Jak, v kterém týdnu těhotenství přestanou pít Duphaston: správný režim, důsledky snížení dávky a vysazení hormonů

Je všeobecně známo, že užívání drog během porodu, zejména v prvních měsících, je kontraindikováno. V moderních podmínkách jsou však ženám často předepsány speciální léky pro nástup a udržení těhotenství. Jedním z těchto léků je Duphaston.

Jedná se o poměrně silný lék, který se musí pít přísně podle schématu určeného lékařem. Lék by však měl být zrušen s opatrností. Jaký je správný způsob, jak přestat užívat Duphaston? Jak dlouho to přestat pít?

Mechanismus účinku Duphastonu

Pro nástup a normální průběh těhotenství potřebuje tělo nastávající matky progesteron. Za normálních okolností se produkuje ve vaječnících a během oplodnění se jeho koncentrace výrazně zvyšuje. Po oplodnění přebírá corpus luteum funkci produkce hormonů, dokud se nevytvoří placenta, která produkuje látku v budoucnu.

Duphaston je léčivo, jehož hlavní účinnou látkou je dydrogesteron. Tato látka patří k syntetickým analogům progesteronu.

Duphaston je k dispozici ve formě tablet. Když vstoupí do gastrointestinálního traktu, léčivo se rychle vstřebává do krevního řečiště. Maximální účinek léčiva je pozorován po 2 hodinách. Dydrogesteron přebírá funkci progesteronu. Podporuje nástup ovulace a pomáhá připravit dělohu na fixaci oplodněného vajíčka..

Po nástupu těhotenství poskytuje Duphaston potřebnou koncentraci progesteronu v těle ženy. Jeho činnost je následující:

 • příprava mléčných žláz pro budoucí laktaci;
 • relaxace dělohy;
 • zajištění roztažení dělohy;
 • udržování vnitřních procesů zaměřených na produkci výživy pro plod.

Proč potřebujete drogu před a během těhotenství?

Některé ženy nejsou schopné produkovat dostatek progesteronu, což ztěžuje oplodnění a těhotenství. Důvody tohoto jevu mohou být různé. Hormonální nedostatek může nastat v důsledku chronické patologie, silného stresu, genetické predispozice.

Před vynálezem umělých hormonů nemohly ženy s nedostatkem progesteronu otěhotnět. Pokud k těhotenství skutečně došlo, skončilo to potratem. Duphaston dává mnoha ženám příležitost bezpečně nosit dítě. Je předepisován jak ve fázi plánování těhotenství, tak po jeho nástupu. Před těhotenstvím se lék používá k diagnostice patologií spojených s hormonální nerovnováhou:

 • nedostatek progesteronu v luteální fázi;
 • endometrióza;
 • děložní krvácení;
 • těžký premenstruační syndrom;
 • nepravidelnosti v menstruačním cyklu nebo nepřítomnost menstruace po dlouhou dobu bez těhotenství;
 • potrat.

Kontraindikace pro použití

Seznam kontraindikací pro užívání léku je malý. Hlavní varování se týkají možné reakce těla na pomocné součásti. Duphaston obsahuje laktózu, která může způsobovat alergie. V tomto ohledu je kontraindikován u lidí s intolerancí laktózy. Mezi další kontraindikace patří:

 • zvýšená citlivost na složky léčiva;
 • těžká patologie jater a ledvin;
 • maligní formace v průběhu léčby nebo vyléčené v minulosti;
 • intolerance k hlavní látce.

Také se nedoporučuje předepisovat lék ve spojení s léky, které urychlují práci jaterních enzymů. V tomto případě bude účinek Duphastonu snížen díky jeho rychlému zpracování a odstranění z těla..

Během kojení musíte drogu přestat užívat. Složky léčiva se vstřebávají do mateřského mléka a předávají se dítěti, což může negativně ovlivnit jeho zdraví. Neužívejte Duphaston také ve spojení s podobnými hormonálními léky.

Vedlejší účinky a možné důsledky

Duphaston je přirozená náhražka hormonů, jejíž obsah v těle ženy je přirozený (více podrobností viz článek: Duphaston: jak užívat přirozenou náhražku hormonů?). V tomto ohledu jsou vedlejší účinky při užívání léků vzácné. Tyto zahrnují:

 • bolesti hlavy;
 • slabost a závratě;
 • nevolnost;
 • průjem;
 • kožní vyrážky;
 • bolení břicha;
 • zvýšená rychlost ničení červených krvinek;
 • vysoká citlivost mléčných žláz;
 • zhoršení funkce jater;
 • otok;
 • děložní krvácení, které zmizí po zvýšení dávky léku.

Některé ženy poznamenaly, že při dlouhodobém užívání drogy existuje tendence k významnému přírůstku hmotnosti. Odborníci však nemohli prokázat souvislost mezi účinkem léku a změnami hmotnosti ženy..

Nebyly zjištěny žádné případy předávkování. Při užívání velké dávky léku se provádí výplach žaludku a symptomatická léčba. Jakmile se objeví nádory, doporučuje se přestat pít lék, aby nedošlo k jejich růstu.

Nejnebezpečnějším je náhlé vysazení léku Duphaston. Absolvování kurzu by mělo být postupné. Tělu je třeba dát čas, aby se reorganizoval, aby produkoval progesteron sám. Pokud žena přestane pít Duphaston sama, může se stát:

 • potrat nebo spontánní porod;
 • odtržení placenty;
 • hormonální nerovnováha.

Jak dlouho je léčba zrušena?

Až do 12 týdnů těhotenství, žluté tělo plně plní funkci zásobování těla progesteronem. Počínaje 12. týdnem se tvoří placenta, která se ujme produkce hormonu. Celý proces tvorby placenty však lze dokončit do 16 let a do 20 týdnů se plně posílí..

V tomto ohledu se v oficiálních pokynech doporučuje přestat užívat Duphaston po úplném dokončení procesu tvorby placenty, konkrétně po 20 týdnech. Lékaři rozhodují na základě diagnózy a stavu pacienta.

Před 12 týdny těhotenství je odmítnutí léku vysoce nežádoucí. Zpravidla začínají snižovat příjem Duphastonu od 16 týdnů. Pokud však hrozí ukončení těhotenství, léčba se prodlužuje, dokud nezmizí příznaky, které vytvářejí riziko těhotenství..

Pokud žena v minulosti potratila a předčasně porodila kvůli nedostatku progesteronu, lze zrušení přípravku Duphaston odložit na později. Někdy je nutné užívat drogu až do posledních týdnů 3. trimestru. Když je Duphaston zrušen, žena je testována na koncentraci progesteronu před ukončením léčby, během období zrušení a po ukončení přijetí.

