Proč menstruace nekončí, důvody, co dělat, jak zastavit menstruaci

Pokud ženská období nekončí dlouhou dobu, je to důvod k obavám. Normálně trvá doba kritických dnů od 3 do 7 dnů. S hormonálním selháním se však obraz může změnit..

Nadměrná menstruace může být příčinou stresu i vážných nemocí. V každém případě nelze selhání cyklu ignorovat..

 1. O cyklu
 2. Vaše období nekončí
 3. Příčiny
 4. Hormonální nerovnováha
 5. Hormonální antikoncepce
 6. IUD nebo nitroděložní tělísko
 7. Myom dělohy
 8. Endometrióza
 9. Polyp endometria
 10. Maligní formace
 11. Nemoci štítné žlázy
 12. Krevní nemoci
 13. Stres
 14. Jaké je nebezpečí
 15. Co dělat

O cyklu

Jaký by měl být menstruační cyklus, každá žena v reprodukčním věku by měla rozumět. To vám umožní pochopit, když se v těle něco pokazí:

 • Menstruace se poprvé objevuje v dospívání (přibližně 12-13 let) a pokračuje až do menopauzy.
 • Doba trvání cyklu je od 25 do 35 dnů, což je norma, a období by mělo být alespoň tři a ne více než sedm dní.
 • Po početí a po celou dobu porodu nemá žena žádnou menstruaci. Po porodu a ukončení kojení se cyklus postupně obnovuje a normalizuje..
Menstruační cyklus

Vaše období nekončí

Častou otázkou je, co dělat, pokud vaše menstruace nekončí. V takové situaci je nutné se poradit s lékařem a podstoupit vyšetření, abyste zjistili důvod.

Selhání menstruačního cyklu v těle vede k selhání jiných systémů. Žena může pociťovat bolesti břicha, celkovou slabost.

Je důležité věnovat pozornost povaze vypouštění. Pokud se rozmazávají po dlouhou dobu - může to být z jednoho důvodu, ale pokud je výtok hojný a doprovázený sraženinami - může to znamenat mimoděložní těhotenství nebo ukončení těhotenství, o jehož existenci žena možná neví..

Příčiny

Když vaše menstruace nekončí, důvodem je první věc, kterou je třeba zjistit. Pouze na základě výsledků vyšetření bude lékař schopen předepsat adekvátní léčbu.

Zvažte řadu faktorů, které mohou vysvětlit, proč vaše období nekončí..

Hormonální nerovnováha

K porušení správného poměru hormonů v těle ženy může dojít z řady důvodů, jak vnitřních, přírodních, tak vnějších..

Problémy s hormonální rovnováhou mohou začít v následujících situacích:

 • Puberta. Během tohoto období dochází k pubertě a tvorbě menstruačního cyklu, který v počáteční fázi není zdaleka pravidelný. Délka samotného cyklu, stejně jako doba trvání kritických dnů, může přeskočit z minimální na maximální hodnotu.
 • Těhotenství a období po porodu. Důvodem jsou závažné změny v těle. Nejprve se tělo naladí na to, aby dítě porodilo, poté se vrátí do normálu. To vše je doprovázeno změnou koncentrace určitých pohlavních hormonů..
 • Premenopauza a menopauza (nebo menopauza). Vše je vysvětleno přirozeným zánikem reprodukční funkce, zastavením ovulace a produkcí hormonů..

Pokud menstruace nekončí v jedné z výše uvedených fází života ženy, jedná se o variantu normy. V ostatních případech byste se měli obrátit na kliniku.

Hormonální antikoncepce

Při užívání antikoncepce se může také změnit práce orgánů reprodukčního systému. Dobře nejen předejdete nechtěnému těhotenství, ale může to ovlivnit délku menstruace.

Na začátku užívání léku může být menstruace zbytečně krátká nebo dlouhá. Pokud se cyklus po několika měsících nevrátí do normálu, řešením je kontaktovat gynekologa a zvolit jinou antikoncepci.

IUD nebo nitroděložní tělísko

Tento typ antikoncepce je pohodlný a cenově dostupný a zároveň spolehlivý a efektivní..

