Proč vám menstruace trvá dlouho?

Menstruační nepravidelnosti jsou relevantní pro mnoho žen. Smutné statistiky naznačují, že tento problém je rozšířený. Mezi takové poruchy patří případy, kdy menstruace trvá déle, než se očekávalo. Mohou trvat dva týdny nebo dokonce měsíc. Jde zjevně o odchylku od normy a je třeba určit zdroj problému..

Obecná informace

Pravidelnost menstruačního cyklu je dána hormonálním pozadím. Stabilita v ovariálně-děložním systému je sférou vlivu hypotalamu a hypofýzy. Ten produkuje gonadotropní hormony, které jsou zodpovědné za změnu fází ovariálního cyklu. Pod vlivem follitropinu dozrávají folikuly, jejichž buňky produkují estrogeny. A luteotropní hormon podporuje vývoj žlutého tělíska ve vaječníku - specifický orgán, který vylučuje progesteron.

Začátek ženského cyklu se považuje za konec menstruace. Krvavý výtok trvá 3–7 dní a trvání celého období se pohybuje od 21 do 35 dnů.

Příčiny

Jakákoli odchylka od normy by měla být považována za patologickou a mělo by být vynaloženo veškeré úsilí k určení její příčiny. Je třeba poznamenat, že ženský cyklus je velmi citlivý systém podléhající různým vlivům. A dlouhodobá existence nepříznivých faktorů - vnitřních i vnějších - vždy ovlivní povahu menstruace. Pokud má žena menstruaci po dobu jednoho měsíce, měli byste podrobně pochopit, o co jde. Zpravidla mluvíme o nějakém druhu gynekologické patologie, ale jsou možné i jiné důvody nesouvisející s genitáliemi. Lékař by měl zvážit následující možnosti:

 1. Fibroidy.
 2. Hyperplazie endometria (včetně polypózy).
 3. Adenomyóza.
 4. Zánětlivá onemocnění.
 5. Endokrinní patologie.
 6. Hemoragická diatéza.

Toto jsou nejčastější příčiny dlouhých období a je třeba je nejprve vyloučit. Existují však i další faktory, které přispívají k menstruační dysfunkci. Patří mezi ně následující:

 • Nevhodné užívání hormonálních léků.
 • Použití nitroděložních tělísek.
 • Důsledky potratů a porodu.
 • Silný emoční stres.
 • Špatná výživa.

Je třeba mít na paměti, že prodloužení cyklu může doprovázet určitá věková období v životě ženy. Například u mladých dívek, když menstruace teprve začíná, nebo v menopauze, když už skončily. Nejde ale o odchylku, ale pouze o vlastnost, kterou je třeba brát jako samozřejmost..

Prodloužená období jsou z různých důvodů. Důležité jsou gynekologické problémy, hormonální poruchy, některá běžná onemocnění, vnější faktory a fyziologické (věkové) aspekty..

Příznaky

Abyste byli schopni pochopit zdroj problému, měli byste určit, jak se tento stav projevuje. Stejně je to s dlouhými obdobími. Lékař nejprve provede průzkum a klinické a gynekologické vyšetření, které pomohou formulovat obecný koncept patologie.

Menstruace, která trvá déle, než je předepsaná doba, se nazývá hypermenorea a menoragie. Jedná se o situaci, kdy výtok trápí déle než týden. Na druhé straně je nutné je odlišit od ostatních případů - krvácení nesouvisejícího s cyklem (metroragie), ke kterému může dojít v různých časech. Ale ženy o tom možná nevědí, obě možnosti volají měsíčně..

Kromě toho může být výtok hojný a častý (poly- a proyomenorea). A s dlouhodobou existencí problému je pozorována chronická ztráta krve, která se stává příčinou anémie (nedostatek železa v přírodě). Klinicky se to projeví následujícími příznaky:

 • Bledá kůže a sliznice.
 • Obecná slabost a únava.
 • Křehké vlasy a nehty.
 • Změna chuti.
 • Zvýšená srdeční frekvence.
 • Dušnost.

Pokud mluvíme o nějaké specifické patologii gynekologické sféry, pak bude obraz doplněn dalšími znaky. Někdy jsou pro lékaře zásadní.

Fibroidy

Klinický obraz fibroidů je určen jejich lokalizací, velikostí a počtem. Subserózní malé uzly se nemusí dlouho projevovat. Ale submukózní nádory, i malé, se vyznačují zjevným porušením:

 1. Hypermenstruační syndrom.
 2. Menometroragie.
 3. Potrat a neplodnost.

Později se vytvoří bolestivý syndrom v dolní části břicha, který se s růstem nádoru zesiluje. Pokud velké subserózní uzliny vytlačují nervová zakončení, pak se povaha pocitů změní. Bolest může vyzařovat do dolní části zad, konečníku nebo perinea. Objevují se poruchy sousedních orgánů - dysurie nebo zácpa. Když fibromatózní uzel nekrotizuje, objeví se příznaky „akutního břicha“:

Tato situace vyžaduje okamžité řešení, protože jsou možné vážnější komplikace - pánevní nebo difuzní peritonitida, šok. Během gynekologického vyšetření je fibroid charakterizován zvětšením dělohy, jeho povrch je hrbolatý (subserózní ložiska) a při pohledu do zrcadel lze pozorovat "rodící se" uzel (subserous na dlouhé noze).

Častou příčinou dlouhých a těžkých období jsou fibroidy, nezhoubný nádor dělohy..

Hyperplazie endometria

Pokud výstelka dělohy zhoustne o 15 mm nebo více, nazývá se to difúzní hyperplazie endometria. Existují však také fokální formy patologie, známé jako polypóza. Klinický obraz se liší od asymptomatických až po těžké ztráty krve. Nejčastěji se v intermenstruačním období objevují acyklické výboje nebo metroragie. Se současnými hormonálními poruchami a velkými polypy trpí také reprodukční funkce..

Adenomyóza

Za určitých podmínek mohou buňky endometria pronikat do spodních vrstev stěny dělohy - do svalové membrány. Poté je stanovena diagnóza adenomyózy. Toto onemocnění je také charakterizováno menometroragií a neplodností, navíc charakterizováno algomenoreou s následujícími příznaky:

 • Bolesti dolní části břicha.
 • Bolesti hlavy.
 • Závrať.
 • Nevolnost a zvracení.
 • Obecná slabost.

K tomu dochází několik dní před očekávanou menstruací a pokračuje ještě několik dní po jejich ukončení. Ženy si také často stěžují na nepohodlí a bolestivost při pohlavním styku, dysurické poruchy (zvýšené močení). Během gynekologického vyšetření je děloha zvětšena, citlivá na palpaci, zhutněna.

Zánětlivá onemocnění

Když menstruace trvá dlouho, měli byste myslet na zánětlivá onemocnění. Nejčastěji je nutné vyloučit endometritidu - infekci v děloze. Menometroragie jsou charakteristické pro chronickou formu onemocnění, ale cyklus je narušen při akutním zánětu. Mezi příznaky endometritidy patří:

 • Bolesti dolní části břicha.
 • Patologický výtok (mukopurulentní, zakalený, s nepříjemným zápachem).
 • Horečka.
 • Obecná malátnost.

