Jess aktivní a neaktivní pilulky

Jessovy antikoncepční pilulky obsahují účinnou látku ethinylestradiol (forma betadex klatrátu) a aktivní složka drospirenon je také obsažena v Jessově složení..

Tablety navíc obsahují další složky: kukuřičný škrob, monohydrát laktózy, stearát hořečnatý.

Složení obalu tablety zahrnuje hypromelózu, oxid titaničitý, mastek, barvivo.

Formulář vydání

Hormonální pilulky Jess jsou potaženy filmem.

Aktivní tablety jsou kulaté, bikonvexní, světle růžové barvy. Na jedné straně - gravírování „DS“ do šestiúhelníku, bílé jádro na zlomenině tablety.

Placebo tablety jsou kulaté, bikonvexní, potažené bílou filmovou skořápkou. Na jedné straně tabletu je vyryto „DP“ v šestiúhelníku. Na přelomu - bílé jádro.

Tablety jsou baleny v blistrech po 28 ks..

farmaceutický účinek

Abstrakt naznačuje, že lék Jess je monofázická perorální antikoncepce, která má také antiandrogenní a antimineralokortikoidní účinek na tělo..

Antikoncepční prostředek potlačuje proces ovulace a ovlivňuje také cervikální sekreci, v důsledku čehož přes ni spermie nemůže volně pronikat.

Ženy, které užívají tento přípravek, si povšimnou, že jejich měsíční cyklus je pravidelnější, menstruace je méně bolestivá a krvácení méně hojné. Výsledkem je snížení rizika anémie. Rakovina vaječníků a endometria je také snížena kombinovanou perorální antikoncepcí.

Léčivá látka drospirenon má anti-mineralokortikoidní účinek na tělo. Pod jeho vlivem je zabráněno hromadění nadbytečných kilogramů v těle, stejně jako výskyt otoků. Pozitivně působí na stav ženy v období PMS, snižuje intenzitu psycho-emocionálních poruch, bolesti na hrudi v kloubech a další nepříjemné příznaky.

Je zaznamenána antiandrogenní aktivita této složky, která určuje pozitivní vliv na stav pokožky. Výsledkem je snížení množství akné, snížení mastnoty pokožky a vlasů. Účinek drospirenonu je podobný účinku přirozeného progesteronu v těle..

Drospirenon nemá žádnou estrogenní, androgenní, glukokortikoidní a antiglukokortikoidní aktivitu. V kombinaci s ethinylestradiolem má drospirenon příznivý účinek na lipidový profil.

Farmakokinetika a farmakodynamika

Drospirenon se po perorálním podání rychle a téměř úplně vstřebává. Maximální koncentrace je zaznamenána 1 - 2 hodiny po podání. Úroveň jeho biologické dostupnosti je 76-85%. Biologická dostupnost nezávisí na vztahu mezi příjmem potravy a drogou. Pokud se užívá v cyklech, je maximální hladina drospirenonu v séru pozorována mezi 7 a 14 dnem léčby.

Po perorálním podání je drospirenon značně metabolizován. Pouze malá část látky se vylučuje beze změny. Metabolity se vylučují ledvinami a střevy. Látka je dobře snášena pacienty s mírnou až středně těžkou jaterní nedostatečností.

Ethinylestradiol se po perorálním podání vstřebává úplně a rychle. Po jednorázové spotřebě je maximální koncentrace pozorována po 1-2 hodinách. Biologická dostupnost složky je asi 60%. Metabolizuje se úplně aromatickou hydroxylací. Metabolity se vylučují z těla žlučí a močí.

Indikace pro použití

Jess je antikoncepční pilulka, takže jejich hlavní indikací je antikoncepce. Léky mohou být předepsány k léčbě středně těžkého akné a k léčbě závažných příznaků premenstruačního syndromu.

Kontraindikace

Byly zaznamenány následující kontraindikace užívání Jess:

 • žilní a arteriální trombóza a tromboembolismus (v historii v současnosti), cerebrovaskulární poruchy;
 • stavy předcházející trombóze;
 • migréna (historie, v současné době);
 • diabetes mellitus komplikovaný vaskulárními příznaky;
 • přítomnost rizikových faktorů pro projev žilní nebo arteriální trombózy u ženy;
 • pankreatitida s hypertriglyceridemií (historie, v současnosti);
 • závažné onemocnění jater, selhání jater;
 • zhoubné nádory jater (v současnosti);
 • selhání ledvin v těžké a akutní formě;
 • maligní onemocnění závislá na hormonech, podezření na jejich vývoj;
 • nedostatek adrenalinu;
 • vaginální krvácení neznámého původu;
 • podezření na těhotenství;
 • kojení;
 • vysoká citlivost na složky léčiva.

Lék by měl být užíván s opatrností za přítomnosti jakéhokoli z faktorů přispívajících k projevům tromboembolismu, trombózy a dalších onemocnění, u nichž je možné porušení průtoku periferní krve. S opatrností je předepsána antikoncepce pro jakékoli onemocnění jater, hypertriglyceridemii, dědičný angioedém.

Jess je pečlivě předepisována ženám v poporodním období, stejně jako těm, které mají nemoci, které se objevily nebo zhoršily během těhotenství nebo při užívání pohlavních hormonů. Může to být cholelitiáza, cholestáza, otoskleróza, porfyrie, herpes atd..

Vedlejší efekty

Nejčastější nežádoucí účinky přípravku Jes jsou zaznamenány:

 • nevolnost;
 • nepravidelné období;
 • krvácení z genitálií neznámého původu;
 • bolest v mléčných žlázách.

Závažné vedlejší účinky léku, které se vyskytují zřídka, jsou tromboembolismus (žilní, arteriální).

Někdy byly také hlášeny následující nežádoucí účinky:

 • migréna;
 • depresivní nálada, výkyvy nálady, snížená sexuální touha;
 • erythema multiforme.

Existuje řada vedlejších účinků, které se vyskytují velmi zřídka, ale zároveň mohou být spojeny s použitím léku Jess:

 • nádory;
 • erythema nodosum;
 • hypertenze;
 • zhoršení příznaků angioedému;
 • narušení jater;
 • vliv na inzulínovou rezistenci, změna glukózové tolerance;
 • Crohnova nemoc;
 • chloasma;
 • nespecifická ulcerózní kolitida;
 • příznaky přecitlivělosti.

Návod k použití Jes (metoda a dávkování)

Pokud si žena zvolí antikoncepční pilulky Jess, měla by přesně dodržovat pokyny k použití. Předpokládá se, že tablety musí být užívány přísně v pořadí uvedeném na jejich obalu. Každý den by měl být lék užíván přibližně ve stejnou dobu, vypláchnut velkým množstvím tekutiny. Pokyny k použití přípravku Jesse stanoví užívání jedné tablety denně po dobu 28 dnů. Nové balení by mělo začít den poté, co si ženy vezmou poslední pilulku z předchozího balení. Krvácení může obvykle začít 2-3 dny po vysazení.

Pokud žena v předchozím měsíci neužívala žádnou hormonální antikoncepci, začíná Jess první den měsíčního cyklu. Je možné začít s užíváním 2. až 5. den cyklu, ale během prvních sedmi dnů užívání tablet Jess je vhodné používat další bariérovou antikoncepci..

Jak užívat pilulky při přechodu na ně po jiných metodách antikoncepce, měli byste se zeptat gynekologa, který doporučil tento lék.

Po potratu v raných fázích můžete Jess začít užívat okamžitě, zatímco další antikoncepční opatření nejsou nutná.

Pokud k porodu nebo potratu došlo ve druhém trimestru, je vhodné začít užívat přípravek Jess OK 21. až 28. den poté.

V případě, že žena vynechala pilulku, která je neaktivní, lze to ignorovat. Zmeškané neaktivní pilulky by se neměly užívat, za což jsou vyhozeny.

Pokud je pilulka přeskočena, což je aktivní, a zpoždění nepřesáhne 12 hodin, v tomto případě se ochrana nesníží. Musíte si vzít drogu co nejdříve. Pokud zpoždění přesáhne 12 hodin, žena vynechala 2 tablety nebo byla přestávka ještě delší, v takovém případě je úroveň ochrany snížena. Čím delší je přestávka, tím větší je pravděpodobnost oplodnění..

Důsledky ukončení užívání přípravku Jess jsou tedy následující: pokud jsou to 4 dny nebo více, pravděpodobnost těhotenství se významně zvyšuje. Aby došlo k adekvátnímu potlačení hypotalamo-hypofyzárně-ovariálního systému, je nutné užívat pilulky nepřetržitě po dobu sedmi dnů.