Existují však vedlejší účinky, jedním z nich je silná a prodloužená menstruace. Pokud období po zavedení nitroděložního tělíska nekončí, je pravděpodobné, že existuje individuální nesnášenlivost a spirála bude muset být odstraněna.

Myom dělohy

Myom dělohy je benigní nádor lokalizovaný v tloušťce svalové tkáně dělohy. Patologie je typická pro tělo žen v reprodukčním věku, které čelí problému hormonální nerovnováhy.

Jedním z příznaků myomů je menstruace, která dlouho nekončí, stejně jako děložní krvácení.

Endometrióza

Další gynekologická patologie, která se vyznačuje klíčením vnitřní vrstvy děložní dutiny - endometria, na tkáně jiných orgánů.

Příznaky endometriózy - prodloužená menstruace, bolesti v podbřišku a živé projevy PMS (premenstruační syndrom).

Polyp endometria

Polyp endometria - tvorba na endometriu, vnitřní vrstvě děložní dutiny. Důvodem je stejné hormonální selhání. Příznak - období, která dlouho nekončí.

Maligní formace

V některých případech může být odpověď na otázku, proč menstruace nekončí, v přítomnosti onkologie. Maligní nádor, který postihuje reprodukční orgány, se často projevuje formou přetrvávajícího krvácení.

Taková diagnóza je strašná, ale dnes to není věta. Existují radikální metody, jak zachránit život ženy s včasným přístupem k lékaři a detekcí patologie. Proto je tak důležité neodkládat návštěvu lékaře, pokud se v těle vyskytnou známky poruchy funkce..

Nemoci štítné žlázy

Porucha štítné žlázy je vždy spojena s porušením normální syntézy hormonů. V těle je jich příliš mnoho, nebo naopak málo.

V obou situacích může být důsledkem porušení pravidelnosti cyklu a prodloužených období. Pokud se vyskytnou problémy se štítnou žlázou, je nutná konzultace endokrinologa.

Krevní nemoci

Některé poruchy krve spojené se sníženým počtem krevních destiček vedou ke snížení srážení krve. Z tohoto důvodu se pravidelná menstruace může změnit na prodloužené a intenzivní krvácení..

Pokud problémy s menstruací začaly právě kvůli krevním onemocněním, má žena také další příznaky, například zvýšené krvácení z dásní.

Stres

Nelze vyloučit ze seznamu faktorů vyvolávajících menstruační selhání a stresové situace. Neustálá únava, nedostatek přiměřeného odpočinku, emoční stres, stres - to vše vede k narušení normálního fungování reprodukčního systému.

Jaké je nebezpečí

Co je na delším období nebezpečné, mnoho spravedlivých pohlaví neví.

Nebezpečí je následující:

 • Ztráta velkého množství krve. Je obzvláště nebezpečné, pokud menstruace není jen dlouhá, ale výtok se stává hojnějším a silnějším než obvykle..
 • Vývoj gynekologické patologie. Hrozba spočívá v možném děložním myomu nebo jiných formacích, které vyžadují okamžitou léčbu.
 • Potrat. Zde již nemluvíme o prodloužené menstruaci, ale o děložním krvácení, pokud žena neví o své situaci.

Co dělat

Samoléčba prodloužené menstruace je vyloučena. S výběrem léčby by měl po diagnóze zacházet lékař.

V některých případech jsou předepsány hemostatické léky k zastavení výtoku..

V ostatních případech musíte užívat jiné léky, například hormonální. Předepisování terapie závisí na příčině problému..

Delší období může naznačovat přítomnost jakýchkoli chorob v těle. Pouze lékař může stanovit přesnou diagnózu a po vyšetření předepsat vhodnou léčbu..

Aby se zabránilo vážným následkům, měla by žena věnovat pozornost jejímu blahobytu a měla by navštívit gynekologa, pokud její období trvá déle, než se očekávalo..

Na videu o děložním krvácení

Co dělat, pokud vaše menstruace nekončí?

Menstruační cyklus je jedním z projevů cyklické práce orgánů reprodukčního systému, zejména žláz vnitřních pohlavních orgánů - vaječníků.

