Dívka má své období - jak s ní komunikovat?

Kvůli hormonálním změnám během cyklu, před nástupem kritických dnů (a během nich), může být dívka velmi nervózní a náladová. Zde je několik způsobů, jak vám lépe porozumět a podpořit vaši přítelkyni, když prožívá PMS..

 • 1 1. Během tohoto období nikdy otevřeně nedeklarujte její nerovnováhu
 • 2 2. Buďte trpěliví
 • 3 3. Poslouchejte ji, i když mluví nesmysly
 • 4 4. Neber to osobně
 • 5 5. Projevte soucit
 • 6 6. Buďte velkorysí a klidní
 • 7 tipů

1. Nikdy během tohoto období otevřeně nedeklarujte její nerovnováhu.

I když jste se již naučili nazpaměť, jak se začíná chovat, pokud každý měsíc uvidíte to samé, buďte tak laskaví, své pozorování si nechte pro sebe. Mnoho žen, zvláště když mají špatnou náladu, bude uraženo myšlenkou, že důvodem, proč je rozrušená, jsou pouze nadcházející kritické dny. Dívky jsou citlivé, a proto se může cítit utlačovaná a rozčilená. Můžete říci, že jakékoli fyzické příznaky (bolest hlavy, křeče atd.) Během tohoto období jsou normální, ale neodvažujte se to v souvislosti s duševními příznaky.

2. Buďte trpěliví

Může vybuchnout z jakékoli maličkosti. Pokud vás dívka přichytí nebo vyvede z rovnováhy, neztrácejte trpělivost a důstojně ustupte. Pokud se pokusíte argumentovat, bude to k ničemu. Naopak se může vyvinout ve vážnou hádku, která ve skutečnosti nestojí za nic. Jen zhluboka dýchejte a ignorujte jakékoli pokusy ublížit vám. Pamatujte, že se jedná o dočasný jev, pouze PMS, nikoli o trvalý stav, který brzy pomine..

3. Poslouchejte ji, i když mluví nesmysly

Pokuste se pochopit, co vám ve skutečnosti chce říci celým tímto tokem slov. Pokud si stěžuje na něco, co jí předtím nevadilo, pak ve skutečnosti chce dívka říct: „Cítím se jako hovno a s tím nemůžu nic dělat, naštve mě to a snažím se udělat alespoň něco pro Cítím se líp".

4. Neber to osobně.

Během jejího období její emoce rozhodují o dívce o všem, může dokonce zpochybnit váš vztah. Může vás urazit, poškodit vaši důstojnost. Nechte tyto útoky na hluché uši, i když jindy by byly velmi urážlivé a osobní.

Již jsme řekli, že se během PMS cítí bezmocná a snaží se najít alespoň některé věci, které může ovládat, aby mohla nechtěně ublížit těm pocitům, které ve vás způsobí negativitu. Nejlepší v tomto případě je udržet rovnováhu a říct: „Dobře, rozumím ti.“ Chápete, že se jedná o dočasné hormonální šílenství a že se vše vrátí do normálu. Zároveň však žádná doba neospravedlňuje verbální a fyzické pokusy o zneužití. Sdělte jí, jestli zachází příliš daleko. V tomto případě by dívka měla vědět, že jedná nepřijatelně..

5. Projevte soucit

Pomysli na chvíle, kdy tě tvůj fyzický stav znepříjemnil. Byly nějaké případy, kdy jste kvůli silnému nedostatku spánku agresivní a nedostateční? Nebo jste možná byli v nemocnici a chronická bolest vám způsobovala dost podráždění. Postavte se na její místo. Je úzkostlivá, protože její hormony zběsily a ztěžovaly jí pochopení toho, co opravdu chce. Přemýšlejte o účinku testosteronu během sexuálního vzrušení nebo když jste zažili vztek a agresi (zejména jako teenager během boje). Skoro jste ztratili kontrolu, bylo to, jako by vás zakrývala vlna, že? Tak se cítí.

6. Buďte velkorysí a klidní

Nejistota dívky během PMS má také nevýhodu: necítí se příliš dobře, protože se bojí být podrážděná, bojí se, že vám ublíží, nechce se s ní „nosit“ kvůli jejímu stavu. Vaše přítelkyně bude velmi ráda, když uslyší komplimenty, potvrzení vašich pocitů k ní. Buďte laskaví než obvykle, i když je vaše přítelkyně nyní posedlá démonem, který vám chce vyhodit do povětří mozek.

Rady

Připravte se na extrémy, oběma způsoby. Pokud k ní budete pozorní, může buď zpochybnit vaše dobré úmysly, nebo naopak plakat radostí.

Některé dívky během tohoto období nepřijímají sex. A někteří lidé chtějí intimitu, protože se díky nim budou cítit lépe jak emocionálně, tak fyzicky. Přečtěte si také o sexu během menstruace. Můžete jí také jen masírovat záda nebo chodidla..

Pokud je vaše přítelkyně velmi citlivá na PMS, měli byste toto období sledovat a vědět, kdy očekávat potíže..

Předpokládejme, že už víš, kdy by „ty“ dny měly přijít, ale dívka začne být emotivní a bliká jako střelný prach nad maličkostmi v jiné dny v měsíci? Pochopte, že mohou existovat i jiné důvody. V některých případech může dívka během ovulace pociťovat nepohodlí, pokud otěhotní, mohou to být další důvody duševní povahy..

Nepokoušejte se obviňovat všechny problémy ve vztahu „v těchto dnech“ s dívkou. To je směšné. Pokud trpí příznaky PMS, trvá to jen několik dní v měsíci. Kopat hlouběji a najít skutečnou příčinu vztahových problémů.

12 způsobů, jak si ulehčit „kritické dny“

Tyto životní hacky pomohou učinit nepříjemné období docela snesitelným. Která jídla vám dodají sílu a zmírní křeče a kterým se nejlépe vyhnout? Jak vyrobit nejúčinnější těsnění ze šrotu, pokud jste s sebou neměli zakoupené? Jak odstranit krevní skvrny z oblečení a ložního prádla (zní to jako detektivní příběh, ale ne tak zřídka se s tím musíme vypořádat). a ještě jedna věc.
Přečtěte si to sami - předáno příteli!

1. SOS podložka nebo první pomoc při úniku

Tito malí darebáci - kritické dny - vás mohou překvapit. Pokud se stane, že již začaly, a nemáte s sebou hygienické prostředky, je nejúčinnější vyrobit si obvaz a toaletní papír. Obvaz by měl být v každé autolekárničce i v každé lékárničce, která musí být v kancelářích, kavárnách a restauracích.

Přehněte obvaz do několika vrstev a omotejte jej toaletním papírem a pak ke středu kalhotek připevněte další proužek papíru, aby improvizovaná podložka neklouzala.


