Vitaminoterapie, testováno na mně! Vitamíny při plánování.

Každý z nás přemýšlel, jaké vitamíny pít při plánování těhotenství. V prodeji je spousta všech druhů komplexů vitamínů. Řeknu vám své zkušenosti.

Vitamíny potřebuje každý a každý, jak říká můj bratr-doktor, musíte je pít každý den, alespoň po celý život, protože nejíme tolik vitamínů, kolik musíme denně dostat. Pila jsem jak vitamíny pro těhotné ženy (Femibion ​​1, Elevit), tak jednoduché, jako je Complivit Complex (moje oblíbené jsou poměr ceny a výsledku). Pak nastalo období, kdy jsem pil pouze kyselinu listovou a vitamin E - celý cyklus. Obecně platí, že z komplexů je vitalita v těle lepší, není ospalost atd..

Obecně jsem zatím nikoho nepřekvapil. Takže když jsem znovu změnil G a zeptal se na její názor na to, jaké vitamíny pít, řekla, že je lepší užívat vitamíny samostatně a ve dnech cyklu:

Fáze 1 (před ovulací)

IM injekce vitamíny B1 / B6 - alternativní

Kyselina listová - 1 tuna třikrát denně

Fáze 2 (po ovulaci)

Vitamin E 400 denně

Vitamin C 1,25 g denně

Co chci říct, s tímto příjmem vitamínů se můj cyklus vrátil k normálu, obvykle se zpožďoval, zřídka, když den za dnem... a tady je to jasně 34-35 dní, ovulace byla zachycena na 17 dts. (Ultrazvuk). Ultrazvuk je vynikající. Když jsem se rozhodl si dát pauzu po dobu 2-3 měsíců (Injekce jsou bolestivé), cyklus začal znovu skákat, moje endometrium se odborníkům na ultrazvuk přestalo líbit. Takže jsem se rozhodl pokračovat a nepřestat. Bojujte za vítězství! Nechci říci, že se jedná o všelék, ale myslím, že to stojí za vyzkoušení.

Pokud někdo jiný může něco přidat, budu s radostí poslouchat)

_____________
O několik měsíců později přidám recenzi:

Při této vitamínové terapii mi kočka předepsala Kuzmitskaya, moc jsem jí věřil, také dělala ultrazvuk a vždy viděla folikuly, ovulaci... ale NIKDY jí nedala výsledky ultrazvuku do rukou... Vše řečeno. Několikrát jsem šel k dalším uzistům a bylo tam všechno, co mě uklidnilo. Ale pak se znovu objevila porucha - ne Oh, a porucha v cyklu byla taková, jaká byla a zůstala - není pravidelná, obecně jsem si myslel, že to byla norma... donedávna.

Po změně gynekologa mi předepsala ČASOVÝ FAKTOR pro regulaci mého cyklu, o kterém dívky psaly v komentářích, princip je stejný... vitamíny v den cyklu (ale nejde o injekce, což mě velmi těší), takže se pokusím, doufám pomůže.

VITAMINOVÁ TERAPIE VE FÁZI CYKLU: JAK VITAMINY UŽÍVAT V CYKLECH

Někdy gynekologové doporučují léčit drobné menstruační nepravidelnosti (zejména u dospívajících dívek a dívek) pomocí vitamínové terapie. Některé vitamíny a minerály ve velkých dávkách užívané v průběhu cyklu mohou způsobit menstruaci, ovlivnit produkci hormonů a snížit bolest při dysmenorei..

Vitamíny jsou nejlepší pro zlepšení menstruace, pokud je cyklus mimo provoz z následujících důvodů:

 • hypovitaminóza, vyčerpání těla,
 • nadměrná fyzická aktivita,
 • obezita, nezdravá strava,
 • stres,
 • špatné návyky.

U závažných poruch se cyklická vitaminová terapie obvykle používá jako doplněk v kombinaci s jinými způsoby léčby. Poruchy cyklu lze také léčit pomocí hormonů a perorálních kontraceptiv. Pokud se však užívají po dlouhou dobu, způsobují nedostatek mikroživin a vitamínů..

VITAMINY DNE CYKLU

Klasický standardní léčebný režim pro menstruační nepravidelnosti zahrnuje užívání vitamínů C, E a skupiny B. Někdy navíc lékaři předepisují kyselinu lipoovou a některé stopové prvky.

Cyklická vitaminová terapie pro menstruační nepravidelnosti: schéma

Každý gynekolog vypracuje léčebný režim individuálně na základě problémů, příznaků a analýz ženy. Například vitamíny C, E a kyselina listová navzájem posilují pozitivní účinky a pomáhají bojovat s nízkým estradiolem ve druhé fázi cyklu. Jejich dávkování se může lišit v závislosti na konkrétní příčině poruchy..

Příklad režimu cyklické vitaminové terapie předepsaného gynekologem

I FÁZE (první polovina cyklu nebo prvních 14 dnů od začátku menstruace ve 28 dnech m. C.)

 • Kyselina listová - 1 tableta 3x denně
 • Kyselina glutamová - 1 tab. / 3 r. denně
 • Kyselina lipoová - 1 tab. / 3 r. ve dne
 • Vitamin E - 1 kapsle
 • Vitamin B1

II FÁZE (druhá polovina cyklu; může trvat 14 dní, více či méně, pokud je m. C. nepravidelný)

 • Vitamin C (kyselina askorbová) - 300 mg třikrát denně
 • Vitamin E - 2 čepice. ve dne
 • Vitamin B6

Taková vitaminová terapie zpravidla trvá nejméně 2–3 měsíce. (Jako alternativu k jednotlivým pilulkám může lékař předepsat komplex „Cyclovita“.) Pokud poruchy po ukončení kurzu přetrvávají a stále trápí ženu, což snižuje kvalitu života, je předepsána další léčba, obvykle hormonální.

JEDNOTLIVÉ VITAMINY PRO REGULACI MĚSTSKÉHO CYKLU

Vitamíny z následujícího seznamu lze užívat samostatně nebo v kombinaci.

 1. Vitamin C a vaše menstruace

Bylo prokázáno, že kyselina askorbová zvyšuje průtok krve a mikrocirkulaci, což je zvláště důležité u žen, které kouří a jsou obézní. Velké dávky vitaminu C jsou považovány za bezpečné (až do 1 500 mg denně, pokud není intolerance) a mohou stimulovat menstruaci. Také vit. Přirozeně zvyšuje hladinu estrogenu. Je obzvláště užitečné kombinovat jej s vitaminem E a užívání kyseliny askorbové se železem zvyšuje jeho absorpci, což je důležité pro silné krvácení..

 1. Vitamin E ve druhé fázi cyklu a dysmenorea

Vitamin E je obzvláště prospěšný pro primární dysmenoreu (bolest během menstruace). Studie prokázaly, že jeho použití v dávce 400-500 IU dva dny před a tři dny po nástupu menstruace (pouze 5 dní po požití) pomáhá snížit intenzitu bolesti pánve a dokonce snížit ztrátu krve. Průběh užívání vitaminu E by měl trvat 2-4 měsíce.

Vitamin E může také potenciálně snižovat hormon prolaktin, jehož nadměrné množství může vést k poruchám cyklu, bolesti na hrudi, neplodnosti.

 1. Vitamín D

Vitamin D není vždy zahrnut do režimu vitamínové terapie pro menstruační nepravidelnosti. Je to však velmi důležité a prospěšné pro ženy, protože pomáhá snižovat hmotnost obezity a zlepšovat citlivost na inzulín. Inzulínová rezistence je jednou z hlavních příčin PCOS a poruch cyklu. Doplňky a dávkování vitaminu D musí být předepsány lékařem.

 1. Kyselina listová

Přestože jasná souvislost mezi kyselinou listovou a pravidelností cyklu, doba a intenzita menstruačního krvácení nebyla stanovena, je vitamin B9 obsažen téměř ve všech režimech vitamínové terapie. Je předepsán před počátkem, aby se zabránilo vzniku vrozených vad ve vyvíjejícím se embyru, 400 mcg jako přísada kromě zdrojů potravy kyseliny listové. Nedostatek kyseliny listové je obzvláště častý u alkoholismu a anémie.

Spolu s kyselinou listovou může být myo-inositol také přidán do režimu vitamínové terapie. Tato látka podobná vitaminu nemá žádné závažné vedlejší účinky a v případě poruch cyklu ji lze užívat v dávce až 4 gramy. Hlavní výhody inositolu spočívají v léčbě polycystických onemocnění, zvýšení plodnosti a citlivosti na inzulín, snížení hladiny glukózy a inzulínu a snížení hmotnosti a symptomů PMS. Snižuje také hladinu testosteronu a akné, zejména pokud je způsobena vysokým obsahem inzulínu..

