Dicinon, Tranexam nebo Vikasol: srovnání

Chcete-li zjistit, který lék je účinnější: Tranexam nebo Dicinon, doporučuje se studovat princip jejich působení, vlastnosti, složení. Oba jsou určeny k zastavení krvácení. Při výběru věnujte pozornost indikacím pro použití, kontraindikacím a vedlejším účinkům.

Charakteristika Tranexamu

Výrobci: Moskevský endokrinní závod a Obninsk KhFK (Rusko). Forma uvolňování produktu: potahované tablety, injekční roztok (podávaný intravenózně).

Léčivou látkou je kyselina tranexamová. Dávka této složky v 1 tabletě: 250, 500 mg. Množství kyseliny tranexamové v 1 ml roztoku je 50 mg.

Lék si můžete koupit v balení obsahujícím 10 a 30 tablet nebo 10 ampulí po 5 ml.

Lék má protizánětlivé, antialergické a protinádorové vlastnosti.

Hlavní vlastnosti Tranexamu:

 • hemostatický;
 • protizánětlivý;
 • antineoplastický;
 • antialergický.

Hlavní složka ve složení léčiva pomáhá inhibovat funkci aktivátoru plazminogenu. Pokud se dávka látky zvýší, dojde k vazbě na plazmin. Kromě toho dochází ke zvýšení protrombinového času. Ve výsledku se projevuje hemostatický účinek, čímž se zpomaluje krvácení způsobené zvýšením fibrinolýzy.

Lék pomáhá snižovat rychlost produkce kininu a dalších peptidů. Ve výsledku se projevují protizánětlivé, antialergické a protinádorové vlastnosti. Kyselina tranexamová je skupina analgetik, ale působí střídmě.

Při perorálním podání se nevstřebává více než 50% látky. Maximální hranice účinnosti je dosaženo po 3 hodinách. Aktivní složka se mírně váže na plazmatické bílkoviny (3%). Vylučuje se během močení. Kromě toho je většina aktivní složky (95%) odstraněna z těla beze změny. Indikace pro použití styptických tablet a injekčního roztoku:

 • krvácení, které se vyvinulo na pozadí zvýšené fibrinolýzy (lék je předepsán jak k léčbě, tak k prevenci takových patologických stavů);
 • hrozba ukončení těhotenství;
 • Verlhofova choroba;
 • nemoc jater;
 • anamnéza alergických reakcí: angioedém, ekzém, dermatitida, kopřivka;
 • zánětlivé procesy v horních dýchacích cestách;
 • zastavení a prevence děložního krvácení po lékařských procedurách;
 • chirurgický zákrok.

Tranexam je indikován k léčbě onemocnění jater. Lék je indikován na alergické reakce, jako je kopřivka. Je třeba věnovat pozornost užívání léků s nedostatečnou funkcí ledvin. Během lékové terapie může dojít k pálení žáhy. V některých případech se pacienti obávali průjmu. Tranexam může způsobit nevolnost a zvracení. Snížená chuť k jídlu je jedním z vedlejších účinků drogy.

Tranexam by neměl být používán v případě individuální nesnášenlivosti složek ve složení, subarachnoidálního krvácení. Lék lze používat s opatrností v následujících patologických stavech:

 • trombóza různé etiologie;
 • krvácení;
 • selhání funkce ledvin;
 • hematurie z horních močových cest.

Vedlejší účinky léku se projevují porušením funkce zažívacího traktu:

 • nevolnost;
 • pálení žáhy;
 • řídká stolice;
 • ztráta chuti k jídlu;
 • říhání.

Dále je zaznamenáno zhoršení zraku, ospalost, trombóza, svědění kůže a vyrážka na vnější kůži. Kompatibilita Tranexam: lék nelze předepsat současně s jinými hemostatiky kvůli zvýšenému riziku vzniku krevních sraženin.

Léková léčba může být doprovázena ospalostí.

Charakteristika Ditsynonu

Výrobce - Sandoz (Švýcarsko). Lék lze zakoupit v tabletách a injekčním roztoku (injekčně intramuskulárně a intravenózně). Aktivní složkou je ethamsylát. Jeho koncentrace se liší v závislosti na formě uvolnění:

 • 1 tableta - 250 mg;
 • v 1 ml roztoku - 125 nebo 250 mg v 1 ampulce (2 ml).

Účinná látka patří k hemostatickým látkám. Hlavní vlastnosti:

 • angioprotektivní;
 • proagregant.

Pod vlivem léku se aktivuje proces produkce krevních destiček, díky kterému se krvácení zastaví rychleji, protože se v důsledku toho tvoří krevní sraženiny.

Snížení intenzity průtoku krve v oblasti, kde jsou poškozeny malé cévy, je usnadněno zrychlením tvorby tromboplastinu. Současně klesá aktivita procesu výroby prostacyklinů ve stěnách krevních cév..

Ve výsledku se zvyšuje intenzita adheze a agregace krevních destiček..

Pod vlivem léčiva se aktivuje proces produkce krevních destiček, díky kterému se krvácení zastaví rychleji.

Tento lék vyniká na pozadí analogů tím, že neovlivňuje protrombinový čas. Proces tvorby trombů nezávisí na dávce Dicinonu. Zvýšení účinku tohoto léku je pozorováno po jeho opakovaném použití..

Současně je zaznamenán pozitivní účinek na kapiláry: zvyšuje se jejich odolnost vůči negativním faktorům, snižuje se propustnost.

