Hodnocení nehormonálních léků pro menopauzu

Hodnocení nehormonálních léků pro menopauzu

Uvádíme hodnocení léků na menopauzu, které lze užívat bez lékařského předpisu.

Projevy menopauzy jsou choulostivým problémem, kterému dříve či později čelí každá žena. A co je horší, není to jen jeden problém, ale celá sada! Buď „návaly horka“ v nejnevhodnější chvíli, pak srdce buší, jako by chtělo vyskočit z hrudníku, pak nezaspí do rána, nebo se dokonce převalí deprese, že nechcete žít.

Dříve ženy věřily, že existuje pouze jedna cesta ven - vydržet všechny potíže. Ale dnes se situace změnila. Žena má „pomocníky“ - léky na podporu menopauzy. Je jich docela dost, mají různé principy jednání. Není proto divu, že pro ženu může být obtížné zvolit si lék, který jí vyhovuje..

Uvádíme hodnocení léků na menopauzu, které lze užívat bez lékařského předpisu.

Abychom však pochopili, jak se liší, podívejme se hlouběji na otázku..

Důsledky menopauzy

Z hormonálního hlediska je menopauza (menopauza) pokles množství hormonů, estrogenů. Produkují se ve vaječnících, ale podílejí se na regulaci mnoha životních procesů. Nedostatek estrogenu vede k narušení práce široké škály systémů a orgánů.

 • Metabolismus se zhoršuje a zpomaluje. Žena může přibrat na váze, dostat cukrovku atd..
 • Termoregulace je narušena: objeví se charakteristické „návaly horka“.
 • Tón krevních cév klesá, vyvíjejí se onemocnění kardiovaskulárního systému, v důsledku čehož se může objevit hypertenze, palpitace.
 • Psychický a emoční stav je narušen: zvyšuje se riziko vzniku deprese a psychózy, zvyšuje se úzkost.
 • Práce urogenitálního systému se zhoršuje.

Kterýkoli z těchto projevů může vážně narušit kvalitu života a úplně změnit obvyklý život k horšímu. Proto se ženy stále častěji snaží bojovat s příznaky menopauzy..

Léčba menopauzy

Existují dva způsoby, jak se dostat zpět do normálu..

Prvním způsobem je eliminovat samotnou příčinu, to znamená zvýšit hladinu estrogenu pomocí hormonálních léků.

Hormonální substituční terapie je docela efektivní způsob, jak se vyrovnat s menopauzou. Užívání hormonů má ale významné nevýhody. U mnoha nemocí nelze hormony užívat. Hormonální terapie má komplikace, včetně snížené kognitivní funkce a zvýšeného rizika novotvarů. Hormony proto nelze zvolit „podle vašeho vkusu“. Měli byste kontaktovat gynekologa, podstoupit testy a domluvit si schůzku s lékařem podle názvu léku a průběhu podávání. Měla by se také vzít v úvahu cena hormonálních látek - nelze ji označit za nízkou..

Druhým způsobem je snížit nebo eliminovat nepříjemné příznaky podpůrnými léky. Nehormonální léky jsou zaměřeny na boj proti projevům menopauzy. Neočekávejte, že okamžitě a úplně odstraní všechny problémy. Stejně jako u většiny udržovacích léků bude účinek patrný po dlouhém podávání, zlepšení se bude zvyšovat s prodloužením doby podávání. Nehormonální látky jsou navíc bezpečné, jemné a dostupné bez lékařského předpisu..

Podle statistik si ženy pravděpodobněji zvolí druhou možnost, aniž by se uchylovaly k hormonálním lékům. Proto v hodnocení léků na menopauzu nebereme v úvahu hormonální léky, protože by je měl předepisovat pouze lékař..

Jaký je rozdíl mezi nehormonálními léky na menopauzu? Jak je navzájem porovnávat?

Účastníci hodnocení nejlepších nehormonálních léků pro menopauzu

Vybrali jsme deset nejznámějších a nejprodávanějších produktů na podporu menopauzy:

 • TSI-KLIM ®
 • QI-KLIM ® alanin
 • ESTROVEL ®
 • Klimalanin
 • MENSE ®
 • Klimadinon ®
 • Complivit ® pro ženy 45+
 • Ženský
 • Menoril plus
 • Dámská menopauza

Homeopatické léky (například „Climaxan“ a „Remens“) nejsou zahrnuty v hodnocení.

Kritéria pro srovnání léků pro menopauzu

Hlavní součásti

V Rusku lze všechny nehormonální léky na menopauzu rozdělit do dvou velkých skupin: s fytoestrogeny a s beta-alaninem. Obě látky jsou základem terapeutické léčby, je třeba nejprve věnovat pozornost jejich přítomnosti a dávkování.

Fytoestrogeny jsou přírodní sloučeniny, které se chovají podobně jako hormony, mají podobné prvky ve své struktuře, ale nejsou to hormony. Účinnost sójových isoflavonů, cimicifugy a výtažků z jetele červeného byla prokázána. Fytoestrogeny vyhlazují závažnost mnoha projevů menopauzy a snižují riziko pozdních komplikací menopauzy, ale neumožňují rychle zastavit návaly horka. Ale například při absolvování kurzu sójové isoflavony snižují pravděpodobnost návalů horka.

Beta-alanin působí odlišně, ovlivňuje termoregulaci těla a „návaly horka“ rychle vylučují a také zabraňují jejich vzhledu. Beta-alanin také zlepšuje paměť a koncentraci. Ovlivňuje však jiné klimakterické příznaky..

Proto při sestavování hodnocení dostávají léky s fytoestrogeny 1, bez něj - 0. Totéž platí pro léky s beta-alaninem: pokud je ve složení, lék dostane 1, bez beta-alaninu - 0

Další komponenty

Dodatečné látky ve složení nehormonálních látek pro menopauzu pomohou při komplexní podpoře těla.

Kromě návalů se ženy nejvíce obávají infarktu, úzkosti, výkyvů nálady, poruch spánku a únavy. Není překvapením, že většina doplňkových komponent řeší právě tyto problémy. Ke snížení úzkosti mohou produkty v menopauze obsahovat sedativní byliny, jako je kozlík lékařský a matka. 5-Hydroxytryptofan může pomoci normalizovat spánek. S hormonálními změnami se mění potřeba vitaminů, například se spotřebovává více vitamínů B. Proto jsou vitamíny často součástí komplexů během menopauzy. Kromě toho mohou být zahrnuty také vitamíny a minerály pro boj s únavou, udržení zdravé pokožky, vlasů a nehtů, zachování mládí krása.

V hodnocení také zohledňujeme další komponenty. Pokud lék obsahuje vitamíny, minerály, rostlinné extrakty nebo jiné další složky, které pomáhají snižovat projevy menopauzy, pak takový lék obdrží 1. Pokud nejsou žádné další složky, pak lék dostane 0.

Ziskovost

Ačkoli nešetří na zdraví, je třeba vzít v úvahu cenu. Menopauza může trvat 7-15 let. Nepříjemné příznaky jsou obzvláště akutní během prvních 2-3 let. Mnoho žen užívá nehormonální léky pravidelně a dokonce nepřetržitě po dobu několika let. Je důležité si představit, zda bude možné přípravek užívat několik týdnů nebo měsíců.

Tabulka * ukazuje náklady na deset nejpopulárnějších léků pro ženy s menopauzou. Tabulka ukazuje náklady nejen na balíček, ale také na měsíční kurz, protože počet tablet nebo tobolek v baleních je odlišný. Pokud je dávka léku 1-2 tablety nebo kapsle, užíváme minimální dávku.

Ekonomika měsíčního kurzu bude zohledněna takto: 3 body - levnější než 400 rublů, 2 body - od 400 do 600 rublů, 1 bod - cena je více než 600 rublů.

názevFormulář vydáníDávkováníNáklady na baleníMěsíční náklady na kurz
TSI-KLIM®Tablety č. 602 tablety338338
TSI-KLIM® alaninTablety č. 401-2 tablety346259,5
ESTROVEL®Tablety č. 301-2 tablety490490
KlimalaninTablety č. 301-2 tablety438438
MENSE®Kapsle č. 401-2 kapsle411308,25
Klimadinon®Tablety č. 602 tablety480480
Complivit® pro ženy 45+Tablety č. 301 tableta328328
ŽenskýTablety č. 301 tableta697697
Menoril plusKapsle č. 602 kapsle612612
Dámská menopauzaTablety č. 301 tableta786786

* Cena vychází z údajů o webu piluli.ru za duben 2019.

Výsledky a hodnocení

QI-KLIM obsahuje pouze fytoestrogeny - extrakt z cimifugy. Zároveň je levný měsíční kurz. Neexistují však žádné další komponenty, které by pomohly normalizovat náladu, spánek a produkci energie. QI-KLIM získává 1 bod za obsah fytoestrogenu a 3 body za ekonomiku.

Celkové hodnocení: 4 body

QI-KLIM ALANIN obsahuje pouze beta-alanin, což znamená, že pomůže rychle zastavit návaly horka. Cena měsíčního kurzu je jedna z nejnižších. QI-KLIM ALANIN tedy získává 1 bod za přítomnost beta-alaninu a 3 body za ekonomiku..

Celkové hodnocení: 4 body

ESTROVEL má bohatší složení. Základem jsou fytoestrogeny dvou typů - sója a jam, proto získává 1 bod. Také ve složení jsou další složky, které zlepšují produkci energie, emoční pozadí, což přidává další 1 bod k hodnocení drogy. Měsíční kurz však bude stát kolem 500 rublů, to znamená, že ESTROVEL získá za efektivitu 2 body..

Celkové hodnocení: 4 body

Klimalanin také obsahuje pouze jednu složku - beta-alanin, to znamená, že za složení obdrží pouze 1 bod. A měsíční náklady na jeho užívání jsou o něco vyšší než průměr (438 rublů), takže ekonomika se odhaduje na 2 body.

Konečné hodnocení: 3 body

MENSE obsahuje jak beta-alanin (1 bod), tak sójové fytoestrogeny (1 další bod). Obsahuje také vitamíny C a E, skupinu B a 5-hydroxytryptofan, což dává o 1 bod více v hodnocení. Cena měsíčního kurzu MENSE je přibližně 310 rublů, to znamená, že patří k levným lékům a za ekonomiku získává 3 body.

Konečné hodnocení: 6 bodů

Klimadinon obsahuje pouze fytoestrogeny (extrakt z cimifugy), proto za složení obdrží 1 bod. Pokud jde o ekonomiku, Klimadinon je zahrnut do střední cenové kategorie (400-600 rublů), a proto se odhaduje na 2 body.

Konečné hodnocení: 3 body

Complivit pro ženy starší 45 let obsahuje extrakt z cimifugy, tedy fytoestrogeny, a proto získává 1 bod. Součástí produktu Complivit pro ženy nad 45 let jsou také vitamíny a minerály, karnitin pro vitalitu, extrakt z matčiny dřeně ke snížení úzkosti, rutin k posílení cév. Za přítomnost dalších komponent dostává komplex ještě 1 bod. Měsíční kurz přijetí bude stát 330 rublů, za což Complivit pro ženy nad 45 let získá 3 body.

