Návod k použití léku Ditsynon pro menstruaci

Dicinon je hemostatický lék, který se dlouhodobě používá k zastavení krve, sanitka pro velmi odlišný druh a původ krvácení.

Léčivo je prezentováno jak ve formě tablet, tak v injekčním roztoku a etamzilát v něm působí jako aktivní složka..

Samotné působení účinné látky léčiva je zaměřeno na:

 1. Zvyšuje srážlivost krve a srážení krve stimulací funkcí kostní dřeně v těle.
 2. Díky vytvořeným krevním sraženinám - má hemostatický účinek.
 3. Posiluje stěny cév a jejich pružnost, pomáhá normalizovat cirkulaci tekutiny mezi tkáněmi a cévami.

To vše umožňuje užívat drogu během období silné menstruace..

 1. Složení
 2. Formulář vydání
 3. Působení na tělo
 4. Indikace pro použití
 5. Návod k použití Ditsinon
 6. Dávkování
 7. Zpoždění menstruačního cyklu
 8. S hrozbou potratu
 9. Během těhotenství
 10. Kontraindikace
 11. Vedlejší efekty
 12. Analogy léků
 13. Cena
 14. Recenze
 15. Podmínky a období skladování
 16. Podmínky výdeje z lékáren

Složení

Jako součást tablet:

 1. Tablety - obsahují účinnou látku etamsylát. Jako další složky - kyselina citronová a škrob, stejně jako stearát hořečnatý a laktóza.
 2. Injekční roztok - jako účinná látka obsahuje také ethamsylát a pomocné složky, jako je voda a disulfát sodný a hydrogenuhličitan sodný.

Formulář vydání

Samotný nástroj je k dispozici ve 2 formátech:

 1. Ve formě tablet - užívají se perorálně a vstřebávají se do žaludku a začnou působit až 3-4 hodiny po užití. Pozitivní účinek užívání léku trvá až 3 dny - nejlépe je užívat lék ve formě tablet s malým objemem a systematickou ztrátou krve, což bezprostředně nepředstavuje hrozbu, ale je klasifikováno jako potenciálně nebezpečné.
 2. Lék je ve formě injekce - roztok se injikuje intramuskulárně a intravenózně. V druhém případě tedy účinnost kompozice nastává po 10-15 minutách a při injekci do svalu začne lék působit po dlouhé době a maximální účinek se projeví po 2 hodinách.

Působení na tělo

 1. Lék je klasifikován jako hemostatický a umožňuje několikrát zvýšit srážlivost krve a stabilitu kapilár, což zvyšuje jejich propustnost při diagnostice patologického stavu.
 2. Lék také stimuluje hladinu srážení krve III v těle a normalizuje adhezi krevních destiček. Toho je dosaženo působením hlavní účinné látky etamzilátu - díky jeho působení se krev významně snižuje nebo úplně zastaví.
 3. V případě poškození malých cév vytváří tromboplasty, které spouští samotný proces srážení krve.
 4. Lék působí na principu katalyzátoru - zvyšuje počet mukopolysacharidů, které mají pozitivní vliv na stav vaskulární sítě, kapilárních stěn a samotný proces krevního oběhu. Asi 70% složek léčiva se vylučuje močí první den..

Indikace pro použití

Lékaři společnosti Dicinon předepisují jak terapeutické, tak profylaktické látky pro jakékoli vnitřní a vnější krvácení. Lék se užívá interně i injekčně - intramuskulárně a intravenózně. Tampony lze mimo jiné namočit do roztoku a zavést do pochvy, aby zastavily krvácení.

Lékaři nazývají hlavní indikace předepisování tohoto léku:

 1. Jakákoli forma a lokalizace krvácení, ke kterému dochází v důsledku chirurgického zákroku chirurgy.
 2. Vnitřní krvácení ve strukturách sítnice a glaukomu, stejně jako při keratoplastice a při diagnostice hemoftalmu.
 3. Jako profylaxe pro výskyt jakéhokoli typu a lokalizaci krvácení po operaci.
 4. Při diagnostice fibroidů a dysfunkčního krvácení, ke kterému dochází v reprodukčním systému ženy.
 5. S plicním nebo žaludečním krvácením.
 6. S diagnostikovanou von Willebrand-Jurgensovou chorobou, trombocytopatií, Verlhof.
 7. Pokud je krvácení způsobeno traumatem a mozkovým infarktem, stejně jako silnou a prodlouženou menstruací.
 8. V případě diagnostiky hemoragické diatézy, jako u onemocnění krevního složení.

Návod k použití Ditsinon

Užívají drogu jak v tabletách, tak ve formě injekcí - pomalu injikují drogu intravenózně nebo intramuskulárně, stejně jako kapání, v kombinaci s jinými solnými roztoky.

Tablety se užívají bezprostředně po jídle, zapíjejí se dostatečným množstvím čisté vody, injekce se však provádějí bez ohledu na souvislost s příjmem potravy.

Pokud nejsou dodrženy dávkování a doba trvání užívání léku, mohou se objevit vedlejší účinky a samotné poškození převažuje nad pozitivním terapeutickým účinkem.

Dávkování

 1. Dávka léčiva se počítá podle principu 20 mg na kilogram tělesné hmotnosti dospělého pacienta - je rozdělena na 2-3 denní dávky.
 2. U dětí se však tato dávka počítá podle vzorce 10 ml na kilogram hmotnosti a frekvence denního příjmu je až 4 dávky.
 3. Pokud jde o medikamentózní léčbu novorozenců, používají se výhradně s roztokem léku pro intravenózní / intramuskulární podání. Dávka pro novorozence - 12,5 mg na kg tělesné hmotnosti.