Mezi výhody tohoto léku patří nedostatečný vliv na proces tvorby krevních sraženin. Dicinon nepřispívá ke zúžení cévního lumenu. Indikace pro použití:

 • operace;
 • krvácení z dásní;
 • časté krvácení z nosu;
 • porušení menstruačního cyklu, v tomto případě je zaznamenán výskyt hojnějšího výtoku;
 • patologie orgánů zraku: diabetická retinopatie, hemophthalmus atd.;
 • intrakraniální krvácení u dětí při narození.

Ditsynon je kontraindikován v některých případech:

 • akutní porfyrie;
 • různé patologické stavy doprovázené zvýšením aktivity krevních destiček;
 • hemoblastóza u pacientů v dětství;
 • individuální nesnášenlivost účinné látky nebo jiné látky ve složení léčiva.

Vedlejší účinky: poruchy trávení, alergické reakce, bolesti hlavy, závratě, ztráta citlivosti končetin.

Dicinon je předepsán pro krvácení dásní. Lék je indikován na menstruační nepravidelnosti doprovázené hojným výtokem. S patologií zrakových orgánů může být také předepsán Dicinon. Při užívání léku může pacient trpět zažívacími potížemi. Didinon může způsobit alergické reakce. Při užívání léku se mohou objevit bolesti hlavy. bolest a závratě.

Srovnání Tranexamu a Dicinonu

Podobnost

Tyto prostředky lze zakoupit ve stejných uvolňovacích formulářích. Tranexam a dicinon poskytují podobné výsledky léčby. Oba produkty mají podobné vlastnosti..

Přispívají k rozvoji podobných vedlejších účinků, jsou předepsány pro stejné patologie.

Jaký je rozdíl?

Tranexam a dicinon obsahují různé účinné látky. Poslední z těchto prostředků ve formě řešení lze použít intravenózně a intramuskulárně. Tranexam ve formě kapalné látky se podává pouze intravenózně.

Kromě toho lze tento lék zakoupit ve filmem potahovaných tabletách, čímž se významně snižuje riziko narušení trávicího systému..

Léky působí na základě různých mechanismů, ale poskytují stejný výsledek léčby.

Tranexam lze zakoupit v tabletách, čímž se významně snižuje riziko narušení trávicího systému.

Což je levnější?

Cena Tranexamu se pohybuje: 385-1550 rublů. Tablety (500 mg, 10 ks. V balení) lze zakoupit za 385 rublů. Řešení stojí několikanásobně více. Ditsinonova cena: 415-650 rublů. Tento nástroj je mnohem levnější v jakékoli formě vydání. Pro srovnání, za 415 rublů. můžete si zakoupit balení obsahující 100 tablet Dicynon.

Což je lepší: Tranexam nebo Dicinon?

S krvácením

Volba účinnějšího léku se provádí s přihlédnutím k počátečním údajům: přítomnost patologií doprovázených intenzivní tvorbou krevních sraženin; složení a vlastnosti krve v době léčby (například zvýšená nebo snížená viskozita) atd..

Z tohoto důvodu je obtížné jednoznačně odpovědět, který z léků bude účinnější při krvácení. Je třeba vzít v úvahu rychlost akce. Například s děložním krvácením pomáhá Tranexam rychleji, protože.

má přímý účinek na plazminogen, který se podílí na procesu srážení krve.

S těžkými obdobími

Oba prostředky jsou přijatelné. S těžkými obdobími se však riziko děložního krvácení zvyšuje, což znamená, že se doporučuje zahájit léčbu přípravkem Tranexam.

Během těhotenství

Pokud v počátečních stádiích těhotenství existují známky hrozby ukončení (břicho ztvrdlo, dochází k mírnému špinění), lze použít oba léky. Oba Ditsynon a Tranexam procházejí placentou v malém množství. Gynekolog by měl zvolit lék a předepsat léčebný režim.

Recenze lékaře o léku Ditsynon: indikace, použití, vedlejší účinky, analogy

Recenze pacientů

Vladimir, 39 let, Kerch.

Tranexam je silnější, ale ovlivňuje práci srdce. Z tohoto důvodu vzala Dicinona. Lék doporučil lékař, protože mám nějaké srdeční poruchy.

Anna, 35 let, Kaluga.

Hemostatické tablety byly použity po operaci jako profylaktické činidlo. Tranexam je silnější, ale mnozí chválí Dicinona. Později jsem se dozvěděl, že existují levnější analogy, v té době jsem už dokončil kurz terapie. Ale teď nechám Dicynona připraveného v lékárničce, pokud to někdy budu potřebovat. Na Tranexam nejsou žádné stížnosti, kromě toho, že cena je vysoká.

Recenze lékařů o Tranexamu a Dicinonu

Iskorostinskaya O.A., gynekolog, 44 let, Nižnij Novgorod.

Pokud jde o účinnost, rozlišuji Tranexam od řady analogů. Snadněji se nosí, působí rychleji a silněji. Negativní projevy se nevyskytují, pokud není porušen léčebný režim. Doporučuji lék na těhotenství (a IVF, včetně), děložní krvácení.

Zemlyansky A.V., hematolog, 54 let, Vladivostok.

Ditsynon svým pacientům často doporučuji. Funguje efektivně, rychle zastaví krvácení z nosu. Lék je mnohem levnější než analogy, což je důležité při léčbě onemocnění doprovázených změnami ve složení krve a vyžadujících prodlouženou léčbu..