Konečné hodnocení: 5 bodů

Feminal je monopreparát z výtažku z červené jetel, to znamená, že obsahuje fytoestrogeny, proto Feminal za své složení obdrží pouze 1 bod. Cena za měsíc užívání drogy je téměř 700 rublů, takže Feminal dostane za ekonomiku pouze 1 bod..

Konečné hodnocení: 2 body

Menoril plus obsahuje sójové isoflavony, což znamená, že získává 1 bod. Produkt také obsahuje vitamíny K a D a rostlinný antioxidant resveratrol, který posiluje krevní cévy. Za další komponenty získává Menoril plus o 1 bod více. Náklady na měsíční léčbu však přesahují 600 rublů, takže lék obdrží 1 bod za ekonomiku.

Konečné hodnocení: 3 body

Ladys formula Menopause obsahuje několik druhů fytoestrogenů, které tomuto komplexu dávají 1 bod, a také řadu vitamínů a rostlinných extraktů, které pomáhají eliminovat poruchy spánku a zlepšují celkovou pohodu. Přítomnost dalších komponent zvyšuje hodnocení o 1 bod. Ekonomika vzorce Ladys Menopauza je však nízká, měsíc přijetí bude stát téměř 800 rublů, takže toto kritérium se odhaduje na 1 bod

Konečné hodnocení: 3 body

Pro přehlednost uvádíme ve formě tabulky výsledky srovnání léků pro ženy během menopauzy:

názevBeta alaninFytoestrogenyDalší komponentyZiskovostCelkový počet bodů
TSI-KLIM ®01034
QI-KLIM ® alanin10034
ESTROVEL ®01124
Klimalanin10023
MENSE ®11136
Klimadinon ®01023
Complivit ® pro ženy 45+0113Pět
Ženský01012
Menoril plus01113
Dámská menopauza01113

Jak vidíte, MENSE získal nejvíce bodů. Tento lék má nejsilnější složení. Je to jediný, který obsahuje dvě z nejsilnějších složek najednou pro boj s příznaky menopauzy - beta-alanin a fytoestrogeny. Další komponenty normalizují spánek a emoční stav, pomáhají udržovat vzhled a zlepšovat subjektivní pohodu. I bez ohledu na ekonomiku MENSE výrazně vyniká na pozadí jiných léků na menopauzu. A díky relativně nízké ceně je také ziskový..

NENÍ REKLAMA. MATERIÁL PŘIPRAVENÝ S ÚČASTÍ ODBORNÍKŮ.

Nehormonální léky na menopauzu

Nehormonální léky: typy a výhody

Hormonální substituční léčba může vést k řadě komplikací, proto se dává přednost nehormonálním lékům:

 • Bylinné přípravky obsahující fytoestrogeny, které mohou nahradit ženské pohlavní hormony
 • Homeopatické léky zahrnují fytoestrogeny a přírodní složky (minerální soli, propolis, med a další)
 • Antidepresiva se používají ke zlepšení psycho-emocionálního stavu ženy
 • Antikonvulziva uvolňují svaly a zlepšují fungování nervového systému
 • Léky na krevní tlak se používají ke snížení návalů tepla a zmírnění emočního stresu.

Během menopauzy jsou upřednostňovány fytoestrogeny a homeopatické léky, které nemají nižší účinnost než hormonální léky, ale jsou bezpečnější. Proces absorpce probíhá ve střevě, látky se nehromadí v děloze.

Rostlinné složky obsažené v kompozici mají příznivý účinek na nervový systém, pohybový aparát, kardiovaskulární systém. Zlepšuje celkovou fyzickou kondici, předchází stárnutí a tvorbě zhoubných nádorů.

Nejoblíbenější jsou:

 • Estrovel
 • Remens
 • Climaxan
 • Klimadinon
 • Cyklista.

Estrovel

Fytoestrogen je předepsán pro časnou menopauzu - 35 let a aktivně se používá po chirurgickém odstranění vaječníků k úlevě od premenstruačního syndromu.

Estrovel je předepsán pro:

 • Zlepšení kvality a výkonu spánku
 • Zvládání přílivu a odlivu
 • Zlepšení muskuloskeletálního systému
 • Normalizace reprodukčních orgánů
 • Eliminace krvácení během menopauzy.

Estrovel obsahuje fytoestrogeny: cimicifuga, výtažky z luštěnin a listy kopřivy. Pomocnými složkami jsou kořen yam, komplex vitamínů a bór. Posledně jmenovaný pomáhá vyrovnat se s osteoporózou.

Přípravek Estrovel je předepisován na 2 nebo více měsíců s denní dávkou 1-2 tablety během jídla.

Neexistují žádné kontraindikace předepisování léku. Nedoporučuje se užívat v případě individuální nesnášenlivosti komponent.

Remens

Lékaři doporučují užívat Remens ženám s menopauzou ve věku od 45 do 50 let. Také dobrý lék na chirurgickou menopauzu.

Produkt obsahuje fytoestrogen - cimicifuga, složky rostlinného a živočišného původu - kanadský sanguinaria, tajemství sépiové žlázy a hadího jedu.

 • Pomáhá vyrovnat se s vegetovaskulární dystonií
 • Normalizuje průtok krve, zlepšuje krevní oběh v pánevních orgánech, což má pozitivní vliv na sexuální touhu
 • Eliminuje zánět v genitáliích
 • Bojuje s nespavostí, návaly horka
 • Zlepšuje náladu, zmírňuje stres a emoční napětí
 • Normalizuje fungování močového systému, eliminuje podráždění a křeče
 • Obnovuje kostní buňky a pokožku, což pomáhá zpomalit proces stárnutí.

Doporučuje se vypít drogu 1 tabletu nebo 10 kapek dvakrát denně. Délka léčby závisí na závažnosti projevů menopauzy, nejméně však 3 měsíce.

Nevýhodou přípravku Remens je dočasné zvýšení příznaků menopauzy na začátku užívání. Mezi vedlejšími účinky je možné zvýšit slinění, alergické reakce a poruchy gastrointestinálního traktu v přítomnosti individuální nesnášenlivosti jedné nebo více aktivních složek léčiva. Vyvíjejte se častěji v důsledku předávkování.

Climaxan

Climaxan je účinný v boji proti projevům menopauzy u žen v jakémkoli věku. Climaksan obsahuje:

 • Fytoestrogen - cimicifuga
 • Složky živočišného původu - had a včelí jed
 • Mikro a makro prvky - hořčík, vápník a další.
 • Zlepšuje průtok krve, aby pomohl vyrovnat se s návaly horka a zvýšenou separací potu
 • Bojuje s podrážděností, stresem, zlepšuje celkový psycho-emocionální stav
 • Bojuje proti známkám vaskulární dystonie
 • Zlepšuje kvalitu spánku
 • Zvyšuje výkon.

Průběh léčby je měsíc. Užívejte drogu 1 tabletu dvakrát denně - ráno a večer. Krátký průběh léčby je výhodou léku. Efekt nezmizí po skončení.

V případě předávkování drogami se vyskytnou vedlejší účinky: plynatost, říhání, pocit těžkosti a nepohodlí v žaludku. Lék je předepsán s extrémní opatrností v přítomnosti alergických reakcí na jeho složky..

Klimadinon

Klimadinon je účinným prostředkem v boji proti známkám menopauzy i v jejich prevenci. Je předepsán pro chirurgickou menopauzu. Droga:

 • Snižuje pocení a návaly horka
 • Zlepšuje práci kardiovaskulárního systému a eliminuje příznaky vegetativně-vaskulární dystonie
 • Zlepšuje metabolické procesy v těle, čímž zpomaluje stárnutí
 • Zlepšuje emoční stav, bojuje s nervovým přepětím
 • Zlepšuje sekreční funkci pochvy.

Obsahuje bylinné složky, hořčík, vápník, železo, které pomáhají dobře se vyrovnat s příznaky menopauzy.

Užívání drogy se doporučuje u žen starších 45 let. K dispozici ve formě kapek a tablet. Užívejte 1 tabletu (30 kapek) dvakrát denně, ráno a večer.

Je nutné užívat Klimadon opatrně, protože může způsobit nežádoucí reakce: bolest břicha, pocit tíhy na hrudi, krvavý výtok, přibývání na váze. Nedoporučuje se používat v případě alergie na složky a nemocí závislých na estrogenech.

Tsi-Klim

Tsi-Klim je účinný doplněk stravy. Je předepsán pro ženy různého věku, stejně jako po chirurgických zákrocích na ženských pohlavních orgánech jako podpůrná léčba.

Doplněk stravy obsahuje fytoestrogen - cimicifuga, vitamin C a skupina B, L-kreatinin, kyselina listová, je silná, díky čemuž lék:

 • Uklidňuje nervový systém, normalizuje psycho-emocionální stav
 • Podporuje regeneraci buněk - umožňuje vám udržovat mládí
 • Bojuje s návaly horka
 • Zlepšuje výkon
 • Normalizuje práci kardiovaskulárního systému.

Nedoporučuje se užívat drogu, pokud:

 • Přítomnost alergických reakcí na jednu ze složek léčiva
 • Nemoci závislé na estrogenu
 • Endometrióza a děložní myom
 • Dysfunkce jater
 • Epilepsie
 • Poranění mozku a patologie.

Výběr účinného nehormonálního léku

Co je lepší Klimadon nebo Klimaksan, Estrovel, Remens nebo Tsi-Klim rozhodne lékař na základě výsledků klinických studií o hormonálních hladinách ženy. Nejlepší léky se vybírají podle:

 • Příčina menopauzy (přírodní nebo chirurgická menopauza)
 • Klinický obraz
 • Souběžná chronická onemocnění
 • Alergické reakce.

Pokud k menopauze došlo v důsledku chirurgického zákroku na genitáliích, lékař předepíše Estrovel, Remens, Klimadinon. S časným nástupem menopauzy budou nejlepším lékem Estrovel nebo Climaxan. Dobré výsledky po užití přípravku Remens u žen starších 45 let. V případě porušení sekreční funkce poskytuje Klimadinon dobrý účinek. Přípravek Estrovel pomůže zastavit menopauzu bez vedlejších účinků. Tsi-Klim má bohaté a užitečné složení, ale ve srovnání s jinými léky má mnoho kontraindikací.

Při menopauze jsou upřednostňovány nehormonální léky, které zahrnují fytoestrogeny. Nejoblíbenější jsou Tsi-Klim, Estrovel, Remens, Klimadinon, Klimaksan. Drogy pomáhají vyrovnat se s návaly horka, psycho-emocionálními poruchami, zpomalují proces stárnutí. Jmenování nápravy provádí lékař podle pokynů.

