Jak se přípravek Ditsynon užívá k děložnímu krvácení?

Mnoho žen má stejný problém - děložní krvácení. Jsou způsobeny hormonální poruchou nebo vážným onemocněním. Specialisté nejčastěji předepisují Dicinon pro krvácení z dělohy.

Droga má jiné jméno - Etamsilat. Patří do skupiny hemostatik, která mohou zastavit krvácení. V gynekologii a porodnictví se Ditsynon používá k následujícím účelům:

 • zastavit krvácení;
 • zvýšit stimulaci fyziologických akcí v těle a urychlit srážení krve;
 • lék je schopen urychlit zrání krevních destiček, zahušťují krev, což vede k rychlé srážení;
 • lék zvýší rychlost uvolňování krevních destiček z kostní dřeně.

Další pozitivní vlastností přípravku Ditsynon je posílení stěn kapilár a krevních cév. To snižuje pravděpodobnost poškození cév, a to navzdory skutečnosti, že léčba zvyšuje krevní oběh.

Lék zastavuje krvácení v důsledku růstu tromboplastinu. Ve výsledku se uvolňuje prostacyklin, který pomáhá zastavit ztrátu krve..

Dicinon, i když zastavuje krvácení, nepřispívá k tvorbě nových krevních sraženin, nezvyšuje srážení krve a nezvyšuje krevní tlak.

Lék se vyrábí v různých formách:

 • v tabletách;
 • v ampulích.

Jedna tableta obsahuje 250 ml etamzilit. V jedné ampuli - 1 nebo 2 ml 5% roztoku.

Působení Dicinonu na děložní krvácení

Co způsobuje děložní krvácení? Kvůli zničení kapilár. Dicinon je navržen speciálně pro ně. Jeho pozitivní dopad lze rozdělit do tří fází:

 1. Krvácení se začíná snižovat.
 2. Krvácení se úplně zastaví.
 3. Snížená ztráta krve.

Dicinon nejen zastaví krvácení, ale také posílí kapiláry.

Návod k použití

Specialista na děložní krvácení doporučuje pít Dicinon v kurzech. Začnou ho pít od pátého dne menstruačního cyklu po dobu 10 dnů. Přestávka se provádí až do dalšího menstruačního cyklu. Kurz musí být opakován 2-3krát..

Dávka léku předepisuje gynekolog. Nejčastěji se 1-2 tablety předepisují 4krát denně. Interval mezi dávkami je 4–6 hodin. Dávkování nelze zvýšit samostatně, musíte se určitě poradit s odborníkem. Pokud nebudou dodrženy pokyny k použití, může se celkový stav pacienta zhoršit, zejména pokud je těhotnou ženou..

Pokud je pacient v nemocnici, lékař předepíše injekci přípravku Ditsynon intravenózně nebo intramuskulárně. Před předepsáním dávky léku gynekolog zjistí příčinu onemocnění. Tohle by mohlo být:

 • benigní nebo maligní nádor;
 • rakovina děložního hrdla;
 • odstranění nitroděložního tělíska;
 • zánětlivý proces v děloze.

Dlouhodobé užívání léku je předepsáno pouze ve třech případech:

 1. Dysfunkční ztráta krve.
 2. Ztráta krve způsobená zánětem.
 3. Věkové krvácení z dělohy.

Pokud pacient pije pilulky, všimne si účinku léčby do 4-5 hodin. Pokud se podá intramuskulárně, výsledek bude patrný po 40 minutách a při intravenózním použití se ztráta krve sníží po 10 až 15 minutách.

Kontraindikace léku

Ditsynon má řadu kontraindikací:

 • osteosarkom;
 • porfyrie;
 • leukémie;
 • individuální nesnášenlivost složek léčiva;
 • nelze použít pro nedostatek glukózy a laktózy.

Neužívejte léky, pokud je krvácení způsobeno dlouhodobým užíváním antikoagulancií. Například Fenindion, Warfarin nebo Heparin. V tomto případě odborník předepíše léčbu antidotem..

Dicinon by měl být užíván s opatrností a pod neustálým lékařským dohledem v případě trombózy nebo tromboembolismu, jakož i zvýšené srážlivosti krve. Při používání léků a pacientů s onemocněním ledvin nebo jater musíte být opatrní.

Vedlejší efekty

Ditsynon má několik vedlejších účinků, ale stále jsou:

 1. Může se objevit pálení žáhy nebo nevolnost. Zřídka, ale v epigastrické oblasti je těžkost a nepohodlí.
 2. Objevují se závratě nebo bolesti hlavy. Někdy se vědomí zakalí.
 3. Krevní tlak se může snížit, obličej zčervená.
 4. Alergická reakce ve formě vyrážky.

Ditsynon byste neměli užívat pro těhotné ženy, protože účinek léčby na plod nebyl vědecky prokázán. Používá se pouze v extrémních případech, kdy potřebujete rychle zastavit děložní krvácení u těhotné ženy..

Interakce s jinými léky

V jedné stříkačce spolu s Dicinonem nemůžete sbírat žádný lék. Přidává se pouze do roztoků, které se používají pro vnitřní kapkovou infuzi.

Lék je kombinován pouze s několika hemostatickými léky:

 • Vikasal;
 • Kyselina aminokapronová;
 • dextrans - náhražky plazmy.

Nepoužívejte jej současně s přípravkem Tranexam, protože to zvyšuje pravděpodobnost zvýšené aktivace tvorby trombů.

Recenze o dicinonu

Maria, Vorkuta: „Během prvního těhotenství mě předepsal Ditsynon gynekolog. Na začátku druhého měsíce se začal objevovat krvavý výtok. Lékař řekl, že se jedná o příznaky hrozícího potratu. Ačkoli se droga nedoporučuje těhotným ženám, můj gynekolog mi předepsal kurz a já jsem byl neustále pod jejím dohledem. Vypil jsem 1-2 tablety 3x denně po dobu 2 týdnů. Po nějaké době výtok zmizel. Stále jsem často chodil na ošetření do nemocnice, ale už nedošlo k žádnému novému krvácení. Lékař mi řekl, že pro těhotné ženy je lepší pít tablety Dicynon, než si je injekčně podávat v ampulích. Takže ublíží plodu méně “.

Anastasia, Moskva: „Během menstruace jsem vždy měla silné krvácení. Stále častěji jsem si ale začal všímat, že je jich ještě víc. Obával jsem se a šel k lékaři. Prošel testy a byl vyšetřen. Kvůli silnému krvácení se u mě objevila anémie. Specialista mi předepsal Dicinonův kurz. Trvalo to 10 dní. 5 dní jsem pil drogu před začátkem menstruačního cyklu a 5 dní během. Dal jsem si pauzu a před začátkem další menstruace jsem pil Dicinon podle stejného schématu. Takže jsem to udělal třikrát. S každým kurzem bylo krvácení méně. Nakonec se vše vrátilo do normálu. Díky mému doktorovi. Doporučuji všem, aby neodkládali léčbu a včas se poradili s lékařem, aby nevznikly komplikace jako anémie jako moje. “.

