Jak se vypořádat s depresí pomocí PMS

Většina žen má před kritickými dny psychické a fyzické nepohodlí. Kombinace těchto projevů se běžně nazývá PMS (premenstruační syndrom). Závažnost příznaků je individuální, v některých případech se však stav ženské psychiky zhoršuje do kritického bodu hraničícího se sebevražednými náladami. Deprese před menstruací vyžaduje povinnou korekci. Abyste se s problémem dokázali vyrovnat, musíte vědět, proč k němu dochází a jak jej můžete ovlivnit..

Důvody PMS

Moderní medicína má přesné informace o tom, proč se mění nálada před menstruací. Odchylky ve zdraví a chování během tohoto období jsou způsobeny komplexním účinkem několika faktorů různého stupně významnosti:

 1. Hormonální změny. Hrají vedoucí úlohu při zhoršování fyzického a psychického stavu krátce před menstruací. Ve druhé polovině cyklu se množství estrogenu v krvi snižuje - to destabilizuje psychiku a v chování se projevují podrážděnost, agresivita a nemotivovaná slzavost. Zároveň hladina hormonu serotoninu, který je zodpovědný za pozitivní emoce, klesá v ženském těle na minimum. Pocit slabosti, únavy a slabosti je v dnešní době způsoben vysokým obsahem progesteronu v krvi..
 2. Avitaminóza. Nedostatek důležitých mikroživin ve stravě lze s jistotou připsat příčinám emoční nestability a depresivních nálad. Nedostatek hořčíku a vitamínů skupiny B ovlivňuje zvláště znatelně psychiku. Hrají důležitou roli ve fungování nervového systému a také nepřímo ovlivňují hormonální rovnováhu..
 3. Stres. Vysoké pracovní vytížení, odpovědnost za rodinu, starosti jsou každodenním společníkem ženy. Ale pokud se vám v běžné dny podaří udržet své chování pod kontrolou, pak se deprese blíží PMS. Změněné hormonální hladiny a nedostatek důležitých látek snižují odolnost proti stresu a emočnímu přetížení.
 4. Nestabilní psychika, sklon k neuróze a hysterii. To vše naznačuje predispozici k depresi ve druhé polovině cyklu..
 5. Problémy se štítnou žlázou. Negativně ovlivňují práci celého endokrinního systému a ovlivňují stav psychiky..

Částečně změny chování a emocionální reakce žen usnadňují sezónní faktory - nedostatek slunečního světla (na podzim a v zimě), nepříznivé povětrnostní podmínky. Nejsou přímou příčinou deprese, ale přispívají ke ztrátě energie a nálady..

Příznaky PMS

Všechny výše uvedené faktory v komplexu mají negativní dopad na fyzickou pohodu a psychiku ženy. Vyvolávají zvýšenou slzavost před menstruací a jinými poruchami chování. Mezi příznaky PMS patří:

 • časté migrény;
 • sklon k plačtivosti z jakéhokoli důvodu;
 • podrážděnost, nervozita;
 • nekontrolovaná agresivita;
 • poruchy spánku;
 • nepozornost, rozptýlení (často příčina zranění);
 • odchylky v stravovacím chování;
 • slabost, zvýšená únava.

Stav se zhoršuje bolestí na hrudi před menstruací a v dolní části břicha. Kvůli hormonálním změnám a souvisejícím faktorům je žena během tohoto období náchylná k slzám, podrážděná, její nálada je téměř neustále špatná, svět se zdá být ponurý a nepřátelský.

Tendence plakat před nadcházejícími obdobími je běžnou stížností, ale tento stav nemusí vždy přímo souviset s cyklem. Abychom pochopili, zda mezi těmito jevy existuje souvislost, doporučujeme chvíli sledovat vaše reakce..

Pokud všechny příznaky po menstruaci zmizí beze stopy, lze předpokládat, že deprese přímo souvisí s fází cyklu. To je třeba vzít v úvahu při výběru nápravných opatření..

Boj proti depresi

Těžký emocionální stav v předvečer kritických dnů představuje hrozbu pro samotnou ženu a otravuje životy lidí kolem ní. Proto, abyste se vypořádali s premenstruačním syndromem, musíte navštívit specialistu..

Hormonální terapie není pro takové odchylky vždy účinná, navíc je považována za hrubý zásah do přirozených procesů. Abyste se zbavili deprese před menstruací, doporučujeme mírnější a bezpečnější metody..

Vitaminová terapie

Abychom se zbavili deprese a skleslosti během menstruace, stačí změnit zásady výživy:

 1. Vylučte nezdravá a těžká jídla (mastná, smažená, uzená a nakládaná).
 2. Vezměte komplexy minerálů a vitamínů: A, B6, E, vápník a hořčík. Vitaminy skupiny B jsou velmi důležité pro normální fungování nervového systému, výživa musí uspokojovat jejich potřebu.
 3. Nezapomeňte do stravy zahrnout čerstvou zeleninu, ovoce, ryby a vejce, mléčné výrobky.
 4. Snižte množství spotřebované soli.

Doplnění hladiny základních látek v těle pomáhá zlepšit fungování orgánů a systémů, zlepšit pohodu a vzhled a vyrovnat emoční pozadí.

Lidové léky

Příznaky deprese můžete během PMS zmírnit metodami tradiční medicíny:

 1. Pijte uklidňující čaje na bázi mateřského, heřmánku, máty a dalších sedativních bylin.
 2. Dopřejte si relaxační koupele s éterickými oleji. Pro tyto účely jsou vhodné jehličnany, levandule a máta. Estery citrusových plodů - pomeranč, grapefruit, mandarinka mohou zlepšit náladu a dát sílu. Dobře působí koupele s mořskou solí.
 3. Masáž. S jeho pomocí se můžete zbavit psychického stresu a zlepšit celkový stav těla..

Alergie mohou být kontraindikací k užívání lidových léků na depresi. V případě individuální nesnášenlivosti k jakýmkoli bylinám nebo éterickým olejům by mělo být jejich použití zlikvidováno.

Spánek a odpočinek

Řešení deprese během menstruace vám pomůže dosáhnout správného režimu. Během dne je nutné více odpočívat, v noci se dostatečně vyspat, vyvarovat se přepracování.

Sport a koníčky

Cvičení vám pomůže neplakat před menstruací. Chůze a sportování uvolní stres, dodají energii.

Dělat to, co máte rádi, je skvělá alternativa k pláči. Udělejte si čas na své koníčky - tanec, malování, křížkové šití. Tato zábava je emočně uspokojující a pomáhá zmírnit stres..

Perorální antikoncepce

Léčba deprese zahrnuje hormonální léky. V některých případech přináší dobré výsledky užívání perorálních kontraceptiv. Na pozadí jejich příjmu příznaky PMS znatelně oslabují a někdy úplně zmizí..

Pokud je předmenstruační syndrom doprovázen silnou úzkostí a poruchami chování, nelze to ignorovat. Někdy jednoduché potěšení pomáhá ženám zbavit se stresu a zbavit se stresu - sex, nakupování, velká čokoládová tyčinka. Pokud to však nefunguje, musíte navštívit lékaře, aby napravil váš emoční stav..

Deprese před menstruací: jak bojovat a co dělat

Co je to deprese před menstruací?

