Efektivní způsoby, jak eliminovat nepohodlí a bolest během menstruace

Pokud je menstruace bolestivá, pomůže vám zmírnit její stav několik osvědčených léků: léky, lidové recepty, cvičení a mnoho dalšího. Přečtěte si o nich více v našem článku - dále.

Musím navštívit lékaře?

Protože bolest je v kritických dnech normální, není nutné navštívit lékaře. Někdy však ženy pociťují velmi silnou bolest. Toto je hlavní příznak AMK (abnormální děložní krvácení).

Každá žena může nezávisle určit příznaky AMK, a pokud si všimnete alespoň jedné, měli byste se poradit s lékařem:

 • Doba trvání. Pokud jsou kritické dny delší než sedm dní. Někdy jsou příznaky AMK vyjádřeny v menstruaci, jejíž trvání přesahuje 14 dní. Ale i když to dosáhne sedmi dnů, je lepší neodkládat návštěvu lékaře..
 • Kritické dny ovlivňují život. Pokud příznaky menstruace způsobují nepohodlí v každodenním životě. Nevolnost, bolest a křeče v břiše, závratě nedovolí ženě vykonávat každodenní činnosti a musí všechny kritické dny trávit v posteli.
 • Intenzita výboje. Tento příznak je také známkou AMK. Pokud žena musí měnit své výrobky osobní hygieny každou hodinu nebo i častěji, je nutné se poradit s lékařem. Koneckonců, silný výtok může vyvolat anémii a řadu dalších onemocnění..
 • Husté vypouštění. Hojný výtok (sraženiny), jehož průměr dosahuje 4 cm, může být také známkou AMK. Pokud žena najde podobný příznak, bude potřebovat pomoc odborníka, protože hojný výtok může poškodit zdraví.

Léky

Chcete-li se zbavit bolestivých pocitů během kritických dnů, můžete se uchýlit k užívání léků.

Sedativa

Během menstruace může žena kromě bolesti pociťovat podrážděnost a nervozitu. Zvyšují bolest, takže se musíte uchýlit k sedativním lékům..

Vhodné jsou následující přípravky, které obsahují uklidňující bylinné složky: Persen, Novo-Passit, Seduxen, Remens drops, Dismenorm, Valerian, Relanium.

Aby žena zmírnila bolest a podrážděnost, může před menstruací pít vitamin B6 nebo hořčík B6. Tyto prostředky zlepšují celkový stav ženy během kritických dnů..

Analgetika

K úlevě od bolesti si můžete vzít analgetikum. Léky tohoto typu pomáhají v krátké době zmírnit bolest. Rovněž zabraňují nepohodlí v dolní části břicha před nástupem menstruace a zmírňují zánět svalů..

Mezi analgetika patří Analgin, Spazgan, Spazmalgon, Baralgin, Menalgin a další.

Při užívání léků proti bolesti je třeba přísně dodržovat dávku: 1 tabletu jednou denně.

Hormonální antikoncepce

Jsou chvíle, kdy je bolest během menstruace způsobena hormonálním narušením, takže ženě jsou předepsány hormonální léky. Jsou schopni nejen eliminovat bolest, ale také snížit objem sekrecí a stanovit hormonální hladiny..

Mezi takové fondy patří Yarina a Diane-35, stejně jako jejich analogy - Mikrolut, Triziston, Ovidon.

NSAID (nesteroidní protizánětlivé léky) během menstruace zcela eliminují bolestivý syndrom. NSAID mají také antipyretické a protizánětlivé účinky..

Aby se zabránilo bolesti, je lepší, aby žena užívala NSAID několik dní před nástupem krvácení..

K eliminaci bolesti lze použít následující skupiny nesteroidních protizánětlivých léků:

 • Pyrazolony. Patří mezi ně metamizol sodný.
 • Deriváty kyseliny indoloctové. To zahrnuje lék Indomethacin.
 • Deriváty kyseliny fenyloctové. Prostředky: Diklofenak, Naproxen, Aceklofenak, Ibuprofen, Ketoprofen a Ketorolac.
 • Oxycams. To zahrnuje Piroxicam a Meloxicam.
 • Deriváty sulfonamidů. Toto je droga Nimesulid.

Antispazmodika

Tato skupina léků zahrnuje léky, které zmírňují křeče a pomáhají uvolnit hladké svaly. Proto jsou antispazmodika pro menstruační bolesti účinným prostředkem..

Pokud je bolest silná a dlouhodobá, pak mohou být léky této skupiny užívány společně s NSAID - takže bolest zmizí rychleji.

Mezi nejznámější a nejúčinnější antispazmodika patří následující léky: No-shpa, Papaverin, Drotaverin, Spakovin, Spazmonet.

Lidové léky

V boji proti menstruační bolesti mohou lidové léky a metody pomoci ženě:

 • Během menstruace je nutné přestat kouřit. Tento zlozvyk má extrémně negativní vliv na zdraví žen a zvyšuje bolest v kritických dnech..
 • Aby žena odstranila bolest, musí se správně uvolnit a uklidnit. Během menstruace je nutné se naučit, jak zvládat stres bez léčby. Bolest lze tedy v průběhu času navždy zastavit..
 • Chlad přispívá ke křečím a bolestem během menstruace. Žena se musí vyhýbat dlouhým procházkám v mrazivém i deštivém dni..
 • Někdy stačí vyvětrat místnost nebo se projít na čerstvém vzduchu, aby bolest a závratě zmizely.
 • Žena musí během menstruace normalizovat svůj denní režim. Musíte mít dostatek spánku - alespoň 8 hodin denně. Snažte se nepřetěžovat se prací, často odpočívejte.
 • Esenciální oleje před menstruací a v prvních dnech vám pomohou zmírnit bolest. Musí se vtírat do kůže podbřišku. Účinná bude směs olejů z třezalky, řebříčku, majoránky, šalvěje.
 • Vaše oblíbené činnosti pomáhají zmírňovat bolest. Žena během jejího období musí být rozptýlena a jednoduše si přečíst zajímavou knihu, sledovat televizní seriál nebo film, uvařit neobvyklé jídlo.
 • Bolest ustoupí, pokud ležíte na posteli nebo na podlaze v „fetální“ poloze a přitahujete si nohy k hrudi.

Napájecí funkce

Aby menstruační bolesti ustoupily, musí žena upravit stravu. V kritických dnech budete muset z jídelního lístku odstranit vejce, maso, mléko a potraviny s vysokým obsahem kofeinu: káva, zelený čaj.

Zvyšte příjem ovoce, zejména banánů a zeleniny. Je však třeba se vyvarovat luštěnin a zelí - přispívají k nadměrné tvorbě plynů.

Přestaňte úplně pít alkoholické nápoje. Během kritických dnů by měl být do stravy přidán zázvorový čaj..

Cvičení a jóga

Navzdory skutečnosti, že během menstruace musí žena snížit fyzickou aktivitu, lehké a správně zvolené cvičení a jóga dokonale pomáhají zmírnit bolest a normalizovat stav:

 1. Ležte na podlaze, ruce podél trupu, nohy ohnuté v kolenou. Pomalu zvedněte pánev z podlahy. Vydržte na pár sekund. Opakujte pětkrát. Udělejte si přestávku a udělejte druhou sadu.
 2. Cvičení „kočka“. Nastupte na všechny čtyři. Při nádechu si zakloňte záda, při výdechu se ohýbejte co nejníže. Opakujte pětkrát až sedmkrát.
 3. Lehněte si s břichem na zem. Zvedněte horní část těla na loktech co nejvyšší. Zaujměte výchozí pozici. Dokončete pět sad.

