Sérometr u postmenopauzálních žen: příčiny hromadění tekutin a léčba

Séroskop je stav, při kterém se v děložní dutině hromadí serózní tekutina. Svalová tkáň dělohy a její vnitřní sliznice jsou odděleny serózní membránou, kterou prostupuje velké množství kapilár, kterými prosakuje plazma. Je to serózní tekutina..

Pokud má žena patologické stavy, které zabraňují odstranění tekutiny z dělohy, hromadí se a vytvoří se serosometr. Posledně jmenovaný během postmenopauzy je variantou normy, pokud neexistují žádné překážky pro výstup tekutiny a její objem je malý. S různými komplikacemi se tekutina hromadí v cervikálním kanálu. Tento stav se nazývá serosocervix. V počáteční fázi onemocnění nemá žádné příznaky..

 • 1 Příčiny serosometrů
 • 2 Příznaky
 • 3 Léčba
  • 3.1 Chirurgická léčba
  • 3.2 Tradiční metody

Serosocervix lze spojit se dvěma faktory:

 • mechanická překážka průchodu tekutiny do pochvy;
 • zvýšené vylučování serózní tekutiny.

Hlavní důvody těchto podmínek:

ZpůsobitPopis
Zúžení nebo úplná fúze cervikálního kanáluK této patologii dochází v důsledku atrofie tkání v důsledku snížení hladiny estrogenu v pozdní postmenopauze, abnormálního vývoje ženských pohlavních orgánů, zánětu děložního čípku
NádoryMůže to být polyp, maligní novotvar, malé myomatózní uzliny, velké fibroidy. Mechanicky zabraňují odtoku kapaliny
Zúžení cervikálního kanálu, děložní synechieTyto poruchy vznikají po různých zánětech, potratech, kyretáži a dalších gynekologických invazivních výkonech
Zánětlivé a nezánětlivé procesy endometriaPatří mezi ně zánět endometria, endometrióza, polyp, rakovina
Ektopické patologieTekutina může vstoupit do dělohy z vejcovodů, pokud jsou přílohy zanícené nebo oteklé

Důležitou roli ve vývoji serosometrů hrají faktory, které negativně ovlivňují imunitní systém a způsobují předčasné stárnutí reprodukčních orgánů..

ZpůsobitPopis
Špatné návykyKouření a alkohol snižují obranyschopnost těla
Neoprávněné užívání hormonálních lékůNedostatek nebo přebytek estrogenu přímo ovlivňuje endometrium a děložní čípek
Snížená fyzická aktivitaPři sedavém životním stylu je narušen přívod krve do orgánů. Průtok krve se zpomaluje, ale současně se zvyšuje tlak na cévy, čímž se zvyšuje jejich propustnost
Nesprávná výživaPři nadměrné konzumaci tučných jídel se v cévách hromadí přebytečný cholesterol. Tělo navíc potřebuje k jeho zpracování spoustu energie, což zvyšuje zátěž cévního systému.

Při malé akumulaci tekutiny tato patologie nezpůsobuje žádné příznaky. Zjistil se pouze při rutinním vyšetření. S progresí onemocnění se objevují následující příznaky:

 • tahání bolesti, které jsou lokalizovány v dolní části břicha a dolní části zad;
 • vodnatý výtok, bez zápachu, nažloutlý nebo šedivý, nejčastěji po pohlavním styku;
 • obtížné vyprazdňování močového měchýře a časté nutkání, které jsou spojeny se stlačením dělohy a sousedních orgánů;
 • bolestivé pocity během pohlavního styku;
 • periodické zvyšování teploty;
 • zvýšení objemu břicha, které je spojeno s růstem dělohy v důsledku nahromaděné tekutiny;
 • únava, závratě.

V některých případech dosahuje břicho stejné velikosti jako v posledních měsících těhotenství.

Metody léčby závisí na několika faktorech:

 • objem serózní tekutiny;
 • míra jeho akumulace;
 • důvod, který vedl k tomuto stavu.

Pokud je objem kapaliny menší než 5 ml a nedochází k žádnému infekčnímu procesu, doporučuje se pravidelné sledování ultrazvukem. V tomto případě jsou léky předepsány ke stimulaci krevního oběhu v děloze, zlepšení vaskulárního tonusu a regeneraci epitelu (Fibs, Detralex). Je možné dodatečně podstoupit kurz fyzioterapie.

Starší ženy jsou opatrně předepisovány léky, které mohou zvýšit krevní tlak.

Pokud je objem serózní tekutiny větší než 5 ml a její množství se neustále zvyšuje, zatímco neexistují žádné mechanické překážky odtoku do pochvy a dochází k zánětlivému procesu, je předepsána komplexní léčba.

Skupina drogAkt
Antibakteriální a protizánětlivé lékyProstředky zmírňují zánět a ničí patogenní mikroflóru. Doporučuje se zjistit infekční agens a určit, na která antibiotika je citlivý. Pokud to není možné, je předepsán 10-14denní kurz širokospektrých antibakteriálních léků (amoxicilin, ornidazol) v kombinaci s NSAID (diklofenak, indomethacin)
Probiotika a imunomodulátoryJsou předepsány k normalizaci mikroflóry a zvýšení imunity.
Vaginální přípravky s estradiolemPodle výsledků výzkumu další použití topických hormonálních léků urychluje proces hojení

Pokud je patologie způsobena hormonální poruchou, použije se hormonální terapie.

Pokud jsou příčinou výskytu serosometrů u postmenopauzálních žen různá gynekologická onemocnění, je nutné je vyléčit. Tím se vyřeší problém s akumulací serózní tekutiny..

Chirurgický zákrok je hlavní léčba této patologie. Existují dva typy operací:

Typ operacePopis
Břišní chirurgiePomocí této metody mohou lékaři vyšetřit pánevní orgány a identifikovat další patologické stavy (fibroidy, rakovinu, polypy atd.), Které lze okamžitě eliminovat. Ale rehabilitační období bude poměrně dlouhé
Laparoskopická intervenceJedná se o šetrnější metodu. Provádí se několik vpichů, kterými se zavádějí sondy a formace se odstraňují. Období zotavení trvá mnohem méně

Pomocí serosometru se provádí bougienage - umělá expanze cervikálního kanálu. Jizvy, které se vytvořily v místě fúze tkáně, jsou disekovány.

Pokud stav ženy není vážný a nevyžaduje urgentní chirurgický zákrok, lze se souhlasem lékaře použít lidové prostředky.

Doporučuje se pít kompot nebo šťávu z kaliny, která má protizánětlivý účinek.

Můžete použít infuzi:

 1. 1. Vařte 100 g bobulí v litru vody.
 2. 2. Zabalte a nechte působit 1 hodinu.
 3. 3. Pijte 100 ml 3krát denně před jídlem po dobu 2 týdnů
SloženíZpůsob aplikace
1 polévková lžíce. l. hořčice, infuze jalovceKoupejte se 15 minut s infuzí hořčice a jalovce (vařte 100 g ovoce a stonků s vroucí vodou a nechejte 4 hodiny). Takové lázně urychlují proces odstraňování tekutin
Kalina
10 g akátových květů, vodka - 500 ml
 1. 1. Akátovou tinkturu uchovávejte na tmavém místě po dobu 2 týdnů.
 2. 2. Nařeďte 20 kapek tinktury vodou.
 3. 3. Pijte jednou denně.

Serosometr se vyřeší za krátkou dobu

50 g listů aloe, 3 lžíce. l. Miláček
 1. 1. Vytvořte kaši z listů a promíchejte s medem.
 2. 2. Před užitím 1 polévkové lžíce. l. zamíchejte sklenici teplého mléka.

Procedura musí být opakována dvakrát denně.

50 g bórové dělohy
 1. 1,50 g suchých surovin nalijte 500 ml vroucí vody a nechejte několik hodin.
 2. 2. Vezměte 50 ml 4krát denně
Heřmánek, šalvěj, dubová kůra, vlaštovičník ve stejných částech
 1. 1. Nalijte 2 lžíce. l. suchá směs s 1 litrem vroucí vody.
 2. 2. Nechte vařit.
 3. 3. Sprchování teplou infuzí jednou denně po dobu 2-3 týdnů

Prognóza v přítomnosti serosometrů závisí na základním onemocnění. Neexistuje žádná speciální profylaxe, ale doporučuje se vést aktivní životní styl, racionálně jíst, pravidelně navštěvovat gynekologa a včas léčit patologie ženských pohlavních orgánů.

Séroskop v děložní dutině po 60 letech

U postmenopauzálních žen se může vyvinout mnoho specifických onemocnění. Jedním z nich je serosometr - patologie charakterizovaná akumulací tekutiny uvnitř dělohy.

Obecné informace o serosometru

Akumulace serózních hmot v děloze během klimakterického období je způsobena dvěma důvody - přítomností překážky v jejich uvolňování nebo nadměrnou produkcí sekrece. Produkce tekutin během reprodukčního věku probíhá v endometriu a tento proces je považován za fyziologicky normální. Produkovaná sekrece spolu s vaginálním nebo menstruačním tokem opouští dělohu.

Po nástupu menopauzy se endometriální vrstva ztenčuje v důsledku snížení produkce hormonů, což také vede ke snížení sekreční aktivity žláz. Ale to se děje pouze při normálním průběhu menopauzy. Jinak endometrium nadále vylučuje tekutinu, která je zadržována v děložní dutině a způsobuje souběžné změny.

Séroskop není klasifikován jako nezávislé onemocnění, akumulace exsudátu v děložní dutině naznačuje hormonální nerovnováhu, zánět v genitáliích nebo infekční procesy v nich.

Vývoj serosometrů je možný s nástupem menopauzy po 45 letech, ale ve většině případů je patologie detekována u pacientů po menopauze starších 60 let. Onemocnění v tomto věku je diagnostikováno u 40% žen. Sérová tekutina se může hromadit nejen v samotné děloze, ale také v cervikálním kanálu. Patologie je v tomto případě indikována výrazem serosocervix, jedná se o závažnější stav ve srovnání se serosometrem.

Příčiny nemoci

Patologie může být výsledkem organických důvodů, to znamená porušení výdeje tekutin, vést k tomu:

 • Zúžení nebo úplné ucpání cervikálního kanálu. Vyskytuje se s atrofií tkání, což je zase způsobeno snížením produkce hormonů. Méně často se průchodnost kanálu mění na pozadí cervicitidy nebo vývojových abnormalit orgánů.

Hypersekrece exsudátu nebo jeho vstup z falopických trubiček jsou pozorovány, když:

 • endometrióza, endometritida, hyperplazie sliznice způsobená hormonální dysfunkcí;
 • mimoděložní těhotenství;
 • adnexitida;
 • nádory vaječníků a tuby.

Určení hlavní příčiny serosometrů je primární diagnostická úloha. Léčba bude účinná, pouze pokud je možné vyloučit vliv hlavní příčiny hromadění tekutin v děloze.

Faktory predisponující k nemoci

Pravděpodobnost vývoje serosometrů během menopauzy se zvyšuje, pokud žena zneužívá alkohol, hodně kouří a vede promiskuitní sexuální život. Špatné návyky postupně vyčerpávají zdroje endokrinního, nervového a imunitního systému, což ve stáří může nepříznivě ovlivnit fungování celého organismu.

Mezi další faktory předisponující k vývoji serosometrů patří:

Riziková skupina pro vývoj serosometrů zahrnuje také ženy, které mají několik dětí, protože častý porod zhoršuje hormonální hladiny.

Známky serosometry

Po dlouhou dobu nemusí patologie ženu obtěžovat. Známky nadměrné sekrece v děložní dutině jsou často detekovány náhodou během rutinního nebo diagnostického ultrazvuku.

Serosometr, který vede k akumulaci tekutiny v dutině orgánu, vede k významnému nárůstu břicha. Hromadění tajemství zase způsobuje:

 • bolest lokalizovaná v dolní části břicha a v bederní oblasti;
 • pocit tlaku na dělohu a konečník;
 • zvýšené močení;
 • zácpa.

Bolest se zvyšuje při pohlavním styku, při fyzické práci. Rovněž dochází k obecnému zhoršení pohody - může se zvýšit malátnost, slabost, tělesná teplota.

S úplným nebo částečným zachováním průchodnosti děložního čípku si ženy všimnou výskytu velkého vodnatého výtoku z pochvy. Jsou světle šedé nebo zcela průhledné barvy, někdy s příměsí krve. Akumulace tekutiny v děloze vytváří optimální prostředí pro reprodukci patogenních mikroorganismů. V tomto ohledu se pomocí serosometru velmi často vyvíjejí zánětlivé procesy. Jsou indikovány vysokou tělesnou teplotou, zvyšující se bolestí, slabostí, závratěmi..

Možné komplikace

Hlavním nebezpečím serosometrů je zánět, ke kterému dochází při hnisání. Je doprovázen systémy intoxikace, zvyšující se bolestí, uvolňováním hnisavého sekretu nažloutlé nebo nazelenalé barvy. Infekční proces se může rozšířit do sousedních orgánů, což jen zhoršuje pohodu ženy. Rostoucí děloha způsobuje tlak na pánevní struktury a narušuje odtok krve z dolních cév, což vede k otoku nohou.

Séroskop není samostatným onemocněním; nadměrná tvorba sekrece naznačuje určitá onemocnění. Musí být identifikovány včas, protože příčinou serosometrů mohou být maligní nádory a zánětlivé procesy, které vyžadují léčbu v rané fázi vývoje..

Vlastnosti léčby

Léčebný režim je vybrán po důkladném diagnostickém vyšetření. Ženy, které mají tajemství v děložní dutině, se hromadí v malém množství (až 5 ml) a nejsou zde žádné bolestivé nebo jiné nepohodlí, jsou předepsány:

 • léky, které zlepšují krevní oběh v pánevních orgánech;
 • vstřebatelné léky;
 • látky, které zvyšují regeneraci tkání.

Je ukázáno použití fyzioterapeutických metod vlivu. Pravidelná kontrola je nezbytná, spočívá v ultrazvukovém vyšetření a vyšetření gynekologem.

Při zánětu serózního obsahu v děloze je pacientovi podávána antibiotická terapie. Zahrnuje použití širokospektrých antibiotik (Cefotaxim, Ornidazol), protizánětlivých léků.

Při silných bolestivých pocitech jsou nutná analgetika.

Navíc jsou předepsány imunomodulační léky, probiotika k obnovení mikroflóry v pochvě. Léčba je doplněna vaginálními gely nebo čípky s estradiolem (Klimen, Divigel, Ovestin). Je také nutné použít multivitaminové komplexy, které musí zahrnovat vitamíny skupiny B a kyselinu askorbovou.

Chirurgický zákrok

S neúčinností konzervativních metod léčby a v těch případech, kdy je odtok tekutiny v důsledku infekce děložního čípku obtížný nebo se sekrece hromadí více než 6 ml, je ženě předepsána operace. Provádí se v několika fázích:

 • Nejprve se lumen rozšíří - bougienage. Jizvy, polypy jsou odstraněny.
 • Odčerpává se serózní tekutina. Vzorek exsudátu je odeslán pro histologii.
 • Další fází je hysteroskopie s kyretáží stěn dělohy. Kousky tkáně jsou také odeslány k histologickému vyšetření..

Po operaci je ženě podána protizánětlivá a antibiotická léčba. Hormonální substituční léčba je předepsána podle indikací.

V závažných případech nelze upustit od rozsáhlého chirurgického zákroku, protože odstranění dělohy brání rozvoji maligních procesů.

Další taktika péče o pacienta je zvolena na základě výsledků histologického vyšetření. Pokud se v biomateriálu nacházejí rakovinné a atypické buňky, je nutné úplné odstranění dělohy a přídavků.

Tradiční metody léčby

Používá se pouze jako doplňková terapie. To znamená, že žena by měla používat tradiční metody léčby po hlavní léčbě nebo na jejím pozadí. Je bezpodmínečně nutné vzít v úvahu toleranci fytopreparátů a jejich vliv na práci celého organismu jako celku..

Tabulka lidových prostředků používaných se serosometrem:

Léčivé surovinyMechanismus účinkuZpůsob použití
AloeMá protizánětlivý, imunomodulační, resorpční účinek.50 gramů masitých listů agáve se rozemele na kaši a smíchá se se 3 lžícemi. lžíce zkapalněného medu. Míchejte lžíci směsi ve sklenici teplého mléka a vypijte ji po jedné. Lék se pije dvakrát denně po dobu 3-4 týdnů..
Borovaya dělohaStimuluje produkci hormonů, má protizánětlivý účinek, ničí mikroby.50 gramů rostliny by mělo být nalito s půl litrem vroucí vody a ponecháno vyluhovat po dobu 3-5 hodin. Vezměte napjatý nápoj 50 ml 4krát denně po dobu nejméně jednoho měsíce.
KalinaBobule kaliny mají protizánětlivé vlastnosti, posilují imunitní systém a mají hemostatický účinek.Sto gramů plodů kaliny se nalije do termosky, zapařené litrem vroucí vody. Po hodině lze napjatou infuzi podat. Toto množství by se mělo vypít za 2 dny, rozdělené na tři porce denně. Léčba se provádí měsíc.
Květy heřmánku (lze nahradit třezalkou tečkovanou, dubovou kůrou, šalvějí)Zmírnit zánět, mít baktericidní a svíravý účinek.Používá se k přípravě vývaru. Dvě lžíce bylin se vaří se sklenicí vroucí vody a trvá 30-40 minut. Filtrovaný roztok se používá k sprchování jednou denně po dobu 3-4 týdnů.

Neměli byste kombinovat použití několika receptů najednou. Stačí si vybrat jeden bylinný prostředek pro vnitřní použití a například sprchování. Během léčby musíte sledovat vaši pohodu. Když se objeví nežádoucí reakce, fytorecept je zrušen.

Predikce průběhu serosometrů

Příznivý výsledek patologického stavu závisí na několika faktorech. Jedná se o včasnost léčby, hlavní příčinu patologie, přítomnost doprovodných onemocnění. Konzervativní terapie prováděná včas s malými změnami v děloze a nepřítomností výrazných příznaků problém téměř úplně řeší.

Neexistují žádná specifická preventivní opatření, která by zabránila výskytu serosometrů. Zdravý životní styl, odmítání škodlivých závislostí, racionální výživa, fyzická aktivita dostatečná pro věk ženy pomáhají snižovat pravděpodobnost patologie.

Pravidelně musíte být vyšetřeni gynekologem a v případě potřeby včas podstoupit léčbu odpovídající zjištěným změnám.

Séroskop je onemocnění, které lze dlouhodobě skrýt. Akumulace tekutiny v děložní dutině však není normou, a proto může vést k extrémně nežádoucím důsledkům. Ženy proto ani po nástupu menopauzy nemohou ignorovat pravidelnou návštěvu gynekologa..

Sdílej se svými přáteli

Udělejte něco užitečného, ​​nebude to trvat dlouho

Serosometr dělohy v menopauze: příčiny, příznaky a léčba

Menopauza je doba ve fyziologii ženy, během které končí práce jejího reprodukčního systému. V ženském těle začíná docházet k hormonální nerovnováze, při které se objevují různé patologie a nemoci. Séroskopická nemoc je považována za nejčastější problém. Tato patologie má ICD kódové číslo 85.

obecný popis

Pod serometrem nebo serosokolcolem endometria znamenají lékaři stagnaci tekutin v děložní dutině. Je třeba si uvědomit, že děložní serometr není diagnóza, je to pouze funkční lékařská definice nemoci. Patologie se nejčastěji objevuje v anamnéze pacienta po ultrazvuku dělohy a odhaluje přítomnost tekutiny uvnitř vyšetřovaného orgánu.

Ve stáří nebo u zralých žen je v děloze tekutina. Vezmeme-li v úvahu statistiku, séroskop dělohy v menopauze je stanoven při diagnostice ultrazvukového vyšetření u přibližně 45% pacientů.

Sérová tekutina se hromadí uvnitř dělohy, pokud je narušeno uvolňování volné vody cervikálním kanálem, který se nachází v tloušťce dělohy a spojuje vnitřní a vnější pohlavní orgány..

Serosocervix je komplikací postmenopauzálních sérometrů. Jedná se zpravidla o proces zánětu děložního čípku, který je vyvolán narušením činnosti jeho děložního hrdla. V tomto případě se voda začne zdržovat uvnitř dělohy, vyvine se serosometr. Vzhledem k věku u žen je práce cervikálního kanálu velmi často narušena..

Důvody pro rozvoj nemoci

Sliznice děložního čípku má mnoho žláz, které v malém množství tvoří serózní vody. Pokud se proces zánětu objeví v orgánu, pak žlázy začnou aktivně produkovat tekutinu, aby odstranily patogenní mikroflóru a zabránily jejímu vývoji. Proto, když se objeví proces zánětu, je vždy mnohem více vaginálního výtoku..

Serózní voda vytéká cervikálním kanálem dělohy. Když se v cestě kapaliny objeví jakákoli překážka, voda se zadržuje uvnitř orgánu..

Pravděpodobné jsou následující důvody zpoždění:

 • kanál může být blokován objevenými polypy nebo jinými novotvary;
 • v postmenopauzálním stadiu již není menstruace, proto začíná docházet k atrézii cervikálního kanálu - přerůstá a dochází k jeho částečné obstrukci.

Nemoc se vyvíjí nejen díky výše popsaným mechanickým negativním faktorům. Patologie se objevuje v důsledku hormonální nerovnováhy, která je zaznamenána během premenopauzy. Jelikož však u každé ženy nedochází během menopauzy k serosometru, hraje při vzniku tohoto onemocnění důležitou roli provokace negativních faktorů..

Jedná se o tyto faktory:

 1. Chirurgie dělohy nebo její poranění. Nejnepříznivějším účinkem na vývoj této patologie je vícečetné potraty. V děloze se objevují adheze a jizvy, které vedou k její deformaci a vytvářejí příznivé faktory pro zadržování serózní vody.
 2. Nezdravé návyky, které oslabují imunitní systém a provokují časný vývoj menopauzy u ženy: užívání drog, kouření cigaret, pití alkoholu.
 3. Špatné jídlo. Při menopauze se ženám nedoporučuje hladovění ani přísná strava. Tělo, které je oslabeno pokračující hormonální nerovnováhou, vyžaduje dostatečné množství stopových prvků a různých vitamínů.
 4. Promiskuitní sexuální vztahy bez použití antikoncepce. To je plné výskytu pohlavně přenosných chorob a možného potratu..
 5. Užívání perorální hormonální antikoncepce bez lékařského předpisu, které nemusí být pro ženské tělo vhodné.
 6. Dlouhodobé a nekontrolované užívání určitých léků.

Lékaři v tuto chvíli ještě nedospěli ke společnému názoru na predispozici příčin a následků vývoje serosometrů. Někteří tvrdí, že nástup tohoto onemocnění je normální během postmenopauzální fáze. Někteří říkají, že tato situace je pro zdraví docela nebezpečná, a proto by měl být serosometr u postmenopauzálních žen prováděn co nejrychleji..

První příznaky a příznaky

Ženy v poslední fázi menopauzy musí být upozorněny takovým příznakem, jako je prudké zvětšení břicha. U některých pacientů se během serosometru může zvětšit na velikost osmiměsíčního těhotenství. Je nutné věnovat pozornost změně objemu vypouštění. Během nemoci se zvyšují a po pohlavním styku nebo nadměrné fyzické aktivitě se stávají mnohem více..

Lékaři tak identifikují hlavní příznaky, které naznačují výskyt této nemoci:

 • zvýšení objemu břicha;
 • zvýšené množství šedě zabarveného výtoku;
 • sexuální kontakt začíná být doprovázen pocity bolesti;
 • během močení se objevují komplikace;
 • tahání bolesti v dolní části břicha;
 • v některých případech teplota stoupá;
 • po pohlavním styku začíná hojný výtok.

Ženy musí během menopauzy neustále věnovat pozornost svému zdraví, protože v této době se často začínají objevovat nebezpečné nemoci. Během akumulace serózní vody v děloze se zvyšuje riziko vzniku různých nádorů, jak maligních, tak benigních. Proto, když jste identifikovali příznaky popsané v sobě, je nutné okamžitě vyhledat radu gynekologa, aby bylo možné určit tekutinu v děloze, její příčiny a léčbu tohoto stavu.

Diagnostické metody

Lékař bude schopen určit serosometr až po důkladné diagnostice a vyšetření. Vzhledem k významné akumulaci serózních vod v děloze se začíná zvětšovat. Chcete-li určit přesnou diagnózu, musíte provést:

 1. Dodatečné zkoušky. U ženy se doporučuje ultrazvuk urogenitálního systému. Lékař může určit velikost děložní dutiny a množství nahromaděné tekutiny. Echografie umožňuje odhalit velikost nárůstu dělohy. Dopplerova ultrasonografie může stanovit rychlost krevního oběhu v cévách dělohy. Jeho změna může naznačovat procesy vzhledu novotvarů v těle..
 2. Histologické vyšetření serózní vody z dělohy. K včasné diagnostice rakoviny může odborník provést dělohu dělohy. Pokud existuje podezření na přítomnost serózní vody uvnitř malé pánve, provede se punkce z břišní oblasti přes zadní část pochvy.
 3. Analýzy. Studie moči a krve se provádí pro vyšetření pro biochemickou analýzu. Krevní testy na nádorové markery a hormony. Z vagíny se odebere nátěr, aby se určila mikroflóra a diagnostikovaly možné pohlavně přenosné choroby.

Přesná diagnóza je stanovena na základě údajů z analýz a vyšetření. Nemoc není určena pouze jejími příznaky, protože jiné gynekologické nemoci mají podobné příznaky.

Metody léčby

Pokud má žena serosometr, měl by léčbu zvolit pouze lékař. Neexistuje jediný univerzální způsob léčby, který by umožnil vyléčit nemoc jednou provždy..

Lékař bere v úvahu důvody vzniku serosometrů, vnitřní expanze dělohy a stav pacienta.

Léky

Celkově je serosometr cysta. Léčba terapeutickou metodou serosometrů má následující možnosti:

 1. Pokud začne být serosometr doprovázen výtokem hnisu, pak jsou určitě předepsána antibiotika. Například: Amoxicilin, Cefazolin, Ornidozol, Moxifloxacin. Spolu s tím jsou předepsány protizánětlivé vaginální čípky Diclofenac, Napraxen nebo Indomitacin. Jejich účinek je zaměřen na zastavení procesu zánětu, zmírnění bolesti a zvětšení cervikálního kanálu pro uvolnění nahromaděné tekutiny v děložní dutině.
 2. Pokud je množství tekutiny zanedbatelné a pacient nemá žádné bolestivé příznaky, pak se toto onemocnění pouze monitoruje. Pro zlepšení krevního oběhu v pánevní oblasti a pro aktivaci normalizace sliznice dělohy je ženě předepsáno činidlo aktivující a vstřebávající průtok krve. Například Aloe, Fibs a Detrolex, stejně jako vitamíny C a B..
 3. Konečnou fází komplexní terapie je období zotavení. V této fázi se používají vaginální hormony. To je nutné ke stimulaci opravy děložní sliznice. Ovestin se nejčastěji používá ve formě svíček nebo gelu..

Chirurgický zákrok

Chirurgický zákrok se používá, pokud akumulace vody v děloze dosáhne velikosti větší než 7 mm. V této obtížné fázi začne nahromaděný výtok tlačit na další vnitřní orgány. Například močový měchýř. V tomto případě má žena potíže s močením. Chirurgická intervence se používá poté, co tradiční terapie neprokáže pozitivní výsledek.

Během chirurgického zákroku žena nejprve zvětší velikost děložního čípku a poté se provede kyretáž pro lepší odchod z dutiny tekutiny, což je jistě odesláno k histologickému vyšetření.

Údaje z tohoto průzkumu určují následný výsledek způsobu provozu. Pokud se v sekrecích vyskytnou příznaky vzhledu onkologie, je děloha ženy vyříznuta současně s jejími přídavky.

Lidové léky

Je možné zaznamenat několik populárních lidových prostředků, které ženám docela účinně umožňují zbavit se stojaté vody v děložní dutině. Léčba lidovými metodami takové patologie lze provést pomocí těchto bylin:

 1. Lék z listů aloe. 4-5 listů rostliny (nejméně tři roky staré) musí být zabaleno v ubrousku a uchováváno v chladničce po dobu tří dnů. Poté nakrájejte nadrobno a přidejte 2 lžičky. máslo a 1 polévková lžíce. l. Miláček. 15 g hmoty se rozpustí v jedné sklenici mléka a rozdělí se na tři porce. Konzumováno třikrát denně. Délka léčby je 2 měsíce.
 2. Kalina. Šťáva z kaliny a tinktura mohou významně zlepšit zdraví. Tato rostlina má silný hemostatický a protizánětlivý účinek, který umožňuje zastavit nepříjemné příznaky. Chcete-li připravit tinkturu, musíte vařit 150 g bobulí v 1 litru vroucí vody, poté nádobu důkladně izolovat a nechat ji vařit po dobu jedné hodiny. Konzumujte 2krát denně před jídlem po dobu 2 týdnů.
 3. Sprchování tinkturou z těchto rostlin může pomoci urychlit zotavení a zlepšit stav: šalvěj, květy heřmánku, vlaštovičník, listy třezalky tečkované. Všechny rostliny musí být smíchány ve stejném poměru a přidány k 4 lžičkám. složení jednoho litru vroucí vody. Nechte lék vařit a sprchovat po dobu 20 dnů.
 4. Použití tinktury z dělohy boru. 70 g sušených bylin se nalije do 0,5 litru vroucí vody a nechá se vařit v termosce po dobu 8-10 hodin. Tinktura se dekantuje a užívá se 50 g čtyřikrát denně.

Tyto prostředky můžete použít pouze po konzultaci s gynekologem..

Ženy během postmenopauzy nebo menopauzy se často potýkají s výskytem serosometrů. Toto onemocnění je vysvětleno absencí menstruace nebo hormonální nerovnováhou během přítomnosti určitých faktorů. Serosometr zvyšuje riziko maligních a benigních nádorů. Proto je důležité určit to a zacházet s nimi včas..

Z jakých důvodů je v cervikálním kanálu tekutina

Mnoho žen si nemusí být vědoma přítomnosti nemoci, jako je serosocervix. To je způsobeno nedostatkem zjevných příznaků patologie. Současně však dochází k závažným změnám v cervikálním kanálu, což může způsobit dlouhou absenci těhotenství.

Obsah
 1. Obecná informace
 2. Příčiny
 3. Znamení
 4. Diagnostika
  1. Kolposkopie
  2. Biopsie
  3. Ultrazvuk
  4. Laboratorní výzkum
 5. Metody léčby
  1. Drogová terapie
  2. Chirurgický zákrok
   1. Laparoskopie
   2. Odstranění tekutiny řezem
 6. Možné komplikace
 7. Předpověď
 8. Preventivní opatření

Obecná informace

Diagnóza jako serosocervix pro ženy během nástupu menopauzy je často překvapením. Patologie nemá intenzivní a výrazné příznaky. Instaluje se pouze při provádění transvaginálního ultrazvuku k profylaxi nebo k jiným poruchám.

Toto onemocnění je charakterizováno abnormální akumulací tekutiny v cervikálním kanálu, což vede k zánětlivému procesu. Obvykle je diagnostikován také serosometr, ve kterém se tekutina shromažďuje v děložní dutině..

Postupem času, jak se patologie vyvíjí, je pozorováno zúžení a zhoršená průchodnost cervikálního kanálu. To vyvolává vývoj řady komplikací..

Serosocervix se vyskytuje častěji u pacientů během menopauzy, ale lze jej diagnostikovat také u mladých dívek.

Příčiny

Odborníci se domnívají, že hlavní příčinou vývoje onemocnění je zánět, kdy patologický proces ovlivňuje orgány reprodukčního systému..

Mezi provokující faktory patří také pohlavně přenosné infekce, potraty, hormonální nerovnováha, která může být způsobena chorobami endokrinního systému..

Patologie se nejčastěji vyskytuje u žen trpících suchou vaginální sliznicí, která je pozorována během menopauzy.

Na povrchu vnitřních pohlavních orgánů se objevují mikrotrhliny, což vede k šíření zánětlivého procesu.

Na toto téma
  • Ženský reprodukční systém

Rozdíly mezi cytologií a kolposkopií

 • Natalia Gennadievna Butsyk
 • 6. prosince 2019.

Podle údajů z výzkumu bylo zjištěno, že proces akumulace tekutin v cervikálním kanálu může nastat v případě metabolických poruch v těle nebo nesprávné stravy. Výrazně zvyšuje riziko onemocnění, dlouhodobé užívání hormonálních léků, přítomnost cyst, polypů nebo myomů.

Podle odborníků může dřívější kyretáž nebo chirurgické zákroky v urogenitálním systému zvýšit pravděpodobnost vývoje serosocervixu.

Jednou z možných příčin onemocnění je virové poškození orgánů reprodukčního systému..

Znamení

Příznaky serosocervixu nejsou jasně vysloveny, což komplikuje diagnostiku v počátečních fázích jejího vývoje.

Jak se zvyšuje množství nahromaděné tekutiny a když dojde k takovému souběžnému onemocnění, jako je serosometr, objeví se řada nepříjemných příznaků..

Ženy si stěžují na mírnou bolest v dolní části břicha, vzhled žlutého vaginálního výtoku se šedivým nádechem. Mohou páchnout.

V některých případech dochází ke zvýšení tělesné teploty a bolesti během močení. Během pohlavního styku se mohou také objevit nepohodlí, výtok se objeví ve větším množství než obvykle.

Na toto téma
  • Ženský reprodukční systém

Ozvěny adenomyózy

 • Olga Vladimirovna Khazova
 • 4. prosince 2019.

Mezi obdobími se objevuje leucorrhoea, která zahrnuje krevní sraženiny, hnisavé inkluze.

Mezi běžné příznaky patří slabost, neustálá únava, mírný nárůst teploty, apatie..

Takové příznaky nejsou specifické a ne vždy naznačují přítomnost serosocervixu. Když se však objeví, měli byste kontaktovat svého gynekologa.