Hemostatické léky v tabletách pro těžké období. Top 5 nejlepších nápravných opatření

Těžká období způsobují nepohodlí, narušují normální rytmus života. Aby se zabránilo různým problémům a aby se zabránilo ztrátě velkého množství krve, gynekologové často předepisují speciální léky, které zastavují krvácení..

Těžká období: kdy pít hemostatické tablety

Hemostatické tablety pro těžké období pomáhají zvládat velké množství výtoku. Neměli byste se však léčit sami, pouze lékař si může vybrat vhodný lék.

Menstruační cyklus bez patologických abnormalit by neměl trvat déle než 7 dní a množství výtoku by nemělo překročit 80 ml denně. Cokoli, co se uvolní nad rámec normy, se považuje za bohatou menstruaci..

Hemostatické tablety pro těžké období - níže zvážíme to nejlepší

Sazbu můžete zkontrolovat podle množství použitých hygienických prostředků. Je nutné vyměnit vložku 2-3krát denně, pokud se toto množství zvyšuje a hygienický výrobek se mění každé 2 hodiny, pak mluvíme o odchylce od normy a výskytu hojného výtoku.

Hojná období jsou pro ženu nebezpečná, důvody jejich výskytu mohou souviset s hormonálními poruchami, stresem.

Proto je nutné užívat hemostatický lék..

Je důležité vědět! Léky pro tento účel jsou vybírány s přihlédnutím k individuálním vlastnostem ženy, které může provést pouze odborník. Samoléčba může vyvolat zhoršení stavu.

Působení hemostatických tablet pro silnou menstruaci

Uvažovaná skupina léčivých přípravků je zaměřena na zúžení krevních cév a zlepšení vlastností srážení krve. Současně jsou léky, které pomáhají zastavit silné krvácení, různých typů, z nichž každý má svůj vlastní účinek na tělo..

Hemostatické tablety pro těžké obdobíÚčinek léků na tělo
Léky první generaceZajistěte účinné srážení krve stimulací tvorby protrombinu
Moderní lékyTvoří v těle tromboplastiny, které zastavují krvácení. Zároveň normalizují vaskulární propustnost, nevyvolávají výskyt krevních sraženin
VitamínyPosiluje krevní cévy, zabraňuje křehkosti a zlepšuje propustnost

Poznámka! Léky s hemostatickým účinkem se neužívají během menstruace, ale několik dní před jejím začátkem. Ukázalo se tedy, že snižuje množství výtoku během menstruace..

Nejúčinnější hemostatické tablety

Na farmakologickém trhu existuje velký výběr hemostatických tablet pro těžké období, všechny mají vícesměrné účinky, různé náklady. Nejoblíbenější a často předepsané gynekology jsou léky jako Vikasol, Ditsinon, Etamzilat, Tranexam, Ascoril, Differelin.

Vikasol pro těžké období

Denní dávka přípravku Vikasol by neměla překročit 0,3 g, tablety se užívají 2-3krát denně, kurz je 3-4 dny, v případě potřeby se kurz opakuje po čtyřdenní přestávce. Kontraindikace jsou zvýšená srážlivost krve, výskyt krevních sraženin v cévách (tromboembolismus).

Z nežádoucích reakcí stojí za zmínku:

 • předávkování vitaminem K v těle;
 • tvorba velkého množství protrombinu;
 • zvýšené hladiny bilirubinu;
 • toxikóza a křeče (ve vzácných případech).

Vitamin K, Menadion lze nazvat analogy Vikasolu. Průměrná cena léku je 80 rublů.

Dicinon - hemostatický lék

Tyto hemostatické tablety s těžkou menstruací zastavují rozklad vaskulárních mukopolysacharidů, což pomáhá normalizovat jejich propustnost v případě těžké ztráty krve. Účinek léčby je navíc způsoben zvýšením primární krevní sraženiny..

Průběh léčby přípravkem Ditsynon je obvykle 5-14 dní, během nichž je dávka 1,5 mg denně rovnoměrně rozdělena. Lék začíná účinkovat během 1–2 hodin, účinek trvá 4–6 hodin. Po dokončení kurzu lék pokračuje v působení dalších 5-8 dní.

Kontraindikace užívání drogy je tendence k tvorbě trombózy v cévách, pokud bylo krvácení způsobeno léky, které inhibují srážení krve.

Dicinon má řadu nežádoucích účinků, které se mohou objevit z různých tělesných systémů:

 • nervový systém - závratě, bolesti hlavy, ztráta citlivosti nohou;
 • Gastrointestinální trakt - pocit těžkosti, pálení žáhy, nevolnost;
 • kardiovaskulární systém - snížení krevního tlaku, zarudnutí kůže.

Ditsynonovy analogy: Amben, Trenax. Dotyčnou drogu lze zakoupit v lékárně, průměrná cena je poměrně rozsáhlá - od 30 do 400 rublů.

Etamsylát k zastavení krvácení

S bohatou menstruací mají tyto hemostatické tablety následující účinek: zlepšují stabilitu kapilár v důsledku tvorby mukopolysacharidů, navíc normalizují vaskulární propustnost a zlepšují mikrocirkulaci..

Zvláštností léku je, že nezpůsobuje zvýšenou srážlivost krve, nevyvolává tvorbu krevních sraženin v cévách.

