Jak vložit tampon poprvé a můžete je použít?

Menstruace je jedním z nejdůležitějších fyziologických procesů. Je to spojeno s uvolňováním krve do životního prostředí. Krev vylučovaná ženou je telící se endometrium. Jedná se o sliznici děložní dutiny, která má vysoký stupeň diferenciace..

 1. Hygienické výrobky během menstruace
 2. Co je tampon?
 3. Jak si vybrat správné?
 4. Mohou dospívající dívky používat tampony?
 5. Můžete použít tampony pro panny??
 6. Velikosti tamponů
 7. Druhy tamponů
 8. Návod k použití
 9. Jak odstranit tampon?
 10. Jak dlouho můžete chodit s tamponem?
 11. Je možné plavat s tampony?
 12. Kontraindikace k použití
 13. Relativní kontraindikace

Hygienické výrobky během menstruace

Hygienické výrobky během menstruace byly vždy ošetřovány pečlivě as velkým zájmem..

V dávných dobách se snažili vymyslet různé prostředky na ochranu před úniky, ale po dlouhou dobu, vzhledem k nízkému sociálně-ekonomickému rozvoji zemí a různým typům průmyslových odvětví, volba neuspokojila mnoho žen.

Po několik desetiletí zůstaly nejoblíbenějším výrobkem na trhu pouze vložky, dnes se používají také výrobky jako tampony, menstruační kalíšky atd..

Tampony se poprvé masově objevily na ruském trhu až na počátku 21. století, ale menstruační kalíšek je jedním z nejnovějších vynálezů..

Jedná se o nádobku, která se zavádí do pochvy a hromadí se v ní oddělená menstruační krev.

Jeho objem je malý, navíc existují různé velikosti v závislosti na vagině ženy. To je nutné, aby mísa nevylétla pod gravitační silou..

Co je tampon?

Tampony jsou relativně nový a moderní prostředek intimní hygieny a způsob akumulace menstruační krve..

Poprvé se objevily ve dvacátém století v podobě, v jaké se dnes běžně setkáváme na trhu. Dokonce i v dřívějších dobách byly tyto prostředky použity ke skrytí menstruačního toku..

V současné době je jejich hlavní funkcí adsorpce vlhkosti na jejich povrch, který opouští děložní dutinu a brání jejímu vzhledu v pochvě..

Moderní gynekologové zvolili ideální tvar a správné složení pro nejlepší účinek.

Optimálním tvarem je válec. V horní části se mírně zužuje, což zajišťuje snadnější proniknutí do vaginální dutiny. Podélně, podél povrchu na bočních stranách, jsou prohlubně, které se při plnění narovnávají. Ve spodní části středu je kabel, který je nezbytný k odstranění použitého tamponu.

Samotný obsah je vysoce absorpční syntetický materiál. V závislosti na typu absorbuje jiné množství vlhkosti. Tkanina je impregnována speciální látkou, která má antibakteriální látku.

Jak si vybrat správné?

Mohou dospívající dívky používat tampony?

Tato otázka zůstává poměrně aktuální a je spojena s vysokou úrovní rozvoje moderní generace. Neexistují žádné kontraindikace pro použití tamponů u dospívajících dívek..

A u dospívajících, kteří jsou sexuálně aktivní, lze tampony použít s přihlédnutím k existujícím kontraindikacím.

Můžete použít tampony pro panny??

V současné době je to docela běžná otázka a souvisí s tím, že počet dívek, které je chtějí používat za různých okolností, neustále roste..

Otevření panenské blány je schopné projít tamponem s malým průměrem, což odpovídá nejnižší absorpční úrovni.

Velkým problémem je ale proces odstraňování tamponů z panen:

 • Během tohoto období je možný traumatický účinek na panenskou blánu díky expanzi tamponu v důsledku absorpce obsahu.
 • V některých případech se také může při normálním odstraňování z důvodu malého prodloužení poškodit..
 • Dívky, které nejsou sexuálně aktivní, by si také měly pamatovat, že tampony mohou zvyšovat riziko nespecifického zánětu ve vaginální dutině, který je později obtížně léčitelný..

Velikosti tamponů

V současné době existují čtyři hlavní velikosti tamponů, které se liší pouze objemem absorbované krve, kterou jsou připraveni vzít.

Mezi nimi:

 • Mini. Jedná se o nejmenší velikost tamponu, který je navržen tak, aby absorboval malé množství kapaliny..
 • Normální. Jedná se o univerzální tampony, které se používají k mírnému vypouštění, blíže k vzácným.
 • Super a super plus, to jsou velké tampony, které jsou připraveny absorbovat velké množství menstruačního toku.

Druhy tamponů

Existuje několik typů tamponů, které jsou navrženy pro pohodlí a pohodlí při používání:

 • Tampony bez aplikátoru - jedná se o jeden z prvních typů, jedná se o stlačený obsah, který je zabalen do sáčku a po jeho otevření vstupuje povrch, který je ve styku se vzduchem, do pochvy. Proto byste měli pečlivě zvážit hygienická opatření..
 • Tampony s aplikátorem. Tyto tampony představují komplex uzavřený v plastové nádobě s hladkým povrchem. Poskytuje nejen ochranu před okolním prostředím, ale také zlepšuje zavedení tamponu do vaginální dutiny a snižuje nepohodlí..

Návod k použití

Pro vložení tamponu je vyžadováno několik pravidel:

 • V první je velmi nutné předem připravit tampon, ale neotvírejte ochrannou fólii.
 • Dále proveďte hygienické postupy, k tomu můžete použít mýdlo nebo jen čistou převařenou vodu o příjemné teplotě. Při mytí a dále se všechny procedury provádějí výhradně čistými rukama, omyty mýdlem.
 • Poté otevřete obal a zaujměte pohodlnou polohu, obvykle stojíte se zvednutou nohou nebo ležíte s nohama od sebe v kolenou.
 • Poté opatrně vložte hluboko tampon a zkontrolujte přítomnost niti v oblasti vnějších genitálií.

Jak odstranit tampon?

Akce:

 • Chcete-li odstranit tampon, musíte si nejprve umýt ruce hygienickým mýdlem.
 • Zaujměte pohodlnou polohu, často stojte s mírně roztaženými nohami nebo dřepejte.
 • Zatáhněte za nit, která zůstává v oblasti vnějších genitálií.
 • Provádějte lehké tahové pohyby, vyhýbejte se prudkému protahování.