Ženské tělo podléhá měsíčním změnám, kdy dochází k přestavbě hormonálního, mentálního a vegetativně-cévního systému. Tyto změny mají cykly. Proto se žena po menstruaci cítí vyrovnaná a klidná a 2-14 dní před jejich nástupem se stává, jako by nebyla sama sebou. Co je deprese před menstruací? Jedná se o stav, který se vyznačuje všemi depresivními příznaky v období před nástupem menstruace..

Mnoho žen před nástupem měsíčního krvácení se zdá být neschopných se ovládat. Stávají se kňouravými, podezřelými, rozčilenými, podrážděnými, agresivními atd. Lékaři si povšimnou, že během PMS se žena stává trochu šílenou, nevyváženou a neklidnou. To do značné míry nezávisí na samotné ženě. Jednoduše podléhá těm hormonálním změnám, které jsou jí přirozeně vlastní před menstruací..

Během tohoto období žena zeslábne. Někteří se obracejí na psychology, jiní se snaží zvládnout sami pomocí lidových prostředků. V každém případě může každá čtenářka vyhledat pomoc psychologa na webu psymedcare.ru, pokud cítí, že to potřebuje. Nemluvíme o bolestivém stavu. Je to jen to, že ženy někdy potřebují podporu, pozornost a lásku od ostatních..

Psychologové poznamenávají, že stav ženy před menstruací do značné míry závisí na jejím životním stylu a nervovém systému. Ženy jsou náchylnější k emocionálním změnám, například neuropatickým nebo hysterickým. Pokud je žena v běžných dnech vyrovnaná, méně podléhá vážným změnám..

V období deprese před menstruací lze vysledovat, že u ženy se zvyšuje chuť k jídlu, potřeba alkoholu a dokonce i drog, pokud tyto závislosti trpí i jindy..

Toto období se stává nebezpečným, protože ženy nemají moc nad svými činy. Je to během PMS, že ženy spáchají sebevraždu, ublíží ostatním, nehody atd..

Proč se objevují příznaky předmenstruační deprese??

Silný pracovní stres může vyvolat předmenstruační depresi

Snad každá žena čelí špatné náladě před menstruací. Menší apatie, nebo naopak podrážděnost, je variantou normy a neměla by vyvolávat velké obavy. Lékaři to spojují se změnami v rovnováze ženských pohlavních hormonů. Počínaje druhou polovinou cyklu dochází k postupnému snižování hladiny estrogenu a progesteronu, zatímco testosteron stoupá. 1-2 dny před prvním dnem nového cyklu dosáhne množství ženských pohlavních hormonů minima, což ovlivňuje psychický stav ženy. Po nástupu menstruace to zmizí. Zhoršení nálady současně závisí na vlastnostech hormonálního pozadí. Ženy tzv. Estrogenového typu pociťují takové změny silněji než ženy, které zpočátku zvýšily hladinu testosteronu..

Pokud lze mírné zhoršení nálady a pohody považovat za variantu normy, je deprese před menstruací vážnou poruchou, která vyžaduje pozornost. Zde je důležité být schopen samostatně rozlišovat příznaky a příznaky deprese od mírné apatie, které občas čelí absolutně každý pacient..

Deprese během menstruace není normou a není pozorována u všech žen. Hlavní důvody této poruchy jsou:

 • těžký premenstruační syndrom;
 • závažné hormonální poruchy;
 • silný stres;
 • stavy podobné neuróze;
 • nedostatek vitamínů a minerálů.

Lékaři obecně považují předmenstruační depresi za součást komplexu symptomů těžké PMS. Přestože PMS souvisí také s hormonálními změnami, není zcela vhodný jako příčina deprese během menstruace..

Nedávný výzkum ukázal, že hormonální substituční léčba, která zvyšuje hladinu estrogenu, významně neovlivňuje příznaky předmenstruační deprese. Přirozený pokles hladin ženských hormonů je tedy považován spíše za predisponující faktor než za hlavní příčinu deprese..

Lékaři nemohou poskytnout přesnou odpověď na otázku, proč se deprese objevuje před menstruací. Pravděpodobně stejné faktory ovlivňují vývoj jiných typů depresivní poruchy..

Takovýmto porušením čelí zpravidla hlavně obyvatelé velkých měst. Moderní rytmus života, neustálé stresové situace a silné zatížení nervového systému vedou k vyčerpání těla. Výsledkem je, že psychika přestává zvládat svou práci, což lze vyjádřit periodickými poruchami. Vzhledem k tomu, že výkyvy v hormonálním pozadí před menstruací jsou zkouškou celého těla, dochází během tohoto období k tomu, že nervový systém přejde do jakési úsporného režimu a objeví se známky deprese.

Lékaři také spojují takové porušení s charakteristikami psychotypu ženy. Nejisté ženy jsou zpravidla náchylné k depresím během menstruace, před a po menstruaci..

Navzdory skutečnosti, že nebyly stanoveny přesné příčiny deprese před menstruací, představuje toto porušení pro člověka nebezpečí a vyžaduje správný přístup k léčbě..

Předmenstruační deprese u ICD-10 není označována jako samostatné onemocnění. Lze jej označit kódem F32 - depresivní epizoda. V některých případech je porušení považováno výlučně za součást premenstruačního syndromu a je označeno kódem N94.3, který odpovídá syndromu předmenstruačního napětí.

Jaké jsou příčiny deprese během menstruace

Hlavní základní příčiny deprese před a během menstruace jsou popsány v tabulce..

Hormonální změnyPo ovulaci množství estrogenu klesá. Z tohoto důvodu se psycho-emocionální stav stává nestabilním. Objevuje se podrážděnost a agresivita.
Hladina serotoninu intenzivně klesá. Právě tato složka je zodpovědná za dobrou náladu. Během menstruace převládají pocity slabosti a únavy.
AvitaminózaNesprávná výživa, při které tělo nedostává dostatek požadovaných vitamínových a minerálních komplexů, může také způsobit depresi. Nejnepříznivějším účinkem je nedostatek hořčíku a vitamínů skupiny B. Právě ony ovlivňují výkonnost nervového systému..
Stresující situaceS PMS se žena nemůže ovládat. Jakékoli stresové situace a zatížení negativně ovlivňují stav dívky. Snižuje odolnost vůči emočním výkyvům.
Nestabilita psychikyNejcitlivější na výskyt deprese jsou dívky s nestabilní psychikou. Predispozice k depresi se zvyšuje ve druhé polovině menstruačního cyklu.
Poruchy štítné žlázyTaková onemocnění negativně ovlivňují výkonnost celého endokrinního systému. Ovlivňuje také psycho-emocionální stav..

Ženy jsou nejvíce náchylné k tvorbě deprese v období podzim-zima. Právě v této době je nedostatek světla. Dochází k rozpadu síly a nálady.

Deprese během menstruace obvykle není vážnou hrozbou. Stačí přehodnotit svůj životní styl a upravit stravu. Zřídka vyžaduje léky nebo alternativní medicínu.


Deprese může nastat z různých důvodů.

Riziko deprese při špatném zdravotním stavu se zvyšuje. Porušování obvykle čelí ženy, které již mají nějaké základní nemoci.

