Recenze pro Ditsynon s menstruací a jak užívat drogu

Menstruace u žen je přirozený proces. Náladu však často kazí předčasným nástupem výtoku nebo jeho nadbytkem.

Prodloužená období také nejsou povzbudivá a spravedlivé pohlaví hledá vhodné způsoby řešení choulostivých problémů. Po konzultaci s lékařem můžete užívat pilulky na krvácení, například Dicinon. Lék ovlivňuje menstruační funkci díky své schopnosti posílit stěny kapilár.

Farmakologický popis Ditsynonu

Dicinon je hemostatické (hemostatické) činidlo, které obsahuje ethamsylát. Aktivní složka má následující vlastnosti:

 1. Zvyšuje srážlivost krve.
 2. Stimuluje tvorbu krevních destiček a lokalizuje je na stěnách krevních cév.
 3. Prodlužuje životaschopnost krevních destiček a udržuje jejich životně důležité funkce.
 4. Zvyšuje pružnost a pevnost kapilárních stěn.
 5. Řídí cirkulaci tekutiny mezi tělesnými tkáněmi a krevními cévami.
 6. Snižuje křehkost kapilární sliznice.

Ditsynon se vyrábí ve dvou formách - tablety a injekční roztok.

V prvním případě se etamsylát kombinuje s laktózou. Účinné látky tablet jsou zpracovávány trávicím traktem a výrazně pomáhají až po 4 - 5 hodinách od okamžiku použití. Účinek tablet Dicinon se silnou nebo prodlouženou menstruací trvá 8 hodin. Žena dostane pomoc při drobném, ale potenciálně nebezpečném krvácení.

Injekce obsahující etamsylát se podávají intravenózně nebo intramuskulárně. V praxi intravenózní injekce začíná Dicinon působit do 10 minut po vstupu do těla. Při intramuskulárním podání se výsledek dostaví později a dosáhne maxima po 2 hodinách. Jedna injekce však ovlivní menstruační funkci do 6 hodin..

Výhodou přípravku Ditsynon je, že lék nepoškozuje oběhový systém a neovlivňuje chemické složení krve. Shromažďuje krevní destičky pouze na správných místech. Gynekologové předepisují Ditsynon nejen na dlouhá období, ale také u těhotných žen s rizikem potratu, po potratu a poporodním / pooperačním krvácením.

Korekce menstruačního cyklu pomocí Dicynona

Doporučuje se používat Ditsynon, pokud je intenzita výtoku pozorována po dobu 10 dnů a v jiných situacích s porušením obvyklého cyklu.

Lékař vám řekne, jak užívat Ditsynon se silnou menstruací, aniž by to bylo na újmu celkového zdraví. Například pokud menstruace trvá 10 dní nebo déle, může být lék doporučen v dávce 1 tableta denně, ale ne více než 1,5 týdne. Přidělování by se během této doby mělo zastavit..

Pilulky

Menstruace po dobu delší než 7 dní s intenzivním výtokem vyžaduje trojnásobné nebo čtyřnásobné užívání drogy denně. Jedna dávka je 250 mg.

Průběh léčby je až 5 dní. Pokud žena začne silně krvácet první den menstruace, tablety Dicinonu začnou pít až třetí den. Délka léčby je 5 dní. Dávkování - 250 mg x 3krát denně.

Další situace vyžadující použití Dicynonu:

 • Krvácení u dívek. Menarche příliš brzy dává velké výboje. U dospívajících je přípravek Ditsynon předepisován podle hmotnosti, přibližně 6 - 8 mg na kilogram tělesné hmotnosti. Děti užívají drogu třikrát denně po dobu 5-14 dnů.
 • Prevence krvácení. Dicinon bude schopen eliminovat hrozbu intenzivního nástupu menstruace, pokud ji žena začne užívat předem, například 5 dní před očekávaným datem. Užívání léku je dokončeno 5. den menstruačního cyklu. Obecný průběh léčby je tedy 10 dní. Během dne pacient užívá 3 nebo 4 tablety. V rámci prevence se kurz opakuje po dobu dalších dvou cyklů..
 • Zpoždění menstruace. Pokud se menstruace v určitém období života stane překážkou, pomůže ji Dicynon oddálit. V budoucnu však bude cyklus přerušen. K odložení menstruace se Dicinon pije v množství 2 tablet denně, ale ne déle než 10 dní (optimálně - 5). Jakmile užijete poslední pilulku, krev se objeví v následujících dnech. Příště začne menstruace o 1 až 2 týdny dříve. Ditsynon lze podle potřeby také použít k vyvolání menstruace před plánovaným termínem.
 • Krvavý výtok během těhotenství. Budoucí maminky se bojí, protože věděly, že během těhotenství nejsou žádné období. Gynekologové považují tento jev za hrozbu potratu a předepisují Dicinon těhotným ženám. 1 tableta přestane krvácet téměř okamžitě. Aktivní složky léčiva neovlivňují plod. Dicynon můžete používat v různých trimestrech těhotenství.

Vezmeme-li Ditsynon s těžkými obdobími, musíte pochopit, že výtok se nezastaví náhle. Lék může rychle vyřešit problém s prodlouženou menstruací se slabým výtokem..

Injekce

Návod k použití také učí, jak používat ampulky Ditsynonu. Kapalná forma léku je nutná v případě nouze, kdy je mimořádně důležitý rychlý výsledek..

Nejúčinnější jsou intravenózní injekce. Při intramuskulárním podání vykazují aktivní složky léčiva delší účinnost. Ditsynon vstřikujte s bohatou měsíční dávkou 1 - 2 ampule až 4krát denně.

Hlavní indikací pro použití roztoku je prevence krvácení během operace na genitáliích. Pacient dostane 6 po sobě jdoucích injekcí. Dva před operací, dva během operace a dva po zákroku.

Indikace a kontraindikace

V gynekologické oblasti sleduje Ditsynon následující účely aplikace:

 1. Dysfunkční děložní krvácení v důsledku hormonálních poruch, myomů, endometriózy a hyperplazie.
 2. Bohatý intermenstruační výtok u žen s onemocněním reprodukčního systému.
 3. Zpoždění menstruace u plánované gynekologické operace.
 4. Intenzivní období spojená se špatnou srážením krve.
 5. Hojné vypouštění při užívání léků, které v tuto chvíli nelze zrušit.
 6. Prodloužená období trvající déle než 1 týden.

Neměli byste však okamžitě koupit hemostatický přípravek, aniž byste pochopili jeho kontraindikace..