Jak dlouho můžete chodit s tamponem?

V průměru je doba používání tamponu přibližně 3 až 4 hodiny.

Nedoporučuje se používat delší dobu, i když tampon není zcela nasycen obsahem.

Instrukce:

 • Z tohoto důvodu se lékařům doporučuje, aby je vybrali podle objemu přijatých sekretů. Tampon by měl být nejčastěji vyměňován podle potřeby, ale ne déle než výše uvedené období.
 • Jakmile si žena začne v kratší době všimnout výskytu výtoku, měla by si ve dnech hojnějšího výtoku koupit tampony s jinou absorpcí..
 • Kromě toho se nedoporučuje používat tampon po dlouhou dobu a kvůli možnému vývoji infekčního procesu spojeného s množením bakterií.
 • V případě jakýchkoli problémů spojených se zavedením a možným odstraněním nového tamponu se nedoporučuje jeho opětovné zavedení do pochvy, zejména pokud v něm již nějakou dobu byl.
 • Také při jakémkoli kontaktu s okolními předměty, s výjimkou rukou, je zakázáno zavádět tampon..

Je možné plavat s tampony?

Jednou z indikací pro použití tamponů je správné použití při koupání nebo plavání, stejně jako návštěva pláží nebo solárií..

Tato aplikace slouží několika účelům:

 • Nejprve je to ochrana proti nežádoucímu proudění krve na povrch oděvu, což způsobuje nejen nepohodlí, ale také zhoršuje vzhled oděvu.
 • Během koupání se také bakterie obsažené ve vodě mohou dostat do dutiny tohoto orgánu. Způsobují zánět, zejména na zranitelné a postižené sliznici. Výsledkem je, že riziko nákazy i nespecifické infekce se několikrát zvyšuje. Jedná se o tampony, které v tomto případě nejen absorbují krev tekoucí z děložní dutiny, ale slouží také jako mechanická překážka pronikání zbytečných bakterií.

Kontraindikace k použití

Spolu s nepopiratelnými výhodami používání tamponů existuje řada kontraindikací k jejich použití. Je třeba si uvědomit, že existují absolutní a relativní pojmy..

První skupina zahrnuje takové patologické projevy jako:

 • Syndrom toxického šoku. Patologický proces, který je spojen s vniknutím bakterií s patogenními vlastnostmi do ženského krevního řečiště. Patří mezi ně Staphylococcus aureus, Clostridia a další mikroorganismy. Proto, pokud se žena dříve setkala s takovými patologickými příznaky v reakci na zavedení tamponu, jako je prudký nárůst teploty na horečnaté počty, závratě, slabost a zhoršená koordinace. Ve vzácných případech se to může projevit snížením krevního tlaku a srdeční aktivity jiných kritických čísel, pak jsou tyto hygienické výrobky kontraindikovány kvůli vysokému riziku opakování.
 • Alergická reakce. U malého počtu žen se může vyvinout alergická reakce na jakýkoli materiál, který je součástí tohoto typu produktu. To lze vyjádřit svěděním, zarudnutím, fenoménem otoku vaginální sliznice atd..
 • S anomáliemi ve struktuře pohlavních orgánů. To platí zejména pro vaginální malformace nebo rekonstrukční chirurgický zákrok na nich. Například zavedení tamponu je považováno za nebezpečné, pokud existuje historie chirurgického zákroku prováděného za účelem vytvoření umělého vývodu z rudimentární dělohy..
 • Akutně vyjádřené procesy ve vaginální dutině. Ženy, které čelí tomuto problému, by měly být původně léčeny na zánětlivý proces. Použití tamponů může nejen zhoršit rozvoj zánětu, ale také přispět k hromadění a množení bakteriální hmoty v tamponu, což zvyšuje riziko vzestupu infekce s rozvojem metroendometritidy.

Relativní kontraindikace

Relativní kontraindikace zahrnují:

 • Stav panenství. I když není zakázáno používat tampony během menstruace podle pokynů až do okamžiku pohlavního styku, přesto existuje možnost, že v okamžiku vytažení naplněného tamponu dojde k traumatickému poškození panenské blány. Zvyšuje se také riziko vzniku zánětlivého procesu ve vaginální dutině, což může komplikovat další výběr léčby.
 • Chronické zánětlivé procesy, které jsou náchylné k recidivě. Ženám, které se potýkají s problémem častého vylučování z genitálního traktu, se nedoporučuje používat tuto verzi hygienického přípravku po dobu menstruace..

Co jsou tampony? Vlastnosti použití

Je nepravděpodobné, že v moderním světě existuje člověk, který alespoň jednou neslyšel slovo „tampon“. Díky médiím se v této delikátní problematice výrazně zvýšila úroveň vzdělání populace všech pohlaví a věkových skupin. Jen na první pohled se však zdá, že něžnější pohlaví ví o tamponech všechno. Bohužel mnoho žen, a zejména mladých dívek, má o tomto hygienickém zařízení poměrně omezené informace, což často vede k jeho zneužití, nepohodlí a neúčinné ochraně..

Pojďme si promluvit o tom, co je tampon, jak jej používat, jak zvolit optimální typ tohoto hygienického výrobku, aby nedošlo ke zklamání..

Co je tampon?

Tampony jsou tu už dlouho. I staří Římané používali plstěné kousky vlny ve dnech menstruace. A již v 18. století se objevují první zmínky o předchůdci moderních prostředků - zařízení ve formě válečku s lanem z absorpčního materiálu.

Moderní tampon je pokročilejší design, který používají ženy během menstruačního krvácení. Ve skutečnosti je to malý váleček dlouhý asi 5 cm a průměrný 1,5-2 cm, který se zavádí do pochvy během menstruace. Materiál, který tvoří základ tohoto zařízení, se může lišit: vata, viskóza. V každém případě je pevně vtlačena do kompaktní trubice a její vrstvy jsou pevně spojeny navzájem. Pro pohodlné vyjmutí má role šňůru, která je bezpečně všitá do její základny.

K čemu jsou tyto hygienické výrobky??

Proč potřebujeme tampony, protože existují také hygienické vložky - známější prostředek ženské hygieny? Některé ženy používají pouze vložky, jiné pouze tampony a jiné používají kombinaci obou nebo používají menstruační kalíšky. Jedná se o preference, pohodlí, temperament, nuance situace..