Při palpaci je děloha měkká, bolestivá a mírně zvětšená, cervikální kanál je mírně otevřený. Komplikace onemocnění zahrnují parametritidu, peritonitidu, pánevní tromboflebitidu a sepsi..

Zánět dělohy se také stává faktorem menstruační dysfunkce. Samotná endometritida však může vést k mnohem vážnějším následkům..

Další diagnostika

Aby bylo možné plně pochopit, proč se měsíc odehrává, měla by žena podstoupit další vyšetření. Klinické a gynekologické vyšetření stále nemůže poskytnout komplexní informace o zdroji problému. Proto jsou předepsány následující postupy:

 1. Obecné testy krve a moči.
 2. Biochemie krve (hormonální spektrum, protilátky proti infekcím, koagulogram atd.).
 3. Analýza vaginálního výtoku.
 4. Nátěr na flóru a cytologii.
 5. Kolposkopie.
 6. Ultrazvuk pánve.
 7. Hysteroskopie.
 8. Tomografie.

Jakmile se vytvoří úplný obraz patologie, lékař učiní konečný závěr. A na jeho základě budou naplánována další opatření pro lékařskou korekci. Současně je třeba si uvědomit, že je možné zcela zachránit pacienta před dlouhodobým přístupem s včasným přístupem k lékařské pomoci a dodržováním všech doporučení odborníka..

Co dělat, pokud vaše menstruace trvá měsíc nebo déle

Menstruace obvykle trvá 3–7 dní. V tomto mechanismu často dochází k poruchám: dochází k fluktuacím cyklu, regulace je buď příliš krátká nebo příliš dlouhá. Některé ženy tedy mají menstruaci po dobu jednoho měsíce. Takový stav by samozřejmě měl být alarmující, je třeba pochopit hlavní důvody takové prodloužené menstruace, protože za tím může být vážná patologie.

Příčiny menstruačního krvácení

Příčiny menstruačního krvácení jsou různé. Některé z nich jsou spojeny s hormonální nerovnováhou v ženském těle, jiné s patologií v orgánech reprodukčního systému a další jsou iatrogenní. Mezi důvody vzniku neobvykle dlouhých období tedy stojí použití perorálních kontraceptiv ve formě tablet a tobolek..

Užívání těchto léků je odpovědí na otázku, proč menstruace trvá měsíc nebo déle. Výběr perorální antikoncepce vyžaduje povinnou konzultaci s gynekologem a endokrinologem, výpočet individuální dávky a neustálé sledování vašeho vlastního stavu. Některé ženy si tyto léky předepisují samy, na doporučení přátel a reklamu na internetu. V takových situacích není možné předvídat, jak bude tělo reagovat na silné hormonální látky. V nejhorším případě bude vyvolán zánětlivý proces v urogenitálním traktu, což povede k prodloužené regulaci..

Mezi další důvody pro zvýšení počtu dnů patří:

 • endometrióza a tvorba polypů v děloze;
 • adenomyóza a děložní myomy;
 • hyperplazie a malignita;
 • koagulopatie;
 • ovulační dysfunkce;
 • iatrogenní faktory.

Polypy

Endometriální vrstva je vnější výstelka dělohy. Během ovulační fáze se zahušťuje, aby se usnadnila možná implantace vajíčka. Někdy, když dojde k patologickému procesu, proliferace tkání vymkne kontrole těla a její částice skončí mimo dělohu. Tento stav se nazývá endometrióza. Často je doprovázen výskytem novotvarů - polypů.

Existují také bolesti s endometriózou v dolní části zad a tříslech, subfebrilní horečka, celková nevolnost, nevolnost a zvracení. Krevní test naznačuje zvýšení počtu bílých krvinek - leukocytů. Nejvýraznějším příznakem, který si žena všimne, je však to, že menstruace trvá měsíc a neplánujete přestat. Kromě toho výtok zhnědne. V takových případech je nutné urgentně konzultovat lékaře, který předepíše adekvátní léčbu..

Adenomyóza

Adenomyóza je pokročilý případ endometriózy. V tomto případě vnější vrstva dělohy roste nejen nadměrně ven, ale také proniká dovnitř do dalších vrstev. Toto onemocnění je nebezpečné, protože je nejčastější příčinou neplodnosti. S podobnou patologickou strukturou dělohy je normální koncepce a porodení plodu nemožné.

Každá žena musí sledovat první příznaky dané nemoci. U adenomyózy tedy může menstruace trvat jeden týden nebo déle. Samotná menstruace je charakterizována bohatým hnědým a tmavým výbojem. Dalším příznakem bude silná bolest během menstruace..

Proto, pokud trpíte bolestivými a silnými menstruacemi, musíte urgentně kontaktovat gynekologa a předepsat léčbu, která může zabránit komplikacím, z nichž nejzávažnější je celková neplodnost.

Hyperplazie a malignita

Další možností narušení struktury endometria je hyperplazie. Tento stav je charakterizován změnou stromatu vnitřní výstelky, stejně jako četných endometriálních žláz..

Patologie jsou založeny na zrychlení a posílení procesu proliferace buněk endometria. Nakonec to vede ke skutečnosti, že výstelka dělohy se zesiluje. Nejčastěji jsou ženy náchylné k tomuto onemocnění během menopauzy a menopauzy..

Nejnebezpečnější komplikací hyperplazie endometria je jeho malignita, tj. Degenerace do rakovinné tkáně. K tomu dochází v 1-50% případů, v závislosti na hlavní příčině patologie, povaze jejího průběhu a individuálních charakteristikách ženy, jejím věku a počtu onemocnění v anamnéze..

Hlavním příznakem hyperplazie je děložní krvácení, které trvá několik týdnů po sobě a je ženami často mylně považováno za abnormálně prodlouženou menstruaci. Někdy může špinění trvat celý měsíc.

Během tohoto období ztrácí žena velké množství krve, v důsledku čehož se vyvíjí anémie, charakterizovaná bledostí kůže (se středně žlutou barvou), celkovou nevolností, tinnitem, zvýšenou únavou a zvýšenou srdeční frekvencí.

Myoma

Myom je benigní novotvar ve svalové membráně dělohy, který má jinou lokalizaci. Toto onemocnění postihuje 45% žen starších 40 let a každý rok je toto onemocnění stále mladší..

Příznaky děložních myomů:

 • velmi silné a prodloužené děložní krvácení, které vede ke snížení hladin hemoglobinu;
 • tahání bolesti v oblasti rozkroku břicha. Může být také akutní, křečový, zesílený přímo během menstruace;
 • píchání během močení a jiné projevy z vylučovacího systému;
 • zácpa.

Včasně diagnostikovaný myom vás ochrání před nepříjemnými a nebezpečnými komplikacemi. Pokud tedy vaše menstruace trvala déle než jeden týden, nezapomeňte se poradit se zkušeným gynekologem.

Koagulopatie

Koagulopatické krvácení nejčastěji naznačuje zmrazení v počátečních stádiích těhotenství. Produkty autolýzy plodu, membrán a místa dítěte vstupují do matčiny krve a způsobují primární diseminovanou intravaskulární koagulaci.

