Hnědý vaginální výtok: komentáře lékařů

Změna vaginální sekrece vždy způsobuje u žen smíšené emoce. Hnědý výtok často naznačuje normální stav těla, ale tmavá sekrece může být jediným příznakem základního onemocnění. Mezi nimi jsou různé onkologické a život ohrožující nemoci reprodukčního systému. Je důležité naučit se, jak určit hranice normy a patologie pro včasné doporučení gynekologovi.

Fyziologické příčiny hnědého výtoku

Vzhled řídkého nahnědlého výboje na prádle by neměl být alarmující za následujících podmínek:

 1. Perorální antikoncepce. Během prvních několika měsíců užívání hormonálních léků se tělo přizpůsobuje novým dávkám pohlavních hormonů, což vyvolává oddělení endometria a krve mimo menstruační cyklus.
 2. Ovulační období. Během prasknutí zralého folikulu je krev oddělena, ale její množství je zanedbatelné. Tmavě hnědý výtok nebo nečistoty krve v leucorrhoea se objevují 14. - 16. den menstruačního cyklu a nejsou doprovázeny dalšími příznaky během ovulace.
 3. Připojení oplodněného vajíčka. Po úspěšném početí vajíčko sestoupí do dělohy a tam se zavede do její volné stěny. V tomto okamžiku implantace jsou krevní kapiláry traumatizovány, což vyvolává hnědý, hnědý slizniční výtok 1-2 dny před menstruací. Mohou jít ven jen první, druhý den předpokládaných kritických dnů..
 4. Premenopauza a menopauza. Během těchto období se mění rovnováha pohlavních hormonů, cyklus je narušen a dochází k podivné leucorrhoea.
 5. Tvrdý styk, traumatické vyšetření lékařem. Poškození stěn pochvy nebo části děložního čípku nastává v důsledku hrubého zacházení s gynekologickými nástroji, prodlouženého pohlavního styku. Alokace jsou často růžové nebo šarlatové, které se objevují několik dní po popsaných manipulacích.
 6. Poporodní období. Po porodu se reprodukční systém čistí po dlouhou dobu (asi 6-8 týdnů). Po asi 5 týdnech rozmazání hnědé není vyloučen hnědý výtok. Jsou způsobeny dočasnou změnou hormonálních hladin..
 7. Těžká fyzická aktivita. Při aktivní práci svalového systému tráví tělo velké množství energie, která následně nestačí na úplné očištění pohlavních orgánů.
 8. Nevyvážená strava. Vyčerpání stravy vede k nedostatku energie a živin, uvádí ženské tělo do stavu stresu, proto se místo menstruace objeví červenohnědá sekrece.
 9. Tvorba menstruačního cyklu během puberty. V prvním roce vzniku menstruačního cyklu mají dospívající dívky vždy hnědý vaginální výtok. Tento jev je vyvolán „skoky“ pohlavních hormonů.
 10. První 2-3 dny po plné menstruaci. V poslední den kritických dnů se může uvolnit malé množství krve a hlenu, takže to bude trvat déle než obvykle. Krev se sráží a oxiduje, což způsobí změnu barvy a konzistence - po menstruaci se u žen objeví krémově tmavě hnědý výtok.

Hnědá leucorrhoea během těhotenství

Výskyt tmavé nebo hnědé leucorrhoea s potvrzeným těhotenstvím naznačuje nedostatek hormonu progesteronu. Kvůli jeho nedostatku dochází k tonusu dělohy, prasknutí cév a oddělení endometria, což vyvolává tmavou barvu sekrece. Tato podmínka ohrožuje život plodu. Z tohoto důvodu často dochází k potratu..

Mimoděložní těhotenství

První známky mimoděložního těhotenství se objevují ještě dříve, než žena ví o své situaci. Oplodněné vajíčko neklesá do dělohy, ale nachází se ve vejcovodu. Jak embryo roste, stěny trubek začnou krvácet. Vylučovaná krev cestuje z vejcovodu dlouhou cestou do pochvy, má čas se srážet a způsobit výtok barvy tmavé čokolády. Takové těhotenství je důvodem pro naléhavou lékařskou pomoc..

Hnědá sekrece během normálního těhotenství v pozdější fázi naznačuje nástup odtržení placenty nebo její nesprávné umístění.

Patologické procesy v reprodukčním systému

Atypický výtok vždy doprovází různé zánětlivé procesy. Mohou být spojeny s dříve neléčenými nebo latentními genitálními infekcemi, které již pronikly do horních reprodukčních orgánů - jsou to chlamydie, trichomoniáza, ureapplasmóza a další. Pohlavní nemoci však zřídka způsobují malé hnědé, krvavé výtoky tekutin, častěji jsou to bělavé, vínové, žluté, průhledné šedé a špinavé leukorea..

Poměrně často je černá a hnědá sekrece mezi obdobími jediným příznakem zákeřných a nebezpečných onemocnění ženských pohlavních orgánů. Mezi nimi:

 1. Cervikální eroze. Vyskytuje se pod vlivem patogenních organismů nebo při selhání hormonálního pozadí. Eroze je povrchová vada epitelu na děložním čípku. Tento stav je předrakovinový a vyžaduje pozornost gynekologa. Pacient má před menstruací rozmazaný hnědý nebo krvavý výtok s menší bolestí v podbřišku v různých fázích cyklu.
 2. Endometritida je zánět sliznice děložní dutiny. Je to způsobeno různými důvody: potraty, chirurgické zákroky na orgánech v malé pánvi, nedostatek hormonů, hypotermie a další. Počáteční příznaky budou silný nebo tenký hnědý, krvavý výtok. Poté se objeví příznaky obecné intoxikace těla: zimnice, horečka, slabost a silná vyzařující bolest v postižené oblasti.
 3. Endometrióza je abnormální šíření a implantace endometrioidních buněk do okolních orgánů. Nevysloveným důvodem je porušení syntézy pohlavních hormonů. Ženy s touto diagnózou mají často těžká bolestivá období. Uprostřed cyklu nebo před menstruací se náhle objeví hnědý, hnědý výtok z análního, vaginálního otvoru, doprovázený bolestivou bolestí.
 4. Polyp na děložním čípku nebo v těle dělohy. Polypy jsou benigní výrůstky v dutině nebo děložním čípku. Nemoc může kdykoli změnit tvar a stát se maligním. Nástup onemocnění přímo závisí na hormonálních hladinách a životním stylu. Gynekologické onemocnění je doprovázeno neobvyklým hnědým, tmavým výtokem místo menstruace a neustálým silným krvácením uprostřed cyklu, prodlouženou regulací. Léčba je zřídka omezena pouze na konzervativní léčbu. U vícenásobné polypózy se léčby dosáhne odstraněním těla dělohy a přídavků.
 5. Hyperplazie je bodkovaná nebo úplná indurace výstelky dělohy. Vyvolávají onemocnění: chirurgické potraty, pokročilé zánětlivé procesy, onemocnění polycystických vaječníků, selhání hladiny hormonů atd. Známky: přítomnost nepravidelné menstruace, silná bolest během menstruace, hnědá mastnota místo menstruace nebo hnědý mírný výtok s krví. Hyperplazie je prekancerózní stav, proto byste měli po zjištění těchto příznaků navštívit lékaře a provést vyšetření.
 6. Maligní novotvary v reprodukčním systému. Takové nádory vznikají v důsledku častého porodu, potratů, metabolických poruch, chronických virových a bakteriálních lézí atd. Přední světoví vědci stále nemohou jmenovat jednoznačný důvod. Možná existuje kombinace několika negativních faktorů. Maligní nádory se někdy objevují náhle bez zjevného důvodu. Často je lze odhalit až v posledních fázích, kdy se zhoršila celková pohoda ženy. Příznaky: výtok se stává ve formě „masa“ s ostrým nepříjemným zápachem, který nelze odstranit, úbytek hmotnosti, ztráta chuti k jídlu, silná bolest v podbřišku.

