„Tampon lásky“. Co to je a jak to funguje

"Nedávno jsme se s přáteli dozvěděli, že se objevily tampony, které vám umožňují milovat se v kritických dnech, zatímco žena ani muž to necítí." Je to skutečné?" - tuto otázku položil jeden ze čtenářů DELFI Woman. Říkáme to.

Maru Lombardo, unsplash.com

Podle Nancy Friedmanové, autorky knihy Vše, co byste měli vědět o tamponech, ženy v Egyptě již v 15. století před naším letopočtem používaly měkké tampony z papyru, ve starém Římě byly vyrobeny z vlny, v Japonsku - z papíru, v Africe - z byliny a na Havaji - z kapradin. Na oplátku byl první moderní tampon patentován v roce 1933.

Hlavní výhodou tohoto hygienického výrobku je schopnost plavat v kritických dnech, například v bazénu nebo plavat v moři při relaxaci, chodit do sauny, cvičit, tančit, nosit těsné věci - jedním slovem se cítit svobodněji.

Během sexu to však většina musela odstranit: nebylo možné ho nechat uvnitř. Ale jak se ukázalo, v poslední době existuje taková možnost..

Nyní je opravdu možné mít sex s tamponem uvnitř, ale ne s žádným, ale se speciálním - je měkký, bez stahovací nitě, nemění polohu při pohybu a necítí se uvnitř, protože je distribuován po vagině tak, že opakuje fyziologii penisu, zabraňuje úniku, v jakékoli poloze je žena.

"Měl jsem jeden případ, kdy si muž stěžoval, že si" otřel kukuřici "dokonce i se zvláštním" tamponem na lásku ", ale pravděpodobně to byl velmi něžný muž. Ve skutečnosti to muži nepociťují, ale je pro ně lepší nemluvit o jeho přítomnosti, pak na to nebudou myslet, “říká gynekologka Oksana Babula.

Většina žen v dnešní době má nárůst libida. Během menstruace můžete mít sex, ale nedoporučuji to v těch dnech, kdy silně krvácí, protože během orgasmu může dojít k toku krve z dělohy vejcovody do břišní dutiny, což není dobré a může to v budoucnu způsobit problémy s reprodukčním zdravím. V těch dnech, kdy je krev minimální (šmouhy), se můžete bavit a nic si neodepřít “.

Obvykle se doporučuje měnit tampon každých 4-8 hodin, ale v tomto případě odborník doporučuje, abyste jej ihned po pohlavním styku vyjmuli a šli na toaletu. "Vzhledem k tomu, že není žádná šňůra, táhni prstem tampón za jazyk." Ženský ukazováček se zpravidla rovná délce pochvy, takže nebudou žádné problémy, “poznamenává Oksana Babula.

Gynekolog dodává, že takový tampon mimo jiné chrání ženu před různými nemocemi: děložní čípek je během kritických dnů mírně otevřený a krev je mimořádně příznivým prostředím pro bakterie, bakterie a viry, které mohou vést k zánětu, mohou pronikat krví do močové trubice. „Riziko infekcí je během menstruace velmi vysoké, takže pokud se rozhodnete pro sex, měli byste použít buď tampon, nebo kondom.“ Zároveň si pamatujte, že hygienické tampony nebrání těhotenství..

Pokud si všimnete chyby v textu zprávy, vyberte ji a stiskněte Ctrl + Enter

Pravidla pro používání tamponu při návštěvě toalety

Hygienický tampon je dodáván ve formě stlačeného bavlněného válce, jehož velikost a konfigurace se liší v závislosti na typu, stupni nasákavosti a reklamním obalu výrobce. Je to vhodný produkt osobní péče, který se používá k absorpci menstruačního toku. Tampon umožňuje ženě neomezovat sociální aktivitu po celou dobu. Otázka, jak jít na toaletu s tamponem, a řada dalších, je častěji zajímavá pro mladé dívky, které se poprvé rozhodly používat tento produkt osobní hygieny.

Jak jít na toaletu

V současné době vložky nahradily tampony. Pomáhají nejen cítit se pohodlně, ale také vést aktivní životní styl během měsíčního cyklu. Hlavním účelem produktu je absorbovat vaginální výtok; žádným způsobem neovlivňuje fungování střev a nezavírá močovou trubici. Reprodukční a močový systém jsou autonomní, a proto produkt není překážkou pro nápravu vlastních potřeb a nezasahuje do tohoto procesu..

Hlavním pravidlem je správně zvolený tampon správné velikosti, aby použití tohoto produktu pro intimní hygienu nepřineslo nepohodlí a úzkost. Při správném zavedení tamponu na něj moč nespadá, ale stéká po niti. Mírné smáčení produktu může nastat od zavedení tamponu do nedostatečné hloubky kvůli individuálním charakteristikám struktury močového systému. Z hygienických důvodů lze nit vyklopit stranou nebo zabalit do toaletního papíru, aby se zabránilo navlhnutí. Proto můžeme dojít k závěru, že tampon nezasahuje do procesu močení a nepoškozuje ženské tělo..

Co je tampon

Tampon je malé balení vyrobené ze stlačené viskózy a bavlny. Dobře absorbuje menstruační krev a usazuje se ve vagině. Tento základní produkt dámské hygieny zabraňuje menstruačnímu výtoku v důsledku houbovité struktury materiálu. Při správném použití neovlivňuje procesy probíhající v těle a nevyvolává zdravotní problémy. Kromě toho je nutné kupovat hygienické výrobky, které mají individuální ochranný film, aby se zabránilo vniknutí bakterií do těla ženy.

Existují však dámy, které tomuto hygienickému výrobku stále nedůvěřují. Myslí si, že s tak malým válcem nebude krev schopna normálně vyjít. Oni se mýlí. Výzkum produktů Tampax, Kotex, Ob ukázal, že když produkt úplně absorbuje vlhkost, začnou přes něj prosakovat sekrece..