Příznaky deprese

Deprese před menstruací nebo PMS syndrom se objevuje pravděpodobně 5-14 dní před nástupem menstruace. Vyjadřuje se ve zvýšené nervozitě, podrážděnosti, konfliktech. I bezvýznamná událost může u ženy způsobit silný emocionální výbuch a způsobit slzy. Obecná klinika premenstruačního syndromu je vyjádřena v:

 • porušení chuti k jídlu;
 • potíže s rozhodováním;
 • zapomnětlivost a roztržitost;
 • pocit nepřiměřené úzkosti;
 • hněv a napětí;
 • přecitlivělost na drsné zvuky a pachy;
 • touha být sám;
 • poruchy spánku;
 • zhoršená koncentrace pozornosti;
 • neodolatelná lenost.

Změny jsou sledovány nejen psychologicky, ale i fyzicky. A to:

 • bolest kloubů;
 • pocit plnosti v očích;
 • přírůstek hmotnosti v důsledku zadržování tekutin v těle;
 • nadýmání;
 • pocit nevolnosti;
 • necitlivost končetin;
 • otok prsu;
 • žal;
 • migréna.

Objevuje se také vnější projev PMS a deprese během menstruace. Žena se přestane o sebe starat - i primitivní mytí vlasů se změní v ohromující úkol. Zadní hrbení, chůze se zpomaluje, nohy se sotva táhnou.

Odborníci sdílejí několik stupňů síly projevů deprese a PMS: mírné (s 3-4 příznaky) a závažné (5-12 příznaků). Obzvláště složité formy mohou vést ženu k premenstruační dystrofii, která ji téměř úplně zbavuje pracovní kapacity..

Po menstruaci všechny příznaky zmizí, fyzický a psychický stav ženy se normalizuje.

Prostřednictvím dlouhodobých pozorování odborníci identifikovali tři typy deprese u žen:

 • kompenzováno (pokud onemocnění neprobíhá);
 • subkompenzované (každý rok se příznaky zhoršují a obecná klinika se rozšiřuje);
 • dekompenzováno (doba trvání depresivního stavu se zvyšuje a již není omezena standardními podmínkami).

Vlastnosti toku

Předmenstruační deprese se projevuje pravidelnými měsíčními epizodami. Tento stav zpravidla netrvá déle než týden a začíná 21. dnem cyklu. Výjimkou jsou ženy s delším cyklem.

Období silné deprese a melancholie před menstruací přechází samo o sobě, deprese ustupuje od prvního dne nového cyklu a 2-3 dny menstruace prochází beze stopy.

Docela často se taková porucha poprvé objevuje v dospívání s první menstruací a zůstává u ženy na celý život..

Proč je předmenstruační deprese nebezpečná??

Pokud je psychika ženy vystavena neustálému stresu v práci i doma, může deprese nabýt alarmující podoby a rozvinout se v další nemoc.

Vzhledem k tomu, že období deprese před a během menstruace je relativně krátké, mnoho žen dává přednost tomu, aby nevěnovaly pozornost malátnosti, považujíc takovou poruchu za variantu normy. Současně předmenstruační deprese představuje určité nebezpečí pro psychiku. Za prvé, pravidelně se opakující epizody depresivní poruchy vyčerpají nervový systém, což může nakonec vést k rozvoji trvalé formy deprese nebo jiné poruchy. Například pokud je ženská psychika vyčerpána častým stresem, existuje riziko, že deprese získá úzkostnou formu a poté se změní na jiné typy poruch..

Neuróza může být spouštěčem rozvoje předmenstruační deprese. Samočinná deprese během menstruace může současně způsobit neurózu v důsledku obecného negativního účinku na nervový systém a psychiku..

Jedním z nejčastějších důsledků této přechodné deprese je vývoj poporodní depresivní poruchy. To je způsobeno celkovou zátěží psychiky a celého těla během porodu..

Existuje také riziko přechodu z předmenstruační deprese na depresivní poruchu na pozadí tragických událostí nebo vážného emočního utrpení..

Depresivní příznaky se u žen často objevují během menopauzy. V případě prodlouženého průběhu předmenstruační deprese existuje riziko vzniku atypické formy depresivní poruchy po nástupu menopauzy.

Předmenstruační deprese tedy negativně ovlivňuje duševní zdraví a může se stát spouštěčem rozvoje dalších poruch, proto vyžaduje včasnou diagnostiku a kompetentní léčbu..

Co přispívá ke špatné náladě

Každá třetí žena pociťuje výkyvy nálady v době hormonálních změn, ne u každé se objeví deprese. Tyto jevy lze zlepšit:

 • nervový a fyzický stres;
 • dlouhodobý pobyt na dietě;
 • nedostatečný příjem vitamínů z potravy;
 • láska ke kávě (zvýšené vylučování hořčíku z těla);
 • nedostatek stálého sexuálního partnera;
 • patologie štítné žlázy.

Na konci podzimu se u ženy často objevuje smutná nálada, zmizení jakékoli motivace k práci a zájmu o život. Pokud je v domě vážně nemocný člověk, o kterého je třeba se starat, deprese před menstruací má alarmující silný tón.

Takové podmínky jsou náchylnější k ženám, mezi jejichž blízkými příbuznými byly případy deprese. Důležitou roli hraje zhoršení fyzické pohody před předpisy, bolest a nadýmání, bolesti hlavy, nespavost, špatná nálada. Pokud takové příznaky ženu trápí každý měsíc, postupem času se začne podvědomě bát přístupu kritických dnů..

Jak podezření, že něco není v pořádku

Změny nálady jsou charakteristické již 5-7 dní před nástupem menstruačního krvácení. Nejprve to pocítí blízké ženy..

Prvními projevy jsou zpravidla nástup podrážděnosti, příliš emocionální reakce na běžné události, časté konflikty s blízkými lidmi ženy. Jakékoli události během tohoto období jsou doprovázeny výskytem slz u ženy. Postupem času se objeví:

 • rozptýlení a zapomnění;
 • zvýšená únava;
 • touha sedět nebo ležet ve stejné poloze s upřeným pohledem;
 • rozhodování se stává obtížnějším;
 • ztráta chuti k jídlu;
 • někdy se zvyšuje chuť k jídlu.

Změní se nejen chování, ale i vzhled ženy. Dáma se zkroucením se o sebe přestala starat. Její držení těla se zhroutí. Mytí vlasů se stává nemožným úkolem. Pro ženu je snazší jít ven k lidem s neupravenou hlavou a neupraveným vzhledem, než se přinutit vstát z postele a udělat pět kroků k koupelně.

Chůze je pomalá, nohy se sotva zvedají z podlahy. Jakékoli domácí úkoly se odkládají na neurčito. Hora nemytých jídel se stává samozřejmostí.

Jak se vypořádat s depresí během menstruace

Mírnou změnou životního stylu můžete snížit závažnost a trvání deprese. Musíte začít s nutriční korekcí. Jíst malé jídlo často pomůže zabránit nadýmání a tíze v žaludku. Je lepší odmítnout potraviny, které zadržují tekutinu v těle. Zahrnutí sacharidů do stravy, které se v dostatečném množství nacházejí v zelenině, ovoci a obilovinách, bude mít pozitivní vliv na fyzickou kondici. Na alkohol a kávu byste měli úplně zapomenout..