Ženy by měly sledovat své intimní zdraví. Mírná rozmazaná sekrece tmavě červené barvy nemusí vždy znamenat začátek patologického procesu, ale pokud trvá déle než 2–3 dny, měli byste se poradit s lékařem a podrobit se neplánovanému vyšetření. Zvláště pokud je mírně hnědý, silný nebo tenký výboj. Komentáře praktických gynekologů ukazují, že včasné hledání pomoci předchází neplodnosti a pokročilým stadiem rakoviny.

Dotazy pro lékaře

Bylo dnes ráno poprvé u lékaře na gynekologické vyšetření. Po obědě se objevily skvrny s načervenalým nádechem. To je normální? Proč a co to znamená? Je možné, že mi lékař dal infekci a musím se vrátit ke gynekologovi?

Během vyšetření byl lékař zjevně trochu nedbalý a poškodil sliznici pochvy, v důsledku čehož se objevily krvácející mikrotraumy. Tato možnost je normou, nepropadejte panice, pokud je růžová leucorrhoea pozorována po dobu nejvýše 1-2 dnů. Pokud jde o infekci, pokud lékař použil jednorázová zrcátka při vyšetření děložního čípku, je infekce vyloučena. Opakovaně použitelné nástroje se používají zřídka a také podstoupí sterilizaci, pravděpodobnost nakažení lékařem je extrémně malá.

Nedávno jsem měl první sexuální zkušenost, o den později se objevil červený výtok s hlenem, všechno strašně bolí. I když moje menstruace byla jen před dvěma týdny, co mám dělat? Takové vypouštění je normou?

Při pohlavním styku došlo k prasknutí panenské blány, právě proto okamžitě vytéká malá krev. Zvýšená sekrece pohlavních hormonů může také dříve vyvolat menstruační krvácení. Nebojte se, ale pokud dojde k silné bolesti a otoku genitálií, měli byste si domluvit schůzku s gynekologem.

Mám menopauzu, více než rok jsem neměl kritické dny, ale dnes mám na spodním prádle hnědé, jako by špinavé. Nevím, co si mám myslet! Co radíš? Přítel říká, že mnoho lidí se takových problémů zbavuje pomocí antikoncepčních pilulek. Stojí za to si dělat starosti a co lze dělat?

Menopauza je v životě každé ženy velmi obtížné období. Výskyt takového výtoku může být spojen s „skokem“ hormonů, možná jste užili léky na zmírnění tohoto období. Měli byste se poradit se svým lékařem a zjistit povahu jejich původu, zvláště pokud se objeví další příznaky. Neměli byste takovou leucorrhou sami léčit a užívat antikoncepční pilulky bez souhlasu lékaře..

Jsem ve 22. týdnu druhého těhotenství, na denní podložce se objevila tmavá leucorrhoea, předtím byla žlutá. Co tím myslí? Nemůžu ještě jít k lékaři, takže potřebuji zjistit důvod... Mohu jít za 10 dní, protože bydlím na vesnici a nyní není možnost.

Vzhled černého výboje v tomto okamžiku naznačuje nesprávnou prezentaci placenty nebo její oddělení. Takové podmínky jsou život ohrožující a normální vývoj plodu. V případě nesprávné prezentace je placenta umístěna blízko lumen děložního čípku nebo jej úplně blokuje. Odloučení je vážným problémem a znamená to, že dítě nedostává dostatek kyslíku a živin. Je možné, že v důsledku nedostatku progesteronu dochází k tonusu svalů dělohy, což může znamenat, že brzy začne potrat. Neměli byste riskovat život svého dítěte. Musíte urgentně zavolat sanitku a nechat se otestovat!

Kojím svou dceru, na konci 4 měsíců po přirozeném porodu se mi objevil jasně žlutý výtok. Šel jsem k místní porodní asistentce, ani se nedívala, okamžitě mi poradila antifungální čípky na 7 nocí. Od té doby uplynuly 3 měsíce, podivná leucorrhoea je znovu rozmazaná, můj manžel říká, že během intimity cítí silný kovový zápach, i když nic necítím. Řekni mi, co by to mohlo být?

Jakékoli léky jsou předepsány po gynekologickém vyšetření a laboratorních testech vaginální mikroflóry. Po porodu je ženské tělo oslabeno, při průchodu dítěte porodními cestami velmi trpí prospěšná mikroflóra. Poté lochie opouští během 6-10 týdnů, což je příznivé prostředí pro reprodukci patogenních mikroorganismů. Škodlivé bakterie způsobují vaginózu, která má často latentní průběh. Jedinými příznaky tohoto onemocnění jsou žlutá nebo nazelenalá leukorea s kovovým zápachem. Měli byste kontaktovat prenatální kliniku a podstoupit úplné vyšetření, provést analýzu.

Je mi 14 let, všechny moje kamarádky mají dlouhou dobu menstruaci, nic takového jsem neměl. Ale dnes uvnitř byl zvláštní pocit, zdá se mi, že tam bylo všechno oteklé a na kalhotkách jsem si všiml hnědočerného výtoku, jako by byl vláknitý v konzistenci. Stydím se zeptat svých rodičů, nechci, aby to někdo věděl. To je normální? Proč se díra zdá být oteklá?

Ahoj. Každý organismus je individuální, proto se u každého menstruace vyskytuje jinak. Výtok tmavě hnědé barvy, gynekologie nazývá Menarche - první menstruační krvácení. Měsíční cyklus jako takový dosud neexistuje, bude regulován od 6 do 12 měsíců, což znamená, že tento charakter přiděleného se stále opakuje. První kritické dny jsou někdy doprovázeny otokem vaginálního otvoru a změnou celkové pohody. Normální jsou: hnědá sekrece, mírné zvýšení teploty, bolesti těla v podbřišku, nevolnost. Je to způsobeno změnami hormonálních hladin..

Krvácení uprostřed cyklu

Obecná informace

I malý krvavý výtok, který se objeví u ženy z pochvy mezi menstruací, naznačuje, že je třeba být ostražití a s pomocí lékaře ujistit se, jak je to nebezpečné a z jakého důvodu se tyto příznaky objevily. Měly by také upozornit na hnědohnědý výtok a slizniční výtoky s pruhy krve, které se objevují například 15. den cyklu. Pokud se jedná o acyklické projevy, lze předpokládat vývoj nemocí..