Díky tamponům může žena vést normální život, aniž by se ohlédla na přítomnost kritických dnů. Použití těchto zařízení vám umožňuje sportovat, chodit do bazénu, tančit, nosit světlé oblečení bez obav o svůj vzhled. Hygienické tampony jsou na rozdíl od polštářků pod oblečením úplně neviditelné. Pokud je velikost zvolena správně, produkt nezpůsobuje nepohodlí. A pokud zvolíte správný stupeň absorpce, nemusíte se obávat úniku.

Klasifikace produktu

Tato hygienická zařízení lze klasifikovat podle dvou kritérií:
podle konstrukčních prvků. V této souvislosti je lze prezentovat dvěma typy:

 • výrobky s aplikátorem;
 • výrobky bez aplikátoru.

stupněm nasákavosti. V této kategorii existují následující typy hygienických výrobků:

 • Mini (Lites) - používá se pro omezený menstruační tok, stejně jako v dospívání;
 • Regular (Normal) - zařízení pro střední intenzitu výboje;
 • Super - ideální pro ženy, jejichž výtok je hojný;
 • Super plus - používají se k intenzivní menstruaci.

Jak si vybrat správné tampony?

Žena, která si sama zvolí optimální typ tohoto hygienického výrobku, by se měla zaměřit na své vlastní pocity a zajistit optimální ochranu.

Hlavním indikátorem pro výběr je množství menstruačního toku. Pokud zpočátku existují nějaké pochybnosti, je lepší zahájit experiment s možností s průměrným stupněm absorpce (normální) a poté vybrat typ produktu v závislosti na vašich vlastních pocitech.

Tampony by žena po zavedení neměla cítit, omezovat pohyby a musí také poskytovat vysoce kvalitní ochranu proti úniku - to jsou hlavní kritéria výběru.

Na začátku a na konci menstruace, kdy je výtok méně intenzivní, by se měly používat přípravky s nižším stupněm ochrany..

Při výběru hygienického produktu pro velmi mladé dívky byste měli upřednostňovat pouze minimální velikosti (Mini).

Jak správně zavést tampon?

Když už mluvíme o injekční technice, je žádoucí rozlišovat mezi použitím finančních prostředků s aplikátorem a bez něj. Podívejte se na video níže, které jasně ukazuje, jak produkt vložit a odebrat..

S aplikátorem

Produkty s aplikátorem jsou představeny následovně:

 1. Hygiena rukou a intimních partií.
 2. Produkt je vyňat z individuálního balení.
 3. Zaujměte pohodlnou polohu (je optimální to dělat, když stojíte s jednou nohou na pódiu).
 4. Tampon se vezme středem (místo, kde se setkávají jeho dvě součásti) a nos aplikátoru se vloží do pochvy do hloubky 4 až 5 cm a nasměruje jej na dolní část zad.
 5. Druhou rukou pomalu zatlačte na spodní část tuby, čímž posunete produkt umístěný uvnitř aplikátoru hluboko do těla.
 6. Opatrně vyjměte aplikátor.

Ve skutečnosti se princip podávání podobá činnosti injekční stříkačky (viz animace a video níže).

Použití těchto konstrukcí je pohodlnější a také hygieničtější, protože kontakt rukou a sliznice pohlavních orgánů je minimalizován. Na cestách nebo v práci může být tato výhoda rozhodující při výběru tamponů pro ženskou hygienu.

Bez aplikátoru

Produkty bez aplikátoru se zavádějí stejným způsobem:

Jsou prováděny hygienické postupy pro ruce a intimní oblast;

Produkt je vyjmut z individuálního obalu;

Najděte si pro proceduru pohodlnou polohu a pomocí prstů opatrně vložte hygienický předmět do pochvy do hloubky 7-8 cm a nechejte šňůrku venku.

Před vložením produktu bez aplikátoru je zapotřebí mnohem důkladnější hygieny rukou a intimní hygieny, aby se zabránilo infekci a šíření.

Použitý produkt zlikvidujte zabalením do sáčku nebo papíru.

Omezení používání tamponů

 • Poporodní období. V tomto případě mohou tampony narušit přirozený odtok lochie (výtok krve po porodu) a také přispět k výskytu zánětlivých procesů.
 • Vlastnosti struktury reprodukčních orgánů, které brání pohodlnému užívání drogy.
 • Zánětlivé procesy a infekce pohlavních orgánů.
 • Nástup časných známek syndromu toxického šoku.
 • Alergická reakce na materiály, ze kterých je výrobek vyroben.
 • Věk dětí (před první menstruací).

Vedlejší efekty

TSS (syndrom toxického šoku) je nejnebezpečnějším vedlejším účinkem, který lze od těchto hygienických výrobků očekávat. Stav ženy během jejího vývoje připomíná chřipkovou horečku, kterou doprovází zimnice, zvýšení teploty až o 40 stupňů, slabost, závratě, prudký pokles krevního tlaku, křeče, vyrážka, často lokalizovaná na dlaních a chodidlech. TSS se vyskytuje zřídka, ale představuje skutečnou hrozbu nejen pro zdraví, ale také pro život ženy.

Recenze lékařských odborníků naznačují, že tampony jsou schopny vyvolat vývoj patogenní mikroflóry. U TSS se bakterie a toxiny dostávají do krevního řečiště (mikrodamážemi), což způsobuje patologický stav. Přispívají k tomu zejména velké velikosti produktů (Super a Super plus)..

Podráždění a zánět, včetně kandidózy (afty), mohou být způsobeny jak alergickou reakcí, tak stejným množením mikroorganismů.

Tampony a panenství: ano nebo ne?

Pro většinu žen má otázka, zda mohou tampony používat mladé, sexuálně aktivní dívky, negativní odpověď. Je to však tak? Chcete-li odpovědět, měli byste si pamatovat, co je panenská blána a jak může narušit použití těchto prostředků..

Panenská blána je druh bariéry pojivové tkáně, která předchází vstupu do pochvy. Je to druh prstenu, který má ve svém středu otvor pro odtok menstruační krve. Tato dírka u dospívající dívky má průměr asi 1,5-2 cm, což vám umožní snadno vložit tampon do pochvy bez poškození integrity panenské blány.

U mladých dívek je lepší používat tampony označené Mini nebo speciální typy vytvořené pro panny. Takto získaly pozitivní recenze výrobky Kotex Young a tampony Ola Teens. Poskytují spolehlivou ochranu během menstruace, přičemž berou v úvahu fyziologické vlastnosti dospívající dívky.

