Mohou dívky (panny) používat tampony??

Tampony se velmi snadno používají a umožňují ženám vést v kritických dnech aktivní životní styl. Jak bezpečné je však pro panny používání tamponů??

Jaké tampony mohou dívky používat?

Moderní trh s dámskými hygienickými výrobky nabízí širokou škálu tamponů různých značek. Základní vlastnosti tamponů se navzájem neliší bez ohledu na výrobce. Všechny slouží stejnému účelu - chránit ženu před menstruačním tokem..

Někteří výrobci nabízejí speciální řadu tamponů pro teenagery. Tyto tampony jsou určeny pro použití pannami a plně splňují požadavky jejich mladého těla. Ale běžné tampony pro panny jsou také docela vhodné, protože hlavním kritériem výběru je koneckonců jejich nasákavost, kterou lze určit pomocí kapiček nakreslených na obalu - čím více kapiček, tím vyšší je nasákavost. U dívek je lepší používat tampony s nízkou nasákavostí - ne více než dvě kapky. Ne všechny dospělé ženy si to mohou dovolit a dívka s neklidným menstruačním cyklem a nejasně definovaným množstvím menstruace, ještě více.

Je možné přijít o panenství pomocí tamponu?

Tampony jsou prostředkem hygienické ochrany žen během menstruace. Tampony jsou 100% vyrobeny z přírodních surovin - bavlny - jsou šité, zkroucené a stlačené, tvoří fyziologický tvar.

Tampon se zavádí přímo do pochvy, kde do sebe absorbuje menstruační tok a brání mu v odtoku. Právě tato skutečnost činí tampony tak atraktivní pro dynamické ženy. A právě tato skutečnost vyvolává u dívek největší obavy: poškodí tampon panenskou blánu??

Panenská blána je elastický film, který odděluje vnitřní pohlavní orgány od vnějších, s otvorem ve středu, skrz který vychází krev a další vaginální výtok. Velikost otvoru dosahuje 2,5 cm a pružnost panenské blány se během menstruace zvyšuje. Velikost tamponu nepřesahuje průměr 1,5 cm, povrch je hladký, hedvábný, takže jeho zavedení do panenské blány je naprosto bezpečné.

Jak správně vložit tampon na pannu?

Každé balení tamponů obsahuje návod k použití. Před použitím tamponů si ho dívka musí pečlivě prostudovat. Základní pravidla použití jsou následující:

 • před zavedením tamponu je nutné důkladně umýt ruce a genitálie;
 • je lepší vložit tampon do podřepu nebo na záchod s nohama široce od sebe, nebo stát mírně v podřepu, nebo dát nohu na nějaký druh elevace;
 • uvolněte tampon z jednotlivého obalu, vezměte ho palcem a prostředníkem a se zaoblenou stranou nahoru jej vložte do vaginálního otvoru, pomáhejte ukazováčkem;
 • protože vagina je umístěna ve vztahu k dolní části zad pod určitým úhlem, měl by být tampon zaveden pod mírným úhlem;
 • správná poloha tamponu uvnitř těla dívky (panny) - ve druhé třetině pochvy. Právě zde je nejméně nervových receptorů, takže dívka necítí tampon na tomto místě;
 • pokud tampon způsobuje pocity nepohodlí, bolesti, nepohodlí, byl vložen nesprávně. Je nutné ji vytáhnout a celý postup opakovat s novým tamponem.

Tampony s aplikátorem se používají velmi pohodlně. Aplikátor je druh pouzdra skládající se ze dvou plastových nebo lepenkových tub. Ve vnější trubici je tampon. Vložení tamponu pomocí aplikátoru se příliš neliší od zavedení běžného tamponu.

Je nutné vzít aplikátor za zvlněný povrch vnější trubice a vložit jej do pochvy, dokud se prsty, které drží aplikátor, nedotýkají těla. Volným prstem poté zatlačte na vnitřní tubu - vytlačí aplikátor z pochvy a ponechá tam tampon. Vyhoďte aplikátor, umyjte si ruce.

Pokud nemůžete vložit tampon, je lepší se poradit s gynekologem, možná je ve vašem případě použití tamponů nemožné kvůli fyziologickým vlastnostem.

Důležité malé věci, na které by panna neměla zapomenout!

Navzdory jednoduchosti a snadnosti použití tamponů si musíte pamatovat a vždy dodržovat důležitá pravidla:

 • nemůžete použít tampony s vyšší absorpcí, než je nutné;
 • je nutné měnit tampony nejméně po 4–6 hodinách;
 • je lepší používat tampony pro ty 2–3 dny, kdy jsou období nejhojnější, zbývající dny je lepší používat vložky;
 • neměli byste používat tampony v noci - bez ohledu na to, jak bezpečné jsou, stále zanechávají mikroskopické škrábance na povrchu pochvy a spánek je nejlepší způsob, jak je vyléčit;
 • tampony lze použít pouze během menstruace, nelze je použít k žádnému jinému výtoku;
 • je nemožné používat tampony za přítomnosti gynekologických onemocnění a během jejich léčby;
 • při použití tamponů existuje pravděpodobnost syndromu toxického šoku, který je charakterizován závratěmi, nevolností, zvracením, ztrátou vědomí. Pokud se objeví výše uvedené příznaky, je třeba upustit od používání tamponů..

Může panna během své periody používat tampony?

Mohou panny používat tampony??

Položením otázky, proč nemůžete použít tampony pro pannu, nedostanete odpověď, protože na jejich použití neexistují žádná omezení. Včetně pro dívky před jejich sexuálním životem.

Existuje však mýtus, že tampon může poškodit panenskou blánu a tím vyvolat defloraci, tj. Zbavení panenství.

Panenská blána není film, který zcela blokuje vaginální otevření, jak se mnozí domnívají. Toto je kolekce slizniční tkáně, která ji částečně pokrývá. Jeho struktura se může u různých dívek mírně lišit, ale vždy v něm bude díra, kterou bude volně proudit menstruační krev..

U mnoha dívek, i po nástupu sexuální aktivity, nemusí být porušena anatomická integrita panenské blány..

Nyní o tamponech. Dnes je na trhu velký výběr tamponů různých velikostí a značek. Tamponová krabička vždy přichází s pokyny. V něm je kromě praktických rad, jak zavést tampon, uvedeno: tento hygienický předmět můžete použít již při první menstruaci, aniž byste se obávali poškození panenské blány.

Stejný názor mají i gynekologové. Pokud chce dívka používat tampony, pak ji nic nezastaví, hlavní věcí je dodržovat pravidla pro jejich použití..