 • Etamsilat se obvykle předepisuje 0,25 g každých 6 hodin, průběh léčby je 5-10 dní, poté se dávka sníží a je 0,25 g dvakrát denně během posledních dvou cyklů.
 • Etamsylát je kontraindikován u trombotických onemocnění, pokud existuje tendence k ucpání krevních cév, lék by se neměl používat, pokud je ztráta krve způsobena léky, které zpomalují proces srážení krve.
 • Při užívání daného léku nebyly žádné vedlejší účinky, ale neměli byste zneužívat doporučené dávkování, abyste nevyvolávali komplikace.

Analogy Etamsilatu jsou léky jako Aglumin, Ditsinen, Impedial. Průměrná cena léku v Rusku je 80–120 rublů.

Je důležité si pamatovat! Příslušné hemostatické tablety jsou také k dispozici ve formě injekcí, které jsou také předepsány pro těžké období. Injekce začnou působit rychleji a mají méně nepříznivé účinky na tělo.

Tranexam pro těžká období

Moderní lék, který se nedávno objevil na farmakologickém trhu, ale dokázal se prosadit na pozitivní straně. Tranexam je inhibitor, zvyšuje srážlivost krve aktivací plazminogenu a jeho transformací na plazmin.

Výhodou dotyčného léku je, že má nejen hemostatické vlastnosti, ale má také protizánětlivé, antineoplastické, antiinfekční a antialergické účinky, proto jej lze použít z různých důvodů, které způsobily silnou menstruaci.

Tranexam se užívá 3-4 dny, 1-1,5 g 3-4krát denně. Díky rovnoměrné distribuci v tkáních začíná působit 3 hodiny po požití, koncentrace léčiva v těle zůstává až 17 hodin.

Lék má následující kontraindikace: selhání ledvin, protože se vylučuje ledvinami, tendence k rozvoji trombózy nebo jejich přítomnost, nadměrná citlivost na léčivé látky.

Nežádoucí projevy se mohou objevit z různých orgánů těla:

 • Gastrointestinální trakt - nevolnost a zvracení, pálení žáhy, průjem, porucha chuti k jídlu;
 • nervový systém - ospalost, závratě, celková slabost;
 • kardiovaskulární systém - výskyt vaskulární obstrukce, tachykardie, bolest na hrudi;
 • alergické projevy - kožní vyrážka, kopřivka, svědění.

Analogy Tranexamu: Tugin, Trenax. Cena léku je 250 rublů.

Kyselina askorbová k posílení krevních cév

Průběh léčby je 1 tableta léku 2-3krát denně. Trvání přijetí určuje gynekolog, obvykle je to 14 dní.

Vitamíny nemají negativní vliv na tělo, kontraindikací je nadměrná citlivost na hlavní látku léčiva.

Buď opatrný! Užívání Ascorutinu ve velkém množství může vyvolat předávkování vitamíny a zhoršit celkový stav těla.

Diphereline je hemostatický lék

Tento lék je dostupný jako injekce. Léčba se provádí následujícím způsobem: každých 28 dní je nutné propíchnout 3,75 mg léčiva, zatímco injekce se provádějí na začátku menstruačního cyklu (obvykle během prvních 5 dnů).

Differelin je kontraindikován při osteoporóze a při přecitlivělosti na léčivé látky.

Hemostatický lék (injekce, ne pilulky) s těžkou menstruací může vyvolat následující negativní důsledky:

 • alergické projevy ve formě Quinckeho edému, svědění, kopřivky;
 • bolesti hlavy a nadměrné pocení;
 • nevolnost a zvracení;
 • depresivní a horečnaté stavy;
 • suchost v pochvě, změna velikosti prsou.

Analogem pro difherelin je: dekapeptil. Cena léku na ruském trhu je od 2 000 rublů.

Bohatá menstruace je patologický stav, který je nutno léčit, aby se předešlo různým komplikacím. Hemostatické léky pomohou vyrovnat se s tímto problémem, ale pro jejich jmenování je nutná odborná konzultace..

Dicinon, Tranexam nebo Vikasol: srovnání

K zastavení krvácení byly vyvinuty léky s hemostatickým účinkem. Ditsynon je jedním z nejoblíbenějších prostředků, které lze použít nejen pro různé plánované činnosti, ale také jako sanitka.

Kromě něj však existují i ​​jiné léky s podobným účinkem, takže stojí za zvážení, jaké jsou vlastnosti každého z nich a jak se navzájem liší..

Lék je předepsán k zastavení krvácení během a po operacích, menoragie, s těžkými obdobími, krvácení z nosu, dásní, sítnice atd. Kromě toho se Ditsynon používá také v pediatrii: s jeho pomocí jsou intrakraniální krvácení u dětí eliminovány ihned po narození..

Taková široká poptávka po léku je vysvětlena vlastnostmi obsažené účinné látky - etamsylátu, který začíná působit dostatečně rychle: po injekci - po 5-15 minutách, po užití tablet, účinek se objeví po 1-2 hodinách.

Etamsylát aktivuje tvorbu mukopolysacharidů ve stěnách kapilár, což ve výsledku zvyšuje jejich pevnost a nepropustnost a také přispívá k tvorbě velkého množství tromboplastinu v místech poškození.

Současně se zrychluje tvorba látek, které zajišťují srážení krve, a zároveň Dicinon nemá žádný vliv na tvorbu krevních sraženin..