Tampony, jako vložky, se liší v tom, kolik výboje mohou absorbovat. Ženě stačí vybrat správnou velikost produktu. Dámy však ne vždy vědí, zda je možné psát s tamponem uvnitř a zda je nutné jej vyjmout..

Důsledky používání tamponu

Musíte produkty používat správně. Výměna tamponu včas je velmi důležitá, aby se z pochvy nedostaly bakterie a bakterie. Nesprávné použití může někdy způsobit toxický šok. Pokud během močení navlhne, musíte jej okamžitě odstranit, abyste předešli negativním následkům.

A je také nežádoucí často používat tyto výrobky osobní hygieny, protože při výměně výrobku se tvoří mikrotrhliny ve sliznici, což vede k rychlému pronikání bakterií do poškozených oblastí a může způsobit výskyt ženských chorob.

Trochu o ženské anatomii


Močová trubice, pochva a střeva jsou nezávislé orgány, které pracují autonomně. Vylučovací a reprodukční systémy samozřejmě mají souvislost, ale nejsou jediným celekem. Každý z nich má vlastní zásuvku..

Během menstruace dochází jako obvykle k dalším procesům, včetně přirozených vylučování. Hygienický přípravek, který absorbuje menstruační krev, aniž by ji nechal venku, se vstřikuje do pochvy a poté nepronikne, nedotkne se nebo nezakáže močovou trubici a neovlivní ani střeva. Dobře ji drží vaginální svaly, a proto se nebude hýbat, když žena navštíví toaletu. Proto ji nemusíte brát, abyste šli na toaletu..

Je však třeba mít na paměti, že močová trubice se nachází na výstupu z pochvy. Vložíte-li hygienický výrobek mělce, špička vyčnívá a může být zalita močí. Z tohoto důvodu by měl být umístěn správně, aby ven pro navrácení tamponu zůstala pouze šňůra..

Tipy pro používání produktu

Při výběru produktu je třeba si uvědomit, že musíte dodržovat některá základní pravidla, která vám pomohou vyhnout se nepohodlí a nepoškodit tělo. Zde jsou některé pokyny pro osobní hygienu:

 1. Vlhkost naznačuje, že tampon byl vložen nesprávně. Proto musí být vyměněn, aby se zabránilo růstu mikrobů a zabránilo se toxickému šoku. Pokud se vyskytnou nějaké komplikace, musíte přestat používat produkty a kontaktovat svého gynekologa.
 2. Když jdete na toaletu, není třeba produkt vyjímat, ale pokud vypadne, v žádném případě byste ho měli znovu nasadit. Vzhledem k tomu, že při kontaktu se vzduchem se na něm usazují bakterie a mohou v budoucnu vést ke vzniku zánětlivého procesu.
 3. Intenzita vypouštění ovlivňuje, kolikrát a jak často je třeba produkt vyměnit. U těžkých období se doporučuje produkt měnit každé tři hodiny, v prvních třech dnech. Následující dny as méně hojným vypouštěním každých 8 hodin.

Plnost produktu můžete zkontrolovat následujícím způsobem: zatáhněte za provázek. Pokud produkt vyjde snadno, měl by být již změněn. Pokud je při pokusu o získání produktu odpor, není ještě dostatečně vyplněn.

Tentokrát nebo příště?

Nyní se zdá, že by nemělo být pochyb o tom, zda je možné jít na toaletu s tamponem. Všechno je velmi jednoduché. Chcete-li zjistit, zda je třeba vyměnit použitý tampon, jednoduše zatáhněte za zpětný kabel při jedné z dalších návštěv toalety. Pokud se s touto jednoduchou akcí bude tampon snadno pohybovat, je již plný a je třeba jej změnit. Pokud se nepohybuje, pak v tomto případě ještě není zcela vyplněn. Můžete jej opustit a zkontrolovat o něco později, když jeho majitel příště navštíví toaletu. V každém případě si ženy musí pamatovat, že bez ohledu na hygienický výrobek musí být v každém případě změněn po osmi hodinách od začátku používání..

Nepohodlí z používání produktu

Nepříjemné pocity z používání produktu mohou nastat z několika důvodů. Tyto zahrnují:

 1. Špatná velikost. Situace se často děje u mladých dívek, které nevěnují pozornost popisu v balíčku. Pokud nemáte zkušenosti, můžete minimální nebo průměrnou velikost konzultovat s prodejcem. Pro začátek si můžete vzít obojí, takže později bude snazší určit vhodnou velikost.
 2. Suchá vagina. K tomu dochází na konci měsíčního cyklu, kdy je výtok mnohem menší. Pokud dívka po dlouhou dobu nevyjímá hygienický výrobek, mohou se objevit nepohodlí.
 3. Gynekologická onemocnění. Pokud je produkt používán správně, nepohodlí se obvykle neobjeví. Je však stále nutné konzultovat použití gynekologa o léčbě během léčby..

Před použitím výrobku se doporučuje pečlivě prostudovat pokyny, které jsou v balení. Pokud jde o zavedení léku, někteří dávají přednost provádění procedury, zatímco sedí na záchodě, zatímco jiní zvedají jednu nohu nad vanu nebo leží v posteli.

Tampon je pohodlný nástroj, který nejen spolehlivě chrání, ale také vám dává pocit pohodlí během menstruace. Se správně vybraným tamponem nebude žena pociťovat nepohodlí. I na takové běžné otázky, zda je možné psát s tamponem uvnitř, mít sex nebo plavat, odpovídají odborníci kladně.

Je to možné nebo ne

Tampon může někdy rušit nebo způsobit nepohodlí během pohybu střev. Proto je vhodné držet zpětnou nit, přičemž ji mírně posunete dopředu. Aby se zabránilo vniknutí bakterií nebo infekce ze střev do genitálií, je nutné otřít papír ze strany pochvy do konečníku.