Doporučení pro výběr tamponů pro pannu

Jelikož se dívka musí nejprve naučit, jak správně zavést tampon, aby nezpůsoboval nepohodlí a zároveň spolehlivě chránil, je lepší používat tampony „mini“ nebo „normální“ velikosti. První z nich, pokud jde o jejich absorpci, se nejlépe používají v posledních dnech menstruace, ale pro první dny jsou docela vhodné „normální“. Pokud však máte velmi silné krvácení a nejste si jisti, že tampon neunikne, můžete použít punčocháče nebo tampon jednoduše vyměnit..

Mimochodem, o frekvenci změn. Výrobce a gynekologové doporučují nenechávat tampon ve vagině déle než 8 hodin, a pokud je to možné, je lepší tuto dobu zkrátit na 4 až 6 hodin. Doporučuje se nechodit v noci s tamponem do noci, ale používat podložku, protože je možné, že váš spánek bude delší než 8 hodin, což znamená, že se také zvýší doba, kdy budete tampon nosit.

Jak vložit tampon a bolí to?

Je při používání tamponů nějaká bolest? Ne, za předpokladu, že je vše provedeno podle pokynů a tampon je vložen správně. Během prvního použití je však možné mírné nepohodlí, které může být způsobeno:

 • vzrušení a strach, které způsobují spastické svalové napětí a znesnadňují tak zavedení tamponu;
 • použit příliš velký tampon;
 • tampon není vložen dostatečně hluboko.

Tomu se však lze také vyhnout, pokud budete přísně dodržovat pravidla pro používání tohoto nástroje..

Pamatujte: tampon musíte měnit každých 4 - 8 hodin a je lepší ho nepoužívat v noci, ale vyměnit jej za vložky.

Pokyny pro správné zavedení tamponu:

 1. Myjte si ruce. Toto pravidlo nikdy nezanedbávejte.
 2. Vyjměte tampon z samostatného obalu.
 3. Jednou rukou lehce roztáhněte velké a malé stydké pysky po stranách..
 4. Druhou rukou zasuňte tampon do pochvy do hloubky asi 10 cm. To znamená, že celá délka tamponu + 2/3 prstu, kterým jste jej vložili, je uvnitř pochvy. Pokud je tampon vložen správně, není cítit. Můžete vložit tampon jak v sedě, tak ve stoje.
 5. Pokud uvnitř cítíte tampon, nezasunuli jste ho dostatečně hluboko. Vytáhněte ji zatažením za speciální strunu a vyjměte ji.
 6. Vložte nový tampon.

Existují nějaké vedlejší účinky z používání tamponů??

Při použití tamponů je možná komplikace - syndrom toxického šoku. Pravděpodobnost jeho vývoje je však velmi malá: 0,001%. Vyskytuje se v důsledku aktivní produkce toxinů mikroorganismy, pokud je tampon uvnitř příliš dlouho (více než 8 hodin). Syndrom je charakterizován následujícími příznaky:

 • rychlé zvýšení tělesné teploty na 39 stupňů a více;
 • prudký pokles krevního tlaku;
 • závratě, slabost, ztráta vědomí;
 • vyrážka na těle;
 • nevolnost, zvracení.

Pokud zjistíte tyto příznaky u sebe, a ne nutně současně za jejich přítomnost, navštivte svého lékaře. Syndrom toxického šoku může nastat bez použití tamponů. A nedávný výzkum ukazuje, že některé tampony mohou snížit růst mikroorganismů v pochvě, a proto snížit riziko vzniku infekčního šoku..

Pokud chce dívka používat tampony během menstruace, neexistují pro to žádné překážky. Po několika použitích pochopí, zda je pro ni tato forma hygienického prostředku vhodná, a naučí se, jak jej správně používat.

Mohou dívky používat tampony

Se začátkem první menstruace u dívek začíná fáze dospívání. Dospívající neznalí fyziologických problémů se stydí za svá těla, nevědí, jak se o sebe postarat, a jsou v tom složití.

Když špehuje svou starší sestru, matku a starší přítelkyně, dívka vidí, že používají tampony, ale není známo, zda může nosit takovou věc, zatímco zůstane pannou,.

Matky takovéto hygienické výrobky pro své malé dcery zpravidla nekupují, protože se bojí rozbití panenské blány. Vzhledem k závažnosti tohoto tématu dnes prozkoumáme všechny problémy spojené s používáním tamponů pannami.

Co je to panenská blána a lze ji roztrhnout tamponem

Panenská blána (panenská blána) je malá oblast slizniční tkáně, která se nachází v předvečer pochvy. Film je prostoupen nervovými zakončeními a krevními cévami, takže při defloraci dochází k bolesti a krvácení.

Můžete to vidět následovně: sedněte si nad malým zrcadlem, roztáhněte nohy doširoka a prsty roztáhněte záhyby stydkých pysků v různých směrech. Umístění a struktura panenské blány pro každou dívku je individuální. Nejčastěji jsou na jeho povrchu 1 - 2 otvory různých velikostí a tvarů. Jak dívka roste, velikost ochranného filmu zůstává stejná.

Bude možné roztrhat dívčinou pohrudnici tamponem? Při normální struktuře filmu a pečlivém zavedení produktu do pochvy bude zachováno panenství. Otvor ve středu záhybu je přirozeně vytvořen pro tok menstruační krve a vaginální sekrece.

Aby se konečně ujistila, že tampon neporušuje integritu pleury, může dívka požádat gynekologa, aby provedl měření pomocí hymenometru. Normální otvor má průměr 1 - 2,5 cm a průměr tamponu je 1,5 cm.Úzký válcový tvar a aplikátor maximálně usnadňují použití produktu. S anatomicky správnou strukturou pleury se tedy nemusíte obávat ztráty nevinnosti..

Proč by dívka měla znát typ své vlastní panenské blány?

Během vyšetření jí může gynekolog dát doporučení ohledně používání tamponů a prvního pohlavního styku. Ochranný záhyb se často ukáže jako příliš hustý, ne elastický, s příliš malým otvorem nebo mnoha nervovými zakončeními. První sexuální zkušenost končí neúspěchem kvůli významné překážce mužského člena.

Trvalé pokusy o překonání bariéry způsobují panně nesnesitelnou bolest bez ohledu na to, zda se dostane do pochvy - penisu partnera nebo tamponu. Výsledkem je prasknutí panenské blány nebo poranění vnitřních pohlavních orgánů a vznik nepříznivých následků..