Je charakterizován výskytem krvavého výtoku spojeného s odmítnutím endometriálních buněk, zráním folikulů ve vaječnících, které se později stávají reprodukčními buňkami.

 1. Vaše období nekončí
 2. Příčiny
 3. Hormonální nerovnováha
 4. Intrauterinní zařízení
 5. Endometritida
 6. Myom dělohy
 7. Polypy
 8. Hormonální antikoncepce
 9. Maligní proces
 10. Nemoci štítné žlázy
 11. Endometrióza
 12. Patologie oběhového systému
 13. Stres
 14. Proč je prodloužená menstruace nebezpečná??
 15. Musím navštívit lékaře?
 16. Co dělat s prodlouženým krvácením?
 17. Léčba
 18. Drogy
 19. Lidové léky
 20. Prevence
 21. Recenze

Vaše období nekončí

Většina žen čelí problému, když jejich období nemusí skončit. V takových situacích byste určitě měli vyhledat lékařskou pomoc od odborníka, protože to představuje riziko pro zdraví..

Příčiny

Hormonální nerovnováha

Toto je jedno z nejčastějších porušení, které vede k porušení menstruace, včetně toho, komu nekončí. Dysregulace pohlavních žláz může být spojena s fyziologickými i patologickými změnami..

Nejčastěji menstruace nekončí hormonálními poruchami, jako jsou:

 • Tvorba menstruačního cyklu během puberty nebo po narození dítěte.
 • Někdy se jedná o klimakterickou poruchu spojenou s porušením pravidelnosti práce vaječníků.
 • Někdy lze pozorovat hormonální nerovnováhu po užití vysokých dávek hormonálních léků, aby se zabránilo nechtěnému těhotenství.
 • U žen v plodném věku se hormonální pozadí dramaticky mění, což vede k narušení povahy menstruace, včetně skutečnosti, že nekončí po potratu nebo na pozadí potratu.

Intrauterinní zařízení

Jedna z nejškodlivějších příčin dlouhotrvající menstruace u žen.

Mechanismus účinku nitroděložního tělíska:

 1. Podstata této metody antikoncepce spočívá v přítomnosti cizího tělesa v děložní dutině, které brání úplnému uzavření dutiny a neumožňuje fixaci vajíčka.
 2. Každá žena, která si chce nainstalovat nitroděložní tělísko, by měla být vysvětlena, že od okamžiku zavedení se povaha menstruace změní, stane se hojnější, prodlouženou a v některých případech bolestivou. Proto část spravedlivého sexu chodí v prvních cyklech po instalaci spirály ke gynekologovi se stížnostmi, že menstruace nezastaví.

Endometritida

Dalším patologickým důvodem, proč nemusí menstruace skončit, je chronická endometritida. Jedná se o zánětlivý proces na sliznici děložní dutiny, který může nastat z mnoha důvodů..

Bez ohledu na to, zda je proces aseptický, tj. není spojen s mikrobiálním nebo virovým faktorem, menstruace se nemusí zastavit v důsledku porušení odmítnutí sliznice, projevuje se prodlouženým mazáním po skončení menstruace bez zjevných klinických příznaků.

Myom dělohy

Myom dělohy je důvodem, proč se menstruace může prodloužit a rozšířit. V gynekologii je tomuto problému přikládána velká důležitost, protože počet žen, u nichž je takové vzdělání zjištěno, neustále roste..

V závislosti na umístění myomu, jeho velikosti, počtu uzlů existuje jiný klinický obraz menstruace:

 1. Nejčastěji se menstruace nezastaví po dlouhou dobu, s velkým počtem uzlů nebo submukózním umístěním může být menstruace typu hojného krvácení, které je v některých případech obtížné zastavit léky.
 2. Bolest v dolních částech se může objevit bez ohledu na cyklus, zvyšuje se močení a naruší se proces defekace. U velkých fibroidů je žena nucena užívat projímadla.

Polypy

Polypy jsou výrůstky sliznice děložní dutiny nebo krční oblasti, které se mohou skládat z různých buněčných složek. Ve většině případů jsou žlázové nebo žlázové se složkami vláknité tkáně..