Cyclim, Estrovel nebo Feminal: co si vybrat?

Použití kurzu Tsi-Klim, Feminal, Estrovel umožňuje ženě zbavit se téměř všech příznaků menopauzy. Navzdory podobným terapeutickým účinkům se léky liší mechanismem účinku, cenou, dávkovacím režimem a seznamem kontraindikací.

Stručný popis anti-klimakterických látek

Tsi-Klim, Feminal, Estrovel jsou zástupci klinické a farmakologické skupiny léků, které jsou žádané během přirozené menopauzy. Na pozadí poklesu produkce estrogenu je hormonální pozadí vážně narušeno. Současně nebo střídavě se objevují příznaky menopauzy, které významně komplikují život ženy:

 • návaly horka doprovázené horečkou, zarudnutím obličeje a dekoltu;
 • intenzivní pocení, bušení srdce;
 • bolesti hlavy jako migrény, zimnice, prudký nárůst krevního tlaku;
 • psychoemoční nestabilita, včetně úzkosti, podrážděnosti, nepozornosti, zapomnění;
 • ospalost nebo nespavost, slabost, apatie, únava;
 • snížený sexuální apetit, suchost vaginální sliznice, bolestivý styk, pálení, svědění sliznic, močová inkontinence;
 • zrychlená tvorba věkových vrásek, křehké nehty, suchost, ochablá kůže, vypadávání vlasů.

Dříve byly hormonální léky předepisovány ženám, aby se tyto příznaky odstranily, ale jejich poškození těla často převažovalo nad výhodami. Proto jsou stále více žádané přípravky Tsi-Klim, Feminal, Estrovel a další přípravky s přírodními přísadami. Čím rychleji je ženy začnou užívat, tím nižší je riziko komplikací menopauzy: ateroskleróza, angina pectoris, hypertenze, myomy.

Charakteristické rysy drog

Tsi-Klim, Feminal, Estrovel a jejich nehormonální protějšky se vyznačují kumulativní (kumulativní) akcí. Jejich účinky se objevují v průběhu času - jakmile je v těle vytvořena maximální terapeutická koncentrace. Asi po 2–3 týdnech od začátku příjmu příznaky menopauzy ustoupí nebo úplně vymizí. Léky mají mnoho výhod oproti hormonálním lékům:

 • nezasahujte do práce vnitřních orgánů;
 • snadné a pohodlné použití;
 • komplexně eliminovat příznaky přirozené menopauzy;
 • mít úzké seznamy kontraindikací;
 • zlepšit vzhled, nedovolit změny související s věkem;
 • neobsahují velké množství syntetických přísad, které jsou potenciálně nebezpečné pro tělo;
 • jsou relativně levné;
 • mít dlouhodobý terapeutický účinek.

Tsi-Klim, Feminal, Estrovel zvyšují duševní a fyzický výkon, posilují imunitní obranu. Nepřímo zlepšují trávení a stav cév, zvyšují libido.

Indikace a kontraindikace léčby

Hlavní indikací pro léčbu přípravkem Tsi-Klim, Feminal, Estrovel, je eliminace známek postupného slábnutí reprodukčních funkcí. Tělo zvyšuje produkci gonadotropních hormonů, které zpomalují procesy obnovy. Nehormonální látky jsou zahrnuty do terapeutických režimů pro ženy s následujícími klimakterickými syndromy:

 • vasomotor - nával krve a náhlý vlnový záchvat tepla;
 • psychoemotional - slzavost, nepozornost, zapomnětlivost, depresivní stavy;
 • urogenitální - časté nutkání vyprázdnit močový měchýř, únik moči, nepohodlí v pochvě.

Snížení produkce estrogenu zvyšuje riziko osteoporózy, patologie muskuloskeletálního systému, která předurčuje časté zlomeniny. Použití přípravku Tsi-Klim, Feminal, Estrovel pomáhá předcházet křehkosti kostí inhibicí osteoklastů.

Léky mají pozitivní účinek na "spící" folikuly, proto jsou předepisovány ženám s výrazným vypadáváním vlasů.

Absolutní kontraindikací pro všechny produkty je individuální nesnášenlivost složek. Na rozdíl od hormonů Tsi-Klim, Feminal, Estrovel nezpůsobuje závislost a abstinenční příznaky, zřídka vyvolává vývoj nežádoucích účinků. Nejsou určeny pouze k léčbě v dětství, těhotenství a kojení.

Optimální dávkovací režim

Výrobci přírodních léčivých přípravků poskytli každému balení podrobný návod k použití. Dodržování jejích doporučení vám umožní rychle se zbavit příznaků menopauzy bez poškození zdraví. Je snadné použít Tsi-Klim, Feminal, Estrovel a další podobné léky:

 1. ráno vyjměte kapsli, tabletu, pilulku z blistru nebo lahve;
 2. polkněte velkým množstvím vody;
 3. v případě potřeby postup opakujte večer.

Délka léčby se poněkud liší. Odstranění mírných nebo středních příznaků přirozené menopauzy trvá přibližně 4-5 týdnů. S těžkým průběhem menopauzy se užívají několik měsíců nebo dokonce let..

Tablety a tobolky se nesmí žvýkat, protože silná skořápka spolehlivě chrání účinné látky před zničením agresivní žaludeční šťávou.

První výsledky léčby jsou jasně viditelné po týdnu užívání drog. Je však velmi důležité nedělat přestávky v léčbě, používat je denně. Jinak se účinnost terapie výrazně sníží a závažnost bolestivých příznaků se opět zvýší..

Tsi-Klim nebo Estrovel

Ženy Tsi-Klim a Estrovel s menopauzou mohou užívat i bez předběžného vyšetření. A to vše díky přirozeně vyváženému složení. V Estrovelu je to yam, sója, kopřiva, cimicifuga s tryptofanovými glykosidy, bór, vitamíny rozpustné v tucích a ve vodě. V tabletách Qi-Klim je méně účinných látek. Jsou vytvořeny z černé karmínové a různých pomocných složek. V tomto ohledu je Estrovel výrazně lepší než Tsi-Klim.

Léky a indikace pro použití se liší. Přípravek Estrovel se používá nejen ke zmírnění průběhu menopauzy. Je předepsán ženám s následujícími patologickými stavy:

 • předmenstruační syndrom;
 • akutní nebo chronická cystitida, včetně hemoragické.

Estrovel s fibroidy lze užívat ke zvýšení účinnosti jiných léků, snížení farmakologické zátěže. Je také v poptávce v pooperačním období po odstranění vaječníků. Tsi-Klim má výrazně užší seznam indikací. Ale na rozdíl od přípravku Estrovel je bezpečně povoleno jej používat při přepravě dítěte k léčebným účelům..

Estrovel nebo Feminal

Feminal je doplněk stravy, jehož aktivní složení představuje koncentrovaný suchý extrakt z jetele. Obsahuje obrovské množství fytoestrogenů, které dokážou doplnit zásoby ženských pohlavních hormonů. Na rozdíl od jiných anti-klimakterických látek se používá po dobu jednoho měsíce a poté si udělají přestávku. Ale dokonce se doporučuje užívat Estrovel po dlouhou dobu, protože to nenarušuje práci žádného z životně důležitých systémů. Má řadu terapeutických účinků:

 • zabránění uvolňování neurotransmiteru histaminu do systémového oběhu, což vede k návalům horka;
 • expanze krevních cév, rychlé odstranění horečky, zimnice, pocení;
 • normalizace termoregulačního centra.

Feminal působí hlavně na hormonální hladiny. Jemně eliminuje slzavost a podrážděnost, udržuje krevní tlak na optimální úrovni. Má to však důležitou výhodu - užívání pouze jedné kapsle denně. Zatímco Estrovel je třeba užívat ráno a večer.

Tsi-Klim nebo Feminal

Doporučuje se užívat Estrovel a Tsi-Klim po dlouhou dobu, ale Feminal by měl být zvolen u žen, které mají příznaky menopauzy pouze čas od času. Dodává se v jedné dávkové formě - kapsle. Řadu Tsi-Klim představují krémy pro aplikaci na obličej a tělo. Dokonale zadržují vlhkost, zabraňují jejímu odpařování a stimulují produkci kolagenu. Relativně nedávno byla terapeutická řada doplněna o Tsi-Klim Alanin, který účinně bojuje s návaly horka, třesem, zimnicí, pocením.

Ale mnoho gynekologů poznamenává, že se Feminal lépe vyrovná s psycho-emoční nestabilitou. Doporučuje se ženám, které trpí náhlými výkyvy nálady a mají potíže se usínáním.

Feminal pomáhá eliminovat úzkost, úzkost a vzrušení, stimulovat posílení imunitního systému, snížit pravděpodobnost opakování chronických onemocnění.

Po zrušení Qi-Klim se příznaky menopauzy mohou po 1-2 týdnech vrátit. A terapeutické účinky přípravku Feminal přetrvávají měsíc nebo déle. Jedná se o vynikající profylaktické činidlo, jehož příjem umožňuje ženě vést aktivní životní styl..

Ladysův vzorec Menopauza nebo Tsi-klim

Ladies Formula Menopause je kanadský doplněk stravy ve formě tablet. Vyznačuje se komplexním složením vytvořeným z přírodních složek s přídavkem užitečných syntetických látek. Doplněk obsahuje dostatečné množství vody a vitamínů rozpustných v tucích, aby vyhovovaly každodenním potřebám ženy. A jeho terapeutické účinky jsou způsobeny přítomností suchých koncentrátů léčivých rostlin - maitaki, mák, jetel, štěnice domácí:

 • snížení závažnosti bolestivých pocitů;
 • zvýšená produkce kolagenu a kyseliny hyaluronové;
 • zrychlení růstu vlasů, posílení nehtových destiček;
 • zlepšení urogenitálního systému.

Tsi-Klim se neliší v tak rozmanitém složení. Proto je jeho účinek poněkud slabší a nedokáže se vyrovnat s intenzivními příznaky menopauzy. Ale mají také mnoho společného. Léky jsou bezpečné, lze je používat po dlouhou dobu, nezpůsobují abstinenční příznaky.

Další nehormonální látky

Na pultech lékáren existuje mnoho léků s anti-klimakterickým účinkem. Některé jsou účinné výhradně pro návaly horka, jiné se vyrovnají se slzami v očích, zhoršenou pamětí a sníženou pozorností. S mírnými příznaky se často používají homeopatika. V ostatních případech je vhodnější používat tobolky a tablety s fytoestrogeny..