Pokud jde o dávkování pro preventivní postupy, existuje vlastní dávkování:

 1. Aby se zabránilo krvácení po operaci - předepsat 1-3 tablety nebo 1-2 ampule, podávané 2 hodiny před operací.
 2. Po operaci se aplikuje stejná dávka a pro zastavení vnitřního / vnějšího krvácení - 1-2 amp. s intervalem 6 hodin, dokud se krvácení úplně nezastaví.
 3. Pokud je diagnostikována tendence ke krvácení s rozvojem diabetické mikroangiopatie, je předepsána 1 karta. nebo 1 záložka. ne více než 3krát denně po dobu 1-3 měsíců.
 4. Se silnou menstruací - vezměte 2 záložky. třikrát denně v průběhu 10 dnů. Začněte užívat lék 5 dní před nástupem menstruace a pokračujte v užívání 5 dní po začátku.
 5. Pokud je krvácení povrchové, lék se aplikuje lokálně, když se tampon nebo gázový obvaz jednoduše navlhčí a aplikuje na místo krvácení. Kromě toho je povoleno paralelní podávání léčiva uvnitř..

V každém jednotlivém případě by měla být dávka a doba trvání užívání léku předepsána lékařem a nemělo by se s tímto prostředkem provádět samoléčba a zastavit krvácení..

Zpoždění menstruačního cyklu

Varianty užívání drog Dicinon:

 • Aby se zabránilo silnému a prodlouženému menstruačnímu krvácení - aby se oddálila menstruace, začnou užívat lék 3. den a pokud užíváte 250 mg 3-4krát denně, pak všechny následné výtoky ve dnech menstruace nebudou tak hojné a objem výboj klesá na normální hodnotu. Je však optimální, pokud lékař předepíše režim a zvolí jej individuálně.
 • Jak však poznamenávají lékaři, standardní režim užívání drogy s těžkou těžkou menstruací je následující. Začněte užívat lék od 5. dne menstruačního cyklu a pokračujte v průběhu maximálně 10 dnů. Dávkování léku je podobné rychlosti příjmu v první možnosti.
 • Pokud ženská menstruace trvá déle než 7 dní, lékaři také užívají drogu v dávce 250 mg jednou denně a užívají kurz, dokud nejsou dokončeni. Ale zde je důležité provést rezervaci - užívání léku k zastavení menstruačního krvácení nestojí za více než 10 dní.

S hrozbou potratu

Hrozba potratu pro mnoho matek zní jako věta - aby se tomuto jevu zabránilo, lékaři často předepisují Ditsynon.

V této dávce léku je 25 mg., Jedná se o jednu tabletu ráno a večer a v poledne.

Tabletová forma léčiva se vyznačuje menším negativním účinkem na plod a menším stupněm penetrace do placenty, a proto je účinek na dítě minimální.

Během těhotenství

Pokyny připojené k léku uvádějí, že použití přípravku Dicinon během těhotenství je možné, pokud terapeutický pozitivní účinek jeho jmenování převyšuje riziko, které může způsobit matce a plodu.

Během období kojení musí být droga zcela zrušena. Jeho složky pronikají do složení mléka a tím pronikají do těla dítěte, novorozence, což způsobuje nenapravitelné škody.

Jde o to, že samotný lék a jeho účinná látka stimulují zvýšení srážlivosti krve a tvorbu tromboplastinů, i když hladina krevních sraženin v krvi nepřekračuje přípustnou normu.

Prezentovaný lék během těhotenství a u žen kvůli určitým příčinám krvácení z dělohy působí jako stimulátor produkce a aktivity krevních destiček, což zase vyvolává zastavení vnitřního krvácení.

V tomto případě se lék užívá jednou - 1 karta. denně, ale podle potřeby lze dávku zvýšit na 3 tablety denně, užívané ve stejném časovém intervalu.

Kontraindikace

Droga má následující kontraindikace:

 • Při diagnostice nádorových patologií ovlivňujících oběhový systém, zejména těch, které se vyvíjejí v akutním stadiu jejich průběhu.
 • Lék byste neměli užívat ani při krvácení, které se vyvíjí při předávkování antikoagulancii - v tomto případě jsou předepsány specifické léky.
 • Lék je také kontraindikován v případě nadměrné citlivosti a nesnášenlivosti jeho hlavní složky, etamzilátu nebo jakékoli jiné složky tablety nebo injekčního roztoku..
 • Lék se nepoužívá ani s diagnostikovaným nedostatkem glukózy a laktózy, je předepisován s velkou opatrností a samotný průběh podávání je sledován ve vztahu k pacientům náchylným na krevní sraženiny, s onemocněním ledvin a problémy s játry.
 • U těhotných žen je tento lék předepsán pouze tehdy, pokud pozitivní terapeutický účinek převyšuje negativní účinek. V každém případě však během kojení musí být droga zastavena..

Vedlejší efekty

Jak poznamenávají lékaři a pokyny připojené k léku, za předpokladu, že bude dodrženo správné dávkování a nebudou překročeny stanovené dávky, samotná doba trvání kurzu Ditsynon nezpůsobuje vedlejší, negativní důsledky a příznaky.

Tělo každého člověka je však individuální a může reagovat svým vlastním způsobem na konkrétní lék, a v tomto případě se složky léku, jeho účinná látka mohou projevit takovými příznaky a negativními vedlejšími účinky:

 1. Pocit tíže v pankreatu, což vyvolává nejen bolest, ale také záchvaty nevolnosti a pálení žáhy.
 2. Pacient může také pociťovat záchvaty menších bolestí hlavy, migrény a závratě, celkovou slabost těla a odliv a odtok krve do obličeje.
 3. Pacientův krevní tlak bude hořet a vyvinou se odpovídající příznaky charakteristické pro hypotenzi. Jedná se o mdloby a ztmavnutí před očima, blikání much a celková slabost, nevolnost.
 4. Mimo jiné se v místech vpichu léku mohou projevit negativní alergické reakce a podráždění, které se projevují svěděním a pálením a jsou také možné malé vyrážky na kůži..
 5. Je extrémně vzácné, jsou však možné i takové negativní alergické reakce, jako je edém Quinckeho typu a anafylaktický šok, exacerbace bronchiálního astmatu..

Uvedené nežádoucí účinky a negativní reakce na užívání léku nejsou zdaleka úplným seznamem, a proto je pro jejich prevenci tak důležité dohodnout se na dávkování a průběhu podávání s ošetřujícím lékařem, s přihlédnutím k individuálním vlastnostem organismu.