Pokud tento hygienický prvek při návštěvě toalety vypadne, musí být vyměněn za nový. Opětovné vložení se nedoporučuje. Takový postup může způsobit zánět pohlavních orgánů v důsledku infekce prostřednictvím dříve použitého hygienického prvku. Pokud stále hledáte odpověď na otázku, zda je možné psát s tamponem uvnitř, odpověď je: ano, pouze to musíte udělat správně.

Je nežádoucí používat tampony, pokud máte:

 • zánět pohlavních orgánů;
 • alergie na kompozici;
 • syndrom toxického šoku;
 • anomálie pohlavních orgánů.

Pokud během močení nebo pohybu střev pocítíte nepohodlí způsobené vloženým výrobkem osobní péče, znamená to, že byl vložen nesprávně. V tomto případě je vhodné ji odstranit a vaginálním tkáním trochu „oddechnout“. V opačném případě bude nesprávné umístění dráždit sliznici a někdy ji poškodit..

Můžete spláchnout tampony do toalety

Abyste pochopili, zda je možné spláchnout tampony do toalety, musíte věnovat pozornost jejich složení. Moderní tampony jsou směsí vaty, vláken a absorpčního materiálu..

Některé z nich jsou válcovité vložením silného tenkého lana dovnitř. Jiné jsou pro pohodlí vyrobeny se dvěma tubami. Rozlišují se také podle velikosti v závislosti na intenzitě menstruace u ženy..

 1. Mini
 2. Normální
 3. Super
 4. Super plus

Pokud je tampon složen z rozpustné celulózy a má malou velikost, je povoleno jej spláchnout podle pokynů. Můžete také smýt tampony vyrobené z rozpustné lepenky a jiných rozpustných materiálů, jak je uvedeno v pokynech.

Video: Cesta odpadních vod z kanalizace do nádrže

Aktuální a neskromné ​​otázky

Někdy jsou otázky takové, že je škoda zeptat se gynekologa. Mezi nejběžnější:

 • Lze tampon nasadit na panny? Ano můžeš. Vzhledem k tomu, že pod vlivem hormonálních změn se panenská blána stává měkčí, nemůže ji hygienický výrobek poškodit. Hlavní věc je vzít malou velikost.
 • Může se krajka odlepit? V životě se může stát cokoli, ale situace, kdy došlo k odtržení zpětného kabelu, je téměř nemožná. Výrobce jej bezpečně fixuje kolem produktu a dodatečně ho připevní k uzlu na základně. Chcete-li se zbavit strachu, stačí se ho pokusit odtrhnout, než jej zavedete.
 • Mělo by tělo odpočívat od tamponů? Výrobci tvrdí, že je jejich používání bezpečné bez přerušení, ve dne i v noci. Pokud neexistují žádné kontraindikace, lék nepřináší nepohodlí, pak můžete. Je však třeba si uvědomit, že pokud je umístěn v noci, ihned po spánku je nutné jej změnit na nový..
 • Existují nějaké kontraindikace při používání tamponu? Obecně neexistují prakticky žádné zákazy jejich používání. Výjimkou jsou děti, které nedosáhly puberty, ženy po porodu a před vznikem menstruačního cyklu, dívky z důvodu fyziologické struktury těla, které se učí od svého ošetřujícího gynekologa. Rovněž se nedoporučuje používat je v době léčby vaginálními čípky se zánětem.
 • Mohou tampony tělu ublížit? Podle pravidel použití je to nemožné. Ale někdy, aby se ušetřily peníze, chodí dívky s hygienickým přípravkem příliš dlouho, což může potenciálně vyvolat zánět kvůli neschopnosti uvolnit menstruační tok. Také, když pochva vyschne, může dojít k erozi..
 • Může dojít ke zpoždění menstruační tekutiny v důsledku tamponů? Ne, to je nemožné. Produkt neblokuje výstup kapaliny, ale absorbuje jej. Potvrzením toho můžete najít „značky“ na kalhotkách, když tampon přetekne.
 • Proč „netěsnosti“? Existují situace, kdy dívka najde červené skvrny na spodním prádle. To je možné, pokud je tampon nainstalován nesprávně nebo je používán déle než po dohodnutou dobu..
 • Co když není zpětný kabel? Stává se, že ho dívka omylem zasunula spolu s tamponem dovnitř, nebo ho jednoduše nenašla ve spěchu. V takovém případě musíte dřepnout, trochu se napnout, jako byste při návštěvě toalety vytlačili její okraj a jemně ji odstranili z pochvy dvěma prsty.
 • Mohu mít sex s tamponem? Obecně vše závisí na tom, jaký typ sexu pár plánuje. Například s vaginální je to nemožné, protože penis může tlačit tampon hluboko, v tomto případě jej může odstranit pouze gynekolog. Pokud jde o anál, neexistuje žádný zákaz. Některé dívky si povšimly, že jejich pocity jsou tímto způsobem ještě jasnější..
 • Proč špička tamponu vyčnívá, i když má správnou velikost a je vložena? Tato situace je možná, pokud má dívka slabost svalů pánevního dna. Lepší je nechat si poradit od lékaře.

Doporučujeme vám přečíst si článek o tom, jak používat tampony. Z toho se dozvíte o výběru hygienického produktu, správném používání tamponu, lécích pro teenagery a také o možném poškození.

Tampony jsou pohodlné, ochranné a lze je používat každý den od útlého věku. Hygienický výrobek také nemá žádné závažné kontraindikace a při správné volbě nezpůsobí nepohodlí. I na takové delikátní otázky, jako je to, zda je možné jít na toaletu s tamponem, plavat nebo sportovat, gynekologové odpoví kladně. Před prvním použitím byste si však měli přečíst pokyny a při vyplňování je nezapomeňte změnit..

Vložky nebo tampony. Měsíční menstruace je nevyhnutelný jev, který vyžaduje, aby byla žena obzvláště opatrná při hygieně..