Podle statistik se malé špinění nebo krvácení u dívek a žen v období mezi menstruací objevuje asi v 80% případů. 20% žen si všimlo, že takový výtok není rozmazaný, ale hojný a mohou se objevit neočekávaně, nebo si žena všimne, že po pohlavním styku tekla krev.

Je obzvláště důležité věnovat pozornost jakémukoli výtoku během těhotenství. Proč ženy v pozici krvácejí, musíte zjistit okamžitě, bez ohledu na to, zda jsou bolesti v podbřišku nebo ne. Musíte okamžitě konzultovat lékaře, protože krev nebo tmavé výtoky u žen mohou naznačovat potrat.

Příčiny intermenstruačního krvácení budou popsány níže..

Měsíční cyklus

Chcete-li mít podezření, že krvácení nebo mazání je patologický jev, musí žena jasně vědět, jaký by měl být její cyklus. Samozřejmě každá zkušená dáma ví, kolik dní mezi obdobími je pro ni normou. Kolik dní by mezi menstruací mělo být, je individuální koncept. Někteří mají cyklus 30-35 dní, pro jiné je cyklus 24 dní normální. Průměrný cyklus je však 28 dní. I když z měsíce na měsíc může kolísat a být 24-27 dní.

Jak se cyklus počítá? Začíná to od prvního dne menstruace a končí začátkem další menstruace. Pokud tedy má zralá žena po 2 týdnech něco podobného jako menstruace, o týden později začaly znovu nebo menstruace přišla podruhé za měsíc, důvody pro to určí lékař, kterého byste měli okamžitě kontaktovat. Pokud však podruhé za měsíc došlo k období mladé dívky, mohlo by to znamenat vytvoření cyklu. V takové situaci, pokud vaše menstruace přichází dvakrát za měsíc, je to normální. Dívky o takových projevech často píší na každém tematickém fóru..

Pokud je však nástup menstruace zaznamenán o několik dní před plánovaným termínem nebo je interval mezi obdobími o několik dní delší, neměli byste bít na poplach a podniknout jakékoli kroky předem. To se může stát kvůli stresu, příliš intenzivnímu tréninku, únavě, změně klimatu atd. Někdy jsou s takovými jevy spojeny i důvody, proč menstruace šla o 10 dní dříve. Stává se, že dolní část břicha na chvíli bolí a menstruace nezačne - podobný jev může být také spojen s přetížením nebo stresem.

Hnědý a krvavý výtok jako příznak onemocnění

Tyto příznaky mohou naznačovat onemocnění v následujících případech:

 • výtok s krví nebo hnědou se objeví uprostřed měsíčního cyklu (například 16. den cyklu nebo 12. den cyklu, v závislosti na jeho délce), zatímco žena neužívá hormonální perorální antikoncepci;
 • s výtokem bolí dolní část břicha, v pochvě je sucho, pálení, svědění, teplota stoupá, bolest je cítit během pohlavního styku;
 • s climaxelibo, pokud žena již měla menstruaci po dobu jednoho roku a již nemá;
 • v případě trvalého výtoku po sexu.

Krvavý a hnědý výtok - když je to normální?

Hnědý a někdy dokonce černý výtok je výsledkem smíchání krevních kapek. "Normální" tmavý výboj se může u zdravého člověka objevit v následujících případech:

 • pokud se kapky tmavé barvy objeví několik dní před menstruací, znamená to, že menstruace brzy začne;
 • několik dní po skončení menstruace a kolik dní by měl takový výtok normálně trvat, je pro každou ženu individuální otázka;
 • uprostřed měsíčního cyklu je to možné při užívání perorálních kontraceptiv;
 • po násilném pohlavním styku za předpokladu, že žena nebyla dostatečně vzrušena a kvůli nedostatečnému mazání byla poškozena vaginální sliznice;
 • po prvním, jakož i několika následných pohlavních stycích, kdy dívka teprve začíná svůj sexuální život.

Krvácení v polovině cyklu

Při určování příčin krvácení uprostřed cyklu je třeba mít na paměti, že se mohou lišit. Nejprve je možný růžový nebo růžový výtok, stejně jako hnědý výtok uprostřed cyklu, pokud má žena v těchto dnech ovulaci. To, zda ovulace může být dříve nebo později, závisí na individuálních charakteristikách fyziologie ženy, ale vyskytuje se přibližně uprostřed cyklu.

Pokud je špinění uprostřed cyklu velmi skrovné, rozmazané, může to být při absenci nemocí varianta normy.

V takovém případě zmizí růžová nebo hnědá mazanice sama a není nutné žádné ošetření..

Není neobvyklé, že si ženy všimnou, že mají během ovulace krvavý výtok nebo jen kapku tmavě zbarveného nátěru. Ovulace s krevními sekrety přirozeně děsí ženy a nutí je si myslet, že v těle dochází k určitým negativním změnám. Ale takové projevy během ovulace mohou být ve skutečnosti normální, protože stěny folikulu jsou během uvolňování vajíčka roztrhané. Podle toho dochází k prasknutí mikrociev, v důsledku čehož se během ovulace objeví krvácení. Při zodpovězení otázky je třeba při ovulaci, kolik dní se takové mazlení může objevit, vzít v úvahu individuální vlastnosti těla. Pokud jsou nádoby spravedlivého pohlaví velmi tenké, pak tento stav může trvat několik dní po ovulaci. Zpravidla je mazanice v tomto případě hnědá. Někdy po ovulaci břicho táhne, jako před menstruací, což je také normální pocit. Ovulace se zpravidla odehrává 10. den - 17. den cyklu.

Žena by se neměla bát, že se tyto projevy stanou překážkou početí - i když se takové výtoky objeví, bude schopná otěhotnět. Pokud k tomu ale nedojde jednou, ale tři nebo více cyklů za sebou, lze předpokládat nedostatek progesteronu. V tomto případě je důležité navštívit gynekologa..

Odborníci rozdělují jakýkoli červený, hnědý a tmavý výtok, který se objevuje mezi obdobími, do dvou skupin: děložní krvácení a intermenstruační krvácení..

Děložní krvácení se může objevit v jakémkoli věku a naznačuje takové nemoci:

Všechny tyto nemoci jsou velmi vážné, je důležité je včas identifikovat a poskytnout okamžitou léčbu. Proto je nutné zjistit příčiny krvácení uprostřed cyklu a okamžitě je správně léčit..

Pokud se krev pravidelně objevuje uprostřed menstruačního cyklu po pohlavním styku, je pravděpodobné, že dojde k erozi. Můžete také mít podezření, že jde o rakovinu děložního čípku. Pokud současně táhne spodní část břicha uprostřed cyklu, je pravděpodobné, že dojde k zánětu vnitřní vrstvy dělohy.

