Jak to správně hláskovat, stres ve slově „dvakrát“

dvakrát - příslovce, počet synonym: 6 • dvakrát (6) • dvakrát (6) • dvakrát (2) •... Slovník synonym

DVAKRÁT - budete dlouho čekat. Co? Tuberkulóza se šíří po celé zemi, ale potřebujete proti ní rentgenový přístroj? Zrušit dvacet procent daně z přidané hodnoty a sedmdesát procent dovozních cel z hodnoty tohoto odpadu? Možná, že...... Velký polo vysvětlující slovník jazyka Oděsa

Dvakrát nebýt mladý a neopustit smrt. - Dvakrát nebýt mladý a neopustit smrt. Viz ŽIVOTNÍ SMRT... V.I. Dahl. Ruská přísloví

Narodil se dvakrát, nikdy nebyl pokřtěn, zpíval se, ale zemřel, nezpíval. - (kohout). Viz SKOT ZVÍŘAT... V.I. Dahl. Ruská přísloví

dvakrát ročně - - [http: //www.iks media.ru/glossary/index.html?glossid=2400324] Telekomunikační témata, základní pojmy EN dvakrát ročně... Průvodce technického překladatele

Dvakrát matka (otec) - Orel. Dvakrát tak stará jako matka (otec). SOG 1990, 46... Velký slovník ruských výroků

Ponořte se dvakrát - vynořte se jednou - 1) utopte se; 2) o místě v řece nebo jezeře, neznámé pro koupající se... Živá řeč. Slovník hovorových výrazů

Pohybovat se dvakrát je jako jednou vyhořet - Z výrazu vyplývá, že jakýkoli pohyb a přemístění je problematické a nerentabilní, negativně ovlivňuje stav nábytku a dalších věcí, hodně je ztraceno a rytmy způsobují ztrátu... Slovník lidové frazeologie

Vrhněte dvakrát, jednou - chyťte - maskovaná hrozba použití síly: jednou ze dvou chytit znamená zasáhnout člověka houpačkou na zem... Slovník lidové frazeologie

přičemž dvakrát - dvakrát, zdvojnásobit velikost slovníku ruských synonym. vezmeme dvakrát příslovce, počet synonym: 2 • v dvojnásobné velikosti (6) •... Slovník synonym

Nevím, jak si dvakrát rozmyslet o stejné věci - Z karikatury „38 papoušků“ režiséra IV Ufimtseva. Opičí slova. Encyklopedický slovník okřídlených slov a výrazů. M.: „Lokid Press“. Vadim Serov. 2003... Slovník okřídlených slov a výrazů

„Poptávka zdvojnásobuje nabídku“: jaký byl první letní letní verandu v Moskvě

První pracovní den moskevských kaváren, které měly to štěstí, že měly povolení instalovat letní verandy, doprovázel plný dům pro téměř všechny hráče, kteří se dotazovali Forbes. Poptávka ve špičce několikrát překročila kapacitu pouličních stolů, tržby činily několik desítek tisíc rublů za neúplný den.

Jen pro verandu je to hodně, ale pro plnohodnotnou kavárnu je výsledkem neúspěch, přiznávají restaurátoři. Aby dosáhli „přijatelných ukazatelů“, čekají na otevření sálů od 23. června.

I s přihlédnutím k nadšení z prvních dnů nebude možné se po propasti karantény rychle dostat na náhorní plošinu: dluhy vůči dodavatelům a nájemcům, dodatečné náklady na dodržování hygienických pravidel a omezení počtu hostů pohltí hmatatelnou část zisku po dobu delší než jeden rok, tvrdí podnikatelé.

„Hlavní věcí je pečlivě si přečíst noviny Rospotrebnadzor a ne pokazit to.“

Azamat Karimov, majitel Martinez Bar a Rock'n'Roll Bar & Café na Sretence

Dojmy z otevření

Bar Martinez jsme otevřeli od 15. do 16. června v 00:00. Samozřejmě, jsme rádi: chybí nám jak vy, tak naši hosté. Znovu vyrazil láhev korku sektu.

Jediná smutná věc je, že s naší letní verandou v našem formátu moc peněz nevyděláte. Pro Martinez Bar jsme to začali koordinovat před třemi lety a vše, co nám Moskva podle zákona dala, je 3,25 čtverečních. m. Je to legrační.

„Býval tam bar s 50 místy, ale teď jsou na zdi přibitá tři prkna.“

Chápeme ale, že chodník je malý a není kam umístit stoly. Ano, a nechtěli to udělat dříve: máme kostel naproti, někdy zasahujeme do spánku kněží i bez verandy. Ale teď, protože těm, kteří měli verandu, bylo umožněno otevřít se dříve, rozhodli se to zkusit. Chlapi přibil tři desky na zeď - a oni se otevřeli.

Přišli hosté - 20–30 lidí. Stáli jsme na chodníku a čekali na 00:00. Jsou to ti, kteří žijí blízko, a naši fanoušci. Hosté také přišli do baru Rock'n'Roll: jedna společnost objednala stůl pro osm lidí, druhá pro čtyři. A tak přišlo kolemjdoucí. Obecně není příliš mnoho lidí - co je tam, podle očekávání všední den.

O nákladech

Na otevření nebyla žádná speciální příprava. Zatímco jsme tu nebyli, dokonce i mouchy zemřely na nudu. Přišli jsme, ošetřili vše od prachu dezinfekčními prostředky, to je vše. Hlavní věcí je pečlivě si přečíst všechny tyto příspěvky Rospotrebnadzor a ne pokazit. Koupili jsme masky, rukavice, speciální prostředek na mytí nádobí, prostředek na povrchovou úpravu. Vyhovujeme všemu, není tu nic komplikovaného. Nikdo nezapomněl, jak se připravují koktejly.

„Máme kostel naproti, někdy zasahujeme do spánku kněží i bez verandy“

Samotná veranda se také snadno organizovala. Bylo to už v Rock'n'Roll Baru, utratili 5 000–10 000 rublů za sdílení nákladních automobilů, přivezli vše ze skladu a osvěžili barvu. V baru Martinez byly závěsné stoly vyrobeny ze dvou desek, které zbyly z předchozí renovace v baru Rock'n'Roll. Šukali se.

O karanténním efektu

Karanténa na nás zlehka zapůsobila, mírně řečeno. Vyhodili jsme spoustu produktů: například se začalo zhoršovat řemeslné pivo, které má trvanlivost 2–3 měsíce. Když všechny pruhy začaly psát: „Podpořte nás, převeďte 500 rublů,“ myslel jsem si, že je to nějak hanebné. Bar - velká struktura vytvořená mnoha lidmi - požaduje peníze od lidí, kteří také nejsou v nejlepší finanční situaci? Ne, nemělo by to tak být.

Rozhodl jsem se udělat pravý opak. Televizní kanál Dozhd uspořádal maraton na podporu lékařů. Zkopíroval jsem jejich odkaz a řekl jsem klientům: „Přátelé, kazí se nám hodně piva. Udělejme to: pošlete lékařům 1 000 rublů, dostaneme snímek obrazovky a pošleme vám čtyři lahve řemeslného piva. “ Bylo dodáno více než 200 lahví. A hosté se usmívali a pomáhali lékařům.

Někteří zaměstnanci odešli do svých malých domovin a nevrátili se. Svým zaměstnancům jsme moc neplatili, ale nemohli jsme jinak: proč bych měl prodat byt, abych každému platil jejich staré platy? Dluh vůči dodavatelům dosud nebyl uzavřen, celková výše dluhu je v březnu několik milionů rublů. Podařilo se nám získat dotaci z výhod, ale počasí moc nevylepšilo. Dali nám normální slevu na nájemné, abychom se mohli protáhnout.

Na VKontakte mi také napsal nadšenec: „Chci vám pomoci, kam převést peníze? Pošlete alespoň 30 000 rublů. “ Řekl jsem mu, že těchto 30 000 nám počasí stejně nezpůsobí - rozpustí se v dluhu. Ale stejně byl velmi vytrvalý a poslal.

Kolik jste vydělali za první den

Dnes (16. června - Forbes) získal v Martinezu 40 tisíc [rublů]. Za prvé, přes noc. Nyní je tam horko, sedí jen dvě dívky. Vzhledem k tomu, že pracuje jen několik zaměstnanců, je provozní zisk za den malý. Ale to je všechno třikrát méně než standardní červnový den. Býval zde bar s 50 místy k sezení, ale nyní jsou na zdi připevněna tři prkna.

„Udělejme to: pošlete lékařům 1 000 rublů a my vám pošleme čtyři lahve piva.“

První den práce se nemůžete orientovat. Přinejmenším za týden bude jasné, zda lidé chodí nebo ne, dojde k rozruchu nebo ne. Samozřejmě čekáme na nárůst a odloženou poptávku 23. června, pokud nebudou uvolněna nová omezení práce uvnitř.

Co se stane dvakrát týdně a jednou měsíčně? Test mozku

Zde najdete odpovědi na každou úroveň slavného testu mozku: Tricky Puzzles. Na každé úrovni řešení publikujeme fotografii, můžete snadno vidět, jak jsme úroveň překonali. Nad fotografií s vyřešenou úrovní si můžete krátce přečíst, jak jsme to vyřešili. Pokud potřebujete další vysvětlení, komentujte prosím tuto stránku a my se vám pokusíme pomoci. Užijte si hru s našimi webovými stránkami!

Věnovat pozornost! Vývojáři smíchali všechny úrovně hry a my jsme vše aktualizovali. Každá úroveň bude mít nyní 2 různé alternativní odpovědi.

Brain Test je hra nejlepších mozkových her založená na pozornosti, vizuální iluzi a mentálním klamu. Test mozku si získal obdiv milionů lidí po celém světě.

Co se stane dvakrát týdně a jednou měsíčně? Test mozku

Hledání odpovědi

Celkem nalezeno: 8

Otázka č. 282475

Dobré odpoledne. Firma vlastněná dvěma nebo více lidmi. (dva nebo více lidí?)

Odpověď helpdesku v ruštině

V kombinaci dvou (tří, čtyř) nebo více. kontrolované podstatné jméno se vloží do rodu. případ jednotného čísla čísla: dva nebo více lidí. St: dva a více lidí.

Otázka č. 279310

Dobré odpoledne! Je možné říci: „náklady na zboží jsou 2krát levnější než prodejní cena“? Pokud je to nesprávné a návrh je třeba přeformulovat, jak je správné: „dvakrát nebo vícekrát levněji“ nebo „dvakrát nebo více levněji?“

Odpověď helpdesku v ruštině

Opravit:. více než polovina prodejní ceny.

Otázka č. 268393

Který konec je správný: na jehož vývoji se podílejí dva nebo více multidisciplinárních týmů.

Odpověď helpdesku v ruštině

Otázka č. 262821

jak správně - „dvakrát nebo vícekrát“ nebo „dvakrát nebo vícekrát“ ?

Odpověď helpdesku v ruštině

Otázka č. 257936

Ahoj!
Prosím, řekněte mi, jak správně psát:
po dobu dvou nebo více měsíců (tsev);
po dobu jednoho nebo více měsíců.
Děkuji, Daria.

Odpověď helpdesku v ruštině

Správně: po dobu jednoho měsíce (dvou měsíců) nebo více.

Otázka číslo 257906

Dobrý den, řekněte mi, prosím! Odpověď je naléhavě nutná! Jak správně říci: dva nebo více měsíců nebo dva nebo více měsíců? Existuje konkrétní pravidlo? dík!

Odpověď helpdesku v ruštině

Správně: po dobu dvou měsíců nebo déle.

Otázka číslo 217003

Jeden nebo více počítačů? Rosenthal říká, že n. je závislá na číslicích 2, 3, 4, a ne na slově více (tj. dva nebo více počítačů). Proč mlčí o 1?

Odpověď helpdesku v ruštině

Správně: _jeden nebo více počítačů_.

Otázka č. 201734

Prosím, řekněte mi, v kterém případě by mělo být slovo „slevy“ uvedeno v tomto výrazu: Účastníci mají nárok na jednu nebo více slev (slevy?). V učebnicích vidím pouze možnosti s „dvěma, třemi, čtyřmi“ a spojením „a“, ve kterých jsou normou dva nebo více + je. případ.