Schéma zrušení léčby

Režim vysazení léku závisí na důvodu, který vedl k jeho jmenování, dávkách během léčby, délce léčby a stavu těhotné ženy po užití léku. Duphaston se ruší postupně. Dávky a frekvence podávání se denně snižují. Schéma je přiřazeno individuálně rozhodnutím ošetřujícího lékaře. Níže jsou uvedeny přibližné plány pro stažení drog v různých situacích:

 • S několika potraty v předchozích těhotenstvích a po umělém oplodnění. Při klasické léčbě jsou předepsány 2 tablety denně, užívané v různých intervalech. Zrušení začíná 16–20 týdny. Nejprve se příjem sníží na 1 tabletu denně po dobu následujících 7 dnů. Poté se dávka sníží o další polovinu tablety po dobu 3 dnů. V závěrečné fázi vypijí ¼ tablety další 3 dny.
 • S hrozbou ukončení těhotenství. Z důvodu zachování těhotenství se obvykle předepisuje užívání 1 tablety každých 8 hodin. Po vymizení alarmujících příznaků se dávka sníží na 2 tablety denně až na 18 týdnů. Následné zrušení přípravku Duphaston se provádí podle výše uvedeného schématu.
 • Po spontánním potratu. Pokud by těhotenství nebylo možné zachránit, pak je také nemožné náhle ukončit léčbu přípravkem Duphaston. Hormonální terapie musí být dokončena postupně. Doba trvání kurzu závisí na schématech, která byla použita dříve. Například pokud byla dávka 3 tablety, pak se první den vysazení vezmou 2, další den - 1, poté se sníží na 0,5, poslední den užívání se vypije ¼ tablety.

Co může nahradit Duphaston?

Pokud žena netoleruje Dufaston dobře, může lékař nahradit lék jiným lékem, který dodává tělu progesteron. Existují dva typy progesteronových léků: syntetické a přírodní náhražky. Léky na bázi přírodních analogů progesteronu jsou zpravidla mnohem dražší. Tabulka popisuje léky, které mohou nahradit Duphaston.

Zrušení přípravku Duphaston během těhotenství

Je těžké najít ženu, která by během těhotenství nebo během svého plánovacího období neužívala žádné léky, které jsou užitečné pro nastávající matku a bezpečné pro její dítě. To na jedné straně umožňuje porodit dlouho očekávané dítě. V poslední době se obvyklý potrat v těhotenství stal velmi častým problémem žen, které chtějí mít děti. Existuje pro to mnoho důvodů, ale jedním z hlavních je problém na hormonální úrovni..

Jak víte, za těhotenství je „zodpovědný“ speciální hormon, progesteron. Jeho funkce je nepostradatelná při přípravě těla na dramatické změny - při porodu. Nejprve progesteron pomáhá vajíčku připojit se k děloze a připravuje mléčné žlázy na produkci mleziva a mléka. Zadruhé je to díky progesteronu, že děloha aktivně roste, aniž by se prakticky stahovala, což je pro tělo extrémně nutné, aby přijalo „cizí těleso“ - plod.

Jakmile dojde k těhotenství, množství progesteronu se dramaticky zvyšuje. Ale bohužel ne vždy. Existuje řada důvodů, proč se tento základní těhotenský hormon neprodukuje v dostatečném množství. Je jasné, že bez něj děloha nepřijme plod (dojde k potratu), nebo dokonce nedojde vůbec k těhotenství..

O tom všem nemluvíme nadarmo. A pravděpodobně jste už hádali, že dále budeme hovořit o Duphastonu - syntetickém analogu toho velmi nezbytného ženského progesteronu. Tento lék je předepsán v případě, že žena potvrdila nedostatek progesteronu (po absolvování nezbytných testů na hormony). Mimochodem, je vhodné darovat krev na hormony několikrát po sobě (aby se hormonální obraz stanovil co nejpřesněji), vždy na lačno. Výsledky testů by měl dešifrovat ošetřující lékař a je možné předepsat další studie, a teprve poté by měla být ženě předepsána léčba.

Proč Dufaston? Ano, protože farmaceutický trh nabízí pouze dvě léky analogů progesteronu - Dyufaston a Utrozhestan. Duphaston, i když se jedná o progesteron syntetického původu, je vhodnější používat, na rozdíl od Utrozhestanu (progesteron přírodního původu, který se podává pouze intramuskulárně). Jak již bylo zmíněno výše, Dufaston je předepisován ženám jak při plánování těhotenství (s obvyklým potratem), tak s již začínajícím.

Dávkování a průběh léčby se vyvíjí individuálně, v závislosti na výsledcích testu. Nejčastěji je Duphaston předepsán 2-3 tablety jednou nebo dvakrát denně. Průběh léčby je až 6 měsíců během plánovacího období těhotenství a s nástupem přípravku Duphaston by měla být užívána v prvních týdnech těhotenství podle stejných pokynů a postupně snižovat počet pilulek, dokud nejsou zcela zrušeny.

Duphaston lze také předepisovat s hrozbou potratu v raných stadiích kvůli nedostatku progesteronu. V tomto případě se lék užívá až 20 týdnů, dokud se konečně nevytvoří placenta (je známo, že „hotová“ placenta zvyšuje produkci přírodního progesteronu a plod je již chráněn před odmítnutím).

Diskuse o tom, jak správně zrušit duphaston během těhotenství. Postupné vyřazování

Léky analogické s progesteronem se používají v porodnické praxi s hrozbou spontánního potratu a pro prevenci obvyklého potratu.

Podle výsledků mnoha farmakologických a lékařských studií je Duphaston nejlepším lékem na progesteron..

Lék je předepisován od prvního dne detekce těhotenství ženám s obvyklým potratem a těhotným ženám po IVF. V ostatních případech je použití přípravku Duphaston nezbytné s hrozbou spontánního potratu kvůli nedostatku progesteronu.

Je možné zrušit Duphaston sami?

Duphaston je předepisován těhotným ženám od prvních týdnů těhotenství s nedostatkem produkce hormonu progesteronu. Od začátku těhotenství je tato funkce prováděna žlutým tělem vaječníků. U mnoha žen, zejména u těhotných žen po IVF, však existuje nedostatek luteální fáze (hypofunkce žlutého tělíska). V tomto případě je pro normální vývoj těhotenství nezbytný umělý přísun progesteronu zvenčí..

Gynekologové předepisují příjem Duphastonu až do 16 - 20 týdnů těhotenství. Oficiální pokyny pro lék uvádějí, že s hrozícími potraty se léčba provádí, dokud příznaky úplně nezmizí, poté se dávka neustále snižuje.

Odborníci, vedeni praxí, však nedoporučují zrušit podávání Dufastonu po vymizení příznaků, zejména před 12 týdny těhotenství, protože se zvyšuje riziko relapsu..

Jak dlouho jsou zrušeny

Až do 12 týdnů těhotenství patří syntéza progesteronu do žlutého tělíska, poté tuto roli přebírá placenta. Někteří odborníci se proto domnívají, že přípravek Duphaston by měl být v této fázi těhotenství zrušen. Výrobce léku v oficiálních pokynech naznačuje potřebu léčby přípravkem Dufaston až do 20 týdnů těhotenství.

Protože tvorba placenty je dokončena přibližně v 16. týdnu těhotenství a od této doby začíná práce feto-placentárního komplexu.

Jak dlouho by měl být přípravek Duphaston zrušen, rozhodne ošetřující porodník-gynekolog. Pokud bylo jmenování léku způsobeno stavem hrozby potratu v počátečních stádiích, je lék zrušen po vymizení všech příznaků, přibližně za 12 týdnů. V případě opakovaných epizod je léčba znovu obnovena a od 16. týdne těhotenství začíná postupné vysazování léku. Někdy se lékař rozhodne léčbu prodloužit na 20 týdnů.