Analogy léků

Ditsinon jako drogu v Rusku a na Ukrajině představuje jeho nejběžnější analog Etamsilat a Etamsilat-Ferein.

Kromě těchto léků lze rozlišit další podobné léky a formulace s příslušnými indikacemi:

 1. Tinktura z arniky - ukazuje alkoholové složení pro hypermenoreu a děložní typy krvácení, hypertenzní typ metroragie. Před použitím byste se měli se svým lékařem dohodnout na dávkování a délce trvání..
 2. Dokonale pomáhá zastavit krvácení během menstruace a v ostatních případech a listy kopřivy - vyznačují se vynikajícími hemostatickými vlastnostmi, fungují jako přírodní baktericidní látky. Indikace pro použití listů kopřivy a odvarů na jejich základě, tinktury jsou plicní a střevní, stejně jako děložní a hemoroidní krvácení, jejich další typy a etiologie původu. Náklady na balení suchých surovin - listy kopřivy se pohybují od 15 do 60 rublů.
 3. Extrakt z vodního pepře je vynikajícím pomocným hemostatickým činidlem používaným v porodnictví a gynekologii pro děložní krvácení po porodu a pro diagnostiku subinvoluce dělohy, silné menstruace. Kromě toho je také prokázáno, že tinktura vodního pepře zastavuje krvácení ze síťky malých cév gastrointestinálního traktu a menší krvácení z hemoroidů.
 4. Revolad - je předepsán k léčbě pacienta, u kterého byla diagnostikována chronická forma idiopatické trombocytopenické purpury, která není vhodná k pozitivní léčbě jinými léky, stejně jako u všech pacientů s chronickou formou virové povahy hepatitidy C k optimalizaci následné retrovirové léčby.
 5. Bylina řebříčku - indikována pro žaludeční krvácení a hemoroidní, nosní, plicní a děložní typy hojného krvácení vyvolaného zánětlivým procesem a myomy s diagnostikovanými onemocněními gastrointestinálního traktu, které jsou doprovázeny ztrátou vnitřní krve. Mimo jiné ve formě tinktur a odvarů je indikován k místní léčbě hemoroidů, jakož i k vnějšímu ošetření a mytí ran..
 6. Etamsylát - léčivo je indikováno k použití při kapilárních druzích krvácení různého původu a jako profylaktický prostředek před a po operaci v mnoha oblastech medicíny, gynekologie a oftalmologie, porodnictví a urologie, stomatologie a v oblasti plastické chirurgie.
 1. Když mluvíme o nákladech na původní drogu vyráběnou ve Slovinsku - Dicinon v síti prodejen lékáren bude stát od 35 rublů za balení tablet, přičemž balení v 50 kusech druhé.
 2. Náklady na balení 10 ampulí s injekčním roztokem - mohou začít od 110 rublů a více.
 3. Mnoho prodejen lékáren však drogu prodává jednotlivě - podle toho bude jedna ampulka stát asi 11 rublů a více.
 4. Náklady na nejběžnější analog léku Ditsinona v Rusku - Etamsilat v množství 50 kusů - od 50 rublů.
 5. Podobná situace je u injekčního roztoku Etamsilat - náklady na balení roztoku se pohybují od 40 do 100 rublů. Je také možné ji zakoupit po kusech - hodně se určuje, z které konkrétní lékárny je droga nakupována a zda se v ní prodávají jednotlivě ampule.

Recenze

Recenze žen, které se pokusily vypít Dicynon k zastavení nebo oddálení menstruace:

Podmínky a období skladování

V souladu s ustanoveními předepsanými v pokynech - tento lék musí být skladován výhradně v suché a dobře větrané místnosti, bez přístupu nadměrné vlhkosti a vždy chráněn před přímým slunečním zářením.

Z hlediska dodržování teplotního režimu je důležité uchovávat léčivo při teplotě, která neklesne pod minus 10 a nepřesáhne plus 25. Jinak se mohou změnit jeho farmakologické vlastnosti a doba použitelnosti léčiva významně klesá.

Je důležité skladovat drogu mimo dosah dětí. Doba použitelnosti léku je 5 let, což je předepsáno na obalu, poté je přísně zakázáno jej používat.

Podmínky výdeje z lékáren

V souladu s podmínkami výdeje je tento lék prodáván v lékárnách lékárníky, pouze pokud mají podepsaný a orazítkovaný lékařský předpis..

Recenze pro Ditsynon s menstruací a jak užívat drogu

Menstruace u žen je přirozený proces. Náladu však často kazí předčasným nástupem výtoku nebo jeho nadbytkem.

Prodloužená období také nejsou povzbudivá a spravedlivé pohlaví hledá vhodné způsoby řešení choulostivých problémů. Po konzultaci s lékařem můžete užívat pilulky na krvácení, například Dicinon. Lék ovlivňuje menstruační funkci díky své schopnosti posílit stěny kapilár.

Farmakologický popis Ditsynonu

Dicinon je hemostatické (hemostatické) činidlo, které obsahuje ethamsylát. Aktivní složka má následující vlastnosti:

 1. Zvyšuje srážlivost krve.
 2. Stimuluje tvorbu krevních destiček a lokalizuje je na stěnách krevních cév.
 3. Prodlužuje životaschopnost krevních destiček a udržuje jejich životně důležité funkce.
 4. Zvyšuje pružnost a pevnost kapilárních stěn.
 5. Řídí cirkulaci tekutiny mezi tělesnými tkáněmi a krevními cévami.
 6. Snižuje křehkost kapilární sliznice.

Ditsynon se vyrábí ve dvou formách - tablety a injekční roztok.

V prvním případě se etamsylát kombinuje s laktózou. Účinné látky tablet jsou zpracovávány trávicím traktem a výrazně pomáhají až po 4 - 5 hodinách od okamžiku použití. Účinek tablet Dicinon se silnou nebo prodlouženou menstruací trvá 8 hodin. Žena dostane pomoc při drobném, ale potenciálně nebezpečném krvácení.