V odpovědích lékařů existuje zákaz používání Dicinonu pro hypotenzi, zvýšenou viskozitu krve, akutní porfyrii, trombózu, tromboembolismus a kojení. Odborníci také věnují pozornost individuální nesnášenlivosti základních složek tablet..

Vedlejší účinky Ditsynon může poskytnout následující:

 • Pálení žáhy.
 • Vyrážka a zarudnutí kůže.
 • Závrať.
 • Necitlivost svalů nohou.
 • Snížená chuť k jídlu.
 • Nevolnost a zvracení.
 • Rázy krevního tlaku.
 • Nesnášenlivost vůči určitým pachům.
 • Bolest v epigastrické oblasti.

Dicinon pro menstruaci: cena, analogy, recenze

Tablety Ditsynon nejsou drahé, cena balení 10 kusů začíná na 40 rublů. 100 tablet s dávkou 250 mg stojí 375 rublů.

50 ampulí s injekčním roztokem lze zakoupit za 580 rublů a více. Doba použitelnosti léku je 5 let. Dovolená - OTC.

Analogy a synonyma Ditsynony jsou další hemostatická léčiva obsahující etamsylát. Etamsilat a Etamsilat-Ferein, Impedil, Cyclonamin, Aglumin, Altodor jsou populární na Ukrajině a v Rusku.

Co Ditsynon shromažďuje recenze na menstruaci, si můžete přečíst níže.

Violetta, 25 let: Moje období jsou vždy bohatá a bolestivá. V poslední době se výtok natolik zvýšil, že mě přivedl k anémii. Gynekolog předepsal Dicinon po dobu 10 dnů a já jsem pilulky podle pokynů - prvních 5 dní před nástupem menstruace a dalších 5 dní, pokud došlo k výtoku. Můj problém byl okamžitě vyřešen. K upevnění účinku jsem drogu použil ještě dvakrát.

Diana, 33 let: Lékař mi předepsal Dicinon na korekci menstruační funkce na 3 kurzy. Výsledkem bylo mírné a pravidelné krvácení. Jsem s léčením spokojen, protože nyní menstruace přichází vždy včas a nenutí mě nosit balíčky vložek.

Svetlana, 40 let: Jednou jsem dostal injekci k zastavení děložního krvácení. Byl to Dicinon. Fungovalo to za hodinu a půl. Nebyly zjištěny žádné vedlejší účinky.

Natalia, 45 let: Pravidelně jsem užíval Ditsynon, když moje menstruace byla dlouhá. Krvácení skončilo rychleji. V budoucnu menstruace pokračovala mírným výtokem..

Ditsinon návod k použití tablety pro menstruaci

Období se liší od ženy k ženě. Stává se, že nevytvářejí vůbec žádné potíže. Bohužel ne každý to má. V některých případech mohou nastat následující funkce:

 • Přítomnost hojného krvácení. To může být velmi vážný problém..
 • Bolestivost.
 • Prodloužená menstruace.

Ženy, které o těchto problémech vědí na vlastní kůži, tím velmi trpí. A samozřejmě od moderní medicíny očekávají léky, které, pokud neřeší takové problémy, pak alespoň trochu zmírní příznaky. Jejich naděje jsou opodstatněné. Existují léky, které mají pozitivní vliv na ženské tělo během menstruace. Jedním z účinných způsobů, jak tyto situace zmírnit, je užívání drogy Dicinon. O něm jsou skvělé recenze. Jaký je? Jaké jsou jeho skutečné schopnosti? Co může dát a co ne? Jak by měl být tento přípravek užíván?

Co je to za drogu

Kolik je Ditsynon potřebný pro těžké období? Ditsynon působí tak, že tělo produkuje více krevních destiček než dříve. To pomáhá snížit krvácení během menstruace. Jak důležité je to?

 • Krvácení samo o sobě, ztráta krve je špatná pro zdraví.
 • Těžká období vyžadují během těchto období přísnou hygienu..
 • Otevřeným hojným krvácením je možnost pronikání různých druhů patogenních mikrobů do lidského těla.

I když je vše výše uvedené poměrně frustrující, nejedná se o úplný seznam příslušných problémů. Výsledkem je, že ztráta krve, tělo obnovuje zásoby železa po velmi dlouhou dobu - důležitý stavební materiál pro červené krvinky. Na druhou stranu absorpce železa z potravy není nijak zvlášť intenzivní. Faktem je, že rychlost asimilace tohoto kovu tělem je omezená, pokud k tomu nejsou použity speciální přípravky. Obnova rovnováhy železa u lidí proto zpravidla vyžaduje zvláštní úsilí. Pokud tak neučiníte, může těžké krvácení vést k anémii z nedostatku železa..

Dicinon snižuje závažnost krvácení a omezuje ztrátu železa z těla. Kromě toho má pozitivní účinek na cévy. Lék snižuje křehkost kapilár a zvyšuje zdraví a propustnost stěn cév.

Jak to vypadá

Ditsynon se vyrábí ve dvou typech. Můžete si vzít pilulky nebo injekce tohoto léku. Hlavní účinná látka léčiva se nazývá etamsylát. Podle pokynů obsahuje jedna ampulka v kapalné formě a jedna tableta 250 mg této látky. Přípravek také obsahuje řadu pomocných látek, jako je disiřičitan sodný nebo hydrogenuhličitan sodný, a také vodu.

Když lékař předepíše lék

Navzdory skutečnosti, že Ditsynon dokáže vyřešit vážné problémy, nestojí za to, aniž byste se poradili s lékařem, ačkoli jsou uvedeny vynikající recenze. Stanovení správné diagnózy je na prvním místě v léčbě. Je obtížné to udělat bez pomoci lékaře. Pokyny navíc naznačují, že v některých případech je užívání léku kontraindikováno (pro trombózu nebo akutní porfyrii). Proto se před užitím přípravku Ditsynon doporučuje poradit se s lékařem..

Pokyny k použití přípravku Ditsynon pro menstruaci naznačují, že je indikován nejen při silném menstruačním krvácení, ale také při chirurgických zákrocích v případech, kdy se očekává poškození mnoha cév..

Nejen ženy to zvládnou. Například pokud máte silné krvácení z dásní, může vám lékař předepsat také tablety Dicynon. Tento lék může v tomto případě zastavit ztrátu krve. Indikace pro použití jsou obvykle spojeny s přítomností závažného krvácení.