DrogaVýrobceLéčivá látkaNáklady v rublech
KlimalaninLaboratories Bouchara-Recordati (Francie)Alaninod 400
MensaVneshtorg Pharma (Rusko)Vitamíny B, C a E, beta-alanin, isoflavony, 5-hydroxytryptofanod 420
KlimadinonBionorica SE (Německo)Extrakt z oddenku Cimicifuge racemoseod 330
Complivit pro ženy 45+PHARMSTANDART-UfaVITA (Rusko)Vitamíny, mikro- a makroelementy, výtažky z mateřského mléka, cimicifugaod 300
Menoril plusKorolevFarm, OOO (Rusko)Resveratrol, genistein, vitamin K, vitamin D, alfa-tokoferol, cholekalciferolod 520

Drogy lze měnit za účelem posouzení jejich účinnosti a bezpečnosti. Všechny homeopatické léky jsou určeny k dlouhodobé terapii, protože nevyvolávají nežádoucí účinky a jejich předávkování je nemožné. Hodí se ke všem lékům používaným k léčbě chronických patologických stavů vnitřních orgánů.

Pravidla pro výběr anti-klimakterických léků

V první fázi léčby by měly být upřednostňovány léky s alaninem. Tato složka rychle vstupuje do krevního řečiště a poskytuje terapeutický účinek za 10-15 minut. Pokud je neúčinný nebo žena trpí nejsilnější psycho-emoční nestabilitou, přijde na pomoc Feminal, Estrovel, Tsi-Klim. Vykazují léčivý účinek po 40-60 minutách, ale trvají mnohem déle. Fondy mají různé farmakologické vlastnosti, nezpůsobují žádné poškození ženského těla.

Sdílej se svými přáteli

Udělejte něco užitečného, ​​nebude to trvat dlouho

Menoril nebo estrovel, podle toho, co je lepší. Jaké léky pomáhají při menopauze: zásady léčby hormonálními a nehormonálními látkami

Po 45 letech mnoho žen pociťuje nepříjemné příznaky, jako je náhlá horečka, zvýšené pocení, bolesti hlavy a bezpříčinná podrážděnost. Pokud pacient cítí tyto nemoci dost špatně, lékaři doporučují užívat speciální léky ke zmírnění stavu a zlepšení kvality života. V závislosti na závažnosti příznaků lze předepsat jak hormonální, tak nehormonální pilulky.

Jak zmírnit stav?

Měli byste si uvědomit, že hormonální změny, ke kterým dochází v těle během vadnutí sexuálních funkcí, ovlivňují celkové zdraví. Normálně by menopauza měla probíhat s mírnými příznaky, které nenarušují normální životní styl. Projevy menostázy jsou však často tak silné, že spravedlivé pohlaví jednoduše upustí od svého obvyklého způsobu života. Už nemůže pracovat, komunikovat s přáteli a neustále se cítí špatně..

Tento stav nelze ignorovat v naději, že všechno samo zmizí. Silné hormonální změny nejsou ve středním věku normou a vedou k rozvoji různých a někdy velmi nebezpečných onemocnění. Z tohoto důvodu musíte při prvních příznacích menopauzy navštívit gynekologa. Pouze lékař na základě krevních testů bude schopen posoudit vaše zdraví a předepsat postup léčby a vybrat nejlepší lék na návaly horka.

Odborníci také trvají na tom, že sami nemůžete pít žádné, dokonce ani přírodní léky na projevy menopauzy. Jde o to, že hormonální narušení může mít jiný obraz. A pokud užijete špatné léky, můžete svůj stav pouze zhoršit a vyvolat onemocnění, jako jsou myomy, hyperplazie, hypertenze, rakovina prsu a dělohy..

Dnes v arzenálu specialistů existují účinné metody, které pomáhají zmírňovat příznaky menopauzy a současně zabraňují rozvoji nebezpečných patologií. Mohou to být hormonální léky, homeopatické doplňky nebo dostupné recepty tradiční medicíny. Nebojte se jít ke gynekologovi-endokrinologovi. Co je pro vás nejlepší, rozhodne lékař. Hormonální terapie je předepsána pouze v extrémních případech; ve zbytku se gynekologové snaží stabilizovat pohodu pacienta bezpečnými metodami a změnou životního stylu.

Důležité! Samoléčba se často změní ve zhoršení blahobytu! Terapii by měl sestavovat pouze zkušený odborník na základě obecného vyšetření a krevních testů.

Co vzít pro návaly horka?

Mnoho žen při výběru léků na menopauzu hledá léky, které přesně zmírní záchvaty horka. Je to pochopitelné, protože právě tento příznak je nejzávažnější a nejnepříjemnější. Hormonální změny se však projevují také u jiných onemocnění. Musíte si vybrat na základě obecné pohody a spoléhat se na krevní testy pohlavních hormonů.

Dnes, s menostázou, gynekologové předepisují následující skupiny léků, v závislosti na pohodě pacienta:

 • Hormonální - pilulky, kapky nebo krémy obsahující analogy pohlavních hormonů. Používají se v případě, že vaječníky úplně přestaly produkovat hormony a u spravedlivého pohlaví dochází k silným příznakům menopauzy.
 • - neobsahují hormony a pomáhají zmírňovat vlny veder, pocení a bušení srdce. Léky se vybírají individuálně s přihlédnutím k intenzitě příznaků.
 • Homeopatika - biologicky aktivní doplňky obsahující rostlinné nebo živočišné estrogeny. Tyto přísady nemají prakticky žádné kontraindikace, ale ke zmírnění příznaků je nutné dlouhodobé užívání..
 • Phytopreparations - dražé na bázi léčivých bylin, které mohou snížit jasné projevy menostázy a zároveň posílit imunitní systém a nervový systém.
 • Vitamínové komplexy - dražé, obohacené o minerály a stopové prvky nezbytné pro tělo. Posiluje imunitní systém a zmírňuje nepříjemné příznaky.
 • - pilulky, lektvary a sirupy, které mají sedativní účinek. Nezbytné pro eliminaci úzkosti a podrážděnosti během menostázy.

Důležité! Kteroukoli z těchto látek by měl vybrat ošetřující gynekolog na základě analýz a celkové pohody. Budete muset podstoupit obecný krevní test a studii o hormonálních hladinách.

Hormonální léky

Pro zmírnění hlavních projevů menopauzy jsou často předepsány látky obsahující ženské pohlavní hormony. Kompenzují nedostatek vlastních látek v těle a normalizují hormony. Léky mají několik forem uvolňování, což vám umožňuje vybrat si lék pro téměř každou ženu. Nejlepší hormonální látky:

 • Femoston. Dražé obsahující estradiol a dydrogesteron. Účinně bojuje proti takovým projevům menostázy, jako jsou záchvaty horečky, zvýšené pocení, bušení srdce a prudký nárůst krevního tlaku. Dragee by měl být opilý v souladu s kalendářním cyklem. Tablety jsou předepsány nejdříve šest měsíců po poslední menstruaci. Někdy se používá jako profylaxe proti osteoparóze.
 • Klimonorm. Kombinovaná hormonální látka, která obsahuje 2 typy ženských pohlavních hormonů. Vyrábí se ve formě žlutých a hnědých dražé v blistrech po 21 dražé. Užívání pilulek vám umožňuje eliminovat psychoemočné a vegetativní projevy menostázy. S nástupem přirozeného stárnutí lze pilulky začít pít každý den, s výjimkou těhotenství. Můžete užívat pilulky pouze na doporučení odborníka po úplném vyšetření a vyloučení kontraindikací.
 • Klymene. Blistr obsahuje dražé dvou barev, které obsahují různé pohlavní hormony. Tablety se používají k cyklickému podávání během pre-menopauzy, časné menopauzy a v první fázi menopauzy. Pro trvalé použití lze pilulky použít k léčbě v postmenopauzálním období.

Hormonální substituční léčba nebo HRT zahrnuje použití hormonů, které obsahují minimální koncentrace hormonů, což významně snižuje riziko nežádoucích účinků a nebezpečných onemocnění. Jednou z jasných výhod používání HRT je prevence osteoporózy. Jedná se o onemocnění charakterizované demineralizací kostí, která ve stáří vede k častým zlomeninám.

Moderní léky také mohou nejen zmírnit hlavní příznaky menopauzy, ale také prodloužit mládí. Ostré stárnutí začíná přesně v okamžiku vadnutí vaječníků, kdy se pohlavní hormony již nevyrábí. HRT kompenzuje nedostatek těchto látek, tělo je obnovováno postupně. Proces stárnutí je vyhlazen a postupuje mnohem pomaleji, což dává pacientům vynikající vzhled až do stáří.

Aby však pacientka mohla používat HRT, musí podstoupit důkladné vyšetření. Hormonální léky mohou způsobovat vedlejší účinky a mají řadu zákazů, které se stávají překážkou léčby. Komentáře lékařů týkající se HRT jsou obecně pozitivní, ale odborníci varují, že pokud se objeví jakýkoli nežádoucí účinek, musí být léčba okamžitě zastavena a konzultována s gynekologem. Nežádoucí účinky vyžadující vysazení HRT:

 • Intermenstruační krvácení;
 • Překrvení mléčných žláz;
 • Výtok krve po menopauze;
 • Žloutnutí kůže;
 • Bolest břicha;
 • Svědění kůže a vyrážka;
 • Deprese;
 • Zvýšený tlak;
 • Cardiopalmus;
 • Zrakové postižení;
 • Narušená koordinace;
 • Křeče.

Indikace a zákazy HRT

Hormonální terapie se provádí v případech, kdy jsou pozorovány komplexní poruchy způsobené hormonální nerovnováhou. Mezi indikace HRT patří:

 • Syndrom menopauzy (vlny veder, palpitace, zimnice, závratě, psycho-emoční poruchy).
 • Poruchy urogenitálního systému (vaginální suchost, inkontinence, snížené libido, bolest při močení).
 • Dystrofické změny na pokožce (suché a křehké vlasy, hluboké vrásky, křehké nehty, ztenčení pokožky).
 • Metabolické poruchy (zvýšení tělesné hmotnosti, zadržování tekutin v těle, zvýšená hladina cukru v krvi).
 • Dlouhodobé projevy (snížená hustota kostí, rozvoj hypertenze a ischemická choroba srdeční).

Navzdory skutečnosti, že recenze lékařů o používání HRT jsou pozitivní, je léčba přísně kontraindikována u následujících patologií:

 • Onkologická onemocnění prsu a reprodukčních orgánů;
 • Děložní krvácení nejasné povahy;
 • Cukrovka;
 • Poruchy jater a ledvin;
 • Poruchy srážení krve;
 • Křečové žíly;
 • Tromboflebitida;
 • Narušení metabolismu lipidů;
 • Endometrióza nebo dysplázie;
 • Vzhled vedlejších účinků;
 • Mastopatie, autoimunitní onemocnění atd..

Důležité! Hormony se užívají až 5 let, delší léčba je možná pouze se souhlasem lékaře.

