Dicinon a vicasol současně

Při zastavení krvácení různé etiologie a intenzity se používají léky Vikasol a Ditsinon. Aby bylo možné účinněji zastavit porušení hemostázy, je nutné znát nejen příčiny patologie, ale také zvolit správné hemostatické činidlo.

Vikasol

Domácí droga Vikasol je umělý analog vitaminu K, patří do skupiny hemostatik a koagulantů. Má hemostatické vlastnosti, používá se k zastavení krvácení a krvácení, působí na jaterní buňky, stimuluje produkci protrombinu, který podporuje srážení krve.

Léčivou látkou léčiva je bisulfit sodný menadion. Jedna tableta obsahuje 15 mg této složky. Bílé tablety jsou baleny v blistrech po 10 nebo ve skleněných nádobách po 30 kusech. Prodávány prostřednictvím lékárenského řetězce 3 blistry nebo skleněná nádoba v lepenkové krabici s přiloženým návodem k použití.

Ampule s roztokem léčiva obsahují 10 mg / ml účinné látky určené k intramuskulárnímu podání. Ampule jsou umístěny v obrysových buňkách po 5 kusech, 2 balení jsou stohována v lepenkové krabici.

Vikasol je vydáván na lékařský předpis. V návodu k použití zadejte datum vypršení platnosti. Cena za standardní balíček léků je 20-80 rublů.

Dicinon

Lék Dicinon vyráběný ve Švýcarsku a ve Slovinsku je dodáván na ruský farmakologický trh. Hemostatické, antihemoragické, angioprotektivní vlastnosti tohoto léku umožňují jeho účinné použití při zastavení krvácení a krvácení.

Mechanismus účinku léčiva je způsoben nejen zvýšením rychlosti tvorby primárního trombu, aktivací syntézy tromboplastinu, která pomáhá zastavit krvácení, ale také zlepšením mikrocirkulace krve, posílením cévních stěn a snížením jejich propustnosti.

Důležitým faktorem při užívání léku je skutečnost, že nepřispívá k tvorbě krevních sraženin a vazokonstrikci, zvyšuje aktivitu krevních destiček.

Léčivo se vyrábí ve formě tablety a roztoku pro intravenózní a intramuskulární injekce. Aktivní složkou přípravku Dicinon je ethamsylát. Jeho koncentrace v jedné bílé tabletě je 250 mg. Pomocné látky hrají formující roli. Prodává se v balení po 100 kusech.

Ampule s roztokem pro intravenózní a intramuskulární podání obsahuje 125 mg / ml ethamsylátu. Prodává se v balení po 50 ampulích.

Doba použitelnosti je 5 let. Cena za standardní balení tablet je od 350 rublů; ampule - od 550 rublů.

Kdy a pro koho se užívají hemostatické léky?

Hemostatické léky se používají k léčbě a prevenci následujících onemocnění a patologických stavů:

 1. Krvácení v akutním stadiu onemocnění jater, septické stavy, plicní tuberkulóza, střevní patologie.
 2. Krvácení s porušením stěn krevních cév při diabetické angiopatii.
 3. Nosní, hemoroidní, děložní krvácení, krvácení do sítnice.
 4. Poruchy srážení krve s určitými léky.
 5. Prevence a eliminace krvácení během různých operací, nemoci z ozáření a zranění.
 6. Hemoragické onemocnění.
 7. Silné menstruační krvácení u žen.
 8. Hemoragické onemocnění novorozence.

Aplikace a dávkování přípravku Vikasol

Orální podávání léku je předepsáno dospělým v dávce 2-4 tablety denně, rozdělené do 2-3 dávek. Před operací, pokud je to nutné, předepište léky po dobu 2-3 dnů.

Děti: 3-4 roky - 8 mg / den; 5-9 let - 10 mg / den; 10-14 let - 15 mg / den.

Při intramuskulárním podání je denní dávka pro dospělé 30 mg s délkou léčby 3-4 dny. Opakování průběhu léčby je možné nejdříve po 4 dnech.

U novorozenců je denní dávka léku až 4 mg. Dětem do jednoho roku se podává 2-5 mg / den; až 2 roky - 6 mg / den. U dětí od 3 let se lék podává intramuskulárně ve stejné dávce jako při užívání tablet.

Lék se podává do 2-3 dnů před operací.

Příjem a dávky Ditsynonu

Dávka léčiva pro dospělé uvnitř je od 3 do 8 tablet denně, rozdělená do 3-4 dávek. Denní dávku léku lze zvýšit pouze ve výjimečných případech po konzultaci s lékařem.

Předpisy pro děti jsou stanoveny na základě tělesné hmotnosti: 10-15 mg / kg - denní dávka. Musí to být rozděleno do několika kroků. Lékař určí délku léčby.

V období od 5. dne očekávané menstruace do 5. dne následujícího menstruačního cyklu jsou ženám s menoragií předepsány 3–5 tablet denně.

Aby se eliminovalo riziko krvácení v pooperačním období, je Dicinon předepsán 1-2 tablety každých 6 hodin, dokud není hrozba zcela odstraněna.

U intramuskulárních a intravenózních injekcí pro dospělé se dávka vypočítá podle tělesné hmotnosti pacienta - 10-20 mg / kg, děleno předepsaným počtem injekcí denně.

Denní dávka pro děti je 10-15 mg / kg tělesné hmotnosti, podávaná v 3-4 injekcích.

Trvání léčby určuje lékař.

Pro předoperační, pooperační injekce, podávání léků během operací byly vyvinuty jejich vlastní dávky.

V neotologii začíná léčba přípravkem Ditsynon první 2 hodiny po narození dítěte. Podává se 12,5 mg / kg tělesné hmotnosti novorozence denně.

Ditsynon nelze použít k léčbě porfyrie a hemoblastózy. Vikasol je předepsán s opatrností, léčba se provádí pod lékařským dohledem během těhotenství, akutních onemocnění jater a vrozené nedostatečnosti glukóza-6-fosfát dihydrogenázy.

Nežádoucí účinky přípravku Dicinone: pálení žáhy, snížení krevního tlaku, bolesti hlavy, dočasné snížení citlivosti nohou, zarudnutí kůže na těle.

Během léčby přípravkem Vikasol se může objevit žloutenka novorozenců, hemolytická krize u novorozenců, hyperbilirubinemie.

Podobnosti a rozdíly hemostatických látek

Mechanismus účinku hemostatických látek je odlišný:

 1. Vikasol působí na vazby hemostázy syntézou protrombinu;
 2. Dicinon normalizuje aktivitu krevních destiček, zlepšuje mikrocirkulaci a posiluje stěny cév.

Vikasol není schopen vyrovnat se s krvácením při hemofilii, Werlhofově nemoci, von Willebrandově nemoci. Musíte použít jiný lék. O tom, zda je Ditsynon pro tento účel vhodný, rozhodne lékař. Léky jsou předepsány po upřesnění příčin patologie. Určete tyto příčiny pomocí laboratorních krevních testů, diagnostických testů.

Správné předepsání léku k obnovení srážení krve může provést pouze ošetřující lékař:

 • Chirurg pro úrazy a chirurgii.
 • Gynekolog pro krvácení z dělohy.
 • Gastroenterolog pro ulcerózní krvácení.
 • Hematolog pro krevní nemoci.
 • Další odborníci na léčbu nemocí odpovídající jejich specifičnosti.

Obě léky ve formě tablet nejsou určeny k zastavení akutního venózního a arteriálního krvácení. To se provádí intravenózními a intramuskulárními injekcemi. Tablety jsou účinné při prevenci a léčbě chronických a periodických patologických stavů hemostázy, které neohrožují ztrátu velkého objemu krve..

Jaká je nejlepší volba pro zastavení krvácení

Vikasol ani Ditsinon nejsou všelékem na všechny typy patologických stavů hemostázy. Vikasol působí jako nouzová reakce na bezprostřední příčinu porušení. Užívání drogy po dobu nejvýše 4 dnů. Dicinon se používá k léčbě po dlouhou dobu, a to jak v kombinaci s jinými léky, tak k prevenci krvácení.

Cena Vikasolu je navíc několikanásobně nižší než cena analogu. Při absenci kontraindikací pro použití při léčbě, pokud diagnóza onemocnění umožňuje použití tohoto léku, je lepší zvolit Vikasol.