Pokud tedy žena projde, musí co nejdříve užít další pilulku, je povoleno užívat dvě pilulky najednou. Dále příjem aktivních pilulek pokračuje v obvyklou dobu. Neaktivní by měly být vyhozeny a mělo by být zahájeno nové balení. V tomto případě je krvácení nepravděpodobné, když se užije, ale při jeho užívání lze zaznamenat mírný výtok..

Pokud během období užívání došlo k přerušení užívání aktivních pilulek a nedošlo ke krvácení ve dnech užívání neaktivních pilulek, mělo by být vyloučeno těhotenství.

V případě vzniku závažných gastrointestinálních poruch je možná neúplná absorpce účinných látek. V takové dny je nutné používat další antikoncepci. Pokud žena zvrací do 4 hodin po užití pilulky, postupujte jako při vynechání pilulky.

Jak přestat užívat pilulky a současně přejít na jiné metody antikoncepce, je vhodné se podrobně zeptat gynekologa.

Předávkovat

Neexistují žádné informace o závažných případech předávkování drogami. V důsledku předávkování může žena pociťovat zvracení, nevolnost, výskyt špinění i metroragii. Provádí se symptomatická léčba.

Interakce

Při současném užívání přípravku Jess a dalších léků (řada antibiotik, induktorů enzymů) může vyvolat projevy průlomového krvácení i snížení úrovně spolehlivosti.

Při současném užívání léků, které indukují mikrozomální jaterní enzymy (jsou to barbituráty, primidon, karbamazepin, fenytoin, rifampicin atd.) S Jess, se zvyšuje clearance pohlavních hormonů.

Pod vlivem některých antibiotik je možné snížení intestinálně-jaterní cirkulace estrogenů a podle toho snížení koncentrace ethinylestradiolu.

Během období současného podávání léků, které ovlivňují mikrozomální enzymy, a také do 28 dnů po zrušení těchto léků jsou zapotřebí další antikoncepce. Další antikoncepce je nutná do 7 dnů po užití ampicilinů a tetracyklinů.

Jess může ovlivnit metabolismus jiných léků.

Chcete-li zjistit pravděpodobnost interakce s jinými léky s Jessem, musíte si pečlivě přečíst pokyny pro ně..

Podmínky prodeje

Prodává se na předpis v lékárnách.

Podmínky skladování

Jess skladujte při teplotách do 30 ° C, chraňte před vlhkostí a přístupem k dětem.

Skladovatelnost

Lze skladovat po dobu 5 let.

speciální instrukce

Za přítomnosti určitých rizikových faktorů musíte před podáním přípravku Jess zvážit vhodnost užívání této konkrétní antikoncepce.

Je třeba poznamenat, že v procesu výzkumu byla nalezena souvislost mezi ochranou pomocí perorálních kontraceptiv a zvýšením výskytu tromboembolismu, žilní a arteriální trombózy. Tato onemocnění jsou však velmi vzácná. Vyšší riziko trombózy je pozorováno u kuřáků ve vyšším věku s obezitou, migrénou, onemocněním srdečních chlopní, dyslipoproteinemií, fibrilací síní.

S nárůstem intenzity a frekvence migrén musíte přestat užívat Jess.

U žen s perzistentní infekcí lidským papilomavirem existuje také riziko rakoviny děložního čípku..

U žen užívajících perorální antikoncepci se vzácně vyskytly benigní nádory jater. Ve velmi vzácných případech byly hlášeny maligní nádory jater.

U žen, u kterých je vysoké riziko hyperkalemie, by měly být během prvního cyklu užívání přípravku Jess stanoveny hladiny draslíku v krvi.

Ženy s hypertriglyceridemií by měly vzít v úvahu, že při užívání přípravku Jess mají zvýšené riziko vzniku pankreatitidy.

Pokud má žena během užívání léku výrazné zvýšení tlaku, měla by být antikoncepce vysazena. Pokud lze pomocí antihypertenzní léčby normalizovat ukazatele krevního tlaku, lze v užívání tablet pokračovat dále.

U akutních nebo chronických poruch jater je nutné léčbu zrušit, dokud se stav nevrátí k normálu..

V procesu užívání kombinovaných perorálních látek se mohou některé laboratorní parametry změnit, ale nepřekračují normální rozmezí.

Jess, stejně jako jiné kombinované orální antikoncepce, nemůže chránit před pohlavně přenosnými chorobami a před infekcí HIV.

Při použití Jessových pilulek na ochranu žena poznamenává, že při užívání není žádná doba. Někdy, častěji v prvních měsících, si žena všimne, že menstruační cyklus je nepravidelný. Adaptační období zpravidla trvá tři cykly.

Užívání léku neovlivňuje schopnost soustředit se..

Pokyny k použití antikoncepčních pilulek Jess Plus - složení, mechanismus účinku, analogy a cena

Každá žena by se měla starat o vlastní antikoncepční opatření. Obzvláště pozoruhodné jsou tablety Jess Plus, jejichž působení je spolehlivé a vedlejší účinky jsou extrémně vzácné. Před nákupem se musíte poradit s místním gynekologem. Antikoncepční pilulky Jess Plus jsou určeny k perorálnímu podávání, potlačují proces ovulace a zabraňují extrémně nežádoucímu těhotenství. Je důležité vědět, jaký druh léku je, jak působí na ženské tělo.

Co je Jess Plus

Podle svých farmakologických vlastností jde o jednofázovou antikoncepci s antiandrogenním účinkem pro orální podání. Používání aktivních pilulek pomáhá ženě chránit se před nechtěným těhotenstvím, normalizovat menstruační cyklus a řešit řadu ženských problémů. Jedná se o jednu z nejspolehlivějších bariérových metod antikoncepce, která s minimální hormonální složkou úspěšně potlačuje ovulaci a zabraňuje početí. Podrobné pokyny pro přípravek Jess Plus by se neměly stát návodem k použití, je důležité prodiskutovat užívání perorálních kontraceptiv se svým lékařem.

Výhody a nevýhody

Tento lék má přímý účinek na hormonální hladiny, zaručuje další antikoncepci, normalizuje hojnost menstruačního krvácení a reprodukční systém nežného pohlaví působí jemně a účelně. Při výběru tohoto druhu perorální antikoncepce je důležité si uvědomit všechny její výhody a nevýhody. Zde jsou pozitivní aspekty takové farmakologické schůzky:

 • stabilní antikoncepční účinek;
 • zajištění pravidelných menstruačních cyklů;
 • obohacení ženského těla cennými vitamíny;
 • snížení nepohodlí s další menstruací;
 • prevence srpkovité anémie;
 • snížení rizika vzniku rakoviny vaječníků, endometria;
 • žádné poškození nitroděložního vývoje v případě neočekávaného těhotenství.

Složení přípravku

Účinek léčiva na tělo ženy je určen dávkou a chemickým složením orální antikoncepce. Léčivými látkami syntetického původu jsou drospirenon, ethinylestradiol a levomefolát vápenatý, které navzájem zvyšují terapeutický účinek. Chemické složení těchto hormonálních tablet obsahuje pomocné složky, mezi nimiž je důležité klást zvláštní důraz na přítomnost sodíku a hořčíku..

Aktivní složky aktivní tablety

1 blistr obsahuje hlavních 24 tablet kulatého tvaru a růžové barvy s gravírováním ve středu „Z +“. Každá aktivní složka těchto perorálních tablet snižuje pravděpodobnost těhotenství, přímo ovlivňuje reprodukční systém a menstruační cyklus, prokazuje terapeutický a preventivní účinek na tělo žen v reprodukčním věku:

 1. Drospirenon má depresivní účinek na přirozený proces ovulace. Aktivní složka má anti-mineralokortikoidní účinek, odstraňuje tekutinu z těla, má antiandrogenní vlastnosti.
 2. Ethinylestradiol snižuje bolestivost menstruačního toku, je prevencí onkologie, inhibuje aktivitu pohlavních hormonů, nezpůsobuje návykový účinek po ukončení užívání.
 3. Levomefolát vápenatý se aktivně vstřebává v ženském těle (dokonce lépe než kyselina listová), zatímco uspokojuje denní potřebu ženského těla ve folátech, předchází intrauterinním patologiím během progresivního těhotenství.

Složení pomocné tablety

Každé balení obsahuje 4 neaktivní pilulky, které jsou kulaté a světle růžové barvy, které působí jako vitamíny. Tablety jsou konvexní, uprostřed mají riziko a na povrchu je vylisováno písmeno „M +“. Léčivou látkou je levomefolát vápenatý, který je nezbytný ke snížení rizika šíření anémie z nedostatku železa, k posílení oslabené imunity..

Formulář vydání

Uvolňování léků pro perorální antikoncepci je ve většině případů představováno tabletami pro orální podání. Balení obsahuje 28 tablet Jess Plus. 1 blistr obsahuje 24 tmavě růžových tablet plus 4 pomocné pilulky bledého odstínu jako užitečný vitaminový komplex. Pro zdraví ženy je to prostě nenahraditelné. Nízká dávka Jack Plus, návod k použití je přiložen.