Ženy, které jsou těhotné po IVF, dokončují léčbu přípravkem Dufaston od 20. týdne těhotenství. Totéž platí pro těhotné ženy s anamnézou 2 nebo více epizod potratu..

Systém

Schéma zrušení Duphastonu závisí na důvodu jmenování a je doporučeno ošetřujícím porodníkem-gynekologem.

S opakovanými potraty a ženami po IVF

Ode dne jmenování se lék užívá 2 tablety denně: 1 tableta každých 12 hodin. Od 20. týdne se počet tablet snižuje na 1 denně. Buď polovina tablety každých 12 hodin, nebo 1 tableta každých 24 hodin. To znamená, že pokud žena užívala Duphaston před 20 týdny, 1 tabletu v 8:00 a 20:00, pak po tomto období - půl pilulky v 8:00 a 20:00.

Nebo po podání dávky ve 20 hodin, další pilulka by měla být užita ve 14 hodin a poté po dobu 1 týdne 1 tableta jednou denně ve stanovenou dobu. Toto schéma je zachováno pro příští týden..

Poté se v příštích třech dnech dávka sníží na 5 g - půl tablety denně ve stanovenou dobu. Pak - tři dny, čtvrtina tablety denně. Poté je lék zcela zrušen.

S hrozbou potratu

Od okamžiku předepsání léku až do úplného vymizení příznaků a příští týden se Dufaston užívá tři tablety denně každých 8 hodin. Poté se dávka sníží na 2 tablety každých 12 hodin. Dále do týdne 1 tableta denně ve stanovený čas a lék je zcela zrušen.

Tento léčebný režim je plný opakování příznaků potratu, takže mnoho odborníků doporučuje vysazení léku po 18 týdnech těhotenství..

Pokud lékař předepíše Duphaston po dobu až 20 týdnů, pak až 12 týdnů - 3 tablety denně; od 12 do 18 týdnů - 2 tablety denně; pak byste se měli řídit schématem vysazení léku u žen s opakovaným potratem a po IVF.

Důsledky náhlého zrušení Dufastonu

V prvním trimestru těhotenství hraje hormon progesteron nesmírně důležitou roli:

 • Připravuje dělohu na transplantaci oplodněného vajíčka;
 • Snižuje vzrušivost dělohy;
 • Zabraňuje odmítnutí vajíčka.

Náhlé vysazení přípravku Duphaston, zejména v prvním trimestru těhotenství, může vyvolat oddělení vajíčka a jeho vyloučení z děložní dutiny. Mnoho těhotných žen s náhlým vysazením Duphastonu zaznamenalo opakované krvácení.

Spontánní vysazení léku ve 2. trimestru zvyšuje riziko vzniku fetálně-placentární nedostatečnosti, která je plná potratů.

Recenze

Problémem léčby přípravkem Duphaston je, že ne všechny těhotné ženy chápou závažnost léku a potřebu jeho postupného vysazování. Je to způsobeno nekompetentností mnoha specialistů provádějících těhotenství, zejména na okresních a venkovských klinikách. Pokyn k léku nenaznačuje jasné schéma přerušení léčby, omezuje se na frázi, že Duphaston by měl být zrušen postupně. Proto si mnoho těhotných žen na fórech na internetu pokládá otázku: „Jak zrušit Dufaston?“.

Marina: „Prosím, řekněte mi, jak zrušit Dufaston, bylo mi předepsáno 5 týdnů s hrozbou potratu. Gynekolog na poslední návštěvě řekl, že do příští schůzky ji musím postupně zrušit. Do tohoto data budu mít 21 týdnů. A neřekla přesně, jak to zrušit “.

Je to kvůli nevědomosti těhotných žen o závažnosti léku, že riziko potratů se zvyšuje během těhotenství na pozadí prudkého zrušení přípravku Duphaston.

Nadežda: „Ztratila jsem své dítě v 19. týdnu, protože jsem nevěděla, že by Dufaston neměl být náhle hozen. Doktorka na předporodní klinice mi nic nevysvětlila, pouze řekla, že to musím přestat užívat v 18. týdnu. V 18 týdnech a 2 dnech mi došly prášky. Vzhledem k tomu, že to není levné, rozhodl jsem se, že si ji už nebudu kupovat a lékař řekl, že ji přestat užívat. Po 2 dnech jsem začal mít bolesti v podbřišku, když to bylo nemožné vydržet, zavolal jsem sanitku. Operace byla samozřejmě provedena, dítě nebylo zachráněno. A teprve později jsem se na fórech dozvěděl, že droga by měla být zrušena postupně “.

Jak správně zrušit duphaston během těhotenství?

Komentáře uživatelů

Dívky. Nepokoušejte se okamžitě odstranit pilulku, následky krvácení. Pokud vypijete 1 tabletu každých 8 hodin, stačí vyjmout polovinu tablety, tj. 1/2 tablety ráno, celé odpoledne, celé večer atd., Další týden pijeme podle schématu 1/2 ráno, 1/2 odpoledne, celou večer, po dalším týdnu, půl 3 r / d, po týdnu odstraníme polovinu na oběd, ukázalo se, že pijeme ráno a večer po dobu 1/2 pijeme týden, a pokud vám toto schéma vyhovuje, pak pijeme o 1/2 více na týden a teprve poté je lék úplně zrušen. výsledek je 6-7 týdnů na zrušení. Duphaston pije až 20 týdnů, takže hodně štěstí dívky))))

Nyní z nich začínám vystupovat, takže tady je postup:
3 tab. v den od 13 do 15
2 tab. v den od 15 do 17
1 záložka. v den od 17 do 18

Kdy a jak správně zrušit užívání přípravku "Duphaston" během těhotenství?

Přípravek "Duphaston" je jedním z nejžádanějších léků v praxi porodníků-gynekologů, protože je ženám předepisován na různé problémy, od menstruačních nepravidelností a endometriózy až po hrozbu potratu. Užívání takového léku vyžaduje přísné dodržování dávky předepsané lékařem. Kromě toho musí být řádně zrušeno, aby nemělo negativní důsledky pro nastávající matku a dítě..

Vlastnosti drogy

Lék je dodáván jako kulaté tablety v bílé skořápce, jejíž hlavní složkou je dydrogesteron. Tato látka má podobnou strukturu a vlastnosti jako progesteron - hormon, který se produkuje v ženském těle a přispívá k úspěšnému narození dítěte. Dávka dydrogesteronu v 1 tabletě je 10 mg. Droga se prodává na lékařský předpis, má mnoho dobrých recenzí a je považována za bezpečnou pro plod, proto je povolena v jakékoli fázi těhotenství.

Pokud je předepsáno těhotným ženám?

Nejčastěji je přípravek "Duphaston" předepsán nastávajícím matkám s hrozbou ukončení těhotenství, což se projevuje zvýšeným tónem dělohy a krvavým výtokem. Tato situace je obvykle způsobena nedostatkem progesteronu a má jej nahradit přípravek „Duphaston“. Lék začíná působit do 2 hodin po požití, eliminuje nebezpečné příznaky a umožňuje normální vývoj těhotenství.

Pokud žena v minulosti již v počátečních stádiích potratila nebo těhotenství zamrzlo, je po stanovení hladiny progesteronu v krvi a potvrzení jeho nedostatku předepsán přípravek „Duphaston“ ještě před počátkem. Po pozitivním testu se lék nezruší, ale pokračuje v užívání celého prvního trimestru nebo déle. V takové situaci přípravek „Duphaston“ připraví vnitřní výstelku dělohy na implantaci a přispěje k lepší fixaci embrya.