Nehormonální léky

Nehormonální léky na návaly horka s vadnutím vaječníků obdržely pozitivní recenze od odborníků. Jsou schopni nejen zmírnit hlavní příznaky menostázy, ale také posílit imunitní systém během tohoto obtížného období. Tablety vyrobené na základě extraktů nemají prakticky žádné kontraindikace a používají se k úlevě od pacientů, kterým je HRT zakázána. Nejlepší nehormonální léky, které získaly dobré recenze od lékařů a lidí, hodnocení:

 • Ženský. Tablety jsou založeny na červeném jetele. Feminal se dokonale vyrovná s příznaky menostázy, zlepšuje spánek a normalizuje psycho-emocionální stav. Pilulky navíc blahodárně působí na kardiovaskulární systém a posilují imunitní systém..
 • Inoklim. Vytvořeno na základě výtažků z rostlinných olejů a sójových bobů, bohatých na genistein a daidzein. Inoklim je účinný při výrazných vlnách veder, zvýšeném pocení a poruchách spánku.
 • Femiwell. Dražé obsahuje výtažky ze sóji a červeného jetele. Recenze gynekologů o přípravku Femivella jsou pozitivní. Tablety účinně zmírňují příznaky menopauzy, obnovují duševní rovnováhu a zlepšují celkovou pohodu.

Nejčastěji jsou nehormonální léky předepisovány i v období před menopauzou, kdy se menstruační nepravidelnosti teprve začínají pozorovat. Tato terapie pomáhá prodloužit funkci vaječníků, což znamená mládí a pohodu. Během menopauzy pomohou lékárny zmírnit pohodu posílením imunity a zlepšením celkového zdraví..

Pokud léčba začíná již ve stadiu zastavené menstruace, abyste dosáhli účinku pilulky, musíte pít poměrně dlouho. V postmenopauzálním stadiu, kdy funkce vaječníků zcela vymizela, pomáhají léky zvládat vzdálené projevy menopauzy a předcházet rozvoji nemocí souvisejících s věkem..

Indikace pro použití:

 • Návaly tepla různé intenzity;
 • Zvýšené pocení se zimnicí;
 • Cardiopalmus;
 • Zvýšený krevní tlak;
 • Zvýšená podrážděnost;
 • Deprese;
 • Bolesti hlavy;
 • Překrvení a bolestivost prsou;
 • Náhlé změny nálady;
 • Porucha spánku.

Důležité! Tyto a další příznaky se projevují nejen tehdy, když vaječníky chřadnou, proto před léčbou musíte podstoupit vyšetření!

Kontraindikace

Nehormonální nebo bylinné přípravky nemají prakticky žádné kontraindikace. Gynekologové poznamenávají, že jsou pacienty dobře snášen a nemají žádné vedlejší účinky. Z kontraindikací lze rozlišit pouze individuální nesnášenlivost složek, která se nejčastěji vyskytuje u lidí náchylných k alergickým reakcím.

Navzdory relativní bezpečnosti nehormonálních léků pro menopauzu by měla být předepisována pouze ošetřujícím lékařem. Lékař musí provést řadu testů a vyšetření, která vyloučí další možné příčiny onemocnění a určí hladinu hormonů, a pouze na základě těchto údajů bude pro vás odborník schopen zvolit účinný lék..

Homeopatie

Jsou biologicky aktivní přísady, které mohou obsahovat rostlinné i živočišné složky. Mnoho gynekologů má k těmto doplňkům stravy negativní postoj, ale recenze lidí říkají, že homeopatie může skutečně zmírnit příznaky menopauzy. Mezi nejúčinnější doplňky stravy patří:

 • Climasphere. Složení produktu zahrnuje výtažky z cimicifuga a minerály. Přísada má příznivý účinek na zdraví cév a srdce, zmírňuje nepříjemné projevy menopauzy, má imunostimulační účinek.
 • Climaxan. Složení obsahuje vitamíny, extrakt cimicifuga, hadí jed a apis. Doplněk účinně odstraňuje hlavní příznaky menopauzy, zlepšuje celkovou pohodu, normalizuje spánek a má uklidňující účinek.
 • Climactoplane. Doplněk obsahuje extrakt cimicifuga, sépie, ignatia a komplex minerálů. Doplněk je určen pro živé příznaky menopauzy se silnými návaly horka, zvýšeným pocením, bušením srdce a bezpříčinnou podrážděností..
 • Persen. Složení - citrónový balzám, kozlík lékařský, máta peprná.
 • Bellaspon. Složení - ergotamin, fenobarbital, belladonna.
 • Novopassit. Složení - hloh, třezalka tečkovaná, citronový balzám, chmel, mučenka, kozlík lékařský, bezinka.

Tato sedativa jsou formulována s rostlinnými látkami a jsou relativně bezpečná, pokud se podávají v dávkování a podle časového plánu. Jsou vhodné pro každodenní používání po dlouhou dobu. Pokud se u pacienta objeví závažné psychoemočné poruchy, které hraničí s depresí, psychoterapeuti předepisují silnější léky, které lze užívat pouze na doporučení lékaře, mezi ně patří:

 • Diazepam;
 • Oxazepam;
 • Apaurin.

Tyto léky mají výrazný sedativní účinek. Dávkování a harmonogram přijetí by měl stanovit ošetřující lékař. Tyto léky mohou být návykové, a proto je doba jejich užívání přísně omezena..

Léky na návaly horka

Většina žen s nástupem menopauzy je znepokojena návaly horka. Horké vlny se mohou vyskytovat až 30krát denně. Jsou však doprovázeny zvýšeným pocením, palpitacemi a závratěmi. S těžkými návaly horka lékaři doporučují užívat speciální léky, které zahrnují beta-alanin. Účinně snižují intenzitu a frekvenci útoků až do jejich úplného zastavení. Nejlepší léky na návaly horka, podle lékařů:

 • Remens;
 • Qi Klim;
 • Klimalanin.

Tyto přípravky jsou vyrobeny z rostlinných složek s přídavkem vitamínů a minerálů nezbytných pro ženy. Tyto léky však mají své vlastní kontraindikace, včetně individuální nesnášenlivosti složek a hormonálně závislých nádorů. U těchto kontraindikací je přísně zakázáno užívat léky na návaly horka. Lék by měl být také vysazen, pokud se vyskytnou nežádoucí účinky, které mohou zahrnovat:

 • Nevolnost;
 • Narušení funkce střev;
 • Chronické bolesti hlavy;
 • Bolest v břiše;
 • Alergické reakce;
 • Poruchy spánku, podrážděnost.

Důležité! Před použitím této skupiny finančních prostředků musíte vyloučit přítomnost hormonálně závislých nádorů, po kterých lékař rozhodne, co pro vás bude pít!

Léčba menopauzy - recenze

Pro mnoho žen se menopauza stává skutečnou výzvou. Podle recenzí pacientů se asi u 50% žen vyskytnou výrazné příznaky, které významně snižují kvalitu života a nutí ženy vzdát se práce a komunikace s přáteli a příbuznými.

Ani před 10–15 lety ženy tyto příznaky neléčily, což negativně ovlivnilo jejich celkový blahobyt, sexuální život a rodinné vztahy. Léčba menopauzy je dnes nejen možná, ale v některých případech je prostě nezbytná..

Nehormonální léky na menopauzu jsou zahrnuty do povinného programu substituční terapie.

Tato skupina zahrnuje přípravky na bázi rostlinných estrogenů, selektivních modulátorů, biologicky aktivních přísad a vitamínových a minerálních komplexů.

Mají estrogenové, sedativní, spazmolytické a obecně posilující účinky. Mohou být kombinovány se všemi léky a použity při jakýchkoli terapeutických metodách menopauzy.

Rada od Eleny Malyshevy.

Nepříjemný lepkavý pot, nespavost a poruchy spánku, přetrvávající migrény a bolesti hlavy, nekontrolované přibývání na váze a obezita. Seznam příznaků menopauzy může pokračovat po dlouhou dobu, nemluvě o možných důsledcích. Ale ženy, učené hořkými zkušenostmi, aby prodloužily mládí, přijímají.

Výhody a nevýhody nehormonální terapie

S nástupem menopauzy žena narušuje proces vývoje vlastních hormonů.

Oficiální medicína věří, že hormonální substituční léčba je hlavním a účinným způsobem, jak zachránit ženu před negativními projevy během tohoto období..

Kromě toho jsou takové léky indikovány, když jsou příznaky dostatečně vyvinuté, doprovázené návaly horka, nočním pocením, dušením, tachykardií, bezpříčinnou úzkostí a podrážděností..

V počáteční fázi, kdy jsou všechny příznaky stále mírně vyjádřeny, lékaři doporučují k léčbě podpůrnou nehormonální terapii..

Nehormonální přípravky nové generace na bázi fytoestrogenů jsou zcela přirozené, zcela neškodné a prospěšné pro zdraví žen.

Nehormonální léčba menopauzy zahrnuje také:

 1. Selektivní modulátory estrogenu;
 2. Vitaminové a minerální tonické komplexy;
 3. Antidepresiva;
 4. Sedativa;
 5. Antihypertenziva.

Nehormonální léky na léčbu menopauzy, stejně jako všechny léky, mají výhody a nevýhody..

Výhody:

 • Je možné si vybrat lék za dostupnou cenu.
 • Vhodný pro většinu žen, dobře snášen.
 • Zcela bezpečné, s minimem vedlejších účinků.
 • Klinicky kompatibilní s jinými léky.
 • Předcházejte možným komplikacím menopauzy.
 • Vhodné pro korekci a hubnutí.
 • Posílení imunity.
 • Nedávají rychlý účinek, léčba trvá dlouho.
 • Existuje možnost vzniku alergické reakce nebo individuální nesnášenlivosti.

Navzdory skutečnosti, že všechny nehormonální léky nejsou považovány za silné, obsahují přírodní rostlinný základ a jsou prodávány ve volném prodeji, nelze je používat bez lékařského předpisu nebo doporučení od gynekologa. Co znamená vzít, s jakým průběhem léčby a s čím je kombinovat - je na rozhodnutí lékaře.

Rostlinné estrogenové přípravky

Seznam této skupiny léků zahrnuje bylinné léky a homeopatické léky..

Hlavní složky používané v léčivých přípravcích:

 1. Sójové isoflavony. Má příznivý účinek na cévy, je účinný proti návalům horka.
 2. Extrakt z cimicifuga. Zabraňuje vyplavování vápníku z kostní tkáně, zlepšuje metabolismus buněk.
 3. Extrakt z červeného jetele. Má choleretický účinek, zabraňuje tvorbě plaků cholesterolu.

Tyto rostlinné složky se nacházejí v léčivých přípravcích a kombinují se s vitamíny, kyselinou listovou, vápníkem a dalšími stopovými prvky.

Fytoestrogenní léky neobnovují hormonální hladiny. Ale bez nich je těžké se zbavit negativních projevů menopauzy..

Výrobce: Vneshtorg Pharma, Rusko.

Přípravek Estrovel se doporučuje ženám s časnou menopauzou

Hlavní složky drogy:

 • Extrakt z cimicifugy;
 • Sójové isoflavony;
 • Extrakt z divokého jamu;
 • Indol-3-karbinol;
 • Výtažek z kopřivy;
 • Vitamíny K, C, B;
 • Fruktoboritan vápenatý.