Panenská blána potřebuje ženské tělo, aby udržovala vagínu čistou. Po defloraci začne mikroflóra orgánu hojně kolonizovat řadou bakterií..

Tamponové mýty

S vědomím, že panny mohou používat tampony, mohou se mladé dámy cítit sebejistě v lehkém krátkém oblečení, na soutěžích a hodinách tělesné výchovy. Mohou s maximálním komfortem plavat, tančit, běhat a dělat si, co chtějí..

Lékaři prostě nedoporučují používat tampony během menstruace (1 - 2 roky po první menstruaci), protože objem krvácení v tomto okamžiku není stabilní. Když je cyklus stanoven, dívka již bude vědět, jaké absorpční prostředky jsou pro ni v určitý den vhodné..

Nyní vyvrátíme několik mýtů, které děsí dívky a ženy z používání hygienických tamponů..

Tampony jsou nespolehlivé

Naopak nejspolehlivějším hygienickým výrobkem je tampon.

Není to korek. Jedná se o druh houby, která absorbuje určité množství sekrecí (stupeň absorpce je na obalu vyznačen počtem kapek). Uvnitř těla je tampon pevně obalen kolem svalů pochvy. Při správném podání není jeho přítomnost vůbec cítit.

Tampony narušují průtok krve

Studie ukazují, že pokud je tampon zaveden správně, menstruační tok je produktem rychle absorbován. V případě přeplnění prosákne skrz vlákna krev a zašpiní prádlo. Tampon neblokuje tok krve. Jeho změna každých 6 - 8 hodin vám umožní udržet si sebevědomí.

Tampony se ztrácejí uvnitř těla

Tampon se ve vagině nikdy neztratí, pokud jej dívka zavedla podle všech pokynů a nechala visící „ocas“. Každý výrobek je vybaven šňůrkou, která je bezpečně připevněna k absorpční části hygienického výrobku.

Mikroby se hromadí na tamponech

Je možné, aby panny používaly tampony, není to nebezpečné pro infekci vnitřních pohlavních orgánů?

Tyto obavy jsou neopodstatněné z několika důvodů:

 1. Výrobky jsou vyráběny za sterilních podmínek.
 2. Ve výrobním procesu se používají materiály, které nejsou vhodnou živnou půdou pro bakterie.
 3. Struktura tamponu je atraumatická pro jemné tkáně pochvy a děložního čípku.
 4. Tampon nedostává mikroby, které jsou součástí střevní flóry (nacházejí se na vložkách).

Gynekologická onemocnění se vyvíjejí v důsledku tamponů

Vědci prokázali, že používání hygienických tamponů neovlivňuje intenzitu a pravidelnost menstruace, nedráždí stěny pochvy a nevyvolává alergické reakce. Tampony jsou navíc zcela bezpečné, pokud jde o vývoj tak závažných patologií, jako jsou:

 • Neplodnost.
 • Cysta.
 • Nádor.
 • Drozd.
 • Cervikální eroze.
 • Zánět pánevních orgánů.

Syndrom toxického šoku není mýtus, ale nebezpečný důsledek nesprávného používání tamponů. Vyvolává to toxiny Staphylococcus aureus. Mezi příznaky TSS patří zhoršení zdravotního stavu během menstruace, bolesti svalů, slabost, závratě, prudký nárůst tělesné teploty na vysokou hladinu, zvracení, průjem, kožní vyrážky, mdloby. Pokud se tyto příznaky objeví, musíte tampon okamžitě odstranit a vyhledat lékaře.

Druhy tamponů pro panny

Při výběru tamponů pro panny musíte věnovat pozornost balíčkům označeným Mini, Light, Normal.

Superznačené produkty, které jsou navrženy tak, aby absorbovaly silné sekrece, by se neměly používat až do sexuální aktivity. Jsou větší a mohou poškodit panenskou blanu..

Pokyny pro používání tamponů pannami:

 1. Nakupujte výrobky s aplikátorem (Mini nebo Light).
 2. Umyjte si ruce mýdlem, umyjte se.
 3. Vyjměte tampon z samostatného obalu, odviňte kabel.
 4. Uvolněte se, dřepněte a vložte tampon pod úhlem a zatlačte tenkou tubu aplikátoru do středu široké (správné naklonění pomůže zabránit odporu). Když je výrobek v požadované hloubce, trubky by se měly zavřít a zůstat venku spolu s tažnou nití.
 5. Zkontrolujte své vlastní pocity - uvnitř by nemělo být žádné nepohodlí. Pokud se objeví nepříjemné pocity, poškozený tampon se odstraní a umístí se nový.
 6. Vyhoďte aplikátor a umyjte si ruce.
 7. Vyměňte tampon po 4 - 8 hodinách (optimální je střídat s vložkou).

U některých dívek se hygienický výrobek s kartonem nebo tenkým plastovým aplikátorem zdá příliš hrubý. V obavě o nevinu se ptají, zda je možné ztratit panenství pomocí tamponu a hledat příležitost, jak se obejít bez aplikátoru.

Lékaři na tuto otázku odpovídají takto: pokud v době zavedení trubice způsobí bolest, aby nedošlo k poranění panenské blány, je lepší použít tampony bez dalšího balení.

Pokud jsou všechny pokusy o zavedení tamponu k ničemu, měli byste se obrátit na svého gynekologa. Je možné, že nepohodlí je spojeno se zánětlivým procesem nebo fyziologickými rysy struktury genitálního traktu..

Obecně je pleura velmi elastická a je nepravděpodobné, že bude fungovat, když ji roztrhnete tenkým tamponem. Specialisté poskytli hladký hedvábný povrch, aby bylo zajištěno, že vstup produktu do pochvy byl hladký a bezbolestný.

Většina výrobců používá ve svých tamponech pouze bavlnu. Kroutí a stlačují trubice měkkého světla tak, aby výrobky napodobovaly tvar pochvy. Tampony můžete začít používat ve věku 11–13 let, pokud plánujete přestěhování, sportovní závod, dovolenou u moře, slavnostní akci atd..

Pokud však není naléhavá potřeba, je lepší používat podložky v prvních letech po menarché..

Mohou panny používat tampony??

Dívky diskutují o svých prvních menstruacích, ale nevědí, kde mají pochvu

Jack Parker, novinář, autor knihy a webových stránek o menstruaci

První menstruace dívky by se teoreticky měla stát dalším důvodem pro sblížení s matkou, ale u mnoha se to děje jinak. A při studiu fór, na nichž dívky diskutují o nástupu menstruace, zjistil blogger Jack Parker: přes neomezený přístup k jakýmkoli informacím adolescenti prakticky nevědí nic o tom, co je to menstruace, ani o tom, jak funguje jejich anatomie..