Diagnostika

Specialista předepisuje ženě řadu laboratorních a instrumentálních výzkumných metod za účelem stanovení přesné diagnózy a stanovení metody terapie.

Nejprve se provádí gynekologické vyšetření, na jehož základě je stanovena předběžná diagnóza. Během procedury se z vaginální sliznice odebere nátěr pro mikroflóru.

Kolposkopie

Vyšetření se provádí pomocí kolposkopu. Jedná se o speciální zařízení, které umožňuje zvětšit tkáně cervikálního kanálu a studovat jejich strukturu.

Postup je bezbolestný, ale může nastat nepohodlí. Kolposkopie umožňuje gynekologovi získat základní informace o nemoci.

Biopsie

Je předepsán za účelem odběru tkání děložního čípku za účelem cytologického vyšetření.

Metody umožňují potvrdit nebo vyvrátit přítomnost maligního novotvaru.

Transvaginální ultrazvuk umožňuje specialistovi získat přesný obraz o nemoci, určit rozsah šíření zánětlivého procesu.

Ultrazvuk odhaluje přítomnost změn v tkáních děložního hrdla a děložního čípku.

Laboratorní výzkum

Žena také potřebuje k analýze darovat krev a moč. Laboratorní testy mohou určit přítomnost nádorových markerů, hladinu hormonů, přítomnost pohlavně přenosných nemocí.

Bez výsledků testu nelze stanovit přesnou diagnózu.

Metody léčby

Taktiku terapie určuje ošetřující lékař na základě výsledků analýz a instrumentálních diagnostických metod.

V případě, že je zaznamenáno malé množství tekutiny a krční kanál je mírně zúžen, jsou předepsány fyzioterapeutické metody, komplexy vitamínů a léky na stimulaci procesu krevního oběhu.

Pokud dojde k významným změnám, užívají se léky nebo je předepsán chirurgický zákrok.

Drogová terapie

Za účelem rozšíření děložního čípku může gynekolog předepsat protizánětlivé léky, které mají také analgetický účinek. Nejčastěji se používají „naproxen“, „indomethacin“ nebo léky na bázi diklofenaku.

Pokud je příčinou vývoje onemocnění infekční léze, na základě výsledků laboratorních testů lékař zvolí antivirové, antifungální nebo antibakteriální léčivo.

Valprafen, amoxicilin, ornidazol nebo moxifloxacin jsou účinnými antibiotiky při zavádění serosocervixu..

Pro účely regeneračního procesu ve sliznici dělohy a cervikálního kanálu se používají hormonální čípky. Jsou injikovány intravaginálně a umožňují v krátké době obnovit normální mikroflóru, zmírnit zánět.

Chirurgický zákrok

V závažných případech, kdy je podle výsledků diagnostiky zjištěna přítomnost velkého množství tekutiny, je předepsána operace. Postup lze provést dvěma způsoby

Laparoskopie

K odstranění nahromaděné tekutiny v břišní dutině provede odborník několik vpichů. Prostřednictvím nich je zaveden endoskop vybavený kamerou a osvětlovacím zařízením..

Procedura se provádí pod kontrolou ultrazvukového přístroje, který umožňuje přesné provedení operace.

Výhodou metody je absence velkých jizev a jizev na kůži, krátká doba rehabilitace.

Odstranění tekutiny řezem

Tato technika se používá v případech, kdy se mezi serosocervixem vyvíjí pozadí cyst, fibroidů a jiných formací. Během procedury má odborník příležitost odstranit nejen tekutinu, ale také nádory různých typů.

Na toto téma
  • Ženský reprodukční systém

Je nutné odstranit ovariální cysty, pokud to neobtěžuje

 • Olga Vladimirovna Khazova
 • 4. prosince 2019.

Nevýhodou metody je dlouhodobá rehabilitace, přítomnost jizev a jizev.

Bez ohledu na metodu použitou k odstranění nahromaděné tekutiny po operaci se provádí protizánětlivá a antibakteriální terapie. To snižuje riziko komplikací a následků..

Je přísně zakázáno léčit onemocnění pomocí metod tradiční medicíny, protože to může vést ke zhoršení onemocnění.

Možné komplikace

Nedostatek terapie při diagnostice serosocervixu se stává příčinou komplikací různé povahy.

Pokud jsou příčinou onemocnění patologie reprodukčního systému zánětlivé povahy, zvyšuje se riziko přechodu patologického procesu na dělohu a vejcovody.

Kromě toho je serosocervix charakterizován zúžením cervikálního kanálu, což vede k absenci požadovaného těhotenství, potratům a předčasnému porodu..

Podle výsledků výzkumu bylo zjištěno, že pacienti s diagnostikovaným onemocněním významně zvyšují riziko vzniku pohlavně přenosných a rakovinových infekčních onemocnění..

Předpověď

Při včasné léčbě je v případě stanovení serosocervixu prognóza příznivá. V některých případech může dojít k opakovanému rozvoji patologie..

Komplikace se vyskytují poměrně zřídka a v případech, kdy je onemocnění v pokročilém stadiu a pacient nebyl léčen.

Preventivní opatření

Pro prevenci serosocervixu neexistují žádná zvláštní opatření. Gynekologové doporučují dodržovat obecná pravidla:

 1. Žít aktivním životním stylem. Při dlouhodobém pobytu v jedné poloze dochází ke stagnujícím procesům, proti kterým se může objevit zánět.
 2. Jezte správně. Strava musí zahrnovat zeleninu a ovoce. Cereálie, dušená jídla přinesou zdravotní výhody. Rychlé občerstvení by se nemělo konzumovat. Obsahují velké množství barviv, konzervačních látek, které negativně ovlivňují tělo..
 3. Odmítnout špatné návyky. Pití alkoholu a kouření jsou považovány za nejčastější spouštěč mnoha chorob. Alkohol a tabákový kouř obsahují karcinogeny, které negativně ovlivňují fungování všech systémů a orgánů.
 4. Před použitím hormonálních léků se poraďte s lékařem. Tyto fondy by měly být vybírány individuálně..
 5. Vyvarujte se potratů a potratů.
 6. Včasná léčba nemocí zánětlivé nebo infekční povahy, zejména těch, při nichž patologický proces postihuje orgány močového a reprodukčního systému.
 7. Podstupujte preventivní prohlídky u gynekologa dvakrát ročně. Je obzvláště důležité sledovat své zdraví před a po porodu..

Pokud se objeví příznaky onemocnění, měli byste se poradit s odborníkem, abyste stanovili přesnou diagnózu a příčinu vývoje.

Serosocervix je běžné onemocnění, které se nejčastěji vyskytuje u žen během menopauzy. Je však důležité sledovat své zdraví v každém věku..

Nedostatek terapie může vést k rozvoji nebezpečných komplikací a následků. Toto onemocnění je v počátečních stadiích snadno léčitelné. Ale v pokročilých případech se používá chirurgický zákrok.