V případě silného krvácení v důsledku poškození tkáně nebo patologických procesů vyskytujících se ve vnitřních orgánech je nutné použít hemostatické léky, aby se zabránilo významné ztrátě krve. Léky, které pomáhají zastavit tok krve, jsou lokální a systémové. Každý jednotlivý případ vyžaduje použití konkrétního léku, který může problém co nejdříve odstranit..

Co jsou hemostatické léky

Proces srážení krve v lidském těle představuje komplexní systém interakcí skupiny látek (faktory srážení krve). Většina z těchto látek jsou bílkoviny. K dnešnímu dni byla stanovena přítomnost 35 koagulačních faktorů: 13 plazmatických a 22 destičkových faktorů. Nedostatek jedné z těchto složek vede k výskytu krvácení různé povahy..

Hemostatické léky (z řečtiny - zastavení krve) jsou navrženy tak, aby eliminovaly příčiny poruch v těle a blokovaly ztrátu krve. Princip působení hemostatických látek je založen na doplnění nedostatku vlastních enzymů, stimulaci tvorby trombů na povrchu poškozených cév a potlačení fibrinolytické aktivity (rozpouštění krevních sraženin).

Jak zastavit krvácení během menstruace

Hojná ztráta krve u žen během menstruace (více než 80 ml denně) může být způsobena různými důvody. Před zakoupením hemostatického léku z lékárny na radu lékárníka byste se měli s tímto problémem obrátit na svého gynekologa. Pouze profesionální lékař bude schopen určit faktor, který způsobil odchylky od normy, a doporučit směrovou hemostatiku.

Léky s hemostatickým účinkem používané v průběhu léčby nejsou všelékem na nemoci, které vyvolaly krvácení. Dočasně zasahují do rychlého odtoku krve, aby umožnily tělu doplnit výsledný nedostatek. Průběh léčby předepisuje lékař a zahrnuje léky, které působí přímo na příčinu patologie.

Pilulky

Účinným prostředkem pro těžké krvácení během menstruace jsou styptické pilulky. Správně vybrané léky založené na odhalené genezi krvácení jsou schopny obnovit nedostatek koagulačních faktorů. Než začnete užívat hemostatické léky, měli byste se naučit, že některé z nich mohou mít vedlejší účinky a kontraindikace. Popis nejběžnějších hemostatických tablet je uveden v tabulce:

Syntetický analog vitaminu K. Navržen ke stimulaci syntézy protrombinu

Patologicky vysoká srážlivost krve, zánětlivá trombóza

Kožní reakce ve formě svědivých vyrážek

Adstringentní bylinný vazokonstriktor

Vysoký krevní tlak, těhotenství, období laktace

Projev alergických příznaků

Vazo-posilovací účinek spolu se snížením kapilární propustnosti

Urologická onemocnění, trombóza

Stimuluje produkci tromboplastinu, který přispívá ke zrychlené tvorbě primárního trombu

Bolest hlavy, záchvaty nevolnosti, porucha citlivosti končetin

Potlačuje tvorbu plazminového proteinu, který je zodpovědný za resorpci krevních sraženin

Krvácení do mozku, infarkt myokardu

Zvracení, problémy s barevným viděním, závratě

Erytrostat pro menstruaci

Léčba ztráty krve přípravkem Erythrostat spočívá v použití dvou až tří hemostatických tablet každých 5 hodin před jídlem. Kurz by neměl trvat déle než 10 dní, po kterém je nutné udělat přestávku nejméně 3 měsíce. Pokud během tohoto období dojde k relapsu, měli byste se poradit s lékařem. V takové situaci může být předepsána léčba jiným hemostatickým lékem..

Ascorutin pro děložní krvácení

Kyselina askorbová, která je součástí Ascorutinu, je považována za důležitou složku pro tvorbu kolagenových vláken. Díky této kvalitě je dosaženo hemostatického účinku. Pravidelný příjem léku Ascorutin pro prevenci umožňuje posílit stěny cév a snížit jejich křehkost. Tablety by se měly užívat čtyřikrát denně, 1 pilulka. Účinek léku je kumulativní, takže pozitivní účinek při každém použití bude patrnější. Kurz je koncipován na 3 týdny.

Dicinon a Tranexam současně

Některé tablety na krvácení jsou účinnější, pokud se užívají orálně. Léky Ditsynon a Tranexam jsou předepisovány odborníky v případech vyžadujících pomoc v nouzi. Úkolem přípravku Tranexam je rychle zastavit ztrátu krve a Ditsinona má chránit tělo před možností trombózy. Tyto hemostatické látky by se měly užívat podle schématu: první příjem - každá 2 tablety, pak - tableta každých 6 hodin.

Injekce

Hemostatické injekce jsou nouzovým opatřením pro velmi rychlou ztrátu krve. Intravenózní podání léčiva podporuje rychlou tvorbu sraženin (krevních sraženin), které blokují krvácení. Účinek injekční terapie je dosažen za 10-15 minut. po zavedení. Nejúčinnější hemostatická řešení pro infuze při předepisování neodkladné léčby jsou:

 • Etamsilat;
 • Chlorid vápenatý;
 • Kyselina aminokapronová;
 • Contrikal;
 • Oxytocin;
 • Methyl ergometrin;
 • Vikasol.

Oxytocin pro děložní krvácení

Účinek hemostatického léčiva Oxytocin je zvýšit kontraktilní aktivitu hladkých svalů dělohy. V důsledku tohoto procesu se zvyšuje koncentrace vápníku uvnitř buněk a proces krvácení se zastaví. Pro dosažení nejlepšího účinku se doporučuje injikovat roztok léčiva intramuskulárně. Dávka se vypočítá individuálně pro každého pacienta na základě dostupných údajů o citlivosti na léčivo. Jedno podání nesmí překročit 3 IU.

Kyselina aminokapronová pro menstruaci

Silný hemostatický účinek kyseliny aminokapronové je založen na potlačení přechodu profibrinolysinu (neaktivní forma plazminu) na fibrinolysin (aktivní forma). Použití tohoto léku pro těžká období zahrnuje intravenózní podání 5% roztoku každou hodinu, dokud není sníženo množství krvavého výtoku.

Hemostatické řezy

Aby se zabránilo ztrátě krve v důsledku mechanického poškození měkkých tkání, používají se místní léčivé hemostatické látky. Drobné rány a rány na pokožce lze jednoduše ošetřit peroxidem vodíku k dezinfekci. Pěnivý účinek peroxidu je schopen zastavit lehké kapilární krvácení. Závažnější případ vyžaduje použití léků se zvýšeným hemostatickým účinkem.

Pohodlné používat styptický prášek s anestetiky. Hlavní účinná látka adrenalin má vazokonstrikční účinek, což je účinek zastavení menšího krvácení v případě povrchového poškození. Přípravky pro vnější ošetření ran jsou vyrobeny ze speciálně ošetřené lidské nebo zvířecí krve.

Hemostatické léky na krvácení z nosu

Aby se zastavilo krvácení z nosu různé etiologie, měla by být provedena tamponizace. Pro tyto účely lze použít gázu, pěnu nebo pneumatickou základnu. Hemostatické léky dříve aplikované na tampon pomohou zvýšit účinek. Tyto léky jsou:

 • Etamsilat;
 • Dicinon;
 • Kyselina epsilon aminokapronová;
 • Chlorid vápenatý;
 • Vikasol.

Nejčastější příčinou krvácení z nosu je arteriální hypertenze, proto je důležité zajistit rychlý hypotenzní účinek. Spočívá ve snížení krevního tlaku pomocí léků. Dlouhodobé léky nejsou vhodné pro urgentní úlevu od krvácení z nosu.

S hemoroidy

Náhlé krvácení způsobené prasknutím hemoroidu lze zastavit pomocí hemostatických látek používaných k jiným typům ztráty krve (Dicinon, Vikasol, Etamsilat atd.). Relief je navíc účinný lék, který je k dispozici ve formě čípků a mastí. Oleje, glycerin a komplex vitamínů, které jsou základem čípků, mají hojení ran a hemostatické vlastnosti. Je kontraindikováno používat čípky k nepřetržitému blokování průtoku krve..

Pro lokální anestézii a zastavení lokálního krvácení z trhlin v konečníku můžete použít hemostatickou samoabsorpční houbu namočenou v roztoku cílených léků. Zavedení čípků a houbiček pomáhá rychle eliminovat krvácení, ale neměli byste počítat s dlouhodobým účinkem.