Již jsme se dozvěděli, že 13letá děvčata mají velké potíže s odpovědí na otázku „Kdy se stanete ženou?“ Ale ve všech ostatních ohledech jsou pravděpodobně uzemněni tak, jak by měli? Mám na mysli porozumění vaší vlastní anatomii, znalost moderních hygienických výrobků atd.? V dnešní době, kdy má každý přístup k internetu, o tom není pochyb, že? také jsem si to myslel.

Je možné přijít o panenství kvůli tamponům?

Věděli jste, že dnes existuje spousta dívek, které věří, že používání tamponů je může připravit o panenství? Proto se znovu pokusím jasně a zřetelně opakovat problém: ne, tampon nemůže panenskou blánu rozbít. Z anatomického hlediska je to téměř nemožné. Panenská blána neboli panenská blána zcela nezakrývá pochvu - jinak by jí nemohla prosakovat krev. Kromě toho je struktura panenské blány individuální, stejně jako vagina a vnější pohlavní orgány.

Spojujeme ztrátu panenství s prvním sexuálním kontaktem. Mýtus o nebezpečích tamponů pro panny je nicméně extrémně houževnatý a mnoho dívek bere otázku ztráty (nebo zachování za každou cenu) panenství velmi vážně. Většina z nich věří, že je možné začít používat tampony až po prvním pohlavním styku..

„V žádném případě nepoužívejte tampony, pokud jste je ještě neměli. No, víte proč. Jinak se bez viny ocitnete vinu!“

(Samostatně si všimneme důrazu na pocity viny.)

Pokud se některé dívky tamponů bojí, jiné je považují za prostředek, jak to vyjádřit, aby zajistily jejich budoucí vztahy:

„Četl jsem na internetu, že pokud nepoužíváš tampony, nikdy nebudeš mít normální sex. Možná je to lež, ale pro každý případ jsem přešel na tampony.“

Naštěstí na fórech existují komentáře od zkušenějších členů, kteří dávají mladším následující tipy:

„Pokud jsi panna, kup si speciální tampony. Trochu se posaďte, uvolněte se a vložte tampon, držte ho ve vzpřímené poloze a tlačte ho dovnitř až k děloze.“.

Tady, přiznám se, jsem málem spadl ze židle. Jaký nesmysl? Za prvé, co znamenají „speciální tampony“? Jsou psány pro panny? Bez ohledu na to, kolik jdu do příslušného oddělení supermarketu, nikdy jsem takové neviděl.

Zadruhé, pokud se vám podaří tlačit tampon „až do dělohy“, jak můžeme mluvit o zachování panenské blány? A konečně, vagina nijak nepodobá svislé trubici, tak proč se člověk diví, že do ní vložíte tampon a držíte jej svisle? Je mnohem rozumnější tlačit tampon směrem ke kostře. Mezitím byla tato rada přivítána s vroucí vděčností..

Další člen fóra sdílel závažnější problém:

„Ne, žádné tampony! Je to příliš děsivé! A kromě toho vůbec netuším, kde mám vagínu.“

Dobře, dorazili jsme. Než jsem se ponořil do studia komentářů na tomto fóru, byl jsem víceméně klidný alespoň v jednom bodě: dívky obývající naši planetu vědí, že mají vagínu, a představte si, kde to je (stále to chápu ne každý ví, kde je jeho močová trubice). Ale ne! V XXI století ve Francii existují dívky, pro které tato informace zůstává tajemstvím za sedmi pečetěmi.!

Kdy začne vaše menstruace? Zatím jen hnědé skvrny na kalhotkách

Abych byl upřímný, myslel jsem si, že po přečtení takových zjevení jsem se dostal ve studii nevědomosti na dno, ale mýlil jsem se. Protože pak jsem narazil na tak často kladenou otázku: je možné urychlit nástup menstruace? Pro většinu z nás je odpověď zřejmá: ne, nemůžete. Nemůžete dobrovolně stimulovat pubertu - stejně jako nemůžete vědomě plešatět nebo šednout. Ukázalo se však, že na fórech je mnoho lidí, kteří to znají mnohem lépe.

Někteří „guruové“ tedy tvrdí, že vše závisí na duchovní náladě.

„Věřím, že menstruace přichází v okamžiku, kdy jsi dostatečně fyzicky vyvinut a jsi na to psychicky připraven.“.

Stále jsou to květiny. Protože tam jsou bobule:

„Tady je několik přátelských rad. Pokud chcete, aby vaše menstruace přišla (podle mého názoru není menstruace ve 13 škoda a škoda), stimulujte konečník jednou denně. Další trik: namočte si prst do vody a zastrčte jej co nejhlouběji do vagina, dokud neuslyšíte lehký chumáčovitý pop. Hodně štěstí! "

Bohužel, období jsou zdrojem hanby, i když tam ještě nejsou. V této hře nejsou žádní vítězové. Pokud máte menstruaci, měli byste se stydět; pokud nemáš menstruaci v určitém věku (každý si ji nastavuje podle svých vlastních představ), měl by ses stále stydět.

Rovněž si povšimnu, že drtivou většinu účastníků fóra tvoří dívky, které se obávají skutečnosti, že nemají menstruaci..

„Chápu, jak se cítíš, protože jsem stejný jako ty. Je to hrozné - cítíš se jako nějaký podřadný. Jako by všechny tvé přítelkyně byly už dospělé a ty jsi stále malá holka. radujte se, ale na co se těšit? “

Rozumím také pocitům těchto dívek. Pozdní nástup menstruace skutečně negativně ovlivňuje sebevědomí: zdá se, že jste vyloučeni ze společnosti svého druhu. Sám jsem byl posledním z mých vrstevníků, kterému bylo poctěno vstoupit do armády menstruujících žen, a také jsem se z toho strašně obával. Ale od té doby se mi podařilo zapomenout, že toto očekávání se může změnit ve skutečnou posedlost..

Dívky na fórech strávily týdny, aby získaly alespoň nějaké informace a zajistily, že jejich vývoj nepřekročí normu. Jaké jsou známky toho, že poznáte, že začíná vaše menstruace? Pokud máte na kalhotkách podivnou skvrnu, jak víte, co to znamená? Mimochodem, mnozí z nich, když našli na prádle tmavě hnědé skvrny, si nejprve mysleli, že mají otravu jídlem..