Léčivo se vyrábí v tabletách, které se používají v kurzech, a v injekčním roztoku určeném pro intravenózní a intramuskulární podání. V některých případech se injekční roztok používá také zvenčí ve formě obvazů nebo tamponů: obvaz se v přípravku navlhčí a aplikuje na místo poranění.

Vlastnosti užívání jedné nebo druhé formy léků závisí na povaze krvácení a účelu léčby. Pokud potřebujete rychle poskytnout pomoc, pak se pacientovi podají injekce, pro profylaktické podání se nejčastěji předepisují pilulky, ale je také možný průběh injekcí.

 • Tablety: denní dávka pro dospělé je 10-20 mg / kg v několika dávkách, v případě potřeby může jediné množství dosáhnout 750 mg. V pooperačním období se tablety pijí s 6hodinovou přestávkou 250-500 mg. U dětí se norma stanoví z poměru 10-15 mg na 1 kg, výsledné množství se rozdělí do několika dávek.
 • Injekce se podávají intramuskulárně nebo intravenózně. Denní dávka pro dospělé je od 10 do 20 mg / kg. V plánovaných operacích se léky injektují hodinu před a po jejím ukončení - každých šest hodin 250-500 mg, dokud se krvácení nezastaví. V případě potřeby se lék podává během operace. Dětem jsou předepsány injekce v dávkách, které se počítají na základě poměru 10-15 mg na 1 kg, rozděleného do několika injekcí.
 • Dicinon je obecně tolerován normálně, ale může vyvolat bolesti hlavy, necitlivost nohou, závratě, nevolnost, tíhu v břiše, pálení žáhy, snížený tlak, otok obličeje a individuální alergické reakce.
 • Lék by neměl být používán u pacientů s tvorbou trombů, vysokou srážlivostí, hemoblastózou u dětí, vysokou citlivostí na složky.

Aplikace v gynekologii

Jako každý lék by měl být dicinon používán podle rozhodnutí lékaře. Pokud je lék předepsán v případě silné menstruace, doporučuje se začít pít 3-5 dní před očekávaným datem a po dobu 5 dnů MC, užívat 2 tablety třikrát denně. Doporučený kurz je 10 dní. Příští měsíc je vhodné techniku ​​opakovat, aby se dosažený účinek upevnil..

Užívání pilulek na přenos období menstruace se nedoporučuje, protože to negativně ovlivní povahu menstruačního cyklu.

Vlastnosti Tranexam

Lék, jako je Dicynon, je dostupný v několika formách (tablety a injekce), což umožňuje jeho použití pro všechny typy krvácení způsobeného příliš vysokou úrovní antikoagulační složky: nosní, gingivální, děložní, gastrointestinální, po různých operacích (gynekologických, zubních, urologické). Léčba je předepsána pro dědičný angioedém, alergické a zánětlivé patologie.

Může být použit během těhotenství, ale pouze v případech, kdy je jeho použití odůvodněno velkými přínosy pro matku. Omezení je způsobeno skutečností, že kyselina tranexamová prochází placentou a může negativně ovlivnit vývoj embrya / plodu.

Pokud tedy existuje otázka ohledně jmenování jednoho ze dvou prostředků: Dicinon nebo Tranexam a který je lepší z nich, je třeba vycházet z mnoha faktorů: přesná diagnóza, stav pacienta, důvody, které vyvolaly patologii, kontraindikace atd..

Co je Vikasol

Používá se v případech, kdy je krvácení způsobeno nedostatkem a hypovitaminózou K: při onemocněních gastrointestinálního traktu, hemoragických onemocněních u novorozenců, traumatu s velkou ztrátou krve, po operaci. Aktivně se používá v gynekologii k odstranění nefunkčního děložního krvácení, silné menstruace a je také předepsán pro krvácení způsobené užíváním určitých léků. Je předepsán těhotným ženám v posledních fázích, aby se zabránilo krvácení u dětí po narození.

Léčivo se vyrábí ve formě tablet a roztoku pro intramuskulární a intravenózní injekce.

Hemostatické léky jsou kontraindikovány u lidí se zvýšenou srážlivostí krve, trombózou, tromboembolismem, individuální nesnášenlivostí obsažených složek.

Obvykle je tolerována normálně, ale u některých pacientů jsou možné negativní projevy kůže (svědění, vyrážka, kopřivka), u zvláště citlivých pacientů se může objevit bronchospazmus.

U novorozenců může vyvolat hemolytické onemocnění.

Krvácení v orgánech a tkáních se vyskytuje z různých důvodů, a proto při výběru léku k jejich eliminaci je třeba postupovat od příčiny patologie. Proto bude lepší - Dicinon, Vikasol nebo Tranexam - závisí na konkrétní diagnóze a vlastnostech stavu pacienta.

Hemostatické léky na silnou menstruaci: Vikasol, Etamsilat, Dicinon, Tranexam, Kyselina aminokapronová, Dipherelin, Ascorutin

Bohatá období naznačují abnormality v reprodukčním systému. Při velké ztrátě krve existuje riziko vzniku anémie z nedostatku železa. Je doprovázeno snížením účinnosti a potlačením imunitní obrany těla. Proto je nutné zastavit krev včas léky, které předepisuje ošetřující lékař individuálně..

Hemostatické látky pro těžké období

Povaha kritických dnů je indikátorem zdraví žen. Normálně by objem denního menstruačního cyklu neměl překročit 80 ml..