Taková patologie také často vzniká v důsledku skutečnosti, že zvětšená děloha začíná mechanicky působit na sousední orgány - ledviny a močovou trubici. Proto se ženám s predispozicí k výskytu koagulopatií doporučuje během těhotenství odpočívat.

Nebezpečí tohoto stavu spočívá ve skutečnosti, že kapiláry poškozené během odmítnutí funkční vrstvy sliznice dělohy nelze obnovit, v důsledku čehož se krvácení nezastaví, trvá déle než měsíc, doprovázené ztrátou železa a vitamínů B, což způsobuje anemické stavy.

Ovulační dysfunkce

Tento stav je charakterizován nepravidelnou nebo chybějící ovulací. To znamená, že tělo ženy neuvolňuje vajíčko z vaječníku do břišní dutiny, což omezuje možnost těhotenství. V případě častého narušení ženského cyklu by mělo být podezření na ovulační dysfunkci..

Toto onemocnění je vyvoláno dysfunkcí ženských pohlavních žláz - vaječníků, což vede k výskytu nefunkčního děložního krvácení. Jinými slovy, může se stát, že menstruace trvá dva měsíce, jsou pozorována dvě menstruační krvácení, to znamená, že se zdá, že se dva cykly překrývají..

Taková anomálie je způsobena skutečností, že vaječníky přestávají plnit svou hlavní funkci - produkci ženských hormonů, především estrogenů, v plném rozsahu. V tomto ohledu se mění hormonální pozadí, dochází k nedostatku určitých látek.

Iatrogenní příčiny

Příliš dlouhé trvání kritických dnů může být způsobeno jakýmkoli lékařským zásahem. Přes všechny výhody možnosti chirurgického ukončení těhotenství může mít tento postup řadu negativních důsledků. Jednou z nich je prodloužená menstruace, která je způsobena reparačními procesy, které začínají v děložní dutině po kyretáži..

Dalším důležitým aspektem je užívání hormonálních léků, například perorálních kontraceptiv, stejně jako hormonální terapie pro léčbu patologických stavů endokrinního systému. Všechny mění přirozený obsah biologicky aktivních látek v ženské krvi. To může způsobit širokou škálu účinků, včetně období měsíce nebo více..

První pomoc před schůzkou u gynekologa

Tváří v tvář podobnému problému si ženy kladou otázku, co dělat, pokud mají menstruaci měsíc. Musíte jít ke gynekologovi. Pouze zkušený odborník bude schopen předem diagnostikovat závažnou patologii a předepsat adekvátní léčbu, a to jak lékovou, tak chirurgickou. To vás zachrání před smutnými důsledky každé z výše uvedených patologií..

Je přísně zakázáno samoléčbu, protože v sázce je reprodukční zdraví. Použití hemostatických látek pouze maže klinický obraz a zkomplikuje diagnózu.

Jaké je nebezpečí tohoto stavu

Významné zvýšení počtu kritických dnů ve většině případů naznačuje patologii v hlavních orgánech ženského reprodukčního systému - dělohu a vaječníky. Prodloužené krvácení nelze ignorovat, protože pokud vám chybí vážná nemoc, můžete hodně zaplatit. Každá z výše uvedených onemocnění má řadu komplikací, včetně šíření zánětlivého procesu do sousedních orgánů, nevratné změny ve struktuře dělohy, projev její dysfunkce.

Poslední dva aspekty určují vývoj neplodnosti, a to i v mladém věku. Pokud chcete pociťovat radost z mateřství, v žádném případě neignorujte příznaky, které byly popsány v tomto článku..

Období trvají měsíc, důvody, co dělat?

Období jednoho měsíce

Menstruační cyklus by měl být za ideálních podmínek pravidelný a stabilní. Každá žena však alespoň jednou v životě čelí jeho selháním. Mladé dívky, které jsou v přechodném věku, mohou takový obraz pozorovat kvůli hormonální tvorbě reprodukčního systému..

Podstata a princip menstruačního cyklu

Měsíční krvácení, nazývané menstruace, je normální fyziologický proces, který se u žen v reprodukčním věku cyklicky opakuje. Jeho trvání je individuální a nemělo by opouštět rámec 21 až 35 dnů. Vzhled těchto sekrecí je výsledkem hormonálních změn zaměřených na doprovodné pojetí plodu a jeho pohodlný pobyt v matčině lůně. Krvavý výtok, menstruace se opakují jednou za 1 měsíc. Opakování výboje dvakrát během jednoho cyklu nebo jejich významné trvání po dobu až jednoho měsíce se považuje za patologii a vyžaduje okamžité vyšetření a léčbu. Pokud tedy menstruace trvá 1 měsíc, pokud se menstruace nezastaví do 1 měsíce, lze tyto příznaky považovat za známky rozvoje určitých zdravotních problémů, jak fyziologických zdravotních problémů, tak příznaků řady patologických problémů a gynekologických onemocnění. A pokud se menstruace nezastaví po dobu 2 týdnů, může být užitečné číst článek: proč menstruace trvá 2 týdny, důvody pro dlouhou dobu.

Důvody pro dlouhou dobu, proč menstruace trvá 1 měsíc

Hlavní příčiny prodloužení období jsou velmi rozmanité. V některých případech, když manželka neví, jaké jsou důvody pro prodloužené a dlouhé období, proč menstruace trvá velmi dlouho, abyste věděli, co dělat s prodlouženou menstruací, musíte určit její příčinu. Výskyt opakované menstruace během jednoho cyklu nebo jejich trvání může být nejčastěji způsoben:

 1. Užívání perorální hormonální antikoncepce může vést k selhání menstruace. Navíc nemusí být menstruace 1 týden, 2 týdny, 1 měsíc nebo dokonce déle. Zpoždění menstruace se také může změnit na velmi dlouhou menstruaci. Je však důležité pamatovat na jednu věc, a to jak s velkým zpožděním menstruace, tak v případě, že menstruace trvá 1 měsíc, měli byste určitě vyhledat pomoc od lékaře, který předepsal hormonální antikoncepční pilulky;
 2. Pokud vaše menstruace trvá 1 měsíc nebo déle, lze to vysvětlit hormonální nerovnováhou. Hormonální poruchy v práci ženského těla často vyvolávají poruchy v normálním průběhu menstruačního cyklu. V tomto případě může menstruace trvat asi měsíc nebo déle. Příčinou těchto selhání jsou často zánětlivé procesy v genitáliích, následky porodu a potratu;
 3. Poruchy cyklu, často se vyskytující u mladých dívek a žen v premenopauzálním období;
 4. Instalace hormonálního nitroděložního tělíska (nitroděložního tělíska) může vést jak ke zpoždění menstruace, tak k případu, kdy menstruace nepřestane po dobu 1 měsíce nebo déle. Tento typ antikoncepce často způsobuje nepravidelnosti v cyklu, v němž období trvá déle než měsíc. Za takových okolností je nutné urgentně kontaktovat gynekologa pro nouzové odstranění spirály.

Nemoci jsou příčinou dlouhých období, kdy menstruace trvá 1 měsíc

Na menstruaci má vliv řada onemocnění. Podívejme se na nejčastější z nich, hlavní důvody, které způsobují velmi dlouhá období mezi gynekologickými chorobami..