Ekaterina, Omsk: „Ditsinon mi byl předepsán v nemocnici, kde jsem kvůli prodloužené době skončil. Trvali jeden měsíc. Šel jsem k lékaři a byl jsem okamžitě přijat do nemocnice. Lék byl injikován intramuskulárně 3krát denně. Výsledek jeho použití jsem si všiml po 3 hodinách. Moje období se stala méně bohatou. Po 5 dnech jsem už byl doma. Doporučuji neodkládat léčbu, ale ihned zajít na konzultaci ke gynekologovi “.

Dicinon je lék určený k zastavení krvácení, ale ne k léčbě nemoci, která jej způsobila. Proto vždy musíte kontaktovat odborníky ohledně rady a léčby..

Dicinon

Složení

Léčivou látkou je etamsylátum 250 mg v tabletě a v 2 ml ampulce.

Další látky jsou:

 • pro injekce: injekční voda, disiřičitan sodný, hydrogenuhličitan sodný.
 • pro tablety Dicynon: povidon, kukuřičný škrob, kyselina citronová, laktóza, stearát hořečnatý.

Formulář vydání

Lék je dostupný ve formě roztoku, ve formě tablet.

farmaceutický účinek

Hemostatická látka. Má angioprotektivní účinek.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Léčba stimuluje proces uvolňování krevních destiček z kostní dřeně, zvyšuje jejich tvorbu. Lék má antiagregační a angioprotektivní účinky. Lék pomáhá zastavit krvácení, zvyšuje rychlost tvorby primárního trombu, ethamsylát zvyšuje retrakci, neovlivňuje protrombinový čas, koncentraci fibrinogenu. Při opakovaném užívání léku se zvyšuje tvorba trombů. Dicinon snižuje diapedézu krevních buněk z cévního řečiště, snižuje výdej tekutin a má pozitivní vliv na mikrocirkulaci. Lék neovlivňuje normální parametry a parametry systému hemostázy. Dicinon je schopen obnovit změněný čas krvácení u různých onemocnění.

Hemostatický účinek se projeví za 10-15 minut. Maximální hladiny účinné látky je dosaženo jednu hodinu po podání. První den se vylučuje beze změny téměř úplně močí.

Indikace pro použití přípravku Ditsynon

Z toho, co Ditsynon v tabletách a ampulích?

Lék je předepsán k zastavení krvácení, prevenci: kapilárního, parenchymálního krvácení (pooperační, traumatické, po zubních zákrocích, střevní, renální, plicní krvácení). Lék je předepsán pro sekundární krvácení na pozadí trombocytopatie, tromfocytopenie, hematurie, hypokoagulace s intrakraniálním krvácením, hemoragické vaskulitidy, krvácení z léků, hemoragické diatézy. Indikace pro použití přípravku Ditsynon jsou opakovaná krvácení do sítnice, diabetická retinopatie, Werlhofova choroba. Dicinon s menstruací je předepsán pro silnou menstruaci.

Kontraindikace

Kontraindikace jsou: trombóza, akutní porfyrie, tromboembolismus, intolerance složek. V případě předávkování jsou antikoagulancia předepisována s opatrností. Ditsynon během těhotenství se užívá po konzultaci s gynekologem, terapeutem.

Vedlejší efekty

Hyperémie kůže na obličeji, závratě, bolesti hlavy, tíže v epigastriu, pálení žáhy, alergie, parestézie dolních končetin, pokles krevního tlaku.

Návod k použití Ditsinonu (metoda a dávkování)

Lék se užívá perorálně, intramuskulárně, intravenózně. V oftalmologii se používá retrobulbar. Jedna dávka - 0,5 gramu (tablety), 0,25 gramu (parenterální). Aby se zabránilo krvácení během chirurgických zákroků, podává se Etamsylát jednu hodinu před operací. Dicinon pro menstruaci, pro plicní a střevní krvácení: 0,5 gramů denně, průběh léčby je 5-10 dní. U onemocnění krevního systému se užívá hemoragická diatéza, diabetické angiopatie, 0,75 gramů, doba léčby je až dva týdny. Pro prevenci pooperačního krvácení se Dicinon užívá v množství 8 mg / kg.

Hemoragický syndrom: třikrát denně, 6-8 mg / kg, doba přijetí až dva týdny, pokud je to nutné, opakujte kurz za týden.

Diabetická mikroangiopatie (krvácení): intramuskulárně 0,25 gramů třikrát denně, injekce se podávají po dobu 3 měsíců. K zastavení krvácení lze na povrch rány aplikovat sterilní tampon namočený v ethamsylátu.

Ditsinon tablety, návod k použití

Obvykle užívejte přibližně 15 mg / kg denně. To znamená, že 1-2 tablety najednou třikrát každých 24 hodin.

Děti ve věku od tří do dvanácti let užívají polovinu dávky pro dospělé.

Ditsinonovy injekce, návod k použití

Ditsynon se podává intravenózně nebo intramuskulárně. Obvykle 1–2 ampulky třikrát denně.

Návod k použití přípravku Ditsynon pro menstruaci

Používá se pouze se souhlasem ošetřujícího lékaře. U těžkých období jsou 2 tablety předepsány 3krát denně 3 až 5 dnů před menstruací a do pěti dnů po jejich nástupu. Doporučuje se opakovat kurz při příští menstruaci, aby se upevnila.

Nedoporučuje se užívat drogu k zastavení menstruace.

Jak se přípravek Ditsynon užívá k děložnímu krvácení

Pouze pod dohledem lékaře. V případě děložního krvácení se doporučuje užívat Dicinon ve formě injekce, 1–2 ampulky každých 6 hodin, dokud se krev nezastaví nebo nezmizí riziko jejího opakování.

Předávkovat

Údaje nejsou k dispozici. Doporučuje se symptomatická léčba.

Interakce

Nemůžete míchat Ditsynon s jinými léky ve stejné stříkačce. Aby se zabránilo antiagregačnímu účinku dextranů, podává se Dicinon jednu hodinu před jejich použitím v dávce 10 mg / kg. Použití etamsylátu po stanoveném období nemá hemostatický účinek. Lék lze kombinovat s menadionem hydrogensiřičitanem sodným, kyselinou aminokapronovou.

Podmínky prodeje

Podmínky skladování

Na suchém a tmavém místě mimo dosah dětí při teplotě nepřesahující 25 stupňů Celsia.

Skladovatelnost

speciální instrukce

Při předepisování pacientům s tromboembolismem v anamnéze trombózy je třeba postupovat opatrně. V případě předávkování antikoagulancii se vyvinou hemoragické komplikace, při jejichž léčbě je nutné mít specifická antidota. Dicinon během těhotenství je předepsán s opatrností.

Lék se také používá ve veterinární medicíně, například pro kočky.

Dicinon během těhotenství

Nedoporučuje se užívat Dicinon během těhotenství, zejména v prvním trimestru, protože údaje o účinku léku během tohoto období nebyly studovány.

Nemělo by se používat během kojení.

Ditsynonovy analogy

Hlavním analogem je lék, který se nazývá stejně jako hlavní účinná látka - Etamsilat.

Což je lepší: Ditsynon nebo Tranexam?

Tranexam je považován za účinnější lék na zastavení krvácení..

Recenze o dicinonu

Recenze dicinonu v tabletách a ampulích naznačují, že lék je velmi účinný způsob, jak zastavit krvácení. Hořká chuť.

Recenze na menstruaci

Skvělé pro silnou menstruaci, pro kterou jsou často užívány.