I lehká fyzická aktivita má dobrý vliv na stav ženy. Pravidelné procházky na čerstvém vzduchu, tanec, ranní běhání, plavání a další aktivity - to vše přispívá k produkci hormonu serotoninu. Ten je zodpovědný za psychologický stav člověka, který ho činí šťastným.

Pokud nemáte sílu bojovat s nemocí sami, měli byste vyhledat pomoc od gynekologa-endokrinologa. Provede vyšetření, předepíše testy, na jejichž základě vypracuje efektivní léčebný plán. Terapie zahrnuje užívání hormonálních, diuretických a protizánětlivých léků i antidepresiv.

Zda léčit PMS?

Muži často vtipkují o PMS u žen: „A jednou za měsíc jsou obzvláště naštvaní...“. Ve skutečnosti se trvání projevů syndromu v závislosti na stupni jeho vývoje pohybuje od 2 do 14 dnů s normálním cyklem 28 dnů. To znamená, že v těžkých případech zažije žena téměř polovinu svého života extrémně bolestivý stav..

V naší zemi, bohužel, pacienti nechodí k doktorům ohledně PMS v domnění, že je to jeden z rysů „ženského podílu“. Příroda si však vůbec nedala za úkol nechat ženu trpět. PMS není normou. A vše, co není normou, lze a mělo by být co nejvíce napraveno.

Samozřejmě, pokud se cítíte mírně špatně a mírně podrážděně (kompenzovaná fáze), můžete si vystačit s uklidňujícími odvary a extra porcí sladkostí..

V případech subkompenzovaného a dekompenzovaného premenstruačního syndromu, kdy příznaky postupují z roku na rok a intervaly mezi začátkem a koncem PMS, je nutné konzultovat s odborníkem. Praxe ukazuje, že pomoc psychoterapeuta je velmi účinná..

U zdravých žen, které netrpí depresí, může lékař předepsat malé dávky nootropních, sedativních nebo stimulačních léků k nápravě jejich stavu. U pacientů s depresivními epizodami v anamnéze je nutná léčba jak k úlevě od symptomů PMS, tak jako profylaktické opatření - k prevenci exacerbace onemocnění.

Kurz terapie je vybírán přísně individuálně. Dnes existují léky, které mají vynikající toleranci a působí komplexně a zmírňují neuropsychiatrické i somatické příznaky PMS..

Jak se zbavit slzavosti

Před menstruací neexistuje standardní léčba deprese. Ale lehké úpravy životního stylu a léky ulehčí váš emoční stav..

Sledujte příznaky

Začněte sledovat svůj menstruační cyklus a emoce v různých fázích. To vám pomůže potvrdit, že příznaky deprese skutečně souvisejí s vaší menstruací. Mít podrobný protokol o posledních několika cyklech je také užitečné, pokud chcete hlásit své příznaky svému lékaři.

Cyklus můžete sledovat pomocí mobilní aplikace.

Chcete-li sledovat depresi, všimněte si, když se u vás objeví některý z těchto příznaků:

 • smutek;
 • úzkost;
 • plačtivost;
 • podrážděnost;
 • chutě na jídlo nebo ztráta chuti k jídlu;
 • špatný spánek nebo příliš mnoho spánku;
 • soustředění problémů;
 • nezájem o každodenní činnosti;
 • únava, nedostatek energie.

Můžete také vytisknout graf nebo vytvořit svůj vlastní. Nahoře napište den v měsíci (1 až 31). Seznam příznaků v levé dolní části stránky. Umístěte X do pole vedle příznaků, které každý den zažíváte. Všimněte si, zda jsou jednotlivé příznaky mírné, střední nebo závažné.

Fytoterapie

Pro prevenci depresivních stavů odborníci doporučují užívat fytohormony s estrogeny. Takový kurz vám umožní uvést hladinu hormonů v krvi do optimálního stavu. Jako bylinné léky se doporučují následující rostliny:

 • obyčejný pelyněk (zmírňuje svalové a cévní křeče);
 • racemose černá cohosh (oddenky cimicifugi);
 • bearberry (antiseptikum, zmírňuje otoky).

Kolekce čajů z oregana, mateřského mléka, chmelových hlávek, meduňky, pivoňky a kořenů máty pomůže zmírnit zvýšenou vzrušivost, normalizovat spánek a snížit nervový stres.

Vitaminová terapie

Abychom se zbavili deprese a skleslosti během menstruace, stačí změnit zásady výživy:

 1. Vylučte nezdravá a těžká jídla (mastná, smažená, uzená a nakládaná).
 2. Vezměte komplexy minerálů a vitamínů: A, B6, E, vápník a hořčík. Vitaminy skupiny B jsou velmi důležité pro normální fungování nervového systému, výživa musí uspokojovat jejich potřebu.
 3. Nezapomeňte do stravy zahrnout čerstvou zeleninu, ovoce, ryby a vejce, mléčné výrobky.
 4. Snižte množství spotřebované soli.

Doplnění hladiny základních látek v těle pomáhá zlepšit fungování orgánů a systémů, zlepšit pohodu a vzhled a vyrovnat emoční pozadí.

Lidové léky

Příznaky deprese můžete během PMS zmírnit metodami tradiční medicíny:

 1. Pijte uklidňující čaje na bázi mateřského, heřmánku, máty a dalších sedativních bylin.
 2. Dopřejte si relaxační koupele s éterickými oleji. Pro tyto účely jsou vhodné jehličnany, levandule a máta. Estery citrusových plodů - pomeranč, grapefruit, mandarinka mohou zlepšit náladu a dát sílu. Dobře působí koupele s mořskou solí.
 3. Masáž. S jeho pomocí se můžete zbavit psychického stresu a zlepšit celkový stav těla..

Alergie mohou být kontraindikací k užívání lidových léků na depresi. V případě individuální nesnášenlivosti k jakýmkoli bylinám nebo éterickým olejům by mělo být jejich použití zlikvidováno.

Uklidňující koupele

Užívání relaxačních koupelí s přídavkem různých složek přírodního původu podle odborníků pomůže snížit pravděpodobnost deprese. Jako přísady se používají éterické oleje z levandule a pelyňku citrónového.
Účinné jsou také koupele na nohy s meduňkou, sušenými bylinami a okvětními lístky růží. Po koupeli si promasírujte chodidla jedlovým olejem. Použijte polštáře s různými výplněmi, které vám pomohou spát:

 • barva levandule;
 • rybízový list;
 • listy máty;
 • bylina oregano.

Přírodní prostředky

Užívání vitamínů sníží příznaky deprese spojené s PMS. Doplňky vápníku zlepšují náladu, pomáhají bojovat proti změnám chuti k jídlu a únavě. Mnoho potravin je dobrým zdrojem vápníku, včetně:

 • mléko;
 • jogurt;
 • sýr;
 • zelená zelenina;
 • pomerančový džus nebo džem.

Můžete si také vzít denní doplněk vápníku 1200 mg. Nenechte se odradit, pokud nevidíte výsledky hned. Může trvat asi tři menstruační cykly, než se projeví zlepšení příznaků při doplňování vápníku.