Co Ditsynon ne

Stejně jako v mnoha jiných případech je použití Dicinonu obklopeno různými pověstmi, z nichž některé nemají nic společného s realitou. Zvažte, kdy tablety Dicinon během menstruace nepomohou:

 • Pokud je vaše menstruace velmi bolestivá.
 • Pokud je vaše doba příliš dlouhá.

Lék je schopen zastavit těžké krvácení, ale jeho účinek se nevztahuje na řešení souvisejících problémů.

Pokyny pro Ditsynon pro menstruaci

Zde je stručný průvodce, jak užívat tento lék:

 • Začněte to užívat tři dny před menstruací..
 • Během dne musíte vypít dvě tablety denně..
 • Lék se používá až do konce menstruace..
 • Pokud příjem trvá déle než pět dní, krvácení se nezastavilo, můžete pokračovat v užívání, ale pouze jednu tabletu denně.

Pokud jste těhotná a současně trochu krvácíte, pijete nebo nepijete Dicinon, může to říci pouze lékař, který vás sleduje..

Důležité tipy

Použití přípravku Ditsynon pro menstruaci má své vlastní důležité vlastnosti:

 • Lék nefunguje okamžitě, ale jak je uvedeno v pokynech, je schopen zastavit krvácení za 2-4 hodiny. Proto, pokud to nefunguje ve stejnou chvíli, nespěchejte, abyste si vzali další pilulku. Porušení dávky při užívání může způsobit některé nežádoucí účinky. Pokuste se být trpěliví a počkat, až začne akce..
 • Stejně jako mnoho jiných léků existují omezení délky léčby. Jak to v tomto případě vzít? Nedoporučuje se to dělat déle než pět dní..
 • Pokyn varuje, že při užívání tohoto léku se mohou vyskytnout nežádoucí účinky: pálení žáhy, pokles tlaku a další. Pokud k tomu dojde, musíte okamžitě navštívit lékaře..

Vynikající recenze tohoto léku neznamená, že jej lze užívat bez konzultace s lékařem. Účinnost jeho působení, zastavení krvácení, závisí na tom, jak přesně dodržujete doporučení lékaře při jeho užívání.

Návod k použití léku Ditsynon pro menstruaci

Dicinon je hemostatický lék, který se dlouhodobě používá k zastavení krve, sanitka pro velmi odlišný druh a původ krvácení.

Léčivo je prezentováno jak ve formě tablet, tak v injekčním roztoku a etamzilát v něm působí jako aktivní složka..

Samotné působení účinné látky léčiva je zaměřeno na:

 1. Zvyšuje srážlivost krve a srážení krve stimulací funkcí kostní dřeně v těle.
 2. Díky vytvořeným krevním sraženinám - má hemostatický účinek.
 3. Posiluje stěny cév a jejich pružnost, pomáhá normalizovat cirkulaci tekutiny mezi tkáněmi a cévami.

To vše umožňuje užívat drogu během období silné menstruace..

 1. Složení
 2. Formulář vydání
 3. Působení na tělo
 4. Indikace pro použití
 5. Návod k použití Ditsinon
 6. Dávkování
 7. Zpoždění menstruačního cyklu
 8. S hrozbou potratu
 9. Během těhotenství
 10. Kontraindikace
 11. Vedlejší efekty
 12. Analogy léků
 13. Cena
 14. Recenze
 15. Podmínky a období skladování
 16. Podmínky výdeje z lékáren

Složení

Jako součást tablet:

 1. Tablety - obsahují účinnou látku etamsylát. Jako další složky - kyselina citronová a škrob, stejně jako stearát hořečnatý a laktóza.
 2. Injekční roztok - jako účinná látka obsahuje také ethamsylát a pomocné složky, jako je voda a disulfát sodný a hydrogenuhličitan sodný.

Formulář vydání

Samotný nástroj je k dispozici ve 2 formátech:

 1. Ve formě tablet - užívají se perorálně a vstřebávají se do žaludku a začnou působit až 3-4 hodiny po užití. Pozitivní účinek užívání léku trvá až 3 dny - nejlépe je užívat lék ve formě tablet s malým objemem a systematickou ztrátou krve, což bezprostředně nepředstavuje hrozbu, ale je klasifikováno jako potenciálně nebezpečné.
 2. Lék je ve formě injekce - roztok se injikuje intramuskulárně a intravenózně. V druhém případě tedy účinnost kompozice nastává po 10-15 minutách a při injekci do svalu začne lék působit po dlouhé době a maximální účinek se projeví po 2 hodinách.

Působení na tělo

 1. Lék je klasifikován jako hemostatický a umožňuje několikrát zvýšit srážlivost krve a stabilitu kapilár, což zvyšuje jejich propustnost při diagnostice patologického stavu.
 2. Lék také stimuluje hladinu srážení krve III v těle a normalizuje adhezi krevních destiček. Toho je dosaženo působením hlavní účinné látky etamzilátu - díky jeho působení se krev významně snižuje nebo úplně zastaví.
 3. V případě poškození malých cév vytváří tromboplasty, které spouští samotný proces srážení krve.
 4. Lék působí na principu katalyzátoru - zvyšuje počet mukopolysacharidů, které mají pozitivní vliv na stav vaskulární sítě, kapilárních stěn a samotný proces krevního oběhu. Asi 70% složek léčiva se vylučuje močí první den..

Indikace pro použití

Lékaři společnosti Dicinon předepisují jak terapeutické, tak profylaktické látky pro jakékoli vnitřní a vnější krvácení. Lék se užívá interně i injekčně - intramuskulárně a intravenózně. Tampony lze mimo jiné namočit do roztoku a zavést do pochvy, aby zastavily krvácení.

Lékaři nazývají hlavní indikace předepisování tohoto léku:

 1. Jakákoli forma a lokalizace krvácení, ke kterému dochází v důsledku chirurgického zákroku chirurgy.
 2. Vnitřní krvácení ve strukturách sítnice a glaukomu, stejně jako při keratoplastice a při diagnostice hemoftalmu.
 3. Jako profylaxe pro výskyt jakéhokoli typu a lokalizaci krvácení po operaci.
 4. Při diagnostice fibroidů a dysfunkčního krvácení, ke kterému dochází v reprodukčním systému ženy.
 5. S plicním nebo žaludečním krvácením.
 6. S diagnostikovanou von Willebrand-Jurgensovou chorobou, trombocytopatií, Verlhof.
 7. Pokud je krvácení způsobeno traumatem a mozkovým infarktem, stejně jako silnou a prodlouženou menstruací.
 8. V případě diagnostiky hemoragické diatézy, jako u onemocnění krevního složení.