Recenze během těhotenství

Doporučeno s opatrností, vedlejší účinky však obecně nebyly zaznamenány. Budoucí matky užívají tento lék, těhotenství je úspěšné.

S děložním krvácením

Používá se pod lékařským dohledem. Pomáhá zastavit děložní krvácení. Účinek však může být krátkodobý..

Ditsynonova cena kde koupit

Cena Ditsinonu v tabletách je přibližně 380 rublů za balení po 100 kusech. Kolik stojí tablety na Ukrajině? Můžete si koupit obal za 320-340 UAH.

Cena ampulí Ditsinonu je 530 rublů za 50 kusů. Cena na Ukrajině je 350 - 380 UAH.

Děložní krvácení - příčiny a příznaky, jak zastavit. Dicinon s děložním krvácením

Stránka poskytuje základní informace pouze pro informační účely. Diagnostika a léčba nemocí musí být prováděna pod dohledem odborníka. Všechny léky mají kontraindikace. Je nutná odborná konzultace!

Co je děložní krvácení?

Příčiny děložního krvácení

Příčiny děložního krvácení se mohou lišit. Často jsou způsobeny chorobami dělohy a přívěsků, jako jsou fibroidy, endometrióza, adenomyóza), benigní a maligní nádory. K krvácení může dojít také jako komplikace těhotenství a porodu. Kromě toho dochází k dysfunkčnímu děložnímu krvácení - když bez viditelné patologie na straně pohlavních orgánů dojde k porušení jejich funkce. Jsou spojeny s porušením produkce hormonů, které ovlivňují genitálie (poruchy v systému hypotalamus-hypofýza-vaječníky).

Mnohem méně často mohou být příčinou této patologie takzvaná extragenitální onemocnění (nesouvisející s genitáliemi). Děložní krvácení může nastat s poškozením jater, s nemocemi spojenými s poruchami krvácení (například von Willebrandova choroba). V tomto případě se pacienti kromě dělohy obávají také krvácení z nosu, krvácení z dásní, modřin s drobnými modřinami, prodlouženého krvácení s řezy a dalších příznaků.

Příznaky děložního krvácení

Hlavním příznakem této patologie je výtok krve z pochvy..

Na rozdíl od normální menstruace se děložní krvácení vyznačuje následujícími rysy:
1. Zvýšení objemu vylučované krve. Za normálních okolností se během menstruace uvolní 40 až 80 ml krve. S děložním krvácením se zvyšuje objem ztracené krve až o více než 80 ml. To lze zjistit, pokud bude nutné měnit hygienické výrobky příliš často (každých 0,5 - 2 hodiny).
2. Prodloužené trvání krvácení. Obvykle během menstruace výtok trvá od 3 do 7 dnů. V případě děložního krvácení doba krvácení přesahuje 7 dní.
3. Porušení pravidelnosti výtoku - průměrný menstruační cyklus je 21-35 dnů. Zvýšení nebo snížení tohoto intervalu naznačuje krvácení..
4. Krvácení po pohlavním styku.
5. Postmenopauzální krvácení - ve věku, kdy již menstruace skončila.

Lze tedy rozlišit následující příznaky děložního krvácení:

 • Menoragie (hypermenorea) - nadměrná (více než 80 ml) a prodloužená menstruace (více než 7 dní), zatímco jejich pravidelnost zůstává (dochází po 21-35 dnech).
 • Metroragie je nepravidelné špinění. Vyskytují se častěji uprostřed cyklu a nejsou příliš intenzivní.
 • Menometroragie - prodloužené a nepravidelné krvácení.
 • Polymenorea - menstruace, ke které dochází častěji než o 21 dní později.

Navíc kvůli ztrátě poměrně velkého objemu krve je velmi častým příznakem této patologie anémie s nedostatkem železa (pokles množství hemoglobinu v krvi). To je často doprovázeno slabostí, dušností, závratěmi, bledostí kůže..

Druhy děložního krvácení

V závislosti na době výskytu lze děložní krvácení rozdělit do následujících typů:
1. Děložní krvácení novorozeneckého období je skvrnité špinění z pochvy, ke kterému dochází nejčastěji v prvním týdnu života. Jsou spojeny se skutečností, že během tohoto období dochází k prudké změně v hormonálním pozadí. Přenášejí se samy a nevyžadují léčbu.
2. Děložní krvácení prvního desetiletí (před nástupem puberty) - je vzácné a je spojeno s nádory vaječníků, které mohou vylučovat zvýšené množství pohlavních hormonů (hormonálně aktivní nádory). Dochází tedy k takzvané falešné pubertě..
3. Juvenilní děložní krvácení - vyskytuje se ve věku 12-18 let (puberta).
4. Krvácení během reprodukčního období (ve věku 18 až 45 let) - může být nefunkční, organické nebo spojené s těhotenstvím a porodem.
5. Děložní krvácení v menopauze - v důsledku porušení produkce hormonů nebo onemocnění pohlavních orgánů.

V závislosti na příčině výskytu se děložní krvácení dělí na:

 • Dysfunkční krvácení (může být ovulační a anovulační).
 • Organické krvácení - spojené s genitální patologií nebo systémovými chorobami (například onemocnění krve, jater atd.).
 • Iatrogenní krvácení - dochází v důsledku užívání nehormonální a hormonální antikoncepce, léků, které ředí krev, kvůli instalaci nitroděložních tělísek.

Juvenilní děložní krvácení

Léčba může být v závislosti na stavu symptomatická - používají se následující prostředky:

 • hemostatické léky: dicinon, vikasol, kyselina aminokapronová;
 • dodavatelé dělohy (oxytocin);
 • vitamíny;
 • přípravky železa;
 • fyzioterapeutické postupy.

Pokud je symptomatická léčba nedostatečná, krvácení se zastaví hormonálními léky. Kyretáž se provádí pouze u těžkého a život ohrožujícího krvácení.

Pro prevenci opakovaného krvácení jsou předepsány kurzy vitamínů, fyzioterapie, akupunktura. Po zastavení krvácení jsou předepsány estrogeny progestageny k obnovení normálního menstruačního cyklu. V období zotavení má velký význam otužování a cvičení, správná výživa, léčba chronických infekcí.

Děložní krvácení během reprodukčního období

V reprodukčním období existuje mnoho příčin děložního krvácení. Jedná se hlavně o nefunkční faktory - když dojde k porušení správné produkce hormonů po potratu, na pozadí endokrinních, infekčních onemocnění, stresu, intoxikace, užívání určitých léků.

Během těhotenství může být předčasné děložní krvácení projevem potratu nebo mimoděložního těhotenství. V pozdějších stadiích krvácení v důsledku placenty previa cystický drift. Během porodu je obzvláště nebezpečné krvácení z dělohy, objem ztráty krve může být velký. Častou příčinou krvácení během porodu je abrupce placenty, atonie dělohy nebo hypotenze. V poporodním období dochází ke krvácení kvůli částem membrán zůstávajících v děloze, hypotenzi dělohy nebo poruchám srážení krve.

Příčiny krvácení z dělohy v plodném období mohou často být různá onemocnění dělohy:

 • myom;
 • endometrióza těla dělohy;
 • benigní a maligní nádory těla a děložního čípku;
 • chronická endometritida (zánět dělohy);
 • hormonálně aktivní nádory vaječníků.