První období je často zdrojem nespočetných starostí a pochybností. Na fórech se tedy docela často setkáváte se zprávami typu: „Před několika měsíci se mi na kalhotkách objevily hnědé skvrny, ale menstruace nezačala. Co to bylo?“ Zdá se, o čem lze pochybovat? Dívky si však neuvědomují, že mezi první a druhou menstruací může trvat dva až tři měsíce, což je zcela normální, a nadále se ptají na povahu skvrn..

Z nějakého důvodu se dívky domnívají, že první den první menstruace by z nich měla vylévat jasně červená krev. Také jim zůstávalo záhadou, že v prvním roce - nebo dokonce v prvních dvou nebo třech letech - je menstruace nepravidelná. Vědí, co je to menstruace - již dobrá, ale nemají tušení, jak může pokračovat: v jaké formě, s jakou frekvencí a jakou intenzitou. Úkolem rodičů je vysvětlit jim to co nejpodrobněji, aniž by se báli jít do podrobností..

Proč dívky toho o obdobích vědí jen málo? Protože o tom nepíšou v knihách

V dalším výzkumu jsem šel do okresní knihovny, abych zjistil, jakou literaturu na toto pálčivé téma nabízejí současní autoři adolescentům. Na jedné straně jsem byl spokojen: většina knih je napsána ve zcela pozitivním duchu, téměř každá z nich říká, že na menstruaci není nic špinavého a hanebného. Ale na druhou stranu jsem byl hluboce zklamaný: Nenašel jsem jediný manuál, ve kterém by byl problém dostatečně podrobně a podrobně popsán..

Autoři nepíšou nic o tom, jak vypadají první období; tiše předávají otázky, které dívky nejvíce zajímají, například nemluví o tom, že výtok může mít různou intenzitu a na konci cyklu změní jeho barvu a hustotu. Nevysvětlují, že je nutné sledovat typ výtoku a naučit se rozlišovat normu od patologie (o leucorrhoea se neříká ani slovo, zatímco toto je jeden z nejdůležitějších znaků, podle nichž lze posoudit zdravý stav pochvy: pokud leucorrhoea mění barvu, hustotu nebo vůni, mělo by to zaznít poplach).

Autoři příruček se zpravidla zaměřují na dodržování hygienických pravidel. Kvůli spravedlnosti podotýkám, že v několika knihách jsem našel radu s příliš velkým vypouštěním, abych se poradil s lékařem, ale více - žádná specifika.

Nakonec lituji skutečnosti, že stále existují knihy pro teenagery určené zvlášť pro chlapce a dívky. Zdá se mi, že by bylo docela hezké, kdyby si chlapci přečetli, co je to menstruace - to by jim pomohlo zbavit se zvyku dělat si legraci ze svých vrstevníků. A děvčata by udělala dobře, kdyby se dozvěděla více o tom, co se stane s chlapci v dospívání..

Na závěr ještě jedna poznámka. Mám dojem, že chybí autoři knih o pubertě adolescentů. smysl pro humor. Puberta není nejjednodušší doba v životě člověka a podle mého názoru, když mluvíme o problémech, které v této době vyvstávají s nadměrnou vážností, děláme děti nervózní.

Informace na webu slouží pouze pro informaci a nejsou doporučením pro vlastní diagnostiku a léčbu. V případě lékařských dotazů se poraďte s lékařem.

Jak si vybrat tampon pro pannu k použití

Tampony usnadňují ženám život v kritických dnech. Díky takovému nástroji může dívka i přes kritické dny, které začaly, sportovat, plavat, běhat atd. Ženy se zajímají o to, zda mohou panny používat tampony. Dívky věří, že tímto způsobem můžete snadno poškodit pohrudnici. Těsnění se používají mnohem snadněji, ale mohou se posunout a zvýšit riziko úniku. Náhlé pohyby s takovým hygienickým výrobkem jsou vysoce nežádoucí. Pokud používáte tampony, budete se muset měnit častěji. Dělat to na veřejném místě může být problematické, ale na druhé straně je to právě tento produkt, který zabrání úniku.

Výběr správných tamponů je pro panny velmi důležitý.

Co je panenská pleura

Panenská pleura je zaměřena na ochranu těla před pronikáním patogenů. Jedná se o druh sliznice. Takový film pokrývá vchod do pochvy..

Pleura je lokalizována mezi vnitřními a vnějšími pohlavními orgány. Tento film není přítomen pouze u lidí, ale také u některých zvířat, jako jsou koně a opice. Pleura je zodpovědná za čistotu vnitřních pohlavních orgánů. Sliznice má několik otvorů. Právě jimi bude v budoucnu vytékat menstruační krev..

Po prvním sexuálním kontaktu a prasknutí pleury je vagina aktivně kolonizována různými mikroorganismy. Toto je vědecky prokázaný fakt.

Dříve byla celistvost pohrudnice důkazem cudnosti. Před oficiálním sňatkem bylo přísně zakázáno mít sex. První sex může být pro dívku velmi bolestivý. V tomto případě existuje možnost mírného krvácení..

Panenství je definováno přítomností panenské pleury

Panenská blána nemusí být poprvé zraněna a zůstane neporušená i do okamžiku dodání. To je pravděpodobné, pokud je film dostatečně pevný u žen. K poškození může dojít také předem při sportu.

Proč panny používají tampony

Mnoho dospívajících dívek je dnes docela aktivních. Dívky se věnují tanci, plavání, jízdě na kole, gymnastice a jiným druhům fyzické aktivity.

Dříve byly dívky nuceny používat pouze vložky. Tento produkt se lepí na spodní prádlo díky lepivé vrstvě. Při náhlých pohybech existuje vysoké riziko vytěsnění produktu a toku menstruační krve.

Riziko úniku a neschopnost aktivně se pohybovat vedly k potřebě používat tampony. To je jediný způsob, jak neomezovat pohyb během menstruace..

Před příchodem tamponů používaly dívky pouze vložky.

Potřeba používat tampony také vyvstává, když potřebujete nosit těsné oblečení. Produkt vložený do pochvy zůstává zcela bez povšimnutí.

Mohou panny produkt používat?

Existují různé typy tamponů. Můžete najít lék pro ženy s menopauzou nebo bez ní. Existují produkty pro panny. Mnoho druhů tamponů je navrženo tak, aby oslovilo spotřebitele všech věkových skupin. Za přítomnosti celé panenské blány není použití takového výrobku zakázáno. Musíte však být maximálně opatrní..