Polypy se nacházejí v jakékoli oblasti, zatímco data anamnézy nebo predisponujících faktorů nehrají velkou roli.

U některých žen má tento problém mnohonásobný charakter, kdy je v děložní dutině nebo na děložním čípku vidět několik útvarů různých tvarů a velikostí..

U některých osob spravedlivého sexu může být takový obrázek náhodným nálezem při rutinním vyšetření nebo při řešení různých jiných stížností, které nesouvisejí s polypem..

Ale stále častěji je polyp detekován během ultrazvukového vyšetření na pozadí výskytu různých druhů stížností:

 • Nejběžnější z nich je, že menstruace nekončí nebo se krvácení objeví uprostřed cyklu nebo špinění z genitálního traktu. Menstruace může být delší nebo bohatá, po konci na chvíli zůstane mazanice nebo periodické kapky krve.
 • Klinický obraz do značné míry závisí na velikosti léze. V tomto případě byste měli vědět, že kromě stížnosti, že menstruace nekončí, může být bolest v podbřišku tažného charakteru nebo opakující se nepohodlí.

Hormonální antikoncepce

V moderní době rozvoje farmaceutického průmyslu a gynekologie se stále více žen rozhoduje používat hormonální antikoncepci jako metodu prevence těhotenství..

Pouze odborník si může vybrat správnou drogu s přihlédnutím k hormonálnímu pozadí a přítomnosti doprovodných patologií.

Preferovanou metodou, kterou jsem zkoumal před výběrem hormonálních látek, je studium hormonálního profilu. Na základě toho můžete zvolit požadovanou dávku hormonu.

Vlastnosti menstruace při užívání hormonálních léků:

 1. Za normálních okolností se na pozadí hormonálních léků snižuje objem měsíčních ztrát krve, snižuje se bolestivý syndrom a další nepříjemné příznaky charakteristické pro menstruační syndrom..
 2. Ale při nesprávném výběru léku, nestabilitě hormonálního pozadí může dojít k takovému problému, období nekončí. Jejich povaha může být průlomová, nebo nějakou dobu po předpokládaném konci bude mazanice nadále vynikat. Falešný je hnědé barvy a není doprovázen bolestí, nepohodlí a malátností. To je do značné míry způsobeno neúčinností činidla a jeho patologickým účinkem na reprodukční systém. Doporučuje se důkladné vyšetření s možným použitím jiného hormonálního přípravku.

Maligní proces

To je jeden z nejnebezpečnějších důvodů, proč vaše menstruace nekončí ve správný čas. Krvácení může nastat buď spontánně, nebo se zhoršujícími se příznaky v průběhu času.

Průměrný věk projevu takového obrazu je jiný. Stále více mladých žen čelí malignímu procesu v orgánech reprodukčního systému.

Nemoc se může projevit:

 • Porušení obecného blahobytu;
 • Obtížnost tolerovat fyzickou aktivitu;
 • Postupný rozvoj slabosti a malátnosti;
 • Dochází k porušení povahy menstruace, budou delší a nepravidelné, doprovázené velkým oddělením krve.
 • V pokročilých případech lze sraženiny s nepříjemným zápachem a nerovnoměrnou konzistencí oddělit krví. Může být obtížné zastavit menstruaci, s touto stížností se žena může poradit s lékařem.

Ve většině případů, kdy menstruace nekončí, je nutné hledat maligní proces v děložní dutině nebo na děložním čípku; v oblasti vaječníků jsou tyto příznaky méně časté.

Nemoci štítné žlázy

Problém onemocnění štítné žlázy je rozšířený. Nepříznivé faktory prostředí, podvýživa, která obsahuje malé množství jódu, mohou ovlivnit její stav dědičné faktory.

U blízkých příbuzných, mezi mnoha ženami, lze detekovat patologii štítné žlázy. Průměrný věk, ve kterém je detekována patologie, je 20-35 let. Je třeba poznamenat, že téměř veškerá menstruace je nepravidelná..