Intermenstruační krvácení je spojeno s jinými příčinami. Lze je tedy vyprovokovat užíváním hormonální antikoncepce a při užívání tablet nebo užívání hormonální náplasti, kroužku se může objevit krev nebo hnědý výtok. Tmavě hnědý výtok nebo jiné barevné skvrny jsou normální po dobu prvních tří měsíců používání těchto antikoncepčních prostředků. To je možné, když vezmeme Jess, Janine a další prostředky. Pokud žena vypila a pokračuje v užívání drog Klayra, Novinet, Regulon atd., Lze tyto projevy v prvních měsících považovat za normální. To se také může stát po zrušení takové antikoncepce..

Pokud však žena nebere hormony a její menstruace ještě nenastala, může si všimnout, že rozmazává krev nebo vylučuje hnědý hlen z následujících důvodů:

 • Užívání léků, které mohou ovlivnit váš menstruační cyklus. Může to být například užívání doplňků obsahujících estrogen..
 • Užívání drog určených k nouzové antikoncepci. To je možné po přípravku Postinor, Ginepriston, Eskapeli atd..
 • Růžový nebo světle hnědý výboj je možný za přítomnosti nitroděložního tělíska.
 • Dysfunkce štítné žlázy a v důsledku toho nízká hladina hormonů této žlázy.
 • Zánět pochvy s pohlavně přenosnými chorobami, s genitálními infekcemi.
 • Polycystický vaječník.
 • Přítomnost hormonálních poruch - nedostatek progesteronu, hyperprolaktinémie.
 • Genitální trauma.
 • Nedávné postupy prováděné gynekologem.
 • Velmi silný stres, šok.
 • Těžká fyzická aktivita, příliš aktivní sport.
 • Náhlá změna klimatu.

V každém případě, proč krvácení a proč hrudník bolí uprostřed cyklu, musíte požádat odborníka, který provede vyšetření a předepíše nezbytné studie.

Mělo by se také pamatovat na to, že pokud jsou ženy, které jsou sexuálně aktivní, přítomné mazání, je zde krev, ale ne menstruace, můžete mít podezření na pohlavně přenosné choroby. To je obzvláště pravděpodobné, pokud došlo k nechráněnému činu.

V tomto případě je maz z pochvy doprovázen svěděním, bolestí, pocitem pálení během močení..

Ženy, které nemají antikoncepci nebo měly nechráněný pohlavní styk, pravděpodobně otěhotní. Pokud břicho táhne, stejně jako šarlatový výtok nebo hlen s krevními pruhy, lze předpokládat potrat nebo mimoděložní těhotenství. S rozvojem takového stavu žaludek hodně bolí..

Pokud se však špinění objevilo týden před menstruací nebo 2, 3, 4 dny před očekávanou menstruací, důvody mohou souviset se skutečností, že žena je těhotná. Pokud tedy několik dní před menstruací nebo v ty dny, kdy se měla menstruace objevit, byla před menstruací hojná krev nebo hnědá mastnota a pak došlo ke zpoždění, lze předpokládat těhotenství.

Hnědý výtok týden před menstruací nebo uprostřed cyklu může být také spojen s těžkou fyzickou námahou nebo stresem.

Důvody, proč se rozmazává před menstruací a táhne žaludek, mohou souviset s velmi aktivním a pravidelným sexuálním životem. Ve výsledku se objeví mikrotrhliny, ze kterých se uvolňuje krev..

V každém případě by však důvody pro rozmazání za týden nebo to, zda mohou být tyto projevy spojeny s onemocněním, měl stanovit gynekolog.

Co znamená špinění po pohlavním styku??

Pokud žena po pohlavním styku krvácí a má intimní obavu z bolesti, lze mít podezření, že se vyvíjí některá z níže uvedených nemocí. I když je výtok bez zápachu a bezbolestný, neznamená to, že je vše se zdravím normální..

To se samozřejmě může stát při užívání antikoncepčních pilulek, ale stále existuje možnost takových onemocnění:

 • eroze děložního čípku;
 • rakovina děložního hrdla;
 • vaginální nádory.

Pokud po neustálém krvavém výtoku po sexu uplynulo několik dní a současně vás bolelo nebo bolelo žaludek, záda, dolní část zad, perineum nebo bolí, musíte se poradit s lékařem. Takové znamení může naznačovat poškození vaječníků, cysty. Také podivný výtok může naznačovat mimoděložní těhotenství..

Stojí za to věnovat pozornost těm, kteří po menstruačním cyklu měli nechráněný čin. Ačkoli těhotenství je s největší pravděpodobností ve dnech ovulace, ke kterým dochází kolem 14. dne cyklu, početí je možné kdykoli.

Pokud se tedy 18., 19., 20. den cyklu objevil hnědý mazanec, je docela možné, že žena otěhotněla.

Výtok před menstruací

5-6 dní před menstruací může žena kvůli hormonálním změnám v těle zaznamenat, že povaha toho, co se vylučuje z pochvy, je trochu neobvyklá. Leucorrhoea může být zakalená a krémová. Už nejsou světle průhledné, ale bílé nebo nažloutlé, někdy bohaté a vodnaté, ale častěji jsou viskózní a husté.

Po odebrání nátěru ve dnech před menstruací se stanoví zvýšený počet leukocytů, gramnegativních bacilů, epiteliálních buněk.

Varianta normy může být také krvavý výtok - květ se objeví několik dní před menstruací, zatímco žena se neobtěžuje jinými nepříjemnými příznaky.

Pokud je však bílý výtok bohatý a prodloužený, s nepříjemným zápachem, někdy je tmavý, šedý a žena se obává svědění, pocitu pálení, můžeme mluvit o drozdech.

Mnoho žen se zajímá o to, jak normální je tmavě hnědý výtok před menstruací, který se u mnoha objevuje jeden den a někdy i 2-3 dny před menstruací. Růžový nebo tmavý výtok před menstruací je zcela normální, za předpokladu, že se v předvečer menstruace objeví mazanice této barvy. Protože menstruace je důsledkem smrti vajíčka, dochází k jeho uvolňování postupně. A pokud před menstruací takové výtoky nejsou déle než jeden den, nemluvíme o patologii.

Proto potřebujete vědět: pokud je před menstruací hnědý výtok, co to znamená, záleží na tom, jak dlouho tento jev trvá. Pokud to začne asi týden před menstruací, můžete mít podezření, že se vyvíjí porucha reprodukčního systému. Proto musíte určitě navštívit lékaře..

Je třeba poznamenat, že pokud se místo menstruace objeví hnědá nebo vínová mazanice, můžete mít podezření na těhotenství. Je známo, že mezi mnoha příznaky, které umožňují podezření na zajímavou situaci, je také známka těhotenství - světle hnědý výtok. Někdy si žena všimne, že takové nátěry trvaly 1 den a skončily.

Abyste se ujistili, že žena čeká dítě, pomůže vám lékařská prohlídka nebo test ukazující dva pruhy..

Špinavý výtok před začátkem menstruace z následujících důvodů:

 • hormonální nerovnováha;
 • endometrióza;
 • hyperplazie endometrium;
 • klimatická změna;
 • stres nebo silný šok;
 • užívání hormonální antikoncepce nebo konec užívání;
 • polypy dělohy.