Panny by si měly vybrat nejmenší hygienické výrobky. Při zavádění musíte dodržovat doporučení.

Je zakázáno používat tampon při menarché. První menstruace je bolestivá. Je lepší použít tyto prostředky, když se hormonální pozadí již zcela stabilizovalo..

Tampony by se neměly používat v první menstruaci; je třeba zvolit vložky

Jaký je rozdíl mezi panenskými tampony a běžnými tampony

Neexistují žádné zásadní rozdíly. Produkt pro panny je mnohem menší. Jinak jsou si podobné. Složení může zahrnovat:

 • viskóza;
 • bavlna.

Existují kombinované možnosti, které zahrnují bavlnu i viskózu. Vše záleží na osobních preferencích. Při nákupu tamponů nemůžete ušetřit peníze. Je nutné upřednostnit prostředky od důvěryhodných výrobců, kteří prošli všemi požadovanými kontrolami.

Je možné přijít o panenství pomocí tamponu

Největší obavou adolescentů je připravit se o panenství zavedením tamponu. Rameno je elastický film. Otvor v pohrudnici dosahuje průměru 2,5 cm. Během menstruace se pružnost tkáně několikrát zvyšuje.

Nejmenší tampony mají průměr asi 1,5 cm, povrch je plochý nebo spirálovitý. Úvod je bezpečný a ve většině případů nevyvolává prasknutí.

Velikosti tamponů se liší

Důvody pravděpodobného rozdílu jsou uvedeny v tabulce.

Nedbalý úvodPři injekci postupujte opatrně a plynule. Náhlé pohyby jsou přísně zakázány. Jinak existuje vysoké riziko prasknutí.
Používání zakázaných tamponůNěkdy dívky chtějí zkusit použít tampon a vzít si produkt od své matky. Takové výrobky jsou mnohem větší. Pravděpodobnost prasknutí je v tomto případě od 90%.

Při dodržování pravidel je vyloučeno zranění.

Jak správně zavádět tampony

Nejprve by si dívka měla důkladně umýt ruce mýdlem a otřít do sucha. Dívka se uvolní a zaujme pohodlnou pozici pro představení. Chcete-li to provést, můžete si sednout nebo položit jednu nohu na koupelnu..

V místě, kde je lano připevněno, musíte tampon chytit dvěma prsty. Produkt je zcela zatlačen do pochvy. Venku by měla zůstat pouze nit.

Zatažením za lano jej odstraníte. Lék zřídka jde do pochvy spolu s extrakční nití. Pokud k tomu dojde, posaďte se na toaletu a namáhejte se, jako byste měli vyprazdňování. To stačí k vyřešení problému.

Při používání tamponu nedochází k žádnému nepohodlí. Dívka se cítí dobře.

Jaká jsou doporučení lékařů

Při používání tamponů je důležité dodržovat základní pokyny. Před vložením produktu do pochvy se musíte umýt a nezapomeňte si vyměnit spodní prádlo 1-2krát denně.

Podívejte se na toto video o zvláštnostech používání tamponů pannami:

Před zavedením tamponu si umyjte ruce mýdlem a vodou. Nestačí je otřít ubrouskem nebo ošetřit antiseptikem.

Tampon můžete nosit pouze 2 hodiny. Po této době je důležité vyměnit. Jinak existuje vysoké riziko vývoje patogenních mikroorganismů.

Mohou panny používat tampony??

Se začátkem první menstruace se před vámi objeví otázka: co použít jako hygienický výrobek? Mnoho dospívajících dívek si neuvědomuje použitelnost a bezpečnost tamponů, a proto je váhá vyzkoušet.

o.b. ® vám pomůže dozvědět se více o možnosti používání tamponů od prvního období a vybrat si hygienický výrobek, který je pro vás vhodný.

Proč můžete bezpečně používat tampony od první menstruace?

 • Tampony mohou používat panny

Bojíte se používat tampony, protože si myslíte, že mohou poškodit vaši panenskou blánu, zejména při odstraňování oteklých hygienických prostředků? Neboj se. Tyto obavy jsou neopodstatněné.

U většiny dívek se panenská blána ve dnech menstruace stává elastickou a otvor v ní se přirozeně zvětšuje na 2-2,5 cm. Průměr hygienického tamponu je pouze 1,5 cm!

Podle speciálních studií se u dívek používajících tampony nebo vložky stav panenské blány významně neliší (před nástupem sexuální aktivity).

 • Tampony spolehlivě chrání před úniky

Tampon je vhodný prostředek k ochraně proti netěsnostem ve dne i v noci, při plavání nebo vodních procedurách, při mírné fyzické námaze. Pokud je spodní konec tamponu s vratnou šňůrou v hloubce 20 - 30 mm od vstupu do pochvy, je pevně stlačen vašimi svaly. Pokud je tampon vložen správně, není ho vůbec cítit. Tato poloha uvnitř těla eliminuje posunutí hygienického produktu a zajišťuje jeho účinné plnění..

Naučte se, jak správně zavést tampon, sledováním video instrukce.

 • Tampon nenarušuje přirozený průtok krve

Četné studie potvrzují, že při správném zavedení tamponu se menstruační krev aktivně vstřebává a při přetékání hygienického prostředku prosakuje vlákny tamponu a vytéká ven. Tampon tedy neblokuje přirozený tok sekrecí. Abyste se cítili sebejistě, stačí, abyste si tampon vyměnili včas, nejméně však každých 8 hodin.

 • Tampon nelze uvnitř těla „ztratit“

Během výroby tamponu je tažná nit pevně připevněna k absorpční části výrobku, což minimalizuje riziko zlomení. Tampony o.b. ® jsou navrženy tak, aby zpětná šňůra byla „páteří“ hygienického výrobku. Před stisknutím tamponu je nit navinuta kolem základny a pevně zafixována.

I když lanko nenajdete, tampon můžete vždy odstranit.

 • Tampony nejsou živnou půdou pro bakterie

Tampon můžete bezpečně použít, protože:

1. hygienické výrobky jsou vyráběny a baleny za podmínek zajišťujících sterilitu;

2. materiály, ze kterých jsou tampony vyrobeny, nejsou živnou půdou pro bakterie;

3. tampony nezpůsobují poškození tkání pochvy nebo děložního čípku.

Během menstruace se množství užitečné mikroflóry v pochvě snižuje, ale to neznamená, že je nebezpečné používat tampony. Tyto prostředky samy o sobě nejsou zdrojem ani prostředím pro vývoj patogenních mikrobů. Kromě toho podložky vykazovaly mikroorganismy střevní flóry, ale na tamponech nebyly detekovány *.