Krvácení spojené s těhotenstvím a porodem

V první polovině těhotenství dochází ke krvácení z dělohy, když hrozí přerušení normálu nebo je přerušeno mimoděložní těhotenství. Tyto stavy jsou charakterizovány bolestí v podbřišku, opožděnou menstruací a subjektivními příznaky těhotenství. V každém případě, pokud dojde ke krvácení po zjištění těhotenství, je nutné naléhavě vyhledat lékařskou pomoc. V počátečních fázích spontánního potratu, s včasnou a aktivní léčbou, lze udržet těhotenství. V pozdějších fázích bude nutné provést škrábání.

Mimoděložní těhotenství se může vyvinout ve vejcovodech, děložním čípku. Při prvních známkách krvácení doprovázených subjektivními příznaky těhotenství na pozadí i mírného zpoždění menstruace je nutné naléhavě vyhledat lékařskou pomoc.

Ve druhé polovině těhotenství je krvácení velkým nebezpečím pro život matky a plodu, proto vyžaduje okamžitou lékařskou pomoc. Ke krvácení dochází během placenty previa (když se placenta netvoří podél zadní stěny dělohy, ale částečně nebo úplně blokuje vstup do dělohy), odtržení normálně umístěné placenty nebo při prasknutí dělohy. V takových případech může být krvácení vnitřní nebo vnější a vyžaduje urgentní císařský řez. Ženy, které jsou ohroženy takovými podmínkami, by měly být pod pečlivým lékařským dohledem..

Během porodu je krvácení také spojeno s previem nebo abrupcí placenty. V poporodním období jsou běžné příčiny krvácení:

 • snížený tón dělohy a její schopnost stahovat se;
 • části placenty zbývající v děloze;
 • poruchy krvácení.

V případech, kdy po propuštění z porodnice dojde ke krvácení, musíte okamžitě zavolat sanitku.

Děložní krvácení s menopauzou

Dysfunkční děložní krvácení

Dysfunkční krvácení je velmi často výsledkem umělého nebo spontánního potratu.

Dysfunkční děložní krvácení může být:
1. Ovulační - spojená s menstruací.
2. Anovulační - vyskytují se mezi obdobími.

U ovulačního krvácení existují odchylky v délce a objemu krve vylučované během menstruace. Anovulační krvácení není spojeno s menstruačním cyklem, nejčastěji po zpožděné menstruaci nebo méně než 21 dní po poslední menstruaci.

Dysfunkce vaječníků může způsobit neplodnost, potrat, proto je nesmírně důležité včas konzultovat lékaře, pokud se objeví nepravidelnosti menstruace..

Průlomové děložní krvácení

Průlomové krvácení se nazývá děložní krvácení, ke kterému dochází při užívání hormonální antikoncepce. Takové krvácení může být malé, což je známkou období adaptace na drogu..

V takových případech byste se měli poradit s lékařem a upravit dávku použitého přípravku. Nejčastěji, pokud dojde k průlomovému krvácení, se doporučuje dočasně zvýšit dávku užívaného léku. Pokud se krvácení nezastaví nebo se zvýší, je třeba provést další vyšetření, protože příčinou mohou být různá onemocnění orgánů reprodukčního systému. Také může dojít ke krvácení, když jsou stěny dělohy poškozeny nitroděložním tělískem. V tomto případě je nutné spirálu co nejdříve odstranit..

Kterého lékaře mám kontaktovat kvůli krvácení z dělohy?

Pokud dojde k děložnímu krvácení, bez ohledu na věk ženy nebo dívky, měli byste se poradit s gynekologem (zaregistrovat se). Pokud krvácení z dělohy začíná u dívky nebo mladé dívky, je vhodné kontaktovat dětského gynekologa. Pokud je však z nějakého důvodu nemožné se k takové osobě dostat, měli byste kontaktovat běžného gynekologa předporodní kliniky nebo soukromé kliniky.

Bohužel, děložní krvácení může být známkou nejen dlouhodobého chronického onemocnění vnitřních pohlavních orgánů ženy, u kterého je nutné plánované vyšetření a léčba, ale také příznaků urgentního stavu. Nouzové podmínky znamenají akutní onemocnění, při nichž žena potřebuje urgentní kvalifikovanou lékařskou péči, aby si zachránila život. A pokud taková pomoc není poskytnuta pro naléhavé krvácení, žena zemře.

Proto je nutné konzultovat gynekologa v polyklinice o krvácení z dělohy, pokud nejsou žádné známky nouze. Pokud je děložní krvácení kombinováno se známkami nouze, měli byste okamžitě zavolat sanitku nebo použít vlastní dopravu, abyste se co nejdříve dostali do nejbližší nemocnice s gynekologickým oddělením. Zvažte, ve kterých případech by mělo být děložní krvácení považováno za nouzové.

Nejprve by si všechny ženy měly být vědomy toho, že děložní krvácení v jakékoli fázi těhotenství (i když těhotenství není potvrzeno, ale existuje minimálně týdenní zpoždění) by mělo být považováno za nouzové, protože krvácení je obvykle vyvoláno život ohrožujícími plody a budoucími matky s podmínkami, jako je odtržení placenty, potrat atd. A za takových podmínek by měla být ženě poskytnuta kvalifikovaná pomoc, která jí zachrání život a pokud je to možné, zachrání život plodícího plodu..

Za druhé, děložní krvácení, které začalo během pohlavního styku nebo nějaký čas po něm, by mělo být považováno za známku stavu nouze. Takové krvácení může být způsobeno patologií těhotenství nebo vážným traumatem genitálií během předchozího pohlavního styku. V takové situaci je nezbytná pomoc ženy, protože v její nepřítomnosti se krvácení nezastaví a žena zemře na ztrátu krve, neslučitelnou se životem. Chcete-li v takové situaci zastavit krvácení, je nutné sešití všech slz a poranění vnitřních pohlavních orgánů nebo ukončení těhotenství..

Zatřetí, krvácení z dělohy, které se ukázalo být hojné, se v průběhu času nezmenšuje, je kombinováno se silnou bolestí v dolní části břicha nebo dolní části zad, způsobuje prudké zhoršení pohody, bledost, snížený tlak, bušení srdce, zvýšené pocení a případně mdloby by měly být považovány za nouzové. Společnou charakteristikou nouze s krvácením z dělohy je skutečnost, že se ženě výrazně zhoršuje její blahobyt, když nemůže vykonávat jednoduché každodenní a každodenní činnosti (nedokáže vstát, otočit hlavu, je pro ni obtížné mluvit, pokud se snaží sedět v posteli, okamžitě spadne atd.), ale doslova leží ve vrstvě nebo je dokonce v bezvědomí.

Jaké testy a vyšetření může lékař předepsat na děložní krvácení?

Navzdory skutečnosti, že děložní krvácení může být vyvoláno různými nemocemi, při jejich výskytu se používají stejné vyšetřovací metody (analýzy a instrumentální diagnostika). To je způsobeno skutečností, že patologický proces s děložním krvácením je lokalizován ve stejných orgánech - děloze nebo vaječnících.