Respirační gymnastika také pomáhá zmírnit bolest, pomáhá zmírnit stres:

 1. Posaďte se na podlahu a zhluboka se nadechněte. Zadržte dech na dvě sekundy. Vydechujte trhaně ústy.
 2. Ležte na zádech na podlaze, ohýbejte nohy v kolenou. Umístěte si na břicho plochý předmět, například knihu. Zvedněte předmět břichem a provádějte přerušované nádechy dovnitř a ven.
 3. Ležící na zádech se zhluboka nadechněte. Pomalu vydechněte a očistěte svou mysl od negativních myšlenek.

Masáž

Během menstruace pomáhá masáž zmírnit bolest. Je nutné několik minut masírovat ve směru hodinových ručiček oblast na břiše, kde je bolest výrazná. Můžete také provést následující:

 • Musíte si vzít dva tenisové míčky, lehnout si na záda a pod spodní část zad položit předměty a několik minut je házet.
 • Mezi kotníkem a kolenem je bod, na který na několik minut zatlačíte, abyste odstranili bolest. Běh na obou nohách.

Tepelné ošetření

Během menstruace se žena může uchýlit k tepelným procedurám ke zmírnění bolesti. Je možné zmírnit bolest přiložením teplé vyhřívací podložky na žaludek. Vydržte déle než 20 sekund. Poté si udělejte minutovou pauzu a postup opakujte..

Menstruační bolest odezní teplá, ale nikdy horká koupel. Do vody můžete přidat mořskou sůl nebo éterické oleje. Procedura by neměla být prováděna déle než 20 minut..

Žena by si měla pamatovat, že teplo má tendenci ředit krev, což může vyvolat silný výtok. Při tepelném ošetření buďte velmi opatrní.

Bylinné infuze a odvar

Tradiční medicína nabízí širokou škálu léků na zmírnění bolesti a křečí během kritických dnů. Bylinné infuze pomáhají zmírnit bolest bez poškození ženského těla a bez vedlejších účinků.

Nejúčinnější bylinky jsou následující:

 • Melissa. Tato bylina pomáhá zmírnit bolest a normalizovat cyklus. Citrónový balzám také eliminuje podrážděnost a stres. Bylinu můžete užívat dvakrát nebo třikrát denně jako čaj..
 • Maliny. Listy tohoto bobule mají cenné vlastnosti a pomáhají zmírnit bolesti hlavy a horečky. Vývar bude vyžadovat 250 ml převařené vody a 3 čajové lžičky malinových listů. Pijte po malých dávkách po celý den.
 • Oregano. Tato bylina pomáhá zmírnit bolesti v celém těle a zmírňuje průjem, který může být také způsoben menstruací. Na vývar budete potřebovat 1 lžíci oregana a vroucí vodu - 250 ml. Je nutné vařit infuzi po dobu 15 minut. Během dne musíte vypít sklenici vývaru z oregana a rozdělit ho na tři dávky.
 • Elecampane root. Zmírňuje bolest a vyrovnává hormony. Pro přípravu infuze vezměte 1 čajovou lžičku kořene a 250 ml vroucí vody. Nalijte kořen a nechte hodinu vařit. Pijte 1 polévkovou lžíci třikrát denně.
 • Třezalka tečkovaná, měsíček a tinktura mateřské dřeně eliminují nepohodlí v dolní části břicha. Mají také sedativní účinek. Na vývar potřebujete 1 polévkovou lžíci třezalky a 1 polévkovou lžíci měsíčku. Je třeba je nalít vroucí vodou - 500 ml. Když se infuze ochladí, přidejte 2 lžíce mateřského mléka. Vezměte vývar několik dní před zahájením menstruace. Pro nejlepší účinek musíte tento lék pít po dobu 5 dnů..
 • Odvar z ptačí křídlatky a stonku vodní houby. Pomáhá při silném výboji. Pro infuzi potřebujete 2 díly horolezce a 1 díl houby. Nalijte všechny přísady 800 ml vody, přiveďte k varu a vařte 2 minuty. Den musíte vypít sklenici nápoje každé tři hodiny.
 • Dub, třezalka tečkovaná a heřmánek. Odvar z těchto léčivých bylin snižuje bolest a snižuje výtok. Budete potřebovat 1 lžíci každé přísady a 500 ml vroucí vody. Bujón se infunduje po dobu dvou hodin, poté se vypije polovina sklenice dvakrát denně - půl hodiny před jídlem nebo hodinu po jídle.

Obecné užitečné tipy

Aby menstruace proběhla bezbolestně a nepoškodila celkový zdravotní stav, měla by žena věnovat co největší pozornost sama sobě. Nevydržujte bolest, křeče a špatnou náladu.

Je nutné užívat léky s dostatečným předstihem, abyste zmírnili bolest a stres. Mírnou změnou stravy bude žena schopna nejen eliminovat bolest, ale také se rozveselit. Neměli byste se však omezovat na jídlo, protože to má nepříznivý vliv na emoční stránku. Pokud chcete například jíst jednu čokoládu, nemusíte si to zakazovat. Pokud je jídlo obecně nechutné, měli byste se omezit na ovoce a jogurt. Hlavní věcí není hladovět.

Hygienické výrobky je třeba měnit nejméně každé čtyři hodiny. Noste lehké spodní prádlo, po každé toaletě používejte nealergenní vlhčené ubrousky.

Co nedělat?

Během menstruace se ženě nedoporučuje věnovat se těžkým sportům. Při intenzivním cvičení se zvyšuje krevní oběh, což vede k bolestivým pocitům a těžkému výboji. A také v těle klesá hemoglobin a začínají závratě, ospalost, bolesti v pánvi a dolní části břicha. Rovněž je zakázáno zvedat závaží..

Žena by měla během kritických dnů odmítnout jakékoli chirurgické a kosmetické zákroky. I návštěva zubaře může mít pro tělo nepříjemné následky..

Pod zákazem absolvování zkoušek a analýz. Výsledky nemusí být správné. Dieta a půst jsou přísně zakázány. Je nutné dodržovat správnou a vyváženou stravu s množstvím vitamínů a minerálů.

Jak zmírnit bolesti období (video tipy)?

V tomto videu najdete několik užitečných metod, kterými můžete eliminovat nepohodlí a bolest během menstruace a také zjistit, co nedělat:

Existuje mnoho způsobů, jak se zbavit menstruační bolesti doma. Každá žena si může vybrat nejlepší lék pro sebe. Bolest můžete odstranit jak léky, tak bylinami. Pro milovníky jógy existuje řada bezpečných cvičení. Hlavní však je dodržovat správný denní režim a osobní hygienu..

Jaké pilulky proti bolesti užívat s menstruací

Menstruace je měsíční fyziologický proces, který svědčí o zdraví orgánů reprodukčního systému a reprodukční schopnosti ženy. Na základě statistik zveřejněných Mezinárodní asociací pro zdraví má více než 65% nežného pohlaví bolesti, křeče a koliku různé intenzity během kritických dnů. Je ale bolest během menstruace fyziologická? Je nutné k léčbě bolesti během PMS používat analgetika? Jaké léky proti bolesti na menstruaci jsou nejúčinnější? Je možný negativní účinek analgetik na tělo v procesu systematického užívání z cyklu na cyklus? Existuje alternativa k obvyklým pilulkám proti bolesti? Kdy použít injekce proti bolesti? Pojďme na to přijít společně.

