Jak se přípravek Ditsynon užívá k děložnímu krvácení?

Mnoho žen má stejný problém - děložní krvácení. Jsou způsobeny hormonální poruchou nebo vážným onemocněním. Specialisté nejčastěji předepisují Dicinon pro krvácení z dělohy.

Droga má jiné jméno - Etamsilat. Patří do skupiny hemostatik, která mohou zastavit krvácení. V gynekologii a porodnictví se Ditsynon používá k následujícím účelům:

 • zastavit krvácení;
 • zvýšit stimulaci fyziologických akcí v těle a urychlit srážení krve;
 • lék je schopen urychlit zrání krevních destiček, zahušťují krev, což vede k rychlé srážení;
 • lék zvýší rychlost uvolňování krevních destiček z kostní dřeně.

Další pozitivní vlastností přípravku Ditsynon je posílení stěn kapilár a krevních cév. To snižuje pravděpodobnost poškození cév, a to navzdory skutečnosti, že léčba zvyšuje krevní oběh.

Lék zastavuje krvácení v důsledku růstu tromboplastinu. Ve výsledku se uvolňuje prostacyklin, který pomáhá zastavit ztrátu krve..

Dicinon, i když zastavuje krvácení, nepřispívá k tvorbě nových krevních sraženin, nezvyšuje srážení krve a nezvyšuje krevní tlak.

Lék se vyrábí v různých formách:

 • v tabletách;
 • v ampulích.

Jedna tableta obsahuje 250 ml etamzilit. V jedné ampuli - 1 nebo 2 ml 5% roztoku.

Působení Dicinonu na děložní krvácení

Co způsobuje děložní krvácení? Kvůli zničení kapilár. Dicinon je navržen speciálně pro ně. Jeho pozitivní dopad lze rozdělit do tří fází:

 1. Krvácení se začíná snižovat.
 2. Krvácení se úplně zastaví.
 3. Snížená ztráta krve.

Dicinon nejen zastaví krvácení, ale také posílí kapiláry.

Návod k použití

Specialista na děložní krvácení doporučuje pít Dicinon v kurzech. Začnou ho pít od pátého dne menstruačního cyklu po dobu 10 dnů. Přestávka se provádí až do dalšího menstruačního cyklu. Kurz musí být opakován 2-3krát..

Dávka léku předepisuje gynekolog. Nejčastěji se 1-2 tablety předepisují 4krát denně. Interval mezi dávkami je 4–6 hodin. Dávkování nelze zvýšit samostatně, musíte se určitě poradit s odborníkem. Pokud nebudou dodrženy pokyny k použití, může se celkový stav pacienta zhoršit, zejména pokud je těhotnou ženou..

Pokud je pacient v nemocnici, lékař předepíše injekci přípravku Ditsynon intravenózně nebo intramuskulárně. Před předepsáním dávky léku gynekolog zjistí příčinu onemocnění. Tohle by mohlo být:

 • benigní nebo maligní nádor;
 • rakovina děložního hrdla;
 • odstranění nitroděložního tělíska;
 • zánětlivý proces v děloze.

Dlouhodobé užívání léku je předepsáno pouze ve třech případech:

 1. Dysfunkční ztráta krve.
 2. Ztráta krve způsobená zánětem.
 3. Věkové krvácení z dělohy.

Pokud pacient pije pilulky, všimne si účinku léčby do 4-5 hodin. Pokud se podá intramuskulárně, výsledek bude patrný po 40 minutách a při intravenózním použití se ztráta krve sníží po 10 až 15 minutách.

Kontraindikace léku

Ditsynon má řadu kontraindikací:

 • osteosarkom;
 • porfyrie;
 • leukémie;
 • individuální nesnášenlivost složek léčiva;
 • nelze použít pro nedostatek glukózy a laktózy.

Neužívejte léky, pokud je krvácení způsobeno dlouhodobým užíváním antikoagulancií. Například Fenindion, Warfarin nebo Heparin. V tomto případě odborník předepíše léčbu antidotem..

Dicinon by měl být užíván s opatrností a pod neustálým lékařským dohledem v případě trombózy nebo tromboembolismu, jakož i zvýšené srážlivosti krve. Při používání léků a pacientů s onemocněním ledvin nebo jater musíte být opatrní.

Vedlejší efekty

Ditsynon má několik vedlejších účinků, ale stále jsou:

 1. Může se objevit pálení žáhy nebo nevolnost. Zřídka, ale v epigastrické oblasti je těžkost a nepohodlí.
 2. Objevují se závratě nebo bolesti hlavy. Někdy se vědomí zakalí.
 3. Krevní tlak se může snížit, obličej zčervená.
 4. Alergická reakce ve formě vyrážky.

Ditsynon byste neměli užívat pro těhotné ženy, protože účinek léčby na plod nebyl vědecky prokázán. Používá se pouze v extrémních případech, kdy potřebujete rychle zastavit děložní krvácení u těhotné ženy..

Interakce s jinými léky

V jedné stříkačce spolu s Dicinonem nemůžete sbírat žádný lék. Přidává se pouze do roztoků, které se používají pro vnitřní kapkovou infuzi.

Lék je kombinován pouze s několika hemostatickými léky:

 • Vikasal;
 • Kyselina aminokapronová;
 • dextrans - náhražky plazmy.

Nepoužívejte jej současně s přípravkem Tranexam, protože to zvyšuje pravděpodobnost zvýšené aktivace tvorby trombů.

Recenze o dicinonu

Maria, Vorkuta: „Během prvního těhotenství mě předepsal Ditsynon gynekolog. Na začátku druhého měsíce se začal objevovat krvavý výtok. Lékař řekl, že se jedná o příznaky hrozícího potratu. Ačkoli se droga nedoporučuje těhotným ženám, můj gynekolog mi předepsal kurz a já jsem byl neustále pod jejím dohledem. Vypil jsem 1-2 tablety 3x denně po dobu 2 týdnů. Po nějaké době výtok zmizel. Stále jsem často chodil na ošetření do nemocnice, ale už nedošlo k žádnému novému krvácení. Lékař mi řekl, že pro těhotné ženy je lepší pít tablety Dicynon, než si je injekčně podávat v ampulích. Takže ublíží plodu méně “.