Jak správně navštívit koupelnu během menstruace

Abyste se vyhnuli nepohodlí a nepoškodili své zdraví, musíte dodržovat hygienická pravidla:

 • Pokud je tampon během močení stále mokrý, znamená to, že byl vložen nesprávně. Je třeba to změnit. Pokud tak neučiníte, začnou se na něm množit mikroby. Možný toxický šok.
 • Tampon nemusíte úmyslně vyjímat. Pokud ale tampon vypadne, nesmí být zasunut zpět. Zůstávají na něm bakterie, které mohou způsobit zánět genitálií..
 • Před a po použití koupelny si musíte důkladně umýt ruce. Nečistoty na dlaních - hromadění škodlivých mikrobů.
 • Při hojném výboji se tampon mění každé 3 hodiny. Pokud máte menstruaci skromnou, můžete s jedním výrobkem chodit až 8 hodin.
 • Výměna tamponu je doprovázena mikrotraumaty vaginální sliznice. Tam, kde bakterie vstupují, se objevují neviditelné rány. Proto je častá bezdůvodná výměna zbytečná a dokonce škodlivá pro zdraví žen..
 • Chcete-li zjistit, jak plný je tampon, musíte lehce natáhnout nit. Pokud snadno vyklouzne, je čas jej vyměnit. Odpor označuje neúplné namočení tamponu, což znamená, že je příliš brzy na jeho výměnu.

Kam umístit použitý produkt

Jakmile je tampon plný nebo od začátku jeho používání uběhlo více než osm hodin, doporučuje se jej vyměnit. Použitý hygienický výrobek lze zabalit do toaletního papíru a vyhodit do odpadkového koše. Samozřejmě můžete hodit stejný, jako byl napnutý, ale ve srovnání s ostatními je to prostě ošklivé. Je nepravděpodobné, že by rádi uvažovali o všech „důsledcích“ kritických dnů. Některá civilizovaná zařízení mají dokonce speciální odpadková zařízení pro výrobky osobní hygieny..

Jak často měnit tampon

Hygienický výrobek je určen k dlouhodobému používání, v průměru je to 6 - 8 hodin, ale ne déle. Při plnění je třeba vyměnit tampon. Četnost výměny závisí na dni cyklu, intenzitě výtoku.
Abyste pochopili, jestli je čas to změnit, můžete provést následující:

Tragický příběh Lauren Wasserové, která po použití tamponů přišla o nohy

Lauren byla v kómatu, když lékaři řekli matce, aby se modlila a připravovala se na pohřeb. Dívce nohy zasáhla gangréna. Jedinou možnou záchranou byla amputace pravé nohy a odstranění prstů a paty na levé noze..

Dívka souhlasila s operací, stala se invalidní, ale pokračovala ve své modelingové kariéře. A všechno by bylo v pořádku, ale po několika letech musela odstranit druhou nohu - gangréna se rozšířila příliš daleko.

V lednu 2018 Lauren sdílela fotku z operačního sálu na Instagramu, která ukazuje její (nyní bez nohou) a slavnou parasunboardistku Amy Purdy.

Lauren je nyní ve světě módy známá jako „dívka se zlatými nohami“. Tato přezdívka jí byla dána, protože používá zubní protézy zlaté barvy..

Model vyzývá výrobce tamponů, aby přestali používat dioxin, syntetická vlákna, chemické vůně a další škodlivé přísady. Podle dívky navíc společnosti, které vyrábějí výrobky pro ženskou hygienu, musí na obale psát o možných rizicích, jak to píšou na obalech cigaret..

Lauren vede účet Instagram, kde pravidelně hovoří o svém příběhu. Chce proto, aby si dívky a ženy více uvědomovaly svou vlastní bezpečnost. Podle Lauren spolu s přítelem jednou provedli průzkum mezi desítkami dívek na ulici a ukázalo se, že nikdo z nich neslyšel o syndromu toxického šoku, ke kterému může dojít v důsledku používání tamponů..

Syndrom toxického šoku je nebezpečná bakteriální infekce, která může vést k vypadávání vlasů, šupinaté pokožce, amputaci končetin (což Lauren udělala) a v nejhorším případě k smrti. TSS, jak se mu také říká, je vyvoláván bakteriemi stafylokoků. Mohou existovat bez rizika pro zdraví v nose, ústech a na lidské kůži, ale když se dostanou do krve, vedou k vážným následkům..

Abyste se chránili, dodržujte doporučení uvedená výrobcem na obalu tamponů, konkrétně měňte každých 4-8 hodin, v žádném případě nenechávejte přes noc cizí předmět. TSS může také nastat při použití menstruačních chráničů, houbiček a antikoncepčních čepic. Nejbezpečnějšími dámskými hygienickými výrobky jsou vložky.

A samozřejmě pravidelně podstupujte preventivní prohlídky, sledujte své zdraví a včas konzultujte s lékařem. Dodržování těchto jednoduchých pravidel vám pomůže snížit riziko vzniku této již poměrně vzácné nemoci (1 případ na 100 tisíc lidí).

Líbilo se mi to? Chcete držet krok s aktualizacemi? Přihlaste se k odběru naší stránky Twitter, Facebook nebo Telegram.

Dívky jí jejich tampony

Dívky jedí své tampony (Tampon eating hoax) - mem založený na vtipu, že dívky jedí své použité tampony. Takže údajně kompenzují nedostatek krve v těle..

Původ

Všechno to začalo videem uživatele TikTok @ caro.trash, které zveřejnila 12. června 2019. Ve videu dívka s vážným výrazem říká, že všechny dívky jedí své tampony během menstruace. Ve skutečnosti šlo o žert zaměřený na nevzdělané mladé lidi..

Video @ Caro.trash se stalo virálním. V komentářích k němu začaly přicházet další dívky, které podporovaly legendu. Mnozí napsali, že přidávají tampony do čaje nebo je zmrazují. Na druhé straně byli kluci, kteří tomuto motocyklu věřili. Jak se ukázalo, je jich spousta..

Omg, zkusím to tento měsíc!

To je prostě hrozné. Močím moje do čaje.

Jak o tom lidé nemohou vědět? Toto je jediná část mého období, na kterou se těším..