S vhodnou velikostí, správným zavedením a včasnou výměnou hygienického zboží mohou mladé dívky snadno používat tyto výrobky bez obav o jejich vzhled. A matky se mohou bez obav oblékat svou dceru do lehkého oblečení a nechat ji jít na hodinu tělesné výchovy. Hlavní věcí je naučit mladou ženu správně používat toto hygienické zařízení..

Výběr hygienických tamponů

Na dnešním trhu s výrobky pro intimní hygienu existuje obrovská rozmanitost: různé cenové kategorie, vzory a vlastnosti. Ne všechny jsou však důvěryhodné. Které tampony je lepší koupit?

Následující značky získaly největší popularitu a nejlepší doporučení:

o.b. - výrobky, které získaly uznání a uznání od žen, které je pravidelně používají. Výrobce vylepšil toto hygienické zařízení o podélné drážky, které poskytují pohodlnější vkládání a zvýšenou ochranu proti úniku..

Tampax

Tampax je známá značka, která se jako jedna z prvních objevila u nás. Právě výrobky Tampax umožnily ruským ženám pochopit, jak dobré jsou tampony s aplikátorem. Pohodlí a spolehlivost produktů této značky potvrzují recenze velkého počtu skutečných žen..

Kotex

Kotex - kompaktní tampony v pozitivním designu, které také získaly pozitivní zpětnou vazbu od spotřebitelů. Přes vtipný design si tato značka již dlouho získala důvěru obrovského počtu žen, což potvrzuje jejich poptávka na trhu s hygienickými výrobky.

Přečtěte si také o ruských hygienických výrobcích - tampony Anna.

Co potřebujete vědět o tamponech: proč je potřebujete a jak je používat

Dívky vedoucí aktivní životní styl dokonale vědí, proč jsou tampony potřebné. Tyto výrobky pro intimní hygienu vám pomohou dělat obvyklé věci i během menstruace a v ničem se neomezují. Hlavní věcí je naučit se, jak používat tampony a jak často je třeba je před prvním použitím vyměnit..

Co jsou tampony a proč jsou potřeba

Tampon je hygienický výrobek, který je navržen tak, aby absorboval menstruační tok. Je to miniaturní role vyrobená z viskózy a bavlny. Z jeho základny vychází speciální krajka, která pomáhá snadno odstranit hygienický výrobek z pochvy.

Tyto produkty se používají pro menstruaci. Vkládají se do pochvy, kde jsou hygienické výrobky přidržovány svaly. Mají vynikající absorpční vlastnosti. Při správném výběru a zavedení jsou tampony pro ženy nepostřehnutelné.

Vzhledem k nesmírné popularitě hygienických vložek si dívky stále kladou otázku, proč je třeba tampon..

V případech, kdy menstruace začala v důležitý, rozhodující den a potřebujete vypadat perfektně, se bez tohoto nástroje neobejdete. Díky němu může žena nosit jakékoli oblečení a dokonce během menstruace navštívit bazén..

Podrobnější informace o typech ženských tamponů získáte v našem samostatném článku na webu.

První zkušenost

Před prvním použitím tamponů si musíte přečíst pokyny, které jsou uvedeny na každém balení. Poskytuje informace o tom, kam tampony vložit, jak hluboko a jak často je třeba je měnit. Teprve po seznámení se všemi základními pravidly můžete zahájit první úvod.

Dokonce před zavedením tamponu do pochvy musíte provést řadu hygienických postupů, důkladně si umýt ruce a genitálie. Toto pravidlo by mělo být přísně dodržováno, protože existuje riziko infekce v genitálním traktu, což může mít řadu nežádoucích důsledků..

Není vždy možné produkt umístit správně na první pokus. Pokud tyto manipulace provedete několikrát, budete mít dostatek zkušeností a dovedností, a proto již nebudou vznikat problémy s používáním těchto zařízení..

Při prvním zavedení hygienického prostředku se u dívek vyskytne menší nepohodlí, které se považuje za normální. Tělo si postupně zvykne na přítomnost cizího předmětu, nepříjemné pocity zmizí. Pokud jej však vložíte nesprávně, zraní vám zavedení tamponu..

Pokud se při chůzi vyskytne silné nepohodlí, nemůžete hygienický výrobek nechat v této poloze. Musíte to úplně odstranit nebo se pokusit zatlačit trochu hlouběji..

Tampony musí být používány správně. Na rozdíl od vložek je tampon třeba měnit každé 3-4 hodiny. Delší používání jednoho produktu se důrazně nedoporučuje..

Jak vložit tampon s aplikátorem

Chcete-li správně použít tampon s aplikátorem, musíte dodržovat následující schéma:

 1. Vyberte si pohodlnou polohu tím, že sedíte na záchodě, zvednete jednu nohu nebo dřepete.
 2. Jednou rukou jemně rozdělte stydké pysky.
 3. Druhou rukou začněte zavádět tampon, ale ne úplně. Uvnitř je umístěna pouze horní část.
 4. Posuňte spodní část prstem dovnitř.
 5. Vyjměte aplikátor.

Jak vložit tampony bez aplikátoru

Chcete-li se naučit, jak správně vložit tampony, které nejsou vybaveny aplikátorem, musíte provést následující:

 1. Vyjměte hygienický výrobek z obalu a odstraňte fólii.
 2. Vytáhněte krajku a ujistěte se, že je pevně na svém místě.
 3. Dostaňte se do pohodlné polohy.
 4. Vezměte produkt do jedné ruky a druhou roztáhněte stydké pysky.
 5. Pokračujte zavedením vaginálního výtěru v úhlu 45 stupňů směrem k páteři a prstem zatlačte na prohlubeň v místě, kde je připevněna krajka.

Nevkládejte tampon příliš hluboko. Stačí ji posunout o vzdálenost rovnající se délce ukazováčku. V této poloze se to prakticky necítí.

Kontraindikace pro použití

V některých případech je použití tamponů zakázáno. Mezi hlavní kontraindikace jejich použití patří:

 • infekční nemoci reprodukčního systému;
 • neúspěšné ukončení těhotenství a období po porodu;
 • zánět urogenitálního systému nebo pochvy.

Někdy dívky nemohou používat tampony kvůli zvláštnostem struktury genitálií. Se zavedením hygienického produktu pociťují silnou bolest..