Anastasia, Moskva: „Během menstruace jsem vždy měla silné krvácení. Stále častěji jsem si ale začal všímat, že je jich ještě víc. Obával jsem se a šel k lékaři. Prošel testy a byl vyšetřen. Kvůli silnému krvácení se u mě objevila anémie. Specialista mi předepsal Dicinonův kurz. Trvalo to 10 dní. 5 dní jsem pil drogu před začátkem menstruačního cyklu a 5 dní během. Dal jsem si pauzu a před začátkem další menstruace jsem pil Dicinon podle stejného schématu. Takže jsem to udělal třikrát. S každým kurzem bylo krvácení méně. Nakonec se vše vrátilo do normálu. Díky mému doktorovi. Doporučuji všem, aby neodkládali léčbu a včas se poradili s lékařem, aby nevznikly komplikace jako anémie jako moje. “.

Ekaterina, Omsk: „Ditsinon mi byl předepsán v nemocnici, kde jsem kvůli prodloužené době skončil. Trvali jeden měsíc. Šel jsem k lékaři a byl jsem okamžitě přijat do nemocnice. Lék byl injikován intramuskulárně 3krát denně. Výsledek jeho použití jsem si všiml po 3 hodinách. Moje období se stala méně bohatou. Po 5 dnech jsem už byl doma. Doporučuji neodkládat léčbu, ale ihned zajít na konzultaci ke gynekologovi “.

Dicinon je lék určený k zastavení krvácení, ale ne k léčbě nemoci, která jej způsobila. Proto vždy musíte kontaktovat odborníky ohledně rady a léčby..

Dicinon: jak se užívá s děložním krvácením, návod k použití

Nejběžnější dysfunkcí reprodukčního systému, která se vyskytuje u žen různého věku, je děložní krvácení. Při léčbě v gynekologii se často používá Dicinon. Lék je účinný pouze při poškození malých cév, proto před předepsáním musí lékař zjistit příčinu vypouštění krve z dělohy.

farmaceutický účinek

Dicinon je klasifikován jako hemostatický lék. Účinná látka urychluje produkci tromboplastinu v kostní dřeni, což je komplex protein-lipid. Jeho hlavní funkcí je zahájit reakci srážení krve v případě poškození krevních cév, což přispívá ke tvorbě krevní sraženiny v problémové oblasti a zastavuje krvácení.

Dále má lék angioprotektivní účinek, který spočívá ve snížení propustnosti cévních stěn, zlepšení mikrocirkulace, což snižuje pravděpodobnost narušení jejich integrity pod vlivem vnějších a vnitřních faktorů. Proto je často předepsán k prevenci krvácení různé etiologie..

Existují 3 fáze pozitivního dopadu přípravku Ditsynon:

 • snížení krvavého výtoku z dělohy;
 • zastavení krvácení;
 • snížení ztráty krve.

Důležitým rysem mechanismu účinku léku je nedostatek účinku na obecný systém srážení krve. Funguje přímo v místě poškození cévy, takže použití přípravku Dicinon pro krvácení z dělohy je bezpečné pro pacienty náchylné k trombóze.

Složení a uvolňovací formy

Tento léčivý přípravek vyrábí slovinská farmaceutická společnost LEK ve formě tablet a roztoku pro intravenózní nebo intramuskulární injekce. Složení Ditsynonu je reprezentováno následujícími prvky:

 • účinná látka - etamsylát;
 • pomocné komponenty. Tablety obsahují bezvodou kyselinu citrónovou, stearan hořečnatý, kukuřičný škrob, laktózu, povidon K25. Roztok obsahuje vodu na injekci, hydrogenuhličitan sodný a disulfid sodný.

Ampule a tablety Dicinon obsahují 250 mg účinné látky. Injekční roztok se prodává v balení po 10 nebo 50 hermeticky uzavřených skleněných nádobách. Bílé, bikonvexní tablety jsou umístěny v 10 kusech. v buněčných deskách. Každé balení obsahuje 5-10 ks. puchýře.

Doba použitelnosti styptic je 5 let. Skladujte jej na tmavém místě při teplotě nepřesahující 25 stupňů. Ampule se používají okamžitě po otevření..

Indikace pro použití

Pro prevenci a komplexní terapii se Ditsynon používá v gynekologii pro děložní krvácení, ke kterému dochází za následujících okolností:

 • postmenopauzální období;
 • hematurie;
 • nadměrný objem ztráty krve během menstruace během puberty;
 • infekce a zánět pohlavních orgánů;
 • chirurgický zákrok;
 • přítomnost benigních a maligních novotvarů;
 • přítomnost nebo odstranění nitroděložního tělíska;
 • rakovina děložního hrdla;
 • Wergolfova choroba;
 • trombocytopatie;
 • villebrandův syndrom;
 • trauma.

Lék nevylučuje příčinu dysfunkce, ale působí pouze symptomaticky. Proto je Dicinon s děložním krvácením předepsán až po objasnění příčiny dysfunkce. Pomáhá pouze při poškození malých cév děložní sliznice. Pokud je patologie spojena s porušením integrity tepen, lék se nepoužívá. Lék je neúčinný s bohatou ztrátou krve dělohy v poporodním období.

K objasnění příčiny krvácení lékaři předepisují pacientovi, aby podstoupil diagnostická opatření, včetně vyšetření, klinických krevních testů k určení přítomnosti zánětu hormonální hladiny a stupně srážení krve, ultrazvuku pánevních orgánů.

Těhotné ženy mohou drogu užívat pouze v naléhavých případech, pokud její přínos pro matku převáží potenciální riziko komplikací u plodu. Pokud je přípravek Ditsynon předepsán pro kojení, vyvstává otázka přenosu dítěte na umělé směsi. Tato vlastnost v indikacích je způsobena nedostatkem klinických studií.

Kontraindikace

Přísný zákaz léčby drogami je stanoven v následujících případech:

 • individuální nesnášenlivost nebo přecitlivělost na účinnou látku;
 • akutní stádium porfyrinového onemocnění (ve většině případů vrozená patologie charakterizovaná zvýšením hladiny porfinů v těle a krvi);
 • anamnéza alergické reakce na siřičitan sodný (použití injekčního roztoku je kontraindikováno);
 • bronchiální astma;
 • osteosarkom;
 • trombóza;
 • leukémie;
 • tromboembolismus.