Návod k použití Ditsinon

Užívají drogu jak v tabletách, tak ve formě injekcí - pomalu injikují drogu intravenózně nebo intramuskulárně, stejně jako kapání, v kombinaci s jinými solnými roztoky.

Tablety se užívají bezprostředně po jídle, zapíjejí se dostatečným množstvím čisté vody, injekce se však provádějí bez ohledu na souvislost s příjmem potravy.

Pokud nejsou dodrženy dávkování a doba trvání užívání léku, mohou se objevit vedlejší účinky a samotné poškození převažuje nad pozitivním terapeutickým účinkem.

Dávkování

 1. Dávka léčiva se počítá podle principu 20 mg na kilogram tělesné hmotnosti dospělého pacienta - je rozdělena na 2-3 denní dávky.
 2. U dětí se však tato dávka počítá podle vzorce 10 ml na kilogram hmotnosti a frekvence denního příjmu je až 4 dávky.
 3. Pokud jde o medikamentózní léčbu novorozenců, používají se výhradně s roztokem léku pro intravenózní / intramuskulární podání. Dávka pro novorozence - 12,5 mg na kg tělesné hmotnosti.

Pokud jde o dávkování pro preventivní postupy, existuje vlastní dávkování:

 1. Aby se zabránilo krvácení po operaci - předepsat 1-3 tablety nebo 1-2 ampule, podávané 2 hodiny před operací.
 2. Po operaci se aplikuje stejná dávka a pro zastavení vnitřního / vnějšího krvácení - 1-2 amp. s intervalem 6 hodin, dokud se krvácení úplně nezastaví.
 3. Pokud je diagnostikována tendence ke krvácení s rozvojem diabetické mikroangiopatie, je předepsána 1 karta. nebo 1 záložka. ne více než 3krát denně po dobu 1-3 měsíců.
 4. Se silnou menstruací - vezměte 2 záložky. třikrát denně v průběhu 10 dnů. Začněte užívat lék 5 dní před nástupem menstruace a pokračujte v užívání 5 dní po začátku.
 5. Pokud je krvácení povrchové, lék se aplikuje lokálně, když se tampon nebo gázový obvaz jednoduše navlhčí a aplikuje na místo krvácení. Kromě toho je povoleno paralelní podávání léčiva uvnitř..

V každém jednotlivém případě by měla být dávka a doba trvání užívání léku předepsána lékařem a nemělo by se s tímto prostředkem provádět samoléčba a zastavit krvácení..

Zpoždění menstruačního cyklu

Varianty užívání drog Dicinon:

 • Aby se zabránilo silnému a prodlouženému menstruačnímu krvácení - aby se oddálila menstruace, začnou užívat lék 3. den a pokud užíváte 250 mg 3-4krát denně, pak všechny následné výtoky ve dnech menstruace nebudou tak hojné a objem výboj klesá na normální hodnotu. Je však optimální, pokud lékař předepíše režim a zvolí jej individuálně.
 • Jak však poznamenávají lékaři, standardní režim užívání drogy s těžkou těžkou menstruací je následující. Začněte užívat lék od 5. dne menstruačního cyklu a pokračujte v průběhu maximálně 10 dnů. Dávkování léku je podobné rychlosti příjmu v první možnosti.
 • Pokud ženská menstruace trvá déle než 7 dní, lékaři také užívají drogu v dávce 250 mg jednou denně a užívají kurz, dokud nejsou dokončeni. Ale zde je důležité provést rezervaci - užívání léku k zastavení menstruačního krvácení nestojí za více než 10 dní.

S hrozbou potratu

Hrozba potratu pro mnoho matek zní jako věta - aby se tomuto jevu zabránilo, lékaři často předepisují Ditsynon.

V této dávce léku je 25 mg., Jedná se o jednu tabletu ráno a večer a v poledne.

Tabletová forma léčiva se vyznačuje menším negativním účinkem na plod a menším stupněm penetrace do placenty, a proto je účinek na dítě minimální.

Během těhotenství

Pokyny připojené k léku uvádějí, že použití přípravku Dicinon během těhotenství je možné, pokud terapeutický pozitivní účinek jeho jmenování převyšuje riziko, které může způsobit matce a plodu.

Během období kojení musí být droga zcela zrušena. Jeho složky pronikají do složení mléka a tím pronikají do těla dítěte, novorozence, což způsobuje nenapravitelné škody.

Jde o to, že samotný lék a jeho účinná látka stimulují zvýšení srážlivosti krve a tvorbu tromboplastinů, i když hladina krevních sraženin v krvi nepřekračuje přípustnou normu.

Prezentovaný lék během těhotenství a u žen kvůli určitým příčinám krvácení z dělohy působí jako stimulátor produkce a aktivity krevních destiček, což zase vyvolává zastavení vnitřního krvácení.

V tomto případě se lék užívá jednou - 1 karta. denně, ale podle potřeby lze dávku zvýšit na 3 tablety denně, užívané ve stejném časovém intervalu.

Kontraindikace

Droga má následující kontraindikace:

 • Při diagnostice nádorových patologií ovlivňujících oběhový systém, zejména těch, které se vyvíjejí v akutním stadiu jejich průběhu.
 • Lék byste neměli užívat ani při krvácení, které se vyvíjí při předávkování antikoagulancii - v tomto případě jsou předepsány specifické léky.
 • Lék je také kontraindikován v případě nadměrné citlivosti a nesnášenlivosti jeho hlavní složky, etamzilátu nebo jakékoli jiné složky tablety nebo injekčního roztoku..
 • Lék se nepoužívá ani s diagnostikovaným nedostatkem glukózy a laktózy, je předepisován s velkou opatrností a samotný průběh podávání je sledován ve vztahu k pacientům náchylným na krevní sraženiny, s onemocněním ledvin a problémy s játry.
 • U těhotných žen je tento lék předepsán pouze tehdy, pokud pozitivní terapeutický účinek převyšuje negativní účinek. V každém případě však během kojení musí být droga zastavena..

Vedlejší efekty

Jak poznamenávají lékaři a pokyny připojené k léku, za předpokladu, že bude dodrženo správné dávkování a nebudou překročeny stanovené dávky, samotná doba trvání kurzu Ditsynon nezpůsobuje vedlejší, negativní důsledky a příznaky.