Doplněk stravy Ecomir Estrovel Time Factor - recenze

Ženský doplněk stravy pro „cyklickou vitaminovou terapii“. Proč cyklus při jeho jmenování zabloudil? Podrobnosti o složení, moje zkušenost s užíváním tobolek Time Factor po dobu 4 měsíců

Když mi bylo 20, můj cyklus nebyl příliš stabilní a dokonce mi byla špatně diagnostikována PCOS. Později jsem si uvědomil, že veškerá nestabilita byla způsobena nízkou hmotností, stresem, nedostatkem spánku a nepotřeboval jsem žádnou léčbu. V té době jsem se však rozhodl navštívit lékaře a byla mi předepsána cyklická vitaminová terapie - užívání vitamínů C, E a kyseliny listové ve fázích cyklu. Mimochodem, ani tehdy jsem nezaznamenal žádný rozdíl v užívání těchto vitamínů..

V roce 2017 jsem byl v nemocnici na operaci laparoskopie + hysteroskopie, po které mi chirurg předepsal hormonální terapii (Femoston 2/10) pro lepší hojení děložní dutiny po operaci. Syntetické hormony toleruji extrémně špatně - první měsíc přijetí skončil předčasnými velmi těžkými obdobími. S hrůzou jsem běžel ke gynekologovi a ona mi zrušila hormony a řekla: „Pijte Time Factor lépe. Obsahuje látky, na které vaše vlastní hormony„ sedí “a všechno se dokonale zahojí.“ Co to znamená „posaďte si vlastní hormony“, nerozuměl jsem. Ale šel jsem do lékárny a koupil Time Factor.

O PŘÍPRAVĚ

Thais Factor je ve skutečnosti doplněk stravy pro stejnou cyklickou vitaminovou terapii v gynekologii, jejímž účelem je udržovat cyklus, snižovat příznaky PMS a zmírňovat období..

Z nějakého důvodu jsou kapsle různých barev kombinovány do jednotlivých blistrů - jaký to má smysl? Vypil béžové a nevyhazujte blistr, protože ještě zbývají růžové? Je to pro mě tak nepohodlné.

Růžové tobolky, jak si mnoho lidí všimne, velmi nepříjemně voní. Ale já jsem jeden z těch lidí, kteří mohou pít i tekutý rybí olej s vůní ryb, takže tobolky s vůní pro mě nejsou nic, můžete tolerovat.

Faktor času a nákladů - Podařilo se mi najít 444 rublů. v internetové lékárně a obecně v mnoha lékárnách je cena mnohem vyšší a dosahuje 600 rublů.

Pokyn časového faktoru podrobně vypráví o fázích cyklu, jak užívat tobolky, pokud je cyklus kratší nebo delší než standard, a také o každé složce obsažené v přípravku.

VÍCE O SLOŽENÍ ČASOVÝCH FAKTORŮ

Přestože jsou všechny údaje uvedeny v pokynech, jejichž fotografie jsem připojil, chtěl bych se podrobněji zabývat kompozicí, protože mít o něm co říct.

Béžové kapsle - pro první fázi cyklu

Dovolte mi připomenout, že první fází cyklu je menstruace a zrání vajíčka před ovulací. Během této fáze fungují estrogeny v těle - na jejich vrcholu dochází k ovulaci. V uvozovkách připojuji text z pokynů, po kterém vyjádřím svůj názor.

Zabraňuje zničení progesteronu. Užívání vitaminu E pomáhá eliminovat příznaky vaginální suchosti, zlepšuje stav pokožky, nehtů, vlasů.

Vitamin E je zahrnut ve všech režimech cyklické vitaminové terapie. Ale o jakém zničení progesteronu mluvíme? Progesteron je hormon druhé fáze cyklu, produkuje se po ovulaci, a proto je třeba zabránit jeho destrukci. Gynekologové předepisují vitamin E buď na celý cyklus, nebo až na druhou fázi, protože v první, podle některých názorů, může blokovat ovulaci. V časovém faktoru je vitamin E obsažen pouze v kapslích pro první fázi cyklu - proč.

Podporuje normalizaci vaskulární propustnosti a posiluje cévní stěnu. Spolu s vitaminem C předchází zničení kyseliny hyaluronové.

Toto je složka ze známého léku Ascorutin. Je to zvláštní, naznačuje to jeho společnou práci s vitaminem C, ale v tobolkách pro první fázi cyklu není žádný vitamin C. Proč o tom psát v pokynech? Obecně rutin posiluje cévní stěnu, a proto zabraňuje těžkým obdobím. V mém případě však byly mé menstruace velmi hojné, což si spojuji s operací (hysteroskopie), a Time Factor nijak nesnížil početnost.

Jedná se o nepostradatelný stopový prvek, který hraje důležitou roli ve fungování buněk, jeho hlavní rolí je účast na syntéze hemoglobinu, která je nezbytná v procesu tkáňového dýchání. U žen v plodném věku se zvyšuje potřeba železa. Suplementace železa kompenzuje nedostatek železa během menstruace.

U železa je vše jasné a podle mého názoru správné. Forma, ve které se toto železo nachází (která ovlivňuje jeho absorpci), však není uvedena. A také není naznačeno, že železo je špatně absorbováno v přítomnosti vápníku, takže pokud budete jíst kaši s mlékem na snídani a pak si vezměte Time Factor. Vyvodit závěry. Když jsem užíval Time Factor, daroval jsem feritin, byl nízký - to je nepřímý znak nedostatku železa. Takže si nejsem jistý, jestli jsem to pochopil.

Stala se tradiční součástí „cyklické vitaminové terapie“, která se používá k normalizaci menstruačního cyklu a zlepšuje vstřebávání železa. Podílí se na metabolických procesech a aktivuje hormonálně produkující funkci vaječníků, je zodpovědný za tvorbu krevních buněk. Užívání kyseliny listové při přípravě na početí a během těhotenství snižuje riziko předčasného ukončení těhotenství, krvácení, vzniku defektů neurální trubice u novorozenců.

I zde je vše v pořádku. Pouze ženy plánující těhotenství by měly užívat kyselinu listovou po celý cyklus, a to nejen v první fázi a v časovém faktoru je kyselina listová obsažena pouze v béžových tobolkách.

Je tradiční složkou „cyklické vitamínové terapie“, nasycuje buňky kyslíkem, aktivuje krevní oběh a redoxní procesy, podporuje neutralizaci a vylučování amoniaku z těla, zvyšuje odolnost těla vůči hypoxii. Normalizuje funkční stav nervového a endokrinního systému, má pozitivní vliv na normalizaci menstruačního cyklu jako celku.

I zde je vše v pořádku, ale nerozumím tomu, proč je kyselina glutamová v Time Factor obsažena ve směšné dávce - 680 mg, pouze 5% denní hodnoty (uvedené v pokynech). Zvýšit spotřebu pouze o 5%? Směje se výrobce? V běžných doplňcích stravy (například s iHerb) je jeho dávka 5000 mg.

Extrakt z kořene zázvoru (standardizovaný pro gingeroly)

Má protizánětlivý, imunomodulační a antispazmodický účinek. Potlačuje bolestivé kontrakce svalů dělohy a je vynikajícím lékem na nevolnost během bolestivých období..

O této složce nevím nic víc. Moje menstruace je bezbolestná, bez nevolnosti, takže nemohu posoudit účinek.

Růžové tobolky - pro druhou fázi cyklu

Toto je poovulační fáze, kterou podporuje hormon progesteron..

Podílí se na syntéze steroidních hormonů, zlepšuje citlivost endometriálních tkání na progesteron

Zde je vše v pořádku, vitamin C je skutečně předepsán ve druhé fázi cyklu, aby jej podpořil, nicméně dávka může být vyšší (zde pouze 120 mg).

Je to "antistresový" stopový prvek, má normalizační účinek na stav nervového systému. Pomáhá zlepšit koncentraci a paměť. Hořčík má spazmolytický účinek, včetně svalů dělohy, střev a dokonce i kosterních svalů, proto je obzvláště nezbytný pro ženy trpící PMS, bolestivé bolesti během menstruace, zvýšená podrážděnost nebo dokonce deprese.

I zde je vše víceméně, pouze deprese není léčena hořčíkem. Opět velmi nízká dávka 60 mg (15% DV). Kromě toho mohu říci, že hořčík ovlivňuje hladinu progesteronu ve směru jeho zvyšování, což je v této fázi cyklu dobré..

Podílí se na udržování normální hormonální hladiny. Snižuje pocení a předmenstruační zánětlivé kožní vyrážky, snižuje psychosomatické poruchy, zlepšuje citlivost tkání na endogenní progesteron, protože je nedílnou součástí progesteronových receptorů.

Zinek opravdu snižuje kožní vyrážky a tento účinek jsem si všiml sám na sobě. Je to antiandrogen a snižuje některé mužské hormony (například DHT, které mám zvýšené a které způsobuje kožní vyrážky a vypadávání vlasů).

Vyskytuje se ve vysokých koncentracích v brukvovité zelenině (brokolice, květák, růžičková kapusta a zelí). Podporuje normalizaci metabolismu estrogenu, blokuje patologické proliferační cesty (hyperplastické procesy v endometriu, děložní myomy, endometrióza). Pomáhá normalizovat hormonální hladiny a snižovat riziko nádorů.