Nedoporučuje se používat Ditsynon ke krvácení vyvolanému nekontrolovaným příjmem antikoagulancií. Přítomnost glukózy ve složení tablet neumožňuje užívat lék na nedostatek laktózy charakterizovaný neschopností těla trávit mléčný cukr. V této formě je lék kontraindikován u dětí mladších 3 let..

S opatrností se léková terapie provádí na onemocnění jater a ledvin, trombózu v anamnéze, tromboembolismus, patologie doprovázené zvýšením srážení krve.

Pokud injekční roztok získal barevný odstín, na dně ampule se vytvořila sraženina nebo uplynula doba použitelnosti, musí být léčivý přípravek zlikvidován. Jeho použití ohrožuje vývoj nepříjemných následků.

Vedlejší efekty

Návod k použití přípravku Ditsynon obsahuje informace o časté možnosti následujících nežádoucích účinků během léčby:

 • tíže v žaludku;
 • nevolnost;
 • pálení žáhy;
 • závrať;
 • bolest hlavy;
 • vyrážka;
 • zarudnutí obličeje;
 • pálení, brnění, necitlivost dolních končetin;
 • zvýšená únava;
 • slabost.

Ve vzácných případech jsou pozorovány vedlejší účinky následující povahy:

 • snížení krevního tlaku, hladiny neutrofilů, monocytů a granulocytů;
 • akutní zablokování cévy trombem;
 • bolest kloubů;
 • Zvýšení teploty.

Tento lék může vyvolat rozvoj alergické reakce ve formě Quinckeho edému, anafylaktického šoku, proto musí být první podání a injekce Dicinonu provedeny v lékařském zařízení. Pokud se vyskytnou nežádoucí účinky, léčba se zastaví, lékař zvolí jiný hemostatický lék.

Návod k použití

Denní dávka se vypočítá s přihlédnutím k tělesné hmotnosti pacienta. Je to 10-20 mg / kg tělesné hmotnosti. Jedna dávka obvykle nepřesahuje 250-500 mg (1-2 tablety, ampule). Při děložním krvácení by měl být Ditsynon užíván 3-4 p. denně po 4-6 hodinách po dobu 5-10 dnů.

Pokud je lék předepsán k odstranění menoragie nebo metroragie během puberty, kdy pacientovi ještě není 12 let, dávka se sníží dvakrát. Aby se zabránilo krvácení v předoperačním období, 1 hodinu před operací, vezměte 1-2 tablety. Pokud je nutné provést průběžnou léčbu, tablety se pijí od 5. dne měsíčního cyklu po dobu 10 dnů. Hemostatická léčba se opakuje 2-3 r.

Při hospitalizaci je Ditsynon předepsán k píchnutí. Délka léčby obvykle nepřesahuje 3–5 dní, ale v některých případech je možné její trvání prodloužit:

 • diagnóza indikovala zánět;
 • krvácení během menopauzy;
 • nefunkční ztráta krve.

Aby se zabránilo pooperačnímu krvácení, lék se podává intramuskulárně (1-2 ampule) podle následujícího schématu:

 • 2-3 hodiny před operací;
 • v případě potřeby během ní;
 • 1 str. denně po léčbě, dokud nezmizí riziko rozvoje poruchy.

Aby se odstranil problém nadměrného odtoku krve z dělohy, Dicinon se injektuje intramuskulárně nebo intravenózně každých 6 hodin, dokud se krvácení úplně nezastaví. Užívání léku v tabletách 5 dní před nástupem menstruace a do 5 dnů menstruace pomáhá konsolidovat výsledek.

V závislosti na formě uvolňování léčiva je jeho maximální obsah v krvi zaznamenán po následující době:

 • tablety - 4-5 hodin;
 • i / m injekce - 40 min;
 • intravenózní injekce - 10-15 min.

Účinek léku trvá 8 hodin a poté se jeho koncentrace postupně snižuje.

Ditsynon lze užívat nepřetržitě po dobu nejdéle 10 dnů, jinak se zvyšuje riziko menstruačních nepravidelností.

Interakce s jinými léky

Injekce a perorální podání Dicinonu je možné předepisovat společně s Vicasolem, kyselinou aminokaproovou a dextrany, které se používají k rychlému doplnění objemu cirkulující krve. Současně je zakázáno natahovat lék do stříkačky s jiným lékem současně. Přidává se pouze k odkapávacímu řešení.

Užívání drogy společně s přípravkem Tranexam a vitaminem B1 je nebezpečné a neúčinné. V prvním případě se zvyšuje riziko tvorby trombů a působení thiaminu blokuje siřičitan sodný, který je obsažen ve složení dicinonu..

Analogy a cena

Chcete-li nahradit lék v lékárnách, můžete si koupit lék Etamsilat, který má stejné chemické složení a mechanismus účinku. Rozdíl mezi léky spočívá v výrobci, konfiguraci a ceně. Náklady na balení tablet Dicinon (100 ks) je 370-410 rublů, injekční roztok (50 ampulí) - 550-650 rublů.

Pokud je zjištěna přecitlivělost nebo individuální intolerance na etamsylát, jsou předepsány léky, které mají jiný chemický vzorec, ale podobný terapeutický účinek:

 • ZÁSUVKA EMA. Urychluje vylučování krevních destiček, což pomáhá zastavit krvácení;
 • Tranexam. Droga se vyznačuje velkým počtem vedlejších účinků, vysokou cenou;
 • Vikasol. Pozitivní dynamika je zaznamenána pouze 18 hodin po podání dávky. Cena je nižší než cena Ditsynonu;
 • Imunní;
 • Kyselina aminokapronová.

Dávku a délku léčby analogem stanoví lékař pro každou pacientku individuálně s přihlédnutím k jejímu věku, příčině krvácení a celkovému stavu.

Recenze

Vždy jsem měl těžké období. Ale postupem času jsem si všiml, že množství vylučované krve se zvyšuje. Můj gynekolog doporučil podstoupit diagnózu, jejíž výsledky ukázaly počáteční fázi anémie. Abych zastavil krvácení, bylo mi předepsáno pít Ditsynon - 3 kurzy po 10 dnech. Prvních 5 tablet jsem užil před nástupem menstruace a zbytek - během menstruace. Poté si dala pauzu a za měsíc opakovala léčebný kurz podle tohoto schématu. Objem vylučované krve se postupně začal snižovat a vše se vrátilo do normálu.