Tělo každého člověka je však individuální a může reagovat svým vlastním způsobem na konkrétní lék, a v tomto případě se složky léku, jeho účinná látka mohou projevit takovými příznaky a negativními vedlejšími účinky:

 1. Pocit tíže v pankreatu, což vyvolává nejen bolest, ale také záchvaty nevolnosti a pálení žáhy.
 2. Pacient může také pociťovat záchvaty menších bolestí hlavy, migrény a závratě, celkovou slabost těla a odliv a odtok krve do obličeje.
 3. Pacientův krevní tlak bude hořet a vyvinou se odpovídající příznaky charakteristické pro hypotenzi. Jedná se o mdloby a ztmavnutí před očima, blikání much a celková slabost, nevolnost.
 4. Mimo jiné se v místech vpichu léku mohou projevit negativní alergické reakce a podráždění, které se projevují svěděním a pálením a jsou také možné malé vyrážky na kůži..
 5. Je extrémně vzácné, jsou však možné i takové negativní alergické reakce, jako je edém Quinckeho typu a anafylaktický šok, exacerbace bronchiálního astmatu..

Uvedené nežádoucí účinky a negativní reakce na užívání léku nejsou zdaleka úplným seznamem, a proto je pro jejich prevenci tak důležité dohodnout se na dávkování a průběhu podávání s ošetřujícím lékařem, s přihlédnutím k individuálním vlastnostem organismu.

Analogy léků

Ditsinon jako drogu v Rusku a na Ukrajině představuje jeho nejběžnější analog Etamsilat a Etamsilat-Ferein.

Kromě těchto léků lze rozlišit další podobné léky a formulace s příslušnými indikacemi:

 1. Tinktura z arniky - ukazuje alkoholové složení pro hypermenoreu a děložní typy krvácení, hypertenzní typ metroragie. Před použitím byste se měli se svým lékařem dohodnout na dávkování a délce trvání..
 2. Dokonale pomáhá zastavit krvácení během menstruace a v ostatních případech a listy kopřivy - vyznačují se vynikajícími hemostatickými vlastnostmi, fungují jako přírodní baktericidní látky. Indikace pro použití listů kopřivy a odvarů na jejich základě, tinktury jsou plicní a střevní, stejně jako děložní a hemoroidní krvácení, jejich další typy a etiologie původu. Náklady na balení suchých surovin - listy kopřivy se pohybují od 15 do 60 rublů.
 3. Extrakt z vodního pepře je vynikajícím pomocným hemostatickým činidlem používaným v porodnictví a gynekologii pro děložní krvácení po porodu a pro diagnostiku subinvoluce dělohy, silné menstruace. Kromě toho je také prokázáno, že tinktura vodního pepře zastavuje krvácení ze síťky malých cév gastrointestinálního traktu a menší krvácení z hemoroidů.
 4. Revolad - je předepsán k léčbě pacienta, u kterého byla diagnostikována chronická forma idiopatické trombocytopenické purpury, která není vhodná k pozitivní léčbě jinými léky, stejně jako u všech pacientů s chronickou formou virové povahy hepatitidy C k optimalizaci následné retrovirové léčby.
 5. Bylina řebříčku - indikována pro žaludeční krvácení a hemoroidní, nosní, plicní a děložní typy hojného krvácení vyvolaného zánětlivým procesem a myomy s diagnostikovanými onemocněními gastrointestinálního traktu, které jsou doprovázeny ztrátou vnitřní krve. Mimo jiné ve formě tinktur a odvarů je indikován k místní léčbě hemoroidů, jakož i k vnějšímu ošetření a mytí ran..
 6. Etamsylát - léčivo je indikováno k použití při kapilárních druzích krvácení různého původu a jako profylaktický prostředek před a po operaci v mnoha oblastech medicíny, gynekologie a oftalmologie, porodnictví a urologie, stomatologie a v oblasti plastické chirurgie.
 1. Když mluvíme o nákladech na původní drogu vyráběnou ve Slovinsku - Dicinon v síti prodejen lékáren bude stát od 35 rublů za balení tablet, přičemž balení v 50 kusech druhé.
 2. Náklady na balení 10 ampulí s injekčním roztokem - mohou začít od 110 rublů a více.
 3. Mnoho prodejen lékáren však drogu prodává jednotlivě - podle toho bude jedna ampulka stát asi 11 rublů a více.
 4. Náklady na nejběžnější analog léku Ditsinona v Rusku - Etamsilat v množství 50 kusů - od 50 rublů.
 5. Podobná situace je u injekčního roztoku Etamsilat - náklady na balení roztoku se pohybují od 40 do 100 rublů. Je také možné ji zakoupit po kusech - hodně se určuje, z které konkrétní lékárny je droga nakupována a zda se v ní prodávají jednotlivě ampule.

Recenze

Recenze žen, které se pokusily vypít Dicynon k zastavení nebo oddálení menstruace:

Podmínky a období skladování

V souladu s ustanoveními předepsanými v pokynech - tento lék musí být skladován výhradně v suché a dobře větrané místnosti, bez přístupu nadměrné vlhkosti a vždy chráněn před přímým slunečním zářením.

Z hlediska dodržování teplotního režimu je důležité uchovávat léčivo při teplotě, která neklesne pod minus 10 a nepřesáhne plus 25. Jinak se mohou změnit jeho farmakologické vlastnosti a doba použitelnosti léčiva významně klesá.

Je důležité skladovat drogu mimo dosah dětí. Doba použitelnosti léku je 5 let, což je předepsáno na obalu, poté je přísně zakázáno jej používat.

Podmínky výdeje z lékáren

V souladu s podmínkami výdeje je tento lék prodáván v lékárnách lékárníky, pouze pokud mají podepsaný a orazítkovaný lékařský předpis..

Dicinon

Složení

Léčivou látkou je etamsylátum 250 mg v tabletě a v 2 ml ampulce.

Další látky jsou:

 • pro injekce: injekční voda, disiřičitan sodný, hydrogenuhličitan sodný.
 • pro tablety Dicynon: povidon, kukuřičný škrob, kyselina citronová, laktóza, stearát hořečnatý.