2. Snižte příjem kávy, soli a sladkostí

Jak jsme již dříve diskutovali, tyto potraviny zadržují vodu a vaše tělo je k ní již náchylné během PMS a menstruace. Zadržování vody způsobuje, že se celé tělo cítí oteklé a oteklé a zhoršuje křeče.


3. Rozmaznávejte se kompetentně

Protože stále chcete lahodné občerstvení, místo chipsů a koláčů používejte zdravé, povznášející a přírodní dobroty: ořechy (například mandle), pomeranče, banány.


4. Zvyšte hladinu železa, které během menstruace ztratíte

Zde jsou některá chutná a zdravá jídla, která ho obsahují: játra, sušené hříbky, mořské řasy, květák, dýňová semínka, kakao, rozinky a jiné sušené ovoce, černý rybíz, čočka, brambory, mrkev a červená řepa, jablka, broskve a meruňky.

Vinaigrette, dušené maso Stroganoff nebo játra s bramborami a zeleninou, houbová polévka, ovocný salát jsou pro toto období dobrou volbou.


5. Znečištěné oblečení lze snadno zachránit neobvyklým způsobem

Zajímavý fakt: americké ženy místo drahých speciálních prostředků na odstraňování skvrn z oděvů s pomocí pomáhají ukládat oblečení poškozené během menstruace. aviváž na maso. To samozřejmě neznamená automatizační stroj, který uvolňuje maso mechanicky, ale speciální prášek obsahující extrakt z papáji. Toto ovoce obsahuje enzymy, které štěpí bílkoviny, a tuto vlastnost lze stejně použít při vaření i při mytí krve.

Vše o vašich obdobích: 25 odpovědí na hloupé a trapné otázky

Určitě jste o tom přemýšleli, ale váhali jste se zeptat.

1. Je možné otěhotnět během menstruace?

Ano. Okno plodnosti (tzv. Období, kdy je nejpravděpodobnější početí) nejčastěji spadá na 10. – 14. Den cyklu. Ale někdy - i při pravidelném cyklu - se to může nepředvídatelně změnit. Načasování „plodného okna“ v menstruačním cyklu: denní specifické odhady z prospektivní studie. To znamená, že existuje riziko otěhotnění i během menstruace..

2. Pokud bolí žaludek - to je normální?

Ne. Menstruace může být nepříjemná, ale většinou nepohodlí nemá vliv na kvalitu vašeho života. Kromě toho lze snížit bolest.

Pokud se ale křeče a silné krvácení opravdu vyčerpají, je to alarmující signál. Může to být kvůli menoragii, proč je moje menstruace tak těžká? - tzv. menstruační nepravidelnosti, které jsou doprovázeny nadměrným výtokem.

Pokud zjistíte, že je více krve než obvykle, a křeče se staly bolestivějšími, poraďte se se svým gynekologem, abyste vyloučili hormonální nerovnováhu, děložní myomy, poruchy oběhu a další možná onemocnění.

3. Je možné sportovat během menstruace?

Je to možné a dokonce nutné. Role cvičení při léčbě menstruačních poruch: důkazy naznačují, že cvičení - zejména aerobní cvičení (chůze, běh, plavání, zumba, pilates, jóga) a strečink - může snížit bolest způsobenou děložními křečemi.

Upozorňujeme však, že je důležité naslouchat potřebám těla. Pokud pocítíte slabost a bolest, které odrazují od jakékoli snahy tvrdě pracovat, je lepší trénink odmítnout, přeplánovat tvrdou práci a místo toho jít na konzultaci s gynekologem.

4. Je možné plavat během menstruace v otevřených nádržích a bazénech? Co když se „tam“ něco dostane?

Pokud používáte tampony, rizika jsou minimální. Zaplavte si zdraví.

Toto doporučení platí i pro případy, kdy se ve vodě podle vašeho výběru vyskytují žraloci. Life hacker již napsal: neexistuje jediný potvrzený případ, kdy by dravec během jejího období zaútočil na plavce.

Obecně platí, že žraloci z nějakého důvodu dávají přednost lovu mužů.

5. Je pravda, že se menstruace zastaví ve vodě??

Ne. A když plavete a relaxujete ve vaně, děloha se nadále stahuje a menstruace pokračuje..

Jedinou nuancí je, že voda blokuje odtok krve. Z tohoto důvodu se zdá, jako by se během vodních procedur vylučovalo méně krve. Ale jakmile půjdete na (podmíněně) břeh, veškerá krev nahromaděná během plavby se vrhne k východu a menstruace bude pokračovat jako obvykle.

6. Jak dlouho lze nosit jeden tampon?

Lékaři doporučují syndrom toxického šoku ke změně tamponu každých 4 až 8 hodin.

Existuje však extrémně vzácná, ale velmi nebezpečná komplikace spojená s dlouhodobým používáním hygienických výrobků. To je toxický šok. Je to způsobeno bakteriemi, které normálně žijí na pokožce. Někdy pronikají vlákny tamponu a začínají se tam rychle množit a současně uvolňují obrovské množství toxinů. Důsledkem toho je těžká intoxikace, někdy dokonce smrtelná.

Pokud si nepamatujete přesně, kdy jste si vyměnili tampon, ale začnete se cítit jako v prvních dnech chřipky (horečka, zimnice, slabost, bolest hlavy, nevolnost), okamžitě zavolejte sanitku.

7. Může se tampon ztratit uvnitř? Například spadnout do lůna?

Vyloučeno Vagina není tak hluboká, jak by se mohlo zdát: její délka, dokonce ani ve vzrušeném stavu, nepřesahuje 17-18 cm. Když se do ní něco dostane, nějak se opírá o extrémně úzkou oblast - děložní čípek.

Cervix je ochranná bariéra, která nepropouští nic zbytečného: ani cizí bakterie, ani mechanické částice. Včetně samozřejmě tamponu. Prostě nemá kam propadnout.

8. Kolik krve by se mělo uvolnit během menstruace?

V průměru je období 30–70 ml (2–5 lžící) po celou dobu menstruace - nezáleží na tom, zda trvá tři dny nebo týden.

9. Ztrácím více krve! Je to velmi nebezpečné?

Záleží na tom, co znamená „více“. Pokud toto slovo znamená objem něco málo přes 4 polévkové lžíce, pak je to obecně normální. Jde o to, že menstruační tekutina není jen krev. Zahrnuje to, kolik krve ztratíte během menstruace? do sebe také částice sliznice dělohy.

Koncept „normálního objemu menstruační tekutiny“ se velmi liší. Každá menstruace je navíc odlišná: někdy je méně výtoku, někdy více. Pokud tedy nepociťujete bolestivé křeče, nevolnost, silnou slabost nebo jiné neobvyklé příznaky, jste pravděpodobně v pořádku..