Jak funguje antikoncepce Jess Plus

Můžete se chránit monofázickou perorální antikoncepcí, která působí lokálně v ženském těle. Při dlouhodobém užívání antikoncepce je reprodukce potlačena, ale riziko vzniku nežádoucích účinků ve formě obezity a zvýšené vegetace na těle je minimální. Při nepravidelném užívání je účinek antikoncepce nespolehlivý, protože koncentrace hormonů v krvi není dostatečná k potlačení ovulace..

Princip působení přípravku Jess Plus je následující: po perorálním podání požadované dávky postupuje schopnost ethinylestradiolu potlačovat přirozené procesy ovulace a do určité míry mění fyzikální vlastnosti, složení cervikálního hlenu. Při nepravidelném krvácení drospirenon normalizuje menstruační cyklus, odstraňuje tekutinu z těla a snižuje otoky, odstraňuje známky akné, kontroluje váhu pacienta, obnovuje placebo, poskytuje viditelný účinek hubnutí.

 • Jak zjistit heslo WiFi
 • Rýže pro pilaf: což je lepší
 • Faringosept - návod k použití. Co pomáhá tabletám Faringosept pro děti a dospělé

Indikace pro použití

Tato monofázická antikoncepce s nízkou dávkou se doporučuje jako ochrana před vysoce nechtěným těhotenstvím. Perorální tablety navíc nejen chrání, ale také úspěšně léčí a jsou předepsány v následujících klinických obrazech:

 • předmenstruační syndrom;
 • menopauza, menopauza;
 • akné, akné;
 • nedostatek folátu;
 • retence tekutin závislá na hormonech v těle.

Jess plus - návod k použití

Pokud těhotenství není v plánech ženy, neoplatí se odkládat orální podání PDA. Jess Plus by měl být používán přísně podle pokynů, aniž by nechyběla jedna relace. Ženy užívající antikoncepci neočekávají obezitu ani prudké zhoršení celkového blahobytu, je však v každém případě nutné předcházet předávkování drogou. Po celou dobu se tedy ukazuje, že užíváte 1 tabletu denně, zapitou vodou. Po předchozím použití antikoncepce je nutné začít s novým balíčkem přípravku Jess Plus.

Jak vzít Jess poprvé

Lék lze užívat pouze na doporučení lékaře. Je nutné začít od 1 dne menstruačního cyklu, nejpozději však do 2-5 dnů. Každé balení obsahuje 7 samolepících proužků, které odpovídají dnům v týdnu. Je třeba zjistit, v který den začala intenzivní péče, a pilulku „podepsat“. To je nezbytné pro jasnost, aby nedošlo k odchýlení se od nastaveného kurzu. Antikoncepční prostředek působí téměř okamžitě, proto je dodatečně chráněn čepicemi, kondomy atd. není třeba.

Pokud na začátku hormonálního průběhu existuje riziko krvácení, je nutné lék zrušit. Účinek nežádoucích účinků na ženské tělo je dočasný, ale může zhoršit celkovou pohodu nežného pohlaví. V takovém klinickém obrazu je indikováno urgentní přerušení užívání, kontaktování gynekologa a společně s odborníkem hledání účinnějšího léku na zavedení hormonální antikoncepce.

Režim dávkování při přechodu z jiné perorální antikoncepce

Pokud dojde ke krvavému výtoku, je lepší okamžitě změnit perorální antikoncepci. Pacient by měl mezi užíváním jednoho a druhého léku přestat nejdéle 7 dní a je nutné zahájit hormonální léčbu pouze podle anotace. Směnu můžete zadat následující den po předchozí tabletě. Ukázalo se, že neplánovaná návštěva odborníka eliminuje riziko lékových interakcí.

Příjem Jess Plus po gestagenech

Úroveň biologické dostupnosti gestagenu je vysoká, proto je důležité tento indikátor během hormonální terapie pravidelně sledovat. Pokud se žena rozhodne užívat antikoncepci orálně jako antikoncepci, je nutné se nejprve poradit s místním gynekologem, zejména u pacientek s diabetes mellitus, pacientek závislých na hormonech. Po užití gestagenních léků si není třeba dělat přestávku, hned další den použijte přípravek Jess Plus. Během týdne je však vhodné používat jiné, další metody antikoncepce..

Vlastnosti použití po porodu

Riziko poklesu estrogenu v krvi po užití charakteristické léčby je minimální, ale existují určité zvláštnosti při perorálním podání. Například po porodu je povoleno pokračovat v užívání pilulek po dobu 21-28 dnů, zatímco během příštího týdne se používají další způsoby ochrany. Tablety obsahují hormony, proto je kontraindikováno narušit koncentraci jejich vstupu do krve..

 • Fyziologický roztok pro vyplachování nosu
 • Jak si oholit oblast bikin, abyste zabránili podráždění
 • Pletená manikúra - fotografie. Jak krok za krokem udělat krok za krokem kresbu svetru na nehty s gelovým lakem

Užívání zmeškaných Jess pilulek

Chybějící aktivní pilulky mohou předcházet nepozornost ženy nebo vyšší zaměstnanost. Pro ženské tělo to však není omluva, proto je-li to možné, je třeba užít vynechanou dávku. Čas a den v týdnu nezáleží na tom, i když musíte vypít dvě aktivní pilulky současně. Je důležité neodchýlit se od nastaveného kurzu a nesnižovat antikoncepční účinek přípravku Jess Plus.

Vynechání neaktivních pilulek není problém a pacient může nepoužité léky jednoduše vyhodit, neužít je pozdě a neporušit předepsaný dávkovací režim. V tomto případě je plánovaná účinnost vápníku poněkud snížena, ale nenese kolosální poškození zdraví. Kvůli neopatrnosti a zapomnění může být taková jednorázová dávka zlikvidována.

Nežádoucí účinky přípravku Jess Plus

Před objednáním z fotografie a nákupem tohoto léku v online lékárně je důležité si přečíst pokyny a pečlivě prozkoumat možné anomálie. Například na samém začátku hormonálního průběhu se může vyvinout krvácení, které vyžaduje urgentní vysazení antikoncepce, zavedení náhrady. Další nežádoucí účinky jsou podrobně popsány níže:

 • bolest prsou;
 • nevolnost, zvracení;
 • děložní krvácení;
 • hormonální nerovnováha;
 • tromboembolismus;
 • útlak psychomotorických funkcí;
 • záchvaty vysokého krevního tlaku;
 • může se vyvinout chloasma;
 • alergické reakce;
 • dysfunkce jater.

Kontraindikace

Lék je kontraindikován u pacientů s jaterním a renálním selháním, s progresivním tromboembolismem, zvýšenou citlivostí ženského těla na účinné látky syntetického původu. Jess Plus není předepsán pro angioedém a další lékařské kontraindikace jsou uvedeny níže:

 • zhoubné nádory;
 • záchvaty migrény;
 • cukrovka;
 • laktózová intolerance;
 • sklon k děložnímu krvácení;
 • období těhotenství, kojení;
 • s chronickými onemocněními jater.

Během těhotenství a kojení

Pokud dospělá žena vezme antikoncepci ve „zajímavé poloze“, může se náhle vyvinout krvácení a může se objevit chloasma těhotných žen. Proto, aby se snížilo riziko komplikací, musí být perorální pilulky okamžitě zastaveny. Riziko nitroděložních patologií je minimální, proto je možné v případě potřeby udržovat progresivní těhotenství.

Při kojení je vhodné, aby mladá matka dočasně odmítla takovou schůzku, protože syntetické složky přípravku Jess Plus ve vysoké koncentraci se vylučují do mateřského mléka a mohou poškodit zdraví dítěte. Je však důležité si uvědomit, že musí existovat spolehlivá ochrana, protože během laktace je možné riziko opětovného těhotenství.

Při selhání ledvin a jater

Vzhledem k tomu, že lék pomáhá odstraňovat tekutinu z ženského těla, nedoporučuje se ji užívat pro vážné problémy s ledvinami. Jedná se o absolutní kontraindikaci, jejíž nedodržení může vyvolat bolestivý záchvat základního onemocnění. Nedůvěřujte svému zdraví léku na chronické onemocnění jater.

Interakce s jinými léky

Než začnete užívat syntetické hormony, musíte si prostudovat lékové interakce. Například užívání několika antikoncepčních prostředků současně způsobuje riziko krvácení z dělohy, jako je tomu u menstruace. Navíc v kombinaci s léky, které indukují jaterní mikrozomální enzymy, lékaři nevylučují zvýšení clearance pohlavních hormonů. Existuje také odklon terapeutického účinku antibiotik čtvrté generace od plánované normy..