Skončil jsem v nemocnici kvůli těžkým obdobím. Krvácení se zesilovalo každý den, vložky se musely měnit každých 1,5-2 hodiny.Před půl rokem jsem porodila císařským řezem, takže gynekolog řekl, že problém vyřeší intravenózním a intramuskulárním podáním hemostatik. Ditsynonovy injekce byly podány intramuskulárně 3 r. denně v kombinaci s Vikasolem, kyselinou aminokapronovou a vitamínem C. Po 3 dnech se můj stav úplně vrátil k normálu.

Třetí den po operaci (konizace děložního čípku) začalo krvácení. Už jsem byl propuštěn, nebyl nikdo, kdo by podával injekce, a tak předepsali Dicinon v tabletách. Účinek byl patrný od prvního dne a 4. den špinění zmizelo. K žádným nežádoucím reakcím nedošlo.

Ve druhém měsíci těhotenství jsem si všiml špinění na spodním prádle. Po vyšetření gynekolog hlásil hrozbu potratu a předepsal užívání 3 r. denně, 1 tableta Dicinonu po dobu 10 dnů. Podle jejího názoru je v této formě droga bezpečnější pro těhotné ženy. Po celé období již problém nevznikal.

Dicinon rychle zastaví krvácení, proto se často používá jako nouzová pomoc. Pokud je nutný léčebný kurz, musí lékař zjistit příčinu problému, protože účinnost léku je zaznamenána pouze při poškození malých cév. Musíte také přísně dodržovat dávkování a délku léčby. Nadměrné užívání povede k menstruačním nepravidelnostem.

Dicinon

Složení

Léčivou látkou je etamsylátum 250 mg v tabletě a v 2 ml ampulce.

Další látky jsou:

 • pro injekce: injekční voda, disiřičitan sodný, hydrogenuhličitan sodný.
 • pro tablety Dicynon: povidon, kukuřičný škrob, kyselina citronová, laktóza, stearát hořečnatý.

Formulář vydání

Lék je dostupný ve formě roztoku, ve formě tablet.

farmaceutický účinek

Hemostatická látka. Má angioprotektivní účinek.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Léčba stimuluje proces uvolňování krevních destiček z kostní dřeně, zvyšuje jejich tvorbu. Lék má antiagregační a angioprotektivní účinky. Lék pomáhá zastavit krvácení, zvyšuje rychlost tvorby primárního trombu, ethamsylát zvyšuje retrakci, neovlivňuje protrombinový čas, koncentraci fibrinogenu. Při opakovaném užívání léku se zvyšuje tvorba trombů. Dicinon snižuje diapedézu krevních buněk z cévního řečiště, snižuje výdej tekutin a má pozitivní vliv na mikrocirkulaci. Lék neovlivňuje normální parametry a parametry systému hemostázy. Dicinon je schopen obnovit změněný čas krvácení u různých onemocnění.

Hemostatický účinek se projeví za 10-15 minut. Maximální hladiny účinné látky je dosaženo jednu hodinu po podání. První den se vylučuje beze změny téměř úplně močí.

Indikace pro použití přípravku Ditsynon

Z toho, co Ditsynon v tabletách a ampulích?

Lék je předepsán k zastavení krvácení, prevenci: kapilárního, parenchymálního krvácení (pooperační, traumatické, po zubních zákrocích, střevní, renální, plicní krvácení). Lék je předepsán pro sekundární krvácení na pozadí trombocytopatie, tromfocytopenie, hematurie, hypokoagulace s intrakraniálním krvácením, hemoragické vaskulitidy, krvácení z léků, hemoragické diatézy. Indikace pro použití přípravku Ditsynon jsou opakovaná krvácení do sítnice, diabetická retinopatie, Werlhofova choroba. Dicinon s menstruací je předepsán pro silnou menstruaci.

Kontraindikace

Kontraindikace jsou: trombóza, akutní porfyrie, tromboembolismus, intolerance složek. V případě předávkování jsou antikoagulancia předepisována s opatrností. Ditsynon během těhotenství se užívá po konzultaci s gynekologem, terapeutem.

Vedlejší efekty

Hyperémie kůže na obličeji, závratě, bolesti hlavy, tíže v epigastriu, pálení žáhy, alergie, parestézie dolních končetin, pokles krevního tlaku.

Návod k použití Ditsinonu (metoda a dávkování)

Lék se užívá perorálně, intramuskulárně, intravenózně. V oftalmologii se používá retrobulbar. Jedna dávka - 0,5 gramu (tablety), 0,25 gramu (parenterální). Aby se zabránilo krvácení během chirurgických zákroků, podává se Etamsylát jednu hodinu před operací. Dicinon pro menstruaci, pro plicní a střevní krvácení: 0,5 gramů denně, průběh léčby je 5-10 dní. U onemocnění krevního systému se užívá hemoragická diatéza, diabetické angiopatie, 0,75 gramů, doba léčby je až dva týdny. Pro prevenci pooperačního krvácení se Dicinon užívá v množství 8 mg / kg.

Hemoragický syndrom: třikrát denně, 6-8 mg / kg, doba přijetí až dva týdny, pokud je to nutné, opakujte kurz za týden.

Diabetická mikroangiopatie (krvácení): intramuskulárně 0,25 gramů třikrát denně, injekce se podávají po dobu 3 měsíců. K zastavení krvácení lze na povrch rány aplikovat sterilní tampon namočený v ethamsylátu.

Ditsinon tablety, návod k použití

Obvykle užívejte přibližně 15 mg / kg denně. To znamená, že 1-2 tablety najednou třikrát každých 24 hodin.

Děti ve věku od tří do dvanácti let užívají polovinu dávky pro dospělé.

Ditsinonovy injekce, návod k použití

Ditsynon se podává intravenózně nebo intramuskulárně. Obvykle 1–2 ampulky třikrát denně.

Návod k použití přípravku Ditsynon pro menstruaci

Používá se pouze se souhlasem ošetřujícího lékaře. U těžkých období jsou 2 tablety předepsány 3krát denně 3 až 5 dnů před menstruací a do pěti dnů po jejich nástupu. Doporučuje se opakovat kurz při příští menstruaci, aby se upevnila.