Maximální doba menstruace je 7 dní. Překročení normy naznačuje přítomnost gynekologických onemocnění. V tomto případě musíte konzultovat lékaře, abyste zjistili příčinu patologie..

Mezi faktory, které vyvolávají těžké období, patří:

 • užívání perorálních kontraceptiv;
 • zánětlivý proces v děloze;
 • porucha srážení krve;
 • nervové napětí;
 • období zotavení po operaci;
 • onkologie;
 • neoplazmy v děloze (polypy, myomy, endometrióza).

Při výběru hemostatického léku se bere v úvahu věk pacienta, intenzita výtoku a zdravotní ukazatele. Kromě toho se bere v úvahu barva a objem krve. Před zahájením léčby je nutné podstoupit obecnou analýzu krevní tekutiny. Mezi nejúčinnější léky patří:

 • Vikasol;
 • Etamsilat;
 • Dicinon;
 • Tranexam;
 • Kyselina aminokapronová;
 • Diphereline;
 • Ascorutin.

Vikasol

Tento lék je uměle vytvořeným prototypem vitaminu K. Patří do skupiny staré generace. Lék je dostupný ve formě injekčního roztoku a tablet.

Koncentrace účinné látky v 1 ml kompozice je 10 g a v 1 pilulce - 15 g. Lék zastavuje krvácení v důsledku obsahu hydrogensiřičitanu sodného menadionu. Průměrný průběh léčby je čtyři dny.

Musíte užívat nejvýše dvě tablety denně. Mezi kontraindikace pro přijetí jsou uvedeny:

 • tromboembolismus;
 • individuální nesnášenlivost vůči složkám drogy;
 • zhoršená funkce jater;
 • zvýšené srážení krve.

Léčba tímto lékem bude účinná, pouze pokud je problém vyvolán nedostatkem vitaminu K v těle. Pokud dojde k porušení terapeutického režimu, mohou se objevit vedlejší účinky ve formě alergické reakce. Patří mezi ně vyrážka, zarudnutí kůže a svědění. V některých případech se může objevit bronchospazmus.

Tranexam nebo Dicinon - což je lepší?

Přípravky na bázi kyseliny tranexamové nebo etamsylátu se používají k zastavení krvácení nejen v před- nebo pooperačním období, ale ještě častěji v gynekologii jako konzervativní léčba.

Nejednají okamžitě, jsou přijati kurzem a mají poměrně vysoký bezpečnostní profil.

Navzdory podobnému účinku z užívání není Tranexam analogem Dicinonu, je předepisován ve zcela odlišných dávkách a dobách trvání a odlišný mechanismus účinku umožňuje v některých případech je používat současně.

Za prvé, různé účinné látky. Ve slovinském dicinonu je to ethamsylát, který stimuluje tvorbu krevních destiček v těle a srážecí faktory v místech poškození cévní stěny. Jedná se o syntetické hemostatické činidlo, které je nejúčinnější pro kapilární krvácení.

Placebem kontrolované klinické studie jasně ukazují terapeutickou účinnost ethamsylátu při nefunkčním děložním krvácení s různým stupněm závažnosti menoragie.

Působí celkem mírně a je obvykle dobře snášen, zejména u DMC - dysfunkčního děložního krvácení (způsobeného hormonálními poruchami nebo dysfunkcí vaječníků), kdy není nutná antikoncepce..

Dicinon je dostupný ve formě tablet nebo injekcí, jejichž frekvence a doba užívání závisí na závažnosti krvácení a dynamice zlepšení. Obvykle je to 250–500 mg (odpovídá 1–2 tabletám) 3krát denně, i když tento indikátor volí lékař častěji podle hmotnosti pacienta a lze jej výrazně zvýšit podle závažnosti případu.

Domácí tranexam je novější hemostatické léčivo obsahující jako aktivní složku kyselinu tranexamovou..

Stejně jako Ditsinon se Tranexam používá v chirurgii, vykazuje však nejvyšší účinnost při gynekologickém krvácení (metaanalýza pro rok 2018). Například u těžkých období se prokázalo, že snižuje ztrátu krve o 34–58%.

Dobrý účinek na placentární a poporodní krvácení po konizaci děložního čípku nebo jiných chirurgických zákrocích.

K dispozici také v tabletách nebo ampulích, ale dávky jsou mnohem vyšší (s výjimkou těhotenství) a jsou stanoveny v závislosti na konkrétním onemocnění nebo patologii. Například u žen 1 g kyseliny tranexamové každých 6-8 hodin snižuje ztrátu menstruační krve o více než polovinu..

Průměrná dávka je tedy 3000-5000 mg denně, rozdělená do 3-4 dávek, což dává velké množství ve formě tablet. Proto se nejčastěji předepisuje ve formě injekcí s přechodem na tabletovou formu po dosažení zlepšení..

Délka standardního kurzu se pohybuje od 3 do 10 dnů.

K dnešnímu dni je známa pouze jedna spolehlivá klinická studie z roku 2012. Zahrnovalo 50 žen s menoragií (těžkou menstruací), rozdělených do dvou skupin, které porovnávaly účinnost etamsylátu (dicinonu) a kyseliny tranexamové.

Bylo hodnoceno nejen silněji, ale také kvalita života související se zdravím žen před a po léčbě (fyzická a sociální aktivita, obecný psychologický stav).

Výsledky ukázaly, že průměrné snížení krvácení bylo v obou skupinách přibližně stejné, s mírnou výhodou přípravku Tranexam, pokud jde o zlepšení kvality života..