Pokud budou v létě zmrzlé, budou jako nanuky.

V červenci začali ostatní uživatelé TikToku s touto situací pohrávat všemi možnými způsoby. Takže se začala objevovat videa s reakcí lidí, kteří slyšeli původní text..

V září tento trend zasáhl Twitter. Nyní, v této sociální síti, pokračovala ženská polovina ve svém nemilosrdném vtipu. Navíc ne všechny dívky tuto myšlenku schválily. Mnozí považovali mem za nechutný a dokonce nebezpečný. Po přečtení takových příspěvků to velmi mladé dívky opravdu začnou dělat, myslí si..

Vtip o tom, že dívky jedí své tampony, trvá už tak dlouho, až začínám uvažovat, jestli to dělají..

Tak či onak, na konci měsíce se vtip dostal k uživatelům ruského internetu. Některé copy-paste a screenshoty začaly vydávat „twitter“ v ruštině. A ve „VKontakte“ byl mem vynucen veřejnými ženskými memy.

Hodnota

The Girls Eating their Tampons meme is a big žert out of control. Ve skutečnosti to samozřejmě nikdo nedělá. Vždy však existují lidé, kteří tomu věří. Přesto mají žertíky své vlastní uvažování. Pití krve z tamponů je údajně nezbytné k udržení rovnováhy krve v těle.

Galerie

Aaaa v angličtině tiktok existuje trend, kdy dívky říkají, že jedí své tampony ZA NECHTE ZTRÁTU VŠECHNY KRVE, PROTOŽE JE TO MĚSÍC. Nyní se k nim přidávají rusky hovořící tiktokers a ti, kteří nerozumí rofla, nyní WILDLY STUPID V KOMENTÁŘÍ A TOTO NEMOHOU ROZUMÍT VTIP NEBO NE pic.twitter.com/K6HheehsYY

- humanizace nezájmu (@_chpok_v_pupok_) 21. září 2019

6 věcí, které byste nikdy neměli dělat s tamponem

To je opravdu divné...

Text: Anna Bratchikova 17. ledna 2018

Když někdo přijde s něčím brilantním, jako jsou například vložky nebo tampon (takže víte, že to tam nebylo před 20 - 30 lety, a použil vatu, takže to jsou opravdu brilantní věci), pak si jsou ještě brilantnější lidé jisti najít tucet dalších využití. A pokud používáte tampony k zastavení krvácení z nosu, jak to udělali Sebastian Hastings a vévoda Orsino z filmu „Ona je muž“, je to celkem bezpečné, pak je 6 věcí z tohoto článku nikdy lepší.

Udržujte to uvnitř příliš dlouho

Pokud jste líní a opravdu nechcete znovu a znovu utíkat na toaletu, pak je včasná výměna tamponu téměř jedinou situací, ve které musíte potlačit lenost na pozadí. Pokud si tampon nevyměníte do 24 hodin, může to způsobit toxický šok a budete muset jít do nemocnice. Neriskujte, měňte to každé dvě až tři hodiny.

Naneste make-up tamponem

Sakra, děvčata, štětce na make-up, houbičky a aplikátory se nedávají zanedbávat a malovat tamponem. To je samozřejmě velká zábava, pokud natáčíte bláznivá videa na YouTube, ale v ostatních případech netrpíte nesmysly - stále nemůžete rovnoměrně nanášet tvářenku..

Mějte sex s tamponem uvnitř

Upřímně řečeno, naše představivost nestačí na to, abychom si představili tento obrázek (pokud už toho tvého bylo dost, odpusť mi), kromě toho, že ten chlap měl velkou smůlu s mužskou důstojností... Nebudeme zacházet do podrobností, ale pokud si troufáte, neočekávejte potěšení.

Opijte se tamponem

Pokud byla vaše první reakce „Hm, co. "Gratuluji, jste jedním z těch adekvátních lidí, kteří nevědí, jak na to." Ano, můžete se opít tamponem. Namočte jej do alkoholu a nalepte. ano, právě tam. Pocit intoxikace přichází velmi rychle a žádný test jej nezjistí. Ale nespěchejte, pokud už to chcete zkusit, - riskujete alkoholický šok a hrom do nemocnice, a pak to každý určitě zjistí.

Po skončení menstruace vložte tampon

Může se stát, že v posledních dnech nebude téměř žádná krev a budete se chtít „pro případ“ pojistit. To je docela normální, ale v tomto případě je lepší použít tampony než tampony, jinak se riziko vzniku toxického šoku mnohonásobně zvyšuje..

Po koupeli tampon neodstraňujte

Koupání s tamponem uvnitř vás pravděpodobně nenapadne, ale jít do bazénu, dostat se ven a nedat si nový je docela dobré. Pokud jste to udělali alespoň jednou, pak je lepší svou chybu neopakovat - toto je nejjistější způsob, jak chytit nějakou nemoc a jít na pár měsíců do ordinace gynekologa, jako by k vám domů.

Tragický příběh Lauren Wasserové, která po použití tamponů přišla o nohy

Lauren byla v kómatu, když lékaři řekli matce, aby se modlila a připravovala se na pohřeb. Dívce nohy zasáhla gangréna. Jedinou možnou záchranou byla amputace pravé nohy a odstranění prstů a paty na levé noze..

Dívka souhlasila s operací, stala se invalidní, ale pokračovala ve své modelingové kariéře. A všechno by bylo v pořádku, ale po několika letech musela odstranit druhou nohu - gangréna se rozšířila příliš daleko.

V lednu 2018 Lauren sdílela fotku z operačního sálu na Instagramu, která ukazuje její (nyní bez nohou) a slavnou parasunboardistku Amy Purdy.

Lauren je nyní ve světě módy známá jako „dívka se zlatými nohami“. Tato přezdívka jí byla dána, protože používá zubní protézy zlaté barvy..