Nedoporučuje se užívat drogu k zastavení menstruace.

Jak se přípravek Ditsynon užívá k děložnímu krvácení

Pouze pod dohledem lékaře. V případě děložního krvácení se doporučuje užívat Dicinon ve formě injekce, 1–2 ampulky každých 6 hodin, dokud se krev nezastaví nebo nezmizí riziko jejího opakování.

Předávkovat

Údaje nejsou k dispozici. Doporučuje se symptomatická léčba.

Interakce

Nemůžete míchat Ditsynon s jinými léky ve stejné stříkačce. Aby se zabránilo antiagregačnímu účinku dextranů, podává se Dicinon jednu hodinu před jejich použitím v dávce 10 mg / kg. Použití etamsylátu po stanoveném období nemá hemostatický účinek. Lék lze kombinovat s menadionem hydrogensiřičitanem sodným, kyselinou aminokapronovou.

Podmínky prodeje

Podmínky skladování

Na suchém a tmavém místě mimo dosah dětí při teplotě nepřesahující 25 stupňů Celsia.

Skladovatelnost

speciální instrukce

Při předepisování pacientům s tromboembolismem v anamnéze trombózy je třeba postupovat opatrně. V případě předávkování antikoagulancii se vyvinou hemoragické komplikace, při jejichž léčbě je nutné mít specifická antidota. Dicinon během těhotenství je předepsán s opatrností.

Lék se také používá ve veterinární medicíně, například pro kočky.

Dicinon během těhotenství

Nedoporučuje se užívat Dicinon během těhotenství, zejména v prvním trimestru, protože údaje o účinku léku během tohoto období nebyly studovány.

Nemělo by se používat během kojení.

Ditsynonovy analogy

Hlavním analogem je lék, který se nazývá stejně jako hlavní účinná látka - Etamsilat.

Což je lepší: Ditsynon nebo Tranexam?

Tranexam je považován za účinnější lék na zastavení krvácení..

Recenze o dicinonu

Recenze dicinonu v tabletách a ampulích naznačují, že lék je velmi účinný způsob, jak zastavit krvácení. Hořká chuť.

Recenze na menstruaci

Skvělé pro silnou menstruaci, pro kterou jsou často užívány.

Recenze během těhotenství

Doporučeno s opatrností, vedlejší účinky však obecně nebyly zaznamenány. Budoucí matky užívají tento lék, těhotenství je úspěšné.

S děložním krvácením

Používá se pod lékařským dohledem. Pomáhá zastavit děložní krvácení. Účinek však může být krátkodobý..

Ditsynonova cena kde koupit

Cena Ditsinonu v tabletách je přibližně 380 rublů za balení po 100 kusech. Kolik stojí tablety na Ukrajině? Můžete si koupit obal za 320-340 UAH.

Cena ampulí Ditsinonu je 530 rublů za 50 kusů. Cena na Ukrajině je 350 - 380 UAH.

Dicinon

Návod k použití:

Ceny v online lékárnách:

Dicinon je hemostatický lék určený k prevenci, snížení a zastavení krvácení.

farmaceutický účinek

Léčivou látkou přípravku Ditsynon je etamsylát.

Lék má hemostatický účinek (zastavuje nebo snižuje krvácení), což je způsobeno schopností léčiva aktivovat tvorbu tromboplastinu, pokud jsou poškozeny malé cévy (vznikají v počátečních fázích koagulačního procesu).

Použití přípravku Ditsynon umožňuje zvýšit tvorbu mukopolysacharidů (chrání proteinová vlákna před poškozením) velké hmoty ve stěnách kapilár, normalizovat propustnost kapilár, zvýšit jejich stabilitu, zlepšit mikrocirkulaci.

Dicinon nemá schopnost zvyšovat srážení krve a způsobovat vazokonstrikci a nepřispívá k tvorbě krevních sraženin. Dicinon začíná působit během 1-2 hodin po perorálním podání a 5-15 minut po injekci. Terapeutický účinek přípravku Ditsynon je pozorován během 4–6 hodin.

Indikace pro použití přípravku Ditsynon

Pokyn doporučuje předepsat Ditsynon pro:

 • parenchymální (s poškozením sleziny, plic, ledvin, jater) a kapilární (s poškozením nejmenších cév) krvácení;
 • sekundární krvácení na pozadí trombocytopatie (kvalitativní méněcennost krevních destiček) a trombocytopenie (pokles počtu krevních destiček v krvi);
 • hematurie (přítomnost krve v moči), hypokoagulace (pomalé srážení krve), intrakraniální krvácení;
 • krvácení z nosu v důsledku vysokého krevního tlaku;
 • hemoragická vaskulitida (mnohonásobná tvorba mikrotrombů a zánět stěn mikrociev) a hemoragická diatéza (tendence krevního systému ke zvýšenému krvácení);
 • diabetická mikroangiopatie (poškození kapilár u diabetes mellitus).

Lék Ditsynon je možné užívat během menstruace, aby se zabránilo velké ztrátě krve.

Návod k použití přípravku Ditsynon

Dicinon je dostupný ve formě roztoku pro intravenózní a intramuskulární injekce a ve formě tablet určených k perorálnímu podání. Dicinon je také možné aplikovat lokálně aplikací tamponu namočeného v roztoku na ránu. Jedna ampule a jedna tableta obsahují 250 mg ethamsylátu.

Ve většině případů se tablety Dicinon doporučují užívat v množství 1-2 ks. v případě potřeby lze dávku zvýšit na 3 ks. Jedna dávka injekčního roztoku obvykle odpovídá ½ nebo 1 ampulce, v případě potřeby - 1 ½ ampule.

Pro profylaktické účely před operací: 250-500 mg ethamsylátu intravenózně nebo intramuskulárně 1 hodinu před operací nebo 2-3 tablety Dicinon 3 hodiny před operací. Pokud je to nutné, je během operace možné intravenózní podání 1–2 ampulí léčiva.

Střevní a plicní krvácení naznačuje užívání 2 tablet Dicynonu denně po dobu 5-10 dnů, pokud je nutné léčbu prodloužit, dávka léku se sníží.