Injekce obsahující etamsylát se podávají intravenózně nebo intramuskulárně. V praxi intravenózní injekce začíná Dicinon působit do 10 minut po vstupu do těla. Při intramuskulárním podání se výsledek dostaví později a dosáhne maxima po 2 hodinách. Jedna injekce však ovlivní menstruační funkci do 6 hodin..

Výhodou přípravku Ditsynon je, že lék nepoškozuje oběhový systém a neovlivňuje chemické složení krve. Shromažďuje krevní destičky pouze na správných místech. Gynekologové předepisují Ditsynon nejen na dlouhá období, ale také u těhotných žen s rizikem potratu, po potratu a poporodním / pooperačním krvácením.

Korekce menstruačního cyklu pomocí Dicynona

Doporučuje se používat Ditsynon, pokud je intenzita výtoku pozorována po dobu 10 dnů a v jiných situacích s porušením obvyklého cyklu.

Lékař vám řekne, jak užívat Ditsynon se silnou menstruací, aniž by to bylo na újmu celkového zdraví. Například pokud menstruace trvá 10 dní nebo déle, může být lék doporučen v dávce 1 tableta denně, ale ne více než 1,5 týdne. Přidělování by se během této doby mělo zastavit..

Pilulky

Menstruace po dobu delší než 7 dní s intenzivním výtokem vyžaduje trojnásobné nebo čtyřnásobné užívání drogy denně. Jedna dávka je 250 mg.

Průběh léčby je až 5 dní. Pokud žena začne silně krvácet první den menstruace, tablety Dicinonu začnou pít až třetí den. Délka léčby je 5 dní. Dávkování - 250 mg x 3krát denně.

Další situace vyžadující použití Dicynonu:

 • Krvácení u dívek. Menarche příliš brzy dává velké výboje. U dospívajících je přípravek Ditsynon předepisován podle hmotnosti, přibližně 6 - 8 mg na kilogram tělesné hmotnosti. Děti užívají drogu třikrát denně po dobu 5-14 dnů.
 • Prevence krvácení. Dicinon bude schopen eliminovat hrozbu intenzivního nástupu menstruace, pokud ji žena začne užívat předem, například 5 dní před očekávaným datem. Užívání léku je dokončeno 5. den menstruačního cyklu. Obecný průběh léčby je tedy 10 dní. Během dne pacient užívá 3 nebo 4 tablety. V rámci prevence se kurz opakuje po dobu dalších dvou cyklů..
 • Zpoždění menstruace. Pokud se menstruace v určitém období života stane překážkou, pomůže ji Dicynon oddálit. V budoucnu však bude cyklus přerušen. K odložení menstruace se Dicinon pije v množství 2 tablet denně, ale ne déle než 10 dní (optimálně - 5). Jakmile užijete poslední pilulku, krev se objeví v následujících dnech. Příště začne menstruace o 1 až 2 týdny dříve. Ditsynon lze podle potřeby také použít k vyvolání menstruace před plánovaným termínem.
 • Krvavý výtok během těhotenství. Budoucí maminky se bojí, protože věděly, že během těhotenství nejsou žádné období. Gynekologové považují tento jev za hrozbu potratu a předepisují Dicinon těhotným ženám. 1 tableta přestane krvácet téměř okamžitě. Aktivní složky léčiva neovlivňují plod. Dicynon můžete používat v různých trimestrech těhotenství.

Vezmeme-li Ditsynon s těžkými obdobími, musíte pochopit, že výtok se nezastaví náhle. Lék může rychle vyřešit problém s prodlouženou menstruací se slabým výtokem..

Injekce

Návod k použití také učí, jak používat ampulky Ditsynonu. Kapalná forma léku je nutná v případě nouze, kdy je mimořádně důležitý rychlý výsledek..

Nejúčinnější jsou intravenózní injekce. Při intramuskulárním podání vykazují aktivní složky léčiva delší účinnost. Ditsynon vstřikujte s bohatou měsíční dávkou 1 - 2 ampule až 4krát denně.

Hlavní indikací pro použití roztoku je prevence krvácení během operace na genitáliích. Pacient dostane 6 po sobě jdoucích injekcí. Dva před operací, dva během operace a dva po zákroku.

Indikace a kontraindikace

V gynekologické oblasti sleduje Ditsynon následující účely aplikace:

 1. Dysfunkční děložní krvácení v důsledku hormonálních poruch, myomů, endometriózy a hyperplazie.
 2. Bohatý intermenstruační výtok u žen s onemocněním reprodukčního systému.
 3. Zpoždění menstruace u plánované gynekologické operace.
 4. Intenzivní období spojená se špatnou srážením krve.
 5. Hojné vypouštění při užívání léků, které v tuto chvíli nelze zrušit.
 6. Prodloužená období trvající déle než 1 týden.

Neměli byste však okamžitě koupit hemostatický přípravek, aniž byste pochopili jeho kontraindikace..

V odpovědích lékařů existuje zákaz používání Dicinonu pro hypotenzi, zvýšenou viskozitu krve, akutní porfyrii, trombózu, tromboembolismus a kojení. Odborníci také věnují pozornost individuální nesnášenlivosti základních složek tablet..

Vedlejší účinky Ditsynon může poskytnout následující:

 • Pálení žáhy.
 • Vyrážka a zarudnutí kůže.
 • Závrať.
 • Necitlivost svalů nohou.
 • Snížená chuť k jídlu.
 • Nevolnost a zvracení.
 • Rázy krevního tlaku.
 • Nesnášenlivost vůči určitým pachům.
 • Bolest v epigastrické oblasti.

Dicinon pro menstruaci: cena, analogy, recenze

Tablety Ditsynon nejsou drahé, cena balení 10 kusů začíná na 40 rublů. 100 tablet s dávkou 250 mg stojí 375 rublů.

50 ampulí s injekčním roztokem lze zakoupit za 580 rublů a více. Doba použitelnosti léku je 5 let. Dovolená - OTC.

Analogy a synonyma Ditsynony jsou další hemostatická léčiva obsahující etamsylát. Etamsilat a Etamsilat-Ferein, Impedil, Cyclonamin, Aglumin, Altodor jsou populární na Ukrajině a v Rusku.

