Proč menstruace trvá dlouho a jak je zastavit?

Podle vašich výpočtů by měl každý z nás přijít nejoblíbenější čas v měsíci, ale není tam žádná menstruace. První věc, která mi přijde na mysl, je jít ven a koupit si těhotenský test. Pokud samozřejmě měla z čeho pocházet. Ale těhotenství není v žádném případě jediným důvodem, proč menstruace nezačne..

Dáte spirálu

Některé z jejich odrůd mohou způsobit, že menstruace bude vzácná nebo úplně zmizí. Pokud k tomu dojde, měli byste také pravidelně přispívat do prasátka výrobců těhotenských testů, protože stále existuje malé riziko a nejjasnější (omlouvám se za slovní hříčku) indikátor, že k početí nedošlo, zmizel.

Máte problémy se štítnou žlázou

Tato žláza reguluje metabolismus, produkuje hormony, reguluje teplotu a dělá další důležité věci pro tělo. Pokud působí příliš mnoho nebo naopak nedostatečně chytře, může zastavit ovulaci a způsobit nepravidelný menstruační cyklus..

Pokud se také rychle unavíte, vaše vlasy zeslábly, váha vyskočila na obě strany - lékař může mít podezření, že tomu tak je. Poté předepíše krevní test a případně předepíše léky. Při správné léčbě by se cyklus měl vrátit k normálu během několika měsíců..


Přehnali jste to sportovním tréninkem nebo dietou

Pokud je tělocvična vaším domovem, přepracováváte, málo jíte, rychle hubnete nebo trpíte poruchami příjmu potravy, může to také způsobit amenoreu (nedostatek menstruace). Zvláště pokud je váš BMI pod 18-19.

Pokud je to váš případ, obvykle stačí nabrat pár kilogramů nebo zkrátit plán tréninku, aby váš cyklus fungoval. Pokušení zbavit se otravných „červených dnů kalendáře“ je samozřejmě skvělé. Ale je to pro vaše tělo velmi nebezpečné a destruktivní! Vydržení amenorey po dobu jednoho roku může vést ke ztrátě kostní hmoty a osteoporóze.


Právě jste přestali užívat antikoncepční pilulky

Jasně regulují váš cyklus, a když je přestanete užívat, líné tělo si možná hned nebude pamatovat, jak to udělat sami. Může chvíli trvat, než shromáždí své myšlenky. Někdy trvá několik měsíců, než se menstruace vrátí..

Co dělat, pokud vaše menstruace trvá měsíc nebo déle

Menstruace obvykle trvá 3–7 dní. V tomto mechanismu často dochází k poruchám: dochází k fluktuacím cyklu, regulace je buď příliš krátká nebo příliš dlouhá. Některé ženy tedy mají menstruaci po dobu jednoho měsíce. Takový stav by samozřejmě měl být alarmující, je třeba pochopit hlavní důvody takové prodloužené menstruace, protože za tím může být vážná patologie.

Příčiny menstruačního krvácení

Příčiny menstruačního krvácení jsou různé. Některé z nich jsou spojeny s hormonální nerovnováhou v ženském těle, jiné s patologií v orgánech reprodukčního systému a další jsou iatrogenní. Mezi důvody vzniku neobvykle dlouhých období tedy stojí použití perorálních kontraceptiv ve formě tablet a tobolek..

Užívání těchto léků je odpovědí na otázku, proč menstruace trvá měsíc nebo déle. Výběr perorální antikoncepce vyžaduje povinnou konzultaci s gynekologem a endokrinologem, výpočet individuální dávky a neustálé sledování vašeho vlastního stavu. Některé ženy si tyto léky předepisují samy, na doporučení přátel a reklamu na internetu. V takových situacích není možné předvídat, jak bude tělo reagovat na silné hormonální látky. V nejhorším případě bude vyvolán zánětlivý proces v urogenitálním traktu, což povede k prodloužené regulaci..

Mezi další důvody pro zvýšení počtu dnů patří:

 • endometrióza a tvorba polypů v děloze;
 • adenomyóza a děložní myomy;
 • hyperplazie a malignita;
 • koagulopatie;
 • ovulační dysfunkce;
 • iatrogenní faktory.

Polypy

Endometriální vrstva je vnější výstelka dělohy. Během ovulační fáze se zahušťuje, aby se usnadnila možná implantace vajíčka. Někdy, když dojde k patologickému procesu, proliferace tkání vymkne kontrole těla a její částice skončí mimo dělohu. Tento stav se nazývá endometrióza. Často je doprovázen výskytem novotvarů - polypů.

Existují také bolesti s endometriózou v dolní části zad a tříslech, subfebrilní horečka, celková nevolnost, nevolnost a zvracení. Krevní test naznačuje zvýšení počtu bílých krvinek - leukocytů. Nejvýraznějším příznakem, který si žena všimne, je však to, že menstruace trvá měsíc a neplánujete přestat. Kromě toho výtok zhnědne. V takových případech je nutné urgentně konzultovat lékaře, který předepíše adekvátní léčbu..

Adenomyóza

Adenomyóza je pokročilý případ endometriózy. V tomto případě vnější vrstva dělohy roste nejen nadměrně ven, ale také proniká dovnitř do dalších vrstev. Toto onemocnění je nebezpečné, protože je nejčastější příčinou neplodnosti. S podobnou patologickou strukturou dělohy je normální koncepce a porodení plodu nemožné.

Každá žena musí sledovat první příznaky dané nemoci. U adenomyózy tedy může menstruace trvat jeden týden nebo déle. Samotná menstruace je charakterizována bohatým hnědým a tmavým výbojem. Dalším příznakem bude silná bolest během menstruace..

Proto, pokud trpíte bolestivými a silnými menstruacemi, musíte urgentně kontaktovat gynekologa a předepsat léčbu, která může zabránit komplikacím, z nichž nejzávažnější je celková neplodnost.

Hyperplazie a malignita

Další možností narušení struktury endometria je hyperplazie. Tento stav je charakterizován změnou stromatu vnitřní výstelky, stejně jako četných endometriálních žláz..

Patologie jsou založeny na zrychlení a posílení procesu proliferace buněk endometria. Nakonec to vede ke skutečnosti, že výstelka dělohy se zesiluje. Nejčastěji jsou ženy náchylné k tomuto onemocnění během menopauzy a menopauzy..

Nejnebezpečnější komplikací hyperplazie endometria je jeho malignita, tj. Degenerace do rakovinné tkáně. K tomu dochází v 1-50% případů, v závislosti na hlavní příčině patologie, povaze jejího průběhu a individuálních charakteristikách ženy, jejím věku a počtu onemocnění v anamnéze..

Hlavním příznakem hyperplazie je děložní krvácení, které trvá několik týdnů po sobě a je ženami často mylně považováno za abnormálně prodlouženou menstruaci. Někdy může špinění trvat celý měsíc.