Odpověď helpdesku v ruštině

Vami nabízená možnost se nedoporučuje. Preferováno: _. za jednu slevu nebo více_.

„Poptávka zdvojnásobuje nabídku“: jaký byl první letní letní verandu v Moskvě

První pracovní den moskevských kaváren, které měly to štěstí, že měly povolení instalovat letní verandy, doprovázel plný dům pro téměř všechny hráče, kteří se dotazovali Forbes. Poptávka ve špičce několikrát překročila kapacitu pouličních stolů, tržby činily několik desítek tisíc rublů za neúplný den.

Jen pro verandu je to hodně, ale pro plnohodnotnou kavárnu je výsledkem neúspěch, přiznávají restaurátoři. Aby dosáhli „přijatelných ukazatelů“, čekají na otevření sálů od 23. června.

I s přihlédnutím k nadšení z prvních dnů nebude možné se po propasti karantény rychle dostat na náhorní plošinu: dluhy vůči dodavatelům a nájemcům, dodatečné náklady na dodržování hygienických pravidel a omezení počtu hostů pohltí hmatatelnou část zisku po dobu delší než jeden rok, tvrdí podnikatelé.

„Hlavní věcí je pečlivě si přečíst noviny Rospotrebnadzor a ne pokazit to.“

Azamat Karimov, majitel Martinez Bar a Rock'n'Roll Bar & Café na Sretence

Dojmy z otevření

Bar Martinez jsme otevřeli od 15. do 16. června v 00:00. Samozřejmě, jsme rádi: chybí nám jak vy, tak naši hosté. Znovu vyrazil láhev korku sektu.

Jediná smutná věc je, že s naší letní verandou v našem formátu moc peněz nevyděláte. Pro Martinez Bar jsme to začali koordinovat před třemi lety a vše, co nám Moskva podle zákona dala, je 3,25 čtverečních. m. Je to legrační.

„Býval tam bar s 50 místy, ale teď jsou na zdi přibitá tři prkna.“

Chápeme ale, že chodník je malý a není kam umístit stoly. Ano, a nechtěli to udělat dříve: máme kostel naproti, někdy zasahujeme do spánku kněží i bez verandy. Ale teď, protože těm, kteří měli verandu, bylo umožněno otevřít se dříve, rozhodli se to zkusit. Chlapi přibil tři desky na zeď - a oni se otevřeli.

Přišli hosté - 20–30 lidí. Stáli jsme na chodníku a čekali na 00:00. Jsou to ti, kteří žijí blízko, a naši fanoušci. Hosté také přišli do baru Rock'n'Roll: jedna společnost objednala stůl pro osm lidí, druhá pro čtyři. A tak přišlo kolemjdoucí. Obecně není příliš mnoho lidí - co je tam, podle očekávání všední den.

O nákladech

Na otevření nebyla žádná speciální příprava. Zatímco jsme tu nebyli, dokonce i mouchy zemřely na nudu. Přišli jsme, ošetřili vše od prachu dezinfekčními prostředky, to je vše. Hlavní věcí je pečlivě si přečíst všechny tyto příspěvky Rospotrebnadzor a ne pokazit. Koupili jsme masky, rukavice, speciální prostředek na mytí nádobí, prostředek na povrchovou úpravu. Vyhovujeme všemu, není tu nic komplikovaného. Nikdo nezapomněl, jak se připravují koktejly.

„Máme kostel naproti, někdy zasahujeme do spánku kněží i bez verandy“

Samotná veranda se také snadno organizovala. Bylo to už v Rock'n'Roll Baru, utratili 5 000–10 000 rublů za sdílení nákladních automobilů, přivezli vše ze skladu a osvěžili barvu. V baru Martinez byly závěsné stoly vyrobeny ze dvou desek, které zbyly z předchozí renovace v baru Rock'n'Roll. Šukali se.

O karanténním efektu

Karanténa na nás zlehka zapůsobila, mírně řečeno. Vyhodili jsme spoustu produktů: například se začalo zhoršovat řemeslné pivo, které má trvanlivost 2–3 měsíce. Když všechny pruhy začaly psát: „Podpořte nás, převeďte 500 rublů,“ myslel jsem si, že je to nějak hanebné. Bar - velká struktura vytvořená mnoha lidmi - požaduje peníze od lidí, kteří také nejsou v nejlepší finanční situaci? Ne, nemělo by to tak být.

Rozhodl jsem se udělat pravý opak. Televizní kanál Dozhd uspořádal maraton na podporu lékařů. Zkopíroval jsem jejich odkaz a řekl jsem klientům: „Přátelé, kazí se nám hodně piva. Udělejme to: pošlete lékařům 1 000 rublů, dostaneme snímek obrazovky a pošleme vám čtyři lahve řemeslného piva. “ Bylo dodáno více než 200 lahví. A hosté se usmívali a pomáhali lékařům.

Někteří zaměstnanci odešli do svých malých domovin a nevrátili se. Svým zaměstnancům jsme moc neplatili, ale nemohli jsme jinak: proč bych měl prodat byt, abych každému platil jejich staré platy? Dluh vůči dodavatelům dosud nebyl uzavřen, celková výše dluhu je v březnu několik milionů rublů. Podařilo se nám získat dotaci z výhod, ale počasí moc nevylepšilo. Dali nám normální slevu na nájemné, abychom se mohli protáhnout.

Na VKontakte mi také napsal nadšenec: „Chci vám pomoci, kam převést peníze? Pošlete alespoň 30 000 rublů. “ Řekl jsem mu, že těchto 30 000 nám počasí stejně nezpůsobí - rozpustí se v dluhu. Ale stejně byl velmi vytrvalý a poslal.

Kolik jste vydělali za první den

Dnes (16. června - Forbes) získal v Martinezu 40 tisíc [rublů]. Za prvé, přes noc. Nyní je tam horko, sedí jen dvě dívky. Vzhledem k tomu, že pracuje jen několik zaměstnanců, je provozní zisk za den malý. Ale to je všechno třikrát méně než standardní červnový den. Býval zde bar s 50 místy k sezení, ale nyní jsou na zdi připevněna tři prkna.

„Udělejme to: pošlete lékařům 1 000 rublů a my vám pošleme čtyři lahve piva.“

První den práce se nemůžete orientovat. Přinejmenším za týden bude jasné, zda lidé chodí nebo ne, dojde k rozruchu nebo ne. Samozřejmě čekáme na nárůst a odloženou poptávku 23. června, pokud nebudou uvolněna nová omezení práce uvnitř.

Jak žije obchodní ředitel IT společnosti v Moskvě s příjmem 1 103 000 rublů měsíčně

O sobě

Věk: 42
Město: dům v Khimki, kancelář v Moskvě
Rodina: manželka, má 41 let, čtyři dcery - 5, 8, 11, 13 let, pes, dvě kočky. Moje žena a já jsme spolu 14 let, celé ty roky nepracovala
Pozice: majitel IT společnosti, obchodní ředitel
Plat: v průměru za poslední čtvrtletí byl můj příjem 932 000 rublů měsíčně. Z toho 100 000 R - plat, 832 000 R - zisk
Další zdroje příjmů: v průměru za poslední čtvrtletí - 171 000 RUR měsíčně. Jedná se o příjem z partnerských projektů, úrokových půjček a poradenství
Pasivní příjem: v průměru za poslední čtvrtletí - 635 000 RUR měsíčně. Takto moje portfolio rostlo na akciovém trhu. Portfolio má nyní přibližně 101 000 $ (7 139 397 R)
Kolik ušetřím: kolik zbývá více než 1,5 milionu rublů. 1,5 milionu je nouzová rezerva a zbytek jsem vyčlenil na investice a tvorbu kapitálu. Mám investiční plán, ale příliš se ním neriadím, dodržuji pouze dva principy: maximalizovat návratnost portfolia a ušetřit peníze za airbag

Měsíční výdaje - průměr za čtvrtletí

Hypotéka: 119 000 R - to jsou dvě hypotéky, které jsem si vzal na nákup pozemků a domů. Mám dva domy o celkové rozloze 500 m², pozemky poblíž, druhý penzion. Banka nedala na všechno jednu hypotéku, musel jsem si vzít dvě
Produkty: před vlastní izolací - 30 000 RUR, během - 70 000 RUR
Bydlení: 30 000 R pro renovace, nábytek. Musíme vážně uklidit penzion
Platby za služby: 20 000 R, včetně členských poplatků společnosti SNT. Bude také daň - asi 60 000 R ročně, ale ještě jsem ji nikdy nezaplatil
Občerstvení: 15 000 R - jakékoli nedomácí jídlo
Charita: 10 000 R je důchod pro matku
Auto: máme dvě auta, ale nejezdíme moc. V průměru utratíme 5000 R.
Zábava: 5 000 RUB To například vezměte děti do restaurace nebo do kina, kupte sobě nebo dětem počítačovou hru, knihy, luk nebo kuše - hračku pro dospělé
Sport: před sebeizolací - 5000 R, hrál stolní tenis. Manželka se věnuje sportu doma, vede instagramové maratony
Zvířata: 4000 RUR Jedná se o krmivo se střední cenou, plnič zásobníku. Očkování provádíme jen zřídka: nezodpovědně
Psycholog: 4000 R, pracuji s ním každý týden. Vzal jsem také svou ženu k psychologovi, ale je jí líto utrácet za to peníze, takže teď nechodí
Doprava: 2500 R - často jezdím do kanceláře veřejnou dopravou, to jsou výdaje na minibusy, metro, někdy taxi
Telefonická platba: 1500 R.
Platba přes internet: 1000 RUR
Dětské kluby a další aktivity: 0 R. Hrnky ve velké rodině jsou obtížným logistickým úkolem. Když byly školy otevřené, nejstarší šel do školy ve volném kruhu, druhá dcera to odmítla. Třetí chtěl jít do volného kruhu, ale jeho žena ji neměla čas nést

Veškeré domácí práce provádí manželka, je proti cizím lidem v domě. Ani my nemáme chůvu. Nedávno jsem najal lektora, ale experiment byl neúspěšný. Nepotřebuji pomáhat svým blízkým, finančně si vedou dobře.

Jelikož vydělávám víc, než utrácím, neomezuji se na měsíční rozpočet. Dovolte mi uvést příklad výdajů podle měsíce:

 • za březen 2020 - 322 000 rublů, včetně hypoték;
 • v dubnu - 355 000 rublů;
 • v květnu - 361 000 RUR.

V únoru to bylo 711 000 RUR a v lednu - 435 000 RUR kvůli svátkům a dárkům na Nový rok.

Vezmu svou rodinu na dovolenou jednou za rok. Jedná se o rozpočtovou dovolenou, protože je vždy drahé vyjmout 6-7 lidí. V posledních letech jsme cestovali do Tuniska. Je pro nás obtížné najít pokoje, protože je nás mnoho a v našem hotelu v Tunisku jsou mega apartmá, to je rarita. Cena takového voucheru je 300 000 RUR na dva týdny, bez cestovních výdajů.

Další 1–2krát ročně jezdím na dovolenou spolu s někým: někdy s dcerou, někdy s matkou, někdy s obchodním partnerem. V zimě jsem byl v Thajsku, loni na jaře ve Vietnamu. Takový výlet stojí 100 tisíc. Moje žena je doma, nerada nikam chodí.

První den, pondělí

Výdaje za den: 919 121 Р

10:20. Probudil se. Nenastavuji budík, pokud není ráno..

Kontrola mého telefonu - zpráva přišla od přítele. Je z klubu investorů, kde 90% účastníků jsou podnikatelé jako já. Přítel poslal informace o dnešních IPO.

Vzpomínám si na oborovou disciplínu „Plánování experimentu“, objevuje se myšlenka vytvořit službu, která mi pomůže zvýšit návratnost mého portfolia. Volám organizátorovi investičního klubu. Nepochybně to bude zajímavé pro investory a pravděpodobně si za to mohu dokonce vzít peníze.