Myom dělohy a menstruace jsou 1 měsíc

Adenomyóza jako příčina dlouhých období

Adenomyóza (endometrióza vnitřních pohlavních orgánů).

Zánět vaječníků a vejcovodů a delší období

Příznaky zánětlivého procesu v oblasti vaječníků: bolest a křeče při močení, horečka, bolest při pohlavním styku, prodloužení trvání menstruace nebo její opakování během jednoho cyklu, hnisavý výtok. Po studiu formy zánětu (akutního nebo chronického) předepisuje ošetřující lékař kurz antibakteriální a imunosupresivní terapie, fyzioterapeutických látek a analgetik. Komplikace zánětu jsou zánět pobřišnice, menstruační nepravidelnosti a neplodnost..

Polypy a endometrióza - příčiny menstruace, které trvají 1 měsíc nebo déle

Endometrióza a prodloužená menstruace

Endometrióza je léčena perorálními hormonálními kontraceptivy, analgetiky / antispazmodiky a NSAID. Výše uvedené nemoci jsou nejčastějšími příčinami prodloužených období, kdy jsou období 1 měsíc nebo více. Normální doba menstruačního cyklu nepřesahuje sedm dní. Nejvlivnějším nepřímým faktorem způsobujícím delší období je stres. Výtok obsahující krev a objevující se po menstruaci během jednoho cyklu není takový. Jejich důsledky jsou hormonální nerovnováha v těle ženy a krvácení z dělohy. Měsíční období měsíce nebo více nebo jejich dlouhá nepřítomnost naznačují potřebu neodkladné návštěvy gynekologa. Včasné vyšetření je nesmírně důležité pro stanovení správné léčby a možnosti její úpravy. A o léčbě endometriózy dělohy se můžete dočíst v článku: jak vyléčit endometriózu, lékařská a chirurgická léčba endometriózy.

Jaké nemoci způsobují dlouhá období

Mezi důvody zpoždění menstruace je třeba poznamenat některé bolestivé faktory:

 1. Potřeba vyčistit děložní dutinu;
 2. Selhání hormonů v těle;
 3. Neelastické tenké stěny nádoby;
 4. Špatná srážlivost krve.

Tyto faktory mohou být vytvořeny na pozadí řady nemocí. Pokud máte takové zdravotní problémy, může vaše menstruace trvat dlouhou dobu:

 1. Anémie (chronická anémie);
 2. Stresující situace;
 3. Problémy s endokrinním systémem;
 4. Gynekologické patologie.

Endometrióza vede k nadměrnému růstu výstelky dělohy. Během růstu je pozorován výskyt dalších dutin. Během menstruace dochází k odmítnutí sliznice, která později vyteče s krví. Na pozadí zvětšeného endometria dochází k dlouhým a těžkým obdobím. V tomto případě se s problémem můžete vyrovnat pouze zahájením léčby nemoci..

Co dělat, pokud moje menstruace trvá měsíc nebo déle?

Pokud žena neví, proč menstruace trvá tak dlouho a co může být příčinou takového problému, pokud žena neví, proč tak dlouho menstruace trvá, musí určitě vyhledat pomoc od lékaře. Samoléčba hemostatickými léky může být pro zdraví ženy velmi nebezpečná. Nejprve proto, pokud menstruace trvá dlouho, když menstruace trvá 1 měsíc, musíte zjistit příčinu takového problému, a proto musíte vyhledat pomoc od lékaře a někdy dokonce podstoupit určitá vyšetření a diagnostiku. Následují hlavní metody řešení prodloužené menstruace, které se používají v běžné medicíně..

V tomto případě se doporučuje používat minerály, vitamíny, prostředky k posílení krevních cév, léky na kontrakci dělohy a hemostatické léky. V lidovém léčitelství se silná menstruace nazývá děložní krvácení. Při řešení tohoto druhu patologie v některých případech pomáhá tradiční medicína. Například pokud se po narození dítěte menstruace nemůže zastavit, může být příčinou takového čtyřtýdenního krvácení špatná kontrakce dělohy. Co v tomto případě může doporučit tradiční medicína? Vynikající volbou by byla kopřiva - jedinečný prostředek ke snížení rzi. Doporučuje se pít kopřivový čaj, až dva litry denně, který nejen odstraní krvácení po porodu, ale také obohatí tělo vitamíny a zlepší složení mateřského mléka.

Také v případě silného krvácení se doporučuje používat dietu založenou na surových namočených lněných semínkách, šťávě z čerstvě vymačkaných listů jitrocelu, infuzi vodního pepře a melounových semen. Je obtížné jednoznačně odpovědět na otázku, proč se doba trvání menstruace zvyšuje. Ve skutečnosti mohou takové důvody spočívat v přítomnosti patologie nebo stavu těla. Aby bylo možné přesně určit příčinu tohoto jevu, doporučuje se šarmantně konzultovat s lékařem, pouze on může na základě všech analýz a vyšetření stanovit přesnou diagnózu a předepsat léčbu.

Podobné články

Oslabení tlaku moči během vyprazdňování močového měchýře může každou osobu upozornit a vyděsit. Existuje celá řada důvodů, které tento stav vyvolávají. Může to být nedodržování pravidel intimní hygieny, těžké podchlazení, zranění. Další faktory,...

Mužské tělo se ztrojnásobí tak, že se moč vylučuje močovou trubicí. Jedná se o orgán urogenitálního systému, jehož nesprávná funkce může vést k různým komplikacím. Venku je močová trubice obklopena svalovou pojivovou tkání, uvnitř je kanál...

Jak ukazuje praxe, každá druhá žena v reprodukčním věku alespoň jednou v životě čelila fenoménu, jako je náhlý nástup nebo ukončení menstruace po intimitě, a za každou stotinu se stala...

Proč menstruace trvá dlouho a jak je zastavit?

Fyziologické příčiny prodloužené menstruace

Menstruační krvácení u zdravé ženy má stejné trvání. V prvních dnech může být výtok hojný a mírně bolestivý, což se také nepovažuje za odchylku od normy. Ženy se zvýšenou srážlivostí krve mohou mít menstruaci se sraženinami a hlenem, ale neměly by způsobovat nepohodlí. Normální doba menstruačního krvácení je 3 až 7 dnů. Pokud jediný hnědý výtok trvá až 8–9 dní, není důvod k panice. Pravidelná prodloužená období však mohou negativně ovlivnit vaše zdraví a dokonce vést k anémii..

Častým důvodem, proč menstruace trvá dlouho, jsou děložní myomy a endometrióza.

Příčiny prodlouženého výboje:

 • Přechodný věk. V prvním roce, s tvorbou menstruačního cyklu, mohou mít dívky obvykle poruchy. Krvácení nepřichází včas, může být velmi slabé nebo hojné.
 • Užívání léků. Menstruace je dlouhá a výtok se rozmazává po dobu 5-10 dnů při použití některých léků. Tuto reakci nejčastěji způsobují hormonální léky. Tento vedlejší účinek je vždy uveden v anotaci léčivé látky..
 • Používání nitroděložní antikoncepce. Cívky, které chrání před otěhotněním, často způsobují tuto reakci v těle. Menstruace se stává nejen dlouhou, ale také bohatou.
 • Porušení menstruačního cyklu. Období delší než obvykle mohou být způsobena zpožděním. Není důvod k panice, pokud příští menstruace přijde včas a není doprovázena dlouhým výtokem.
 • Důsledky potratu. Po ukončení těhotenství je krvácení delší než normální menstruace. Lékař obvykle na takové reakce těla předem pacienta upozorní..
 • Poporodní období. Během 1,5-2 měsíců po porodu má žena lochii. Nemají nic společného s obdobími, ale někteří pacienti jim říkají dlouhé období..