Výtok po menstruaci

Normálně se může po několik dní objevit černý, světle hnědý výtok po menstruaci nebo rozmazání růžové. Pokud po menstruaci dojde k hnědému výtoku, co to znamená, závisí na délce trvání tohoto jevu. Tmavě hnědý výtok po tři dny poté, co jsou červené krvavé konce normální. Když se objeví mazanice této barvy, dojde k přirozenému čištění dělohy..

Pokud však tento jev trvá déle než tři dny, měl by důvody, proč dochází ke krvácení po menstruaci, stanovit lékař, jehož specializací je gynekologie..

Na otázku, proč krvácí po menstruaci nebo z jakého důvodu začala krev, můžete odpovědět do týdne po vyšetření a výzkumu. Pokud však po dlouhou dobu rozmazává hnědou barvu nebo krvavý výtok, lze podezření na děložní myomy, endometriózu a další nemoci. Pokud tedy menstruace uplynula a špinění stále pokračuje a tyto stejné opakované projevy se vyskytnou v příštím cyklu, stojí za to vyšetřit.

Je třeba také upozornit na jakýkoli výtok, který se objeví po úplném ukončení menstruace. Pokud se v den 11 nebo 10 dnů po menstruaci znovu objeví skvrny, nebo jsou nejprve béžové, poté tmavé a poté krev, měli byste okamžitě vyhledat lékaře.

Výtok před a po porodu

Hnědý nebo růžový výtok se objeví několik dní před porodem, kdy dojde v těle k další hormonální změně. Cervix se postupně připravuje na otevření, korek se postupně vytlačuje. Zpravidla vychází postupně, takže mazanice se může objevit den nebo dva před porodem a dříve - 12-13 dní. Pokud se však krev objeví několik dní před očekávaným porodem, je třeba okamžitě vyhledat lékaře, protože to může být důkaz patologií.

Po porodu, kdy porod vyšel, se krev vylučuje i několik týdnů. Takový výtok se nazývá lochia. Postupně se stávají temnějšími než ty krvavé, jejich počet klesá. Druhý týden jsou žlutavě hnědé, oranžové, poté se postupně rozjasní. Ale i měsíc po porodu mohou kojenci pokračovat. Pokud se však počet lochií značně zvýšil nebo pokračují 2 měsíce po porodu, je nutné o tom informovat lékaře.

Diagnóza menstruačních nepravidelností

Chcete-li se zbavit problémů, musíte určit příčinu jejich projevu. Pokud se interval mezi menstruací významně snížil a toto se opakuje znovu a znovu, musíte se poradit s odborníkem a provést diagnózu. Nemůžete pít pilulky na krvácení sami, dokud není zjištěna příčina tohoto jevu. V procesu diagnostiky lékař přijme následující opatření:

 • zkoumá anamnézu, ptá se na sexuální život, rysy měsíčního cyklu, dědičné choroby atd.;
 • zkoumá děložní čípek pomocí zrcadel, provádí biopsii a kolposkopii děložního čípku;
 • předepíše studii o nátěru odebraném z pochvy;
 • předepisuje ultrazvuk pánevních orgánů;
 • řídí obecný krevní test a studium hladin hormonů.

Pokud existují náznaky, odborník provede diagnostickou kyretáž děložní dutiny, po které se provede histologické vyšetření endometriální tkáně.

závěry

První akcí ženy, která má podivné acyklické krvácení, by tedy mělo být navštívit odborníka a provést jemu určený výzkum.

Je důležité analyzovat, co je třeba následně sdělit lékaři: kolik dní byl cyklus předtím a jak dlouho trvá nyní, kolikrát se nedávno opakovalo krvácení nebo mazání atd..

Je důležité si položit další otázky: „Jak dlouho užívám hormonální antikoncepci a pravidelně užívám pilulky? Jsem těhotná? “ Odpovědi na tyto otázky i další výzkum jsou pro diagnostiku velmi důležité..

V každém případě, v případě nepochopitelných příznaků, je lepší pro obě pohlaví konzultovat s lékařem.

Dokonce i muži mají „menstruaci“, když pociťují subjektivní pocity, které žena prožívá s PMS.

Vzdělání: Vystudoval farmacii na Rivne State Basic Medical College. Vystudoval Vinnitsa State Medical University pojmenovanou po I. M.I. Pirogov a stáž na její základně.

Pracovní zkušenosti: V letech 2003 až 2013 - pracoval jako lékárník a vedoucí lékárenského kiosku. Za mnoho let svědomité práce jí byly uděleny certifikáty a vyznamenání. Články o lékařských tématech byly publikovány v místních publikacích (novinách) a na různých internetových portálech.

Komentáře

Ženské tělo je složitá věc. Možná po užití projímadla, po silném stresu, po otravě. Doporučil bych vám navštívit lékaře a nezneužívat silná projímadla - naše dívky tímto způsobem hubnou). I banální regulace může při nesprávném použití poškodit

Co signalizuje hnědý výtok u žen??

Hnědé barvy ženského výtoku je dosaženo díky nečistotám krve ve fyziologických tekutinách. Tento hlen se objevuje v různých obdobích menstruačního cyklu. V závislosti na zdroji krvácení se rozlišují přírodní a patologické příčiny hnědého výtoku u žen..

Fyziologické příčiny

Pokud hnědý výtok není doprovázen bolestí, pravděpodobně to neznamená nic špatného:

 1. Měsíční. Špinění před a po menstruaci je normální. Několik dní před menstruací vychází nahromaděné nečistoty. Na začátku cyklu zbytky endometria opouštějí dělohu. Hlen má světle hnědou barvu. Proces netrvá déle než 3 dny.
 2. Ovulace. Uprostřed cyklu praskne folikul, ve kterém se vytvoří vajíčko. Z tohoto důvodu vaginální sekrece mění barvu na světle hnědou. Proces trvá až 72 hodin..
 3. Přizpůsobení hormonálním lékům. Během prvních 3-4 měsíců užívání perorálních kontraceptiv si tělo zvykne na hormonální změny. Podobný proces je pozorován po zrušení léků..
 4. Puberta. V prvních 2-3 letech se menstruační cyklus dívek normalizuje. Během tohoto období jsou období slabá a nepravidelná..
 5. Začátek sexuální aktivity. Po defloraci je několik pohlavních styků doprovázeno malým krvácením. Z tohoto důvodu se hlen stává nahnědlým..
 6. Těhotenství. Přichycení vajíčka ke stěně dělohy způsobuje prasknutí cév. V prvních hodinách po tomto se u žen objeví červenohnědý výtok. Později je tento jev nebezpečný. Znamená to oddělení placenty, hrozbu potratu nebo předčasného porodu..
 7. Poporodní období. Po porodu se hormonální pozadí normalizuje, tělo se začne připravovat na nové oplodnění. Nastává tvorba menstruačního cyklu. Výtok po porodu, špinění a nepravidelný.
 8. Nástup menopauzy. U žen středního věku endometrium atrofuje a vystupuje s malými nečistotami krve. Proces je nezávislý na menstruačním cyklu a je doprovázen návaly horka, pocením a výkyvy nálady.
 9. Nedostatek osobní hygieny. Nedostatek čistoty v intimní oblasti vede k růstu patogenní mikroflóry a změnám v acidobazické rovnováze. V důsledku toho se změní barva vaginálního sekretu..
 10. Zranění. Kvůli nedostatečnému mazání během pohlavního styku se ve vagině objevují mikrotrhliny. K poškození dochází také po potratu a nepřesném gynekologickém vyšetření.