Manželka šla k tetování. To je na celý den, takže si budete muset udělat snídani sami. Vložil jsem čaj a ohřál kuře a cuketu vařené ve dvojitém kotli. Už vůbec nemluvím o správné výživě, jen jídlo z parníku je velmi chutné.

Počítám děti. Pár mladších vyskočilo, zahrajte si Minecraft, pár starších spí. Všechny děti mají dovolenou.

Krmím koťata, vyjímám podnos. To je moje oblast odpovědnosti.

Koťata - orientální a cornwallská. Byl to můj narozeninový dárek

Jdu ven, zkontroluji septik: v noci se znovu vybílil, ale teď vše funguje. Uklízím dětský nafukovací bazén.

11:10. Snídám u počítače.

Přede mnou je štítek se seznamem úkolů. Žiji podle zásady „to, co není napsáno v plánovacím nástroji, se nikdy nestane“. Úkoly, které jsou spojeny s časem, jdou do Kalendáře Google, zatímco ty, které s ním nejsou spojeny, jdou na štítek. Spánek, krmení koček, výlety do obchodu, nepřináším tam - v podstatě vše je o podnikání, penězích, schůzkách.

Dnešní kalendář je téměř prázdný. Má jen dva hovory na asistentku: Požádal jsem ji, aby mi pomohla s psaním tohoto deníku, a proto každý den uskutečňuji dva hovory. Jejím úkolem je podporovat mě při psaní a kontrole dodržování pokynů.

Jím docela často u stolu Samolepky s úkoly

Dnes je v nálepce šest úkolů:

 1. Napište si deník T-F.
 2. Napište marketingový dokument.
 3. Prohlížejte aplikace od klientů.
 4. Zavolej dívce, od které si pronajímám kancelář.
 5. Otevřete si účet v nové bance.
 6. Zúčastněte se IPO.

Přidávám tam sedmý úkol: platit zaměstnancům a dodavatelům. A osmé: promluvte s ČTÚ o myšlence na služby, která mi dnes ráno přišla na mysl.

Ve skutečnosti existují jen čtyři důležité úkoly: jedná se o 1, 2, 6 a 7. Vím, že priority jsou vymýšleny, aby byly schopny nesplnit své sliby, ale někdy si toto potěšení neodepřu.

Zatáhl jsem za analytika, aby rychleji poslal zprávu o IPO. Včera jsem již podal žádost, ale obvykle je objasním do posledního. Minulý týden jsem se prostřednictvím makléře zúčastnil čtyř IPO, papírový zisk byl asi 10 tisíc dolarů. Tato myšlenka mě teď velmi zahřívá.

Nedávno jsem svému osobnímu makléři dal možnost obchodovat s akciemi na mém účtu. První dvě pozice ukazovaly +11 a + 16% a vstoupili jsme na další čtyři. Skoro mi došly volné finanční prostředky na účtu, uvažuji o vložení dalších. Účet je navíc veden v dolarech a jejich nákup je nyní výnosný. Myslím, že do konce roku sazba poroste jeden a půlkrát.

Asistent se dosud nevypořádal s úkolem refinancovat hypotéku na mé dva domy, a proto píšu zprostředkovatelům, kteří slíbili pomoc. Pokud to funguje, ušetří mi to 10–15 tisíc rublů měsíčně. Ne že by na tom záleželo, ale rozhodně stojí za ten čas.

11:34. Piju čaj s cookies a začínám dělat úkoly z nálepky.

Koťata žijí v mém pokoji

Platím mzdy zaměstnancům. Máme asi 40 zaměstnanců na plný úvazek ve dvou kancelářích a na několika vzdálených místech. Provádím platby do systému podnikového účetnictví a účetnictví osobních financí. Účetní systém IT je chybný. Myslím, že je čas ji opustit, ale zatím to nestanovuji jako úkol.

Zálohu vrátím klientovi. Projekt byl nerentabilní, klient byl problematický. Je to pro mě radostná událost. Vždy si nechávám zálohy až do konce práce, takže to ovlivňuje finanční situaci společnosti ještě k lepšímu: zaměstnanci budou jednat s těmi klienty, kteří přinášejí zisk.

Celkem: čtyři řádky v účetnictví, mínus 796 372 R na účtech.

Zkontroluji zůstatky na účtu, přeškrtnu problém z nálepky. -796 372 R

Trochu o mém podnikání. Děláme vlastní programování. Klient říká: „Chci aplikaci pro iPhone“ - vytváříme ji. Většina mé práce je delegována. Zachoval jsem funkce vedoucího moskevské kanceláře, pokladníka - toho, kdo platí - a ředitele marketingu. Také nadále povrchně kontroluji nábor v Moskvě, prodej a výrobu. Naše kancelář je nyní prázdná, všichni pracují z domova.

12:10. Chci pauzu. Plán: Obcházím dům, sleduji, co se stalo dětem, hladím koťata. Realita: Odpovídání na otázky lidí, kteří mi refinancují hypotéku. Mám dva pozemky se společnou hranicí a dva domy. A dvě hypotéky, celková částka - 12,3 milionu rublů.

Dívám se na zprávu analytika o IPO WROOM. Zpráva je dobrá, zvyšuji aplikaci z 30 na 40 tisíc dolarů - makléř zablokuje tyto peníze na účtu, dokud nedojde k IPO. Můj makléř je „Freedom-finance“.

Podívám se na obecný stav portfolia. Všechno je v pořádku: 15 pozic, z nichž 10 je v dobrém plusu, zbytek je přibližně nula. Zůstatek je přibližně 94 tisíc dolarů, z čehož 18 tisíc tvoří zisk z cenných papírů. Až dosáhnu sto metrů čtverečních, budu velmi šťastný. V září 2019 jsem tam měl asi 30 tisíc dolarů. Ne, tohle všechno jsem nevydělával na akciovém trhu, ale o něco méně než polovinu - asi 80% ročně. Jde jen o to, že účet pro mě funguje jako spořící účet: Nemíním peníze z podnikání na nesmysly, ale převádím je na investiční účet. Vymazávám tyto peníze ze svých osobních financí a vytvářím tak v sobě pocit blížícího se finančního zadku. Druh motivačního sebeklamu.

Přečetl jsem si poštu. Protože sto nebo dvě písmena přijdou za den, asistent nastavil pravidla, která rozptýlí písmena do 10 složek. Tímto způsobem mohu věnovat pozornost pouze těm důležitým. V e-mailu není nic zajímavého.

Moje realitní kancelář volá. Prodávám pozemky - 9 akrů, 20 km od Moskvy. Není třeba, abych stavěl, a peníze zakopané v zemi nefungují. Prodávám to za 2,5 milionu rublů, peníze okamžitě investuji do IPO. Nyní je sezóna prodeje pozemků a my jsme již našli kupce a podepsali jsme předběžnou dohodu. Cena je o 10% nižší, než jsem čekal, ale skutečné peníze jsou důležitější: investováním se pokusím získat 50–100% z nich ročně. Realitní kancelář hovoří o problémech s Rosreestrem. Nic, rozhodněme se.

Obchodní partner požádal o radu. Poslal jsem mu svého přítele H. jako klienta na projekt v hodnotě několika milionů rublů. H. je skvělý vyjednavač. Snaží se nás vtáhnout do příběhu „podepsat smlouvu a co dělat - pak na to přijdeme“. Nepotřebujeme takové klienty, skončí to ztrátami nebo soudy, takže se s partnerem dohodneme následovně: buď stanovíme pravidla přísně, nebo odmítneme sloužit. Také jsme se konečně rozhodli vzít jiného projektového manažera.

13:00. Oddech se nezdařil. Asistent zavolá, musíme pracovat.

 1. Podívali jsme se do deníku, všechno je v pořádku.
 2. Dali potvrzení o zaplacení elektřiny.
 3. Od svého asistenta jsem se dozvěděl podrobnosti o otevírání karet pro děti v Tinkoff Bank. Děti mě neustále žádají, abych za ně platil online, a také se musí naučit nové nástroje. Dali zelenou na otevření.
 4. Podívali jsme se na změny v tarifech za poskytování služeb právnickým osobám v jedné z mých bank - Tochce. Asistent řekl, že nové tarify nejsou zajímavé, ale viděl jsem v nich výhodu několika desítek tisíc rublů měsíčně. Dal jsem úkol objasnit podrobnosti. Pokud je vše tak, jak se mi zdá, nemusíte si otevírat nový účet, stačí změnit tarif.
 5. Dal jsem za úkol spočítat, jaké měsíční úspory dá objednávka služeb zprostředkovatelů při refinancování, pokud sníží sazbu o 1,5%. Asistent řekl 5-6 tisíc měsíčně. Ukazuje se to jako nerentabilní: zprostředkovatelé berou 3%, to je 360 ​​tisíc, to znamená, že se taková investice vyplatí za 6 let. Investováním této částky získám ROI výrazně vyšší než 16%. Píšu to zprostředkovatelům - už neodpovídají. Možná si přečetl učebnici matematiky.

Zaplaceno za včerejší koupel s přáteli. Lázeňský dům byl zajímavý: něco jako ekovesnice na břehu řeky. Společnost byla také zajímavá: většinou známí podnikatelé. -1100 R

Platba přišla od klienta - 115 tisíc. Zadal jsem to na účet s tím, že na nich vydělám 9 tisíc. +9000 R.

Bylo převedeno 300 tisíc z jedné banky do druhé, aby se zvýšila jejich dostupnost.

Odháňám děti od koťat, aby tiše pracovaly.

14:30. Chci splatit svůj dluh z vyrovnání s dodavatelem. Našel jsem novou provizi v Sberbank, 1000 rublů. Zadal jsem úkol asistentovi: zjistit, co se změnilo a zda je možné se této provizi vyhnout. Chtěl jsem jít do bankomatu převést přes jinou banku, ale adresát nakonec vzal provizi na sebe. -100 000 R

Skvělá zpráva přišla od obchodního partnera: dostali jsme půjčku na podporu zaměstnanosti, 3 miliony rublů na 2%. Během krize jsme neřízli zaměstnance a dokonce jsme pokračovali v najímání, takže návrat nemusí být nutný. Vycházím ale z nejhoršího scénáře a zaregistruji se jako náš dluh.

Pět minut na běh na obchodních chatech v Telegramu. Spojil jsem se s mužem, který hledal obchodního mentora. Zavolal jsem mu do kalendáře zítra. Asi 10% mého aktivního příjmu pochází z mentoringu. Obvykle vedu 3-4 lidi, aby se zvýšil jejich příjem, většinou jsou to moji staří přátelé. Chlap z chatu není mým cílem: pro ty, kteří podnikají, přinesu více výhod než pro začátečníky. Ale nevadí mi strávit hodinu: kromě peněz tato aktivita přináší přátele, klienty, zaměstnance, partnery a potěšení..

Nyní mám čtyři studenty:

 1. Plnění, směna.
 2. Začátečník platí 30 tisíc měsíčně.
 3. Pokročilý, platí 80 tis. Měsíčně.
 4. Další pokročilý za 80 tisíc měsíčně.

Je to levné. Například já sám jsem najal konzultanta své úrovně na 200 tisíc měsíčně. Obvykle jsem najat, abych několikrát zvýšil své zisky - vyplácí se to.

Volal obchodní partner. Za hodinu zatelefonoval vládě evropské země: nyní vstupujeme do evropského grantu. Potřebuje nové nápady pro rozhovor. Najděte někoho, kdo by se zeptal: Jsem tak kreativní člověk.

Zaplaceno 4000 R za telefonování do kanceláře. -4000 R

15:00. Měl svačinu. Nevařím, obvykle se zeptám své ženy. Teď je pryč, takže jím nějaké dobroty: meruňky, klobása, camembert. Samozřejmě by mě pro takové jídlo zabila. Nasaďte konvici.

Zpráva o zrušení karantény dorazila. Informuji úřad, že pozítří musí být všichni v práci. Jednání s těmi, kteří si chtějí „prodloužit dovolenou“. Uspořádáno první setkání s klientem v kanceláři.