Během tohoto období ztrácí žena velké množství krve, v důsledku čehož se vyvíjí anémie, charakterizovaná bledostí kůže (se středně žlutou barvou), celkovou nevolností, tinnitem, zvýšenou únavou a zvýšenou srdeční frekvencí.

Myoma

Myom je benigní novotvar ve svalové membráně dělohy, který má jinou lokalizaci. Toto onemocnění postihuje 45% žen starších 40 let a každý rok je toto onemocnění stále mladší..

Příznaky děložních myomů:

 • velmi silné a prodloužené děložní krvácení, které vede ke snížení hladin hemoglobinu;
 • tahání bolesti v oblasti rozkroku břicha. Může být také akutní, křečový, zesílený přímo během menstruace;
 • píchání během močení a jiné projevy z vylučovacího systému;
 • zácpa.

Včasně diagnostikovaný myom vás ochrání před nepříjemnými a nebezpečnými komplikacemi. Pokud tedy vaše menstruace trvala déle než jeden týden, nezapomeňte se poradit se zkušeným gynekologem.

Koagulopatie

Koagulopatické krvácení nejčastěji naznačuje zmrazení v počátečních stádiích těhotenství. Produkty autolýzy plodu, membrán a místa dítěte vstupují do matčiny krve a způsobují primární diseminovanou intravaskulární koagulaci.

Taková patologie také často vzniká v důsledku skutečnosti, že zvětšená děloha začíná mechanicky působit na sousední orgány - ledviny a močovou trubici. Proto se ženám s predispozicí k výskytu koagulopatií doporučuje během těhotenství odpočívat.

Nebezpečí tohoto stavu spočívá ve skutečnosti, že kapiláry poškozené během odmítnutí funkční vrstvy sliznice dělohy nelze obnovit, v důsledku čehož se krvácení nezastaví, trvá déle než měsíc, doprovázené ztrátou železa a vitamínů B, což způsobuje anemické stavy.

Ovulační dysfunkce

Tento stav je charakterizován nepravidelnou nebo chybějící ovulací. To znamená, že tělo ženy neuvolňuje vajíčko z vaječníku do břišní dutiny, což omezuje možnost těhotenství. V případě častého narušení ženského cyklu by mělo být podezření na ovulační dysfunkci..

Toto onemocnění je vyvoláno dysfunkcí ženských pohlavních žláz - vaječníků, což vede k výskytu nefunkčního děložního krvácení. Jinými slovy, může se stát, že menstruace trvá dva měsíce, jsou pozorována dvě menstruační krvácení, to znamená, že se zdá, že se dva cykly překrývají..

Taková anomálie je způsobena skutečností, že vaječníky přestávají plnit svou hlavní funkci - produkci ženských hormonů, především estrogenů, v plném rozsahu. V tomto ohledu se mění hormonální pozadí, dochází k nedostatku určitých látek.

Iatrogenní příčiny

Příliš dlouhé trvání kritických dnů může být způsobeno jakýmkoli lékařským zásahem. Přes všechny výhody možnosti chirurgického ukončení těhotenství může mít tento postup řadu negativních důsledků. Jednou z nich je prodloužená menstruace, která je způsobena reparačními procesy, které začínají v děložní dutině po kyretáži..

Dalším důležitým aspektem je užívání hormonálních léků, například perorálních kontraceptiv, stejně jako hormonální terapie pro léčbu patologických stavů endokrinního systému. Všechny mění přirozený obsah biologicky aktivních látek v ženské krvi. To může způsobit širokou škálu účinků, včetně období měsíce nebo více..

První pomoc před schůzkou u gynekologa

Tváří v tvář podobnému problému si ženy kladou otázku, co dělat, pokud mají menstruaci měsíc. Musíte jít ke gynekologovi. Pouze zkušený odborník bude schopen předem diagnostikovat závažnou patologii a předepsat adekvátní léčbu, a to jak lékovou, tak chirurgickou. To vás zachrání před smutnými důsledky každé z výše uvedených patologií..

Je přísně zakázáno samoléčbu, protože v sázce je reprodukční zdraví. Použití hemostatických látek pouze maže klinický obraz a zkomplikuje diagnózu.

Jaké je nebezpečí tohoto stavu

Významné zvýšení počtu kritických dnů ve většině případů naznačuje patologii v hlavních orgánech ženského reprodukčního systému - dělohu a vaječníky. Prodloužené krvácení nelze ignorovat, protože pokud vám chybí vážná nemoc, můžete hodně zaplatit. Každá z výše uvedených onemocnění má řadu komplikací, včetně šíření zánětlivého procesu do sousedních orgánů, nevratné změny ve struktuře dělohy, projev její dysfunkce.

Poslední dva aspekty určují vývoj neplodnosti, a to i v mladém věku. Pokud chcete pociťovat radost z mateřství, v žádném případě neignorujte příznaky, které byly popsány v tomto článku..

Období trvají měsíc, důvody, co dělat?

Období jednoho měsíce

Menstruační cyklus by měl být za ideálních podmínek pravidelný a stabilní. Každá žena však alespoň jednou v životě čelí jeho selháním. Mladé dívky, které jsou v přechodném věku, mohou takový obraz pozorovat kvůli hormonální tvorbě reprodukčního systému..

Podstata a princip menstruačního cyklu

Měsíční krvácení, nazývané menstruace, je normální fyziologický proces, který se u žen v reprodukčním věku cyklicky opakuje. Jeho trvání je individuální a nemělo by opouštět rámec 21 až 35 dnů. Vzhled těchto sekrecí je výsledkem hormonálních změn zaměřených na doprovodné pojetí plodu a jeho pohodlný pobyt v matčině lůně. Krvavý výtok, menstruace se opakují jednou za 1 měsíc. Opakování výboje dvakrát během jednoho cyklu nebo jejich významné trvání po dobu až jednoho měsíce se považuje za patologii a vyžaduje okamžité vyšetření a léčbu. Pokud tedy menstruace trvá 1 měsíc, pokud se menstruace nezastaví do 1 měsíce, lze tyto příznaky považovat za známky rozvoje určitých zdravotních problémů, jak fyziologických zdravotních problémů, tak příznaků řady patologických problémů a gynekologických onemocnění. A pokud se menstruace nezastaví po dobu 2 týdnů, může být užitečné číst článek: proč menstruace trvá 2 týdny, důvody pro dlouhou dobu.