Dicinon s menstruací se doporučuje užívat 3-4 tablety denně po dobu 10 dnů - začínají 5 dní před menstruací a končí 5. den menstruačního cyklu. K upevnění účinku tablet Dicinonu je třeba užívat podle schématu a dvou následujících cyklů.

Během 5-14 dnů se doporučuje užívat 3-4 tablety Dicinonu pro onemocnění krevního systému, hemoragickou diatézu a diabetické angiopatie (poškození krevních cév).

Před operací s profylaktickým účelem je dětem předepsán Dicinon v dávce 1-12 mg / kg denně po dobu 3-5 dnů. Během operace je možné intravenózní podání 8-10 mg / kg a po operaci k prevenci krvácení - 8 mg / kg ve formě tablet Dicinonu.

Hemoragický syndrom u dětí je léčen perorálním podáváním 6-8 mg / kg 3krát denně po dobu 5-14 dnů.

U diabetické mikroangiopatie instrukce doporučuje injekční podání přípravku Ditsynon intramuskulárně v dávce 125 mg dvakrát denně po dobu 2-3 měsíců.

Vedlejší efekty

Dicinon, jehož použití musí být dohodnuto s lékařem, může způsobit takové nežádoucí důsledky, jako je tíha v epigastrické oblasti (horní část břišní stěny), pálení žáhy, přetečení krevních cév v obličeji, závratě, bolesti hlavy, necitlivost nohou, snížení krevního tlaku, alergické reakce.

Kontraindikace užívání přípravku Ditsynon

Podle pokynů není přípravek Dicinon předepisován na tromboembolismus (zablokování cévy trombem), trombózu, akutní porfyrii (zvýšená hladina porfyrinů v krvi) a přecitlivělost na etamzilát.

Lék se používá s opatrností v případě krvácení vyvolaného předávkováním léky, které snižují srážlivost krve.

Užívání přípravku Dicinon těhotnými ženami je možné pouze podle pokynů lékaře.

Užívání léku během laktace vyžaduje dočasné ukončení kojení.

dodatečné informace

Skladujte Ditsynon při pokojové teplotě na tmavém místě. Doba použitelnosti, za podmínek skladování - 5 let.

Návod k použití léku Ditsynon pro menstruaci

Dicinon je hemostatický lék, který se dlouhodobě používá k zastavení krve, sanitka pro velmi odlišný druh a původ krvácení.

Léčivo je prezentováno jak ve formě tablet, tak v injekčním roztoku a etamzilát v něm působí jako aktivní složka..

Samotné působení účinné látky léčiva je zaměřeno na:

 1. Zvyšuje srážlivost krve a srážení krve stimulací funkcí kostní dřeně v těle.
 2. Díky vytvořeným krevním sraženinám - má hemostatický účinek.
 3. Posiluje stěny cév a jejich pružnost, pomáhá normalizovat cirkulaci tekutiny mezi tkáněmi a cévami.

To vše umožňuje užívat drogu během období silné menstruace..

 1. Složení
 2. Formulář vydání
 3. Působení na tělo
 4. Indikace pro použití
 5. Návod k použití Ditsinon
 6. Dávkování
 7. Zpoždění menstruačního cyklu
 8. S hrozbou potratu
 9. Během těhotenství
 10. Kontraindikace
 11. Vedlejší efekty
 12. Analogy léků
 13. Cena
 14. Recenze
 15. Podmínky a období skladování
 16. Podmínky výdeje z lékáren

Složení

Jako součást tablet:

 1. Tablety - obsahují účinnou látku etamsylát. Jako další složky - kyselina citronová a škrob, stejně jako stearát hořečnatý a laktóza.
 2. Injekční roztok - jako účinná látka obsahuje také ethamsylát a pomocné složky, jako je voda a disulfát sodný a hydrogenuhličitan sodný.

Formulář vydání

Samotný nástroj je k dispozici ve 2 formátech:

 1. Ve formě tablet - užívají se perorálně a vstřebávají se do žaludku a začnou působit až 3-4 hodiny po užití. Pozitivní účinek užívání léku trvá až 3 dny - nejlépe je užívat lék ve formě tablet s malým objemem a systematickou ztrátou krve, což bezprostředně nepředstavuje hrozbu, ale je klasifikováno jako potenciálně nebezpečné.
 2. Lék je ve formě injekce - roztok se injikuje intramuskulárně a intravenózně. V druhém případě tedy účinnost kompozice nastává po 10-15 minutách a při injekci do svalu začne lék působit po dlouhé době a maximální účinek se projeví po 2 hodinách.

Působení na tělo

 1. Lék je klasifikován jako hemostatický a umožňuje několikrát zvýšit srážlivost krve a stabilitu kapilár, což zvyšuje jejich propustnost při diagnostice patologického stavu.
 2. Lék také stimuluje hladinu srážení krve III v těle a normalizuje adhezi krevních destiček. Toho je dosaženo působením hlavní účinné látky etamzilátu - díky jeho působení se krev významně snižuje nebo úplně zastaví.
 3. V případě poškození malých cév vytváří tromboplasty, které spouští samotný proces srážení krve.
 4. Lék působí na principu katalyzátoru - zvyšuje počet mukopolysacharidů, které mají pozitivní vliv na stav vaskulární sítě, kapilárních stěn a samotný proces krevního oběhu. Asi 70% složek léčiva se vylučuje močí první den..

Indikace pro použití

Lékaři společnosti Dicinon předepisují jak terapeutické, tak profylaktické látky pro jakékoli vnitřní a vnější krvácení. Lék se užívá interně i injekčně - intramuskulárně a intravenózně. Tampony lze mimo jiné namočit do roztoku a zavést do pochvy, aby zastavily krvácení.

Lékaři nazývají hlavní indikace předepisování tohoto léku:

 1. Jakákoli forma a lokalizace krvácení, ke kterému dochází v důsledku chirurgického zákroku chirurgy.
 2. Vnitřní krvácení ve strukturách sítnice a glaukomu, stejně jako při keratoplastice a při diagnostice hemoftalmu.
 3. Jako profylaxe pro výskyt jakéhokoli typu a lokalizaci krvácení po operaci.
 4. Při diagnostice fibroidů a dysfunkčního krvácení, ke kterému dochází v reprodukčním systému ženy.
 5. S plicním nebo žaludečním krvácením.
 6. S diagnostikovanou von Willebrand-Jurgensovou chorobou, trombocytopatií, Verlhof.
 7. Pokud je krvácení způsobeno traumatem a mozkovým infarktem, stejně jako silnou a prodlouženou menstruací.
 8. V případě diagnostiky hemoragické diatézy, jako u onemocnění krevního složení.