Stres, změna klimatu, dramatická ztráta hmotnosti, změny ve stravě a další faktory, které nejsou patologickými příčinami, mohou ovlivnit délku menstruačního toku..

Patologie způsobující krvácení

Pokud výtok nekončí déle než 9-11 dní, znamená to patologii. Tento stav vyžaduje diferenciální diagnostiku, protože může být příznakem různých patologií. Seznam povinných studií zahrnuje:

 • Ultrazvuk malé pánve;
 • obecný a biochemický krevní test;
 • koagulogram;
 • vaginální nátěr pro čistotu;
 • Test PAP;
 • kolposkopie děložního čípku;
 • pipetová endometriální biopsie;
 • MRI dělohy.

Pokud je to nutné, provede se kyretáž a poté je předepsána studie získané biopsie nebo hysteroskopie. Diagnóza nejčastěji není obtížná..

Pokud je doba krvácení o 1-2 dny delší než obvykle, není důvod k panice

Patologické krvácení je způsobeno následujícími chorobami:

 • Endometrióza dělohy. Patologie je charakterizována rozšířením funkční vrstvy dělohy do tloušťky myometria. Ženy mají výtok před a po menstruačním krvácení, jsou přítomny sraženiny.
 • Myom dělohy. Benigní nádor myometria s velkými rozměry způsobuje deformaci orgánu a delší dobu.
 • Nádory vaječníků. Sexuální žlázy zajišťují pravidelný cyklus. Když se objeví novotvary, jejich práce je narušena.
 • Endokrinní poruchy. Menstruační cyklus odráží onemocnění štítné žlázy, nadledvin, hypotalamu a hypofýzy.
 • Hormonální nerovnováha. Prodloužené krvácení způsobuje nadbytek mužských hormonů, nedostatek progesteronu.

Po čtyřiceti letech mají ženy často narušení cyklu. Tento stav hovoří o blížící se menopauze. Důvodem pro zkoušku jsou dlouhá období na pozadí zpoždění..

Co dělat

Pokud je krvácení silné, žena často začne panikařit a neví, jak zastavit výtok. První věcí, kterou musíte udělat v případě prudkého zhoršení zdraví, je zavolat sanitku. Zatímco lékařský tým jde k hovoru, musíte zaujmout vodorovnou polohu a aplikovat chlad na dolní část břicha. Než se objeví lékaři, neměly by se užívat léky, protože mohou komplikovat diagnostiku.

Pokud je menstruace prodloužena, opakuje se více než jeden cyklus, ale nezpůsobí vážné zhoršení pohody, je nutné navštívit gynekologa. Po vyšetření lékař diagnostikuje a předepíše vhodné korekční schéma.

Léčba hnědého výtoku

Hemostatika se používají k zastavení menstruačního krvácení a k poskytnutí nouzové péče. Stimulují tvorbu krevních sraženin v cévách, pomocí kterých je zastaveno krvácení. Hemostatika lze užívat pouze při absenci kontraindikací.

Druhou fází korekce je etiotropní léčba. V závislosti na příčinách krvácení se vybírají léky. Perorální antikoncepce je často předepisována ženám. Potlačují produkci vlastních hormonů, snižují aktivitu vaječníků a zajišťují pravidelný menstruační tok..

Dlouhodobé krvácení může vyžadovat chirurgický zákrok. Tato metoda léčby se nejčastěji používá při problémech s endometriem. Během kyretáže je odstraněna funkční vrstva dělohy. V budoucnu je ženě předepsána antibiotika k prevenci infekčních procesů, injekce ke zvýšení kontraktilní aktivity svalové vrstvy a hormonální léky.

Menstruace by měla být pravidelná, ale nikoli bohatá. Doba krvácení a doba intervalu mezi obdobími vám umožní posoudit práci reprodukčních orgánů.

Hlavní příčiny dlouhých období a co dělat

Proč menstruace trvá déle než obvykle?

V kolik hodin začne žena menstruovat a kdy to skončí, záleží na hormonálním pozadí. Koncentrace dvou pohlavních hormonů, estrogenu a progesteronu, má rozhodující význam. Povaha menstruačního toku a jeho trvání závisí na jejich objemu v krvi. Normální období může trvat 3–7 dní..

Často, když má žena menstruaci po dlouhou dobu, důvodem mohou být změny endokrinního systému. To je potvrzeno hodnocením koncentrace hormonů v krevním řečišti..

Mezi patologiemi doprovázenými prodloužením menstruačního cyklu lékaři nazývají následující:

 • nadváha;
 • nemoc štítné žlázy;
 • nádory dělohy;
 • poruchy orgánů systému srážení krve;
 • polypy v děloze;
 • hyperplazie endometria;
 • endometrióza;
 • endometritida;
 • porucha funkce vaječníků.

Proč po 40 letech trvá menstruace dlouho?

Po 40 letech dochází v ženském těle k mnoha změnám. Sexuální žlázy postupně snižují svou funkčnost. V důsledku toho dochází ke snížení koncentrace pohlavních hormonů v krvi, což se odráží v povaze menstruačního toku..

Ženy dodržují:

 • snížení množství vypouštění;
 • porušení frekvence menstruace;
 • periodická absence menstruace.

Prodloužení doby menstruačního cyklu u žen ve zralém věku je ve většině případů způsobeno snížením jejich objemu. Mnoho pacientů je charakterizuje jako mazanici, která se může objevit uprostřed cyklu - menstruace skončila a začala znovu. Uvolněný výtok, pokud je na podložce jen několik kapek krve, může trvat 5-7 dní. Prodloužení cyklu nahoru může naznačovat patologii..

Menstruace trvá dlouho s následujícími nemocemi:

 • polycystický vaječník;
 • endometrióza;
 • endometritida.

Dlouhá období po zpoždění

Mnoho žen pociťuje opožděnou menstruaci. Změny klimatických podmínek, přetěžování, stres mohou vyvolat situace, kdy menstruace nepřijde včas. Pokud vaše menstruace přijde, trvá déle. To je způsobeno skutečností, že vrstva endometria je značně zesílena a její odmítnutí a uvolnění trvá déle. To vysvětluje, proč menstruace dlouho nekončí. V některých případech, kdy po zpoždění menstruace nekončí, však důvody tohoto jevu mohou souviset s patologií.

Pokud je krvácení doprovázeno silnou bolestí v dolní části břicha, bledostí kůže, studeným potem, ztrátou vědomí, je nutné vyloučit prasknutí vajíčkovodu, ke kterému dochází na pozadí progresivního mimoděložního těhotenství. Situace vyžaduje urgentní hospitalizaci, pohotovostní lékařskou péči a může být vysvětlením, proč vaše menstruace nekončí.