Model vyzývá výrobce tamponů, aby přestali používat dioxin, syntetická vlákna, chemické vůně a další škodlivé přísady. Podle dívky navíc společnosti, které vyrábějí výrobky pro ženskou hygienu, musí na obale psát o možných rizicích, jak to píšou na obalech cigaret..

Lauren vede účet Instagram, kde pravidelně hovoří o svém příběhu. Chce proto, aby si dívky a ženy více uvědomovaly svou vlastní bezpečnost. Podle Lauren spolu s přítelem jednou provedli průzkum mezi desítkami dívek na ulici a ukázalo se, že nikdo z nich neslyšel o syndromu toxického šoku, ke kterému může dojít v důsledku používání tamponů..

Syndrom toxického šoku je nebezpečná bakteriální infekce, která může vést k vypadávání vlasů, šupinaté pokožce, amputaci končetin (což Lauren udělala) a v nejhorším případě k smrti. TSS, jak se mu také říká, je vyvoláván bakteriemi stafylokoků. Mohou existovat bez rizika pro zdraví v nose, ústech a na lidské kůži, ale když se dostanou do krve, vedou k vážným následkům..

Abyste se chránili, dodržujte doporučení uvedená výrobcem na obalu tamponů, konkrétně měňte každých 4-8 hodin, v žádném případě nenechávejte přes noc cizí předmět. TSS může také nastat při použití menstruačních chráničů, houbiček a antikoncepčních čepic. Nejbezpečnějšími dámskými hygienickými výrobky jsou vložky.

A samozřejmě pravidelně podstupujte preventivní prohlídky, sledujte své zdraví a včas konzultujte s lékařem. Dodržování těchto jednoduchých pravidel vám pomůže snížit riziko vzniku této již poměrně vzácné nemoci (1 případ na 100 tisíc lidí).

Líbilo se mi to? Chcete držet krok s aktualizacemi? Přihlaste se k odběru naší stránky Twitter, Facebook nebo Telegram.

Jak jít na toaletu s tamponem

Je možné se vyrovnat s tamponem

Tampony se používají během menstruace pro pohodlí a ochranu prádla. Na rozdíl od podložek nezasahují do aktivního pohybu a sportu. Do pochvy je vložen hygienický výrobek, který absorbuje krev. V tomto případě tampon neuzavírá močovou trubici a konečník.

Reprodukční systém je oddělen od vylučovacího systému. Moč a přírodní výkaly se nedostávají na tampon uvnitř pochvy. Zůstává na něm pouze menstruační krvácení. Vzácné výjimky jsou přítomny vady struktury urogenitálního systému. V ostatních případech tampon neruší chod na toaletu a nemusíte ho dostat ven.

Jak správně navštívit koupelnu během menstruace

Abyste se vyhnuli nepohodlí a nepoškodili své zdraví, musíte dodržovat hygienická pravidla:

 • Pokud je tampon během močení stále mokrý, znamená to, že byl vložen nesprávně. Je třeba to změnit. Pokud tak neučiníte, začnou se na něm množit mikroby. Možný toxický šok.
 • Tampon nemusíte úmyslně vyjímat. Pokud ale tampon vypadne, nesmí být zasunut zpět. Zůstávají na něm bakterie, které mohou způsobit zánět genitálií..
 • Před a po použití koupelny si musíte důkladně umýt ruce. Nečistoty na dlaních - hromadění škodlivých mikrobů.
 • Při hojném výboji se tampon mění každé 3 hodiny. Pokud máte menstruaci skromnou, můžete s jedním výrobkem chodit až 8 hodin.
 • Výměna tamponu je doprovázena mikrotraumaty vaginální sliznice. Tam, kde bakterie vstupují, se objevují neviditelné rány. Proto je častá bezdůvodná výměna zbytečná a dokonce škodlivá pro zdraví žen..
 • Chcete-li zjistit, jak plný je tampon, musíte lehce natáhnout nit. Pokud snadno vyklouzne, je čas jej vyměnit. Odpor označuje neúplné namočení tamponu, což znamená, že je příliš brzy na jeho výměnu.

Jak psát, aby vlákno nezmoklo

Tampony jsou opatřeny silnou nití pro snadné odstranění. Musí zůstat venku. V žádném případě by se nit neměla zavádět do pochvy. Při návštěvě toalety je zabalen do papírové kapesníky nebo papíru, aby byl chráněn před kontaminací. Před močením se nit nakloní dozadu a drží ji za ruku. Při pěší turistice „ve velkém“ je naopak zvednutá zepředu. Je důležité udržovat nit suchou a čistou, aby přes ni nečistoty, vlhkost a mikroby nepronikaly dále do tamponu. Abyste zabránili vstupu bakterií do genitálního traktu spolu s částicemi výkalů, otřete je toaletním papírem zepředu dozadu..

Když dívka nemůže používat tampony

Je nežádoucí zavádět tampony, pokud máte:

 • zánětlivé procesy v genitálním traktu;
 • alergická reakce na složky produktu;
 • příznaky těžké intoxikace;
 • odchylky ve struktuře genitálií.

Nepohodlí při návštěvě toalety naznačuje nesprávné zavedení tamponu. Totéž platí, když hygienický výrobek narušuje chůzi nebo sezení. V takové situaci je lepší jej vytáhnout a dočasně změnit na těsnění. Nesprávně umístěný produkt dráždí a poškozuje sliznici, která se musí nechat zotavit. Mezi další důvody patří:

 • špatná velikost tamponu;
 • vysychání vaginální sliznice;
 • chronická a akutní gynekologická onemocnění.

Pokud použití tamponů vždy způsobuje bolest a nepohodlí, musíte se obrátit na gynekologa k vyšetření. Lékař určí příčinu nepohodlí a předepíše léčbu.

Mýty a pravdy o tamponech

Chrániče nebo tampony?