Vitamin B-6 může také pomoci s příznaky PMS. Najdete jej v následujících produktech:

 • ryba;
 • kuře a krůta;
 • ovoce;
 • obohacené obiloviny.

Vitamin B-6 také přichází ve formě doplňku. Jen neberte více než 100 miligramů denně..

Perorální antikoncepce

Léčba deprese zahrnuje hormonální léky. V některých případech přináší dobré výsledky užívání perorálních kontraceptiv. Na pozadí jejich příjmu příznaky PMS znatelně oslabují a někdy úplně zmizí..

Pokud je předmenstruační syndrom doprovázen silnou úzkostí a poruchami chování, nelze to ignorovat. Někdy jednoduché potěšení pomáhá ženám zbavit se stresu a zbavit se stresu - sex, nakupování, velká čokoládová tyčinka. Pokud to však nefunguje, musíte navštívit lékaře, aby napravil váš emoční stav..

Sport a koníčky

Cvičení vám pomůže neplakat před menstruací. Chůze a sportování uvolní stres, dodají energii.

Dělat to, co máte rádi, je skvělá alternativa k pláči. Udělejte si čas na své koníčky - tanec, malování, křížkové šití. Tato zábava je emočně uspokojující a pomáhá zmírnit stres..

Změna životního stylu

U symptomů PMS hraje roli několik faktorů životního stylu:

 • Cvičení. Snažte se být aktivní alespoň 30 minut denně. I každodenní procházka po okolí zlepší příznaky deprese, únavy a problémů se soustředěním..
 • Výživa. Pokuste se odolat nezdravým chutím po jídle, které PMS může přinést. Vysoké množství cukru, tuku a soli může poškodit vaši náladu. Nemusíte je úplně vynechat ze své stravy, ale snažte se tyto potraviny vyvážit ovocem, zeleninou a celozrnnými obilovinami..
 • Zdravý spánek. Nedostatek spánku může podkopat vaši náladu, pokud jste v předvečer menstruace. Snažte se spát alespoň sedm až osm hodin v noci, zejména během týdne nebo dvou před menstruací.
 • Stres. Nekontrolovaný stres může zhoršit příznaky deprese. K uklidnění mysli a těla používejte hluboká dechová cvičení, meditaci nebo jógu, zvláště když pociťujete příznaky PMS.

Pokud jiné možnosti léčby nefungují, obraťte se na svého lékaře s předpisem na antidepresivum.

Léčba drogami

Selektivní inhibitory zpětného vychytávání serotoninu (SSRI) jsou nejběžnějším typem antidepresiva používaného k léčbě deprese související s PMS. SSRI blokují vstřebávání serotoninu a zvyšují jeho množství v mozku.

Příklady léků zahrnují:

 • citalopram (celexa);
 • fluoxetin (Prozac a Sarafem);
 • paroxetin (paxil);
 • sertralin (zoloft).

Další antidepresiva, která pracují se serotoninem, mohou také pomoci léčit depresi PMS:

 • duloxetin (cymbalt);
 • venlafaxin (Effexor).

Spolupracujte se svým lékařem, abyste přišli s plánem dávkování. Lékař může navrhnout, abyste antidepresivum užívali pouze dva týdny, než se příznaky začnou rozvíjet. V ostatních případech může doporučit užívat je každý den.

Jak si pomoci probudit se s PMS?

Chcete-li překonat ospalost před menstruací, zkuste pochopit důvod, který vyvolává nepříjemný stav. Věnujte pozornost, pokud existují příznaky krvácení - to je důvod k návštěvě lékaře. Pokud neexistují žádné vážné nemoci, můžete se s ospalostí vyrovnat sami.

Zde je několik tipů, jak se dnes zbavit ospalosti:

 • Zkuste fyzickou aktivitu ke zvýšení oběhu. Dělejte pilates nebo jógu, meditujte nebo se procházejte na čerstvém vzduchu. Ospalost, která vás trápí menstruací, může být způsobena nedostatkem kyslíku.
 • Vyvažte svou stravu, zpestřete a obohacte stravu. Pokud nemáte dostatek peněz nebo času, můžete jednoduše absolvovat kurz vitamínové terapie s léky.
 • Ospalost a chronická únava se objevují také kvůli nedostatku hořčíku. Můžete pít drogy jako „Magnesia“ nebo „Magvita“. A přípravky železa jsou užitečné pro prevenci anémie.
 • Přestaňte kouřit nebo alespoň snižte počet cigaret, které kouříte denně. Nahraďte kávu zeleným čajem, neobsahuje méně kofeinu, ale více antioxidantů.

Pokud je ospalost během menstruace spojena s hormonálními hladinami, požádejte svého gynekologa, aby vám předepsal hormonální antikoncepci. Lék normalizuje hladinu hormonů po celý cyklus a chrání nejen před těhotenstvím, ale také před ztrátou síly.

Prevence deprese

Ke snížení závažnosti projevů deprese během menstruace je užitečné zapojit se do prevence. Druhá zahrnuje několik hlavních bodů:

 1. Správná výživa. Je nutné odstranit ze stravy škodlivé potraviny a pokrmy a naplnit stůl cennými zdroji vitamínů a mikroelementů.
 2. Oblíbené aktivity. Je nutné podporovat produkci hormonu serotoninu všemi možnými způsoby. Zapojení do vašeho oblíbeného koníčka, sledování vtipných filmů a programů, komunikace s přáteli a mnoho dalšího, což způsobuje příjemné pocity a živé emoce, přispívá k dobré náladě.
 3. Relaxace. Silný fyzický a psychický stres, stres nemá nejlepší vliv na zdraví. Bez ohledu na to, jak nabitý je program, určitě si musíte najít čas na odpočinek. Je lepší pravidelně se dostat na neobydlená místa, do přírody a vypnout všechny komunikační prostředky.
 4. Snadný přístup k životu. Z jakéhokoli důvodu zažívá přímá cesta k nejreálnější prodloužené depresi. Někdy byste se měli spoléhat na náhodu a nebrat problémy příliš osobně..

PMS není věta, a přestože je nemožné se jí úplně zbavit, je skutečně možné snížit její intenzitu natolik, že žena její vliv nepocítí. Hlavní věcí je včas jednat: dodržovat pravidla zdravého životního stylu a nastolit harmonii duše a těla.

Video

Hlavním preventivním opatřením je schopnost zvládat stres. Silná psychika je schopna vyrovnat se s jakýmikoli negativními dopady bez rizika dalšího rozvoje depresivní poruchy. Dýchací cvičení, jóga, plavání pomáhají předcházet rozvoji předmenstruační deprese. Obecně se fyzická aktivita také doporučuje ženám k prevenci a léčbě PMS..

Abyste předešli zhoršení nálady před menstruací, doporučuje se vést aktivní životní styl. Zajímavé koníčky, setkání s přáteli, outdoorové aktivity - to vše vás nenechá odradit v posledních dnech menstruačního cyklu.

Jak překonat slabost během menstruace

Většina žen trpí depresí v očekávání nástupu menstruace..

To je vyjádřeno emočními poruchami, ztrátou vnitřní kontroly, nepředvídatelnými záchvaty vzteku bez zjevného důvodu, zvýšenou podezřelostí.

Žena je snadno podrážděná, pro tyto dny jsou typické slzy nebo hysterický smích.