Kromě toho se v první fázi provádějí různá vyšetření k posouzení stavu dělohy, protože děložní krvácení je nejčastěji způsobeno patologií tohoto konkrétního orgánu. A pouze v případě, že po vyšetření nebyla zjištěna patologie dělohy, používají se metody zkoumání práce vaječníků, protože v takové situaci je krvácení způsobeno poruchou regulační funkce vaječníků. To znamená, že vaječníky neprodukují potřebné množství hormonů v různých obdobích menstruačního cyklu, a proto dochází ke krvácení jako reakce na hormonální nerovnováhu..

Při krvácení z dělohy tedy lékař nejprve předepíše následující testy a vyšetření:

 • Obecná analýza krve;
 • Koagulogram (ukazatele systému srážení krve) (registrace);
 • Gynekologické vyšetření (přihlášení) a vyšetření v zrcadlech;
 • Ultrazvuk pánevních orgánů (přihlásit se).

K posouzení stupně ztráty krve a toho, zda se u ženy vyvinula anémie, je zapotřebí kompletní krevní obraz. Obecný krevní test vám také umožňuje zjistit, zda v těle existují zánětlivé procesy, které mohou způsobit nefunkční děložní krvácení.

Koagulogram vám umožňuje posoudit práci systému srážení krve. A pokud parametry koagulogramu nejsou normální, měla by žena konzultovat a podstoupit nezbytnou léčbu u hematologa (zaregistrovat se).

Gynekologické vyšetření umožňuje lékaři cítit rukama různé novotvary v děloze a vaječnících, určit přítomnost zánětlivého procesu změnou konzistence orgánů. A vyšetření v zrcadlech vám umožňuje vidět děložní čípek a pochvu, identifikovat novotvary v cervikálním kanálu nebo podezření na rakovinu děložního čípku.

Ultrazvuk je vysoce informativní metoda, která umožňuje detekovat záněty, nádory, cysty, polypy v děloze a vaječnících, hyperplazii endometria a endometriózu. To znamená, že ve skutečnosti dokáže ultrazvuk detekovat téměř všechna onemocnění, která mohou způsobit děložní krvácení. Bohužel je však informační obsah ultrazvuku pro konečnou diagnózu nedostatečný, protože tato metoda poskytuje pouze orientaci v diagnostice - například ultrazvuk dokáže detekovat děložní myomy nebo endometriózu, ale zjistit přesnou lokalizaci tumoru nebo ektopických ložisek, určit jejich typ a posoudit stav orgánu a okolní tkáně - není povoleno. Ultrazvuk tedy umožňuje určit typ stávající patologie, ale k objasnění jejích různých parametrů a zjištění příčin tohoto onemocnění je nutné použít další vyšetřovací metody.

Když se provádí gynekologické vyšetření, vyšetření v zrcadlech, ultrazvukové vyšetření a obecný krevní test a koagulogram, záleží na tom, jaký patologický proces byl detekován v genitáliích. Na základě těchto vyšetření může lékař předepsat následující diagnostické manipulace:

 • Samostatná diagnostická kyretáž (registrace);
 • Hysteroskopie (registrace);
 • Zobrazování magnetickou rezonancí (registrace).

Pokud je tedy zjištěna hyperplazie endometria, polypy cervikálního kanálu nebo endometria nebo endometritida, lékař obvykle předepíše samostatnou diagnostickou kyretáž následovanou histologickým vyšetřením materiálu. Histologie vám umožňuje pochopit, zda se v děloze nachází maligní nádor nebo malignita normálních tkání. Kromě kyretáže může lékař předepsat hysteroskopii, během níž se děloha a cervikální kanál vyšetřují zevnitř speciálním zařízením - hysteroskopem. V tomto případě se obvykle nejprve provede hysteroskopie a poté kyretáž..

Pokud byly zjištěny fibroidy nebo jiné nádory dělohy, lékař předepíše hysteroskopii, aby prozkoumal dutinu orgánu a viděl novotvar okem.

Pokud byla zjištěna endometrióza, může lékař předepsat zobrazování magnetickou rezonancí, aby objasnil umístění ektopických ložisek. Navíc, pokud je zjištěna endometrióza, může lékař předepsat krevní test na obsah folikuly stimulujících, luteinizačních hormonů, testosteronu, aby objasnil příčiny onemocnění..

Pokud byly detekovány cysty, nádory nebo záněty ve vaječnících, další vyšetření se neprovádějí, protože nejsou nutná. Jediná věc, kterou může lékař v tomto případě předepsat, je laparoskopická operace (přihlášení) k odstranění novotvarů a konzervativní léčba zánětlivého procesu.

V případě, že podle výsledků ultrazvuku (přihlášení), gynekologického vyšetření a vyšetření v zrcadlech nebyla zjištěna žádná patologie dělohy nebo vaječníků, předpokládá se nefunkční krvácení v důsledku porušení hormonální rovnováhy v těle. V takové situaci lékař předepíše následující testy ke stanovení koncentrace hormonů, které mohou ovlivnit menstruační cyklus a vzhled děložního krvácení:

 • Krevní test na hladinu kortizolu (hydrokortizonu);
 • Krevní test na hladinu hormonu stimulujícího štítnou žlázu (TSH, thyrotropin);
 • Krevní test na hladinu trijodtyroninu (T3);
 • Krevní test na hladinu tyroxinu (T4);
 • Krevní test na přítomnost protilátek proti peroxidáze štítné žlázy (AT-TPO);
 • Krevní test na přítomnost protilátek proti tyreoglobulinu (AT-TG);
 • Krevní test na hladinu folikuly stimulujícího hormonu (FSH);
 • Krevní test na hladinu luteinizačního hormonu (LH);
 • Krevní test na hladinu prolaktinu (registrace);
 • Krevní test na hladinu estradiolu;
 • Krevní test na dehydroepiandrosteron sulfát (DEA-S04);
 • Krevní test na hladinu testosteronu;
 • Krevní test na hladinu globulinu vázajícího pohlavní hormony (SHBG);
 • Krevní test na hladinu 17-OH progesteronu (17-OP) (registrace).

Léčba děložního krvácení

Léčba děložního krvácení je primárně zaměřena na zastavení krvácení, doplnění ztráty krve a odstranění příčiny a prevenci. Všechno krvácení je léčeno v nemocničním prostředí, protože v první řadě je nutné provést diagnostická opatření ke zjištění jejich příčiny.

Metody zastavení krvácení závisí na věku, jejich příčině a závažnosti stavu. Jednou z hlavních metod chirurgické kontroly krvácení je samostatná diagnostická kyretáž - pomáhá také identifikovat příčinu tohoto příznaku. K tomu se pošle škrábání endometria (sliznice) k histologickému vyšetření. Kyretáž se neprovádí s mladistvým krvácením (pouze pokud silné krvácení nezastaví pod vlivem hormonů a je život ohrožující). Dalším způsobem, jak zastavit krvácení, je hormonální hemostáza (užívání velkých dávek hormonů) - estrogenní nebo kombinovaná perorální antikoncepce (non-ovlon, rigevidon, mersilon, marvelon).

Během symptomatické léčby se používají následující léky:

 • hemostatické léky (vikasol, dicinon, kyselina aminokapronová);
 • dodavatelé dělohy (oxytocin);
 • při nízkých hodnotách hemoglobinu - přípravky železa (maltofer, fenul) nebo krevní složky (čerstvá zmrazená plazma, erytrocytová hmota);
 • vitamíny a krevní cévy (askorutin, vitamíny C, B6, V12, kyselina listová).