Asistent se pokusil otevřít karty pro děti v Tinkoff Bank, ale obchodní procesy jsou kruté - bude otevřena pouze jedna ze čtyř dcer. Dobře, jsi na tom hůř. Asistent také našel příležitost vyhnout se provizím v Sberbank: musíte si předplatit 199 RUR měsíčně. Změna tarifů pro právnickou osobu nám nevyhovovala, proto si otevírám účet v nové bance.

15:50. Frustrované dítě jelo nahoru. Pět minut objetí, terapie kočkami. Konvice se vařila, dal jsem novou. Piju čaj se sušenou papájou, jím sendvič - borodinský chléb s červenou rybou.

Zavolal jsem své ženě. Ukázalo se, že děti je třeba nakrmit a na sporáku se našla polévka. Polévka jde do ledničky a já mám čaj a třešňový koláč. Naše děti samy vědí, jak vařit normální jídlo od nuly a hotové ohřát. V naší rodině neexistují žádné tradice jako „sedíme na večeři ve 13 hodin.“ Každý dostane své vlastní zvíře, pokud mu to chladnička nevadí.

Podíval jsem se na obchodní chaty ve Votsapu. Někdo hledá realitku - doporučil vlastní. Pokud to vyjde, moje se ochotně podělí o provizi. Takové provize jsou jedním ze způsobů, jak vydělávám peníze. Tuto metodu neberu vážně: několik desítek tisíc měsíčně je příliš malá částka na to, aby se do ní vlila energie. Ale když dostanou zaplaceno za řádek textu napsaného za minutu, je to zábava. Vždy si pamatuji, že jsou lidé, kteří tomu věnují měsíce.

16:40. Relaxace. Hraji Hearthstone a sleduji Miliardy. Sledování epizody, kdy se Chuck Rhoads zmátl na IPO se zvláštní pozorností.

17:20. Asistent zaplatil za elektřinu z mých účtů a přenesl čtvrtletní poplatky za dům. -17 649 RUB

Pokud se do výstavby nezapojíte, stojí dům průměrně 120 tisíc hypoték plus 50 tisíc na elektřinu, opravy a nábytek. Věřím, že dluh vůči bance je pro mě výhodný: každý milion hypotéky splacený bance v předstihu by snížil mé výdaje o 10 tisíc měsíčně. Ale on, investovaný, mi přinese 100 tisíc měsíčně.

18:10. Svačina na ovoci: banán, meruňky.

18:30. Chovám škrábanec na koleni dítěte.

19:00. Marketingový hovor. Nyní zahajujeme prodej našich služeb do zahraničí. Zatímco moji kolegové mluvili, udělal jsem svoji část práce: nakreslil jsem dokument popisující, v čem je naše společnost jedinečná. Nevím, jak si zavěsit nudle na uši, takže dokument projde dvojitým překladem: nejprve se v něm objeví krásné a módní výrazy a poté se jazyk změní.

19:30. Zahřátá kuřecí polévka. Tři dcery odmítly jíst. Čtvrtá šla vařit vlastní osobní polévku.

Zeptal se manažera svého makléře, jaký je postup při vyplácení výnosů z dluhopisů. Jedná se o nejnudnější nástroj s nízkými příjmy, ale poskytuje garantovaných 7% ročně v dolarech. Manažer šel vysvětlit. Minule také odešel, když jsem se zeptal, proč nezastavili ztráty.

Znovu volání partnera. Opět o klientovi X.: Ukládá svůj kontrakt ve stylu „vše si vyjasníme později.“ Prohlášení o problému je vágní. Je dobré, že jsme právě dnes vrátili zálohu stejnému klientovi: partner není ochoten riskovat, podporuji ho.

21:00. Jím pomeranč, banán, piji čaj, sleduji miliardy.

22:00. Přišla K. manželka a přinesla kávu z McDonald's: Miluji ji víc než dobrou domácí. Vyměnili jsme si novinky za den, venčili psa.

K. utratil 10 tisíc denně - dal to tetovacímu umělci. Tento odpad neberu v úvahu, stejně jako výdaje na kávu. Nechci jít do její peněženky. Potřebuji peníze - dávám je, nepotřebuji - někdy trvám na tom, ale moc to nefunguje.

K. nepracuje od chvíle, kdy jsme se setkali: nabídl jsem, souhlasila. Mým nápadem bylo, aby měla příležitost vybrat si, co bude dělat, a nebojovat o peníze. Zabývá se rodinnými, ručně vyráběnými, našimi auty - miluje auta. Ráda také dělá domácí práce a plány.

Utrácím hlavně peníze. V případě potřeby si K. jednoduše vezme tolik, kolik potřebuje: obvykle je to pro benzínovou pumpu, jídlo, dětské oblečení. Několikrát jsem se jí snažil zaplatit něco jako plat, aby mohla utratit sama za sebe, ale po chvíli to rázně odmítla. Přicházejí k ní dětské přídavky a ona s nimi nakládá, jak chce. Poslední platbu - 10 tisíc za každé dítě - obdržela. Nevedu podrobnou evidenci jejích výdajů, v mém účetnictví jsou sníženy na článek „Výdaje - K.“ Zde jsou výpisy tohoto článku:

 • Leden - 55 000 RUR;
 • Únor - 72 000 RUR;
 • Březen - 54 000 RUR;
 • Duben - 15 000 R;
 • Květen - 1000 R;
 • Červen - 0 R.

K. neměl povolení do karantény. A když naplním auta a přinesu jídlo, nemá za co utrácet.

Krátce zavolal asistentovi a proběhl deníkem.

22:30. Vyplněný marketingový papír. Pro dnešek jsem udělal všechny důležité úkoly. Pak už jen odpočívej.

V Zaslechl jsem tajemství: Zajímám se o poznávání lidí. Sleduji reklamy na Avito a Cyan: Mám zájem porozumět trhům a najít nové příležitosti, jak vydělat peníze. Jedním z mých největších potěšení je najít něco skvělého za zlomek tržní ceny. Například jsem koupil dům za cenu nižší než trh o 30 procent. Možnosti bytů a domů, které jsem našel při hledání, letěly jako koláče. SUV, které jsem koupil na podzim, v prvních dnech po nákupu, chtěli překonat cenu čtyř lidí.

00:00. Dívám se na své portfolio. Během dne trochu vyrostl, zůstatek je 97 tisíc dolarů. Úžasný výsledek pro člověka, který si myslí, že ví jen málo o obchodování. Počítám příjem portfolia od září 2019, ukázalo se to 280 tisíc rublů měsíčně. Ve skutečnosti to rostlo exponenciálně - kvůli tomu, že jsem byl opatrný, a kvůli poklesu aktivity během krize: když počítáme příjmy od ledna, ukázalo se to 630 tisíc za měsíc. Tyto výpočty mají malý smysl, protože mým cílem v obchodování není zvyšovat příjem, ale vytvářet kapitál. Ale myšlenka, že nástroje, které používám, se nestará, 100 tisíc nebo milion dolarů, mě velmi těší: můžete vydělat několikanásobně více se stejným úsilím.

1:30. Jdu spát. První hovor je ve 12, takže jsem nastavil budík na 11.

Den dva, úterý

Výdaje za den: 490 Р

9:10. Ležím půl hodiny a nechávám své tělo probudit. Píšu si SMS. Moji přátelé jsou většinou podnikatelé, takže jde o podnikání, vyměňujeme si novinky.

Moje žena připravila snídani: míchaná vejce, slaninu a okroshku z Lenty. Suché jídlo vždy zapíji vodou, takže jsem na to zvyklý. Pak piju velkou kávu. Povíme si naše novinky, probereme, co se zaměstnancem: Dal jsem kamaráda do penzionu, dohodli jsme se, že zaplatí za ubytování domácími pracemi a on se ztratí.

10:30. Posadím se k počítači, aktualizuji seznam úkolů v nálepce, podívám se na kalendář. Dnes celý den na telefonu. Obvykle trávím tři dny v týdnu v kanceláři a dva doma na hovorech.

Jelikož je den v kalendáři plný, na nálepku toho moc nepřidávám. Úkoly v něm:

 1. Prohlížejte aplikace od klientů.
 2. Zavolej dívce, od které si pronajímám kancelář.
 3. Otevřete si účet v nové bance.
 4. Sjednat konzultaci s N.

Chystám se zavolat svému obchodnímu partnerovi - píšu seznam otázek, o kterých bych chtěl diskutovat:

 1. Budování IT služby pro IPO - nápad, který se objevil včera.
 2. Najímání projektového manažera.
 3. Stejný klient X.
 4. Kontrola produkce.
 5. Spolupráce s evropskými partnery.
Běžné IT pracoviště

Pomohl dětem uspořádat diskotéku v bazénu s hudbou a sodou.

Na odběr bylo zasláno oznámení o odpisu provize za obsluhu účtu. Registrovaný. -490 R

12:00. Proběhlo setkání s partnerem. V důsledku toho byly na můj štítek přidány nové úkoly: vypracovat podmínky pro službu a přivést do práce nového projektového manažera.

12:30. Dohodli jsme se, že nový projektový manažer vyjde v pondělí ráno. Zachránil moji manželku fixací netěsného kohoutku.

13:00. Napsal podmínky zadání pro službu IPO.

13:20. Dohodnuto s N., finančním účetním a daňovým poradcem, hádejte co? Že budu konzultován. Otázky, které s ní chci objasnit:

 1. Jaké mohou být nároky vládních agentur na mé podnikání?
 2. Jak mohu legálně zabezpečit vztah s partnerem?
 3. Předvídám rychlý růst podnikání, jak přesně mám změnit finanční politiku společnosti?
 4. Existují rizika pro naše podnikání v půjčce ve výši 2% na podporu zaměstnanosti?

Konzultace stojí 45 tisíc. Není to levné, ale myslím, že existují lidé, kteří stojí za to poznávat: vyplatí se to stejně. N. - z nich. Fakturu posílám asistentovi k zaplacení.

13:30. Mentorská relace se studentem, to je stejný klient X. Od konfliktu při vyjednávání se dostáváme k úrovni obchodních modelů, které budujeme, a tam nacházíme porozumění. Přešli jsme prací obchodního oddělení. Nestihli rozebrat produkci: ten chlap je velmi upovídaný, závislý - a dokonce i moje zdvořilá žádost „řekni méně, @ # $% odejde!“ nepomohlo. H. mi za konzultaci zaplatí později: máme dohodu o splátkovém kalendáři.

14:50. Manželka přinesla kuřecí polévku.

15:00. Telefonování po dobu 30 minut s mužem, který chce mentora. Bohužel mu nemám co dát: potřebuje psychoterapeuta, ne trenéra. Kromě toho je propast mezi námi příliš velká a jeho problémy jsou daleko ode mne. To je jeden z důvodů, proč se snažím nezaměstnávat nové podnikatele. Druhým je to, že u začátečníků mohu použít pouze 5% svých metod - a výsledek je mnohem obtížnější zaručit. Na první rozhovor nic neberu, přeji mu hodně štěstí.

15:30. Zavolal asistentovi. Projděte si výdajový deník.

16:00. Shromáždil jsem chat potenciálních uživatelů služby a položil jim otázky - co bych chtěl dostávat. Na mysl přišla nová funkce.

17:00. Zavolal studentovi. Je to začátečník, přítel - vzal jsem ho jako výjimku. Dnes je skvělý člověk, splnil, co slíbil: řadu hovorů, které mohou zjevně přinést rozkazy. Vypočítat má až šest úkolů. Zároveň nebylo dosaženo cíle: smlouva nebyla podepsána. Stanovili jsme nový cíl, nastavili jsme ho pro větší samostatnost v rozhodování, odstranili jsme odpadkové úkoly, které nevedly k cíli. Je programátor, který se snaží přejít od najímání k vlastnímu podnikání. Nedostávám od něj platby, protože s ním pracujeme na barteru.

18:00. Zavolal jsem manažerovi brokera, aby lépe porozuměl jeho strategii obchodování s akciemi. Kdo je zdrojem myšlenky obchodování, kdo se rozhodne vstoupit do pozice, jaká je doba trvání obchodu, povolené čerpání a cíl v obchodu. To, co jsem se naučil, se mi líbí: strategie vypadá spolehlivě, odpovídá zaměstnání, které pro ni plánuji, a teď chápu, kde se co může pokazit a co s tím dělat.