Řízení automobilu může vést k nouzovým situacím na silnicích kvůli zvýšené vzrušivosti a ztrátě pozornosti.

Jak zastavit negativní příznaky způsobené depresí před menstruací? Existují účinné metody?

Co je to deprese před menstruací?

Ženské tělo podléhá měsíčním změnám, kdy dochází k přestavbě hormonálního, mentálního a vegetativně-cévního systému. Tyto změny mají cykly. Proto se žena po menstruaci cítí vyrovnaná a klidná a 2-14 dní před jejich nástupem se stává, jako by nebyla sama sebou. Co je deprese před menstruací? Jedná se o stav, který se vyznačuje všemi depresivními příznaky v období před nástupem menstruace..

Mnoho žen před nástupem měsíčního krvácení se zdá být neschopných se ovládat. Stávají se kňouravými, podezřelými, rozčilenými, podrážděnými, agresivními atd. Lékaři si povšimnou, že během PMS se žena stává trochu šílenou, nevyváženou a neklidnou. To do značné míry nezávisí na samotné ženě. Jednoduše podléhá těm hormonálním změnám, které jsou jí přirozeně vlastní před menstruací..

Během tohoto období žena zeslábne. Někteří se obracejí na psychology, jiní se snaží zvládnout sami pomocí lidových prostředků. V každém případě může každá čtenářka vyhledat pomoc psychologa na webu psymedcare.ru, pokud cítí, že to potřebuje. Nemluvíme o bolestivém stavu. Je to jen to, že ženy někdy potřebují podporu, pozornost a lásku od ostatních..

Psychologové poznamenávají, že stav ženy před menstruací do značné míry závisí na jejím životním stylu a nervovém systému. Ženy jsou náchylnější k emocionálním změnám, například neuropatickým nebo hysterickým. Pokud je žena v běžných dnech vyrovnaná, méně podléhá vážným změnám..

V období deprese před menstruací lze vysledovat, že u ženy se zvyšuje chuť k jídlu, potřeba alkoholu a dokonce i drog, pokud tyto závislosti trpí i jindy..

Toto období se stává nebezpečným, protože ženy nemají moc nad svými činy. Je to během PMS, že ženy spáchají sebevraždu, ublíží ostatním, nehody atd..

Léčba premenstruačního syndromu

Terapie PMS začíná vysvětlením stavu pacienta, normalizací práce, odpočinku a spánku (minimálně 8 hodin denně), eliminací stresových situací a samozřejmě předepsáním stravy.

Ženy se syndromem předmenstruačního napětí by měly dodržovat, zejména ve druhé fázi cyklu, následující dietu:

 • pikantní a kořeněná jídla jsou vyloučena:
 • omezeno na sůl;
 • je uložen zákaz používání silné kávy, čaje a čokolády;
 • snížený příjem tuků as některými typy PMS - a živočišnými bílkovinami.

Hlavní zaměření stravy je na příjem komplexních sacharidů: celozrnné, zelenina a ovoce, brambory.

V případě absolutního nebo relativního hyperestrogenismu jsou ve druhé fázi cyklu předepisovány gestageny (norkolut, dyufaston, ráno)..

S neuropsychiatrickými známkami PMS, ukažte sedativa a mírné trankvilizéry 2-3 dny před menstruací (grandaxin, rudotel, fenazepam, sibazon), stejně jako antidepresiva (fluoxetin, amitriptylin).

Magne B6 má dobrý uklidňující, normalizační spánek a relaxační účinek. Bylinné čaje, například „Esculap“ (během dne), „Hypnos“ (v noci), mají také sedativní účinek..

Pro zlepšení mozkové cirkulace (cefalgická forma) se doporučuje nootropil, piracetam, aminolon.

U edematózní formy jsou předepsány diuretika (spironolakton) a diuretické čaje.

Antihistaminika (teralen, suprastin, diazolin) jsou indikována pro atypické (alergické) a edematózní formy PMS.

Cefalgické a krizové formy PMS vyžadují užívání bromokriptinu ve druhé fázi cyklu: tento lék snižuje hladinu prolaktinu. Mastodinon rychle zmírňuje bolest a napětí v mléčných žlázách a léčení normalizuje hladinu hormonů v těle.

U hyperprostaglandinemie je indikováno použití nesteroidních protizánětlivých léků (ibuprofen, indomethacin, diklofenak), které potlačují produkci prostaglandinů.

A samozřejmě nepostradatelnými léky pro PMS jsou kombinované perorální antikoncepce z monofázické skupiny (jess, logest, zhanin), které potlačují produkci vlastních hormonů, čímž vyrovnávají projevy komplexu patologických symptomů.

Průběh léčby syndromu předmenstruačního napětí je v průměru 3–6 měsíců.

Příčiny deprese před menstruací

Je těžké vysvětlit, proč ženy zažívají změny, ke kterým dochází u PMS. Příčiny deprese před menstruací jsou různé:

 • Změny hormonálních hladin, když hladiny estrogenu prudce poklesnou ve 21-28 menstruačních cyklech. Tato skutečnost je však popírána, protože užívání léků ke zvýšení hladiny estrogenu nepomáhá..
 • Nesprávná výživa, kdy ženské tělo nedostává potřebné množství vitamínů, minerálů, stopových prvků atd..
 • Emoční sezónní poruchy.
 • Stres.
 • Dysfunkce štítné žlázy, zhoršená během PMS.
 • Nemoci těla, které jsou vyčerpávající emocionálně i fyzicky.

Uvažované důvody však ne vždy pomohou zlepšit stav, i když je osoba eliminuje. Jaký mohl být důvod?

Ve větší míře se deprese před menstruací připisuje vlastnostem vyššího nervového systému, když je žena náchylná k tomuto stavu. Na genetické úrovni se na ni přenášejí sklony, zvláště pokud její matka měla před menstruací také změny nálad.

Je třeba vzít v úvahu povahu a temperament samotné ženy. V období před menstruací se jeho vlastnosti zhoršují. Pokud je agresivní, pak se během PMS její agresivita výrazně zvyšuje.

Ne všechny ženy však mají sklon k nevhodnému chování. Někteří mohou být zranitelní, kňučení a slabí, ale nedělají ukvapené činy. Jaký je důvod? S největší pravděpodobností mluvíme o zvláštnostech vzdělávání a seberozvoje. Pokud je žena zdrženlivá a nadále si udržuje klid během období PMS, pokusí se navzdory svým vnitřním impulzům a touhám dělat méně negativních akcí. To lze nazvat sebekázeň, která je živena.

Proč neustále brečím?

Plačlivost před menstruací je pravděpodobně spojena s hormonálními výkyvy, ke kterým dochází ve druhé polovině menstruačního cyklu. Ovulace nastává přibližně uprostřed cyklu. Během této doby vaše tělo uvolní vajíčko, což způsobí pokles hladiny estrogenu a progesteronu. Změny hladin hormonů ovlivňují množství serotoninu. Je to neurotransmiter, který pomáhá regulovat náladu, spánkový cyklus a chuť k jídlu.

Deprese PMS by měla sama odeznívat, protože hladiny estrogenu a progesteronu opět stoupají. K tomu obvykle dochází několik dní po skončení menstruace..