Skutečně nebezpečná ztráta krve je vzácná. Buďte ale připraveni co nejdříve se poradit s gynekologem, pokud:

 • Krev několik hodin nasákne jednu nebo více vložek (tamponů) za hodinu.
 • Abyste zabránili únikům, musíte použít dvojitou ochranu: tampon i vložku současně.
 • Krvácení trvá déle než 7 dní.
 • Vaše období jsou tak bolestivá, že kvůli nim musíte změnit plány..
 • Menstruaci doprovází silná slabost, únava, závratě a další známky ztráty krve.

10. Je normální, že se sraženiny uvolňují?

Ano. Sraženiny jsou částice výstelky dělohy odmítnuté během menstruace. Pokud jejich průměr není větší než 2-2,5 cm, nemusíte se bát.

Pokud je sraženin více, nezapomeňte kontaktovat svého gynekologa. Takový výtok se často vyskytuje u cyst, polypů, děložního myomu. Na základě výsledků je nutné stanovit jejich příčinu a podstoupit léčbu.

11. Pokud test ukázal těhotenství a poté začala téct krev - jedná se o potrat?

 • Dva pruhy byly chybou. K tomu dochází, pokud jste například porušili pokyny a nechali test zůstat v moči déle, než je doporučeno. Nebo test vypršel.
 • Máte zvýšenou hladinu lidského choriového gonadotropinu (označovaného jako hCG nebo hCG). Hladina tohoto hormonu se zpravidla zvyšuje během těhotenství a je to tento hormon, který je fixován standardními testy zobrazujícími druhý proužek. V některých případech však může hCG stoupat z jiných důvodů než je těhotenství. Například kvůli užívání léků na plodnost. Nebo kvůli zdravotním problémům: hCG často roste s cystami a nádory vaječníků, některými chorobami ledvin, infekcemi močových cest atd..
 • Skutečně jste potratili. Nejčastěji se to stane, když se v oplodněném vajíčku vyskytnou chromozomální abnormality a děloha oplodněné vajíčko krátce po implantaci odmítne. Podle statistik potratů Americké asociace těhotných žen je 50-75% všech potratů přičítáno tomuto časnému druhu.

Ať už je to jakkoli, pokud test ukázal dva proužky a brzy začala menstruace, musíte navštívit gynekologa. Pouze lékař může zjistit, proč k tomu došlo, a vyloučit možná nebezpečná porušení.

12. Pokud menstruace nenastala, je to těhotenství?

Ve většině případů, pokud jste zdraví a sexuálně aktivní, ano. Menstruace, která nepřišla včas, je jednoznačným důvodem k nákupu testu a kontaktování gynekologa.

Někdy však vynechání menstruace nemá nic společného s těhotenstvím. Důvody pro zpoždění mohou být různé faktory, od hormonálních narušení až po jet lag, nutriční nedostatky nebo stres. A přesto stojí za to konzultovat s gynekologem.

13. A pokud vaše menstruace přišla, rozhodně to není těhotenství?

Téměř jistě. Pokud začnete vypouštět obvyklý objem, nejste těhotná Jsem těhotná? Časté dotazy týkající se raného těhotenství.

Je důležité si uvědomit, že přibližně 25-30% žen v časném těhotenství má špinění. Jejich důvody mohou být velmi odlišné: od zcela normálního krvácení z implantace po vyvíjející se infekci..

Je však téměř nemožné zaměnit je za skutečnou menstruaci: jsou příliš vzácné a krátkodobé..

14. Jak by měla menstruace vonět?

Normálně nic. Přesněji řečeno, neměli byste cítit žádnou zvláštní vůni, dokud ji záměrně nezachytíte. A když začnete, pocítíte jen kovový pach krve s sebemenší příměsí vaginálního jantaru.

Silný, štiplavý, hmatatelný zápach Proč páchne menstruace? často mluví o infekci. Nepokoušejte se to tedy jen maskovat - poraďte se se svým gynekologem!

A určitě musíte jít k lékaři, pokud si kromě neobvykle silného zápachu všimnete:

 • Zvýrazní žlutě nebo zeleně.
 • Menstruace bolestivější než obvykle.
 • Bolest a nepohodlí v žaludku a / nebo pánvi.
 • Zvýšení teploty.

Tyto příznaky jasně naznačují, že se zánět vyvíjí někde uvnitř..

15. U menstruace je normální kašel a dušnost.?

Je to spíše jedna z variant normy. Menstruace je doprovázena snížením hladiny ženského hormonu estrogenu a nedostatek ovlivňuje změny funkce plic ve vztahu k menstruačnímu cyklu u žen s cystickou fibrózou na plicích. V důsledku toho se může objevit kašel a mírná dušnost, které mizí spolu s menstruací..

16. Nástup menstruace lze určit hlasem?

Studie z roku 2011 zjistila, že hlasy žen poskytují podněty pro pravděpodobnost ovulace? Důležitost režimu vzorkování, že u žen během menstruace jsou pozorovány významné změny charakteristik hlasu. Obecně řečeno: před ovulací je ženský „hlas“ vyšší a melodičtější, rychlost řeči se zvyšuje a v době menstruace klesá zabarvení a tempo. Některé mladé dámy toho mají tolik, že je to zjevné i pro nezasvěcené uši..

17. Je pravda, že ženy s PMS jsou nervózní a nepředvídatelné??

Spíše impulzivnější. Například bylo stanoveno, že chování žen při utrácení je citlivé na menstruační cyklus, že těsně před menstruací utrácejí ženy více peněz a nakupují ukvapeně. Důvodem je skutečnost, že mladé dámy pociťují fyzické nepohodlí a hledají způsoby, jak se cítit lépe. Jedním z nich je i nepotlačitelné impulzivní nakupování.

18. Během svého období buďte hloupí?

Hormonální fluktuace mohou skutečně narušit paměť a koncentraci alespoň u některých žen Ne, období mozku ve skutečnosti není věc. Svou roli hraje také fyzické nepohodlí: zažívání nepříjemných pocitů v děloze, ženy jsou rozptýleny, rychleji se unavují a jsou méně soustředěné. Mluvit o poklesu mentálních schopností je v tomto případě stejné jako za předpokladu, že lidé během nachlazení zhloupnou..

19. Je možné barvit vlasy během menstruace?

Existuje představa, že hormonální výkyvy během menstruace nějak mění vlastnosti vlasů, kvůli nimž se barva špatně pokládá. Profesionální kadeřníci to však nepotvrzují Pravda o 6 mýtech o barvách vlasů. Výsledek barvení nezávisí na dni cyklu, takže přineste krásu, kdykoli chcete.

20. A rozšířit řasy?

Umět. Menstruace nemění vlastnosti vlasů, takže postup lepení „prodlužovačů“ řas bude přesně stejný jako v kterýkoli jiný den cyklu.

21. Říká se, že během menstruace nemusíte chodit k zubaři nebo se nechat depilovat, protože to bude bolet víc. To je pravda?