Jess plus a alkohol

Aby se odstranily příznaky intoxikace těla, nedoporučuje se kombinovat perorální antikoncepci s alkoholickými nápoji. Přítomnost ethanolu v krevní plazmě vede k těžké otravě a pacient si stěžuje na nevolnost, závratě, dlouhodobé zvracení, akutní alergické reakce, změny chemického složení moči.

Jess cena plus

Oficiální náklady na lék v městských lékárnách jsou řádově dražší než na internetu. V druhém případě je nákup v internetovém obchodě mnohem výnosnější, přičemž není pochyb o vysoké kvalitě specifikovaných farmaceutických produktů. Dodání charakteristického léku není obtížné, ale mnoho pacientů chodí do oficiálních městských lékáren. Ceny v Moskvě jsou následující:

Jess aktivní a neaktivní pilulky

Jess: návod k použití a recenze

Latinský název: Yaz

ATX kód: G03AA12

Léčivá látka: Drospirenon + Ethinylestradiol (Ethinylestradiol + Drospirenon)

Výrobce: Bayer Schering Pharma AG (Německo)

Popis a aktualizace fotografií: 19.10.2018

Ceny v lékárnách: od 934 rublů.

Jess je monofázická orální antikoncepce s antiandrogenními vlastnostmi.

Uvolněte formu a složení

Jessova léková forma - potahované tablety: bikonvexní, kulaté, jádro při přetržení od téměř bílé po bílou: aktivní - světle růžová, na jedné straně je ve správném šestiúhelníku rytina ve formě písmen „DS“; placebo - bílé, vyryté na jedné straně ve správném šestiúhelníku ve formě písmen „DP“ (28 ks, z toho 24 aktivních a 4 placebo, v blistrech, ve skládací knize 1 nebo 3 blistry; každý 30 ks. (aktivní tablety) v blistrech, po 1 blistru ve flex-kartuších, v lepenkové krabici 1 nebo 3 flex-kartuše, případně kompletní s dávkovačem Clyk).

Aktivní složky v 1 aktivní tabletě:

 • ethinylestradiol (ve formě betadex klatrátu) - 0,02 mg;
 • drospirenon - 3 mg.

Pomocné složky v 1 tabletě (aktivní / placebo):

 • jádro: monohydrát laktózy - 48,18 / 23,205 mg, mikrokrystalická celulóza - 0 / 54,21 mg, kukuřičný škrob - 28/0 mg, stearát hořečnatý - 0,8 / 0,585 mg;
 • skořápka: mastek - 0,3036 / 0,2024 mg, hypromelóza - 1,5168 / 1,0112 mg, oxid titaničitý - 1,1748 / 0,7864 mg, červené barvivo oxid železitý - 0,0048 / 0 mg.

Farmakologické vlastnosti

Farmakodynamika

Jess je jednou z kombinovaných hormonálních kontraceptiv, které mají antimineralokortikoidní a antiandrogenní účinky..

Antikoncepční účinek je založen na interakci různých faktorů, z nichž nejdůležitější jsou změny ve vlastnostech cervikální sekrece a potlačení ovulace..

Pokud je Pearl index používán správně, je menší než 1 (může se zvýšit, pokud nebude dodržen doporučený režim příjmu).

Během léčby je menstruační cyklus pravidelnější, bolestivá období se rozvíjejí méně často, intenzita krvácení klesá, což snižuje pravděpodobnost anémie. Podle výsledků epidemiologických studií navíc užívání kombinovaných perorálních kontraceptiv pomáhá snižovat pravděpodobnost vzniku rakoviny vaječníků a endometria..

Jedna z aktivních složek Jes - drospirenon - má anti-mineralokortikoidní účinek. Zabraňuje zvýšení tělesné hmotnosti a vzniku otoků, které jsou spojeny s retencí tekutin vyvolanou estrogeny, v důsledku čehož je lék dobře snášen. Drospirenon má pozitivní vliv na premenstruační syndrom (PMS).

Drospirenon má také antiandrogenní aktivitu a pomáhá redukovat akné, mastné vlasy a pokožku. Tento účinek je podobný účinku přírodního progesteronu, který je produkován tělem..

Drospirenon nemá estrogenní, androgenní, antiglukokortikoidní a glukokortikoidní aktivitu. To vše v kombinaci s antiandrogenním a antimineralokortikoidním účinkem poskytuje drospirenon s farmakologickým a biochemickým profilem podobným přirozenému progesteronu..

Drospirenon, pokud se používá s ethinylestradiolem, má příznivý účinek na lipidový profil charakterizovaný zvýšením HDL.

Jess lze užívat v obvyklém („24 + 4“) nebo „flexibilním“ (rozšířeném) režimu, který spočívá v nepřetržitém příjmu aktivních pilulek po dobu 120 dnů. Kontinuální doba užívání tedy může být od 24 do 120 dnů a přestávka v užívání tablet by neměla být delší než 4 dny. Tento terapeutický režim je možný pouze s dávkovačem Clyk a flex kazetami. Umožňuje dosáhnout maximální délky období bez krvácení (až 120 dnů) a snížit celkový počet dnů menstruace za rok na 41 dní.

Farmakokinetika

Drospirenon

Absorpce: látka je rychle a téměř úplně absorbována; biologická dostupnost - 76–85% (příjem potravy nemá žádný účinek); Cmax (maximální koncentrace látky) v séru je dosaženo přibližně po 1–2 hodinách a je přibližně 38 ng / ml.

Distribuce: po perorálním podání dochází k dvojfázovému poklesu sérového drospirenonu s T1/2 (poločas) 1,6 ± 0,7 hodiny, respektive 27 ± 7,5 hodiny. Neváže se na globulin, k vazbě dochází u sérového albuminu. Css max (koncentrace v ustáleném stavu během cyklického podávání) látky v séru je dosažena mezi 7. a 14. dnem léčby a je přibližně 70 ng / ml.

Metabolismus: Látka je rozsáhle metabolizována. Plazmatické metabolity jsou zastoupeny hlavně kyselými formami drospirenonu. Drospirenon je také substrátem pro oxidační metabolismus, který je katalyzován izoenzymem cytochromu P450 CYP3A4.

Vylučování: rychlost metabolické clearance látky v séru je 1,5 ± 0,2 ml / min / kg. T1/2 - asi 40 hodin. Je zobrazen beze změny pouze ve stopových množstvích. K vylučování metabolitů dochází ledvinami a střevy v poměru přibližně 1,4: 1,2.

Ethinylestradiol

Absorpce: zcela a rychle vstřebává; po jednom orálním podání Cmax je dosaženo za 1-2 hodiny a je přibližně 88-100 pg / ml. Absolutní biologická dostupnost při prvním průchodu játry je asi 60%. Biologická dostupnost ethinylestradiolu může snížit současný příjem potravy.

Distribuce: sérová koncentrace ethinylestradiolu klesá ve dvou fázích, T1/2 terminální fáze je 24 hodin. Vypadá to, žed je asi 5 l / kg. Látka je významně, ale nikoli konkrétně, spojena se sérovým albuminem (přibližně 98,5%) a způsobuje zvýšení koncentrací SHBG v séru.

Metabolismus: Látka podléhá významnému primárnímu metabolismu v játrech a střevech. Rychlost metabolické clearance - přibližně 5 ml / min / kg.

Vylučování: prakticky nezobrazeno beze změny. Metabolity etinylestradiolu se vylučují střevem a ledvinami v poměru 6: 4. T.1/2 metabolity - 24 hodin.

Indikace pro použití

Jess je předepsána pro antikoncepci, včetně souběžné léčby středního akné (akné vulgaris) a těžkého premenstruačního syndromu.

Kontraindikace

 • přítomnost zvýšeného rizika arteriální / venózní trombózy;
 • trombóza (arteriální a žilní) a tromboembolismus (včetně plicního tromboembolismu, trombózy hlubokých žil, infarktu myokardu), včetně zatížené anamnézy těchto onemocnění, cerebrovaskulární poruchy;
 • přítomnost predispozice (dědičné nebo získané) k arteriální / venózní trombóze (včetně rezistence na aktivovaný protein C, nedostatek antitrombinu III, proteinu C a S), hyperhomocysteinemie, protilátky proti fosfolipidům;
 • nedostatek adrenalinu;
 • maligní / benigní jaterní nádory, včetně anamnézy;
 • hormonálně závislá maligní onemocnění, včetně mléčných žláz nebo pohlavních orgánů, včetně diagnostikovaných nebo podezřelých;
 • těžké / akutní selhání ledvin;
 • krvácení z pochvy s nejasnou etiologií;
 • angina pectoris, přechodné ischemické ataky a další stavy předcházející trombóze, včetně zatížené anamnézy;
 • migréna, doprovázená fokálními neurologickými příznaky, včetně zatížené anamnézy;
 • selhání jater a závažné onemocnění jater (před normalizací ukazatelů);
 • diabetes mellitus s vaskulárními komplikacemi;
 • malabsorpce glukózy a galaktózy, nedostatek laktázy, intolerance laktózy;
 • těhotenství (potvrzené nebo podezřelé) a období kojení;
 • individuální nesnášenlivost složek léčiva.