Příčiny bolesti během menstruace

Aby bylo možné zvolit správné analgetikum, je nutné porozumět „etymologii“ bolesti. Nepohodlí nedlouho před menstruací a v prvních dnech menstruace je fyziologický jev. Většina dívek v reprodukčním věku poznamenává, že dolní část břicha nejen bolí, ale také „uchopuje“ křeč, po níž se v bederní oblasti objeví „bolestivé“ nepohodlí..

Asi 20% dotazovaných žen zažilo v předvečer kritických dnů změnu stolice, silné závratě a nevolnost. Odborníci tvrdí, že mírná nevolnost je docela přijatelná a je individuální reakcí těla na „očištění“ dělohy, ale silný bolestivý záchvat, který se zhoršuje dalšími příznaky, je důkazem patologie. Tato odchylka se nazývá dysmenorea..

Gynekologové tvrdí, že patologie může být primární i sekundární. Zvažte nejčastější příčiny, které mohou vyvolat vývoj dysmenorey.

V článku následujícím po odkazu se dozvíte, proč bolest hlavy během menstruace a jak můžete tento problém vyřešit.

Primární dysmenorea

Hormonální nerovnováha

Patologické poruchy v činnosti štítné žlázy nebo nadledvin negativně ovlivňují fungování orgánů ženského reprodukčního systému. Lékaři jsou přesvědčeni, že tyto poruchy mohou během PMS vyvolat bolest, křeče a koliku postihující dolní část břicha a dolní část zad. Příčinou syndromu bolesti je prudká změna v hormonálním pozadí ženy. V tomto případě budou mít antispazmodika užívaná během menstruace krátkodobý, sotva znatelný účinek. K odstranění bolestivých příznaků je lepší uchýlit se ke komplexní léčbě, včetně hormonální terapie.

Intrauterinní zařízení

Antikoncepční prostředky provádí vlastní úpravy práce reprodukčního systému. Bolestivé pocity v prvních několika měsících po zahájení užívání leží v rovině fyziologické normy a jsou spojeny s přizpůsobením těla novým „podmínkám“. Pokud žena zaznamená neobvyklou bolest během menstruace po dobu tří nebo více menstruačních cyklů, je nutné okamžitě se poradit s odborníkem. Bolestivý syndrom může naznačovat nástup patologických procesů v děloze spojených s nekompatibilitou ženského těla a nitroděložního tělíska. Ženy, které pociťovaly bolesti a křeče spojené s užíváním této metody antikoncepce, tvrdí, že užívání antispazmodik bylo neúčinné.

Potrat a očista

Mezi následky chirurgických zákroků patří často bolestivé pocity, které se objevují několik dní před nástupem menstruace. Podobný jev není příznakem patologie a je zastaven pomocí širokospektrých analgetik: No-shpa, Analgin, Nise, Nurofen a Aspirin. Ale neměli byste zneužívat léky proti bolesti. Neustálé užívání těchto léků proti bolesti během menstruace, zejména v dospívání, je plné nesprávného fungování jater a ledvin.

Juvenilní příznaky

Tento jev je běžný u dospívajících dívek a není projevem patologických procesů. Bolest a křeče v břiše a dolní části zad jsou způsobeny tvorbou menstruačního cyklu a ve většině případů vymizí během procesu dospívání. Odborníci doporučují, v případě silné bolesti, uchýlit se k pomoci antispazmodických léků ne více než jednou denně. Četnost je způsobena nejen možností nežádoucích účinků, ale také oslabením účinku anestetických složek na tělo. Gynekologové doporučují používat jako anestetikum pilulky jako Novigan, Spazgan nebo Ketanol. Tyto léky proti bolesti jsou navrženy tak, aby pomáhaly při silných křečích bez poškození žaludku, jater nebo ledvin..

Poporodní období

Poporodní období je charakterizováno opětovnou tvorbou menstruačního cyklu. Mnoho žen zaznamenalo nástup bolesti několik dní před kritickými dny a přímo během menstruace. Lékaři nedoporučují užívání léků proti bolesti kojícím ženám. Stojí za zmínku, že poctivé pohlaví, které se „setkalo“ s návratem menstruace během období hepatitidy B, si všimlo, že laktace je přirozeným prostředkem proti bolesti..

Patologie v umístění orgánů reprodukčního systému

Vrozené poruchy v umístění dělohy mohou vyvolat silnou bolest před nebo během menstruace. Tablety na bolestivou menstruaci by měl odebrat gynekolog pozorující ženu, ale ve většině případů je tento problém vyřešen chirurgicky.

Pohlavně přenosné nemoci

Jedním z hlavních příznaků mnoha pohlavně přenosných nemocí je nástup silné, netypické bolesti během PMS. Problém lze eliminovat výhradně pomocí komplexní terapie zaměřené na eliminaci onemocnění. Mnoho specialistů předepisuje v takových případech ibuprofen společně s léky s úzkým spektrem účinku na pomoc pacientům. Toto analgetikum není hlavní a neodstraňuje příčinu bolesti, ale jeho antispazmodický projev. Samoléčba se ale nedoporučuje!

Genetika

Mnoho z těch, kteří se před menstruací potýkají s bolestmi břicha a zad, tvrdilo, že mnoho příbuzných má podobné příznaky. V tomto případě jsou pilulky na bolest během menstruace jedním z nejlepších způsobů řešení problému. Stojí za zmínku, že odborníci nedoporučují překračovat denní dávku uvedenou v pokynech pro léčivý přípravek..

Nedostatek vitamínů nebo minerálů

Nedostatek vápníku nebo hořčíku v těle ženy může vyvolat nástup nepříjemných pocitů doprovázejících menstruaci. Léky proti bolesti s podobnou historií budou sloužit pouze jako dobrý doplněk ve spojení s užíváním vitamínů.

Sekundární dysmenorea

Porucha je příznakem patologických procesů, které ovlivnily fungování orgánů reprodukčního systému. Odborníci tvrdí, že sekundární dysmenorea je charakterizována intenzitou a silou syndromu bolesti. Bolest se objevuje na pozadí změn barvy, vůně a konzistence výtoku během menstruace. Je třeba poznamenat, že charakteristickými příznaky sekundární dysmenorey jsou nevolnost, zvracení, závratě, spontánní rostoucí bolest a změna povahy stolice během menstruace..

Gynekologové jsou si jisti, že v tomto případě bude mít pouze úleva od bolesti během menstruace malý účinek. Sekundární dysmenorea vyžaduje komplexní léčbu. Patologie je pozorována na pozadí gynekologických onemocnění nebo dysfunkce pohlavních orgánů. V souladu s tím se můžete zbavit bolesti pouze v důsledku komplexního boje proti této nemoci..

Po prostudování příčin bolesti byste měli věnovat pozornost účinným prostředkům, jak se jí zbavit.

Druhy pilulek na bolest během menstruace

Jak se zbavit PMS? Léky proti bolesti používané během menstruace a před ní se liší nejen cenou, ale také silou, a tedy i směrem. Nejběžnější jsou mírná analgetika. Takové pilulky se doporučují i ​​v dospívání, protože negativní účinek tobolek tlumících bolest na tělo je minimální. Ale i těmto lékům je přísně zakázáno užívat více než třikrát každých 24 hodin. U dospívajících je denní dávka omezena na jednu tabletu. Pojďme se podívat na nejběžnější analgetika se středně silným dopadem:

 • Ibuprofen;
 • Diklofenak;
 • Ketoprofen;
 • Indomethacin;
 • Piroxikam;
 • Analgin;
 • Tamipul;
 • Nise;
 • No-Shpa;
 • Nurofen.