Jak udělat správnou volbu

Správná volba a použití produktu přímo závisí na tom, jak pohodlně se bude žena během menstruace cítit. První věcí, na kterou se podíváme, je velikost. Hygienické výrobky s minimálním objemem mohou při hojném vypouštění unikat a příliš velké často způsobují nepohodlí. V raných dobách se doporučuje používat zařízení schopná absorbovat maximum kapaliny, poté by měla být vyměněna za středně velká a v posledních dnech můžete používat nejmenší.

Zvláštní pozornost je třeba věnovat povrchu hygienického výrobku. To přímo závisí na tom, jaké pocity se objeví po jeho zavedení dovnitř. K výrobě se používá viskóza, bavlna nebo směs těchto materiálů. Některé výrobky jsou vybaveny spirálami a drážkami pro další ochranu proti úniku.

Snadné použití je považováno za stejně důležitou položku v pravidlech výběru. Zde se bere v úvahu nejen tvar, ale také přítomnost aplikátoru. Zavedení tamponu pro dívky je někdy velmi problematické. Aplikátor tyto kroky mnohem usnadňuje..

Před použitím vybraného produktu musíte pečlivě prostudovat návod k použití. Produkt by neměl být cítit ve vagině. Pokud se vyskytne i mírné nepohodlí, pravděpodobně nebylo možné najít vhodné zařízení. Je také možné, že byla zadána nesprávně..

Potenciální poškození tamponů

Používání tamponů je považováno za bezpečné, ale v některých případech mají ženy určité problémy. Možné škody z těchto prostředků:

 1. Vzhled podráždění, rozvoj kandidózy nebo vaginitidy. V tomto případě musí ženy upustit od zavádění přípravků do pochvy během menstruace a uchýlit se k používání vložek. Po vyřešení problému můžete vyzkoušet produkty jiného výrobce.
 2. Syndrom toxického šoku. Důsledky této patologie jsou docela vážné. Důvodem pro jeho vývoj může být použití příliš velkých produktů nebo jejich předčasná výměna. Mezi hlavní klinické projevy TSS patří zimnice, horečka, závratě, nevolnost a slabost. Není vyloučen výskyt kopřivky na kůži. V takovém případě musíte co nejdříve vyhledat pomoc od lékaře..

Odstranění tamponu

Pokud dívka musí poprvé použít tampon, zajímá se nejen o způsob správného podání produktu, ale také o zvláštnosti jeho extrakce. Doporučuje se provádět takové manipulace několik hodin po instalaci. Musíte okamžitě posoudit stav tamponu. Možná budete muset zvolit menší nebo větší hlasitost. V budoucnu musí být postup odstraňování prováděn v intervalech čtyř hodin.

Každý výrobek je vybaven krajkou všitou po celé délce. S jeho pomocí je možné použitý produkt bezbolestně a rychle odstranit. Musíte jen vytáhnout nit a produkt bude venku. Zbývá jen se ho zbavit.

Před každým vložením je třeba zkontrolovat pevnost krajky. Stává se, že se po vyjmutí odlomí a tampon zůstane uvnitř. V takovém případě nemusíte používat dostupné nástroje a pokusit se produkt vytáhnout sami. Okamžitě byste se měli poradit s lékařem, který provede zákrok bezpečně a bezbolestně..

Mnoho dívek se bojí uchýlit se k používání tamponů během menstruace, protože tyto hygienické výrobky považují za nebezpečné. Ve skutečnosti nepředstavují žádnou hrozbu pro zdraví, pokud jsou používány v souladu se všemi pravidly. Nedoporučuje se je však používat výhradně během menstruace. V noci se stále vyplatí zabývat se použitím těsnění..

Jak používat tampony: klíčové body

Tampon je typ gynekologického zařízení pro ženy.

Je nezbytný jako hygienický a ochranný prostředek v určité dny, kdy má žena menstruační cyklus..

Absorpční materiál absorbuje sekrece a brání sekrecím ve vstupu.

Složení a typy tamponů

Tampon se skládá ze speciálně navrženého absorpčního materiálu. Ve vzhledu má toto hygienické zařízení válcový tvar. Je navržen tak, aby udržoval krev mimo menstruaci. K tomu je třeba jej umístit do pochvy..

Toto odvětví vyrábí tampony v různých velikostech i různých typech. Závisí to na objemu menstruačního toku. Čím více jich je, tím větší je velikost, tím více mohou absorbovat výboj..

Balení obsahuje symboly - „kapičky“, které určují absorpční schopnosti.

Pokud je například na obalu zobrazena jedna nebo dvě kapky, znamená to, že se jedná o minimální velikost, což znamená, že absorpce krve je menší. Jsou určeny pro mladé dívky, jejichž menstruace je malá. Obrázek 3-4 kapiček - pro ženy, které mají hojný i mírný výtok.

Jsou k dispozici s aplikátorem, jiné bez něj. Účel aplikátorů je určen pro snadné vložení tohoto hygienického zařízení.

Úvod pravidla

Pokud má tampon aplikátor, měl by být vložen správně následujícím způsobem:

 1. Před zákrokem si musíte důkladně umýt ruce a umýt se.
 2. Než začnete zadávat, musíte najít vhodnou polohu těla, aby to bylo pohodlnější; to lze provést ve stoje nebo v podřepu a můžete si také jednu nohu dát na vyvýšenou plošinu, například na okraj toalety; při jeho zavedení je nutné uvolnit svalovou část malé pánve, jinak bude problematické do ní vstoupit.
 3. Aplikátor je uchopen prsty v jeho široké části, kde se začíná měnit na menší a užší.
 4. Druhou rukou rozdělte vnější rty pochvy a začněte vkládat širokou část aplikátoru do rozdělené pochvy.
 5. Aplikátor musí být vložen pomalu a velmi opatrně; jakmile se prsty začnou dotýkat perinea, pokračujte do další fáze.
 6. Ukazováčkem se musíte snažit o úzký kousek aplikátoru, který by měl úplně vstoupit do pochvy.
 7. Být v poloze, ve které bude tampon po stisknutí, už nevypadne.
 8. Při dalším pohybu je aplikátor odstraněn, zatímco nit, se kterou je odstraněn, zůstává venku.