Ženy po celém světě jsou rozděleny do dvou táborů (kromě blondýn a brunet): na milovníky tamponů a na kalhotky. Pokrok je na straně prvního, zkušenosti na straně druhého a každý tábor horlivě hájí svou nevinu. Pokud je s vložkami vše víceméně jasné a můžete polemizovat hlavně o jejich pohodlí, pak tampony způsobují spoustu obav, předpokladů, pověstí. Jak rozumní jsou??

Hrozný

Hlavním zdrojem strašidelných příběhů o tamponech jsou fóra na stránkách pro ženy, kde existují nejneuvěřitelnější verze:

 • zavedení tamponu je plné mdlob a pro panny - ztráta nevinnosti;
 • používání tamponů dospívajícími vede k masturbaci a promiskuitě;
 • muži nerespektují dívky, které používají tampony;
 • tampon je vynikající antikoncepce.

Pokročilí odpůrci tamponů dávají přednost použití lékařských argumentů a tvrdí, že:

 • eroze děložního čípku, endometrióza a zánětlivé onemocnění pánve jsou přímými důsledky používání tamponů;
 • tampony jsou impregnovány adsorpčními chemikáliemi, které korodují sliznice;
 • tampon ucpává pochvu jako zátka a brání odtékání krve;
 • používání tamponů zvyšuje riziko pohlavních chorob a může způsobit problémy s plodností.

Je pozoruhodné, že většina z těchto prohlášení neobstojí proti kritice a jsou směšná kvůli jejich zjevné neznalosti. Ale co jsou tampony ve skutečnosti? Jaká je rizika jejich použití a jak se proti tomu pojistit?

První tampony: jak to všechno začalo

První tampony, podobné těm moderním, vytvořil na počátku 30. let minulého století americký lékař Earl Haas, pravděpodobně na popud jeho manželky. Vynálezem byla vata zabalená do gázy. Produkt byl pojmenován Tampax (z anglického tampon a balení - tampon a obal). První tampony neměly ani aplikátor, ani provázek. Osud novinky se zpočátku ukázal být smutný: americké monstrum Johnson & Johnson se o něj nezajímalo a patent byl prodán do strany. Průmyslová výroba tamponů začala v roce 1936. Vlastníkem značky Tampax je nyní společnost Procter & Gamble a společnost Johnson & Johnson propaguje alternativní značku tamponů „o.b.“ od roku 1950.

Za posledních 70 let byly tampony vylepšeny, i když se zásadně nezměnily. Objevilo se: šňůra všitá do tamponu, aplikátor, hedvábná vrchní vrstva, která usnadňuje zavedení. Tampony se začaly dělit podle stupně savosti - mini, normální, super, super-plus. Podstata zůstává stejná: tampon je vyroben ze směsi speciálně zpracovaných a bělených přírodních vláken - bavlny a viskózy, lisovaných do válce určité hustoty. V tamponech nejsou žádné chemické přísady. Naproti tomu, mimochodem, z polštářků naplněných látkami, které přeměňují kapalinu na gel a mohou při přímém kontaktu způsobit podráždění sliznice.

Tampony - jaké jsou

Na téma identifikace potenciálního nebezpečí tamponů bylo provedeno mnoho studií, a to jak placených výrobci, tak nezávislými, včetně objednávek regulačních a certifikačních orgánů v Rusku i v zahraničí. Nakonec se ukázalo, že při správném použití:

 • tampony nezasahují do odtoku menstruační krve a nemohou vytvářet korkový efekt - když je tampon úplně nasycený, krev přes něj prosakuje a volně vytéká;
 • tampony nejsou příčinou změn vaginální mikroflóry a zvýšení počtu bakterií - změny ve složení vaginálního prostředí jsou spojeny se samotnou menstruací; složení tamponu (bavlna, viskóza nebo jejich kombinace) také neovlivňuje vaginální mikroflóru;
 • tampony nevedou k prasknutí panenské blány - otvor pro odtok krve v něm je dostatečně velký (asi 1,5 cm) a samotná panenská blána je ve dnech menstruace docela elastická. Po absorpci vlhkosti se tampon zvětšuje hlavně na délku a po odstranění také nemůže vést ke ztrátě panenství;
 • tampony nejsou příčinou „špatných“ sexuálních návyků (pokud jsou zavedeny správně, tampon se nachází v oblasti pochvy chudé na receptory a vůbec se necítí, tj. fyzicky se nemůže stát provokátorem erotických vjemů);
 • tampony nezpůsobují endometriózu, erozi děložního čípku, neplodnost a neovlivňují délku cyklu a samotnou menstruaci - za prvé, vagina je vysoce adaptabilní a je schopná „vycházet“ i s penisem, jehož velikost je alespoň několikrát větší než velikost tamponu; zadruhé, tampon nepřichází do přímého kontaktu s dělohou, která je také dokonale přizpůsobivá a dobře chráněná; za třetí, doba trvání cyklu závisí na fyziologii ženy, jejím hormonálním pozadí, stavbě těla, zdraví, hmotnosti a dalších vnitřních faktorech, a vůbec ne na tom, zda je do pochvy na několik hodin vložen malý vatový tampon;
 • tampony nemohou samy vstoupit do dělohy, navždy se zaseknou v těle nebo se „ztratí“ - při mírném svalovém úsilí (nejlépe sedět na záchodě) tampon zasunutý příliš hluboko (pokud je nasycen sekrecemi) vyjde sám, i když je krajka odtržena, což, mimochodem, je to také téměř nemožné, protože krajka vydrží zatížení až 5 kg a je pevně všitá do tamponu po celé délce.

Bezpečnostní opatření při používání tamponů

Většina gynekologů zastává názor, že používání tamponů je zcela bezpečné, pokud jsou dodržována jednoduchá pravidla:

 • umyjte si ruce před a po zavedení tamponu;
 • vyměňte tampon alespoň po 4-6 hodinách;
 • opatrně a do pohodlné hloubky vložte tampon;
 • neodstraňujte tampon, dokud není namočený;
 • nepoužívejte tampony k absorpci jiných vaginálních sekretů jiných než menstruačních;
 • nepoužívejte tampony, které jsou více savé, než je požadováno.