Relativní (nemoci / stavy, v jejichž případě Jesovo jmenování vyžaduje posouzení poměru přínosů a rizik):

 • přítomnost rizikových faktorů pro rozvoj trombózy a tromboembolie, včetně kouření, trombózy, zatížené rodinné anamnézy infarktu myokardu nebo cévní mozkové příhody v mladém věku, migrény, rozsáhlých traumat, vážných chirurgických zákroků, onemocnění srdečních chlopní, poruch srdečního rytmu, dlouhodobé imobilizace, dyslipoproteinemie, obezita arteriální hypertenze;
 • dědičný angioedém;
 • další nemoci, u kterých se mohou vyskytnout poruchy periferního oběhu, včetně diabetes mellitus, systémového lupus erythematodes, hemolyticko-uremického syndromu, flebitidy povrchových žil, srpkovité anémie, ulcerózní kolitidy a Crohnovy choroby;
 • nemoc jater;
 • hypertriglyceridemie;
 • poporodní období;
 • nemoci, které se poprvé objevily nebo zhoršily během těhotenství nebo na pozadí předchozího užívání pohlavních hormonů, například cholestáza, žloutenka, porfyrie, cholelitiáza, otoskleróza se sluchovým postižením, opary těhotných žen, Sydenhamova chorea.

Návod k použití Jess: metoda a dávkování

Režim příjmu "24 + 4"

Tablety Jess je třeba užívat denně (bez přerušení), přibližně ve stejnou dobu, 1 ks. den s trochou vody. Po 28 dnech (po ukončení užívání tablet z předchozího balení) pokračuje příjem z nového balení. Krvácení z vysazení obvykle začíná 2-3 dny po zahájení užívání placeba (neaktivní, bílé) a může pokračovat až do zahájení dalšího balení..

„Flexibilní“ režim příjmu

Tablety je třeba užívat denně, přibližně ve stejnou dobu, 1 ks. den s trochou vody. Tento režim lze použít pouze s flex kazetami a dávkovačem Clyk. Jess se užívá nepřetržitě po dobu nejméně 24 dnů. Na základě rozhodnutí pacienta lze mezi 25 a 120 dny léčby udělat přestávku maximálně 4 dny. Interval v léčbě by měl být stanoven nejpozději do 120 dnů nepřetržitého užívání pilulek. Užívání pilulek po každé přestávce by mělo trvat minimálně 24 dní, maximálně 120 dní. Krvácení z vysazení se obvykle objeví během přestávky v užívání léku. Pokud se objeví špinění / krvácení z pochvy po dobu 3 po sobě jdoucích dnů v období od 25 do 120 dnů, doporučuje se pauza 4 dny, což sníží celkový počet dnů krvácení.

Začněte užívat drogu

 • absence užívání hormonální antikoncepce v předchozím měsíci: léčba začíná 1. den menstruačního cyklu (tj. 1. den menstruačního krvácení), další antikoncepční opatření nejsou nutná. Pokud je příjem zahájen 2-5. Den - prvních 7 dní se doporučuje používat bariérové ​​metody antikoncepce;
 • přechod z jiné kombinované perorální antikoncepce, vaginálního kroužku nebo antikoncepční náplasti: je lepší zahájit léčbu následující den po užití poslední aktivní tablety, nejpozději však následující den po obvyklé sedmidenní pauze (21 tablet v balení) nebo po užití poslední neaktivní tablety (v balení po 28 tabletách) ); vaginální kroužek nebo náplast - léčba začíná v den odstranění, nejpozději však v den, kdy by měla být nalepena nová náplast nebo vložen nový kroužek;
 • přechod z antikoncepce obsahující pouze progestogeny nebo z nitroděložní antikoncepce uvolňující progestogen (prvních 7 dní se doporučuje používat bariérové ​​metody antikoncepce): přechod z „mini-pilulky“ - léčbu můžete zahájit každý den (bez přerušení); přechod z implantátu nebo nitroděložní antikoncepce s gestagenem - léčba začíná dnem jejich odstranění; přechod z injekční antikoncepce - léčba začíná dnem další injekce;
 • použití po potratu (spontánní / lékařské) a porodu: potrat v prvním trimestru těhotenství - můžete začít užívat Jess okamžitě po potratu bez dalších ochranných opatření; potrat ve druhém trimestru a porod (při absenci kojení) - léčba může být zahájena po 21-28 dnech (pokud léčba začne později, jsou nutné další bariérové ​​metody antikoncepce po dobu 7 dnů). V případech, kdy již došlo ke sexuálnímu kontaktu, musíte počkat na první menstruaci nebo vyloučit těhotenství.

Ukončení terapie

Jesse můžete kdykoli odmítnout vzít. V případech plánování těhotenství se po ukončení léčby doporučuje počkat na přirozené menstruační krvácení..

Užívání zmeškaných pilulek

Pokud byly placebo pilulky vynechány během režimu „24 + 4“, doporučuje se je vyhodit, aby nedošlo k náhodnému prodloužení doby užívání. Nejsou nutná žádná další opatření.

Všechna další doporučení se vztahují na užívání aktivních pilulek..

Pokud je zpoždění menší než 24 hodin, účinek Jess se nesníží. Vynechaná jednotlivá dávka by měla být užita co nejdříve, aniž by došlo ke změně dávkovacího režimu.

Po delší dobu může být antikoncepční ochrana snížena. Čím více tablet bylo vynecháno a čím blíže je přestávka k fázi užívání neaktivních tablet (režim „24 + 4“) nebo k období bez užívání tablet („flexibilní“ režim), tím vyšší je pravděpodobnost těhotenství. V takových případech musíte dodržovat následující doporučení:

 • přestávka v užívání Jess by neměla být delší než 7 dní (pro „flexibilní“ režim a režim „24 + 4“ je doporučený interval pro užívání aktivních pilulek 4 dny);
 • adekvátní suprese systému hypotalamus-hypofýza-ovaria je dosaženo po 7 dnech kontinuální léčby.

Pomocí dávkovače Clyk můžete ovládat příjem pilulek. Dávkovač také varuje ženu v případech, kdy je nutné použít další metodu antikoncepce (se symbolem „vykřičníku“ na displeji, když vynecháte užívání pilulek nebo budete-li pilulky užívat nepravidelně déle než 7 dní v řadě). V případě vynechání více než jedné tablety se doporučuje poradit se s lékařem.

Pokud nejsou informace z dávkovače Clyk k dispozici nebo pokud existují pochybnosti o jeho spolehlivosti, je třeba postupovat podle následujících doporučení.

1–7 dní, s výhradou některého ze způsobů podání: vynechanou pilulku musíte užít co nejdříve, i kdyby to znamenalo užít 2 pilulky najednou. Během následujících 7 dnů by žena měla použít další ochranná opatření. Pokud došlo k pohlavnímu styku do 7 dnů před datem průchodu, měla by se vzít v úvahu pravděpodobnost těhotenství.

8–14 dní v režimu „24 + 4“ a 8–24 dní v „flexibilním“ režimu: vynechanou tabletu musíte užít co nejdříve, i kdyby to znamenalo užít 2 tablety najednou. Dávkovací režim by dále neměl být upravován. Pokud v předchozím období nedošlo k porušení Jessova schématu, neměly by se používat další ochranné metody. Jinak, nebo pokud jsou vynechány ≥ 2 tablety po dobu 7 dnů, je třeba dodržovat doporučení pro další ochranná opatření.

15–24 dní v režimu „24 + 4“ a 25–120 dní v „flexibilním“ režimu: během tohoto období existuje možnost snížení účinnosti léku. Jedno z následujících dvou pravidel musí být přísně dodržováno. Navíc pokud během 7 dnů před první vynechanou pilulkou nebyl porušen režim užívání drog, není nutné používat další ochranná opatření. V opačném případě byste měli použít první z následujících schémat a navíc používat bariérovou metodu antikoncepce po dobu 7 dnů.

 1. Vynechanou dávku musíte užít co nejdříve, i když musíte vypít 2 tablety najednou. Režim „24 + 4“ - následující pilulky se užívají v obvyklou dobu, dokud nedojdou aktivní pilulky v balíčku, poté musíte začít užívat aktivní pilulky z nového balení, vynecháním placeba. Do konce příjmu z nového balení je výskyt krvácení z vysazení nepravděpodobný, nicméně je možné špinění / průlomové krvácení. „Flexibilní“ režim - tablety by se měly užívat denně po dobu nejméně 7 dnů.
 2. Režim „24 + 4“ - užívání aktivních pilulek lze přerušit a po 4 dnech přerušení můžete začít užívat nový balíček obvyklým způsobem. V případech, kdy během užívání placeba nedošlo ke krvácení z vysazení, musí být potvrzena absence těhotenství. „Flexibilní“ režim - je přípustné udělat si čtyřdenní přestávku (včetně dne přijetí) a poté zahájit nový cyklus. Pokud ke krvácení z vysazení nedojde v dalším období přestávky, lze předpokládat těhotenství.