Návod k použití Ditsinon

Užívají drogu jak v tabletách, tak ve formě injekcí - pomalu injikují drogu intravenózně nebo intramuskulárně, stejně jako kapání, v kombinaci s jinými solnými roztoky.

Tablety se užívají bezprostředně po jídle, zapíjejí se dostatečným množstvím čisté vody, injekce se však provádějí bez ohledu na souvislost s příjmem potravy.

Pokud nejsou dodrženy dávkování a doba trvání užívání léku, mohou se objevit vedlejší účinky a samotné poškození převažuje nad pozitivním terapeutickým účinkem.

Dávkování

 1. Dávka léčiva se počítá podle principu 20 mg na kilogram tělesné hmotnosti dospělého pacienta - je rozdělena na 2-3 denní dávky.
 2. U dětí se však tato dávka počítá podle vzorce 10 ml na kilogram hmotnosti a frekvence denního příjmu je až 4 dávky.
 3. Pokud jde o medikamentózní léčbu novorozenců, používají se výhradně s roztokem léku pro intravenózní / intramuskulární podání. Dávka pro novorozence - 12,5 mg na kg tělesné hmotnosti.

Pokud jde o dávkování pro preventivní postupy, existuje vlastní dávkování:

 1. Aby se zabránilo krvácení po operaci - předepsat 1-3 tablety nebo 1-2 ampule, podávané 2 hodiny před operací.
 2. Po operaci se aplikuje stejná dávka a pro zastavení vnitřního / vnějšího krvácení - 1-2 amp. s intervalem 6 hodin, dokud se krvácení úplně nezastaví.
 3. Pokud je diagnostikována tendence ke krvácení s rozvojem diabetické mikroangiopatie, je předepsána 1 karta. nebo 1 záložka. ne více než 3krát denně po dobu 1-3 měsíců.
 4. Se silnou menstruací - vezměte 2 záložky. třikrát denně v průběhu 10 dnů. Začněte užívat lék 5 dní před nástupem menstruace a pokračujte v užívání 5 dní po začátku.
 5. Pokud je krvácení povrchové, lék se aplikuje lokálně, když se tampon nebo gázový obvaz jednoduše navlhčí a aplikuje na místo krvácení. Kromě toho je povoleno paralelní podávání léčiva uvnitř..

V každém jednotlivém případě by měla být dávka a doba trvání užívání léku předepsána lékařem a nemělo by se s tímto prostředkem provádět samoléčba a zastavit krvácení..

Zpoždění menstruačního cyklu

Varianty užívání drog Dicinon:

 • Aby se zabránilo silnému a prodlouženému menstruačnímu krvácení - aby se oddálila menstruace, začnou užívat lék 3. den a pokud užíváte 250 mg 3-4krát denně, pak všechny následné výtoky ve dnech menstruace nebudou tak hojné a objem výboj klesá na normální hodnotu. Je však optimální, pokud lékař předepíše režim a zvolí jej individuálně.
 • Jak však poznamenávají lékaři, standardní režim užívání drogy s těžkou těžkou menstruací je následující. Začněte užívat lék od 5. dne menstruačního cyklu a pokračujte v průběhu maximálně 10 dnů. Dávkování léku je podobné rychlosti příjmu v první možnosti.
 • Pokud ženská menstruace trvá déle než 7 dní, lékaři také užívají drogu v dávce 250 mg jednou denně a užívají kurz, dokud nejsou dokončeni. Ale zde je důležité provést rezervaci - užívání léku k zastavení menstruačního krvácení nestojí za více než 10 dní.

S hrozbou potratu

Hrozba potratu pro mnoho matek zní jako věta - aby se tomuto jevu zabránilo, lékaři často předepisují Ditsynon.

V této dávce léku je 25 mg., Jedná se o jednu tabletu ráno a večer a v poledne.

Tabletová forma léčiva se vyznačuje menším negativním účinkem na plod a menším stupněm penetrace do placenty, a proto je účinek na dítě minimální.

Během těhotenství

Pokyny připojené k léku uvádějí, že použití přípravku Dicinon během těhotenství je možné, pokud terapeutický pozitivní účinek jeho jmenování převyšuje riziko, které může způsobit matce a plodu.

Během období kojení musí být droga zcela zrušena. Jeho složky pronikají do složení mléka a tím pronikají do těla dítěte, novorozence, což způsobuje nenapravitelné škody.

Jde o to, že samotný lék a jeho účinná látka stimulují zvýšení srážlivosti krve a tvorbu tromboplastinů, i když hladina krevních sraženin v krvi nepřekračuje přípustnou normu.

Prezentovaný lék během těhotenství a u žen kvůli určitým příčinám krvácení z dělohy působí jako stimulátor produkce a aktivity krevních destiček, což zase vyvolává zastavení vnitřního krvácení.

V tomto případě se lék užívá jednou - 1 karta. denně, ale podle potřeby lze dávku zvýšit na 3 tablety denně, užívané ve stejném časovém intervalu.

Kontraindikace

Droga má následující kontraindikace:

 • Při diagnostice nádorových patologií ovlivňujících oběhový systém, zejména těch, které se vyvíjejí v akutním stadiu jejich průběhu.
 • Lék byste neměli užívat ani při krvácení, které se vyvíjí při předávkování antikoagulancii - v tomto případě jsou předepsány specifické léky.
 • Lék je také kontraindikován v případě nadměrné citlivosti a nesnášenlivosti jeho hlavní složky, etamzilátu nebo jakékoli jiné složky tablety nebo injekčního roztoku..
 • Lék se nepoužívá ani s diagnostikovaným nedostatkem glukózy a laktózy, je předepisován s velkou opatrností a samotný průběh podávání je sledován ve vztahu k pacientům náchylným na krevní sraženiny, s onemocněním ledvin a problémy s játry.
 • U těhotných žen je tento lék předepsán pouze tehdy, pokud pozitivní terapeutický účinek převyšuje negativní účinek. V každém případě však během kojení musí být droga zastavena..