Chtěl bych také dodat, že mammologové předepisují indol pro mastopatii, tk. toto je také proces v důsledku účinku estrogenu na tělo. Takže všichni jíme brokolici - zdravou :)

Výtažek z ovoce Holy Vitex (standardizovaný aucubin)

Způsobuje pokles produkce prolaktinu, zmírňuje bolest v PMS. Normalizace hladin prolaktinu obnovuje rytmus produkce a poměr gonadotropních hormonů, což kompenzuje odchylku luteální fáze menstruačního cyklu.

Vitex sacred je složka obsažená v tak známých přípravcích, jako jsou cyklodinon a mastodinon. Podle mě se jeho účinek odráží v úplné ztrátě pocitů překrvení prsou ve druhé fázi cyklu. Můj prolaktin je normální, ale nad střední hodnotou. Vitex to na mě nesnižuje. U některých se při užívání přípravku Vitex zvyšuje progesteron - nemám.

MOJE OČEKÁVÁNÍ OD ČASOVÉHO FAKTORU

Teorie teoreticky, ale co v praxi, co očekávat od Time Factor?

S ovulací mám pravidelný cyklus. Délka cyklu se ale mírně pohybuje od 28 do 35 dnů. Ovulace je pozdě, délka druhé fáze cyklu je 12 dní (to je přijatelná hodnota, ale chtěl bych 14 dní, jako v klasice). Estradiol na začátku první fáze je pro mě nízký, očividně proto mám pozdní ovulaci.

Jak Time Factor pomůže vyléčit děložní dutinu po operaci, jsem nevěděl. Ale myslela jsem si, že možná udělá můj cyklus klasickým - 28 dní, ovulace 14. den, druhá fáze 14 dní.

REALITA

Délka prvního cyklu podle časového faktoru: 32 dní. Moje norma. Pozdní ovulace, moje obvyklá druhá fáze cyklu.

Délka druhého cyklu na časový faktor: 32 dní. Také norma, žádné změny.

Délka třetího cyklu na časový faktor: 28 dní! Wow. A to bylo v zimě. To je úspěch, pomyslel jsem si. v zimě jsou mé cykly obvykle delší než 28 dní. A rozhodl jsem se pokračovat v užívání Time Factor další měsíc. Je pravda, že druhá fáze byla ještě 12 dní, tedy trochu krátká.

Délka čtvrtého cyklu na časový faktor: 42 dní. Neměl jsem to už 20 let! To je fiasko. Cervikální hlen, který obvykle trvá 5 dní před ovulací, trval déle než 2 týdny - to znamená, že folikuly byly zralé, ale nemohly prasknout. Co se mi tam stalo přesně - nevím, nešel jsem na ultrazvukové vyšetření. Buď nedošlo k ovulaci, nebo se to stalo již 29. den cyklu, kdy cervikální hlen konečně skončil. To je nesmysl. Na začátku tohoto cyklu jsem daroval hormony. Estradiol byl jako obvykle nízký, LH a FSH - normální, také jako obvykle. Nevím, jestli můžu z tak dlouhého zpoždění vinit Time Factor, ale faktem zůstává, že jsem neměl tak dlouhý cyklus déle než 15 let. A nevidím pro to žádný jiný důvod.

Zrušil jsem Time Factor a další cyklus byl pro mě normální, normální. S mojí obvyklou ovulací a druhou fází cyklu.

Období Time Factoru byla velmi bohatá, ale nebyla to jeho chyba, moje operace zde hrála spíše roli. Ale to nesnižuje hojnost. Hojnost se později sama snížila, vše se vrátilo do normálu.

Moje období jsou vždy bezbolestná, zůstala stejná na Time Factor.

Moje příznaky PMS jsou malé, nezměnily se..

5 měsíců po operaci ultrazvukové vyšetření ukázalo, že je vše v pořádku, ale myslím si, že by se stalo přesně to samé, aniž by byl použit Time Factor.

CELKOVÝ

Zvláštní doplněk stravy, který nemohu doporučit. Četl jsem, že předtím měl jiné složení a bylo to čtyřfázové (samostatné tobolky pro každý týden cyklu - nejprve pro menstruaci, pak pro přípravu na ovulaci, pak pro první polovinu druhé fáze a pak pro přípravu na menstruaci). Možná mu tehdy bylo lépe.

Nyní existuje dvoufázová kompozice s ostěním, o kterých jsem psal. A v mém případě došlo k zcela nepochopitelné poruše smyčky.

Dávám tři a nedoporučuji kupovat. I když věřím, že může někomu pomoci.

Stimulace vitamíny. Cyklická vitaminová terapie

Doporučené příspěvky

Připojte se k našim diskusím!

Chcete-li přidat komentář, musíte být uživatelem.

Vytvořit účet

Zaregistrujte se a získejte účet. Je to jednoduché!

Vejít do

Již zaregistrované? Přihlaste se zde.

Aktuálně sledujete 0 uživatelů

Na této stránce nejsou žádní uživatelé..

Populární témata

Autor: Tarakashka
Vytvořeno před 14 hodinami

Autor: diana2020
Vytvořeno před 15 hodinami

Autor: Odarka1
Vytvořeno před 11 hodinami

Autor: Bublik30
Vytvořeno před 16 hodinami

Autor: Nyusya913
Vytvořeno před 8 hodinami

Autor: PoMiDoRk @
Vytvořeno před 19 hodinami

Autor: Shunihka
Vytvořeno před 18 hodinami

Autor: * wika *
Vytvořeno před 13 hodinami

Recenze klinik

O webu

Rychlé odkazy

 • O webu
 • Naši autoři
 • Nápověda k webu
 • Reklamní

Oblíbené sekce

 • Fórum pro plánování těhotenství
 • Grafy bazální teploty
 • Knihovna reprodukčního zdraví
 • Recenze klinik o lékařech
 • Komunikace v klubech pro PDR

Materiály zveřejněné na našem webu slouží pro informační účely a jsou určeny pro vzdělávací účely. Nepoužívejte je prosím jako lékařskou pomoc. Stanovení diagnózy a volba léčebné metody zůstává výhradní výsadou vašeho ošetřujícího lékaře!

Vitaminová terapie fázemi cyklu

Když nedojde k těhotenství. Dívky, najednou jsem věnoval spoustu času studiu problému mé absence těhotenství. Při hledání informací jsem narazil na užitečné informace (toto je fórum, není čas je upravovat, takže ignorujte další informace). Možná mi někdo přijde vhod, protože to pro mě bylo užitečné :) I když jsou informace staré více než 9 let a medicína pokročila v mnoha aspektech, základy zůstaly stejné. Autor: Raduga 10.11.2006, 16:28 Nejprve bych chtěl vložit obrázek s obrázkem toho, jak dochází k početí. co pochází a kam jde. Pokračovat ve čtení →

Stimulace ovulace lidovými prostředky bude relevantní nejen pro ty, kteří plánují dvojčata, ale také pro všechny ženy, které chtějí počat dítě co nejdříve. Pokračovat ve čtení →

První metoda: vezmeme infuze a odvar z léčivých rostlin uvnitř šalvěje Tato rostlina si získala obrovskou popularitu mezi ženami díky obsahu velkého množství látek podobných estrogenu. Jak ale správně vzít šalvěj? Chcete-li připravit léčivý vývar, musíte si vzít 1 polévkovou lžíci. l. suchá bylina rostliny, nalijte ji sklenicí horké vody a nechte 15-20 minut. Bujón by měl být užíván do 10 dnů na čtvrtinu sklenice 4krát denně, počínaje 5-7 dny první fáze menstruačního cyklu. Průběh léčby je tři měsíce. Pro posílení. Pokračovat ve čtení →

Takže moji místní přátelé a já jsme strávili mnoho hodin na internetu, hledáním, trávením a sdílením informací o tom, jaké zvíře je PCOS a jak se ho zbavit, a co je nejdůležitější - otěhotnět! Nebyl jsem spokojen s přístupem, který většina lékařů uplatňuje u pacientů s PCOS, tj.: provádění přibližně stejných vyšetření (hormony, ultrazvuk pánevních orgánů, ultrazvuk štítné žlázy, v některých vzácných případech - MRI tureckého sedla), a pouze léčba každý to měl - jako „uhlíkovou kopii“ (GHA, laparoskopie, clostilbegit s. Číst dále →

Našel jsem zajímavý článek a myslím, že užitečný. Sám jsem měl poruchy cyklu a nemohl jsem přijít na to, proč a co s tím dělat. A článek je ve skutečnosti dobrý.Menstruační nepravidelnosti se mohou objevit v každém věku, ale bez ohledu na to se všechny ženy zajímají o otázku, jak obnovit menstruační cyklus. Příčin nepravidelností menstruace je mnoho a jsou různé. Může se jednat o vnitřní i vnější faktory, například o změnu klimatu a / nebo životního stylu. Jak. Pokračovat ve čtení →