Na pozadí závažných gastrointestinálních poruch může být absorpce Jess neúplná, a proto je třeba přijmout další ochranná opatření.

Pokud v období 3-4 hodin po užití aktivní tablety došlo k průjmu nebo zvracení, musíte dodržovat doporučení pro vynechání tablet nebo si vzít další jednotlivou dávku.

Aby se oddálil nástup krvácení z vysazení, měly by být neaktivní tablety vynechány. Tuto dobu lze tedy prodloužit o jakékoli období až do konce tablet z balení. Aktivní pilulky můžete kdykoli přestat užívat přestávkou 4 dny.

Vedlejší efekty

Možné nežádoucí účinky při sledování dvou způsobů podání (> 10% - velmi často;> 1% a 0,1% a 0,01% a

Antikoncepční Jess: návod k použití

Hormonální lék Jess je kombinovaná perorální antikoncepce.

Složení přípravku

Pro kurz "24 + 4" v droze Jess poskytuje sadu dvou typů pilulek: aktivní as placebovým účinkem.

Obsah aktivních (světle růžových) pilulek:

 • Aktivní složky: ethinylestradiol (ve formě betadex klatrátu) - 20 μg, drospirenon - 3 mg
 • Další složky tvořící jádro a obal: laktóza ve formě monohydrátu, kukuřičný škrob, E572, hypromelóza, mastek, E171, E172.

Bílé tablety (placebo):

 • Složení jádra: laktóza ve formě monohydrátu, CMB, E572
 • Potah: hypromelosa, mastek, E171.

Jess pro flexibilní léčebný režim představují pouze aktivní pilulky. Obsah látky je identický.

Obsah ethinylestradiolu a drospirenonu se neliší od předchozí formy, ale kompozice obsahuje další aktivní složku - levomefolát vápenatý v množství 451 mg.

Strukturní a potahové látky: složení Jess Plus, hyprolóza a primelosa, růžový lak, hypromelóza, makrogol, E171, barvivo.

Hlavní látkou placebových tablet je levomefolát vápenatý.

Pomocné přísady (jádro a povlak) - laktóza, CMK, primelosa, E171, barevný lak, makrogol, mastek, E171 atd..

Léčivé vlastnosti

Jess je kombinovaný OC, který má antimineralokortikoidní a antiandrogenní účinky. Hlavní složky antikoncepce vyvolávají mnoho různých reakcí, jejichž výsledkem je potlačení možnosti ovulace a změna struktury cervikálního sekrece, která znemožňuje vniknutí spermií do děložní dutiny.

Navíc hormonální pilulky Jess normalizují menstruační cyklus, zabraňují nadměrné hmotnosti a vzniku otoků, proto jsou zpravidla tělem dobře snášeny..

Ethinylestradiol je hlavní složkou zajišťující požadovanou akci. Látka patří k estrogenům: potlačuje ovulaci a mění kvalitu cervikální sekrece. Vzhledem k tomu, že použití pouze jedné látky má negativní účinky, je doplněna další složkou..

Drospirenon obsažený v OK eliminuje projevy PMS. Proto je lék předepisován ženám se závažnými nežádoucími příznaky: psycho-emoční poruchy, nepohodlí a bolest na hrudi, akné, zvýšená mastnost pokožky a vlasů. Syntetický hormon nemá androgenní, estrogenní, antiglukokortikoidní vlastnosti, jeho vlastnosti jsou velmi podobné přirozenému progesteronu.

Rozdíl mezi Jess a Jess Plus

Výrobci také vydávají další verzi OK - opevněnou Jess Plus. Od prvního činidla se liší zahrnutím třetí složky - levofoliate vápníku. Kromě toho je látka k dispozici v obou typech tablet - v aktivních i dudlících..

Tato složka je derivátem kyseliny listové, ale na rozdíl od ní má bioaktivní vlastnosti, proto se vstřebává úplněji a působí rychleji.

Průměrná cena: 1072 rublů za kalendářní balíček, flex kazeta (30 ks) - 1713 rublů, zařízení s dávkovačem (30 ks) - 2288 rublů.

Lemofolát je nezbytný k doplnění zvýšené spotřeby a zajištění požadované hladiny folátu v ženském těle během těhotenství a kojení. Jeho zahrnutí do antikoncepce eliminuje hrozbu vzniku anomálie neurální trubice u plodu v případě početí na pozadí OK nebo bezprostředně po ukončení kurzu.Proto gynekologové často řeknou ženám, které plánují mateřství brzy, že je lepší přejít z Jess na Jess plus..

Uvolněte formuláře

Antikoncepce Jess je vyráběna ve formě sady skládající se z 24 aktivních pilulek a 4 bílých pilulek s placebovým účinkem.

Aktivní tablety jsou uzavřeny ve světle růžovém filmovém potahu. Pilulky jsou kulaté, konvexní na obou stranách. Na jedné z ploch je vytlačen běžný šestiúhelník se zkratkou DS ve středu. Na rozbité tabletě je viditelný bílý obsah a světle růžová skořápka. Neaktivní tablety mají stejný tvar, ale liší se od aktivních pilulek svým bílým potahem. Povrch má také pravidelný šestiúhelník, ale nápis ve středu je jiný - DP.

Existuje několik typů obalů pro Jess medicínu:

 • Tablety „24 + 4“ jsou baleny v blistrech s kalendářním indexem uzavřených v papírové krabičce.
 • Antikoncepce, která se skládá pouze z aktivních pilulek, je balena po 30 kusech ve speciálních flexi zásobnících s dávkovačem Clyk nebo bez něj. Zařízení s pilulkami je zabaleno spolu s anotačním průvodcem pro použití v kartonových krabicích.

Jess Plus

Průměrné náklady: (28 kusů) - 1080 rublů, (84 kusů) - 2800 rublů.

Lék se skládá ze sady aktivních a neaktivních tablet.

 • Aktivní (24 ks) - kulatý, z obou stran konvexní, uzavřený v růžové krytině. Zlomenina vykazuje bílý obsah a růžovou skořápku. Jedna ze stran je označena vyraženým písmenem Z uzavřeným ve značkovém šestiúhelníku.
 • Neaktivní (4 ks) - mají stejný tvar, ale liší se barvou skořápky - je bledě oranžová. Povrch je označen písmenem M v pravidelném šestiúhelníku.

Produkt je balen v blistrech po 28 kusech. Balení lepenky je doplněno jednou deskou, instrukcí o přijetí, kalendářem vstupního účetnictví a sadou samolepek nebo skládací knihou se sadou samolepících samolepek pro vedení záznamů o přijetí.

Způsob aplikace

Vlastnosti užívání tablet určuje lékař v souladu s indikacemi a stavem těla pacienta. Je možné provádět příjem Jess podle jednoho ze schémat: „24 + 4“ a „flexibilní“. Žena si může vybrat nejvhodnější pro sebe.

Metoda „24 + 4“

U tohoto schématu by měly být tablety užívány v souladu s kalendářem na blistru. Aby dosáhli maximálního účinku, musí být každý den opilé jednou hodinou, aniž by v kurzu umožňovaly přestávky. Po skončení 24 aktivních pilulek začnou užívat neaktivní pilulky (placebo), během nichž dochází ke krvácení jako menstruace. Po skončení blistru začnou okamžitě dostávat nový. S výhradou všech pravidel přijímání a vyhýbání se mezerám je cyklus normalizován a krvácení nastává každý den v měsíci.

Flexibilní schéma přijímání

Tato metoda antikoncepce se používá pouze u aktivních pilulek obsažených v zásobních vložkách (s dávkovačem nebo bez dávkovače).

Pilulky se také užívají každý den, jeden kus spolu s trochou vody. Kurz probíhá bez přerušení, ne méně než 24 dní. Je-li nutná pauza, je povoleno dočasně pozastavit užívání pilulek po 25. dni kurzu, nejpozději do 120. dne. Doba takového oddechu je 4 dny. Prodloužit je nepraktické, protože antikoncepční účinek klesá.

Každé obnovení kurzu po 4denním intervalu je považováno za nový cyklus s minimální délkou 24 dnů a maximální délkou 120. Krvácení z vysazení nastává během 4denní přestávky.