Lék normalizuje fungování vestibulárního systému, eliminuje stávající klimakterické příznaky. Zobrazeno před a po menopauze.

Fruktoboritan vápenatý v přípravku zabraňuje rozvoji osteoporózy. Kopřiva zabraňuje krvácení, vitaminový komplex stimuluje imunitní a regenerační procesy.

Lék se užívá do měsíce, 1-2 tablety denně po jídle..

Výrobce: "Jadran JGL", Chorvatsko.

Hlavní složky léčiva: isoflavony z extraktu červeného jetele biocaninu A, formononetin, daidzeinin.

Působení aktivních složek léčiva je ideálně kompatibilní s ženským tělem. Určeno pro pacienty starší 40 let

Lék je indikován proti návalům horka, záchvatům pocení, tachykardii, nervozitě, přecitlivělosti mléčných žláz, migrenózním bolestem hlavy.

Lék by měl být užíván v průběhu 2 až 6 měsíců, jedna tableta denně po jídle..

Výrobce: "Bionorica SE", Německo.


Nástroj je k dispozici v tabletech, řešeních

Hlavní složka přípravku: extrakt z oddenku cimicifuga.

Klimadinon je sedativní lék podobný estrogenu. Snižuje příznaky malátnosti v menopauze.

Terapeutický účinek nastává po dvou týdnech léčby.

Lék se užívá jedna tableta (30 kapek) ráno a večer..

Průběh užívání léku u žen trvá, dokud nejsou příznaky zcela odstraněny.

Výrobce: „Richard Bittner“, Rakousko.


Lék je dostupný ve formě tablet, roztoků

Homeopatický lék na bázi extraktů z cimicifuga racemose, kanadské sanguinaria, pilocarpus, sépiové žlázové sekrece, hadího jedu.

Lék se doporučuje ženám ve věku 45 až 50 let s prvními příznaky menopauzy. Lék je také indikován na menstruační nepravidelnosti, algodismenoreu, amenoreu, zánět ženského reprodukčního systému.

Farmakologický účinek:

 • Normalizuje práci vegetativního systému.
 • Zlepšuje krevní oběh.
 • Eliminuje zánět.
 • Zmírňuje nespavost.
 • Ovládá výkyvy nálady.
 • Zabraňuje rozpadu kostí.

1 tableta ráno a večer před jídlem. Rozpusťte tabletu v ústech.

Průběh léčby menopauzou trvá tři měsíce až šest měsíců.

Dávka přípravku Remens v roztoku pro menopauzu je předepsána lékařem. Denní dávka závisí na závažnosti příznaků, věku pacienta.

U žen s menopauzou může lék v prvních dnech užívání drogy zvýšit negativní příznaky. V tomto případě není Remens zrušen a po několika dnech se pohoda ženy zlepší..

Užitečné video:

Výrobce: Materia Medica, Rusko.


Homeopatický nehormonální lék v granulích a tabletách

 • Tsimitsifuga;
 • Lacheze hadího jedu;
 • včelí jed.

Farmakologický účinek léčiva:

 1. Snižuje návaly horka, horečku;
 2. Zmírňuje záchvaty tachykardie;
 3. Zlepšuje spánek;
 4. Zabraňuje záchvatům bolesti hlavy;
 5. Zmírňuje nervové napětí a deprese, eliminuje necitlivost rukou;
 6. Zmírňuje křeče hladkých svalů, reguluje krevní oběh.

Lék se užívá v 5 granulích nebo 1 tabletě ráno a večer před jídlem. Průběh léčby menopauzou: 2 měsíce. V případě potřeby kurz opakujte po 3 týdnech..

Výrobce: "Evalar" (Rusko).


Léčivý přípravek s anti-klimakterickými vlastnostmi na bázi bylinné složky cimicifuga

Farmakologický účinek:

 • Vyhlazuje a eliminuje příznaky menopauzy;
 • Zlepšuje kvalitu spánku;
 • Zmírňuje depresi, bušení srdce;
 • Zabraňuje nadměrnému pocení;
 • Odstraňuje psycho-emoční nerovnováhu.

Lék se užívá 1 tabletu ráno a večer. Průběh léčby drogové závislosti trvá od 2 měsíců do šesti měsíců.

Vaginální čípky

Nehormonální léky na menopauzální poruchy jsou prezentovány nejen dávkovými formami pro orální podávání.

U určitých příznaků je výhodné používat čípky..

Výhody této lékové formy:

 • Neovlivňuje žaludeční sliznici a játra.
 • Rychle se vstřebává a působí přímo na reprodukční systém.
 • Má místní terapeutický účinek a zmírňuje suchost, zánět sliznice.
 • Zvyšuje místní imunitu.

Seznam nových a nejúčinnějších bylinných vaginálních čípků zahrnuje Climaktol - Anticanum a Tsikatridina.

Klimaktol - Anticanus

Výrobce: CJSC "Verbena", Rusko.

Mezi svíčky patří meduňka, chmel, rakytník a oleje z kořene kozlíku lékařského.


Vaginální čípky Climaktol zvyšují lokální imunitu a obnovují přirozenou vaginální mikroflóru

Čípky zmírňují zánět, uvolňují vaginální suchost, snižují nepohodlí a pálení.

Způsob aplikace: jedna svíčka v noci po dobu léčby od jednoho do tří týdnů.

Výrobce: "Farma-Derma", Itálie.


Čípky zlepšují proces epitelizace a obnovují sliznici při klimakterických změnách s nedostatkem estrogenu

Mezi vaginální čípky patří:

 1. Kyselina hyaluronová;
 2. Centella olej;
 3. Výtažek z měsíčku;
 4. Extrakt z aloe;
 5. Čajovníkový olej.

Díky kyselině hyaluronové v přípravku působí léčivo jako strukturální podpora: tonizuje, vyživuje, dodává pružnost sliznici.

 • Atrofické, dystrofické procesy ve vaginální sliznici;
 • Poporodní, pooperační období;
 • Zotavení po chemoterapii.

Způsob aplikace: jeden čípek v noci. Trvání léčby přípravkem stanoví lékař individuálně..

Související videa:

Selektivní modulátory

Tato skupina fondů také neobsahuje hormony a je určena ženám po 45 letech nejen ke zmírnění klimakterických příznaků, ale také k prevenci novotvarů a prevenci osteoporózy..

 1. (pilulky). Výrobce: "Orion Corporation", Finsko.
 2. (tablety). Výrobce: "Daiichi Sankyo GmbH", Německo.
 3. (pilulky). Výrobce: Longvi-Pharm, Rusko.

Fotografie drog:

Pomocné léky

Kromě homeopatických a bylinných přípravků k léčbě menopauzy jsou předepsány:

 1. Antidepresiva na bázi venlafaxinu: Ephevelon, Velaxin.
 2. Vitaminové a minerální komplexy Hypotrilon, Doppelherzova aktivní menopauza, Žena 40+, Orthomol Femina, Menopace.
 3. Doplňky stravy Epifamin, Bonisan, červený kartáč, Lefem.

Fotogalerie léčivých přípravků:

Náklady na nehormonální léky na léčbu menopauzy

Název drogyCena
Estrovel tobolky 520 mg č. 30410 RUR.
Ženské tobolky 160 mg č. 30720 RUR.
Klimadinon tablety číslo 60420 RUR.
Remens tablety číslo 36459 RUR.
Climaxan tablety č. 40150 RUR.
Tablety TSI-Klim č. 60285 RUR.
Svíčky Klimaktol č. 10290 RUR.
Cycatridinové svíčky č. 10450-500 rublů.
Tamoxifen tablety 20 mg č. 30690 RUR.
Tablety raloxifenu 60 mg č. 28600-650 RUR.
Ovarimin tablety č. 20570 RUR.

V určitém věku začínají v ženském těle hormonální změny spojené s ukončením plodnosti, které jsou doprovázeny nepřítomností ovulace a úplným nebo částečným zastavením menstruačního cyklu..

Nástup menopauzy u žen je ve většině případů doprovázen nejrůznějšími nepříjemnými syndromy. Mohou být neustálé pocení, chronické podráždění a únava, bolesti hlavy, poruchy spánku příjemné??

Menopauza navíc může stimulovat rozvoj osteoporózy (onemocnění, při kterém se kosti stávají křehkými a snadno se lámou) nebo kardiovaskulárních onemocnění, jako je ischemická choroba srdeční,... Zvažte změny v těle během menopauzy, hormonální a nehormonální léky, které vám pomohou zlepšit celkové zdraví ženy.

Co jsou fytoestrogeny?

Fytoestrogeny jsou přírodní látky, které se nacházejí v rostlinách. V molekulární struktuře jsou podobné lidským a zvířecím estrogenům. V dnešní době existuje mnoho léků, které obsahují fytoestrogeny..

Jsou spásou pro ženy, které se buď nechtějí uchýlit k léčbě hormonální substituční terapií, nebo pokud jsou jednoduše kontraindikovány..

Příznaky klimakterického období

Klimakterický syndrom se projevuje následujícími poruchami v ženském těle:

 1. Neurovegetativní poruchy - návaly horka, závratě, vysoký krevní tlak, zimnice, suchá kůže.
 2. Psychoemočné poruchy - podrážděnost, ztráta chuti k jídlu, nespavost, vysoká únava, snížený výkon.
 3. Metabolické a endokrinní změny - diabetes mellitus, osteoporóza, obezita, osteochondróza, atrofie genitálií, bolesti kloubů.
 4. Menstruační nepravidelnosti. U některých žen začínají hormonální změny na pozadí nepravidelných období nebo při úplném ukončení. U jedné třetiny nežného pohlaví s menopauzou zůstává menstruační cyklus beze změny..

Pro snížení negativních projevů menopauzy a zlepšení pohody lékaři doporučují ženám užívat speciální léky.

Nehormonální léky na menopauzu

Bylinné léky, to znamená nehormonální látky, jsou velmi oblíbené. Obsahují fytoestrogeny. Předpokládá se, že právě tyto léky jsou nejužitečnější pro ženské tělo. Nezpůsobují negativní vedlejší účinky ani nepoškozují. Častěji se jedná o homeopatická léčiva, nebo jinými slovy - doplňky stravy.