18:34. Uzavřeny dvě pozice v akciích. Jeden vykázal výnos 11%, druhý - 17%. Zisk - 1134 $ (80 111 R). Nepočítám to jako příjem, jen malé navýšení kapitálu. Aktualizované účtování investic: Termínu z dobrého důvodu nedůvěřuji a vedu samostatný účet portfolia v Dokumentech Google.

Zavřel jsem tyto pozice

19:00. Začínáme online duchovní otec - jedná se o skupinová setkání podnikatelů, aby se navzájem podporovali v obchodních záležitostech. Před pár měsíci jsem dal dohromady skupinu podnikatelských přátel. Všichni jsme IT specialisté, naše podniky jsou si velmi podobné, rozsah je blízký, takže máme podobné výzvy a úkoly, problémy a triky.

Dnes jsme diskutovali o osobních strategiích. Proběhla zajímavá diskuse o tom, jak dosáhnout výsledku. Soupeř se utopil pro vidění, meditaci a další způsoby vnitřního přizpůsobení. Byl jsem pro udržení soustředění a posun směrem k cíli. Ne že by se úplně mýlil, ale strávil jsem 13 let jeho metodami a vím, že jsou nespolehlivé, když potřebujete získat výsledek včas. Kromě toho měří všechny lidi stejným měřítkem - a z praxe vím, že různé materiály vyžadují odlišný přístup..

Souběžně jsem měl svačinu - zdá se, že to byl salát.

21:00. Konverzace s partnerem o klientovi X. Objasnili jsme si naši pozici: pokud X chce riskovat, nechte ho riskovat. Budujeme stabilní podnikání a nemáme cíl „zemřít, ale udělat to za každou cenu“ v každém druhém projektu.

Zavolala stará přítelkyně a požádala o školení, aby mohla rozvíjet své podnikání - investiční klub. Požádal jsem o formulaci cíle, termínu, hypotéz a domluvil si schůzku na pondělí.

21:30. Dnes proběhlo IPO VRM - a hodnota mého portfolia se prolomila na úrovni 100 tisíc dolarů. Vzhledem k tomu, že před týdnem jich bylo 82 tisíc, je to prostě wow. V této věci piju čaj s banánem a sušenky. Nepiju alkohol - rozhodl jsem se tak před osmi lety. Jen proto, že se nepřipne. V průběhu let jsem po vypití láhve piva několikrát zkontroloval své rozhodnutí a uvědomil jsem si, že je správné. Whisky přinesená studenty musí být přepracována.

22:00. Zavolal asistentovi. S deníkem je vše v pořádku, s Tinkoffovými dětskými kartami je všechno nepohodlné. A pak se ukázalo, že se asistent obával o zlepšení kvality práce společnosti. To je velmi cool a hovoří o tom, jak moc se rozrostla: od univerzálního člověka, který řeší malé úkoly, až po člověka, který začíná rozumět procesům obchodních systémů. Řekl, jak vše funguje, souhlasil, že zítra v kanceláři napíše akční plán.

23:00. Sedím na telefonu a povídám si s manželkou.

23:30. Hrajeme na Hearthstone, sledujeme miliardy. Snědl plátek červené ryby, okurku a salát.

00:20. Zítra jděte do kanceláře, takže jdu spát brzy. Podívejte se na 9, nastavte budík na 8.

Den třetí, středa

Výdaje za den: 500 950 R

8:00. Probudím se Ležel jsem deset minut. Holit.

Moje žena nevstala - nechci ji napínat: připravuji sendviče se sýrem a čaj s cookies. Chystáte se: rukavice, maska, cestovní karta, tenisové rakety, peníze, 5 kg knih pro asistentku - ráda čte a objevuje Clavellu. Už závidím: osm svazků radosti. Bití snídaně od koťat.

Jděte do kanceláře městskou hromadnou dopravou na hodinu a půl. Obvykle jedu minibusem a metrem, pak dalších 15 minut pěšky. Jediná věc, která se mi na této trase nelíbí, je čekání na minibus. Ale rád se dívám na lidi, studuji je. Řízení auta vnímám jako práci, zvláště když stojím v dopravní zácpě. Možná si někdy najmu řidiče. Jedu autem jen o víkendech nebo když jsou silnice čisté.

Dnes mě moje žena přesvědčila, abych si vzal taxi. Taxikář je asi 50letý muž z Tádžikistánu. Auto k pronájmu, 1200 R za den. Má pět dětí a žije v nedaleké ulici. Chce koupit pozemky a stavět. Nabídl jsem mu, aby ode mě koupil půdu - je to drahé. Zeptal se mě na pronájem domu. Diskutoval o kariéře programátora svého syna. Došli jsme k závěru, že tříměsíční kurz programování by dával větší smysl než jeho dva vyšší kurzy - ekonomický a právní. Vyměněné telefony.

Jeden z mých zástupců mi jednou říkal sběratel zdrojů. Vždy se mám na koho obrátit - a s těmito lidmi mám pracovní vztah. Možná. -865 R

11:09. Nebyl jsem v kanceláři dva měsíce. Zapamatoval si heslo z počítače na osmý pokus.

Knihy v mé studii v kanceláři. Nejdražší stojí tisíc eur. Nejvzácnější, co jsem našel v jiné zemi

Portfolio vzrostlo na 104 631 USD (7 391 656 R). I když říkám, že to ve hře beru jako čísla, dělá mi to radost. Ale tato moje radost mě nedělá šťastnou: obchodníci ztrácejí díky emocím.

Dnes existují dvě IPO, PCVX a BNR, zeptal se analytik. Přijde pozdě, jen pro případ, požádal o BNR za 10 000 $ (706 450 R).

11:50. Dorazil kurýr banky Tinkoff, přinesl karty. Kvůli předchozím problémům s call centrem jsem byl skeptický, ale překvapilo mě to. Nejprve dorazil dříve, než bylo dohodnuto. Zadruhé, prodával dobře, ale nenápadně. Zatřetí, velmi dobře se orientoval v produktech, které jsou extrémně odlišné, v konkurenci, v klientech banky a v jejím podnikání. V rozhovoru nebyla vzdálenost, mluvil mým jazykem. Za čtvrté, stále přinesl karty pro dvě děti. Zajímalo by mě, zda je překročení očekávání součástí obchodních procesů nebo výsledkem dobrého náboru?

Děti budou šťastné. Chápu, že pro teenagery jsou peníze dech svobody, nový život. Mapa je také nástrojem pro volný život v dospělosti, tak to vypadá v chápání dětí

Jako každý rodič chci, aby si mé děti našly své místo v životě a byly šťastné a úspěšné. Mám ale také strach: obávám se, že jim je mohu poskytnout příliš dobře a vyrostou z nich mokasíny. Proto jim dávám malé kapesné - 300 R na osobu a týden - a povzbuzuji touhu vydělávat. Karta poskytne více příležitostí.

Asistent přinesl kávu z McDonald's. Nezapisuji to jako odpad: asistent má samostatný soubor s kancelářskými výdaji. Posílám jí překlad jednou za měsíc..

12:30. Můj zástupce dal kontakt na stavitele. Plánuji rekonstrukci penzionu, hlavním problémem je najít spolehlivé pracovníky. Poblíž mě, ve vesnici, je snadné najít tucet stavitelů - ale všichni jsou hackovaní. Tady se zdá, že ten člověk je dobrý, a existuje příležitost jej ovlivnit, pokud vůbec.

Když jsem se v listopadu 2019 přestěhoval do domu, první výzvou pro mě byla renovace. V hlavní budově se střecha garáže zhnila a zhroutila, jeden z kotlů a filtr na studnu zahynuli. Podlaha penzionu se zhnila a zhroutila. Pro člověka, který nikdy nežil v domě, to vypadalo jako sakra výzva. Potřeboval jsem najít spolehlivé lidi v několika oblastech, ve kterých jsem ničemu nerozuměl. Nějakým zázrakem jsem se naučil: Identifikoval jsem několik kritérií, podle kterých mohu s vysokou přesností odhadnout, jaký druh člověka je přede mnou a zda stojí za to s ním jednat..

Kritéria byla následující:

 1. Pracovitý pracovník, ne prodavač. Prodejci obvykle nejsou v ničem dobří; jejich způsob, jak vyhrát ve hrách, je prodej. Protože jsem sám prodejcem, jsem odborníkem na manipulaci, velmi citlivě vnímám jejich techniky.
 2. Kvalita navrhovaného řešení: navždy nebo spousta omylů, ať už pro sebe nebo nějak.
 3. Stupeň nudy. Dobří mistři jsou vzácné otvory, jdou do mnoha podrobností, za každým semestrem mají celý vesmír. Ptám se na otázku „jak na to?“ - a odpověď je jasná.
 4. Ti nejlepší okamžitě začnou něco dělat: vyřešit problém, pomoci, nosit, zapnout, říct, učit. Nediskutujte, nepřemýšlejte, nevyvolávejte - ale dělejte.
 5. Přístup ke vztahům. Například říkám, že potřebuji odhad nákladů na práci a materiál, a v reakci na mě: „Ach, dohodneme se tam, udělám to nejlevnější.“ Nebo: „Ano, udělám to rychleji, než počítám.“ Nebo: „Materiály se neustále mění, dejte mi cenu za metr, dámy.“ Okamžitě je posílám na OBR.

Ve výsledku jsem našel skvělý tým z Mari El. Střechu udělali za pět dní a polovinu podlahy za dva dny. Zbytek jsem odložil na jaro, protože jsem nechtěl utrácet peníze příliš rychle a betonová podlaha musela vyschnout. Celá tato práce mě stála půl milionu a byla dokončena za dva týdny. Vzhledem k tomu, že když jsem koupil dům, vyjednával jsem milion a půl z poměrně nízké ceny, bylo to stále ziskové. Sledovat, jak mi před očima roste dům, je k nezaplacení.

12:30. Napsal student Sasha. Čelí kolosální výzvě: zcela jsme změnili přístup k výrobě. Je producentem knih a pomáhá vytvářet bestsellery pro lidi, kteří mají co říct - celebrity a odborníci. Je velká šance, že vyčistí svůj první milion: to je jeho sen. Žádá čas na optimalizaci výroby. Řekl jsem, že budeme diskutovat, ale obecně, abychom se stali skvělým maratónským běžcem, poprvé musíte jen plazit a zanechat krvavé stopy. První plán bude s největší pravděpodobností muset být nějak proveden a optimalizace bude rušivá. Sasha řekl, že stále pracuje podle plánu. Slíbil, že si koupí Q7 s kapucí malovanou ve stylu „krevních stezek“. Zeptal se mě, jak bych viděl, kdyby mi nabídl podíl ve společnosti. Takové možnosti jsem již vyzkoušel: být „členem představenstva“ - bude mi vyhovovat, pokud potřebujete jít do provozního řízení - no, na obr. To je důvod, proč jsem se ve svém podnikání zbavil RAM.

12:39. Máma požádala, aby hodila svůj „důchod“. Přeloženo 20 tisíc. Představeno v kategorii „Výdaje - charita“. -20 000 R

Nemám rád charitu. Téměř každý, kdo o to požádá, prostě nesundá zadek z gauče. Nevěřím, že je to pro ně dobré. Proto jsem se rozhodl: pokud daruji na charitu, pak na ty, které znám a miluji. Moje matka má 65 let, má byt k pronájmu a pomáhá jí také sestra. Kromě toho ji vezmeme na dovolenou několikrát do roka. Více než dost pro jednu osobu.

13:30. Asistent nabídl, že si na oběd objedná sushi. Počítadla jsou stále zavřená, takže cca. Nemíním peníze, je to z rozpočtu kanceláře.

13:50. Sledování turnaje Hearthstone na YouTube rychlostí 1/2.

13:55. Obdržel jsem doporučení na IPO PCVX, žádám o 25 000 $ (1766 125 R). Analytics bude v 18.

14:00. Zahájili projekt přechodu na nový IT systém a jmenovali odpovědného dobrovolníka. Dobrovolník se brání: proč, když všechno stejně funguje? Drahý, když přestane pracovat, bude příliš pozdě na to.