Důvody pro dlouhou dobu, proč menstruace trvá 1 měsíc

Hlavní příčiny prodloužení období jsou velmi rozmanité. V některých případech, když manželka neví, jaké jsou důvody pro prodloužené a dlouhé období, proč menstruace trvá velmi dlouho, abyste věděli, co dělat s prodlouženou menstruací, musíte určit její příčinu. Výskyt opakované menstruace během jednoho cyklu nebo jejich trvání může být nejčastěji způsoben:

 1. Užívání perorální hormonální antikoncepce může vést k selhání menstruace. Navíc nemusí být menstruace 1 týden, 2 týdny, 1 měsíc nebo dokonce déle. Zpoždění menstruace se také může změnit na velmi dlouhou menstruaci. Je však důležité pamatovat na jednu věc, a to jak s velkým zpožděním menstruace, tak v případě, že menstruace trvá 1 měsíc, měli byste určitě vyhledat pomoc od lékaře, který předepsal hormonální antikoncepční pilulky;
 2. Pokud vaše menstruace trvá 1 měsíc nebo déle, lze to vysvětlit hormonální nerovnováhou. Hormonální poruchy v práci ženského těla často vyvolávají poruchy v normálním průběhu menstruačního cyklu. V tomto případě může menstruace trvat asi měsíc nebo déle. Příčinou těchto selhání jsou často zánětlivé procesy v genitáliích, následky porodu a potratu;
 3. Poruchy cyklu, často se vyskytující u mladých dívek a žen v premenopauzálním období;
 4. Instalace hormonálního nitroděložního tělíska (nitroděložního tělíska) může vést jak ke zpoždění menstruace, tak k případu, kdy menstruace nepřestane po dobu 1 měsíce nebo déle. Tento typ antikoncepce často způsobuje nepravidelnosti v cyklu, v němž období trvá déle než měsíc. Za takových okolností je nutné urgentně kontaktovat gynekologa pro nouzové odstranění spirály.

Nemoci jsou příčinou dlouhých období, kdy menstruace trvá 1 měsíc

Na menstruaci má vliv řada onemocnění. Podívejme se na nejčastější z nich, hlavní důvody, které způsobují velmi dlouhá období mezi gynekologickými chorobami..

Myom dělohy a menstruace jsou 1 měsíc

Adenomyóza jako příčina dlouhých období

Adenomyóza (endometrióza vnitřních pohlavních orgánů).

Zánět vaječníků a vejcovodů a delší období

Příznaky zánětlivého procesu v oblasti vaječníků: bolest a křeče při močení, horečka, bolest při pohlavním styku, prodloužení trvání menstruace nebo její opakování během jednoho cyklu, hnisavý výtok. Po studiu formy zánětu (akutního nebo chronického) předepisuje ošetřující lékař kurz antibakteriální a imunosupresivní terapie, fyzioterapeutických látek a analgetik. Komplikace zánětu jsou zánět pobřišnice, menstruační nepravidelnosti a neplodnost..

Polypy a endometrióza - příčiny menstruace, které trvají 1 měsíc nebo déle

Endometrióza a prodloužená menstruace

Endometrióza je léčena perorálními hormonálními kontraceptivy, analgetiky / antispazmodiky a NSAID. Výše uvedené nemoci jsou nejčastějšími příčinami prodloužených období, kdy jsou období 1 měsíc nebo více. Normální doba menstruačního cyklu nepřesahuje sedm dní. Nejvlivnějším nepřímým faktorem způsobujícím delší období je stres. Výtok obsahující krev a objevující se po menstruaci během jednoho cyklu není takový. Jejich důsledky jsou hormonální nerovnováha v těle ženy a krvácení z dělohy. Měsíční období měsíce nebo více nebo jejich dlouhá nepřítomnost naznačují potřebu neodkladné návštěvy gynekologa. Včasné vyšetření je nesmírně důležité pro stanovení správné léčby a možnosti její úpravy. A o léčbě endometriózy dělohy se můžete dočíst v článku: jak vyléčit endometriózu, lékařská a chirurgická léčba endometriózy.

Jaké nemoci způsobují dlouhá období

Mezi důvody zpoždění menstruace je třeba poznamenat některé bolestivé faktory:

 1. Potřeba vyčistit děložní dutinu;
 2. Selhání hormonů v těle;
 3. Neelastické tenké stěny nádoby;
 4. Špatná srážlivost krve.

Tyto faktory mohou být vytvořeny na pozadí řady nemocí. Pokud máte takové zdravotní problémy, může vaše menstruace trvat dlouhou dobu:

 1. Anémie (chronická anémie);
 2. Stresující situace;
 3. Problémy s endokrinním systémem;
 4. Gynekologické patologie.

Endometrióza vede k nadměrnému růstu výstelky dělohy. Během růstu je pozorován výskyt dalších dutin. Během menstruace dochází k odmítnutí sliznice, která později vyteče s krví. Na pozadí zvětšeného endometria dochází k dlouhým a těžkým obdobím. V tomto případě se s problémem můžete vyrovnat pouze zahájením léčby nemoci..

Co dělat, pokud moje menstruace trvá měsíc nebo déle?

Pokud žena neví, proč menstruace trvá tak dlouho a co může být příčinou takového problému, pokud žena neví, proč tak dlouho menstruace trvá, musí určitě vyhledat pomoc od lékaře. Samoléčba hemostatickými léky může být pro zdraví ženy velmi nebezpečná. Nejprve proto, pokud menstruace trvá dlouho, když menstruace trvá 1 měsíc, musíte zjistit příčinu takového problému, a proto musíte vyhledat pomoc od lékaře a někdy dokonce podstoupit určitá vyšetření a diagnostiku. Následují hlavní metody řešení prodloužené menstruace, které se používají v běžné medicíně..

V tomto případě se doporučuje používat minerály, vitamíny, prostředky k posílení krevních cév, léky na kontrakci dělohy a hemostatické léky. V lidovém léčitelství se silná menstruace nazývá děložní krvácení. Při řešení tohoto druhu patologie v některých případech pomáhá tradiční medicína. Například pokud se po narození dítěte menstruace nemůže zastavit, může být příčinou takového čtyřtýdenního krvácení špatná kontrakce dělohy. Co v tomto případě může doporučit tradiční medicína? Vynikající volbou by byla kopřiva - jedinečný prostředek ke snížení rzi. Doporučuje se pít kopřivový čaj, až dva litry denně, který nejen odstraní krvácení po porodu, ale také obohatí tělo vitamíny a zlepší složení mateřského mléka.

Také v případě silného krvácení se doporučuje používat dietu založenou na surových namočených lněných semínkách, šťávě z čerstvě vymačkaných listů jitrocelu, infuzi vodního pepře a melounových semen. Je obtížné jednoznačně odpovědět na otázku, proč se doba trvání menstruace zvyšuje. Ve skutečnosti mohou takové důvody spočívat v přítomnosti patologie nebo stavu těla. Aby bylo možné přesně určit příčinu tohoto jevu, doporučuje se šarmantně konzultovat s lékařem, pouze on může na základě všech analýz a vyšetření stanovit přesnou diagnózu a předepsat léčbu.

Podobné články

Oslabení tlaku moči během vyprazdňování močového měchýře může každou osobu upozornit a vyděsit. Existuje celá řada důvodů, které tento stav vyvolávají. Může to být nedodržování pravidel intimní hygieny, těžké podchlazení, zranění. Další faktory,...

Mužské tělo se ztrojnásobí tak, že se moč vylučuje močovou trubicí. Jedná se o orgán urogenitálního systému, jehož nesprávná funkce může vést k různým komplikacím. Venku je močová trubice obklopena svalovou pojivovou tkání, uvnitř je kanál...