Zvažte nejoblíbenější léky užívané pro menopauzu:

 1. . Jedná se o homeopatický lék, který eliminuje nedostatek estrogenu a upravuje psychofyziologické poruchy, ke kterým dochází během menopauzy. Kromě toho má tonizující účinek. Cena: 450-500 rublů.
 2. . Homeopatický lék indikovaný na klimakterický syndrom se zvýšeným pocením, návaly horka, bolestmi hlavy, podrážděností, palpitacemi. Cena: 70-100 rublů.
 3. Climactoplane. Homeopatický lék vyrobený v Německu. Snižuje závažnost klimakterických reakcí, má sedativní účinek na psychoemoční stav ženy během menopauzy. Má také tonizující účinek.
 4. Tsi-klim. Jelikož se jedná také o extrakt z Racimosa cimicifuga, pomáhá snižovat nedostatek estrogenu a snižovat závažnost návalů horka. Cena 150 RUB.
 5. . Lék snižující hladinu lipidů, jehož součástí je suchý extrakt z tribulus trávy. Tento lék obsahuje steroidní saponiny, a proto zlepšuje fungování ženských pohlavních žláz, navíc má obecný posilující účinek. Cena 1100 rub.
 6. Estrovel. Před jmenováním se doporučuje konzultace s lékařem. Podle výrobce pomáhá Estrovel eliminovat nedostatek estrogenu, upravuje emoční stav a normalizuje homeopatický obraz. Také tento lék může být účinnou prevencí osteoporózy, eliminovat nedostatky vitamínů. Doporučuje se užívat 1-2 tablety denně. Cena 500 RUB.

Toto není úplný seznam léků na menopauzu, výše jsou podle recenzí pouze nejlepší léky. Nezapomeňte však, že někdy je jeden lék, který je ideální a pomáhá jedné ženě, pro druhou zcela neúčinný. Proto byste se měli před použitím doplňků stravy nebo homeopatických přípravků na klimakterický syndrom poradit s kvalifikovaným odborníkem..

Produkt obsahuje bylinné přísady, extrakt ze sépiových žláz a hadího jedu. Lék ovlivňuje projevy menopauzy:

 • odstranění podrážděnosti a slzavosti;
 • zmírnění tlakových rázů, pocení, návaly horka;
 • stimulace metabolismu;
 • prevence přírůstku hmotnosti.

Remens léky na menopauzu lze použít v kapkách a tabletách 2-3krát denně po dobu šesti měsíců. Kontraindikací pro ženy ve věku menopauzy mohou být pouze alergie.

Hormonální léky

Hormonální léky jsou předepisovány ženě s menopauzou ke zvýšení hladiny estrogenu v těle. Takové léky mohou také obsahovat další hormony - progestogeny. Produkty obsahující pouze estrogen jsou předepsány pro menopauzu u žen s odstraněnou dělohou v nepřetržitém režimu. Pokud je ženská děloha zachována, jsou jí předepsány léky, které obsahují jak estrogeny, tak progestageny..

Před předepsáním hormonální substituční léčby musí žena podstoupit komplexní diagnostiku, která zahrnuje:

 • sbírka anamnézy;
 • gynekologické a mamologické vyšetření;
 • krevní test na hladinu pohlavních hormonů;
 • test na detekci nádorových markerů v krvi;
 • denzitometrie (rentgen kostí k detekci osteoporózy).

Na základě analýzy výsledků vyšetření, s vyloučením možných kontraindikací užívání hormonálních léků, může lékař doporučit jeden nebo druhý lék a vypočítat jeho dávku.

Nejčastěji jsou takové hormonální léky předepsány pro menopauzu (seznam):

 • Divina.
 • Pauzogest.
 • Dermestril.
 • Klimara.
 • Angelique - cena 1 200 rublů.
 • Atarax - 300 rublů.
 • Grandaxin - 350 rublů.
 • Climodien - 420 rublů.

Hormonální substituční léčba menopauzy má určitý účinek na tělo ženy:

 1. Psycho-emoční dopad - snižuje úzkost, zlepšuje náladu, paměť, normalizuje spánek a zvyšuje libido;
 2. Zlepšuje obturátorový svěrač močového měchýře a brání tak inkontinenci moči;
 3. Pozastavuje vylučování vápníku z kostí a zachovává jejich architektoniku;
 4. Zabraňuje onemocnění parodontu vedoucí ke ztrátě zubů;
 5. Obnovuje endometrium a sliznice močových cest
 6. Obnovuje metabolismus lipidů, což vede ke snížení hladiny cholesterolu.

Je třeba si uvědomit, že jakýkoli hormonální lék s menopauzou může způsobit různé vedlejší účinky, individuální nesnášenlivost, alergické reakce atd., Proto při výběru antiklimakterického činidla stojí za zvážení individuálních charakteristik ženského těla, doprovodných chronických onemocnění.

Vápníkové přípravky pro menopauzu

Vápník je pro ženské tělo prostě nezbytný v jakémkoli věku, ale během menopauzy je velmi důležité zabránit řídnutí kostí (osteoporóze).

V komplexu je nejlepší užívat kalcemin, který obsahuje vitamín D3, a také sloučeniny zinku, mědi, manganu, fosforu atd..

Vitamíny

Dobrou přípravou na menopauzu je vitaminový komplex Menopace vyráběný ve Velké Británii. Zahrnuje vitamíny A, E, C, B1, B2, B3, B5, B6, B12, D3 a také kyselinu listovou, bór, hořčík, železo zinek a další stopové prvky.

Všechny přispívají k imunokorekci a používají se k prevenci osteoporózy, odstranění nedostatku vitamínů a minerálů, který je pozorován v menopauze..

Hlavní příčinou menopauzy je porušení produkce vlastního hormonu. Z tohoto důvodu lékaři předepisují hormonální léky k léčbě příznaků, které se vyskytnou během menopauzy. Současně jsou takové pilulky vhodnější v případech, kdy jsou příznaky silně výrazné, například s častými návaly horka a závažnými psychoemoční poruchami. V počáteční fázi menopauzy, stejně jako s mírnými příznaky, je lepší léčit bezpečnějšími léky. Zejména nehormonální léky s menopauzou jsou vysoce účinné..

Pomocí nehormonálních léků můžete eliminovat časné příznaky menopauzy

Výhody fondů

První a nejdůležitější výhodou léků je, že nepředstavují žádné nebezpečí pro ženské tělo, což nelze říci o hormonálních lécích. Jsou vhodné pro většinu žen a lze je používat nejen během menopauzy, ale také po 40 letech, aby se zabránilo možným odchylkám během menopauzy. Nehormonální léky na menopauzu mohou užívat i ti, u kterých byla diagnostikována choroba srdce, jater nebo ledvin. Jsou vhodné pro ženy s diagnostikovanými nádory.

Nehormonální látky nezrychlují růst nádoru a nevyvolávají tvorbu krevních sraženin v cévách.

Během menopauzy mohou ženy užívat různé léky:

 • léky obsahující fytoestrogeny, ale neobsahující syntetické hormony;
 • selektivní modulátory, tj. tablety, jejichž působení je zaměřeno na stimulaci produkce hormonů;
 • vitamíny a komplexy pro všeobecné zlepšení pohody u ženy v menopauze.

Na rozdíl od hormonálních léků nehormonální léky nezpůsobují krevní sraženiny.

Každý z těchto léků se používá, pokud jsou přítomny určité příznaky. Aby se eliminovaly návaly horka, doporučuje se užívat fytoestrogeny. Současně budou vhodné také vitamíny a bylinné léky, protože mají pozitivní vliv na stav cévní stěny, čímž normalizují krevní oběh. Z tohoto důvodu by měl lékař zvolit lék..

Nehormonální léky pomáhají snížit frekvenci návalů horka u žen v menopauze, eliminují pocení, posilují imunitu a normalizují metabolické procesy.

Přípravky s fytoestrogeny

Výrobky obsahující fytoestrogeny jsou ženám předepsány v menopauze, aby se snížila závažnost příznaků. Díky těmto pilulkám samozřejmě nebude možné úplně obnovit hormonální hladinu, ale můžete zmírnit průběh menopauzy. Pomáhají s návaly horka, tlakovými rázy, poruchami spánku, změnami nálady atd. Zkušený lékař bude navíc schopen vybrat nejlepší léky na reprodukční dysfunkci, které pomohou eliminovat vaginální suchost. Existuje mnoho takových léků obsahujících bylinky, ale mezi nimi je obzvláště důležité zdůraznit následující.

Pomocí nehormonálních látek můžete stabilizovat tlak, který se s menopauzou často mění

Estrovel

Lék je často předepsán pro návaly horka, snížený výkon a poruchy spánku. Aktivní složky jsou následující:

 • tsimithuga;
 • extrakt ze sójových bobů;
 • extrakt z kopřivy;
 • yam root;
 • komplex vitamínů;

Jedná se o první tři složky, které jsou přírodními fytoestrogeny. Pod jejich vlivem se práce vestibulárního systému normalizuje a všechny klimakterické příznaky jsou eliminovány. Vzhledem ke svému přirozenému složení lze produkt používat před i po menopauze. Kromě toho je tento lék účinný proti osteoporóze kvůli obsahu boru. Extrakt z kopřivy má pozitivní vliv na stav reprodukčních orgánů a eliminuje krvácení. Komplex vitamínů zmírňuje otoky tkání, zvyšuje imunitu a odolnost těla proti stresu. Může být použit pro časný nástup menopauzy po 40 letech.

S pomocí přípravku Estrovel se můžete zbavit pravidelných návalů tepla a zlepšit spánek během menopauzy

Během menopauzy je přípravek Estrovel předepisován po dlouhou dobu, 1-2 tablety denně po jídle. Přijímáno minimálně měsíc. Možnou kontraindikací je individuální nesnášenlivost složek léčiva.

U žen s alergickou náladou těla je lék předepisován v minimálních dávkách pod lékařským dohledem.

Feminal pracuje kvůli velkému množství isoflavonů obsažených v červeném jetele. Ve složení této byliny jsou látky, které jsou ideálně kompatibilní s tělem a dokonale se vyrovnají s příznaky menopauzy. Lék se používá u žen proti následujícím příznakům:

 • vysoká frekvence návalů;
 • poruchy srdce;
 • vaskulární patologie;
 • silná úzkost a agresivita;
 • poruchy spánku;
 • zvýšená citlivost mléčných žláz.

Pokud se v menopauze vyskytnou problémy se srdcem nebo psycho-emocionální stav, v tomto případě užívejte Feminal

Lék se užívá po konzultaci s lékařem, který zvolí přesnou dávku. Vhodné pro všechny ženy nad 40 let. Tento lék je přírodní a lze ho užívat po dlouhou dobu. Průměrná doba léčby je 2–6 měsíců, v závislosti na tom, proti jakým příznakům se používá..

Aktivními složkami produktu jsou výtažky ze sóji a červeného jetele. Kromě toho existují vitamíny a další základní látky. Lék je předepisován nejen na návaly horka, ale za přítomnosti takových příznaků, jako je výrazné zvýšení tlaku, bolesti podobné migréně, duševní nerovnováha, otoky tkání a pocení.

Přípravek Femivell pomáhá normalizovat metabolismus lipidů, což snižuje pravděpodobnost vzniku srdečních onemocnění.

Kromě výše uvedeného lze lék užívat proti osteoporóze. Léčba se provádí po dlouhou dobu, jedna tableta denně. Kontraindikace je individuální nesnášenlivost. Navíc by tento komplex neměl být užíván během těhotenství..

Všechny tyto léky mají svůj vlastní specifický účinek. Pouze lékař proto může s jistotou říci, které komponenty budou ve vašem případě vhodné a který lék bude účinnější pro návaly horka a poruchy spánku..

