou jsou ženy po 40 letech výtoku vzácné, dochází ke zpoždění.
 4. 4. Porod a kojení. Během kojení se produkuje prolaktin. Hormon zvyšuje produkci mléka a potlačuje ovulaci. Proto žena zažívá selhání cyklu. Pokud je dítě na umělém krmení, obnoví se menstruace v průměru za 4 měsíce.

Lékaři identifikují řadu onemocnění, při kterých může menstruace chybět dva měsíce, pokud žena není těhotná:

ChorobaPopis
Polycystický vaječníkNezhoubný novotvar cyst v ženských reprodukčních žlázách. Vyskytuje se v důsledku nesprávného fungování hypotalamo-hypofyzárního systému, štítné žlázy.

Polycystická nemoc je doprovázena příznaky:

 • vzhled akné;
 • zvýšení sekrece mazových žláz;
 • přibývání na váze
SynechiaAdheze v děložní dutině. Patologie se vyvíjí po operaci, potratu. Ve složitých případech dochází k úplné fúzi. Epitel, který lemuje děložní dutinu atrofuje, není odmítnut, takže se měsíční cyklus zpožďuje
EndometritidaZánětlivý proces v tkáních lemujících povrch dělohy. Přirozený proces tvorby epitelu následovaný odmítnutím je narušen
Pohlavně přenosné nemoci nebo vaginální dysbiózaPatogenní mikroorganismy aktivně rostou, vyvíjejí se a potlačují blahodárnou flóru pochvy. Vyvíjí se zánětlivý proces, který inhibuje práci vaječníků. Ovulace se zastaví, proces zrání epitelu dělohy je narušen. Žena má neobvyklý bílý, sýrový, zelený nebo hnědý výtok, táhne dolní část břicha
NádoryZhoubné novotvary dělohy a přívěsků jsou život ohrožující. Pokud se měsíční cyklus zpozdí o 2 měsíce, je-li vyloučeno těhotenství, je nutná urgentní návštěva lékaře
Zánět přídavných látekOnemocnění je způsobeno nedostatkem hormonů produkovaných nadledvinami, hypofýzou a štítnou žlázou. Vaječníky nepracují správně, což narušuje menstruační cyklus
Mimoděložní těhotenstvíOplodněné vajíčko je připojeno k vejcovodu. Žena má bolestivé bolesti v dolní části břicha. Každý den se nepohodlí zvyšuje, bolest může být zastavena analgetiky, ale celkový zdravotní stav žen je špatný. Všechny příznaky těhotenství jsou přítomny. Jakmile embryo natáhlo zkumavku na maximum, prasklo a způsobilo krvácení. U ženy se vyvine krvácení, které je bez lékařské pomoci smrtelné

Důvodem zpoždění menstruace může být potrat prováděný za nesterilních podmínek. Neúspěšná kyretáž se stává příčinou infekce, která ohrožuje život pacienta.

Pokud žena nemá cyklus po dobu 2 měsíců nebo déle, bolí ji žaludek, ale těhotenství není potvrzeno, musíte kontaktovat gynekologa a zjistit důvody. Diagnostika začíná vyšetřením ženy a namazáním flóry. Pro přesnou diagnózu potřebuje pacient k identifikaci příčin selhání cyklu testy:

 • analýza hCG k vyloučení těhotenství;
 • studie obsahu prolaktinu;
 • FSH a LH analýza;
 • stanovení hladiny TSH;
 • test cukru v krvi;
 • stanovení obsahu progesteronu.

V případě potřeby je žena odeslána na diagnostické metody hardwaru:

 • Ultrazvuk k vyloučení polycystických onemocnění, novotvarů, určení stavu endometria;
 • rentgenové záření hlavy k vyloučení nádorů;
 • CT a MRI, pokud existuje podezření na nádor;
 • laparoskopie.

Po identifikaci důvodů absence menstruace se lékař rozhodne, jak spustit cyklus:

ZpůsobitOpravné metody
Normalizace hmotnostiNormalizace výživy, mírná fyzická aktivita pomáhá obnovit menstruaci. Pro ženu jsou zásadní změny v tělesné hmotnosti 10 kg v libovolném směru. V tomto případě jsou kromě aktivní fyzické aktivity, nutriční kontroly předepsány léky:

 • Utrozhestan;
 • Ingesta;
 • olejový roztok progesteronu a další.

Lékař také může předepsat antikoncepci:

 • Exluton;
 • Microlute;
 • Continuin a další.

Průběh léčby je dlouhý a je šest měsíců

Polycystický vaječníkLéčba se provádí konzervativními nebo chirurgickými metodami. Jako léčba drogami je ženě předepsáno:

 • Diane-35;
 • Janine;
 • Yarina;
 • Androkur a další.

S neúčinností léčby léky a více cyst se provádí diatermokoagulace postižených tkání

SynechiaŽena potřebuje operaci: vyříznutí srůstů nebo úplné odstranění orgánu
Onemocnění štítné žlázyPacientovi jsou předepsány léky, které obnovují rovnováhu hormonů. Pokud je předepsána hypotyreóza:

 • L-tyroxin;
 • Eutirox a další.