Stojí za zmínku, že není třeba čekat na okamžitou úlevu od těchto pilulek. Aktivní složky začnou působit nejdříve 15 minut po užití léku a některé pilulky s bolestmi břicha během menstruace mají a mají kumulativní účinek.

Mnoho odborníků se domnívá, že působení běžného paracetamolu je podobné mnoha lékům proti bolesti, které eliminují nepohodlí během PMS..

Nejlepšího výsledku se dosáhne v důsledku užívání tablet, které by nemělo překročit 5 dní.

Nedoporučuje se velmi často opakovat léčbu. S opatrností by tyto pilulky měly užívat dívky v dospívání..

Tablety paracetamolu v případě bolestivého syndromu během menstruace lze užívat výhradně třikrát, jeden kus denně.

Síla účinku tablet proti bolesti během menstruace přímo závisí na chemickém složení léčiv. Léky proti bolesti ve formě tobolek jsou rozděleny do skupin.

Antispazmodika

Princip působení léků proti bolesti ve formě tablet je založen na eliminaci křečí a bolesti. Rychlost expozice přímo závisí na „generaci“, ke které chemické složení tobolek patří. Nejlepší pilulky proti bolesti pro menstruaci v této kategorii jsou uznávány:

Papaverin

Schéma užívání anestetika je podrobně popsáno v pokynech. Ve většině případů se doporučuje vypít 1 tabletu 3x denně. Účinné látky tohoto silného léku pomáhají eliminovat svalový tonus. Bolest po užití pilulky úplně nezmizí, ale je sotva znatelná, silné křeče zmizí.

Buscopan

Schéma užívání pilulek: ve většině případů terapeut předepisuje pití jedné nebo dvou tablet 5krát denně. Komplex složek léku proti bolesti byl vytvořen speciálně pro zmírnění tónu a eliminaci koliky a řezů, které se objevují v dolní části břicha. Buscopan je považován za jedno z nejbezpečnějších antispazmodických léků na menstruaci, protože tablety se vstřebávají do gastrointestinálního traktu v minimálním množství, což znamená, že škodlivý účinek na orgány trávicího systému je minimální.

Drotaverin

Schéma příjmu je identické s Buscopanem. Vzhledem k rozšiřujícímu se účinku na cévy se tablety doporučují k úlevě nejen od menstruační bolesti, ale také k odstranění nepohodlí v období po porodu a během těhotenství. Lék má nejdelší účinek a je schopen co nejdříve zmírnit bolest..

Ne-shpa

Jedna z nejoblíbenějších pilulek na bolest během menstruace u žen. Z hlediska chemického složení je lék analogický s Drotaverinem, ale během podávání nedochází k žádným vedlejším účinkům. Odborníci tvrdí, že Noshpu lze konzumovat až 6 tablet denně..

Analgetika

Liší se schopností okamžitě zmírnit bolest. Podívejme se na seznam nejoblíbenějších pilulek proti bolesti na menstruaci z řady analgetik. Tyto zahrnují:

 • Spazmalgin;
 • Novalgin;
 • Baralgin;
 • Analgin;
 • Minalgin;
 • Peretin.

Vzhledem ke složitému účinku na všechny systémy těla lékaři nedoporučují užívat léky analgetické řady častěji než 1krát denně..

Analgetika mohou také pomoci v boji proti bolavým a tahavým předmenstruačním bolestem a také při odstraňování zánětů ve svalech.

Nesteroidní pilulky na bolest během PMS

Tyto léky proti bolesti nejen zmírňují bolest, ale mají také protizánětlivé účinky. Nejčastěji odborníci předepisují nesteroidní tablety ve spojení s antispazmodiky. Tyto pilulky na menstruační bolesti se liší nejen v účinnosti, ale také v dostupné a nízké ceně. Zvažte nejběžnější nesteroidní léky:

Aspirin

Tablety mají kumulativní vlastnost a plynule zmírňují bolest. Terapeuti předepisují 2 tablety 4krát denně. V průměru se cenová kategorie léku pohybuje od 80 rublů.

Paracetamol

Lékaři nedoporučují užívat pilulky více než 4krát denně. Cena léku proti bolesti se pohybuje mezi 6-20 rublů. na 10 kusů.

Ibuprofen

Frekvence užívání pilulek by neměla překročit 6krát denně. Cena léku je 15 rublů. pro 20 tablet.

Ketolong

Tyto tablety na menstruační bolesti se doporučují užívat 1 tobolku 2-3krát denně. Cenové rozpětí se liší v závislosti na regionu, ve kterém je nákup proveden.

Na základě recenzí a komentářů žen, které se uchýlily k těmto fondům, působí léky, i když jsou levné, vynikající práci jak při bolestech, tak při křečích během menstruace..

Kromě pilulek používají ženy ke zmírnění bolesti a křečí injekce na zmírnění bolesti, menstruační náplasti proti bolesti a rektální čípky. Zvažme některé z nich.

Čípky ke zmírnění bolesti během menstruace

Působení analgetických čípků během menstruace je zaměřeno na okamžité zmírnění bolesti. Na rozdíl od tablet účinné látky této dávkové formy okamžitě vstupují do krevního oběhu a obcházejí gastrointestinální trakt..

Odborníci poznamenávají, že použití analgetických čípků rektálně nebo vaginálně snižuje riziko alergických reakcí a zcela eliminuje negativní účinky analgetik na játra a ledviny..

Mnoho žen dává přednost čípkům kvůli nedostatku nepříjemné hořké chuti spojené s prášky. Jednou z výhod této formy je schopnost samostatně provádět postup..

Injekce na zmírnění bolesti jsou podobné, pokud jde o rychlost pronikání aktivních složek do krve a bezpečnost použití, ale na rozdíl od čípků vyžadují pomoc zvenčí, proto nejsou tak běžné.

Nejoblíbenější analgetické čípky pro rektální nebo vaginální účinky jsou:

 • Paracetamol;
 • Papaverin;
 • Naproxen;
 • Indomethacin;
 • Ketoprofen;
 • Tylenol.

Je třeba poznamenat, že anestetické čípky používané během kritických dnů mají řadu kontraindikací. Před použitím se musíte poradit se svým lékařem.!

Náplasti zmírňující bolest během menstruace

Náplasti na menstruační bolesti patří do kategorie homeopatických léčiv pro vnější spektrum vlivů. Princip činnosti je založen na zahřívacím účinku, který snižuje závažnost bolesti a křečí. Díky bylinným extraktům obsaženým ve složení mají tyto prostředky relaxační účinek na svalové svaly a obklopují problémovou oblast „teplým vlakem“. Ve skutečnosti je produkt vylepšeným analogem topné podložky, kterou lze použít kdykoli a kdekoli. Ve většině případů ženy používají náplasti proti bolesti ve spojení s analgetiky..
Je třeba poznamenat, že lékaři nedoporučují překračovat normy nepřetržitého vystavení oteplovací náplasti. Na základě pokynů k použití by tento časový interval neměl překročit 8 hodin.

Nejpopulárnějším mezi spravedlivým sexem je termoplast Frauplast. Cena homeopatického léku bude asi 120 rublů. Před použitím se poraďte s odborníkem..