Známky nemoci

Patologické procesy v těle, doprovázené krvácením, probíhají na pozadí bolesti a dalších nepříjemných příznaků:

 • Kolpitida. Zánět vaginální sliznice. Je charakterizován krevními nečistotami ve výtoku. Související příznaky: svědění a pálení; bolesti dolní části břicha; hyperemie sliznic; bolestivé močení.
 • Cervikální eroze. Tvorba vředů a eroze na děložní membráně, které krvácejí po mechanickém poškození. Uvolňuje se hlen s příměsí krve, při pohlavním styku se objevuje bolest v podbřišku.
 • Mimoděložní těhotenství. Objevuje se po určitém zpoždění menstruace. Spočívá v připojení vajíčka ke stěně vejcovodu. Prvními příznaky jsou rozmazání tmavě hnědého výtoku u žen a silná bolest v podbřišku.
 • Zánět močového systému. Infekce ledvin, močového měchýře a močové trubice jsou doprovázeny bolestmi v dolní části zad a dolní části břicha. Pacienti trpí častým nutkáním na močení a pocitem neúplného vyprazdňování močového měchýře. Krev se odstraní močí. Ve vaginálním hlenu se také objevuje hnědý odstín.
 • Endometriální patologie. Nemoci postihující vnitřní vrstvu dělohy jsou doprovázeny množením endometria. Tkáně se odlupují nebo tvoří polypy. V intermenstruačním období se výtok objevuje s příměsí krve. Menstruace dlouhá a bohatá, sražená. Někdy je v břiše bolest.
 • Myom dělohy. Benigní nádor svalové vrstvy pohlavního orgánu. Jeho charakteristické intermenstruační krvácení způsobuje hnědý vaginální výtok. Zároveň je menstruace bohatá a bolestivá. Cyklus je přerušený. Velký novotvar stlačuje močový měchýř a střeva, což způsobuje zácpu a časté nutkání na močení.

Hnědý výtok u žen často není známkou patologie. Pokud jsou krátkodobé a nejsou doprovázeny bolestí, nebojte se. Pravidelný výskyt hlenu s hnědým nádechem a bolestivostí by měl upozornit. V takovém případě neodkládejte návštěvu gynekologa..

hnědý výtok 2 týdny

Nejčastější dotazy: hnědý výboj 2 týdny

Populární články na téma: hnědý výboj 2 týdny

Plicní eozinofilie je skupina plicních onemocnění založená na hypereosinofilním syndromu.

tematické číslo: INFEKCE V PRAXI LÉKAŘE Podíl intestinálních infekcí, zejména protozoálních onemocnění, na klinice vnitřních chorob v posledních letech neustále roste. Podstatná změna však.

Existuje mnoho společných přesvědčení o zácpě, které nejsou založeny na důkazech. Účelem tohoto přehledu je přezkoumat vnímání různých aspektů zácpy.

Vnější a vnitřní krvácení různé závažnosti je pozorováno téměř u každého poranění.

Akutní gastrointestinální krvácení může být komplikací řady nemocí, podle různých autorů je jejich frekvence 50 - 150 případů na 100 tisíc obyvatel ročně.

V posledních letech došlo ke zvýšení počtu případů kandidálních lézí kůže a sliznic..

Podle WHO jsou alergická onemocnění na třetím místě na světě po kardiovaskulárních a onkologických patologiích. Na Ukrajině se rovněž nadále zvyšuje prevalence AZ, zejména u populace průmyslových regionů..

Příčiny hnědého výtoku po menstruaci

Endometrióza

U endometriózy se objeví hnědý výtok. Toto je běžné onemocnění, kterému čelí pacienti v reprodukčním věku. Endometrióza je doprovázena množením slizniční vrstvy dělohy na místech, která k tomu nejsou určena. Pokud se objeví léze v břišní dutině, pak se u pacientů objeví chronická bolest v malé pánvi. Silné menstruační krvácení je doprovázeno tvorbou adhezivního procesu a často vede k neplodnosti.

Hnědý výtok po menstruaci je známkou endometriózy.

Ložiska endometriózy mohou být také lokalizována v děložní dutině. Slizniční vrstva roste do myometria, což vede k silnému krvácení. Začínají a končí rozmazanými sekrety trvajícími 7-10 dní..

Novotvary v děloze

Fibroidy jsou častou příčinou hnědého výtoku po menstruaci. Tento nádor se nachází v tloušťce svalové vrstvy a při velkých velikostech deformuje děložní dutinu. U fibroidů pacienti obvykle nemají jiné charakteristické znaky než výtok. Dívky na recepci řeknou gynekologovi, že mají po skončení menstruace hnědý hlen, bez zápachu a nepříjemný.

Fibroidy jsou často diagnostikovány náhodou. Dívky přicházejí ke gynekologovi se stížnostmi na výtok a během ultrazvukového vyšetření najdou malé myomatózní uzliny. Při absenci dalších příznaků nádor nevyžaduje léčbu a obvykle nezhoršuje kvalitu života, včetně reprodukčních funkcí.

Hyperplazie endometria a polypy

Hnědý výtok po menstruaci trápí pacienty s endometriálními patologiemi. Příčinou výskytu je obvykle nadměrná sekrece estrogenů - ženských pohlavních hormonů. Ve výsledku se buňky funkční vrstvy množí a začíná nekontrolované špinění. Mohou se objevit jak po skončení menstruace, tak uprostřed cyklu..

Týden po menstruaci by měl být výtok čirý nebo mléčný

U hyperplazie endometria a polypů u žen je často narušena reprodukční funkce. Tyto stavy vyžadují povinnou léčbu, která může být konzervativní, chirurgická nebo komplexní..

Dysfunkce vaječníků nebo hormonální nerovnováha

Důvod, že týden po menstruaci se začal znovu vypouštět, může být porušení produkce hormonů. Lékaři tento stav nazývají ovariální dysfunkce nebo narušení endokrinního systému. Stres, nadměrná fyzická námaha, léky nebo dokonce změna klimatu mohou vyvolat patologický proces. Je nutné určit příčinu a způsob léčby hormonálního selhání individuálně. Krvácení obvykle nastává spontánně, bez bolesti a dalších předzvěstí problémů..

Zánětlivé procesy

Výtok s nepříjemným zápachem a krvavý po ukončení menstruace může být známkou zánětlivého procesu. Jeho patogeny jsou patogenní nebo oportunistické mikroorganismy. Infekce se často přenáší na dívky během pohlavního styku bez bariérové ​​antikoncepce.

