Je možné oddálit menstruaci na několik dní: jak na to, jaké pilulky pomohou oddálit menstruaci?

Pravidelná menstruace je známkou dobře fungujícího reprodukčního systému. Existují však situace, kdy menstruace není vůbec vhodná a plánovaná dovolená nebo oslava je zastíněna neustálými myšlenkami na bolesti břicha a čisté oblečení. Pokud žena předem vypočítá, že se očekává, že menstruace nastane v důležité datum, ptá se na možnost oddálit její nástup. Jaké nástroje s tím mohou pomoci?

Je možné odložit období?

Pravidelný menstruační cyklus je v ideálním případě přesně 4 týdny a období trvá 3 až 7 dní. Pro zdravou ženu není těžké vypočítat den další menstruace - pokud dojde k selhání, pak jsou vzácné a nevýznamné.

Každá žena prožívá dny menstruace po svém: doprovází je necitlivost nohou, bolesti zad a podbřišku a závratě. Za normálních okolností by cyklus neměl být přerušen. Pokud k tomu dojde, je nutné zjistit příčinu návštěvou gynekologa a absolvováním nezbytných testů. Pokud došlo v předchozím měsíci ke stresu, žena užívala léky atd., Není třeba se obávat jednorázové změny v povaze nebo době nástupu menstruace.

Někdy se však stává, že žena potřebuje ovlivnit menstruaci tím, že ji bude uměle několik dní zdržovat. Toto opatření je často nutné před důležitou událostí:

 • oslava svatby, narozenin, Nového roku;
 • na dovolené;
 • na služební cestu, důležité setkání s partnery atd.;
 • před soutěží;
 • na výlet do přírody, na víkend u jezera.

Jaké mohou být důsledky zpoždění menstruace?

Přemýšlíte, jak oddálit menstruaci o několik dní, nesmíte zapomenout na své zdraví. Mnohým se zdá, že posunutí cyklu je zcela neškodná událost, avšak interference s reprodukčním systémem může mít vážné negativní důsledky:

 • zastavení menstruace na několik měsíců;
 • zhoršení zdraví;
 • silná bolest břicha během příští menstruace;
 • hojné vypouštění;
 • prodloužení doby krvácení;
 • riziko anémie a dalších nemocí.

Než se rozhodnete odložit načasování menstruace, musíte navíc vzít v úvahu své zdraví. Takže pilulky na oddálení menstruace jsou zakázány pro ženy, které mají v anamnéze vaskulární a jaterní onemocnění..

Děloha trpí interferencí s pohlavními orgány. Během menstruace z ní krev vyplavuje určité buňky, které jsou potřebné pro tvorbu embrya z vajíčka. Pokud byla menstruace přerušena uměle alespoň na jeden den, tyto částice zůstávají v dutině orgánu, což je nebezpečné s tvorbou sepse a nekrózy.

Způsoby oddálení menstruace

Pokud žena hledá způsob, jak oddálit menstruaci, bude určitě potřebovat konzultaci s gynekologem. Lékaři obvykle říkají, že se nedoporučuje oddálit menstruační cyklus bez závažných důvodů, a pokud to stále musíte udělat, ne více než jednou ročně. Pokud je cyklus nestabilní nebo existují gynekologická onemocnění, nelze ženu bez doporučení lékaře použít, a to ani při léčbě lidovými prostředky.

Používání perorálních kontraceptiv

Perorální antikoncepce byla vyvinuta na ochranu před neplánovaným těhotenstvím, ale lze je také účinně použít k oddálení krvácení. Jelikož cyklus trvá přibližně 21 dní, blistr obsahuje 21 tablet s určitým množstvím hormonů. Pokud je v blistru 28 tablet, pak posledních 7 kusů neobsahuje účinné látky - toto balení je určeno pro snadné použití.

Chcete-li oddálit menstruaci, pokud žena pije monofázické nebo jiné antikoncepční prostředky, stačí - musíte změnit plán užívání drogy. V závislosti na typu produktu musíte dodržovat některá pravidla:

 • Pokud používáte monofázické antikoncepční prostředky, ve kterých je v každém dražé stejný objem hormonů, nemusíte si dávat 7denní pauzu. Když je balení tablet hotové, měli byste začít s dalším.
 • Dvou- a třífázová antikoncepce se také pije bez přerušení, ale druhý puchýř začíná od 2. nebo 3. části. Právě tyto tablety obsahují množství hormonů, které mohou posunout cyklus. Menstruace začne pár dní po ukončení léčby.

Pokud žena neužívá antikoncepci, ale používá jiné antikoncepční prostředky, pomohou hormonální léky oddálit menstruaci o několik dní. Za tímto účelem začněte užívat drogu 3-4 dny před zahájením. Pro tyto účely jsou vhodné tablety Regulon, Klayra, Novinet, Mersilon, Jess atd..

Progesteronové léky

Prostředky obsahující progestiny pomohou zajistit, že se menstruace posune o sedm dní. Obsahují deriváty progesteronu - dydrogesteronu nebo norethisteronu. Léky mohou stimulovat sekreci ženských hormonů. Jsou předepsány k léčbě endometriózy, neplodnosti, v případě selhání cyklu atd..

Aby se zpozdil výskyt výtoku, musí být koncentrace progesteronu udržována na vysoké úrovni na konci 2. fáze cyklu, proto musí být léky užívány podle určitého schématu. Zde jsou názvy některých léků, které mohou oddálit menstruaci:

 • Norkolut. V medicíně se používá k vytvoření cyklu, ale během jeho normálního průběhu lék působí opačně. Pokud užíváte léky 14 dní před datem zahájení menstruace, můžete krvácení oddálit o týden. Během menstruace můžete pokračovat v pití, abyste snížili množství sekretů..
 • Organometril. Chcete-li oddálit menstruaci, užívejte tento přípravek po 1 tabletě, počínaje 14 dny před jejím zahájením..
 • Duphaston. Tento nástroj je syntetickým analogem progesteronu. Jakmile se dostane do těla, zpomaluje proces odmítnutí endometria a oddaluje menstruaci. Musíte jej začít pít za 1,5 týdne, 2 tablety denně a v den menstruace jej přestaňte užívat. Krvácení začne za 3 dny.

Hemostatika (hemostatické léky)

Takové léky jsou předepsány ke snížení ztráty krve po operaci, při silných menstruacích atd., Používají se však také k tomu, aby menstruace začala později než obvykle. Léky Vikasol, Ditsinon, Tranexam a Etamsilat zvyšují viskozitu krve zvýšením produkce krevních destiček a zvýšením jejich srážlivosti (doporučujeme si přečíst: Injekční roztok Etamsilat: návod k použití). Chcete-li své období odložit, je třeba kterýkoli z výše uvedených prostředků vybrat 5 dní před očekávaným začátkem..

Hemostatika dokážou prodloužit cyklus o 5-7 dní, ale další menstruace začne v den, na který je žena zvyklá. Při užívání těchto léků stojí za to být opatrní, vzhledem k možnosti nežádoucích účinků. Vikasol tedy působí na krevní cévy - neměl by se pít častěji než 1krát ročně.

Je důležité si uvědomit, že hemostatické léky zvyšují možnost tvorby trombů, proto je zakázáno je pít bez konzultace s odborníkem. Před užitím si musíte prostudovat pokyny k produktu a nezneužívat dávky, aby nezpůsobovaly negativní reakce.

Vitamín C

Nejlevnější způsob, jak oddálit menstruaci, je užívat vitamín C. Užívání kyseliny askorbové ve velkých dávkách pomáhá posilovat cévy, díky čemuž množství výtoku klesá, dokud se nezastaví..

K dosažení tohoto účinku musí žena užít 1 gram léku denně 3 dny před menstruací. Tím se cyklus prodlouží o 3–5 dní. Místo lékárny můžete také jíst citrony nebo připravit citrusovou šťávu. 1 gram „kyseliny askorbové“ nahradí 2 plody.

Tato metoda není 100% spolehlivá, ale je považována za relativně bezpečnou. Při pálení žáhy nebo zánětu gastrointestinálního traktu je to však přísně zakázáno. Je také třeba připomenout, že citrusové plody absorbované v neomezeném množství mohou vyvolat rozvoj alergií..

Lidové léky na oddálení menstruace

Pokud žena hledá způsob, jak oddálit menstruaci, ale nechce užívat silné léky, můžete použít lidové recepty. Jsou založeny na vlastnostech různých bylin, produktů a mnohaleté praxi. Populární prostředky jsou:

 • Odvar z kopřivy. Nápoj je připraven z 5 lžící. l. suroviny a 500 ml vroucí vody. Je třeba trvat 40 minut a vypít 100 ml třikrát denně 3-4 dny před menstruací. Lék odkládá okamžik jejich nástupu a snižuje krvácení.
 • Petržel. Nalijte vroucí vodu na suchou trávu a když je vývar naplněn, vypijte 1 polévkovou lžíci. l. třikrát denně. U onemocnění žlučových kamenů je takový lék zakázán..
 • Miláček. Produkt zpomaluje nástup výtoku o 2-3 dny, pokud je konzumován pravidelně během týdne před menstruací.
 • Sbírka z listů máty, malin a pastýřské kabelky ve stejném poměru. Musíte dát 1 polévkovou lžíci do sklenice vody. l. suroviny. Nápoj začíná pít 5 dní před menstruací..
 • Vývar z vodního pepře. Nápoj se vaří ze 40 g surovin a půl litru vody - musí se vařit po dobu 5 minut a trvat 3 hodiny. Kapalina se pije třikrát denně, vždy 150 ml.
 • Rybíz. Žena může konzumovat 1 sklenici bobulí denně a pít čaj z listů. Účinek je způsoben přítomností vitaminu C v těchto produktech.

Je třeba si uvědomit, že ženy nad 35 let by neměly experimentovat se zdravím. Antikoncepční prostředky a lidové léky na oddálení menstruace jsou zakázány pro pacienty náchylné k trombóze a kouření.

Jak doma oddálit menstruaci o několik dní: NEJLEPŠÍCH 12 způsobů

Ženy nemají radost z kritických dnů, a proto se snaží oddálit jejich nástup. Na pořadu dne je téma, které je pro krásné dámy relevantní - jak oddálit menstruaci. Cyklus můžete posunout o několik dní tím, že se doma uchýlíte k lékárenským lékům nebo metodám lidové medicíny. Řiďte se doporučeními a nezapomeňte, že jakýkoli zásah do normálního průběhu cyklu vám může ublížit.

Jak oddálit menstruaci v lékárnách

Vzhledem k tomu, že bude možné odložit menstruaci z prostředků lékárny, začneme s jejich studiem. Po převzetí přijdou kritické dny o několik dní později..

# 1. Antikoncepční

Metoda je vhodná pro ty, kteří pravidelně neberou pilulky. Téměř všechny antikoncepční prostředky jsou určeny na 21 dní, toto balení potřebujete. Získejte drogu a začněte pít podle pokynů 3 dny před očekávaným začátkem menstruace. Takový krok oddálí menstruaci o 2-3 dny, což je to, co potřebujete.

# 2. Progesteronové léky

Léky na bázi derivátů progesteronu zpožďují menstruaci o 2-7 dní. Mezi tyto léky patří všechny léky obsahující norethisteron nebo dydrogesteron. Než oddálíte menstruaci takovými léky, musíte si prostudovat část o kontraindikacích. Při správném užívání se menstruace doma zpozdí o několik dní.

Číslo 3. Vitamín C

Běžná kyselina askorbová je schopna odložit „v těchto dnech“ až o týden. Vitamin C můžete získat v jakékoli lékárně. Začněte používat každý 1 g. kyselina askorbová tři dny před nástupem menstruace. Buďte opatrní, protože může dojít k alergické reakci. Nepoužívejte tuto metodu pro gastritidu, vředy, problémy s ledvinami a játry..

Č. 4. Hemostatické látky

Jsou předepsány ke zvýšení srážlivosti krve s bohatým výtokem během menstruace. Díky schopnosti posílit stěny krevních kanálů odložíte příchod „těchto dnů“ o tři dny. Začněte užívat léky 3 dny před očekávanou menstruací. Lék zvyšuje srážlivost krve, což může vést ke vzniku krevních sraženin. buď opatrný.

Jak oddálit menstruaci lidovými léky

Jelikož je možné oddálit menstruaci šetrnějšími metodami, doporučujeme je uvést do provozu. Samostatně připravené formulace odkládají menstruaci o několik dní a snadno se připravují doma. Navíc mají méně kontraindikací..

# 1. Citrón

Pokud nejsou žádné potíže s gastrointestinálním traktem, pak je metoda pro vás to pravé. Považuje se za alternativu ke kyselině askorbové. Zadejte citrusy do nabídky 4–5 dní před začátkem „těchto dnů“. Jezte 2 ovoce denně a večer si namočte nohy ve studené vodě po dobu 7-10 minut (volitelně). Tímto způsobem se menstruace posune o 4 dny..

# 2. Petržel oddenky

Vytvořte odvar kombinací 0,25 litru. zahřátý na 95 stupňů vody a 1 polévková lžíce. l. nasekané kořeny. Nádobu zakryjte ručníkem, nechte produkt stát asi tři hodiny. Po uplynutí stanovené doby filtrujte. Pijte 15 ml třikrát denně. Kurz - 5 dní před začátkem menstruace.

Číslo 3. Kopřivy listy

Kupte si sušené kopřivy v lékárně. Odměřte 2 lžíce. l. suroviny, pára v 0,25 litru. strmá vroucí voda. Umístěte na sporák, vařte 3 minuty a vypněte. Po filtraci vezměte 100 ml 6 dní před menstruací. 3x denně.

Č. 4. Bylina na vodní pepř

Pro přípravu vývaru je nutné kombinovat 0,5 litru. ohřátá voda se 4 lžícemi. l. suroviny. Pošlete součásti do líného ohně, vařte před vařením. Po vypnutí jej nechejte pár hodin stát, filtrujte ho. Příjem začíná 5 dní před menstruačním cyklem. Pijte 30 ml. finanční prostředky každý den.

Č. 5. Petržel

Zvažte, jak oddálit menstruaci petrželkou. Zelení vám umožní doma je na pár dní zatlačit. Připravte infuzi 50 g. nasekané bylinky a 0,25 l. vařící voda. Počkejte 3 hodiny, filtrujte. Pijte 120 ml. po probuzení a před spaním 4 dny před očekávaným datem zahájení menstruace.

Č. 6. Burnet kořeny

Pomocí rostliny lze zabránit předčasnému krvácení. Rozemlejte 1 polévkovou lžíci. l. kořeny, nalijte 0,2 l. vařící voda. Vařte půl hodiny na líném ohni. Přeceďte a zřeďte vodou na původní objem. Vezměte 1 polévkovou lžíci 2 dny před začátkem cyklu. l. před jídlem až 4krát denně.

Č. 7. Kalina

Nalijte 0,25 l. vroucí voda 2 lžičky. ovoce. Nechejte zakryté 40 minut. Filtrujte a začněte užívat 1 polévkovou lžíci každé 3 dny před menstruačním cyklem. l. třikrát denně.

Č. 8. Jahodové listy

V 1 l. smíchejte vroucí vodu 1 polévková lžíce. l. sušené listy. Nechejte zakryté 45 minut. Produkt se filtruje a odebere se 50 ml. po probuzení a před spaním 2 dny před údajným krvácením.

Než hrozí umělé zpoždění menstruace

Zvažovali jsme, jak oddálit menstruaci o několik dní. Ne každý však ví, jaká je hrozba posunu v počátečním datu menstruace doma..

 • celkový zdravotní stav se zhoršuje;
 • výtok se stává vzácným nebo nadměrně hojným;
 • během menstruace jsou silné bolesti v dolní části břicha;
 • doba menstruace se významně zvyšuje;
 • zpoždění mohou být až několik měsíců;
 • dochází k anémii a dalším závažným onemocněním.

Při interferenci s přirozenými procesy, které se vyskytují v těle, trpí děloha a naruší se hormonální pozadí.

Nedoporučuje se konkrétně oddálit menstruační cyklus. V závislosti na vlastnostech organismu mohou nastat vážné problémy. Obnova bude trvat velmi dlouho.

Jak odložit příchod menstruace o několik dní

Pravidelná menstruace je známkou správně fungujícího reprodukčního systému a připravenosti ženského těla na mateřství. Někdy je však nutné odložit příchod menstruace o několik dní a důvody jsou různé - nějaká oslava, dovolená na moři, služební cesta, účast na sportovních soutěžích atd..

Pokud žena netoleruje kritické dny nebo je její špinění příliš intenzivní, má smysl posunout datum o 2 - 3 nebo dokonce 7 dní. Jaká je nebezpečí interference s reprodukčním systémem a jak správně používat různé prostředky k oddálení menstruace, se dozvíte dále.

Důsledky umělého zpoždění menstruace

Nucený posun v datu zahájení další menstruace se může zdát neškodný, protože cyklus se často ztratí bez vnějšího zásahu. Lékaři říkají, že umělý vliv na reprodukční systém nemůže tělo běžně vnímat.

Jeho negativní reakce v následujících měsících budou následující:

 • Zhoršení obecně pohody.
 • Silná bolest v dolní části břicha s krvácením.
 • Štíhlý nebo nadměrný výtok.
 • Zvýšený počet dnů menstruace.
 • Dlouhá zpoždění v menstruaci (kritické dny lze odložit o několik měsíců).
 • Existuje riziko vzniku anémie a dalších závažných onemocnění.

Samotná děloha trpí interferencí s přirozenými procesy těla..

Pokud byl nástup menstruace uměle přerušen na více než 1 den, v její dutině se vyvíjí neurotický proces. Během normálního průběhu menstruace jsou určité buňky a vrstvy vymyty pomocí průtoku krve z dělohy, určeného k přeměně vajíčka na embryo..

Pokud v těle zůstanou nepoužité částice, je to pro spravedlivé pohlaví nebezpečné kvůli nekróze, sepse a smrti..

Při rozhodování o změně nástupu menstruace musí žena brát v úvahu skutečný zdravotní stav. Užívání léků, které mohou způsobit zpoždění, by mělo být prováděno s přihlédnutím ke všem kontraindikacím a chronickým onemocněním.

Lidové léky - jemná volba pro oddálení menstruace

Odborníci na tradiční medicínu se domnívají, že pravidelný citron může bezpečně oddálit menstruaci..

Lze jej použít pro ty dámy, které nemají problémy se žaludkem a střevami. Aby vaše menstruace přišla o 3 - 5 dní později, asi 5 dní před očekávaným datem, musíte začít jíst citrusové plody bez cukru. Během dne by se mělo konzumovat 5 druhů ovoce.

Chcete-li zvýšit účinnost citronů, můžete si každý večer (ne déle než 10 minut) ochladit nohy ve vodě. Zpoždění bude nutné, ale po kontaktu nohou se studenou vodou se může vyvinout cystitida nebo zánět příměsí.

Abychom odpověděli na otázku, jak oddálit menstruaci o několik dní bezpečnějšími lidovými léky, dávají léčitelé následující recepty:

 1. Kopřiva. Vývar je připraven z 5 lžící. l. suchá tráva a půl litru horké vody. Složky se uvedou do varu a vaří se 3 až 5 minut. Bujón se infunduje pod víkem po dobu půl hodiny, poté se filtruje a orálně. Chcete-li oddálit menstruaci o 3 - 7 dní, jeden den před jejím zahájením, musíte drogu vypít v jedné dávce a v plné výši. Pokud krvácení již začalo, je zakázáno používat odvar z kopřivy..
 2. Vodní pepř. 5 lžíce. l. suroviny se zalijí půl litrem vroucí vody a obrobek se 5 minut dusí na mírném ohni. Bylinný léčivý přípravek se poté infuzí po dobu 3 hodin a nalije se do jiné misky přes plátno. Vezměte drogu třikrát denně na 2 polévkové lžíce. l. včas. Oprava cyklu začíná o 4 dny dříve. Nástroj posouvá kritické dny o 3 - 4 dny.
 3. Kořen petrželky. Bude to trvat 1 polévkovou lžíci. l. jemně nasekané oddenky petrželky a 1 šálek vroucí vody. Léčivo se připravuje 3hodinovou infuzí pod víkem a následnou důkladnou filtrací. Začnou pít vývar 5 dní před nástupem menstruace. Dávkování - 1 polévková lžíce. l. 3x denně. Kontraindikace - hypotenze a cholelitiáza.
 4. Petržel. Nadzemní část petrželky pomůže oddálit příchod menstruace o 4 - 7 dní. Příprava infuze začíná procházením 50 g trávy mlýnkem na maso a vařením kaše plnou sklenicí vroucí vody. Agent trvá 3 hodiny, filtruje se a pije ráno a večer na ½ šálku. Infuzi musíte začít pít 4 dny před údajným krvácením.
 5. Burnet. Menstruaci můžete posunout o 1 týden pomocí hořčice odvarem kořenů 48 hodin před očekávaným cyklem. Jak vyrobit složení: 1 polévková lžíce. l. Rozdrcené kořeny zalijte 200 ml čerstvé vroucí vody. Vařte směs na mírném ohni po dobu 30 minut. Přeceďte a zbytek přiveďte na původní objem studenou převařenou vodou. Dávka léku je 1 polévková lžíce. l. x 4krát denně (před jídlem).
 6. Kalina. 2 lžičky bobule se vaří se sklenicí vroucí vody a udržují se pod víkem po dobu půl hodiny. Napjatý prostředek se přivede na původní množství. Konzumují to 2 dny před krvácením 3krát denně na 1 polévkovou lžíci. l.
 7. lesní jahoda. Listy lesní rostliny mohou nejen odložit nepříliš nutnou menstruaci, ale také zastavit tekoucí výtok. Tento nástroj je výkonný a vyžaduje pečlivé použití. Zneužívání jahodových listů je nebezpečné pro vážnou poruchu s prodlouženým cyklem. Obnovit jej bude možné až za šest měsíců. Lék je připraven z 1 polévkové lžíce. l. suché drcené rostlinné suroviny a 1 litr vroucí vody. Pod víkem se hmota trvá 30 minut. Vezměte filtrovanou tekutinu 2 dny před menstruací. Norma je 50 ml každé ráno a večer. Chcete-li zastavit menstruační krvácení, lék se konzumuje třikrát denně, 1/3 šálku.

Kromě toho existují bylinné přípravky, po jejichž použití je menstruace pozdě o 4 - 7 dní..

Jeden se vyrábí smícháním mátového listu, pastýřské bylinky a malinových listů (rovnoměrně rozdělených). 1 polévková lžíce. l. Fyto-sběr se nalije sklenicí vroucí vody a trvá 30 minut pod víkem. Pití drogy začíná 4 dny před očekávaným výtokem. Jedna porce - 120 ml. Četnost příjmu - 3krát denně.

Je přísně zakázáno záměrně oddálit menstruaci o několik dní u žen před menopauzou, kuřáků a zneužívajících alkoholu, pacientů s onemocněním kardiovaskulárního systému a sklonem k trombóze.

Jaké farmaceutické léky jsou vhodné pro oddálení menstruace

Chcete-li uměle oddálit menstruaci na několik dní nebo týdnů, můžete si vzít antikoncepci, gestageny nebo hemostatické pilulky. Působením na hormonální systém ženy mění poměr pohlavních hormonů a posouvá datum nástupu menstruace.

Antikoncepční

Perorální antikoncepci ženy běžně používají k ochraně proti neplánovanému početí. Lékaři je však také mohou doporučit pro menstruační nepravidelnosti způsobené hormonální nerovnováhou..

Předpokládá se absolvování OK kurzů. Délka jedné etapy odpovídá 4týdennímu cyklu. Mezi cykly je nutná pauza a během této doby se otevře menstruační krvácení..

Pokud tento stav zanedbáte a nedáte si pauzu, ale okamžitě začnete pít pilulky z nového blistru, menstruace nezmizí. Aby bylo možné zajistit zpoždění menstruace samostatně, stačí vypít pilulky z nového balení po požadovaný počet dní.

Soudě podle recenzí lékařů jsou třífázové antikoncepce nejblíže fyziologii ženského těla - obsahují řadu hormonů, které jsou zodpovědné za včasný nástup menstruace a jsou schopny je oddálit při změně dávkovacího režimu.

Jaké antikoncepční pilulky mohou oddálit příchod menstruace o několik dní:

 • Claira.
 • Novinet.
 • Logest.
 • Jess.
 • Regulonu.
 • Mersilon a kol.

Pokud nepoužíváte antikoncepci ke zpoždění menstruace, začněte ji používat několik dní před dalším cyklem. Drogy vás nezachrání před těhotenstvím, ale menstruace se zpozdí.

Gestageny

Gestageny jsou závažné léky, které jsou navrženy tak, aby oddálily menstruaci, inhibovaly ovulační procesy a ovlivnily děložní sliznici. Jedná se o Pregnyl, Primolut a Organometr. Užívají se pouze po dohodě s lékařem..

S přípravkem Dufaston je také možné oddálit menstruaci o několik dní, protože přípravek je zařazen do skupiny gestagenů.

Pro umělé zpoždění cyklu jsou léky zahájeny 2 týdny před očekávaným menstruačním krvácením. V naléhavých případech je přípustné pít gestageny 5 dní před novým cyklem.

Dokončují užívání Duphastonu a jeho analogů 2 dny před očekávaným ukončením menstruace. Po zrušení léku se krvácení obnoví.

Hemostatické léky

Zvažte, zda je možné oddálit nástup menstruace hemostatickými léky a jaké prostředky jsou pro tento účel vhodné. Přirozenému krvácení zabraňují léky jako Dicinone, Vikasol, Tranexam a Etamsilat.

Dicinon zpožďuje menstruaci o několik dní nebo o 1-2 týdny, i když jeho hlavním úkolem je snížit intenzitu hojného výtoku.

Několik dní před menstruací začne Dicinon pít v dávce 500 mg denně. Příště vám menstruace půjdou za 15 - 20 dní, to znamená, že se vrátí k obvyklému rozvrhu..

Jiné léky mají podobné vlastnosti. Tranexam má stejnou dávku jako Dicinon. Překročení dávky je plné úplného ukončení menstruace. Etamsylát je ve formě tablet a injekcí. Lék Vikasol odkládá nástup menstruace o 5 až 7 dní.

Jak oddálit menstruaci

Tento článek pojednává o tom, jak oddálit menstruaci. Řekneme vám, které pilulky pomáhají oddálit nástup menstruace, zda je použití lidových prostředků účinné. Zjistíte, zda je možné na několik dní oddálit menstruaci, v jakém věku je nutné upustit od změny cyklu.

Způsoby, jak odložit menstruaci

Zpoždění nástupu menstruace o několik dní, stejně jako rychlé vyvolání menstruace doma, je docela možné. Na fyziologické úrovni je měsíční krvácení součástí procesu, který ženám umožňuje otěhotnět a mít dítě. Význam menstruace spočívá ve vypuzení neoplodněného vajíčka a použité funkční sliznice děložní vrstvy, která se vylučuje během menstruace..

Celý tento proces je regulován hormony. V první polovině menstruačního cyklu je tímto hormonem estrogen. Ve druhé polovině cyklu - progesteron, který uvolňuje a zesiluje slizniční vrstvu dělohy, což vytváří ideální podmínky pro připojení embrya. Pokud nedojde k početí, pak se množství hormonů postupně začíná snižovat, dochází k menstruaci a dochází k novému cyklu..

Můžete změnit menstruační cyklus pomocí léků nebo tradiční medicíny..

Pilulky, které zpožďují menstruaci

Některé pilulky pomohou oddálit nástup menstruace o 2-3 dny. V některých případech jsou taková opatření nutná, pokud se očekává romantický večer nebo oslava..

Mezi tablety patří:

 • Norkolut - používá se ke stabilizaci menstruačního cyklu. Pokud začnete užívat drogu 2 týdny před menstruací, můžete oddálit nástup menstruace o týden..
 • Dicinon - tento lék lze použít nejvýše 1krát ročně a pouze po povolení lékaře, protože není zcela neškodný. Ditsynon se obvykle používá k posílení stěn cév a při jeho opakovaném použití je pravděpodobné, že dojde k tvorbě trombózy..
 • Duphaston - tento lék nechrání před nežádoucím těhotenstvím a žádným způsobem neovlivňuje ovulaci. Ale lék ovlivňuje funkční vrstvu endometria a nutí produkci progesteronu. Výsledkem je, že proces obložení stěny dělohy se zpomaluje, což má za následek - odmítnutí endometria.
 • Vikasol je analog vitaminu K, který zajišťuje normální srážení krve. Droga patří mezi hemostatické léky. Abyste oddálili menstruaci, aby byla krátká a skromná, musíte začít užívat Vikasol týden před menstruací, 1 tabletu dvakrát denně..
 • Tranexam - Tyto tablety se používají k silné menstruaci. K oddálení menstruace je třeba užívat přípravek Tranexam 1–2 dny před nástupem menstruace. V tomto případě se nástup menstruace posune o 3-4 dny..

Před použitím pilulek na oddálení menstruace se poraďte se svým lékařem. Posoudí riziko expozice lékům ve vašem těle na základě vašeho věku a pravidelnosti menstruačního cyklu a stavu kardiovaskulárního systému. Všechny tyto akce pomohou snížit škodlivé účinky léků na vaše tělo..

Léky na oddálení menstruace

Mezi léky, které mohou oddálit nástup menstruace, patří hormonální antikoncepce a léky ovlivňující srážení krve. Jejich rozdíl od lidových prostředků spočívá v jednoduchosti příjmu, stejně jako v absenci potřeby přípravy a rychlé účinnosti.

Je důležité si uvědomit, že užívání jakéhokoli léku má obecný účinek na tělo. Nesprávné použití nebo nesprávné dávkování léků může způsobit nežádoucí účinky.

Jak oddálit menstruaci antikoncepcí

Všechny perorální antikoncepce jsou určeny pro průměrnou dobu menstruačního cyklu, přesněji 28 dní. Z tohoto důvodu obsahuje antikoncepční balení 21 tablet s určitou dávkou hormonů. Prostředky s 28 tabletami v posledních 7 tabletách neobsahují účinné látky, nijak neovlivňují tělo.

Jak oddálit menstruaci o několik dní nebo týden při užívání perorální antikoncepce? Jednoduché - změňte plán příjmu OK. V takovém případě postupujte podle určitých pravidel podle typu tablet:

 • Pokud užíváte monofázické léky obsahující stejné množství hormonů v každé tabletě, musíte začít nové balení léku ihned po dokončení prvního. Mezi užíváním hormonální antikoncepce nemusíte dělat týdenní pauzu, ale musíte okamžitě začít používat nové balení OK.
 • V případě odběru dvoufázových nebo třífázových produktů také není třeba dělat přestávku mezi starým a novým obalem OK. Pouze v této situaci musíte začít ne od samého začátku balíčku, ale od 2 nebo 3 jeho částí. Koneckonců, pouze tyto pilulky obsahují potřebné množství hormonů, které pomáhají oddálit nástup menstruace..

Pokud jste použili jinou metodu antikoncepce, začněte 3-4 dny před začátkem menstruace užívat perorální antikoncepci. To vám pomůže získat menstruaci zpět, ale nebude to mít žádný antikoncepční účinek. Zvažte proto další ochranu před nechtěným těhotenstvím..

Pamatujte, že užívání hormonální antikoncepce může způsobit různé změny ve vašem těle. Proto berte OK až po povolení od odborníka..

Přípravky obsahující deriváty progesteronu

Nejen hormonální antikoncepce může oddálit nástup menstruace, ale také léky, které v látce obsahují norethisteron, dydrogesteron. Doporučují se k úlevě od premenstruačního syndromu, v případě endometriózy nebo neplodnosti, v případě menstruačních nepravidelností..

Chcete-li oddálit nástup menstruace, měli byste udržovat vysokou koncentraci progesteronu na konci fáze 2 cyklu. Tento lék však nemůžete užívat bez indikací, protože je plný menstruačních nepravidelností nebo poškození zdraví.

Hemostatické látky

Indikace pro použití těchto léků jsou obvykle:

 • krvácení během nebo po operaci;
 • krvácení z nosu;
 • krvácení;
 • nadměrná menstruace.

V některých případech se však užívají hemostatické léky ke zpoždění menstruace o několik dní..

Účinné látky přítomné ve složení léčiva aktivují tvorbu faktorů srážení krve, pomáhají posilovat stěny cév. Zpravidla jsou hemostatika předepsána 3 dny před začátkem další menstruace. Současně se mezi vedlejšími účinky léku rozlišuje možný vývoj krevních sraženin.

Je zakázáno si takové léky předepisovat, nemůžete je užívat častěji než jednou ročně.

Vitamín C

Mohu oddálit menstruaci vitaminem C? Ano, k tomu jezte citrony, čerstvě vymačkanou citronovou šťávu nebo použijte hotový přípravek. Musíte jíst 2 citrony denně nebo 1 g kyseliny askorbové 3 dny před očekávaným datem menstruace. V takovém případě budete moci „červené dny“ odložit o týden..

Je zakázáno používat tuto metodu pro zánětlivá onemocnění žaludku nebo střev, stejně jako pro časté pálení žáhy. Je třeba si uvědomit, že nadměrné množství konzumovaných citrusů může způsobit alergie..

Jak oddálit menstruaci lidovými léky

Pokud vám nehrozí, že užívání hormonů a jiných léků oddálí nástup menstruace, podívejte se na tradiční léky. Obvykle se k tomu používají infuze a odvar z bylin, o čemž budeme diskutovat níže..

Kopřiva

Nejpopulárnějším lidovým lékem na oddálení menstruace je kopřiva. Pomáhá zastavit všechny typy krvácení, dokonce i menstruační. Bylina zároveň zahušťuje krev a zvyšuje riziko vzniku krevních sraženin - mějte to na paměti, když používáte kopřivu.

Použijte náš recept k přípravě zázračné léčby.

Složení:

 • suchá kopřiva - 5 lžící;
 • vařená voda - 0,5 l.

Příprava:

 1. Pokryjte trávu vodou.
 2. Trvejte na vývaru po dobu 40 minut.

Použití: Odvar začněte pít 3-4 dny před menstruací, půl sklenice třikrát denně.

Výsledek: Snížení doby trvání a četnosti menstruace a také jejich zpoždění.

Vodní pepř

Použití vodního pepře bohatého na vitamín K pomáhá oddálit nástup „červených dnů“ o celý týden. Můžete si koupit vodní papriku v lékárně nebo se připravit.

Nástroj lze použít několika způsoby. Pokud používáte extrakt z vodního pepře v lékárně, vypijte 30 kapek produktu denně 3 dny před začátkem menstruačního cyklu..

Nebo tady je další recept:

Složení:

 • vroucí voda - 250 ml;
 • vodní pepř (bylina) - 2 lžíce.

Příprava: Podlejte vodní pepř vodou, zapalte. Přiveďte k varu, ochlaďte a přeceďte.

Použití: Začněte pít půl šálku 30 minut před jídlem 10 dní před menstruací.

Když je nežádoucí změnit cyklus

Menstruační cyklus je velmi volatilní, je dokonce ovlivňován faktory, jako jsou náhlé změny počasí nebo výkyvy nálady. Z tohoto důvodu je nežádoucí zasahovat do ní záměrně, zasahovat do touhy odložit menstruaci bez dobrého důvodu. Koneckonců s takovým zásahem vždy existuje riziko, bez ohledu na to, zda používáte lidové léky nebo léky.

Absolutní kontraindikace pro záměrné oddálení menstruace jsou:

 • hormonální onemocnění reprodukčního systému;
 • věk nad 35 let;
 • zvýšené srážení krve;
 • přítomnost jakýchkoli krevních onemocnění;
 • tendence k tvorbě krevních sraženin.

Ve všech případech, pokud plánujete oddálit nástup menstruace, nezapomeňte se nejprve poradit s odborníkem.

Recenze

Margarita, 25 let

Asi před pěti měsíci jsem měl drozd. Od té doby se menstruace zpožďovala o několik dní. Myslím, že přítomnost této patologie ovlivňuje vzhled menstruace. Teď léčím drozd, menstruace v tomto měsíci přišla včas.

Nedávno jsem potřeboval odložit menstruaci o několik dní. Abych byl upřímný, bál jsem se použít lidové léky, protože mám nitroděložní tělísko. Ale přesto se rozhodla, vzala si vitamin C, moje menstruace šla se zpožděním. Současně byl zdravotní stav v pořádku..

Před měsícem jsem odletěl na dovolenou do Turecka. Bylo to během mé dovolené, že moje menstruace měla brzy začít, takže jsem předem použil vodní pepř. Samozřejmě, že to moc nechutí, ale výsledek byl, že jsem si skvěle odpočinul!

Jak oddálit menstruaci o několik dní. Tablety, lidové léky

Měsíční krvácení - hlavní ukazatel plodnosti a zdravého stavu ženského těla, se u dívek ne vždy vyskytuje ve vhodnou dobu. Při plánování dovolené na pláži nebo důležité události začne mnoho žen přemýšlet o tom, jak se pokusit oddálit nástup menstruace na nezbytně nutnou dobu, aby si nedělaly starosti s výskytem fyziologických charakteristik v období kritických dnů..

Proč odkládat menstruaci o několik dní

Jak oddálit menstruaci o několik dní je naléhavá otázka, které čelí žena, jejíž dlouho očekávaná doba dovolené se shoduje s nástupem měsíčního krvácení. Pravidelný menstruační cyklus je považován za hlavní indikátor normálně fungujícího ženského reprodukčního systému.

Každý měsíc v první polovině cyklu dochází ke zvýšení endometrioidní tkáně, zrání folikulů a uvolnění vajíčka. Druhá fáze je charakterizována přípravou těla na početí. Pokud nedojde k oplodnění, pak děloha odmítne zbytečnou vrstvu endometria spolu s mrtvým vejcem.

Výsledný krvavý výtok pomáhá pohlavnímu orgánu očistit a odstranit nepotřebné prvky. Normálně je menstruační cyklus 28-32 dnů, ale pod vnitřním nebo vnějším vlivem se může mírně posunout do větší či menší míry. Délka a charakteristika kritických dnů závisí na individuálních charakteristikách ženského těla.

Ve většině případů trvá menstruace 4 až 7 dní a je doprovázena:

 • krvavý výtok z genitálií, různé intenzity;
 • bolest a tíže v dolní části břicha a dolní části zad;
 • migréna, nevolnost;
 • průjem.

Mnoho žen, zejména těch, které trpí silným výtokem a silnými bolestmi, těžko snáší kritické dny a v současné době prožívají fyzické a psychické nepohodlí.

Důvodem přenosu menstruačního krvácení je touha ženy cítit se sebevědomě a nebát se o svůj vzhled během:

 1. Prázdniny na pláži. Moderní hygienické výrobky ženě nebrání ve koupání, ale lékaři důrazně doporučují vyhýbat se v kritických dnech jasnému slunci a otevřeným vodním plochám, protože v této době je reprodukční systém nejcitlivější na podchlazení a výskyt patogenních bakterií..
 2. Sportovní soutěže. Dívky zapojené do sportu neustále užívají léky, aby zabránily neočekávanému menstruačnímu krvácení v den výkonu.
 3. Večírky, oslavy, svatby. Ve večerních nebo svatebních šatech se žena chce cítit jako královna, aniž by se bála zničit krásný outfit a dlouho očekávanou dovolenou se sekrety.
 4. Dlouho očekávané datum. Přenos menstruace se valí kolem, aby si užíval společnost milovaného člověka a sexuální hry.

V případě stanovení data plánované operace na první dny menstruačního cyklu může být nutné odložit kritické dny.

Gynekologové se shodují, že i krátkodobé zpoždění menstruace je doprovázeno vážným hormonálním narušením, proto se nedoporučuje často se uchýlit k těmto metodám, zejména proto, že moderní hygienické výrobky mohou minimalizovat riziko nepříjemných následků a možného nepohodlí..

Možné komplikace opožděné menstruace

Jak oddálit menstruaci o několik dní je otázka, před kterou stojí žena v předvečer svatby a svatební noci.

Článek pojednává o účinných způsobech, jak prodloužit menstruaci o několik dní..

Spontánní zpoždění v 50% případů způsobuje poruchu upraveného menstruačního cyklu a může také vyvolat:

 • zhoršení celkového stavu;
 • silné křeče v dolní části břicha;
 • výskyt silného krvavého výtoku;
 • zvýšení počtu dnů menstruace;
 • dlouhé zpoždění v následujících cyklech (více než 1–2 měsíce);
 • možný rozvoj anémie.

Nejbezpečnější je začít s přípravou těla na vynucené zpoždění od 14. dne cyklu. Prudké přerušení právě zahájené menstruace může vyvolat neurotický proces v reprodukčním systému.

Normálně krvácení pomáhá očistit děložní dutinu od oddělené vrstvy endometrioidní tkáně a mrtvého vajíčka. Náhlé přerušení procesu může způsobit nekrózu, sepsi nebo smrt.

Top 10 léků z lékárny ke zpoždění menstruace

Jak odložit menstruaci o několik dní je problém, kterému čelí pacientka poté, co lékař určí datum plánovaného chirurgického zákroku.

Chcete-li odložit přechod kritických dnů, použijte:

 • hormonální léky;
 • hemostatika;
 • vitamín C;
 • bylinné infuze.

Mezi oblíbené léky používané k zastavení menstruačního krvácení patří:

Monofázické orální antikoncepce

Kombinovaná antikoncepce, každá tableta obsahující určitou dávku progesteronu a estrogenu, bude blikat:

 • potlačit ovulaci;
 • regulovat menstruační cyklus;
 • zesílit cervikální hlen.

21 tablet v blistru pomáhá navodit 28denní menstruační cyklus a dodává tělu pevnou dávku hormonů denně. Po dokončení balení musíte udělat 7denní přestávku, během níž by období mělo začít.

Chcete-li změnit datum menstruace, stačí vypít první pilulku z nového balení bezprostředně po skončení starého, bez přestávky doporučené pokyny..

Seznam monofázických kontraceptiv:

Název drogyFarmakologieCena, rub.)
Diana 35Obsahuje Ethinylestradiol a Cyproteron Acetát, které pomáhají v boji proti přebytečnému progesteronu, akné a mužským vlasům1200 rbl.
JanineMikrodávky dienogestu a ethinylestradiolu normalizují menstruační cyklus a zabraňují aktivnímu růstu endometrioidní tkáně. Užívání přípravku Janine snižuje hojnost menstruačního krvácení a brání rozvoji anémie980 rbl.
NovinetTablety obsahující desogestrel a estradiol normalizují práci v oblasti ženských pohlavních orgánů a jsou prevencí rakoviny děložního čípku.470 rbl.
SiluetaDragee obsahuje desogestrel a syntetický estrogen, který se používá k regulaci menstruačního cyklu, chrání před nechtěným těhotenstvím a akné600 rbl.
Regulonu450 rbl.
LindinethTablety obsahující ethinylestradiol a gestoden jsou indikovány k dlouhodobé ochraně před nechtěným těhotenstvím u žen mladších 35 let a k další léčbě akné.1200 rbl.

Neměli byste užívat hormonální antikoncepci pro ženy trpící:

 • trombóza;
 • diabetes mellitus;
 • pankreatitida;
 • onemocnění žlučových kamenů;
 • žloutenka;
 • Gilbertův syndrom;
 • Dubin-Johnsonův syndrom;
 • závažné jaterní patologie doprovázené výskytem žloutenky;
 • predispozice k výskytu hormonálně závislých nádorů;
 • děložní krvácení.

Nemůžete pít antikoncepci:

 • při čekání na dítě;
 • kojící matky;
 • ženy trpící závislostí na nikotinu ve věku nad 35 let.

Dvoufázová antikoncepce

Každá tobolka léku obsahuje přísně odměřenou dávku progesteronu a gestagenu, která se liší v závislosti na fázi cyklu. Pro oddálení menstruačního krvácení je nutné po poslední tabletě blistru vypít tobolku umístěnou ve druhé části balení.

Populární antikoncepce:

názevFarmakologieNáklady
AnteovinLevongestrel obsažený v léku uvolňuje PMS, léčí dysmenoreu a normalizuje menstruační cyklus1300 rbl.
RevigidonEliminuje negativní příznaky PMS. Balení obsahuje 28 tablet, z nichž 21 je hormonálně bohatých a 7 je obohaceno o železo a má placebo účinek800 rbl.
MicroginonLék na ochranu před nechtěným těhotenstvím, který zvyšuje sexuální aktivitu pacientů.980 rbl.
BifazilZahrnuje tinylestradiol a norethisteron, které pomáhají předcházet nežádoucímu těhotenství a normalizují menstruaci700 rbl.

Třífázová perorální antikoncepce

Antikoncepční pilulka je rozdělena do 3 fází, z nichž každá obsahuje jinou dávku syntetického progesteronu. Koncentrace hormonů se mění v průběhu 3 týdnů. Abyste si přenesli menstruaci, musíte vypít pilulku z 2. nebo 3. fáze na konci 1. balení.

Populární antikoncepce:

Jméno výrobkuFarmakologieNáklady
MarvelonAktivními složkami jsou ethinylestradiol a desogestrel, používané k antikoncepci a léčbě akné. Uvolňovací forma - tablety, 21 tablet v balení1600 rbl.
Tri-regolTříbarevná antikoncepce určená pro menstruační nepravidelnosti760 rbl.
Tři merci890 rbl.

Nejkritičtější dny pomocí perorálních kontraceptiv lze odložit o ne více než 1 měsíc (v důsledku nepřetržitého užívání 2 balení). Delší užívání léků (bez nástupu kritických dnů) může vyvolat vaginální krvácení a hormonální nerovnováhu.

V případě antikoncepce jinými prostředky by se perorální antikoncepce měla opít 3-4 dny, aby se oddálila menstruace. Taková technika nebude chránit před nechtěným těhotenstvím, ale pomůže posunout krvácení o 5-7 dní..

Gestageny

Zpoždění menstruace o několik dní je vyvoláno léky obsahujícími hormony, které doplňují nedostatek progesteronu v ženském těle.

Léky, které zahrnují dedrogen nebo kortizon, se v gynekologické praxi široce používají k léčbě:

 • předmenstruační syndrom;
 • endometrióza;
 • porušení menstruačního cyklu způsobené absencí luteální fáze;
 • mastopatie;
 • projevy menopauzy.

Seznam léků:

názevFarmakologieNáklady
TěhotnáAplikujte 2 tablety denně 14 dní před nástupem krvácení. V případě naléhavé potřeby můžete drogu začít pít 5 dní před menstruací.1240 rbl.
Primolyut130 rbl.
Organometril2900 rbl.
Duphaston600 rbl.

Vlastní podávání umělého progesteronu je přísně zakázáno. Přesný průběh a dávkování stanoví lékař po vizuálním vyšetření pacientky a prostudování jejího hormonálního pozadí.

Během užívání gestagenů se může objevit:

 • závrať;
 • bolest hlavy;
 • ospalost;
 • změna tělesné hmotnosti;
 • porušení menstruačního cyklu;
 • nadýmání;
 • zácpa.

Syntetický progesteron by neměly užívat ženy s:

 • trombóza a tromboflebitida;
 • vaginální krvácení neznámé etymologie;
 • onkologická onemocnění;
 • porfyrie;
 • hepatitida nebo závažné jaterní patologie;
 • alergická reakce na složky tablet.

Užívání umělého progesteronu během kojení je zakázáno. Příjem přípravku Duphaston, Primolut nebo Orgametril je zastaven 2-3 dny před požadovaným datem menstruace. Po normalizaci hormonálního pozadí se cyklus obnoví.

Postinor

Lék nouzové koncentrace s jednou dávkou způsobuje hormonální narušení a vyvolává zpoždění menstruačního krvácení. Zpoždění kritických dnů je způsobeno jednou užitou pilulkou, ale lékaři nedoporučují praktikovat takovou metodu, protože existuje možnost vyvolání závažného děložního krvácení.

Hemostatické léky

Hemostatika jsou předepsána k urychlení srážení krve a k rychlému zastavení závažného krvácení způsobeného traumatem nebo chirurgickým zákrokem. Hemostatické léky užívané několik dní před začátkem menstruačního cyklu mohou vyvolat zpoždění krvácení nebo snížit množství výtoku.

Populární léky:

názevFarmakologieNáklady
DicinonZlepšuje mikrocirkulaci krve a posiluje stěny kapilár. Chcete-li odložit datum menstruace, užívejte drogu za 1-2 týdny, 500 ml denně. Po ukončení užívání se menstruace objeví za 16-20 dní.590 rbl.
EtamsilatPřípravek tablety, který normalizuje propustnost cévních stěn a zlepšuje mikrocirkulaci krve. V případě užívání 250-500 mg, 3-d přípravky denně od 14-17 dnů menstruačního cyklu odkládá datum nástupu krvácení do okamžiku ukončení užívání.120 rbl.
VikasolSyntetický analog vitaminu K, který pomáhá aktivovat syntézu protrombinu a zlepšit srážení krve. Předepisuje se 3 týdny před očekávaným datem menstruačního krvácení. V nouzových případech je schopen zastavit krvácení za den.59 rbl.
TranexamAntihemoragické činidlo, které zastavuje krvácení způsobené abnormalitami krevních destiček. Pro oddálení menstruace se ukazuje, že pije 500 mg léku od 14. dne cyklu.500 RUB.

Při užívání drog se mohou objevit:

 • migréna;
 • závrať;
 • necitlivost dolních končetin;
 • silná bolest v dolní části břicha.

Použití hemostatických látek ke zpoždění menstruace je kontraindikováno u:

 • s trombocytemií;
 • s hormonálním selháním;
 • ženy nad 35 let.

Lékaři umožňují použití hemostatických léků ke zpoždění menstruačního cyklu nejvýše jednou ročně.

Vitamín C

Vezmeme 1 gr. vitamin C 3–5 dní před nástupem menstruace pomáhá oddálit krvácení o 5–7 dní.

Kyselina askorbová ve velkých dávkách je kontraindikována u žen, které mají:

 • zánětlivé procesy v žaludku a střevech;
 • predispozice k vředům a gastritidě
 • individuální intolerance na vitamin C..

Tradiční metody pro oddálení menstruace

Jak oddálit menstruaci o několik dní je naléhavým problémem, který lze snadno vyřešit pomocí alternativní medicíny. Bylinné čaje pomáhají oddálit nástup menstruačního krvácení po dobu 3-4 dnů, snižují množství následného výtoku a zmírňují bolest. Recepty:

Odvar z kopřivy

5 lžíce. lžíce kopřivy se nalije do 0,5 litru. vroucí vodou a dusíme na mírném ohni asi 30 minut. Směs se vyjme ze sporáku, ochladí se, filtruje a úplně se vypije den před nástupem menstruace.

Bylinkový odvar

Nasekané listy malin, máty a pastýřské kabelky (1 polévková lžíce každé byliny) se napařují 250 ml horké vody, 30 minut se láhají, filtrují se, 120 ml se pije třikrát denně. Doporučuje se začít s odběrem 4 dny před datem krvácení.

Odvar z vodního pepře

5 lžíce vodní pepř se smíchá s 500 ml vroucí vody a vaří se 5 minut. Připravená směs se ochladí, infuzí po dobu asi 3 hodin, filtruje se a odebere se 2 lžíce. 3 dny denně od 18-20 dnů menstruačního cyklu.

Odvar z jahodových listů

1 polévková lžíce. lžíce nasekaných jahodových listů se spojí s 500 ml horké vody. Směs se vaří 30 minut na ohni, ochladí se a denně (vždy 100 ml) 2 dny před nástupem menstruace. V případě krvácení je třeba bylinkový čaj pít, dokud se výtok zcela nezastaví.

Citrón

Díky vysokému obsahu vitaminu C může denní konzumace 5 citronů oddálit nástup menstruačního krvácení o 3–5 dní. S konzumací citrusových plodů je třeba začít nejpozději 5 dní před očekávaným datem menstruace. Dodatečný účinek mohou mít 10minutové studené koupele nohou prováděné současně..

Přenos menstruace pomocí bylinných čajů je pro ženy kontraindikován:

 • trpící problémy se žaludkem a střevami;
 • pacienti s endokrinními patologiemi a diabetes mellitus;
 • více než 35 let.

Zastavte své období navždy

Menstruační krvácení je známkou ženské plodnosti. Úplná likvidace menstruace povede ke zmizení plodnosti a nástupu časné menopauzy.

U žen trpících silným a dlouhodobým krvácením, silnými bolestmi v podbřišku doporučují lékaři užívat hormonální antikoncepci, která jim pomůže zmírnit příznaky bolesti a regulovat menstruační cyklus. Léky a lidové léky mohou v případě potřeby oddálit nástup kritických dnů, ale ne zcela je zastavit..

Konečné vymizení menstruace před 45. rokem je možné pouze v případě subkutánního podání hormonů, které uvádějí ženský reprodukční systém do stavu umělé menopauzy. Tento postup je nevratný a má mnoho nebezpečných důsledků pro ženské tělo, proto je jeho použití gynekologem zakázáno.

Pokud žena kvůli fyziologickým charakteristikám nedokázala odložit příchod kritických dnů, pak by během dovolené měly být dodržovány preventivní metody:

 1. Zkraťte dobu koupání ve dnech silného výtoku, abyste předešli podchlazení a zánětu přívěsků.
 2. Po každé návštěvě bazénu vyměňte tampony.
 3. Nebuďte venku během silné sluneční aktivity. Popáleniny způsobují zvýšené krvácení.

Většina žen vnímá období kritických dnů opatrně a nepříjemně. Léky a bylinné odvarky pomáhají oddálit nástup menstruace o několik dní a umožňují vám užít si dovolenou nebo důležitou událost bez psychického a fyzického nepohodlí způsobeného zvláštností průběhu menstruačního krvácení.

Užitečná videa o způsobech, jak prodloužit menstruaci o několik dní

Doporučení gynekologa o oddálení menstruace:

Jak posunout cyklus a není to nebezpečné:

Menstruační cyklus je individuální jev. Každá žena by měla věnovat pozornost nejen objemu a vlastnostem výtoku, ale také jejich trvání. Existují obecné standardy pro trvání regulace, které jsou modifikovány fyziologickými nebo patologickými faktory.