Kontraindikace

Účinné látky obsažené v hemostatických lécích mohou vyvolat alergické reakce. Aby se zabránilo negativním důsledkům, je nutné upozornit lékaře na přítomnost existujícího sklonu k alergiím. Přecitlivělost na jednu ze složek léku je přímou kontraindikací k jeho užívání, proto byste měli pečlivě prostudovat pokyny a složení. Ignorování doporučení obsažených v pokynech k lékům, pokud jde o porušení dávkování a frekvence podávání, může vést k rozvoji trombohemoragického syndromu.

Po obdržení doporučení lékaře ohledně užívání hemostatického léku se můžete obrátit na služby elektronického katalogu léčiv, abyste se seznámili s výběrem dostupných finančních prostředků. Abyste si mohli koupit zajímavou pozici v internetovém obchodě za dostupnou cenu, měli byste se seznámit s průměrnými náklady na léky v regionu bydliště. Vybraný nástroj si můžete objednat na základě přibližných údajů uvedených v tabulce:

V tomto článku se dozvíte: co jsou to styptické pilulky, jak fungují. Seznam nejpopulárnějších léků v tabletách: vicasol, dicinon, tranexam, askorutin. Mechanismy jejich působení, indikace a kontraindikace pro použití, vedlejší účinky.

Autor článku: Stoyanova Victoria, lékařka 2. kategorie, vedoucí laboratoře v léčebně-diagnostickém centru (2015–2016).

Hemostatické léky - léky na bázi různých účinných látek, které se používají k zastavení (eliminaci) krvácení.

Tablety jsou určeny k perorálnímu podání, pro vnější použití produkují hemostatická léčiva v jiné formě - v prášku (trombin) nebo ve filmu (fibrin).

Systém homeostázy (srážení krve) je komplexní kombinace faktorů plazmy a trombocytů, kterých je celkem více než 20. Spouštěcím mechanismem pro rozvoj krvácení je nejčastěji:

 1. Nedostatek krevních destiček.
 2. Působení jakéhokoli faktoru srážení krve (protrombin, fibrinogen, tromboplastin).
 3. Poruchy antikoagulačního (fibrinolytického) systému.

Hemostatické látky mají vliv na různé vazby homeostázy, některé normalizují aktivitu krevních destiček (etamsylát), jiné - syntéza protrombinu (vikasol), jiné ovlivňují aktivitu fibrinolytického systému (tranexam).

 • žádný z léků nelze nazvat univerzálním lékem na všechny typy krvácení (děložní, ulcerózní, vnější);
 • tablety nejsou schopny zastavit akutní žilní nebo arteriální krvácení, jsou účinné při léčbě a prevenci chronických (krvácení na pozadí onemocnění jater, nemoci z ozáření, leukémie) a periodických poruch homeostázy (ulcerózní, děložní), které neohrožují rychlý (během několika hodin) pokles objem cirkulující krve;
 • jsou předepsány po zjištění hlavní příčiny krvácení (jaké porušení homeostázy předcházelo vývoji procesu);
 • nepomáhají a mohou ublížit, jsou-li používány bez indikací (zvyšují tvorbu trombů).

Některé z těchto léků jsou velmi účinné jako nouzová pomůcka (vikasol), působí na bezprostřední příčinu krvácení, užívají se krátkodobě (ne déle než 4-5 dní).

Jiné nejsou tak účinné, ale mají další vlastnosti (posilují cévní stěny kapilár) a nemají téměř žádné kontraindikace, proto se používají dlouhodobě v kombinaci s jinými homeostatickými látkami a k ​​prevenci krvácení (askorutin).

Všechny prostředky pro obnovení homeostázy (srážení krve) se používají pouze po konzultaci s ošetřujícím lékařem. Hemostatické léky jsou předepisovány chirurgy nebo předními odborníky (gynekolog pro dělohu, gastroenterolog pro ulcerózní krvácení, hematolog pro krevní onemocnění).

Výběr léku závisí na mechanismech krvácení, jsou určovány laboratorními testy a diagnostickými testy.

1. Vikasol

Lék se vyrábí ve formě 15 mg tablet (20 a 30 v balení), cena za 20 tablet je od 26 rublů.

Kritérium výkonuDetailní popis
Obecná informaceUměle syntetizovaný vitamin K..

Nelze zastavit krvácení při Werlhofově nemoci nebo trombocytopenické purpuře (porucha krve s charakteristickým nízkým počtem krevních destiček v krvi), von Willebrandova choroba (narušení přilnavosti krevních destiček k povrchu rány) a dědičná hemofilie (chronické krvácení).

Mechanismus účinkuStimuluje produkci protrombinu (jeden z faktorů srážení plazmy) v jaterních buňkách.

Maximální účinek léku nastává 12-18 hodin po užití tablety uvnitř.

Aplikujte maximálně 3-4 dny za sebou.

Indikace pro použitíKrvácení na pozadí onemocnění jater (hepatitida, cirhóza, obstrukční žloutenka), s plicní tuberkulózou, septické stavy (celková infekce těla).

Poruchy koagulace při užívání určitých léků (antibiotika, přípravky s kyselinou acetylsalicylovou, indol a kumarin).

Porušení integrity kapilár a epitelu v důsledku poranění, chirurgických zákroků, nemoci z ozáření.

Hemoragické onemocnění (porucha krve se zvýšeným krvácením).

KontraindikaceZvýšená viskozita a srážení krve.

Citlivost na účinnou látku a složky léčiva.

Patologie doprovázené tvorbou krevních sraženin (tromboflebitida, trombóza, vaskulární tromboembolismus).

Omezení použitíTěhotenství.

Vrozený nedostatek glukóza-6-fosfát dihydrogenázy.

Vedlejší efektyHyperbilirubinemie (zvýšení množství bilirubinu, jaterního pigmentu v krvi).

Hemolytická krize u novorozenců (rozpad červených krvinek).

2. Dicinon

Dicinon se vyrábí v tabletách obsahujících 250 mg účinné látky (100 ks v balení), cena za balení je od 400 rublů.

Kritérium výkonuDetailní popis
Obecná informaceLéčivou látkou je etamsylát.

Používá se k léčbě krvácení způsobeného antikoagulancii, dicinon se používá v kombinaci s jinými léky.

Neovlivňuje protrombinový koagulační faktor a nevyvolává krevní sraženiny.

Mechanismus účinkuPosiluje cévní stěny.

Snižuje jejich propustnost.

Aktivuje syntézu tromboplastinu.

Zvyšuje aktivitu krevních destiček.

Maximální účinek nastává 3-4 hodiny po užití pilulky.

Indikace pro použitíDiabetické angiopatie (narušení pružnosti cévních stěn u diabetes mellitus, krvácení).

Prevence a zmírnění krvácení v důsledku chirurgických zákroků při odstraňování zubů, mandlí, nosních polypů, polypů dělohy atd..

Hemoragická diatéza (zvýšené krvácení).

Plicní, střevní krvácení.

KontraindikacePřecitlivělost na složky léčiva.

Porfyrie (narušení metabolismu pigmentu).

Hemoblastóza (onkologický proces).

Omezení použití1 trimestr těhotenství.

Patologie doprovázené tvorbou krevních sraženin (tromboflebitida, trombóza).

Vedlejší efektyDyspepsie (pálení žáhy).

Zčervenání kůže.

Dočasné snížení citlivosti dolních končetin.

3. Tranexam

K dispozici v tabletách po 250 mg (10 a 30 kusů v balení), cena za 10 tablet je od 247 rublů.

Kritérium výkonuDetailní popis
Obecná informaceAktivní složka - kyselina tranexamová.

Při použití s ​​jinými homeostatickými léky může vyvolat proces tvorby trombů.

Mechanismus účinkuPotlačuje přeměnu plazminu (faktor antikoagulačního systému), je účinný při krvácení spojeném s poruchami fibrinolýzy (zvýšené antikoagulační látky).

Má protizánětlivé a antialergické účinky.

Indikace pro použitíPrevence a léčba krvácení na pozadí leukémie (maligní onemocnění krve), rakoviny slinivky břišní a prostaty, onemocnění jater, po odstranění dělohy s karcinomem, zubu s hemoragickou diatézou.

Krvácení z nosu, žaludku a střeva.

Krev v moči (hematurie).

Drogové krvácení (léčba streptokinázou).

Alergická onemocnění (alergie na léky, dermatitida, kopřivka, angioedém).

Aftózní stomatitida, gingivitida (ulcerace sliznice úst a hltanu).

KontraindikacePřecitlivělost na složky léčiva.Omezení použitíTěhotenství.

Kojení období.

Patologie doprovázené tvorbou krevních sraženin (tromboflebitida, trombóza).