Jak ukazuje praxe, každá druhá žena v reprodukčním věku alespoň jednou v životě čelila fenoménu, jako je náhlý nástup nebo ukončení menstruace po intimitě, a za každou stotinu se stala...

Co dělat, pokud vaše menstruace trvá měsíc nebo déle

Menstruační nepravidelnosti jsou relevantní pro mnoho žen. Smutné statistiky naznačují, že tento problém je rozšířený. Mezi takové poruchy patří případy, kdy menstruace trvá déle, než se očekávalo. Mohou trvat dva týdny nebo dokonce měsíc. Jde zjevně o odchylku od normy a je třeba určit zdroj problému..

Obecná informace

Pravidelnost menstruačního cyklu je dána hormonálním pozadím. Stabilita v ovariálně-děložním systému je sférou vlivu hypotalamu a hypofýzy.

Ten produkuje gonadotropní hormony, které jsou zodpovědné za změnu fází ovariálního cyklu. Pod vlivem follitropinu dozrávají folikuly, jejichž buňky produkují estrogeny.

A luteotropní hormon podporuje vývoj žlutého tělíska ve vaječníku - specifický orgán, který vylučuje progesteron.

Začátek ženského cyklu se považuje za konec menstruace. Krvavý výtok trvá 3–7 dní a doba celého období se pohybuje od 21 do 35 dnů. začátek v děloze, pod vlivem estrogenů, je obnovena sliznice, to znamená, že je pozorována proliferace endometria.

Uprostřed cyklu (v průměru 12-14 dnů) dochází k ovulaci ve vaječníku - prasknutí dominantního folikulu a uvolnění oocytu (vajíčka). Poté vstupuje epitel dělohy do fáze sekrece, protože se zvyšuje koncentrace progesteronu.

Pokud nedojde k očekávanému oplodnění a implantaci embrya, pak endometrium opět podléhá odmítnutí (deskvamaci).

Příčiny

Jakákoli odchylka od normy by měla být považována za patologickou a mělo by být vynaloženo veškeré úsilí k určení její příčiny. Je třeba poznamenat, že ženský cyklus je velmi citlivý systém podléhající různým vlivům.

A dlouhodobá existence nepříznivých faktorů - vnitřních i vnějších - vždy ovlivní povahu menstruace. Pokud má žena menstruaci po dobu jednoho měsíce, měli byste podrobně pochopit, o co zde jde..

Zpravidla mluvíme o nějakém druhu gynekologické patologie, ale jsou možné i jiné důvody nesouvisející s genitáliemi. Lékař by měl zvážit následující možnosti:

 1. Fibroidy.
 2. Hyperplazie endometria (včetně polypózy).
 3. Adenomyóza.
 4. Zánětlivá onemocnění.
 5. Endokrinní patologie.
 6. Hemoragická diatéza.

Toto jsou nejčastější příčiny dlouhých období a je třeba je nejprve vyloučit. Existují však i další faktory, které přispívají k menstruační dysfunkci. Patří mezi ně následující:

 • Nevhodné užívání hormonálních léků.
 • Použití nitroděložních tělísek.
 • Důsledky potratů a porodu.
 • Silný emoční stres.
 • Špatná výživa.

Je třeba mít na paměti, že prodloužení cyklu může doprovázet určitá věková období v životě ženy. Například u mladých dívek, když menstruace teprve začíná, nebo v menopauze, když už skončily. Nejde ale o odchylku, ale pouze o vlastnost, kterou je třeba brát jako samozřejmost..

Prodloužená období jsou z různých důvodů. Důležité jsou gynekologické problémy, hormonální poruchy, některá běžná onemocnění, vnější faktory a fyziologické (věkové) aspekty..

Příznaky

Abyste byli schopni pochopit zdroj problému, měli byste určit, jak se tento stav projevuje. Stejně je to s dlouhými obdobími. Lékař nejprve provede průzkum a klinické a gynekologické vyšetření, které pomohou formulovat obecný koncept patologie.

Menstruace, která trvá déle, než je předepsaná doba, se nazývá hypermenorea a menoragie. Jedná se o situaci, kdy výtok trápí déle než týden. Na druhé straně je nutné je odlišit od ostatních případů - krvácení nesouvisejícího s cyklem (metroragie), ke kterému může dojít v různých časech. Ale ženy o tom možná nevědí, obě možnosti volají měsíčně..

Kromě toho může být výtok hojný a častý (poly- a proyomenorea). A s dlouhodobou existencí problému je pozorována chronická ztráta krve, která se stává příčinou anémie (nedostatek železa v přírodě). Klinicky se to projeví následujícími příznaky:

 • Bledá kůže a sliznice.
 • Obecná slabost a únava.
 • Křehké vlasy a nehty.
 • Změna chuti.
 • Zvýšená srdeční frekvence.
 • Dušnost.

Pokud mluvíme o nějaké specifické patologii gynekologické sféry, pak bude obraz doplněn dalšími znaky. Někdy jsou pro lékaře zásadní.

Fibroidy

Klinický obraz fibroidů je určen jejich lokalizací, velikostí a počtem. Subserózní malé uzly se nemusí dlouho projevovat. Ale submukózní nádory, i malé, se vyznačují zjevným porušením:

 1. Hypermenstruační syndrom.
 2. Menometroragie.
 3. Potrat a neplodnost.

Později se vytvoří bolestivý syndrom v dolní části břicha, který se s růstem nádoru zesiluje. Pokud velké subserózní uzliny vytlačují nervová zakončení, pak se povaha pocitů změní.

Bolest může vyzařovat do dolní části zad, konečníku nebo perinea. Objevují se poruchy sousedních orgánů - dysurie nebo zácpa.

Když fibromatózní uzel nekrotizuje, objeví se příznaky „akutního břicha“:

 • Intenzivní bolest.
 • Reflexní svalové napětí.
 • Peritoneální podráždění.
 • Něha na pohmat.
 • Zhoršení celkového stavu.

Tato situace vyžaduje okamžité řešení, protože jsou možné vážnější komplikace - pánevní nebo difuzní peritonitida, šok. Během gynekologického vyšetření je fibroid charakterizován zvětšením dělohy, jeho povrch je hrbolatý (subserózní ložiska) a při pohledu do zrcadel lze pozorovat "rodící se" uzel (subserous na dlouhé noze).

Častou příčinou dlouhých a těžkých období jsou fibroidy, nezhoubný nádor dělohy..

Hyperplazie endometria

Pokud výstelka dělohy zhoustne o 15 mm nebo více, nazývá se to difúzní hyperplazie endometria. Existují však také fokální formy patologie, známé jako polypóza..

Klinický obraz se liší od asymptomatických až po těžké ztráty krve. Nejčastěji se v intermenstruačním období objevují acyklické výboje nebo metroragie.

Se současnými hormonálními poruchami a velkými polypy trpí také reprodukční funkce..