Endometritida je zánětlivé onemocnění sliznice dělohy. Zánět sliznice dělohy nemůže ovlivnit pouze její svalovou vrstvu. V tomto případě je stanovena diagnóza metroendometritidy, kterou lze najít mnohem častěji na první stránce diagnostiky a z prognostického hlediska je pro pacienta mnohem horší. Abychom pochopili rozdíly a podobnosti těchto diagnóz, je nutné se trochu dotknout struktury dělohy. Děloha se skládá z: děložního čípku, těla dělohy a vejcovodů. V tématu, o kterém diskutujeme, je nejdůležitější vzít v úvahu strukturu těla dělohy. To. Pokračovat ve čtení →

Stimulace ovulace lidovými prostředky Přečtěte si více →

Premenstruační syndrom (PMS) je komplex patologických symptomů, který se vyskytuje v premenstruační dny a projevuje se neuropsychickými, vegetativní-vaskulárními a metabolicko-endokrinními poruchami. Příznaky PMS se objevují 2 až 10 dní před nástupem menstruace a vymizí v prvních dnech nebo bezprostředně po skončení menstruace. Výskyt PMS ve věku 19 - 29 let je 20%, 30-39 let - 47%, 40 - 49 let - 55%. PMS je častěji pozorována u žen s intelektuální prací ve městě, stejně jako u žen. Pokračovat ve čtení →

Moje příspěvky: O červeném štětci http://www.babyblog.ru/community/post/conception/1907947 O mých analýzách (ultrazvuk, hormony) a BM http://www.babyblog.ru/community/post/conception/1916025 O borovoy děloha a pocity http://www.babyblog.ru/community/post/conception/1913951 (jsem z ipadu, tlačítko pro vložení adresy je buggy, tak jak se dostanu k počítači, udělám to normálně, klikatelný odkaz) Přečíst více →

První metoda: vezmeme infuze a odvar z léčivých rostlin uvnitř šalvěje Tato rostlina si získala obrovskou popularitu mezi ženami díky obsahu velkého množství látek podobných estrogenu. Jak ale správně vzít šalvěj? Chcete-li připravit léčivý vývar, musíte si vzít 1 polévkovou lžíci. l. suchá bylina rostliny, nalijte ji sklenicí horké vody a nechte 15-20 minut. Bujón by měl být užíván do 10 dnů na čtvrtinu sklenice 4krát denně, počínaje 5-7 dny první fáze menstruačního cyklu. Průběh terapie je tři měsíce. Pro posílení. Pokračovat ve čtení →

Abychom přesně pochopili, jak vitamíny ovlivňují ženské tělo, je nutné znát vlastnosti jeho fungování. Hlavním rozdílem mezi ženským tělem v plodném věku a mužem je cyklické kolísání koncentrace pohlavních hormonů v krvi, které vede k rytmickým změnám ve funkci všech orgánů. Menstruační cyklus je časové období od prvního dne jednoho do prvního dne další menstruace (krvácení z genitálního traktu ženy). Trvání menstruačního cyklu se liší od ženy k ženě, ale v průměru se pohybuje od 21 do 35 dnů. Pokračovat ve čtení →

Hormony při plánování těhotenství Přečtěte si více →

http://www.beremennosti.com/2011/08/blog-post_7364.html Když se mladá rodina začne cítit neúplná, údajně něco, nebo spíše někdo chybí, objeví se první myšlenky o dítěti. Jakmile je učiněno rozhodnutí, první věc, kterou mají obezřetní rodiče udělat, je jít k lékaři a informovat ho o svých plánech. Ten zase při první schůzce žádá, aby sdělil manželům různé odstíny týkající se zdravotního stavu. A je velmi možné, zvláště pokud se vyskytnou potíže s koncepcí, rozhodne se vyšetřit hormonální pozadí pacientů. Proč? Po určení množství vyrobeného v. Pokračovat ve čtení →

Níže je uveden seznam a popis pohlavních hormonů, které ovlivňují úspěšné početí, úspěšné těhotenství a zdravý porod. Zjistil jsem to pro sebe, ale možná se hodí někdo jiný))) Pokračovat ve čtení →

Dívky, podívejte se na výsledek testu: Estradiol při 4 DC (folikulární fáze) - 67 norem 0-160 Je to dobrý výsledek? V první fázi cyklu jsou moje normy endometria 9-11 mm, třívrstvé. Ale při 18 DC po ovulaci klesá příliš rychle (až 6 mm). Pokračovat ve čtení →

Když nedojde k těhotenství. Dívky, najednou jsem věnoval spoustu času studiu problému mé absence těhotenství. Při hledání informací jsem narazil na užitečné informace (toto je fórum, není čas je upravovat, takže ignorujte další informace). Možná někdo přijde vhod, protože to bylo pro mě užitečné :) Ačkoli jsou informace staré více než 9 let a medicína pokročila v mnoha aspektech, základy zůstaly stejné. Autor: Raduga 10.11.2006, 16:28 Nejprve bych chtěl vložit obrázek s obrázkem toho, jak dochází k početí. odkud pochází a kam jde. Pokračovat ve čtení →

Dívky, ahoj všichni! Myslím, že mi bylo přiděleno tolik věcí. Při plánování po laparu nám prosím řekněte, co pijete. Takže antibiotika jsou pozadu, injekce diklofenaku a clexanu také. Nyní piji Wobenzim (další týden), poté byla předepsána vitaminová terapie: V první fázi cyklu - vitamin E 200, kyselina glutamová, 1 tableta 3x denně. Ve druhé fázi cyklu - Viatmin E 400, kyselina askorbová. Navíc já a můj manžel 2-3 měsíce - kyselina listová. Femibion ​​1 můžete pít první měsíc po operaci, ale doporučuje to. Pokračovat ve čtení →

Článek pro každého, kdo si potřebuje pamatovat. Vitamíny pro ty, kteří plánují těhotenství Přečtěte si více →

ahoj, byla mi předepsána léčba, nevím, jak je aplikovat. Vitaminoterapie ve fázích m. cyklu. 1-milgam 1t 2p denně a VitC 1g denně. Vysvětlete prosím Číst →

Nevyplňoval jsem to včas, nechám to tady na památku. Podle údajů za roky 2014–2015. Věk obou manželů. Je mi 27, mému manželovi 262. Celková zkušenost s plánováním. 11 měsíců (2 měsíce s jedním G - na okresní klinice a 9 měsíců s jiným - v soukromém MC) 3. Děti. První těhotenství 4. Neúspěšná těhotenství (WB, B, ZB) s uvedením termínu. Č. 5 Zkoušky, postupy a provedené operace. Klasická sada přípravy na B: Mám obecné testy (krev, moč), komplex TORCH (pouze zarděnky), na hormony, ultrazvuk pánevních orgánů, krev na. Pokračovat ve čtení →

Jsem na BB od ledna letošního roku, ale stále jsem ho používal čistě k udržování grafů BT a prohlížení grafů jiných lidí)) Ale dnes jsem začal běžná CD a na rozdíl od všech předchozích cyklů jsou téměř úplně bezbolestné. A nemohu si pomoci, abych se s vámi podělil o tento, jak se ukázalo, úžasný způsob, kterým jsem se zbavil bolestivých období! Obecně se domnívám, že mnoho lidí o tom ví a úspěšně je používá, ale možná pro někoho (jako. Přečíst více →

Když se mladá rodina začne cítit neúplná, jako by to bylo něco, nebo spíše někdo chybí, objeví se první myšlenky o dítěti. Jakmile je učiněno rozhodnutí, první věc, kterou mají obezřetní rodiče udělat, je jít k lékaři a informovat ho o svých plánech. Ten zase při první schůzce žádá, aby sdělil manželům různé nuance týkající se zdravotního stavu. A je velmi možné, zvláště pokud se vyskytnou potíže s koncepcí, rozhodne se vyšetřit hormonální pozadí pacientů. Proč? Po určení množství produkovaného v těle. Pokračovat ve čtení →

Dívky, taková otázka, může mi někdo říct. Chci chytit ovulaci, kolik dní před tím můžu hledat známky alespoň. Stručně vysvětlím svou situaci. Snažíme se od května, to znamená, že se snažíme přestat používat ochranu. a začalo až v listopadu. Manžel prošel SG, daří se mu dobře, je tu spousta živých a mobilních. A v mém případě je hormon snížen progesterem, a tady O přichází na dlouhou dobu. Nejsem BT, doktor neřekl. Zkusil jsem to jednou. Pokračovat ve čtení →

Nedostatek luteální fáze menstruačního cyklu (LF) je jedním z nejčastějších reprodukčních problémů spojených s ovariální dysfunkcí. Čelí mu nejen ženy s dlouhodobou neplodností, ale i ty, které opakovaně ztratily děti v nejranějších stadiích těhotenství. Důvodem tohoto nepříznivého vývoje událostí je snížení produkce hormonu progesteronu („hlavního“ hormonu těhotenství) ve žlutém těle vaječníku, což vede k podřadnosti endometria a narušení implantace oplodněného vajíčka. Hlavní příčiny NLF centrální mechanismy regulace reprodukce. Pokračovat ve čtení →