Vedlejší efektyProjevy dyspepsie (pálení žáhy, nevolnost, průjem, nechutenství).

Poruchy vnímání barev.

4. Ascorutin

K dispozici v tabletách po 100 mg (v balení po 10, 50 a 100 ks), cena za 50 tablet - od 52 rublů.

Řekněte mi, lékař předepsal současně vikasol i dicinon, byli v lékárně překvapeni a řekli, že potřebují jednu věc. Je to tak?

Vikasol. Farmakologický účinek - hemostatický. Zvyšuje srážlivost krve. Účinek se dostaví 12-18 hodin po intramuskulární injekci. V krvi se protrombin v přítomnosti tromboplastinu a iontů vápníku přeměňuje na trombin, pod jehož vlivem se fibrinogen přeměňuje na fibrin, který tvoří základ krevní sraženiny (trombus). Stimuluje K-vitamin reduktázu, která aktivuje vitamin K a zajišťuje jeho účast na jaterní syntéze K-vitaminově závislých plazmatických faktorů hemostázy. Po i / m podání se snadno a rychle vstřebává.
Použití: Krvácení (krvácení) na pozadí hypoprotrombinemie
Dicinon: hemostatický, angioprotektivní. Stimuluje tvorbu krevních destiček a jejich uvolňování z kostní dřeně. Aktivuje tvorbu tkáňového tromboplastinu (faktor III) v místě poškození malých cév, podporuje adhezi a agregaci krevních destiček, snižuje krvácení.

Zvyšuje rychlost tvorby primárního trombu a zvyšuje jeho zatahování, prakticky bez ovlivnění hladiny fibrinogenu a PT. Při opakovaných injekcích se zvyšuje tvorba trombů.
Obnovuje patologicky změněný čas krvácení. Neovlivňuje normální parametry systému hemostázy. Nezpůsobuje hyperkoagulabilitu, nemá vazokonstrikční účinek.
Zvyšuje odolnost kapilár, snižuje jejich křehkost, normalizuje propustnost v patologických procesech. Snižuje uvolňování tekutin a diapedézu krevních krvinek z cévního řečiště, zlepšuje mikrocirkulaci.
Je dobře absorbován jak intramuskulární injekcí, tak požitím. Je rovnoměrně distribuován v různých orgánech a tkáních (v závislosti na stupni jejich krevního zásobení). Rychle se vylučuje z těla prakticky beze změny.
Při intravenózním podání aktivace hemostázy začíná za 5-15 minut, dosáhne maxima za 1-2 hodiny, zůstává na dostatečné úrovni po dobu 4-6 hodin a postupně slabne a zastaví se na konci dne; při i / m podání se účinek vyvíjí o něco pomaleji. Při perorálním podání je maximální účinek pozorován po 2–4 hodinách. Po ukončení léčby účinek přetrvává po dobu 5–8 dní a postupně zeslábne..
Použití: Prevence a kontrola krvácení.
Ve vzácných případech je možné společné použití. Možná lékař předepsal jedno nebo druhé?

Může být vikasol a dicinon použity současně. Děložní hemostatické léky

Hemostatický systém samozřejmě poskytuje rovnováhu mezi udržováním tekutého stavu krve - na jedné straně a prevencí krvácení rychlou tvorbou trombů - na straně druhé.

Systém srážení krve je zodpovědný za proces prevence krvácení v našem těle..

K léčbě onemocnění způsobených poruchami srážení krve se používají dvě hlavní skupiny drog:
1. Prostředky zvyšující srážlivost krve - hemostatika.
2. Léky, které pomáhají snižovat srážlivost krve - takzvané antitrombotické léky.

První skupina zahrnuje koagulanty určené ke stimulaci procesů tvorby fibrinových trombů..

Někdy jsou při intramuskulární injekci léku zaznamenány místní jevy. Projevují se jako otok, zarudnutí a bolestivost v místě vpichu. Při opakovaném podávání přípravku Vicasol se může objevit pigmentace, zejména ve stejné oblasti hýždí. Proto je nutné věnovat zvláštní pozornost způsobu podávání léku a být opatrní.

Kromě toho lze v biochemických krevních testech pozorovat žloutenku, hyperbilirubinemii. Zřídka dochází ke zvýšení srdeční frekvence, změně chuti, vzhledu pocení.

Vikasol na krvácení

Veškeré krvácení se dělí na:

 • kapilární;
 • žilní;
 • arteriální;
 • parenchymální.
Lékařský personál na místě nehody zpravidla poskytuje pomoc při jakémkoli typu krvácení. Teprve poté následuje hospitalizace podle indikací. Specialisté, kteří poskytují první pomoc, používají hemostatické látky, které jsou místní a obecné. Místní hemostatické látky jsou hemostatické houby, prášky, ubrousky.

Často existují situace, kdy ani samotná oběť, ani její příbuzní nemohou poskytnout potřebnou pomoc při rozvoji krvácení. Každý může zvládnout krvácení z nosu, kapilární krvácení.

Role domácí lékárničky je skvělá, měla by být v každé rodině. Mělo by obsahovat nejen obvazy, aspirin a validol, ale také hemostatika, jako je Vikasol.

Vikasol v těle začíná mít terapeutický účinek 10-12 hodin po injekci. Průměrná dávka je 30 mg denně. Dávka se zvyšuje se špatnou absorpcí v důsledku onemocnění gastrointestinálního traktu, užívání antibiotik, onemocnění jater.

Vikasol se užívá na všechny typy krvácení, ale je třeba mít na paměti, že při užívání léku se mohou tvořit krevní sraženiny.

Vikasol se nejčastěji používá pro následující patologické stavy:

 • Rektální krvácení. Pro nouzovou terapii se intramuskulárně podává 1% roztok vikasolu v množství 1-2 ml, následuje hospitalizace.
 • Hematurie (stanovení krve v moči) může být způsobena zánětlivými onemocněními - glomerulonefritidou, cystitidou, nádory ledvin, tuberkulózou, traumatem, prostatitidou, urolitiázou atd. Při krvácení se vstřikuje 1–2 ml 1% roztoku vikasolu, používají se také jiné prostředky - chlorid vápenatý, kyselina aminokapronová. Ukázána urgentní hospitalizace na specializovaném oddělení.

Vikasol s děložním krvácením

Existuje mnoho důvodů pro krvácení z ženských pohlavních orgánů. Často jsou spojeny se zraněními, s chorobami dělohy a vaječníků, s patologií těhotenství, s funkčními poruchami.

Krvácení (menoragie) se vyskytuje u endometriózy, endometritidy, myomu dělohy, rakoviny děložního čípku. Porušení kontraktility svalů dělohy přispívá k výskytu krvácení z genitálního traktu. Takové krvácení je cyklické a vyznačuje se zvýšením doby trvání a množství ztráty krve. Ve výsledku se u žen často vyvine anémie, která vyžaduje léčbu..

U endometritidy a děložních myomů je charakteristické nejen krvácení, ale také bolest v dolní části břicha, zvýšení teploty. Endometrióza je charakterizována příznaky, jako je výskyt menoragie, silná bolest během menstruace, zvětšení těla dělohy.

Při komplexní terapii těchto onemocnění zaujímá hlavní místo vikasol, který je ženě předepsán odborníkem.

Nejčastěji v praxi lékařů dochází ke krvácení dysfunkční povahy. Dysfunkční děložní krvácení není spojeno s chorobami reprodukčního systému - je způsobeno porušením ženského menstruačního cyklu a nic víc. Jádrem takového krvácení je narušení systému hypotalamus-hypofýza-vaječník. V důsledku těchto poruch je děloha pod vlivem estrogenů, což vede k proliferaci děložní sliznice, k porušení její výživy a odmítnutí. Odmítnutí zase vede k hojnému krvácení, které je velmi prodloužené.

Před menoragiemi je zpravidla zpoždění menstruace o 2-3 týdny..

Dysfunkční děložní krvácení je rozděleno podle období života ženy. Jsou juvenilní - vyskytují se při vzniku menstruační funkce, méně často se vyskytují v plodném věku a jsou často pozorovány v klimakterickém období.

Prodloužené acyklické krvácení vede k sekundární anémii. Bolest při dysfunkčním krvácení obvykle chybí. Trvají od 14 dnů do několika měsíců a vyžadují intenzivní péči.

Pro nouzovou péči v případě menoragie způsobené extragenitálními chorobami se spolu s léky snižujícími dělohu používají hemostatická činidla: vikasol 1-2 ampule 1% roztoku intramuskulárně, glukonát vápenatý a kyselina aminokapronová. S mírným krvácením se Vikasol podává orálně. S pomocí těchto fondů je možné snížit krvácení..