Co Ditsynon shromažďuje recenze na menstruaci, si můžete přečíst níže.

Violetta, 25 let: Moje období jsou vždy bohatá a bolestivá. V poslední době se výtok natolik zvýšil, že mě přivedl k anémii. Gynekolog předepsal Dicinon po dobu 10 dnů a já jsem pilulky podle pokynů - prvních 5 dní před nástupem menstruace a dalších 5 dní, pokud došlo k výtoku. Můj problém byl okamžitě vyřešen. K upevnění účinku jsem drogu použil ještě dvakrát.

Diana, 33 let: Lékař mi předepsal Dicinon na korekci menstruační funkce na 3 kurzy. Výsledkem bylo mírné a pravidelné krvácení. Jsem s léčením spokojen, protože nyní menstruace přichází vždy včas a nenutí mě nosit balíčky vložek.

Svetlana, 40 let: Jednou jsem dostal injekci k zastavení děložního krvácení. Byl to Dicinon. Fungovalo to za hodinu a půl. Nebyly zjištěny žádné vedlejší účinky.

Natalia, 45 let: Pravidelně jsem užíval Ditsynon, když moje menstruace byla dlouhá. Krvácení skončilo rychleji. V budoucnu menstruace pokračovala mírným výtokem..

Dicinon

Složení

Léčivou látkou je etamsylátum 250 mg v tabletě a v 2 ml ampulce.

Další látky jsou:

 • pro injekce: injekční voda, disiřičitan sodný, hydrogenuhličitan sodný.
 • pro tablety Dicynon: povidon, kukuřičný škrob, kyselina citronová, laktóza, stearát hořečnatý.

Formulář vydání

Lék je dostupný ve formě roztoku, ve formě tablet.

farmaceutický účinek

Hemostatická látka. Má angioprotektivní účinek.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Léčba stimuluje proces uvolňování krevních destiček z kostní dřeně, zvyšuje jejich tvorbu. Lék má antiagregační a angioprotektivní účinky. Lék pomáhá zastavit krvácení, zvyšuje rychlost tvorby primárního trombu, ethamsylát zvyšuje retrakci, neovlivňuje protrombinový čas, koncentraci fibrinogenu. Při opakovaném užívání léku se zvyšuje tvorba trombů. Dicinon snižuje diapedézu krevních buněk z cévního řečiště, snižuje výdej tekutin a má pozitivní vliv na mikrocirkulaci. Lék neovlivňuje normální parametry a parametry systému hemostázy. Dicinon je schopen obnovit změněný čas krvácení u různých onemocnění.

Hemostatický účinek se projeví za 10-15 minut. Maximální hladiny účinné látky je dosaženo jednu hodinu po podání. První den se vylučuje beze změny téměř úplně močí.

Indikace pro použití přípravku Ditsynon

Z toho, co Ditsynon v tabletách a ampulích?

Lék je předepsán k zastavení krvácení, prevenci: kapilárního, parenchymálního krvácení (pooperační, traumatické, po zubních zákrocích, střevní, renální, plicní krvácení). Lék je předepsán pro sekundární krvácení na pozadí trombocytopatie, tromfocytopenie, hematurie, hypokoagulace s intrakraniálním krvácením, hemoragické vaskulitidy, krvácení z léků, hemoragické diatézy. Indikace pro použití přípravku Ditsynon jsou opakovaná krvácení do sítnice, diabetická retinopatie, Werlhofova choroba. Dicinon s menstruací je předepsán pro silnou menstruaci.

Kontraindikace

Kontraindikace jsou: trombóza, akutní porfyrie, tromboembolismus, intolerance složek. V případě předávkování jsou antikoagulancia předepisována s opatrností. Ditsynon během těhotenství se užívá po konzultaci s gynekologem, terapeutem.

Vedlejší efekty

Hyperémie kůže na obličeji, závratě, bolesti hlavy, tíže v epigastriu, pálení žáhy, alergie, parestézie dolních končetin, pokles krevního tlaku.

Návod k použití Ditsinonu (metoda a dávkování)

Lék se užívá perorálně, intramuskulárně, intravenózně. V oftalmologii se používá retrobulbar. Jedna dávka - 0,5 gramu (tablety), 0,25 gramu (parenterální). Aby se zabránilo krvácení během chirurgických zákroků, podává se Etamsylát jednu hodinu před operací. Dicinon pro menstruaci, pro plicní a střevní krvácení: 0,5 gramů denně, průběh léčby je 5-10 dní. U onemocnění krevního systému se užívá hemoragická diatéza, diabetické angiopatie, 0,75 gramů, doba léčby je až dva týdny. Pro prevenci pooperačního krvácení se Dicinon užívá v množství 8 mg / kg.

Hemoragický syndrom: třikrát denně, 6-8 mg / kg, doba přijetí až dva týdny, pokud je to nutné, opakujte kurz za týden.

Diabetická mikroangiopatie (krvácení): intramuskulárně 0,25 gramů třikrát denně, injekce se podávají po dobu 3 měsíců. K zastavení krvácení lze na povrch rány aplikovat sterilní tampon namočený v ethamsylátu.

Ditsinon tablety, návod k použití

Obvykle užívejte přibližně 15 mg / kg denně. To znamená, že 1-2 tablety najednou třikrát každých 24 hodin.

Děti ve věku od tří do dvanácti let užívají polovinu dávky pro dospělé.

Ditsinonovy injekce, návod k použití

Ditsynon se podává intravenózně nebo intramuskulárně. Obvykle 1–2 ampulky třikrát denně.

Návod k použití přípravku Ditsynon pro menstruaci

Používá se pouze se souhlasem ošetřujícího lékaře. U těžkých období jsou 2 tablety předepsány 3krát denně 3 až 5 dnů před menstruací a do pěti dnů po jejich nástupu. Doporučuje se opakovat kurz při příští menstruaci, aby se upevnila.

Nedoporučuje se užívat drogu k zastavení menstruace.

Jak se přípravek Ditsynon užívá k děložnímu krvácení

Pouze pod dohledem lékaře. V případě děložního krvácení se doporučuje užívat Dicinon ve formě injekce, 1–2 ampulky každých 6 hodin, dokud se krev nezastaví nebo nezmizí riziko jejího opakování.