Ano, ale jen částečně. Prah bolesti skutečně mění vnímání bolesti napříč fázemi menstruačního cyklu u žen s chronickou bolestí. v závislosti na fázi cyklu. Snižuje se týden před menstruací. To znamená, že zubní ošetření nebo řekněme shugaring se vám bude zdát nepříjemnější než obvykle..

Ale po skončení menstruace a až do ovulace práh bolesti naopak roste. Stojí za to předepsat bolestivé postupy pro tato období..

22. Je možné podstoupit testy během menstruace?

Hodně záleží na tom, o jaké analýze mluvíme..

Například hladiny hemoglobinu se přirozeně snižují během ztráty krve, takže by bylo chybou měřit to během menstruace. Naproti tomu jsou hladiny cholesterolu vyšší v menstruačním cyklu, který ovlivňuje hladinu cholesterolu během období než dříve a po něm. Pokud užíváte léky proti bolesti, mohou také ovlivnit výsledky vašich testů..

Proto pokud je to možné, odložte testy krve a moči, dokud vaše menstruace neskončí. Pokud je analýza naléhavá, nezapomeňte se poradit se svým lékařem, aby dešifroval výsledky a upravil fázi vašeho cyklu..

23. Je možné si během menstruace podat vaginální čípky?

Můžete vsadit. Je však třeba mít na paměti, že krvácení může drogu smýt ještě předtím, než začne účinkovat. To znamená, že se také sníží účinnost léčby. Tato situace je zpravidla uvedena v pokynech pro konkrétní čípky..

Ve většině případů jsou svíčky předepisovány v kurzu, který by neměl být přerušován. Proto existují dvě možnosti řešení problému:

 • Začněte kurz tak, aby byl dokončen před nástupem menstruace. Pokud jsou například vaše svíčky navrženy na 10 dní používání, musíte kurz zahájit nejpozději 11–13 dní před plánovaným začátkem menstruace.
 • Používejte svíčky odolné vůči praní. Takové čípky jsou poměrně vzácné a stojí více než jejich protějšky. Zeptejte se svého gynekologa, kterému dávat přednost..

24. Je možné způsobit menstruaci do požadovaného data?

Obecně ano. Nejúčinnějším způsobem je začít užívat antikoncepční pilulky v cyklu před požadovaným datem. V tomto případě začne menstruace den nebo dva poté, co přestanete užívat pilulky..

Mezi další způsoby, jak vyvolat menstruaci, patří celá řada fyzikálních metod. Můžete si například dát horkou koupel nebo mít sex. Účinnost těchto metod je však mnohem nižší. A v každém případě je nelze kategoricky použít, pokud máte podezření, že jste těhotná..

25. Co pít nebo jíst, abyste oddálili menstruaci?

Jídlo ani pití neovlivňují nástup menstruace. Pokud chcete odložit menstruaci, pomohou vám pouze hormony, zejména antikoncepční pilulky. Menstruace nenastane, dokud nepřestanete užívat.

Jak pomoci dívce projít „těmito“ dny

Náš zkušený tým editorů a výzkumníků přispěl k tomuto článku a zkontroloval jeho přesnost a úplnost..

Tým správy obsahu wikiHow pečlivě sleduje práci editorů, aby zajistil, že každý článek splňuje naše vysoké standardy kvality.

Během menstruace ženy pociťují mnoho nepříjemných pocitů: křeče, nadýmání, zácpu, bolesti hlavy a samozřejmě změny nálady. Pozorováním milovaného člověka, který má menstruaci, se můžete rozhodnout, že nemůžete nic dělat. Ve skutečnosti však můžete udělat několik věcí, abyste ženě pomohli cítit se lépe. Pro začátečníky pomozte zmírnit fyzické příznaky zakoupením léků proti bolesti a potravin bohatých na vlákninu z lékárny. Poté ženu emocionálně podpořte a pomozte jí po domě..

Jak se vyrovnat s spánkem během menstruace

Takže ještě nejste zvyklí na své období, a když jste to měli naposledy, cítili jste se nešťastní a neupravení. Vaši přátelé dnes večer pořádají večírek a vy jej nechcete nechat ujít, ale trochu se bojíte jít. Je to přirozené, ale nemáte důvod si nechat ujít zábavu.!

Když vyměníte tampon nebo podložku a vaši přátelé jsou poblíž, postupujte podle těchto tipů, aby byla situace méně nepříjemná:

 • Pomocí nůžek otevřete obal a vyhněte se podivnému trhacímu zvuku, když jej otevřete normálně.
 • Pokud používáte kalhotkové vložky, může při sundávání spodků vydávat hlasitý zvuk. Zkuste to proto dělat na toaletě současně s splachováním toalety. To funguje dobře, pokud váš výtok není tak hojný, že při opláchnutí budete krvácet..

Neoplachujte tampony a vložky do záchodu! Mohou ucpat kanály, což není zábavné.

Chcete-li tampon nebo podložku zlikvidovat, zabalte jej do nového obalu a vložte jej do obalu. Můžete jej zabalit do toaletního papíru a hodit do koše. Pokud se obáváte, že je hodíte do kbelíku někoho jiného, ​​můžete si s sebou vzít igelitovou tašku a vložit do ní použitý produkt. Schovejte to do svých věcí a po návratu domů ho zahoďte.

Myjte si ruce. Jsou tam bakterie, takže se ujistěte, že žádná část vašeho těla nedostane infekci jen proto, že jste si neumyli ruce..

Při opouštění toalety se rozhlížejte po místnosti, abyste se ujistili, že nikde nejsou stopy krve (na podlaze, záchodové desce atd.).

Proč mají dívky, které úzce komunikují, menstruace současně?

Existuje taková poznámka, že pokud se přiblížíte dívkám, ať už jsou to kamarádky nebo jen kolegyně, pak se menstruační cyklus začne vzájemně sladit. Ty. období probíhají přibližně ve stejnou dobu. S čím to může být spojeno? Poznámka není jen moje!

Jedná se o psychologicko-fyziologický jev, ve kterém se přítelkyním, které neustále tráví čas společně, sdílejí menstruační cyklus, říká McClintockův zákon. Název zákona dala britská biologka Martha McClintocková, která na to poprvé od vědecké komunity upozornila. Žena zároveň pozorovala a studovala fungování zákona, nejprve na myších žijících v jedné obytné cele, poté na lidech. Závěr byl stejný: přítelkyně mají synchronizované menstruační cykly..

Vědci se domnívají, že jde o feromony, které přátelé zachytí ve vzduchu. A cykly se, jak říkají, přizpůsobují cyklu duše společnosti a vůdce skupiny, řekněme jí alfa žena.

Přítel má problémy jako žena

Komentáře uživatelů

ano, od krvácející eroze po hormonální narušení může být cokoli. Pro každého, dokonce i placený lékař, dokonce i bezplatný lékař, určí ultrazvuk. Lepší je jít na ně připravit. A bude klidnější čekat na příjem.