U dysfunkčního děložního krvácení má tato terapie dočasný účinek, proto je nutná hospitalizace na specializovaném oddělení.

Je důležité si uvědomit, že při užívání jakýchkoli hemostatických látek musíte vzít v úvahu příčiny, povahu průběhu onemocnění a možné kontraindikace. Proto se doporučuje použití hemostatických látek konzultovat s lékařem a užívat je podle léčebného režimu, který stanoví pouze odborník..

Vikasol během těhotenství

Narušení placenty vždy nese riziko ztráty plodu, což je ohrožení zdraví těhotné ženy. Po hospitalizaci lékař často předepisuje Vikasol jako hemostatikum. Vikasol podporuje tvorbu protrombinu a zlepšuje srážení krve. Jeho působení nezačne okamžitě, ale až po 8-12 hodinách po prvním příjmu. Vikasol nemá žádný negativní vliv na plod. Obvykle se předepisuje v kombinaci s dicinonem, vitaminem E a no-spa.

Vikasol může být během těhotenství použit v posledních měsících k eliminaci krvácení u matky a také k zabránění krvácení u novorozence, ale pouze podle pokynů lékaře.

Zastavte menstruaci - vikasol

Bohužel jen málo z nich ví, že Vikasol začíná mít účinek až po skončení menstruace. Lék proto nebude schopen rychle jednat, aby zastavil menstruaci..

Vikasol je skutečně hemostatický prostředek a je schopen ovlivnit průběh menstruace, ale stojí za to si položit otázku: je takový postup pro tělo nezbytný. Vikasol je koneckonců droga, která má vedlejší vlastnosti. Jakýkoli účinek léčivého přípravku může způsobit nenapravitelné poškození těla. Proto byste neměli užívat tento lék, abyste násilně zastavili menstruaci, ať už je důvod jakýkoli..

Vikasol pro těžké období

Moderní medicína nabízí mnoho metod a nástrojů k řešení tohoto problému..

Lék Vikasol je navržen k řešení podobných problémů. Léčba se zpravidla přijímá, aby se zabránilo prodlouženému silnému menstruačnímu krvácení..

Droga má však své vlastní vlastnosti pro použití. Jak víte, Vikasol působí, když se užívá po chvíli, takže je lepší začít s užíváním týden po skončení menstruace..

Pouze v tomto případě je možné dosáhnout normálního průběhu další menstruace. Vikasol je analog vitaminu K, jehož nedostatek přispívá k nástupu těžkých období. Doplněním nedostatku vitaminu K je možné problém vyřešit.

Lze dojít k závěru, že Vikasol je opravdu vynikající droga, ale netoleruje amatérský výkon. Nepravidelný příjem léku může vést k trombóze - impozantní komplikaci. Užívání drogy je nebezpečné bez lékařského předpisu.

Vikasol na hemoragické onemocnění novorozenců

Jsou možné dvě formy hemolytické choroby novorozence:
1. Primární - kvůli nedostatku vitaminu K..
2. Sekundární - vývoj u dětí, jejichž matky dostaly během těhotenství léky ovlivňující funkci jater. Tyto léky mohou být aspirin, antibiotika, antikonvulziva..

U jakéhokoli typu krvácení u novorozenců je nutná intramuskulární injekce přípravku Vikasol. Provádí se v porodnicích. Uvnitř je Vikasol podáván po dobu tří dnů s přestávkou tří dnů. V závažných případech se používá infuze plazmy se současným podáním vikasolu.

Analogy Vikasolu

Dicinon

Hlavním účinkem přípravku Ditsynon je obnovení vaskulární permeability a tvorba tromboplastinu. Lék dramaticky snižuje dobu krvácení. Nástroj našel uplatnění v mnoha oblastech medicíny: v porodnictví a gynekologii, traumatologii a chirurgii, terapii, stomatologii a dalších oblastech moderní medicíny.

Etamsilat

V zásadě se Etamsilat používá ke kapilárnímu krvácení (při úrazech, krvácení z nosu) ak zastavení krvácení během zubních zákroků po mnoha chirurgických zákrocích.

Etamsilát se používá profylakticky, 2 až 4 ml na sval nebo dvě tablety uvnitř. Při silném krvácení se intravenózně injikují 1-2 ampule léčiva a poté jedna ampulka každých 4-6 hodin.

Etamsylát se uvolňuje v ampulích po 2 ml 12,5% roztoku, v tabletách po 0,25 g.

Jak si vybrat správné styptické pilulky

speciální instrukce

U novorozenců s hemoragickým onemocněním je účinnější používat phytonadion než Vikasol.

V případě léčby širokospektrými antibiotiky, salicyláty, sulfonamidy a chininem je pro zvýšení terapeutického účinku nutné zvýšit dávku přípravku Vikasol..

Lékové interakce

Když lék interaguje s antacidy, dochází ke snížení absorpce těchto látek v tenkém střevě..

Vikasol neovlivňuje aktivitu heparinu.

Při interakci s antibiotiky a sulfonamidy Vikasol oslabuje jejich účinek.

Minerální oleje oslabují účinek přípravku Vikasol, což vyžaduje zvýšení jeho dávky.

Současné podávání přípravku Vikasol s léky s hemolytickým účinkem zvyšuje počet vedlejších účinků léku.

Cena vicasolu

Recenze Vikasol

Podmínky dovolené a doba použitelnosti

Datum vypršení platnosti: 3 roky.

Podmínky skladování: Seznam B. Skladujte na tmavém místě.

Před použitím se musíte poradit s odborníkem.

Ženy se často obávají krvácení z dělohy, které má různé příčiny. V arzenálu lékařů existuje velké množství nástrojů, které pomáhají vyrovnat se s touto patologií. Dicinon je jedním z nejpopulárnějších, nejúčinnějších a nejlevnějších léků.

Proč dochází k děložnímu krvácení?

Vypouštění krve z ženských pohlavních orgánů, které není přirozeně naprogramováno, je abnormálním stavem a vyžaduje léčbu. Existuje mnoho příčin děložního krvácení. Proto byla vytvořena klasifikace hlavních faktorů ovlivňujících tělo žen, které mohou způsobit krvácení z dělohy..

Podmíněně existují 2 hlavní kategorie důvodů:

 1. Patologie vznikající z nemocí a stavů, které nemají vliv na reprodukční systém:
  • infekce:
   • sepse;
   • úplavice;
  • krevní nemoci:
   • vaskulitida;
   • hemofilie;
  • metabolické onemocnění;
  • patologie v práci kardiovaskulárního systému;
  • cirhóza jater.
 2. Nemoci, patologie a stavy související s reprodukčním systémem:
  • nádory (benigní a maligní) dělohy a / nebo vaječníků;
  • prasklé cysty a / nebo vaječníky;
  • genitální infekce;
  • zánětlivé procesy dělohy:
   • endometritida;
   • cervicitida;
   • eroze;
  • menopauza;
  • patologie během těhotenství;
  • puberta.

Nejčastěji se vaginální / děložní krvácení vyskytuje v menopauze, kdy je ženské tělo velmi náchylné k vlivu negativních vnějších faktorů.

Děložní krvácení se dělí na nefunkční a průlomové. Jakýkoli projev krvácení z dělohy vyžaduje nouzová opatření zaměřená na zastavení krvácení a identifikaci (s následnou eliminací / léčbou) skutečných příčin tohoto stavu.

Dicinon pro děložní krvácení: účinnost a proveditelnost

Primárními předlékařskými opatřeními k zastavení děložního krvácení, aby se zabránilo velké ztrátě krve, je zajištění úplného odpočinku a použití hemostatických látek (pouze v naléhavých případech).

Mezi léky, které mohou snížit množství krevních sekrecí, je nejoblíbenější Dicinon. Lze jej najít v jakémkoli řetězci lékáren.

Ditsinon je vědecký a farmaceutický vývoj známé společnosti LEK (Slovinsko). Léčivo je založeno na účinné účinné látce etamsylátu, která má následující vlastnosti:

 • angioprotektivní;
 • hemostatický;
 • stimulující.

Etamsylát na bázi dicinonu podporuje tvorbu krevních destiček, jejich agregaci a aktivitu. Tento lék pomáhá při tvorbě tromboplastinu, který v důsledku toho snižuje krvácení. Dicinon zabraňuje zničení krevních cév a také pomáhá snižovat křehkost a normalizuje jejich propustnost v různých patologických procesech. Zlepšuje mikrocirkulaci krve bez tvorby trombů.