U novotvarů je ženě předepsána operace

Zánětlivé, bakteriální patologie, endometritida, pohlavně přenosné chorobyLéčba zahrnuje antibiotika, která se vybírají individuálně v závislosti na věku pacienta, individuálních charakteristikách organismu. Místní předepsané antibakteriální čípky

Dávkování léku vybírá lékař individuálně.

S amenoreou se můžete vyrovnat nejen s léky, ale také s pomocí lidových receptů. Byliny a rostliny mají stimulační vlastnosti:

 1. 1. Pampeliška. Lžička suchého kořene a listů pampelišky se nalije do 100 ml vroucí vody, vaří se na mírném ohni po dobu 7 minut. Trvejte na tom, 3 hodiny, vypijte půl sklenice dvakrát denně.
 2. 2. Petržel. Několik dní před očekávaným datem menstruace začnou jíst syrovou petrželku.
 3. 3. Lopuch. Vezměte lžíci suchého lopuchu 3krát denně před jídlem.

Měsíční cyklus je fyziologický proces, na jehož správném průběhu závisí celkový stav ženy, schopnost plodného početí. Nebezpečí není absence kritických dnů, ale důvod selhání. Předčasná léčba amenorey může způsobit neplodnost a další závažná onemocnění.

Proč 2 měsíce nechodí měsíčně, pokud je test negativní

V situacích, kdy neexistují měsíční 2 měsíce, ale žena není těhotná, může důvod zpoždění spočívat ve vývoji onemocnění, silné únavě a jakýchkoli změnách v životním stylu. Selhání cyklu naznačuje fyziologickou nebo patologickou poruchu v těle, která může způsobit vážné komplikace. Proto je tak důležité včas zjistit, proč menstruace neprobíhá, a vyloučit faktor, který takové změny vyvolává.

Funkční poruchy

Vysvětlení, proč neexistují měsíční 2 měsíce, mohou být funkční důvody.

Zpožděná menstruace je často způsobena stresem, přísnou dietou, narušením endokrinního systému, chronickými infekcemi a problémy s vaječníky.

Chronický psychogenní stres

Všechny procesy v těle jsou regulovány centrálním nervovým systémem. Porušení cyklickosti je často pozorováno u dospívajících vystavených neustálému stresu..

Deprese a emoční vyčerpání mohou vést k tomu, že žena nemá menstruaci 3 měsíce nebo i déle..

Chronické infekce

V přítomnosti chronických infekcí urogenitálního systému v anamnéze dochází ke zpoždění menstruace o dva měsíce. Je třeba poznamenat, že čím déle jsou původci chorob v těle, tím vážnější komplikace mohou způsobit. Takové patologie mohou vést k dlouhému zpoždění a úplnému zániku reprodukční funkce..

Endokrinní poruchy

Měsíční zpoždění 2 měsíce a negativní test - takové situace jsou často spojeny s poruchami štítné žlázy, která je zodpovědná za produkci hormonů. V tomto případě vaječníky přestanou správně fungovat..

Kromě skutečnosti, že žena neměla menstruaci po dobu 2 měsíců, lze pozorovat také doprovodné příznaky:

 • zvýšení tělesné hmotnosti;
 • růst vlasů mužského typu;
 • nadměrná práce mazových žláz.

S takovými klinickými projevy je nutné konzultovat nejen gynekologa, ale také endokrinologa.

Na pozadí hubnutí

Spravedlivé pohlaví se často snaží dosáhnout dokonalosti a dodržovat vyčerpávající stravu. Rychlý pokles tělesné hmotnosti vede ke změně hormonálních hladin a ke snížení hladin progesteronu.

Pokud váha klesne pod 45 kg, může se menstruace úplně zastavit. Před tím si žena všimne, že její menstruace nepotrvá dva a někdy ani tři měsíce..

Syndrom ovariální hyperinhibice

Zpoždění menstruace o 3 měsíce je v některých případech způsobeno ovariálním hyperinhibičním syndromem. Vyskytuje se v důsledku potlačení funkce hypofýzy pod vlivem léčby. Pokud není správně léčen, může tento stav vést k neplodnosti..

Užívání léků

Při užívání perorálních kontraceptiv není neobvyklý nedostatek menstruace. Hormonální poruchy způsobené léky této skupiny vyvolávají potlačení reprodukční funkce a v důsledku toho ukončení menstruace po zrušení OC.

Ženy často berou na vědomí, že nemají tři dny kritické dny, když užívají antibiotika a řadu dalších léků. Zpravidla se menstruační cyklus obnoví krátce po skončení jejich užívání..

Anatomické poruchy

Selhání cyklu a prodloužená absence menstruace mohou být vyvolány různými anatomickými abnormalitami v těle..

Sheehanův syndrom

Pokud je po vyřešení těhotenství měsíčně pozorována skromná, nepravidelná a bolestivá menstruace, lze předpokládat vývoj Sheehanova syndromu. Porucha se objevuje v důsledku smrti buněk hypofýzy. Tento proces je vyvolán těžkou ztrátou krve během porodu..