Lze Ditsynon a Tranexam používat společně?

Rozdílný mechanismus účinku umožňuje kombinovat obě léky při komplexní léčbě závažných případů. Kombinovaná léčba poskytuje přístup ke kontrole krvácení ze dvou směrů:

 • antifibrinolytický účinek kyseliny tranexamové;
 • dosažení hemostázy (srážlivosti) zlepšením adheze (lepivosti) krevních destiček a obnovením kapilární stěny působením etamsylátu.

Tranexam a Dicinon může současně předepisovat pouze ošetřující lékař, což znamená nejen zvýšení rizika nežádoucích účinků z krvetvorných orgánů, ale také vyžaduje neustálé sledování.

To se obvykle provádí v nemocničním prostředí.

Je důležité si uvědomit, že dynamika zlepšení je ovlivněna nejen hormonálními nebo fyzickými faktory, ale také emočním stavem, úrovní stresu, přísným dodržováním doporučení lékaře během léčby.

Což je levnější?

Tyto léky nejsou v žádném ohledu analogy, proto by rozdíl v ceně hemostatik Tranexam nebo Dicinon neměl být kritériem pro určení, které je lepší nebo horší. Pokud lékař předepsal jeden z nich podle vašeho uvážení, pak se léčba přípravkem Ditsynon ukáže 2-3krát výnosnější, zejména ve formě tablet.

Dicinon

Léčivou látkou je etamsylátum 250 mg v tabletě a v 2 ml ampulce.

Další látky jsou:

 • pro injekce: injekční voda, disiřičitan sodný, hydrogenuhličitan sodný.
 • pro tablety Dicynon: povidon, kukuřičný škrob, kyselina citronová, laktóza, stearát hořečnatý.

Formulář vydání

Lék je dostupný ve formě roztoku, ve formě tablet.

farmaceutický účinek

Hemostatická látka. Má angioprotektivní účinek.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Léčba stimuluje proces uvolňování krevních destiček z kostní dřeně, zvyšuje jejich tvorbu. Lék má antiagregační a angioprotektivní účinky.

Lék pomáhá zastavit krvácení, zvyšuje rychlost tvorby primárního trombu, ethamsylát zvyšuje retrakci, neovlivňuje protrombinový čas, koncentraci fibrinogenu.

Při opakovaném užívání léku se zvyšuje tvorba trombů. Dicinon snižuje diapedézu formovaných, krevních elementů z cévního řečiště, snižuje výdej tekutin, má pozitivní vliv na mikrocirkulaci.

Lék neovlivňuje normální parametry a parametry systému hemostázy. Dicinon je schopen obnovit změněný čas krvácení u různých onemocnění.

Hemostatický účinek se projeví za 10-15 minut. Maximální hladiny účinné látky je dosaženo jednu hodinu po podání. První den se vylučuje beze změny téměř úplně močí.

Indikace pro použití přípravku Ditsynon

Z toho, co Ditsynon v tabletách a ampulích?

Lék je předepsán k zastavení krvácení, prevenci: kapilárního, parenchymálního krvácení (pooperační, traumatické, po zubních zákrocích, střevní, renální, plicní krvácení).

Lék je předepsán pro sekundární krvácení na pozadí trombocytopatie, tromfocytózy, hematurie, hypokoagulace s intrakraniálním krvácením, hemoragické vaskulitidy, krvácení z léků, hemoragické diatézy.

Indikace pro použití přípravku Ditsynon jsou opakovaná krvácení do sítnice, diabetická retinopatie, Werlhofova choroba. Dicinon s menstruací je předepsán pro silnou menstruaci.

Kontraindikace

Kontraindikace jsou: trombóza, akutní porfyrie, tromboembolismus, intolerance složek. V případě předávkování jsou antikoagulancia předepisována s opatrností. Ditsynon během těhotenství se užívá po konzultaci s gynekologem, terapeutem.

Vedlejší efekty

Hyperémie kůže na obličeji, závratě, bolesti hlavy, tíže v epigastriu, pálení žáhy, alergie, parestézie dolních končetin, pokles krevního tlaku.

Návod k použití Ditsinonu (metoda a dávkování)

Lék se užívá perorálně, intramuskulárně, intravenózně. V oftalmologii se používá retrobulbar. Jedna dávka - 0,5 gramu (tablety), 0,25 gramu (parenterální). K prevenci krvácení během operace se přípravek Etamsilat podává hodinu před operací.

Dicinon pro menstruaci, pro plicní a střevní krvácení: 0,5 gramů denně, průběh léčby je 5-10 dní. U onemocnění krevního systému se užívá hemoragická diatéza, diabetické angiopatie, 0,75 gramů, doba léčby je až dva týdny.

Pro prevenci pooperačního krvácení se Dicinon užívá v množství 8 mg / kg.

Hemoragický syndrom: třikrát denně, 6-8 mg / kg, doba přijetí až dva týdny, pokud je to nutné, opakujte kurz za týden.

Diabetická mikroangiopatie (krvácení): intramuskulárně 0,25 gramů třikrát denně, injekce se podávají po dobu 3 měsíců. K zastavení krvácení lze na povrch rány aplikovat sterilní tampon namočený v ethamsylátu.

Ditsinon tablety, návod k použití

Obvykle užívejte přibližně 15 mg / kg denně. To znamená, že 1-2 tablety najednou třikrát každých 24 hodin.