Bude to záviset na typu patologie, nejčastějších možnostech, které ovlivňují povahu menstruace:

 • Nedostatek funkce štítné žlázy. Může dojít k porušení povahy menstruace, jsou náchylné ke zpoždění, po kterém nemusí dlouho skončit.
 • Mít nodulární hmotu, která produkuje hormony.
 • Autoimunitní poškození tkáně. Vaše období často nekončí včas a mohou být bohatší než obvykle.
 • Maligní proces. V případě maligního procesu je menstruace naprosto nepravidelná, závažnost závisí na úrovni poškození.

Endometrióza

Běžná patologie žen v reprodukčním období, ve které je živý klinický obraz. Endometrióza se projevuje častěji u žen ve věku 30-45 let.

Závažné příznaky se projevují v děložní formě endometriózy nebo adenomyózy. To je způsobeno postupnou destrukcí svalové vrstvy dělohy a zarůstáním sliznice děložní dutiny do ní.

Bez ohledu na menstruaci, ale zejména ve druhé fázi cyklu, je třeba poznamenat:

 • Bolest při pohlavním styku.
 • S postupujícím problémem se menstruace prohlubuje. Několik dní před a několik dní po menstruaci se z genitálního traktu objevuje hnědý výtok různé intenzity. Lze na ně pohlížet, jako by menstruace nekončila..
 • Stav pacienta se mění, je nervózní, má silnou únavu, slabost atd..
 • Spolu s porušením povahy menstruace se objevuje další problém - neplodnost..

Pozitivní prognóza tohoto problému bude s postupem procesu méně pozitivní..

Patologie oběhového systému

Existuje mnoho možností pro vývoj patologického procesu. Dívka nebo žena si často nemusí být vědoma zdravotních problémů. Velké množství problémů se objevuje spontánně po nástupu první menstruace.

Příznaky:

 • Objevuje se velké množství výtoku z genitálního traktu, které je doprovázeno poruchou vědomí, sníženou tolerancí zátěže, závratě, slabostí.
 • Kůže zbledne.
 • Povaha výtoku je jasně červená, jsou tekuté a zřídka mají sraženiny.

Léčba je v tomto případě velmi obtížná, zvláště pokud dívka není sexuálně aktivní..

Stres

Negativní dopad různých environmentálních faktorů ovlivňuje nejen stav nervového systému, ale také fungování pohlavních orgánů, často vede k tomu, že období nekončí.

Častěji k tomu dochází u takových projevů, jako je depresivní stav, fenomén apatie, zvýšená únava atd. Právě tyto projevy vedou k prudkému vyčerpání obranyschopnosti těla, vyjádřenému ztrátou vitamínů a minerálů.

Výsledkem je, že žena zaznamenává obecné porušení menstruace, zvýšení jejich bolestivosti, pak nekončí.

Proč je prodloužená menstruace nebezpečná??

Dlouhá období mohou být spojena nejen s projeveným nepohodlí, ale také s ohrozením života a zdraví ženy..

Chcete-li to provést, měli byste vědět, že menstruace může způsobit narušení pohody, projevující se slabostí, závratě, prudkou ztrátou síly atd., Ale tímto způsobem ztráta krve vede k těžké anémii a možnému rozvoji poruchy srážení krve.

Musím navštívit lékaře?

Při prvních projevech, že menstruace je narušena v rytmu (mohou skončit a začít znovu za týden) nebo nekončí, měli byste vyhledat pomoc od odborníka.

Proto musí žena nejprve navštívit gynekologa. Pokud je zjištěna souběžná patologie, bude nutná pomoc souvisejících odborníků.

Co dělat s prodlouženým krvácením?

V případě, že v současné době není možné navštívit odborníka, ale menstruace se nezastaví, můžete použít takové metody zastavení menstruace jako jednorázový příjem hemostatických látek, kyseliny tranexamové nebo etamsilatu.

Určitě byste měli vědět, že by neměly být používány žádné hormonální prostředky pro menstruaci, které nekončí. Co nejdříve byste měli kontaktovat lékařskou instituci.

Léčba

Drogy

Výběr léků v případě, že menstruace nekončí, je záležitost docela nebezpečná a zároveň zodpovědná.