Za určitých podmínek mohou buňky endometria pronikat do spodních vrstev stěny dělohy - do svalové membrány. Poté je stanovena diagnóza adenomyózy. Toto onemocnění je také charakterizováno menometroragií a neplodností, navíc charakterizováno algomenoreou s následujícími příznaky:

 • Bolesti dolní části břicha.
 • Bolesti hlavy.
 • Závrať.
 • Nevolnost a zvracení.
 • Obecná slabost.

K tomu dochází několik dní před očekávanou menstruací a pokračuje ještě několik dní po jejich ukončení. Ženy si také často stěžují na nepohodlí a bolestivost při pohlavním styku, dysurické poruchy (zvýšené močení). Během gynekologického vyšetření je děloha zvětšena, citlivá na palpaci, zhutněna.

Zánětlivá onemocnění

Když menstruace trvá dlouho, měli byste myslet na zánětlivá onemocnění. Nejčastěji je nutné vyloučit endometritidu - infekci v děloze. Menometroragie jsou charakteristické pro chronickou formu onemocnění, ale cyklus je narušen při akutním zánětu. Mezi příznaky endometritidy patří:

 • Bolesti dolní části břicha.
 • Patologický výtok (mukopurulentní, zakalený, s nepříjemným zápachem).
 • Horečka.
 • Obecná malátnost.

Při palpaci je děloha měkká, bolestivá a mírně zvětšená, cervikální kanál je mírně otevřený. Komplikace onemocnění zahrnují parametritidu, peritonitidu, pánevní tromboflebitidu a sepsi..

Zánět dělohy se také stává faktorem menstruační dysfunkce. Samotná endometritida však může vést k mnohem vážnějším následkům..

Další diagnostika

Aby bylo možné plně pochopit, proč se měsíc odehrává, měla by žena podstoupit další vyšetření. Klinické a gynekologické vyšetření stále nemůže poskytnout komplexní informace o zdroji problému. Proto jsou předepsány následující postupy:

 1. Obecné testy krve a moči.
 2. Biochemie krve (hormonální spektrum, protilátky proti infekcím, koagulogram atd.).
 3. Analýza vaginálního výtoku.
 4. Nátěr na flóru a cytologii.
 5. Kolposkopie.
 6. Ultrazvuk pánve.
 7. Hysteroskopie.
 8. Tomografie.

Jakmile se vytvoří úplný obraz patologie, lékař učiní konečný závěr. A na jeho základě budou naplánována další opatření pro lékařskou korekci. Současně je třeba si uvědomit, že je možné zcela zachránit pacienta před dlouhodobým přístupem s včasným přístupem k lékařské pomoci a dodržováním všech doporučení odborníka..

Menstruace trvá dlouho: co dělat a jaký je důvod?

Ale každý měsíc začíná stejná muka: PMS, pak krvavý výtok smíchaný s bolestí v oblasti vaječníků a mnoho dalšího. Je dobré, když je cyklus systematický a probíhá hladce, ale stane se, že menstruace trvá dlouho.

Proč se to děje a co s tím dělat? O tom si promluvíme, nejen v tomto článku..

Jaká je rychlost menstruačního cyklu

Právě během těchto období jsou možné poruchy v cyklech, menstruace se může zpozdit nebo naopak jít méně, než se očekávalo, období mezi výtoky jsou nepravidelná. To vše je považováno za normu, tělo ženy je přestavěno do nového rytmu.

Všechny ostatní případy menstruace by měly být trvalé. Každý zástupce krásné části lidstva má individuální cyklus. V průměru jsou období mezi obdobími od 21 do 35 dnů..

A špinění může trvat 3 až 7 dní. Stává se, že dívka má menstruační cyklus mimo tento počet a je ve všech ohledech zdravá, ale to jsou výjimky.

Období se většinou shodují s napsanými čísly.

U žen, které se potýkají s hormonálními léky, lze stále pozorovat narušení. V tomto případě je dáma pod dohledem lékaře a on kontroluje toto selhání..

Pokud však nespadáte do žádné z výše uvedených kategorií a máte dlouhotrvající období a situace se opakuje s určitou frekvencí, měli byste se poradit s odborníkem.

Příčiny dlouhých období

Je třeba poznamenat, že každý případ je individuální a musíte zjistit přesnou příčinu dlouhých období. Teprve poté může lékař předepsat správný léčebný režim..

Ve skutečnosti může existovat mnoho důvodů..

Mezi vnější příčiny patří:

 • Stresující situace. Jakékoli nervové zhroucení v těle vyžaduje řadu mechanismů, které mohou vést k různým odchylkám od normy. Období nejsou výjimkou. Pokud tedy dáma něco takového zažila, je možné, že krvácení trvá dlouho, to znamená, že menstruace bude trvat o několik dní déle..
 • Klimatická změna. Je běžné, že člověk cítí atmosférické změny ve vzduchu, a pokud se klima změní o 180 stupňů od obvyklého, tělo je otřeseno a v důsledku toho: dlouhá období.
 • Drsné hladové diety, které vedou k vyčerpání těla. Nebo naopak - prudký nárůst hmotnosti.
 • Zneužívání alkoholu, špatné návyky.
 • Otrava toxickými látkami.
 • Jiné důvody

Každá životní situace může ve skutečnosti změnit délku menstruace, pouze k tomu musí dojít jednou. A ty případy, kdy se trvání neustále mění, vyžaduje zvláštní pozornost a pozorování gynekologa.

Interní faktory, které způsobují problémy s příliš dlouhou dobou, zahrnují různá onemocnění. Pouze lékař je může určit..

Interní faktory mohou zahrnovat následující:

 • Častou příčinou je hormonální nerovnováha ženy. Progesteron může být špatně produkován, což je zodpovědné za konec krvácení.
 • Bohatá dlouhá období mohou signalizovat nedostatek ovulace.
 • Příliš bohatá menstruace po celou dobu krvavého výtoku může naznačovat problémy v oblasti vnitřních orgánů kyčelní části těla..
 • Odchylky spojené s endokrinním systémem. Zaprvé je to štítná žláza, která má vliv na ženský menstruační cyklus. Může prodloužit dobu menstruace až na 13 dní. Možné příčiny poruch v tomto systému jsou přebytečná káva, nezdravá strava a zneužívání špatných návyků..
 • Narušení reprodukčního systému.

Mezi vážnější důvody patří:

 • Ovariální cysta.
 • Maligní a benigní nádory ženského reprodukčního systému.
 • Narušení funkce vaječníků.
 • Přítomnost gynekologických problémů. Například endometrióza.
 • Zánět přídavných látek.
 • Zhoršení srážení krve.
 • Může naznačovat změny v regulaci mozku.

Jak vidíte, existuje nekonečné množství důvodů, proč mohou začít těžká období a pokračovat po dlouhou dobu. Proto byste neměli „čekat na počasí u moře“, ale vyhledat kvalifikovanou pomoc.