Pokud tampon není vybaven aplikátorem, měl by být vložen následovně:

 1. Stejně jako u aplikátoru je třeba před vložením zvolit pohodlnou polohu..
 2. Je uchopen prsty v jeho počáteční části v místě, kde je nit.
 3. Druhou rukou se stydké pysky rozdělí a poté se vloží do pochvy.
 4. V případě, že se zdá, že pohyb směrem dovnitř je něčím komplikován, měli byste zkusit změnit směr vstupu, úhel vstupu; v takovém případě to zkuste posunout ne nahoru, ale vodorovně.
 5. Další fází je postupovat tlakem prstů do takové hloubky, která odpovídá její délce, což bude znamenat třetinu hloubky pochvy, zde by měla zůstat.
 6. Po úplném zavedení by nit měla zůstat mimo pochvu..

Odstranění tamponu

Chcete-li jej extrahovat, měli byste dodržovat následující pravidla:

 1. Před zahájením tohoto postupu si musíte důkladně umýt ruce..
 2. Uchopte nit prsty, pomalu a pomalu ji musíte stáhnout; táhněte co nejdéle, dokud není zcela odstraněn.

Jak často byste se měli měnit

Tampon se změní, když jeho naplnění dosáhne své maximální hodnoty. To však neznamená, že po 8 hodinách používání nemusí být odstraněn - musí být odstraněn. Kratší doba užívání je přímo úměrná individuálním charakteristikám, intenzitě a povaze menstruačního toku.

První dny menstruace jsou obvykle spojeny s intenzivními menstruačními procesy, takže tampony je třeba vyměnit po 3–6 hodinách používání..

Později, když se proces zjednoduší, byste měli používat produkty s menším množstvím kapiček na obalu. Měly by se měnit každých šest až osm hodin..

Mohou dívky používat tampon

Lze jej použít k prevenci menstruačního toku od prvních dnů nástupu menstruace. Mladé dívky proto mohou tento problém okamžitě vyřešit vytvořením pohodlných podmínek pro sebe..

Výhody

Podle většiny žen má právě používání tohoto produktu oproti jiným řadu výhod:

 1. Se správným zavedením produktu do pochvy a jeho přesným umístěním tam zůstává spolehlivá ochrana proti úniku.
 2. Pokud je tampon správně vložen do vaginálního prostoru zvenčí, je zcela neviditelný, takže můžete volně nosit přiléhavé oblečení.
 3. Při používání se nemůžete omezovat v obvyklých pohybech; dokonce ani plavání v bazénu nebo v moři není zakázáno vést aktivní životní styl.
 4. Velikost tohoto hygienického výrobku, která je poměrně malá, je také úspěšná: v případě potřeby se snadno vejde do kabelky a do malé peněženky..

nevýhody

Nevýhody používání tamponů zahrnují následující vlastnosti:

 1. Jednou z prvních nevýhod tohoto hygienického výrobku je skutečnost, že při absorpci menstruačního toku může výrobek absorbovat také přirozené prospěšné sekrety, které jsou koncentrovány podél stěn pochvy, a to zase vysychá a způsobuje výskyt různých podráždění, včetně a ze samotného tamponu a jeho odstranění způsobuje bolest.
 2. Nevýhody zahrnují výskyt různých infekcí, pokud je to více než předepsaná doba ve vagině; přeplněný produkt již dále nebude plnit své funkce a může dojít k netěsnostem.

Rada gynekologa

Dlouho před zahájením sexuálních vztahů můžete bez problémů používat tampony. Je důležité vybrat správnou velikost produktu a věnovat pozornost "kapkám" na obalu, z nichž dva nebo tři jsou dost. Panenská blána mladé dívky nemůže být poškozena, pokud dodržíte pravidla vkládání a extrakce.

Mnoho lidí se obává otázky, zda je použití bolestivé. Neexistují žádné bolestivé pocity, i když zpočátku můžete po zavedení a odstranění pociťovat určité nepohodlí, ale bolest se nezažije, pokud je vše prováděno pomalu a opatrně.

Na běžnou otázku, zda je přípustné navštívit bazén, plavat v moři, je odpověď: ano, je. Použití tamponu nijak neruší tento proces, pokud je dobře a správně zvolen a je v dostatečné hloubce v pochvě. Tampon také zabrání pronikání vody dovnitř.

Ponechání přes noc je nežádoucí. Více než osm hodin bez přestávky by tampon neměl být ve vagině. Podle mnoha gynekologů je nejlepší, když se změní po třech až čtyřech hodinách užívání..

Mnozí se také zajímají o otázku možného zánětu. Odpověď zní: při dodržování všech pravidel bude riziko různých zánětlivých procesů minimální. Před zavedením a vyjmutím tamponu nezapomeňte na hygienu: umyjte si ruce mýdlem a vodou. Čím častěji se měníte, tím menší je riziko, ale neměli byste také měnit příliš často..

Může nastat otázka, jaká je správná instalace tamponu, jak se určuje? Za prvé, vlákno by mělo být vždy venku, to již může naznačovat správnou instalaci. Zadruhé, tampon by po vložení neměl být vůbec cítit. Pokud je cítit, znamená to, že je umístěn v nedostatečné hloubce. To může mít za následek jeho ztrátu. Abyste tomu zabránili, musíte produkt zatlačit hlouběji nebo jej po vyjmutí vzít nový a pokusit se jej správně vložit.

Mnoho žen se té otázky také obává, může uvíznout ve vagině? Okamžitá odpověď je: ne, nemůže. Vagina je druh trubice, jejíž jeden konec je uzavřený děložní čípek. Není třeba se bát, že by se lék mohl „ztratit v těle“.

Na otázku, co dělat, když hygienický výrobek nelze odstranit, by člověk měl za prvé nepanikařit. Zadruhé, ani když se vlákno rozbije, není na tom nic špatného. Můžete ji zatlačit a vyjde sama, nebo ji zkuste vytáhnout prsty. Pokud to nelze provést, musíte okamžitě navštívit gynekologa. Lékař může produkt rychle a bezbolestně odstranit.

Na závěr bych rád poznamenal, že používání tamponu nepřinese do vašeho obvyklého života žádné nepohodlí. Je to nezbytná, naprosto nepostradatelná věc, která vás udrží v aktivitě, až přijde menstruace..

Co jsou tampony pro ženy: klady a zápory

Každá žena má měsíční období. Proto se v tomto období vyplatí nosit s sebou hygienické, pohodlné a spolehlivé výrobky. Nejčastěji se používají vložky, ale ženy by také měly vědět, na co jsou tampony určeny. Tyto hygienické výrobky používají většinou dívky. Je velmi vhodné je používat, když máte na sobě kalhotky, protože tampon je ponořen do pochvy.