Ahoj! Upřímně řečeno, hlava se mi už točí z lékařů a testů. Stručně řečeno, ultrazvuk zkoušející nasadí SMFY... ale mám nerovnoměrný cyklus... ale nemohu najít adekvátní lékaře ((((pozorováno na klinice od dubna 2014, žádná zlepšení) ((((gynekolog předepsal vitaminovou terapii na tři cykly - první fáze je listová, druhá fáze) - vitamin E.. ale podle očekávání to nezměnilo obraz.. A to je staromódní způsob.. jeho účinnost je sporná.. ale šel jsem do toho.. protože když mi bylo v 16 letech první ultrazvuk ukázal mnoho folikulů.. gynekolog řekl... co je v tom. Přečíst více →

Začal jsem pít, až m 9 dní, (29. dubna) Pozadí: existují cysty gt, které vůbec nezmizí, všichni lékaři říkají, že počkají 3 cykly, naposledy jsem čekal na lapar, poté, co byly přibližně. V září 2013 začali přemýšlet o budoucnosti, spálili eroze, byly odebrány nátěry, zánět byl léčen a-b. Čekali jsme další 3 cykly a v lednu jsem přestal pít cca. V únoru jsem provedl ultrazvukové vyšetření, cysty byly potvrzeny, lékař předepsal vitaminovou terapii a zkusil to. Pokračovat ve čtení →

Syndrom luteinizace neovulovaného folikulu Je charakterizován skutečností, že podle obsahu hormonů (estrogen a progesteron), bazální teploty a dalších testů funkční diagnostiky existuje údajně dvoufázový cyklus, ale ve skutečnosti ovulace nenastala. Pokračovat ve čtení →

První metoda: vezmeme vnitřní infuze a odvar z léčivých rostlin Šalvěj Tato rostlina si u žen získala obrovskou popularitu díky obsahu velkého množství látek podobných estrogenu. Jak ale správně vzít šalvěj? Chcete-li připravit léčivý vývar, musíte si vzít 1 polévkovou lžíci. l. suchá bylina rostliny, nalijte ji sklenicí horké vody a nechte 15-20 minut. Bujón by měl být užíván do 10 dnů na čtvrtinu sklenice 4krát denně, počínaje 5-7 dny první fáze menstruačního cyklu. Průběh léčby je tři měsíce. Ke zvýšení účinku lze šalvěj užívat spolu s lipou. Pokračovat ve čtení →

Dnes jsme šťastní, když vidíme, jak moderní medicína, která kráčí vpřed mílovými kroky, pomáhá stále více ženám poznat radost z mateřství. Příroda bohužel někdy zbavuje někoho spravedlivého pohlaví možnosti produkovat ženské reprodukční buňky, nebo mají problémy s úplným zráním a následným oplodněním. Postup stimulace ovulace je právě o řešení těchto problémů. Indikace stimulace Hlavní indikací stimulace ovulace je absence ovulace, takzvaná anovulace nebo endokrinní neplodnost. Provedení tohoto postupu. Pokračovat ve čtení →

Dívky, taková otázka, může mi někdo říct. Chci chytit ovulaci, kolik dní před tím můžu hledat známky alespoň. Stručně vysvětlím svou situaci. Snažíme se od května, to znamená, že se snažíme přestat používat ochranu. a začalo až v listopadu. Manžel prošel SG, daří se mu dobře, je tu spousta živých a mobilních. A v mém případě je hormon snížen progesterem, a tady O přichází na dlouhou dobu. Nejsem BT, doktor neřekl. Zkusil jsem to jednou. Pokračovat ve čtení →

Dívky, našel jsem článek o stimulaci O. Možná někoho bude zajímat. Já sám čekám, až začne příchod M, aby začal jednat :))) V dnešní době jsme rádi, že moderní medicína, která kráčí vpřed mílovými kroky, pomáhá stále více ženám učit radost z mateřství. Příroda bohužel někdy zbavuje někoho spravedlivého pohlaví možnosti produkovat ženské reprodukční buňky, nebo mají problémy s úplným zráním a následným oplodněním. Postup stimulace ovulace je právě o řešení těchto problémů. Indikace pro stimulaci Hlavní indikace pro. Pokračovat ve čtení →

Tato nemoc je známá již více než sto let. Až dosud zůstává nejčastější. Možná proto je postoj k ní spíše neopatrný, protože podle statistik se taková „bolest“ vyskytuje u 60–90% žen. Musíte si ale dělat starosti co nejdříve. „Dobrá kvalita“ této nemoci se může změnit na „zlo“. Mastopatie je benigní onemocnění mléčných žláz, které se vyznačuje porušením poměru tkání v mléčné žláze, patologickými procesy (výrůstky) v tkáních žlázy a je doprovázeno charakteristickými příznaky. Příčiny mastopatie Mastopatie postihuje ženy v reprodukčním věku od 18 do 45 let. Číst dále →

Holky, ahoj. Nakonec jsem prošel všemi vyšetřeními, šel ke dvěma G... výsledek a metody léčby jsou úplně jiné. Takže pod PCOS? ultrazvuk je poslední špatný, neexistuje žádný dominantní F. pro hormony je TSH mírně zvýšený. Šel jsem k endokrinologovi - odpověď je "holka, nedělej mě smíchem s tvým vtipným vysokým hormonem." test cukru v krvi je normální. Ultrazvuk štítné žlázy - vše je normální. Při vyšetření v G je vše v pořádku, nátěry jsou čisté. Jeden G předepsal vitaminovou terapii: Vit E 400mg, folacin, duphaston pro definici. den cyklu. Další G. Přečíst více →

První metoda: vezmeme infuze a odvar z léčivých rostlin uvnitř šalvěje Tato rostlina si získala obrovskou popularitu mezi ženami díky obsahu velkého množství látek podobných estrogenu. Jak ale správně vzít šalvěj? Chcete-li připravit léčivý vývar, musíte si vzít 1 polévkovou lžíci. l. suchá bylina rostliny, nalijte ji sklenicí horké vody a nechte 15-20 minut. Bujón by měl být užíván do 10 dnů na čtvrtinu sklenice 4krát denně, počínaje 5-7 dny první fáze menstruačního cyklu. Průběh terapie je tři měsíce. Pro posílení. Pokračovat ve čtení →

Selhání smyčky. Cyklická vitaminová terapie místo užívání COC

Ahoj. Je mi 29 let. Výška 161 hmotnost 48-49 kg. Nerodila, nedochází k potratům ani potratům. Přijímám třetí měsíc Jess plus (balíček brzy skončí) kvůli selhání cyklu, v září a říjnu byly dvě měsíční období + chlupatost je malá, což mi v zásadě nevadí + před selháním cyklu došlo k zánětlivému procesu, který mimochodem každý rok, na podzim, proč něco se mnou vyvstává. Je také záhadou, proč k tomu dochází na podzim a odkud pochází zánět, pokud testy na infekce dávají negativní výsledek a samotný zánět odstraníme antibiotikem. Takže již 5 let. Neexistují žádná další chronická onemocnění. Zdravý. Neexistují žádné odchylky od normy. Histologie - vše je normální. Ultrazvukové vyšetření druhý den všechno zvládlo dobře, ale multifolikulární levý vaječník. Někdy z užívání antibiotik nebo kouření a kávy (přestal jsem to zkusit) drozd flukonazol pomáhá. Kvůli antibiotikům, dysbióze, zatím ji nemohu odstranit. Bohužel neexistují žádní lékaři, kteří by se k této problematice kvalifikovaně postavili. Chodíme každý rok v kruzích. Antibiotika-dysbióza-hovna imunita-zánět. Selhání cyklu - poprvé se stalo, stres byl v práci, nová práce a noční směny místo spánku. Nyní jde o to, že chci přestat pít Jess, kvůli tomu, že mínusy mi přišly víc než plusy. Z profesionálů prsa a cyklus vyrostly jako hodiny, pokožka na obličeji je čistá (ale je to umělé a chápu, že jakmile se vzdám účinků, zmizí) od mínusů, suchá kůže, problémy s gastrointestinálním traktem - docela silná bolest a nadýmání, zácpa, objevila se celulitida, kůže je celá v hrbolcích. to je hrozný. Každopádně bych nechtěl sedět na hormonech, pak už vůbec nebudu chtít rodit))) Plánování pro děti není moje silná stránka. Chtěl bych obnovit přibližně všechno tak, jak to bylo. Můžete mi prosím říci, jak je v mém případě nutné pokračovat v užívání COC? (Doktor říká minimálně rok), ale bojím se o svůj vzhled a žaludek. Kdy mohu dokončit balení a přestat mučit své tělo? Jak by měl být cyklus obnoven po COC?! Koneckonců právě kvůli tomu byl jmenován především ke mně. A co můžete říci o „Cyklické terapii vitamíny pro zotavení cyklu“. Možná přejít z COC na tuto metodu?! Ani jeden gynekolog ze 6. Tuto metodu mi nenabídl, i když se zdá být bezpečnější, jedná se o vitamíny a je praktikována v evropských zemích (nevím přesně, kolik toho víme). Byl jsem jmenován všemi COC. Cítím se horší než kdy jindy, také kvůli morální depresi z pilulek jsem začal často plakat a kvůli celulitidě moje sebeúcta klesla na nulu. Kdo mi může říct tuto metodu obnovení cyklu a dostat mě z těch strašných pilulek? Možná mi opravdu chybí dobrá vitaminová profylaxe. Neberu alkohol, moc nekouřím. Existuje pouze jeden sexuální partner. Nebyly žádné vážné pohlavní nebo horší. V tomto ohledu neexistují žádné dědičné problémy. Všechny analýzy jsou čerstvé. Dobrá krev.