Použití tablet je také oprávněné pro různé patologické stavy, které ovlivňují výstelku dělohy, například s endometriózou nebo myomem. Taková onemocnění mohou interferovat s připojením vajíčka, proto se po léčbě přípravkem Dufaston zvyšuje pravděpodobnost těhotenství.

Další běžnou indikací pro užívání léku je protokol IVF. Při použití této metody umělé inseminace zvyšuje "Duphaston" šance na implantaci implantovaných embryí.

Jak se přihlásit?

Pilulky se užívají podle individuálně zvoleného schématu, které závisí na důvodu jmenování. Například pokud má nastávající matka najednou příznaky hrozícího potratu, musí okamžitě vypít 4 tablety a poté užít 1 tabletu každých 8 hodin, dokud se stav nevrátí k normálu..

Pokud žena dříve měla problémy s nosením, je jí předepsána dvojitá dávka přípravku Dufaston po jedné tabletě a při přípravě na IVF se lék užívá často 10 mg třikrát denně. Jedná se o nejběžnější použití, ale může se u konkrétní ženy lišit v závislosti na jejím stavu, věku, hladinách progesteronu a dalších..

Proč se ruší postupně?

Když lékař určí těhotnou ženu "Duphaston", musí upozornit nastávající matku na skutečnost, že zrušení by mělo být pomalé a opatrné. Zvláštní pozornost by měla být věnována dokončení přijetí s hrozbou potratu, protože náhlé ukončení ohrozí obnovení nebezpečných příznaků a zhoršení stavu. Pokud je lék předepsán pro neplodnost, neměl by být v žádném případě opuštěn, když žena zjistí, že je těhotná.

Pokud přestanete užívat pilulky bez postupného vysazení v prvním trimestru, zvýší se to kontraktilní aktivita myometria a zvýší se riziko odmítnutí embrya, což vyvolá krvácení a potrat. Ve druhém trimestru je však vzdání se léku ostře nepřijatelné. Takové akce mohou způsobit fetoplacentární nedostatečnost, která může také vést k potratu. A proto je důležité léčbu kdykoli postupně zrušit..

Kdy to můžete vrátit zpět?

I když je zdraví nastávající matky normální a nejsou žádné stížnosti, léčba přípravkem Duphaston se nezastaví před 12 týdny těhotenství. Zatímco se placenta stále tvoří a nepřijala úkol produkovat progesteron, zrušení léčby je plné zvýšeného tónu a dalších nebezpečných změn. Z tohoto důvodu je v prvním trimestru indikováno použití přírodní náhražky hormonů, kterou je Duphaston..

Vzhledem k tomu, že úplná tvorba placenty obvykle nastává do 16. porodnického týdne, je odstranění pilulek ve většině případů prováděno po dobu 16-20 týdnů.

Někteří pacienti však vyžadují delší dávku, pak postupné snižování dávky začíná až po 20 týdnech nebo dokonce později. Přesný čas, kdy bude nutné zahájit snižování dávky, byste si měli v každém případě ověřit u svého porodníka-gynekologa.

Jak správně přestat užívat?

Schéma, podle kterého dojde ke zrušení přípravku "Duphaston", se u různých žen liší, protože závisí na dávce a délce těhotenství a na indikacích užívání hormonální látky. U některých pacientů je lék zrušen do týdne, zatímco jiní potřebují opatrně snížit dávku po dobu 2 nebo 3 týdnů. Pokud se při snížení dávky objeví varovné příznaky, je nutné se vrátit k předchozí dávce, při které byl stav nastávající matky normální.

Zde je jeden příklad odmítnutí užívat přípravek „Duphaston“, kdy žena užívala drogu v dávce 20 mg denně během 18–20 týdnů těhotenství. Když lékař řekne, že dávku lze snížit, musíte:

 • po dobu tří dnů vypijte celou tabletu ráno a pouze polovinu večer, to znamená, že celková denní dávka bude 15 mg;
 • následující tři dny snižte denní dávku o dalších 5 mg, vezměte si polovinu tablety ráno a další polovinu odpoledne;
 • pak odmítnou jednu z recepcí, ponechají pouze ranní dávku 5 mg nebo užívají drogu večer ve stejné dávce;
 • po 3 dnech užívání 5 mg lék úplně odmítnou, ale v některých případech vypijí čtvrtinu tablety další tři dny.

Pokud byla denní dávka 30 mg, potom se zrušení provádí podobným způsobem, přičemž se snižuje 1 tableta každý týden nebo o polovinu každé 3-4 dny. Pokud přípravek "Duphaston" nepomohl a nebylo možné zachránit těhotenství, nedoporučuje se také náhle ukončit léčbu.

U těchto pacientů by dávka měla být snížena o 1 tabletu denně. Například pokud žena vypila 3 tablety denně, měla by první den zrušení užít 2 tablety, druhý den - pouze jednu tabletu, třetí den - polovinu.

Analogy

Ne všechny ženy tolerují léčbu přípravkem Duphaston normálně. U některých nastávajících matek tento lék vyvolává nepříjemné vedlejší účinky nebo alergickou reakci. V takových případech by měla být léčba také zrušena, místo toho by měl být zvolen analog, který bude lépe snášen. Pokud má těhotná žena příznaky přecitlivělosti nebo jiných nežádoucích účinků, je nejlepší navštívit lékaře, aby předepsal vhodný režim vysazení..

Poskytne nejen snížení dávky přípravku Dufaston, ale také začátek používání jeho analogu, například Utrozhestanu. Tento léčivý přípravek v kapslích obsahuje mikronizovaný progesteron, proto se používá pro stejné stavy a nemoci, pro které je přípravek Dufaston indikován. Kromě toho může být nejen perorálně, ale také zaveden do pochvy, což je běžné u nastávajících matek s těžkou časnou toxikózou nebo negativní reakcí trávicího traktu na tablety Dufaston..

Další analogy založené na progesteronu jsou Prajisan, Iprozhin, Krainon. Který z těchto léků je pro ženu nejlepší, by měl stanovit gynekolog, který ji během těhotenství sleduje.

Recenze

O užívání přípravku "Duphaston" v prvních měsících těhotenství jsou většinou dobré recenze. U nich se lék nazývá účinný, přičemž si všimne, že po začátku příjmu zmizí bolesti břicha, špinění a další příznaky hrozby potratu. Ženy, které zrušily léčbu podle schématu uvedeného lékařem, potvrzují, že Dufaston neměl postupným snižováním dávky žádný škodlivý účinek ani na jejich zdraví, ani na stav dítěte..

Existují však také negativní zkušenosti, když těhotné ženy, aniž by rozuměly nebo ignorovaly slova odborníka, náhle vysadily pilulky. To vedlo k výskytu krvavého výtoku, hypertonicity a v některých případech dokonce k selhání těhotenství po dlouhou dobu (18-20 týdnů a později).

Informace o použití přípravku Duphaston během těhotenství viz níže.