Může to být cysta nebo polyp

Doufám, že nic z toho... Zní to děsivě

Nechte to udělat ultrazvuk za poplatek, lze to provést okamžitě bez záznamu, ale způsobem „kdo dřív přijde, je dřív na řadě“

Chcete-li to udělat dobrým lékařem, potřebujete záznam. A jít bez záznamu je kočka v pytli. Navíc máme na prstech dobré uzisty

Sakra, znáš dobře rozkrok svého přítele, je to překvapivé. Proč jdeš do takových detailů. Může vám lhát, že tam nebyli žádní muži, ale ve skutečnosti jste nedrželi svíčku. Nechoďte do kalhotek jiných lidí, proboha

Nebyli jste na to dotázáni. Nemyslel jsem si, že přítelkyně mohou být jako sestry??

Je dospělou chklrvek a sama si poradí. To by bylo více na fórech k diskusi o vinařských chorobách přátel. Alespoň to není kulturní. Představte si, že bude diskutovat o vašich onemocněních s cizími lidmi

Ano, nechte to být. Navíc jsem ji požádal o svolení. Pane, proč s tebou vůbec mluvím. Projděte se a to je vše!

Ovulace krví, přečtěte si. Nejškodlivější možností je, že to je ono

Závěrem je, že folikul je velmi velký a praskne velmi „hlasitě“, dotýká se cév a pak tato krev cév vychází s mazlavostmi. Na tom není nic nebezpečného.

Už je pro ni pozdě. Pokud by tomu tak bylo, bylo by to na začátku měsíce, a ne po 7-10 dnech

Pozdní ovulace se nenazývá jen tak)))) sleduje váš přítel ovulaci?))

Pokud chápu, ví zhruba, kdy je s ní. Den 14-16 od začátku cyklu. Standardní datum. Jednou jsem byl vyšetřen a sledován u lékaře.

A existuje také dvojitá ovulace))) no, co to znamená? Ví) počítá to program v telefonu?))) Sleduje to? To znamená, že rozdíl je velký) skutečnost, že to bylo dlouho na vyšetření, neznamená, že ovulace bude taková celý život. A existují také cykly bez něj. Naše tělo se stále mění)

Prostě víte, kdy vám jde dobře. Nic se neděje. A tady je takové překvapení. Jen jí rozumím, jsme blízcí přátelé. Když našli kýlu, plakala jsem ve společnosti její, ne mého manžela. Nechci s ním vzdát. Muži to nemají rádi. Teď si také myslím, že půjdu k lékaři, zkontroluji svoji ženskou. Nebyl jsem od zimy.

Možná se ovulace projevila takto?
Obecně jsem ve skutečnosti měl tento měsíc stejný ***, půjdu v pondělí

Pozdě na ovulaci. Až do menstruace pro nápady 10-12 dní. Ale děsivé

První období: požádejte matku o vložky nebo si ji vezměte od svého psa?

Moje dcera začala menstruovat. Jak s ní diskutovat o „záležitostech žen“

Jack Parker, novinář, autor knihy a webových stránek o menstruaci

Myslíte si, že máte se svou dcerou dobrý vztah a řekne vám o tak důležité události, jako byla první menstruace? Není skutečnost. Proč se dívky stydí za menstruaci a často je skrývají i před matkou? Jakým obtížím čelí, když začínají menstruovat? Blogger Jack Parker analyzoval, co píšou o menstruaci, na fórech a sociálních sítích a byl zděšen.

Při studiu tématu postoje lidstva k problému menstruace jsem četl desítky článků a zjistil, co si o tom myslí ve starověku, ve středověku, v době našich babiček a našich matek. A také jsem na internetu našel spoustu fór, kde veřejnost sdílí myšlenky a klade otázky. Dívky píší o svém prvním období, ženy sdílejí zkušenosti atd. Tam na mě čekala překvapení! Předpokládal jsem, že mnohým z nás opravdu chybí přesné znalosti v této oblasti, ale - jaká naivita! - Neměl jsem tušení o míře nevědomosti, která převládá mezi mladou ženskou generací.

Řekne vám vaše dcera o své první menstruaci? Není skutečnost

Horší je, že mnozí z nich jsou v rozpacích, když řeknou své vlastní matce, že mají menstruaci. Abychom vám lépe porozuměli tomu, co se děje v myslích dospívajících dívek, zde je několik konkrétních příkladů, které jsem shromáždil z výše uvedených fór..

Myslíte si, že vás vaše dcera požádá, abyste jí koupili vložky, když začne svou první menstruaci? Nic takového. Raději by jim je ukradla. tvůj pes.

„Den po začátku menstruace jsem o tom řekl své kamarádce a ona mi dala pár vložek (den předtím jsem použil podložky pro psy, protože náš pes byl v horku)“.

Co dělat, když se vaše dcera bojí s vámi mluvit o jejím období?

„Čekal jsem sedm měsíců, než jsem své matce řekl, že mám menstruaci. Pak jsem našel skvělý způsob. Poslal jsem jí SMS a když jsem večer přišel domů, předstíral jsem, že se nic nestalo.“.

Máte dělohu. Porodila jsi dívku, která má také dělohu. Zdálo by se, že byste měli být připraveni na to, že jednoho dne začne její menstruace. Nejen to, pravděpodobně si myslíte, že je to stejně zřejmé pro vaši dceru. Otázkou je, za co se stydět? Naopak, měli byste být šťastní, protože právě tato skutečnost dokazuje, že mezi vámi a vaší dcerou existuje alespoň něco společného. Není to ono? Ne, ne takhle.

"Osobně se mi to stalo poprvé, když jsem byl na návštěvě u kamarádky. Styděl jsem se jí to říct. Bál jsem se sedět na židli, a tak jsem strávil celý večer na nohou, dokud mě moje matka nepřišla vyzvednout. Doma jsem spěchal do koupelny." První měsíce to byla nějaká hrůza. Neustále jsem si obarvoval oblečení a spodní prádlo: lejelo to ze mě jako kbelík a nevěděl jsem, jak najít ty správné vložky. Moje matka zjistila, že mám menstruaci, když našla moje špinavé kalhotky, které jsem špatně schovala. „Skoro jsem vyhořel hanbou!“

Učili nás, že první období je vždy noční můra a hrůza. Že by se měli stydět. Panikaříme, protože, nedej bože, pošpiníme naše oblečení a ostatní si toho všimnou. Ale to, co mě nejvíce udivuje, je něco jiného. Mnoho dospívajících dívek se stydí ani před spolužáky, ale před vlastní matkou.!