Proto může problém vyřešit pouze kvalifikovaný odborník, který nejprve zjistí problém menstruace a teprve na základě výsledků laboratorních a instrumentálních výzkumných metod zvolí taktiku léčby.

Nejprve by měla být farmakoterapie zaměřena na odstranění hlavní příčiny poruch menstruace:

 • To může být užívání léků k léčbě štítné žlázy nebo jiných hormonů v těle..
 • V případě endometriózy těla dělohy mají dobrý účinek gestageny nebo orální antikoncepce s gestagenním účinkem.
 • U fibroidů není účinek farmakoterapie vysoký, proto mohou léky jen v malé míře ulevit ženě od skutečnosti, že její období nekončí. Může to být takový prostředek k zastavení menstruace, jako je kyselina tranexamová nebo etamsylát..
 • Ve stresové situaci můžete do své stravy zahrnout sedativa, zejména na rostlinné bázi. Může to být matka, valerián atd..
 • U polypů je menstruace obtížně eliminovatelná léky..

Lidové léky

Existuje poměrně málo lidových prostředků, pokud vaše menstruace nekončí..

Častěji se jedná o bylinné přípravky, jejichž mechanismus účinku je zaměřen na ovlivnění oběhového systému:

 • Mezi účinnými a nejoblíbenějšími prostředky se vyznačuje kopřiva. Tato rostlina má díky vitaminu K obsaženému ve složení silný hemostatický účinek. Kopřiva se užívá orálně jako odvar během menstruace. Výsledkem je, že objem a doba trvání jsou rychle sníženy. Ale taková rostlina má při přijímání řadu kontraindikací a upozornění. Je nutné konzumovat kopřivu během menstruace ne déle než 7 dní, jinak může dojít k hyperkoagulabilitě nebo trombóze, což vede k ohrožení života.
 • Odvar z přesličky pomáhá vyřešit problém, když vaše menstruace nekončí. Někdy se přeslička připravuje ve formě tinktury. Doba trvání léčby je v průměru jeden měsíc, někdy se může doba prodloužit.
 • V malé míře zvládá problém menstruace, která nekončí odvarem nebo mátou.
 • Viburnum se používá méně, i když je jasně viditelný jeho hemostatický účinek.

Prevence

Porušení menstruačního cyklu, které se projevuje tím, že menstruace nekončí, lze snadno kontrolovat a po celý život přijímat opatření zaměřená na prevenci jejich výskytu.

K tomu je třeba dodržovat několik základních bodů:

 • Žena by měla dobře jíst a dodržovat režim práce a odpočinku.
 • Odstraňte ze života těžkou fyzickou aktivitu a těžké zvedání.
 • Zodpovědně přistupujte k tvorbě potomků. Pokud v blízké budoucnosti nechcete mít děti, musíte kontaktovat odborníka, který vám vybere optimální antikoncepční pilulky. Neukončujte těhotenství, chraňte se během sexu, vyvarujte se nekontrolovaného neoprávněného užívání hormonálních léků.
 • Nezneužívejte léky, které mohou ovlivnit stav oběhového systému.
 • Pravidelně navštěvujte gynekologa, a je-li to nutné, další odborníky, sledujte pravidelnost menstruace a při prvních projevech, když nekončí, vyhledejte lékařskou pomoc a neléčte se.

Menstruace nekončí na dlouhou dobu: co dělat?

Je to už třetí týden. Nic takového se předtím nestalo. Všechno to začalo včas, ale z nějakého důvodu menstruace dlouho nekončí: šmouhy a šmouhy - není jasné, co se děje.

Prodloužená menstruace je nepříjemným příznakem.

Prodloužené postmenstruační krvácení

Všechno jako obvykle. Kritické dny začaly ve správný čas. Měly skončit za 4 dny, ale 5., 6. a 7. den vše pokračovalo. Nechť to není tak hojné jako během menstruace, ale neusnadňuje to: když to neustále rozmazává krví, je to ještě horší, protože není jasné, co se děje. Ano, a je to nepříjemné. A brání vám žít obyčejný život.

Pokud poprvé v životě vaše období nekončí po dlouhou dobu, musíte navštívit lékaře - možná nic vážného, ​​jen porušení cyklu, ale docela realisticky je to první příznak jedné z ženských nemocí.