Zrušení přípravku Duphaston během těhotenství

Zajímavé články

 • Tón dělohy během těhotenství
 • Femoston 2/10 a těhotenství
 • Femoston při plánování těhotenství
 • Drotaverin během těhotenství
 • Udržujte těhotenství brzy

Komentáře

Ahoj! Byl u lékaře u LCD. Registrovaný Duphastone, mám 10 týdnů. Nebyly žádné bolesti, podivné výtoky, nemoci. Po ultrazvuku také řekli všechno dobře. Začal jsem pít drogu. Po celou dobu začala bolet nevolnost, ospalost a po 3 dnech břicho. Neudělal jsem žádné testy na hormon. Mohu přestat pít tento lék, protože nechápu, proč je to nutné, pokud je vše v pořádku.

Dobrý den vám přeji!
Bude lepší, pokud se na této záležitosti dohodnete s gynekologem, který vám ji určil - se vší pravděpodobností měl lékař nějaký důvod, aby vám drogu předepsal.
A rozhodně vám nedoporučuji, abyste si sami něco ustanovili nebo zrušili.
Kromě toho musí být přípravek Dufaston zrušen postupně - náhlé vysazení léku může způsobit hrozbu ukončení těhotenství a dokonce i potrat.
být zdravý!
S úctou, gynekologko Tatyana.

Ahoj! Piju dyufaston od 4 týdnů těhotenství, 1 tab. 2krát denně. Nyní je 18. týden, jak a kdy přejít na ráno? Můj lékař o schématu nic neřekl.

Dobrý den vám přeji!
Myslím, že je lepší se o tom poradit se svým gynekologem.
být zdravý!
S úctou, gynekologko Tatyana.

Dobrý den, mám 21 týdnů těhotenství, zrušil jsem dyufaston náhle přestal pít a teď se něco začne rozmazávat, že bych to měl začít pít znovu?

Dobrý den vám přeji!
Poraďte se o tom s gynekologem odpovědným za vaše těhotenství - po tuto dobu je obvykle předepsán Utrozhestan.
být zdravý!
S úctou, gynekologko Tatyana.

Ahoj! Prosím, řekněte mi, lékař předepsal duphaston do 24 týdnů. Nyní po tomto týdnu byly svíčky ostře jmenovány. Řekl duphaston, aby přestal. To je normální, to může být?

Dobrý den vám přeji!
Po „tomto“ je co?
A jaké svíčky?
Dufaston nelze náhle zrušit - je to lepší pro polovinu tablety každé 3-4 dny.
být zdravý!
S úctou, gynekologko Tatyana.

Prajistan tobolky po 24 týdnech. Duphastonu bylo řečeno, že má pít jeden den ráno a večer má začít s podáváním tobolek a nepije více duphastonu.

Ahoj. V 5. týdnu mi byly předepsány dyufaston 2 tablety denně kvůli tomu, že tento týden mě bolely bolesti dolní části zad a bylo mi předepsáno pít jen 10 dní, je správné pít duphaston 10 dní?

Dobrý den vám přeji!
Během těhotenství nelze lék náhle zrušit - dávka musí být snížena o polovinu tablety každé 3-4 dny.
O délce přijetí rozhoduje pouze ošetřující lékař, protože každý případ je individuální.
být zdravý!
S úctou, gynekologko Tatyana.

dobré odpoledne!
Šel jsem na LCD s bolestmi v podbřišku. Ukázalo se, že děloha je mírným tónem. Termín v době jmenování je 13 týdnů 5 dní. Byl předepsán přípravek Duphaston (1 tableta 3krát denně 7:00 14:00 22:00). Ráno se ukázalo, že piji na prázdný žaludek, začal jsem pozorovat bolest v břiše. Dokončuji své druhé balení. Řekni mi, jak se od nich úplně dostat? Analýza neukázala nic špatného. Dítě se vyvíjí včas.

Dobrý den vám přeji!
O všech otázkách týkajících se jmenování nebo zrušení jakýchkoli léků rozhoduje pouze ošetřující lékař.
Proto s ním o této záležitosti raději diskutujte..
Před tím - zkuste si dát snídani před ranní recepcí Dufastonu..
být zdravý!
S úctou, gynekologko Tatyana.

Katrinka))

Jak zrušit duphaston během těhotenství?

Tento záznam byl zaslán Katrinkou)) 11. října 2011

41 604 zobrazení

Dívky, řekněte mi prosím od příštího týdne, tj. od 16té začínám rušit dyufaston, teď beru dvě ráno a jednu večer. Doktor naplánoval redukci na týden, dokonce se mi zdálo, že týden nestačí a bylo to rychlé.

zde je redukční tabulka----

Kdo vypil tři tablety duphastonu a jak je nejlépe snížit? Slyšel jsem, že snížená dávka by měla být udržována po dobu jednoho týdne, poté znovu snížena a ponechána po dobu jednoho týdne..

Chci takto redukovat-----

21 komentářů

Doporučené komentáře

Připojte se k našim diskusím!

Chcete-li přidat komentář, musíte být uživatelem.

Vytvořit účet

Zaregistrujte se a získejte účet. Je to jednoduché!

Vejít do

Již zaregistrované? Přihlaste se zde.

To nejlepší na webu

Sprchování. Vše, co jste chtěli vědět.

Těhotenství a menstruace

Pronásledování ovulace: folikulometrie

Populární témata

Autor: Tarakashka
Vytvořeno před 20 hodinami

Autor: tanyushka23
Vytvořeno před 3 hodinami

Autor: diana2020
Vytvořeno před 22 hodinami

Autor: Odarka1
Vytvořeno před 18 hodinami

Autor: Nyusya913
Vytvořeno před 15 hodinami

Autor: Bublik30
Vytvořeno před 22 hodinami

Autor: DéjàEnceinte
Vytvořeno před 1 hodinou

Autor: Diehl
Vytvořeno před 33 minutami

Autor: * wika *
Vytvořeno před 20 hodinami

Autor: totowaa
Vytvořeno před 21 minutami

Recenze klinik

O webu

Rychlé odkazy

 • O webu
 • Naši autoři
 • Nápověda k webu
 • Reklamní

Oblíbené sekce

 • Fórum pro plánování těhotenství
 • Grafy bazální teploty
 • Knihovna reprodukčního zdraví
 • Recenze klinik o lékařech
 • Komunikace v klubech pro PDR

Materiály zveřejněné na našem webu slouží pro informační účely a jsou určeny pro vzdělávací účely. Nepoužívejte je prosím jako lékařskou pomoc. Stanovení diagnózy a volba léčebné metody zůstává výhradní výsadou vašeho ošetřujícího lékaře!