Při užívání antikoncepce se menstruace nezastaví

Mnoho dívek, které pravidelně a dlouhodobě užívají antikoncepci, si často všimne, že jejich menstruace trvá déle než obvykle. Lékaři považují tento jev za reakci těla na změny hormonálních hladin. Současně závažnost těchto změn přímo závisí na přirozené hladině hormonů.

Možné příčiny prodlouženého menstruačního cyklu při užívání antikoncepce zahrnují:

 • nesprávný výběr léku;
 • porušení přijímacího algoritmu;
 • přeskočení další pilulky;
 • přítomnost patologií reprodukčního systému.

Menstruace trvá dlouho po zrušení antikoncepce

Balení orální antikoncepce ve většině případů obsahují počet tablet počítaný na 1 měsíc. Po užívání druhé, po 1-2 dnech, začíná výtok, který gynekologové označují jako krvácení z vysazení. V takových případech ženy nezastaví menstruaci po dobu 3-4 dnů. Současně je objem výtoku menší než obvykle: při užívání OK nemá endometrium dostatečnou tloušťku.

Pokud vaginální výtok po ukončení užívání antikoncepce nezmizí po několika dnech, ale zesílí, měli byste se poradit s lékařem. Tyto příznaky mohou být způsobeny děložním krvácením, které je vyvoláno prudkou změnou hormonálních hladin. Během vyšetření lékaři také vylučují možnost narušení systému srážení krve (trombocytopenie).

Menstruace trvá dlouho po odstranění spirály

Nitroděložní tělísko pro pohlavní orgán je cizí těleso, a proto po dlouhou dobu po jeho instalaci mohou být zaznamenána objemná období. Podle gynekologů lze prodlouženou menstruaci pozorovat do šesti měsíců po zavedení nitroděložního tělíska. Tento jev je považován za fyziologickou reakci těla..

Situace je jiná, když menstruace po odstranění spirály z dělohy dlouho nekončí. Může to být způsobeno vysoce zarostlým endometriem, které se za normálních okolností nemohlo z dělohy odlupovat. Po odstranění nitroděložního tělíska překážky v cestě menstruačního toku úplně zmizí, takže vycházejí ve větším objemu.

Další důvody pro prodloužení období menstruačního cyklu:

 • trauma endometriální vrstvy;
 • endometrióza;
 • endometritida.

Menstruace trvá dlouho po kauterizaci eroze

V některých případech se ženy potýkají se situací, kdy se po menstruaci mazanice nezastaví. Tato symptomatologie je charakteristická pro erozivní formace v děložním čípku. Chcete-li je odstranit, odstranit příznaky onemocnění a zlepšit stav ženy, eroze je kauterizována. Tento postup pomáhá eliminovat rány na povrchu sliznice, aby se zabránilo zánětu. Po zákroku si však mnoho žen všimne změny v povaze jejich měsíčního výtoku..

Podle samotných lékařů je prodloužení doby menstruace možné z následujících důvodů:

 • reakce děložních receptorů na účinek přístroje;
 • psychologické zkušenosti spojené s postupem;
 • slizniční reakce na zranění.

Jak dlouho trvá vaše menstruace po lékařském potratu?

Při této metodě ukončení těhotenství není vajíčko vystaveno žádným vlivům. Nezávisle se postupně odlupuje od stěny dělohy a je vyloučen ven. S ohledem na tyto vlastnosti je vaginální výtok zaznamenán již několik hodin po zákroku. Obvykle trvají 3-4 dny, mají šarlatový odstín. Jejich objem se postupně zmenšuje a mizí..

Situace, kdy menstruace trvá dlouhou dobu po ukončení léčby přípravkem, vyžaduje lékařskou péči. Pokud je výtok prodloužen a trvá déle než 5-7 dní, jejich objem se nezmenšuje ani nezvyšuje, musíte se poradit s lékařem. Podobná situace naznačuje děložní krvácení, které může být vyvoláno hormony, které jsou součástí léku na potrat.

Menstruace trvá dlouho po škrábání

Vysvětlení, proč se menstruace nezastaví, je často kyretáž děložní dutiny. Tento postup lze provést jak pro terapeutické účely (pro polypy), tak v procesu ukončení těhotenství, čištění děložní dutiny po potratu. Během jeho implementace je endometriální vrstva zcela odstraněna: je jednoduše odříznuta chirurgickým nástrojem. Nejprve po manipulaci si ženy všimnou silného krvácení, které se může změnit na menstruaci..

Prodloužení trvání a objemu menstruace může být spojeno s:

 • s vážným poškozením endometria;
 • přístup infekce;
 • zvýšení tloušťky vrstvy endometria.

Jaká je menstruace normální

Délka menstruačního cyklu je u každé ženy individuální a závisí na vnitřních i vnějších důvodech. Hlavní roli hraje poměr hormonů: estrogen a progesteron. Stres, změna klimatu, dlouhotrvající nemoc a řada dalších životních okamžiků vedou ke změnám v načasování a trvání cyklu..

V průměru dochází k menstruaci s cyklem 28 dnů. K tomuto indikátoru můžete přidat nebo odečíst týden, což bude také normou. Samotná menstruace trvá 3–7 dní a žena ztrácí asi 80 ml krve. Odchylkou od normy jsou:

 • nepravidelné cykly, které tvoří různé časové intervaly;
 • krátké trvání;
 • příliš dlouhý, zdlouhavý.


Každá dívka má jiný cyklus.
Dámský kalendář je obecně dobře naolejovaný mechanismus, který funguje bez selhání u zdravé ženy. Řada důvodů však vede ke změnám a nejnebezpečnější z nich je nepřetržité špinění po dlouhou dobu..

Poznámka: Bylo zjištěno, že ženy na severu mají pravidelnější cyklus než jižanky. Je zajímavé, že ženy, které spolu žijí dlouhou dobu, mají současně menstruaci..

Proč je prodloužená menstruace nebezpečná??

Pokud ženská menstruace nekončí do 7 dnů, je to důvod k návštěvě lékaře. Když jsou stanoveny všechny faktory vysvětlující, proč menstruace nekončí, jsou určeny důvody, je předepsána léčba.

Nebezpečí pro zdraví žen může představovat jak samotná dlouhá období, tak příčiny, které je způsobily:

 1. Zvýšená ztráta krve vede ke snížení koncentrace erytrocytů v krvi a rozvoji anémie.
 2. Snížení hladiny hemoglobinu v krvi negativně ovlivňuje zdraví a celkovou pohodu ženy..

Jaké příznaky jsou považovány za alarmující?

 • průtok krve je velmi intenzivní; polštářky, tampony musí být vyměněny po 1,5-2 hodinách; menstruační kalíšek je naplněn za méně než hodinu;
 • ve výtoku se objevily velké krevní sraženiny, nepochopitelné vločky nebo hrudky;
 • menstruace trvá déle než 7 dní;
 • cyklus je velmi krátký (10 až 20 dní);
 • hojný meziprodukt „mazanice“;
 • slabost, ztráta síly, nevolnost, závratě (spojené s nedostatkem železa v těle kvůli ztrátě krve).

Doporučujeme také podívat se na článek: Známky a léčba hypertenze u žen

Všechny tyto příznaky jsou důvodem k tomu, abyste se urgentně objevili u svého gynekologa.