V tomto stavu ženy nemají období po dobu 2 měsíců, po kterých se objeví nevýznamné výtoky. Pokud nebudou přijata žádná terapeutická opatření, může dojít k vážným komplikacím..

Syndrom prázdného tureckého sedla

Turecké sedlo je deprese naplněná hypofýzou, která je odpovědná za činnost žláz s vnitřní sekrecí. Při různých patologických procesech mozkomíšní tekutina vstupuje do jakési fossy a hypofýza je stlačena. Na tomto pozadí menstruace nezmizí po dobu 3 měsíců a může se úplně zastavit..

S rozvojem syndromu prázdného tureckého sedla, i v případech, kdy předtím nebyly žádné zdravotní problémy, jsou pozorovány následující příznaky:

 • bolest hlavy;
 • porušení reprodukční funkce;
 • zhoršení zraku;
 • arteriální hypertenze;
 • přibývání na váze.

Hyperprolaktinémie

Tento stav je charakterizován zvýšením hladiny prolaktinu v krvi. Výsledkem je, že ženy nemají menstruaci po dobu 3 měsíců a jsou pozorovány následující příznaky:

 • porušení menstruačního cyklu;
 • růst vlasů mužského typu;
 • Produkce mleziva nebo mléka
 • akné;
 • přibývání na váze.

Ovariální amenorea

Ovariální dysfunkce je často pozorována s vývojem různých patologií tohoto orgánu. Výsledkem je amenorea (úplné zastavení menstruace na více než šest měsíců).

Syndrom polycystických vaječníků se týká patologie, při které je narušen menstruační cyklus a chybí ovulace. Tyto změny jsou způsobeny intenzivní produkcí androgenů - mužských hormonů.

Ve většině případů se PCOS vyvíjí spontánně, ale mezi hlavními příčinami těchto změn se rozlišuje dědičnost. V klinických studiích bylo zjištěno, že nadměrná produkce androgenů je způsobena zvýšením hladiny inzulínu v krvi..

Nejčastěji jsou tato porušení pozorována u žen trpících nadváhou..

V důsledku hormonálního narušení rostou na povrchu vaječníků malé cysty. To zase vede k tomu, že po dobu 2 měsíců není menstruace, přicházejí se zpožděním. Objeví se akné, vlasy mužského typu začnou růst. Zpoždění lze pozorovat několik měsíců. Není vyloučeno úplné vyhynutí reprodukční funkce a neplodnosti.

Syndrom plýtvání vaječníků

Tento termín znamená úplné zastavení činnosti vaječníků u žen v reprodukčním věku. Tento syndrom se často nazývá časná menopauza..

Zpočátku dochází ke 2měsíčnímu zpoždění v menstruaci a poté dochází k úplnému ukončení kritických dnů. Kromě toho jsou zaznamenány následující klinické projevy:

 • snížené libido;
 • návaly horka;
 • změny nálady.

Tyto změny jsou způsobeny nedostatečnou produkcí hormonů. Dochází ke snížení počtu folikulů a v důsledku toho k nepřítomnosti ovulace.

Taktika

Dlouhé zpoždění menstruace může negativně ovlivnit stav reprodukčního systému a být vážně nebezpečné. Je nesmírně důležité jít včas ke gynekologovi. Konzultace s lékařem a úplné vyšetření jsou povinné postupy, kterým se důrazně nedoporučuje se vyhnout.

Důvodů selhání cyklu může být mnoho. Abyste je mohli identifikovat, musíte podstoupit gynekologické vyšetření. Po dokončení všech nezbytných opatření vám lékař bude moci říci, co dělat v současné situaci, a předepsat optimální průběh léčby. Před zahájením užívání se doporučuje prostudovat popis léků navržených gynekologem. Zvláštní pozornost je třeba věnovat seznamu kontraindikací. Kromě toho musíte dodržovat další doporučení:

 • odmítnout užívat léky, které mohou ovlivnit hormonální pozadí a reprodukční funkci;
 • zbavit se špatných návyků;
 • provést všechna preventivní opatření oznámená ošetřujícím lékařem.

Průběh léčby gynekologem je předepisován individuálně. Volba jedné nebo jiné taktiky přímo závisí na důvodu, který vedl k neúspěchu cyklu.

Zpoždění kritických dnů o dva měsíce by za žádných okolností nemělo být ignorováno. Taková porušení často naznačují vážné problémy v těle. Pouze s včasnou diagnostikou a správně zvolenou terapií bude možné obnovit reprodukční funkci v krátkém čase a vyhnout se nežádoucím komplikacím. Tyto změny hrozí vážnými následky, včetně neplodnosti. Proto je důležité poradit se s gynekologem v počáteční fázi vývoje problému..

Není těhotná, ale stále nemá menstruaci: 8 důvodů pro zpožděnou menstruaci

Podle vašich výpočtů by měl každý z nás přijít nejoblíbenější čas v měsíci, ale není tam žádná menstruace. První věc, která mi přijde na mysl, je jít ven a koupit si těhotenský test. Pokud samozřejmě měla z čeho pocházet. Ale těhotenství není v žádném případě jediným důvodem, proč menstruace nezačne..