Recenze cyklické vitaminové terapie

Moderátor: správce krásy

Cyklická vitaminová terapie.

Nováček

 • Příspěvky: 78
 • Připojen: Út 30. října 2007 19:05
 • Místo: Moskva
 • Profil
 • Nahoru
 • Stěžujte si na tuto zprávu

Zajímá mě také problematika vitamínové terapie, ale zatím jsem našel pouze schémata, kde se ve druhé fázi pije vitamin E

Schéma I - od 3 do 13 dnů cyklu, 10 dní - vitamin A, 1 tobolka (2 000 IU) + kyselina listová (B15), každá 1 tableta. Vitamíny se užívají ráno na lačný žaludek. Přestávka - 3 dny. Dalších 10 dní, od 17 do 26 dnů cyklu, musíte užívat vitamín E, 1 tobolku + kyselinu askorbovou (C), 10 granulí (0,025). Přestávejte po dobu 7 dnů a cyklus opakujte. Současně se doporučuje užívat nepřetržitě a multivitamíny, aby nezpůsobovaly výhody některých a nedostatek dalších vitamínů..

II schéma - 5-15 dní cyklu - užívání kyseliny listové po dobu 1 t. 3 str. za den, 16-25 den cyklu - užívání vitaminu C po dobu 1 t. 3 str. denně a vitamin E 1 kapsle denně

 • Příspěvky: 15
 • Připojen: Po 27. dubna 2009 04:41
 • Profil
 • Nahoru
 • Stěžujte si na tuto zprávu
 • Příspěvky: 15
 • Připojen: Po 27. dubna 2009 04:41
 • Profil
 • Nahoru
 • Stěžujte si na tuto zprávu

Uživatelé procházející toto fórum: žádní registrovaní uživatelé a 3 hosté

Diabetes mellitus a jeho léčba - Dia-Club

"Inzulin je lék pro chytré, ne pro blázny.",
ať už jsou to lékaři nebo pacienti “
(EP Jocelyn)

 • Fórum
 • Dia-Club ABC
 • pravidla
 • Dia-Club Knowledge Base
 • Seznam fór
 • Změňte velikost písma
 • mobilní verze
 • FAQ
 • Registrace
 • vstup

Informace

Požadované téma neexistuje.

 • Seznam fór
 • Mobilní verze • Náš tým • Smazat soubory cookie konference • Časové pásmo: UTC + 3 hodiny

Diabetes mellitus a jeho léčba v Dia-klubu - místo vzájemné pomoci

Recenze cyklické vitaminové terapie

Použití přípravku DUFASTON je indikováno v případech, kdy existuje nebo existuje podezření na nedostatek endogenního progesteronu, v případech, kdy byl klinicky prokázán jeho pozitivní účinek:

- endometrióza;
- neplodnost v důsledku luteální nedostatečnosti;
- výhružný potrat;
- obvyklý potrat;
- předmenstruační syndrom;
- dysmenorea;
- nepravidelný cyklus.

Kromě toho lze v kombinaci s estrogeny použít DUFASTON pro:

- sekundární amenorea;
- nefunkční děložní krvácení;

Příčiny porušení cyklu menstruace

Obecná informace

V určitém období života došlo k porušení cyklu pravděpodobně u každé ženy. Porušení menstruace, které mnoho dam zvykne považovat za něco pozemského, je ve skutečnosti signálem problémů se zdravím žen..

Co je NMC v gynekologii? Jedná se o narušený menstruační cyklus, ke kterému dochází u žen v různých obdobích jejich života..

Nepravidelná menstruace - zpoždění nebo kratší cyklus, naznačují fyzické nebo duševní problémy ženy. Měsíční cyklus je biologickými hodinami těla. Selhání jejich rytmu by mělo upozornit a vyvolat návštěvu lékaře, aby byly nemoci včas identifikovány. Níže budeme hovořit o tom, proč menstruační cyklus selhává a co by žena měla v takové situaci dělat..

Co je to menstruační cyklus

Je důležité jasně vědět, jaký je menstruační cyklus u žen a jaká by měla být normální menstruační funkce..

Menarche, tj. První menstruace, se vyskytuje u dívek ve věku 12 až 14 let. V jakém věku začínají dívky menstruovat, závisí na jejich bydlišti. Čím dále na jih teenager žije, tím dříve nastává menarche. Je důležité, aby rodiče sledovali, kdy dívky začínají menstruovat, aby pochopili, zda se tělo vyvíjí normálně..

Ve věku 45 až 55 let končí menstruace. Toto období se obvykle nazývá premenopauzální..

Během menstruace je funkční vrstva sliznice dělohy odmítnuta v důsledku snížení produkce progesteronu v těle. Měsíční cyklus ženy je rozdělen do tří fází.

 • Fáze 1, folikulární, je charakterizována produkcí estrogenů, pod jejichž vlivem dozrávají folikuly. Ze všech folikulů se následně uvolní dominantní folikul, ze kterého se později vynoří zralé vajíčko.
 • Fáze 2 cyklu je nejkratší fází a trvá přibližně 1 den. V této době folikul praskne a z něj se uvolní vajíčko. Je důležité pochopit, když mluvíme o tom, co odlišuje druhou fázi menstruačního cyklu, že je to doba, kdy je vajíčko připraveno k oplodnění. Toto je plodná fáze, kdy může dojít k početí..
 • Fáze 3, luteální - období, kdy začíná syntéza progesteronu žlutým tělem, které vzniklo v místě prasklého folikulu. Progesteron připravuje endometrium pro následnou implantaci oplodněného vajíčka. Pokud však neexistovala koncepce, dochází k postupnému odumírání žlutého tělíska, produkce progesteronu klesá a endometrium je postupně odmítáno, to znamená, že začíná menstruace.

Pokud je nedostatek progesteronu, produkce estrogenu se znovu aktivuje a cyklus se znovu opakuje. Pro snazší vnímání je užitečné schéma fází podle dne, kde jsou uvedeny všechny fáze cyklu a jak jsou tyto fáze nazývány.

Menstruační cyklus je tedy cyklická změna, ke které dochází po určitou dobu. Normální cyklus by měl být mezi 21 a 35 dny. Pokud dojde k odchylce určitým směrem po dobu 3-5 dnů, nelze to považovat za patologii. Pokud jsou však zaznamenány významnější posuny, měla by být žena upozorněna, proč se menstruační cyklus zkracuje nebo prodlužuje.

Pokud má žena normální menstruační cyklus, kolik dní její menstruace trvá, je čistě individuální indikátor. Norma po dobu menstruace je od tří do sedmi dnů. Je důležité vzít v úvahu, s ohledem na dobu trvání, že tento stav by neměl být pro ženu velmi obtížným obdobím. Koneckonců důležitou charakteristikou není jen míra trvání, ale také skutečnost, že menstruace by neměla způsobovat velmi silné nepohodlí. Během tohoto období dochází ke ztrátě asi 100–140 ml krve. Pokud dojde k velké ztrátě krve nebo žena zjistí, že je porušena rychlost zpoždění, je důležité okamžitě kontaktovat gynekologa.

Regulace cyklu probíhá na 5 úrovních.

První úroveň je mozková kůraPokud je menstruační cyklus mimo provoz, důvody mohou být spojeny s emocemi, stresem, obavami.
Druhá úroveň - hypotalamusJedná se o syntézu uvolňujících faktorů ovlivňujících třetí úroveň.
Třetí úroveň - hypofýzaProdukuje folikuly stimulující a luteinizační hormony nebo gonadotropní hormony ovlivňující čtvrtou úroveň.
Čtvrtá úroveň - vaječníkyPod vlivem hormonů hypofýzy dochází k syntéze estrogenu nebo progesteronu v závislosti na fázi cyklu..
Pátá úroveň - ženské pohlavní orgányV děloze dochází ke změnám v endometriu, obnovuje se epitel v pochvě, zaznamenává se peristaltika ve vejcovodech, což přispívá k setkání spermií a vajíčka.