Výše popsaná onemocnění jsou léčena docela snadno léky bez chirurgického zákroku pouze v počátečních fázích. Je přísně zakázáno provádět samoléčbu, a to i po stanovení konečné diagnózy. Přesto je to hormonální reprodukční systém, který ze ženy dělá ženu, tak proč ji rozmazlovat a ublížit si?

Co dělat, pokud vaše menstruace nekončí?

Prodloužený menstruační cyklus by měl být důvodem k návštěvě lékaře. Mnoho žen však s objednáním nespěchá a aby rychleji ukončily menstruaci, uchýlí se k lidovým metodám. Takové manipulace mohou negativně ovlivnit zdraví reprodukčního systému a zhoršit situaci, proto by se neměly používat bez předchozí konzultace s gynekologem..

Pokud vaše menstruace nekončí a důvody prodloužené menstruace nejsou známy, lékaři doporučují dodržovat následující pravidla:

 1. Eliminujte fyzickou aktivitu.
 2. Nezvedejte závaží.
 3. Odmítněte navštívit saunu, koupel.
 4. Nepoužívejte horké koupele.
 5. Kontaktujte předporodní kliniku.

Jaké léky se používají k léčbě

Lékařské ošetření se provádí pod dohledem lékaře. Obvykle jsou předepsány léky, které zvyšují srážlivost krve, což může způsobit rozvoj trombózy. Předepisují se hormonální léky, které mohou narušit rovnováhu hormonů. Všichni jednají krátkou dobu a nejsou schopni problém vyřešit, dokud není zjištěna příčina prodlouženého výboje..

Z hemostatických léků se nejčastěji používají:

 • Vikasol, který ovlivňuje srážení krve;
 • Duphaston, obsahující hormon progesteron;
 • Tranexam, schopný zastavit menstruaci;
 • Etamsylát, který zvyšuje produkci krevních destiček.


Tranexam pomůže zastavit krvácení
Lék Mirena pomůže zpomalit dlouhá období po 40 letech. V předvečer menopauzy, kdy vaječníky přestanou plnit svou funkci, je docela možné narušení ženského kalendáře a doba menstruace se změní a poté se úplně zastaví.

Důležité! Nemůžete zastavit menstruaci bez lékařské pomoci a dělat to pořád. Interference s přirozeným ženským cyklem následně vede k gynekologickým problémům.

Lze k léčbě použít antikoncepční pilulky

Při pravidelném užívání perorálních kontraceptiv podle schématu není menstruační cyklus zpravidla narušen. Jeho trvání a objem vybíjení jsou výrazně sníženy. Pokud selže, měli byste pokračovat v užívání předepsaného léku. Pokud se použije lék s třífázovým cyklem, pak třetí fáze pomůže zastavit dlouhá období, ale zároveň se sníží ochrana proti početí..

Antikoncepční pilulky jsou předepsány pro těžké výboje. Pomáhají obnovit menstruaci, ale nejprve byste se měli seznámit se seznamem kontraindikací, jejichž seznam je poměrně velký. A pokud existuje souběžné onemocnění, pak je užívání těchto léků zakázáno.

Pokud se podíváte na toto video, dozvíte se příčiny a metody dlouhodobé léčby:

Je možné použít alternativní medicínu

Odvar z bylin, kořenů a semen rostlin vždy hlídal zdraví žen. Jedná se o bezpečný a přirozený způsob, jak zastavit dlouhá období doma. K normalizaci cyklu stačí vypít 3 šálky čaje s mátou a malinami v případě stresu nebo změny klimatu.

Pomáhají také další recepty: odvar ze žaludů, přesličky, kopřivy, pastýřské kabelky, vodního pepře. Účinná je také infuze čerstvé petrželky. Pokud je menstruace pravidelně zpožděna a nejedná se o patologii, můžete pomocí bylin snížit prodloužený výtok.

Jakékoli závažné změny spojené s porušením ženského cyklu vyžadují lékařskou pomoc. Nemůžete jednat sami, aniž byste věděli o důvodech, které způsobují poruchy v těle. To je obzvláště nebezpečné v plodném věku, kdy je žena schopna porodit dítě..

Hygienická pravidla pro menstruaci

Aby se usnadnil život žen, nyní se masivně vyrábějí tampony a vložky. Každá dívka si sama vybere, co použije pro svoji hygienu.

Typ hygienického výrobkuPopis
TamponyPohodlný a diskrétní hygienický výrobek. Ale ne všechny dívky to používají, protože kvůli anatomickým vlastnostem může dojít k nepříjemnostem, když se tampon nafoukne. Hygienický výrobek je třeba měnit každé 4 hodiny, 8 hodin po instalaci, nadměrně bobtná a jeho odstraňování je nepohodlné. Z tohoto důvodu používejte v noci pouze polštářky. Na rozdíl od populárního mýtu mohou panny používat tampony, protože panenská blána má otvor pro odchod krve z pochvy. Během menstruace se panenská blana stává elastickou, otvor v ní je natažen na průměr 2,5 cm Je zakázáno používat tampony pouze na onemocnění genitálií.
TěsněníTento hygienický výrobek je k dispozici ve dvou typech: denní a noční. První jsou krátké a méně absorbují; je třeba je měnit trochu častěji. Noční jsou na obou stranách zvětšeny, aby byly chráněny před možností krvácení. Doporučuje se zakoupit podložky s bavlněným povrchem, aby na nich nerostly bakterie. Je třeba je měnit každé 4 hodiny během dne; v noci lze interval prodloužit na 6 hodin. Před použitím v noci a ráno pečlivě hygienujte genitálie.

Kromě používání hygienických produktů existují další pravidla:

 • musíte se osprchovat nejméně 3-4krát denně, nejlépe po každé výměně vložky nebo tamponu;
 • při vodních procedurách je nutné použít speciální intimní gel, protože běžné mýdlo vysušuje pokožku;
 • nosit bavlněné spodní prádlo.

Gynekologové doporučují používat vložky, protože tampony mohou vyvolat exacerbaci drozdů a narušit vaginální mikroflóru. Žádná žena však není imunní vůči menstruačním nepravidelnostem..

Dlouhá období bez zjevné patologie

Příliš dlouhé kritické dny jsou pozorovány nejen kvůli různým chorobám, někdy je tento jev výsledkem jiných procesů v těle:

 • S tvorbou menstruačního cyklu u dospívajících dívek v prvních měsících může krvácení během menstruace trvat až 10 dní, během šesti měsíců se cyklus postupně normalizuje a jejich trvání se snižuje na průměrné hodnoty.
 • Hormonální změny v těle během menopauzy. Během tohoto období se mění povaha kritických dnů, doprovázená v mnoha případech prodlouženým krvácením.
 • Silný stres a emoční stres.
 • Obezita. S nadváhou u žen je funkce endokrinního systému často narušena, v důsledku čehož se mění povaha měsíčního výtoku. V některých případech může krvácení trvat až deset dní..

V těchto případech není nutné žádné zvláštní zacházení: normalizace stravy a zvýšení fyzické aktivity mohou normalizovat menstruační cyklus a zbavit se nepohodlí spojeného s prodlouženým krvácením.