Příznaky deprese před menstruací

Lidé obvykle snadno zjistí příznaky deprese před menstruací. obtíž však spočívá ve skutečnosti, že žena může neustále vykazovat určité znaky, což je rysem její postavy, nebo může být jednoduše náchylná k depresím, které nelze vždy spojovat s PMS.

Příznaky PMS jsou:

 1. Výbuchy agrese a hněvu.
 2. Pocit, že všechno padá z rukou.
 3. Ospalost nebo nespavost.
 4. Bolesti hlavy.
 5. Změny nálady a melancholie.
 6. Úzkost, zášť, slzavost.
 7. Nerozhodnost, únava.
 8. Zvýšené vnímání hluku.
 9. Náchylnost ke zranění.
 10. Konflikt, podrážděnost.
 11. Slabost, roztržitost, nervové napětí.
 12. Nepozornost, špatná reakce.
 13. Zmatek myšlenek, zapomnění.
 14. Zvýšená chuť k jídlu, touha konzumovat více sladkých, slaných a škrobových jídel.
 15. Pocit ohromen.

Zvenku si ostatní mohou všimnout změn, které se u ženy objeví, ale samotná dáma si toho nemusí všimnout. Všechno to začíná podrážděností a poruchami spánku. Chuť k jídlu se často zvyšuje. Brzy nastane mentální a motorická retardace. Deprese může být poznamenána tím, že žena je oplocena od svých obvyklých kontaktů, izoluje se a ignoruje emočně pozitivní zájmy..

To může být doprovázeno různými poruchami ve formě bolesti v mléčných žlázách, svalech, kloubech. V dolní části břicha mohou být také různé bolesti. To vše negativně ovlivňuje její náladu..

Diagnostika premenstruačního syndromu

Doporučuje se diferenciální diagnostika syndromu předmenstruačního napětí. Tento stav by měl být odlišen od následujících onemocnění:

 • duševní patologie (schizofrenie, endogenní deprese a další);
 • chronické onemocnění ledvin;
 • migréna menstruační a klasická;
 • mozkové formace;
 • zánět membrán míchy;
 • mastopatie;
 • adenomy hypofýzy;
 • arteriální hypertenze;
 • patologie štítné žlázy.

U všech těchto onemocnění si pacientka stěžuje bez ohledu na fázi menstruačního cyklu, zatímco u PMS se příznaky objevují v předvečer menstruace.

Kromě toho jsou samozřejmě projevy PMS v mnoha ohledech podobné známkám časného těhotenství. V takovém případě je snadné vyřešit pochybnosti nezávislým provedením domácího těhotenského testu nebo darováním krve pro hCG.

Diagnóza syndromu předmenstruačního napětí má určité obtíže: ne všechny ženy se se svými stížnostmi obracejí na gynekologa, většina je léčena neurologem nebo terapeutem.

Při kontaktu na schůzku musí lékař pečlivě shromáždit anamnézu a prostudovat stížnosti a během rozhovoru navázat spojení mezi uvedenými příznaky s koncem druhé fáze cyklu a potvrdit jejich cyklickou povahu. Stejně důležité je zajistit, aby pacient neměl duševní chorobu.

Poté je žena požádána, aby si z následujícího seznamu označila znamení, která má:

 • emoční nestabilita (nepřiměřený pláč, náhlé změny nálady, podrážděnost);
 • sklon k agresi nebo depresi;
 • pocit úzkosti, strach ze smrti, napětí;
 • snížená nálada, zoufalství, melancholie;
 • ztráta zájmu o její obvyklý životní styl;
 • zvýšená únava, slabost;
 • nemožnost koncentrace;
 • zvýšená nebo snížená chuť k jídlu, bulimie;
 • poruchy spánku;
 • pocit překrvení, citlivost prsou, stejně jako otoky, bolesti hlavy, patologické přibývání na váze, bolesti svalů nebo kloubů.

Diagnóza „PMS“ je stanovena, pokud odborník určí, že pacient má pět příznaků, přičemž je povinně přítomný jeden z prvních čtyř uvedených.

Ve druhé fázi cyklu je povinný krevní test na prolaktin, estradiol a progesteron, na základě získaných výsledků se stanoví očekávaná forma PMS. Edematózní forma je tedy charakterizována snížením hladiny progesteronu. A neuropsychické, cefalgické a krizové formy se vyznačují zvýšeným obsahem prolaktinu.

Další vyšetření se liší v závislosti na formě PMS.

Neuropsychic

 • vyšetření neurologem a psychiatrem;
 • Rentgen lebky;
 • elektroencefalografie (detekce funkčních poruch v limbických strukturách mozku).

Edematózní

 • dodávka LHC;
 • studium funkce vylučování ledvin a měření výdeje moči (vylučovaná tekutina je o 500-600 ml nižší než spotřebovaná);
 • mamografie a ultrazvuk mléčných žláz v první fázi cyklu za účelem odlišení mastopatie od mastodynie (citlivost prsů).

Krizovaya

 • Ultrazvuk nadledvin (k vyloučení nádoru);
 • provádění testů na katecholaminy (krev a moč);
 • vyšetření očním lékařem (fundus a zorné pole);
 • RTG lebky (známky zvýšeného intrakraniálního tlaku);
 • MRI mozku (kromě nádoru).

Je také nutné konzultovat terapeuta a vést deník krevního tlaku (kromě hypertenze).

Cefalgické

 • elektroencefalografie, která odhaluje rozptýlené změny v elektrické aktivitě mozku (typ desynchronizace rytmu kůry);
 • CT mozku;
 • vyšetření očním lékařem (fundus);
 • RTG lebky a krční páteře.

U všech forem PMS je nutná konzultace psychoterapeuta, endokrinologa a neurologa.

Jak se vyhnout depresi před menstruací?

Nedoporučuje se ignorovat váš vlastní „nefunkční“ stav. Samozřejmě to může projít na začátku menstruace, ale s každým měsícem se příznaky mohou zesílit a prodloužit. Lékaři doporučují kontaktovat je, pokud žena učiní různé nezávislé pokusy vyhnout se depresi před menstruací a neuspěje.

Lékaři budou vyšetřovat fyziologické příčiny PMS. Zde lze předepsat hormonální léky, léky proti bolesti, sedativa. Lékaři také doporučují vyvážit stravu:

 1. Vylučte slaná jídla.
 2. Pijte diuretika.
 3. Zahrňte potraviny bohaté na vitamín B6 a draslík: sušené meruňky, mléčné výrobky, ryby, vejce, luštěniny, rozinky, hrozny, brokolice, otruby, jablka, banány, kakao, čokoláda atd..
 4. Spotřeba vitamínů A, B6, E, vápníku a hořčíku, která zabraňuje hromadění estrogenu a podporuje jeho metabolismus.

Pokud jde o léky, jsou předepisovány individuálně. Závisí to na fyzickém zdraví ženy i na jejím psycho-emocionálním stavu..