Formulář vydání

Lék je dostupný ve formě roztoku, ve formě tablet.

farmaceutický účinek

Hemostatická látka. Má angioprotektivní účinek.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Léčba stimuluje proces uvolňování krevních destiček z kostní dřeně, zvyšuje jejich tvorbu. Lék má antiagregační a angioprotektivní účinky. Lék pomáhá zastavit krvácení, zvyšuje rychlost tvorby primárního trombu, ethamsylát zvyšuje retrakci, neovlivňuje protrombinový čas, koncentraci fibrinogenu. Při opakovaném užívání léku se zvyšuje tvorba trombů. Dicinon snižuje diapedézu krevních buněk z cévního řečiště, snižuje výdej tekutin a má pozitivní vliv na mikrocirkulaci. Lék neovlivňuje normální parametry a parametry systému hemostázy. Dicinon je schopen obnovit změněný čas krvácení u různých onemocnění.

Hemostatický účinek se projeví za 10-15 minut. Maximální hladiny účinné látky je dosaženo jednu hodinu po podání. První den se vylučuje beze změny téměř úplně močí.

Indikace pro použití přípravku Ditsynon

Z toho, co Ditsynon v tabletách a ampulích?

Lék je předepsán k zastavení krvácení, prevenci: kapilárního, parenchymálního krvácení (pooperační, traumatické, po zubních zákrocích, střevní, renální, plicní krvácení). Lék je předepsán pro sekundární krvácení na pozadí trombocytopatie, tromfocytopenie, hematurie, hypokoagulace s intrakraniálním krvácením, hemoragické vaskulitidy, krvácení z léků, hemoragické diatézy. Indikace pro použití přípravku Ditsynon jsou opakovaná krvácení do sítnice, diabetická retinopatie, Werlhofova choroba. Dicinon s menstruací je předepsán pro silnou menstruaci.

Kontraindikace

Kontraindikace jsou: trombóza, akutní porfyrie, tromboembolismus, intolerance složek. V případě předávkování jsou antikoagulancia předepisována s opatrností. Ditsynon během těhotenství se užívá po konzultaci s gynekologem, terapeutem.

Vedlejší efekty

Hyperémie kůže na obličeji, závratě, bolesti hlavy, tíže v epigastriu, pálení žáhy, alergie, parestézie dolních končetin, pokles krevního tlaku.

Návod k použití Ditsinonu (metoda a dávkování)

Lék se užívá perorálně, intramuskulárně, intravenózně. V oftalmologii se používá retrobulbar. Jedna dávka - 0,5 gramu (tablety), 0,25 gramu (parenterální). Aby se zabránilo krvácení během chirurgických zákroků, podává se Etamsylát jednu hodinu před operací. Dicinon pro menstruaci, pro plicní a střevní krvácení: 0,5 gramů denně, průběh léčby je 5-10 dní. U onemocnění krevního systému se užívá hemoragická diatéza, diabetické angiopatie, 0,75 gramů, doba léčby je až dva týdny. Pro prevenci pooperačního krvácení se Dicinon užívá v množství 8 mg / kg.

Hemoragický syndrom: třikrát denně, 6-8 mg / kg, doba přijetí až dva týdny, pokud je to nutné, opakujte kurz za týden.

Diabetická mikroangiopatie (krvácení): intramuskulárně 0,25 gramů třikrát denně, injekce se podávají po dobu 3 měsíců. K zastavení krvácení lze na povrch rány aplikovat sterilní tampon namočený v ethamsylátu.

Ditsinon tablety, návod k použití

Obvykle užívejte přibližně 15 mg / kg denně. To znamená, že 1-2 tablety najednou třikrát každých 24 hodin.

Děti ve věku od tří do dvanácti let užívají polovinu dávky pro dospělé.

Ditsinonovy injekce, návod k použití

Ditsynon se podává intravenózně nebo intramuskulárně. Obvykle 1–2 ampulky třikrát denně.

Návod k použití přípravku Ditsynon pro menstruaci

Používá se pouze se souhlasem ošetřujícího lékaře. U těžkých období jsou 2 tablety předepsány 3krát denně 3 až 5 dnů před menstruací a do pěti dnů po jejich nástupu. Doporučuje se opakovat kurz při příští menstruaci, aby se upevnila.

Nedoporučuje se užívat drogu k zastavení menstruace.

Jak se přípravek Ditsynon užívá k děložnímu krvácení

Pouze pod dohledem lékaře. V případě děložního krvácení se doporučuje užívat Dicinon ve formě injekce, 1–2 ampulky každých 6 hodin, dokud se krev nezastaví nebo nezmizí riziko jejího opakování.

Předávkovat

Údaje nejsou k dispozici. Doporučuje se symptomatická léčba.

Interakce

Nemůžete míchat Ditsynon s jinými léky ve stejné stříkačce. Aby se zabránilo antiagregačnímu účinku dextranů, podává se Dicinon jednu hodinu před jejich použitím v dávce 10 mg / kg. Použití etamsylátu po stanoveném období nemá hemostatický účinek. Lék lze kombinovat s menadionem hydrogensiřičitanem sodným, kyselinou aminokapronovou.

Podmínky prodeje

Podmínky skladování

Na suchém a tmavém místě mimo dosah dětí při teplotě nepřesahující 25 stupňů Celsia.

Skladovatelnost

speciální instrukce

Při předepisování pacientům s tromboembolismem v anamnéze trombózy je třeba postupovat opatrně. V případě předávkování antikoagulancii se vyvinou hemoragické komplikace, při jejichž léčbě je nutné mít specifická antidota. Dicinon během těhotenství je předepsán s opatrností.

Lék se také používá ve veterinární medicíně, například pro kočky.

Dicinon během těhotenství

Nedoporučuje se užívat Dicinon během těhotenství, zejména v prvním trimestru, protože údaje o účinku léku během tohoto období nebyly studovány.

Nemělo by se používat během kojení.

Ditsynonovy analogy

Hlavním analogem je lék, který se nazývá stejně jako hlavní účinná látka - Etamsilat.

Což je lepší: Ditsynon nebo Tranexam?

Tranexam je považován za účinnější lék na zastavení krvácení..

Recenze o dicinonu

Recenze dicinonu v tabletách a ampulích naznačují, že lék je velmi účinný způsob, jak zastavit krvácení. Hořká chuť.

Recenze na menstruaci

Skvělé pro silnou menstruaci, pro kterou jsou často užívány.

Recenze během těhotenství

Doporučeno s opatrností, vedlejší účinky však obecně nebyly zaznamenány. Budoucí matky užívají tento lék, těhotenství je úspěšné.

S děložním krvácením

Používá se pod lékařským dohledem. Pomáhá zastavit děložní krvácení. Účinek však může být krátkodobý..

Ditsynonova cena kde koupit

Cena Ditsinonu v tabletách je přibližně 380 rublů za balení po 100 kusech. Kolik stojí tablety na Ukrajině? Můžete si koupit obal za 320-340 UAH.