To je o to překvapivější, že pokud jsem pochopil z jejich přiznání, neměli žádné domácí konflikty. Naopak: když jim byla položena tato otázka, odpověděli, že udržují „normální“ vztahy se svou matkou (to znamená, že žijí pod jednou střechou, mluví a komunikují o různých tématech, s výjimkou tohoto). Některé dívky vysvětlovaly své chování tím, že byly proti zasahování matky do jejich osobního života. Podle jejich názoru je menstruace příliš intimní a choulostivá na to, aby se s ní diskutovalo se členy rodiny, dokonce is těmi blízkými matce..

Poznámka rodičů: I když jste přesvědčeni, že jste své děti vychovávali v atmosféře důvěry, nemyslete si, že vám o nich vaše dcera řekne sama. Při prvních známkách puberty je lepší zahájit s ní rozhovor na toto téma, čímž zabráníte tvorbě komplexů.

Jedna z nejpodivnějších menstruačních tradic, která ve Francii přežila, se týká. plácnutí do obličeje. Ve skutečnosti existuje víra, že dívce, která má první menstruaci, musí starší žena udeřit do obličeje..

Snažil jsem se zjistit, odkud tato hra pochází, a poslouchal jsem všechny. Někteří argumentovali, že je to způsob, jak se vyhnout zlému oku, odvrátit zlé duchy a označit dívčin vstup do kasty dospělých žen. Myslím, že nejracionálnějším vysvětlením je, že vyrůstají známky první menstruace. „Menstruační facka“ je poslední, kterou dívka ve svém životě dostane. Od toho dne s ní přestávají zacházet jako s nerozumným dítětem a vnímají ji jako dospělou ženu..

Logika je pochybná, zvláště když si uvědomíte, že v mnoha kulturách jsou tělesné tresty za určité trestné činy aplikovány i na dospělé ženy. Navíc nástup menstruace samozřejmě nedělá dospívající dívku dospělou. Ale osobně nevidím žádné další kořeny ve vzniku této tradice..

Druhým extrémem je dovolená o první menstruaci.

Stojí za to nějak označit začátek menstruace dívky? Ne, nestojí to za to. A pokud opravdu chcete? No, pokud velmi, velmi, pak prosím. Pouze podle mého názoru by řešení této otázky mělo být svěřeno samotné dívce.

Co budeš dělat? Koupit jí dárek? Mít párty? Povězte o této události celé rodině? Nejprve se zeptejte své dcery, co si o tom myslí. Pokud v reakci na vaši nabídku zamává rukama a odmítne to úplně, protože podle jejího názoru je to trapné, věřte mi, nepřesvědčíte ji.

Ale pokud dívka - může se stát cokoli! - najednou říká, že chce tuto událost oslavit s přáteli, nesnažte se ji odradit. Koneckonců, je to opravdu její vlastní věc. Poslední slovo by mělo patřit tomu, koho se tato situace přímo dotýká - v tomto případě samotné dívce, i když je v rozpacích s diskusí o této citlivé otázce..

Obecně neexistuje žádné zlaté pravidlo, které by platilo pro každého. Na jedné straně jsou ti, kteří nepovažují za nutné zaměřit se na podrobnosti svého života, na straně druhé ti, kteří trvají na pozitivních změnách, které v něm probíhají. Každý člověk vyžaduje zvláštní přístup k sobě samému. Pokud pro nás tato nebo ta technika fungovala, neznamená to, že bychom ji měli vnutit budoucí generaci..

Některé dívky přiznaly, že se krčily předem, jakmile si představily, že jejich matka zvolala: „No, teď jsi se stala ženou!“ - a dokonce is dalšími členy rodiny. Tento pompézní pátos je odvrátil od duše a je těžké s nimi nesouhlasit.

Hlavním motivem jejich zdrženlivosti však zůstala hanba. Bylo pro ně nesnesitelné si myslet, že otec (a s ním jeho bratr, dědeček a další příbuzní mužů) se na ně nyní budou dívat úplně jinými očima, že začnou mluvit o fyzických změnách těla, pohlaví, budoucích dětech, odpovědnosti „dospělých“, antikoncepce a tak dále.

Většina moderních dívek začíná menstruovat ve věku 11–13 let - to znamená ve věku, kdy už má teenager dost problémů: roste tak rychle, že se někdy v zrcadle nepozná; jeho nálady se mění stokrát denně; vůbec nerozumí tomu, co se s ním děje. A pokud na tomto pozadí začnou na něj (nebo spíše na ni) nakládat nejrůznější povznášející konverzace, je z čeho zoufat.

Takže jsem žena nebo ještě ne žena?

Zarazilo mě však, kolik mladých dívek ráda mluví o souvislosti mezi menstruací a ženskostí. V reakci na otázky dospívajících dívek o jejich první menstruaci spěchali zkušenější účastníci fóra, aby jim poblahopřáli ke vstupu do „úžasného ženského světa“. „Teď jsi žena!“ Vykřikli.

Ještě překvapivější byla odhalení samotných dospívajících dívek, které začaly stížnostmi na nepříjemnosti a bolestivé období, ale nadšeně ukončily svůj projev: „No, přinejmenším teď jsem žena!“.

Mně osobně se toto tvrzení zdá velmi kontroverzní. Mluvíme o dívkách, které sotva skončily základní školu. Je rozumné vštípit desetileté dívce, v podstatě dítěti, že od nynějška je to žena, jen proto, že jednoho rána našla na kalhotkách krvavou skvrnu?

Na druhou stranu mě velmi potěšila skutečnost, že mnoho dívek od poměrně mladého věku začíná uvažovat o povaze ženskosti. Co to znamená být ženou, ptají se. Kdy se stanete ženou? Ale odpovědi na tyto otázky mě někdy rozesmály (někdy, dodám, hořce).

Někteří účastníci fóra uvedli: „Z dívky se stane žena, jakmile začne mít sexuální život.“ Podle mého názoru to není skutečnost. Někteří teenageři začínají mít sex velmi brzy, téměř jako děti. Nemluvím o dívkách, které byly sexuálně zneužívány v raném věku. Zdá se mi, že souvislost mezi sexuální aktivitou a přechodem na ženský stav není zdaleka tak zřejmá..

Ostatní účastníci fóra prokázali vyváženější přístup. „Stanete se ženou, až vyroste. Dodal bych dokonce, že se nemůžeš považovat za dospělou ženu, dokud nedosáhneš nezávislosti.“ Ale zde opět vyvstávají otázky. Jaký věk je považován za dospělého? Věk 18 let? Co ale s dospívajícími, kteří kvůli obtížné situaci v rodině musí převzít vážnou odpovědnost mnohem dříve? A naopak: je možné za dospělého označit osobu, která ve věku 25 let stále žije se svými rodiči, ačkoli dosáhl plnoletosti už dávno a vede aktivní sexuální život?

Co tedy nakonec dělá ženu ženou? Souvisí to s menstruací nebo sakra nesouvisí?