Léky proti bolesti během menstruace

Výhodou použití analgetik ve formě injekcí je rychlý účinek aktivních složek na bolest a absence negativního účinku na vnitřní orgány. Jak ukazuje praxe, tato „sanitka“ vyžaduje pomoc zvenčí, což znamená, že ji nelze použít kdykoli a kdekoli..

Ve většině případů se injekce provádí jako poslední možnost, pokud se bolest nezmiňuje ani pilulkami, ani pomocí čípků nebo pomocí odvarů nebo náplastí. Odborníci tvrdí, že v případě silných opakovaných křečí během menstruace je nutné podat injekce:

 • Analgin;
 • Baralgin;
 • Lidokain;
 • Novokain;
 • Diklofenak;
 • Mydocalma;
 • Ketonala;
 • Ibuprofen.

Vlastní podávání této lékové formy nebo libovolná úprava dávky není povolena! Anestetické injekce, bez ohledu na „sílu“ aktivních složek, by měly být podávány pod přísným dohledem ošetřujícího lékaře!

Tradiční lék na menstruační bolesti

Mnoho žen v boji proti bolesti během menstruace se uchýlí k pomoci tradiční medicíny. Nejúčinnější způsoby, jak zmírnit bolest a zlepšit celkový stav, jsou:

 • odvar z kopřivy;
 • odvar z heřmánku;
 • odvar z dělohy boru;
 • hřejivé a uklidňující bylinné přípravky.

Bylinné přípravky byste neměli zneužívat, pokud má žena individuální intoleranci na rostlinné složky.

Seznam nejoblíbenějších pilulek proti menstruační bolesti

Při studiu způsobů, jak se vypořádat s menstruační bolestí, lze dospět k závěru, že nejoblíbenějším prostředkem v boji proti této nemoci jsou tobolky s antispazmodickým a analgetickým účinkem. Léky si můžete koupit v jakékoli lékárně. U těchto prostředků není vyžadován předpis.

Seznam populárních pilulek na menstruační bolesti:

 • Papaverin;
 • Nurofen;
 • Ketonal;
 • Tempalgin;
 • Ketanov;
 • Solpadein;
 • Spazmalgon;
 • Buscopan;
 • Combispasm;
 • Novalgin;
 • Menalgin;
 • Nise;
 • No-Shpa.

Pamatujte, že kombinace užívání léků proti bolesti ve formě tablet, injekcí, čípků nebo náplastí a užívání alkoholu je přísně zakázána.!

Jaké pilulky se užívají při menstruační bolesti

Menstruace je pravidelný proces, který přichází s určitými příznaky. Bolest v podbřišku v kritické dny je známá mnoha ženám. Příliš bolestivá období lékaři nazývají dysmenorea.

Nepohodlí se zhoršuje problémy trávicího systému, závratě a malátnost. Tyto poruchy se vyskytují u 65% žen. Dysmenorea se dělí na primární a sekundární a každý typ má své vlastní příčiny a způsoby léčby.

Příčiny bolestivých období

Primární dysmenorea je častější u dospívajících dívek a nulipárních pacientů. Jeho příčiny spočívají v dědičnosti, nevhodné výživě, nedostatku sexuality a nepravidelnosti..

Stav během menstruace se zhoršuje několika dalšími faktory:

 1. Avitaminóza.
 2. Potrat.
 3. Ohyb dělohy.
 4. Genitální zaostalost.
 5. Hormonální poruchy.
 6. Použití nitroděložního tělíska.
 7. Poporodní období.
 8. Nesprávné umístění vnitřních pohlavních orgánů.

Sekundární dysmenorea se vyvíjí na pozadí onemocnění pánevních orgánů a gynekologických poruch zánětlivé povahy. Bolest je doprovázena hojným, sraženým výtokem.

Silný lék proti bolesti zde nepomůže, protože bolest na krátkou dobu ustoupí, pak se vrátí a způsobí úzkost až do konce menstruace.

Pití léků proti bolesti je účinné pouze u primární dysmenorey. Ve druhém případě, abyste odstranili bolest ve dnech menstruace, musíte být nejprve vyšetřeni a podstoupit odpovídající léčbu.

Je možné užívat léky proti bolesti během menstruace a co

Při výběru léku proti bolesti během menstruace je nutné věnovat pozornost mechanismu účinku léku.

Některé léky zmírňují mírnou bolest, zatímco jiné mohou potlačit těžké záchvaty. Mírné pilulky mohou pomoci zmírnit menstruační bolesti.

Lze také užívat silnější léky. Avšak v budoucnu, když bude bolest nesnesitelná, budou neúčinné. Tělo, zvyklé na silné léky proti bolesti, bude následně reagovat pouze na injekce nebo nejsilnější pilulky. Pokud slabé léky zachrání před bolestí, stačí se omezit na ně a nepřecházet na silné léky.

Analgetika pomohou odstranit obvyklou menstruační bolest v břiše - nejslabší léky.

Opioidní přípravky obsahují narkotické složky a jsou návykové. Je zakázáno je užívat bez vědomí lékaře a porušovat dávkování. Takové léky působí okamžitě. Nejlepší možností jsou nesteroidní léky - působí na problémové zaměření a trvale eliminují nepohodlí.

Antispazmodika jsou užitečná pro bolesti dolní části břicha, ke kterým dochází v důsledku kontrakce svalů dělohy. Křeč je způsobena účinkem prostaglandinů, které se v kritických dnech aktivně vylučují. Spasmolytické tablety zmírňují křeče hladkého svalstva a zmírňují bolest. Jejich nezávislé použití je povoleno za přísného dodržování pokynů.

Níže je uveden seznam cen oblíbených léků proti bolesti, které vám pomohou s menstruací:

 • Analgin - 30 rublů.
 • Paracetamol - 10 rublů.
 • Ibuprofen - 15 rublů.
 • Drotaverin - 15 rublů.
 • Piroxicam - 40 rublů.
 • Ketolong - 20 rublů.

Uvedené finanční prostředky jsou levné a bezpečné - během menstruace je lze neustále používat, když máte obavy.

No-shpa patří mezi levné účinné léky na menstruační bolesti. Užívejte drogu 1 - 2 dny nebo dokud nepohodlí úplně nezmizí. Tablety fungují dobře s jinými antispazmodiky.

Přehled účinných pilulek pro úlevu od bolesti

Podívejme se blíže na každou skupinu fondů, abychom pochopili, jaké léky proti bolesti můžete během menstruace pít.

Nejprve se pokuste ulehčit svou pohodu teplou vyhřívací podložkou (položte ji na břicho) nebo horkým čajem s koňakem nebo balzámem. Lehněte si do postele a dostaňte se do pohodlné polohy. Pokud vše ostatní selže, otevřete lékárničku.

Nesteroidní léky

Léky z nesteroidní skupiny potlačují zánětlivý proces a zmírňují bolest. Za účelem léčby dysmenorey je začínají užívat 2 až 3 dny před menstruací..

Obvykle jsou předepisovány pacientům, kteří odmítají hormonální léky a neužívají ani antikoncepci. Další možností je přítomnost kontraindikací hormonální terapie.