Cena ampulí Ditsinonu je 530 rublů za 50 kusů. Cena na Ukrajině je 350 - 380 UAH.

Jak užívat Ditsynon s těžkými obdobími

Mnoho žen trpících intenzivním nebo prodlouženým obdobím často hledá způsoby, jak stabilizovat tento fyziologický proces. Jedním z nejběžnějších léků, které se dokáží vyrovnat s takovými nepříjemnými projevy, je Dicinon na menstruaci..

Před použitím takového léku byste měli plně prostudovat jeho složení, dozvědět se o stávajících kontraindikacích a možných vedlejších účincích. I po úplné studii přípravku Ditsynon je však třeba mít na paměti, že toto farmakologické činidlo je povoleno používat pouze po sérii diagnostických studií a pouze podle pokynů ošetřujícího lékaře..

Více o droze

Dicinon je hemostatický (hemostatický) lék, který má mnoho výhodných účinků ve srovnání se stávajícími analogy. Hlavní účinnou látkou je ethamsylát, který pomáhá posilovat cévní stěny, stabilizovat krevní oběh a zlepšuje srážení krve.

Výhody farmakologického léčiva jsou následující:

 • Dicinon neovlivňuje složení krevního řečiště;
 • Nepoškozuje systém zásobování krví;
 • Vyvolává tvorbu krevních destiček pouze na správných místech, zlepšuje a prodlužuje jejich výkon.

Vzhledem k výše popsaným příznivým vlastnostem přípravku Ditsynon se v lékařském průmyslu často používá k opakovanému děložnímu krvácení, prodloužené nebo nadměrně silné menstruaci s hrozbou spontánního potratu a po potratu..

Výhradně kvalifikovaný lékař by měl předepsat tento lék na základě výsledků testů a individuálních charakteristik ženského těla.

Jak to ovlivňuje tělo

Hemostatický lék působí na tělo spravedlivého pohlaví následovně:

 • Stabilizuje proces srážení krve;
 • Stimuluje kostní dřeň k produkci správného množství krevních destiček;
 • Zlepšuje krevní oběh;
 • Vyvolává posílení kapilárních stěn a činí je pružnějšími.

Díky výše uvedeným funkcím Dicinonu má příznivý účinek na průběh menstruace a stav těla jako celku, zabraňuje křehkosti cévních stěn a obnovuje normální proces krevního oběhu. A vzhledem k tomu, že jeho působení je také zaměřeno na zlepšení srážení krve, tento farmakologický lék se často používá k zastavení menstruace.

Uvolněte formuláře

Ve farmaceutickém průmyslu je Ditsynon k dispozici ve dvou formách:

 1. Pilulky. Kromě hlavního aktivního prvku (etamsylátu) se do léčivých pilulek přidává také laktóza. Pozitivní účinek je pozorován přibližně 3-4 hodiny po aplikaci léku a trvá 7-9 hodin. Doporučuje se používat Ditsynon v tabletách pro nepříliš silné, ale periodické děložní krvácení, které nevyžadují okamžitý výsledek;
 2. Ampule. Injektuje se do žíly nebo svalu. Účinek léku je pozorován téměř okamžitě (ne více než 20 minut po použití) a trvá asi 6-7 hodin. Použití této formy uvolňování je nezbytné pro silné krvácení, jehož provokatéry jsou progrese onemocnění, jako jsou myomy, endometrióza, endometritida nebo jiné patologické stavy způsobené vážnou hormonální nerovnováhou..

Formu farmakologického činidla, která je ve vašem případě nutná, by měl zvolit kvalifikovaný odborník, který si je vědom existujících problémů a individuálních charakteristik vašeho těla..

Je možné použít pro zpoždění

Někdy dívky touží oddálit menstruaci. Taková touha se zpravidla objevuje v případě, že jede na dovolenou, na pláž nebo do přírody s přáteli. V takových situacích mnoho lidí má otázku možnosti použití Dicinonu ke zpoždění menstruace..

Odpověď na tuto otázku je ano. Lékaři jsou přesvědčeni, že užívání léku může oddálit nástup menstruace přibližně o 1,5-2 týdny. Pro odložení by měla být farmakologická látka užívána třikrát denně 4 dny před očekávanými kritickými dny.

Mělo by se však pamatovat na to, že taková manipulace se samoregulací menstruace může být prováděna maximálně jednou za 12 měsíců, jinak můžete vyvolat řadu nepříznivých důsledků a výrazně narušit úroveň hormonálního pozadí, což v důsledku toho povede k výskytu nebezpečných onemocnění.

Indikace pro použití

Lék Ditsynon má následující indikace pro použití:

 • Nadměrně silná menstruace, jejíž provokatéry jsou gynekologické patologie (leiomyom, endometrióza, dysplázie, hyperplazie atd.);
 • Intenzivní špinění, ke kterému dochází mezi přirozenými kritickými dny;
 • S vysokou pravděpodobností spontánního potratu (potratu);
 • Přípravné postupy před následným chirurgickým zákrokem;
 • Intenzivní krvácení, jehož provokatéři jsou farmakologické léky, které se musí používat;
 • Nadměrně těžké období, které je způsobeno nestabilním procesem srážení krve;
 • Dlouhé kritické dny.

Ditsynon je předepsán v jiných případech, ale je to možné pouze pod jasným vedením kvalifikovaného lékaře..

Kontraindikace

Kromě všech pozitivních vlastností léčivé látky existují také situace, kdy je přísně zakázáno pití přípravku Ditsynon:

 • Individuální nesnášenlivost těl komponent, které tvoří drogu;
 • Onkologická onemocnění oběhového systému;
 • Akutní progrese porfyrie;
 • Zvýšená viskozita krve;
 • Nemoci ovlivňující kardiovaskulární systém;
 • Období kojení;
 • Přítomnost trombózy a tromboembolismu.

Než začnete používat toto farmakologické činidlo, je nutné pečlivě prostudovat pokyny, seznámit se s existujícími kontraindikacemi a konzultovat s lékařem..

Vedlejší efekty

Po použití přípravku Ditsynon jsou možné následující nežádoucí účinky:

 • Útoky na zvracení a zvracení;
 • Pocit nepohodlí v peritoneální oblasti;
 • Vzhled pálení žáhy;
 • Ostré bezpodmínečné výkyvy krevního tlaku;
 • Různé projevy alergické reakce (vyrážka, svědění, zarudnutí kůže);
 • Bolesti hlavy a závratě;
 • Necitlivost dolních a horních končetin;
 • Averze k určitým typům pachů.