Menstruace nekončí dlouho: jaký je důvod?

Ve skutečnosti, pokud menstruace nekončí po dlouhou dobu, jedná se o děložní krvácení spojené s menstruací a vznikající na pozadí následujících faktorů:

 • Jednorázová akutní stresová situace (v životě ženy se stalo něco extrémně nepříjemného-emocionálního);
 • Nadměrná fyzická aktivita během posledního měsíce;
 • První projev funkčních nebo organických onemocnění v oblasti vnitřních pohlavních orgánů (děložní myomy, endometrióza, polyp v cervikálním kanálu nebo v oblasti dělohy, hyperplazie endometria, ovariální cysta);
 • Zhoršení z chronické jaterní patologie;
 • Výskyt endokrinních onemocnění;
 • Exacerbace chronického zánětu v děložních přídavcích;
 • Užívání léků, které ovlivňují systém srážení krve;
 • Rychlý přírůstek hmotnosti s tvorbou obezity;
 • Cévní poruchy spojené s vysokým krevním tlakem.

Pokud ženská období nekončí po dlouhou dobu ve věku 45-50 let, může to být první známka blížící se menopauzy. V každém případě, pokud máte problémy s cyklem, bylo by lepší vyhledat příčinu tohoto problému se svým lékařem..

Co dělat s prodlouženým obdobím?

Pokud se nemůžete okamžitě dostat k lékaři, je lepší začít s ultrazvukovým skenováním. Ultrazvukové vyšetření transvaginální sondou pomůže odpovědět na otázku, proč menstruace nekončí po dlouhou dobu, ale pouze v případech, kdy je důvodem gynekologické problémy.

Nemůžete se uklidnit, pokud je na ultrazvuku vše v pořádku: společně s lékařem musíte pokračovat ve vyšetření. V případě potřeby budete muset navštívit nejen gynekologa, ale také terapeuta, endokrinologa a chirurga.

Pokud se po úplném vyšetření nic neodhalí, jedná se o porušení cyklu funkční povahy: lékař předepíše pilulky, které zastaví krvácení z pochvy.

Pokud jsou zjištěna ženská onemocnění, endokrinní patologie nebo onemocnění vnitřních orgánů, bude nutné použít léčbu předepsanou odborníkem: po odstranění problému se menstruace normalizuje.

Prodloužené řídké krvácení, které pokračuje i po včasné menstruaci, se týká krvácení během menstruace: je nutné zjistit příčinu a udělat vše pro to, aby se podobným problémům v budoucnu zabránilo. Zvláště musíte být pozorní k ženám starším 40 let s nepravidelnou menstruací..

Co dělat, pokud vám menstruace dlouho nekončí?

Doba menstruace je 2–8 dní. Toto období je možné prodloužit na 10 dní. K tomu dochází v dospívání, kdy ještě nebyl zaveden cyklus. První 2 roky menstruace se vyznačují nepravidelným výtokem a jejich různorodou povahou. Podobná situace nastává během menopauzy, kdy ženské reprodukční funkce ustupují..

Pokud se doba u ženy v plodném věku nezastaví, může to být narození dítěte nebo ukončení těhotenství. Po potratu, potratu a porodu dochází k prodlouženému krvácení. Nesouvisí s menstruací. Ale první skutečné přerušované krvácení se může také lišit od obvyklého. Dokud není tělo plně obnoveno, jsou možné měsíční období až 2 týdny. Po instalaci nitroděložního tělíska je zaznamenána prodloužená menstruace. I stres může prodloužit dobu vašeho měsíčního krvácení. Ale někdy jsou příčinou nebezpečnější podmínky..

Hormonální poruchy

Progesteron je zodpovědný za zastavení menstruace. Snižuje kontrakce dělohy a zastavuje rejekci endometria. S nedostatkem tohoto hormonu se období prodlužuje. Deficit musí být zaplněn, jinak budou problémy s koncepcí.