Předávkovat

Údaje nejsou k dispozici. Doporučuje se symptomatická léčba.

Interakce

Nemůžete míchat Ditsynon s jinými léky ve stejné stříkačce. Aby se zabránilo antiagregačnímu účinku dextranů, podává se Dicinon jednu hodinu před jejich použitím v dávce 10 mg / kg. Použití etamsylátu po stanoveném období nemá hemostatický účinek. Lék lze kombinovat s menadionem hydrogensiřičitanem sodným, kyselinou aminokapronovou.

Podmínky prodeje

Podmínky skladování

Na suchém a tmavém místě mimo dosah dětí při teplotě nepřesahující 25 stupňů Celsia.

Skladovatelnost

speciální instrukce

Při předepisování pacientům s tromboembolismem v anamnéze trombózy je třeba postupovat opatrně. V případě předávkování antikoagulancii se vyvinou hemoragické komplikace, při jejichž léčbě je nutné mít specifická antidota. Dicinon během těhotenství je předepsán s opatrností.

Lék se také používá ve veterinární medicíně, například pro kočky.

Dicinon během těhotenství

Nedoporučuje se užívat Dicinon během těhotenství, zejména v prvním trimestru, protože údaje o účinku léku během tohoto období nebyly studovány.

Nemělo by se používat během kojení.

Ditsynonovy analogy

Hlavním analogem je lék, který se nazývá stejně jako hlavní účinná látka - Etamsilat.

Což je lepší: Ditsynon nebo Tranexam?

Tranexam je považován za účinnější lék na zastavení krvácení..

Recenze o dicinonu

Recenze dicinonu v tabletách a ampulích naznačují, že lék je velmi účinný způsob, jak zastavit krvácení. Hořká chuť.

Recenze na menstruaci

Skvělé pro silnou menstruaci, pro kterou jsou často užívány.

Recenze během těhotenství

Doporučeno s opatrností, vedlejší účinky však obecně nebyly zaznamenány. Budoucí matky užívají tento lék, těhotenství je úspěšné.

S děložním krvácením

Používá se pod lékařským dohledem. Pomáhá zastavit děložní krvácení. Účinek však může být krátkodobý..

Ditsynonova cena kde koupit

Cena Ditsinonu v tabletách je přibližně 380 rublů za balení po 100 kusech. Kolik stojí tablety na Ukrajině? Můžete si koupit obal za 320-340 UAH.

Cena ampulí Ditsinonu je 530 rublů za 50 kusů. Cena na Ukrajině je 350 - 380 UAH.

Dicinon pro instrukce o menstruaci

Období se liší od ženy k ženě. Stává se, že nevytvářejí vůbec žádné potíže. Bohužel ne každý to má. V některých případech mohou nastat následující funkce:

 • Přítomnost hojného krvácení. To může být velmi vážný problém..
 • Bolestivost.
 • Prodloužená menstruace.

Ženy, které o těchto problémech vědí na vlastní kůži, tím velmi trpí. A samozřejmě od moderní medicíny očekávají léky, které, pokud neřeší takové problémy, pak alespoň trochu zmírní příznaky. Jejich naděje jsou opodstatněné. Existují léky, které mají pozitivní vliv na ženské tělo během menstruace. Jedním z účinných způsobů, jak tyto situace zmírnit, je užívání drogy Dicinon. O něm jsou skvělé recenze. Jaký je? Jaké jsou jeho skutečné schopnosti? Co může dát a co ne? Jak by měl být tento přípravek užíván?

Co je to za drogu

Kolik je Ditsynon potřebný pro těžké období? Ditsynon působí tak, že tělo produkuje více krevních destiček než dříve. To pomáhá snížit krvácení během menstruace. Jak důležité je to?

 • Krvácení samo o sobě, ztráta krve je špatná pro zdraví.
 • Těžká období vyžadují během těchto období přísnou hygienu..
 • Otevřeným hojným krvácením je možnost pronikání různých druhů patogenních mikrobů do lidského těla.

I když je vše výše uvedené poměrně frustrující, nejedná se o úplný seznam příslušných problémů. Výsledkem je, že ztráta krve, tělo obnovuje zásoby železa po velmi dlouhou dobu - důležitý stavební materiál pro červené krvinky. Na druhou stranu absorpce železa z potravy není nijak zvlášť intenzivní. Faktem je, že rychlost asimilace tohoto kovu tělem je omezená, pokud k tomu nejsou použity speciální přípravky. Obnova rovnováhy železa u lidí proto zpravidla vyžaduje zvláštní úsilí. Pokud tak neučiníte, může těžké krvácení vést k anémii z nedostatku železa..

Dicinon snižuje závažnost krvácení a omezuje ztrátu železa z těla. Kromě toho má pozitivní účinek na cévy. Lék snižuje křehkost kapilár a zvyšuje zdraví a propustnost stěn cév.

Jak to vypadá

Ditsynon se vyrábí ve dvou typech. Můžete si vzít pilulky nebo injekce tohoto léku. Hlavní účinná látka léčiva se nazývá etamsylát. Podle pokynů obsahuje jedna ampulka v kapalné formě a jedna tableta 250 mg této látky. Přípravek také obsahuje řadu pomocných látek, jako je disiřičitan sodný nebo hydrogenuhličitan sodný, a také vodu.

Když lékař předepíše lék

Navzdory skutečnosti, že Ditsynon dokáže vyřešit vážné problémy, nestojí za to, aniž byste se poradili s lékařem, ačkoli jsou uvedeny vynikající recenze. Stanovení správné diagnózy je na prvním místě v léčbě. Je obtížné to udělat bez pomoci lékaře. Pokyny navíc naznačují, že v některých případech je užívání léku kontraindikováno (pro trombózu nebo akutní porfyrii). Proto se před užitím přípravku Ditsynon doporučuje poradit se s lékařem..

Pokyny k použití přípravku Ditsynon pro menstruaci naznačují, že je indikován nejen při silném menstruačním krvácení, ale také při chirurgických zákrocích v případech, kdy se očekává poškození mnoha cév..