Duphaston během těhotenství, jak zrušit

Dívky, řekněte mi, prosím, kdo vypil dyufaston do kolika týdnů těhotenství a jak jste ho zrušil? A pak mi lékař ve 32 týdnech řekl, abych se napil, ale stále to nemohu odmítnout, obávám se. Pokračovat ve čtení →

Drahá děvčata, řekněte mi svůj názor, kdoví. Nyní 14 týdnů těhotná. Je nutné zrušit podporu a názory lékařů na tuto otázku se lišily. Pokračovat ve čtení →

Dobré odpoledne! Jde vlastně o to, že piju dyufaston od 6. týdne těhotenství. V 16 týdnech gynekolog řekl, aby to sám nezrušil (proč nevím, není tam žádný tón, fuj, nic se neobtěžuje). Pokračovala v pití, na recepci v 19. týdnu o něm nic neřekla a teď je to 22 týdnů a já to stále piji)) Četl jsem, že je většinou opilý do 16 týdnů), kdo to tak dlouho pije? Pokračovat ve čtení →

Za prvé, těhotenství je velmi dlouho očekávané, po dobu 5 let jsme se snažili otěhotnět a pak se stal zázrak !! Duphaston začal pít od prvního dne zpoždění, protože béžový výtok mě obtěžoval, po několika dnech uběhly. Piju 3 tablety denně. Dnes je nám přesně 8 týdnů, byla jsem na ultrazvuku u svého gynekologa, díky bohu je vše v pořádku, cítím se dobře. A od dnešního dne mi říká, abych hladce zrušil dyufaston, 1 pilulku každých 10 dní. Mám velké obavy, protože jsem četl, že všechno je zrušeno až za 16 týdnů, ale tady je to tak brzy !! K lékaři. Pokračovat ve čtení →

Dívky pily dyufaston od 6. týdne těhotenství, lékař řekl, že od 14. týdne pije jeden v noci po dobu 2 týdnů a zruší se do 16. týdne, jak se obávám. dnes je první den bez dyufastonu. kdo to zrušil jak a na jak dlouho? Pokračovat ve čtení →

Dobré ráno všichni, to je vlastně celá otázka, příběhy o tom, co je třeba zrušit do 20 týdnů, nezajímají - já vím, dvakrát jsem se pokusil zrušit bolesti začínají (období 20 týdnů), stěžoval si na lékaře a řekl možná nahradit ráno, na které odpověděla, že to nedává smysl vyměňte progesteron, pokud se na dyufastonu cítíte skvěle, pijte do 36 týdnů. Takže jsem přemýšlel, jak proběhlo těhotenství ?, porod? Odráželo se takové dlouhé přijetí na dětech? (Plod mužů je obzvláště zajímavý), řeč je o Duphastonovi a to je vše. Pokračovat ve čtení →

Dívky mi řekněte, prosím, jak být?! Je to 13. týden těhotenství, moje G řekla, že zruší Duphaston, ale obávám se. Zdá se mi, že je příliš brzy, ale svému lékaři věřím, ale strach mě neopouští. Mám velké obavy, co dělat. Pokračovat ve čtení →

Dívky, napište, do kterého týdne těhotenství jste užil duphaston? Co pro něj znamenalo? Mám 20 týdnů. Doktor řekl, že pokud vše proběhne dobře při druhém screeningu, zrušíme to. Při druhém screeningu je vše normální, pouze placentace je nízká. Při poslední schůzce jsem se zapomněl zeptat na dyufaston a lékař nic neříkal. Pokračovat ve čtení →

Jsem 5 týdnů těhotná. Zavolal jsem doktorovi, který předepsal 2 r denně vypít dyufaston po telefonu. Žádné stížnosti. Ale pil jsem s mojí dcerou (protože jsem pil při plánování pro PCOS a nezrušil). A teď je těhotenství spontánní, stalo se to samo o sobě, žaludek se netáhne, nekrvácí. Pokračovat ve čtení →

Dívky, zrušil někdo dyufaston na začátku těhotenství? To znamená, že jste to pili doslova dva týdny a bylo vám to zrušeno. A kdyby něco takového bylo, jak pokračovalo vaše tělo po zrušení dyufastonu? Pokračovat ve čtení →

Lékař chtěl začít se spouštěním v 10. týdnu.. Bál jsem se. Dávkujte 1 tabletu 2krát denně. Neozval se žádný tón, žádný výboj. Vypadá to, že jsem se chystal zrušit ve 13 týdnech. Lékař řekl okamžitě mínus 1 tabletu. Určitě nemůžu. I když jí věřím. Rozhodl jsem se půl tablety ráno dyufaston, v noci 1 celé ráno (předtím, poslední 3 týdny jsem vložil ráno). Duphaston pil od začátku těhotenství a až do 9 týdnů. Myslíte si, že je to v pořádku? Samozřejmě se bojím.. Vím, že mnoho zrušit po 16.. Ale přece jen. Pokračovat ve čtení →

Dívky, dobrý čas. Odpovězte prosím těm, kteří užívali duphaston během těhotenství. S jakými dávkami jste začali, na jaké dávky jste museli během těhotenství přejít, jak byl přípravek Duphaston vysazen? Začal jsem užívat duphaston od 3 týdnů těhotenství, včetně 20 týdnů. Počínaje 20. týdnem mi G. doporučila přejít na vaginální těhotenství. Ale bohužel jsem začal mít vedlejší účinky, silné zesílení krve (které se projevilo při darování krve - hemosteziogram). Nyní musíte udělat fraxiparine 0,3 až. Pokračovat ve čtení →

Dívky tam možná nepíšou, ale potřebuji pomoc. Mám dlouhé zpoždění, cyklus byl anovulační G předepsaný dyufaston po dobu 10 dnů v 1 t 2 r / d dnes je 8. den přijetí a přemýšlel jsem, jak to zrušit vypít 2 t všech 10 dní a pak to ukončit nebo zrušit hladce jako během těhotenství zbývající 2 dny o 1 t? Pokračovat ve čtení →

Mám 8. týden těhotenství a byl jsem přijat do nemocnice s krvácením (hematom). Podporuji Utrozhestan 200 třikrát denně, Dyufaston, 2 tablety. dvakrát denně, karta Proginova 1. dvakrát denně. Pokračovat ve čtení →

Dívky, já už nevím, jak moc tato otázka. O výhodách nebo škodách dyufastonu. Mám takový příběh. V roce 2013 jsem otěhotněla, předepsal jsem dyufaston, stalo se zmrazení. Uplynulo šest měsíců, lékař dovolil otěhotnět a ve fázi plánování předepsal dyufaston. Strávil jsem pití, užívám HCG. - nad normu - pokračuji v pití. Dělám dynamiku, hCG klesl. Zruším duff-go na měsíc (to vše předepisuje lékař). Vyskytl se velmi malý výtok, užívám hCG-zvýšený, podle ultrazvuku je vše jasné. a tak 2 měsíce. hCG vyskočí z 20 až 100, šmouhy, tahy. Lékaři pokrčí rameny. Výsledkem je, že jsou posláni do lapry kolem zmrzlého, všechno je čisté, jen ovariální alexie. Pokračovat ve čtení →

Dívky, dobrý den. Odpovězte prosím těm, kteří užívali duphaston během těhotenství. S jakými dávkami jste začali, na jaké dávky jste museli během těhotenství přejít, jak byl přípravek Duphaston vysazen? Začal jsem užívat duphaston od 3 týdnů těhotenství, včetně 20 týdnů. Počínaje 20. týdnem mi G. doporučila přejít na vaginální těhotenství. Ale bohužel jsem začal mít vedlejší účinky, silné zesílení krve (které se ukázalo při darování krve - hemostasiogram). Teď musím udělat fraxiparine 0,3 až. Pokračovat ve čtení →

dívky mi řekněte, že pokud se dyufaston nezruší, menstruace přijde včas, pokud nebude těhotná? A další otázka týkající se činidel: pokud je činidlo v testu, pak proužek po vysušení zmizí? Pokračovat ve čtení →