Příčiny menstruačních nepravidelností

Důvody porušení menstruačního cyklu jsou ve skutečnosti velmi rozmanité a existuje mnoho z nich. Důvody vyvolávající narušení menstruačního cyklu lze obvykle rozdělit do tří skupin:

 • Prvním z nich jsou vnější faktory, které ovlivňují normální cyklus. To znamená, že etiologické faktory ovlivňují mozkovou kůru. Žena si může všimnout, že se cyklus snížil, nebo naopak je delší, pokud dramaticky změnila klima, byla ve stavu dlouhodobého stresu, „sedla“ na přísnou dietu atd..
 • Druhý je důsledkem patologických stavů ovlivňujících nejen reprodukční systém, ale také tělo jako celek. Důvody selhání menstruačního cyklu po 40 letech jsou tedy často spojeny s nástupem menopauzy. Je však možné, že důvody selhání menstruačního cyklu po 40 letech jsou způsobeny přítomností zdravotních problémů u ženy středního věku..
 • Třetí je účinek léků. Odpověď na otázku, proč menstruační cyklus selhává, je často léčba řadou léků. Zpoždění nebo jiné narušení je možné jak po zahájení užívání určitých léků, tak po jejich zrušení. Jedná se o hormonální antikoncepci, antikoagulancia, antiagregační látky, glukokortikoidy atd..

Faktory spojené s patologickými stavy

 • Ovariální patologie - hovoříme o porušení spojení mezi vaječníky a hypofýzou, onkologických onemocněních vaječníků, stimulaci ovulace léky, selhání druhé fáze cyklu. Také nepravidelná období spojená s ovariální patologií mohou být výsledkem negativního působení na pracovišti, záření, vibrací, chemických vlivů. Důvody nepravidelného menstruačního cyklu mohou souviset s chirurgickými zákroky na vaječnících, poraněními urogenitálních orgánů atd..
 • Porucha interakce mezi hypotalamem a hypofýzou - nepravidelný cyklus může být spojen s příliš aktivním nebo nedostatečným uvolňováním gonadotropních hormonů a uvolňujících faktorů. Nepravidelnosti cyklu jsou někdy způsobeny nádorem hypofýzy nebo mozku, krvácením do hypofýzy nebo nekrózou.
 • Endometrióza - pokud se u ženy rozvine endometrióza, jak genitální, tak extragenitální, vede hormonální povaha tohoto onemocnění k nerovnováze hormonů.
 • Porucha procesu srážení krve - hemofilie, jiné genetické patologie.
 • Kyretáž dělohy - endometrium je poškozeno, pokud je kyretáž prováděna po ukončení těhotenství nebo k léčbě. V důsledku toho se mohou vyvinout komplikace - zánětlivé procesy dělohy a přívěsků. Rovněž se zaznamenávají nepravidelná období po porodu..
 • Nemoci jater a žlučníku.
 • Vzhled hormonálně závislých nádorů - onkologické procesy v děloze, nadledvinách, mléčné žláze, štítné žláze.
 • Chronická endometritida - nedochází k tvorbě plnohodnotného endometria.
 • Polypy sliznice dělohy.
 • Ostré „skoky“ v tělesné hmotnosti - jak hubnutí, tak obezita vyvolávají u dospívajících a dospělých žen nepravidelná období, protože tuková tkáň produkuje estrogeny.
 • Infekční onemocnění - mohou mít negativní vliv na vaječníky. Infekce, které byly přeneseny v dětství (například plané neštovice nebo zarděnky) a infekce pohlavních orgánů, mohou navíc vyvolat selhání menstruace.
 • Přítomnost anomálií dělohy - septum v děloze, sexuální infantilismus atd..
 • Endokrinní patologie - často s ní spojená způsobuje nepravidelná období po 40 letech.
 • Patologie dělohy - nádory, hyperplazie.
 • Duševní onemocnění - epilepsie, schizofrenie atd..
 • Arteriální hypertenze.
 • Mít špatné návyky.
 • Avitaminóza, hypovitaminóza.
 • Chromozomální abnormality.

Co dělat s tím nebo oním zdravotním problémem a jak normalizovat cyklus, gynekolog vám řekne, kdo musí být navštíven, pokud je vaše menstruace "ztracena".

Jak se může projevit porušení cyklu?

Porušení cyklu by mělo být považováno za celou řadu směn v jeho průběhu. V tomto případě jsou možné jak změny v délce cyklu (nepravidelné, vzácné, časté menstruace), tak narušení povahy menstruace.

 • Amenorea - menstruace chybí po dobu šesti měsíců nebo déle. U primární amenorey dochází k porušení od okamžiku, kdy dívky začaly menstruovat; se sekundárními - porušení se projevila po určité době normálních cyklů.
 • Oligomenorea - menstruace se objevuje jednou za několik měsíců (3-4). Po 45 letech mohou být tyto projevy spojeny s menopauzou..
 • Opsomenorrhea - sporé období trvající ne déle než 1-2 dny.
 • Polymenorea - prodloužená období (více než 7 dní) s normálním cyklem.
 • Hyperpolymenorea - existuje hojný výtok, ale cyklus je normální.
 • Menoragie - těžké a prodloužené období (více než 10 dní).
 • Metroragie - nepravidelný vzhled krvavého výtoku, někdy se mohou objevit uprostřed cyklu.
 • Proyomenorea - časté menstruace, ve kterých je cyklus kratší než tři týdny.
 • Algomenorea je velmi bolestivé období, ve kterém se žena stává invalidní. Algomenorea může být také primární a sekundární.
 • Dysmenorea - to je název pro jakékoli nepravidelnosti v cyklu, při nichž se vyskytují bolesti během menstruace a nepříjemné autonomní poruchy: bolesti hlavy, nestabilní nálada, zvracení a nevolnost atd..

Důvod časté menstruace, stejně jako jiné výše popsané poruchy, může být spojen s celou řadou patologických stavů. Žena by měla být upozorněna na jakékoli porušení pravidel. Například velmi častá menstruace po 40 letech může naznačovat vývoj závažných onemocnění..

Cyklus narušení u dospívajících

Nepravidelnosti cyklu jsou často pozorovány u dospívajících, když začíná menstruace. Tento jev je spojen s fyziologickými důvody. U dívek dochází k tvorbě hormonálních hladin, a to je spojeno jak s důvody krátkého menstruačního cyklu, tak s důvody zpoždění. U dospívajících může být délka cyklu pokaždé jiná..

Proces formování může trvat 1-2 roky. Dívka však musí jasně vědět, jak počítat trvání menstruačního cyklu, aby mohla sledovat, kolik dní cyklus trvá a zda dochází k jeho postupné tvorbě. To je důležité nejen pro ty, kteří již jsou sexuálně aktivní, ale také pro dívky, které potřebují znát délku cyklu z hygienických důvodů a sledovat své zdraví. Maminka musí své dceři vysvětlit, jak správně počítat menstruační cyklus. Příklad takového výpočtu je také důležitý pro teenagera..

Pravidelnost menstruace u dospívajících ovlivňují následující patologické faktory:

 • infekce mozku a membrán;
 • traumatické zranění mozku;
 • vegetativní-vaskulární dystonie;
 • časté nachlazení;
 • genitální infekce;
 • sklerocyklické vaječníky.

Skutečnost, že mladé dívky praktikují přísné diety, v důsledku čehož je zaznamenána nejen nadměrná ztráta hmotnosti, ale také hypovitaminóza, porušení menstruace, také negativně ovlivňuje tvorbu měsíčního cyklu.

Je zajímavé, že charakterové vlastnosti dospívajících ovlivňují pravidelnost menstruace..

Lékaři identifikují několik důležitějších faktorů, které mohou ovlivnit tvorbu cyklu:

 • časný nástup sexuální aktivity, promiskuitní kontakty;
 • anomálie ve vývoji reprodukčního systému;
 • přítomnost špatných návyků.

V důsledku narušeného menstruačního cyklu může u dospívající dívky dojít k takzvanému juvenilnímu děložnímu krvácení. Tento stav je charakterizován prodlouženými obdobími. Dlouhá a těžká období zpravidla trvají déle než týden. To vede k anémii a vážnému zhoršení stavu adolescenta. Příčiny prodlouženého období jsou zpravidla spojeny buď s psychickým stresem, nebo s infekcemi.

Přerušený cyklus u premenopauzálních žen

Během menopauzy, která u žen začíná v období od 45 do 55 let, je narušen nejen cyklus, ale jsou zaznamenány také vegetativně-vaskulární příznaky, metabolické poruchy, psychoemoční nestabilita..

Menstruační cyklus během premenopauzálního období je zmatený kvůli postupnému zániku plodnosti. Produkce gonadotropinů na úrovni hypofýzy je narušena, v důsledku čehož je narušeno zrání folikulů v pohlavních žlázách. Během menopauzy je luteální nedostatečnost zaznamenána na pozadí hyperestrogenismu. Výsledkem je, že v endometriu v obou fázích cyklu dochází k patologickým změnám. Žena má cyklické i acyklické krvácení v důsledku vývoje hyperplazie endometria.