Nejen ženy to zvládnou. Například pokud máte silné krvácení z dásní, může vám lékař předepsat také tablety Dicynon. Tento lék může v tomto případě zastavit ztrátu krve. Indikace pro použití jsou obvykle spojeny s přítomností závažného krvácení.

Co Ditsynon ne

Stejně jako v mnoha jiných případech je použití Dicinonu obklopeno různými pověstmi, z nichž některé nemají nic společného s realitou. Zvažte, kdy tablety Dicinon během menstruace nepomohou:

 • Pokud je vaše menstruace velmi bolestivá.
 • Pokud je vaše doba příliš dlouhá.

Lék je schopen zastavit těžké krvácení, ale jeho účinek se nevztahuje na řešení souvisejících problémů.

Pokyny pro Ditsynon pro menstruaci

Zde je stručný průvodce, jak užívat tento lék:

 • Začněte to užívat tři dny před menstruací..
 • Během dne musíte vypít dvě tablety denně..
 • Lék se používá až do konce menstruace..
 • Pokud příjem trvá déle než pět dní, krvácení se nezastavilo, můžete pokračovat v užívání, ale pouze jednu tabletu denně.

Pokud jste těhotná a současně trochu krvácíte, pijete nebo nepijete Dicinon, může to říci pouze lékař, který vás sleduje..

Důležité tipy

Použití přípravku Ditsynon pro menstruaci má své vlastní důležité vlastnosti:

 • Lék nefunguje okamžitě, ale jak je uvedeno v pokynech, je schopen zastavit krvácení za 2-4 hodiny. Proto, pokud to nefunguje ve stejnou chvíli, nespěchejte, abyste si vzali další pilulku. Porušení dávky při užívání může způsobit některé nežádoucí účinky. Pokuste se být trpěliví a počkat, až začne akce..
 • Stejně jako mnoho jiných léků existují omezení délky léčby. Jak to v tomto případě vzít? Nedoporučuje se to dělat déle než pět dní..
 • Pokyn varuje, že při užívání tohoto léku se mohou vyskytnout nežádoucí účinky: pálení žáhy, pokles tlaku a další. Pokud k tomu dojde, musíte okamžitě navštívit lékaře..

Vynikající recenze tohoto léku neznamená, že jej lze užívat bez konzultace s lékařem. Účinnost jeho působení, zastavení krvácení, závisí na tom, jak přesně dodržujete doporučení lékaře při jeho užívání.

Návod k použití přípravku Ditsynon pro menstruaci

Použití přípravku Ditsynon, stejně jako jakéhokoli jiného silného hemostatického léčiva, aby se vyřešily problémy s těžkou menstruací, by mělo být prováděno přísně podle pokynů. Je to z důvodu potřeby léčby bez rizika negativních důsledků pro tělo..

Mechanismus účinku

Aktivní složkou hemostatického léčiva Dicynone je ethamsylát. Látka způsobuje v těle následující procesy:

 1. Stimulace aktivity kostní dřeně, která nevyvolává tvorbu nových krevních sraženin.
 2. Zajištění akumulace krevních destiček v oblasti cévních lézí.
 3. Nejrychlejší možné odstranění ztráty krve různých etymologií.
 4. Zlepšení mikrocirkulace krve v cévách, posílení stěn kapilár a zvýšení jejich propustnosti.
 5. Vazokonstrikce způsobená aktivací látky Prostacyklin v těle.

Přečtěte si také v našem článku o odkazu, jak pít kopřivu k zastavení menstruace.

Výhody léku

Droga má takové pozitivní aspekty:

 1. Neexistuje žádný vliv na chemické vlastnosti krve.
 2. Žádný negativní dopad na stav oběhového systému.
 3. Zajišťuje hromadění krevních destiček pouze na požadovaném místě.
 4. Látka je rovnoměrně distribuována a je téměř úplně absorbována.
 5. Je nejméně nebezpečný mezi podobnými léky.

Jaký účinek nemá?

Je důležité si uvědomit, že s měsíčními tabletami Dicinon:

 • neblokujte bolest;
 • nejsou schopni náhle zastavit silné měsíční krvácení;
 • neovlivňují objem krve v příštím cyklu;
 • neovlivňuje dobu trvání menstruačního cyklu.

Droga je nouzová pomoc při krvácení, ale nelze ji nazvat univerzální. V lékárnách si můžete koupit lék pouze na lékařský předpis, po předchozí konzultaci s lékařem a výběru terapeutického režimu.

Dalším lékem, který může zastavit krvácení během kritických dnů, je Vikasol. Postupujte podle odkazu a zjistěte, jak užívat přípravek Vikasol k zastavení menstruace.

Formulář vydání

Gynekolog může předepsat lék Dicinon ve dvou verzích:

 1. Pilulky. Balení obsahuje 100 pilulek (10 blistrů), každá tableta obsahuje 250 mg ethamsylátu.
 2. Ampule. 20 nebo 50 ampulí (2 ml) v balení, každý mililiter obsahuje 125 mg účinné látky.

Tyto informace by měly být použity pouze pro informační účely. Je zakázáno sdílet pilulky nebo injekční roztok sami.

Základní indikace

V oblasti gynekologie můžete pomocí Ditsynonu provést následující akce:

 • prevence silné menstruace;
 • zastavení děložního krvácení;
 • odstranění problému s prodlouženým obdobím;
 • léčba krvácení u dospívajících;
 • prevence potratu během těhotenství.

Přípravek se nedoporučuje pro zpoždění menstruačního toku.

Pacienti by měli vzít v úvahu, že lékař může podle svého uvážení předepsat jiný lék k řešení problémů s menstruačním krvácením.

Při silné menstruaci se používá Ascorutin. Pomocí odkazu zjistíte správné dávkování tohoto komplexu vitamínů.

Jak používat drogu?

Pouze gynekolog stanoví, jak užívat Ditsynon s těžkou menstruací. Může to být jedna z následujících možností:

 • orálně;
 • intramuskulárně;
 • intravenózní podání;
 • lokální aplikace navlhčeným tamponem, obvazem.