Vedlejší efekty

Jak poznamenávají lékaři a pokyny připojené k léku, za předpokladu, že bude dodrženo správné dávkování a nebudou překročeny stanovené dávky, samotná doba trvání kurzu Ditsynon nezpůsobuje vedlejší, negativní důsledky a příznaky.

Tělo každého člověka je však individuální a může reagovat svým vlastním způsobem na konkrétní lék, a v tomto případě se složky léku, jeho účinná látka mohou projevit takovými příznaky a negativními vedlejšími účinky:

 1. Pocit tíže v pankreatu, což vyvolává nejen bolest, ale také záchvaty nevolnosti a pálení žáhy.
 2. Pacient může také pociťovat záchvaty menších bolestí hlavy, migrény a závratě, celkovou slabost těla a odliv a odtok krve do obličeje.
 3. Pacientův krevní tlak bude hořet a vyvinou se odpovídající příznaky charakteristické pro hypotenzi. Jedná se o mdloby a ztmavnutí před očima, blikání much a celková slabost, nevolnost.
 4. Mimo jiné se v místech vpichu léku mohou projevit negativní alergické reakce a podráždění, které se projevují svěděním a pálením a jsou také možné malé vyrážky na kůži..
 5. Je extrémně vzácné, jsou však možné i takové negativní alergické reakce, jako je edém Quinckeho typu a anafylaktický šok, exacerbace bronchiálního astmatu..

Uvedené nežádoucí účinky a negativní reakce na užívání léku nejsou zdaleka úplným seznamem, a proto je pro jejich prevenci tak důležité dohodnout se na dávkování a průběhu podávání s ošetřujícím lékařem, s přihlédnutím k individuálním vlastnostem organismu.

Analogy léků

Ditsinon jako drogu v Rusku a na Ukrajině představuje jeho nejběžnější analog Etamsilat a Etamsilat-Ferein.

Kromě těchto léků lze rozlišit další podobné léky a formulace s příslušnými indikacemi:

 1. Tinktura z arniky - ukazuje alkoholové složení pro hypermenoreu a děložní typy krvácení, hypertenzní typ metroragie. Před použitím byste se měli se svým lékařem dohodnout na dávkování a délce trvání..
 2. Dokonale pomáhá zastavit krvácení během menstruace a v ostatních případech a listy kopřivy - vyznačují se vynikajícími hemostatickými vlastnostmi, fungují jako přírodní baktericidní látky. Indikace pro použití listů kopřivy a odvarů na jejich základě, tinktury jsou plicní a střevní, stejně jako děložní a hemoroidní krvácení, jejich další typy a etiologie původu. Náklady na balení suchých surovin - listy kopřivy se pohybují od 15 do 60 rublů.
 3. Extrakt z vodního pepře je vynikajícím pomocným hemostatickým činidlem používaným v porodnictví a gynekologii pro děložní krvácení po porodu a pro diagnostiku subinvoluce dělohy, silné menstruace. Kromě toho je také prokázáno, že tinktura vodního pepře zastavuje krvácení ze síťky malých cév gastrointestinálního traktu a menší krvácení z hemoroidů.
 4. Revolad - je předepsán k léčbě pacienta, u kterého byla diagnostikována chronická forma idiopatické trombocytopenické purpury, která není vhodná k pozitivní léčbě jinými léky, stejně jako u všech pacientů s chronickou formou virové povahy hepatitidy C k optimalizaci následné retrovirové léčby.
 5. Bylina řebříčku - indikována pro žaludeční krvácení a hemoroidní, nosní, plicní a děložní typy hojného krvácení vyvolaného zánětlivým procesem a myomy s diagnostikovanými onemocněními gastrointestinálního traktu, které jsou doprovázeny ztrátou vnitřní krve. Mimo jiné ve formě tinktur a odvarů je indikován k místní léčbě hemoroidů, jakož i k vnějšímu ošetření a mytí ran..
 6. Etamsylát - léčivo je indikováno k použití při kapilárních druzích krvácení různého původu a jako profylaktický prostředek před a po operaci v mnoha oblastech medicíny, gynekologie a oftalmologie, porodnictví a urologie, stomatologie a v oblasti plastické chirurgie.
 1. Když mluvíme o nákladech na původní drogu vyráběnou ve Slovinsku - Dicinon v síti prodejen lékáren bude stát od 35 rublů za balení tablet, přičemž balení v 50 kusech druhé.
 2. Náklady na balení 10 ampulí s injekčním roztokem - mohou začít od 110 rublů a více.
 3. Mnoho prodejen lékáren však drogu prodává jednotlivě - podle toho bude jedna ampulka stát asi 11 rublů a více.
 4. Náklady na nejběžnější analog léku Ditsinona v Rusku - Etamsilat v množství 50 kusů - od 50 rublů.
 5. Podobná situace je u injekčního roztoku Etamsilat - náklady na balení roztoku se pohybují od 40 do 100 rublů. Je také možné ji zakoupit po kusech - hodně se určuje, z které konkrétní lékárny je droga nakupována a zda se v ní prodávají jednotlivě ampule.

Recenze

Recenze žen, které se pokusily vypít Dicynon k zastavení nebo oddálení menstruace:

Podmínky a období skladování

V souladu s ustanoveními předepsanými v pokynech - tento lék musí být skladován výhradně v suché a dobře větrané místnosti, bez přístupu nadměrné vlhkosti a vždy chráněn před přímým slunečním zářením.

Z hlediska dodržování teplotního režimu je důležité uchovávat léčivo při teplotě, která neklesne pod minus 10 a nepřesáhne plus 25. Jinak se mohou změnit jeho farmakologické vlastnosti a doba použitelnosti léčiva významně klesá.

Je důležité skladovat drogu mimo dosah dětí. Doba použitelnosti léku je 5 let, což je předepsáno na obalu, poté je přísně zakázáno jej používat.

Podmínky výdeje z lékáren

V souladu s podmínkami výdeje je tento lék prodáván v lékárnách lékárníky, pouze pokud mají podepsaný a orazítkovaný lékařský předpis..

Zdraví ženy je důležitým parametrem, díky kterému se v průběhu let cítí dobře. Fungování ženského reprodukčního systému je založeno na hormonální rovnováze, která ovlivňuje práci celého těla, včetně termoregulace.