Pokud se u ženy během nepřetržitého užívání hormonálních léků objeví špinění (nebo krvácení), které trvá 3 dny, je vhodné si udělat pauzu ke snížení krvácivosti.

Příjem pilulek dobře usnadňuje zařízení švihnutí kazety s dávkovačem, protože mají funkci pro ukládání doby příjmu, která je zobrazena na displeji zařízení. Pacient tak může vždy vyjasnit čas schůzky a najít OK pas.

Vlastnosti přijímání OK Jess

 • Pokud žena dříve neužívala nic v pořádku

První aktivní tabletu vypijte v den začátku MC, není tedy potřeba žádné další ochranné pomůcky. Tabletu můžete pít maximálně 2–5 dní, ale v tomto případě se budete muset uchýlit k dalším ochranným prostředkům.

 • Pokud bylo dříve použito jiné kombinované OK

Doporučuje se pít Jess následující den po ukončení předchozí kúry nebo striktně po skončení předepsané přestávky (nebo po skončení placeba). Pokud před Jessem pacientka použila vaginální antikoncepční kroužek nebo náplast, pak se OK provede v den odstranění VC nebo odstranění náplasti.

 • Přechod od gestagenní antikoncepce

Po zrušení „mini-pití“ můžete pilulku vypít v jakýkoli vhodný den, pokud byl implantát nebo VC - v den jejich odstranění. Pokud byly podány injekce, tableta se užije v den dalšího postupu. Ve všech těchto případech byste se měli chránit bariérami po dobu jednoho týdne..

 • Jak pít Jess po ukončení těhotenství

Pokud byl potrat proveden v prvním termínu nebo došlo k potratu, je okamžitě provedeno OK - budou vyžadována pomocná opatření.

Po přerušení na druhé období nebo porod začíná příjem Jess po 21-28 dnech (pokud není GV). Pokud začnete kurz později, budete se muset od prvního dne přijetí dodatečně chránit. Ale v případě nechráněné PA, ke které došlo v tomto intervalu, je lepší odložit OK až do nástupu menstruace, nebo se ujistit u lékaře, že nedojde k těhotenství.

Jess Pill Přeskočit

Nemusíte si dělat starosti s vynecháním neaktivních pilulek. Zapomenuté placebo je lepší vyhodit, aby se vyloučil jeho příjem, a tím se prodloužil průběh dudlíků. Pokud však žena nemohla včas vzít aktivní pilulku, měla by udělat následující:

Pokud je zpoždění kratší než 24 hodin, neovlivní to antikoncepční účinek. Zapomenutá pilulka by měla být vypita co nejdříve a další by měla být užita v souladu s plánem.

Se zpožděním přijetí po dobu delší než jeden den se antikoncepční účinek oslabuje. V tomto případě musíte dodržovat pravidla:

 • Průběh přijetí nelze zastavit na více než 7 dní (pro režim „24 + 4“) nebo 4 dny (pro flexibilní použití)
 • Aby se vytvořila koncentrace OC, která může potlačit systém hypotalamus-hypofýza-vaječníky, je nutný nepřetržitý 7denní příjem OC.

Aby se těmto situacím předešlo, je v zásobníku s dávkovačem Clyk opatřen výstražný systém. Pokud Jess chybí, na displeji se objeví vykřičník. Po týdnu přijetí zmizel.

Pokud nejsou k dispozici informace (pokud je zařízení poškozené nebo pochybujete o spolehlivosti dat), musíte v závislosti na dni předání postupovat následovně:

1-7 dní: vypijte vynechanou pilulku Jess, pokud se příjem shoduje s další porcí, vezměte dvě najednou. Poté bude trvat týden používat kondomy nebo jiné nehormonální léky..

8–14 dní „24 + 4“ a 8–24 dní „flexibilní“: dělají totéž - vypijí zapomenutou pilulku, pokud se shodují s další hodinou užívání - dvě. Pokud po dobu jednoho týdne nedošlo k žádným přestávkám, nemusíte nic používat dodatečně, pokud ne, uchýlejte se k bariérové ​​ochraně.

15–24 dní („24 + 4“) nebo 25–120 („flexibilní“ příjem): pokud předtím žena nezapomněla pít v pořádku, musí jen zapomenout na opomenutí - co nejdříve si vezměte pilulku a v případě potřeby vypijte dvě kousky. Pokud došlo ke zpoždění blíže ke konci blistru - vezměte chybějící růžovou pilulku z nového disku, až dojde všech 24 aktivních - pokračujte k „figurínám“. Pokud byly v předchozím týdnu povoleny opomenutí, budou nutné další ochranné prostředky. S výhradou podmínek přijetí není nutná zvýšená ochranná opatření. Pokud se použije „flexibilní“ schéma, mělo by se alespoň na týden zabránit zapomínání.

Další způsob, jak napravit situaci, je povolen, když je povolení, které se stalo blíže ke konci narůžovělých tablet: nemůžete vypít zapomenutý lék, ale udělat si přestávku - po dobu 7 dnů nebo 4 (v závislosti na způsobu podání). A po skončení intervalu obnovte cyklus příjmu.

Poradenství v případě zvracení nebo průjmu

Koncentraci přípravku OK lze snížit zvracením nebo průjmem, pokud po podání uběhly méně než 3-4 hodiny. Chcete-li vyplnit mezeru, musíte si vzít další růžovou pilulku a poté postupovat podle doporučení v případě chybějících pilulek.

Abstinenční krvácení

Pokud je nutné posunout čas nástupu „menstruace“ metodou „24 + 4“, musíte vynechat placebo a po užití všech růžových pilulek okamžitě začít užívat z nové destičky.

Se zpožděním na kratší dobu můžete přerušit příjem aktivních tablet, zbytek lze zlikvidovat) a okamžitě přejít na placebo (pít maximálně 4 dny). tento přístup vám umožní posunout „měsíční“ o 2–3 dny a v tomto případě začnou na pozadí další dávky tabletů.

Pokud je třeba odložit „menstruaci“ na jiný den, měli byste snížit množství užívaného placeba o požadovaný počet dní. Potom se o toto množství posunete počátkem krvácení..

Jak se přípravek Jess Plus užívá

OK je určen pro 28denní kurz: nejdříve se užívají růžové pilulky, po jejich ukončení oranžové dudlíky. Po dokončení jednoho kurzu Jess Plus instrukce doporučuje, abyste okamžitě zahájili nový blistr. Jinak podmínky přijetí, doplnění průkazu - odpovídají také Jess.

Jak se vzdát Jesse

Náhlé ukončení příjmu hormonů může vyvolat negativní reakci těla. Z důvodu ochrany před šokem proto může schéma zrušení určit pouze lékař. Nouzové odmítnutí ze strany OK je možné, pokud vyvolalo život ohrožující stavy. Ale poté, co se stav normalizuje, určitě potřebuje navštívit lékaře, aby mohla upravit další akce..

Během těhotenství a kojení

Antikoncepční léky Jess je zakázáno používat těhotnými a kojícími ženami. Navzdory tomu nelze u žen s normálně fungujícím reprodukčním systémem vyloučit početí. I když je koncepce při správném používání antikoncepce nepravděpodobná, může dojít k vynechání tablet.

V případě těhotenství je třeba antikoncepci okamžitě vysadit a poradit se s lékařem. Navzdory nedostatku klinických údajů o negativních účincích léku na vývoj plodu je známo, že tablety mají škodlivý vliv na vývoj potomků u zvířat. Proto nelze takový scénář ve vztahu k osobě vyloučit..

OK může ovlivnit kvalitu laktace, protože pod vlivem tablet dochází ke snížení objemu uvolněného mléka a ke změně jeho složení. Některé z účinných látek navíc pronikají do mateřského mléka a přecházejí na dítě, což může negativně ovlivnit jeho zdraví..

Kontraindikace

Antikoncepci Jess nelze použít, pokud má žena alespoň jeden z následujících příznaků:

 • Trombóza (včetně plicní embolie, infarktu myokardu, cévní mozkové příhody), cerebrovaskulární onemocnění v době jmenování Jess nebo v anamnéze
 • Současný stav nebo anamnéza stavů, které předcházejí trombóze (angina pectoris, ischemie atd.)
 • Diagnostikovaná predispozice (vrozená nebo získaná) ke vzniku krevních sraženin
 • Vysoká hrozba trombózy tepen a žil
 • Migréna s fokálním neurologickým deficitem (v době Jessova jmenování nebo přítomnosti v anamnéze)
 • Diabetes mellitus se současnými vaskulárními lézemi
 • Nedostatečná funkce jater a závažná patologie (možnost použití antikoncepce by měla být zvážena až po normalizaci práce orgánu)
 • Jakékoli novotvary jater (aktuální nebo anamnéza)
 • Nedostatek ledvin a nadledvin
 • Diagnostikovaná rakovina vnitřních orgánů (včetně domnělých)
 • Vaginální krvácení neznámého původu
 • Potvrzené nebo možné těhotenství, období hepatitidy B.
 • Individuální přecitlivělost na Jess přísady
 • Vzhledem k obsahu laktózy v tabletách: imunita vůči laktóze, nedostatek laktázy, malabsorpce GH.