Děti ve věku od tří do dvanácti let užívají polovinu dávky pro dospělé.

Ditsinonovy injekce, návod k použití

Ditsynon se podává intravenózně nebo intramuskulárně. Obvykle 1–2 ampulky třikrát denně.

Návod k použití přípravku Ditsynon pro menstruaci

Používá se pouze se souhlasem ošetřujícího lékaře. U těžkých období jsou 2 tablety předepsány 3krát denně 3 až 5 dnů před menstruací a do pěti dnů po jejich nástupu. Doporučuje se opakovat kurz při příští menstruaci, aby se upevnila.

Nedoporučuje se užívat drogu k zastavení menstruace.

Jak se přípravek Ditsynon užívá k děložnímu krvácení

Pouze pod dohledem lékaře. V případě děložního krvácení se doporučuje užívat Dicinon ve formě injekce, 1–2 ampulky každých 6 hodin, dokud se krev nezastaví nebo nezmizí riziko jejího opakování.

Předávkovat

Údaje nejsou k dispozici. Doporučuje se symptomatická léčba.

Interakce

Nemůžete míchat Ditsynon s jinými léky ve stejné stříkačce. Aby se zabránilo antiagregačnímu účinku dextranů, podává se Dicinon jednu hodinu před jejich použitím v dávce 10 mg / kg. Použití etamsylátu po stanoveném období nemá hemostatický účinek. Lék lze kombinovat s menadionem hydrogensiřičitanem sodným, kyselinou aminokapronovou.

Podmínky prodeje

Podmínky skladování

Na suchém a tmavém místě mimo dosah dětí při teplotě nepřesahující 25 stupňů Celsia.

Skladovatelnost

speciální instrukce

Při předepisování pacientům s tromboembolismem v anamnéze trombózy je třeba postupovat opatrně. V případě předávkování antikoagulancii se vyvinou hemoragické komplikace, při jejichž léčbě je nutné mít specifická antidota. Dicinon během těhotenství je předepsán s opatrností.

Lék se také používá ve veterinární medicíně, například pro kočky.

Dicinon během těhotenství

Nedoporučuje se užívat Dicinon během těhotenství, zejména v prvním trimestru, protože údaje o účinku léku během tohoto období nebyly studovány.

Nemělo by se používat během kojení.

Ditsynonovy analogy

Odpovídající ATX kód úrovně 4:

Hlavním analogem je lék, který se nazývá stejně jako hlavní účinná látka - Etamsilat.

Což je lepší: Ditsynon nebo Tranexam?

Tranexam je považován za účinnější lék na zastavení krvácení..

Recenze o dicinonu

Recenze dicinonu v tabletách a ampulích naznačují, že lék je velmi účinný způsob, jak zastavit krvácení. Hořká chuť.

Recenze na menstruaci

Skvělé pro silnou menstruaci, pro kterou jsou často užívány.

Recenze během těhotenství

Doporučeno s opatrností, vedlejší účinky však obecně nebyly zaznamenány. Budoucí matky užívají tento lék, těhotenství je úspěšné.

S děložním krvácením

Používá se pod lékařským dohledem. Pomáhá zastavit děložní krvácení. Účinek však může být krátkodobý..

Ditsynonova cena kde koupit

Cena Ditsinonu v tabletách je přibližně 380 rublů za balení po 100 kusech. Kolik stojí tablety na Ukrajině? Můžete si koupit obal za 320-340 UAH.

Cena ampulí Ditsinonu je 530 rublů za 50 kusů. Cena na Ukrajině je 350 - 380 UAH.

 • Online lékárny v Rusku
 • Online lékárny na Ukrajině
 • Online lékárny Kazachstánu

ZdravCity

 • Karta Ditsinon. 250mg n100Lek d.d.

Dialog lékárny * sleva 100 rublů. s promo kódem medside (pro objednávky nad 1000 rublů)

 • Ditsynon (amp. 125mg / ml 2ml č. 10)

Eurofarm * 4% sleva na promo kód medside11

 • Dicinon tablety 250 mg n100Lek D.D.
 • Dicinon tablety 250 mg n10Lek D.D..

Lékárna24

 • Ditsynon 250 mg 2 ml č. 50 injekční roztok Lek farmaceutická společnost dd, Slovinsko
 • Ditsinon 250 mg č. 100 tablet Lek farmaceutická společnost dd, Slovinsko

PaniApteka

 • Dicinon tablety Dicinon tablety 250mg č. 100 Slovinsko, Lek
 • Ditsinon ampule Ditsinon roztok pro in. 250mg amp. 2 ml č. 50 Slovinsko, Lek

BIOSFÉRA

 • Dicinon 250 mg č. 100 tablet Lek Pharmaceuticals d.d. (Slovinsko)
 • Dicinon 250 mg / 2 ml č. 50 injekční roztok amp Lek Pharmaceuticals d.d. (Slovinsko)

Informace o léčivých přípravcích na tomto webu jsou obecným odkazem, shromažďují se z veřejně dostupných zdrojů a nemohou sloužit jako základ pro rozhodování o užívání léčivých přípravků v průběhu léčby. Před použitím drogy Dicynon se poraďte se svým lékařem..

Výtok po porodu se nazývá lochia. Doprovázejí proces čištění a obnovy dělohy a trvají déle než měsíc. Podle jejich vzhledu, vůně a trvání lze posoudit zdravotní stav mladé matky..