Lékaři se však domnívají, že nestojí za to mluvit o nesporné ideálnosti tamponů pro absolutně každého..

 • u některých dívek struktura panenské blány neumožňuje použití tamponu nebo je jeho používání nepohodlné. V tomto ohledu je třeba se poradit s gynekologem;
 • některé ženy (zejména ty, které užívají perorální antikoncepci) si stěžují, že tampony vysušují pochvu. Pokud tampony zanechávají nepříjemný pocit sucha, je lepší je odmítnout používat, aby se zabránilo mikrotraumám pochvy;
 • tampony se nedoporučují ženám podstupujícím léčbu vaginálními přípravky (čípky atd.) atd. účinnost léčby může být snížena v důsledku absorpce tamponů.

Informace na webu slouží pouze pro informaci a nejsou doporučením pro vlastní diagnostiku a léčbu. V případě lékařských dotazů se poraďte s lékařem.

Mini tampony Kotex - recenze

První tampony ve 23. Myslel jsem, že jsou to kecy a bude to nepohodlné, ale mýlil jsem se. Jak používat tampon? Kam umístit řetězec?

Je mi 23 let a nikdy po celý život jsem tampony nepoužíval. Často jsem o nich slyšel, ale myslel jsem si, že je to špinavé a nechutné, a jak si tam obecně můžete něco říct. Takže jsem šel, omlouvám se, s podložkami, nenáviděl jsem tyto dny, protože vždy existoval pocit plenek a také parní lázně, zejména v létě, které někdy provokovaly vůni.

Na začátku letošního roku jsem se rozhodl s nimi toto trápení ukončit a rozhodl jsem se přejít na tampony, před přirozeným nákupem jsem si přečetl články a názory dívek.

Popis:

Tampony Kotex zaručují nejpohodlnější zavedení díky povrchu SilkyCover a hydrofilní vlákna Ultrasorb rychle absorbují vlhkost.
Speciální modrá zóna vyrobená z hydrofilních vláken „Ultra Sorb rychle odvádí vlhkost, udržuje ji uvnitř a poskytuje spolehlivou ochranu proti úniku.
Unikátní systém otevírání „Turn-and-Open“ pro pohodlné použití.

Způsob aplikace:

1. Chcete-li otevřít obal, uchopte tampón čistými rukama po obou stranách tečkované čáry a prudce otočte ve směru šipek.

2. Veďte lanko, zkontrolujte, zda jsou vlákna svázána k sobě a těsně přiléhají k sobě.

3. Vložte ukazováček do drážky na konci tamponu, kde vychází lanko..

4. Najděte pohodlnou pozici. Například když stojíte se zdviženou jednou nohou, vložte tampon co nejhlubší do pochvy..

5. Pokud máte pocit, že vám tampon nestojí v cestě, vložili jste jej správně. Šňůrka na krk zůstává venku.

6. Tampony je třeba měnit každých 4–8 hodin. Chcete-li tampon odstranit, lehce zatáhněte za šňůrku.

Složení:

Obal.

Malý, dostatečně roztomilý balíček, který je vhodné vzít s sebou. Uvnitř jsou samotné tampony zabalené do vícebarevné ochranné membrány.

Jak používat tampon.

1. Umyjte si ruce. Neměli byste si vzít tampon a držet ho tam špinavýma rukama (myslím, že to sami chápete)

2. Opatrně roztrhněte ochrannou membránu tamponu.

3. Natáhněte provázek z tamponu.

4. Posaďte se do pohodlné polohy. Obvykle se doporučuje tampon vysadit, když sedíte na záchodě, ale existuje riziko upuštění tamponu. Pro mě je pohodlnější se lehce posadit a začít si ho injektovat.

5. Nejprve nahoru, pak trochu do strany. Dělejte podle svých pocitů Pochopte.

6. Aby se lano nehoupalo mezi nohama, lze ho úhledně srolovat a zastrčit na okraj pochvy, aby nezavádělo překážku, ale zároveň jej bylo možné snadno vytáhnout.

Cítit.

Tampony jsem začal používat 2. den menstruace. Myslel jsem si, že si na to dlouho zvyknu, ale necítil jsem to. Poprvé, když jsem byl úspěšný, nikdy jsem neměl žádné netěsnosti, není tu moc krve, takže na kalhotkách s tamponem nebyly žádné červené skvrny (odpusťte mi, že jsem přímočarý).

Tampon by měl být měněn každých 4-8 hodin, ne později. V ideálním případě každé 4 hodiny, ale nechtěl bych je tak často měnit, i když je cena levná. První dny měním plný tampon - 3krát a poté 2krát denně.

Nebyl žádný toxický šok, pah-pah.

Na závěr chci říci, že pro mě osobně je to dar z nebes. Proč jsem je nezkusil použít dříve, ale napařené polštářky.

Pokud si myslíte - stojí to za to nebo ne, pak vám řeknu, abyste to zkusili! Možná to bude pro vás v dnešní době nejlepší volba.

Jak zavést tampon poprvé

wikiHow funguje jako wiki, což znamená, že mnoho našich článků je napsáno více autory. Autoři dobrovolníků pracovali na úpravách a vylepšování tohoto článku, aby jej vytvořili..

Počet zdrojů použitých v tomto článku: 8. Jejich seznam najdete v dolní části stránky.

První zkušenost s tamponem může být skličující. Všechno však bude snazší, než si myslíte, pokud víte, jak to udělat správně. S tamponem můžete plavat, běhat a dělat, co chcete, bez obtíží s tradiční vložkou. Pokud vložíte tampon správně, nebude vás vůbec bolet; ve skutečnosti to ani nepocítíte. Pokud chcete vědět, jak vložit tampon poprvé, přejděte na první krok našeho článku..

Je těžké najít ženu, která by během těhotenství nebo během svého plánovacího období neužívala žádné léky, které jsou užitečné pro nastávající matku a bezpečné pro její dítě.