Vždy pracuji na principu „dostal jsem se do nepříjemné situace - udělejte to tak, aby se to už nikdy nestalo.“ Před měsícem náš cloudový IT systém aktualizoval největší ruský výrobce. Všechny procesy se právě zastavily - a to nejen v naší zemi, ale také v řadě dalších podniků. Výrobce odpověděl na otázky uživatelů: „Ale nyní je to lepší!“ Když jsme slyšeli tisíce hlasů ve stylu „co jsi ty, idiote?“, O dva dny později vrátila starou verzi systému. Ale mohu na to zapomenout a odpustit? Né vážně. Život je příliš krátký na to, abychom šlapali dvakrát.

14:17. Přinesli oběd. Speciální kalifornské rohlíky, voda.

14:35. Asistent stáhl z bankomatu 127 000 R a dal mi ho. Registruji řádek: 127 000 R, převod z bankovního účtu na účet Nal.

15:00. Marketingový hovor. Reklamní kampaň se zlepšila, pokračujeme v testování a současně zahajujeme novou.

Převedl jsem 477 tisíc na dodavatele. Nechci podrobně. -477 000 R

16:00. Vyhrál několik stolních tenisů. Můj trenér byl jednou z 200 nejlepších sportovců na světě, takže musím dát svým spolupracovníkům 6 bodů z 11, abych hrál na stejné úrovni.

Vždy se mi zdálo, že nejsem absolutně výjimečný. Hloupě jsem se proto hodně naučil od silných praktikujících. Ve sportu existuje koncept „techniky“ - to je algoritmus akcí, který poskytuje maximální rychlost, sílu a přesnost. Nikdy jsem se nedostal nad druhou kategorii, ale všude, kde jsem zvládl techniku ​​- a to mi umožňuje porazit 99% oponentů, kteří nestudovali. Jedná se o sport a podnikání.

Našel jsem novou kancelář na azurové a odhodil ji svému asistentovi: musel jsem zavolat a domluvit prohlídku. Po karanténě se mnoho podniků v centru odstěhovalo a ceny pomalu klesají. Procházíte budovou - je tu jako mor. U těch pronajímatelů, kterých již dosáhl, ceny klesly o 30-40%. Ti, kdo doufají, že se „zlaté časy vrátí“, lákají dočasné karanténní slevy - a jdou lesem. Můj majitel je jedním z těch, kteří si dosud neuvědomili, že za stejné peníze najdu kancelář dvakrát tak velkou nebo dvakrát blíže k centru.

16:30. D., můj přítel, dorazil. Asistent nám přinesl cappuccino z kavárny. Opět ztráta z rozpočtu kanceláře, to neberu v úvahu.

Jakmile byl D. majitelem velké společnosti - stálo to asi miliardu rublů -, ale jeho partner provedl převzetí nájezdníků. V posledních letech se D. pokouší vrátit z nuly na předchozí úroveň. Přišel jsem se poradit. Nevím, co mu mám říci: Jsem zvyklý růst orbou, zatímco D. se snaží rychle přeskočit propast a zůstat v pohodlí. Je pro mě těžké se postavit na jeho místo.

17:30. Analytika IPO dorazila. Na oba protichůdné názory. V takové situaci dávám přednost opatrnosti. Zrušuji žádost o společnost bez příjmu - PCVX, oceněnou na horní hranici trhu. Druhý, BNR, nechávám minimum - 10 000 $ (706 450 R).

17:50. Dostal jsem platbu za osobní konzultaci od studenta Dimy. +30 000 RUR

18:00. Dopis přišel od studenta Dimy. Zeptá se, zda je skript volání napsán dobře. Navrhl jsem přepsat, vycházet ne ze chytrých teorií, ale z jeho konverzační praxe - a teorii přidáme později.

18:30. Jít domů. Dopravní zácpy jsou 8 bodů, takže jsem se rozhodl jet metrem. Cestou mi volala dívka, kterou mi někdo doporučil jako odpovědného programátora. Děkuji, samozřejmě, ale já jsem neprogramoval 15 let, moji zaměstnanci stáli dvakrát tolik a termín „zítra večer“ není důvodem, proč bys chtěl začít tančit. Zavolal jsem nezávislého pracovníka, kterého jsem znal, a nabídl se, že to udělám. I zde byste si mohli vzít provizi, ale nechci se tu motat: malá částka.

20:15. Přišel domů. V mé nepřítomnosti tři lidé - moje žena, zaměstnanec z penzionu a přivolaný elektrikář - řešili obrovský úkol: nahradit dočasný elektrický vodič do septiku trvalým. Práce byla dokončena, elektrikář odešel. Poté mi zaměstnanec zavolal, abych objasnil prohlášení o problému. Jak se ukázalo, zapojili starý drát, který vše znovu zkratoval. Jsem naštvaný. Živé a ovládání. Jinak nebudete moci čůrat.

Dal jsem dětem karty Tinkoff Junior. Převedl 10 tisíc ze Sberbank na svou kartu Tinkoff Bank. Aktualizace seznamu účtů v účetnictví přidáním Tinkoff. Přidána řada převodů z jednoho účtu do druhého.

Neplatil jsem za minibus, příliš malé transakce. Na konci měsíce jsem je dal do jednoho záznamu. Přidám to do svého deníku. -55 R

20:30. Mám večeři s kuřecí polévkou u počítače. Přicházejí zprávy potvrzující, že volba IPO byla správná.

20:50. Elektrikář se vrátil, udělali všechno správně. Za příležitost čůrat platím 3030 R. -3030 R

21:30. Dokončuji polévku.

Děti rozptýlily bylinný šňupací tabák z Thajska. Ve skutečnosti je z nachlazení, ale teď to vypadá jako plynový útok. Manželka uklidňuje: ale komáři neprojdou. Přísahám, nejstarší dcera praskne. To se jí vůbec nelíbí - ale chápu, že jí je 13, vyrůstá a učí se chránit. Nereaguji, ale dal jsem poznámku - vyřešit otázku na schůzce s psychologem: Chci vědět, jak se s ní chovat.

22:00. Našel jsem vlastníka IT firmy v telegramových chatech, kde jsem pronajal část kanceláře. Zeptal jsem se, kde sedí, ukázalo se, že to bylo 500 metrů od nás. Určitě půjdu na návštěvu, jakmile vyjdou ze sebeizolace. Soudě podle chatu však IT lidé nespěchají: mnozí rádi pracovali z domova.

22:30. Hraji Hearthstone. Piju čaj s cookies. Sledování miliard. Jezte červené ryby.

Den čtvrtý, čtvrtek

Výdaje za den: 68 938 R

9:30. Probudil se. Ležel jsem kolem a listoval Instagramem. Nelíbí se mi to jako formát - ale můj Facebook byl hacknut a blokován před dvěma týdny. Narazil jsem na rozhovor s obchodníkem, který na dividendových akciích vydělá 1000 $ denně, rozhodl jsem se to prohlédnout. Zajímalo by mě: jak dlouho to trvá? Jak hluboko to vyžaduje zapojení? Kolik kapitálu je potřeba? Jaká jsou rizika? Vůbec si nejsem jistý, že dělám něco správně na akciovém trhu, a chci se to naučit.

10:00. Posadil se k počítači. Jedna pozice v portfoliu klesla o -10%. Na základě mého chápání obchodování to není vůbec dobré. I když toto čerpání tvoří pouze 0,5% portfolia. Požádám manažera brokera, který mi doporučil koupit tuto akcii. Říká, že viděl, drží si své. Neškubejte.

Makléř má službu - něco jako správa důvěry. Část portfolia, která se neúčastní IPO, jde do akcií. Nedávno jsem začal zkoušet tuto službu. Možná marně.

Sám se můj současný přístup zdá neobvyklý, ale nesázím na akcie, ale na osobu. Pro svou spolehlivost a odbornost. A k mému řízení rizik.

Žehlím koťata, čistím jim oči, krmím je, odháním je od mých drátů. Dnes pracuji z domova. Nastavil jsem si pohodlný pracovní režim: v pondělí, středu a pátek jsem v kanceláři, v úterý a ve čtvrtek doma. Zaměstnanci kanceláře po celou dobu. Totálně nedemokratické, ano.

Jak určit nejteplejší místo v kanceláři? Uhaste tam Cornish

Moje žena připravuje snídani, zatímco já jím banán.

10:30. Příprava na setkání s partnerem. Otázky k projednání:

 1. Jak se pohybujeme podle plánu, s jakým ziskem nebo ztrátou uzavřeme aktuální měsíc?
 2. Služba pro IPO - jak jde vývoj?
 3. Půjčka ve výši 2% - jaká jsou rizika?
 4. Smlouva s obtížným klientem X.
 5. Partneři z Evropy - co se děje?
 6. Další možnosti.

Přepsání štítku s každodenními úkoly.

V „Kalendáři Google“ probíhají pouze dva hovory - s partnerem a se studentem. Přináším více úkolů:

 1. Plaťte zaměstnance a dodavatele.
 2. Zobrazit kanceláře.
 3. Přejděte na „Leroy Merlin“, kde najdete všechny druhy materiálů pro opravy.

Pracovní zátěž je dnes nízká, což je dobré. Včera byl těžký den a já se snažím střídat.

Abych nebyl každý den trhaný výplatami, oznámil jsem zaměstnancům, že výplatní dny jsou každé úterý a čtvrtek. Proto v úterý a ve čtvrtek tomu věnuji půl hodiny denně - a nikdo mě nerozptyluje „naléhavými“ otázkami celý týden. V těchto dnech otevírám seznam platebních úkolů v našem IT systému a platím za vše, co vidím.

10:40. Manažer makléře se vrátil s odpovědí na nárůst výnosů dluhopisů. Dvakrát ročně na 3,5% v dolarech. Myslím, že když je provedena první platba, je to začátek července. Dluhopisy jsou kompromisem: Nelíbí se mi jejich nízký výnos, ale vím, že v portfoliu musí být konzervativní část.

10:50. Manželka připravila snídani: kuře s cuketou a slaninou.

10:55. Zhasla světla na celé ulici. Při kontrole kotě ukradlo kuře. Vyberu.

11:00. Zavolal partnerovi. Výsledky nejsou špatné. Naše společnost nebude vykazovat velké zisky, ale to je normální, nyní máme houpačku: v jednom měsíci dojde k čerpání, v druhém - nadměrný zisk. Už jsem rád, že to není ztráta.

V Evropě existuje zajímavé hnutí. Je to pro nás riziková investice: pokud to vyjde, může společnost několikrát dramaticky růst. Pravděpodobnost úspěchu odhadujeme na 30%. Prodáváme všude - jdeme do velkých korporací, investičních fondů a vlády. Nabízíme dvě věci: služby vývoje softwaru a jeden megaprojekt ze série „změnit svět v jedné evropské zemi“.

I v Rusku je všechno v pořádku. Existují neočekávané prodeje, v nových prodejních kanálech je dobrý pohyb. Jeden klient odpadl, ale to je v pořádku: náš proces je navržen tak, aby nepohodlným klientům odpadl. Jinak nelze podnik vybudovat jako systém. Nemáme banku, která slouží všem, ale kusovou výrobu. A banka nevydává půjčku všem.

Půjčka od státu - s riziky. Za rok jej může Ministerstvo hospodářského rozvoje uznat jako nevratné nebo nemusí. Jak plánovat nyní, pokud nevíte, zda se musíte vrátit nebo ne?

Partner požádal, aby mu našel iPhone jako dárek pro svého syna. Zavolal jsem svým dodavatelům, vyhodil možnosti. Za posledních pár let jsem jim už vzal tucet iPhonů, znají mě i mé děti z vidění - ale stále si nezapsali moje telefonní číslo. To jsou malé věci, které tvoří obchodní neúspěchy, na které si stěžuje každý druhý podnikatel. Cítím, že za nimi stále musím běžet, aby mi telefon prodali.

Během rozhovoru byla světla několikrát zhasnuta. Překáží, ale nepřestává.

12:00. Piju kávu s cookies. Otevírám úkoly k platbě.