Po zastavení krvácení zabraňte jejich obnově. V případě dysfunkce se jedná o léčbu hormonálními léky (kombinovaná perorální antikoncepce nebo gestageny), instalací nitroděložního tělíska produkujícího hormony (Mirena). Pokud je zjištěna nitroděložní patologie, léčba chronické endometritidy, polypů endometria, myomů dělohy, adenomyózy, hyperplazie endometria.

Hemostatické látky používané pro dělohu
krvácející

Dicinon s děložním krvácením

Dicinon (ethamsylát) je jedním z nejběžnějších léků používaných k děložnímu krvácení. Patří do skupiny hemostatických (hemostatických) léků. Dicinon působí přímo na stěny kapilár (nejmenších cév), snižuje jejich propustnost a křehkost, zlepšuje mikrocirkulaci (průtok krve v kapilárách) a také zlepšuje srážení krve v místech, kde jsou poškozeny malé cévy. Nezpůsobuje však hyperkoagulaci (zvýšené krevní sraženiny) a neomezuje krevní cévy.

Lék začíná působit během 5-15 minut po intravenózním podání. Jeho účinek trvá 4-6 hodin.

Dicinon je kontraindikován v následujících případech:

 • trombóza a tromboembolismus;
 • maligní onemocnění krve;
 • přecitlivělost na léčivo.

Způsob podání a dávku stanoví lékař v každém případě krvácení. U menoragií se doporučuje užívat dicinon v tabletách, počínaje 5. dnem očekávané menstruace a končí pátým dnem následujícího cyklu.

Co dělat s prodlouženým děložním krvácením?

U dlouhodobého děložního krvácení je důležité co nejdříve vyhledat lékařskou pomoc. Pokud existují známky těžké anémie, musíte zavolat sanitku, abyste zastavili krvácení a další pozorování v nemocnici.

Hlavní příznaky anémie:

 • těžká slabost;
 • závrať;
 • snížení krevního tlaku;
 • zvýšená srdeční frekvence;
 • bledost kůže;
 • mdloby.

Lidové léky

Jako lidové léky k léčbě děložního krvácení se používají odvar a výtažky z řebříčku, vodního pepře, pastýřské kabelky, kopřivy, malinových listů, hořáku a dalších léčivých rostlin. Zde je několik jednoduchých receptů:
1. Nálev bylinkového řebříčku: 2 čajové lžičky suchých bylin se zalijí sklenicí vroucí vody, trvají 1 hodinu a filtrují se. Vezměte 4krát denně, 1/4 šálku infuze před jídlem.
2. Infuze byliny z pastýřské kabelky: 1 polévková lžíce suché trávy se nalije sklenicí vroucí vody, trvá na 1 hodinu, po předchozím zabalení a přefiltrování. Vezměte 1 lžíci 3-4krát denně před jídlem.
3. Infuze kopřivy: 1 lžíce suchých listů se nalije sklenicí vroucí vody, vaří se 10 minut na mírném ohni, poté se ochladí a zfiltruje. Vezměte 1 lžíci 4-5krát denně.

Použití lidových prostředků je přípustné pouze po konzultaci s lékařem, protože děložní krvácení je příznakem různých nemocí, často docela závažných. Proto je nesmírně důležité zjistit příčinu tohoto stavu a zahájit léčbu co nejdříve..

Autor: Pashkov M.K. Koordinátor projektu obsahu.

Dicinon s děložním krvácením

Dicinon a další léky k zastavení děložního krvácení

Musí být zastaveno děložní krvácení, které nezačne v obvyklou dobu. Za tímto účelem se používají různé techniky. Vše závisí na údajné příčině patologie, věku pacienta a dalších individuálních charakteristikách. V mladém věku, protože nefunkční děložní krvácení má hormonální příčiny, je zastaveno stejným hormonálním způsobem. Orální antikoncepce se obvykle předepisuje v nárazové dávce s postupným snižováním. A v budoucnu, abyste se takovým situacím vyhnuli, užívejte pilulky pravidelně, několik měsíců.

Když se rozhodne, jak zastavit děložní krvácení u dospělé ženy, zatímco výtok je velmi hojný, jedna vložka navlhne za méně než hodinu, poté se provede kyretáž děložní dutiny pomocí hysteroskopie. Faktem je, že důvodem je pravděpodobně novotvar v děloze nebo hyperplazie endometria. A téměř vždy jsou odstraněny chirurgicky..

Použití dicinonu k děložnímu krvácení je odůvodněno nepříliš hojným vylučováním a při vyloučení organických patologií. To znamená, že netehotná žena prostě měla „hormonální posun“, nebo je to důsledek zavedení nitroděložní antikoncepce. Doma jsou tablety dicinony předepsány pro děložní krvácení. A intramuskulárně a kapat se podává v nemocnici. Název účinné látky tohoto léku, o kterém je známo mnoha, je ethamsylát.

Jak užívat dicinon s děložním krvácením nejlépe poradí lékař. Obvykle jsou to 3-4 tablety denně. Současně však nelze očekávat rychlé zastavení krve. Nedávno byly provedeny srovnávací studie tohoto léku a modernějšího - tranexamu. Ukázalo se tedy, že to druhé je mnohem efektivnější. Užívejte 2 tablety třikrát denně. A krev přestane téct druhý den.

Je známo, že dicinon není tak účinný při děložním krvácení během těhotenství; mnoho žen tvrdí, že jim pomohl pouze tranexam. A dicinon vykazoval víceméně významné výsledky, které byly hodnoceny tvorbou hematomu v děloze, pouze pátý den.

Netehotným ženám se místo dicinonu často předepisuje vikasol. Má přibližně stejnou účinnost. Souběžně s vikasolem se obvykle provádějí intramuskulární injekce oxytocinu - lék, který stahuje dělohu, také přispívá k jejímu rychlému vyprázdnění a zastavení krvácení.

Dicinon je správnou volbou pro léčbu děložního krvácení

Ženy se často obávají krvácení z dělohy, které má různé příčiny. V arzenálu lékařů existuje velké množství nástrojů, které pomáhají vyrovnat se s touto patologií. Dicinon je jedním z nejpopulárnějších, nejúčinnějších a nejlevnějších léků.

Proč dochází k děložnímu krvácení?

Vypouštění krve z ženských pohlavních orgánů, které není přirozeně naprogramováno, je abnormálním stavem a vyžaduje léčbu. Existuje mnoho příčin děložního krvácení. Proto byla vytvořena klasifikace hlavních faktorů ovlivňujících tělo žen, které mohou způsobit krvácení z dělohy..

Podmíněně existují 2 hlavní kategorie důvodů:

 1. Patologie vznikající z nemocí a stavů, které nemají vliv na reprodukční systém:
  • infekce:
   • sepse;
   • úplavice;
   • tyfus;
  • krevní nemoci:
   • vaskulitida;
   • hemofilie;
  • metabolické onemocnění;
  • patologie v práci kardiovaskulárního systému;
  • cirhóza jater.
 2. Nemoci, patologie a stavy související s reprodukčním systémem:
  • nádory (benigní a maligní) dělohy a / nebo vaječníků;
  • prasklé cysty a / nebo vaječníky;
  • genitální infekce;
  • zánětlivé procesy dělohy:
   • endometritida;
   • cervicitida;
   • eroze;
  • menopauza;
  • patologie během těhotenství;
  • puberta.