Jako léčba mohou sloužit následující metody:

 1. Léky:
 • Diuretické léky.
 • Progesteronové hormony a progestiny.
 • Sedativa a antidepresiva.
 • Venotonické léky.
 • Antikoncepční hormonální léky.
 • Léky ke zlepšení krevního oběhu v mozku.
 • Vitamíny B, C, A.
 • Minerály vápník, zinek, hořčík B6, železo.
 1. Fyzioterapie:
 • Bodové a klasické masáže.
 • Akupunktura.
 • Reflexologie.
 • Homeopatické léky: Remens, Mastodinon.
 1. Fytoterapie:
 • Pelyněk.
 • Černá cohosh.
 • Bearberry.
 • Chmelové hlávky.
 • Bylina motherwort.
 • Melissa.
 • Oregano.
 • Máta.
 • Pivoňka kořeny.
 1. Uklidňující koupele.

Sport má pozitivní účinek. Před menstruací by však měli být méně stresováni. Snahy o snížení, ale je lepší se nevzdávat sportu. Těžkou fyzickou aktivitu lze nahradit obdobím PMS joggingem, rychlými kroky, plaváním, dechovými cvičeními a jinými lehkými sporty.

Populární jsou techniky vyhazování emocí: rozbíjení nádobí, polštářů, hrušek s nalepenými fotografiemi nepřátel atd. Pokud má žena pocit, že se v ní nahromadilo mnoho emocí, měla by být vyhozena. Je-li nutné něco rozbít nebo rozbít, je lepší to udělat. Nejdůležitější je dosáhnout emoční relaxace.

Dalším správným řešením problému bude komunikace s přáteli. Žena cítí emoční uspokojení a uvolnění, pokud dokáže mluvit, zůstat slyšena a mít se příjemně a příjemně. Muži nejsou vždy nakloněni pochopit ženskou psychologii, takže přítelkyně, se kterými si můžete upřímně promluvit, zůstat sami sebou a příjemně se bavit, se stanou nejlepšími „psychology“ pro toto období.

Ženy v období PMS se často obávají psychologických problémů, když se nerozvíjejí milostné vztahy, ne všechno v práci probíhá hladce a někteří lidé z vnitřního kruhu mají obavy. Chtěl bych mluvit, říct, plakat! Oslovte přítele, který vám může poskytnout tuto emocionální podporu..

Někdy prostě chcete být ženou, jejíž emocionální výbuchy a emoce ostatní neděsí. To mohou pochopit pouze ženy, které samy mohou zažít nepřiměřené výbuchy pocitů. Pokud jsou v okolí takové přítelkyně, měli byste se s nimi spojit. Není nutné s nimi mluvit, stačí jen jít pěšky nebo nakupovat, abyste se potěšili..

Ženě se také doporučuje více odpočívat, relaxovat a hýčkat se. Pomohou zde masáže, plavecké aktivity, jóga, poslech příjemné hudby atd..

Jak si v tomto obtížném období pomoci?

Jak se tedy vypořádat s depresí PMS, tedy se skutečností, že duševní porucha není?

 1. Nenechávej si nic pro sebe. Pokud jste naštvaní, můžete porazit polštář, rozbít zbytečný talíř nebo jít do lesa a křičet. Neberte ostatním zlo. Odtrhněte se od něčeho, co vám neublíží.
 2. Nebojujte s nutkáním plakat nebo si jen stěžujte na život. Prostě to udělejte úplně. Pokud pláčete, pak tak, abyste plakali všechny slzy, a pokud si na něco stěžujete, přiveďte to až k absurditě, dokud to nebude vtipné.
 3. Cvičení hodně pomáhá. Není třeba je opouštět, ale zatížení by mělo být sníženo.
 4. Více chodit.
 5. V takové dny mnoho lidí ztrácí schopnost soustředit se na něco. S tím není třeba bojovat. S vědomím této funkce se však snažte neřídit vozidla ani neprovádět žádnou nebezpečnou práci..
 6. Následující rada nepomůže každému, někteří to jednoduše neudělají. Poskytnuto pouze těm, kterým se tento nápad líbí. Druh meditace. Musíte si odpočinout, posadit se do jakékoli pohodlné polohy a začít dělat pohyby rukama, které vaše ruce „chtějí“ dělat samy. Nejprve si můžete pomoci a trochu mentálně šťouchnout do pravé ruky. Potom jemně uvolněte ruce od ovládání mysli. Nechte je pohybovat se, jak chtějí. Pohyby mohou být plynulé nebo náhlé. Nezasahujte do tohoto procesu. Asi 20 minut této meditace uvolní nahromaděné emoce..
 7. Od nevrlosti a touhy po skandálech tato metoda pomáhá dobře. Jakmile cítíte, že se nemůžete ovládat, zkuste odejít do důchodu. Posaďte se nebo lehněte na záda a začněte kroutit očima ve směru hodinových ručiček. Pohyby by měly být co nejúplnější. Pokud na to nejste zvyklí, unavíte se dostatečně rychle. Jakmile se objeví známky únavy, zastavte, odpočiňte si a znovu pokračujte v cvičení. Je to také užitečné pro vidění, ale hlavním úkolem je vytvořit podmínky, které umožní hlavě co nejvíce se uvolnit. Na konci cvičení zůstaňte v klidu po dobu alespoň 10 minut.


Abychom se zbavili deprese, doporučuje se více chodit, cvičit

Nedělejte si starosti s depresí před menstruací. PMS u všech žen je doprovázena různými poruchami nálady. Hlavní věc je následující - pokud se symptomatologie zesiluje a trvá, pak neignorujte a nezapojte se do léčby, odstranění stavu. Výsledek bude určitě pozitivní.

Před menstruací je ženské tělo přestavěno na hormonální úrovni. Přirozeně to nemůže projít bez změny nálady nebo zhoršení emocionality. Pokud blízký muž nerozumí vašemu stavu, pak bude přítel schopen po tuto dobu podporovat, bude působit jako psycholog. Toto je jedno z nejlepších řešení problému..

Důsledky a předpověď

PMS, na jehož léčbě se žena nepodílela, hrozí v budoucnu závažným průběhem menopauzy. Prognóza předmenstruačního onemocnění je příznivá.

Fórum kouzelníků> Zázraky na sítu> Ambulance> Jak se zbavit PMS

Jak se zbavit PMS

Dobrý den milí čarodějové!

Pomozte se magicky zbavit PMS.

Znovu na mě zaútočil, takže mi na mysl nic magického nevzniklo. Rozčílit se.

V tuto chvíli jsem brutálně agresivní.

Chyby u žen s PMS, které zvyšují podrážděnost

V předvečer menstruačního cyklu je celé ženské tělo uvolněné a může být podpořeno potravinami s vysokým obsahem kalorií. Mnoho lidí si to myslí. To je samozřejmě mylná představa. Je nepřijatelné litovat sami sebe, a ještě více se chopit své špatné nálady, protože se začnou objevovat nové problémy se vzhledem a tělesnou hmotností. Pokud chcete na všechno zapomenout a vrhnout se do světa příjemné chuti, musíte pochopit, že kalorické jídlo nepomůže uspokojit všechny potřeby vitamínů a minerálů, ale přinese jen problémy. Pouze vyvážená strava zajistí správné fungování metabolismu.

Aktualizace Gulnara Cleveland Aktualizováno 15. ledna 2019 FAQ 3 Komentáře Vaginální výtok někdy znepokojuje některé dívky a ženy. Tato situace má jinou etiologii.