Doplnil jsem rozpočet pro kancelář: jedná se o drobné výdaje, dary zaměstnancům, moji kávu a obědy. -10 000 R

Vychovávám zaměstnance: ten nevyplnil úkol podle šablony - není jasné, jak mohu provést platbu. Mohl jsem to vymyslet sám, ale bylo by správnější strávit tento čas opravou „selhání systému“.

Dívám se na zůstatky na účtu: potřebuji tam zásoby. Zůstatky jednoho účtu se liší od mých záznamů. Napínám - ale všechno se ukázalo být v pořádku: je to buggy bankovní aplikace.

Na jednom z účtů není žádná zásoba. Převádím 120 tisíc z jiného, ​​registruji dva řádky: jeden je samotný převod, druhý je provize, 1850 R. Mám na mysli obchodní výdaje. −1850 RUB

13:00. Telefonovaný student Dima. První měsíc Dima nabral dobré tempo, ale byl buď unavený, nebo ho život ničil. Snažil jsem se poskytnout morální podporu: splnil 50% současného měsíčního plánu, což je velmi dobré. Slíbil mi, že se tento víkend zotavím z rybaření. Možná se přidám.

14:20. Žák Peter odhodil záznam jednání o smlouvě za 3,5 milionu rublů, požádal o zpětnou vazbu. Poslouchám. Nedochází k navazování kontaktů - i když to není špatné, nedochází ke zmenšování vzdálenosti s klientem - je nutné odstranit prostředníky, zpracování námitek se provádí nesprávně... Není fakt, že by tato vylepšení něco dala: Peter je již dobrý a klient není příliš slibný. Ale stále píšu komentáře: Peter miluje trénovat.

15:00. Pokračoval jsem ve sledování ranního videa o obchodníkovi žijícím z dividend. Je vidět, že odborník zní zajímavě: jeho ziskovost je mnohem nižší, ale jeho portfolio je mnohem stabilnější a jeho způsob řízení mu umožňuje mnohem méně se o portfolio starat. I když tráví více času než já, hodinu a půl denně. Je užitečné těmto lidem naslouchat. Pobaveně fráze „utratit 2 miliony rublů za měsíc není tak těžké“ a „mým cílem není vůbec myslet na peníze“.

15:30. Ate nudlová polévka.

15:40. Vypadalo to jako oheň. Ale ne, byla to nejstarší dcera, která piekla koláče v mikrovlnce. Manželka reptá jako probuzená sopka. Žádám ji, aby unikla z tohoto blázince v „Leroy“.

Větrání domu, sledování videa obchodníka, hraní Hearthstone.

15:50. Asistent zaplatil účet konzultanta. To jsou obchodní výdaje. −45 000 RUB

Dohodnuto s konzultantem na setkání v pondělí v její kanceláři. Rád cestuji do cizích kanceláří, pokud to není daleko: říkají hodně. Sledování miliard.

17:00. Piju čaj s makovým dortem. Moje žena a já jedeme autem do Leroy Merlin.

Nejbližší železářství bylo během karantény zavřeno. Nashromáždili jsme spoustu všeho, co je třeba v Leroy Merlin koupit: brusku, skládačku, impregnaci dřeva, římsy, okenní sítě - sezóna komárů začala.

Třetí dítě se buď baví, nebo dokončuje úkol

Manželka řídí auto. Máme dvě auta: Kia Mojave a Ford Galaxy. První má 6 let, ale je ve skutečnosti nová - 20 tisíc kilometrů skutečného běhu. Druhá má 12 let. Prodal bych to, ale moje žena se přichytila ​​k věcem a myslí si, že pro bezpečnost potřebujeme druhé auto. Zdá se mi, že taxi by bylo perfektní jako záchranná síť, ale já se nehádám.

18:00. Manažer makléře nabízí uzavření dvou ztrátových pozic v akciích. Ztráta 238 USD (16 813 R). Experiment důvěry zatím nevypadá úspěšně. Sám jsem si ale pro tento experiment určil přijatelnou úroveň ztrát - 10% portfolia - a tyto operace budu počítat zvlášť.

Student Dima vás zve na víkendovou dovolenou. Snažím se dostat ven. Jsem sám sebou překvapen - a najednou chápu: nevím, jak „někde“ oslavovat a odpočívat. Rozhodně musím mít něco na práci, a pokud tomu tak není, cítím se nevhodně a zkusím běžet domů. Proto je pro mě těžké jet jen na dovolenou - snažím se tam mít co dělat..

20:40. Vystudovali jsme Leroye. -8116 R

Jedeme do Pyaterochky na potraviny. Nakoupili jsme nějaké ovoce, něco masa, sódu, hranolky, zmrzlinu. Nakupujeme minimálně, protože před čtyřmi dny jsme nakupovali produkty v Lentě za 12 tisíc. Je nás šest. -3972 R

Jezdím jen do obchodu - nebo o víkendech, kdy jsou silnice čisté

21:25. Domy. Zatímco se připravuje večeře, praskám krabí tyčinky. Čtu Rusko dnes.

22:00. Jím nudlovou polévku, piju Coca-Colu. Sleduji Konstantina Semina na YouTube. Pokud mu věříte, máme blízko k apokalypse: bohatí zbohatnou, střední třída se zmenší, z chudých se stanou žebráci. Považuji se za střední třídu, pokusím se vyhnout takovému osudu.

23:00. Manželka přichází s čajem, chatuje a dívá se na nábytek na internetu.

Pátý den, pátek

Výdaje za den: 79 171 R

9:20. Probudím se Ležím asi 20 minut a čtu „Vkontakte“.

9:40 hod. Jdu do kuchyně, moje žena připravuje snídani. Jedl jsem hrášek, pil vodu, jedl pomeranč. Diskutujeme o dětech. Narozeniny druhé dcery jsou zítra a ona z toho dostala kopačky. Vyžaduje dary, jako by měla, jemně hrubý k rodičům, stiskněte mladší. Nejstarší dcera si opravdu chce vydělat peníze. Souhlasil jsem se sestrou, že pro ni bude pracovat jako chůva. Manželka je proti: sestra může křičet a toto dítě je velmi citlivé.

10:00. Přišla snídaně: cuketa, kuře, káva. Soubory cookie skončily.

Jím u počítače. Přítel, který nám pomáhá získat naše prodeje v Evropě, přeložil můj marketingový dokument o společnosti a poslal M., anglicky mluvícího prodejce. Diskutujeme s námi o možnosti práce M. Komunikace s ním je mi nepříjemná: Angličtinu umím celkem dobře, ale ne tak dobře jako mluvení. Tento jazyk mi ztěžuje pochopení, jaký je to člověk. V dialogu v ruštině zachytím spoustu podrobností „mezi řádky“. V angličtině dostávám jen holé informace, jako bych četl knihu..

Mám dvě hypotézy o tom, jak můžete najít klienty v Evropě. Ale podívejme se, co M může nabídnout.

10:15. Dnes je svátek, nikdo nepracuje. Ale nemám žádné svátky, kromě Nového roku. Dnešním plánem je setkání se studentkou Sašou a telefonovaný marketing. Objem úkolů je malý, takže den bude polovičatý.

11:30. Šel jsem vyjednávat se svou druhou dcerou o dárku k narozeninám. Nechci si koupit tablet za 30 tisíc, o který požádala - je to odvážné: již má iPhone 7 a počítač. Nabídl na výběr pohovku nebo velkou plyšovou hračku - by. Dohodli jsme se, že jí doplňuji kartu 5000 R, a ona je utrácí, jak chce. Provedl vzdělávací program o tom, jak mapu používat. Dítě je šťastné. Vyžaduje, abych přidělil úkoly, abych vydělal.

Registruji: 5 000 R z bankovní karty Tinkoff, kategorie „Výdaje - dary“. -5000 R

12:00. Student Sasha píše a varuje, že může přijít pozdě. Před měsícem se sám nabídl, že zaplatí pokuty za zpoždění. A stejně se dohodl se svým partnerem Peterem, vedoucím obchodního oddělení. Chápe, že varování nezruší zpoždění? Že při tom vypadá jako muž, který „dal slovo - vzal slovo“? Jaký má smysl vysvětlovat, proč jdete pozdě? Je to o tréninku. Ukazuje se, že necvičíte poctivost a plánování, ale schopnost omluvit se.

Pokud jde o plnění obchodního plánu, Sasha si nemyslí, že se omlouvá: ví, že to potřebuje sám a nikdo jiný..

14:50. Relace se Sašou skončila. Všechno jde podle plánu: prodej i výroba jsou naplánovány. Jsem šťastná, Sasha a Petr - taky. Obdržel 20 tisíc za konzultaci. Registruji se. +20 000 RUR

Saša se ptá, co uděláme příští měsíc, až splní plán. Moje odpověď je, že nyní prořezává mýtinu v džungli. Pak to uděláme tak, aby každodenní jízda na něm byla pohodlnější, levnější a rychlejší. Zapojte se do optimalizace: budujte obchodní procesy, zlepšujte kvalitu personálu, uchovávejte záznamy, otáčejte finanční modely, revidujte produktovou řadu, hledejte nové způsoby škálování. Mám mnoho metod, jak zvýšit zisk podniku.

15:00. Chodím s asistentem po penzionu. Jednává s potenciálním dodavatelem oprav - je nutné vyfotografovat přední část díla.

15:10. Probíhají jednání o uzavření naší první smlouvy v Evropě. Pokud vše vyjde, budeme moci rok profitovat z jednoho projektu pro společnost. Podnik - on je. S takovými příležitostmi opravdu nepočítám: vyskytují se pravidelně, ale zřídka střílejí. Ale přesto tam směřuji část svého úsilí.

16:00. Marketingový hovor. Uskutečnili jsme schůzku a pak jsme si povídali o politice. Náš obchodník věří v to, co je tam dobré, ale ne tolik zde kvůli neodstranitelnosti moci. Chápal bych, kdyby to řekla moje dcera, ale 30letý chlap mě tímto názorem překvapil. V tomto věku by svět už neměl být plochý.

Moje pozice v této otázce je blízká té čínské: jsem za meritokracii, „moc hodných“. Příspěvky by měly být obsazeny schopnými lidmi, kteří to prokázali v praxi, a ne výtržníky.

17:00. Snědl jsem polévku. Moje dcera byla někým uražena a zítra narozeniny zrušila. Máma vyslýchá.

17:30. Šli jsme do metra na dort. Spolu s ním jsme shromáždili produkty za 15 371 R. Přesvědčil jsem svou ženu, aby získala novou kartu obchodu s 1000 uvítacími bonusy. Platíme o tisíc méně. -14 371 R

20:20. Zastavili jsme se v McDonald's, dali mi sklenici kávy a krevetku bez omáček. Manželka zaplatila, asi 390 R. Neberu v úvahu výdaje.

20:40. Domy. Pomohlo dítěti provést první platbu z karty. Daruje ve hře, ale je mi jedno, na co utrácí. Abychom pocítili hodnotu peněz, nesmíme si vybrat „chytré nákupy“, ale chtít hodně - aby toho nebylo dost.

Znovu ke mně přišla: vydělat peníze vyžaduje úkol. Nabídl se, že vyhodí odpad za 50 rublů. Dokončeno, zaplaceno, vyžaduje nový. Hmm... Život mě na to nepřipravil. Vytvořil několik dalších úkolů: vyčistit můj pokoj a masírovat. -50 R

21:07. Od banky jsem dostal upomínku na zaplacení hypotéky. Přeloženo 59 500 RUR. Hypotéku splácím dvakrát měsíčně: nezáleží na tom, jestli zaplatím 120 tisíc jednou nebo dvakrát 60 tisíc, a celkový rozdíl v úroku placeném bance je velmi velký. -59 500 RUB

Já jím Fru-Fru gummies, dopiji sklenici.

IPO, o které jsem včera požádal, vyšlo. BNR vykázal výtěžek 50%. Předražený PCVX s nejnižším předplatným vykázal 65%. Fuck pochopí, jak je vůbec vyhodnotit. Předchozí společnost ze stejného sektoru je stále v malém mínusu. Dobře, jsem v černém, to je hlavní věc.