Zde je další názor: "Moje menstruace začala ve třinácti a půl letech. Zdá se mi, že v tuto chvíli se z tebe fyzicky stane žena, ale jen fyzicky a nic jiného." Možná je to nejchytřejší rčení, jaké jsem kdy četl. Nástup menstruace sice značí skutečné změny v těle, ale tyto změny se týkají pouze naší biologie a v žádném případě intelektuální, morální nebo sociální zralosti..

Ano, tělo prochází zásadními změnami; ano, získává nové funkce (jako byste v počítačové hře přecházeli na novou, dosud nepřístupnou úroveň); ano, dává vám nové příležitosti a s nimi i nové povinnosti. Ale vyvolat v tom rozruch, tvrdit, že se váš život od nynějška změní k nepoznání, vzít si od vás své oblíbené panenky (nebo to, co tam hrajete), požadovat, abyste se chovali jako dospělí, je příliš. Žádná fyzická transformace by nám neměla vnutit tak drastickou změnu životního stylu..

Informace na webu slouží pouze pro informaci a nejsou doporučením pro vlastní diagnostiku a léčbu. V případě lékařských dotazů se poraďte s lékařem.

Kluci Tipy: Šest odvážných způsobů, jak podpořit dívku, když má „tyto dny“

Žena v červené kalhotky. Obrázek je ilustrativní.

Pokud si myslíte, že se vás období vašeho partnera netýká, pak jste na omylu, píše Lifter..

Neignorujte tuto část vztahu. Pokud si chcete s partnerkou vybudovat hluboký a blízký vztah, můžete ji v kritických dnech podpořit následujícím způsobem..

První pravidlo je základní: zdržte se hrubých vtipů, když má dívka menstruaci. Některé ženy pravidelně snášejí šikanu ohledně „kritických dnů“ a PMS.

Nedělej to. To vašemu partnerovi nepomůže a v budoucnu to rozhodně ovlivní váš vztah..

2. Nebojte se klást otázky.

Pokud něco nevíte, zeptejte se dívky. Musíte také pochopit, co se s ní děje. Nechovejte se, jako by vaše období nebylo vaší záležitostí..

Čím lépe dívce rozumíte, tím lépe se cítí. Zapojte se.

3. Neutíkejte před jejími emocemi.

Pokoušíte se utéct pokaždé, když váš partner dává průchod emocím? Pokud ano, přestaň. Jednou a navždy.

Nejhorší, co můžete jako partner udělat, je zavřít svou přítelkyni, když nejvíce potřebuje podporu. U většiny žen způsobuje PMS výkyvy nálady. Menstruace je spojena s hormonálními změnami, takže nával emocí je přirozený..

Představte si, že krvácíte z pochvy každý měsíc po dobu 40 let v řadě. V průměru má žena za celý život 450 období. Přemýšlejte o tom, pokud je pro vás těžké být s ní..

4. Buďte vnímaví.

Nic komplikovaného. Stačí reagovat na její potřeby..

Pokud potřebuje více prostoru, dejte jí prostor. Pokud chce, abys jí dala bolestivou vyhřívací podložku, dej jí vyhřívací podložku. Kupte si dort, promněte záda, proveďte relaxační masáž nohou nebo ji rozveselte.

Vytvářením pohodlí posilujete a prohlubujete svůj vztah. A dívka je vždy potěšena, když její partner ví o svém měsíčním cyklu..

5. Zásobte se vším, co potřebujete.

Ujistěte se, že máte doma vše, co potřebujete, od tamponů nebo vložek až po uklidňující dárky. Většina žen má chuť na čokoládu s PMS nebo bolestivou menstruací. Tak se připravte!

Pokud máte na skladě vše, co potřebujete, můžete dívku vždy utěšit a podpořit čokoládou - a svou přítomností.

6. Nenechte se šokovat, když něco uvidíte..

Někteří muži jsou zmatení nebo zastrašeni pohledem na krev.

To není „ošklivé“. To není „hrůza“. Pokud je to součást života vašeho partnera, pak je to součástí vašeho života..

Pamatujte: během menstruace potřebuje žena péči a náklonnost. Proto je hlavní věcí být vždy tam.!

Jak se zbavit menstruace a začít žít

Kdokoli z nás to potvrdí: jakmile žena přijde k lékaři, ať už s bolestí hlavy nebo se zlomeným prstem, lékařova první otázka bude: „Kdy jste měli naposledy menstruaci?“ Pokud upřímně odpovím: „V květnu 2012,“ bude lékař docela překvapen. Proto nejprve vysvětlím, že mám v sobě nitroděložní tělísko Mirena, které chrání před otěhotněním a také u některých žen zkracuje dobu menstruace a u jiných je úplně zastaví..

Patřím do druhé kategorie. Většina lékařů je s mým vysvětlením spokojená, i když jsem jednoho dne narazil na pečlivou sestru, která na mě s odsouzením pohlédla. "Co když chceš děti?" Zeptala se. "Pak tu věc vytáhnu," odpověděl jsem. "Ale necítíš se nepřirozeně, že nemáš menstruaci?" Zeptala se. Ujistil jsem mě, že se bez nich cítím skvěle. Sestra zavrtěla hlavou a poznamenala: „Musí být divné cítit uvnitř cizí předmět.“ "Ano, například dítě," odpověděl jsem a otázky se zastavily..

Tato konkrétní žena byla obzvláště krutá, ale není zdaleka jediná, která má podezření na antikoncepční prostředky, které zastavují měsíční krvácení. Přátelé se ptají, jestli mám neustálý strach z létání. Přátelé, se kterými nemáme nic jiného než sex, se starají, jestli zůstanu sterilní. V rozhovorech se neustále objevuje slovo „nepřirozené“..

Jazyk úzce svazuje období s konceptem ženské identity.

"Stává se z tebe žena!" Vykřiknou dospělí, když odtamtud poprvé krvácí dospívající dívka. Slovní spojení „dámské výrobky“ v lékárnách slouží jako eufemismus především pro tampony a vložky, ačkoli se zde prodává také mnoho výrobků pro naše pohlaví: kosmetika, šampony a holicí strojky. Zaměření na „ženskost“ menstruace také ignoruje existenci transmenů, kteří je také mají..

Menstruace slouží jako značka identity ženy, ale může být také bolestivá a problematická. Proto existuje tlak veřejného mínění ve prospěch skrytí „fu faktoru“ menstruace. Není divu, že existují lidé, kteří považují za nejlepší řešení, jak se „kritických dnů“ úplně zbavit..

„Neexistuje žádná lékařská indikace, aby žena musela každý měsíc nutně menstruovat,“ říká Alice Dweck, profesorka gynekologie na Mount Sinai School of Medicine v New Yorku, „a není nic špatného na vyladění ženského těla, pokud je její krvácení silné.“.