Dáte spirálu

Některé z jejich odrůd mohou způsobit, že menstruace bude vzácná nebo úplně zmizí. Pokud k tomu dojde, měli byste také pravidelně přispívat do prasátka výrobců těhotenských testů, protože stále existuje malé riziko a nejjasnější (omlouvám se za slovní hříčku) indikátor, že k početí nedošlo, zmizel.

Máte problémy se štítnou žlázou

Tato žláza reguluje metabolismus, produkuje hormony, reguluje teplotu a dělá další důležité věci pro tělo. Pokud působí příliš mnoho nebo naopak nedostatečně chytře, může zastavit ovulaci a způsobit nepravidelný menstruační cyklus..

Pokud se také rychle unavíte, vaše vlasy zeslábly, váha vyskočila na obě strany - lékař může mít podezření, že tomu tak je. Poté předepíše krevní test a případně předepíše léky. Při správné léčbě by se cyklus měl vrátit k normálu během několika měsíců..


Přehnali jste to sportovním tréninkem nebo dietou

Pokud je tělocvična vaším domovem, přepracováváte, málo jíte, rychle hubnete nebo trpíte poruchami příjmu potravy, může to také způsobit amenoreu (nedostatek menstruace). Zvláště pokud je váš BMI pod 18-19.

Pokud je to váš případ, obvykle stačí nabrat pár kilogramů nebo zkrátit plán tréninku, aby váš cyklus fungoval. Pokušení zbavit se otravných „červených dnů kalendáře“ je samozřejmě skvělé. Ale je to pro vaše tělo velmi nebezpečné a destruktivní! Vydržení amenorey po dobu jednoho roku může vést ke ztrátě kostní hmoty a osteoporóze.


Právě jste přestali užívat antikoncepční pilulky

Jasně regulují váš cyklus, a když je přestanete užívat, líné tělo si možná hned nebude pamatovat, jak to udělat sami. Může chvíli trvat, než shromáždí své myšlenky. Někdy trvá několik měsíců, než se menstruace vrátí..

Proč menstruace nepřichází - důvody

Když dívka dosáhne puberty každý měsíc / každý rok, začne mít menstruaci. Všechny dívky dosáhnou roku pohlavní dospělosti v různých věkových kategoriích. U některých je rok nástupu menstruačního cyklu starý deset let, u některých je rok nástupu menstruace 15 let..

Menstruace od prvního měsíce se stává nedílnou součástí života každé ženy a opakuje se každý měsíc až do menopauzy. Jejich pravidelná frekvence a cyklickost každý měsíc / každý rok závisí na mnoha faktorech.

Pokud v určitou dobu neexistuje měsíční období, měla by žena vážně přemýšlet o důvodech, proč menstruace nepokračuje. Hormonální pozadí genitální oblasti ženy, které je zodpovědné za jasnou periodicitu menstruace každý měsíc / každý rok, je velmi citlivé na účinky různých faktorů. Jakýkoli dopad na tělo zevnitř i zvenčí může výrazně ovlivnit menstruační cyklus..

Zpoždění menstruace o 2 dny je považováno za normální. Pokud dojde ke zpoždění menstruace trvající déle než 3 dny, je nutné se poradit s gynekologem, abyste zjistili důvod, proč menstruace neprobíhá.

Jak a čím je regulován menstruační cyklus?

Když dojde ke zpoždění, každá žena se začne velmi obávat, v hlavě se jí točí fráze:

 • proč nemám menstruaci?
 • co dělat?
 • Na koho se obrátit?

Abyste pochopili, proč menstruace probíhá / nechodí, abyste věděli, co dělat, musíte mít určitou představu o ženské fyziologii, abyste zjistili, proč menstruace probíhá každý měsíc / každý rok.

Všechny procesy probíhající v lidském těle jsou regulovány mozkovou kůrou. Celý dobře fungující systém reprodukčního systému těla se skládá z hlavních funkčních orgánů:

 1. hypotalamus a hypofýza;
 2. vaječníky;
 3. děloha.

Hypotalamus a hypofýza jsou 2 části mozku odpovědné za pravidelnost menstruačního cyklu. Společně tyto 2 orgány vylučují speciální enzymy, které mají přímý účinek na vaječníky, dělohu a další žlázy ženského reprodukčního systému..

Menstruační cyklus probíhá ve 3 fázích: V první polovině cyklu se tělo připravuje na těhotenství. Fáze 2 menstruačního cyklu - ve vaječnících dozrává folikul s vejcem a vnitřní stěny dělohy jsou zarostlé vrstvou endometria. Vajíčko uvolněné z folikulu po ovulaci je odesláno vejcovodem do děložní dutiny. Během přenosu je vajíčko oplodněno nebo není oplodněno ve vejcovodu, začíná 3. stupeň:

 1. Pokud došlo k oplodnění, pak je vajíčko připevněno ke stěně dělohy, dochází k těhotenství a potom menstruace nezmizí.
 2. Pokud nedošlo k oplodnění, pak je vajíčko, které je ve vejcovodu, zničeno do 24 hodin. A děloha zase odmítá vrstvu endometria a začíná menstruace.