Nejčastěji se vaginální / děložní krvácení vyskytuje v menopauze, kdy je ženské tělo velmi náchylné k vlivu negativních vnějších faktorů.

Děložní krvácení se dělí na nefunkční a průlomové. Jakýkoli projev krvácení z dělohy vyžaduje nouzová opatření zaměřená na zastavení krvácení a identifikaci (s následnou eliminací / léčbou) skutečných příčin tohoto stavu.

Dicinon pro děložní krvácení: účinnost a proveditelnost

Primárními předlékařskými opatřeními k zastavení děložního krvácení, aby se zabránilo velké ztrátě krve, je zajištění úplného odpočinku a použití hemostatických látek (pouze v naléhavých případech).

Mezi léky, které mohou snížit množství krevních sekrecí, je nejoblíbenější Dicinon. Lze jej najít v jakémkoli řetězci lékáren.

Ditsinon je vědecký a farmaceutický vývoj známé společnosti LEK (Slovinsko). Léčivo je založeno na účinné účinné látce etamsylátu, která má následující vlastnosti:

 • angioprotektivní;
 • hemostatický;
 • stimulující.

Etamsylát na bázi dicinonu podporuje tvorbu krevních destiček, jejich agregaci a aktivitu. Tento lék pomáhá při tvorbě tromboplastinu, který v důsledku toho snižuje krvácení. Dicinon zabraňuje zničení krevních cév a také pomáhá snižovat křehkost a normalizuje jejich propustnost v různých patologických procesech. Zlepšuje mikrocirkulaci krve bez tvorby trombů.

Mírný hemostatický účinek je patrný již 15–30 minut po užití léku a nejvyšší vrchol účinnosti je pozorován po 1–2 hodinách. Účinek léku netrvá déle než šest hodin a poté další den zeslábne.

Lék je dostupný ve dvou formách: roztok pro intramuskulární nebo intravenózní vnitřní podání a tablety. V předlékařské praxi se používá tabletový přípravek. V ostatních případech vyžaduje použití tohoto léku zvláštní předpis lékaře v nemocničním prostředí..

Za nejúčinnější způsob použití se považuje intravenózní podání dicinonu..

Složení a popis léku Ditsynon

Jak již bylo zmíněno, hlavní účinnou látkou v jakékoli formě uvolňování léčiva je ethamsylát. Jako součást tablet a injekcí je jeho množství 250 mg.

Zbytek komponent tabletovaného Dicinonu je pomocný:

 • kukuřičný škrob;
 • laktóza;
 • kyselina citronová;
 • stearan hořečnatý;
 • povidon K25.

Tablety jsou bikonvexní, bílé, s půlicí rýhou. Baleno v blistru s 10 jednotkami.

Roztok pro intramuskulární a intravenózní podání ve svém složení (s výjimkou účinné látky) má následující další složky:

 • disulfid sodný;
 • hydrogenuhličitan sodný (k úpravě úrovně pH);
 • destilovaná voda.

Lék je bezbarvá kapalina ve 2 ml ampulích z neutrálního průhledného skla se speciálními značkami pro správné otevření. Bod zlomu je označen barevnou barvou. Ampule jsou baleny ve speciálních blistrech po 5 nebo 10 kusech.

Když je lék předepsán

Jakékoli krvácení může sloužit jako indikace pro použití přípravku Ditsynon. Nejčastěji se však tento lék používá pro patologické stavy, kdy existuje nebezpečí velké ztráty krve. Mohou to být následující typy děložního krvácení:

 • nefunkční, když selhávají vaječníky;
 • hojné, není doprovázeno bolestí a vyplývá z potratů, infekce, fibroidů;
 • průlom s hormonální nerovnováhou nebo na pozadí poranění;
 • hypotonické, s minimálním tonusem dělohy, obvykle po potratu nebo porodu.

Aplikace během těhotenství

Pokud se však během těhotenství objeví krvácení z genitálií, měli byste se zdržet užívání přípravku Dicinon samostatně, protože pouze lékař může správně posoudit situaci a rozhodnout o vhodnosti užívání tohoto léku.

Užívání drogy během období nosení dítěte je možné pouze tehdy, když potenciální přínos pro ženu převáží možná rizika pro nenarozené dítě. Pokud je nutné užívat drogu během laktace, kojení by mělo být zastaveno.

Použití v dětství

Látku lze použít k léčbě děložního krvácení u dětí pouze v souladu s dávkami předepsanými lékařem. V takových případech je třeba přísně upravit věk a váhu pacienta..

Kontraindikace a funkce aplikace

Existuje mnoho kontraindikací pro použití tohoto léku. Ditsynon nemůžete použít pro následující nemoci a stavy:

 • trombóza;
 • tromboembolismus;
 • hemoblastóza u dětí do 12 let;
 • akutní porfyrie;
 • krvácení a krvácení způsobené přebytkem dávky antikoagulancií;
 • zvýšená náchylnost těla k lékovým složkám.

Zvláštní podmínky

Lék by měl být používán s extrémní opatrností k léčbě pacientů trpících vrozenou intolerancí laktózy, vrozeným nedostatkem laktózy. Je třeba mít na paměti, že denní příjem mléčného cukru by neměl překročit 5 g (1 tableta léčiva obsahuje téměř 60 mg laktózy).

Nepoužívejte současně léčivo a roztoky hydrogenuhličitanu sodného a laktátu sodného.

Pokud používáte lék v injekci, nelze jej míchat s jinými látkami ve stejné stříkačce! Je zakázáno používat Ditsynon, když se v roztoku objeví barevný odstín.!

Vedlejší efekty

Během léčby jsou možné vedlejší účinky, které zmizí po vysazení léku.

 1. Ze strany centrálního a periferního nervového systému lze pozorovat následující:
  • bolest hlavy;
  • závrať;
  • necitlivost dolních končetin.
 2. Z trávicího traktu:
  • nevolnost;
  • pálení žáhy;
  • tíže v žaludku;
  • nadýmání.
 3. Alergie.
 4. Nižší krevní tlak.
 5. Zarudnutí kůže obličeje.

Způsob aplikace

Užívání léku bez lékařského předpisu je možné pouze jako sanitka, která čeká na kvalifikované ošetření. V takovém případě by neměla jedna dávka přípravku Dicinon překročit 2 tablety (pro dospělé).

V budoucnu je lék předepsán ošetřujícím lékařem, pokud je jeho použití považováno za vhodné. Délka léčby závisí na účinnosti.

Jak vyměnit lék

Dicinon má řadu analogů, které se často používají při léčbě děložního krvácení. Jedná se o léky z hemostatické řady, které lze použít k zastavení toku krve z dělohy..