Ženy by si měly pamatovat, že pravidelné návštěvy gynekologa a dodržování pravidel prevence sníží riziko vzniku serosocervixu.

Séroskop (tekutina v děloze): proč je to nebezpečné a zda je vždy nutné škrábání

Serosometr je někdy zaměňován s ascitem. V druhém případě se tekutina hromadí v břišní dutině mezi vnitřními orgány, nikoli v děloze..

Co je serosometr v gynekologii

Serosometr - akumulace serózní tekutiny v děloze. Serózní membrána se nachází mezi svalovou vrstvou dělohy a endometriem a je pokryta velkým množstvím cév. Cévními stěnami vstupuje do dělohy transparentní světle žlutá krevní plazma - serózní tekutina.

U dívek, které mají mnoho jizev nebo jiných poranění na děložním čípku, které zabraňují odchodu tekutiny z dělohy, je nejčastěji diagnostikován séroskop.

V závažnějších situacích se v cervikálním kanálu hromadí také serózní tekutina. Patologie se nazývá serosocervix.

Séroskop v menopauze

Když spravedlivé pohlaví překročí hranici menopauzy, endometrium ztrácí schopnost obnovovat se. V této souvislosti se menstruace zastaví..

Jaké jsou důvody formace

Retence tekutin v těle během menopauzy je způsobena mechanickým poškozením průchodnosti cest pro odstraňování sekrecí. Mezi hlavní faktory organické etiologie patří:

 • atrézie a striktura cervikálního traktu;
 • nádorové formace;
 • synechie děložní dutiny.


Příčinou mohou být různé infekce pohlavních orgánů
Hypersekrece exsudátu z endometria může také vést k rozvoji patologie. Hypersekrece serózního výboje se zaznamenává za přítomnosti následujících faktorů:

 • infekční choroby;
 • mimoděložní těhotenství;
 • hyperplazie dělohy;
 • polypy sliznic;
 • hormonální poruchy.

Také při tvorbě patologických procesů hrají roli faktory, které snižují imunitní obranu ženského těla. Tyto zahrnují:

 • užívání alkoholických nápojů;
 • tabákové výrobky ke kouření;
 • nekontrolovaný příjem hormonálních léků.

Z dalších rizikových faktorů pro vznik odchylek stojí za zmínku iracionální strava bohatá na tučné a smažené pokrmy i neaktivní životní styl. Pokud jsou přítomny, pravděpodobnost akumulace serózních sekrecí v děloze se významně zvyšuje.

Proč se u žen po menopauze hromadí tekutina v děloze?

Časté jsou mechanické poškození pochvy, nadměrná sekrece v důsledku nedostatečné resorpce..

Za stejně častou příčinu hromadění tekutin se považuje:

 • fúze cervikálního kanálu;
 • novotvary, dokonce i benigní;
 • striktury cervikálního kanálu;
 • synechie dělohy atd..

Kromě toho může být příčinou patologie nadměrná sekrece exsudátu endometriem, stejně jako jeho penetrace z vejcovodů..

Možné komplikace

Hlavním nebezpečím serosometrů je zánět, ke kterému dochází při hnisání. Je doprovázen systémy intoxikace, zvyšující se bolestí, uvolňováním hnisavého sekretu nažloutlé nebo nazelenalé barvy. Infekční proces se může rozšířit do sousedních orgánů, což jen zhoršuje pohodu ženy. Rostoucí děloha způsobuje tlak na pánevní struktury a narušuje odtok krve z dolních cév, což vede k otoku nohou.

Séroskop není samostatným onemocněním; nadměrná tvorba sekrece naznačuje určitá onemocnění. Musí být identifikovány včas, protože příčinou serosometrů mohou být maligní nádory a zánětlivé procesy, které vyžadují léčbu v rané fázi vývoje..

Jak se serosometr projevuje u postmenopauzálních žen

Nejprve nedochází k žádným změnám v práci ženského těla, proto je patologie často diagnostikována ultrazvukem po plánovaném vyšetření v prenatální klinice.

Pokud je děloha více než normální, může dojít k bolesti přes ohanbí bolestivé povahy, časté nutkání na močení, pocit tíhy na močovém měchýři a střevech. Bolestivé pocity mohou být intenzivnější během intimity i během fyzické aktivity.

Pokud není narušena průchodnost cervikálního kanálu, může se zvýšit množství vaginálního výtoku. Zpravidla jsou vodnaté, šedavé barvy nebo bez.

Pokud je však serosometr doprovázen zánětem, výtok se stává silnějším, získává nepříjemný specifický zápach, barvu od nažloutlé až nazelenalé.

Souvislost s menopauzou

Když dojde k menopauze, jsou obvykle vidět vodní akumulace uvnitř dělohy. Je to způsobeno hlubokými hormonálními změnami. V této době se obnova endometria zastaví, menstruace se neobjeví.

Existují další provokující faktory, které vyvolávají vývoj patologie:

 • četná kyretáž během potratů, poranění sliznic orgánu;
 • porušení vaginální sliznice během pohlavního styku;
 • užívání nevhodných hormonálních léků ke zmírnění klimakterických projevů.

Hormonální změny ovlivňují propustnost stěn a buněčných membrán, což způsobuje vývoj serosometrů.

Jak zacházet s postmenopauzálním serosometrem a serosocervixem

Plán terapeutických opatření je regulován v závislosti na objemu akumulací, dynamice jejich akumulace a důvodech, které tento stav vyvolaly.

Pokud kapalina není větší než 5 ml a obraz není zatížen infekčními procesy, doporučuje se pacientovi pravidelně sledovat gynekologa, dynamická kontrola pomocí ultrazvuku. Také ženě jsou předepsány léky na stimulaci krevního oběhu v děloze, zlepšení tónu cévního systému a obnovení epitelu. S tímto průběhem patologie je fyzioterapie vysoce účinná..

Pokud je objem serózní tekutiny větší než 5 ml, zatímco množství akumulace se pravidelně zvyšuje, stejně jako při změnách zánětlivé povahy, je ženě předvedena komplexní léčba.

Jak je děložní serosometr léčen léky

Pro terapii jsou serosometry předepsány léky s analgetickými účinky ke zmírnění zánětlivého procesu, například Fibs. Často se také používá Detralex, který nejen normalizuje krevní oběh, ale také stav cévního systému..

Antiseptické látky jsou také velmi populární, což urychluje hojení a regeneraci buněk..

Výběr léků musí nutně regulovat lékař, protože léčba závisí na věku pacienta..

Pokud je serosometr doprovázen hnisavým výtokem, což naznačuje zánět, je ženě předepsáno antibiotikum ve formě čípků, jmenovitě indomethacin, naproxen nebo diklofenak.

Propíchnutí dělohy

Po stanovení diagnózy může pacientka aspirovat z dělohy a za ní. Po odběru vzorků se provede histologie.

Abychom pochopili, zda se v pobřišnici hromadí serózní tekutina, je pacient propíchnut. Taková manipulace je nutná v případě podezření na hromadění volné tekutiny v pánevní oblasti. To pomáhá včas diagnostikovat malignitu patologie.

Kyretáž a hysteroskopie

To jsou hlavní způsoby, jak odstranit přebytečnou tekutinu z dělohy, děložního hrdla a trubiček, když sérosometr způsobí bolesti zad a břicha..

Díky umělému otevření cervikálního kanálu vyjde obsah, po kterém je pacientovi ukázána kyretáž a hysteroskopie.

Je možné odstranit tekutinu z děložní dutiny bylinami

Při rovnováze hormonů může serosometr projít bez léčby. Ale v naději můžete ztratit spoustu drahocenného času, alespoň 12-15 měsíců.

Jaký druh chirurgické léčby

Chirurgické manipulace jsou základem úspěšné léčby pokročilých patologických procesů. Během ní jsou odstraněny akumulace v děložní dutině. Chirurgická léčba serosometrů v postmenopauzálním období spočívá v řezání jizev, které se vytvořily v místě fúze sliznic.


Ošetření lze provést také chirurgicky.

Poté lékař provede čištění orgánů hysteroskopickým vyšetřením odstraněného materiálu..

Po operaci začnou léčit patologii, která způsobila obstrukci kanálu, konzervativními způsoby terapie.

Recenze

Irma, 34 let

Byl mi diagnostikován serosometr stupně 1A. Poté, co gynekolog předepsal léčbu přípravkem Actovegin, Curantil a Hofitol. Nemohu říci, že to nemělo žádný účinek, bylo to jen malé. Účinnost léčby jsem si všiml po 10 sezeních v tlakové komoře. Po terapii se rychle vzpamatovala a také dokázala otěhotnět. Porodila zdravé dítě přesně za 40 týdnů.

Snezhana, 40 let

Přišla se stížnostmi na bolest v ohanbí. Po testech a ultrazvuku gynekolog řekl: „... máte serosometr, stupeň 1B...“. Okamžitě jsem zpanikařil a myslel jsem si, že už se nevyléčím. Ale po kapátcích v nemocnici se situace mírně zlepšila na 1A. Během návštěvy lékaře neberu žádné léky..

Prevence

Neexistují žádné speciální metody primární prevence serosometrů, ale s přihlédnutím ke zjištěným rizikovým faktorům pouze některé.

 • aktivní životní styl,
 • chráněný sex,
 • vyvážený přístup k určování invazivních metod vyšetření a léčby, vyvážená výživa.

Pro včasné zjištění patologie se ženám během menopauzy a po menopauze doporučuje pravidelné vyšetření u gynekologa a transvaginální ultrazvuk.

Možné komplikace

Při absenci včasné pomoci se exsudát zvětšuje v objemu, v důsledku čehož začíná zánětlivý proces. Patologie se šíří do dalších orgánů malé pánve. Tlak exsudátu na vnitřní orgány způsobuje stagnující procesy v malé pánvi, narušuje průtok krve. Co je třeba udělat v tomto případě, lékař rozhodne na základě dalších příznaků onemocnění.

Serosometry jsou ošetřeny pilulkami

Známky nemoci

Nejsou žádné zvláštní výrazné znaky serosometrů. Ve většině případů je problém zjištěn pomocí ultrazvukového skenování. Serosometr se nejčastěji projevuje následujícími příznaky:

 • Zvětšení dělohy, které je způsobeno velkým množstvím tekutiny v její dutině. Gynekolog to obvykle určuje během vyšetření palpací. Existovaly však případy, kdy žena sama pocítila nárůst dělohy v důsledku velkého objemu tekutiny nahromaděné v její dutině.
 • Dysfunkce orgánů, které se nacházejí poblíž. Například kvůli zvětšení dělohy se mohou objevit problémy s močením nebo defekací..
 • Tupé a tahavé bolesti v dolní části břicha, které se během pohlavního styku zesilují.
 • Abnormální výboj.
 • Narušení menstruačního cyklu.

Diagnostika

V gynekologii existuje mnoho nemocí, které se vyznačují podobnými příznaky. Podobný obraz mají fibroidy, které jsou často diagnostikovány na začátku menopauzy..

K diagnostice problému se provádí bimanuální vyšetření. Během palpace gynekolog zjistí, že děloha je zvětšena. Poté je pacientovi přiděleno ultrazvukové vyšetření, které přesně ukazuje objem klastru a jeho povahu:

 • hustoměr - slizniční exsudát způsobený zvýšenou sekreční aktivitou žláz;
 • pyometra - nahromadění směsi hnisavých a sliznic;
 • hematometr - akumulace krve.

K určení příčiny patologie se také provádějí instrumentální a laboratorní studie:

 • tomografie - umožňuje vizualizovat vnitřní orgány pacienta a novotvar v trojrozměrném obrazu;
 • hysteroskopie - umožňuje studovat stav stěn dělohy a odebrat tekutinu k analýze;
 • biopsie - zahrnuje odběr malého fragmentu vnitřní výstelky dělohy pro podrobné studium;
 • krevní test na nádorové markery - určuje riziko malignity novotvaru.

Diagnostické výsledky jsou vyhodnocovány komplexně, což vám umožňuje přesně určit příčinu problému a určit, co je třeba udělat dále. Nápravná opatření jsou zaměřena na eliminaci provokujících faktorů a odstranění nahromaděného exsudátu.

Obecná informace

Akumulace serózní tekutiny v děloze je nespecifickým projevem řady onemocnění doprovázených zvýšenou sekrecí nebo zhoršeným odtokem exsudátu do pochvy. Séroskop se často vyskytuje během postmenopauzy na pozadí involutivních procesů v ženských pohlavních orgánech a je diagnostikován u 40% pacientů v této skupině během gynekologického ultrazvuku.
Navíc je nejčastěji takové porušení zjištěno u žen s postmenopauzální dobou trvání 15 až 25 let. Vzhled nitroděložní tekutiny u pacientů v reprodukčním věku má u žen po menopauze zpravidla jiné důvody než serosometr a vyžaduje rychlou a pečlivou diferenciální diagnostiku..

etnoscience

Použití výhradně lidových prostředků k léčbě serosometrů je neúčinné a nebezpečné. Léčivé rostliny však pomohou posílit tělo a obnovit ho po léčbě..

Po konzultaci s lékařem můžete použít odvar z heřmánku, měsíčku, šalvěje, boraxu pro orální podání. Užitečné budou také čaje s přídavkem zázvoru a šípků..

Mělo by se pamatovat: serosometr není nemoc, kterou lze snadno vyřešit pouze lidovými léky. Pokud se objeví příznaky, neměli byste odkládat návštěvu lékaře..

Svědění je specifická kožní reakce, která způsobuje silné nutkání cukru poškrábat svědění. Svědění genitálií může být způsobeno anémií, diabetes mellitus a hepatitidou, proto s přetrvávajícím svěděním musíte zkontrolovat celé tělo, abyste vyloučili všechny možné faktory vyvolávající jeho vzhled.