Hygienická vložka

Během kritických dnů je třeba dodržovat speciální hygienická opatření. Vložka by měla být pravidelně měněna a ruce by měly být důkladně omyty mýdlem a vodou, aby se zabránilo infekci. Pokaždé, když vyměňujete podložku, musíte ji opláchnout teplou vodou a vyměnit spodní prádlo. Matka by měla dívku naučit, jak správně používat podložky..

Tyto hygienické výrobky mohou mít různé struktury, s křídly nebo bez nich, liší se tloušťkou a tvarem, stejně jako množstvím absorbované vlhkosti. Někteří výrobci přidávají vonné látky, aby zabránili nepříjemnému zápachu. Záleží jen na volbě ženy, které vložky jsou nejvhodnější pro menstruaci. Odborníci si ale přesto vytvořili vlastní hodnocení a ukázalo se, že nejkvalitnější a nejoblíbenější jsou:

 1. Kotex.
 2. Libress.
 3. Olweiss.

Což je lepší a kdy změnit

Tělo každé ženy je jiné. Proto je menstruace každému přidělena v různých objemech a intenzitách..

Z tohoto důvodu byste si měli vybrat hygienický prostředek, který dokáže dobře absorbovat a neunikat. S přihlédnutím k podobnému rysu ženského těla vyvinuli odborníci tři úrovně absorpce vložek:

 1. Normální.
 2. Super.
 3. Super plus.

Na obalu se tento indikátor odráží v počtu kapek. Existují však někteří výrobci, jejichž výrobky neodpovídají tomuto koeficientu a počtu kapek. Pro ženy s těžkým výbojem byly vyvinuty podložky super nebo super plus. Lze je nosit v noci, protože křídla na nich spolehlivě chrání před úniky. Pokud však dívka nemá sexuální kontakty, jsou pro ni vhodnější normální vložky..

Krev, která se uvolňuje během menstruace, je vynikající živnou půdou pro infekce. Cervix je v kritických dnech mírně otevřený. Z tohoto důvodu se zvyšuje riziko vstupu infekčních mikrobů do vnitřních orgánů. Bude lepší, když dívka vymění vložku častěji, když je hygienický výrobek naplněn do třetí části (je špatné čekat na absolutní naplnění výrobku).

Při každé změně produktu je nutné umýt pohlavní orgány dětským nebo speciálně vyrobeným mýdlem (gelem) pro intimní hygienu. Zabráníte tak podráždění sliznic. Nesmíme zapomínat, že při použití vložek se mohou ve vaginální oblasti vyvinout některé střevní mikroorganismy. Abyste tomu zabránili, měli byste vyměnit těsnění, jakmile žena šla na toaletu „z velké potřeby“. Použité polštářky by se neměly házet do toalety, protože by to mohlo při splachování vést k ucpání.

Výrobky denní hygieny

Vložky do kalhotek se velmi dobře nosí. Pohlcují nepříjemný zápach a různé sekrece. Prakticky nejsou cítit na dotek a opakují všechny kontury ženského těla. Dnes existuje obrovský výběr takových denních prostředků. Jsou určeny pro jakoukoli barvu a typ prádla. Tyto hygienické výrobky jsou nezbytné po narození dítěte a během menopauzy, protože u žen dochází k nedobrovolné inkontinenci moči. Žena se při pravidelném používání cítí maximálně pohodlně a sebevědomě..

Nepostradatelné pro tento typ vložek v posledních dnech měsíčního vypouštění, kdy jsou tyto minimální.

Nevýhody těsnění jsou následující:

 1. Při používání tohoto hygienického výrobku se žena bude muset vzdát nošení bílých věcí a krátkých sukní..
 2. Pokud se použijí aromatické přísady, může dojít k alergické reakci.
 3. Může dojít k podráždění v důsledku pocení.
 4. Žena cítí určité nepohodlí.

Ale kromě mínusů existují určité plusy. Tyto zahrnují:

 1. Snadno ovladatelná doba výměny podložky.
 2. Na křídlech nedochází k úniku na oblečení.
 3. Ve srovnání s tampony je zdravotně nezávadný.

Jak si vybrat tampony

Doba, kterou nosíte tampon, by měla být omezená. Pokud zůstane v pochvě po dlouhou dobu, může se objevit infekce. Abyste tomu zabránili, musíte vědět, jak dlouho nosit tampon včas. Je omezeno na 3-4 hodiny. A přítomnost cizího předmětu v ženském reprodukčním systému může způsobit infekci nebo podráždění..

Vnitřní ženské pohlavní orgány jsou spolehlivě chráněny těsně uzavřenými malými rty. Děložní krk produkuje určitý objem tekutiny, která čistí cestu. A jen několik hodin po ukončení menstruace nejsou v těchto orgánech žádné stopy hlenu a krve. Tento obranný mechanismus je ale při použití tamponů zničen. Pokud dívka ještě neměla pohlavní styk, je pro ni nejlepší použít podložky. To ochrání přívěsky a dělohu před infekčními infekcemi..

Vzhledem k rozdílné intenzitě výtoku je nutné používat tampony s vhodnou nasákavostí. To vám pomůže cítit se bez pohybu a pohodlí. Je velmi snadné určit, který typ je vhodný pro určitou ženu..

Tampony jsou rozděleny do tří hlavních typů:

 1. Normální. Nezbytné pro mírné až jemné období.
 2. Super. Určeno pro těžké až střední období.
 3. Super plus - pro silné vybití.

Výběr by měl začínat běžným typem. Pokud je tampon úplně nasáklý za méně než 3 hodiny, měl by být zvolen absorpční tampon..

Tento typ produktu se nejlépe mění ve vaně nebo nad toaletou, protože udržuje nahromaděnou krev uvnitř pochvy. Po odstranění tamponu z pochvy musíte chvíli počkat, aby mohla odtéct veškerá krev. Poté musíte genitálie důkladně umýt speciálním hygienickým mýdlem nebo dětským mýdlem. Je lepší nevkládat tampon v noci, protože doba jeho platnosti by neměla přesáhnout 3-4 hodiny. Pro noční odpočinek je lepší zvolit hygienické vložky.