Takto dochází k menstruaci každý měsíc a každý rok, pokud nedošlo k oplodnění a nedošlo k těhotenství. Pokud došlo k těhotenství, může být menstruace zapomenuta déle než jeden měsíc..

Proč menstruace nepřichází?

 1. Důvod první:
  Pokud dívka, která dosáhla puberty, říká: „Nemám žádné menstruace,“ měli by se rodiče starat o zdraví své dcery. Pokud dívka již začala menstruovat před více než 2 lety a po chvíli přestala chodit, příčinou takového selhání může být amenorea, která vede k:
 • narušení hypotalamického systému s hypofýzou;
 • dysfunkce vaječníků;
 • adrenální hyperplazie získaná při narození;
 • závažné formy snížené funkce štítné žlázy.

Všechna tato onemocnění jsou doprovázena absencí menstruace spolu s dalšími příznaky a v takových případech musíte udělat jen jednu věc - jít do nemocnice na vyšetření..

 • Druhý důvod:
  Během puberty těla dívky jsou možné menstruační nepravidelnosti, není třeba nic dělat. V tomto případě je po příchodu první menstruace absence menstruace možná po dobu 2 měsíců. Po 2–3 měsících se tělo vrátí do normálu a menstruace bude pravidelná a bude přicházet každý měsíc a každý rok až do menopauzy. Ale pokud po 17 letech dívka znovu prohlásí: Nemám menstruaci, pak stojí za to kontaktovat lékaře.
 • Třetí důvod:
  Se zavedeným menstruačním cyklem, kdy se menstruace vyskytuje pravidelně každý měsíc a každý rok u dívky, může být důvod zmizení menstruace triviální - těhotenství. Nejprve musíte použít těhotenský test, abyste se ujistili, že tam je, nebo naopak. Nedostatek menstruace je první jasnou známkou těhotenství, o čemž svědčí dva proužky na testu.

  Když se projeví menstruační nepravidelnosti, musíte udělat následující - jít na gynekologickou kliniku, podstoupit hormonální terapii. Po nástupu menopauzy postupuje proces stárnutí v ženském těle vyšší rychlostí, proto po absolvování hormonální terapie bude možné prodloužit mládí vašeho těla.

  Žádné období 2 měsíce, ale ne těhotná

  Každá žena zaznamenala kolísání menstruačního cyklu v různé míře. Některé z nich jsou fyziologické - u dospívajících, během těhotenství, s hepatitidou B, jiné jsou známkou poruch reprodukčního zdraví. Pokud neexistují žádné 2 měsíce měsíčně, ale těhotenství je vyloučeno, měli byste se poradit s lékařem a být vyšetřeni.

  Absence menstruace po dobu 2 měsíců u netehotné ženy je signálem k návštěvě lékaře

  1. Proč žádné 2 měsíce měsíčně?
  2. Důvody nesouvisející s reprodukční funkcí
  3. Příčiny související s reprodukčním systémem
  4. Jakého lékaře kontaktovat?
  5. Diagnostika
  6. Co dělat při absenci menstruace?
  7. Jak zabránit narušení menstruačního cyklu?

  Proč žádné 2 měsíce měsíčně?

  Normální cyklus je 21–35 dní. Při absenci menstruace po dobu 2 měsíců se diagnóza amenorey neprovádí; častěji se předpokládá hormonální dysfunkce. Na nástup menstruace však mají vliv také faktory třetích stran..

  Důvody nesouvisející s reprodukční funkcí

  Tyto zahrnují:

  1. Stresující situace - silné pocity, potíže v práci nebo problémy v osobním životě ovlivňují reprodukční funkci ženy. Toto je obranný mechanismus. Tělo věří, že na reprodukci není správný čas..
  2. Drastická změna tělesné hmotnosti - hubnutí i přibývání na váze. Estrogeny, které regulují procesy v reprodukčním systému, se přestávají vylučovat při hmotnosti nižší než 45 kg. S prudkým nárůstem hmotnosti nemá tělo čas na obnovu a produkci hormonů ve velkém množství.
  3. Hypotyreóza je pokles produkce hormonů štítné žlázy. Způsobuje amenoreu.
  4. Nedávno podstoupil chirurgický zákrok, infekční a bakteriální infekce. Tělo využívá energii k obnovení životně důležitých funkcí. Udržování menstruačního cyklu mezi ně nepatří..
  5. Hypopituitarismus - různé patologie, při nichž se zastaví produkce hormonů v hypofýze. Příčiny tohoto stavu jsou různé - od výskytu novotvarů v mozku až po syfilis, poranění hlavy, meningitidu..
  6. Novotvary různého původu v mozku, včetně prolaktinomu. Vyvolává nadměrnou produkci hormonu prolaktinu. Podporuje laktaci, ale zároveň potlačuje ovulaci a nástup menstruačního krvácení.