Mírný hemostatický účinek je patrný již 15–30 minut po užití léku a nejvyšší vrchol účinnosti je pozorován po 1–2 hodinách. Účinek léku netrvá déle než šest hodin a poté další den zeslábne.

Lék je dostupný ve dvou formách: roztok pro intramuskulární nebo intravenózní vnitřní podání a tablety. V předlékařské praxi se používá tabletový přípravek. V ostatních případech vyžaduje použití tohoto léku zvláštní předpis lékaře v nemocničním prostředí..

Za nejúčinnější způsob použití se považuje intravenózní podání dicinonu..

Složení a popis léku Ditsynon

Jak již bylo zmíněno, hlavní účinnou látkou v jakékoli formě uvolňování léčiva je ethamsylát. Jako součást tablet a injekcí je jeho množství 250 mg.

Zbytek komponent tabletovaného Dicinonu je pomocný:

 • kukuřičný škrob;
 • laktóza;
 • kyselina citronová;
 • stearan hořečnatý;
 • povidon K25.

Tablety jsou bikonvexní, bílé, s půlicí rýhou. Baleno v blistru s 10 jednotkami.

Roztok pro intramuskulární a intravenózní podání ve svém složení (s výjimkou účinné látky) má následující další složky:

 • disulfid sodný;
 • hydrogenuhličitan sodný (k úpravě úrovně pH);
 • destilovaná voda.

Lék je bezbarvá kapalina ve 2 ml ampulích z neutrálního průhledného skla se speciálními značkami pro správné otevření. Bod zlomu je označen barevnou barvou. Ampule jsou baleny ve speciálních blistrech po 5 nebo 10 kusech.

Když je lék předepsán

Jakékoli krvácení může sloužit jako indikace pro použití přípravku Ditsynon. Nejčastěji se však tento lék používá pro patologické stavy, kdy existuje nebezpečí velké ztráty krve. Mohou to být následující typy děložního krvácení:

 • nefunkční, když selhávají vaječníky;
 • hojné, není doprovázeno bolestí a vyplývá z potratů, infekce, fibroidů;
 • průlom s hormonální nerovnováhou nebo na pozadí poranění;
 • hypotonické, s minimálním tonusem dělohy, obvykle po potratu nebo porodu.

Aplikace během těhotenství

Pokud se však během těhotenství objeví krvácení z genitálií, měli byste se zdržet užívání přípravku Dicinon samostatně, protože pouze lékař může správně posoudit situaci a rozhodnout o vhodnosti užívání tohoto léku.

Užívání drogy během období nosení dítěte je možné pouze tehdy, když potenciální přínos pro ženu převáží možná rizika pro nenarozené dítě. Pokud je nutné užívat drogu během laktace, kojení by mělo být zastaveno.

Použití v dětství

Látku lze použít k léčbě děložního krvácení u dětí pouze v souladu s dávkami předepsanými lékařem. V takových případech je třeba přísně upravit věk a váhu pacienta..

Kontraindikace a funkce aplikace

Existuje mnoho kontraindikací pro použití tohoto léku. Ditsynon nemůžete použít pro následující nemoci a stavy:

 • trombóza;
 • tromboembolismus;
 • u dětí mladších 12 let;
 • akutní porfyrie;
 • krvácení a krvácení způsobené přebytkem dávky antikoagulancií;
 • zvýšená náchylnost těla k lékovým složkám.

Zvláštní podmínky

Lék by měl být používán s extrémní opatrností k léčbě pacientů trpících vrozenou intolerancí laktózy, vrozeným nedostatkem laktózy. Je třeba mít na paměti, že denní příjem mléčného cukru by neměl překročit 5 g (1 tableta léčiva obsahuje téměř 60 mg laktózy).

Nepoužívejte současně léčivo a roztoky hydrogenuhličitanu sodného a laktátu sodného.

Pokud používáte lék v injekci, nelze jej míchat s jinými látkami ve stejné stříkačce! Je zakázáno používat Ditsynon, když se v roztoku objeví barevný odstín.!

Vedlejší efekty

Během léčby jsou možné vedlejší účinky, které zmizí po vysazení léku.

 1. Ze strany centrálního a periferního nervového systému lze pozorovat následující:
  • bolest hlavy;
  • závrať;
  • necitlivost dolních končetin.
 2. Z trávicího traktu:
  • nevolnost;
  • pálení žáhy;
  • tíže v žaludku;
  • nadýmání.
 3. Alergie.
 4. Nižší krevní tlak.
 5. Zarudnutí kůže obličeje.

Způsob aplikace

Užívání léku bez lékařského předpisu je možné pouze jako sanitka, která čeká na kvalifikované ošetření. V takovém případě by neměla jedna dávka přípravku Dicinon překročit 2 tablety (pro dospělé).

V budoucnu je lék předepsán ošetřujícím lékařem, pokud je jeho použití považováno za vhodné. Délka léčby závisí na účinnosti.

Jak vyměnit lék

Dicinon má řadu analogů, které se často používají při léčbě děložního krvácení. Jedná se o léky z hemostatické řady, které lze použít k zastavení toku krve z dělohy..

Více o jednom z analogů dicinonu - tranexam:

Analogy léků - tabulka

Název drogyLéčivá látkaUvolněte formulářeKontraindikace pro použitíMožnost použití během těhotenstvíprůměrné nákladyVýrobce léků
normální lidský koagulační faktor IX (vysoce purifikovaný)lyofilizát pro přípravu infuzního roztoku
 • alergie;
 • tachykardie;
 • angina pectoris;
 • infarkt myokardu.
Ne8500 RUB pro 1 láhev 5 mlBaxter AG (Rakousko)
Vikasolmenadion bisulfit sodný
 • pilulky;
 • prášková látka.
 • tromboembolismus;
 • hemolytická nemoc;
 • hyperkoagulace.
Anood 20 do 70 rublů. na balení
 • Biosyntéza;
 • Farmaceutický standard;
 • Chemický závod Irbit;
 • Moskhimpharmaceuticals;
 • Binnopharm (Rusko).
Innonafactornonakog alfalyofilizát pro přípravu roztoku pro intravenózní podáníNe2400 rublů za 1 láhev 250 IUGenerium CJSC (Rusko)
Vilate
 • koagulační faktor VIII;
 • von Willebrandův faktor.
 • přecitlivělost;
 • věk do 6 let.
opatrně11 000-15 000 rublů. za baleníOctapharma Pharmaceutika Produktion GmbH (Rakousko)
Gordoxaprotininintravenózní roztokpřecitlivělostAno5000 rublů pro 5 ampulíGedeon Richter (Maďarsko)
Tranexamkyselina tranexamová
 • roztok pro intravenózní podání;
 • potahované tablety.
 • přecitlivělost;
 • subarachnoidální krvácení.
až 1800 rublů na balíček
 • Mir-Pharm LLC;
 • NIZHFARM (Rusko).
kyselina aminokapronová
 • infuzní roztok;
 • prášková látka.
přecitlivělostaž 1700 rublů na 100 ml
 • Moskhimpharmaceuticals;
 • Dalkhimpharm;
 • Alium;
 • Medpolymer;
 • East Farm (Rusko).
Emoclot D.I.aktivita lidského koagulačního faktoru VIII v kombinaci s von Willebrandovým faktoremlyofilizát pro přípravu infuzního roztokuod 6000 do 12000 za balíčekKedrion S.p.A., (Itálie)
Etamsilatetamsylát
 • roztok pro intramuskulární podání;
 • prášky.
 • trombóza;
 • tromboembolismus;
 • přecitlivělost;
 • hemoblastóza;
 • porfyrie;
 • krvácení.
opatrněaž 4000 rublů na balíčekBiosyntéza JSC (Rusko)

Fotogalerie analogů

Kyselina aminokapronová - rychlé zastavení krvácení z dělohy Zastaví rychlé krvácení Immunin

Jedním z běžných problémů v gynekologii je děložní krvácení. Je to výtok krve z dělohy. Takové krvácení se liší od normální menstruace tím, že se někdy vyznačuje delším obdobím a významnější ztrátou krve. Proto je věnována tolik pozornosti problematice zastavení krvácení, konkrétněji způsobu, jak to udělat rychle a efektivně..

Co způsobuje krvácení?

Nejčastější příčinou děložního krvácení jsou onemocnění dělohy a děložního traktu, jako jsou myomy, endometrióza a další..