Pokud v době jmenování Jess neměl pacient důvod zakázat lék, ale v průběhu léčby se tyto příznaky objevily, pilulky by měly být okamžitě zrušeny a kontaktovat ošetřujícího gynekologa.

Jmenování antikoncepční Jess by mělo být prováděno s maximální opatrností, s analýzou poměru přínosů a škod pro následující faktory:

 • Hrozba tvorby trombů je vyšší v důsledku kouření, pokud měli nejbližší příbuzní v mládí infarkt myokardu nebo intrakraniální krvácení, jakož i v důsledku nadváhy, hypertenze, častých migrén, srdečních chorob, vážných operací, těžkých úrazů
 • Nemoci, které vyvolávají poruchy oběhu v mozku, cukrovka, Crohnova choroba, SLE, srpkovitá anémie
 • Dědičný angioedém
 • Vysoké plazmatické triglyceridy
 • Nemoc jater
 • Nemoci, které se vyskytly během těhotenství nebo se vyvinuly po předchozí hormonální terapii
 • Poporodní období.

Používání antikoncepčních pilulek Jess Plus je zakázáno za přítomnosti stejných faktorů.

Preventivní opatření

Při předepisování Jess je nutné pečlivě studovat stávající rizikové faktory a během přijetí pečlivě sledovat reakce těla. V případě nežádoucích účinků byste se měli poradit s lékařem a analyzovat možnost zrušení OK.

Údaje z lékařského výzkumu naznačují vztah mezi OC a rozvojem tromboembolických stavů. Hrozba rozvoje VTE se nejsilněji projevuje v prvním roce přijetí a po obnovení kurzu po přestávce delší než jeden měsíc. V druhém případě jsou obzvláště riskantní první tři měsíce přijetí. Pokud je pacient v pořádku, měl by věnovat pozornost následujícím příznakům patologie:

Hluboká žilní trombóza:

 • Otok na jedné straně nohou nebo podél žíly
 • Bolestivost a znepokojující nepohodlí v nohou, které se projevují pouze ve vzpřímené poloze nebo při pohybu
 • Místní nárůst teploty v problémových oblastech nohou
 • Změna stavu kůže na nohou (zarudnutí nebo jiný nádech).
 • Problémy s dýcháním (těžké nebo dušnost)
 • Náhlý kašel (někdy s krví)
 • Bolesti na hrudi, obzvláště silné při inspiraci
 • Závrať
 • Zvýšená úzkost
 • Porucha srdečního rytmu.

Když se tyto příznaky objeví, je nutná okamžitá akce, protože arteriální TE může vést k cévní mozkové příhodě, IM a vaskulární obstrukci. Pokud se objeví několik příznaků současně a jeden z nich je nejvýraznější, nelze vyloučit vzájemné posilování negativních tendencí. V takovém případě musí být Jess okamžitě zrušen..

Riziko trombózy a PE se zvyšuje:

 • S věkem
 • U kuřáků (zvláště často u žen starších 35 let)
 • Kvůli nadváze a zvláště silně u obezity
 • V přítomnosti patologie u blízkých příbuzných
 • Kvůli prodloužené nehybnosti
 • V důsledku utrpěl vážný chirurgický zákrok, jakékoli operace na nohou, rozsáhlá zranění. V těchto případech je nutné zrušit OK, dokud nebude dosaženo plné mobility. Kromě toho je třeba mít na paměti, že prodloužená imobilizace je také považována za dlouhý pobyt v letadle po dobu delší než 4 hodiny.
 • Když se změní složení lipoproteinů v krvi
 • S hypertenzí, migrénou
 • V důsledku abnormálních srdečních chlopní, fibrilace síní.

Před předepsáním Jess by žena měla být informována o riziku těchto jevů a příznacích tvorby trombů..

Křížové lékové interakce

Jess doporučuje postupovat podle pokynů k použití s ​​ohledem na možné vzájemné reakce s látkami jiných léků.

Léky zaměřené na indukci jaterních enzymů při interakci s OC zvyšují clearance pohlavních hormonů, což vyvolává krvácení z vysazení a změnu (zvýšení nebo snížení) antikoncepčního účinku. V případě snížení účinku antikoncepce se doporučuje dodatečně se chránit jinými nehormonálními přípravky. Během léčby těmito léky a po jejím ukončení - po dobu dalších 28 dnů by měla být aplikována další antikoncepční opatření..

Mezi léky, které oslabují účinek přípravku Jess, patří: antiepilepika (fenytoin, primidon, karbamazepin), barbituráty, antibiotikum rifampicin. Při kombinaci s Oxkarbazepinem, Felbamatem, Griseofulvinem a léky na bázi třezalky tečkované je nutná opatrnost.

Působení Jess se mění v kombinaci s inhibitory proteázy HIV nebo hepatitidy C, některých léků ze skupiny NNRTI. Při předepisování je nutné vzít v úvahu možné důsledky pro obsah hormonů v těle..

Při současném užívání s inhibitory CYP3A4, Diltizem, Verapamil, grapefruitový džus, dochází ke zvýšení plazmatických hormonů (jednotlivě nebo všech).

Jess je schopna ovlivnit metabolické procesy jiných léků: zvýšit plazmatickou koncentraci ciplosporinu nebo snížit lamotrigin.

Pokud je nutné kombinovat Jess s inhibitory angiotensie a NSAID, měl by být sledován obsah draslíku v plazmě. Je obzvláště důležité provádět výzkum v raných fázích kurzu..

Nežádoucí účinky a předávkování

V průběhu Jess nejsou vyloučeny nežádoucí účinky, projevující se v podobě různých poruch:

 • Hematopoéza: změny ve složení krve - anémie, nízký počet krevních destiček
 • Imunitní systém: projevy alergií, přecitlivělost na složky OC
 • Metabolické procesy: zvýšená chuť k jídlu nebo anorexie, zvýšený obsah draslíku, snížený obsah sodíku
 • Psycho-emoční stav: labilita nálady, depresivní stavy, ospalost / nespavost, nedostatek orgasmu
 • NS: bolesti hlavy, vertigo, parestézie, třes končetin
 • Orgány vidění: zánět spojivek, suchost sliznice oka, snížené vidění
 • CVS: tachykardie, migrény, křečové žíly, hypertenze, poškození cév, krvácení z nosu, VTE, arteriální tromboembolismus (ATE)
 • GIT
 • Kůže: vyrážka, svědění, chloasma, vypadávání vlasů, ekzémy, dermatitida, olupování kůže, hypertrichóza, strie, kontaktní dermatitida, přecitlivělost na UV záření, multiformní erytém
 • Pohybový systém: bolesti zad, končetin, svalů
 • Reprodukční systém: bolest prsou, zvětšení prsou, FCM, amenorea nebo krvácení z dělohy, vaginální kandidóza, návaly horka, porucha MC, vaginální suchost, cysta nebo hyperplazie prsu, nádory prsu, atrofická endometritida, cystóza vaječníků, zvětšení dělohy
 • Další poruchy: zvýšené pocení, otoky, celková slabost, endokrinní poruchy, zvýšení nebo snížení tělesné hmotnosti.

Pokud se po užívání přípravku Jess a Jess objeví závažné nežádoucí účinky, je lepší přestat pít drogu a poradit se s odborníkem.

Dodnes neexistují žádné zprávy o vážných následcích po předávkování Jessem. Předklinické studie léčiva také nezaznamenaly negativní projevy. Předpokládá se, že náhodné nebo záměrné požití většího počtu tablet může vyvolat zvýšené vedlejší účinky. Je možný rozvoj nevolnosti, zvracení, špinění nebo děložního krvácení.

Vzhledem k absenci speciálního antidota jsou nežádoucí účinky eliminovány symptomatickou léčbou.

Analogy

Pokud je nutné přestat užívat Jess a zvolit nové OK, musíte se poradit se svým ošetřujícím gynekologem.

Yarina

Bayer Pharma (Německo)

Průměrná cena: (21 tab.) - 1082 rublů, (63 tab.) - 2740 rublů.

Antikoncepční léčivo obsahující účinné látky podobné Jess. Má silnější koncentraci estranidiolu - jeho množství je 30 μg.

Lék je dostupný v tabletách. Průběh přijetí je navržen na 28 dní, z toho 4 dny jsou placebo.

Náprava se užívá denně.

Klady:

 • Silná akce
 • Nemá vliv na váhu
 • Zlepšuje MC, pleť a vlasy.

Nevýhody:

 • Může zhoršit imunitu.