Pro léčebné účely je vhodné užívat drogu ve formě tablet a v nouzových situacích - injekcích, ale pod lékařským dohledem.

Hlavní pravidla

Při užívání léku s etamsylátem je třeba vzít v úvahu následující:

 1. Dicinon lze pít během menstruace a před ní..
 2. Léčba by neměla trvat déle než 10 dní.
 3. Lék je předepisován individuálně.
 4. Optimální dávka je 10 až 20 mg na každý kilogram lidské hmotnosti..
 5. Pilulky je třeba užívat buď s jídlem, nebo bezprostředně po jídle, zapít dostatečným množstvím tekutiny.
 6. V případě jakýchkoli nežádoucích účinků musíte léčbu okamžitě ukončit.

Účinnost léku se objeví po několika hodinách (tablety) a 15 minut po injekci. Úplné očištění těla po ukončení léčby je zaznamenáno jeden den po podání. Terapeutický účinek po terapii trvá asi sedm dní.

Silná přetrvávající období

Prodloužená menstruace (více než týden) na pozadí velké ztráty krve vyžaduje okamžitou léčbu, aby se zabránilo anémii. V tomto případě odborník předepisuje pacientovi denní dávku 750 mg (tři pilulky), kterou je třeba užívat ráno, v poledne a večer..

Léčba by měla pokračovat, dokud se krvácení úplně nezastaví. Pokud se situace do 10 dnů nestabilizuje, měli byste okamžitě navštívit zdravotnické zařízení. Lékař provede rychlou kontrolu, předepíše podpůrnou terapii nebo poskytne nouzovou léčbu.

Prevence

Dicinon, podle recenzí na menstruaci, se nejčastěji používá, když se zvyšuje hojnost měsíčního krvácení. Při této léčbě lékař předem určí přítomnost těžké ztráty krve během kritických dnů a odloží terapii až do konce cyklu. Schéma příjmu:

 • Jedna pilulka třikrát denně (přibližná dávka - až 1000 mg).
 • Začátek kurzu - 5 dní před očekávaným propuštěním.
 • Konec prevence - pátý den následujícího cyklu (pátý den menstruace).
 • Opakování schématu - jeden nebo dva měsíce.

Účinnost kurzu bude do značné míry záviset na primárním zdroji problému. Pokud je hojný výtok způsoben patologiemi reprodukčního systému, hormonálními poruchami, pak lék Dicinon pouze na chvíli odstraní příznaky. Před zahájením léčby proto neublíží podstoupit úplné vyšetření..

Normální dlouhá období

Dicinon k zastavení menstruace (dlouhodobý), který šel v normálním denním objemu, se užívá jedna tableta denně. Negativní příznaky by měly zmizet během několika dní. V tomto případě také nemůžete překročit maximální průběh léčby, který je deset dní..

Těžká ztráta krve v prvních dnech

Některé ženy trpí výrazným výtokem na samém začátku cyklu. Na pozadí takového problému je vhodné začít užívat Ditsynon během třetího dne menstruačního krvácení. Žena nepotřebuje více než 250 mg etamsylátu denně. Délka léčby je v průměru 5 dní.

Zpoždění menstruace s Dicynonem

Je povoleno používat Ditsynon ke zpoždění menstruace, ale lékaři doporučují, aby se k této metodě zpoždění neuchýlili. Po takovém experimentu existuje riziko poruchy, která negativně ovlivní celý menstruační cyklus..

K oddálení menstruace stačí denní dávka 500 mg. Nejbezpečnější je nepřekračovat dobu užívání po dobu delší než 5 dní. Čím déle žena užívá drogu k oddálení výtoku, tím větší je riziko nežádoucích účinků a vážných poruch..

S děložním krvácením

Pro téměř okamžitý výsledek použijte řešení:

 • intramuskulární nebo intravenózní injekce;
 • denní dávka je 750 až 2 000 mg (extrémní případ);
 • krvácení by mělo přestat za čtvrt hodiny.

Kontraindikace

Podle recenzí a pokynů pro použití přípravku Ditsynon s menstruací je kontraindikován v následujících situacích:

 1. Nesnášenlivost nebo přecitlivělost na složení přípravku.
 2. Narušení procesu srážení krve.
 3. Tromboembolismus k dispozici.
 4. Maligní nádory hematopoetického systému (hemoblastóza).
 5. Krvácení při užívání antikoagulancií.
 6. Akutní porfyrie.
 7. Nedostatek glukózy a laktózy.

Zvláštní pozornost je třeba věnovat následujícím chorobám:

 • tromboembolismus (v minulosti);
 • trombofilie;
 • problémy s játry;
 • nemoc ledvin.

Vedlejší efekty

Podle recenzí žen je zřejmé, že Dicinon s menstruací zřídka způsobuje nežádoucí reakci, pokud je léčba předepsána lékařem. Riziko negativního dopadu se zvyšuje v důsledku následujících faktorů:

 1. Droga byla používána po dlouhou dobu (více než 10 dní).
 2. Byla překročena maximální denní dávka.
 3. Použití řešení, které změnilo barvu.
 4. Domácí injekce.

Časté nežádoucí účinky jsou:

 • nevolnost;
 • pocit těžkosti;
 • pálení žáhy;
 • obecná slabost;
 • mírný závrat.

Následující negativní příznaky jsou velmi vzácné:

 • snížení krevního tlaku;
 • zarudnutí a svědění kůže;
 • alergické vyrážky
 • Quinckeho edém;
 • zvracení.

Úplné vysazení léku nejčastěji pomáhá v boji proti vedlejším účinkům..
Každá žena užívající Dicynon během menstruace musí dodržovat pokyny a předpisy ošetřujícího lékaře. A také před terapií je důležité vyloučit příčiny silné menstruace, které nejsou schopny eliminovat krvácení pilulek během menstruace..

Pravidelný menstruační cyklus je jedním ze znaků dobrého reprodukčního zdraví. Povaha a typ špinění se však může lišit. Žena by měla pochopit, co místo menstruace naznačuje růžový výtok a zda je třeba něco udělat.