Užíváním přípravku Femivell se můžete chránit před srdečními problémy

Selektivní modulátory

Jedná se o samostatnou skupinu léků, které také neobsahují hormony. Ve srovnání s výše uvedenou skupinou jsou účinnější, protože mají bohaté složení. Pod vlivem finančních prostředků začne tělo fungovat ve stejném režimu, jako kdyby byla hladina estrogenu normální. Jsou skvělé pro ženy starší 45 let, ale nedoporučují se pro ženy s trombózou. Aktivní složky mají současně výrazný protinádorový účinek. Díky tomu lze modulátory použít nejen proti charakteristickým klimakterickým příznakům, ale také ke zlepšení stavu v přítomnosti nádorových formací..

Aktivními složkami přípravku jsou rostlinné extrakty a také hořčík, vápník a železo. Výsledkem je, že náprava má následující účinek:

 • pocení je eliminováno a frekvence návalů je snížena;
 • práce srdce je normalizována;
 • metabolismus se zrychluje;
 • hustota kostí je stabilizována;
 • je vyloučena zvýšená suchost sliznice;
 • psycho-emocionální stav je normalizován.

Užíváním Klimadinonu se žena chrání před problémy s kostními tkáněmi a nadměrnou suchostí během menopauzy

Ženy musí užívat Klimadinon po 45 letech při prvních známkách menopauzy. Může být použit jak k prevenci výrazných příznaků menopauzy, tak po jejím nástupu. Léčba se provádí po dlouhou dobu až do úplného odstranění návalů horka a dalších příznaků.

Lék by neměl být užíván za přítomnosti hormonálně závislých patologií, stejně jako u žen během těhotenství.

Lék také zahrnuje bylinky a jejich výtažky. Tablety zřídka způsobují nežádoucí účinky a výsledek po jejich použití se dostaví poměrně rychle. Perfektní pro ženy ve věku 45-50 let při prvních známkách menopauzy. Výsledkem používání produktu je dosažení následujícího efektu:

 • normalizace vegetativního systému;
 • zlepšení krevního oběhu ve všech orgánech;
 • eliminace zánětlivých procesů;
 • nespavost je odstraněna;
 • nálada je vyrovnaná;
 • podráždění stěn močového měchýře klesá;
 • podporuje regeneraci kostních buněk.

Když se během menopauzy objeví zánětlivé procesy, uchýlí se k užívání přípravku Remens.

Produkt má dvě formy. Tablety se užívají 1-2 kusy denně. Při použití kapek musíte určit přesné dávkování ve spolupráci s lékařem. Dávkování závisí také na závažnosti projevů menopauzy a na věku ženy. Je charakteristické, že v prvních dnech po zahájení užívání léku se příznaky menopauzy zesilují. To naznačuje pouze výrazný účinek léku a je přísně zakázáno léčbu zastavit. Po několika dnech se stav zlepší.

Lék je účinný, když se objeví příznaky menopauzy, a mohou ho užívat všechny ženy, bez ohledu na to, zda menopauza nastala ve 40 nebo 50 letech. Dokonale zmírňuje příznaky, jako je špatná cirkulace, časté návaly horka, zvýšené pocení, bolesti hlavy a poruchy spánku.

Tento nástroj má své vlastní vlastnosti. Nejprve si všimněte, že tablety by neměly být spolknuty, ale měly by se rozpustit v ústech. Kromě toho, pokud se příznaky menopauzy objeví ve věku 40-45 let, lze o nástupu menopauzy uvažovat brzy. Zpravidla jsou v takové situaci příznaky zvláště výrazné. Podle toho můžete užít dvě tablety najednou. Délka léčby je obvykle dva měsíce.

Pokud je během menopauzy ženský spánek narušen a objeví se bolesti hlavy, pak se s tím lék Climaxan vyrovná

Čípky pro léčbu

Široká škála léčivých přípravků vám umožňuje vybrat si ty nejlepší produkty, které splňují všechny požadavky pacienta. Je obzvláště výhodné používat svíčky. Při jejich použití je vyloučeno podráždění žaludku a jater. Působí díky schopnosti aktivních složek být absorbovány tkáněmi a působí přímo na reprodukční orgány. Navíc právě díky čípkům je možné eliminovat suchost sliznice, vyléčit všechny zánětlivé patologie a zvýšit lokální imunitu..

Svíčky zahrnují následující oleje:

 • olej z meduňky;
 • rakytníkový olej;
 • chmelový olej;
 • kozlíkový olej.

Svíčky se také používají k boji s příznaky menopauzy.

Aktivní složkou jsou navíc homeopatické esence. Čípky rychle ulevují od jakéhokoli zánětu, vylučují suché sliznice a snižují pálení. Používá se před spaním jednou denně. Délka léčby je až tři měsíce, v závislosti na stávajících potížích. Kromě toho lze čípky použít až do 40 let, aby se zvýšila místní imunita a obnovily reprodukční orgány po onemocněních..

Pomocí těchto čípků lze léčit psycho-emoční poruchy a poruchy libida.

Krásná

Mezi svíčky patří bylinky a oleje, které jsou antibakteriální a zvlhčují. Díky tomu je možné eliminovat zvýšenou suchost pochvy, různé zánětlivé procesy a také posílit lokální imunitu. Je obzvláště důležité, aby dostupné bylinky neměly účinek podobný estrogenu a neovlivňovaly stav endometria..

Když dojde k vaginální suchosti, čípky budou nepostradatelné

Čípky můžete používat dva týdny, dokud nejsou odstraněny všechny příznaky. Ve výsledku se zvyšuje rychlost regenerace buněk, eliminuje se nepohodlí a zvyšuje se odolnost sliznice vůči negativním faktorům..

Léčba klimakterických příznaků tedy může být prováděna různými nehormonálními léky. K tomu budou použity čípky nebo pilulky, pouze lékař může určit po vyšetření ženy. Široký výběr usnadňuje hledání léků na jakékoli příznaky menopauzy. Je třeba vzít v úvahu pouze kontraindikace, zvláštnosti kurzu a přesně to, kolik let začala menopauza. Teprve poté bude možné najít nejúčinnější nápravu..

Z videa se dozvíte, jaké léky se užívají při menopauze:

 • Ovestin - hormonální čípky, které doplňují účinek estrogenu. Zlepšuje tonus pochvy, vulvy a děložního čípku. Obnovuje mikroflóru po týdnu používání;
 • Ortho-ginest - hormonální čípky, které mají zvlhčující účinek a rychle obnovují mikroflóru. Tento čípek navíc předchází atrofickým změnám a zvyšuje odolnost epitelu proti různým infekcím;
 • Climaxan je nehormonální lék na čípky, který dobře zmírňuje nepříjemné vaginální pocity během menopauzy a současně významně neovlivňuje hormonální pozadí;
 • Cicatridin - nehormonální vaginální čípky, které tonizují a vyživují vaginální tkáně a také eliminují nepříjemné svědění. Obsahuje bylinné složky a kyselinu hyaluronovou;
 • Vagikal je účinné nehormonální činidlo s výtažkem z měsíčku. Je předepsán pro vaginální suchost vyvolanou zánětlivými procesy. Má antifungální účinek.

Tradiční metody

Lidové recepty na menopauzu jsou prezentovány velmi široce, následující jsou považovány za nejúčinnější z nich:

 • prádlo. Můžete použít jak lněné odvarky, tak lněný olej;
 • lékořice. Tinktura z této rostliny se užívá 7-10 kapek každý den před spaním. Dobře eliminuje klimakterický syndrom;
 • petržel. Použijte odvar z kořenů rostliny. Vezměte sklenici před jídlem třikrát denně;
 • v případě zažívacích potíží a pro normalizaci hmotnosti se používá kolekce šípků, listů brusinek, koprových zrn, kořene čekanky a kukuřičných stigmat. Bujón se užívá ve sklenici denně půl hodiny před jídlem třikrát denně;
 • Uklidňující čaj se vyrábí z malinových listů, chmelových hlávek a limetkového květu. Vezměte vývar několikrát denně v malých porcích.

S menopauzou se také široce používají následující:

Přečtěte si také o dalších bylinách a bylinných přípravcích na příznaky menopauzy.

Nehormonální léky

Jsou předepsány ženám, u nichž nejsou projevy menopauzy akutně vyjádřeny, a ženám, u nichž je hormonální léčba kontraindikována.

Účinnost nehormonálních léků je poměrně vysoká, nelze je však nazvat silnými.

Navzdory skutečnosti, že finanční prostředky neobsahují hormonální složky, měl by je předepisovat pouze lékař, protože není možné nezávisle určit dávku a průběh léčby.

Nejčastěji jsou předepsány následující prostředky:

 • . Normalizuje funkčnost vestibulárního aparátu, eliminuje klimakterický syndrom. Účinné před i po menopauze;
 • . Dobře se vyrovná s pocením, návaly horka, tachykardií, nervozitou, bolestmi hlavy. Doporučuje se užívat od 2 do 6 měsíců;
 • . Sedativní lék, který významně snižuje negativní příznaky menopauzy. K dispozici v kapkách a ve formě tablet. Léčba se provádí, dokud příznaky úplně nezmizí;
 • . Doporučuje se užívat při prvním výskytu nepříjemných příznaků. K dispozici ve formě pastilek. Dobře řídí výkyvy nálady, zlepšuje spánek, stabilizuje autonomní systém;
 • . Zmírňuje depresivní syndrom, zlepšuje funkci srdce, reguluje krevní oběh, aktivně bojuje s návaly horka. Trvejte 2 měsíce, po přestávce lze průběh léčby opakovat.

Vitaminové komplexy

S menopauzou urychlují metabolické a metabolické procesy, syntetizují pohlavní hormony, zvyšují imunitu.

Ženy s klimakterickým syndromem jsou předepsány:

 • Retinol - udržuje funkčnost vaječníků, brání rozvoji nádorových procesů, zlepšuje stav sliznic;
 • Tokoferol - stimuluje funkci ženských reprodukčních žláz, vyhlazuje negativní příznaky, pomáhá syntetizovat progesteron a estrogen;
 • vitamin D - důležitý pro vstřebávání vápníku, což snižuje riziko vzniku osteoporózy;
 • kyselina askorbová - urychluje metabolické procesy, zlepšuje imunitu, posiluje krevní cévy, odstraňuje přebytečnou tekutinu. Antioxidant;
 • kyselina listová - má pozitivní vliv na nervový systém, pomáhá vyhladit výkyvy nálady.

Ischemická cévní mozková příhoda je kritickou patologií.

Co je maligní mezoteliom Maligní mezoteliom.

Otázka obnovení menstruace po odstranění spirály je akutní pro všechny, kteří si vybrali IUD pro antikoncepci. Zpoždění se často odkládá o měsíce. Může to být způsobeno zotavením těla nebo patologickými faktory.

Související články: