Antikoncepční pilulky Jess, účinnost, způsob podání, kontraindikace

Perorální antikoncepce (OC) je zdaleka nejúčinnější ochranou proti nechtěnému těhotenství. Zároveň však má zjevné nevýhody, kvůli nimž ženy nijak nespěchají upřednostňovat antikoncepční pilulky jako prostředek ochrany před nástupem neplánovaného těhotenství. Moderní antikoncepce Jess kombinuje snadné použití a minimální vedlejší účinky.

Jess je monofázická orální antikoncepce nové generace. Princip fungování těchto antikoncepčních pilulek je podobný jako u jiných perorálních kontraceptiv, ale jejich složení je mírně vylepšené, rafinovanější. To je způsobeno přítomností drospirenonu - progestogenu čtvrté generace v jejich složení, jehož působení se co nejvíce blíží přirozenému progesteronu. Drospirenon blokuje estrogenem indukovanou retenci sodíku a tekutin v těle, na jejímž pozadí v důsledku užívání jiných perorálních kontraceptiv dochází u žen k negativním vedlejším účinkům ve formě přírůstku hmotnosti a otoku, což vede k vynikající snášenlivosti léku. Drospirenon navíc pozitivně působí na premenstruační syndrom, zejména zmírňuje stav v případě těžké formy onemocnění (zmírňuje závažné psycho-emoční poruchy, bolesti hlavy, zad, kloubů a svalů, usnadňuje překrvení mléčných žláz)..

Perorální antikoncepce Jess ve svém složení obsahují minimální množství estrogenu - ve srovnání s jinými antikoncepčními pilulkami - 20 mg oproti 30 mg v jiných OC. Proto můžeme mluvit o bezpečnosti tohoto léku. Mikrodávky hormonů mají na ženské tělo šetrný účinek, čímž významně snižují vznik komplikací a vedlejších účinků..

Hlavními indikacemi pro použití tablet Jess jsou antikoncepce, léčba akné a léčba těžkých PMS.

Pozitivní účinek drogy Jess.
Ženy, které užívají Jess, pravidelně zaznamenávají normalizaci menstruačního cyklu, stává se pravidelným, menstruace je méně bolestivá, intenzita krvácení klesá, což brání rozvoji anémie z nedostatku železa. Pravidelné užívání drogy navíc snižuje pravděpodobnost vzniku zánětlivých onemocnění v oblasti ženských pohlavních orgánů..

Lék také zmírňuje nebo oslabuje nepohodlí, ke kterému dochází uprostřed cyklu a před nástupem menstruace. Je třeba poznamenat, že údaje z epidemiologických studií ukazují, že kombinovaná perorální antikoncepce snižuje riziko vzniku rakoviny endometria, rakoviny vaječníků a dalších neoplastických onemocnění v oblasti ženských pohlavních orgánů..

Kromě toho díky své antiandrogenní aktivitě poskytuje terapeutický účinek na některá kožní onemocnění (akné), zlepšuje stav nehtů a snižuje mastnotu pokožky a vlasů. Mnoho žen si při užívání Jess všimne zvětšení prsou o jednu nebo dvě velikosti. Také perorální antikoncepce Jess pomáhá zpomalit rozvoj osteoporózy, je vynikající profylaktickou látkou proti mimoděložnímu těhotenství.

A co je nejdůležitější, Jess dává vysoký antikoncepční účinek, těhotenství může nastat pouze v případě, že jsou porušena pravidla pro užívání drogy nebo když ji odmítnete. Je třeba poznamenat, že tato antikoncepce nechrání před pohlavně přenosnými chorobami a genitálními infekcemi, takže pokud máte pochybnosti o svém partnerovi, měli byste navíc používat bariérovou antikoncepci.

Režim příjmu.
Každé balení přípravku Jess obsahuje 28 tablet, z nichž 24 tablet má antikoncepční účinek a další 4 mají placebo účinek (to znamená, že nemají žádné léčivé vlastnosti, používají se jako prostředek, jehož terapeutický účinek je způsoben vírou ženy v účinnost léku). To umožňuje přiblížit účinnost léku na maximum a zabránit vynechání pilulky nebo zahájení nového balení..

Tablety je třeba užívat každý den přibližně ve stejnou dobu v pořadí uvedeném v pokynech a mezi baleními si nemůžete udělat přestávku (jedno končí, další je zakoupeno předem). Zpravidla začíná menstruace druhý nebo třetí den užívání „dudlíku“ a může pokračovat, i když začnete užívat nové balení léku.

Začněte užívat drogu.
Pokud jste v předchozím měsíci neužívali žádnou hormonální antikoncepci, musí být užívání léku zahájeno první den menstruačního krvácení (začátek menstruace). Je povoleno užívat pilulky 2-5. Den menstruačního cyklu, pouze v tomto případě je nutné během prvního týdne užívání drogy použít další metody antikoncepce (bariéra)..

Při přechodu z jiné kombinované perorální antikoncepce by měl být přípravek Jess užíván následující den po užití poslední aktivní tablety z předchozího balení, nejpozději však následující den po obvyklé sedmidenní pauze (v případě léků s 21 tabletami) nebo po užití poslední neaktivní tablety ( v případě léků s 28 tabletami v balení).

Při přechodu z vaginálního kroužku nebo antikoncepční náplasti se doporučuje začít užívat Jess v den, kdy je vaginální kroužek nebo náplast odstraněna, nejpozději však v den, kdy by měl být zaveden nový kroužek nebo aplikována nová náplast.

Můžete přejít z minitoku na užívání Jess každý den bez přestávky, z hormonálního implantátu nebo nitroděložní antikoncepce s gestagenem - v den jeho odstranění, z antikoncepčních injekcí - v den, kdy je třeba podat další injekci. Ve všech variantách je navíc během týdne užívání tablet nutné používat další antikoncepci (kondom).

Po potratu v prvním trimestru lze Jess okamžitě použít, aniž by byla nutná další antikoncepce.

Po porodu nebo potratu ve druhém trimestru těhotenství se doporučuje začít užívat drogu 21. až 28. den po porodu nebo potratu. Později k užívání léku se doporučuje používat další ochranné prostředky po dobu sedmi dnů. Navíc, pokud žena měla pohlavní styk před užitím drogy, je nutné vyloučit těhotenství provedením testu nebo čekáním na menstruaci.

Pokud lék způsobuje závažné žaludeční nevolnosti, které narušují vstřebávání (zvracení), je třeba se řídit pokyny, jako v případě vynechání pilulky, a během pohlavního styku použít další způsoby ochrany.

Pokud žena potřebuje oddálit nástup menstruace, je nutné pokračovat v užívání tablet z dalšího balení přípravku Jess a vynechat placebo tablety ze současného balení. V tomto případě se cyklus prodlužuje o požadovanou dobu, dokud nedojdou aktivní tablety z druhého balení. Na tomto pozadí však lze pozorovat špinění nebo průlomové děložní krvácení. Pravidelné užívání Jess se obnoví po skončení fáze neaktivní pilulky.

Vedlejší účinek:

 • bolest hlavy, migréna;
 • nevolnost, zvracení;
 • bolest v mléčných žlázách;
 • nepravidelné děložní krvácení;
 • děložní krvácení neurčené geneze;
 • arteriální a venózní tromboembolismus;
 • psycho-emoční poruchy;
 • změny nálady;
 • snížená sexuální touha.

Výše uvedené negativní projevy lze zpravidla pozorovat pouze během jednoho až dvou měsíců od užívání drogy, zatímco tělo se přizpůsobuje. Pokud tato symptomatologie přetrvává, musíte se poradit se svým gynekologem. Pouze odborník může předepsat další antikoncepci nebo je zrušit kvůli nesnášenlivosti.

Kontraindikace Jess.

 • přecitlivělost na kteroukoli složku léku Jess;
 • období kojení;
 • maligní a benigní jaterní nádory;
 • těhotenství nebo podezření na něj;
 • různé trombózy a tromboembolie, jakož i jejich předchozí stavy, včetně anamnézy cerebrovaskulárních poruch;
 • migréna s neurologickými příznaky;
 • diabetes mellitus doprovázený vaskulárními komplikacemi;
 • hormonálně závislá maligní onemocnění nebo podezření na ně;
 • pankreatitida s těžkou hypertriglyceridemií;
 • závažné a akutní selhání ledvin;
 • selhání jater a onemocnění jater v těžké formě;
 • nedostatek adrenalinu;
 • vaginální krvácení neznámého původu.

V druhém případě, když je zjištěno těhotenství, je lék okamžitě zrušen. Ale i když byl lék neúmyslně použit v počátečních stádiích těhotenství, není třeba se obávat, protože studie ukázaly, že lék nenese zvýšené riziko vývojových vad u dětí..

Stojí za to říci, že pokud je některá z výše uvedených skutečností pozorována poprvé při užívání drogy, musíte ji okamžitě odmítnout.

Antikoncepční pilulky Jess lze užívat poměrně dlouho, a to jak pro mladé dívky, tak pro dospělé ženy. Tento lék prokázal antikoncepční a terapeutickou účinnost (léčba PMS a akné).

Pokyny k použití antikoncepčních pilulek Jess Plus - složení, mechanismus účinku, analogy a cena

Každá žena by se měla starat o vlastní antikoncepční opatření. Obzvláště pozoruhodné jsou tablety Jess Plus, jejichž působení je spolehlivé a vedlejší účinky jsou extrémně vzácné. Před nákupem se musíte poradit s místním gynekologem. Antikoncepční pilulky Jess Plus jsou určeny k perorálnímu podávání, potlačují proces ovulace a zabraňují extrémně nežádoucímu těhotenství. Je důležité vědět, jaký druh léku je, jak působí na ženské tělo.

Co je Jess Plus

Podle svých farmakologických vlastností jde o jednofázovou antikoncepci s antiandrogenním účinkem pro orální podání. Používání aktivních pilulek pomáhá ženě chránit se před nechtěným těhotenstvím, normalizovat menstruační cyklus a řešit řadu ženských problémů. Jedná se o jednu z nejspolehlivějších bariérových metod antikoncepce, která s minimální hormonální složkou úspěšně potlačuje ovulaci a zabraňuje početí. Podrobné pokyny pro přípravek Jess Plus by se neměly stát návodem k použití, je důležité prodiskutovat užívání perorálních kontraceptiv se svým lékařem.

Výhody a nevýhody

Tento lék má přímý účinek na hormonální hladiny, zaručuje další antikoncepci, normalizuje hojnost menstruačního krvácení a reprodukční systém nežného pohlaví působí jemně a účelně. Při výběru tohoto druhu perorální antikoncepce je důležité si uvědomit všechny její výhody a nevýhody. Zde jsou pozitivní aspekty takové farmakologické schůzky:

 • stabilní antikoncepční účinek;
 • zajištění pravidelných menstruačních cyklů;
 • obohacení ženského těla cennými vitamíny;
 • snížení nepohodlí s další menstruací;
 • prevence srpkovité anémie;
 • snížení rizika vzniku rakoviny vaječníků, endometria;
 • žádné poškození nitroděložního vývoje v případě neočekávaného těhotenství.

Složení přípravku

Účinek léčiva na tělo ženy je určen dávkou a chemickým složením orální antikoncepce. Léčivými látkami syntetického původu jsou drospirenon, ethinylestradiol a levomefolát vápenatý, které navzájem zvyšují terapeutický účinek. Chemické složení těchto hormonálních tablet obsahuje pomocné složky, mezi nimiž je důležité klást zvláštní důraz na přítomnost sodíku a hořčíku..

Aktivní složky aktivní tablety

1 blistr obsahuje hlavních 24 tablet kulatého tvaru a růžové barvy s gravírováním ve středu „Z +“. Každá aktivní složka těchto perorálních tablet snižuje pravděpodobnost těhotenství, přímo ovlivňuje reprodukční systém a menstruační cyklus, prokazuje terapeutický a preventivní účinek na tělo žen v reprodukčním věku:

 1. Drospirenon má depresivní účinek na přirozený proces ovulace. Aktivní složka má anti-mineralokortikoidní účinek, odstraňuje tekutinu z těla, má antiandrogenní vlastnosti.
 2. Ethinylestradiol snižuje bolestivost menstruačního toku, je prevencí onkologie, inhibuje aktivitu pohlavních hormonů, nezpůsobuje návykový účinek po ukončení užívání.
 3. Levomefolát vápenatý se aktivně vstřebává v ženském těle (dokonce lépe než kyselina listová), zatímco uspokojuje denní potřebu ženského těla ve folátech, předchází intrauterinním patologiím během progresivního těhotenství.

Složení pomocné tablety

Každé balení obsahuje 4 neaktivní pilulky, které jsou kulaté a světle růžové barvy, které působí jako vitamíny. Tablety jsou konvexní, uprostřed mají riziko a na povrchu je vylisováno písmeno „M +“. Léčivou látkou je levomefolát vápenatý, který je nezbytný ke snížení rizika šíření anémie z nedostatku železa, k posílení oslabené imunity..

Formulář vydání

Uvolňování léků pro perorální antikoncepci je ve většině případů představováno tabletami pro orální podání. Balení obsahuje 28 tablet Jess Plus. 1 blistr obsahuje 24 tmavě růžových tablet plus 4 pomocné pilulky bledého odstínu jako užitečný vitaminový komplex. Pro zdraví ženy je to prostě nenahraditelné. Nízká dávka Jack Plus, návod k použití je přiložen.

Jak funguje antikoncepce Jess Plus

Můžete se chránit monofázickou perorální antikoncepcí, která působí lokálně v ženském těle. Při dlouhodobém užívání antikoncepce je reprodukce potlačena, ale riziko vzniku nežádoucích účinků ve formě obezity a zvýšené vegetace na těle je minimální. Při nepravidelném užívání je účinek antikoncepce nespolehlivý, protože koncentrace hormonů v krvi není dostatečná k potlačení ovulace..

Princip působení přípravku Jess Plus je následující: po perorálním podání požadované dávky postupuje schopnost ethinylestradiolu potlačovat přirozené procesy ovulace a do určité míry mění fyzikální vlastnosti, složení cervikálního hlenu. Při nepravidelném krvácení drospirenon normalizuje menstruační cyklus, odstraňuje tekutinu z těla a snižuje otoky, odstraňuje známky akné, kontroluje váhu pacienta, obnovuje placebo, poskytuje viditelný účinek hubnutí.

 • Jak zvýšit hlasitost na notebooku: programy pro zesílení reproduktorů
 • Psoriáza - léčba a recenze
 • Bramborové koule: recepty s fotografiemi

Indikace pro použití

Tato monofázická antikoncepce s nízkou dávkou se doporučuje jako ochrana před vysoce nechtěným těhotenstvím. Perorální tablety navíc nejen chrání, ale také úspěšně léčí a jsou předepsány v následujících klinických obrazech:

 • předmenstruační syndrom;
 • menopauza, menopauza;
 • akné, akné;
 • nedostatek folátu;
 • retence tekutin závislá na hormonech v těle.

Jess plus - návod k použití

Pokud těhotenství není v plánech ženy, neoplatí se odkládat orální podání PDA. Jess Plus by měl být používán přísně podle pokynů, aniž by nechyběla jedna relace. Ženy užívající antikoncepci neočekávají obezitu ani prudké zhoršení celkového blahobytu, je však v každém případě nutné předcházet předávkování drogou. Po celou dobu se tedy ukazuje, že užíváte 1 tabletu denně, zapitou vodou. Po předchozím použití antikoncepce je nutné začít s novým balíčkem přípravku Jess Plus.

Jak vzít Jess poprvé

Lék lze užívat pouze na doporučení lékaře. Je nutné začít od 1 dne menstruačního cyklu, nejpozději však do 2-5 dnů. Každé balení obsahuje 7 samolepících proužků, které odpovídají dnům v týdnu. Je třeba zjistit, v který den začala intenzivní péče, a pilulku „podepsat“. To je nezbytné pro jasnost, aby nedošlo k odchýlení se od nastaveného kurzu. Antikoncepční prostředek působí téměř okamžitě, proto je dodatečně chráněn čepicemi, kondomy atd. není třeba.

Pokud na začátku hormonálního průběhu existuje riziko krvácení, je nutné lék zrušit. Účinek nežádoucích účinků na ženské tělo je dočasný, ale může zhoršit celkovou pohodu nežného pohlaví. V takovém klinickém obrazu je indikováno urgentní přerušení užívání, kontaktování gynekologa a společně s odborníkem hledání účinnějšího léku na zavedení hormonální antikoncepce.

Režim dávkování při přechodu z jiné perorální antikoncepce

Pokud dojde ke krvavému výtoku, je lepší okamžitě změnit perorální antikoncepci. Pacient by měl mezi užíváním jednoho a druhého léku přestat nejdéle 7 dní a je nutné zahájit hormonální léčbu pouze podle anotace. Směnu můžete zadat následující den po předchozí tabletě. Ukázalo se, že neplánovaná návštěva odborníka eliminuje riziko lékových interakcí.

Příjem Jess Plus po gestagenech

Úroveň biologické dostupnosti gestagenu je vysoká, proto je důležité tento indikátor během hormonální terapie pravidelně sledovat. Pokud se žena rozhodne užívat antikoncepci orálně jako antikoncepci, je nutné se nejprve poradit s místním gynekologem, zejména u pacientek s diabetes mellitus, pacientek závislých na hormonech. Po užití gestagenních léků si není třeba dělat přestávku, hned další den použijte přípravek Jess Plus. Během týdne je však vhodné používat jiné, další metody antikoncepce..

Vlastnosti použití po porodu

Riziko poklesu estrogenu v krvi po užití charakteristické léčby je minimální, ale existují určité zvláštnosti při perorálním podání. Například po porodu je povoleno pokračovat v užívání pilulek po dobu 21-28 dnů, zatímco během příštího týdne se používají další způsoby ochrany. Tablety obsahují hormony, proto je kontraindikováno narušit koncentraci jejich vstupu do krve..

 • Jak tkát gumové hračky
 • Vysoký krevní tlak - co dělat. První pomoc a jak snížit krevní tlak pomocí léků a lidových prostředků
 • Nemoci okurek ve skleníku a jejich léčba

Užívání zmeškaných Jess pilulek

Chybějící aktivní pilulky mohou předcházet nepozornost ženy nebo vyšší zaměstnanost. Pro ženské tělo to však není omluva, proto je-li to možné, je třeba užít vynechanou dávku. Čas a den v týdnu nezáleží na tom, i když musíte vypít dvě aktivní pilulky současně. Je důležité neodchýlit se od nastaveného kurzu a nesnižovat antikoncepční účinek přípravku Jess Plus.

Vynechání neaktivních pilulek není problém a pacient může nepoužité léky jednoduše vyhodit, neužít je pozdě a neporušit předepsaný dávkovací režim. V tomto případě je plánovaná účinnost vápníku poněkud snížena, ale nenese kolosální poškození zdraví. Kvůli neopatrnosti a zapomnění může být taková jednorázová dávka zlikvidována.

Nežádoucí účinky přípravku Jess Plus

Před objednáním z fotografie a nákupem tohoto léku v online lékárně je důležité si přečíst pokyny a pečlivě prozkoumat možné anomálie. Například na samém začátku hormonálního průběhu se může vyvinout krvácení, které vyžaduje urgentní vysazení antikoncepce, zavedení náhrady. Další nežádoucí účinky jsou podrobně popsány níže:

 • bolest prsou;
 • nevolnost, zvracení;
 • děložní krvácení;
 • hormonální nerovnováha;
 • tromboembolismus;
 • útlak psychomotorických funkcí;
 • záchvaty vysokého krevního tlaku;
 • může se vyvinout chloasma;
 • alergické reakce;
 • dysfunkce jater.

Kontraindikace

Lék je kontraindikován u pacientů s jaterním a renálním selháním, s progresivním tromboembolismem, zvýšenou citlivostí ženského těla na účinné látky syntetického původu. Jess Plus není předepsán pro angioedém a další lékařské kontraindikace jsou uvedeny níže:

 • zhoubné nádory;
 • záchvaty migrény;
 • cukrovka;
 • laktózová intolerance;
 • sklon k děložnímu krvácení;
 • období těhotenství, kojení;
 • s chronickými onemocněními jater.

Během těhotenství a kojení

Pokud dospělá žena vezme antikoncepci ve „zajímavé poloze“, může se náhle vyvinout krvácení a může se objevit chloasma těhotných žen. Proto, aby se snížilo riziko komplikací, musí být perorální pilulky okamžitě zastaveny. Riziko nitroděložních patologií je minimální, proto je možné v případě potřeby udržovat progresivní těhotenství.

Při kojení je vhodné, aby mladá matka dočasně odmítla takovou schůzku, protože syntetické složky přípravku Jess Plus ve vysoké koncentraci se vylučují do mateřského mléka a mohou poškodit zdraví dítěte. Je však důležité si uvědomit, že musí existovat spolehlivá ochrana, protože během laktace je možné riziko opětovného těhotenství.

Při selhání ledvin a jater

Vzhledem k tomu, že lék pomáhá odstraňovat tekutinu z ženského těla, nedoporučuje se ji užívat pro vážné problémy s ledvinami. Jedná se o absolutní kontraindikaci, jejíž nedodržení může vyvolat bolestivý záchvat základního onemocnění. Nedůvěřujte svému zdraví léku na chronické onemocnění jater.

Interakce s jinými léky

Než začnete užívat syntetické hormony, musíte si prostudovat lékové interakce. Například užívání několika antikoncepčních prostředků současně způsobuje riziko krvácení z dělohy, jako je tomu u menstruace. Navíc v kombinaci s léky, které indukují jaterní mikrozomální enzymy, lékaři nevylučují zvýšení clearance pohlavních hormonů. Existuje také odklon terapeutického účinku antibiotik čtvrté generace od plánované normy..

Jess plus a alkohol

Aby se odstranily příznaky intoxikace těla, nedoporučuje se kombinovat perorální antikoncepci s alkoholickými nápoji. Přítomnost ethanolu v krevní plazmě vede k těžké otravě a pacient si stěžuje na nevolnost, závratě, dlouhodobé zvracení, akutní alergické reakce, změny chemického složení moči.

Jess cena plus

Oficiální náklady na lék v městských lékárnách jsou řádově dražší než na internetu. V druhém případě je nákup v internetovém obchodě mnohem výnosnější, přičemž není pochyb o vysoké kvalitě specifikovaných farmaceutických produktů. Dodání charakteristického léku není obtížné, ale mnoho pacientů chodí do oficiálních městských lékáren. Ceny v Moskvě jsou následující:

Jess, kdy začít pít

Jess: návod k použití a recenze

Latinský název: Yaz

ATX kód: G03AA12

Léčivá látka: Drospirenon + Ethinylestradiol (Ethinylestradiol + Drospirenon)

Výrobce: Bayer Schering Pharma AG (Německo)

Popis a aktualizace fotografií: 19.10.2018

Ceny v lékárnách: od 934 rublů.

Jess je monofázická orální antikoncepce s antiandrogenními vlastnostmi.

Uvolněte formu a složení

Jessova léková forma - potahované tablety: bikonvexní, kulaté, jádro při přetržení od téměř bílé po bílou: aktivní - světle růžová, na jedné straně je ve správném šestiúhelníku rytina ve formě písmen „DS“; placebo - bílé, vyryté na jedné straně ve správném šestiúhelníku ve formě písmen „DP“ (28 ks, z toho 24 aktivních a 4 placebo, v blistrech, ve skládací knize 1 nebo 3 blistry; každý 30 ks. (aktivní tablety) v blistrech, po 1 blistru ve flex-kartuších, v lepenkové krabici 1 nebo 3 flex-kartuše, případně kompletní s dávkovačem Clyk).

Aktivní složky v 1 aktivní tabletě:

 • ethinylestradiol (ve formě betadex klatrátu) - 0,02 mg;
 • drospirenon - 3 mg.

Pomocné složky v 1 tabletě (aktivní / placebo):

 • jádro: monohydrát laktózy - 48,18 / 23,205 mg, mikrokrystalická celulóza - 0 / 54,21 mg, kukuřičný škrob - 28/0 mg, stearát hořečnatý - 0,8 / 0,585 mg;
 • skořápka: mastek - 0,3036 / 0,2024 mg, hypromelóza - 1,5168 / 1,0112 mg, oxid titaničitý - 1,1748 / 0,7864 mg, červené barvivo oxid železitý - 0,0048 / 0 mg.

Farmakologické vlastnosti

Farmakodynamika

Jess je jednou z kombinovaných hormonálních kontraceptiv, které mají antimineralokortikoidní a antiandrogenní účinky..

Antikoncepční účinek je založen na interakci různých faktorů, z nichž nejdůležitější jsou změny ve vlastnostech cervikální sekrece a potlačení ovulace..

Pokud je Pearl index používán správně, je menší než 1 (může se zvýšit, pokud nebude dodržen doporučený režim příjmu).

Během léčby je menstruační cyklus pravidelnější, bolestivá období se rozvíjejí méně často, intenzita krvácení klesá, což snižuje pravděpodobnost anémie. Podle výsledků epidemiologických studií navíc užívání kombinovaných perorálních kontraceptiv pomáhá snižovat pravděpodobnost vzniku rakoviny vaječníků a endometria..

Jedna z aktivních složek Jes - drospirenon - má anti-mineralokortikoidní účinek. Zabraňuje zvýšení tělesné hmotnosti a vzniku otoků, které jsou spojeny s retencí tekutin vyvolanou estrogeny, v důsledku čehož je lék dobře snášen. Drospirenon má pozitivní vliv na premenstruační syndrom (PMS).

Drospirenon má také antiandrogenní aktivitu a pomáhá redukovat akné, mastné vlasy a pokožku. Tento účinek je podobný účinku přírodního progesteronu, který je produkován tělem..

Drospirenon nemá estrogenní, androgenní, antiglukokortikoidní a glukokortikoidní aktivitu. To vše v kombinaci s antiandrogenním a antimineralokortikoidním účinkem poskytuje drospirenon s farmakologickým a biochemickým profilem podobným přirozenému progesteronu..

Drospirenon, pokud se používá s ethinylestradiolem, má příznivý účinek na lipidový profil charakterizovaný zvýšením HDL.

Jess lze užívat v obvyklém („24 + 4“) nebo „flexibilním“ (rozšířeném) režimu, který spočívá v nepřetržitém příjmu aktivních pilulek po dobu 120 dnů. Kontinuální doba užívání tedy může být od 24 do 120 dnů a přestávka v užívání tablet by neměla být delší než 4 dny. Tento terapeutický režim je možný pouze s dávkovačem Clyk a flex kazetami. Umožňuje dosáhnout maximální délky období bez krvácení (až 120 dnů) a snížit celkový počet dnů menstruace za rok na 41 dní.

Farmakokinetika

Drospirenon

Absorpce: látka je rychle a téměř úplně absorbována; biologická dostupnost - 76–85% (příjem potravy nemá žádný účinek); Cmax (maximální koncentrace látky) v séru je dosaženo přibližně po 1–2 hodinách a je přibližně 38 ng / ml.

Distribuce: po perorálním podání dochází k dvojfázovému poklesu sérového drospirenonu s T1/2 (poločas) 1,6 ± 0,7 hodiny, respektive 27 ± 7,5 hodiny. Neváže se na globulin, k vazbě dochází u sérového albuminu. Css max (koncentrace v ustáleném stavu během cyklického podávání) látky v séru je dosažena mezi 7. a 14. dnem léčby a je přibližně 70 ng / ml.

Metabolismus: Látka je rozsáhle metabolizována. Plazmatické metabolity jsou zastoupeny hlavně kyselými formami drospirenonu. Drospirenon je také substrátem pro oxidační metabolismus, který je katalyzován izoenzymem cytochromu P450 CYP3A4.

Vylučování: rychlost metabolické clearance látky v séru je 1,5 ± 0,2 ml / min / kg. T1/2 - asi 40 hodin. Je zobrazen beze změny pouze ve stopových množstvích. K vylučování metabolitů dochází ledvinami a střevy v poměru přibližně 1,4: 1,2.

Ethinylestradiol

Absorpce: zcela a rychle vstřebává; po jednom orálním podání Cmax je dosaženo za 1-2 hodiny a je přibližně 88-100 pg / ml. Absolutní biologická dostupnost při prvním průchodu játry je asi 60%. Biologická dostupnost ethinylestradiolu může snížit současný příjem potravy.

Distribuce: sérová koncentrace ethinylestradiolu klesá ve dvou fázích, T1/2 terminální fáze je 24 hodin. Vypadá to, žed je asi 5 l / kg. Látka je významně, ale nikoli konkrétně, spojena se sérovým albuminem (přibližně 98,5%) a způsobuje zvýšení koncentrací SHBG v séru.

Metabolismus: Látka podléhá významnému primárnímu metabolismu v játrech a střevech. Rychlost metabolické clearance - přibližně 5 ml / min / kg.

Vylučování: prakticky nezobrazeno beze změny. Metabolity etinylestradiolu se vylučují střevem a ledvinami v poměru 6: 4. T.1/2 metabolity - 24 hodin.

Indikace pro použití

Jess je předepsána pro antikoncepci, včetně souběžné léčby středního akné (akné vulgaris) a těžkého premenstruačního syndromu.

Kontraindikace

 • přítomnost zvýšeného rizika arteriální / venózní trombózy;
 • trombóza (arteriální a žilní) a tromboembolismus (včetně plicního tromboembolismu, trombózy hlubokých žil, infarktu myokardu), včetně zatížené anamnézy těchto onemocnění, cerebrovaskulární poruchy;
 • přítomnost predispozice (dědičné nebo získané) k arteriální / venózní trombóze (včetně rezistence na aktivovaný protein C, nedostatek antitrombinu III, proteinu C a S), hyperhomocysteinemie, protilátky proti fosfolipidům;
 • nedostatek adrenalinu;
 • maligní / benigní jaterní nádory, včetně anamnézy;
 • hormonálně závislá maligní onemocnění, včetně mléčných žláz nebo pohlavních orgánů, včetně diagnostikovaných nebo podezřelých;
 • těžké / akutní selhání ledvin;
 • krvácení z pochvy s nejasnou etiologií;
 • angina pectoris, přechodné ischemické ataky a další stavy předcházející trombóze, včetně zatížené anamnézy;
 • migréna, doprovázená fokálními neurologickými příznaky, včetně zatížené anamnézy;
 • selhání jater a závažné onemocnění jater (před normalizací ukazatelů);
 • diabetes mellitus s vaskulárními komplikacemi;
 • malabsorpce glukózy a galaktózy, nedostatek laktázy, intolerance laktózy;
 • těhotenství (potvrzené nebo podezřelé) a období kojení;
 • individuální nesnášenlivost složek léčiva.

Relativní (nemoci / stavy, v jejichž případě Jesovo jmenování vyžaduje posouzení poměru přínosů a rizik):

 • přítomnost rizikových faktorů pro rozvoj trombózy a tromboembolie, včetně kouření, trombózy, zatížené rodinné anamnézy infarktu myokardu nebo cévní mozkové příhody v mladém věku, migrény, rozsáhlých traumat, vážných chirurgických zákroků, onemocnění srdečních chlopní, poruch srdečního rytmu, dlouhodobé imobilizace, dyslipoproteinemie, obezita arteriální hypertenze;
 • dědičný angioedém;
 • další nemoci, u kterých se mohou vyskytnout poruchy periferního oběhu, včetně diabetes mellitus, systémového lupus erythematodes, hemolyticko-uremického syndromu, flebitidy povrchových žil, srpkovité anémie, ulcerózní kolitidy a Crohnovy choroby;
 • nemoc jater;
 • hypertriglyceridemie;
 • poporodní období;
 • nemoci, které se poprvé objevily nebo zhoršily během těhotenství nebo na pozadí předchozího užívání pohlavních hormonů, například cholestáza, žloutenka, porfyrie, cholelitiáza, otoskleróza se sluchovým postižením, opary těhotných žen, Sydenhamova chorea.

Návod k použití Jess: metoda a dávkování

Režim příjmu "24 + 4"

Tablety Jess je třeba užívat denně (bez přerušení), přibližně ve stejnou dobu, 1 ks. den s trochou vody. Po 28 dnech (po ukončení užívání tablet z předchozího balení) pokračuje příjem z nového balení. Krvácení z vysazení obvykle začíná 2-3 dny po zahájení užívání placeba (neaktivní, bílé) a může pokračovat až do zahájení dalšího balení..

„Flexibilní“ režim příjmu

Tablety je třeba užívat denně, přibližně ve stejnou dobu, 1 ks. den s trochou vody. Tento režim lze použít pouze s flex kazetami a dávkovačem Clyk. Jess se užívá nepřetržitě po dobu nejméně 24 dnů. Na základě rozhodnutí pacienta lze mezi 25 a 120 dny léčby udělat přestávku maximálně 4 dny. Interval v léčbě by měl být stanoven nejpozději do 120 dnů nepřetržitého užívání pilulek. Užívání pilulek po každé přestávce by mělo trvat minimálně 24 dní, maximálně 120 dní. Krvácení z vysazení se obvykle objeví během přestávky v užívání léku. Pokud se objeví špinění / krvácení z pochvy po dobu 3 po sobě jdoucích dnů v období od 25 do 120 dnů, doporučuje se pauza 4 dny, což sníží celkový počet dnů krvácení.

Začněte užívat drogu

 • absence užívání hormonální antikoncepce v předchozím měsíci: léčba začíná 1. den menstruačního cyklu (tj. 1. den menstruačního krvácení), další antikoncepční opatření nejsou nutná. Pokud je příjem zahájen 2-5. Den - prvních 7 dní se doporučuje používat bariérové ​​metody antikoncepce;
 • přechod z jiné kombinované perorální antikoncepce, vaginálního kroužku nebo antikoncepční náplasti: je lepší zahájit léčbu následující den po užití poslední aktivní tablety, nejpozději však následující den po obvyklé sedmidenní pauze (21 tablet v balení) nebo po užití poslední neaktivní tablety (v balení po 28 tabletách) ); vaginální kroužek nebo náplast - léčba začíná v den odstranění, nejpozději však v den, kdy by měla být nalepena nová náplast nebo vložen nový kroužek;
 • přechod z antikoncepce obsahující pouze progestogeny nebo z nitroděložní antikoncepce uvolňující progestogen (prvních 7 dní se doporučuje používat bariérové ​​metody antikoncepce): přechod z „mini-pilulky“ - léčbu můžete zahájit každý den (bez přerušení); přechod z implantátu nebo nitroděložní antikoncepce s gestagenem - léčba začíná dnem jejich odstranění; přechod z injekční antikoncepce - léčba začíná dnem další injekce;
 • použití po potratu (spontánní / lékařské) a porodu: potrat v prvním trimestru těhotenství - můžete začít užívat Jess okamžitě po potratu bez dalších ochranných opatření; potrat ve druhém trimestru a porod (při absenci kojení) - léčba může být zahájena po 21-28 dnech (pokud léčba začne později, jsou nutné další bariérové ​​metody antikoncepce po dobu 7 dnů). V případech, kdy již došlo ke sexuálnímu kontaktu, musíte počkat na první menstruaci nebo vyloučit těhotenství.

Ukončení terapie

Jesse můžete kdykoli odmítnout vzít. V případech plánování těhotenství se po ukončení léčby doporučuje počkat na přirozené menstruační krvácení..

Užívání zmeškaných pilulek

Pokud byly placebo pilulky vynechány během režimu „24 + 4“, doporučuje se je vyhodit, aby nedošlo k náhodnému prodloužení doby užívání. Nejsou nutná žádná další opatření.

Všechna další doporučení se vztahují na užívání aktivních pilulek..

Pokud je zpoždění menší než 24 hodin, účinek Jess se nesníží. Vynechaná jednotlivá dávka by měla být užita co nejdříve, aniž by došlo ke změně dávkovacího režimu.

Po delší dobu může být antikoncepční ochrana snížena. Čím více tablet bylo vynecháno a čím blíže je přestávka k fázi užívání neaktivních tablet (režim „24 + 4“) nebo k období bez užívání tablet („flexibilní“ režim), tím vyšší je pravděpodobnost těhotenství. V takových případech musíte dodržovat následující doporučení:

 • přestávka v užívání Jess by neměla být delší než 7 dní (pro „flexibilní“ režim a režim „24 + 4“ je doporučený interval pro užívání aktivních pilulek 4 dny);
 • adekvátní suprese systému hypotalamus-hypofýza-ovaria je dosaženo po 7 dnech kontinuální léčby.

Pomocí dávkovače Clyk můžete ovládat příjem pilulek. Dávkovač také varuje ženu v případech, kdy je nutné použít další metodu antikoncepce (se symbolem „vykřičníku“ na displeji, když vynecháte užívání pilulek nebo budete-li pilulky užívat nepravidelně déle než 7 dní v řadě). V případě vynechání více než jedné tablety se doporučuje poradit se s lékařem.

Pokud nejsou informace z dávkovače Clyk k dispozici nebo pokud existují pochybnosti o jeho spolehlivosti, je třeba postupovat podle následujících doporučení.

1–7 dní, s výhradou některého ze způsobů podání: vynechanou pilulku musíte užít co nejdříve, i kdyby to znamenalo užít 2 pilulky najednou. Během následujících 7 dnů by žena měla použít další ochranná opatření. Pokud došlo k pohlavnímu styku do 7 dnů před datem průchodu, měla by se vzít v úvahu pravděpodobnost těhotenství.

8–14 dní v režimu „24 + 4“ a 8–24 dní v „flexibilním“ režimu: vynechanou tabletu musíte užít co nejdříve, i kdyby to znamenalo užít 2 tablety najednou. Dávkovací režim by dále neměl být upravován. Pokud v předchozím období nedošlo k porušení Jessova schématu, neměly by se používat další ochranné metody. Jinak, nebo pokud jsou vynechány ≥ 2 tablety po dobu 7 dnů, je třeba dodržovat doporučení pro další ochranná opatření.

15–24 dní v režimu „24 + 4“ a 25–120 dní v „flexibilním“ režimu: během tohoto období existuje možnost snížení účinnosti léku. Jedno z následujících dvou pravidel musí být přísně dodržováno. Navíc pokud během 7 dnů před první vynechanou pilulkou nebyl porušen režim užívání drog, není nutné používat další ochranná opatření. V opačném případě byste měli použít první z následujících schémat a navíc používat bariérovou metodu antikoncepce po dobu 7 dnů.

 1. Vynechanou dávku musíte užít co nejdříve, i když musíte vypít 2 tablety najednou. Režim „24 + 4“ - následující pilulky se užívají v obvyklou dobu, dokud nedojdou aktivní pilulky v balíčku, poté musíte začít užívat aktivní pilulky z nového balení, vynecháním placeba. Do konce příjmu z nového balení je výskyt krvácení z vysazení nepravděpodobný, nicméně je možné špinění / průlomové krvácení. „Flexibilní“ režim - tablety by se měly užívat denně po dobu nejméně 7 dnů.
 2. Režim „24 + 4“ - užívání aktivních pilulek lze přerušit a po 4 dnech přerušení můžete začít užívat nový balíček obvyklým způsobem. V případech, kdy během užívání placeba nedošlo ke krvácení z vysazení, musí být potvrzena absence těhotenství. „Flexibilní“ režim - je přípustné udělat si čtyřdenní přestávku (včetně dne přijetí) a poté zahájit nový cyklus. Pokud ke krvácení z vysazení nedojde v dalším období přestávky, lze předpokládat těhotenství.

Na pozadí závažných gastrointestinálních poruch může být absorpce Jess neúplná, a proto je třeba přijmout další ochranná opatření.

Pokud v období 3-4 hodin po užití aktivní tablety došlo k průjmu nebo zvracení, musíte dodržovat doporučení pro vynechání tablet nebo si vzít další jednotlivou dávku.

Aby se oddálil nástup krvácení z vysazení, měly by být neaktivní tablety vynechány. Tuto dobu lze tedy prodloužit o jakékoli období až do konce tablet z balení. Aktivní pilulky můžete kdykoli přestat užívat přestávkou 4 dny.

Vedlejší efekty

Možné nežádoucí účinky při sledování dvou způsobů podání (> 10% - velmi často;> 1% a 0,1% a 0,01% a

Dotazy

Otázka: jak vzít jess?

Stránka poskytuje základní informace pouze pro informační účely. Diagnostika a léčba nemocí musí být prováděna pod dohledem odborníka. Všechny léky mají kontraindikace. Je nutná odborná konzultace!

Ahoj! Dostávám jess poprvé, mohu začít brát jess od 7. nebo 8. dne menstruačního cyklu nebo počkat na další. měsíční?

Doporučuje se začít užívat drogu Jess od 1. do 5. dne menstruačního cyklu, pokud jste během tohoto cyklu neměli čas začít užívat drogu, doporučuje se počkat na další menstruační cyklus.

Díky za odpověď! No, začal jsem brát jess první den 18. července, menstruace trvala 2 dny, necítil jsem se špatně. Ale 20. července, 3 hodiny (užívám to v 15:00), před užitím jsem začal ztrácet pohodlí v žaludku a cítit se trochu nevolně, protože piju pilulku 21.07 Začal jsem rozmazávat hnědý výtok. Otázka zní: je normální, že to období bylo 2 dny (a trvalo to tak 5 dní) a co jsem popsal a kdy nemohu použít jiné antikoncepční prostředky? A je to stále možné pít ketorol na bolesti břicha? předem Děkuji moc.

Použití jakýchkoli léků proti bolesti ve spojení s Jessem je nežádoucí, protože mohou snížit antikoncepční aktivitu léku. Na zkrácení doby menstruačního krvácení není nic špatného - to je normální účinek léku s obsahem hormonů na cyklus. Plná antikoncepční aktivita při použití Jess začíná užíváním sedmé aktivní pilulky, do této doby je nutné používat další antikoncepci.

Děkujeme za konzultaci! :)

Vždy vám rádi pomůžeme.

Dobrý den, je mi 24 let, užívám Jess 3 měsíce, příjem je doprovázen nevolností a migrénami. velmi časté výkyvy nálady, pocit neustálé PMS. předtím jste neužívala žádné pilulky. proto mě takový účinek trochu šokuje. ale to není nejdůležitější věc. po celou dobu užívání pilulek nikdy nedošlo k menstruaci. 2 dny se pomazají a to je vše. Začínám se bát.

poradit, aby se dále a běžet změnit prášky? a jak reagovat na takové projevy těchto pilulek.

V tomto případě se doporučuje poradit se s gynekologem, který rozhodne, zda lék zrušit nebo nahradit jiným antikoncepčním lékem. Přečtěte si více o této droze v článku: "Jess"

ahoj, je mi 15 let, gynekolog mi předepsal Jess na akné. Hormonální testy jsou dobré. Pomůže mi to?

Doporučuje se konzultovat dermatologa a odstranit škrábance z postiženého povrchu kůže a vyloučit přítomnost demodikózy. V případě, že je hladina hormonů v normálním rozmezí, není třeba užívat hormonální léky v pubertě. Teprve po obdržení výsledků vyšetření provede dermatolog přesnou diagnózu a v případě potřeby předepíše adekvátní léčbu a rozhodne o nutnosti použití hormonálního léku. Přečtěte si více o demodikóze kliknutím na odkaz: Demodekóza.

Podle očekávání piji pravidelně Jess. Existuje riziko otěhotnění při užívání neaktivních pilulek před začátkem menstruace? nebo můžete bezpečně mít nechráněný styk?

V případě, že jste Jess pravidelně užívali během celého menstruačního cyklu, neužívali léky nebo látky, které by mohly snížit Jessinu aktivitu (antibiotika, sorbenty, alkohol), Jessova antikoncepční aktivita během přestávky se nesníží. Pravděpodobnost těhotenství během období užívání neaktivních tablet, za výše uvedených podmínek, nepřekračuje pravděpodobnost těhotenství během období užívání aktivních tablet Jess. Více o droze Jess se dočtete v naší sekci se stejným názvem: Jess.

V balení Jess jsou 4 prázdné tablety určené pro dny menstruace. Pokud potřebujete vypít první pilulku první den menstruace, pak se ukázalo, že se obyčejné dny budou pít prázdné pilulky. Měla by se menstruace v těchto dnech přestavovat? Měli byste se chránit v prázdných pilulkách? Díky za dřívější odpověď.!