První pomoc

Během období krvavého výtoku ztrácí dívka až 250 ml. Převážná část menstruace je hlen. Nejhojnější výtok spadá přibližně na 1. až 3. den. Podle této myšlenky tělo rychle obnovuje nedostatek krve, ale stane se to, když menstruace trvá déle než 7 dní, tělo nemá čas vrátit to, co bylo ztraceno. Dívka riskuje výdělek anémie.

V takových situacích, kdy je nutné okamžité zastavení výtoku, můžete užívat léky, například „dyufaston“, „Dicinon“. Všechny léky však musí předepisovat lékař..

Nebo si můžete připravit čaj podle lidových receptů.

 • Zkuste to například uvařit kopřivy. Pět lžící suchých bylinných listů, nalijte půl litru vroucí vody a vařte ve vodní lázni několik minut. Poté nechte asi 30 minut vyluhovat. Poté napněte a vypijte před jídlem po 100 g. Říkají, že po takovém zázračném léku se doba menstruace zkrátí..
 • Pokud kopřiva není k dispozici, můžete zkusit připravit odvar z petrželky. K tomu si vezměte obvyklou petrželku a tři hodiny nalijte vroucí vodu. Začněte pít týden před očekávanou menstruací. Musíte pít na prázdný žaludek, 100 gramů. třikrát denně. A je nutné trvat na vývaru pouze na čerstvé trávě, je to ona, kdo má pozitivní účinek.

Tato opatření by měla být dočasná, dokud se žena nedostane ke schůzce s gynekologem..

Lékař předepíše odpovídající léčbu na základě výsledků vyšetření a testů.

V závislosti na stavu může léčba zahrnovat:

 • Hormony.
 • Lék, který posiluje vnitřní stěny krevních cév.
 • Léky, které zvyšují srážlivost krve.
 • Vitamíny, stopové prvky, přísady do potravin.
 • jiný.

Dívka si zase musí zajistit:

 • Mír - minimum stresových situací.
 • Více odpočinku.
 • Nastavit denní a spánkové vzorce.
 • Začněte jíst správně.

Několik dalších nuancí

Dlouhá období (lochie) mohou být po porodu, a to je normou. Když se narodí pouze dítě, matka začne silně krvácet. První 2-3 dny jsou bohaté a intenzivní. Poté se jejich počet v průběhu času výrazně sníží. A o 5-6 týdnů by se výtok měl úplně zastavit..

První, druhá menstruace po porodu, stejně jako možná třetí, se může pokazit, jejich trvání může být až 10 dní. Stává se to, ale pokud je to více, musíte identifikovat patologii.

Pokud se během těhotenství objeví výtok, může to znamenat možný potrat. Proto musíte v každém případě informovat svého gynekologa.

Dlouhá období mohou pokračovat kvůli nedávnému potratu. Je zřejmé, že jakýkoli chirurgický zákrok na ženských orgánech může takové výsledky vyvolat..

Období trvají měsíc, důvody, co dělat?

Menstruační cyklus by měl být za ideálních podmínek pravidelný a stabilní. Každá žena však alespoň jednou v životě čelí jeho selháním. Mladé dívky, které jsou v přechodném věku, mohou takový obraz pozorovat kvůli hormonální tvorbě reprodukčního systému..

Dospělé ženy by naopak měly myslet na poruchy ve fungování těla, pokud se znatelně prodlouží doba menstruace. Menstruační funkce může být narušena v důsledku nesprávného fungování žláz s vnitřní sekrecí nebo může indikovat onemocnění reprodukčního systému..

Článek uvádí hlavní důvody pro dlouhá období, kdy menstruace trvá 1 měsíc. Odpověď je, proč menstruace trvá tak dlouho, vždy závisí na tom, jaký je důvod pro výskyt tak dlouhých období u ženy.

Nejčastěji problémová menstruace a selhání menstruačního cyklu po dobu 1 měsíce naznačují určité zdravotní problémy.

V některých případech, když žena neví, co má dělat, pokud její menstruace trvá 1 měsíc, proč její menstruace trvá tak dlouho, jsou důvody pro vznik prodloužené menstruace gynekologická onemocnění. Dále v článku podrobně o tomto problému a onemocnění genitálií.

Podstata a princip menstruačního cyklu

Měsíční krvácení, nazývané menstruace, je normální fyziologický proces, který se u žen v reprodukčním věku cyklicky opakuje. Jeho trvání je individuální a nemělo by opustit rámec 21 až 35 dnů.

Vzhled těchto sekrecí je výsledkem hormonálních změn zaměřených na doprovodné pojetí plodu a jeho pohodlný pobyt v matčině lůně. Krvavý výtok, menstruace se opakuje jednou za 1 měsíc.

Opakování sekrecí dvakrát během jednoho cyklu nebo jejich významná doba trvání až jednoho měsíce jsou považovány za patologie, vyžadují okamžité vyšetření a léčbu.

Pokud tedy menstruace trvá 1 měsíc, pokud se menstruace nezastaví do 1 měsíce, lze tyto příznaky považovat za známky rozvoje určitých zdravotních problémů, jak fyziologických zdravotních problémů, tak příznaků řady patologických problémů a gynekologických onemocnění. A pokud se menstruace nezastaví po dobu 2 týdnů, může být užitečné číst článek: proč menstruace trvá 2 týdny, důvody pro dlouhou dobu.

Důvody pro dlouhou dobu, proč menstruace trvá 1 měsíc

Hlavní příčiny prodloužení období jsou velmi rozmanité..

V některých případech, když manželka neví, jaké jsou důvody pro prodloužené a dlouhé období, proč menstruace trvá velmi dlouho, abyste věděli, co dělat s prodlouženou menstruací, musíte určit její příčinu. Výskyt opakované menstruace během jednoho cyklu nebo jejich trvání může být nejčastěji způsoben:

 1. Užívání perorální hormonální antikoncepce může vést k selhání menstruace. Navíc nemusí být menstruace 1 týden, 2 týdny, 1 měsíc nebo dokonce déle. Zpoždění menstruace se také může změnit na velmi dlouhou menstruaci. Je však důležité pamatovat na jednu věc, a to jak s velkým zpožděním menstruace, tak v případě, že menstruace trvá 1 měsíc, měli byste určitě vyhledat pomoc od lékaře, který předepsal hormonální antikoncepční pilulky;
 2. Pokud vaše menstruace trvá 1 měsíc nebo déle, lze to vysvětlit hormonální nerovnováhou. Hormonální poruchy v práci ženského těla často vyvolávají poruchy v normálním průběhu menstruačního cyklu. V tomto případě může menstruace trvat asi měsíc nebo déle. Příčinou těchto selhání jsou často zánětlivé procesy v genitáliích, následky porodu a potratu;
 3. Poruchy cyklu, často se vyskytující u mladých dívek a žen v premenopauzálním období;
 4. Instalace hormonálního nitroděložního tělíska (nitroděložního tělíska) může vést jak ke zpoždění menstruace, tak k případu, kdy menstruace nepřestane po dobu 1 měsíce nebo déle. Tento typ antikoncepce často způsobuje nepravidelnosti v cyklu, v němž období trvá déle než měsíc. Za takových okolností je nutné urgentně kontaktovat gynekologa pro nouzové odstranění spirály.