Preventivní opatření

Jak zabránit krvácení? Několik tipů na prevenci:

 • Infekce je často příčinou nátěru. Abyste zabránili infekci, musíte sledovat hygienu, pravidelně prát a vyměňovat prádlo, posilovat imunitu a nepřechlazovat. Abyste nedostali pohlavně přenosnou chorobu, musíte se během pohlavního styku chránit..
 • S výskytem výtoku se nemůžete samoléčit. Užívání léků, které lékař nepředepsal, může příznaky zhoršit.
 • Měli byste navštívit lékaře k preventivním prohlídkám alespoň jednou ročně a u žen starších 45 let - alespoň jednou za šest měsíců. V raných fázích je léčba onemocnění mnohem jednodušší než v pokročilém stadiu..

Čím dříve žena konzultuje problém s lékařem, tím dříve zahájí léčbu. Mnoho nebezpečných nemocí se projevuje tímto způsobem, takže krvácení nelze ignorovat..

Sdílej se svými přáteli!

Co dělat

Každá žena v reprodukčním věku by měla vědět, co dělat, pokud její menstruace trvá 10 a více dní. Zde jsou hlavní doporučení a tipy pro normalizaci menstruačního cyklu s prodlouženým obdobím. Použití následujících tipů pomůže zmírnit stav s těžkou ztrátou krve:

 • lehněte si vodorovně a položte nohy nad úroveň hlavy, pokud je to nutné, vložte si pod nohy váleček;
 • aplikujte studený obklad, abyste odstranili bolest a snížili krvácení;
 • pijte hodně tekutin, ale ne sodovky.

Jablečný ocet na bradavice

Ovarie s menstruací

V některých případech může lékař předepsat komplexní léčbu, která ovlivňuje různé systémy v těle:

 • je možné zvýšit srážlivost krve pomocí hemostatických léků, jako jsou Dicinon a Vicasol;
 • je předepsána řada léků ke zvýšení tonusu dělohy a ke zlepšení funkce krevních cév;
 • hormonální antikoncepce pomůže normalizovat rovnováhu hormonů;
 • vitaminová terapie. Nejčastěji je předepsán vitamin B12 a kyselina listová, tyto složky mají příznivý účinek na proces krvetvorby a pomáhají rychle obnovit tělo po dlouhodobé ztrátě krve. Ze stopových prvků s prodlouženou menstruací může dojít k nedostatku železa, proto jsou předepsány přípravky obsahující železo, které rychle doplňují hladinu hemoglobinu v krvi.

V některých případech může lékař povolit použití alternativních metod léčby hypermenorey. Existuje mnoho receptů na tradiční medicínu, zde jsou ty nejoblíbenější a nejúčinnější:

 • smíchejte ve stejném poměru listy kozlíku lékařského, břízy, máty peprné a řebříčku. 2 lžíce směsi se zalijí 0,5 litru vroucí vody a vaří se čtvrt hodiny ve vodní lázni. Po ochlazení a namáhání vypijte sklenici denně;
 • listy z mladých březových větví se nalijí vroucí vodou a usazují se po dobu 6-8 hodin. Infuzi musíte aplikovat třikrát denně na třetinu sklenice;
 • 0,1 kg březových pupenů se nalije 500 ml vodky a napustí se do skleněné nádoby po dobu nejméně jednoho měsíce. Musíte si vzít tinkturu dvakrát denně na doušek;
 • vezměte 30 g suché suroviny kopřivy, nalijte sklenici vroucí vody a nechte hodinu. Pijte infuzi třikrát denně;
 • polévková lžíce suchých surovin pastýřské kabelky musí být nalita šálkem vroucí vody, po 30 minutách musí být výsledná infuze filtrována a vypita najednou.

Pokud je prodloužená menstruace doprovázena bolestmi v podbřišku, pomůže vám zmírnit stav čaj z lipového květu, který se pije na lačný žaludek. Průběh přijetí je 2 týdny. Je však třeba mít na paměti, že jakékoli tradiční metody by měly být používány pouze po konzultaci s lékařem..

Obvykle je menstruační cyklus mírným krvácením z genitálií, které se objevuje v intervalech 21 až 35 dnů a trvá 3 až 6 dní.

Tímto způsobem se děloha zbaví sliznic, tekutin a dalších látek, které by byly užitečné v případě těhotenství. Ale protože nedošlo k početí, pohlavní orgán je očištěn a odmítá krevní sraženiny..

Cyklus každé ženy je jiný, ale když její období trvá déle než 10 dní, je to vždy alarmující. Dnes budeme hovořit o tom, ve kterých případech je hypermenorea normou a kdy byste měli být ve střehu, pokud se budou „kritické dny“ přetahovat.

Patologické

Pokud období trvá u sexuálně aktivní ženy déle než 10 dní, může to být známka mimoděložního vývoje plodu nebo spontánního potratu v počátečních stádiích, zejména v případech, kdy se ve výtoku objeví velké sraženiny připomínající kousky jater. S takovými příznaky musíte naléhavě požádat o pomoc gynekologa..

Existují další patologické důvody, kvůli kterým může menstruace trvat 10 dní nebo déle:

 • Námořnictvo. Tento typ antikoncepce se vyznačuje vysokými ochrannými vlastnostmi, i když má řadu vedlejších účinků. U některých žen může nitroděložní tělísko během regulace způsobit silné krvácení, které není někdy velmi obtížné zastavit, dokonce ani při lékařské pomoci;
 • hormonální nerovnováha, jejíž příčinou mohou být přenesené chirurgické zákroky, potraty, porod atd. Za normální situace se rovnováha hormonů vrátí do normálu za 1–2 měsíce, pokud se tak nestalo, měli byste hledat další patologické stavy, které vyvolaly prodlouženou regulaci;
 • endokrinní patologie. Nesprávné fungování štítné žlázy může vyvolat zvýšení nebo snížení ženských pohlavních hormonů v těle. K diagnostice onemocnění je nutné provést krevní test na hormony a poradit se s endokrinologem;
 • problémy se srážením krve. Při nedostatečné tvorbě krevních destiček může být menstruace oddálena o více než 10 dní; krvácení z dásní a prodloužené krvácení z ran může být také dalším příznakem krevních onemocnění;
 • vnitřní endometrióza. Vývoj tohoto onemocnění je spojen s nadměrným růstem vnitřní vrstvy dělohy mimo dutinu pohlavního orgánu. Dalším příznakem tohoto závažného onemocnění jsou výrazné příznaky PMS a velmi silná bolest v oblasti vaječníků, která vyžaduje zmírnění bolesti;
 • polyp. Jedná se o benigní fokální proliferaci endometria, kterou lze diagnostikovat pomocí hysteroskopu;
 • fibroidy jsou benigní nádor, který může postihnout každou ženu v reprodukčním věku. Prodloužená regulace může být jediným příznakem patologie;
 • rakovina je nejnebezpečnější příčinou prodlouženého období, které bez včasné léčby může vést k úmrtí pacienta.

Údaje z výzkumu ukázaly, že méně než 1/5 těhotenství končí neúspěchem. Pokud dojde k potratu, ani pokročilá medicína nemůže zachránit plod. Čtvrtina ukončení těhotenství nastává brzy, kdy ženy stále nechápou příčinu významných změn v těle.