Výhody a nevýhody

Pokud často měníte tampon, nehrozí zdraví žen žádné nebezpečí. Poprvé a také před rozvíjením určitých dovedností můžete tampony sebrat pomocí aplikátoru. Tím zajistíte správné zavedení. Pokud však po zavedení dojde k nepohodlí a nepohodlí, je nutné jej okamžitě odstranit a poté zavést nový. Tampon znovu nevkládejte, i když je čistý.

Mezi pozitivní vlastnosti tamponů patří:

 1. Můžete volně jít na pláž.
 2. Noste jakékoli pohodlné oblečení.
 3. Pohodlné použití.

Nevýhody nástroje jsou:

 1. Pro správné seznámení jsou vyžadovány určité dovednosti.
 2. Není povoleno pro použití u žen, které mají zánětlivé procesy reprodukčního systému.
 3. Kvůli vaginální suchosti existuje obrovské riziko infekce v urogenitálním systému..
 4. Vzhledem k tomu, že by měla být často měněna, je peněženka tvrdě zasažena.
 5. Ne pro běžné použití.

Proč jsou tampony a vložky nutné, to by mělo poctivé pohlaví vědět od začátku první menstruace. A co je lepší - tampony nebo vložky, pouze sama dáma se rozhodne na základě svých vlastních pocitů, preferencí a někdy okolností.

Základní informace o tamponech

Chcete vědět, co je tampon, jak se objevil, co může být a jak jej používat? Odpovědi na tyto a mnoho dalších otázek najdete v tomto článku. Postarali jsme se o to, abyste toto všechno nemuseli hledat v různých zdrojích, takže ztrácíte čas.

Stručně o hlavní věci: co je tampon

Tampon je výrobek pro ženskou hygienu, který je malým válcovitým válečkem, který se zavádí do pochvy a absorbuje výtok během menstruace. Tampon se odstraní zatažením za speciální vratnou šňůru, která je navlečena do ohybu základny tamponu. Šňůra umožňuje snadné a pohodlné odstranění tamponu po použití. Tampony jsou vyrobeny z lisované vaty nebo bavlněného vlákna s přídavkem viskózy.

Existuje mnoho druhů tamponů, které se liší velikostí a savostí. Výrobky jsou vyráběny s aplikátorem - speciální tubou, pomocí které pohodlně a hygienicky vložíte tampon. Na příslušné stránce s popisy zjistíte, který tampon je pro vás ten pravý.

Výhody tamponů:

 • tampony absorbují tekutinu uvnitř těla, zabraňují zápachu a nepohodlí;
 • tampony jsou neviditelnou ochranou, protože jsou neviditelné pod oblečením a uvnitř těla se necítí;
 • tampony spolehlivě chrání před úniky během menstruace;
 • tampony umožňují vést aktivní životní styl (sportovat, tančit a dokonce i plavat).

Historie tamponů

První hygienické výrobky pro menstruaci se objevily už dávno. Římané vyráběli malé savé kuličky ze speciálně plstěné vlny, ženy z jiných oblastí používaly vlákna rákosu a kapradiny, papír na výrobu tamponů.

První zmínky o tamponech, obdobných moderním (role absorpčního materiálu se šňůrkou), najdeme až v 18. a 19. století. V roce 1879 publikoval British Medical Journal článek o vaginální tamponové trubici Dr. Avelinga. Byl vyroben ze 3-4 vrstev vaty a vložen do pochvy pomocí speciálního expandéru. Britský slovník z roku 1900 zmiňuje také vaginální tampon, vložku z antiseptické vaty v gázi, ke které byl připevněn provázek, který usnadňuje vytahování.

Ale tampony získaly širokou popularitu a popularitu až od počátku 40. let 20. století, kdy gynekologka Judith Esser vynalezla v roce 1947 prototyp t.b. tamponu. ® a specialisté z jiných společností také začali pracovat na svých produktech.

Tampony dnes používají miliony žen po celém světě! Za více než 60 let historie tohoto úžasného produktu pro ženskou hygienu došlo k mnoha objevům, díky nimž je tampon ještě pohodlnější a efektivnější. Dnes značka o.b. ® je reprezentován širokou škálou produktů, které implementují technologické inovace, které zlepšují komfort vkládání a vyjímání a zvyšují spolehlivost ochrany proti úniku.

o.b. ® ProComfort ® s hedvábným povlakem SilkTouch ™ a technologií Smooth pro snadné a pohodlné zavedení tamponu a technologií spirálových drážek Fluidlock ™ pro vynikající ochranu

 • o.b.® ProComfort® ExtraDefence jsou jedinými nočními tampony na trhu s ochrannými křídly SilkTouch ™, které se jemně rozkládají a přizpůsobují se stavbě vašeho těla bez ztráty kapky.
 • o.b.® Original s technologií spirálových drážek Fluidlock ™ pro maximální ochranu před únikem
 • o.b.® Compact Applicator - první aplikátorové tampony řady o.b.® s technologií Fluidlock ™ pro vynikající ochranu a v kompaktním formátu pro praktické a diskrétní použití

Jak vybrat správnou velikost tamponu?

Pravděpodobně víte, že existuje spousta tamponů. Jak neudělat chybu a vybrat si mezi nimi ty pravé pro vás?

Hlavní věc je vědět, že tampony se liší stupněm absorpce. Výrobky s nízkou absorpcí (např. O.b. ® ProComfort ® Normal a Mini) jsou malé a vhodné pro mladé dívky, které právě začínají používat tampony. o.b. ® ProComfort ® Mini jsou speciálně navrženy pro dívky, které mají malé množství výtoku. Mohou být použity například v první a poslední den menstruace. o.b. ® Normální, můžete použít uprostřed cyklu as průměrným množstvím výboje. Později, když se váš cyklus uklidní a bude více menstruační tekutiny, je v pořádku koupit absorpční tampony Super nebo Super Plus. Jsou větší. Můžete si objednat bezplatný vzorek, který uvidíte sami.

Je možné použít tampon pro pannu?

Existuje mýtus, že tampon může zlomit panenskou blánu. Je to klam. Pokud používáte nejmenší tampony, vložte je správně (podle pokynů na obalu) a vyměňte je včas (každých 4-8 hodin), nedojde k žádným anatomickým poruchám. Panenská blána u 90% dívek má expanzi o průměru 15–20 mm a průměr tamponu není větší než 15 mm. Hygienický výrobek bude moci volně procházet otvorem bez poškození panenské blány.

Pokud stále máte pochybnosti, můžete se na našem webu seznámit s mýty o tamponech.

Podívejte se na video o tom, zda dívky mohou používat tampony.