  Silný stres negativně ovlivňuje reprodukční funkci ženského těla

  Příčiny související s reprodukčním systémem

  Změny v trvání menstruačního cyklu mohou být fyziologické a patologické.

  Přírodní důvody:

  1. U dospívající dívky - u 30% dívek se cyklus stabilizuje během 1–2 měsíců po menarché. Pro všechny ostatní - během prvního roku.
  2. Během laktace - během této doby je přítomna přirozená hyperprolaktinémie. Přebytek prolaktinu, hormonu, který spouští produkci mléka, inhibuje ovulaci a tvorbu endometria. Test je tedy negativní, ale také nedochází k menstruaci..
  3. Po 40 letech - to může být známkou nemoci i předzvěstí menopauzy. Během tohoto období začíná produkce estrogenu klesat. To se projevuje jako nedostatek období..

  Během laktace hormony potlačují ovulaci a nástup menstruace

  Patologické příčiny:

  1. Polycystická choroba vaječníků je benigní růst cyst uvnitř ženských reprodukčních žláz. Vyskytuje se v důsledku dysfunkce hypotalamo-hypofyzárního systému, štítné žlázy, kůry nadledvin. Je doprovázen výskytem akné, zvýšenou produkcí sekrece mazových žláz, přírůstkem hmotnosti.
  2. Hyperprolaktinémie nesouvisí s narozením dítěte a procesem jeho výživy. V tomto případě se zvyšuje produkce hormonu prolaktinu a jsou potlačeny ovulační procesy..
  3. Intrauterinní synechie - výskyt adhezí děložní dutiny. Vyvíjejí se po operaci, umělém ukončení těhotenství. V obtížných případech je orgán zcela spojen. V tomto případě epitel lemující děložní dutinu atrofuje a není odmítnut, což způsobuje menstruační krvácení. Proto menstruace nezmizí.
  4. Endometritida různé etiologie je zánětlivý proces v tkáních lemujících vnitřní povrch dělohy. Přirozené procesy tvorby epitelu a jeho odmítnutí jsou narušeny.
  5. Pohlavní choroby nebo vaginální dysbióza - jakékoli zánětlivé procesy inhibují funkci vaječníků. Ovulace se zastaví, proces zrání epitelu dělohy je narušen.

  Patologie intrauterinních synechií, která narušuje normální menstruační cyklus

  Jakého lékaře kontaktovat?

  Pokud nemáte menstruaci po dobu 2 nebo více měsíců, měli byste se poradit s gynekologem nebo gynekologem-endokrinologem. Po vyloučení těhotenství, gynekologických onemocnění lékař předepíše konzultace s endokrinologem, neuropatologem.

  Diagnostika

  Diagnostická opatření začínají vizuálním vyšetřením, rozmazáním flóry a rozhovorem s gynekologem. Lékař by měl být informován o nástupu sexuální aktivity, jejím současném stavu, údajných faktorech, které způsobily útlum menstruační funkce.

  V rámci diagnostických opatření jsou uvedeny následující laboratorní testy:

  1. Analýza pro hCG - k potvrzení skutečnosti, že pacientka není těhotná. Je zřídka předepsán. Pokud se kritické dny zpozdí o 2 měsíce, je pravděpodobný gestační věk 9-10 týdnů. Takové těhotenství, včetně mimoděložního, určí lékař při jmenování bez dalšího výzkumu..
  2. Studium hladin prolaktinu - k vyloučení prolaktinomu a hyperprolaktinémie.
  3. Analýza FSH a LH - porušení poměru těchto hormonů je diagnostickým znakem polycystických změn ve vaječnících. Pokles FSH naznačuje poruchu hypotalamo-hypofyzárního systému.
  4. Stanovení hladiny TSH - k vyloučení hypotyreózy.
  5. Test krevního cukru nebo glukózový toleranční test - k vyloučení endokrinních poruch.
  6. Stanovení hladiny progesteronu - snížení produkce hormonu inhibuje růst endometria. Co způsobuje amenoreu.

  Darujte krev na speciální laboratorní testy, abyste zjistili příčinu zpoždění

  Během vyšetření se u menstruačních nepravidelností ukazuje použití diagnostických zobrazovacích metod:

  • Ultrazvuk malé pánve - k určení stavu endometria, vyloučení polycystických onemocnění a dalších novotvarů;
  • Rentgenový paprsek hlavy - zkoumá se oblast mozku "turecké sedlo". To vám umožní vyloučit nádory;
  • CT nebo MRI - podle indikací s podezřením na nádorovou povahu onemocnění;
  • laparoskopie - podle indikací.

  Co dělat při absenci menstruace?

  Pokud ve druhém měsíci nejsou žádné kritické dny, měli byste se nejprve poradit s lékařem a zjistit příčinu menstruační nepravidelnosti. Volba taktiky léčby závisí na výsledcích vyšetření. Perspektivní taktika správy pacientů:

  1. Normalizace výživy a hmotnosti, přiměřená fyzická aktivita.

  Kritická změna hmotnosti u ženy v reprodukčním období je 10 kg v obou směrech. Minimální hmotnost je 48-50 kg. V tomto případě jsou kromě normalizace hmotnosti zobrazeny progesteron nebo jeho syntetické analogové přípravky:

  • Ingesta;
  • Roztok progesteronového oleje;
  • Utrozhestan;
  • Duphaston.