Kromě toho se krvácení může jevit jako komplikace procesu těhotenství nebo porodu..

Můžete odlišit děložní krvácení od normální menstruace podle jeho trvání (trvajícího déle než 7 dní), stejně jako podle objemu vylučované krve. Pokud tedy žena musí příliš často měnit hygienické výrobky, znamená to patologii.

Jak závažný je tento problém?

Dokonce i nepatrná ztráta krve pro ženu se může stát problémem, pokud hrozí anémie. V důsledku stresových situací, podvýživy a dalších problémů snižují mechanismy odpovědné za krvetvorbu efektivitu jejich práce, a proto se u ženy může v důsledku měsíčního krvácení objevit anémie..

Jak zastavit ztrátu krve?

Před použitím jakéhokoli léku k zastavení krvácení navštivte gynekologa. Lékař určí příčiny, které způsobily krvácení, a také určí míru ztráty krve.

Na základě těchto údajů vám odborník doporučí léky a také určí, jaké by mělo být dávkování léku.

Dicinon je zástupcem skupiny léků, díky nimž můžete rychle zastavit krvácení. Činidlo působí na úrovni kapilár, snižuje propustnost jejich stěn a zlepšuje krevní oběh v nich.

Po užití léku ve formě tablet lze výsledky jeho účinku pozorovat za 2 - 3 hodiny. Tento účinek je možný díky skutečnosti, že léčivo podporuje rychlou tvorbu krevních destiček v kostní dřeni a jejich rychlý odchod odtud. Díky těmto buňkám probíhá proces hojení ran, kterým se otevírá krvácení..

Silné krvácení během menstruace

Stojí za zmínku, že užívání přípravku Ditsynon během silného krvácení by mělo být zahájeno, pouze pokud to odborník doporučí.

Po vyšetření gynekolog předepíše užívání léku tři až pět dní před nástupem menstruace, což bude muset pokračovat v užívání dvou tablet třikrát denně po dobu dalších pěti dnů.

Kurz tedy bude 8 - 10 dní. Pro konsolidaci výsledku musíte během další menstruace opakovat stejný průběh..

Akce pro nefunkční děložní krvácení

Dysfunkční děložní krvácení lze rozpoznat podle opožděné menstruace, po které následuje krvácení. K tomuto jevu dochází v důsledku porušení menstruačního cyklu..

V moderní gynekologii specialisté stále více používají Dicinon pro děložní krvácení tohoto typu..

Obvykle je předepsáno v desetidenním kurzu začínajícím pátým dnem menstruace. Žena by měla užívat jednu až dvě tablety denně, 4krát denně. Doba trvání tohoto kurzu je nejčastěji omezena na dva menstruační cykly..

Jiné příčiny krvácení

Někdy může benigní nebo maligní nádor dělohy způsobit krvácení u ženy. I v takových závažných situacích odborníci také doporučují svým pacientům, aby k zastavení krvácení používali Dicinon. Kromě toho, že lék snižuje hladinu ztráty krve, má také pozitivní vliv na celkové zdraví ženy..

Krvácení může být také způsobeno použitím nitroděložní antikoncepce.

Abyste se v takové situaci zbavili problému, musíte nejprve odstranit jeho samotnou příčinu - spirálu, která způsobuje kapilární krvácení. Poté je také předepsán Ditsynon, jehož cílem je obnovit poškozené oblasti dělohy a zajistit normální proces krevního oběhu..

Účinnost léku

Je pozoruhodné, že Ditsynon nevyvolává tvorbu krevních sraženin. Tento lék je nejúčinnější pro krvácení z malých cév..

Lék se vyrábí jak v tabletách po 0,25 gramu, tak v ampulích po 2 mililitrech (injekce). Intravenózní podání přípravku Dicinon je mnohem účinnější než užívání tablet, protože maximální koncentrace léčiva v krvi je pozorována během 1 - 2 hodin po 20 - 30 minutách po podání. Intramuskulární podání léku není tak účinné.

Lék se používá nejen v naléhavých případech, kdy je nutné snížit ztrátu krve. Ditsynon se často používá jako preventivní opatření. Například se lék podává pacientovi před operací, zvláště pokud existuje riziko velké ztráty krve.

Pokud je to nutné, lze jej zadat přímo během samotné operace. Odborníci navíc předepisují takový lék na děložní krvácení během menstruace, kdy hrozí velká ztráta krve.

Co říkají pacienti o léku?

Hemostatické léky na děložní krvácení jsou mezi ženami velmi žádané. Ditsynon získal velmi dobré recenze. Podle některých žen, užívajících drogu v pilulkách, se krvácení zastavilo po dvoutýdenním kurzu.

Některé ženy, na doporučení gynekologů, opakují 8 - 10denní léčebný cyklus po další dva nebo tři cykly. Tento přístup k řešení problému děložního krvácení má nepochybný úspěch a pozitivní recenze na drogu pouze potvrzují jeho účinnost..

Nikdy byste se však neměli léčit sami, ale určitě byste měli vyhledat pomoc od lékaře, který určí příčiny krvácení a předepíše požadovaný průběh užívání léku.

Jiné prostředky k zastavení krvácení
Kromě léku Ditsynon existují další hemostatické léky na děložní krvácení.

 1. Vikasol. Použití přípravku Vikasol k děložnímu krvácení není oprávněné ani v nouzových situacích, ale k jejich prevenci, protože může zlepšit rychlost srážení krve. Někdy je krvácení z cév způsobeno nedostatečným množstvím vitaminu K nebo dokonce jeho úplnou absencí. Odborníci proto často předepisují tento lék pro preventivní účely..
 2. Kyselina aminokapronová. Droga se také vyrábí na bázi anorganických prvků. Kyselina aminokapronová díky svým vlastnostem snižuje fibrinolytickou aktivitu krve. Rozdíl mezi tímto lékem a výše uvedeným spočívá v tom, že se používá výhradně k hospitalizaci, takže lékař má možnost kontrolovat krevní test na koagulogram. Hlavní výhody kyseliny aminokapronové jsou:
  • - pozitivní vliv na funkčnost jater;
  • - snížení tvorby protilátek.

Kyselina aminokapronová je k dispozici ve formě prášku nebo 5% roztoku. Lék ve formě prášku může být předepsán pro orální podání 5krát denně. Dávka je v tomto případě 2 - 3 gramy. Pokud jde o řešení, lékař může předepsat systémy a kyselina aminokapronová vstoupí do krevního oběhu ve 100 mililitrech každé 4 hodiny.

Použití takových léků na děložní krvácení může ženu zachránit před mnoha problémy a obnovit přirozené procesy v těle. Aby však byly tyto léky ve vašem případě nejúčinnější, je nutná konzultace s odborníkem..

Dicinon je hemostatická látka široce používaná v moderní medicíně. Lék se osvědčil v gynekologické praxi, proto je často předepsán pro děložní krvácení.

Drogová akce

Účinnou látkou léčiva Dicinon je ethamsylát, který je již dlouho známý svou schopností zvyšovat produkci krevních destiček. Díky tomu se zlepšuje srážení krve a mikrocirkulace, posilují se stěny cév. Hemostatický účinek činidla je hladký, proto na pozadí nedochází k tvorbě krevních sraženin, nedochází k prudkým poklesům krevního tlaku.

Dicinon je účinné hemostatické činidlo

Terapeutický účinek začíná v průměru 3 hodiny po užití pilulek. Intramuskulární a intravenózní injekce působí rychleji, takže v kritických situacích se lékaři uchylují k této metodě podávání léků.

Dicinon lze také použít lokálně - navlhčí se ním obvaz, který se poté aplikuje na poškozený povrch těla. V některých případech se používají dicinonové tampony.

Jedna injekce drogy nestačí, průběh léčby trvá několik dní.

Způsob výroby: tablety, roztok pro intramuskulární nebo intravenózní podání

Dicinon je dostupný v tabletách a ampulích. Tablety obsahují 250 mg ethamsylátu. Pomocné látky:

 • kyselina citrónová bezvodá;
 • kukuřičný škrob;
 • povidon K25;
 • stearan hořečnatý;
 • laktóza.

Injekce dicinonu působí rychleji než tablety

Roztok pro intramuskulární nebo intravenózní podání je dostupný ve 2 ml amulích a obsahuje 250 mg etamsylátu. Pomocné látky:

 • metabisulfit sodný (E 223);
 • hydrogenuhličitan sodný;
 • voda na injekci.