Nastal ten den, po kterém si myslím, že pokud ne // a vím jistě den ovulace, pak mohu vše zrušit a počkat na menstruaci. Testy pod řezem No, obecně vás není čím potěšit, k mé velké lítosti se dítě zjevně nemohlo normálně připojit, nebo mám za to jiný účet. Nicméně zarostlý a dokonce i nepravidelný folikul nemůže způsobit normální těhotenství. Něco podobného jsem už měl právě v cyklu před Varyiným těhotenstvím, kde také přerostl. Pokračovat ve čtení →

Ahoj))) děvčata, řekněte mi: předepsali mi dyufaston od 16 do 25 d.ts. ALE můj cyklus skáče, to znamená, že když nevím přesně ovulaci, minulý měsíc to bylo 17. den, soudě podle kalendáře. Neublíží vám duphaston, pokud ho začnete pít před ovulací? A pokud těhotenství přeruší nebo ne (zapomnělo se zeptat) Přečtěte si více →

V tomto cyklu rozpětí přišel M den ode dne. Gynekolog po ST mi předepsal dyufaston. Mnoho lidí píše, že pokud se užije před ovulací, zruší ji a cyklus se promrhá. Předchozí těhotenství byla z prvního cyklu a podruhé byla PA 20. den cyklu, a ne 14., což znamená, že ovulace je pozdě, a začal jsem pít dyufaston v 15 dc. Gynekolog řekl, že pije tři cykly podle tohoto schématu, ale od tohoto měsíce to sám zruším. Doufám, že otěhotníte. Pokračovat ve čtení →

Dívky mi říkají, že v listopadu došlo k stimulaci (protože neexistuje ovulace). Na pozadí stimulace byla ovulace poté, doktor mi řekl, abych začal pít dyufaston po dobu 10 dnů (ukázalo se to od 16-26 dts), pak zrušit a pokud menstruace nezačne testovat. Ale nerozumím tomu, zda toto zrušení ovlivní těhotenství (pokud k němu dojde)? Pokračovat ve čtení →

Dívky, v kterém týdnu těhotenství jste byla zrušena: 1. Progesteron (ráno, dyufaston), 2. Divigel 3. Metipred Jak jste vydrželi vysazení drog, byly nějaké důsledky? 7 týdnů mám Estradiol-2093, Progesteron-164, reprod. Říká, že budeme snižovat z 8 týdnů a monitorovat hormony, a s metipredem také říká, že se bude postupně rušit od 8 týdnů, a 2 hematologové říkají, že zrušíme od 12 týdnů. Komu věřit. P.S šla včera na schůzku, jmenovala zrušení Divigelu z 8 týdnů, odstraňujeme každé 3 dny, 0,5 g. Pokračovat ve čtení →

Ahoj! Dívky, které pijí duphaston pro těhotenství? Lékař mi předepsal od 16 do 25 dts. Pokud tomu dobře rozumím, musíte udělat test 25. den, a pokud je negativní, můžete jej zrušit? Pokračovat ve čtení →

Dívky pijí duphaston 2 r denně. Ale jak zrušit - co když přijde těhotenství a jak zrušit - mohu nyní pít jednou denně a vydržet až do zpoždění, pokud nezmizí? Pokračovat ve čtení →

Ahoj holky! Mnozí z vás tu viděli mé testy s duchy, nikdy se nerozjasnili ((, (možná tato injekce vyšla, nebo tam byla činidla.) Dnes je poslední 10. den užívání duphastonu, kdy jsem byl přesně Ach nevím, 9.09 byla injekce HCG a 12.09 na ultrazvuku

Dívky, tady jsem spěchal zrušit duphaston, přestali pít v tomto cyklu: (dnes je to 30 dc, našli folikulární cystu v levém vaječníku (připojuji fotografii) o rozměrech 41x36x40 mm a endometrium 4,2 mm, kteří to tak měli, léčili se dlouho a jak potom s těhotenstvím ? po ultrazvuku to velmi bolí, že to bolí při chůzi Přečtěte si více →

Ahoj. V této komunitě se velmi často setkávám s názorem, že pokud test ukáže //, pak ráno / dyufaston nelze zrušit, protože dojde k potratu. Můj lékař mi řekl, že je to nesmysl, že musíte nastavit ráno na 10 dní a zrušit to, a pak bude těhotenství nebo ne, a nemůžete zrušit ráno s Eco, když jsou vaječníky vypnuté a váš progesteron není vůbec produkován tělem. Moje otázka zní, existují nějaká úspěšná těhotenství, když je těhotenství zrušeno před zpožděním? Podělte se o své zkušenosti. Pokračovat ve čtení →

Až měsíce další 2 dny. Ale lékař řekl, že pro případ vezme beta hCG. Vyrobeno ráno. 1,36. Chápu, že neexistuje těhotenství? Jen řekla, pokud ne, zrušte Dufastona. Pár dní před měsíci hCG během těhotenství by v každém případě mělo být více? Pokračovat ve čtení →

Dnes jsem byl na schůzce s gynekologem, předepsala mi Dufaston od 16-25 dnů cyklu, poté zrušila a počkala buď na menstruaci, nebo na těhotenství. Sám vím, že po zrušení hormonů jsou vtipy špatné a dočetl jsem se, že prudký pokles progesteronu může vyvolat odmítnutí vajíčka nebo zastavit jeho vývoj. A ginya říká - „nemůže“. Vkradly se mé pochybnosti - jak to tedy je? Zrušte Duff na 25 dts nebo počkejte // nebo darujte krev pro hCG po dobu 30 dnů (ne. Přečíst více →

Ahoj všichni, nerozumím čekat na vývoj, nebo to je konec ((((Dnes 28 dts Se 17 dts piju duphaston, dnes jsem prošel hCG Dostal jsem výsledek 2,2 v míře ne těhotná až 1,0 Těhotná 3 týdny 5,8-71,2 Progesteron 6, 77 norma pro luteální fázi je 1,7-27 a těhotenství je první trimestr 11,2-90 Co si myslíte, že je to konec nebo začátek!? Lékař dnes řekl, aby nezrušil dyufaston a pil celou cestu, pokud ještě ne, pak řekl, že menstruace přijde na dyufaston Piju tři tablety. Číst dále →

Kdo měl všechny příznaky PMS a ve výsledku jste to zjistili v dané pozici? Jsem již úplně zmatený se svým stavem, nechci utrácet peníze za testy a obr ví, zda zrušit dyufaston nebo ne, v pondělí mi byla nabídnuta nová (ale velmi stresující práce), musím odpovědět a nechtěl bych přijít po celou dobu stresovaný během těhotenství... Pokračovat ve čtení →

Jak zrušit Duphaston

Zeptal se mě přítel, ale nevím, co na to říct.

Všichni říkají: lékař vám řekne schéma zrušení, lékař řekne. a k lékaři šla až po dvou týdnech.
Nyní je jí 19 týdnů.
Lékař řekl, že pije Duphaston až do 20. týdne.
Ty. je to UŽ třeba nějak zrušit, je jasné, že „postupně“, ale přesně jak „postupně“ - nikdo neříká.

Také jsem se začal zajímat.
Podělte se o své zkušenosti s tím, jak jste VY zrušili Dufaston?