Analogy léků - tabulka

Název drogyLéčivá látkaUvolněte formulářeKontraindikace pro použitíMožnost použití během těhotenstvíprůměrné nákladyVýrobce léků
Imunnínormální lidský koagulační faktor IX (vysoce purifikovaný)lyofilizát pro přípravu infuzního roztoku
 • alergie;
 • tachykardie;
 • angina pectoris;
 • infarkt myokardu.
Ne8500 RUB pro 1 láhev 5 mlBaxter AG (Rakousko)
Vikasolmenadion bisulfit sodný
 • roztok pro intramuskulární podání;
 • pilulky;
 • prášková látka.
 • tromboembolismus;
 • hemolytická nemoc;
 • hyperkoagulace.
Anood 20 do 70 rublů. na balení
 • Biosyntéza;
 • Farmaceutický standard;
 • Chemický závod Irbit;
 • Moskhimpharmaceuticals;
 • Binnopharm (Rusko).
Innonafactornonakog alfalyofilizát pro přípravu roztoku pro intravenózní podáníNe2400 rublů za 1 láhev 250 IUGenerium CJSC (Rusko)
Vilate
 • koagulační faktor VIII;
 • von Willebrandův faktor.
 • přecitlivělost;
 • věk do 6 let.
opatrně11 000-15 000 rublů. za baleníOctapharma Pharmaceutika Produktion GmbH (Rakousko)
Gordoxaprotininintravenózní roztokpřecitlivělostAno5000 rublů pro 5 ampulíGedeon Richter (Maďarsko)
Tranexamkyselina tranexamová
 • roztok pro intravenózní podání;
 • potahované tablety.
 • přecitlivělost;
 • subarachnoidální krvácení.
až 1800 rublů na balíček
 • Mir-Pharm LLC;
 • NIZHFARM (Rusko).
Kyselina aminokapronovákyselina aminokapronová
 • infuzní roztok;
 • prášková látka.
přecitlivělostaž 1700 rublů na 100 ml
 • Moskhimpharmaceuticals;
 • Dalkhimpharm;
 • Alium;
 • Medpolymer;
 • East Farm (Rusko).
Emoclot D.I.aktivita lidského koagulačního faktoru VIII v kombinaci s von Willebrandovým faktoremlyofilizát pro přípravu infuzního roztokuod 6000 do 12000 za balíčekKedrion S.p.A., (Itálie)
Etamsilatetamsylát
 • roztok pro intramuskulární podání;
 • prášky.
 • trombóza;
 • tromboembolismus;
 • přecitlivělost;
 • hemoblastóza;
 • porfyrie;
 • krvácení.
opatrněaž 4000 rublů na balíčekBiosyntéza JSC (Rusko)

Fotogalerie analogů

Recenze o dicinonu

Účinnost drogy Ditsynon lze posoudit podle skutečných recenzí spotřebitelů.

... Moje kritické dny přišly o něco dříve, než se očekávalo, a výtok byl velmi hojný. Zdálo se, že je to v pořádku, protože začaly mé závratě a v mých očích byla strašně tma - moje tělo se nedokázalo vyrovnat se ztrátou krve. Na pomoc se dostala vynikající droga vyrobená ve Slovinsku, Dicinon. Lékař předepsal, že se má užívat 3krát denně, účinek se dostaví za několik hodin, kromě toho pomáhá nejen při silné menstruaci.

Anastazy, Rusko, Moskva
http://otzovik.com/review_1125892.html

Děložní krvácení mě zcela překvapilo. S něčím takovým jsem se ještě nestretl, a tak jsem okamžitě běžel k lékaři. Ještě před stanovením diagnózy lékař předepsal Dicinon po dobu 5 dnů... Tablety jsou malé. Chuť je štiplavá, kysele hořká, je lepší okamžitě polknout. Pila, 1 ks. 3x denně. Výsledek se dostavil 4. den.

Instinkt, Rusko, Kemerovo
http://otzovik.com/review_1860022.html

Bylo to šťastné období - otěhotněla jsem, všechno šlo dobře, ale v pátém týdnu těhotenství jsem začala mít podivný hnědý výtok (omlouvám se za podrobnosti), přirozeně jsem zpanikařila, šla rovnou ke gynekologovi, okamžitě mě poslala na ultrazvukové vyšetření, ultrazvukové vyšetření Řekli, že došlo k abrupci placenty, gynekolog mě chtěl dát do nemocnice, ale já jsem odmítl ústavní léčbu, protože s nikým neměla nechat první dítě, a ona mi napsala domácí léčbu a fyzický a sexuální odpočinek, předepsané léky, z toho hemostatické byl DICINON, všechny ostatní prostě zesilovaly, bylo nutné užívat DICINON 5 dní 3krát denně, 1 tabletu, druhý den užívání léku se hnědý výtok zastavil, po týdnu léčby ultrazvukem nebylo zjištěno odtržení placenty, řekli, že je vše v pořádku... Pomáhá také těm, kteří mají silnou menstruaci a nepravidelný cyklus. Užívejte ho pouze po konzultaci s lékařem, jinak nikdy nevíte. Obecně je lék vynikající!

SANIYA
http://irecommend.ru/content/pomog-sokhranit-beremennost-0

Dicynon tablety vzal můj přítel. Neustále má nějaké problémy, často jsou tu dlouhá období. Za prvé, byly hojné; v den pokládky bylo utraceno nespočetné množství. Zadruhé, menstruace trvala 10–12 dní a gynekolog jí předepsal pít tablety Ditsynon. Vzala jim jednu tabletu třikrát denně. Ke zlepšení došlo již druhý den. Měsíčních období bylo méně a doba ve dnech se také snížila. Vypila celkem 3 dny. Tablety Ditsynon lze pít s jakýmkoli krvácením. Doporučuji každému, aby takové tablety užíval ke krvácení, jsou levné, ale velmi účinné. Tablety Ditsynon jsou dobře snášeny, nezpůsobují žádné vedlejší účinky. Tablety je třeba zapít vodou..

Julya
http://otzyvy.pro/reviews/otzyvy-dicinon-9385.html

Ženské tělo je citlivý systém (stejně jako mužský), stres, podchlazení a nejrůznější experimenty na sobě, dříve nebo později, bohužel ovlivňují naše zdraví. Jednou jsem měl nepříjemný důsledek - nefunkční děložní krvácení. Lékař nedokázal pojmenovat důvod, ale diagnózu stanovil okamžitě. Aby se to však potvrdilo, byl nutný ultrazvuk pánevních orgánů. A jak to můžete udělat, když, promiňte, krev je jako z neřezaného selata... Lékař mi předepsal kapátka a předepsal dicinon, hemostatikum. V tabletách. Po těchto kapátcích jsem ještě několik dní musel užívat dicinon. Jasně si pamatuji, že krvácení se zastavilo 3. den užívání dicinonu. Ne moc rychle. Ale pomohlo to. A konečně jsem mohl podstoupit ultrazvukové vyšetření. Nic neprokázalo, pouze potvrdilo absenci důvodů pro krvácení. A je to.

Lacrimosa 7002
http://citykey.net/review/krovoostanavlivayuschee-sredstvo

Pokyny pro drogu - video

Dicinon je lék, který může poskytnout rychlou úlevu v případě náhlého krvácení z dělohy. Použití tohoto léku z jakéhokoli důvodu se však nedoporučuje..

Po narození dítěte dochází na pozadí obnovy procesů probíhajících v těle ženy jako celku ke změnám v jejím menstruačním cyklu..Menstruace se může zpozdit, jít nepravidelně a na chvíli úplně zmizet.