Porucha srážení krve

Vyskytuje se na pozadí onemocnění krve a cév nebo užívání určitých léků. Je charakterizována prodlouženou menstruací a prodlouženým krvácením z ran. Je důležité identifikovat základní patologii a vyléčit ji. Pokud se jedná o léčbu, měli byste se svým lékařem prodiskutovat otázku přerušení léčby nebo snížení její dávky. Pokud je ponechán bez dozoru, dojde k anémii z nedostatku železa..

Dysfunkce vaječníků

Pokud se vaše menstruace nezastaví, příčinou může být porucha funkce vaječníků. Vzniká hlavně kvůli hormonálním poruchám. Mezi hlavní příznaky patří menstruační nepravidelnosti, změny tělesné hmotnosti a zhoršená chuť k jídlu. Přebytek testosteronu vede k mužskému růstu vlasů (vnitřní strana stehen, hrudníku, dolní části zad, obličeje), mastné pokožce, hnisavým vyrážkám, neplodnosti. Pacienti dostávají hormonální substituční terapii. V některých případech je indikována operace.

Adnexitida

Zánět vejcovodů a vaječníků. Vyskytuje se v důsledku šíření infekce z jiných ložisek nebo během infekce během gynekologických operací a postupů. Patologie je charakterizována bolestí v dolní části břicha vpravo, vlevo nebo na obou stranách. Nepohodlí se šíří do zad a konečníku a obvykle se vyskytuje v polovině cyklu. Objeví se horečka a zimnice. Dochází ke zvýšené produkci plynu a zhoršené defekaci. Z pohlavních orgánů je neobvyklý výtok. Obtížné močení. K léčbě se používají antibakteriální, analgetické protizánětlivé léky, fyzioterapie. Někdy je hromadění hnisu chirurgicky odstraněno.

Endometrióza

Patologická proliferace endometriální tkáně mimo dělohu. Nejčastěji jsou postiženy vaječníky. Předpokládá se, že se jedná o genetické onemocnění, které může být vyvoláno hormonálními poruchami nebo oslabením imunitního systému. Přesné důvody však stále nejsou známy. S touto patologií menstruace nekončí a bolí dolní část břicha. Nepříjemné pocity jsou dány dolní části zad. Dochází k narušení cyklu a silnému krvácení. Funkce střev jsou také narušeny. Hormonální léky pomáhají vyrovnat se s onemocněním. Symptomatická léčba spočívá v užívání léků proti bolesti. Pokud konzervativní léčba nefunguje, provede se operace k odstranění výrůstků. V obtížných případech je nutná resekce vaječníků a dělohy.

Myom dělohy

Benigní novotvar ve svalové vrstvě dělohy. Pravděpodobně příčinou jeho výskytu jsou hormonální poruchy. Myom je chaotické prokládání svalových vláken. Nádor vyvolává hojné a bolestivé periodické krvácení. Bolest je křečová, může se objevit při záchvatech nebo být přítomna po celou dobu. V dolní části břicha je těžkost. Podle výsledků ultrazvukového vyšetření je určena lékařská taktika. Pokud je místo malé a nezpůsobuje vážné nepohodlí, postačuje neustálé sledování. Jinak je nutná hormonální terapie a příjem hemostatických léků. V závažných případech se provádí chirurgický zákrok.

Ovariální cysta

Pokud období nekončí a hrudník bolí, existuje podezření na ovariální cystu. Je to kapsle naplněná kapalinou. Objevuje se kvůli hormonální nerovnováze. Může být komplikací zánětlivých procesů v okolních tkáních. Často bez příznaků a zmizí bez léčby. Pokud však tobolka dosáhne velké velikosti, způsobuje bolest v dolní části břicha vyzařující k noze. Nastává dlouhé a silné menstruační a intermenstruační krvácení. Zaznamenávají se potíže s močením. Konzervativní léčba spočívá v užívání hormonálních léků a léků proti bolesti. Fyzioterapeutické postupy jsou také předváděny pacientům. V obtížných případech je nutný chirurgický zákrok.

Prodloužená období mohou být známkou přirozených a patologických procesů v těle. Chcete-li určit přesnou příčinu, musíte navštívit gynekologa. Bez včasné diagnostiky a léčby jsou možné nebezpečné komplikace.