Nesteroidní protizánětlivé tablety na menstruační bolesti mohou mít různá jména:

 1. Paracetamol - účinný při mírné až středně silné bolesti. Lze užívat až 4krát denně. Kontraindikace - závislost na alkoholu, patologie jater a ledvin.
 2. Ibuprofen - snižuje frekvenci kontrakcí dělohy, snižuje tlak v dutině. Tablety se pijí po jídle 3-4krát denně. Kontraindikace ibuprofenu - hemofilie, peptický vřed, selhání jater nebo ledvin, astma, duodenální vřed.
 3. Diklofenak - inhibuje syntézu prostaglandinů. Lze užívat 3x denně. Kontraindikace - astma, zánětlivé procesy v zažívacím traktu, vředy. Analogy - Rapten, Voltaren, Naklofen, Sanfinak, Diklovit.
 4. Naproxen - na dysmenoreu užívejte dvakrát denně. Kontraindikace - laktace, bronchospazmus, vředy v zažívacím systému. Analogy - Pronaxen, Sanaproks, Apranaks, Nalgezin.
 5. Ketoprofen jako diklofenak inhibuje produkci prostaglandinu a ovlivňuje kontraktilní funkci dělohy. Užívejte tablety / kapsle 2 - 4krát denně. Analogy ketoprofenu jsou Flamax, Dexalgin a Ketonal. Kontraindikace - hemofilie, ulcerózní kolitida, zánětlivá gastrointestinální onemocnění, abnormální funkce jater a ledvin.

Nejbezpečnějšími nesteroidními léky jsou navzdory kontraindikacím ibuprofen a paracetamol. Můžete se zbavit menstruační bolesti užíváním kombinovaných přípravků obsahujících paracetamol a ibuprofen - Khairumat, Next, Brustan, Ibuklin.

Antispazmodika

Řada antispazmodik má své vlastní pilulky proti bolesti na menstruaci. Nejznámějším lékem je No-shpa s drotaverinem.

No-shpu Forte se užívá 2krát denně, obyčejný No-shpu - 2 - 3krát denně. V přítomnosti kontraindikací (laktace, intolerance laktózy, patologie jater, srdce, ledvin) se používají analogy - Unispaz, Spazmonet, Spakovin.

 • Papaverin - při absenci glaukomu, závažného poškození jater a srdečního bloku se tablety užívají 3-4krát denně.
 • Halidor - účinná látka bencyclan má antispazmodický a mírný sedativní účinek. Četnost podávání je 3krát denně. Kontraindikace - epilepsie, hemoragická cévní mozková příhoda, kojení a selhání důležitých orgánů.
 • Buscopan - tablety obsahující hyoscinbutylbromid se užívají 3krát denně. Léčba je zakázána na mozkovou aterosklerózu, myasthenia gravis, megakolon, glaukom a plicní edém.

Mezi vedlejší účinky antispazmodik patří alergie, závratě a migrény. Někteří pacienti si stěžují na nevolnost a poruchy defekace.

Léky obsahující metamizol sodný

Metamizol sodný obsahuje léky, jako jsou:

 1. Analgin.
 2. Spazgan.
 3. Spazmalgon.
 4. Baralgin.
 5. Revalgin.
 6. Vzal.
 7. Maxigan.
 8. Optalgin.

Aby se odstranila dysmenorea, tablety se pijí třikrát denně. Lékaři zjistili kontraindikace metamizolu sodného ve formě laktace, astmatu, onemocnění ledvin a jater a těch patologických stavů, které zhoršují tvorbu krve.

Perorální antikoncepce

Perorální hormonální antikoncepce pomůže zmírnit příznaky PMS a zajistí bezbolestné období. Doporučuje se je používat u žen, které zatím neplánují mít potomky..

Nejmocnější léky proti bolesti

Pro nesnesitelnou menstruační bolest lze podat silné léky proti bolesti ve formě pilulek a čípků. Čípky ovlivňují pouze gynekologickou oblast. Lékaři předepisují Miralgan, Mexalen, Tylenol, Baralgin, Efferalgan, Akamol-Teva.

Seznam nejsilnějších pilulek na dysmenoreu zahrnuje:

 • Nise.
 • Ketanov.
 • Novalgin.
 • Papaverin.
 • Combispasm.
 • Tempalgin.
 • Nurofen.
 • Solpadein.
 • Menalgin.
 • Spazmalgon.
 • Ketonal.
 • Buscopan.

Poměrně často si ženy ve stresu a podrážděné pacientky s poškozeným nervovým systémem stěžují na bolestivá období. Jsou zobrazeny odvary z léčivých bylin. Melissa, oregano, pelyněk, rakytník, třezalka tečkovaná, borax, heřmánek, máta mají uklidňující účinek..

Tablety na úlevu od bolesti pro dysmenoreu u dívek

U mladých dívek ve stadiu menarche je menstruace často bolestivá. Musí začít pít pilulky proti bolesti 2 - 3 dny před nástupem krvácení.

Nesteroidní léky s ibuprofenem jsou pro dívky bezpečné. Působí velmi rychle - úleva přichází do 15 minut po užití léku.

U bolestivých období mohou být pilulky proti bolesti pro teenagera podány následující:

 • Ibuprofen.
 • Naproxen.
 • Ketoprofen.
 • Tamipul.
 • Indomethacin.
 • Diklofenak.
 • Piroxikam.

Pokud ve správnou dobu tyto léky nejsou doma, můžete pít paracetamol. Povolená dávka pro dospívající dívky je 1 až 3 tablety denně..

Paracetamol se užívá zpočátku 2 dny před krvácením a další 2 až 3 dny během menstruace, takže celková doba léčby nepřesahuje 5 dnů. Poslední dny menstruace snášíte snáze. Není třeba brát léky.

Pokud nesteroidní protizánětlivé léčivo nefunguje, dostane dívka Analgin. Sférou vlivu léku jsou receptory bolesti. Nepohodlí zmizí téměř okamžitě. Během dne je povoleno užívat maximálně 3 tablety Analginu.

Prevence menstruačních bolestí

Ke snížení bolesti v dolní části břicha během menstruace je nutné revidovat stravu..

Před nástupem menstruace byste měli opustit mléčné a masné pokrmy nebo omezit jejich konzumaci. Místo čaje a kávy je užitečné pít čerstvé zeleninové šťávy, zejména mrkev, červenou řepu a vymačkaný petržel. Abyste zabránili dysmenorei, můžete tělo nakrmit vitamíny E a B, hořčíkem a vápníkem.

Menstruace proběhne bez problémů, pokud dívka bude sportovat nebo cvičit jógu. Ale i jednoduchá ranní cvičení nebo protahovací cvičení mohou tento stav ulehčit. Je také nutné zvýšit odolnost proti stresu..

P.S. Pokud však žádná opatření nepomohou překonat dysmenoreu nebo je zdravotní stav během menstruace velmi špatný, je lepší užívání tablet odmítnout. Naléhavá potřeba navštívit lékaře a zjistit příčinu bolestivých období.

Pamatujte, že dysmenorea je vrozená a získaná. Nekontrolovatelné blokování bolesti je plné nových zdravotních problémů.

Účinné pilulky na bolest během menstruace a další způsoby, jak zmírnit kritické dny

Síla pocitu bolesti spojená s citlivostí na bolest každého organismu je individuální.