Nemoci jsou příčinou dlouhých období, kdy menstruace trvá 1 měsíc

Na menstruaci má vliv řada onemocnění. Podívejme se na nejčastější z nich, hlavní důvody, které způsobují velmi dlouhá období mezi gynekologickými chorobami..

Myom dělohy a menstruace jsou 1 měsíc

Jeho přítomnost se stává katalyzátorem hormonálních poruch v ženském těle, v důsledku čehož se zvyšuje zejména doba trvání menstruace. Příznaky a příznaky vývoje děložních myomů: trvání menstruace, bolest v podbřišku, potíže s močením způsobené tlakem nádoru na močový měchýř.

Povinnými opatřeními při studiu a léčbě fibroidů jsou zastavení růstu fibroidů, zmenšení velikosti novotvaru, prevence komplikací (anémie, nekróza atd.), Chirurgické odstranění.

A o léčbě děložních myomů si můžete přečíst v článku: chirurgická a lékařská léčba děložních myomů, která léčba děložních myomů je účinnější.

Adenomyóza jako příčina dlouhých období

Adenomyóza (endometrióza vnitřních pohlavních orgánů).

Příznaky a příznaky vývoje adenomyózy: bolest v podbřišku před menstruací a po jejím ukončení, zbarvení výtoku v hnědé barvě, nepravidelnosti (zvýšené období menstruace), bolestivé pocity při pohlavním styku, změna tvaru dělohy.

Léčba adenomyózy je zaměřena na normalizaci hormonálních hladin a zvýšení imunity pacienta. Chirurgický zákrok byl uznán jako krajní opatření. Mezi komplikacemi onemocnění se rozlišuje anémie a degenerace procesu do rakovinných procesů..

Zánět vaječníků a vejcovodů a delší období

Příznaky zánětlivého procesu v oblasti vaječníků: bolest a křeče při močení, horečka, bolest při pohlavním styku, prodloužení trvání menstruace nebo její opakování během jednoho cyklu, hnisavý výtok.

Po studiu formy zánětu (akutního nebo chronického) předepíše ošetřující lékař kurz antibakteriální a imunosupresivní terapie, fyzioterapeutických látek a analgetik.

Komplikace zánětu jsou zánět pobřišnice, menstruační nepravidelnosti a neplodnost..

Polypy a endometrióza - příčiny menstruace, které trvají 1 měsíc nebo déle

Vede k výskytu polypů..

Toto onemocnění je charakterizováno bolestí v dolní části břicha a dolní části zad, prodloužením doby menstruace, získáním rozmazané konzistence hnědé barvy, zvýšením tělesné teploty, zvýšením koncentrace leukocytů v krvi, slabostí a zvracením. V některých případech může tvorba polypů vést k tomu, že menstruace bude trvat velmi dlouho..

Endometrióza a prodloužená menstruace

Endometrióza je léčena perorálními hormonálními kontraceptivy, analgetiky / antispazmodiky a NSAID. Výše uvedené nemoci jsou nejčastějšími příčinami prodloužených období, kdy jsou období 1 měsíc nebo více. Normální doba menstruace nepřesahuje sedm dní.

Nejvlivnějším nepřímým faktorem způsobujícím delší období je stres. Výtok obsahující krev a objevující se po menstruaci během jednoho cyklu není takový. Jejich důsledky jsou hormonální nerovnováha v těle ženy a krvácení z dělohy..

Měsíční období měsíce nebo více nebo jejich dlouhá nepřítomnost naznačují potřebu neodkladné návštěvy gynekologa. Včasné vyšetření je nesmírně důležité pro stanovení správné léčby a možnosti její úpravy..

A o léčbě endometriózy dělohy se můžete dočíst v článku: jak vyléčit endometriózu, lékařská a chirurgická léčba endometriózy.

Jaké nemoci způsobují dlouhá období

Mezi důvody zpoždění menstruace je třeba poznamenat některé bolestivé faktory:

 1. Potřeba vyčistit děložní dutinu;
 2. Selhání hormonů v těle;
 3. Neelastické tenké stěny nádoby;
 4. Špatná srážlivost krve.

Tyto faktory mohou být vytvořeny na pozadí řady nemocí. Pokud máte takové zdravotní problémy, může vaše menstruace trvat dlouhou dobu:

 1. Anémie (chronická anémie);
 2. Stresující situace;
 3. Problémy s endokrinním systémem;
 4. Gynekologické patologie.

Endometrióza vede k nadměrnému růstu výstelky dělohy. Během růstu je pozorován výskyt dalších dutin. Během menstruace dochází k odmítnutí sliznice, která později vyteče s krví. Na pozadí zvětšeného endometria dochází k dlouhým a těžkým obdobím. V tomto případě se s problémem můžete vyrovnat pouze zahájením léčby nemoci..

Co dělat, pokud moje menstruace trvá měsíc nebo déle?

Pokud žena neví, proč menstruace trvá tak dlouho a co může být příčinou takového problému, pokud žena neví, proč tak dlouho menstruace trvá, musí určitě vyhledat pomoc od lékaře. Samoléčba hemostatickými léky může být pro zdraví ženy velmi nebezpečná..

Nejprve proto, pokud menstruace trvá dlouho, když menstruace trvá 1 měsíc, musíte zjistit příčinu takového problému, a proto musíte vyhledat pomoc od lékaře a někdy dokonce podstoupit určitá vyšetření a diagnostiku.

Následují hlavní metody řešení prodloužené menstruace, které se používají v běžné medicíně..

V tomto případě se doporučuje používat minerály, vitamíny, prostředky k posílení krevních cév, léky na kontrakci dělohy a hemostatické léky. V lidovém léčitelství se silná menstruace nazývá děložní krvácení..

Při řešení tohoto druhu patologie v některých případech pomáhá tradiční medicína. Například pokud se po narození dítěte menstruace nemůže zastavit, může být příčinou takového čtyřtýdenního krvácení špatná kontrakce dělohy..

Co v tomto případě může doporučit tradiční medicína? Vynikající volbou by byla kopřiva - jedinečný prostředek ke snížení rzi.

Doporučuje se pít kopřivový čaj, až dva litry denně, který nejen odstraní krvácení po porodu, ale také obohatí tělo vitamíny a zlepší složení mateřského mléka.

Také v případě silného krvácení se doporučuje používat dietu založenou na surových namočených lněných semínkách, šťávě z čerstvě vymačkaných listů jitrocelu, infuzi vodního pepře a melounových semen. Je těžké jednoznačně odpovědět na otázku, proč se doba trvání menstruace zvyšuje..

Ve skutečnosti mohou takové důvody spočívat v přítomnosti patologie nebo stavu těla. Aby bylo možné přesně určit příčinu tohoto jevu, doporučuje se šarmantně konzultovat s lékařem, pouze on může na základě všech analýz a vyšetření stanovit přesnou diagnózu a předepsat léčbu.