V prvním cyklu užívání tohoto antikoncepčního přípravku se doporučuje používat další metody antikoncepce, pouze během prvních 7-10 dnů, dokud se antikoncepční účinek léku nestane maximálním. Ve dnech užívání neaktivních pilulek není nutné používat další antikoncepci, protože antikoncepční účinek je po tuto dobu zachován. Počet aktivních tablet je zvolen tak, aby byla zachována pravidelnost cyklu; při užívání léku je cyklus 28 dní. Přečtěte si více o tomto antikoncepčním přípravku v sérii článků kliknutím na odkaz: Jess - zcela nový antikoncepční režim.

Dobré odpoledne přejdu z Yariny (mučené vedlejšími účinky) na Jess. Vysvětlete, prosím, jak to udělat správně? V balení Yariny je 21 tablet, po poslední tabletce, kterou jsem užil, si udělám pauzu po dobu 7 dnů, pak začnu užívat další balení. Jess má 28 tablet, kdy byste je měla začít pít, den po poslední Yarině (pak tento měsíc nebude menstruace) nebo po 7 dnech? A také, když úplně přejdu na Jess, musím je vypít bez přerušení (jedno balení jsem dokončil, druhý den jsem začal další)? Díky předem za Vaši odpověď.

V této situaci, aby přechod proběhl plynuleji, musíte provést následující. Po použití poslední (21.) tablety Yariny musíte okamžitě (bez sedmidenní přestávky) začít používat Jess. Jess bude muset být užíván v plné výši (21 aktivních pilulek a 4 neaktivní pilulky), poté začne další balení. V případě, že se po použití přípravku Yarina rozhodnete přestat, budete muset začít používat Jess nejpozději druhý den menstruačního krvácení, navíc během prvních deseti dnů používání Jess budete muset používat další antikoncepci (kondom). Více o pravidlech používání antikoncepční drogy Jess se můžete dočíst v naší tematické sekci se stejným názvem: Jess.

Dobré ráno. Upřesněte, prosím, pokud začnu pít Jess bezprostředně po poslední tabletce Yariny, nebude tento měsíc menstruace? A na druhou otázku píšete: „Jess bude muset být užíván úplně (21 aktivních pilulek a 4 neaktivní pilulky), poté začne užívání dalšího balení“ - a v balení Jess je 28 tablet. Díky předem za Vaši odpověď

K prvnímu bodu: Ano, v tomto menstruačním cyklu nedojde k žádné menstruaci, bude se muset začít používat neaktivní tablety Jess.
K druhému bodu: Myslím tím použití všech Jess pilulek (jak aktivních (24), tak neaktivních (4)). Při používání Jess budete muset obzvláště pečlivě sledovat pravidelnost užívání drogy a pokusit se současně užívat antikoncepci. I několik hodin později může dojít k průlomovému krvácení (krvácení z vysazení).

Ahoj. Prosím, řekněte mi, že můžete začít užívat Jess od druhého dne menstruace.

Můžete začít užívat hormonální antikoncepční přípravek Jess až do 5. dne menstruačního cyklu. Další informace o tomto antikoncepčním přípravku, pravidlech jeho užívání, si můžete přečíst v sérii článků kliknutím na odkaz: Jess - zcela nový antikoncepční režim.

dobré odpoledne!
Nyní, pokud moje menstruace trvá jen čtvrtý den 3-4 dny, je možné začít pít jess?

Doporučuje se začít užívat antikoncepční pilulky Jess od prvního dne menstruačního krvácení - v tomto případě nemusíte používat další bariérové ​​metody antikoncepce. V případě, že začnete užívat pilulky od 2. do 5. dne (to také umožňuje návod k použití), musíte během prvních 7 dnů užívání užívat další bariérovou antikoncepční metodu, abyste předešli nechtěnému těhotenství. Více informací o hormonální antikoncepci Jess, indikacích a kontraindikacích k jejímu užívání, pravidlech a zvláštnostech jejího užívání naleznete v tematické části našeho webu: Jess

Je třeba brát „jess“ během menstruace?

Hormonální antikoncepce Jess by měla být užívána od prvního dne menstruace a dále podle schématu, bez ohledu na čas nástupu a konce intermenstruačního krvácení. Přečtěte si více o pravidlech a funkcích užívání této drogy v části našeho webu: Jess

Ahoj! Jess koupila 28 tablet a zjistila, že existuje 21 tablet. Jaký je rozdíl? Které byste si měli koupit? Pokud tomu rozumím, mám-li cyklus 21 dní, potřebuji 21 tablet? Co pak dělat, když jsem již začal užívat z balení 28 tablet. Vysvětlete starému muži pliz)))

Balení Jess obsahuje 28 tablet, z toho 24 aktivních a 4 tablety neaktivní. Tablety by se měly užívat přísně po dobu 28 dnů, poté bez přerušení okamžitě začněte užívat tablety z dalšího balení. Jess s 21 tabletami není k dispozici, proto postupujte podle pravidel pro užívání, jak je popsáno výše. Tablety Jess by měly být zahájeny první den menstruačního krvácení a poté 1 denně ve stejnou dobu až do konce balení. Podrobnější informace o tomto čísle naleznete v příslušné části našeho webu kliknutím na následující odkaz: Jess

Ahoj! Jess jsem začal brát po 3 náplastech. Vaše menstruace měla začít minulý čtvrtek a dnes je sobota. žádný z nich není. Co dělat?

V tomto případě je nutné vyloučit možnost těhotenství, proto doporučuji provést krevní test na hCG. Podrobnější informace o problému, který vás zajímá, získáte v tematické části našeho webu kliknutím na následující odkaz: Analýza pro hCG

Dobré odpoledne. Začala užívat Jess od 5. dne menstruačního cyklu. V tomto případě musíte také vzít všech 28, než budete pokračovat v dalším balíčku.?

Bez ohledu na to, kdy byl Jess spuštěn, je třeba pilulky užívat přísně podle schématu: aktivní, poté neaktivní a poté byste měli okamžitě začít užívat pilulky z dalšího balení. Další podrobnosti o tomto čísle naleznete v tematické sérii článků na našem webu kliknutím na odkaz: Jess

Dobré odpoledne. Řekněte mi prosím. Na začátku prosince jsem začal užívat Klayru, menstruace začala na 21 tabletách a neskončila, dokud jsem nezačal nové balení. I když můj normální cyklus: 4 dny jdou. Na druhé balení přišla menstruace na 17 tabletách. To je normální "Nebo bych měl přejít na jiné tablety? A jak na to? Předem děkuji.".

V prvních měsících užívání hormonální antikoncepce je to možné, takže se nebojte, doporučuji pokračovat v užívání Clairy podle schématu. Podrobnější informace o otázce, která vás zajímá, získáte v odpovídající části našeho webu kliknutím na následující odkaz: Hormonální antikoncepce

Ahoj! Začal jsem užívat pilulky Jess Plus první den menstruace. Pokyny ukazují: v tomto případě se během prvních 7 dnů užívání pilulek chraňte bariérovou metodou. Vzal jsem 7 tablet současně. Dvě hodiny po užití sedmé pilulky došlo k nechráněnému pohlavnímu styku. Jaká je šance na těhotenství?

V této situaci, vzhledem k pravidelnému příjmu hormonální antikoncepce Jess podle pokynů, je riziko nežádoucího těhotenství prakticky vyloučeno, takže není důvod k obavám. Další informace o otázce, která vás zajímá, získáte v příslušné části našeho webu kliknutím na následující odkaz: Jess - zcela nový režim antikoncepce. Další informace získáte také v následující části našeho webu: Hormonální antikoncepce

Dobrý den, řekněte mi, prosím, nyní začínám pít první balíček jess, dnes je pátek, takže mám začít s první pilulkou nebo s pátou? Pokyny říkají vezměte si pilulku, která je označena odpovídajícím dnem v týdnu, což znamená, že musím vypít pátý v řadě?