Vypouštění rozmazané povahy signalizuje šíření zánětlivého procesu do dělohy a přívěsků. Tento stav vyžaduje povinnou léčbu, protože v průběhu času může vést k vážným poruchám fungování reprodukčních orgánů..

Základní onemocnění děložního čípku

Patologie děložního čípku jsou vždy doprovázeny hojným výtokem. Kontaktní krvácení nastává po sprchování, použití vaginálních hygienických prostředků a pohlavním styku. Výtok se zpravidla objeví jeden den po mechanickém působení..

Pozadí nemoci lze zjistit během rutinního gynekologického vyšetření. Eroze, ektopie, dysplázie, cystické inkluze a polypy se stávají příčinou špinění. Potřeba léčit tyto stavy se stanoví individuálně pro každého pacienta..

Užívání nitroděložní antikoncepce

Nitroděložní tělísko způsobuje špinění. Objevují se okamžitě po instalaci antikoncepce a mohou trvat několik dní. Normálně by měla být zkouška dokončena za týden, ale mnoho dívek si stěžuje na pravidelné opakování. Některé typy nitroděložních tělísek způsobují silnou menstruaci, prodloužené krvácení a bolest v děložní dutině. U těchto stížností je nutné konzultovat gynekologa a určit, jak bezpečné a vhodné je další používání nitroděložní antikoncepce..

Mimoděložní těhotenství

Když je embryo implantováno mimo děložní dutinu, objeví se u dívek špinění. Důvodem je nedostatečná produkce hormonů a postupné uvolňování endometria. Mimoděložní těhotenství je doprovázeno stejnými příznaky jako normální těhotenství. Na pozadí tohoto stavu se však u pacienta vyvine bolest v malé pánvi a výtok.

K léčbě této patologie se používají chirurgické metody. Čím dříve je oprava provedena, tím je prognóza příznivější..

Proč jsou období během těhotenství

V raných fázích alokace hovoří o hrozbě přerušení. Patologie je vhodná pro korekci, ale léčba musí být zahájena okamžitě. Příčinou špinění je nejčastěji nedostatek progesteronu a zvýšená aktivita dělohy..

Není možné nezávisle určit příčinu hnědého výtoku po menstruaci. Tento příznak může naznačovat různá onemocnění. K předepsání adekvátní terapie je nutná diferenciální diagnostika. Zkouška zahrnuje hardwarové, instrumentální a laboratorní techniky.

Hnědý výtok u žen: tmavý a světlý, bohatý a rozmazaný

Vaginální sekrece je schopna indikovat přirozené a signalizovat patologické procesy v těle ženy, proto je nejprve věnována pozornost. Je možné uhodnout, co může znamenat hnědý výtok, na základě doby jeho výskytu, trvání kurzu a přítomnosti dalších příznaků..

Pokud je příznak v normálním rozmezí

Za určitých podmínek nejsou příčiny výskytu hnědého výtoku u žen spojeny s patologií. Může být vyvolána nahnědlá vaginální tekutina s hlenem:

 • nedbalý nebo prodloužený styk;
 • prasknutí folikulárního vaku během ovulace;
 • početí;
 • počátek těhotenství;
 • poporodní zotavení;
 • adaptace na antikoncepční pilulky;
 • intenzivní fyzická aktivita nebo sport;
 • stabilizace měsíčního cyklu dívky;
 • příprava těla na menstruaci;
 • uvolnění zbývajícího endometria po menstruaci;
 • premenopauza a menopauza.

Všechny tyto podmínky mají jeden společný rys - slabě hnědý, středně tenký, rozmazaný výtok. Na kalhotkách zůstává malá skvrna - asi 4 - 5 cm, výjimkou je období po porodu, kdy reprodukční systém může vylučovat větší objem sekrece. Přečtěte si v článku na odkazu, jak dlouho trvá výtok po porodu.

Pokud k jevu dojde uprostřed cyklu

Během plodného období nebo ovulace se může v hojné sliznici cervikálního kanálu objevit krev. Zpočátku je vaginální sekrece průhledná, ale po prasknutí folikulu, ve kterém vajíčko dozrává, může hlen ztmavnout v důsledku vniknutí koagulované krve a získat hnědý odstín. Normálně by kapalina měla mít následující vlastnosti:

 1. Nevýznamný objem.
 2. Otravná postava.
 3. Světle hnědá barva výboje (viz foto).
 4. Doba trvání až dva dny.
 5. Žádný zápach, bolest nebo pocit napětí v oblasti vaječníků.
Špinění Špinění Krémové špinění

Je bezpodmínečně nutné jít do nemocnice, pokud je neustále pozorována podobná situace, celkový stav se zhoršuje a před a po ovulaci se objevuje nahnědlá sekrece, bez přerušení, přechodu do menstruace.

Před menstruací

Několik dní před měsíčním krvácením může dívka pozorovat stopy na spodním prádle nebo denně z drobných hnědých sliznic. Tento jev je sporadický. Vláknitá struktura sekrece by se neměla děsit, protože tak tělo signalizuje začátek procesu odmítnutí slizniční vrstvy dělohy.

Prodloužené vylučování rozmazané povahy nahnědlého nebo kaštanového odstínu týden před menstruací může být způsobeno:

 • stres;
 • nesprávná strava;
 • přísné diety;
 • mít nadváhu;
 • špatný způsob života;
 • nedostatek spánku;
 • kouření, drogy a alkohol;
 • neustálý fyzický stres;
 • závažný nedostatek hormonů.

Hnědý výtok mezi obdobími ve většině případů naznačuje porušení menstruačního cyklu nebo přítomnost patologie. Zvláště nebezpečným příznakem je nepříjemný zápach vylučované tekutiny a neustálá bolest v břiše a dolní části zad..

Po menstruaci

Nátěr po menstruaci je normou. Tento stav je způsoben postupným uvolňováním endometria, jehož poslední fragmenty vycházejí ve formě koagulované krve. Většina žen má malé množství hnědého nebo nahnědlého výtoku po dobu nejvýše dvou nebo tří dnů a postačuje pravidelná denní vložka..

Tmavě hnědá nebo hnědá vaginální sekrece, připomínající menstruaci a trvající déle než jeden týden, by měla určitě upozornit. Způsobují problém hormonální nerovnováha, zánět, infekční onemocnění a další patologie reprodukčního systému.

Stává se, že hnědý výtok nastane během zpoždění menstruace. Kliknutím na odkaz zjistíte, co tato značka naznačuje.

Krvácení z implantátu

Pro nástup těhotenství nestačí spojení mužských a ženských reprodukčních buněk. Říkají o početí, ke kterému došlo při zavedení oplodněného vajíčka do děložní dutiny. Tento proces v reprodukčním systému může vyvolat vzhled řídkých hnědých nebo růžových sekretů. Oslavují se však jen několik hodin nebo dní..

Špinavé růžovo-hnědé výboje

Z genitálního traktu by neměl být hodně hnědého hlenu, protože implantace poškozuje malý počet krevních cév. Některé ženy nemají vůbec časné příznaky, takže sekrece krví nemusí vždy znamenat těhotenství..