Pokud menstruace trvá měsíc, co dělat?

Pokud menstruace trvá měsíc, co dělat? Je třeba mít na paměti, že tělo každé ženy je individuální..

Existuje období, kdy se ženské tělo stává citlivějším a zranitelnějším, to je období kritických dnů.

Menstruační cyklus je cyklické změny v těle ženy, které mají vzor, ​​se opakují po určitém časovém intervalu, všechny ženy mají jinou dobu opakování.

V průběhu menstruace se děloha stahuje a tím jsou z těla vyloučeny tkáně a tekutina, které byly dříve připraveny pro přijetí oplodněného vajíčka. Každá žena má svůj vlastní menstruační cyklus, míru ztráty krve a délku cyklu pro všechny. Některé ženy ztrácejí tolik krve, že se může vyvinout anémie..

Menstruace je považována za normální, která trvá přibližně 3 až 7 dní. Pokud menstruace ještě nebyla stanovena, pak si tělo zvykne na četné změny a období těchto dnů může být více než 7 dní. Pokud je doba kritického výboje přibližně 10 dní a poslední dny jsou pouze rozmazané hnědé výboje, je to stále považováno za normu.

V různých obdobích menstruačního cyklu převládá v těle ženy působení určitých typů pohlavních hormonů. V první polovině cyklu, přibližně od 1 do 14 dnů - to jsou estrogeny, v období ovulace a do dalších kritických dnů - to jsou progesterony.

Musíte vědět, že cyklické změny ve vaječnících se rovnají změnám v děloze, proto v prvních dnech - děložní membrána zahušťuje a dochází k hromadění živin, které pomohou při krmení embrya v případě početí.

Pokud nedojde k oplodnění, je vnitřní vrstva odmítnuta, v důsledku toho začíná menstruace.

Důvody k obavám

Vlivem mnoha faktorů může být tok kritických dnů narušen. Problémy s menstruací naznačují, že v těle ženy vznikly určité problémy a ona potřebuje pomoc gynekologa.

Porušení lze rozdělit na dva široké typy:

 • ty, které se vyskytují s krvácením v děloze, dochází ke zvýšení cyklu;
 • kritické dny se silnou bolestí.

Důvodem k obavám by měla být skutečnost, že menstruace přichází s velmi vysokým průtokem krve a trvá déle než 10 dní. Tento typ menstruace lze považovat za první známky krvácení..

Důvody ovlivňující průběh kritických dnů

Jedním z hlavních důvodů zpoždění menstruace může být indikátor hormonální nerovnováhy, obvykle nedostatek ovulace. Koneckonců, přítomnost hormonu progesteronu přispívá k tomu, že se krvácení zastaví.

Po instalaci spirály a užívání hormonální antikoncepce může dojít k dlouhým obdobím. Výtok je hojný ze spirály a slabý z tablet. Lékař vždy varuje před možnými následky. Pokud však výtok nezmizel během 2-3 cyklů, je nutná pomoc odborníka.

Důvody, že menstruace může trvat měsíc, mohou být také přítomnost pohlavně přenosných chorob a jiný plán infekcí, které jsou pohlavně přenosné..
Dalším z faktorů, které mohou vést k určitým odchylkám a vedoucí k dlouhé menstruaci, jsou dříve prožívané stresové situace, pocit strachu, neustálý nebo dlouhodobý emoční stres.

Je třeba poznamenat, že hodně záleží také na věkové kategorii ženy a na těle jako celku. Často se můžete setkat s ženami ve věku, které vyjadřují své stížnosti, že období začala plynout velmi dlouho, nejde o odchylku, pouze to naznačuje, že menopauza není daleko.

Když k tomuto procesu dojde, lze najít mnoho odchylek, protože tělo začne prožívat četné změny a přestaví svou práci jiným způsobem.

Jedním z důvodů těžkých a dlouhých období může být navíc narušení normálního fungování pánevních orgánů a některá gynekologická onemocnění (cysta, nesprávná funkce vaječníků, maligní novotvary).

Porucha normálního fungování endokrinního systému může být příčinou dlouhých období.

Pokud ženy velmi často užívají alkoholické výrobky, kofein, vedou nezdravý životní styl, její strava je nevyvážená a kouří. Prodloužená období mohou být způsobena skutečností, že žena má nadváhu, nebo těmi, kteří k ní mají sklon..

Je dokonce možné, že důvodem, proč kritické dny plynou dlouhou dobu, je velmi aktivní sex v době menstruace..
Celý měsíc mohou po narození následovat období..

Patologie nervového systému ženy po dlouhodobém užívání léků.

Menstruace, která trvá měsíc, může signalizovat výskyt polypů, myomů nebo rakoviny dělohy. Okamžitě musíte jít ke gynekologovi a provést řadu vyšetření. Ve všech případech musíte okamžitě vyhledat pomoc od kvalifikovaného odborníka, protože existuje riziko, že v těle jsou gynekologické poruchy..

Co dělat, pokud menstruace trvá měsíc

Léčba má dva cíle: zastavit krvácení a zabránit opakování v budoucnosti. V závislosti na příčinách krvácení je předepsána hormonální léčba nebo kyretáž, aby se eliminovalo riziko rakoviny. Kromě hormonální terapie jsou v případě potřeby předepsány fyzioterapie, vitamínové terapie, intramuskulární hormonální přípravky.

První věc, která je přísně zakázána, je hledat řešení sama. Je to odborník, který dokáže rozumně vysvětlit skutečnost, proč je výboj tak dlouhý.

Pro normalizaci práce menstruace může být nutné vzdát se určitých špatných návyků, například kouření, pití alkoholu. Budete muset správně vyvážit svoji stravu.

Je třeba mít na paměti, že všechny tyto faktory ovlivňují ženský reprodukční systém..
Gynekolog předepíše řadu testů, které pomohou určit příčinu délky menstruačního cyklu..

Po stanovení diagnózy lékař předepíše nezbytný průběh léčby.

Velmi často lze krvácení zastavit pomocí léků, jako je Ditsinon nebo Vakasol, ale tyto léky lze použít pouze při ultrazvukovém vyšetření a podle pokynů kvalifikovaného odborníka.
Jako preventivní opatření je nezbytná hormonální terapie k regulaci dalšího cyklu. Obvykle to kombinuji s protizánětlivými léky a terapií doprovodných onemocnění..

Pokud vaše menstruace trvá velmi dlouho, musíte nejprve najít příčinu.

Pokud spočívá v onemocněních reprodukčních orgánů, musí žena podstoupit diagnostiku a vyšetření a poté léčbu.

Nelze s tím oddálit - důsledky mohou být nevratné. Když menstruace trvá dlouhou dobu, je to nejen zdraví škodlivé, hemoglobin klesá, ale také docela problematické.

Adenomyóza dělohy je onemocnění, které může zničit plány ženy stát se matkou. V hodnocení neplodnosti je toto onemocnění na druhém místě, podle různých zdrojů postihuje tři až patnáct procent žen..