Každý má jiná schémata zrušení.
V mém posledním těhotenství zrušili půl pilulky týdně od 16, zpočátku jsem měl 6 pilulek denně.
A pro každou polovinu pilulky začala mazanice.
Proto tak dlouho a tak pomalým tempem.

Tentokrát zrušili dyufaston při ranní nemoci a injekcích - denně si dali pilulku - nedošlo k žádnému výtoku.
Je tedy lepší se zeptat jejího lékaře, ten si více uvědomuje svou situaci s hormony.

sdílet s přáteli

Celebrity v trendu

Eva.Ru

Naše webové stránky používají soubory cookie ke zlepšení výkonu a výkonu webových stránek. Zakázání cookies může vést k problémům s webem. Pokračováním v procházení webu souhlasíte s používáním cookies. Průhledná

Duphaston během těhotenství - všechny výhody a nevýhody

Těhotenství nemusí vždy probíhat hladce. Existují situace, kdy dívky potřebují lékařskou pomoc. Hrozby potratu v 70% případů se vyskytují v prvním trimestru. To se děje z několika důvodů. Jedním z nich je nedostatek hormonu progesteronu. V tomto případě může pomoci Dufaston.

Jedná se o syntetický analog progesteronu. Mnoho dívek se obává užívání léků během těhotenství. V článku zjistíme, zda existují kontraindikace pro jeho použití, vedlejší účinky, přečtěte si pokyny, zjistěte správné schéma zrušení.

Indikace pro užívání drogy

Duphaston během těhotenství je předepsán pouze s hrozbou potratu. Příznaky jsou:

 • Kreslení bolesti v dolní části břicha;
 • Krvácející;
 • Děložní tón.

Jmenování provádí lékař po předběžném vyšetření. Pokud to doba dovolí (po 4 týdnech), provede se vaginální ultrazvuk. Gynekolog se musí ujistit, že plod má srdeční rytmus a nedochází k abrupci placenty. Pokud je termín krátký, odborník provede vyšetření na ne-gynekologickém křesle. Je vidět, že hltan je uzavřený, děloha je jen mírně zvětšena.

Je také nutná analýza hCG. Je to on, kdo ukazuje hladinu progesteronu v krvi. S hrozbou potratu se provádí každé 2 dny, měl by existovat pozitivní trend. Pokud se ukazatele sníží nebo zůstanou nezměněny, musí se zvýšit množství léku.

Pokud žena užívala Duphaston ve fázi plánování těhotenství, jeho náhlé zrušení může hrozit vážnými problémy. Režim zrušení by měl zvolit ošetřující gynekolog.

Jak správně užívat Duphaston

Pokyny pro použití drogy jsou vyvinuty v každém případě individuálně. Lékař posoudí celkový stav pacienta a plodu a teprve poté provede schůzku.

Léčba se zpravidla provádí podle následujícího schématu:

 1. S hrozbou potratu, když dojde k odtržení placenty, je předepsáno silné krvácení 40 mg přípravku Duphaston jednou. To by mělo zmírnit příznaky. Poté 10 mg každých 8 hodin;
 2. Při obvyklém potratu v těhotenství, kdy žena potratí více než 2-3krát, může lékař předepsat Dufastonův příjem ještě před počátkem. Měli byste užívat 10 mg léku dvakrát denně..

V případě, že analýza hCG naznačuje nedostatečnou koncentraci progesteronu v krvi, dávka se zvýší. Proto by léčba měla být prováděna stacionárně, aby měl kdykoli přístup k ultrazvukovému přístroji a laboratoři.

Existují ženy, které se samoléčí a při prvních příznacích hrozby ukončení těhotenství začnou užívat Dufaston samostatně. Nemůžete to udělat bez lékařského předpisu. Pokud je hladina progesteronu normální, pak lék pouze zhorší situaci a způsobí silné krvácení.

Jak správně zrušit drogu

Užívání přípravku Duphaston přímo závisí na tom, jak těhotenství postupuje. Potřeba je obvykle přítomna do 16–20 týdnů. Během tohoto období se aktivně tvoří placentární vrstva, která začíná nezávisle produkovat a syntetizovat progesteron. V závažných případech se lék užívá až 35-36 týdnů.

Jak zrušit Duphaston? V žádném případě byste neměli náhle přestat užívat pilulky. Hrozí potrat. Tělo se musí přizpůsobit. Schéma je předepsáno gynekologem. Obvykle se dávka během týdne sníží na polovinu. Současně odborník řídí proces pomocí výsledků ultrazvuku a krevních testů..

Pokud bylo vše provedeno správně, neexistují žádné důsledky stažení drogy.

Pozor - nebezpečí

Užívání léku je kontraindikováno v následujících případech:

 1. Individuální nesnášenlivost. Lékař může navrhnout analog léku;
 2. Patologie jater a ledvin;
 3. Onkologie. I když je nemoc v remisi;
 4. Alergie na účinnou látku.

V těchto případech může lék způsobit vážné poškození zdraví..

Vedlejší efekty

V průběhu užívání přípravku Duphaston se u pacientů mohou objevit následující nežádoucí účinky:

 • Nafukování, nadýmání, zácpa. To je způsobeno skutečností, že lék ovlivňuje střevní peristaltiku;
 • Bolesti hlavy jsou možné. Vyskytuje se hlavně u pacientů s migrénami;
 • Ostrá bolest břicha, mírná nažloutlost. Zvláště se často projevuje při interakci léku s alkoholem. Játra jsou pod velkým tlakem;
 • Prudký pokles hemoglobinu v krvi;
 • Alergická reakce ve formě svědění, vyrážky na těle. Ve vzácných případech Quinckeho edém.

Pokud jde o výše uvedené nežádoucí účinky, měli byste se okamžitě poradit s lékařem.

Co může nahradit Dufaston: udělat správnou volbu

Pokud vám Duphaston nevyhovuje individuálně, může lékař navrhnout analog léku. Vše závisí na diagnóze a průběhu onemocnění.

Prajisan je téměř identický lék. Lze užívat ve formě tablet nebo vaginálních tobolek. Pacientovi je zpravidla předepsáno 300 mg léku denně..

Utrozhestan je dalším analogem. Rozdíl je v tom, že kompozice obsahuje přírodní progesteron extrahovaný z rostlinných surovin, proto je cenová politika poměrně vysoká..

Kromě hlavních úkolů udržování těhotenství má lék sedativní, sedativní účinek. Jsou chvíle, kdy lékaři předepisují pacientům oba léky současně..

Norkolut je lék, který se často používá v gynekologii. Rozdíl v účinné látce s Duphastonem. Norethisteron je v podstatě stejný progesteron, ale není čistý. Proto je Norkolut považován za rozpočtovou alternativu léčby.

V článku jsme podrobně zkoumali, proč je přípravek Dufaston předepisován během těhotenství. To se provádí pouze v případě sníženého progesteronového hormonu, aby se zabránilo potratu. Dávkování a režim léku by měl zvolit lékař individuálně na základě výsledků testů a ultrazvuku. Nepoužívejte samoléčbu, jinak hrozí ukončení těhotenství.

Hormonální alergie je relativně vzácný, ale docela nebezpečný typ alergické reakce, při níž si alergen - to jsou určité hormony - produkuje samotné tělo. Z tohoto důvodu je obtížné diagnostikovat a léčit onemocnění, i když jen zřídka vede k vážným následkům, jako je anafylaktický šok.