Hnědý výtok u žen po ovulaci po 6-12 dnech může naznačovat oplodnění. Časový interval závisí na jednotlivých charakteristikách organismu..

 • otok a bolestivost mléčných žláz;
 • časté nutkání používat toaletu;
 • zvýšená ospalost;
 • náhlé změny nálady;
 • závratě a únava.

Hormonální výkyvy

Na začátku užívání perorálních kontraceptiv nebo nitroděložního tělíska se tělo postupně přizpůsobuje antikoncepci. Adaptační období může trvat asi tři měsíce, doprovázené menším krvácením mezi obdobími.

V této situaci je nutné věnovat pozornost nepohodlí a také konkrétní době cyklu, kdy dojde k té či oné vaginální sekreci. Žena může způsobit tmavý vaginální výtok:

 • přeskočení tablety;
 • porušení pokynů;
 • užívání velké dávky léku;
 • nesprávně vybraný pohled OK.

Když výtok naznačuje patologii

Bez vážných znalostí gynekologie je obtížné nezávisle určit, proč dochází k hnědému výtoku, a v dolní části břicha jsou značné nepohodlí a bolest. Žena však může věnovat pozornost následujícím znakům, které by měly být důvodem pro okamžitou návštěvu gynekologa:

 1. Krvavé sekrece jsou příliš silné nebo vodnaté.
 2. Uvolněná tekutina je pokaždé stále více.
 3. Těsnění navlhne za méně než hodinu.
 4. Krev je v hlenu zaznamenána systematicky.
 5. Sexuální kontakt je bolestivý.
 6. Má vysokou tělesnou teplotu bez důvodu.
 7. Je nepříjemný zápach.
 8. Cítí svědění a pálení.
 9. Po dlouhou dobu neexistují žádná období.
 10. Během pseudomenstruace je velké množství sraženin.

Patologický stav reprodukčního systému se často projevuje uvolňováním velkého množství sekrece krví. Gynekologické patologie se však ne vždy projeví živými příznaky, proto je lze mylně korelovat s důsledky stresu, hladovění, nepřesného soužití a dalších relativně neškodných provokátorů. Pokud tedy zjistíte nahnědlý výtok jakékoli intenzity, měli byste navštívit gynekologa. Zvažte nejčastější patologie doprovázené popsaným příznakem.

Pokud výtok jde místo menstruace

Toto tajemství lze zaznamenat místo menstruace. Jedná se o hubenou sekreci mazu (až 50 ml), která je doprovázena následujícími příznaky:

 • bolesti zad;
 • pocit napětí nebo bolesti na hrudi;
 • stínujte dolní část břicha nebo suprapubickou oblast;
 • závrať;
 • nevolnost.

Příznak může být způsoben následujícími důvody:

 1. Hormonální nerovnováha.
 2. Dysfunkce hypofýzy.
 3. Poranění endometria.
 4. Důsledek potratu.
 5. Prodloužený zánětlivý proces.
 6. Nesprávné fungování endokrinního systému.
 7. Silná fyzická aktivita.
 8. Vyčerpávající sport.
 9. Začátek těhotenství.

Proč výběr mění barvu?

Hnědá barva vaginální tekutiny se mění v závislosti na faktoru výskytu: světle hnědá, hnědá nebo dokonce černá. Vaginální sekrece mohou v mysli ztmavnout:

 • užívání antibiotik;
 • hormonální nerovnováha;
 • zhoršení nemoci;
 • rozvoj diabetes mellitus;
 • porucha funkce endokrinního systému;
 • hormonální léčba.

Nezapomeňte, že normální sekrece, když se po chvíli pod vlivem kyslíku dostáváte na prádlo, mírně ztmavne a získá světle žlutohnědý odstín..

Gynekologická onemocnění a patologie těhotenství

Výskyt hojného tmavě hnědého výboje nelze spojit s průběhem normálních procesů v těle. Podobné označení označuje:

 • zánětlivé procesy;
 • genitální infekce;
 • mimoděložní (mimoděložní těhotenství);
 • hrozba potratu (od prvního do třetího trimestru);
 • endometritida;
 • cystitida;
 • endometrióza;
 • eroze děložního čípku;
 • polypy;
 • hyperplazie endometria;
 • benigní novotvary;
 • rakovina.

Nemoci nemusí být diagnostikována po dlouhou dobu, protože příznaky se neobjeví okamžitě. Žena si nemusí být vědoma patologie a nemusí pozorovat žádné zjevné příznaky. Vzhled tmavě hnědého výboje často naznačuje již pokročilý případ, který bude mnohem obtížnější léčit. Z tohoto důvodu byste měli bez dobrého důvodu každých šest měsíců navštívit gynekologa, a pokud máte nepřirozené příznaky, okamžitě.

Problémy s těhotenstvím a maligními nádory jsou považovány za obzvláště nebezpečné, protože v těchto situacích hrozí život pacienta bez včasné léčby nebo chirurgického zákroku..

Cystitida

Při zánětu močové trubice nebo samotného močového měchýře se uvolňuje krev, která nesouvisí s chorobami reprodukčního systému. Po častém močení si žena všimne nejen krvácení z močové trubice, ale také bolestivých pocitů v dolní části břicha nebo dolní části zad. Další příznaky uretritidy jsou podobné příznakům běžného nachlazení. Měly by být varovány následující příznaky a vlastnosti vylučované tekutiny:

 • vzhled krve v moči;
 • časté nutkání močit;
 • zakalená moč;
 • vysoká tělesná teplota;
 • zvracení a nevolnost.

Infekční choroby

Infekce ženských genitálií při absenci včasné léčby způsobuje zdlouhavé zánětlivé procesy. Taková porušení ovlivňují množství a odstín vaginálních sekretů. Aby se zabránilo komplikacím, musí ženy znát povahu nebezpečného hnědého výtoku a to, s jakými infekcemi se setkávají.

 • chlamydie;
 • kapavka;
 • trichomoniáza;
 • kandidóza (drozd);
 • genitální opar;
 • mykoplazmóza;
 • ureaplasmóza;
 • bakteriální vaginóza;
 • gardnerelóza.

Nástup těchto onemocnění může být asymptomatický, dokud infekce nevyvolá zánět. Každý typ patologie má své vlastní příznaky, ale v každém stavu je hnědý vaginální výtok vážným důvodem k návštěvě lékaře a provedení nátěru pro mikroskopické vyšetření.

Tmavý výtok lze považovat za normální nebo indikovat vývoj patologického procesu v těle. V případě jakýchkoli onemocnění se musíte poradit s odborníkem a v žádném případě se léčit sami. Pouze na základě výsledků vyšetření a analýz lékař předepíše účinnou léčbu.

Postinor je silné hormonální činidlo. Zaměřeno na nouzovou antikoncepci. Menstruace po Postinoru může jít se zpožděním a přerušením. Lék obsahuje vysokou dávku hormonu, takže je často přísně zakázáno jej užívat.