 1. Bolest během menstruace
 2. Druhy bolesti v kritických dnech
 3. Bolest břicha
 4. Bolesti zad
 5. Bolest hlavy
 6. Jak zabránit menstruační bolesti?
 7. Jak snížit menstruační bolest?
 8. Pilulky na bolest během menstruace
 9. Nesteroidní protizánětlivé léky
 10. Antispazmodika
 11. Analgetika
 12. Analgin (Baralgin, Tempalgin)
 13. Aspirin (trombo, kyselina acetylsalicylová)
 14. Novalgin (Saridon, Kaffetin, Safiston, Flucomp, Ekstratab)
 15. Náplasti na menstruační bolest
 16. Svíčky od bolesti
 17. Dá se bolest zvládnout bez pilulek??
 18. Vyšetření a léčba
 19. Lidové léky
 20. Recenze

Bolest během menstruace

Hlavní okolností bolesti v kritických dnech je proces kontrakce dělohy, ale pokud bolest dosáhne svého vrcholu, tato skutečnost naznačuje, že tento proces se zhoršuje souběžnou patologií:

 • spontánní potrat (potrat);
 • nedostatek vápníku;
 • nedostatečné množství progesteronu;
 • endometrióza;
 • cysta na reprodukčních orgánech;
 • nesprávné ohýbání reprodukčních orgánů;
 • zánět urogenitální sféry různé etiologie.

Počáteční bolest nebo dysmenorea se vyskytují u mladých dívek bezprostředně po první menstruaci nebo po 3-4 letech. Emocionální ženy jsou obzvláště náchylné k závažnější dysmenorei..

Druhy bolesti v kritických dnech

Existují dva typy bolesti, které se liší v symptomatologii:

 1. Adrenergní typ se projevuje přebytkem množství dopaminu a adrenalinu, proto se hormonální pozadí ženy během tohoto období liší od obvyklého. Objevují se arytmie, zácpa, migrény, křeče.
 2. U parasympatického typu bolesti naopak dochází k průjmům, otokům, zpomalení srdečních rytmů, přibývání na váze. Tyto dva typy jsou obecně normální a nepředstavují žádné hrozby, charakteristické pro ženy s astenickou postavou..

Musíte si dělat starosti v následujících situacích:

 • léky na bolesti břicha nejsou účinné;
 • zvýšené krvácení, mnoho sraženin;
 • extrémní bolest, zvracení, nevolnost, jiné neobvyklé příznaky.

Bolest břicha

Hlavním důvodem, proč se v dolní části žen vyskytují bolesti v oblasti dolních třísel, jsou hormonální změny a kontrakce dělohy. Zvýšená přítomnost prostaglandinů stimuluje kontrakce dělohy. Zároveň napětí dělohy a podle toho i pocity bolesti závisí na množství těchto hormonů..

Nesprávné umístění dělohy, možné posunutí orgánu dozadu a komprese nervových zakončení. Pokud má zástupce ženy takovou strukturu těla, vždy je přítomno nepohodlí..

Bolesti zad

Možné příčiny bolesti dolní části zad během menstruace:

 • Komprese nervových zakončení v důsledku zakřivení dělohy;
 • Sexuálně přenosné infekce způsobené infekcí;
 • Zvýšený tlak na páteř a svaly obklopující páteř v důsledku porušení poměru vody a soli s otoky;
 • Vzniká v důsledku zánětu adhezí v děloze, které narušují uvolňování sekrecí;
 • Proces zbavování se zastaralých sliznic, který spočívá v silných orgánových kontrakcích, podráždění nervových vláken.

Bolest hlavy

Někdy ženy pociťují bolesti hlavy během nebo před menstruací. Pocit bolesti je popsán jako silný, pulzující.

Podobný syndrom je interpretován náhlým zúžením a prudkým rozšířením žil a kapilár mozku, objevuje se z několika důvodů:

 • Hormonální změna často ovlivňuje stav krevních cév;
 • Porušení metabolismu vody a solí může způsobit mírný otok v tkáních.

Jak zabránit menstruační bolesti?

Vzhledem k tomu, že dnešní realita neumožňuje odložit aktuální události týkající se bolesti během menstruace, jsou ženy nuceny hledat způsoby, jak eliminovat nepohodlí a zabránit mu..

 1. Asi 3-4 dny před určitou dobou nástupu menstruace by měla být ze stravy vyloučena káva, pečeně, koření, tučné pokrmy a dezerty, mléko a mléčné výrobky.
 2. Všechny syrové potraviny nebo vařené rostlinné potraviny (obiloviny) a vařené dietní maso jsou v tomto období velkým přínosem. Protože dochází ke ztrátě krve, stojí za to ji opravit pomocí potravin obohacených o železo..
 3. Nejoptimálnějšími nápoji v daném časovém období a během přípravy na menstruaci jsou čaje s přídavkem máty, heřmánku, citrónového balzámu. Nebude nadbytečné užívat doplňky s hořčíkem a vápníkem, multivitamíny.
 4. Gymnastická cvičení přispívají k odstranění použité sliznice a kontrakcí. Odborníci si jsou jisti, že ženy zapojené do sportu jsou během svého období velmi zřídka náchylné k onemocněním. Nesportovním ženám samozřejmě není řečeno, aby získaly medaile, ale může vám pomoci běhání v parku, rychlá chůze a jízda na kole. Návštěva fitness center není zakázána, ale s mírným poklesem obvyklé zátěže.

Jak snížit menstruační bolest?

Kromě zmíněných metod eliminace známek algodismenorey existují i ​​jiné způsoby:

 • Úleva od stresu, pozitivních emocí;
 • Léčba nebo jen odpočinek mohou pomoci;
 • Zbavte se kouření a konzumace alkoholu, které otravou snižují ochranné funkce;
 • Mírné a neustálé cvičení pomáhá tonizovat svalovou tkáň, to platí i pro břišní svaly, což může způsobit, že bolest bude méně silná;
 • Jogging, jóga, body flex, cvičení v tělocvičně;
 • Zdravá výživa urychluje trávení a metabolismus, odstraňuje přebytečnou vodu, normalizuje funkci gastrointestinálního traktu.

Pilulky na bolest během menstruace

Mezi prvními myšlenkami, které ženu s tímto syndromem navštíví, je zmírnění bolesti. Žena si však často nedokáže představit, jaký druh pilulky, který má okamžitý účinek, by se měl vypít. Mezi tyto léky patří nesteroidní protizánětlivé léky (NSAID).

Jsou schopni zmírnit příznak bolesti v krátké době, navíc zabraňují vzniku bolesti nebo přispívají k jejímu snížení za předpokladu, že se používají 1 až 2 dny před nástupem výtoku.

Základem působení NSAID je částečné zastavení syntézy prostaglandinů, které zajišťují nadměrně intenzivní kontrakce dělohy. Při použití léku napětí dělohy klesá, ale fyziologické procesy se nezastaví a bolest zmizí.

Princip fungování léků NSAID je tvořen takovými aktivními složkami, jako jsou:

 • Indomethacin;
 • Diklofenak;
 • Ibu-Ketoprofen;
 • Proxykam.

Nesteroidní protizánětlivé léky

Nesteroidní protizánětlivé léky působí několika způsoby: pomáhají zmírňovat bolest a pomáhají léčit záněty a snižují množství prostaglandinů v krvi.

Tyto léky by měly být předepsány pouze lékařem a aby byly účinné, je nejlepší je užívat před nástupem menstruace za 2 dny. Jsou také použitelné pro ženy, které mají kontraindikace k užívání hormonálních pilulek..

Antispazmodika

Bolest podobná bolesti v tříslech je způsobena křečemi hladkého svalstva dělohy. Svalová kontrakce se provádí vlivem hormonů prostaglandinů, jejichž množství se zvyšuje během menstruace.

Antispasmodické léky, které eliminují bolest, uvolňují křeče hladkého svalstva. Tyto léky proti bolesti lze konzumovat samostatně pouze v malých dávkách a musí být přísně v souladu s anotací.