 • Tampony nezpůsobují pohlavní choroby

Tampony nevyvolávají:

 • vývoj zánětu pánevních orgánů;
 • alergické reakce;
 • snížení lokální imunity;
 • onemocnění děložního čípku;
 • podráždění vulvy a vaginálních stěn;
 • změny v pravidelnosti menstruace;
 • změny intenzity vypouštění;
 • tvorba nádorů a cyst pohlavních orgánů,
 • neplodnost.

Ale co syndrom toxického šoku (TSS), který je zmíněn v anotaci k hygienickým výrobkům? TSS provokuje toxiny určitého typu Staphylococcus aureus. Syndrom přímo nesouvisí s použitím tamponu. Musíte však znát příznaky, protože se mohou objevit ve dnech menstruace kvůli kolísání imunity, včetně používání vložek a tamponů.

Jaké jsou výhody tamponů oproti vložkám?

Nepochybnými výhodami hygienických tamponů, které si všimnete od prvního dne používání, jsou:

 • nedostatek podráždění pokožky v perineu;
 • úplná neviditelnost pod oblečením;
 • prevence menstruačního zápachu.

Co dalšího potřebujete vědět o tamponech?

První hygienické tampony byly uvedeny na trh před téměř 80 lety. Od té doby se významně změnily materiálové složení a tvar. Dnes jsou tampony vyráběny ze stlačených a zkroucených bavlněných a celulózových vláken..

Jaká je jejich vlastnost?

 • Dokonale absorbuje vlhkost uvnitř těla, na rozdíl od vložek.
 • Udržujte jejich tvar dobře.
 • Splňujte mezinárodní standardy kvality pro chirurgické materiály.

® ProComfort ® - limitovaná edice "src =" https://www.obgirls.ru/sites/ob_teenru/files/imgf1.jpg "style =" width: 250px; float: left; margin-right: 10px; "title = Tampony s omezenou edicí /> ob ® ProComfort ® jsou navíc potaženy hedvábnou tenkou skořápkou, která usnadňuje zavádění a minimalizuje separaci mikrovláken. Hygienické výrobky také obsahují spirálové drážky FluidLock ™, které směrují absorbovanou kapalinu do tamponu pro ještě spolehlivější ochranu v „takové“ dny.

Které tampony jsou pro vás to pravé?

Při výběru tamponů je důležité správně posoudit intenzitu menstruačního toku. To vám pomůže používat hygienické výrobky, které jsou optimální pro každý konkrétní okamžik v „takových“ dnech..

Dospívajícím dívkám se doporučuje používat malé tampony od prvního období, například o.b. ® ProComfort ® Mini nebo Normal. Při otoku se takové tampony zvětší pouze o 10–15% původní velikosti.

® ProComfort ® - limitovaná edice "src =" https://www.obgirls.ru/sites/ob_teenru/files/imgf1.jpg "style =" width: 250px; margin-right: 10px; "title =" limitovaná edice " /> ® ProComfort ® "src =" https://www.obgirls.ru/sites/ob_teenru/files/imgf2.png "style =" width: 250px; margin-right: 10px; float: none; " title = "o.b. ® ProComfort ®" />

Jaké další tampony můžete v budoucnu použít?

Až přijde dovednost vkládat a vyjímat tampony, můžete v případě potřeby použít:

 • tampony s vyšší savostí, např. o.b. ® ProComfort ® Super a Super Plus;
 • tampony s aplikátorem pro pohodlnější a hygieničtější zavedení.

Pamatujte: podle pravidel používání a včasné výměny tampony nepoškodí zdraví.

* Unzeitig, V., R. Bucek a H.A. Awad. 2007. Bakteriologie pochvy u uživatelů hygienických vložek a tamponů. Česká gynekologie, časopis České gynekologické a porodnické společnosti. 2-11

** Peterson, M. L. a P. M. Schlievert. 2006. Glycerol monolaurát inhibuje účinky grampozitivních selektivních látek na eukaryotické buňky. Biochemistry 45: 2387-97.

Mohou dívky používat tampony

Se začátkem první menstruace u dívek začíná fáze dospívání. Dospívající neznalí fyziologických problémů se stydí za svá těla, nevědí, jak se o sebe postarat, a jsou v tom složití.

Když špehuje svou starší sestru, matku a starší přítelkyně, dívka vidí, že používají tampony, ale není známo, zda může nosit takovou věc, zatímco zůstane pannou,.

Matky takovéto hygienické výrobky pro své malé dcery zpravidla nekupují, protože se bojí rozbití panenské blány. Vzhledem k závažnosti tohoto tématu dnes prozkoumáme všechny problémy spojené s používáním tamponů pannami.

Co je to panenská blána a lze ji roztrhnout tamponem

Panenská blána (panenská blána) je malá oblast slizniční tkáně, která se nachází v předvečer pochvy. Film je prostoupen nervovými zakončeními a krevními cévami, takže při defloraci dochází k bolesti a krvácení.

Můžete to vidět následovně: sedněte si nad malým zrcadlem, roztáhněte nohy doširoka a prsty roztáhněte záhyby stydkých pysků v různých směrech. Umístění a struktura panenské blány pro každou dívku je individuální. Nejčastěji jsou na jeho povrchu 1 - 2 otvory různých velikostí a tvarů. Jak dívka roste, velikost ochranného filmu zůstává stejná.

Bude možné roztrhat dívčinou pohrudnici tamponem? Při normální struktuře filmu a pečlivém zavedení produktu do pochvy bude zachováno panenství. Otvor ve středu záhybu je přirozeně vytvořen pro tok menstruační krve a vaginální sekrece.

Aby se konečně ujistila, že tampon neporušuje integritu pleury, může dívka požádat gynekologa, aby provedl měření pomocí hymenometru. Normální otvor má průměr 1 - 2,5 cm a průměr tamponu je 1,5 cm.Úzký válcový tvar a aplikátor maximálně usnadňují použití produktu. S anatomicky správnou strukturou pleury se tedy nemusíte obávat ztráty nevinnosti..

Proč by dívka měla znát typ své vlastní panenské blány?

Během vyšetření jí může gynekolog dát doporučení ohledně používání tamponů a prvního pohlavního styku. Ochranný záhyb se často ukáže jako příliš hustý, ne elastický, s příliš malým otvorem nebo mnoha nervovými zakončeními. První sexuální zkušenost končí neúspěchem kvůli významné překážce mužského člena.