Nežádoucí účinky, kontraindikace, lékové interakce

 • nevolnost;
 • bolest hlavy;
 • závrať;
 • slabost;
 • nepohodlí v epigastrické oblasti;
 • alergické reakce (vzácné).

Dicinon se neužívá:

 • přítomnost maligních onemocnění krevního systému (leukémie, porfyrie, osteosarkom);
 • nedostatek laktózy;
 • přecitlivělost na složky léčiva.

Pokud je krvácení způsobeno užíváním antikoagulancií, je Dicinon kontraindikován. V tomto případě se léčba provádí speciálními antidoty..

S opatrností se léková terapie provádí s:

 • sklon pacienta k trombóze;
 • tromboembolismus;
 • zvýšené srážení krve;
 • onemocnění jater a ledvin.

Interakce s jinými léky

Dicinon by neměl být mísen ve stejné stříkačce s jinými léky. Pokud se užívá orálně, je možná kombinace s kyselinou aminokapronovou a Vikasolem.

Dicinon během těhotenství a kojení

Etamsilát není vhodný pro těhotné a kojící ženy. Prochází placentární bariérou a přechází do mateřského mléka. Při nošení dítěte může být proto užívání přípravku Dicinon indikováno, pokud je pravděpodobný přínos pro plod a matku větší než možné riziko.

Kojící žena by měla po dobu léčby přestat kojit.

Použití v dětství

Je povoleno používat lék k léčbě děložního krvácení u dětí pouze v souladu s dávkami doporučenými lékařem. Jsou přísně upraveny v závislosti na věku a hmotnosti pacienta..

Vlastnosti použití pro děložní krvácení

Krvavý výtok se obvykle vyskytuje u žen během menstruace, po porodu a při operativních gynekologických zákrocích. Všechny ostatní případy dávají důvod k podezření na děložní krvácení. Musíte navštívit lékaře, pokud:

 • vaše období trvá déle než 7 dní;
 • výtok během menstruace je mnohem hojnější než obvykle;
 • menstruační cyklus je kratší než 21 dní;
 • špinění se objevilo uprostřed cyklu;
 • ke krvácení došlo rok po nástupu menopauzy.

Důvodem tohoto stavu jsou někdy zánětlivé procesy, kolísání hormonálních hladin, novotvary v děloze nebo vaječnících..

Je to lékař, který po provedení diagnózy bude schopen správně určit příčinu krvácení z dělohy. Proto nemůžete začít užívat drogu sami bez konzultace s lékařem, protože by to mohlo poškodit..

Pokud pacientka trpí nefunkčním děložním krvácením, může mu gynekolog předepsat léčbu přípravkem Dicynon po dobu dvou menstruačních cyklů. Lék se užívá 10 dní, počínaje 5. dnem menstruace.

Léčba se také doporučuje, pokud jsou příčinou krvácení novotvary v reprodukčních orgánech ženy (polypy, fibroidy atd.). V takových situacích užívání přípravku Ditsynon zlepšuje stav pacienta a usnadňuje úkol další léčby základního onemocnění..

Někdy může být problém spuštěn použitím nitroděložního tělíska. V tomto případě je antikoncepce odstraněna a lék pomáhá vyrovnat se s krvácením..

Ditsynonovy analogy

Farmakoterapie je hlavní léčbou děložního krvácení. Jako pomocné látky mohou být také předepsány chlorid vápenatý, oxytocin, ascorutin..

Léky používané k zastavení děložního krvácení - tabulka

názevFormulář vydáníLéčivá látkaKontraindikaceCena
Vikasol
 • pilulky;
 • ampule.
menadion bisulfit sodný (syntetický analog vitaminu K)
 • hyperkoagulace;
 • tromboembolismus;
 • závažné selhání jater;
 • nedostatek glukóza-6-fosfátdehydrogenázy.
od 20 do 60 rublů na balíček
Tranexam
 • pilulky;
 • infuzní roztok.
kyselina tranexamová
 • selhání ledvin;
 • subarachnoidální krvácení;
 • vysoký obsah červených krvinek v moči.
až 1800 rublů na balíček
Kyselina aminokapronová
 • pilulky;
 • infuzní roztok.
kyselina aminokapronovátěhotenství a kojeníaž 1700 rublů na 100 ml
Etamsilat
 • roztok pro intramuskulární podání;
 • prášky.
etamsylát
 • trombóza;
 • tromboembolismus;
 • přecitlivělost;
 • hemoblastóza;
 • porfyrie;
 • krvácení.
až 4000 rublů na balíček
Imunnínormální lidský koagulační faktor IX (vysoce purifikovaný)lyofilizát pro přípravu infuzního roztoku
 • alergie;
 • tachykardie;
 • angina pectoris;

Uvolňovací formou přípravku Vikasol jsou tablety a ampule pro roztok. Počet indikací pro použití tohoto nástroje je poměrně velký. Například tyto injekce jsou předepsány pro hemoragický syndrom, hypovitaminózu, krvácení, děložní krvácení. Pokud jde o farmakologický účinek, podílí se na tvorbě protrombinu.

Indikace pro použití

Všechny indikace uvedené v pokynech jsou uvedeny níže:

 • hemoragický syndrom spojený s hypoprotrombinemií;
 • krvácení po traumatu, rány, chirurgický zákrok;
 • hemoragické onemocnění novorozence;
 • předávkování antagonisty vitaminu K;
 • hypovitaminóza K;
 • s nefunkčním děložním krvácením.

Kontraindikace pro použití

V pokynech pro tablety a ampule jsou zaznamenány nejen indikace, ale také kontraindikace. Existují tři z nich: přecitlivělost na složky, hemolytická choroba u novorozenců, zvýšená srážlivost krve. Během těhotenství a selhání jater by měl být užíván s opatrností..

Návod k použití Vikasol - dávkování v tabletách a ampulích

Dospělí musí užívat 15-30 mg pilulek a ampulí denně. Tablety se používají orálně a ampule se používají intramuskulárně. U novorozenců by dávka neměla překročit 4 mg. U starších dětí je množství ml, které lze užít podle pokynů, také menší než u dospělých..

Pokyny pro menstruaci Vikasol

Příjem s menstruací by měl být prováděn opatrně. Hlavním účelem tablet a ampulí v této době je zastavení menstruace. K pozastavení menstruace je třeba užít dvě tablety denně. Pokud jde o ampule, menstruaci lze zastavit jednou injekcí přípravku Vikasol.

Pokyny k použití přípravku Vikasol při krvácení z dělohy

V popisu indikací je uvedeno, že kromě menstruace může být použit i pro děložní krvácení. Pro intramuskulární podání je dávka 15 mg. Injekce se podávají dvakrát denně.

Vicasol pro novorozence

Z informací z recenzí lze vyvodit závěr, že tento nástroj a jeho analogy jsou rozšířené i pro novorozence. Přípustná denní dávka je asi 0,002 - 0,004 g. Lze ji předepsat i porodním ženám.

Návod k použití přípravku Vikasol injekce

Intramuskulární injekce s 1% roztokem by měly být 0,015 g na injekci a maximálně 0,03 g denně. Injekce v takových dávkách však mohou být předepsány pro žloutenku kvůli nedostatku žluči vstupující do střev, s menstruací a pro další indikace v pokynech pouze pro dospělé. U dětí je dávka mnohem menší.

Kompatibilita s Vikasolem a alkoholem

Tento lék je jedním z mnoha, které jsou kompatibilní s alkoholem. Vzhledem k tomu, že tento lék je analogem vitaminu K, může být velmi užitečný pro lidi, kteří zneužívají alkohol..

Na začátku těhotenství Vikasol

Pokud jde o těhotenství, je častěji předepisován lék v posledním trimestru, aby se zabránilo krvácení. V lékařské praxi však existuje dostatek případů, kdy se používá pro stejný účel v prvním trimestru..

Analogy

Krvácení během menstruace a dalších případů lze zastavit pomocí analogů, jako jsou Ditsynon a Etamsilat. Tahakomb a Tranexam jsou také považovány za analogy.

Vicasol nebo Ditsynon, což je lepší?

Dicinon porazil Vikasola z hlediska rychlosti. U ostatních ukazatelů (snížení bolesti a zmírnění hojnosti) jsou tyto léky obecně stejné. To potvrzují recenze lékařů. Současně je Vikasol mnohem levnější..

Mnoho mladých žen, které plánují těhotenství, je překvapeno, když zjistí, že v menstruačním cyklu zbývá po menstruaci jen několik příznivých dnů. Jak vypočítat dobu ovulace k otěhotnění?