Na trhu se děje něco pro mě nepochopitelného. Hertz, který zkrachoval, uvádí akcie v hodnotě 1 miliardy dolarů. Samotná tato společnost má navíc hodnotu 359 milionů dolarů. Jaký je ekonomický smysl takové operace? Kdo jsou lidé, kteří v takové situaci nakoupí? Kdo jsou lidé, kteří takový rozvod umožní??

22:30. Děti útočí. Bacchanalia úkolů. Dají mi masáž, vyčistí pokoj. Nejdojemnější dostal za úkol číst Pollyannu. Moje děti absolutně nejsou knižní - zajímalo by mě, jestli je budou číst? 250 R platí dětem za splnění úkolů. -250 R

Místnost jedné z dcer

23:00. Rozehřátá cuketa s kuřecím masem, nakrájíme klobásu "German Outskirts".

23:30. Moje dcera chodí s nosem zakopaným v knize. Jak dlouho to vydrží?

00:00. Jím doktorskou klobásu, piji „Dr. Pepper“, dívám se na film „City of Thieves“.

Den šestý, sobota

Výdaje za den: 5829 Р

10:00. Probudím se Ležím kolem do 10:20. Chatovat s mojí ženou, jíst pomeranč.

10:20. Dostal jsem dopis, že z důvodu neplaceného hostingu byly naše weby ze show odstraněny. Stejný zaměstnanec, který dělá reklamu, musel platit. Dávám tomu hůl. Opravy.

Snažím se o víkendech nepracovat. Ale dnes mám schůzku s psychologem - také to vnímám jako práci. Dnes k nám přijde také sestra s dětmi a matka. Všichni hosté jsou pro mě napjatější než odpočinek.

10:30. Mám snídani s krůtím masem s cuketou a kávu s cookies, sledujte miliardy.

13:00. Začíná sezení s psychologem. −1 000 R

S psychology pracuji od ledna 2018. S první - asi dva roky, s druhou - šest měsíců. Když jsem s touto prací začínal, děsilo mě několik situací:

 1. Byl jsem prostě vyhozen stresem, byl jsem v tom zaseknutý několik dní.
 2. Nemohl jsem udělat řadu věcí, které byly důležité pro podnikání.
 3. Pravidelně jsem byl pokryt nejsilnějším pocitem nudy..
 4. Bylo pro mě těžké rozhodovat v oblastech, které pro mě byly nové..

Hlavní věc, která mi vadila, byla existence vnitřních omezení a stavů, které mě ovládaly, ne mě. Práce s psychologem trvá roky a pokrok může být obtížné sledovat - zejména u člověka, který rád všechno měří pomocí čísel. Ale od začátku vyučování se mi žilo mnohem klidněji..

Vidím smysl v neustálém vývoji, zdokonalování se. Psycholog je pro mě dalším nástrojem tohoto procesu. Nyní pracujeme na zvládnutí emocionální sféry: moji rodiče mě vychovali tak, že moje paleta emocí je velmi skromná, dobře je nepoznávám a dobře potlačuji. Rozvinutím toho lépe zvládnu sebe a své tělo jako nástroj. Kromě toho s těmito činnostmi zacházím jako čištění zubů, duševní hygiena..

Relace stojí 1 000 R, a to je velmi božské: platil jsem předchozímu psychologovi 4 000 R za hodinu.

14:00. Přijeli hosté: matka, sestra a její tři děti. Pijeme čaj, jíme dort a pistácie.

Sestra se chlubí nákupem: vezme si novou půjčku, aby koupila byt pro svou matku. To je pro mě úžasné. Spolu se sestrou jsme si vzali hypotéku: ona na její byt, já na dům. Ale máme jiný přístup k platbám: snaží se splácet půjčku co nejrychleji, ale já se snažím minimalizovat měsíční splátky, aby na investice zbylo co nejvíce peněz.

Před čerpáním hypotéky jsem vypočítal všechny možnosti v aplikaci Excel:

 1. pronajmout si dům, dokud si nenašetřím na koupi domu;
 2. prostě si vezměte hypotéku;
 3. nashromáždit první splátku v takové výši, aby se splátka hypotéky rovnala splátce nájemného;
 4. vzít hypotéku a vytvořit kapitál, který ji uhasí úroky.

Nakonec jsem zvolil poslední možnost a moje sestra druhou. Výsledkem je, že rozdíl je viditelný již nyní, ale za pár let to bude kolosální: moje sestra pravděpodobně splácí hypotéku v předstihu - a já si vydělám na dva domy. Počkej a uvidíš.

Sestra se ptá narozeninové dívky, kým se chce stát. Dcera odpovídá, že bude dělat totéž jako táta: vydělávání peněz rozhovorem s lidmi a obchodování s akciemi. Zatím je jediným dítětem, které se o taková témata opravdu zajímá. Pravidelně jí vyprávím příběhy o tom, jak se vydělávají velké peníze..

Moje sestra odejde a vezme naši nejstarší dceru: opravdu si chce vydělat peníze tím, že bude chůvou. Sbohem, žádám sestru, aby ještě nekupovala další byty.

16:50. Pijeme čaj s mou ženou, povídáme si o životě. Manželka přemýšlí, jak odmítnout povinnost být v mateřské komisi ve třídě jedné z dcer. Není to snadné: je hyperodpovědná.

Jdu k počítači, piji čaj, jím sušenky, klobásu, mandle, sleduji miliardy.

18:20. Jdeme na projížďku se dvěma dcerami, zavoláme "Auchan", vyzvednou nějaké oblečení: pár triček za 200 R, tenisky za 600 R a další nesmysly. Opouštím obchod, jako obvykle, prohlížím každou položku v šeku: trvá to několik sekund, ale často vidím přeplatky a vracím je. -4829 R

20:30. Domy. Jím polévku. Sledování miliard.

21:00. Oslavenkyně mi zavolá a zahájí konverzaci, že nechce splnit spoustu úkolů za 50 R: takže si ušetří velmi dlouho. Požádá mě o úkol za 1000 rublů. Toto je velmi zajímavý rozhovor.!

Vysvětluji jí, že cena úkolu je určena tím, jak velký přínos mi to přinese. A ona ještě nemá dovednosti, které by mi mohly dát výhody 1000 R najednou. Ale pokud mi uvaří snídani každý den, vydělá za měsíc 2 000 R: 70 R × 30 dní = 2100 R. Ptá se, kdy vstávám, abych připravil snídani. Říkám to v 9: 00-9: 30.

Zajímalo by mě, jestli by jí měla říct, kolik mě instalatéři účtují za půlhodinovou práci..

22:30. Tvrdě mě sekne. Jdu spát brzy.

Zapnul televizi, ale ze 40 zajímavých kanálů pouze dva: jeden ukazuje, jak loví vlci, druhý je „Midshipmen, vpřed.“ Po shlédnutí malého „Midshipmen“ však chápu, že tento film byl pro mě před 20 lety zajímavý.

Den sedm, neděle

Výdaje za den: 31 072 R

11:30. Probudím se Za oknem je modrá obloha a houpá se borovice.

Jdu ke své dceři. Vypadá to, že zaspala mou snídani.

Toto je borovice na našem dvoře

Poté, co jsem si vyčistil zuby a objal manželku, jsem šel k počítači. Manželka přinesla snídani: míchaná vejce s klobásou, rajčata, čaj a tvarohový koláč.

12:00. Dnes mám jeden úkol - pokazit se. V kalendáři není nic, samolepka dnes neexistuje. V neděli jsou výlety pouze na trénink nebo koupání. Ale můj trenér se ještě nevrátil z domova.

V takové dny stále kontroluji poštu a vedu záznamy. Četl jsem také chaty. Mám čtyři typy chatů: zprávy, o podnikání, o obchodování a skupiny přátel. Nechci jim trávit hodně času, takže jsem četl jen ty, které mají malý obsah a hodně se používají. Například seznam adresátů Arkady Moreinis je jedním z nejlepších seznamů adresářů pro podnikání.

13:00. Ležím v posteli a sleduji rozhovor s Dmitrijem Puchkovem v Milonově show. Před mnoha lety jsem začal číst oper.ru a hodně mi to dalo mozek. Většina lidí nedokáže myslet. Vidí v médiích slogany a začínají tomu upřímně věřit. Zdá se mi, a byl jsem. A Dmitrij Jurievič, dalo by se říci, vychovává mladé lidi, nutí je přemýšlet a rozumět problémům založeným na logice. A na rozhovory pozve myslící lidi, odborníky, vědce. Přečetl jsem si jeho web - a jak vidíte, před spaním už máte otevřenou Chelpanovovu učebnici logiky a hádáte se s lidmi, znáte čtyři typy diskuzí o Aristotelovi.

14:00. Četl jsem tajemství v Zaslechl, psát komentáře. Moje nejmladší dcera nado mnou cvála, hrajeme si, bojujeme o telefon.

15:00. Jdu ke své druhé dceři, okamžitě dostanu otázku:

 • Tati, přišel jsi s úkolem pro 1000 R. ?
 • Ne. Četli jste knihu??
 • Ne, je to příliš těžké, nemám rád knihy.
 • Zkusili jste přijít s úkolem sami? Musíte mi prospět o více než 1000 R..
 • Ne, nemůžu.
 • Pak můžete vařit oběd za 50 R..
 • Je opravdu tak těžké přijít s úkolem pro 1000 R. ?!

Mohl bych vám říct, jak jsem se před 17 lety rozhodl: hodně studovat, aby byl můj přínos pro lidi maximální. Někdy mi lidé zaplatí 30 tisíc za hodinu, jen aby si promluvili. Ale teď tato myšlenka na její dceru nezmizí. Potřebuje hodně a najednou.

15:30. Dcera přináší polévku a vodu, jez.

Všiml jsem si chlapa v chatu s podnikatelem, který potřebuje radu na IT platformě. Dal jsem mu kontakty na přítele - super odborníka v této oblasti. Přítel se mnou sdílí také provizi, ale to není hlavní věc.

Jdu do aplikace Tinkoff Bank a vytvořím pro svou dceru úkol „Oběd“. Vidím, že už utratila 4 tisíce rublů z 5, které jsem jí přenesl k narozeninám, na hru Roblox. Není divu, že chce vydělat více peněz rychleji. Zbývá přijít na to, jak efektivně využít tento impuls pro jeho rozvoj..

16:00. Manželka má naléhavou potřebu dům vylepšit. Zavěsil jsem její římsu.

16:40. Zahrajte si Hearthstone, pijte vanilkovou Coca-Colu, poslouchejte Vysockého, Michaela Jacksona.

Měl jsem touhu zaujmout legendární pozici v Hearthstone, kterou dostává 0,5% hráčů. Několikrát jsem si na funpay.ru koupil lekce od dobrých hráčů - a uvědomil jsem si, že to není tak těžké: strategie je mi jasná, ale vyžaduje několik hodin hraní denně. Poté touha nějak ochladla.

18:20. Houpám se na houpačce v zahradě. Ale moje žena mě rychle najde. Vyklopte další římsu.

Houpejte se v penzionu

18:50. Jím meloun. Manželka volá, aby pila čaj s dortem.

19:30. Ležím v posteli se svými mladšími dcerami a sleduji anime z roku 1995 „Duch ve skořápce“.

22:00. Plánuji věci na zítra: vstát v 7:30 (hrůza!), Odejít do kanceláře v 8:30, vzít nového zaměstnance, pracovat s novým studentem, projít daňovou konzultací, zjistit stav dokumentů na MFC, vyzvednout iPhone pro obchodního partnera, vyjasnit dohodu o IPO s přítelem, oprášte a pošlete deník redaktorovi T - Zh. Moje dcera vyjádřila přání jít do kanceláře se mnou, takže půjdeme společně. Skončíme brzy a projdeme se po centru města.

22:30. Platím marketingové výdaje - toto je měsíční rozpočet. -31 072 R

00:20. Česal jsem si deník na T-F, jdu do postele.

Každá žena ví, co je to menstruace. Toto období je často doprovázeno nepříjemnými pocity, teplotními výkyvy, emoční nestabilitou. Každý organismus přenáší vnitřní změny svým vlastním způsobem.