  Ke stabilizaci menstruačního cyklu je předepsána dlouhá léčba přípravkem Microlut.

  Kromě toho je možné předepsat progestogenní perorální antikoncepci (Microlut, Exluton, Continuin). Léčba trvá nejméně 6 měsíců.

  1. Léčba onemocnění polycystických vaječníků se provádí konzervativně nebo chirurgicky. Léčba drog se provádí antiandrogenními léky - Diane-35, Androkur, Zhanin, Yarina.

  S neúčinností lékové terapie, více cyst a touhou pacienta porodit dítě se provádí diatermokoagulace postižené tkáně. V současné době se operace provádí pomocí laparoskopu. Širokopásmové resekce jsou vyloučeny.

  1. Hyperprolaktinemie - léčba drogami začíná agonisty dopaminu, které potlačují produkci prolaktinu. Léky volby jsou. Parlodel, Dostinex nebo Lizurid.

  Je to důležité! Pokud je diagnostikován prolaktinom nebo novotvar mozku jakékoli povahy, je indikována chirurgická excize nádoru.

  1. Intrauterinní synechie je výhradně chirurgická léčba. Provádí se buď disekce adhezí, nebo odstranění orgánu jako celku.
  2. Onemocnění štítné žlázy - korekce nerovnováhy hormonů. Při hypotyreóze je předepsán Eutirox nebo L-tyroxin. Dávky se vybírají individuálně po dobu několika měsíců. Pokud jsou v orgánu detekovány novotvary, provede se chirurgická léčba.
  3. Zánětlivé, bakteriální patologie, endometritida, pohlavně přenosné choroby - léčba zahrnuje antibiotickou terapii dle volby lékaře, lokální antibakteriální léčba čípky.

  Jak zabránit narušení menstruačního cyklu?

  Je nemožné úplně se vyhnout narušení menstruačního cyklu, protože v životě existují období, kdy je to normou.

  Monitorujte zdraví reprodukčních orgánů a vyhledejte včas lékařskou pomoc

  Ve všech ostatních případech lékaři doporučují následující:

  1. Navštivte gynekologa dvakrát ročně - i když vás nic neobtěžuje.
  2. Používejte spolehlivé prostředky ochrany - kondomy, léky. Odstraňte ze svého života potraty.
  3. Plánování těhotenství a porodu, když jste na to fyzicky, psychicky i finančně připraveni.
  4. Mějte stálého partnera.
  5. Včas a v plné míře k léčbě zánětlivých onemocnění reprodukční sféry, dalších systémových patologií.
  6. Neléčte se, nesledujte svoji stravu a neexperimentujte s rigidními dietami.

  Není třeba se stydět a obávat se, že po dlouhou dobu není menstruace nebo že by měla být menstruace, ale nepřišla včas. Navštivte lékaře, nechte se otestovat a řiďte se doporučeními gynekologa.

  Zpožděná menstruace: kdy a proč si dělat starosti

  Možná děláte těhotenské testy příliš brzy.

  Co se považuje za zpoždění

  Ideální menstruační cyklus (toto je období mezi obdobími, které se počítá od začátku krvácení) pro ženu je 28 dní. Ve skutečnosti může být pravidelný menstruační cyklus 21 dní nebo 40 dní - a to je norma pro zastavené nebo zmeškané období. Kolísání cyklu několik dní je také naprosto normální. A ve skutečnosti jen málo žen může říci, že menstruace přicházejí striktně každou hodinu..

  Cyklus závisí na mnoha důvodech, od hormonálních změn až po banální stres.

  Pokud se menstruace opozdí o sedm dní, nejde o zpoždění, jedná se o normální variaci cyklu.

  Cokoli delší než toto období lze považovat za zpoždění. Řekněme, že jste čekali na menstruaci 3., ale 11. ještě nejsou. Už je to zpoždění.

  Pokud po delší dobu, déle než tři měsíce, neexistuje období, pak je to již amenorea Amenorea. A pokud je to pro těhotné ženy, kojící ženy a ženy v menopauze normální, pak pro ostatní ne..

  Proč dochází ke zpoždění menstruace

  Pouze lékař může přesně říci, proč se vám to stalo. Ale alespoň popíšeme přibližné možnosti.

  1. Těhotenství

  První možností, která sexuálně aktivní ženě přijde na mysl, je to, že zpoždění menstruace je způsobeno těhotenstvím. I ty nejspolehlivější metody antikoncepce mají míru chyb a mohlo se něco pokazit..

  2. Mimoděložní těhotenství

  Mimoděložní těhotenství je situace, kdy vajíčko nedosahuje dělohy a začíná se vyvíjet přímo ve vejcovodu. Samozřejmě na to není přizpůsobena a postupem času dojde k přestávce. Jedná se o život ohrožující stav, ale „domácí“ testy nerozlišují mezi normálním a mimoděložním těhotenstvím, je nutné ultrazvukové vyšetření.