Trvalé pokusy o překonání bariéry způsobují panně nesnesitelnou bolest bez ohledu na to, zda se dostane do pochvy - penisu partnera nebo tamponu. Výsledkem je prasknutí panenské blány nebo poranění vnitřních pohlavních orgánů a vznik nepříznivých následků..

Panenská blána potřebuje ženské tělo, aby udržovala vagínu čistou. Po defloraci začne mikroflóra orgánu hojně kolonizovat řadou bakterií..

Tamponové mýty

S vědomím, že panny mohou používat tampony, mohou se mladé dámy cítit sebejistě v lehkém krátkém oblečení, na soutěžích a hodinách tělesné výchovy. Mohou s maximálním komfortem plavat, tančit, běhat a dělat si, co chtějí..

Lékaři prostě nedoporučují používat tampony během menstruace (1 - 2 roky po první menstruaci), protože objem krvácení v tomto okamžiku není stabilní. Když je cyklus stanoven, dívka již bude vědět, jaké absorpční prostředky jsou pro ni v určitý den vhodné..

Nyní vyvrátíme několik mýtů, které děsí dívky a ženy z používání hygienických tamponů..

Tampony jsou nespolehlivé

Naopak nejspolehlivějším hygienickým výrobkem je tampon.

Není to korek. Jedná se o druh houby, která absorbuje určité množství sekrecí (stupeň absorpce je na obalu vyznačen počtem kapek). Uvnitř těla je tampon pevně obalen kolem svalů pochvy. Při správném podání není jeho přítomnost vůbec cítit.

Tampony narušují průtok krve

Studie ukazují, že pokud je tampon zaveden správně, menstruační tok je produktem rychle absorbován. V případě přeplnění prosákne skrz vlákna krev a zašpiní prádlo. Tampon neblokuje tok krve. Jeho změna každých 6 - 8 hodin vám umožní udržet si sebevědomí.

Tampony se ztrácejí uvnitř těla

Tampon se ve vagině nikdy neztratí, pokud jej dívka zavedla podle všech pokynů a nechala visící „ocas“. Každý výrobek je vybaven šňůrkou, která je bezpečně připevněna k absorpční části hygienického výrobku.

Mikroby se hromadí na tamponech

Je možné, aby panny používaly tampony, není to nebezpečné pro infekci vnitřních pohlavních orgánů?

Tyto obavy jsou neopodstatněné z několika důvodů:

 1. Výrobky jsou vyráběny za sterilních podmínek.
 2. Ve výrobním procesu se používají materiály, které nejsou vhodnou živnou půdou pro bakterie.
 3. Struktura tamponu je atraumatická pro jemné tkáně pochvy a děložního čípku.
 4. Tampon nedostává mikroby, které jsou součástí střevní flóry (nacházejí se na vložkách).

Gynekologická onemocnění se vyvíjejí v důsledku tamponů

Vědci prokázali, že používání hygienických tamponů neovlivňuje intenzitu a pravidelnost menstruace, nedráždí stěny pochvy a nevyvolává alergické reakce. Tampony jsou navíc zcela bezpečné, pokud jde o vývoj tak závažných patologií, jako jsou:

 • Neplodnost.
 • Cysta.
 • Nádor.
 • Drozd.
 • Cervikální eroze.
 • Zánět pánevních orgánů.

Syndrom toxického šoku není mýtus, ale nebezpečný důsledek nesprávného používání tamponů. Vyvolává to toxiny Staphylococcus aureus. Mezi příznaky TSS patří zhoršení zdravotního stavu během menstruace, bolesti svalů, slabost, závratě, prudký nárůst tělesné teploty na vysokou hladinu, zvracení, průjem, kožní vyrážky, mdloby. Pokud se tyto příznaky objeví, musíte tampon okamžitě odstranit a vyhledat lékaře.

Druhy tamponů pro panny

Při výběru tamponů pro panny musíte věnovat pozornost balíčkům označeným Mini, Light, Normal.

Superznačené produkty, které jsou navrženy tak, aby absorbovaly silné sekrece, by se neměly používat až do sexuální aktivity. Jsou větší a mohou poškodit panenskou blanu..

Pokyny pro používání tamponů pannami:

 1. Nakupujte výrobky s aplikátorem (Mini nebo Light).
 2. Umyjte si ruce mýdlem, umyjte se.
 3. Vyjměte tampon z samostatného obalu, odviňte kabel.
 4. Uvolněte se, dřepněte a vložte tampon pod úhlem a zatlačte tenkou tubu aplikátoru do středu široké (správné naklonění pomůže zabránit odporu). Když je výrobek v požadované hloubce, trubky by se měly zavřít a zůstat venku spolu s tažnou nití.
 5. Zkontrolujte své vlastní pocity - uvnitř by nemělo být žádné nepohodlí. Pokud se objeví nepříjemné pocity, poškozený tampon se odstraní a umístí se nový.
 6. Vyhoďte aplikátor a umyjte si ruce.
 7. Vyměňte tampon po 4 - 8 hodinách (optimální je střídat s vložkou).

U některých dívek se hygienický výrobek s kartonem nebo tenkým plastovým aplikátorem zdá příliš hrubý. V obavě o nevinu se ptají, zda je možné ztratit panenství pomocí tamponu a hledat příležitost, jak se obejít bez aplikátoru.

Lékaři na tuto otázku odpovídají takto: pokud v době zavedení trubice způsobí bolest, aby nedošlo k poranění panenské blány, je lepší použít tampony bez dalšího balení.

Pokud jsou všechny pokusy o zavedení tamponu k ničemu, měli byste se obrátit na svého gynekologa. Je možné, že nepohodlí je spojeno se zánětlivým procesem nebo fyziologickými rysy struktury genitálního traktu..

Obecně je pleura velmi elastická a je nepravděpodobné, že bude fungovat, když ji roztrhnete tenkým tamponem. Specialisté poskytli hladký hedvábný povrch, aby bylo zajištěno, že vstup produktu do pochvy byl hladký a bezbolestný.

Většina výrobců používá ve svých tamponech pouze bavlnu. Kroutí a stlačují trubice měkkého světla tak, aby výrobky napodobovaly tvar pochvy. Tampony můžete začít používat ve věku 11–13 let, pokud plánujete přestěhování, sportovní závod, dovolenou u moře, slavnostní akci atd..

Pokud však není naléhavá potřeba, je lepší používat podložky v prvních letech po menarché..