Výše uvedené nežádoucí účinky jsou zpravidla normální, rychle vymizí a nevyžadují lékařskou pomoc. Pokud však nepříznivé příznaky nezmizí a nebudou vás dlouhodobě rušit, měli byste se obrátit o pomoc na nejbližší lékařskou instituci..

Jak správně užívat Ditsynon

Pokyny pro použití tablet Dicinonu musí být před zahájením užívání zcela prostudovány. Je obzvláště nutné věnovat pozornost skutečnosti, že u různých patologií v ženském reprodukčním systému se způsoby aplikace navzájem liší:

 • Preventivní opatření pro nadměrně těžké období. V tomto případě by měla být droga použita třetí den po začátku kritických dnů. Jedna dávka je 250 mg. léky 3krát denně. Při správném používání přípravku Ditsynon bude v následujících dnech výtok méně intenzivní, stav ženského zástupce se zlepší, ospalost, slabost a nepřirozená únava zmizí;
 • Prodloužená menstruace. Pokud se krvácení nezastaví po dobu jednoho týdne, je nutné začít užívat toto farmakologické činidlo v dávce 250 mg. jednou denně, dokud nebudou dokončeny kritické dny. V tomto případě je zakázáno používat Ditsynon po dobu delší než 10 dní, protože to může vyvolat výskyt nevratných patologických procesů v těle. V takových situacích je úkolem lékaře snížit předepsané dávkování a provést nezbytné diagnostické testy, které pomohou zjistit příčinu nadměrně prodloužené menstruace;
 • Dicinon pro hojná období. V tomto případě je zpravidla schéma příjmu vypracováno individuálně. Nejčastěji se lék užívá pátý den po začátku menstruačního cyklu, každý s použitím 250 mg. léky 3krát denně po dobu 10 dnů. Díky příjmu léku se stěny cév stanou odolnějšími a pružnějšími, což jim nedovolí tak nadměrné poškození během následujících kritických dnů;
 • Při nošení dítěte. V situacích, kdy dojde ke krvácení během těhotenství, se doporučuje užívat jednu tabletu Dicinonu. Pokud jeho použití nepřineslo žádné výsledky, okamžitě navštivte svého gynekologa, abyste zabránili potratu nebo jiným komplikacím probíhajícího těhotenství.

I přes popsaný režim dávkování kvalifikovaní lékaři důrazně doporučují, abyste s lékařem prodiskutovali možnost užívání léku..

Použití řešení

Použití dicinonu během menstruace a v jiných možných případech ve formě roztoku je předepsáno výhradně v nouzových situacích, kdy je účinek nezbytný okamžitě (do 10-20 minut). Injekce se může provádět intravenózně nebo intramuskulárně v dávce jedné nebo dvou ampulí třikrát denně.

Zpravidla je nejčastěji nutné užívat lék v této formě v době operace. S jeho pomocí mohou lékaři snadno zabránit možným krvácením. Dávka v takových případech je následující:

 • Dvě ampule léku před operací;
 • Dvě injekce v době operace;
 • Dvě ampule po dokončení léčebného postupu.

V ostatních případech je dávka léku předepsána výhradně ošetřujícím lékařem..

Analogy

Podobný terapeutický účinek poskytují následující léky obsahující etamsylát:

 • Impedil;
 • Etamsilat;
 • Aglumin;
 • Etamsilat-ferein;
 • Altodor;
 • Cyklonamin.

Dicinon může mít různé náklady, které závisí na zemi, regionu a lokalitě. Cena se zpravidla pohybuje od 40 do 150 rublů za balení po 10 tabletách a od 350 do 450 rublů za balení po 100 tabletách. 50 ampulí pro intramuskulární nebo intravenózní injekce stojí od 550 rublů.

Lék je vydáván bez lékařského předpisu.

Recenze pacientů

Při studiu rozsáhlosti internetu můžete narazit na pozitivní i negativní recenze. Je však třeba si uvědomit, že každá žena je individuální, a pokud droga přinesla pouze pozitivní účinek jednomu ze spravedlivých pohlaví, pak ve vztahu k druhému může být méně účinná nebo vůbec nepřinese očekávané výsledky.

Anastasia, 28 let:

Od samého začátku reprodukčního věku jsem se obával nadměrně silné menstruace, ale ve věku 24 let se jejich počet zvýšil, což ve mně vyvolalo anémii. Na konzultaci s gynekologem mi předepsal užívání přípravku Ditsynon, který jsem užíval 10 dní, třikrát denně. Další kritické dny byly vynikající, krvácení se stalo normálním, nepohodlí zmizelo. Pro fixační účinek jsem se rozhodl pít drogu ještě 2krát a již 4 roky mi menstruace plynule, bez bolesti a v přirozeném množství..

Setkal jsem se s přáteli na moři a, jak to mělo štěstí, moje menstruace padla na toto datum. Byl jsem velmi rozrušený, protože jsem chtěl mít normální dovolenou, plavat v moři a nebát se o svůj „přirozený“ stav. Můj přítel, gynekolog, však poradil Ditsynonovi a vysvětlil, že pokud jej začnete používat 3-4 dny před nástupem regulace, mohu je odložit o 2 týdny. Právě jsem to udělal, i když donedávna jsem nevěřil, že je takový výsledek možný. Podle předepsaného schématu jsem začal užívat drogu a, hle, menstruace se opravdu posunula o týden a půl. Měl jsem skvělou dovolenou a naštěstí jsem nenašel žádné vedlejší účinky.

Jednou jsem měl příliš intenzivní děložní krvácení, které mě a mou rodinu šokovalo. Můj manžel okamžitě volal záchranný tým, jehož lékaři mi okamžitě dali injekci Dicinonu. Samozřejmě slíbili, že účinek se dostaví do 15–20 minut, ale lék se projevil až po hodině a půl, kdy jsem byl už převezen do zdravotnického zařízení. Kromě dlouhé akce chci poznamenat, že mi začalo být špatně a velmi mě bolela hlava. Ze své vlastní zkušenosti nemohu radit Dicinon ostatním, i když, jak se říká, každý má jiné organismy a nestojí za to vycházet ze samotného případu.

Kyretáž děložní dutiny označuje traumatické gynekologické zákroky a je odstraněním horní vrstvy endometria. Postup lze zobrazit v různých případech.