  3. Dospívání

  Když začne vaše menstruace, může to být nepravidelné. Trvá nějaký čas, než se všechno uklidní - dejte tělu šest měsíců na to, aby si vypracovalo svůj cyklus. Pokud není stanovena do šesti měsíců, přejděte ke gynekologovi. Možná je to jen varianta normy, ale nebude to bolet kontrolovat.

  4. Blíží se menopauza

  Věk, kdy žena vstupuje do menopauzy (hormonální změny, díky nimž se zrání vajíček zastaví a menstruační cyklus zmizí) je zcela individuální. Ale obvykle byste na to měli myslet, pokud jste již dosáhli 45 let a vaše menstruace jsou pozdě a začínají nepravidelně přicházet Zmeškané období - předčasná menopauza?.

  5. Intenzivní sporty

  Pokud jste dlouho nic nedělali a rozhodli jste se se vší možnou horlivostí věnovat cvičení, cvičit každý den a chodit do posilovny několikrát týdně, nebo pokud se připravujete na nějaký druh soutěže a dramaticky jste zvýšili zátěž, pak se cyklus může změnit. Zastavené nebo zmeškané období... Poté je zpoždění menstruace oprávněno zátěží těla..

  6. Změny hmotnosti

  Nezáleží přesně na tom, proč jste zhubli. Nejlepší možností je, že jste zhubli, protože jste se věnovali sportu a dlouho jste se o to snažili. Horší je, pokud jste vyzkoušeli zázračnou dietu nebo je hubnutí spojeno s nemocemi. V každém případě může hubnutí vést ke zpoždění menstruace a ke změně cyklu..

  Pokud je index tělesné hmotnosti nižší než zastavená nebo vynechaná menstruace 18,5, musíte navštívit lékaře: buď jste závislí na hubnutí, nebo je něco špatně na vašem zdraví.

  Totéž platí pro obezitu. Období: potřebuji lékaře? : může to způsobit nepravidelnost cyklu a budete se bát zpoždění.

  7. Stres

  Pokud jste nervózní, menstruace se mohou zpozdit nebo přijít dříve. Je jasné, že stres musí být silný. A to samo o sobě znamená, že potřebujete pomoc, abyste se s tím vyrovnali. Musíte se tedy naučit jednoduché relaxační techniky nebo jít k psychologovi.

  8. Nemoci

  • Zánětlivá onemocnění pánevních orgánů. Zánět může být způsoben jak pohlavně přenosnými infekcemi, tak těmi, které nesouvisejí se sexuálně přenosnými chorobami..
  • Novotvary. Různé nádory mohou vést k poruchám cyklu. Mohou to být neškodné procesy, ale stále je třeba je kontrolovat.
  • Polycystické onemocnění vaječníků. Jedná se o onemocnění syndromu polycystických vaječníků, při kterém folikuly oocytů plně nedozrávají.
  • Předčasné selhání vaječníků. Toto je onemocnění, u kterého je teoreticky ještě daleko od menopauzy, ale vaječníky již přestaly normálně produkovat vajíčka..
  • Onemocnění endokrinního systému. Mnoho onemocnění souvisejících s hormony vede k problémům s cykly. Nejprve byste měli zkontrolovat štítnou žlázu Zmeškali jste menstruaci, ale nejste těhotná?

  9. Zrušení hormonálních léků

  Někdy, když žena přestane užívat antikoncepční pilulky, menstruace nepřijde během zúčtovacího období. Je zmeškané období jistým znamením těhotenství?... To je způsobeno skutečností, že hormonální antikoncepce tvoří umělý cyklus. Po zrušení pilulek nebo injekcí tělo obnoví přirozený cyklus. Trvá to chvíli, než se to seřadí.

  10. Léky

  Některé léky mohou ovlivnit váš cyklus a oddálit menstruaci. Je zřejmé, že mezi ně patří i samotná hormonální antikoncepce. Jiné léky však také způsobují nežádoucí účinky ve formě zpoždění a mohou to být nejčastější léky proti bolesti Mohly by mé léky ovlivnit mé období?... Pečlivě si tedy přečtěte pokyny ke všem lékům, které užíváte..

  Co dělat, pokud se vaše menstruace zpozdí

  Pokud jste sexuálně aktivní, nejprve proveďte těhotenský test. Pokud brzy přišla menstruace, zpoždění bylo pouze jednou a vše je obecně v pořádku, pak si můžete odpočinout a odepsat zpoždění na stres a sport.

  Pokud však zpoždění trvá déle než deset dní nebo se cyklus změnil a stal se nepravidelným, musíte běžet k lékaři a zjistit, jaký je důvod pro rozmary těla.

 • Podle vašich výpočtů by měl každý z nás přijít nejoblíbenější čas v měsíci, ale není tam žádná menstruace. První věc, která mi přijde na mysl, je jít ven a koupit si těhotenský test.