První den užívání hormonální antikoncepce Jess se považuje za první den menstruace - toto číslo, bez ohledu na to, na který den v týdnu připadne, bude považováno za první den užívání pro vás. Poté vezmete všechny pilulky přesně podle schématu - po dokončení jednoho balení okamžitě přejděte na další a vezměte všechny pilulky v pořádku, od prvního atd. Podrobnější informace o otázce, která vás zajímá, získáte v příslušné sekci našeho webu kliknutím na následující odkaz: Jess. Další informace získáte také v následující části našeho webu: Hormonální antikoncepce

Ahoj! Je mi 22 let! Narušil jsem menstruační cyklus, menstruace přichází dvakrát za měsíc nebo jednou za 2 měsíce a já jsem šel ke gynekologovi a ona mi řekla, že mám PCOS, a předepsala mi pilulky Jess, menstruace jsem měla 7.-9. Června pak od 15. června do 20. června a začal jsem užívat pilulku 1. července každý den ve 21 hodin, na začátku byly bolesti hlavy, slabost a výkyvy nálady a silná nevolnost, pak moje menstruace začala 14. července a stále nekončí, pak jsem 3 ( 10., 11. července, 12) vynechal prášky, protože jsem měl otravu jídlem, jak tedy mohu správně užívat prášky? a proč se moje menstruace nezastaví? Čekání na odpověď prosím předem děkuji!

V této situaci musíte pokračovat v užívání tablet Jess podle následujícího schématu: pokud byl průchod více než 2 dny, neměli byste pilulky užívat celkem 4 dny a poté byste měli začít užívat pravidelné pilulky z nového balení bez ohledu na nástup nebo konec menstruačního krvácení... Podrobnější informace o problematice, která vás zajímá, získáte v tematické části našeho webu kliknutím na následující odkaz: Jess. Další informace získáte také v následující části našeho webu: Hormonální antikoncepce

dobré odpoledne.
Je mi 22 let. Dokončuji užívání 1 balení Jess plus. Po celý cyklus, špinění krvácení. Pokyny říkají, že je to během adaptačního období normální, a já zvlášť nepanikuji. Ale stále je to nepříjemné.
Na radu gynekologa jsem první měsíc stále používal bariérovou antikoncepci. Od druhého balení pilulek je plánuji přestat užívat. Otázka zní: pokud krvácení přetrvává, může to nějak ovlivnit účinnost tablet?

Ve skutečnosti je v prvních měsících užívání hormonální antikoncepce, včetně Jess, možné špinění, ale po prvních sedmi dnech užívání to neovlivňuje antikoncepční účinek, to znamená, že další bariérové ​​metody antikoncepce jsou vyžadovány pouze během prvních 7 dnů užívání v prvním měsíci.


Podrobnější informace o problému, který vás zajímá, získáte v tematické části našeho webu kliknutím na následující odkaz: Jess - zcela nový způsob antikoncepce a v sérii článků: Antikoncepce a antikoncepce. Další informace získáte také v následující části našeho webu: Hormonální antikoncepce

vypil třetí neaktivní pilulku. výtok pokračuje, ale žádná menstruace. možná vůbec žádný nebude? a co potom dělat? běžet k lékaři změnit OK?

Pokud jste užívali hormonální antikoncepci Jess podle pokynů, nebyly žádné vynechané pilulky, pak je vyloučena pravděpodobnost těhotenství. Menstruační krvácení může začít v kterýkoli den, kdy užijete neaktivní pilulky, a neskončí, dokud nezačnete užívat pilulky z dalšího balení. Podrobnější informace o problematice, která vás zajímá, získáte v tematické části našeho webu kliknutím na následující odkaz: Jess. Další informace získáte také v následující části našeho webu: Hormonální antikoncepce

Užívám prášky 3 měsíce, včera jsem vypil poslední neaktivní pilulku. A moje menstruace nezačala. Musím si vzít nové balení, pokud nejsou žádné měsíčně?

V této situaci je možné, že byl porušen plán užívání hormonální antikoncepce Jess, takže je třeba vyloučit těhotenství. Doporučuji provést krevní test na hCG, který vám umožní diagnostikovat těhotenství včas. Podrobnější informace o problému, který vás zajímá, získáte v tematické části našeho webu kliknutím na následující odkaz: Jess - zcela nový způsob antikoncepce.

Ahoj. Prosím, řekněte mi, že piju jess téměř dva roky, v červenci došlo k vynechání poslední aktivní pilulky a podle pokynů jsem si vzal vynechanou pilulku a hned jsem začal nové balení a vynechal neaktivní pilulky. Uprostřed druhého balení jsem pil antibiotika, na poslední neaktivní pilulce druhého balení začala menstruace, uplynulo šest dní a od sedmého dne byl hojný nahnědlý výtok. Dnes je to desátá aktivní pilulka a mazanice se nezastaví, řekněte mi, s čím to může být spojeno, nemohu použít ochranu a co dělat obecně

Takové změny v době nástupu a povaze menstruačního krvácení při užívání hormonální antikoncepce Jess mohou souviset se změnou režimu příjmu, takže se nemusíte bát. Dále byste měli užívat drogu přesně podle schématu a pokusit se vyhnout chybějícím pilulkám. Podrobnější informace o problematice, která vás zajímá, získáte v tematické části našeho webu kliknutím na následující odkaz: Jess. Další informace získáte také v následující části našeho webu: Hormonální antikoncepce

Dobré odpoledne! Je mi 30 let. Řekněte mi, prosím, piju Jess půl roku, užívám to bez přeskakování. Zpoždění je již 3 týdny. Těhotenský test negativní. Přestaňte užívat Jess?

Na pozadí pravidelného užívání hormonální antikoncepce Jess a při negativních těhotenských testech je možné, že v těle došlo k hormonálnímu selhání. Doporučujeme přestat užívat tablety Jess z aktuálního balení a osobně se poradit se svým ošetřujícím gynekologem a po ukončení užívání tablet provést krevní test na pohlavní hormony.

Dobrý den, právě mi byla předepsána Jess Plus, předtím jsem neužívala antikoncepci. Jakou pilulku mám začít užívat, pokud mám nyní 4 dny menstruace? Od prvního v balíčku nebo čtvrtého?

Podle pokynů by měl být hormonální lék Jess Plus užíván od prvního dne menstruačního krvácení. Pokud jste aktuálně čtvrtý den menstruačního cyklu, je třeba termín odložit na další cyklus a v současné době používat bariérovou antikoncepční metodu, aby se zabránilo nechtěnému těhotenství.

Pokud piju Jess od prvního dne menstruace, od kterého dne nemohu používat kondom?

Při užívání hormonální antikoncepce Jess není nutné používat další bariérové ​​metody antikoncepce od 8. dne přijetí, pokud užijete pilulky včas a nedovolíte opomenutí, neměli jste průjem ani zvracení během prvních 4 hodin po užití pilulky a vy neužívejte antibiotika ani léky obsahující třezalku tečkovanou.

Každý, kdo plánuje dítě v blízké budoucnosti nebo jen sleduje jeho zdraví, se zajímá o zvláštnosti práce těla. Mnoho žen měří bazální teplotu, protože pomáhá pochopit, zda reprodukční systém funguje normálně.