Je-li to po 40 letech vzácná a nepravidelná menstruace ženy nebo je narušeno acyklické krvácení, je to s největší pravděpodobností důkaz předčasného vyčerpání vaječníků. Proč se cyklus mění, musí určit lékař. S časnými projevy menopauzy je nutná hormonální substituční léčba.

Poruchy v důsledku užívání hormonálních léků

Pokud žena užívá antikoncepci, je pravděpodobné, že během prvních tří měsíců užívání dojde k intermenstruačnímu krvácení. Takové krvácení by mělo být považováno za normu, protože tělo je zpočátku přestavěno na skutečnost, že do něj vstupují hormony, a potlačuje produkci vlastních hormonů. Pokud však dojde k acyklickému krvácení déle než tři měsíce nebo období během antikoncepce příliš dlouho nekončí, je pravděpodobné, že lék byl zvolen nesprávně - možná žena dostává příliš vysokou nebo nízkou dávku hormonů.

Při užívání antikoncepce se může vyvinout algomenorea. Děložní krvácení je pravděpodobnější, pokud žena užívá nouzové antikoncepční léky. Faktem je, že obsahují velmi velkou dávku hormonů. Tyto prostředky proto nelze použít častěji než jednou ročně..

Vývoj amenorey je zaznamenán na pozadí použití injekcí dlouhodobě působících progestinů, gestagenních léků. Proto jsou progestiny často předepisovány ženám v premenopauzálním věku i pacientům s endometriózou - v případě potřeby navozte umělou menopauzu.

Pokud je cyklus narušen, normalizace menstruačního cyklu u žen se provádí s přihlédnutím k důvodu, proč k němu došlo. Za účelem normalizace cyklu také lékař bere v úvahu věk ženy, klinické příznaky a přítomnost onemocnění. Teprve poté jsou tablety předepsány pro normalizaci, vitaminovou terapii (vitamin E atd.).

Léčba menstruačních poruch u dospívajících

Pokud má dospívající dívka nepravidelný menstruační cyklus a stav je komplikován krvácením mladistvých, provede se dvoustupňová terapie.

V první fázi se hemostáza provádí pomocí hormonálních léků, hemostatické tablety se používají ke krvácení - Vikasol, Ditsinon, kyselina aminokapronová.

Při dlouhodobém silném krvácení, kdy se dívka obává slabosti, závratí a zároveň má snížený hemoglobin (až 70 g / l), rozhodne lékař o kyretáži. Dále se provede histologické vyšetření škrábání.

Pokud je to nutné, proveďte antianemickou terapii (krevní transfuze, erytrocytová hmota, infukol, rheopolyglucin). V režimu léčby jsou také předepsány přípravky obsahující železo.

Teenagerovi jsou předepsány hormonální léky po dobu nejvýše tří měsíců. Léčba anémie trvá, dokud se počet hemoglobinu nevrátí k normálu.

Pokud porucha v procesu tvorby cyklu není obtížná, je dívce předepsána vitaminová terapie ve fázích cyklu. V tomto případě se vitamíny používají podle určitého schématu ke stimulaci produkce hormonů ve vaječnících. Cyklická vitaminová terapie stanoví, že v první fázi žena užívá komplex vitamínů B nebo vitamínů B1 a B6. Ve druhé fázi je dívce ukázána kyselina listová, kyselina askorbová a také vitamíny A, E..

Léčba poruch cyklu u žen v plodném věku

Léčba menstruačních nepravidelností je v tomto případě podobná režimu léčby těchto poruch u dospívajících. Stejně jako ve věku dvaceti let se léčba menstruačních nepravidelností ve věku 40 let s krvácením provádí škrábáním. Provádí se pro diagnostické i terapeutické účely..

Poté následuje hormonální terapie. Předepisují se kombinované orální antikoncepce, které se užívají obvyklým způsobem. Pokud je druhá (luteální) fáze vadná, jsou předepsány analogy progesteronu Utrozhestan nebo Duphaston, musí se užívat ve druhé fázi cyklu. Je také možné obdržet 17-OPK, Norkolut.

Je důležité doplnit objem cirkulující krve, pro který se používají koloidní roztoky. Rovněž se praktikuje antianemická léčba, symptomatická hemostáza. Pokud škrábání nefunguje, může lékař rozhodnout o hysterektomii nebo ablaci (pálení) endometria..

Je také důležité správně léčit doprovodná onemocnění, která by mohla vyvolat poruchu cyklu. U hypertenze je tedy důležité užívat předepsané léky, omezit příjem slaných i tekutin. Při patologii jater byste měli dodržovat správnou stravu, užívat hepatoprotektory.

Některé ženy také praktikují lidové prostředky. Tyto metody však musí být praktikovány velmi opatrně, protože existuje riziko, že bez konzultace s lékařem chybí vážná patologie. A dokonce i porušení menstruačního cyklu po 45 letech, které žena vnímá jako nástup menopauzy, je základem pro vyhledání lékařské pomoci..

Vzhledem k tomu, že narušení cyklu může být příčinou neplodnosti, je ženám v plodném věku v případě potřeby předepsán choriogonin a Pergonal - léky na stimulaci vývoje aktivních folikulů. Klomifen by měl být užíván ke stimulaci ovulace.

Krvácení během menopauzy

Při krvácení během menopauzy musí být pacientce předepsána kyretáž děložní dutiny. Koneckonců, krvácení může naznačovat závažné patologie, zejména vývoj atypické hyperplazie nebo adenokarcinomu endometria. Někdy se lékař může rozhodnout pro hysterektomii.

Někdy je pacientovi během menopauzy předepsáno progestogenní léky: Depo-Provera, Duphaston, 17-OPK.

V průběhu léčby mohou být také předepsány antiestrogenní látky - Danazol, Gestrinon, 17a-ethynyl testosteron.

závěry

V případě porušení menstruace musí žena v jakémkoli věku naléhavě řešit otázku, jak obnovit menstruační cyklus. Ti, kteří se zajímají o to, jak obnovit menstruační cyklus lidovými léky, by si měli pamatovat, že takové projevy jsou jen příznakem základního onemocnění, které musí být správně zacházeno podle schématu předepsaného odborníkem.

K odstranění těchto problémů není vždy nutné užívat hormonální pilulky k obnovení menstruace. Někdy ženě, u níž otázka, jak obnovit menstruační cyklus bez hormonů, dokonce pomůže změnou denního režimu a stravovacích návyků. Například obézním ženám pomáhá normalizace jejich hmotnosti. A pro ty, kteří praktikují velmi přísné diety, stačí zvýšit obsah kalorií v potravinách a překonat vyčerpání těla. V každém případě, pokud je cyklus „nefunkční“, je důležité, aby se mladé dívky i ženy s menopauzou poradily s gynekologem, který vám řekne, jak postupovat..

Vzdělání: Vystudoval farmacii na Rivne State Basic Medical College. Vystudoval Vinnitsa State Medical University pojmenovanou po I. M.I. Pirogov a stáž na její základně.

Pracovní zkušenosti: V letech 2003 až 2013 - pracoval jako lékárník a vedoucí lékárenského kiosku. Za mnoho let svědomité práce jí byly uděleny certifikáty a vyznamenání. Články o lékařských tématech byly publikovány v místních publikacích (novinách) a na různých internetových portálech.

Komentáře

Lékař mi poradil Ovariamin před něco více než 3 měsíci. Když mi byla diagnostikována dysfunkce vaječníků. Nyní je vše víceméně normální, ale kurz dokončím, abych úplně obnovil jejich normální práci.

Důvodem porušení cyklu byla hormonální nerovnováha, lékař řekl, že pije Ovariamin, a pokud to nepomůže, pak předepíše hormony, ale já jsem se unesl. Ovariamin odvedl skvělou práci.

Nevím, co způsobilo, že se můj cyklus pokazil, ale vím, že se dá snadno obnovit nehormonálními léky, jako je ovariamin. Vypil jsem to, když jsem se připravoval na své první těhotenství, takže jsem věděl o tomto přírodním bioregulátoru, že pomáhá vaječníkům pracovat tak, jak má. A když vaječníky fungují správně, pak s cyklem nejsou žádné problémy..

Můj cyklus se kvůli stresu ztratil, i když jsem přestal být nervózní, stále se nevrátil k normálu. Teprve když vypila ovariamin (podle předpisu gynekologa), vrátila se do normálního života. A pak nebylo možné přizpůsobit se cyklu ani v každodenním životě, natož plánovat dítě. Ale naštěstí vše fungovalo a vrátilo se do normálu. A mimochodem, fáze „plánování“ již prošla do fáze „čekání“, za dva měsíce se staneme rodiči!

U mnoha vyvstává otázka, proč hrudník bolí před menstruací. Někdy je nepohodlí tak silné, že žena nemůže vykonávat své obvyklé povinnosti. Častěji však bolest v přírodě bolí a je spojena s hormonální nerovnováhou..