Jednou z takových žen je obchodní trenérka Cherry Collier z Gruzie. Po stížnostech na bolestivé období lékař zjistil, že má myomy, a navrhl odstranit dělohu. Cherry byla v reprodukčním věku, a tak hledala alternativy a zjistila, že by mohla užívat antikoncepční pilulky, dostat stálou dávku hormonů, zkrátit menstruaci a zmírnit utrpení. "Bylo to úžasné, prášky mě osvobodily," vzpomíná, "všechno začalo proudit snadněji, křeče zeslábly, a co je nejdůležitější, už jsem nebyl bezmocný, sám jsem si vybral způsob, jak překonat bolest.".

Caroline Thompson z American College of Obstetrics and Gynecology mi potvrdila, že tato metoda je bezpečná a obzvláště populární před zahájením pilulky na prodloužení cyklu. Složení léčiva, které zastavuje menstruaci, je podobné obvyklým antikoncepčním pilulkám. Podle Dr. Thompsona existují kategorie žen, kterým lékař doporučuje zbavit se menstruace - ty, které trpí migrénami, silnými křečemi a také pacientkami s endometriózou..

"Existují také ženy, které prostě nechtějí mít menstruaci, takže berou tyto pilulky pořád." Z toho není žádná újma, ani krátkodobá, ani dlouhodobá “.

Před příchodem domácích těhotenských testů měla touha dívek po menstruaci logický základ - krvácení bylo potvrzením absence těhotenství..

"Když lékárníci vyvíjeli antikoncepční pilulky, ptali se žen, co chtějí, a řekli, že chtějí menstruaci, aby věděli, že pilulka funguje a neplodí," říká James Seagars, ředitel Katedry reprodukční medicíny na University of Gynekologie a gynekologie na univerzitě. Johns Hopkins. „Vaše menstruace při užívání perorálních kontraceptiv je výlučně farmakologickým důsledkem.“.

Pilulky zahájily proces, kdy žena získala kontrolu nad svým tělem - nejen nad plodností, ale také nad menstruací..

Navzdory jménu má mnoho lidí nepravidelnou a nepředvídatelnou menstruaci a antikoncepční pilulky pomáhají regulovat jejich načasování a intenzitu. Menstruace je přirozená, ale často přerušuje normální život a vyžaduje další čas a úsilí..

PR specialistka Christine Vincenzo začala užívat hormonální injekce v roce 1999. Intrauterinní zařízení, jako je moje, které samy regulují uvolňování hormonů, byly poté vnímány se značnou dávkou skepticismu. „Od dětství si pamatuji děsivé příběhy o nitroděložních tělískách, takže jsem je ani nepovažovala za alternativu,“ říká Christine. „Pokud jde o účinek injekcí na mou ženskost, víte, existuje mnoho věcí, které mě opravdu dělají ženou, a menstruace není z nich ".

V roce 2013 byla v New England Journal of Medicine publikována studie, která prokázala výhody nitroděložní hormonální antikoncepce pro zdraví žen pomocí 570 anamnéz. Danielle Booze, 31 let, matka dvou dětí, se rozhodla nosit stejné zařízení Mirena jako já po těžkém krvácení s křečemi „doslova zastavilo emocionální a fyzický život“. Když Danielle kvůli bolesti nemohla vzít děti do školy, začala hledat způsoby, jak se s jejím stavem vypořádat. "Moji přátelé se mě snažili odradit od nitroděložního tělíska," vzpomíná, "řekli, že do sebe nikdy nevloží nějakou cizí věc a že by měly existovat jiné způsoby." Ale pilulky a injekce měly svá rizika, takže Mirena byla pro mě tou nejlepší volbou. “ Mirena řeší problémy s antikoncepcí a menstruací po dobu pěti let, pak musíte jít ke gynekologovi a vyměnit ji za novou.

Ženy, které zvažují použití těchto zařízení, se často obávají „nepřirozených“ důsledků.

Doktorka Thompsonová, která je svým pacientům věnuje téměř každý den, neustále slyší otázky, zda se uvnitř dělohy tvoří „něco“, protože nebude existovat menstruace, která by ji přirozeně čistila. Realita je taková, že ti, kteří neužívají hormonální antikoncepci, jsou více ohroženi neoplazmy v děloze..

Debata o zastavení menstruace se soustřeďuje na ženy, které mají obtížné období. Ale jsou i takoví, kterým menstruace nepříjemně vyhovuje a raději by neměli krvácet. Jednou z nich je i 29letá Susan Shane. Píše o cestování a je neustále na cestách, kvůli častým změnám časových pásem je dodržování rozvrhu pilulek problematické. Další spisovatelka, Jennifer Hancock z Floridy, mi řekla, že si úmyslně vybrala Mirenu, aby se zbavila menstruace. "Když jsou trvalou součástí vašeho života, neuvědomujete si, kolik času a peněz na ně utratíte," říká..

Já sám jsem jedním z těch, které je těžké přesvědčit o nutnosti krvácení od 3 do 7 dnů v měsíci, kdy není nutná lékařská potřeba..

Slavný slogan pro lék na zmírnění menstruační bolesti midol zní: „Protože vaše menstruace není jen bolest.“ Toto tvrzení neplatí pouze pro dívky, které jsou naštvané, že nemohou nosit bílou barvu. Existují také ženy, které pracují na směny a nemají příležitost neustále běhat na toaletu; ženy, které pracují v mužském týmu a jsou nuceny skrývat podložky, aby se vyhnuly odcizení a výsměchu; prostitutky, které jsou invalidní; konečně mladé matky, které spí v záchvatu, začínají a mohou zapomenout vzít pilulku přesně ve stejnou dobu jako včera.

„Měsíční krvácení dává ženě sebevědomí, ale rozhodně to není nutné,“ shrnuje James Seagars, „když užíváte dlouhodobou antikoncepci, jejíž působení je reverzibilní, riziko je extrémně malé a výhody jsou nepopiratelné.“ Intrauterinní hormonální zařízení na trhu jsou umístěna především jako antikoncepční prostředky, které eliminují riziko otěhotnění v důsledku své vlastní zapomnětlivosti a také šetří čas, peníze a nervy. A když je žena připravena mít dítě nebo jí právě chyběla menstruace, stačí jít k lékaři a vyjmout přístroj..

Některé feministky a spiritualistky vyzývají, aby oslavovaly období jako svátky a oslavovaly je jako projev své ženské síly..

Pokud se během krvácení cítíte jako bohyně, nedoporučuji vám, abyste se zbavili menstruace. Mým cílem není někoho přesvědčit, aby to udělal, ale dát ženám na výběr..

Pokud jde o mě, chtěl bych vám připomenout ještě jednu frázi, která se nazývá menstruace: ženská kletba. Osobně bych dal přednost nepřirozenosti před kletbou kdykoli v měsíci, kdykoli se mě zeptáte..

Heřmánek je poměrně pozoruhodná rostlina, jejíž prospěšné vlastnosti jsou známy již dlouho a používají se v různých oborech medicíny. Kromě sedativních a antiseptických účinků se tento přírodní produkt často používá v gynekologii.