Seznam antispazmodik:

 1. Papaverin (jako pilulka nebo čípek pro rektální podání). Pilulky se pijí 3-4krát denně, svíčky - 2-3krát denně. Kontraindikace - onemocnění očí, jater, srdeční vady.
 2. No-shpa (aktivní složkou je drotaverin). No-shpa se používá 2-3krát denně nebo No-shpa Forte dvakrát denně. No-shpa se také vyrábí jako injekční roztok. Kontraindikace - komplexní forma dysfunkce srdce, jater, ledvin, alergie na laktózu. No-shpa je pro období laktace zakázán. No-shpa, jako způsob, jak se zbavit dysmenorey, má několik analogů: Spazmonet, Spakovin, Unispaz (ve spojení s paracetamolem a kodeinem). Hypotetickým vedlejším účinkem No-shpa je tachykardie, horečka, pocení, alergická reakce na kůži.
 3. Halidor (účinná látka - bencyclane). Sedativum a lék proti bolesti. Konzumujte třikrát denně. Nedoporučuje se pro komplexní nedostatečnost dýchacích, kardiovaskulárních a nervových systémů. Také pro onemocnění ledvin a jater, kojení.
 4. Buscopan (léčivou látkou je hyoscin butylbromid). K dispozici ve formě tablet a čípků. Tablety se používají třikrát denně, svíčky - 4 str. Nedoporučuje se pro - myasthenia gravis, oční onemocnění, megakolon, otoky dýchacích cest, aterosklerózu.

Léky proti spazmolytické skupině mají některé negativní účinky: migrény a závratě, poruchy trávicího systému (průjem, zácpa), alergie na složky léku.

Nejúčinnější metodou je použití No-shpa. Tyto tablety jsou dokonale kompatibilní s jinými antispazmodiky. Terapeutický kurz - až 2 dny nebo do úplného odstranění nepohodlí.

YouTube ID 2Zi --- DTLIZw je neplatné.

Analgetika

Nejvhodnější pro období menstruace. Pomocí analgetik se můžete zbavit příznaků bolesti a hlavní příčiny špatného zdraví.

Analgin (Baralgin, Tempalgin)

Výrobní formy - tablety, čípky, injekční roztoky; účinná látka - metamizol sodný.

Tento lék je účinný pro:

 • syndrom bolesti,
 • v důsledku jaterní a ledvinové koliky,
 • myalgie,
 • bolest hlavy,
 • zuby,
 • zvýšení teploty s infekčními a zánětlivými onemocněními.

Kurz je 1 tableta až 3krát denně.

Nedoporučuje se pro:

 • selhání jater,
 • ledviny,
 • nízká srážlivost krve,
 • zvýšená náchylnost k lékovým složkám.

Aspirin (trombo, kyselina acetylsalicylová)

Léčivou látkou je kyselina acetylsalicylová.

Aspirinové tablety se doporučují pro:

 • eliminace zubního,
 • bolest hlavy,
 • zmírnit bolestivá období,
 • se silným pocitem nepohodlí v krku,
 • zadní,
 • klouby a svalový korzet;
 • používá se ke snížení tělesné teploty u ARVI a jiných infekčních a zánětlivých onemocnění.

Aby se odstranila dysmenorea, použijte 2 pilulky, až 4 dávky denně.

Je zakázáno užívat, když:

 • vředy a gastritida,
 • krvácivá diatéza,
 • Respiračních onemocnění,
 • individuální nesnášenlivost vůči ASA a dalším pomocným složkám,
 • děti do 15 let.

Novalgin (Saridon, Kaffetin, Safiston, Flucomp, Ekstratab)

Aktivní složka - propyfenazon, paracetamol, kofein.

Vícesložkový dobrý lék používaný při léčbě bolesti mírné až střední závažnosti s různými základními příčinami (počáteční dysmenorea, bolest hlavy, myalgie, artralgie atd.), Zvýšená tělesná teplota.

Vezměte 1 pilulku, až 1-3krát denně.

Vyrábí se v tabletách, kapslích.

Vícesložkový lék, jehož struktura zahrnuje: paracetamol, naproxen, kofein.

Lék je předepsán k úlevě od malátnosti při nachlazení.

Nedoporučuje se pro:

 • gastritida a vředy,
 • tachykardie a arytmie,
 • nemoci kardiovaskulárního systému atd..

Náplasti na menstruační bolest

Hlavním principem používání náplasti na bolest v kritických dnech je použití tepelných účinků. Velmi pohodlný textilní proužek, nalepený na problematickou část těla.

Ohřívací účinek náplastí může úspěšně konkurovat tabletám, protože mají účelný účel. Může pomoci snížit bolest.

Existují společnosti, které vyrábějí léky proti bolesti ve formě termoplastů speciálně pro období menstruace:

 • Frauplast;
 • CureTape;
 • Extraplast;
 • ThermaCare.

Svíčky od bolesti

Někdy pacient nechce užívat pilulky, v takovém případě jsou čípky vhodné na pomoc s dysmenoreou. Čípky mají místní účinek, snižují zánět. Díky svému krémovému složení jsou vstřikovány bez námahy.

Nejčastěji používané čípky:

 • Paracetamol - mají analgetický a antibakteriální účinek, terapeutický kurz - každé 4 hodiny, 2-3krát denně;
 • Cefekon N - odstraňuje zánět, bolestivý syndrom v kritických dnech. Zmírňuje bolesti hlavy.

Dá se bolest zvládnout bez pilulek??

Pokud má pacient intoleranci na léky, je třeba věnovat zvláštní pozornost problematice zmírnění syndromu bolesti v kritických dnech.

Metody tradiční medicíny mohou pomoci v takové situaci:

 • Akupunktura je orientální způsob, jak eliminovat bolest v podbřišku během menstruace. Je velmi důležité najít zde kompetentního dodavatele;
 • Bylinné recepty jsou připravovány a konzumovány nezávisle;
 • Zahřívání je účinná metoda, jak se zbavit nepohodlí v kritických dnech.

Vyšetření a léčba

Každá žena vždy potřebuje vědět o hlavních okolnostech nástupu bolesti, protože takový projev může být signálem těla o patologických procesech, někdy nevratných - vážném nebezpečí pro orgány reprodukčního systému nebo o život pacienta.

Lidové léky

Když je bolest v den žen alarmující, můžete použít metody alternativní medicíny:

 • Nálevy a odvary z rostlin s močopudným účinkem - přeslička polní, uši medvěda, kopřiva;
 • Pijte z oregana, maliny - nechte 30 minut, vypijte třikrát 100 ml, půl hodiny před jídlem. Přináší svaly dělohy do pružnějšího stavu, což pomáhá snížit bolest;
 • Čaj vyrobený z heřmánku léčivého, máty peprné, kozlíku lékařského, má dvojí účinek: anestetický, sedativní, což je velmi užitečné v případě nervového stavu;
 • 4 lžíce kůry kaliny, vařené asi půl hodiny a napjaté, funguje skvěle. Mělo by se pít lžící třikrát denně. Vařený zázvor s medem může pomoci..

Je důležité mít na paměti, že při souběžných onemocněních urogenitální sféry je nutné se poradit s odborníkem.

Drozd nebo kandidóza je rozšířené systémové onemocnění. Příčinou jeho výskytu je houba rodu Candida. Patří k podmíněně patogenním mikroorganismům, které se běžně vyskytují v lidském těle..